Page 29

téma

âILICHILI

#29

V co věří V kontakt s přírodou na vlastní kůži.

Komu nevěří Textilákům. Jak vypadají Jak je pánbů stvořil.

V co věří Budoucnost neexis­

Historie Organizovaný nu­ dismus (naturismus) pochází z Německa. Začátkem dvacá­ tého století odkládali pánové naškrobené límce a dámy šněrovací korzety... a někteří nezůstali jen u nich. Až do války se vesele nahatilo. Na jadran­ ských plážích si necudné partie slunil dokonce i anglický princ Eduard VIII. s přítelkyní W. Simpsonovou. Po nucené pauze se nudismus v šedesátých letech rozšířil spolu s německými turisty po celém světě (hlavně po Středomoří) a hippies se zasadili o jeho propagaci ve Spojených státech.

Budoucnost Globální oteplování hraje naháčům do karet a doby, kdy na nudisty pořádal inspektor Cruchot záta­ hy, jsou už dávno pryč. Jednou z posledních bašt, která padla, je přísně katolická Brazílie. Pokrytecký trend nuceného pseudozahalování zde dospěl do fáze, kdy nejnovější kolekce bikin byla stejně viditelná pouze pod lupou.

tuje a všechno stojí za...

Komu nevěří Nikomu. Jak vypadají Číro, úzké džíny, sichrhajcková bunda a ví­ no v krabici.

Historie Punk vznikl v 70. V co věří V rozdmýchání vnitřního žáru.

Komu nevěří Lidem, co neumí pořádně dýchat.

Jak vypadají Usmívají se a nic je nerozhází.

Historie Jóga se vyvinula v In­ dii jako soubor nauk o metodách ovládání těla a du­ cha. Systém zahrnuje tělesná cvičení, koncentraci, meditaci a askezi, vedoucí k tělesné dokonalosti a duchovnímu osví­ cení.

Budoucnost Dnes cvičí různé odnože a deriváty jógy kdekdo, ale zdůrazňují se spíše prvky fyzického tréninku než náboženské aspekty učení. Jestli vám jde o alternativu, budete to muset vzít se vším všudy.

letech minulého století a vyvíjel se nezávisle v USA a Anglii. Jeho duchovní otcové stavěli na naprostém odmítání veškerých konvencí, diktátu komerce a třídění společnosti do vrstev. Legendárním počinem byla velmi neuctivá verze britské hymny v podání Sex Pistols.

Budoucnost Punk’s not dead! (Nebo to aspoň pořád někdo tvrdí.)

Kulturní alternativci obecně V co věří Ve smysl věcí,

kterým nikdo jiný nerozumí.

Komu nevěří Nikomu, kdo vlastní televizor.

Jak vypadají Většinou nosí černý rolák, hranaté brýle s černými obroučkami a manšestráky.

Historie Myšlenkové proudy vymezující se proti zaběhlým kulturním normám tu byly odnepaměti. Masově začaly vznikat v padesátých letech v USA a postupně buď zanikaly, nebo se z nic stávaly módní trendy, a pro pravověrné alter­ nativce ztrácely tím pádem atraktivitu.

Budoucnost Až do nástupu postmoderny existovala šance založit nějaký ten –ismus. Dnes už je stejně každému všechno jedno.

2007 | 04 | Čilichili: Ať žije alternativa  

Ve světě alternativ, je stále těžší být jiný.

2007 | 04 | Čilichili: Ať žije alternativa  

Ve světě alternativ, je stále těžší být jiný.