Page 58

âILICHILI

#58 kultura text Karel Vondra foto archiv Fabio

film

Febiofest on the road Nebudete tomu věřit, ale největší audiovizuální přehlídka ve střední Evropě je Febiofest. Jenom minulý rok měl v programu rovných 555 filmových projekcí, při kterých si mohlo oči vykoukat asi 140 000 diváků.

Flandry

Na jih

film

Co mi pije krev? Malý výslech ředitele Febiofestu Fera Feniče. Který film z letošního Febiofestu vás nejvíc chytl za srdce? Jsem sentimentální, a tak je pro mě letos číslem jedna asi francouzský film „Edith Piaf“, který před třemi týdny otevíral i Berlinale a na Febiofestu má exkluzivní předpremiéru. Navíc ho provázejí i skvělé kritiky! Která filmová celebrita je pro vás tak zajímavá, že byste se s ní rád potkal i trojrozměrně? Filmových celebrit si dost užiju na Febiofestu, takže asi po nikom extra neprahnu. Ale líbí se mi filmy Pedro Almodovara, takže s ním bych si popovídal rád. Tím spíše, že vím, že je dost ukecaný. Kde byste chtěl žít, kdybyste neřediteloval filmovou společnost v České republice? Oblíbil jsem si Brazílii. Je jako kontinent, protože je větší než Evropa, a tak se v ní dá najít všechno. Ale hlavně několik tisíc kilometrů nádherného pobřeží a fůra neskutečně příjemných a veselých lidí, kteří milují život...

Zima kouzelníků

Horší už to nebude

Král Ubu

Marie Antoinetta

Pražská část festivalu sice skončila, ale právě teď Febiofest putuje po dalších českých a moravských městech, abyste za ním nemuseli až do Práglu. A protože Vodafone má filmy rád, máme samozřejmě prsty i ve Febiofestu. A díky tomu může každý náš zákazník zadarmo získat vstupenky. Buď pěkně z domova na webu www. programkamaradi.cz/dokina nebo přímo ve festivalových kinech. Během filmu si navíc můžete nechat nabít baterii v mobilu.

Abyste měli dost šťávy, až budete po filmu sdělovat dojmy známým. Na co letos na Febiofestu koukat? Těšte se na přehlídky mladého evropského filmu, latinskoamerické, anglosaské, asijské, severoafrické, blízkovýchodní a východoevropské kinematografie. Připravena je i sekce Jiný břeh, věnovaná gay a lesbickým filmům a Febiofest Junior s filmy pro děti a mládež. Jenom myslete na to, že každé město má kapku jiný program. Tak si to užijte!

Ale dokud jste tady u nás, co vám tu pije krev? Dodnes mi dělá problémy písmeno „ř“. Pořád jsem se ho nenaučil vyslovovat.

2007 | 04 | Čilichili: Ať žije alternativa  

Ve světě alternativ, je stále těžší být jiný.

2007 | 04 | Čilichili: Ať žije alternativa  

Ve světě alternativ, je stále těžší být jiný.