Page 61

FAKTA MERCEDES-BENZ E 350 CDI KUPÉ

CO NÁM SEDLO Kabina si nás získala. Pohodlné sedačky pevně obepnou vaše tělo, centrální konzola je jednoduchá a přehledná, a přitom ze všeho dýchá luxus. Utracené peníze tu jsou vidět. Rozhodně si připlaťte 80 tisíc za sportovní paket AMG. Zahrnuje zmíněné sportovní sedačky, pádla pod volantem, spoilery a vrtané kotouče.

CO NÁM NESEDLO Automat je moc pomalý, přitom podvozek dává jasné signály, že by se mu dramatičtější jízda líbila. Motorizace 350 CDI je volbou rozumu. Mocný zátah vás bude bavit stejně jako střídmá spotřeba paliva. Motor je kvalitně odhlučněný a pod plynem nezní zle, i přesto by bylo stylovější, kdybyste po stažení všech oken zaslechli delikátní tóny vyluzované benzinovou jednotkou.

Cena holátka od 1 281 600 Kč Cena testovaného kusu 1 650 000 Kč Motor řad. 6válec, 2987 cm3, turbodiesel Výkon 231 koní v 3800 ot./min Toč. moment 540 Nm při 1600 ot. Nejvyšší rychlost 250 km/h (el. omezena) Převodovka 7st. automatická Zrychlení 6,7 s Spotřeba 6,8 l / 100 km Objem kufru 450 l Hmotnost 1730 kg

PŘÍBĚH DÍVKY A DOMU Emílie byla moderní a emancipovaná dívka z Prahy. Ještě mladičká se těsně před první světovou válkou provdala za velkostatkáře Adolfa Bauera a rozhodla se opustit kvůli němu kulturním kvasem poznamenanou Prahu. Aby to v Libodřicích vůbec vydržela, dala o čtrnáct let staršímu Adolfovi před svatbou podmínku. Rodinný domov i jeho kompletní vybavení včetně podoby interiéru a nábytku navrhne Josef Gočár, třicetiletý architekt, který v Praze právě sklízí úspěch za svou stavbu domu U Černé Matky Boží. A tak, v těsném sousedství s Bauerovým statkem, z jehož útrob chrochtají výstavní vepři, během dvou let vyroste unikátní vila. Sousedé Bauerovic rodinu nenávidí. V místní kronice nechali zapsat, že Bauer dává svým čeledínům nižší mzdu, než by si zasloužili. Koneckonců, když má ten bohatý Žid na to, vlastnit extravagantní vilu a mít po svém boku ještě extravagantnější ženu… Za dvě desítky let Adolf náhle umírá na cukrovku. Oduševnělá Emílie, která si na venkov nikdy nezvykla a srdcem zůstala v Praze, vezme část majetku, svoje dvě malé dcery, zanechává vilu svému osudu a ujíždí zpátky do Prahy. Později s oběma dcerami zahyne v koncentračním táboře. Kdyby žila Emílie dneska, v tomhle mercedesu by se svezla s nadšením.

<

Děkujeme Nadaci českého kubismu (www.nck.cz) za umožnění fotit u Bauerovy vily v Libodřicích a obchodu Bella Brutta (www.bellabrutta.cz) za zapůjčení oblečení.

61

2010 | 08 | Čilichili: Afrika  

Zblízka vypadá Afrika trochu jinak než z dálky.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you