Page 29

Chtěl bys být fotbalový profesionál? Jáchym, 14 let Jo. Mě to baví. Je to hodně o pohybu. Moc by mě ale nebavilo, že fotbalisti pořád choděj na večírky a tak. Člověk pracuje tak do čtyřiceti, pak přijdou ty kolena a záda a podobně.

Quote Q uote eeu um mii ssandre andre d dolo olo rreet, eet, sectet sectet tto o llummy ummy n nit, it, vvolor olor in in wer. wer.

Filip, 13 let Já bych chtěl, ale ono je fotbalistů hrozná spousta. Takže je asi hodně malá pravděpodobnost, že by se to zrovna mně povedlo. Fotbal mě baví, ale jenom trénovat a hrát je málo. Asi bych si musel najít i jiný záliby, abych se nenudil. Kromě fotbalu bych moh chodit třeba na golf. Nechtěl bych bejt ta namyšlená primadona, která chodí po klubech a rozhazuje peníze. Ty rozumnější si hledají ženu, spořej a starají se o normální živobytí. Nechtěl bych modelku, ale nějakou normální holku. A fotbal bych nechtěl dělat jenom kvůli penězům, ale hlavně pro radost ze hry a pobavení fanoušků.

Holku asi nemá. Ale gay to není. Má manželku. A s tou se baví asi tak... no když je to ženská, tak o tom, co se příští den koupí. Alex, 13 let Moje hvězda je Zinedine Zidane. Je to bývalý hráč Realu, už má vyděláno pár milionů a klidně si žije ve vile v nejlepší čtvrti. Ráno vstane, řekne sekretářce, ať mu připraví jídlo a svačinu, a jede do svého milionářského klubu. Pak si jde zahrát golf a vsadí se o pár milionů. Nevim, jaký má holky, ale myslím si, že když ho některá naštve, tak jí dá hlavičku jako Materazzimu. Ale jinak je normální a v pohodě. Rád nejspíš u whisky a doutníků povídá o tom, jaký dal dobrý góly a jaký měl úspěchy. Asi má sporťáka s luxusní výbavou. Takže je to fotbalista se vším všudy.

Čilichili | 06 | 2010 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

Oliver, 12 let Mě baví Ronaldinho. Je to sólista a sóluje jako prase. Ráno nejspíš normálně vstane, vyčistí si zuby, teda kvalitní protézu, kartáčkem ve tvaru míče, oblíkne dres a jde trénovat sólíčka. Domů přijde tak kolem 12. hodiny, nají se a jde zase sólovat. Vrátí se o půlnoci a jde do postele. Sóluje rozhodně i tam. Myslim, že jeho nejoblíbenější knížka musí být Jak obehrát hráče – pro nejlepší. Muziku moc neposlouchá, spíš si dává v rádiu sport. V televizi ho zajímá jenom fotbal a možná jiný sólistický sporty. Do kina sice chodí, ale jen aby balil holky. Obyčejný holky ho neberou, spíš celebrity. Snad jen holky, ale co já vim. Možná ty celebrity s klukama podvádí. Jeho barák musí bejt kulatej jako balon.

Dvanáctiletý Honza (ležící) je brankářem a brankáře Ikera Casillase má ze všech fotbalistů nejradši. Casillase podle Honzy fotbal neuživí.

Tomáš, 15 let No jasně, že bych chtěl. Aby mě všichni znali, ne? Ty peníze, sláva a tak. A taky mě fotbal baví a takhle bych mohl hrát s těma nejlepšíma. Ale hlavní je mít nejdřív školu, kdybych se náhodou zranil a už nemohl hrát fotbal. Myslim, že jinak jsem na slávu připravenej. Ondřej, 13 let Ani ne. Já bych radši dělal nějaký normální zaměstnání, nějakýho manažera třeba. Fotbalisti jsou pořád zraněný. A randit s modelkama můžu i bez toho, že jo. Matyáš, 14 let Nechtěl. To bych už teď musel bejt ve Spartě, abych byl profík. Musel bych hodně trénovat. A pak už by mi nezbyl čas na nic jinýho než na školu.

29

2010 | 06 | Čilichili: Padlí bohové  

Jsou fotbalisté normální?

2010 | 06 | Čilichili: Padlí bohové  

Jsou fotbalisté normální?