Page 55

01 /

Rozřízněte podélně kuřecí prsa, strčte je do igeliťáku a z obou stran naklepejte válečkem nebo hladkou stranou paličky. Ne těma zoubkama, to by vám pytlík prorvalo a maso by bylo na hadry. Osolte, opepřete, obalte v hladké mouce.

Taloši tohle dělají z telecího a říkají tomu scaloppine. Abyste byli za chytrý.

02 / Na pánvi rozehřejte olivový olej s kouskem másla a kuře krátce osmažte (stačí tak půl minuty z každé strany). Vyndejte maso na talíř a udělejte omáčku: Do pánve prskněte ještě kousek másla, do něj pak šťávu z citronu a sherry nebo víno. Až se to začne vařit, ještě chvilku počkejte, ono vám to neuteče. Pak vraťte maso.

Pro ČILICHILI vaří máma Iva z Penzionu v polích www.penzionvpolich.cz

CO POTŘEBUJETE PRO DVA LIDI: 2 kuřecí prsa

03 / Nechejte omáčku a maso, aby

sůl, pepř (ideálně bílý)

se seznámili. Až se maso v omáčce celé obalí a ona zhoustne, je hotovo a můžete podávat. Ideálně k tomu přihoďte pár nových brambor – nakrájejte je i se slupkou, promastěte je dobrým olivovým olejem a přidejte rozmarýn nebo šalvěj. Nebo oboje. Asi tak 25 minut je pečte v troubě na 200 stupňů. Jo, a brambory se solí po upečení.

lžíce hladké mouky na obalení citron 5 cl sherry medium dry nebo bílé víno (polosladké) olivový olej kousek másla 10 minut času

TIPY STARÝ BABICI Když nemáte kuře, použijte slepici. Když nemáte sherry medium dry, použijte vinný ocet. Když nemáte hlad, nežerte.

Čilichili | 07 | 2010 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

55

2010 | 07 | Čilichili: Dovolená jako peklo  

To slovo zní hezky, ale po létě je u psychologů natřískáno.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you