Page 44

ZOOM

HRÁÜ KRIKETU

BOXER V současné době čtvrtý nejlepší boxer lehké váhy světa a ikona mužnosti, jedenatřicetiletý Portoričan, se v loňském roce stal prvním profesionálním boxerem, který se kdy otevřeně přihlásil k homosexuální orientaci. V historii kontaktních sportů jde bezesporu o mezník a odvážný Latinoameričan své rozhodnutí jít s kůží na trh okomentoval v médiích úplně prostě: „Nechci už skrývat jakoukoliv část svého já.“

44

Šestadvacetiletý talentovaný Brit na sebe v roce 2011 upoutal pozornost i mimo kriketová hřiště, když veřejně prohlásil, že je gay. I on se tak stal prvním profesionálem v historii tohoto sportu, který to udělal. Své rodině se svěřil už pět let předtím, a dospěl tedy k  závěru, že nechce nic předstírat ani před spoluhráči. V exkluzivním interview pro Telegraph Sport dodal, že odhalení pravdy má jisté dopady na vztahy a atmosféru v šatnách britského kriketového týmu. „Je to to největší rozhodnutí, které jsem kdy udělal, a zatím také to nejtěžší,” přiznal.

FOTBALISTA I striktně homofobní svět fotbalu se postupně dočkává svých odvážlivců. Dnes už bývalý útočník britského Leedsu a rodilý Kaliforňan Robbie Rogers po svém přiznání homosexuality „prozatím vyklidil pole”. Ve světě fotbalu jde teprve o třetí případ, kdy se profesionál veřejně svěřil s minoritní sexuální orientací. První byl v roce 1990 britský fotbalista Justin Fashanu, který si o pár let později v sedmatřiceti vzal život. V roce 2011 vystoupil se svým přiznáním Švéd Anton Hysen, dvacetiletý střední útočník göteborského klubu Utsiktens BK. Jeho případ zřejmě dodal odvahu i Robbiemu, který své „doznání” ukončil větou: „Teď jsem konečně svobodný.” Britská fotbalová asociace mu vyjádřila plnou podporu, ať už se rozhodne u fotbalu zůstat nebo ne.

2013 | 05 | Čilichili: Chemie lásky  

Recept na lásku zatím neznáme. Změní to internet?

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you