Page 76

âILICHILI

#76 připojení

Bez internetu už ani ránu Je konec hledání začouzených internetových kaváren, zapomeňte na počítač připoutaný ke zdi kabelem. S Vodafonem jste nezávislí a volní jako ptáci. Nabízíme vám totiž hned tři datové tarify, se kterými můžete internet používat kdekoli. Navíc nemusíte surfovat jenom po internetu, ale i po WAPu. Takže třeba maily máte doslova v kapse. Rychleji a všude kolem!

Jak skamarádit počítač a telefon? Abyste mohli využívat všechny tyhle skvělé služby, musí váš počítač a telefon spolu bezvadně komunikovat. Ze všeho nejdřív se mrkněte, jestli si váš mobil poradí s technologií EDGE nebo GPRS. A taky má-li Bluetooth nebo infračervený port (IrDA). Totéž platí pro stolní počítače, notebooky nebo PDA. Mobil a počítač sice můžete propojit i kabelem, ale ten musíte obyčejně dokoupit.

Jak nejlépe propojit počítač a telefon

Tarify Připojení: Připojení na dlouho Ideální pro časté surfování. A ke všemu nemusíte být zrovna Rothschild, abyste mohli viset na netu v jednom kuse – stačí vám 800 Kč měsíčně (plus 19 % DPH) a můžete internet využívat neomezeně. A když budete některý měsíc používat datové přenosy méně, tarif Připojení na dlouho to pozná, takže ještě ušetříte.

Připojení na skok Parádní, když na web zabrousíte jenom občas. Neplatíte žádný měsíční paušál, ale jen za uskutečněné datové přenosy.

Vodafone karta připojení Tarif pro majitele předplacených karet. Platíte jen za přenesená data a délka připojení nehraje roli.

Bluetooth – hvězda mobilního připojení. Telefon stačí mít kdekoli v okruhu asi 10 metrů od počítače. A jestli váš počítač Bluetooth nemá, snadno si ho u Vodafonu dokoupíte. IrDA – taky parádní, ale telefon musíte mít po dobu přenosu u počítače. Pokud má IrDA port váš telefon i notebook/PDA, nemusíte nic shánět. Kabel – klasické, i když trošku staromódní řešení.

Snadné připojení Bojíte se, že nastavení počítače pro mobilní připojení k internetu je horor? Žádné obavy. Připravili jsme pro vás prográmek Vodafone snadné připojení, který to zvládne za vás. Dostanete ho od nás na CD při aktivaci tarifu Připojení nebo si ho kdykoli snadno stáhnete z www.vodafone.cz. Mobilní Připojení k internetu není prostě u Vodafonu žádná věda!

Rychlost dneska frčí. Rychlá auta, Rychlé šípy nebo třeba rychlý internet. Pro všechny rychlíky má Vodafone svoje EDGE pokrytí. Můžete s ním pohodově brouzdat po internetu, stahovat velké a ještě větší soubory, rychleji prohlížet WAP i MMSky. Pořád málo? Tak co třeba internetové rádio? V září se z rychlého internetu s technologií EDGE budou radovat už ve 34 českých městech! To ale není všechno, pokryli jsme jí totiž i dalších 113 menších míst. Takže se nedivte, až vám WAP a internet bleskově posviští třeba i na Klínovci. Mrkněte na www.vodafone.cz na prima přehlednou interaktivní mapu pokrytí EDGE a budete vědět, kde to můžete s daty rozbalit naplno.

Co za to? aneb Malý ceník Tarif Připojení na dlouho Měsíční paušál (0–10 MB) Pásmo 10–40 MB Pásmo 40–70 MB Pásmo více než 70 MB Další tarify WAP/kB Internet/kB

bez DPH 200,00 Kč + 200,00 Kč + 400,00 Kč + 600,00 Kč Připojení na skok 0,40 Kč 0,48 Kč 0,05 Kč 0,06 Kč

s 19 % DPH 238,00 Kč + 238,00 Kč + 476,00 Kč + 714,00 Kč Vodafone karta připojení 0,57 Kč 0,68 Kč 0,05 Kč 0,06 Kč

Ceny jsou bez/včetně 19 % DPH. Kompletní ceník najdete na www.vodafone.cz. Tak tam koukněte, čeká tam na vás i moře dalších užitečných informací. Více podrobností o Připojení najdete na str. 101, bod 4

2006 | 09 | Čilichili: Malovaný svět  

Komiks, aneb výbušná směs obrazového fantazírování s kapkou textu.

2006 | 09 | Čilichili: Malovaný svět  

Komiks, aneb výbušná směs obrazového fantazírování s kapkou textu.