Page 57

SPORÁK ZAKLÁDÁME Zelí vyklopíme do hrnce aËzalijeme ho vývarem tak, aby bylo docela potopené. PĜihodíme celé klobásy, osolíme, pĜidáme 10 kuliÝek pepĜe, 5 kuliÝek nového koĜení a 2 bobkové listy. VaĜíme tak 20 minut i s nálevem ze zelí. Místo klobásek mĶžete dát také odpovídající kus uzeného masa i s kĶží.

FINIŠUJEME PRO ČILICHILI VAŘÍ MÁMA IVA Z PENZIONU V POLÍCH www.penzionvpolich.cz CO POTěEBUJETE

LADÍME

sterilované zelí bílé (2 sklenice nebo 2 sáÝky)

Oloupané brambory si dáme vaĜit extra. Pak je nakrájíme na kostiÝky. Jakmile jsou klobásky uvaĜené, vytáhneme je a nakrájíme na koleÝka. MĶžete je také opéct na másle, polévka bude o nçco mastnçjší.

hovçzí nebo zeleninový vývar 4 klobásky (šunkové, pikantní, paprikové, jaké chcete) sĶl, pepĜ, nové koĜení, bobkový list 4 brambory kelímek smetany jíšku z másla, hladké mouky a cibulky

Cibulku nakrájíme na drobno, na pánvi rozpustíme tĜi lžíce másla, cibuli na ní necháme zesklovatçt a pĜidáme tĜi lžíce hladké mouky a udçláme svçtlou jíšku. Do polévky pak dáme nakrájené brambory iËklobásky a pĜidáme smetanu. Zahustíme jíškou a necháme ještç povaĜit, aby polévka zhoustla.

*JestliTip hledáte nçjaké fakt super kysané zelí, zkuste kĜimické. Dçlají ho v Plzni klasicky, šlapáním do modĜínových kádí. Už složení nadchne všechny milovníky Pekla na talíĜi. Místo éÝek a stabilizátorĶ a kdovíÝeho obsahuje pytlík kĜimického zelí – zelí.

57

2013 | 03 | Čilichili: Sto  

100. číslo o čísle 100

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you