Page 64

ZADÁNO PRO VODAFONE

Pardubice i Praha trochu jinak. Bez aut Loni se nám ve Vodafonu cyklojízda Prahou a vůbec celá akce Zažít město jinak zalíbila tak, že jsme si ji letos prostě chtěli zopakovat. Tentokrát jsme se kromě Prahy vydali taky do Pardubic. Tady se cyklojízda letos konala poprvé.

Náš stánek hrál všemi barvami. Naše zadky poté, co jsme seděli celý den na kolech, taky.

64

Srdce pražských Vinohrad (25. 9.) a prvně také ulice Pardubic (22. 9.) se koncem září proměnily v živou pěší zónu. Na jeden den sem nesměla auta vjíždět ani parkovat. Prostor patřil jen pěším, cyklistům a cyklistkám. A že jich přišly a přijely tisíce. Lidi si dorazili vychutnat, jaké to je, když můžou aspoň pár hodin chodit úplně svobodně po ulicích, nemusí uskakovat před auty nebo dlouho čekat, než jim blikne zelená na přechodu. A bylo se na co dívat. Trade Show nabízela mladou a alternativní módu, z pódií se linul zpěv a došlo i na poezii a autorské čtení. Kulturní vyžití nabízely i čítárny, výstavy a letos nově swingová tančírna. Na své si přišly i děti. V Pardubicích, kde na rozdíl od Prahy nepršelo, jich přišlo opravdu hodně. Lidé se

potkávali, povídali si, ochutnávali lahůdky, prohlíželi si nabídku stánků a neziskových organizací a čas jim příjemně plynul. Jak by taky ne, v tak vzácném klidu! REDBIKE TÝM Handicapovaní sportovci z Redbike teamu, které podporuje naše Nadace Vodafone, ukázali, že na kole se dá v pohodě jezdit i s řadou fyzických omezení. (Není to tak dávno, co s nimi Vodafone na kolech absolvoval 800 km dlouhou jízdu do Düsseldorfu. A nutno říct, že pozadu jsme byli spíš my bez handicapu.) Ulicemi navíc projížděly naše červenobílé rikši a vozily každého, kdo měl o jejich služby zájem.

2010 | 11 | Čilichili: Kancl  

O práci v kanclu v dětství nikdo nesní. Ale hodně z nás tam skončí.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you