Page 56

Víkendovka Zpovědnice v ambitech kolem kostela lze využít při hře na pikanou

Trhové Sviny

Monte Bůů

Nové Hrady

Trhové Sviny: Trhni tu svini

Cuknštejn: Cuk, cuk kolem stějn PRO RODINU Pomalu končí další školní rok, nic vám tudíž nebrání vyrazit s dětmi na pořádný výšlap. Ubytujte se nejlépe v Nových Hradech – najdete tu slušné zázemí pro své turistické eskapády. Prohlédněte si místní hrad a seznamte své potomky s historkou o jeho poškození zemětřesením roku 1590. Zajeďte se podívat na kostel Nejsvětější Trojice – líbezné hlásky vašich malých zpěváčků pod barokní klenbou téhle unikátní stavby dojemně vyniknou. Prastaré zpovědnice v ambitech kolem kostela lze využít při hře na pikanou a kolem dokola celého dvora lze uspořádat běžecké závody. Výstup na rozhlednu na Kraví hoře je možné pojmout jako bobříka odvahy, nic děti nepobaví víc než důstojnosti náhle zbavená hlava rodu. Stavte se také na tvrzi Cuknštejn – natáčel se tu film Ať žijí rytíři!

56

Nové Hrady září novotou PRO MILENCE Projděte se, krom jiného, po Terčině údolí, krajinářském parku jen kilometr od Nových Hradů. Pro svou dceru ho nechal vystavět majitel panství Jan Buquoy. Když dospěla, vytvořila z něj jeden z nejkrásnějších parků v Evropě. Prohlédněte si, ruku v ruce, třeba Terčiny lázně nebo umělý vodopád napájený náhonem z říčky Stropnice. Červen přeje lučním květinám – natrhejte jich své vyvolené obrovskou kytici. A až po vás budou ochránci přírody chtít za to vše pokutu, nehádejte se s nimi zbytečně před svou milou o její výši, ať nevypadáte jako škrt.

PRO PARTU Celý zmíněný kraj hravě projdete za prodloužený víkend pěšky. Začněte třeba v Trhových Svinech a jděte přes Žumberk do Nových Hradů. Z Nových Hradů jděte druhý den skrz Terčino údolí, přes Cuknštejn do Horní Stropnice a pokračujte do Hojné Vody na úpatí Kraví hory. Po zdolání vrcholové rozhledny se můžete třetí den vrátit oklikou přes Horní Stropnici zpět do Nových Hradů. Zrovna tak lze absolvovat celou pouť na kolech; jen výšlap do Hojné Vody dá opravdu zabrat.

Béé... totiž pardon, bůůů

Čilichili | 06 | 2010 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

2010 | 06 | Čilichili: Padlí bohové  

Jsou fotbalisté normální?

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you