Page 16

Kácíme modly

PRAVIDLA KLUBU RVÁČŮ:

Velmi aktivní Liga otevřených mužů (web.ilom.cz) má v nabídce Kurz pro otevřené muže, pořádá Táta Fest a dalo by se pokračovat dál. Pokud se vám zdá divné, že by si chlapi léčili nedostatek mužské energie na seminářích, a ne v hospodě u kulečníku, tak si zkuste otevřít některý ze zápisů z klubových setkání. Dozvíte se tam, že za velké vzory jsou tu považováni: děda, Geralt z Rivie, táta, Josef II., dalajlama, trenér, Ježíš, Legolas, Aragorn a Vinnetou (oproti tomu jsou v mužském světě dost nepopulární Pol Pot, Miloševič, Stanislav Gross, Hitler a soused). V dokumentu Muži na koni se dozvíte, že kůň na nás dělá dojem silou svých končetin a vztahem k dálkám a prostorům. Kentaur že míří lukem do dálav a hlubin v prostoru, které lze vnímat i na duchovní bázi ve smyslu hlubokých sjednocujících významů. Účastníci mužských večírků si pak pochvalují, že konečně mají „příležitost užít si mužského společenství a mužské energie, načerpat sílu a narovnat záda“. Skoro jako by na tom koni fakt seděli. Rozhodně se nechceme lacině posmívat něčemu, co někdo dělá ve svém volném čase. Jenom zůstáváme na pochybách, jestli sdílení ve skupinkách, prožitkové aktivity, zpívání a tanec přinesou skomírajícímu mužskému pokolení spásu. Je docela dobře možné, že mužské hnutí si opravdu klade za cíl nalezení cesty k pravému muži. Chlapovi, co dokáže tančit waltz, přežít měsíc v brazilské džungli a zároveň se nestydí obejmout a pocelovat na obě líce svého bratra. Jenže cílené stvoření takového tvora za pomoci tlachání o kentaurech je stejně pravděpodobné jako představa, že by boxeři začali hromadně jíst veganskou stravu. Spíš by se zdálo, že hlavním cílem různých klubů je inkasovat tučné poplatky za účast na seminářích, ale to nakonec můžete vyzkoušet sami. 10 dní Kurzu pro otevřené muže vyjde na 6800, studenti a muži v tísnivé situaci mají osm stovek slevu. Jděte do toho, a bude z vás chlap za všechny prachy.

16

1. O Klubu rváčů se nemluví. 2. O Klubu rváčů se nemluví. 3. Když někdo zařve „dost“ nebo omdlí, boj končí. 4. Bojuje jenom jeden na jednoho. 5. Probíhá vždy jen jeden zápas. 6. Bojuje se bez košile a bez bot. 7. Boj probíhá, dokud je zapotřebí. 8. Pokud jste v Klubu rváčů poprvé, musíte bojovat.

PRAVIDLA KLUBU MODERNÍCH MUŽŮ (MM) 1. O klubu MM se mluví. 2. V klubu MM se mluví také. Pořád. 3. Když někdo z přemíry mluvení omdlí, bratři mu nabídnou pomocnou náruč a sdílí s ním jeho trýzeň. 4. Diskusní příspěvky přednášejí bratři jeden po druhém. 5. Z diskuse je pořizován jen jeden zápis. 6. Značkové košile a boty jsou důkazem schopnosti úhrady členských poplatků. 7. Cesta znovuzrození probíhá, dokud je bratr ochoten utrácet peníze za semináře. 8. Pokud jste v klubu MM poprvé, měl byste se svěřit se svou fantazií o kentaurech.

2010 | 07 | Čilichili: Dovolená jako peklo  

To slovo zní hezky, ale po létě je u psychologů natřískáno.

2010 | 07 | Čilichili: Dovolená jako peklo  

To slovo zní hezky, ale po létě je u psychologů natřískáno.