Page 67

9

9. CHRISTOPHER WALKEN Ne že by pan Walken byl přímo ošklivý, ale potkat ho o půlnoci v lese, házíme šrajtofli na zem a bereme roha. Nejlepší na něm je, že se nesnaží nijak vylepšovat. Nosí divné účesy, divně mluví a hraje v divných rolích. Ale znáte někoho, kdo by zatancoval Weapon of Choice od Fatboye Slima lépe než on?

10 10. JACKIE EARLE HALEY V modrých brejličkách vypadá celkem fajn. Pravou tvář ale odhalil v roli Rorschacha v kultovních Watchmen. Kdo ho viděl, nedokáže si od něj odmyslet šílený pohled, chraptivý hlas a sekáček na maso. Navíc se mu dostalo pocty znovu přivést na plátno Freddyho „Noční můru z Elm Street“ Kruegera. Což o něčem svědčí.

11 12

11. UDO KIER Tenhle německý podivín je typ, u kterého si nejste jistí, jestli je krasavec nebo hnusák. A odpovídá tomu i jeho herecká dráha. Debutoval v roli sadistického inkvizitora, pak si ho všiml Andy Warhol, a už to jelo. Upíři, monstra, vrazi, sem tam nějaké lehké porno, do toho charakterní role u filmařských es, jako je Gus Van Sant, a hollywoodské blockbustery. Nenajdete žánr nebo roli, odkud by na vás nezíral Udův divný kukuč. Vrcholem jeho kariéry je ovšem scéna z kultovního seriálu dánského úchyla Larse von Triera Království. Udo Kier v ní hraje roli tajemného Bratříčka, který se v přímém záběru kamery narodí. Opravdu – narodí. Okamžik, kdy se jeho holá hlava dere z matčina lůna, je něco, na co nezapomenete, i když se o to budete poctivě ze všech sil snažit.

ČiliChili | 03 | 2011 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

12. ANNE RAMSEYOVÁ Bonus v podobě čestné zástupkyně ženské herecké populace. Za mlada byla krasavice, ale velké role se dočkala až v šedesáti letech, kdy hrála matku Dannyho DeVita v komedii Vyhoď mámu z vlaku. Když řekneme, že Danny vedle maminky vypadá jako Brad Pitt, tak nejsme daleko od pravdy.

67

2011 | 03 | Čilichili: Ukaž mi svůj pelíšek  

Jak to vypadá u vás doma, tak to vypadá i ve vaší hlavě.

2011 | 03 | Čilichili: Ukaž mi svůj pelíšek  

Jak to vypadá u vás doma, tak to vypadá i ve vaší hlavě.