Page 17

Od spolku nejlepších mozků by jeden čekal nadprůměrné výkony ve spoustě věcí. A taky že ano. Otevřeli jsme časopis Mensa a nestačili se divit. INTELIGENČNÍ GIGANTI DOKAZUJÍ RELATIVITU ČASOVÝCH JEDNOTEK. „Zdá se až k neuvěření, jak rychle to uběhlo, a je tu zase nový rok. A tak je namístě malá rekapitulace toho, co se událo v uplynulém půlroce.” (Mensa 1/2009, Zpráva – ekonomika a administrativa, s. 12) HROMADNĚ SE ÚČASTNÍ SVÝCH ÚSPĚŠNÝCH PROJEKTŮ. „V současné chvíli je projekt částečně sužován nedostatkem dobrovolníků. Pravdou je, že na projektu v současné chvíli pracuji zcela sama.“ (Mensa 6/2010, Projekt Kariérní podpora, s. 30) ZUŘIVĚ DEBATUJÍ O ZÁVAŽNÝCH TÉMATECH. „Aktivita na intranetu se v posledních měsících nebývale zvýšila, určitě se nezapomeňte přihlásit na intranet. mensa.cz a podívat se, co se děje. Nejžhavější diskusní témata (11. 11. 2010) – S IQ na ženy? – 103 příspěvků – Swingers party – 58 příspěvků – Členská legitimace – 37 příspěvků“ (Mensa 6/2010, Co se děje na intranetu, s. 21) SPOLEČNĚ SE BAVÍ NA ZAJÍMAVÝCH A UŽITEČNÝCH AKCÍCH. „V roce 2008 se uskutečnilo první Mensovní mistrovství ČR v kuličkách, kterého se zúčastnilo 22 hráčů. Většina z nich to vzala jako jednorázovou akci, o pravidelné hraní projevil zájem zatím jen jeden hráč. (...) Pokud by měl někdo zájem o pravidelné hraní, ozvěte se mi, ať můžeme založit SIG a trénovat společně.” (Mensa 1/2009, SIG Kuličky, s. 34)

LJ

ƵďůŝŬ

Ɖ ŬĠƌĞ

Ɛ ƐLJĞ

ĞŶ ŽƉŝƐD

ĂƐ

şƐ

Ž ƐƚŶĠŚ ŝ ŶşĞ ǀ hĚĢůĞ 'ƌLJŐĂƌŽ Ŷş:͘ Ą Ŷ nj Ƶ

ϬϭϬ

ƉĞŶϮ

///͕Ɛƌ

şŬys

ƌŽēŶ ůŽϰ͕

ZEƵ ƌŝĞ ,ŝƐƚŽ ƐƐůƵď Ğ ƵƐŝŶ

MISS MENSA

Soutěž Miss Mensa má vtipnou historii. V jednom z posledních ročníků se jí účastnily třeba jen čtyři kandidátky. Mrkněte na finalistky roku 2010. První a druhá vicemiss vypadají ϬϭϬ jako postavičky ze Star Wars Ϯ Ă Ɛ DĞŶ a výherkyně je sice milá DŝƐƐ ǀŽƌƐ Ž Ś nj ZŽ blondýnka, ale co s tím, když MAGAZÍN ani sám šéfredaktor časopisu nedokáže Časopis Mensy se jmenuje Mensa. Opravdu. Spolek nejchytřejších hlav v naší zemi v rozhovoru s ní vymyslet podumal a vymyslel tohle originální jméno. Navíc vyvedené v sexy 3D fontu, který lepší dotaz než: „Proč se sice vypadá stejně hlavou nahoru i dolů (říkají tomu ambigram), ale nečitelný je nejmenuješ Karel?“ z obou stran stejně. A NA JEŠTĚ ZAJÍMAVĚJŠÍCH A UŽITEČNĚJŠÍCH AKCÍCH. „Zřejmě největším zážitkem tohoto setkání byla soutěž v pexesu.“ (Mensa 6/2010, Valná hromada Místní skupiny České Budějovice, s. 61)

VĚDÍ, ŽE BUDOUCNOST JE NEJISTÁ. „Předkládáme Vám plánované akce na rok 2009. V průběhu roku se ještě objeví řada dalších, které vzniknou spontánně, a naopak některé z plánovaných aktivit se nemusí uskutečnit.” (Mensa 1/2009, Kalendář akcí na rok 2009, s. 2)

ORGANIZUJÍ PRESTIŽNÍ, NAŠLAPANÉ SOUTĚŽE KRÁSY. REDAKCE JEJICH „Miss Mensa. Od 1. 12. ČASOPISU SE 2010 do 31. 3. 2011 se BRODÍ V ZÁPLAVĚ mohou hlásit slečny, ZAJÍMAVÝCH Šanci paní (svobodný stav MATERIÁLŮ. na bolestivou jsme již jako podmínku „Každý člen Mensy ČR zrušili) a obecně osoby může poslat libovolný smrt chceme ženského pohlaví počet příspěvků na jakédát každému ve věku od 14 let (horní koliv navržené téma.“ věkovou hranici jsme 6/2010, Já  (Mensa také zrušili).” a Mensa, s. 20) (Mensa 6/2010, Miss Mensa, s. 17.) NA JEJICH AKCÍCH JE NARVÁNO. ŘEŠÍ GLOBÁLNÍ PROBLÉMY. „Máte kamaráda, kterého zaujala „Nutnost řešit globální problémy souMensa? Pozvěte ho na mensovní časného světa se stává stále naléhaakci. Velká většina mensovních akcí je vější. Obnovuji činnost SIGu Globální otevřená i nečlenům!“ problémy a počátkem roku 2009 (Mensa 6/2010, Inzerát uspořádáme pilotní setkání zájemců na straně 21) o činnost. Zájemci, pište na můj mail nebo mě kontaktujte telefonicky (do 21 hod.).” (Mensa 1/2009, SIG Globální problémy, s. 34)

>

ČiliChili | 03 | 2011 cilicili.cz | facebook.com/cilichili

17

2011 | 03 | Čilichili: Ukaž mi svůj pelíšek  

Jak to vypadá u vás doma, tak to vypadá i ve vaší hlavě.

2011 | 03 | Čilichili: Ukaž mi svůj pelíšek  

Jak to vypadá u vás doma, tak to vypadá i ve vaší hlavě.