Page 15

U spousty z nich se to podařilo

Takže se začala dělat zoo bez klecí

Gerald Durrell začal v zoo zachraňovat ohrožené druhy (vyjma Pygmejů)

ohrožená vyhynutím. Díky němu a podobným nadšencům, jako byli George Rabb z brookfieldské zoo a William Conway, ředitel zoo v Bronxu, se tento trend prosadil natolik, že ostudných případů zaklecovaných zvířecích koncentráků v (civilizovaném) světě najdete jen pár.

Ochránci zvířat ale začali mít námitky proti klecím

problém. Zvířata, která před pár dny ještě poskakovala po stromech, totiž rezolutně odmítala opustit klece. Ještě po pár dnech, když Durrell opouštěl tábor, ti údajně svobodomilní tvorové postávali na místě a naštvaně pozorovali toho hodného pána, který jim postavil fajn domečky, nosil každý den vybrané lahůdky až pod zobák, a teď jim utíká pryč.

A dneska by chtěl bydlet v zoo i kdekdo z nás

ZVÍŘECÍ VELVYSLANCI JAK SE LVOVÉ BIJOU O MŘÍŽE Jak tomu chodí se vším na světě – existují dobré zoo Nojo, řeknete si teď možná. Ono je hezké, že takový a špatné zoo. Těch špatných je naštěstí čím dál méně lev má v zahradě velký výběh, teče mu tam voda, a je dobře, že nad nimi permanentně visí Damomá dost krmení, lékařskou péči a před spaním mu klův meč veřejné kontroly. Považovat ale šmahem pouští na DVD Madagaskar. Pořád je to ale divoké všechna zoo za zvířecí koncentráky je nesmysl. Jejich zvíře, jehož srdce plane touhou po širých pláních zaměstnanci, pečovatelé, veterináři a ošetřovatelé a lovu gazel. Ve skutečnosti jsou lidé, kteří pro zvířata žijí je to ale trochu jinak. Jednak a byli by první, kdo by začal Zvířata odmítla opustit klec brojit, kdyby se jejich miláčjsou v dnešních zoo chována z 99 % zvířata, která se v kům dělo bezpráví. A jestli  zajetí už narodila a stýskat si myslíte, že zoo vlastně se jim může maximálně po ošetřovateli. Zadruhé nepotřebujeme, tak se zkuste zamyslet nad výrokem – mluvit v souvislosti se zvířaty o stesku, touze bývalého ředitele pražské zahrady (mimochodem a podobných věcech je stejné jako věřit, že medvídci jedné z nejlepších na světě) Petra Fejka. Ten při žijí v chaloupce a k večeři si vaří kaši. Život zvířat je jednom rozhovoru nadhodil myšlenku, že „zvířata v tomto ohledu o dost jednodušší než náš. Noste v zoo zastávají roli velvyslanců zvířecí říše ve světě takovému lvovi každý den čtvrt metráku čerstvého lidí a mají za úkol udržovat vztah mezi oběma říšemi masa na jedno místo v savaně, a nikdo ho nedonutí, a pracovat na zlepšování vzájemných vztahů“. aby se odsud hnul na krok. Jestli okolo něj vykopete Výrok pana Fejka možná skýtá i logické vysvětlení příkop nebo postavíte mříže, tak bude ještě radši, problému kolem našeho zblblého medvídka Knuta. protože se nebude muset bát, že mu nedojeStejně jako si ambasador v Anglii za nějaký ten rok dený gáblík ukradnou hyeny. Zajímavě o tomto zvykne jezdit autem vlevo a pít v pět hodin čaj, tak fenoménu píše už zmiňovaný Gerald Durrell. Při i zvířecí velvyslanci kopírují chování podle okolí. expedici do Jižní Ameriky, kde sbíral zvířata pro Podle zvěřimilců z PETA údajně medvěd opakovaně svou zoologickou zahradu, se zapletl do politického otvírá čumák, vystrkuje jazyk, kýve hlavou a přešlapřevratu a musel rychle prchnout malým letadélpuje na místě. Takže řešení je velmi snadné: stačí kem do Argentiny. Většinu zvířat, která do té doby zakázat ošetřovatelům při práci hip hop, a míša nachytal, musel pustit, což se ukázalo jako dost velký bude za pár týdnů zase v pohodě.

<

ČiliChili | 09 | 2010 cilicili.cz | facebook.com/cilichili

15

2010 | 09 | Čilichili: Krev  

Co to skrz nás vlastně teče.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you