Page 15

1 polévková lžíce jablečného octa rozmíchaná ve 300 ml vody – působí proti stresu a nadváze. Podporuje spalování tuků, hubnutí a činnost střev. 600 ml rajčatové šťávy – lykopen obsažený v rajčatech se usazuje v podkoží a zmenšuje následky škodlivého ultrafialového záření.

300 ml kokosového mléka – udržuje rovnováhu těla, nemá skoro žádné kalorie, obsahuje spoustu minerálů a stopových prvků.

300 ml pomerančového džusu – proti arterioskleróze, po vydatných hlavních jídlech zabrání čerstvě vymačkaný pomerančový džus tvorbě volných radikálů. Ty poškozují cévy a mohou vést až k infarktu.

300 ml zázvorové vody – působí proti nevolnosti, obsahuje betakaroten, vápník, železo, zinek a cenné oleje. Podporuje krevní oběh, působí proti bolestem, pomáhá při nevolnosti, trávicích potížích a nachlazení.

3 až 6 šálků kávy – proti mrtvicím a infarktům, kofein totiž údajně brání slepování krevních destiček, a předchází tak zúžování cév a vzniku krevních sraženin. Bojuje také proti bakteriím způsobujícím nepříjemný zápach z úst.

200 ml kvasu ke každému jídlu (maximálně třikrát denně) – údajně pro zdravou pleť, je v něm spousta minerálních látek, vlákniny, vitaminů a enzymů. Podporuje činnost střev, imunitní systém, zlepšuje kvalitu krve a blahodárně působí na pokožku.

1,5 litru vody – pomáhá při problémech s ledvinami, močovými cestami či překyselení žaludku, podporuje také krevní oběh, vyrovnává krevní tlak, a dokonce zlepšuje paměť.

200 ml šťávy z červené řepy – proti chudokrevnosti. Cenné minerální látky (např. hořčík či měď) podporují chuť k jídlu, tok žluči a chrání před volnými radikály. Pomáhá také při chudokrevnosti.

3 až 6 šálků černého čaje – prevence proti Alzheimerově chorobě, protože zlepšuje krevní oběh a chrání před vznikem usazenin v tepnách. Ale jen bez mléka!

1 šálek čaje z řas – dodá energii, hodnotné minerály i stopové prvky a povzbuzuje látkovou výměnu.

3 až 6 šálků zeleného čaje – proti rakovině, obsahuje totiž polyfenoly, které prý zpomalují růst nádoru. Brání také vzniku zubního kazu. 200 ml mrkvové šťávy – pro krásnou pleť, obsahuje betakaroten a vitamin A, které posilují imunitní systém, urychlují zhnědnutí pokožky po opalování a chrání před ultrafialovým zářením. Brání také vysoušení pokožky.

2 sklenice sójového mléka – sója údajně obsahuje velké množství isoflavonů (kromě jiného i protirakovinnou látku genistein), které chrání ženy před rakovinou prsu a muže před rakovinou prostaty.

Kdybyste chtěli vědět, jak je to s doporučenými denními dávkami jídel a cvičení, mrkněte na www.cilichili.cz ČiliChili | 12 | 2010 cilicili.cz | facebook.com/cilichili

15

2010 | 12 | Čilichili: Stahování probíhá  

Zabíjí piráti umění?

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you