Page 36

Téma

4

Je možné, že se nedokážete psychicky odpoutat od obrazu mořského obzoru se zapadajícím sluncem. Vylepit si něco takového přes půl obýváku vás ale společensky deklasuje stejně spolehlivě, jako když si zeď vymalujete válečkem. A když už jsme u toho – na zdi si nevěšte ani batikované šátky z Indie.

TO NEJHORŠÍ 1

Papírová koule z Ikea Je fakt, že hezky svítí, neoslňuje, je laciná, a když ji při mejdanu pokecáte kečupem (nebo něčím podobným), tak ji jednoduše vyhodíte. To ale nic nemění na tom, že je to nejprofláklejší interiérová profláknutost. Jestli už ji fakt musíte v obýváku mít, tak na ni aspoň něco namalujte. Nebo ji polepte zrcátky a přeměňte v diskokouli.

2

H2O

36

5

Pytel polystyrenu Je jedno, jestli tomu říkáte lejzyboj, nebo bínbeg. Futrál s kuličkami polystyrenu patří do zhuleneckého pokoje na internátu nebo kolejích. Kde už snad proboha nebydlíte.

6

Železný konferenční stolek se skleněnou deskou Vynález šíleného designéra, který nenáviděl lidi. Je to těžké jak kráva, každou chvíli si o ostrý kovový roh narazíte nějakou končetinu a skleněná deska vydrží být čistá maximálně dvacet vteřin po vypulírování. Navíc jsou skrz ni vidět hromady starých časopisů, které jste líní vyhodit, a přiblblé obrázkové knihy, které jste dostali k Vánocům a nikdy je neotevřeli.

Velkoformátová tapeta

3

Vlastní obrazy na zdech Pokud se považujete za umělce, tak svoje výtvory pověste do galerie a zbohatněte na nich. Jestli je nikdo nechce koupit, nebude to nejspíš tím, že jsou příliš krásné. Zaplácávat si jimi zdi je narcistická zvrhlost. Skoro tak velká jako obdarovávat jimi kamarády a nutit je, aby si jimi zaplácávali zdi oni.

Stojan na CDčka ve tvaru kočky V podstatě už neexistuje důvod, proč ty zastaralé placky oprašovat. A socha kočky v nadživotní velikosti se zářezy v krku je morbidita. CDčka si převeďte do mp3, kočku vyhoďte a pořiďte si živou.

6

Drátěný věšák na prádlo Jestli nemáte sušárnu nebo koupelnu, kam se dají natáhnout šňůry, asi se bez téhle ohavnosti neobejdete. V tom případě ale dbejte na to, aby vždycky co nejdřív zmizela z dohledu. Mít ji vystavenou v rohu obýváku ověšenou lichými ponožkami je eklhaft.

<

ODPOSLECHNUTO V IKEA Pár, asi 40 let. Ona: No, chce to křeslo. On: Kdepak křeslo. Hodiny.

ČiliChili | 03 | 2011 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

2011 | 03 | Čilichili: Ukaž mi svůj pelíšek  

Jak to vypadá u vás doma, tak to vypadá i ve vaší hlavě.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you