Page 15

vodafone JIŘÍ JAROŠÍK

Takovou dřinu jsem nečekal

Začátkem března ukončil svou pouť letošní Ligou mistrů UEFA středopolař Celtiku Glasgow Jiří Jarošík. Tak jsme využili, že měl čas, a přihráli mu pár otázek.

NAŽIVO

Vodafone Fotbálek Zuřivá klání ve stolním fotbálku se ženou republikou a finále o lístky na vyvrcholení Ligy mistrů UEFA v Aténách se blíží. Máme za sebou 6 regionálních kol a před rozhodující bitvou zbývají už jenom zápasy v Brně (6. až 9. dubna před nákupním centrem Olympie) a v Českých Budějovicích (13. až 15. dubna u Globusu). Nejlepší z nejlepších se pak utkají v Praze. Nenechte si to ujít a přijďte se 28. dubna podívat na velké fotbálkové finále do pasáže Černá růže Na Příkopech. Zatím se mrkněte na galerii finalistů na www.nazivosvodafonem.cz.

VODAFONE ZOOM

Mobily, rodina a naši přátelé

Nejnovější velký průzkum Vodafone Zoom zjistil, že nejčastěji telefonem voláme svým partnerům (63 % aspoň 3x týdně). Na těsném druhém místě jsou rodiče (3/5 z nás jim volají aspoň 3x týdně) a pak nejlepší kamarádi (polovina dotázaných). Svým partnerům voláme v průběhu dne (dopoledne i odpoledne), naopak milencům především večer. Najdou se i tací, kteří volají svým ex-partnerům, a to především odpoledne! Většina respondentů (93 %) posílá mobilem přání, 3/4 připomíná svátky a narozeniny blízkých a 48 % jeho prostřednictvím organizuje rodinu ( jsou to především ženy). Mobilní telefon nejvíce oceňujeme při zdravotních potížích, když máme strach o své blízké nebo když rychle potřebujeme informace. Naopak nás „nemile překvapí“ při zaslání SMS nesprávné osobě nebo při odhalení „mobilní nevěry“. Každopádně je pro komunikaci s našimi blízkými čím dál důležitější.

Kdy jste dostal první kopačky a kdy první kopačky? Tak první fotbalové kopačky jsem dostal od rodičů na dovolené v Jugoslávii. Byly to gumotextilky, ale Adidas! Kopačky jako od holky? No já už přesně nevím, ale ty jsem spíš tenkrát dával jen já (smích). Prý jste už v páté třídě napsal do slohové práce, že chcete být profesionálním fotbalistou. Jo, to je pravda, vždy jsem chtěl být fotbalista. Je to pořádná dřina, tu jsem určitě jako kluk nečekal... Je pravda, že jste jako malý kluk vydloubl kus trávy ze sparťanského trávníku a pak ji pěstoval za oknem? No páni, to teda o mně víte věcí (smích). Ale je to pravda. Jako žáci jsme hráli na Spartě na vedlejším hřišti. Já ještě za Ústí a po zápase jsme přelezli plot a vyrvali jsme si z hrací plochy kus trávy. Dal jsem si ji za okno a byl jsem na ni pyšný! Pak jsem ale někam odjel a máma mi ji přestala zalévat a tráva samozřejmě uschla. Byl jsem na ni tenkrát naštvaný. Když jste před časem přestupoval do CSKA Moskva, říkali, že vás budou vozit nejméně v mercedesu. Kde jste zažil „nejsladší život“? Těžko říct. V Rusku to bylo opravdu dobré, ale to samé se dá říci o Skotsku. Vždy a všude vám ale také scházejí kamarádi a rodina. Mým cílem bylo dostat se do Sparty, to ostatní je „nadstavba“. Každopádně si to užívám. Nějakou dobu jste strávil i v Chelsea. Jací lidé největší fotbalové hvězdy jako Terry, Lampard či Drogba vlastně jsou?

Tenkrát to ještě takové super hvězdy nebyly. Každopádně všichni kluci byli moc fajn. Hlavně John Terry, veliký bojovník a hlavně fér kluk a kamarád. Kapitánem není náhodou, je to přirozená autorita. Taky rád vzpomenu třeba na Makeleho, s ním byla legrace. Máte třeba chuť se ve volném čase dívat na fotbalové přenosy? Jo, to určitě ano. Zajímám se hlavně o to, jak hrají moji kamarádi. Jak byste se popsal třemi slovy? Slušně vychovaný, učenlivý, ale také tvrdohlavý. Co si představujete pod pojmem sláva? Myslíte, že budete ještě slavnější? Slávu já moc neřeším. Jsem rád, když se mi na hřišti daří, a za úspěch považuji potlesk fanoušků.

âILICHILI

#15

VODAFONE LIVE!

UEFA CHAMPIONS LEAGUE® 2006–2007

Oficiální hra od EA v dubnu exkluzivně pouze na Vodafone live! Fotbalový svět v balíčku karet! Upravte si balíček podle svého taktického plánu a získejte nové karty s každým vítězstvím. Potom je strategicky použijte podle vývoje zápasu. Jen důmyslné a vhodně načasované zásahy mohou otočit vývoj hry ve váš prospěch a přivést tým k evropské slávě! Pro přehled všech her od Electronic Arts stačí poslat SMS s textem „HRY 215“ na číslo 4444. Cena SMS je dle tarifu.

2007 | 04 | Čilichili: Ať žije alternativa  

Ve světě alternativ, je stále těžší být jiný.

2007 | 04 | Čilichili: Ať žije alternativa  

Ve světě alternativ, je stále těžší být jiný.