Page 64

ZADÁNO PRO VODAFONE

Operovali tentokrát v terénu Instrukce zněly poměrně jasně a rázně. Sraz v Liberci u Červeného kostela mezi 7:45–8:00. Rozdělení práce později není možné. To byly pokyny pro Petru, Pavlu, Verču, Jirku a Anetu z Chrudimského Call centra Vodafonu. Ti vyrazili pomoct odstraňovat škody po povodních, které se letos v srpnu prohnaly Libereckem. Tahle parta byla už druhou v pořadí, která vyjela pomáhat. Ostatně všichni zaměstnanci Vodafonu mohou strávit jeden den prací pro neziskovou organizaci a přitom dostanou zaplaceno, jako by v práci byli. Z Chrudimi vyrazili v 7 ráno, my z redakce v Praze stejně tak. Přijíždíme v 7:55, stíháme to. Vodafone už je na místě. Obloha zlověstně šedá. „Co se bude dít? Už něco víte?“ ptáme se. Z výrazu Petry je jasné, že už by rádi vyrazili do terénu. „Zatím nevíme. Čekáme na koordinátora ADRY,“ chrlí na nás Petra. „ Přijeli jsme pomáhat a už bychom rádi jeli tam, kde je to potřeba. Můžeme

64

tady být jenom jeden den. Když jdete malovat dětská hřiště, je jeden den až až. Když ale vyrážíte na pomoc lidem, kterým nezbylo nic, vnímáte čas trochu jinak“. Koordinátor se naštěstí za chvilku ukazuje a začíná relativně rychle rozdělovat lidi na skupiny a velet, kam kdo pojede. Na naši partu vychází Raspenava. Říčka Smědá tam stoupla snad o čtyři metry. O život připravila jednoho člověka a zbořila několik domů. Pomoc v obci je dost složitá. Voda vesnici rozdělila na dva břehy. Z jedné strany byla vesnice několik dní odříznutá od světa. Lidi byli odkázáni pouze na minerálky a suchý chleba.

Blesková pomoc Povodňové DMS V rámci programu Blesková pomoc posílá Nadace Vodafone na aktuální povodňová konta českých humanitárních organizací 3 koruny za každou DMS, kterou na tato konta zasílají zákazníci Vodafonu. K tomu navíc ještě Nadace Vodafone darovala půl milionu korun na povodňové konto Člověka v tísni.

2010 | 10 | Čilichili: Duše vsi  

Česko je jedna vesnice vedle druhé.

2010 | 10 | Čilichili: Duše vsi  

Česko je jedna vesnice vedle druhé.