Page 57

Sporák

Děláme si kozy Ne, neděláme. S tímhle předkrmem z kozího sýra poskočíte do kategorie kuchařský bůh. Všichni budou mít dojem, že jste jim pod čumák strčili náročnou chuťovku, a jenom vy budete vědět, že vás to nestálo ani 15 minut času. Sakum prdum. Text: Martin Groman Foto: Michael Kratochvíl

Pro ČILICHILI vaří máma Iva z Penzionu v polích www.penzionvpolich.cz

Co si připravit, abyste pak nemuseli v půlce vaření běžet do sámošky: Plátek toastového chleba Měkký kozí sýr ve válečku Kousek ledového salátu Malá rajčátka Pár lístků rukoly Vlašský ořech Piniové oříšky Olivový olej Brusinky Marmeládu (fíková, melounová, prostě nějaká vychytaná) Med

1

Rozehřejte si troubu s horním grilem na takových 180 stupňů. Opečte chleba v toastru. Kozí sýr nakrájejte na asi 2 cm silná kolečka. Toast rozkrojte na čtyři dílky a zbavte je kůrky. Na každý dílek položte jedno kolo sýra a na jedno z nich dejte kousek vlašského ořechu. Pak pěkně na plech nebo do pečící misky a hurá s tím do trouby.

3

2

Zatím si na trošce oleje orestujte piniové oříšky. Bacha, rychle se chytnou, takže ne že je necháte na plotně a půjdete na cígo. Potom oříšky osušte papírovou utěrkou. Na talíři si naaranžujte pár lístků natrhaného ledového salátu, rukoly a nějaké to rozkrojené malé rajčátko. Můžete to pokapat trochou balzamikového octa – čím hustší ho máte, tím lépe.

A teď, když jsou sýry po pár minutách mírně rozpečené (nesmí ztratit tvar a rozkydnout se), je servírujte na talíř k salátu. Dejte na jeden trošku brusinek a opečené pinie. Na další marmeládu podle chuti (super je třeba fíková) a k tomu pár kapek hustého balzamika (prodává se i jako krém a ten je nejlepší). A na další sýr, na ten s oříškem, kápněte med. Můžete to zkusit i s rozpuštěnou čokoládou. Užijte si to!

57

2011 | 03 | Čilichili: Ukaž mi svůj pelíšek  

Jak to vypadá u vás doma, tak to vypadá i ve vaší hlavě.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you