Page 33

ODPOSLECHNUTO V IKEA Dvě slečny, asi 25 let. - Tadyta polička. Koukej. Tu prostě jako chci. - Ale ta je jako dost na nic, ne? - Nojo... ale mně se strašně líbí ta barva.

BYTO PRO FESE V dobách temna se v bytovém byznysu pohybovalo pár profesí. Zedník to postavil, instalatér natahal trubky, elektrikář dráty a od truhláře si člověk koupil nábytek. Dnes si s tak předpotopním přístupem už nevystačíte ani zdaleka.

Interiérový designér: Pán, vládce a režisér všech ostatních bytových bytostí. V okamžiku „před proměnou“ se posmívá majiteli bytu, že je křupan bez vkusu, a „po proměně“ mu škodolibě oznamuje, že teď je lumen s vkusem a s obřím přečerpaným úvěrem ze stavebního spoření. Prostě bytost, kterou si zamilujete.

STATISTIKY

Kuchyňský designér: Stvoření, které vám je schopno s úsměvem vysvětlit, že cena kuchyně na letáku, co vám někdo strčil do  schránky, je opravdu jen deset tisíc a pár drobných. Jen v  ní nejsou započítané spotřebiče, dvířka, pracovní deska, světla, panty, úchyty, doprava, montáž a návrh.

PRŮMĚRNÁ RODINA BYDLÍ V BYTĚ SE TŘEMI MÍSTNOSTMI. BYTY RODIN, VE KTERÝCH JE NĚKDO NEZAMĚSTNANÝ, MAJÍ V PRŮMĚRU 2,6 MÍSTNOSTI, BYT DŮCHODCŮ MÁ PRŮMĚRNĚ 2,7 MÍSTNOSTI.

Florista: Člověk, který vám zaneřádí bejvák plevelem, který stojí majlant, musí se pořád zalívat a nedá se sníst ani vykouřit. Feng Šunej odborník: Cool název pro dealera se zvonečky a  zrcátky. Od  svých kolegů se odlišuje citacemi z okultních knih, ve kterých se v každé větě vyskytuje slovo „chči“. Z  toho se vám bude chtít za chvíli hrozně na záchod a odkývete mu i hrozbu, že když si do rohu předsíně nepověsíte cingrlátko, tak vám pochcípají rybičky. Light designér: V dobách, kdy lidé nazývali věci pravými jmény, se mu říkalo pán světla, neboli Lucifer. Jeho ďábelské umění spočívá v uspořádání osvětlení takovým způsobem, že když si doma rozsvítíte, tak sice budete mít ambiánc atmošku, ale neuvidíte na noviny. A z toho by jednoho čert vzal. Kolorista: Osoba, která se vyzná i v tak ďábelských kombinacích, jako je černá a neonově růžová, a je si tím tak jista, že vás klidně přesvědčí, abyste si je naplácali na zeď. Svým šamanstvím si dokáže vydělat tolik peněz, že si může vydržovat milenku odbarvenou na blond.

<

ČiliChili | 03 | 2011 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

Za bydlení dává průměrná česká rodina asi 23 % celkových výdajů domácnosti. V Evropě jsme někde v průměru. Nejvíc dávají Dánové (29 %), nejméně stojí bydlení na Maltě (13 %).

Feng šuej kompas je složitá věc, popsaná symboly a čínskými znaky. Jestli chcete působit exoticky, pořiďte si ho, otáčejte se s  ním dokola a mumlejte čhi kung, čchi chi, chi chi chi.

Bydlení ve vlastním

47 %

Bydlení v družstevním bytě

17 %

Bydlení v obecním bytě

17 %

Bydlení v nájmu

12 %

Ostatní způsoby

7 %

VYBAVENÍ DOMÁCNOSTÍ (POČET PŘEDMĚTŮ NA 100 DOMÁCNOSTÍ) Chladnička

105

Mikrovlnka

95

Myčka

17

Pračka

95

Televize

127

Počítač

48

Mobil

168

Kolo

148

Auto

70

Garáž

34

Chata

12

33

2011 | 03 | Čilichili: Ukaž mi svůj pelíšek  

Jak to vypadá u vás doma, tak to vypadá i ve vaší hlavě.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you