Page 27

Šaty

3

Pár týdnů poté, co na sebe navlékla šaty ze svíčkové, si Lady Gaga přišla zazpívat do newyorského klubu v šatech ušitých z lidských vlasů. Ty ale nejsou až taková novinka. Šije z nich běžně například chorvatská návrhářka Simona Gotovacová, britka Julia Reindellová a vietnamka Kim Do.

5

svého oblíbeného zvířátka, a dokonce i z pupeční šňůry). Nejdražší diamant zatím vznikl z Beethovenových vlasů. Prodali ho za 3,6 milionu korun.

Jídlo

Diamanty 3

1. Vlasová židle 2. Zrzkový šperk 3. Šaty Lady Gaga 4. Číňani a sójovka 5. Vlasový diamant 6. Bomba proti úniku ropy

U firmy Celebration Diamonds si můžete objednat umělý diamant vyrobený z uhlíku obsaženého v lidských vlasech (kromě toho si můžete šperk nechat vyrobit i z chlupů 4

OBCHOD S VLASY Naprostá většina vlasů, které se prodávají do paruk a pro optické prodlužování vlasů, pochází z Indie. Hinduistické ženy je při svatých poutích obětují jako důkaz vzdání se pozemské ješitnosti a z chrámových oltářů putují rovnou do skladů překupníků. Mezi další exportéry patří Čína, Jižní Amerika a země Středního východu. Z evropských zemí se

ČiliChili | 05 | 2011 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

vlasy vykupují hlavně v Pobaltí a Rusku, odkud pocházejí velmi žádané blonďaté kadeře. Nejdražší paruka na světě byla v roce 2006 vydražena za 10 800 dolarů. Původně ji nosil na hlavě Andy Warhol.

V roce 2003 se v Číně stala populární levná a prý nadmíru chutná sójová omáčka „Hongshuai Soy Sauce”. Když reportéři začali pátrat, z čeho že se ta dobrota vyrábí, zjistili, že hlavní ingredience je aminokyselinová pasta vyráběná z rozemletých lidských vlasů. Další pátrání přineslo další nechutné detaily – například fotografie z fabriky na výrobu oné pasty, kde z hromad vlasů vybírají dělníci kusy vatových tamponů, kondomy a tyčinky na čištění uší. Až dodávíte, tak si zgooglujte „L-Cystein“. Zjistíte, že to je látka, která zlepšuje vlastnosti těst, ochucuje a obarvuje uzeniny. Najdete ji třeba v koblihách, strouhance a v salámech, je používána pro ošetření mouky a v EU i USA se běžně přidává do potravin. A teď kontrolní otázka – z čehopak se L-Cystein vyrábí? A myslíte, že se nedováží z Číny?

6

punčochy vlasy a použít je pro odsávání mastné skvrny. Od té doby se vlasové bomby používají při boji proti ropným únikům pravidelně. Při katastrofě v Louisianě se jich díky sbírkám v kadeřnických salonech každý měsíc vyrobilo na 40 kilometrů.

Umeˇní Pokud zavítáte do Drexelovy univerzity ve Filadelfii, naskytne se vám působivý pohled. Budova je zevnitř ozdobena dvěma sty státních vlajek, jejichž hvězdy, pruhy nebo půlměsíce jsou místo normálních pestrobarevných kombinací uvedeny v různých odstínech hnědé. Vlajky jsou totiž vyrobeny z lidských vlasů.

<

Ropné bomby Vlasy jsou díky své struktuře ideálním zachytávačem olejů (proto se nám tak snadno mastí vlasy). Když se v roce 1989 vylily z tankeru Exxon Valdez miliony litrů ropy, napadlo kadeřníka Phila McCoryho nacpat silonové

27

2011 | 05 | Čilichili: Řekni to vlasama  

Vlasy jsou nejúčinější prostředek, jak vyjádřit svůj postoj.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you