Page 66

Fenomén 5 5. LYLE LOVETT Tenhle pán musí mít v sobě něco, co na povrchu není vidět. To, že se se svou vizáží dostal k filmu, by se ještě dalo vysvětlit vlivnými příbuznými nebo nabitou bouchačkou. Ale jak přesvědčil Julii Roberts, aby si ho vzala za muže, to už zůstává mimo hranice chápání. Vážně – jmenujte jednu věc, která je na něm přitažlivá, schválně. A my se vám vysmějeme.

6

7

7. STEVE BUSCEMI Když už jsme u těch předimenzovaných zubů, šibnutosti a herecké brilance, tak z těchhle ingrediencí si můžete poskládat i pána se jménem, o kterém nikdo neví, jak ho vyslovit. Navzdory své všestrannosti (kdo by dokázal stejně dobře zahrát sadistického vraha i zakřiknutého hráče bowlingu se slabým srdcem?) zůstává věrný nezávislé filmařině. Nakonec když jste oblíbenec bratří Coenů a Quentina Tarantina, tak proč byste se cpali do Hollywoodu?

6. RICHARD KIEL Herec, který má na kontě hned několik nejklasičtějších filmových padouchů. Má pro to všechny předpoklady. Dva metry dvacet na výšku, děsivý účes a obličej jako lopatu. Do filmové historie se zapsal hlavně tím, že jeho postava nezničitelného zabijáka s ocelovými zuby se objevila hned ve dvou bondovkách (Špion, který mě miloval a Moonraker). A v obou přežil.

8 8. RON PERLMAN Když vás režiséři bez castingu obsazují do Hellboye a Krásky a zvířete, můžete si říkat, že máte vlastně štěstí, ale ruku na srdce – něco to vypovídá o vaší vizáži. Jako šedesátník vypadá Ron jako drsoň-sympaťák, ale za mlada byl prostě jen hodně divný. Koukněte třeba na Město ztracených dětí Jeana-Pierra Jeuneta a posuďte sami. Mimochodem ve stejném filmu zjistíte, jak dobrý herec Ron je. Už jen proto, že se dokázal naučit kompletní roli ve francouzštině, kterou vůbec neovládá.

66

2011 | 03 | Čilichili: Ukaž mi svůj pelíšek  

Jak to vypadá u vás doma, tak to vypadá i ve vaší hlavě.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you