Page 67

Nabíjejte energii na cestách.

Vtipy jsou dávkovány tak uměřeně, že si jich ani nevšimnete Muži, co zírají na kozy

Blind Side HOVADINA Č. 2 – BLIND SIDE Zatímco u Jacksona jsou aspoň vidět stopy po broušení, John Lee Hancock neriskoval a nechal svůj film vykleštit už scenáristou. Natočil sladkobolný příběh o tom, jak malý černoušek ke štěstí přišel. V opravdovém životě (film je natočený podle skutečného příběhu) bychom ženě, která si nezištně vezme domů bezprizorního teenagera jiné barvy pleti, zatleskali. Jenže zároveň by nám bylo jasné, že to nikdo z té rodiny nemá lehké. Ve filmu je ale všechno růžové, adoptovaný černoch je vlastně soucitný superman a budoucí hvězda NBA. Bullocková si hraje na paničku a člověku se otvírá kudla v kapse.

Čilichili | 06 | 2010 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

HOVADINA Č. 3 – MUŽI, CO ZÍRAJÍ NA KOZY Tenhle film mohl být opravdu originální, kdyby byl jeho režisér Grant Heslov aspoň o něco odvážnější než medvídek Pú. Jako by Heslov znal Haškovu Stranu mírného pokroku v mezích zákona – všechno v jeho filmu o vojenské jednotce, která využívá paranormální schopnosti, je absurdní jen tolik, aby se bavila celá rodina na odpoledním představení. Heslov nemá odvahu jakoukoliv scénu vyhrotit, protože by část diváků odradila. A tak je to s celým filmem – vtipy a nadsázka jsou v něm dávkovány tak uměřeně, že si jich někdy ani nevšimneme. Typický je v tomhle ohledu konec: hlavní hrdinové nasypou vojenské posádce do vajec a vody LSD, jenže následný trip vypadá tak decentně, že by klidně mohl být součástí některého z dílů Čtyřlístku. Suma sumárum: hollywoodské filmy se teď často formálně přibližují snímkům, které se objevují na nezávislých festivalech, obrátily se k závažným tématům, svým zpracováním je ale veškeré závažnosti zbavují. Ne náhodou se u všech tří snímků hovoří o vynikajících hereckých výkonech – hollywoodská studia si zaplatí ty nejlepší z nejlepších a dají jim iluzi, že se podílejí na filmech, které nejsou prvoplánově blbé. A tak se herci vydávají ze všech sil, čímž maskují, že dnešní film neohrožuje jen hloupost, ale hlavně hlubokomyslně se tvářící prázdnota.

Solární batoh je přenosný zdroj energie, určený k nabíjení elektronických spotřebičů: celulární telefony, PDAs, digitální kamery, GPS, MP3 přehrávače a podobně. Solární panely vyrobí 4,5 wattů, jsou lehké, voděodolné a vzdorují UV záření. Objem batohu je 30 l.

6 115 Kč s DPH

Nabíjejte energii na cestách!

Pražská 585, 430 01 Chomutov 67 tel.: +420 733 758 759, +420 474 333 905 e-mail: obchod@nelumbo.cz www.nelumbo.cz

Nelumbo_inz_63x245_01.indd 1

4/7/10 1:15:33 PM

2010 | 06 | Čilichili: Padlí bohové  

Jsou fotbalisté normální?

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you