Page 55

JE SE N ÍK

PR AD ĚD

H RA D EC

K JA RÁ NÍ ŠE

TO

PR AH A

263 km / 4,3 hod. károu

K RÁ LO VÉ

KDE TO ‚SAFRA‘ JE?

K

TR IP O LI S

RÁ ST

? O ,C KA TY Ě PU N

Z É H U LO D

Jestli vám chybí praděda, tak tady jednoho mají

PRO RODINU Zvažte dobře možnosti své i svých dětí. Přece jenom se budete pohybovat v horách, byť turisticky velmi vlídných – s možností náhlé změny počasí musíte počítat stejně jako s poněkud náročnějším terénem, než na jaký jste zvyklí z nížiny. S dětmi v klidu vyjedete lanovkou na Šerák a bez problémů projdete část hřebenovky ze Šeráku až na Červenohorské sedlo. Odtamtud se dostanete busem zpět dolů do nížiny. Můžete taky využít dopravu k chatě Ovčárna a odtud pěšky dobýt Praděd. Jenom pozor – o víkendech připomíná silnice z Ovčárny nahoru počtem turistů Václavské náměstí. Vezměte děti na prohlídku přečerpávací vodní nádrže Dlouhé stráně. Je to unikátní technické dílo, na dohled od Pradědu. Pro ty, co neznají: na vrcholu hory je umístěna vodní nádrž, pod kopcem podzemní elektrárna.

ČiliChili | 09 | 2010 cilicili.cz | facebook.com/cilichili

PRO MILENCE

Ufiknutý kopec, to je část přehrady Dlouhé stráně

PRO PARTU Nic než hřebenovka napříč pohořím vás nemůže uspokojit. První den začněte na Šeráku, odtud ještě týž den dojděte přes Červenohorské sedlo a Švýcárnu na Praděd. Druhý den můžete udělat okruh z Pradědu přes Petrovy kameny, Velký Kotel ( jsou tu k vidění kamzíci), Karlov, Malou Morávku do Karlovy Studánky (čepují tady celou škálu výtečných piv) a zmíněným údolím Bílé Opavy zpět nahoru k Pradědu... Nebo domů.

Co takhle si objednat romantický víkendový wellness pobyt ve „vzdušných“ lázních Karlova Studánka? Jedinečný komplex dřevěných budov zasazených do krásně udržovaného parku v úžasné krajině tvořené okolními horami, lázeňský ruch a spousta možných procedur – dohromady intenzivní zážitek nejen pro nemocné, léčící si zde neduhy dýchacího ústrojí. Třeba se tu konečně rozhodnete přestat kouřit! Asi kilometr od lázní můžete vstoupit do údolí Bílé Opavy; a jít proti jejímu proudu po balvanech, dřevěných můstcích a žebřících, abyste se asi po čtyřech kilometrech otočili a jinou cestou se zase dostali zpět do lázní. Tohle údolí je jedním z mála míst v Česku, které je místy srovnatelné třeba se Slovenským rájem. Veliká krása!

55

2010 | 09 | Čilichili: Krev  

Co to skrz nás vlastně teče.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you