Page 26

Téma Odborník Bývalý inženýr, který zná svůj (a váš) obor skrznaskrz a zasvětil mu život. Po vás chce to samé, protože si nedokáže představit lepší způsob trávení času než být v práci. Pro: Nezajímají ho kancelářské drby a nejraději komunikuje po e-mailu. Proti: Považuje vás za sice mluvící, ale jinak nepříliš inteligentní software. Jak s ním vycházet: Staňte se odborníkem v nějaké velmi obskurní oblasti, která se týká vaší firmy. Bude si vás vážit.

ATLAS ŠÉFŮ

Sekerník Najatý řezník, který má očistit organizaci od přebytečného tuku. Pro: Pokud jeho řádění přežijete, budete mít víc místa v kanclu. Proti: Ve svém oboru je velmi efektivní. Jak s ním vycházet: Vyhýbejte se mu a pro jistotu si doplňte CVčko.

Pročtěte si ho a zkuste si zařadit toho svého. Můžete nám o něm napsat na redakce@cilichili.cz. Šplh čili datel Místo, kde je, považuje jen za další šprušli žebříku. Pro: Brzo se po něm uvolní místo. Proti: Při šplhu vzhůru vás nejspíš použije jako podnožku. Jak s ním vycházet: Dejte mu najevo, že ho v žádném případě neohrožujete.

26

Máma Domnívá se, že všichni si jsou rovni. Pro: Málokdy řve. Kupuje zákusky. Proti: Pod tlakem ztrácí náladu. Jak s ním/ní vycházet: Vybudujte kolem něj/ní kolektivní obranu a držte ho/ji ve sladké nevědomosti. Chvalte zákusky. Diktátor Zupák, který vás nechá v pátek večer přepisovat zbytečnou prezentaci. Pro: Rozhodování obstará on. Proti: Čím víc se řítí do záhuby, tím míň poslouchá cizí názory. Jak s ním vycházet: Držet hubu a krok.

Stará vojna Pamatuje, když jeho sekretářka používala kopírovací papír. Pro: Nic ho nerozhází, protože to má za pár. Proti: Musíte se smát jeho senilním historkám. Jak s ním vycházet: Trpělivě se usmívejte a přikyvujte.

Zamilujte se do jeho projektu 

Byrokrat Co není ve složce, to neexistuje. Pro: Stačí mít v pořádku složky. Proti: Nikdo nemá v pořádku složky. Jak s ním vycházet: Zjistěte, jak se věci dělaly vždycky, a držte se toho.

Vizionář Pohybuje se v oblaku relativity, ve kterém je vše možné. Pro: Práce pod ním může být inspirující. Proti: Bývá nadprůměrně inteligentní a nejde ho jen tak očurat. Jak s ním vycházet: Zamilujte se do jeho projektu. Bomba šéf Kompetentní, inteligentní a legrační. Pro: Fakt si myslí, že manažeři by měli podporovat své podřízené. Proti: Neexistuje. Jak s ním vycházet: Když na někoho takového narazíte, přilepte se k němu nenápadně Chemoprenem Extra a následujte ho třeba na Nový Zéland. Ztracená existence Oběť vnitrokorporátní politiky, která se ocitla na místě, na které nemá dispozice ani náladu. Pro: Nebude vás prudit. Proti: Pravděpodobně ho brzy vyhodí nebo povýší na místo, kde nemůže škodit. Jak s ním vycházet: Snažte se ho přečkat.

ČiliChili | 11 | 2010 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

2010 | 11 | Čilichili: Kancl  

O práci v kanclu v dětství nikdo nesní. Ale hodně z nás tam skončí.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you