Page 5

Rozjezd

Ze stoky

Moji mikrobi mi rozumějí

Foto: Google

d

Že Mozartova hudba stimuluje kdekoho, je známá věc. Přesto je překvapivé prohlášení vedení jedné německé čistírny odpadních vod, které tvrdí, že pouštění skladeb geniálního skladatele stimuluje aktivitu mikrobů, a urychluje tak rozklad odpadu. Podle listu Markische Allgemeine v čistírně věří, že Mozartovy symfonie a opery sníží náklady na energii v zařízení v Treuenbrietzenu, jihovýchodně od Berlína. Klasické kusy jako Kouzelná flétna a Figarova svatba tu hrají 24 hodin denně skrze sadu reproduktorů, které jsou navrženy tak, aby napodobovaly akustiku koncertního sálu. Zlepšovák vymysleli vědci z německé firmy Mundus. Tvrdí, že mikroorganismy zbožňují harmonii a rytmus. „Pokud to znamená, že ušetříme 1000 eur měsíčně, určitě se to vyplatí,“ řekl manažer čističky Detlef Dalichow. „

Facebook.com/cilichili

„Z kanclu: Dneska jsem na web připojená přes pipinu.“ ČILI graf

d

Politici nedůvěřují občanům

Společenská odpovědnost Proč muži nedělají modelky?

d

Diskriminace mužů při focení reklam na nová auta přivedla skupinu Rusů k protestní akci. Aby dokázali, že muži jsou pro focení aut stejně dobří jako mladé dívky, okopírovali několik tradičních kompozic a obsadili do nich sami sebe. Výsledky předčily očekávání.

29 - Na procházce

Čilichili | 07 | 2010 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

d

Podle bleskového průzkumu agentury DUCK většina politiků není spokojena s prací občanů. Osmdesát pět procent politiků považuje občany za zkorumpované, nedůvěryhodné a obohacující se na úkor státu. Devadesát procent politiků by uvítalo výměnu občanů za nové, neokoukané tváře.

Chceme nové voliče: 90 % Stačí nám staří: 10 %

Píše Ž.I.V.O.T, kreslí Nikkarin

5

2010 | 07 | Čilichili: Dovolená jako peklo  

To slovo zní hezky, ale po létě je u psychologů natřískáno.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you