Page 22

Téma

BOTY POD STOLEM Kde jste všude uklízela? No, uklízím už deset let, takže leckde. U advokátů, v bance, v redakci časopisu, u filmařů... Poznáte podle druhu nepořádku, kdo v kanceláři pracuje? Čurbes dělají jak filmaři, tak advokáti. Akorát tam, kde se dělá s papírama, je to složitý. To máte jednu haldu papírů na stole, druhou podestlanou na podlaze a zakazují mi to uklízet, že v tom prej mají systém. A nejhorší to bylo u advokátů. Tam jsem na ty papíry nesměla ani kouknout. To jsme museli podepisovat ve smlouvě. Ne že bych teda měla mezi luxováním a vytíráním čas studovat nějaké papíry. Nestalo se vám někdy, že by za vámi přiběhl úředník, že omylem vyhodil něco do koše a potřebuje to nutně najít? Ještě ne. To jsem viděla jen v televizi. Ale kdyby přišel, já bych ho ten pytel klidně prohrabat nechala.

CO MÁTE NA STOLE #MUJSTUL

Kdo může podat zasvěcenější náhled do zákulisí kanceláře než paní, která luxuje její nejskrytější zákoutí?

Existují ve firmách nějaké Jsou lidi v kanceláři prasata? třinácté komnaty, kam vás Jak kde. Já už zažila ledacos. nepustí? V každý kuchyňce je věčně Nechodím, kde je zamčeno, neumytý nádobí a rozsypaný kafe. a taky do těch servroven. Tam jsou Když je někde víc než deset lidí, nějaký počítače, ne? Asi se bojí, že jeden z nich po sobě neumejvá bych jim tam rovnala ty zamotaný záchod. Asi ho to doma nenaučili. dráty. Lidi, co jedí u stolu, pod něj droběj. A ředitelské kanceláře? Nejhorší je to po mejdanech v těch Luxovat se musí všude, jinak by kanclech, co si v nich lidi myslej, že tam mohly zbejt nějaký drobečky. jsou umělci. V takovejch už U ředitele jsou ale ty jsem uklízela snad všechny koberce čistější. U advotělesné tekutiny, na které si Asi se bojí, že kátů jsem ale neluxovala. vzpomenete. Někdy mi to Ty měli lino a to se muselo posypou solí, aby se to jako bych jim tam vytírat. A u advokátů se taky vsáklo, a pak ji roznesou rovnala ty muselo uklízet nadstanpo všech kobercích v baráku. Tam muselo bejt zamotaný dráty dard. Ale přece jenom, jaké jsou všechno pinktlich.  Nepřistihla jste v kanceláři mezi lidmi rozdíly? To poznáte na stolech. někoho při něčem? Někdo tam má úplně prázdno, Co jako myslíte? někdo to má srovnaný do komínků, a většina tam má takovej jako No, víte, nějaké techtle mechtle... přirozenej svinčík. Ale jsou lidi, co To ne. Já chodím uklízet ráno, takže tam mají místo jen na tu klávesnici jsem jen občas vzbudila někoho, a tu mají něčím politou. A tyhle lidi kdo pracoval přes noc. Ale párkrát jsou nejháklivější na úklid, protože jsem našla pod stolem boty. už tak nic nenajdou a pak na vás svádí, že jste jim to zpřeházeli.

<

Napište na Twitter, co vidíte. Schválně, co se sejde.

22

lulda #mujstul: Pod rukama mám klávesnici, pŢvodnĚ

Ӿlip #mujstul Mám na stole lampiþku, dva

bílou, ale upatlanou. Jednou mi do ní kolega vyzvracel þoþkovou polívku a od tý doby už to s ní nikdy nebylo ono. Ale mám ji rád.

zvýrazŁovaþe, laptop a v rámeþku fotku micinky. Jako koþky. Myslim tu svou chlupatici. Jako zvíŐe. Sakra...

1 day ago via Tweetie for Mac

1 day ago via Tweetie for Mac

2010 | 11 | Čilichili: Kancl  

O práci v kanclu v dětství nikdo nesní. Ale hodně z nás tam skončí.

2010 | 11 | Čilichili: Kancl  

O práci v kanclu v dětství nikdo nesní. Ale hodně z nás tam skončí.