Page 64

Remix

DIVOCÍ DETEKTIVOVÉ Obrovská bichle může člověka buď po pár stránkách odradit, nebo absolutně pohltit. Bolaňův mnohovrstevný „totální román“ Divocí detektivové vás vcucne okamžitě a protáhne horkou a dusnou nocí města Mexika. Dostanete se mezi básníky, dealery, kurvy a jejich agresivní pasáky. Když vás knížka vyplivne po 600 stránkách zpátky, bude se vám po nich všech stýskat. STARÁ ŠKOLA

FRESH FILM FEST

Je to temné a hraje v tom Leonardo DiCaprio. Co to je? Jasně. Thriller od Martina Scorseseho Prokletý ostrov. Ten film je stará škola v tom nejlepším slova smyslu, a nejen proto, že je v tom spousta vody, si vzpomenete na klasiku Mys hrůzy. Režisér a jeho hlavní hvězda si vás pěkně povodí, a když už si myslíte, že v tom máte jasno, fláknou s váma o skálu. Scorsese je, zdá se, znovu ve formě.

Po několika letech, kdy stál FFF ve stínu staršího a mnohem slavnějšího karlovarského bratra, se jeho sedmý ročník přesouvá do Prahy. Hlavní program proběhne v Paláci Akropolis, kinech Aero a Světozor a Divadle Ponec. Oblíbený jistě bude i letňák na Parukářce a zakončení festivalu uvidí Nová scéna Národního divadla. Soutěžit se letos bude ve čtyřech kategoriích, festival se úzce zaměří na domácí filmové naděje, čerstvý polský film a k vidění budou i klasiky z předchozích ročníků. Fresh Film Fest se uskuteční ve dnech 25.–29. srpna a podrobný program najdete na www.freshfilmfest.cz.

HARANT STOPER ČÍSLO 9 Máte kolem sebe o prázdninách otravná rozjančená děcka? Pusťte jim animák s tajemným názvem 9. Pak si v klidu udělejte kafe a pobaveně pozorujte, jak jim u obrazovky tuhnou rysy. Temný film o partě chrabrých jutových pytlíčků jim zaručí takovou depku, že se nebudou moci dočkat pohody ve školních lavicích. Muhaha!

64

JAK SE CHODÍ PO MĚSÍCI I kdyby byl Majkl náhodou opravdu pod drnem (čemuž nikdo se zdravým rozumem nevěří), jeho moonwalk zůstane na světě pořád. Mrkněte na www.eternalmoonwalk.com, a hned se začnou počítat pěkně pozadu odmoonwalkované metry. Nevěřili jsme, že by taková blbost mohla někoho zajímat, ale neprozřetelně jsme na tu stránku klikli a zůstali civět půl hodiny. Kdo chce, může navíc nahrát i svoje vlastní zpětné šoupání!

2010 | 08 | Čilichili: Afrika  

Zblízka vypadá Afrika trochu jinak než z dálky.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you