Page 57

I čtvrté dítě jako kdyby skočilo do černé díry  skočily do černé díry. Dopředu se vešla zbylá čtveřice. Že by to bylo tím, že tohle auto je snad stejně široké jako dlouhé? Sakra, proč jsem ještě nezajela k sousedům pro čtyřčata? Pár by se jich dovnitř dalo nasoukat bočním okénkem… Člověk by si myslel, že dvanáct lidí ve staré pětistovce muselo prožít něco strašného. Například mít hlavu v těsné blízkosti pozadí někoho, koho jste před minutou potkali poprvé v životě. Ale moje soukromá školka nevykazuje žádné újmy na duši ani na těle. Vešla by se sem klidně ještě celá rodinka krysaříků i s košíkem. Test nám kupodivu vyšel – vnitřního prostoru je v íkvé při dobrém rozložení a pružnosti materiálu spousta.

<

ČiliChili | 09 | 2010 cilicili.cz | facebook.com/cilichili

CO NÁM SEDLO Je to neskutečně obratné auto, otočíte se s ním i na užší silnici a parkování v centru města se změní v zábavnou hru. Na to, že jde o mini, se chová stabilně i při nepovolených rychlostech po dálnici. Který konkurent tohle o sobě může tvrdit? CO NÁM NESEDLO Tahle legrace vás přijde draho. Silnější motorizace s bezestupňovou převodovkou, kterou jsme měli i my, stojí nekřesťanských 455 tisíc. Za městské auto, prosím! Ani kvalita materiálů téhle cenovce příliš neodpovídá. Aby vás nežraly pochybnosti, musíte být skutečným nadšencem do konstrukčních novinek.

TOYOTA IQ 1.33 VVT-I MDT Cena holátka 454 900 Kč Cena konkrétního kusu 471 400 Kč Motor řadový čtyřválec, 1329 cm3 Výkon 98 koní v 6000 ot./ min. Točivý moment 123 Nm při 4400 ot. Nejvyšší rychlost 170 km/h Převodovka bezestupňová CVT Zrychlení 0–100 km/h 13,1 s Spotřeba 5,1 l / 100 km Objem kufru 35 litrů Hmotnost 1005 kg

UPOZORNĚNÍ REDAKCE: Jasně, že na školní výlet byste v maličké Toyotě nikdy jet neměli! Pokud do nějakého jiného malého auta nacpete ještě víc dětí než my, pošlete nám fotku.

57

2010 | 09 | Čilichili: Krev  

Co to skrz nás vlastně teče.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you