Page 45

RAGBISTA Devětatřicetiletý Velšan, bývalý kapitán British Lions a ostrovany zbožňovaný „Alfie“ oznámil svou sexuální orientaci v prosinci 2009 a následně ukončil manželství. Moderátorka Ellen DeGeneres jej ve svém pořadu tehdy uvedla slovy: „Gareth Thomas je prvním mužským atletem v profesionálním týmu, který se veřejně přihlásil k homosexualitě. Je to hrdina.” Thomas odpověděl, že ať je to s ním jakkoliv, je především hráčem ragby a mužem. Hollywoodský herec Mickey Rourke projevil nedlouho poté zájem zahrát si Thomase ve filmu. Přestože ho nakonec nehraje, v Hollywoodu se skutečně dokončuje snímek o ragbistově životním příběhu.

AUSTRALSKÝ FOTBALISTA

MOTOCYKLISTA Americký profesionální jezdec a majitel agentury Luke Management, která pomáhá prorazit mladým závodníkům, se svou orientací také netají a tvrdí, že ve světě uřvaných motorů a drsných hochů mu jeho sexuální preference nedělají žádné potíže. „Na dráze je vaše orientace vedlejší. Buď ostatní porazíte, nebo ne. O nic víc nejde,“ říká.

Tabu padlo loni také v australském fotbalu, což je něco mezi ragby, fotbalem a irským fotbalem. Postaral se o to čtyřiadvacetiletý Jason Ball, záložník klubu Yarra Glen, svým veřejným coming outem. Tomu předcházelo těžké rozhodování. „Neznal jsem žádné jiné fotbalisty, kteří by byli na kluky,“ řekl. Přesto se v klubu, kde hraje od svých pěti let, dočkal pochopení a respektu a rovnou se pustil i do organizování kampaně, jejímž úkolem je donutit Australskou fotbalovou ligu zaujmout odmítavý postoj k diskriminaci homosexuálů.

DREZURNÍ JEZDEC Jednačtyřicetiletý Nizozemec a jeho kůň Toto dominovali v tomto olympijskému sportu několik let. V  roce 2010 získali společně na  Světových hrách v Lexingtonu v USA tři zlaté medaile, což je kousek, který nikdo před nimi nedokázal. Z olympijských her v Londýně odjel Gal vloni s bronzem. V koňáckém světě se mu přezdívá „rocková hvězda jezdectví“ a o jeho talentu se popsaly tuny papíru. Gal žije v dlouholetém vztahu se svým týmovým kolegou Hansem Minderhoudem.

<

ČiliChili | 5 | 2013 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

45

2013 | 05 | Čilichili: Chemie lásky  

Recept na lásku zatím neznáme. Změní to internet?

2013 | 05 | Čilichili: Chemie lásky  

Recept na lásku zatím neznáme. Změní to internet?