__MAIN_TEXT__

Page 1

Coverfinal_4new.qxd

17.12.2004

14:44

Stránka 1

www.cilichili.cz

* vybrané Oskarovy telefony a tarify, plus poãteníãko jako

dárek

ã.4

ã.4

B˘t vámi, tak neváhám a otevfiu to! www.cilichili.cz

Horoskopy testujeme fastfoody, aÏ keãup stfiíká * nejlep‰í bobfii sezóny * jak stárnou hiphopefii * v˘letainen do helsinkainen


&KOOLB[B.OXNB9DOHFHN306WUiQND

Můj život, moje volba. www.oskar.cz

Stačí říct.


covernotapproveda_4.qxd

22.12.2004

9:34

Stránka 3

* vybrané Oskarovy telefony a tarify, plus poãteníãko jako

dárek

na bí du

Pfi ip ra vt es e

Dá vá me

n˘ ût zd be te de Bu

45 po to mk Û

˘ at oh ûb ln ke pe te de Bu âe ke jte

ã.4

vá m

je‰ tû t˘d en

www.cilichili.cz

Siln á ãá ra Ïi vota


content_4.qxd

21.12.2004

17:17

obsah

Stránka 4

0% vaty, 115 g/m2 kfiídy

8 SLOVO Láska * 10 DROBKY Udûlejte piercing svému autu a vÛbec se vyka‰lete na konvence * 11 DOPISY Národ miluje Horsta Fuchse Abychom nezaãali Ïárlit!

12 KOMIKS J.A.K. Moudrosti ze záhrobí

12 PAVLAâ Já a vlekafii Michal Dvofiák ve vleku dûjin

* 13 OSKAR Dvanáct odváÏn˘ch na tfiinácté stránce

14 TREND Fastfoody Testujeme hamburgry, aÏ keãup stfiíká

18TÉMA

Horoskopy Îeny to budou hltat, muÏi budou pfiekvapeni! 30 CESTY Helsinky Rafinovaní jsou ti Fini

14–16 âILICHILI * 4

18–29

12


content_4.qxd

21.12.2004

17:17

Stránka 5

32 POVÍDÁNÍ

Indy & Wich A pak Ïe hiphop je k˘ã

*

35 SOUBOJ BûÏky vs. sjezdovky Bílá nemoc 36 VENTIL Offroady Cestou? Necestou! 38 ·MRNC NûÏná je zima nûÏné jsou modelky 42 SPORÁK Mexiko âili con ãilichili

*

*

43 KINO Alexandr Veliký Moje tlustá řecká výprava * 45 OSKAR IMAX Polární expres Nechte se převálcovat * 46 KINO Co se děje v Hollywoodu Drbíky a tak * 47 MUZIKA Chuck Berry se řítí kachním krokem! * 48 KNIHY Hlídka v Ardenách Kulturní jatka * 50 PROVùRKA Znáte horké koktejly? Otázky, při kterých se zapotíte

51 OSKAR VOLÁ

52 – Snadná cesta k Oskarovi * 54 Pár informací navíc 57 Îargon * 58 Telefony v plné parádû * 74 Telefony * 56veOskarta * zkratce * 78 Mobil na splátky * 80 WAP * 82 Jsme posedlí pokrytím * 84 Doporuãte a získejte * 86 Oskarovy prodejny

36–37

38–41

32–34 5 * âILICHILI


EDSletter4_4.qxd

22.12.2004

9:41

Stránka 6

* ZÁPRAÎÍ BOÎE MÒJ, TY LIDI TOHO NAKVÁKAJ

MÛj kolega ‰éfredaktor z britských novin Daily Telegraph se jednou rozhodl vyhodit astrologa, který mu dodával sloupek s horoskopy. A protože to byl šéf se smyslem pro humor, začal svůj propouštěcí list takhle: „Jak už jistě nějakou dobu víte...“ Vtipný pan šéfredaktor určitě byl, o to nic. Ale jinak si myslím, že zbavit se astrologa od něj nebyl dobrý nápad. Čtenáři totiž horoskopy milují a potají je vždycky zhltnou, i když by to třeba nepřiznali. Pokrok nepokrok, věda nevěda, lidé se v tomhle nikdy nemění. Nemám pravdu, dámy? My v ČILICHILI to samozřejmě víme, a tak jsme si na horoskopy posvítili. Věřte mi, je to prima čtení i pro nevěřící Tomáše. Kde jinde se dozvíte, že nejvíc bouraček způsobují Blíženci a že dobří fotbalisté se rodí hlavně na podzim?! Tak jen chutě do toho — hvězdy jsou dnes čtení nakloněny!

cilichili@oskar.cz

âILICHILI * 6

âILICHILI 01/2005 ročník II. www.cilichili.cz (tohle je povinná tiráž pro právníky)

Šéfredaktor Martin Jaroš Obálka Tomorrow London Vydavatel Boomerang Publishing, s. r. o., Poděbradská 110/1 , Praha 9, tel.: 244 023 201 www.bpublishing.cz pro Oskar Mobil a. s. Tisk Helma Roto, s. r. o. Uzávěrka vydání 20. 12. 2004 Datum vydání 3. 1. 2005 Distribuce Česká republika Periodicita Měsíčník MKČR 15371 Údaje jsou platné ke dni uzávěrky. Změny uvedených údajů nebo tiskové chyby jsou vyhrazeny. Kompletní ceník s aktuálními cenami stejně jako kompletní popis podmínek jednotlivých produktů a služeb najdete na www.oskar.cz.


9:55

Stránka 7

TIRÁÎ *

1.6

21.12.2004

22.52

EDSletter4_4.qxd


A:=D=

0ฤขEKVAPENqร‹POร‹SKOTSKU

,fSKAร‹Zร‹BETONU

,fSKAร‹PODร‹DOHLEDEMร‹POLICIE

"OMBAร‹LfSKAร‹

,ma{h`V รกรชรฏรชย˜'รŒรƒยคย˜รˆรชรงรžรกรฅรรœรกร™ยฆร›รฒยงยปรงรชรšรกรซ

}>A>8=>A>ยฅ

6ORYRLQGG
,fSKAËPLYăOVf

,fSKAËONËTHEËROAD

,fSKAËPOLITICKf

,fSKAËËPROCHfZqËĉALUDKEM Ê¥}>A>8=>A>

6ORYRLQGG
drobsky_PG10-13_4.qxd

20.12.2004

17:07

Stránka 10

DROBKY

Zazobaní bobfii To je možné jedině v Americe! Kdybyste měli pořádný balík peněz, nejspíš byste si postavili dům. Jenže asi ne přímo z bankovek, jak to udělali nejmenovaní bobři v Americe. Partička chuligánů, která zrovna vykradla kasino v louisianském Greensburgu, schovala část svého lupu u místního potoka. Přičinliví savci se ale hotovosti zmocnili a celý pytel hbitě zabudovali do své hráze. Těžko říct, jestli jim šlo jen o kvalitní izolaci, nebo zda si uvědomovali, jak prudce zvyšují hodnotu své nemovitosti.

âILICHILI * 10

K bobří hrázi přivedl policisty muž, který se na loupeži podílel. Vyšetřovatelé našli na označeném místě jednu tašku a další kousek dál po proudu. Dlouho nemohli nalézt třetí – dokud neprozkoumali bobří dílo. Zjistili, že konstrukce je extrémně pevná – bobři jsou holt nejlepší stavitelé. „Policisté nemohli bankovky vyndat. Jsou stále tam,“ prohlásil starosta Michael Martin. Pro ty, co to chtějí zkoušet, připomínáme – potok někde u Greensburgu v Louisianě.


drobsky_PG10-13_4.qxd

20.12.2004

17:07

Stránka 11

DOPISY

Propíchejte si auto! Jedině v Německu! Těm, kdo rádi hýčkají svá auta, nabízí jedna německá opravna úžasnou novinku. Mohou svému miláčkovi dopřát módní výstřelek dosud vyhrazený jen teenagerům, rockerům a polynéským domorodcům. Za pár tisícovek vám tu provrtají kastli a zapustí do ní ozdobný barevný váleček. A pak už se jen můžete chlubit. Ano - autopiercingem.

Starostova Ïhavá linka Jedině v Rumunsku! Starosta z rumunského Baia Mare to myslel dobře. Chtěl jen zřídit přímou telefonní linku pro

Dopis mûsíce Šimon D., P4

Pivo jako izolace Jedině v Rusku! Minule jsme tu psali o tom, jak pivo pomáhá dýním. Dnes tu máme nový nápad. Ruský sběratel piv pod nátlakem své ženy odstěhoval sbírku plechovek z domu. Obložil jimi zdi, a ejhle – žena si teď pochvaluje, jaká je to dobrá izolace.

Lov na dudy

foto: Profimedia.cz/Corbis, liustrace: Finito

Jedině ve Švédsku! Šampiónem v lovu losů se chce stát jeden Švéd. Má na to novou zbraň – dudy. Podle něj je totiž jejich zvuk totožný s toužebným voláním býků. Zatím ale není schopen vysvětlit, proč zvuk přitahuje více samce než samice a jak se proti nim bránit.

KdyÏ Ïelezáfiství pochoduje Jedině v Indii! Na 90 kovových předmětů, včetně klíčů, šroubováků, a hřebíků našli indičtí lékaři v žaludku jednoho mladíka. Hospitalizován byl s příznaky schizofrenie a na chirurgii pak převezen kvůli bolesti břicha.

Archiv všech čísel najdete na www.cilichili.cz

Operace odhalila, to co naznačil rentgen. Muž nezemřel jen díky tomu, že se sbírka nedostala do střev. Proč muž pojídal železo, nevíme. Snad si myslel, že je Pepek Námořník.

Díky za článek o Pražácích! Jako rodilý Pražan jsem se bál, že to bude stará známá písnička: fuj, Pražácí, fuj pragocentrismus atd. atd. atd. Takové hlouposti čtu pětkrát do roka, v televizi je to každý měsíc. Ale vy jste byli první, kdo se podíval na věc celkem nestranně. P. S. S tím „zpíváním“ Pražáků a výslovností „vééď“ máte asi pravdu. Nikdy mi to předím nepřišlo, ale poptal jsem se pár známých a řekli mi, že to u mě fakt slyší. Člověk se každý den něco o sobě dozví... občany. Po čase ale musel požádat nudící se ženy v domácnosti, aby ho neobtěžovaly sexuálními návrhy, jež prý přicházely tak stokrát za týden. „Chápu, že dámy mají své touhy, ale to musí řešit jinde,“ postěžoval si. Páni asi mohou volat dál.

Omyl na v˘letû Jedině u Holanďanů! Když člověk neví, že je v nebezpečí, je to asi štěstí v neštěstí. Pár holandských turistů se ztratil při výpravě v Andách. Našli je až za 24 hodin. „Legrační je, že vůbec neměli strach. Vše považovali za součást programu, který připravila cestovka pro jejich pobavení,“ uvedl jeden z policistů.

Musím říct, že článek o teleshopu v aktuálním Chilli se vám fakt povedl! Začal jsem se díky vám koukat na Horsta Fuchse a zamiloval jsem si ho! Mám kvůli vám lepší rána... :-) (Super)Mario Čau ČILICHILI! Přečetl jsem si váš 3. díl a je lepší než oba dva před tím!!! U testu „Byli jste letos hodní?" jsem sklidil dva body!!! Sice se v „v Hořicích" nepíše „v Hořících“, ale jinak fakt super a skvělý! Kristián Lesný Na ty Pražáky jste byli až moc hodný. Jinak chválím: konečně rozhovor s fotografem a vůbec s někým zajímavým. Ne pořád ty ojetiny, co vidím všude... Kanonista

Díky za tu něžnou korespondenci, přátelé! Horsta Fuchse samozřejmě milujeme taky, to snad bylo poznat! A že chválíte naše rozhovory, to nás potěšilo snad nejvíc. Nechceme přinášet profláklé tváře, které jste viděli už miliónkrát. Mnohem raději objevíme šikovného českého člověka, o kterém třeba ještě všichni neslyšeli, ale který má našlápnuto a umí. Tak buďte s námi a pište! cilichili@oskar.cz

11 * âILICHILI


drobsky_PG10-13_4.qxd

20.12.2004

17:08

Stránka 12

PAVLAâ 03

J.A.K.

...a přidám jednu s kotvičkami...

·tefan ·vec

foto: archív

Vrátil jsem se dnes do lycea po konci v˘uky. Nachytal jsem tam Josku, syna klempífiova, s AneÏkou, dcerou perníkáfiovou.

Já a vlekafii Michal Dvofiák

Další komiksy od nás i jiných frajerů najdete na comix.spaceport.cz

Joska, vous mu uÏ ra‰í na bradû, AneÏce odfiíkával hlavní mûsta kníÏectví nûmeck˘ch.

Blbec.

âILICHILI * 12

Odmalička jsem na lyžích hlavně běhal a ne sjezdoval. Nicméně přes pozemek naší chalupy vedl vlek, takže s vlekaři mám bohaté zkušenosti. Bohužel většinou negativní, protože ti pánové, aby přežili zimu, se notně posilňovali rumem, a to zanechalo následky. Jak na jejich játrech, což mě zase tak netrápilo, tak na jejich inteligenci, což mě trápilo víc. Holt s nimi byla někdy těžká domluva. Takže jsem samozřejmě zažil klasické rvačky u plůtku, protože jakmile napadl sníh, na sjezdovkách se odehrávaly několikasetmetrové fronty. Stejně tak i u nás v ... Ne, radši neřeknu, kde – oni tam ještě někteří dělají. Když sluníčko zapadalo za hory, vlekaři končili a pouštěli prázdné pomy. A my kluci běžkaři jsme je chytali, nechali se tahat a po vylidněných sjezdovkách sjížděli dolů. Což ale na běžkách té doby nebyla úplně legrace. Byli jsme na nich ale od malička, tak jsme to zvládali, nicméně hůlky pro nás byly docela důležité. Vlekařům to ale časem nedalo, a tak uspořádali trestnou výpravu. Část počkala nahoře, část šla zezdola, pochytali nás a dali nám přes držku. A co bylo nejhorší, sebrali nám hůlky, abychom si pro ně druhý den přišli. My jsme ale nemohli přiznat, že nám je ukradli, tak jsme jezdili s klackama a zbytky bambuso-

vých holí. Tento zážitek ve mně zanechal silnou averzi vůči vlekařům a dost těžko se s tím vyrovnávám i dnes, kdy se to, řekl bych, trošilinku zlepšilo. Ony už i technologie jsou složitější, takže celá řada těch kluků je normální. A přidám ještě jednu historku, která není s vlekaři, ale se „samoobslužnými“ kotvičkami, které už málokdo pamatuje. Když jsem studoval tělovýchovnou fakultu, tak k nám na výměnné zájezdy jezdili Angličané, aby se

...s vlekafii holt byla nûkdy tûÏká domluva. TakÏe jsem samozfiejmû zaÏil klasické rvaãky u plÛtkÛ... naučili lyžovat. A na tomhle „sám sobě vlekařem“ zařízení to s nimi byly vždycky mimořádné zážitky. Pamatuji na chlapíka, kterému se podařilo odjet až naposedmé, a to tak, že mu lyže vyletěly do vzduchu a do kotvičky se zcela zamotal. To kupodivu zůstalo držet a on postupoval vzhůru v neuvěřitelných kotrmelcích. Jeho kamarádi se dobře bavili a nikdo se neměl k tomu, aby vlek vypnul. A když se zmítající dostal až nahoru, prohlásil: „Já jsem tak šťastný, lyžování je úžasný...“


OSKAR_4.qxd

20.12.2004

17:03

Stránka 13

t Dvanácý h odvážrnní secriál

tá Dokumen atelích. ch podnik ý n š Febio. o úspě ar, natáčí k s O je u k Produ dna a od 17. le vize Prim ek v 21:55. rt Vysílá tele dělí a čtv každé pon znych.cz nactodva www.dva

Vladimír Friml vyváží vozy české značky Gordon do celého světa

Roman Bartosz vyrábí cyklistické rámy špičkové kvality

Martin Junek dokázal, že i na výrobě mečů a brnění se dá postavit živnost

Petra Měchurová se vypracovala na kadeřnici mezinárodní úrovně

Poznejte lidi, ktefií uÏ zapomnûli, Ïe nûco nejde Taky nemáte rádi větičku „nenechá se svítit, tohle nepůjde“? Tak to si určitě nenechte ujít seriál Dvanáct odvážných, který od 17. ledna vysílá Prima. Dokument produkuje Oskar a v hlavní roli je dvanáct malých podnikatelů, kteří neváhali jít za svým snem. První díl seriálu jste na stejné televizi mohli vidět už loni. Letos se například dozvíte, že

Škodovka není jediným českým výrobcem aut. Nebo že nejmodernější lasery v nemocnicích často mají pár součástek z nenápadné dílny u Turnova, která je přecpaná technologií za miliony. A až si budete třeba na Slovensku kupovat mapu u benzinky, protože Tatry už nevypadají stejně jako loni, tak se pořádně podívejte, kdo ji vyrobil. Nejspíš bude z Česka.

Uvidíte toho samozřejmě ještě mnohem víc. Například jak se stavějí profesionální cyklistické rámy. Nebo celodřevěné bubny, které mají světovou úroveň a každý je vevnitř podepsán dvěma kamarády, kteří je vyrábějí v pražských Dejvicích. Tak se v pondělí a ve čtvrtek před desátou nezapomeňte dívat. Takhle totiž vypadají splněné sny.

13 * âILICHILI


Fastfood_4.qxd

22.12.2004

* TREND Rychle a zbûsile

âILICHILI * 14

9:36

Stránka 14


Fastfood_4.qxd

20.12.2004

18:01

Stránka 15

Zinger nebo Big Mac? Souboj titánÛ.

Co si o pouliãní stravû myslí ‰éfkuchafi prestiÏní restaurace âervená tabulka? A co na to obyãejn˘ spotfiebitel? A co na to ta kufiata? text Jindřich Novák, Filip Horáček, Martin Jaroš foto Profimedia.cz/Corbis, Fotobanka

 Porota Profík: Jan Horký, šéfkuchař restaurace Červená tabulka a držitel tří stříbrných medailí z kuchařské olympiády v německém Erfurtu. Běžný spotřebitel: normální člověk, který často postává ve frontě na Zingera nebo McChicken. Nepřál si být jmenován. Zvláštní znamení: má pocit, že si vždycky stoupne k té nejpomalejší kase.

Vzpomínáte, jak kdysi na Staromáku kousek od orloje otevřeli okno, z něhož se prodával párek v rohlíku? Byl to první kapitalistický fastfood v republice, takže tam bylo vždycky plno. Taky jsem tam stával a svůj hot dog jsem miloval. To mi zůstalo do dneška, i když párek v rohlíku mezitím sešel ze dvou korun na pětadvacet. Za patnáct let svobody si fastfoody u nás vybojovaly neotřesitelnou pozici. K tradiční klobásce přibyly štráfky pizzy, Mekáč, KFC, čínská kung-fu bistra nebo třeba gyros. No ovšem, najdete taky spoustu lidí, kteří se nad hamburgrem ofrňují a kteří by prý do takové provozovny nikdy nepáchli. Ale mezi námi, vemte v době oběda za kliku kteréhokoli KFC a bude tam plno. A v té frontě nalevo se třeba bude krčit zrovna ten chlapík, který vám včera „žemli se sýrem“ nejvíc kritizoval. Je fakt, že fastfoody asi nebudou nejzdravější. Dietologové hrozí prstem, kardiochirurgové operují jako zběsilí a vyznavači východních filozofií nám domlouvají, abychom trochu zpomalili. Ale co si budeme povídat, zrovna my

Češi s tou naší kuchyní jsme na těžká jídla trénovaní. A ukažte mi věc, která je zdravá, když se to s ní přežene. Jen na brokolici člověk taky nevyžije. Aktivisté a ochránci přírody si zase stěžují, že fastfoodové řetězce porážejí své maso nehumánním způsobem. Ale no tak. Myslíte si, že jinde to dělají jinak? Opravdu věříte, že tomu kousku kuřete z vaší fajnové restaurace hráli na jatkách Bacha? Ono to bude všude stejné. Fastfoody prostě patří k naší době zrovna jako hypermarkety nebo německé krimiseriály. Když se berou s mírou, tak vám poslouží. A když máte víc času, vždycky si můžete někam zajít na starou dobrou svíčkovou...

15 * âILICHILI


Fastfood_4.qxd

20.12.2004

17:10

Stránka 16

* TREND

Nesmrtelná česká klasika

Brojleři z Kentucky

Americká legenda

Profík: Zkusil jsem smažený sýr v housce s majonézou. Dal se pozřít, jen si nesmíte představit, jak se to vytvářelo. Olej byl cítit na míle daleko. Alespoň stánek každý najde.

Profík: Křidýlka, hranolky, kola – na tom se nedá nic zkazit ani vylepšit. A všichni z toho ztloustnou. Sice se používá kuřecí maso, ovšem díky těstíčku a přepálenému tuku je to buřt. Některé saláty vypadají lákavě, jen to dochucení pokulhává.

Profík: Dal jsem si Big Mac v pozdních hodinách a v noci měl pocit, že umírám. Plátek masa byl docela tuhý a bez majonézy vlastně bez chuti. Používaná houska mi přijde jako taková dobrá buchta, v níž je více vzduchu než hmoty.

Spotřebitel: Ideální štace při nočních tazích. Propečená klobáska v takových situacích leckdy předčí i steak. Přes den se takovým stánkům vyhýbám. Jako malý jsem jednou na pouti po požití zuhelnatělého špekáčku neprozřetelně vlezl na centrifugu. Na víc se neptejte.

Spotřebitel: Pikantní Zinger nebo Strips, to já moc rád. Špatný není asi salát Boleslav, nebo jak tomu říkají... A Twister Prémium jsem si zamiloval. Jen kdyby šly zkrátit ty fronty!

Jídlo: ***** Obsluha: ***** Prostředí: *****

Jídlo: ***** Obsluha: ***** Prostředí: *****

Jídlo: ***** Obsluha: ***** Prostředí: *****

Spotřebitel: Jestli někdo nemá Meka rád, kupte mu jablečnou taštičku a ta ho určitě zlomí. Zdraví nezdraví, donaldí hranolky taky nemají konkurenci. Stejně jako toalety — pro turistu k nezaplacení!

Placka stokrát jinak

Básníci rýže

Helénský problém

Profík: Dobrá a celkem voňavá pizza se šunkou a artyčoky. Osobně mi chutná slabé a vypečené těsto, a to dokáže pouze dobrý pizzaiolo a kvalitní pec. Naštěstí se u nás pizzy o tloušťce pěti centimetrů, hojně polévané kečupem, odebírají na gastronomickou věčnost.

Profík: Opékané nudle s kuřecím masem. Dobré, jen nesmíte myslet na ty hektolitry vřícího oleje. Výtečně kořeněné. Čínskými bistry u nás se ale plíží duch závodní umakartové jídelny, teprve ve skutečné čínské restauraci najdete tu pravou atmosféru.

Profík: Jo jo, proti dobře ochucenému gyrosu nic nenamítám. Jen se vám rychle rozmočí ten ubrousek, do kterého je zabalený. Na dobré chuti se podílí příprava, kdy se maso skládá ve slabých plátcích na sebe a koření.

Spotřebitel: Fajn. Jen se musíte vyvarovat některých stánků, kde vám dají spíš škvarek s opálenou šunkou a syrovými žampiony. To pak jdou řeči o lehké stravitelnosti do háje.

Spotřebitel: Za ty libozvučné názvy by měli kluci čínský dostat nobelovku za literaturu. No, odolejte třeba masu pěti vůní. Místní specifikum spočívá v tom, že kluci čínský jsou vlastně vietnamský.

Spotřebitel: Gyros fakt zbožňuji. K totální spokojenosti mi chybí pouze správné uchopení problému zvaného fleky na košili. Padajícím kouskům masa a vodopádům tzaziků lze zřejmě zamezit pouze vytrvalou praxí.

Jídlo: ***** Obsluha: ***** Prostředí: *****

Jídlo: ***** Obsluha: ****** Prostředí: *****

Jídlo: ***** Obsluha: ****** Prostředí: ******

âILICHILI * 16


&KLOL&KLOLB38B6DGDB/HGHQ306WUiQND

UDÄšLĂ M VĂ M druhĂŠ vĂĄnoce. OskarĹŻv JeŞíťek nadÄ›luje Nadupanou sadu i v lednu. Nesplnil vĂĄm JeŞíťek vĹĄechna přånĂ­? Dostali jste ĹĄpatnĂŠ dĂĄrky, nebo jen penĂ­ze, Ä?i vĹŻbec nic? Ĺ˜eknÄ›te si u Oskara buÄ? o Nadupanou sadu s NokiĂ­ za 1977 KÄ?, nebo o malou Nadupanou sadu bez telefonu za pouhĂ˝ch 250 KÄ?. ObÄ› se spoustou dĂĄrkĹŻ a bez pĂ­semnĂŠ smlouvy. VĂ­ce informacĂ­ na www.oskar.cz.

velkĂĄ NadupanĂĄ sada

1977,KÄ?

telefon Nokia 2300 kapesnĂ­ rĂĄdio 60 volnĂ˝ch minut SMS za 1 KÄ?

malĂĄ NadupanĂĄ sada bez telefonu

250,KÄ?

StaÄ?Ă­ říct. NabĂ­dka platĂ­ do 31. 1. 2005. VolnĂŠ minuty lze Ä?erpat prvnĂ­ch 6 mÄ›sĂ­cĹŻ. Cena SMS a malĂŠ NadupanĂŠ sady je bez DPH 19 %.

Volejte 800 777 777


Horoscopes_4NEW.qxd

20.12.2004

17:43

Stránka 18

* TÉMA

Horoskopy Horoskopy jsou v módû - a jsou v ní uÏ ãtyfii tisíce let. âlovûk sice lítá do kosmu, ‰pacíruje po Mûsíci a lu‰tí DNA, ale staré dobré hvûzdopravce milovat nepfiestal. Ba naopak. Horoskopy jsou nejãtenûj‰í rubrika v ãasopisech. Na astrolinky volají milióny lidí dennû. A kaÏdá pofiádná Ïena (i kdyby to byla tfieba supermoderní manaÏerka) se na zaãátku vztahu nenápadnû pfieptá, jaké znamení má její mil˘. Ov‰emÏe na to nevûfií. âistû jen pro jistotu. Co kdyby na tûch horoskopech pfiece jen nûco bylo... Text: Martin Jaroš, Silvie Králová,Vendelín Strašrybka - no fakt! Ilustrace: bland designs.com

CHILI * 18 âILIC


Horoscopes_4NEW.qxd

20.12.2004

17:43

Stránka 19

CHILI 19 * âILIC


Horoscopes_4NEW.qxd

20.12.2004

17:43

Stránka 20

1890

Horoskopy jsou tu pěkně dlouho. Nejstarší kousky se našly v knihovně Sargona Akkadského, kde na ně prach sedal 4300 let. Jo, to to letí.

J. P. Morgan astrologii miloval. Dokonce řekl, že „skeptici možná horoskopy nečtou, ale miliardáři ano.“ Chlapík, který si dokázal vydělal na vlastní banku a 5000 mil železnic, asi nemluvil do větru...

Za Rudolfa II. měla astrologie zlatý věk. Dokonce i astronom Kepler je rád sestavoval.

foto: Profimedia.cz/Corbis, Mediabanka.cz/Gettyimages

1600

4000 pfi. Kr.

* TÉMA

Droga jménem horoskopy Víte, kdo ještě před nedávnem určoval dějiny Ameriky, a tím pádem i světa? Nebyl to americký prezident a už vůbec ne Kongres, jak byste si mysleli. Byla to nenápadná dáma jménem Joan Quigleyová, dvorní astroložka Ronalda Reagana a miláček jeho ženy Nancy Reaganové.

âILICHILI * 20

Reaganovi horoskopům propadli v den, kdy Ronald jen taktak přežil pokus o atentát. Nancy už si pak nedala říct a celý prezidentův život podřídila přepovědím astroložky Joan. Všechna státnická rozhodnutí a zahraniční cesty byly načasovány tak, aby jim hvězdy byly nakloněny. Tiskovky v Bílém domě a porady generálního štábu nezačínaly v poledne, ale ve 12.10, protože to doporučila Joan. Reaganův sekretář měl od Joan kalendář, kde byly dobré dny vybarveny zeleně a špatné rudě; důležité audience mohl svému šéfovi plánovat jen do zelených políček. Joan dokonce určila, kdy začne bombardování Libye – taková byla moc jedné astroložky!

Vášeň vládců i umělců Reagan nebyl jediný americký prezident, který vládl podle horoskopů. Když F. D. Roosevelt vedl válku proti Německu, zval si na tajné seance astroložku Jeanne Dixonovou. Stejně na to šla i protistrana: Reichsführer SS Heinrich Himmler si dokonce držel astrologa na plný úvazek. Jak už to bývá, hvězdy předpovídaly vítězství oběma, ale trefily se evidentně jen na padesát procent. Na horoskopy věří i fůra hvězd od Seana Conneryho přes Toma Cruise po Sandru Bullockovou. Yoko Ono zase využívá znamení nebes při investicích, a to velmi úspěšně. Zatímco v době Lennonovy smrti byl její majetek odhadován na 240 miliónů dolarů, dnes je to už miliarda.


Horoscopes_4NEW.qxd

20.12.2004

19:29

Stránka 21

1950

TÉMA *

Monacká princezna Grace Kelly věřila horoskopům až do své tragické autonehody. Celý život měla z něčeho podobného strach, ale v osudný den ji její astroložka nezachránila.

„Nejlíp fiídí Kozorohové a nejhÛfi BlíÏenci.“

2004

Suncorp Metway

Banky to chtějí taky Myslíte si, že na astrologii spoléhají jen křehcí a omylní lidé? Ale kdeže. Seriózní finanční instituce to dělají také! Australská pojišťovna Suncorp Metway vydala vloni studii o tom, jak rizikově jednotlivá znamení řídí. Nejvíc nehod prý způsobují Blíženci, následovaní Býky a Rybami. Naopak nejmíň odškodného se musí vyplácet kvůli Kozorohům. I Evropská banka pro rekonstrukci a rozvoj před pár lety použila astrologii při řízení svého miliardového portfolia. Horoskopy dnes: populární jako nikdy dřív Astrologie dneška je skvělý byznys. Přes 66 miliónů Američanů například věří, že horoskopy vznikají vědeckou cestou a jsou pravdivé. Není

Propadli horoskopÛm Nancy Regan J. P. Morgan Jeff Goldbloom Sean Connery Heinrich Himmler Grace Kelly Yoko Ono Tom Cruise F. D. Roosvelt Sandra Bullock

V 90. letech udělali v Británii velkou analýzu hráčů všech tamních fotbalových lig. Ukázalo se, že dítě narozené ve znamení Vah a Štíra (zářílistopad) má dvakrát větší šanci stát se fotbalovým profíkem než letní mimino.

ale divu, když je v tom utvrzují i seriózní badatelé! Třeba britský fyzik a astronom Percy Seymour ve svém posledním bestselleru napsal, že pohyb planet během roku vytváří proměnlivé magnetické pole. To pak jemně ovlivňuje tělíčka i mozky nenarozených dětí a určuje jejich vlastnosti. Proto jsou třeba mimina narozená v dubnu v průměru o 2,2 milimetru větší než ta prosincová. Seymourovi kolegové dílo odsoudili, obyčejní lidé ovšem vzali knihkupectví útokem. A to je vždycky hlavní. Co si budeme povídat: jestli horoskopy opravdu předpovídají budoucnost, to nikdo neví. Ale že horoskopy samotné mají budoucnost růžovou, na to můžete vzít jed! 21 * âILICHILI


Horoscopes_4NEW.qxd

20.12.2004

17:44

Stránka 22

* TÉMA

Beran

B˘k

BlíÏenci

Rak

Lev

Panna

21. 3.–20. 4.

21. 4.–21. 5. Planeta: Venuše S kým ladí: Rak, Panna, Kozoroh, Ryby S kým ne: Vodnář, Lev

22. 5.–21. 6. Planeta: Merkur S kým ladí: Váhy, Vodnář S kým ne: Ryby, Panna

22. 6.–22. 7. Planeta: Měsíc S kým ladí: Štír, Ryby S kým ne: Váhy, Kozoroh

24. 7.–23. 8. Planeta: Slunce S kým ladí: Beran, Střelec S kým ne: Štír

24. 8.–23. 9. Planeta: Merkur S kým ladí: Býk, Kozoroh S kým ne: Blíženci

Jemný, citlivý s velkým smyslem pro domov a rodinu, družný. Je i bojácný, pesimistický, bez sebedůvěry.

Okouzlující, milý, hrdý, sebevědomý, bystrý, rafinovaný, velkorysý. Ovšem i přecitlivělý, nedochvilný, ješitný.

Něžná, dobromyslná, přívětivá, snaživá a pilná. Je nerozhodná, uvolní ji jen alkohol.

Planeta: Mars S kým ladí: Lev, Střelec S kým ne: Vodnář, Rak Otevřený, přátelský, bystrý a energický, má nekonečnou fantazii, rád organizuje. Je ale i prudký, prchlivý a tvrdohlavý. Inu, Beran.

Domácí tvor, vytrvalý, pracovitý, spořivý, nesnáší poroučení a chaos, pospíchá pomalu.

Přizpůsobiví, družní, šarmantní a tvůrčí. Také ale neklidní, nepředvídatelní, upovídaní...

Meryl Streep * 22. 6. 1949 Hned je vidět, že má smysl pro rodinu, mateřství a manželské povinnosti.

Emil Zátopek 

Leonardo da Vinci * 15. 4.1452 Nekonečná fantazie, bystrost a enegie – tady horoskop sedí jako ulitý.

Jaroslav Hašek 

J. F. Kennedy 

* 30. 4.1883 Poroučení určitě nesnášel, to je přece vidět ze Švejka!

* 29. 5.1917 Šarm mu rozhodně nechyběl, vždyť pobláznil půlku Spojených států.

Madonna * 16. 8. 1958 Okouzlující už je asi třicet let. Ješitnosti prý má taky dost, ale ví, že jí to rádi odpustíme...

* 19. 9. 1922 „Když nemůžeš, tak přidej!“ – Tenhle výrok už o nějaké té píli a snaživosti svědčí.

Adolf Hitler 

foto: Profimedia.cz/Corbis, ČTK

* 20. 4.1889 Otevřený a přátelský moc nebyl, prchlivý už spíš.

Pol Pot 

Benito Mussolini 

* 19. 5. 1928 Svůj národ likvidoval opravdu vytrvale, to zase ano.

Ted Kaczynski – Unabomber * 22. 5. 1942 Neklidný a nepředvídatelný byl tento dopisový atentátník až až.

âILICHILI * 22

O.J.Simpson * 9. 7. 1947 Hvězda, která svůj „smysl pro rodinu“ musela vysvětlovat i soudu.

* 29. 7. 1883 Rád na sebe věšel řády jako každý Lev.

Michael Jackson * 29. 8. 1958 Něžný, to on je, ale prý až moc. Čert ví, jak to s ním je.


Horoscopes_4NEW.qxd

20.12.2004

Váhy

·tír

Stfielec

Kozoroh

Vodnáfi

Ryby

24. 9.–23. 10. Planeta: Venuše S kým ladí: Blíženci, Vodnář S kým ne: Kozoroh, Rak

24. 10.–22. 11. Planeta: Mars a Pluto S kým ladí: Rak, Ryby S kým ne: Lev, Vodnář

23. 11.–21. 12. Planeta: Jupiter S kým ladí: Beran, Lev S kým ne: Panna, Ryby

22. 12.–20. 1. Planeta: Saturn S kým ladí: Býk, Štír S kým ne: Váhy, Beran

21. 1.–20. 2. Planety: Saturn a Uran S kým ladí: Blíženci, Váhy S kým ne: Štír

19. 2.–20. 3. Planety: Jupiter a Neptun S kým ladí: Rak, Štír S kým ne: Blíženci, Střelec

Intelektuální, pravdomluvné, spravedlivé. Milují umění. Rády se přou a milují diskuse.

17:44

Nezávislý, energický, rozhodný, důvtipný, ironický, temperamentní, pracovitý. Podezíravý, neústupný, pomstychtivý.

Julia Roberts 

John Lennon * 9. 10. 1940 Umění miloval a ono zase milovalo jeho. Spravedlivý byl taky. Lepší Váhu těžko najít.

Stránka 23

Impulzivní, upřímný, otevřený, štědrý, velkorysý. Má velmi dobrou paměť. Je ale také neklidný a netrpělivý.

Přemýšlivý, logický, vynalézavý. Klidný a vyrovnaný. Uzavřený a někdy i trochu sarkastický.

Nekonvenční, přející, přemýšlivý. Nesnáší rutinu a nudu. Někdy agresivní, malicherný, nepřesný.

Steven Spielberg 

Albert Einstein 

* 18. 12.1947 Otevřený a štědrý prý Steven je. Však je taky radost být velkorysý, když vám váš talent vydělává stamilióny.

* 14. 3.1879 Vždycky našel řešení – tedy alespoň u každé rovnice. Prostě Ryba.

28. 10. 1967 Jako Erin Brockovich je jistě nezávislá a energická, v Případu pelikán rozhodná, důvtipná a milující dobrodružství a tak bychom mohli pokračovat.

Elvis Presley * 8.1.1935 Příkladem vyrovnanosti asi Elvis nebyl, ale zase vynalezl rock and roll.

Thomas Alva Edison * 11. 2.1847 Vynálezce přece musí být přemýšlivý a trpělivý. Tomáš Alva to plnil na sto procent.

J. V. Stalin 

Josef Mengele * 16. 3. 1913 Nejhorší Ryba všech dob. Až moc zvídavý doktor.

* 21.12.1879 Neklidný pan Džugašvili byl, na to vemte jed. A Střelec byl taky fest – nechal zastřelit pěkných pár miliónů lidí.

Carlos alias Šakal * 12. 10. 1949 Ze všech vlastností Vah si vzal asi jen to, že se rád pře. A když už diskutuje, tak hodně hodně zostra.

Richard Nixon Charles Manson 12. 11. 1934 Masový vrah. Těžko už najdete někoho pomstychtivějšího.

Skromné, milé, zvídavé a pohostinné, vždy schopné najít fajn řešení. Moc důvěřivé.

* 9. 1. 1913 Kdyby byl přemýšlivý, tak by se nenechal potopit skandálem Watergate. No ne?

Nicolae Ceausescu * 26. 1. 1918 Určitě byl nekonvenční, troška agresivity tu byla též...


Horoscopes_4NEW.qxd

20.12.2004

17:45

Stránka 24

* TÉMA

Jak vyzrát na budoucnost Nejen planety vám poví, co vás ãeká a nemine. Budoucnost mÛÏete odvodit tfieba z toho, jak vበkohout klove zrní.

Vykládání tarotových karet, čtení z ruky, zírání do křišťálové koule, věštění z lógru či popela, lití olova – to všechno jsou obligátní metody, které zná každý. Našli jsme pro vás ale ještě několik technik, které jsou poněkud méně obvyklé...

Alektryomancie se zabývá sledováním kohoutů, jak sbírají kukuřici. Podle směru, jímž se drůbež při sběru ubírá, je možno vyčíst leccos – od blížící se války po svatbu v domě.

Xylomancie je také závislá na okolním prostředí. Člověku umožní nahlédnout do běhu událostí podle toho, jaké kusy dřeva mu leží přes cestu.

Kefalomancie Její příznivci to nemají lehké. Věští se z pečené nebo vařené oslí hlavy. Špatně k dostání i v nejlepších hypermarketech.

Já nejsem mrtvá, já jsem syrová!

âILICHILI * 24

Věštění z ruky se ukazuje jako naprosto nudná až zpátečnická věštecká disciplína. Nicméně jeden člen našeho redakčního týmu před časem podlehl naléhání své drahé polovičky a jisté babizně svou dlaň ukázal. Co přesně mu přdpověděla odmítá sdělit, nicméně při placení se mu za předpovězenou budoucnost zdála požadovaná suma přemrštěná. V průběhu následné hádky ho odporné protržní médium proto uřklo.

Myomancie zkoumá pohyby myší. Vhodné spíše pro odolné klientky, nervózní pištění zahání média.

Koskinomancie Je zapotřebí pouze cedník a nůžky. Používá se, když chcete ze skupiny lidí určit viníka. Nití si přivážete k prstu nůžky a do jejich druhého oka zase navážete cedník. Vznikne třípatrová konstrukce, shora ruka-rozevřené nůžky-cedník. Vysloví se otázka a cedník dá odpověď tím, že na jednoho z přítomných ukáže.

Gastromancie Tu nedoporučujeme. Zkoumají se totiž zvuky trávícího břicha.

Betrakoskopie

Gyromancie

Tato metoda zase používá žab. Ale pozor, nevařit, musí být syrové!

je metoda tak trošku riskantní. K přečtení budoucnosti studuje „pády po zatočení hlavy“.


Horoscopes_4NEW.qxd

20.12.2004

17:45

Stránka 25

TÉMA *

foto Jan Branč

Budete dědit! Silueta shrbené paní bohužel ukazuje na blízký skon milované tetičky. V závěti na vás rozhodně nezapomene.

Hodně, hodně práce! V profesním životě vás čekají překážky, které budou opravdu husté. Situace bude nepřehledná, ale vyřeší se.

Skončíte na mizině Z vlastního majetku vám nakonec mnoho nezbude, rozdáte ho do všech stran. Děti vás za to budou mít rády, ale pozor, ať vás nešoupnou do domova důchodců.

Kávová sedlina Kávová sedlina je v Česku obzvlášť populární. Co doporučuje například kniha Osud v šálku kávy tajemné autorky Sophie? „Dopijete kávu. Pokud v ní je málo sedliny, doplníte ji špetkou kávy navíc a zamícháte. Začnete pomalu vylévat (začínáte tak, že je ouško směrem nahoru) a přitom šálkem otáčejte proti směru

hodinových ručiček. Pokračujte ve vylévání a otáčení šálkem (nejlépe 3x). Poslední zbytek vyléváte tehdy, když je šálek ouškem dolů. Šálek postavíte zpátky na stůl. Sedlina na jeho dně vytvoří na celé vnitřní ploše nepravidelné obrazce, ze kterých čtete." Je přitom nutné soustředit se pouze na to, co chcete od sedliny vědět. 25 * âILICHILI


Horoscopes_4NEW.qxd

20.12.2004

17:46

Stránka 26

* TÉMA Zdroj: The Sunday Times Rich List 2004

Peníze svûfite BlíÏencÛm! Chcete mít z dítěte milionáře, aby vám na stáří kupovalo vkusné vilky a elegantní limuzíny? Tak se postarejte, aby se narodilo ve znamení Blíženců (22. května–21. června). Pak bude mít o polovinu větší šanci stát se boháčem než třeba Ryby, alespoň pokud naše speciální statistiky nelžou.

BlíÏenci 110 z 1000 B˘k 104 Beran 95

Kuriozity Kozoroh 92 Vodnáfi 91 Panna 88 Váhy 87 Lev 84 Stfielec 84 Rak 80 ·tír 79 Ryby 73

âILICHILI * 26

Špatná předpověď Jasnovidkyně Christine Evansová v americkém státě Pensylvánie snědla šek na 71 tisíc dolarů, který právě dostala od své klientky. Obávala se totiž možného postihu, neboť předpovídání budoucnosti je v Pensylvánii trestné.

Sherry Marshová z USA pfiesvûdãila postar‰í pár, Ïe je stíhán kletbou. Za její zru‰ení si vyÏádala 14 tisíc dolarÛ. Nyní pobrukuje v báni. Podívali jsme se na žebříček tisíce nejbohatších lidí planety a sledovali, v kterém znamení se kolik z nich narodilo. V ideálním případě by čísla měla být zhruba stejná, ale ukázalo se, že Blíženců, Býků a Beranů je mezi boháči víc. Zajímavé je, že všechna tři znamení i v kalendáři následují po sobě, a to od března do června. Naopak nejslabší zastoupení měly Ryby a Štíři.

Pomoc gamblerům Hráčům v internetových kasinech, kteří se chtějí spolehnout na hvězdnou pomoc, přichází na pomoc „záhadný cikán Davie“. Za dva dolary na minutu jim po telefonu sdělí, do jakých her se mají nebo nemají v danou chvíli pouštět. Zprávu přináší – jak jinak – Online Casino News.


Horoscopes_4NEW.qxd

20.12.2004

17:46

Stránka 27

2005 rok kohouta

KDO je KDO?

Horoskopy po ãínsku

Kozel Opice Kohout Pes Kanec Krysa Vůl Tygr Králík Drak Had Kůň Kozel Opice Kohout

9.2.67 - 29.1.68 30.1.68 - 16.2.69 17.2.69 - 5.2.70 6.2.70 - 26.1.71 27.1.71 - 15.1.72 16.1.72 - 2.2.73 3.2.73 - 22.1.74 23.1.74 - 10.2.75 11.2.75 - 30.1.76 31.1.76 - 17.2.77 18.2.77 - 6.2.78 7.2.78 - 27.1.79 28.1.79 - 15.2.80 16.2.80 - 4.2.81 5.2.81 - 24.1.82

Pes Kanec Krysa Vůl Tygr Králík Drak Had Kůň Kozel Opice Kohout Pes Kanec Krysa Vůl Tygr Králík Drak Had Kůň Kozel Opice Kohout

25.1.82 - 12.2.83 13.2.83 - 1.2.84 2.2.84 - 19.2.85 20.2.85 - 8.2.86 9.2.86 - 28.1.87 29.1.87 - 16.2.88 17.2.88 - 5.2.89 6.2.89 - 26.1.90 27.1.90 - 14.2.91 15.2.91 - 3.2.92 4.2.92 - 22.1.93 23.1.93 - 9.2.94 10.2.94 - 30.1.95 31.1.95 - 18.2.96 19.2.96 - 6.2.97 7.2.97 - 27.1.98 28.1.98 - 15.2.99 16.2.99 - 4.2.00 5.2.00 - 24.1.01 25.1.01 -11.2.02 12.2.02 - 31.1.03 1.2.03 - 21.1.04 22.1.04 - 8.2.05 9.2. 05 -

Neradi bychom ctûné obyvatelstvo âíny nûjak urazili. (UÏ proto, Ïe kdyby si to s námi pfii‰el vyfiídit jen kaÏd˘ druh˘, bylo by to pûkn˘ch 650 miliónÛ facek.) Ale tûm jejich horoskopÛm je prostû tûÏko uvûfiit. No řekněte sami, připadalo vám ve škole, že všichni lidé z vašeho ročníku mají stejnou povahu? Číňané něčemu takovému věří. Zatímco západní Zvěrokruh má základní jednotku zhruba měsíční, každé ze dvanácti čínských znamení obsáhne celý rok. Jedna z legend vysvětlujících pojmenování znamení mluví o tom, že když Buddha opouštěl Zemi, vzal s sebou dvanáct zvířat, která se s ním přišla rozloučit. Byla to tahle: Krysa – družná a povídavá, ráda se baví. Je intuitivní, z čehož vyplývá její zvídavost. Vůl – praktický, odvážný, vynalézavý, pracovitý, vytrvalý, trpělivý, se sklonem k tvrdohlavosti. Nemá naspěch. Tygr – energický, vášnivý, smělý a někdy až nesmírně

mít společenský úspěch. Je inteligentní, výmluvný, někdy i vrtošivý a nevypočitatelný. Kozel – citlivý, něžný, ale i dětinský a náladový. Vyžaduje více pozornosti, přehání a dramatizuje své nesnáze.

odvážný. Řídí se emocemi. Zakládá si na své pověsti. Králík – rozumný, zádumčivý a zdrženlivý. Chce žít v pokoji a pohodlí a chránit svůj klidný život. Jeho vkus je vytříbený.

Opice – Je tvořivá a nesmírně nadaná, lstivá a nebojácná. Potřebuje obdiv a úctu. Nesnáší nedůslednost a lhostejnost. Kohout – hrdý a odhodlaný, přímý a loajální, ale i bezcitný. Upřímný, i když tím urazí.

Drak – přitažlivý a okouzlující, nepřehlédnutelný. Nechybí mu styl. Je velmi vnímavý vůči novým trendům.

Pes – usedlý, rutinní, pohodlný, starostlivý, nepokojný. Žije pořád ve strachu, že dojde k nejhoršímu.

Had – postupuje nepřímo, obchází překážky. Má rád pohodlí získané bez námahy.

Kanec – má zdravou, spontánní, smyslnou a mírně naivní povahu. Je praktický a hodně se stará o hmotné statky.

Kůň – prudký a odvážný a zároveň elegantní. Potřebuje

27 * âILICHILI


Horoscopes_4NEW.qxd

20.12.2004

17:46

Stránka 28

* TÉMA

Fanou‰ci vs. skepticiZnamení nelžou! Někde jsem četl, že planety opravdu ovlivňují lidi svým magnetickým polem! Můj horoskop na mě přesně sedí! Jsem Váha a opravdu jsem hrozně přemýšlivý a nerozhodný!! Astrologie je postavená na přesných výpočtech! Lidé ji studují roky, nemůže to být náhoda. V astrologii věřili i tak velcí vědci jako Johannes Kepler, Isaac Newton nebo třeba C. G. Jung!

CHILI * 28 âILIC

Vaše lednička vás magnetuje silněji než celý Jupiter! Planety jsou prostě moc daleko. Charakteristiky jsou šikovně psány tak, aby se v nich každý našel. Lidstvo rádo věří, že je citlivé a chytré :-) Přesné výpočty mnoho neřeknou, zvlášť když málokdo zná čas svého narození na minutu. Astrologie má určitý půvab a hodnotu, spíš ale v oblasti jemné psychologie než exaktních věd!


Horoscopes_4NEW.qxd

21.12.2004

17:28

Stránka 29

Jak na horoskop podle A. Baudy‰e Nejznámûj‰ím ãesk˘m astrologem je b˘val˘ ministr obrany ing. Antonín Baudy‰, CSc. VyuÏili jsme pfiíleÏitosti a s jeho pomocí nahlédli do zákulisí vzniku horoskopÛ.

foto ČTK

„Horoskop člověka se počítá pro okamžik a místo narození. Tímto okamžikem je první nádech. Protože obvykle nikdo nezná své narození dostatečně přesně, tak se po výpočtu horoskopu provádí korekce času narození, podle některých významných minulých situací ze života dotyčného,“ objasňuje pan Baudyš. Jedině tak prý může astrolog získat správný čas narození s tolerancí asi 20 sekund, což je spolu s datem nejdůležitější informací. Poté se vypočítá poloha nebeských těles v daný okamžik. Dříve se používaly astronomické tabulky, dnes počítač. Základním a nejběžnějším je horoskop individuální, například pro člověka. „Astrologicky předpovídat lze ale i to, zda se k sobě dva lidé hodí, a to ať už jdeo milence, partnery nebo třeba spolupracovníky. Pak jde o horoskopy srovnávací nebo partnerské. Zdravotní dispozice se zase určují z osobního dispozičního horoskopu. Mimo to se používají i speciální typy horoskopů pro prognózování,“ vyjmenovává Baudyš.

Horoskop lze sestavit takřka na cokoliv, co v nějakém čase na nějakém místě vzniká. „Může to být i myšlenka, založení firmy, dokončení knihy, svatba, vznik státu, nástup do zaměstnání, nějaká otázka a tak dále. U těchto horoskopů bývá ale obtížné určit, který okamžik je vlastně ten rozhodující,“ doplňuje astrolog. A jak dlouho trvá, než se člověk naučí vykládat horoskopy? „Naučit se to bez učitele, třeba jen z literatury, je velice obtížné až nemožné,“ upozorňuje Baudyš. Aby byl člověk schopný horoskopy vykládat, je podle astrologa nutné alespoň pětileté studium.

Horoskop sestavený přímo mistrem Keplerem

Horoskop pro âiliChili Antonín Baudyš: Horoskop pro ČILICHILI sestavíme pro 29. 7. 2004 v 9.00 SELČ v Praze, kdy se časopis poprvé dostal ke čtenáři. Dva nejdůležitější body horoskopu, ascendent a střed nebe, jsou ve znamení Panny a Blíženců a Slunce je ve znamení Lva. To je znakem komunikace a zábavy. Dvě nejdobrodějnější planety – Jupiter a Venuše – jsou ve dvou klíčových astrologických domech, prvním a desátém. To opět ukazuje, že oblast zábavy a legrace obecně mohou být dominantním cílem časopisu. Technicky orientovaná planeta Uran je v nesilném, ale pracovitém postavení v šestém domě horoskopu, takže technické zprávy nebudou dominantou časopisu, ale budou jasné, stručné a zákaznicky účelné. Merkur je v domě dvanáctém, proto je nutné věnovat hodně úvah tomu, jak nejlépe časopis dostat do rukou čtenářů. 29 * âILICHILI


Travel_4.qxd

20.12.2004

19:15

Stránka 30

* CESTY

Vidût Helsinky a zmoknout Stojím promáãen˘ na helsinském bulváru Esplanadi a zoufale sleduji, jak na mû padá temná obloha. Poãáteãní dojem je na sebevraÏdu. Pak se to ale rychle lep‰í! text Václav Sochor foto Profimedia.cz/Corbis Jedním z mých prvních cílů je jediná helsinská památka zapsaná na seznamu UNESCO. Je to obrovská, kdysi švédská vojenská pevnost z 18. století, rozkládající se na několika ostrovech před Helsinkami. Stovka místních obyvatel tu má svůj vlastní obchod, kostel, poštu, hospodu i pivovárek. Když se vrátíte na pevninu, je nábřeží u přístavu už plné stánků, v nichž rybáři prodávají všechno možné, co našli v moři. Rybí trh je nejživějším koutem města za denního světla. Hned za ním, ve druhé ulici za nábřežím, najdete helsinský Dóm. Jestli ještě „přežít“ nějakou klasickou památku, tak tuhle. Jinak se ve svém průvodci dočtete ještě o několika dalších více či méně významných památkách, jako je chrám Temppeliaukionkirkko (kdo mi pošle nahrávku s bezchybně přečteným názvem, má u mne panáka Finlandie), který je celý vytesán do skály. Ale jinak upřímně řečeno nic moc, takže rychle do hospody.

âILICHILI * 30

V české hospodě Přes den bezmála mrtvé Helsinky ožívají večer. Atmosféra ospalého městysu ustupuje zaplňujícím se bulvárům ozářeným neony. Zatímco centrum Prahy je večer plné především turistů, do centra Helsinek vyrážejí za zábavou Finové. A náladu jim nekazí ani ceny v restauracích. Zajímavou atrakcí pro českého turistu jsou české hospody. V Helsinkách jich je několik. Ta, do které jsem vstoupil, se nejmenuje ani Zetor, ani Praha, což jsou pojmy i mimo hlavní město. Kdoví proč nese jméno Pošejdón (včetně toho háčku nad s), je maličká, docela zapadlá, v postranní uličce u přístavu, nevaří se v ní. Přesto si sem lidé cestu najdou, vždycky je plno. Před každým hostem stojí půllitr českého piva. Místní štamgast, s nímž jsem se skamarádil nejdřív, Mikko, toho o České republice moc neví, dobře zná jen to pivo. Kromě toho ale má před sebou i šálek kávy, stejně jako


Travel_4.qxd

20.12.2004

19:15

Stránka 31

Dobr˘ tip Helsinki Card Karta na 24 (24 EUR), 48 (32 EUR) nebo 72 hodin (38 EUR), s níž se můžete prohánět místními tramvajemi (a další eMHáDé, kromě tramvají už tu ale nic

Pivo bez kafe? To mበjako bufita bez hofiãice. polovina dalších hostů. Kávy totiž Finové pijí v přepočtu na počet obyvatel nejvíc na světě. Snad proto, aby se jim nechtělo spát pokaždé, když odpolední tma vystřídá polední šero. Hospodským povalečům pak bezpochyby pomáhá neusnout nad českým pivkem. „Já nevím,“ prská mi Mikko do ucha, „bez kafe by mi to pivo nechutnalo. To máš jako buřta bez hořčice.“ Buřt ale není typickým finským pokrmem. Tím jsou samozřejmě všelijak upravené ryby a mořské plody. Chcete-li ale ochutnat něco, co jinde určitě nedostanete, dejte si tři pětky (eur) stranou a zajděte si aspoň jednou na stejk ze soba. Tradičně s jalovcovou omáčkou (a několika vodkami). Po tom by se umlátil i Děda Mráz.

Fin chechtavý Usměvaví, přístupní a ochotní pomoci – takoví jsou ve Finsku hosté i personál. Otevřenost Finů vás zarazí hned, jakmile se s nějakým pustíte do řeči. Automaticky vás považují za slušného člověka, namísto nedůvěry před cizincem projevují nadšení ze setkání s někým ze zahraničí. Finové vůbec mají radost z čehokoli nového. Helsinky byly jedním z prvních měst s pouličním osvětlením. Právě přes Finsko se do Evropy rozšířilo asijské karaoke. Odjezd z Helsinek byl ještě pochmurnější než příjezd. Jen ty důvody byly opačné. Zprvu temné, mokré, ospalé město má tolik charakteru, charismatu a příjemných lidí, že jeho obyvatelům začnete závidět i tu věčně zataženou oblohu.

moc praktického nejezdí) až do omrzení. Navíc máte zadarmo více než 50 muzeí a památek a výraznou slevu na další atrakce, například vyhlídkové plavby a jízdy.

Voláme s Oskarem Ve Finsku si s Oskarem můžete vybrat hned ze tří roamingových partnerů: Elisa, Sonera a Suomen 2G. Náš tip: na volání domů je nejvýhodnější Elisa. Šťastnou cestu!

31 * âILICHILI


Interview_4.qxd

20.12.2004

19:13

Stránka 32

* POVÍDÁNÍ

Indy Wich UÏ nám rostou pupky!

text Michal Pařízek foto Lucie Čermáková/Studio Pýcha

Kdo to je? Momentálně asi největší hvězdy hiphopové scény u nás. Wich (vlastním jménem Tomáš Pechlák, pro přátele i Máňa) začal kdysi hrát jako DJ a vůbec dělat do hudby. Časem se k tomu stal žádaným producentem. Indy – Andreas P. Christodoulou, z otcovy strany kyperský Řek - se ujal mikrofonu. Indy vlastní i label (hudební vydavatelství) jménem Maddrum, které vydává – teď se nechte překvapit – hihhopová alba! Do kapely ještě patří LA4, ale ten je teď tak trošku na sólové dráze.

âILICHILI * 32

Respekt. Kalhoty pod pás, čepici na stranu, ruce nahoru a jedem. Koukej kejvat hlavou! Tohle je hiphop! No a Indy a Wich jsou jeho proroci. Jak jste se vy dva vůbec potkali? Wich: To bylo v devadesátým čtvrtým, já jsem zrovna maloval nějakou zeď a on tam přišel v džísce s nášivkou Yuppicide, což byla tenkrát moje oblíbená kapela. Dali jsme se do řeči, pak jsme spolu začali malovat... A skončili jste ve strahovském klubu OO7. Hrajete tam ještě, nebo už je to mimo? W Já tam hraju každou sobotu, pokud nemáme koncert. Teď v lednu bude sedmý výročí těhle hiphopových mejdanů, furt to jede. Trochu se ta scéna změnila, nechodí tam už tolik lidí co dřív, a taky se dost vyměnili. I Těm, co tam chodili dřív, je teď skoro třicet, takže mají taky jiný starosti. Tahle scéna je teď hodně populární. Hodně mladých lidí, skoro až dětí. Jak to na vás působí? I Populární je, to jo. Ale ještě se neví, co z toho bude. Je tu spousta mladejch, kteří nikdy nezaplatili ani jednu složenku

a nadávají na vstupné, třeba osmdesát korun, že je to moc drahý. Cédéčka maj vypálený a přitom maj plnou hubu respektu a řečí o tom, že je potřeba tý kultuře něco vracet. V Čechách je ještě charakteristická závist. Máte s tím špatné zkušenosti? I Někdy. Jsou lidi, co říkaj, že jsme příliš komerční a líbivý. On, že dělá teplý beaty a nedělá ten pravej tvrdej minimalismus, já že ve svejch textech málo nadávám atd. Vůbec nereflektujou ten vývoj. W Nikdo ti to neřekne do očí, ale spoustu toho najdeš na netu... I A nakonec zjistíš, že to píše ten kluk, co ti minulej tejden kupoval panáky. A dělá to třeba jen proto, že sis s ním nedal o jednoho víc nebo jsi mu na sebe nedal adresu s telefonním číslem... Jak se vůbec cítíte jako legendy? I Ty vole! To je hrozný slovo... Jánošík je legenda.. W Já to moc nevnímám. I Že o tobě lidi vědí, to někdy moc dobrý pocity nepřináší. Dobrý je, když se ti ve studiu povede nějaká věc, která tě baví. To je bezva...


Interview_4.qxd

20.12.2004

19:13

Stránka 33

33 * âILICHILI


Interview_4.qxd

20.12.2004

19:14

* POVÍDÁNÍ

A nestraší vás to, když děláte na desce? I A jak, ty vole! Jak jsem starší, tak se mi hůř píšou texty. Buď je z toho skoro poezie, anebo se mi to zdá blbý, přízemní... Ale pořád mě to baví. Sedíš doma u kompu a pouštíš si ten beat, zaříkáváš ten text... je to taková mantra. Jak to vypadá s novým albem? I Mám kolem deseti textů, za kterýma si stojím. Tři věci mám roztočený, vypadá to buď na květen nebo září. Hodně bude záležet, jak se tím budeme chtít piplat, protože to nechceme udělat úplně klasickou cestou... Minulá deska „My 3“ byla hodně úspěšná, ale vůbec nefiguruje v žádných žebříčcích. Kolik se jí prodalo? W Dvacet až třicet tisíc... : ) I Prodali jsme zhruba 6800 CD a skoro 2000 CD singlů s vinyly a instroškami... Uživí vás hudba? W V podstatě jo, ale spíš ty koncerty, z desky ti jednou za rok přijde nějaká částka, ale koncerty jsou stabilnější. I Mě trochu živí label a věci kolem produkce. Máňa (Wich) má taky ten dýdžejing... Plus další desky... I Ale z těch taky moc peněz nemá... W Tady se moc na peníze nehraje... Proč nemáte žádný klip? I Teď zrovna je jeden roztočený. Je to k Wichově sólovce „Time Is Now“. Děláme to s jedním kámošem, kterej je šikovnej kameraman a režisér. Je to takovej nízkorozpočtovej projekt, ale lezou z toho super záběry. Ještě vzniká další, ke kterému píše Wladimir z Pennerů spolu s Káčou Winterovou scénář. Co nějaké nové objevy na české hiphopové scéně? I Máňa má teď tu Lenku, to je takovej jeho objev : ) Ale myslíš asi kapely, co? W Ono se to těžko posuzuje podle pár věcí. Nikdo mě nenapadá. I Supercrooo už nejsou noví, ale objev to je. Pak je takovej producent z Brna, Deckl. Ten je dobrej. Jo, Supercrooo... Co říkáte na tu kauzu s Dádou (bulvární tisk psal, že se Dáda Patrasová cítí poškozena textem Supercrooo, pozn. red.)? I Jo, to bylo celkem zábavný. Ale ona se k tomu údajně postavila celkem v pohodě. âILICHILI * 34

Stránka 34

Indy Wich Tenhle výraz tváře k hiphopu patří. Jsou v tom emoce a tak vůbec.

Politika mû zajímá – dûda rozjel osvobozeneckej boj na Kypru W Teď mají Kontrafakt na Slovensku problém se Žbirkou. I Ale funguje to. Jak vyšel ten časopis, ve kterým kluky ze Supercrooo rozmázli, tak se prodeje hodně pohnuly. Což je ve finále otřesný... Baví vás nějaká jiná muzika, nebo jedete jenom v hiphopu? I Drum and bass, nu jazz...(V tu chvíli nás přeruší Indyho Lucka, která vyjede po jednom cizím pánovi. Lucka je pes, nebojte.) Takže spíš elektronika, kytary moc ne... I Něco jo, třeba teď jsem viděl živák Franz Ferdinand, ale spíš drum and bass, breakbeat a trochu i downtempo. W... I Ten, Radio 1. Co politika? Sledujete ji, nebo jde úplně mimo vás? W Naprosto mimo mě, vůbec nic mi to neříká. I Já to sleduju. Baví mě to. Možná je to i tím, že můj děda byl velkej revolucionář. Bojoval za války v Palestině, zná celou tu partu nalevo. Byl třeba v největší africký bitvě u El Alamejnu, pak se vylodil na Sicílii, byl u Monte Cassina, to je taky slavná bitva. Pak přijel na Kypr a v padesátých letech začali otravovat Angláni. Děda rozjel osvobozeneckej boj na Kypru. Táta mi

vyprávěl, jak do vesnice přijeli Angličani v džípech, rozdali balík čokolády, aby děti neřvaly, a odvezli dědu.Vrátili jim ho za šest let, úplně zlomenýho. Pak přišla válka s Turkama v roce 1974, a co udělal děda? Vykopal starýho kalašnikova a vrátil se zase za x měsíců... Fakt úlet. K vaší scéně patří třeba i sport. Jedete i v něm? W Na to už vůbec není čas... I Už nám jenom rostou pupky... Čas je problém, Máňa je skoro furt zavřenej ve studiu a mně skoro všechen čas zabírá label. Co vás ještě baví? W Sbírám desky a tak. I Jo, on při rozhovorech vždycky strašně kecá. W Taky třeba chodím do kina... Na čem jsi byl naposled? W Včera na Úžasňákovejch... Nic moc. Ale ta grafika je super... I Jo, to je tak jediný... W Ale tohle mě třeba baví hodně. Grafika, animace, 3D. Kdybych nedělal muziku, tak dělám asi tohle. I A já bych byl pilot dopravních letadel.


FOTOÊ-EDIABANKACZ'ETTYIMAGES

HDJ7D?›¥›

0‹ÐYg(aXShR]dYg 3TAÛqËJENËTROCHAËSNçHUËAËJDEËTOË .ENqËTOËJEDNOTVfRNmË .EPĢIJDE LIËVfNICE ËNICËMOCËADRENALIN 0OVOZqTEËSEËMfLO ËJEËTOËHLAVNçËPĢIRfĉENqË +ËBUFETUËMUSqTEËDOJETËAËDOUFAT ËĉEËJEËOTEVĢENOËËË ËË ËË ËË ËË

-USqËPOĢfDNçËNAPADNOUTËAËNAVqCËTOËCHCEËVLEK .AHORU ËDOLč ËNAHORUËDOLč -čĉEËTOËBēTËPOĢfDNēËFOFRË :ËKOPCEËSEËJEDEËAËDOËKOPCEËSEËVEZETE $NESËUĉËJEËBUFETËNAHOĢE ËDOLEËIËVËPROSTĢEDKUË

(!

¥}>A>8=>A>

VRXERMLQGG
¥›K:CI>A

(UMMERÊ(ÊSEÊMĈğEÊBRODITÊÊCMÊVODYÊAÊBAHNA

8Zhidj4 CZXZhidj <O\SYdOZWb\aWZ\WQSO\SR]abObSx\Ý^]xSb RtZ\WQaWab‹ÐcXSYRSYR]/ZSXa]c[ShW \t[WbOQYbSÂPgb]ab\‹b]cÐ]^cabWb PSh^SxOaTOZbcO^`]R`ObaSadÝ[d]hS[ ^ÂSaRSdObS`]V]`ÂSY‰R]ZO^]cÈb W^`OZSaS[/^]ÂtR\Ý]TT`]ORXSb]Q] Yb][c^]bÂSPcX ïàóï˜ÂÙæ˜ÃçíÚÝ㛠áêïê›ÂÙæ˜ÃçíÚÝ㤘ÙêÛàpî˜

6qTE ÊKTERmÊAUTOÊJEÊPODLEÊMmÊ ğENYÊNEJOĝKLIVâJĝqÊNAÊSVâTâÊ (UMMERÊ(Ê4ENHLEÊTANKÊ VÊSOBâÊOPRAVDUÊNEMfÊANIÊ ĝPETKUÊ®DESIGNUŸÊAÊSLADKġCHÊ SEREPETIØEK ÊKTERmÊSIÊTATOÊ NAVONâNfÊDOBAÊğfDfÊ:ATOÊ JEÊTOÊTERmNNqÊLEGENDA ÊKTERfÊ SEÊTAKÊOSVâDØILAÊVEÊSLUğBfCHÊ AMERICKmÊARMfDY ÊğEÊSEÊDOÊNqÊ ZAMILOVALAÊIÊSPOUSTAÊCIVILISTĈÊ 6ESELEÊSEÊPRODfVfÊIÊUÊNfS ÊAÊTOÊ IÊPÿESTO ÊğEÊZfKLADNqÊCENAÊJEÊ PâKNġCHÊ ÊMILIvNUÊBEZÊ$0(Ê

+DYğÊSEÊVYĝPLHfTEÊDOÊKABINYÊ HfÊJEDNIØKYÊAÊTÿqSKNETEÊZAÊ SEBOUÊJEDNODUCHġMIÊPLECHO VġMIÊDVqÿKY ÊOCITNETEÊSEÊVÊJINmMÊ SVâTâÊ0ÿEDÊSEBOUÊMfTEÊKAPOTUÊ VELKOUÊJAKOÊSTĈLÊNAÊPING PONG Ê AÊPOKUDÊJSTEÊSIÊUğÊVENKUÊ NâJAKOUÊPODIVNOUÊNfHODOUÊ NEVĝIMLI ÊJAKÊMONUMENTfLNâÊ JEÊ(UMMERÊĝIROKġ ÊTEÝÊUğÊTOÊ ROZHODNâÊNEPÿEHLmDNETEÊ 3POLUJEZDECÊODÊVfSÊSEDqÊTAKÊ DALEKO ÊğEÊJEÊPRAKTICKYÊVÊJINmMÊ ØASOVmMÊPfSMUÊ-EZIÊVfMIÊ JEÊOBROVSKġÊKRYTÊPOHONNmÊ JEDNOTKY ÊKTERfÊPÿESAHUJEÊDOÊ INTERImRUÊ$IESELOVġÊMOTORÊ OÊOBJEMUÊ ÊLITRUÊVâRUÊNENqÊ STAVâNġÊNAÊTICHOUÊAÊKULTIVOVA NOUÊJqZDUÊ)ÊNAÊASFALTUÊSLYĝqTEÊ HVqZDfNqÊROZVODĈÊAÊNEJRĈZNâJĝqÊ RACHOCENqÊ-AXIMfLNqÊRYCHLOSTÊ

}>A>8=>A>¥

YHQWLOLQGG
/DOLNfÊKLASIKAÊ,ANDÊ2OVERÊ$EFENDER

5VNITÿÊ(UMMERU

STâğqÊPÿESfHNEÊSTOTÿICqTKU Ê JENğEÊJqÊMĈğETEÊDOSfHNOUTÊJAKÊ NAÊDfLNICI ÊTAKÊNAÊROZORANmMÊ POLIÊ3TOUPAVOSTÊØINqÊ NEUVâÿITELNġCHÊÊ ÊBOØNqÊ NfKLONÊĝqLENġCHÊÊÊ!ÊPOKUDÊ SEÊPÿEDÊVfMIÊOBJEVqÊBRODÊ SÊHLOUBKOUÊDOÊÊCM ÊNEMUSqTEÊ ANIÊZASTAVOVATÊ0OKUDÊVqTE Ê COÊDâLfTE ÊSÊTqMHLEÊAUTEMÊSEÊ DOSTANETEÊVĝUDEʼZKmÊMALOS TRANSKmÊULIØKYÊNEPOØqTfM *ESTLIÊCHCETEÊIÊVÊZIMâÊDOJETÊ KÊCHATâ ÊALEÊNECHCETEÊSEÊ KVĈLIÊTOMUÊCqTITÊJAKOÊPÿIÊINVAZIÊ VÊ!FGHfNISTfNU ÊOHLmDNâTEÊ SEÊPOÊNâØEMÊUMâÿENâJĝqMÊ 4OYOTAÊ,ANDÊ#RUISERÊ Ê,ANDÊ 2OVERÊ$EFENDERÊNEBOÊNOVġÊ ,ANDÊ2OVERÊ$ISCOVERYÊÊJSOUÊ ROBUSTNqÊOFF ROADY ÊSEÊKTERġMIÊ NEMĈğETEÊUDâLATÊCHYBUÊ:VLfĝąÊ NOVfÊGENERACEÊ$ISCOVERYÊSTOJqÊ ZAÊHÿqCHÊ/PROTIÊPÿEDCHOZqÊ VERZIÊNOVmÊ$ISCOÊNAROSTLOÊVEÊ VĝECHÊSMâRECHÊAÊJEHOÊHMOT NOSTÊPÿESfHLAÊ ÊTUNYÊ*EÊTEDYÊ

JEĝTâÊVâTĝqÊAÊTâğĝqÊNEğÊLUXUSNqÊ SOUROZENECÊ2ANGEÊ2OVERÊ .fSLEDKEMÊTOHOÊSEÊNAÊSILNICIÊ NEDAJqÊØEKATÊğfDNmÊSPORTOVNqÊ AMBICE ÊNAÊDRUHOUÊSTRANUÊSIÊ NENqÊPOTÿEBAÊDâLATÊSTAROSTIÊ SÊVġMOLYÊ3ETRVAØNOSTÊKOLOSUÊ JEÊTOTIğÊVÊKOMBINACIÊSÊVYSPâLġMÊ ODPRUğENqMÊDOSLOVAÊVYğEHLqÊ ZEÊSILNICEÊ+DYğÊPAKÊZPEVNâNġÊ POVRCHÊOPUSTqTE ÊPÿICHfZqÊ

,ANDÊ2OVERÊ$ISCOVERYÊ

KEÊSLOVUÊNOVġÊELEKTRONICKġÊ SYSTmMÊ4ERRAINÊ2ESPONSEÊ *EDNODUCHġMÊOTOØNġMÊ VOLIØEMÊVOZUÊÿEKNETE ÊDOÊ JAKmHOÊTYPUÊTERmNUÊPRfVâÊ VYRfğqTE ÊAÊELEKTRONIKAÊOBSTARfÊ VĝEÊPOTÿEBNmÊ+ÊDISPOZICIÊ JSOUÊREğIMYÊASFALT ÊĝTâRK ÊSNqH Ê BLfTOÊAÊVYJETmÊKOLEJEÊ3YSTmMÊ OVLfDfÊÿqDICqÊJEDNOTKUÊMOTORU Ê AUTOMATICKmÊPÿEVODOVKY Ê ZADNqHOÊDIFERENCIfLUÊAÊPRUğENqÊ IÊTRAKØNqÊAÊPROTIBLOKOVACqÊ SYSTmMYÊ&UNGUJEÊTOÊFANTAS TICKYÊ$qKYÊTOMUTOÊSYSTmMUÊ SEÊUğÊDOÊTERmNUÊNEMUSqÊBfTÊ ANIÊZAØfTEØNqKÊ/NOÊTOTIğÊ JEZDITÊVÊTERmNUÊIÊSÊKDOVqJAKÊ SCHOPNġMÊAUTEMÊNENqÊNICÊ JEDNODUCHmHOÊ$OKONCEÊSEÊ MIÊJEDNOUÊPOVEDLOÊZAPADNOUTÊ IÊNAÊROVNmÊPOLNqÊCESTâÊ*ELÊJSEMÊ PÿqLIĝÊPOMALUÊAÊØfSTÊCESTYÊ BYLAÊPODMfØENfÊ6ÊPĈDâÊBYLOÊ VELKmÊPROCENTOÊJqLU ÊKTERmÊMIÊ ZÊTERmNNqCHÊPNEUMATIKÊUDâLALOÊ SLICKY ÊJAKÊNAÊFORMULIÊÊ0AKÊ UğÊNEPOMOHLAÊANIÊREDUKØNqÊ PÿEVODOVKA ÊANIÊUZfVâRKAÊ DIFERENCIfLUÊ:fSADOUÊØqSLOÊ JEDNAÊJEÊVÊTERmNUÊPÿEDVqDAVOSTÊ /BTqğNmÊ{SEKYÊMUSqTEÊVâTĝINOUÊ PROJETÊPODÊPLYNEMÊAÊHLAVNâÊ NEZASTAVOVATÊ5RØITâÊSEÊVYPLATqÊ INVESTICEÊDOÊJEDNOHOÊZÊKURZĈÊ TERmNNqHOÊJEğDâNq ÊKTERmÊSEÊ UÊNfSÊDAJqÊABSOLVOVATÊ

9RSPgabS ÇbS`{°tY· \SVZSROZW /BØASÊSEÊODOLNġÊVĈZÊOBJEVqÊ IÊTAM ÊKDEÊBYÊHOÊNIKDOÊNEØEKALÊ .EJSEMÊSfM ÊKDOÊZĈSTALÊSTfTÊ SÊOTEVÿENOUÊPUSOU ÊKDYğÊSIÊ POPRVmÊVYZKOUĝELÊNOVġÊMALġÊ &IATÊ0ANDAÊXÊ6ĈZÊMfÊ POMâRNâÊPRIMITIVNqÊSYSTmMÊ POHONUÊVĝECHÊKOLÊSEÊSTÿEDOVOUÊ VISKvZNqÊSPOJKOUÊ2EDUKCIÊ NEBOÊUZfVâRKYÊDIFERENCIfLĈÊ BYSTEÊHLEDALIÊMARNâÊ0ROFITUJEÊ VĝAKÊZÊNqZKmÊHMOTNOSTIÊ AÊNELEKNEÊSEÊZABLfCENġCHÊ SVAHĈÊANIÊTERmNNqCHÊZLOMĈÊ:AÊ VĝECHNOÊHOVOÿqÊVġPRAVA ÊPÿIÊ KTERmÊSEÊDVAÊSmRIOVmÊVOZYÊDOS TALYÊAğÊDOÊZfKLADNqHOÊTfBORAÊ PODÊ-OUNTÊ%VEREST

¥}>A>8=>A>

YHQWLOLQGG
Fashion_4.qxd

20.12.2004

19:11

Stránka 38

* ·MRNC Rukavice 576,Accessorize

Foto Anna Kovačičová Make up, vlasy Martin Kiss Horňanský Modelka Kristýna Voců (Seven Management) Text, styling Jana Ciglerová

nûÏná zima

Schovejte se pfied mraziv˘mi dny do teplého koÏí‰ku, kter˘ zv˘razní va‰i Ïenskost. Prostfiídejte eleganci, hlavní téma leto‰ní zimy, s rozpustilou hravostí barev.

vpravo Beranice Adidas 1450,Chilli Chilli Šála 960,Accessorize Rukavice 1700,Les Copains, Nový svět Šaty 7990,Jill Stuart, 5. Avenue Džíny 2390,G Star, 5. Avenue

âILICHILI * 38


Fashion_4.qxd

20.12.2004

19:11

Strรกnka 39


Fashion_4.qxd

20.12.2004

19:12

Stránka 40

* ·MRNC

Zima 2005

V hlavní roli tvíd a koÏe‰iny

Módní časopisy a celebrity se letos shodly. To, co tuhle zimu budeme nosit, musí být z tvídu nebo kožešiny. Tvíd byl vyhlášen hlavním materiálem sezóny a všechny obchody s oblečením pak jakoby zachvátila módní horečka. Ať přijdete kamkoliv, všude vám nabízejí něco z tvídu – ať už je to klobouček, rukavice, nebo celý kabát (právě ten by vám letos v šatníku opravdu chybět neměl).

Brož Nezáleží na tom, jestli si pořídíte novou a luxusní, nebo si ji najdete v babiččině šperkovnici – v kurzu jsou brože všeho druhu.

âILICHILI * 40

Placky Všechny ty veselé a punkové placky, kterými jsme si zdobili bundy a kabátky vloni, klidně na pár let odložme.

Top ingredience jsou vysoké boty s kulatou špičkou, obepínající sukně se širokým pasem těsně pod žebra, vlasy vyčesané do drdolu, k tomu nepostradatelný tvídový kabát a kožešinový límec. Novým prvkem tvídové a kožešinové elegance je proto letos variace nečekaných doplňků. Jsou barevné a hravé a podporují nespoutanost a osobitý styl. Žena roku 2005 je prostě dáma, co trochu zlobí – kombinuje eleganci a sportovní vzhled, vznešenost a ležérnost, uhlazený styl a divoké barvy.

Accessorize Palác koruna, Václavské nám. 1, Praha 1 5. Avenue Karolíny Světlé, Praha 1 Benetton Na Příkopě 4, Praha 1 Chilli Chilli Na Příkopě 6, Praha 1 Radka Kubková Dušní 10, Praha 1 Klára Nademlýnská Dlouhá 7, Praha 1 Nový svět V Kolkovně 5, Praha 1 Seven Management, Školská 34, Praha 1 Tommy Hilfiger Široká 10, Praha 1


Fashion_4.qxd

20.12.2004

19:12

Stránka 41

Pletená šála s kapsičkou Marc Jacobs, 5. Avenue, 2390,-

Rukavice palčáky Tommy Hilfiger, 1290,-

Pruhovaná šála Benetton, 1199,-

Tvídový klobouk Accessorize, 864,-

Neberte se váÏnû Leden ještě nemusí nutně znamenat nudu a šeď. Rozveselte sebe i své okolí barevnými doplňky, které uberou na vážnosti téhle dlouhé zimě.

Sametová šála Klára Nademlýnská, 2100,-

Tříčtvrteční kožené rukavice Klára Nademlýnská, 1300,-

Čepice s bambulkou Benetton, 999,41 * âILICHILI


¥›HEDGÐ@

BZm^`d cZWdIZm"BZm4

ïàóï˜ÎäÙÜáåpê˜Èçˆìíäã٘˜áêïê˜ÈêçÞáåÝÜáÙ¦Ûò§»çêÚáë

BZm^X`‚ ViZm"bZm gZhiVjgVXZk}G 0fRÊMqST ÊKTERfÊMĈğEMEÊ DOPORUØITÊ!LEÊJISTâÊJICHÊ NAJDETEÊVqC

6ËPOSLEDNqËDOBçËPĢIBēVfËVËNAăICHËMçSTECHËRESTAURACqËË SËNfZVEM˯MEXICKf ËPOPĢqPADç˯TEX MEX Ë/BçËJSOUËFAJN Ë ALEËVqTE ËJAKēËJEËMEZIËNIMIËROZDqL

0RAHA Ê(ACIENDAÊ-EXICANA Ê +LIMENTSKfÊ Ê0 Ê,AÊ#ASAÊ"LĈ Ê+OZqÊ Ê0 Ê3ONORA Ê2ADHOĝTSKfÊ Ê0 Ê"ARABIZNA Ê0ODÊĜPITfLEMÊ Ê0 Ê"ARRACUDA Ê+RYMSKfÊ Ê0 "RNO Ê(- Ê$OBROVSKmHOÊ Ê$ONÊ-IGUELS Ê+RfLOVOÊ 0OLE Ê0ALACKmHOÊ Ê5ÊSTARġHOÊ"ILLA Ê+UDELOVAÊ Ê%LÊ3OMBREROÊBAR Ê:ELNġÊ TRHÊ /STRAVA Ê(- Ê.fDRAğNqÊ 0LZEý Ê)XCATLAN Ê3LOVANSKfÊTÿÊÊ

4EXASÊODDâLUJEÊODÊ-EXIKAÊPOUZEÊÿEKAÊ2IOÊ 'RANDEÊ2OZDqLYÊVEÊSTRAVâÊBYÊTEDYÊNEMâLYÊBġTÊ VELKmÊ/DPĈRCIÊTEX MEXUÊJEJÊVĝAKÊPOHRDLIVâÊ PÿEZDqVAJqÊ®MEXBURGRfRNAŸÊ*SOUÊTOÊVLASTNâÊ MEXICKmÊPRVKY ÊVLOğENmÊDOÊAMERICKmHOÊ ğIVOTNqHOÊSTYLUÊAÊZPĈSOBUÊVAÿENqÊÊ4EX MEXÊ SEÊVĝAKÊDOSTALÊDOÊ%VROPYÊAÊZDEÊSEÊ{SPâĝNâÊ ĝqÿqÊ%VROPANÊUğÊSTâğqÊROZEZNf ÊCOÊJEÊCOÊ*EDNAÊ ZfSADAÊVĝAKÊPLATqÊMEXIØTqÊKUCHAÿIÊNIKDYÊ NEPOUğqVAJqÊTZVÊÿqMSKġÊKMqN ÊTYPICKġÊPROÊ®TEX MEXŸÊ$RUHfÊHLAVNqÊODLIĝNOSTÊJEÊVÊPLACKfCHÊ ZVANġCHÊTORTILLYÊMEXICKmÊJSOUÊTmMâÿÊVğDYÊÊ ZÊKUKUÿIØNmÊMOUKY ÊKDEğTOÊTEX MEXÊJEÊDâLfÊÊ ZÊPĝENIØNm

4ORTILLYËSËOMfÛKAMI

/LOMOUC Ê(- Ê*EREMENKOVAÊ ÚË"UDçJOVICE Ê(- Ê(USOVAÊ :LqNÊ Ê(- Ê.fMÊ0RfCEÊ

+UKUÿIØNmÊPLACKYʝÊTORTILLYʝÊJSOUÊ NEJTYPIØTâJĝqMÊZNAKEMÊMEXICKmÊKUCHYNâÊÊ AÊMAJqÊMNOHOÊPODOBÊODÊNEJTENØqCHÊLUPqNKĈÊ NACHOS ÊAğÊPOÊVELIKOSTÊBRAMBORfKĈÊ4ORTILLYÊ MOHOUÊBġTÊPLNâNmÊNAPÿqKLADÊENCHILADAS Ê BURRITOS ÊQUESADILLAS ÊNEBOÊPODfVANmÊJAKOÊ PÿqLOHAÊ0OKUDÊJSOUÊZÊPĝENIØNmÊMOUKY ÊÿqKfÊSEÊ JIMÊEMPANADASÊ4ORTILLYÊMĈğETEÊNAMfØETÊDOÊ OMfØEK ÊJEğÊMAJqÊSKOROÊVğDYCKYÊCHUąÊAÊVĈNIÊ KORIANDRUÊ.EJTYPIØTâJĝqÊJSOUÊTÿIÊMOLCAJETE Ê GUACAMOLEÊAÊSALSAÊVERDEÊ/MfØKYÊSEÊSERVqRUJqÊ IHNED ÊJEĝTâÊPÿEDÊOBJEDNfVKOUÊJqDLAÊ4AKmÊÊ KÊMEXICKġMÊPOLmVKfMÊJSOUÊOBVYKLEÊHUSTmÊÊ AÊVâTĝINOUÊOBSAHUJqÊRAJØATA ÊFAZOLEÊAÊPAPRIKOVmÊ LUSKY ÊSEÊPÿIKUSUJqÊTORTILLYÊÊÊÊÊ

-ASOËAËRYBY .EJPOPULfRNâJĝqMÊJqDLEMÊJEÊ®CHILLIÊCONÊCARNEŸÊ ÊØERVENmÊFAZOLEÊDUĝENmÊSÊMLETġMÊHOVâZqMÊ MASEM ÊRAJØATY ÊPAPRIKOUÊAÊØESNEKEMÊ 0ODfVfÊSEÊZPRAVIDLAÊSÊRġğqÊ-EXIØANmÊMILUJqÊ HLAVNâÊHOVâZqÊAÊVEPÿOVmÊ4YPICKġMÊSPOJENqMÊ TâCHTOÊDVOUÊMASÊJEÊ®PICADILLOŸ ÊNâCOÊJAKOÊ MEXICKġÊGULfĝÊNAÊRAJØATECHÊAÊØERVENmMÊVqNâÊ 0ÿEKVAPENqMÊBYÊPROÊ×ECHAÊASIÊBYLAÊLAHĈDKAÊ ZVANfÊ®POSOLEŸ ÊCOğÊJEÊNâCOÊJAKOÊOVARÊÊ SÊKUKUÿICqÊ0ÿIDfVAJqÊSEÊTAKmÊÿEDKVIØKYÊAÊNâKDYÊ KUÿECqÊMASOÊ$RĈBEğÊJEÊSAMOZÿEJMâÊTAKmÊ VELMIÊOBLqBENf ÊKROMâÊKUÿATÊHLAVNâÊKROCANÊ .AÊJqDELNqMÊLqSTKUÊNESMqÊCHYBâTÊANIÊJEHNâØqÊ -ASOÊSEÊØASTOÊPÿIPRAVUJEÊJAKOÊ®FAJITASŸ ÊTEDYÊ NAKRfJENmÊNAÊTENKmÊPROUğKYÊ2YBYÊAÊDALĝqÊ MOÿĝTqÊğIVOØICHOVmÊMAJqÊVÊMEXICKmÊKUCHYNIÊ ØASTOÊDqKYÊKOÿENq ÊDOSTIÊSVmRfZNOUÊPODOBUÊ AÊCHUąÊ:VLfĝTNqÊKAPITOLOUÊJEÊ{PRAVAÊZVANfÊ ®CEVICHEŸ ÊJEğÊPOCHfZqÊZÊ0ERUÊ3YROVmÊMASOÊ RYBÊAÊKORġĝĈÊSEÊNECHfÊCELġÊDENÊMARINOVATÊÊ VÊCITRONOVmÊĝąfVâÊ0OTOMÊSEÊJqÊUğÊBEZÊDALĝqCHÊ {PRAVÊ#HUTNfÊJAKOÊVAÿENmÊ/BVYKLEÊSEÊVĝAKÊ RYBYÊJEDNODUĝEÊOPmKAJqÊ NAÊROĝTUÊ-UCHOÊGUSTO

}>A>8=>A>¥

VSRUDNLQGG
@JAIJG6 ¥›› ¥› @>CD @>CD BJO>@6 @C>=N

4%84 +INOËË-ICHALË0AĢqZEK Ë*ANË*UKL -UZIKAË-ICHALË0AĢqZEK Ë /NDĢEJËĂTURMA Ë-ARTINË*AROă +NIHYË-ICHALË3CHINDLER

¿Üç‹s›ãêíßô›Üíè_ߛèsˆs›ßê›æäéœ

FOTOÊ30)

Âݘìç˜ãäpÜÝ㤘ìÙãçäÝÜÝ榘Èç˜î\æçeæpÛà˜îÝepêÛpÛà˜ Ù˜çëäÙî\Ûà˜ãçæÛݘêçã혘ëݘëîhì˜îêÙÛp˜ã˜æçå\äí¦˜Ìç˜ ÇäáîÝê˜Ëìçæݘò٘æçêå\äæpàç˜èçîٖçî\æ˜æÝړî\¦˜ ¹˜Üç˜æوáÛà˜ãáæ˜îñëpä\˜¹äÝðÙæÜê٘ÎÝäáãgà礘âÝàç˜ Ùêå\Üí˜Ù˜ìÙãñ˜îêٖÝÜæg˜ëäçæñ¦˜˜ºíÜݘìç˜Ùëá˜ëì\ì˜ò٘ìç™

Ê¥}>A>8=>A>

NXOWXUDLQGG
@JAIJG6 @>CD

FOTOÊÊ30)

.EJENËHERCEËJqMALËSTRACHËZËBOJOVēCHËSLONč

¼çàóÜéßí›Ñàçäæ– ÀáëìçêáÛãg˜Þáäåñ˜ëݘîêÙÛÝâp¦˜ ÌáëpÛçîg˜Ùêå\Üñ¤˜çڅp˜Úáìîñ¤˜ èçÜáîæ\˜Úç–ëìîÙ¤˜àêÜáæëãg˜eáæñ¤˜ åçìáîÙeæp˜èêçëäçîñ¦˜Ìç˜âëçí˜ Üçågæñ˜–\æêí¤˜ãìÝꓘâݘèç˜ äÝìÝÛà˜ëè\æãí˜òÙëݘá榘»Ýäg˜ìç˜ æÙëìÙêìçîÙ䘿äÙÜá\ìçê˜Ù˜çܘìg˜ ÜçÚñ˜ëݘìçep˜àáëìçêáÛãg˜Þáäåñ˜âÙãç˜ ç˜ò\îçܦ˜ÌÝf˜è…áÛà\òp˜¹äÝðÙæÜê˜ ÎÝäá㓘çܘÇäáîÝê٘ËìçæÙ¦

+LqØOVmÊPROÊ{SPâCHÊ3TONEOVAÊPROJEKTUÊBYLOÊ SAMOZÿEJMâÊNAJqTÊSPRfVNmHOÊPÿEDSTAVITELEÊ TITULNqÊROLEÊ.AKONECÊSEÊJqMÊSTALÊIRSKġÊREBELÊ #OLINÊ&ARRELLÊÊ-USELÊSIÊJENÊODBARVITÊVLASYÊ AÊNABRATÊNâCOÊSVALĈÊ$ALĝqÊDĈLEğITOUÊVâCqÊ BYLOÊVYBRATÊPÿEDSTAVITELEÊLEGENDfRNqHOÊ !LEXANDROVAÊKONâÊ"UCEFALAÊ6OLBAÊPADLAÊ NAÊØTYÿIÊVZHLEDOVâÊSTEJNmÊFRqSKmÊHÿEBCEÊ 5LBE Ê"ONZE Ê!NEFANAÊAÊ4ABERBANAÊ+AğDġÊ ZÊNICHÊBYLÊVYCVIØENÊÊNAÊJINOUÊSPECIALIZACIÊ "âHEMÊFILMUÊMĈğETEÊHLEDATÊROZDqLYÊ*INġMIÊ

ZVqÿECqMIÊHRDINYÊFILMUÊJSOUÊSLONIÊ0ROÊBITVUÊ VÊINDICKmÊDğUNGLIÊJEÊBYLOÊNUTNOÊTROCHUÊ ROZDRfğDIT ÊABYÊPĈSOBILIÊJAKOÊOPRAVDOVfÊ BOJOVfÊMONSTRAÊ(ERCIÊPRġÊPOCHOPILIÊSTRACHÊ !LEXANDROVġCHÊVOJfKĈÊ

!NGELINAÊ*OLIEÊNfMÊNâJAKÊSTfRNEÊ6âÿILIÊ BYSTE ÊğEÊJEÊMATKOUÊCHLfPKAÊNAPRAVO

#OLINUÊ&ARRELOVIÊPOLILIÊHLAVUÊPEROXIDEMÊÊ AÊZAMKLIÊHOÊNAÊMâSqCÊDOÊPOSILOVNY

.EBYLÊBYÊTOÊ3TONE ÊKDYBYÊNESfHLÊPOÊNâØEMÊ KONTROVERZNqMʝÊTENTOKRfTÊÊPOÊ{DAJNmÊ !LEXANDROVâÊBISEXUALITâʝÊAÊNENATOØILÊ SCmNUÊLAĝKOVfNqÊ&ARRELLAÊSÊPERSKġMÊ MLADqKEMÊ7ARNERÊ"ROSÊSCmNUÊNEPOVOLILI ÊÊ IÊKDYğÊJEÊPRġÊDOBRfÊ-USqTEÊVYDRğETÊNAÊ$6$Ê

Éܛæêãê›îà›è•™àïà›ïk‹äïº

/BfVANġÊKRASAVECÊ6ALÊ+ILMERÊALIASÊ&ILIPÊ))Ê SVmÊFANYNKYÊTENTOKRfTÊPOÿfDNâÊVYLEKfÊ }>A>8=>A>¥

NXOWXUDLQGG
@JAIJG6 @>CD

ëíàèäjíô

ÆÜáà›› ܛÞäâ_íÜ 0OVqDKOVġÊFILMÊ*IMAÊ *ARMUSHEÊ'HOSTÊ$OG Ê SLOğENġÊZÊJEDENfCTIÊ MINIATURÊ0RĈBâğNâÊ VZNIKALYÊJIğÊODÊROKUÊ Ê"RILANTNqÊDIA Ê LOGYÊSEÊODEHRfVAJqÊÊ VÊRĈZNġCHÊKAVfRNfCHÊ AÊBARECHÊþEØÊSEÊTOØqÊ KOLEMÊVĝEHOÊMOğNmHOÊ ODÊTEORIqÊOÊ%LVISUÊ 0RESLEYMÊPOÊPÿqPRAVUÊ PRAVmHOÊANGLICKmHOÊ ØAJEÊ:ÊPLfTNAÊVONqÊKfVAÊ AÊPfCHNOUÊNEDOPALKYÊ ×ERNOBqLmÊPROVEDENqÊ DODfVfÊATMOSFmRUÊÊ 6ÊROLqCHÊKAVfRENSKġCHÊ POVALEØĈÊ4OMÊ7AITS Ê )GGYÊ0OPÊAÊ#ATEÊ "LANCHETT

FOTOÊÊ!RTCAM Ê30) Ê/SKARÊ)-!8

¾àîïܛ æêçàè› îñkïܛõܛ ³«›ßés .OVmÊZPRACOVfNqÊ SLAVNmHOÊROMfNUÊ *ULESEÊ6ERNAÊ 6YHRAJEÊEXCENTRICKġÊ ANGLICKġÊGENTLEMANÊ AÊVYNfLEZCEÊVÊPODfNqÊ 3TEVAÊ#OOGANAÊ .ONSTOPÊ0ARTY ÊSVOUÊ SfZKUÊ/BJEDEÊSVâTÊ SKUTEØNâÊZAÊPOUHġCHÊ ÊDNqÊ3ÊÊNfSTRAHAMIÊ AÊPÿEKfğKAMIÊMUÊJISTâÊ POMĈğEÊVâRNġÊSLUHAÊ 0ASSEPARTOUTÊ0ROTOğEÊ HOÊHRAJEÊNESMRTELNġÊ *ACKIEÊ#HAN ÊUğIJEMEÊ SIÊJISTâÊKROMâÊUKfZEKÊ JEHOÊSLAVNġCHÊKOPĈÊ TAKmÊSPOUSTUÊLEGRACE

Ëêç_íés›àóëíàî NECHTEËSEËPĢEVfLCOVATË 5ğÊJSTEÊSEÊNâKDYÊVÊKINâÊ PÿISTIHLI ÊJAKÊCHYTfTEÊSNâ HOVmÊVLOØKYÊAÊUHYBfTEÊ ROZJETmMUÊVLAKU ÊKTERġÊ JEÊVELKġÊJAKOÊOSMIPAT ROVġÊDĈMÊ.EÊ4AKÊTOÊ MUSqTEÊURØITâÊZAJqTÊNAÊ FILMÊ0OLfRNqÊEXPRESÊDOÊ $ÊKINAÊ/SKARÊ)-!8Ê 3TOJqÊTOÊZATOÊIÊPROTO ÊğEÊSEÊ NADÊTqMTOÊSNqMKEMÊOPâTÊ SEĝLAÊOSCAROVfÊFILMOVfÊ DVOJKAÊ4OMÊ(ANKSÊAÊRE Ê ğISmRÊ2OBERTÊ:EMECKISÊ &ORRESTÊ'UMP Ê#ASTÊ !WAY Ê(RDINOUÊJEÊPOCHY BUJqCqÊMALġÊCHLAPEC Ê KTERġÊSEÊVYDfÊNAÊCESTUÊ NEOBYØEJNġMÊVLAKEMÊ SMâRÊ3EVERNqÊPvLÊ"âHEMÊ CESTYÊOBJEVUJEÊSEBEÊ SAMAÊAÊPOZNfVf ÊğEÊ KOUZLAÊZEÊğIVOTAÊNIKDYÊ NEZMIZqÊTâM ÊKTEÿqÊVÊNâÊ VâÿqÊ&ILMÊBâHEMÊPRVNqHOÊ VqKENDUÊPOÊSVmÊSVâTOVmÊ PREMImÿEÊVYDâLALÊÊ ÊMILIONĈÊDOLARĈ ÊÊ AÊPÿEKONALÊTAKÊREKORDÊÊ PROÊHOLLYWOODSKġÊFILMÊ UVfDâNġÊSOUØASNâÊÊ VÊBâğNġCHÊKINECHÊÊ AÊKINECHÊ)-!8

Ê¥}>A>8=>A>

NXOWXUDLQGG
@JAIJG6 @>CD

Î\äã٘ëîhì’ #RUISEËAË3PIELBERG ËTOËJEËTēM 2OZPOØETÊÊMILIONĈÊDOLARĈ ÊÊ SÊTqMÊUğÊREğISmRÊ3TEVENÊ3PIELBERGÊÊ MĈğEÊDâLATÊDIVYÊ0ÿESNâÊTOLIKÊ MfÊTOTIğÊNAÊ6fLKUÊSVâTĈ ÊKTERfÊ SEÊNATfØqÊMIMOÊJINmÊVÊþECKUÊ $âJÊZNfTEʝÊKDYğÊPĈVODNqÊHRUÊ /RSONAÊ7ELLESEÊVYSqLALIÊÊ VÊ!MERICEÊVÊRfDIU ÊBYLAÊZÊTOHOÊ PANIKAÊ(LAVNqÊROLIÊVEÊFILMUÊHRAJEÊ 4OMÊ#RUISEÊ3EÊ3PIELBERGEMÊSIÊ PRġÊKfPLIÊDOÊNOTYÊ

¾ê›îà›ßkåà›› ñ››Ãêççôòêêßð Îh…ìݘìçå혘 Ûàä\èãçîá $UCHOVNYËMUSELËDOËMETRA +DYBYÊNEBYLÊ$AVIDÊ$UCHOVNYÊ ÊKTERmHOÊZNfTEÊZEÊSERIfLUÊ !KTAÊ8 ÊTAKOVġÊNfFUKA ÊASIÊBYÊ PROÊNâJÊNATfØENqÊFILMUÊ4RUSTÊTHEÊ -ANÊBYLOÊDOCELAÊFAJNÊ*ENğEÊONÊ SEÊTAKÊRfDÊPOÊ.EWÊ9ORKUÊVOZqÊ VÊKLIMATIZOVANmÊLIMUZqNâÊ 4ENTOKRfTÊALEÊMUSELÊDOÊMETRA Ê KTERmÊKVĈLIÊNâMUÊFILMAÿIÊ SPECIfLNâÊVYKLIDILIÊ.EWYORØANmÊ HOLTÊMUSELIÊDOÊPRfCEÊJINAK

FOTOÊÊ+EYSTONE Ê-EDIABANKACZ'ETTYÊ)MAGES

ÁޘÁì˜ÏÝêݘÇæäñ˜ Ìêíݘ Âíëì˜Äáãݘ ÀÝÙîÝ桘 2EESEË7ITHERSPOONËË AËDALăqËROMANTICKfËË KOMEDIE *AKOBYÊTAHLEÊHEZKfÊHOLKAÊ NEMâLAÊTâCHÊPÿqĝERNġCHÊ ROMANTICKġCHÊKOMEDIqÊDOSTÊ 2EESEÊ7ITHERSPOONÊ ÊSEÊ POÊFILMECHÊ0RAVfÊBLONDġNKAÊ ÊAÊÊNECHALAÊVTfHNOUTÊDOÊ DALĝqHOÊPODOBNmHOÊPOD NIKUÊ3Ê-ARKEMÊ2UFFALEMÊ TOØqÊFILMÊ)FÊ/NLYÊ)TÊ7EREÊ4RUEÊ NâKDYÊUVfDâNġÊJAKOÊ*USTÊ ,IKEÊ(EAVEN Ê/ÊØEMÊTOÊ BUDEÊ2UFFALOÊSEÊZAMILUJEÊ DOÊDUCHAÊğENY ÊKTERfÊBYDLqÊÊ VÊJEHOÊDOMâ

ÌàݘÁëäÙæÜ 3CARLETTË*OHANSSONËZčSTfVfË SKROMNf .EJLEPĝqÊLmTAÊMfÊ3CARLETTÊ *OHANSSONÊ ÊTEPRVEÊPÿEDÊ SEBOU ÊALEÊUğÊNATfØqÊÊ SÊNEJLEPĝqMIÊHERCIÊ3Ê4OMEMÊ #RUISEMÊ-ISSIONÊ)MPOSSIBLEÊ Ê SÊ*OHNEMÊ4RAVOLTOUÊFILMÊ,OVEÊ 3ONGÊFORÊ"OBBYÊ,ONGÊÊ AÊSÊ%WANEMÊ-C'REGOREMÊSCI FIÊ 4HEÊ)SLANDÊ/STROV Ê0ÿESTOÊJqÊTOÊ NESTOUPfÊDOÊHLAVYÊ®*SEMÊFURTÊTAÊ OBYØEJNfÊHOLKAÊJAKOÊDÿqVÊ0OÿfDÊ SIÊDfVfMÊHAMBURGERÊUÊSTfNKUÊÊÊ AÊZÊPUSYÊMIÊKAPEÊKEØUPŸ

}>A>8=>A>¥

NXOWXUDLQGG
@JAIJG6 BJO>@6

ÃÜäç›ãÜä盛 íêÞæĂéĂíêççœ »àíÛ㘺Ýêêñ˜ ©®˜äÝÜæÙ¤˜ÄíÛÝêæ٘ÈêÙàÙ 4AKÊPOZORÊ4OHLEÊJEÊOPRAVDOVfÊLEGENDAÊ NOVOVâKmÊHUDEBNqÊHISTORIEÊ0OKUDÊ MfTEÊPOCIT ÊğEÊLO÷SKġMÊKONCERTEMÊ 0AULAÊ-C#ARTNEYHOÊMfTEÊSPLNâNO ÊCOÊ SEÊTġØEÊHISTORIE ÊJEÊTOÊMġLKAÊ6EÊVELKmMÊ SfLEÊPRAğSKmÊ,UCERNYÊVYSTOUPqÊÊ LEDNAÊ0ANÊ2OCKNROLL Ê#(5#+Ê"%229Ê SEÊSVOJqÊDOPROVODNOUÊSKUPINOUÊ*OEÊ 2ICHARDSONÊ%XPRESS ÊÊÊ#HUCKÊ"ERRY ÊKTERġÊLETOSÊOSLAVILÊÊ NAROZENINY ÊJEÊJEDNOUÊZÊNEJVâTĝqCHÊ INSPIRACqÊVĝECHÊHVâZDÊPOPMUSICÊ 2OKUÊÊBODOVALÊVÊHITPARfDfCHÊ SEÊSVġMÊPRVNqMÊHITEM ÊNEZAPO MENUTELNOUÊ 2OLLÊ/VERÊ

"EETHOVENÊ$ALĝqÊHITYÊJAKOÊ3WEETÊ,ITTLEÊ 3IXTEEN Ê4OOÊ-UCHÊ-ONKEYÊ"USINESSÊ AÊ*OHNNYÊ"Ê'OODÊÊPOTVRZUJqÊJEHOÊPOZICIÊ NAÊTRĈNUÊROCKNROLLUÊ:AÊSVOJIÊKARImRUÊ VYDALÊPÿESÊTÿICETÊPROFILOVġCHÊDESEKÊÊ AÊVqCEÊNEğÊSTOÊKOMPILACqÊ*EÊNOSITELEMÊ 'RAMMYÊAÊØLENEMÊ2OCKNROLLÊ(ALEÊ/FÊ &AMEÊ6ZPOME÷TEÊNAÊSCmNUÊZÊFILMUÊ 0ULPÊ&ICTION ÊKDEÊTANØqÊ5MAÊ4HURMANÊÊ AÊ*OHNÊ4RAVOLTAÊZAÊZVUKĈÊ"ERRYHOÊPqSNâÊ 9OULLÊ.EVERÊ#ANÊ4ELLÊ6EZMâTEÊSVmÊ RODIØEÊAÊBâğTEÊSEÊPODqVATÊNAÊSTARmHOÊ PfNAÊ$LUğNOÊDODAT ÊğEÊJEHOÊSLAVNġÊ KACHNqÊKROKÊ{DAJNâÊHOÊOKOPqROVALÊ -ICHAELÊ*ACKSONÊAÊSTVOÿILÊ SVĈJÊ-OONWALK ÊÊ VÊJEHOÊLETECHÊ ASIÊMOCÊFUNGO VATÊNEBUDE ÊALEÊ TÿEBAÊPÿEKVAPq

ȅÝܘã“å˜ãÙÛàæÙ èçÛàçÜçîÙäÙ

PÿEDÊPUBLIKEM

PÿEDÊ3PRINGSTEENEM

PÿEDÊ*ACKSONEMÊIÊ#LINTONEM

PÿEDÊ+EITHEMÊ2ICHARDSEM

FOTOÊ0ROFIMEDIACZ#ORBISÊ

ºíÜݘ˜ãÙÛàæp˜èçÛàçÜ·

Ê¥}>A>8=>A>

NXOWXUDLQGG
@JAIJG6 I>EN Ïäëô›éܛ¾¿

Ïäë›éܛæéäãð Ò Ù¡ìêÙÛÝæ\˜àäpÜãٙ˜¹äݘÞÙãì™

ͪ

3KOØqMEÊNAÊTOÊROVNOUÊ(LqDKAÊVÊ!RDENfCHÊODÊ7ILLIAMAÊ 7HARTONAÊJEÊFAJNOVfÊKNqğKA ÊKTEROUÊSLUPNETEÊJAKOÊMALINUÊ !UTORÊJEÊTOTIğÊPARfDNqÊVYPRAVâØ ÊMOCÊNEMUDRUJE ÊAÊNAVqCÊÊ ÊSVâTOVOUÊVfLKUÊJAKOÊVOJfKÊSKUTEØNâÊZAğIL ÊTAKğEÊNEVAÿqÊÊ ZÊVODYÊ.ENqÊTOÊOSTATNâÊJEHOÊPRVNqÊKNqğKAÊNAÊDRSNmÊVfLEØNmÊ TmMAÊ0ÿEDÊLmTYÊJSTEÊSEÊMOHLIÊPOTKATÊSÊJEHOÊPRVOTINOUÊ"IRDYÊ 4EÝÊJEÊALEÊÿEØÊOÊPRĈZKUMNqCqCHÊSPECIfLNqÊJEDNOTKY ÊKTEÿqÊ JSOUÊVÊZIMâÊÊBEZNADâJNâÊZTRACENIÊVÊLESEÊNâKDEÊNAÊFRAN COUZSKO NâMECKmMÊPOMEZqÊ.ENqÊDIVU ÊğEÊSEÊZÊTOHOÊØASEMÊ KAPKUÊPOMfTLIÊ*ISTâ ÊUCHVfTILIÊSICEÊOPUĝTâNġÊZfMEØEKÊAÊDRğqÊ PRAVIDELNmÊHLqDKY ÊJENğEÊNEMAJqÊANIÊPONâTq ÊOÊØEMÊVLASTNâÊ INFORMOVATÊ!ÊTOÊJEÊJEĝTâÊPOTÿEBAÊPÿIØqSTÊTUÊPODIVNOUÊHRUÊNAÊ SLEPOUÊBfBU ÊKTEROUÊSÊNIMIÊHRAJEÊNâMECKfÊJEDNOTKAÊ

Ãêò›Ï꛿äîèÜéïçà›¼é› ¼ïêèäޛ½êèÝ

Ãçsßæܛñ›¼íßàé_Þ㤘ÏáääáÙå˜ÏàÙêìç椘¹êß瘪¨¨¬¤˜è…Ýäç–áä˜ Çæ܅Ý☾ÙÞÝâìÙ¤˜ª¨°˜ëìêÙæ¦

Ïäë›ëíê›ïô§›Þê›éàíÜßä›hïêð 0ROËVfSËJEË7HARTONËIDEfLNqË&ILMYËPODLEËJEHOËKNqĉEKËJSOUËTOTIĉËSLAVNçJăqËNEĉËONËSfMË

½äíßô

Ãçsßæܛñ›¼íßàé_Þã

&ILMÊNAÊMOTIVYÊ7HARTONOVYÊPRVOTINYÊNATOØILÊ VÊROCEÊÊ!LANÊ0ARKERÊ-OHLIÊJSTEÊHOÊVIDâTÊ VÊTELCEÊAÊMâLÊBYÊSEÊJqTÊSEHNATÊIÊNAÊVIDEUÊ 2EğISmRÊSICEÊZMâNILÊÊSVâTOVOUÊVfLKUÊNAÊ 6IETNAM ÊALEÊ.ICOLASÊ#AGEÊJEÊVÊHLAVNqÊROLIÊ PARfDNqÊTAKÊJAKOÊTAKÊ

4AKYÊUğÊJSTEÊMOHLIÊVIDâTÊVÊTELEVIZIÊ&ILMÊPODLEÊ AUTOROVAÊAUTOBIOGRAFICKmHOÊROMfNUÊVZNIKLÊÊ VÊREğIIÊ+EITHAÊ'ORDONAÊVÊROCEÊÊ0OZORÊ CHYTfKÊ.AÊVIDEUÊSEÊFILMÊOBJEVUJEÊPODÊNfZ VEMÊ0ĈLNOØNqÊPÿEPADENqÊ5ğIJTEÊSIÊTO

Ïäë›éܛÜæÞä

FOTOÊ0ROFIMEDIACZ#ORBIS Ê!RCHIVÊ

ÁÛݘ»êçë똼çïæàáää› 6ÊZIMâÊSEÊJEZDqÊNAÊLEDAØEMÊ ZÊKOPCEÊAÊTAKmÊSEÊBRUSLq ÊALEÊ BRUSLITÊZÊKOPCE ÊTOÊJEÊNfMÊTEDYÊ NOVINKAÊ)CEÊ#ROSSÊ$OWNHILLÊ JEÊNOVfÊZfBAVAÊVYZNAVAØĈÊ ADRENALINOVġCHÊSPORTĈÊ3TRUØNâÊ ÊJEDNfÊSEÊOÊSJEZDÊNAÊBRUSLqCHÊ LEDOVġMÊKORYTEMÊ!ÊÊLEDNAÊ SEÊ0RAHAÊSTANEÊØTVRTġMÊEVROP SKġMÊMâSTEM ÊKTERmÊBUDEÊTENTOÊ ZfVODÊHOSTITÊ6ğDYÊØTYÿIÊJEZDCIÊ SEÊBUDOUÊÿqTITÊÊKILOMETROVOUÊ RYCHLOSTqÊLEDOVġMÊKORYTEM Ê KTERmÊBUDEÊVYBUDOVfNOÊÊ ZÊ(RADØANSKmHOÊNfMâSTqÊDOÊ .ERUDOVKYÊ!ÊDOÊZfVODUÊSEÊ MĈğETEÊPÿIHLfSITÊIÊVYÊ6qCEÊNAÊ WWWREDBULLCRASHEDICECZÊ 3TARTÊJEÊVÊÊHODIN

)SLANDÊ2ECORDS5NIVERSALÊ -USIC ÊØASÊ .E ÊVĈBECÊTOÊNENqÊĝPATNfÊDESKAÊ /DÊLIDqÊJAKOÊ5ÊSEÊTAKOVmÊTâğKOÊ DOØKfME Ê$OKONCEÊJEÊTUÊZOPfRÊ NfPADITġCHÊPqSNqÊSÊHITOVġMIÊ AMBICEMIÊ4OÊJEDINm Ê ØqMÊVfSÊNAÊSVmÊNO VINCEÊTITOÊNEJSLAVNâJĝqÊ )ROVmÊVÊSHOWBYZNYSUÊ PÿEKVAPq ÊÊJE ÊğEÊTOLIKÊ VYKRfDAJqÊSAMIÊSEBEÊ 0ÿITOMÊJEÊTOÊZAÊPâTADVACETÊ LETÊ5OVSKmÊEXISTENCEÊJEJICHÊ TEPRVEÊDESfTmÊÿADOVmÊALBUMÊ NEPOØqTfME LIÊSLAVNm ÊALEÊ PÿEVfğNâÊKONCERTNqÊ2ATTLEÊ!NDÊ (UM Ê Ê$OSTÊMOğNf ÊğEÊTOÊ JEÊRECEPT ÊJAKÊSEÊOPAKOVfNqMÊ NEOMRZET (ODNOCENqË¥¥¥¥¥

ÄÙãÝëáÜݘ»àíêÛà Îðéíäîà "ARCLAY5NIVERSALÊ-USIC ÊØASÊ 4AKÊABYÊBYLOÊJASNO ÊKLfVE SISTAÊTmHLEÊSUPERÊKAPELYÊ2OBBIEÊ PRACUJEÊUÊ/SKARAÊ!LEÊJEJICHÊ DEBUTOVmÊALBUMÊ3UNRISEÊMfÊ TAKOVOUÊĝąfVU ÊğEÊBYCHOMÊ HOÊDOPORUØILIÊIÊBEZÊTOHOÊ ,AKESIDEÊ#HURCHÊVYROSTLIÊ NAÊTEMNmÊELEKTRONICEÊ AÊALTERNATIVNqÊBRITSKmÊ SCmNâÊÊLETÊAÊNAÊJEJICHÊ OPUSECHÊJEÊTOÊZATRACENâÊ VIDâTÊ(ITOVKUÊ,OOKINGÊ&ORÊ 9OUÊASIÊUSLYĝqTEÊIÊVÊRfDIqCH Ê OSOBNâÊDOPORUØUJEMEÊJEĝTâÊ TÿEBAÊ*ULIAÊ3ETÊNEBOÊ)T¢SÊ3TILLÊ -EÊ.AJDETEÊTUÊIÊDVAÊREMIXYÊODÊ (ONZYÊ6OZfRYHOÊAÊ6LADIMqRAÊ 6ESMqRAÊAÊSPOUSTUÊBONUSĈÊ :KUSTE ÊNEBUDETEÊLITOVAT (ODNOCENq¥¥¥¥¥

}>A>8=>A>¥

NXOWXUDLQGG
FKLOOLBFKLOOL306WUiQND

7.21 Ahoj kotě. Co děti, už vstaly? Ahoj. No samozřejmě že ne. Něco jim musíš říct. Pak jedu jak blázen a stejně to nestíhám. Uklidni se, uklidni se. Já jim domluvím. Prosím tě, zapomněl jsem na lednici dvě faktury. Vem je sebou, a až pojedeš ze školy, hoď mi je do firmy. Díky, a klid. Jo, měj se. 7.26 Tak pane Malina, je to dobrý. Dostanete dvacet palet těch dlaždic. Naštěstí je měli na skladě. To je fajn. Díky vám. Máte to u mě.

Nabídka

je to dobrá. Naschle. Naschle.

7.46 Ahoj Alenko. Dobrý den šéfe. Prosím tě, jsem na cestě na ten novej barák a do kanclu přijedu asi na devátou. Jasně. Poslouchej, po osmý moje manželka přiveze faktury pro Karla. Dej mu je a ať to okamžitě zařídí, jo? Jasně. Tak to je asi všechno. Ne, ještě řekni Karlovi, ať mi zavolá, když dostane ty faktury do ruky. Hm. Uvidíme se. Pěknej den, šéfe. 8.12 Dobrý den, Vanta. Pane Vosáhlo, to dřevo potřebujeme dneska odpoledne. Stíháte to? No, nešlo by to přesunout na příští týden? Na pondělí? Ne, to by nešlo. No… Podívejte se, pane Vosáhlo, máte to zaplacený a dohoda zněla na minulý týden. O týden jsem vám to už protáhl, takže nedělejte problémy. Podívejte se na smlouvu, je tam i nějaký penále… Neztěžujte život mně ani sobě. Dobře, dobře. Něco přesunu a hnedka se vrhneme na to vaše dřevo. Odpoledne to budete mít. Fajn. Přijedete si sami, nebo chcete dopravu od nás? Přijedem si sami. Dobře. Jsem rád, že jsme se dohodli. Já taky. Mějte se. Díky. 8.31 Ahoj Alenko. Dobrý den. V pět hodin pošli auto na Vosáhlovu pilu. Máme tam dřevo na stavbu pětatřicítky. Ať to hodí rovnou tam. A zavolej Marhanově partě, ať tam na něj počkají a to dřevo složí. Jasně, šéfe. Tak ahoj. Naschle. 8.45 Ahoj miláčku. Ahoj, co zase potřebuješ? Prosím tě, už jsi k nám odvezla ty faktury? Ještě ne, stavila jsem se u Jany. Hele, dost na tom záleží, tak se, prosím tě, zvedni a hoď je tam. Vem Janu třeba sebou na kafe ve městě. Ty jseš hodnej, jak nám organizuješ život. Jo, jsem hodnej. Díky. Čau. 9.16 Dobrý den, Vanta. Dobrý den. Pane architekte, máme problém na tom novým baráku. Ty piloty jsou o metr vedle. Dá se s tím něco elegantně udělat? Tak na to se budu muset podívat. Jak se to mohlo stát? Je to naše chyba. Dobře, dobře. Odpoledne tam zajedu. Sejdeme se tam? Ne, já mám odpoledne zabitý. Můžu vám zavolat. Dobře, cinkněte mi večer. Díky, mějte se. Jo, naschle. 9.26 Ahoj Karle. Nazdar. Takže mám v ruce ty faktury. Nač ten spěch? Jsou tam ještě dva dny do splatnosti. Ne, ne, zaplať to teď hned. Tak

platí. Já už jim řekl, že

jsme to zaplatili včera. Hoří to. A máme tam další věci… Chápu a platím. Ještě něco? Ne. Vlastně jo. Zaplatili jsme dřevo na pětatřicítku? Jo. Tak nic. Díky, měj se. Čau. 9.36 Alenko? Poslouchám, šéfe? Mám zpoždění. A na desátou měl dorazit ten elektrikář ohledně toho krámu. Zavolej mu a o půl hodiny to odlož. Jasně. Byla tady vaše žena. Já vím. Čau. Naschle. 9.41 Ahoj mami. Ahoj Vojto. Prosím tě, dostal jsem se do časovýho presu. Nešla by ta večeře odložit na zítřek? Vojto, už jsme to jednou přesunuli a chci ti

jen připomenout, že to jsou narozeniny tvého otce. Já vím, já vím. Tak? Tak jo, dneska to platí. Nějak to zařídím. To je

dobře, moc se s tátou těšíme na děti. I na vás. Jo, já se na vás taky těším, tak v šest jsme u vás. Ano. Měj se pěkně, Vojto. Ty taky, mami. 9.46 Ahoj Alenko. Ano? Prosím tě, máš číslo na inženýra Doudu? Mám. Tak mu zavolej a přelož tu dnešní odpolední schůzku na zítřek. Čas bude stejný - pět hodin, a ať si vybere, jestli to bude u nás, nebo u něj. Jo? Jasně, šéfe. Mějte se. Jsem u tebe

do pěti minut. Jasně. Chcete oběd sem, nebo někam půjdete? Nó, tak mi něco objed-

nej. Máte nějaké speciální přání? Ne, je mi to jedno. Co je na výběr? Svíčková, řízek a zeleninové karbanátky. Co sis dala ty? Karbanátky. Tak mi je objednej taky. Jasně. Dík, ahoj. Naschle šéfe. 11.22 Pane architekte? Měl jsem od vás zmeškaný hovor. Byl jsem na schůzce. Jo. No, já jsem se k těm pilotům dostal už dopoledne a můžu vám říct, že je to opravdu průšvih. Budete to muset udělat znova. Tak to je v pytli. Vy nemůžete sáhnout do plánů? Ne, je to moc. Deset centimetrů bychom spravili, ale metr? Dejte je tam znova. Tak dobře. Ale jinak to vypadá dobře. No, díky. Hlavu vzhůru. Jo. A padesát tisíc z ruky. No jo, já vím, ale opravdu se s tím nedá do

konce nic dělat. Jo, díky, do února nashledanou.11.32 Nazdar. Ahoj Vojto. Tak, kamaráde, máš průšvih, ty piloty tam dáte

znova a tentokrát na milimetr přesně. Fakt? Nejde to nějak obejít? Ne. A dost jsi mě naštval. Já vím. Takže? Jo, uděláme to. A omlouvám se. To je mi platný. Zajdem večer na jedno? Ne, jdu k našim na večeři. Tak si to užij. Jo, užiju. A ty si užij ty piloty. 11.38 Karle? Vojto? Můžeš ke mně přijít? Jo, už chvátám. 11.39 Miláčku, moc ti děkuju. Není zač. Jak se máš? Dobře. Co ty? O něco hůř. Co se děje? Nic, nic. Prosím tě, tak jsem volal mámě a ta večeře platí na dnešek. Neblbni, vždyť jsi mi říkal, že tam půjdeme až zítra. Říkal, říkal. Já už jsem si na večer domluvila s dětma saunu. Tak to zruš. Víš co, zruš to sám. 11.40 Dobrý den, tady Vanta. Dobrý den. Manželka u vás zamluvila na večer saunu. Ano? Můžu to zrušit, nebo radši přeložit na zítra? Bez problémů. Na stejný čas? Ano, díky. Naschle. 11.55 Nazdar. Ahoj Vojto. Už jste s tím začali? Jo, už jedeme. Chci, abys na to osobně dohlíd. Ty sám. Rozumíš? Jo. Ručíš mi za to. Jo, ručím. PřesNabídka je podmíněna písemnou smlouvou.

taň se strachovat, bude to dobrý. To doufám. Tak čau. Čau. 11.59 Dobrý den, tady Vanta. Dobrý. Neruším? Ne, povídejte. Mám takový problém. Před rokem jsme na klíč dodali deset řadových domků jedné realitce. Tuším, o co jde. No a oni nám stále dluží skoro dva miliony. Vy jste byli výhradními dodavateli? Jo. Smluvně to máte ošetřené jak? Všechno se zdá být čisté. Handrkovali jsme se jenom o nějaké chodníky, ale to jsme nakonec vyřešili dohodou. Dobře, pošlete mi ty smlouvy, já se na to podívám. Cinkněte mi v pondělí. Domluvíme se, co a jak dál. Dobře. Díky, pane doktore. Co pes? Už je to s ním lepší. Výrazně. Přešli jsme k jinému veterináři a všechno s ním šlo nahoru. Už zase skáče přes kaluže. To jsem rád. Pozdravujte ženu. Vy taky. Díky. Mějte se. 12.31 Čau Radku. Ahoj.

Firemní svoboda slova končí! Poslední možnost získat volání zdarma!

Prosím tě, pošlu ti na stavbu dva náklaďáky izolace, tak to ukliďte dovnitř, ať to někdo nerozkrade. Spolehni se. A co ty nový dva zedníci? Jo, docela šikovný. A stačí ti to takhle? No, kdybys sehnal ještě dva lidi, bylo by to lepší. Ale snad to i stihneme. Počkej, chci od tebe jasnou řeč. Stihnete to, nebo ne? Jo, stihneme to. Fajn. Čau, a nezapomeň na tu izolaci. Jo, jo. 12.36 Dobrý den pane Špulák, Vanta u telefonu. Dobrý den pane Vanta, už vám to nakládáme. To jsem se zrovna chtěl zeptat. A budete to chtít hotově, nebo stačí faktura? Pane Vanta, vy na fakturu. Vždycky. Tak díky. Pošlete to po řidiči. Dobře. Díky. Není zač. Naschle. 12.47 Ahoj Vojto. Čau tati. Co ve škole? Dobrý. Fakt? Jó. A co Renáta? Taky dobrý. Jdete spolu domů? Ne, ona má ještě odpoledku. Aha. Večer jdeme k dědovi. Fakt? No. On má narozeniny. Aha. A kolik mu je? Šedesát dva. To abych mu dal nějakej dárek, co? Kvůli tomu ti volám. Něco mu vyber, kup mu to a já ti to potom vyúčtuju. Ale nepřeháněj to. Tak do tisícikoruny. A domluv se na tom s Renatou. Tak jo. Čau. Čau. Jo, tati, potřebuju nový brusle. No, promluvíme si o tom doma. Jo. Čau. 12.53 Ahoj kotě. Tak teď jsem nakázal Vojtovi, aby jako sám za sebe koupil něco dědovi. A mně chceš nakázat totéž, viď? Ty mě máš přečtenýho. Já jsem mu ale už dárek koupila, abys věděl. Fakt? Jsi zlatá! A co to je? Nech se překvapit. Dobře. Přijedu pro vás večer domů, nebo se sejdem u našich? Jak chceš. No, mně by vyhovovalo, kdybychom se sešli až tam. Já jsem to věděla. A koupíš ty aspoň kytku pro mámu? To víš že jo. Měj se. Ty taky. Kde vůbec jseš?

Přejděte svou firmou kA Oskarovi vy být? i vaši budete moci Doma. Aha. Tak čau. Čau. 12.58 Alenko, potřebuju pomoct. Ano? Můžešse někde sehnat kytku? jaká by to a měla No,zaměstnanci nějaké růže nebo tak něco. Barva? Červ rámci naší sítě volat až sedm měsíců zadarmo. Navíc si k tomu můžete vybrat telefony už za pouhou jednu korunu. Více informací na www.oskar.cz Promiňte, a kam vám je mám poslat? Nech je u sebe, vyzvednu si je. Dobře. Naschle. 13.06 Jo, Alenko, zapomněl jsem. Najdi všechny dokumenty, vyjma pronebo volejte OskarBusinessKontakt 800 77 77 00.

vená. A kolik? Tak deset. Dobře, seženu deset červených růží. Šéfe, vy máte milenku? Nebuď drzá, víš, že ty jseš moje jediná milenka. Vy jste ale drzej. Jo, jsem.

jektů, ohledně těch řadových domů. Víš, co myslím? Jasně, šéfe. A pošli to do kanceláře doktora Nešpora. Co nejrychleji, prosím. Už to tam posílám. 13.19 Čau, tady Vojta. Čau. Jak jde život? Člověče, tebe jsem neviděl ani neslyšel. Rok? Ty něco potřebuješ? Ne, ne. Jedu autem a vzpomněl jsem si na tebe. Jel jsem kolem vašeho baráku, víš? Aha. Co děláte o víkendu? Nevím, myslím, že nic velkýho v plánu nemáme. No a nechcete se u nás stavit? V sobotu? No určitě. A

OskarBusinessKontakt 800 77 77 00

Stačí říct.

vemte sebou děti. Fajn. Žena bude ráda. Ta moje taky. A v kolik? Na třetí. Dobře, budeme tam. Čau. Čau. 13.25 Ahoj miláčku. Pozval jsem na sobotu Rosťu Sův


FOTOÊ0ROFIMEDIACZ

¥›EGDKáG@6

1]dbS ]V]`YÝQV Y]YbSXZSQV:IMAÊJEÊVÊPLNmMÊPROUDUÊ-OğNfÊ VfMÊUğÊSVAÿENmÊVqNOÊNEBOÊ GROGÊLEZEÊUĝIMAÊ0ÿESTOğEÊSEÊ MNOHġMÊZÊNfSÊSPOLUÊSÊPOJMEMÊ KOKTEJLÊVYBAVqÊIÊPOÿfDNfÊDfVKAÊ LEDU ÊBARMANSKmÊPÿqRUØKYÊ PAMATUJqÊIÊNAÊTOTOÊOBDOBqÊROKUÊ 6ÊTOMTOÊØqSLEÊ×ILI#HILLIÊVfSÊ PROTOÊCHCEMEÊVÊNAĝEMÊTESTUÊ NEJENÊVYZKOUĝETÊZÊTmTOÊKAPITOLYÊ UMâNqÊMqCHANġCHÊNfPOJĈ ÊALEÊ SNADÊIÊINSPIROVAT

 Ë.AËROZJEZDË$OË SVAĢfKUËPATĢqË

 Ë!ËTEáËGROGË 2UMËZALIJETE

A Ê3LIVOVICEÊ B Ê(ÿEBqØEKÊ C Ê+REMğSKfÊHOÿØICE

A ÊHORKOUÊCOLOU B ÊVODOUÊUVAÿENOUÊNAÊBODÊ VARU C ÊTEPLOUÊVODOUÊPODÊBODEMÊ VARU

 Ë$OË)RSKmËKfVYË SEËDfVfËăLEHAÛKAËË AËWHISKEYË4OUËJEË $OËSVAĢENmHOË A Ê'RANT¢SÊ B Ê*AMESONÊ C Ê#ANADIANÊ#LUB

 Ë+AHL{A Ë SOUÛfSTË-EXICKmË KfVY ËSEËVYRfBqËZ A ÊKfVYÊ B ÊKAKAAÊ C ÊØOKOLfDY

VqNAË(OTË LOCOMOTIVEËSEË PĢIDfVfËËKROMçË MEDU ËSKOĢICEËË IË4RIPLEËSECË4ENË SEËVYRfBqËZ A ÊCITRONOVmÊKĈRYÊ B ÊPOMERANØOVmÊKĈRY C ÊCITRUSOVġCHÊPECEK

 Ë(OTËWHISKYËJEË WHISKY ËHORKfË VODA ËMED Ë SKOĢICEËA A ÊMfSLO B ÊSfDLO C ÊOLIVOVġÊOLEJ

 Ë6ARENmËPfLENmË SEËSKLfDfËZEË SLIVOVICE ËHORKmË VODY ËMEDUËË AËNçKOLIKAËSNqTEK A ÊMEDU÷KY B ÊMAJORfNKY C ÊMfTY

8OY\Ob][XabSž

ž

ž

.ESTfLA ÊJSTEÊUğÊIÊNAÊDRUHmÊSTRANâÊBARUÊ-YÊ BYCHOMÊÿEKLI ÊğEÊURØITâÊNâKDYÊANOÊPOKUDÊTAMÊ NESTOJqTEÊJEĝTâÊTEÝÊ Ê.OÊROZHODNâÊBYSTEÊSEÊTAMÊ MOHLA ÊPOSTAVITÊAÊZfKAZNqCIÊBYÊBYLIÊSPOKOJENqÊ +OKTEJLYÊJSOUÊVAĝEÊLfSKA ÊVAĝEÊHOBBY ÊVfĝÊ MILfĝEK

3VAÿfKÊAÊGROGʝÊTOÊJEÊPROÊVfSÊNUDAÊ#HCETEÊ OBJEVOVATÊNOVmÊNEZVYKLmÊCHUTI ÊCHCETEÊSEÊNECHATÊ PÿEKVAPOVATÊNEVĝEDNqMIÊZfğITKYÊ.fĝÊTESTÊVfMÊ UKfZAL ÊğEÊTOHOÊOÊHORKġCHÊNfPOJqCHÊVqTEÊHODNâ Ê ALEÊJEĝTâÊNEÊVĝECHNOÊ!ÊTAKÊJSMEÊVfSÊSNADÊTROCHUÊ INSPIROVALI

*EÊTOÊJASNmÊ6YÊEXPERIMENTOVATÊNECHCETEÊ /BØASNġÊGROGÊÊSTEJNâÊZAPqJqTEÊPIVEMÊ!ÊJEĝTâÊJEÊTUÊ MOğNOSTÊDRUHfʝÊJSTEÊCELOğIVOTNqMÊABSTINENTEMÊ 4OÊSNADÊALEÊANIÊNEMâLOÊCENUÊDâLATÊTENTOÊTEST ÊNEÊ

:AÊZATRğENOUÊODPOVâÝÊB ÊB ÊA ÊC ÊB ÊA ÊC ÊÊSIÊPÿIPOØqTEJTEÊBOD

}>A>8=>A>¥

7HVWLQGG
Chili 123 vanoce_1_05

17.12.2004

9:43

Stránka 1

Volá Oskar

To nejlepší na začátek! Jukněte na lednovou nadílku.

123 – Snadná cesta k Oskarovi 52 Pár informací navíc 54 Oskarta 56 Žargon 57 Telefony v plné parádě 58 Telefony ve zkratce 74 Mobil na splátky 78 WAP 80 Jsme posedlí pokrytím 82 Doporučte a získejte 84 Oskarovy prodejny 86

Tato část obsahuje informace o vybraných službách a produktech, které nabízí Oskar svým zákazníkům.

1 * âILICHILI


Chili 123 vanoce_1_05

17.12.2004

9:43

Stránka 2

Tři jednoduché kroky ke správnému tarifu, telefonu a službám Snadná cesta k Oskarovi Vyberte si tarif a k němu svou Hodinovou jízdu

Vyberte si dárek

Zvažte, komu voláte nejčastěji

Máme pro vás báječné tarify. A že jste to vy, můžete si k nim navíc pořídit i Hodinovou jízdu!

Rozhodněte se, jestli chcete zvýhodněný telefon, nebo raději zdarma balíček z Dárkového koše**!

A teď něco navíc, co se může hodit. Jestli máte přátele nebo členy rodiny s Oskarem, můžete jim volat výhodněji! Můžete si vybrat JEDNU z těchto tří služeb:

Volné minuty

Měsíční paušál

S Hodinovou jízdou si můžete zvolit jednu hodinu denně, během které můžete volat do Oskara zdarma.

BUĎ SI MŮŽETE KOUPIT JEDEN ZVÝHODNĚNÝ TELEFON

Další minuty

ROZJEZD NAPLNO* 0 minut 50 Kč

5,00 Kč/min

59,50 Kč

5,95 Kč/min

Počet odpuštěných paušálů a cena Hodinové jízdy

Kolik měsíců vydrží Hodinová jízda

Každý náš telefon má jednu standardní a tři postupně stále výhodnější ceny. Čím vyšší tarif, tím levnější telefon! Koukněte na barvy u jednotlivých tarifů a pak na stránky s mobily. Hned bude jasné, na kolik ten váš přijde.

Moje Jednička 200 Kč 238,00 Kč aktivační poplatek za službu

1,50 Kč/min 1,79 Kč/min při volání vaší jedničce

NEBO . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

50 NAPLNO 50 minut

250 Kč

4,50 Kč/min

297,50 Kč

5,36 Kč/min

5 1250 Kč 1487,50 Kč

3

Aktuální nabídka našich parádních mobilů je na stránkách 58 až 73.7

NEBO SI MŮŽETE VYBRAT JEDEN

150 NAPLNO 150 minut 300 NAPLNO 300 minut

600 Kč

4,00 Kč/min

714,00 Kč

4,76 Kč/min

1000 Kč

3,50 Kč/min

1190,00 Kč

4,17 Kč/min

SMS za 1 Kč

1,19 Kč

3 1800 Kč 2142,00 Kč

2 2000 Kč 2380,00 Kč

Vyberte si hodinu (0-24)

Balíček

5 7

Balíček vydrží zdarma * K tomuto tarifu se nevztahuje nabídka zvýhodněných telefonů, Dárkového koše ani Hodinová jízda.

3 měsíce

5 hovorů 20 minut

JÍZDA. Á V O N I D zdarma! HO ě n n e d odinu Volejte h

Balíček vydrží zdarma

NEBO

Moji Nej... 20 Kč 23,80 Kč měsíčně

SLEVA 1,00 Kč/min 1,19 Kč/min při volání na 5 vybraných čísel

Všechny tři služby platí jen pro čísla v síti Oskar.

100 SMS 15 MMS

Ceny bez/včetně 19 % DPH.

6 měsíců

12 měsíců

15 MMS do Oskara 30 informací 25 SMS 5 ks 40 minut 6 měsíců

** Neplatí, pokud jste se rozhodli pro Hodinovou jízdu. *** Možnost kombinace se zvýhodněným MMS telefonem.

Mějte účet pod kontrolou Volací jistina – Při nákupu tarifu je potřeba složit takzvanou Volací jistinu v minimální výši tisíc korun.

Volných jednotek za měsíc

3 měsíce

při volání mezi až 4 čísly v rámci rodiny

neomezeně

Ceny bez/včetně 19 % DPH.

Moje Oskar MMS*** Moje SMS Info Moje SMS Zábava Moje Loga, Melodie a Obrázky Můj WAP

1,50 Kč/min 1,79 Kč/min

neomezeně

NEBO SI VYBERTE DVA MENŠÍ BALÍČKY** Balíček

aktivační poplatek za každou SIM

Z TĚCHTO BALÍČKŮ**

Volných jednotek za měsíc

Moje dlouhé hovory Moje volné minuty Moje víkendové hovory Moje víkendové SMS Moje SMS Moje MMS

Moje Rodina 100 Kč 119,00 Kč

12 měsíců

Nastavte si vlastní FlexiLimit! – Chcete, aby vám někdo hlídal náklady? Stanovte si svůj FlexiLimit a my vám dáme vědět SMSkou, až své hranice dosáhnete. Užitečné a přitom náramně pohodlné! Řiďte svůj účet pomocí Oskarovy Samoobsluhy Internetová Samoobsluha – zajděte na www.oskar.cz SMS Samoobsluha – posílejte SMS na 7700 Hlasová Samoobsluha – volejte na *077 Tyto nabídky služeb platí pro tarify Naplno.


Chili 123 vanoce_1_05

17.12.2004

12:33

Stránka 3

Oskar naděluje NADUPANOU SADU i v lednu!

A fonu NOVINK PANÁ SADA bez tele PH). DU malá NA

250 Kč ouze za

p

Nabídka

Malé shrnutí: Krok 1

Krok 2

Hodinová jízda Naše Hodinová jízda je tak báječná, že tomu možná pořád nemůžete věřit. Proto vám její výhody raději ještě shrneme, i když už jsme je nakousli v bodě 1: každý den můžete celou hodinu volat do Oskara zdarma neplatíte měsíční paušál obě výhody vám vydrží pěkných pár měsíců

A co tu pro vás máme dál? Krok 3

Sami si vyberete, která hodina bude ta vaše „povídací“. Může to být ráno, v poledne nebo klidně třeba v noci – my vás do postele nepoženem. Počáteční částka:

Kolik hovorů stihnete, to je vysloveně vaše věc – třeba i 120, jestli máte místo pusy kulomet.

Volací jistina... (nejméně 1000 Kč)

(ohlídá vaše náklady)

Typ Nadupané sady

Rozjezd Naplno s telefonem

SIEMENS A57 Rozjezd Naplno s telefonem

NOKIA 2300 NOKIA 2600

Hodinová jízda poslouží také jako fajn dárek. V prvních šesti měsících po nákupu ji můžete zdarma převést na jiné jméno a adresu. Jen to prosím nezapomeňte zmínit prodejci, aby vám založil samostatný zákaznický účet.

Rozjezd Naplno s telefonem

Další informace o tarifech, produktech, službách a podmínkách pro zvýhodněné nabídky telefonu najdete na www.oskar.cz nebo volejte OskarKontakt 800 777 777.

Hodinovou jízdu si můžete pořídit s tarify 50, 150 a 300 Naplno. Nelze ji kombinovat s akcí Dárkový koš ani s hlasovými balíčky. Ošem i tak je to nabídka, která vám udělá z mrazivých zimních dnů pořádnou jízdu. Tak neváhejte už ani minutu! Hodinovou jízdu můžete koupit do 8. února 2005.

Rozjezd Naplno s telefonem

SIEMENS C65 SAMSUNG X460

Cena celé sady (včetně DPH)

Počet volných minut (měsíčně, po dobu prvních 6 měsíců)

Měsíční paušál (po dobu prvních 6 měsíců)

1577 Kč

10

0 Kč

1977 Kč

10

0 Kč

2977 Kč

10

0 Kč

3877 Kč

10

0 Kč

5277 Kč

10

0 Kč

Nadupaná sada se nedá kombinovat s Dárkovým košem a některými balíčky, můžete s ní ale využít i ty šikovné služby, které vidíte vlevo v kroku 3. Nadupaná sada je ideální i jako dárek. V prvních šesti měsících po nákupu ji můžete zdarma převést na jiné jméno a adresu. Jen to prosím nezapomeňte zmínit prodejci, aby vám založil samostatný zákaznický účet. Na jedno rodné číslo můžete koupit až dvě Nadupané sady, na jedno IČ pak až čtyři kousky. Nadupanou sadu si může koupit každý nový zákazník Oskara do 31. ledna 2005. Volné minuty lze čerpat prvních šest měsíců. Více informací najdete na www.oskar.cz nebo volejte OskarKontakt 800 777 777.

00

SIEMENS

SADA. NADUPANÁ . ruhé Vánoce d m á v lá ě d U

6. 1. 2005

NADUPANÝCH SAD S TELEFONEM JE PĚT, TAKŽE SI MŮŽETE VYBRAT PODLE SVÉHO GUSTA:

Pokud nejste se zvolenou hodinou spokojeni, můžete si ji změnit v Oskarově Internetové, hlasové nebo SMS Samoobsluze.

FlexiLimit...

D

S NADUPANOU SADOU získáte: parádní mobil 60 volných minut výhodné volání a SMS jako u tarifu Rozjezd Naplno minirádio

Rozjezd Naplno s telefonem CELKOVÁ měsíční částka:

platí od

(bez 19 %

A57

00

NOKIA 23

NOKIA 26

C65 SIEMENS

G X460

SAMSUN


Chili 123 vanoce_1_05

17.12.2004

9:44

Stránka 54

Pár informací navíc Tarify Naplno vás dostanou Stejná cena do všech sítí po celý den.

Žádné písemné smlouvy.

Aktivace tarifu bez poplatku.

O neprovolané volné minuty nepřijdete, protože je převedeme do dalšího měsíce.

Spousty volných minut.

Rozjezd Naplno

150 Naplno

Jestli jste měli předplacenou kartu a chcete si konečně užít výhod tarifu, Rozjezd Naplno je pro vás jasná volba. Měsíčního paušálu si ani nevšimnete, jak je mrňavý, ale ceny za volání a textovky vás nadchnou!

Pro ty, co chtějí volat opravdu naplno. Sto padesát volných minut za takovou cenu jen tak nedostanete. No vážně, měsíční paušál dělá jen 600 Kč.

300 Naplno 50 Naplno

Tři sta volných minut: ani si to nemusíte dělit, je to poctivých pět hodin volání. Za rovnou tisícovku. A navíc k tomuto tarifu můžete dostat i skvělou cenu na telefon.

Ideální tarif pro ty, kdo to mají dobře spočítané. Padesát volných minut, paušál tak akorát (250 korun) a textovky za korunku — neberte to za tu cenu!

Uvedené ceny bez 19 % DPH.

Další služby k tarifům Naplno

Hodinová jízda Volejte hodinu denně zdarma!

Poslání MMS/za zprávu* Poslání FotoPošta MMS do MMS Studia/za zprávu WAP/min. Poslání SMS E-mail/za zprávu Poslání SMS Chat/za zprávu Poslání M-Banka a M-Platby SMS/za zprávu

bez DPH

s DPH

9,50 Kč 2,00 Kč 1,50 Kč 2,00 Kč 2,50 Kč 1,00 Kč

11,31 Kč 2,38 Kč 1,79 Kč 2,38 Kč 2,98 Kč 1,19 Kč

Ceny bez/včetně 19% DPH. Poslání faxu a dat za minutu se účtuje stejně jako volání do všech sítí v ČR. * Poslání FotoPošta MMS nebo poslání MMS z MMS Studia do všech mobilních sítí v ČR a na Slovensku a na e-mail.

GPRS – Vždy připojen Basic

Nadupaná sada Uděláme vám druhé Vánoce!

Měsíční paušál Volné kB Internet Volné kB WAP WAP/kB Internet/kB

Standard

0 Kč 0 kB 0 kB 0,40 Kč 0,050 Kč

0,48 Kč 0,060 Kč

200,00 Kč 5120 kB* 1024 kB* 0,30 Kč 0,025 Kč

238,00 Kč

0,36 Kč 0,030 Kč

Ceny bez/včetně 19% DPH. * Nevyužité volné kB se u tarifu Standard nepřevádějí do dalšího zúčtovacího období. Využité kB se ve Vyúčtování zaokrouhlují na celé jednotky směrem nahoru.

âILICHILI * 54


Chilli 1_05 Corp

17.12.2004

9:26

Stránka 55

Moje Balíčky – balíčky těch nejoblíbenějších služeb za ještě výhodnější ceny Název balíčku

Počet volných jednotek měsíčně

Hlasové balíčky* Moje volné minuty Moje dlouhé hovory

20 minut 5 hovorů v síti Oskar

Moje víkendové hovory SMS balíčky* Moje SMS Moje víkendové SMS MMS balíčky** Moje MMS Moje Oskar MMS Ostatní balíčky** Můj WAP Moje SMS Info Moje SMS Zábava Moje Loga, Melodie, Obrázky

Neomezený počet hovorů v síti Oskar během víkendu

Měsíční paušál

Cena volné jednotky

80,00 Kč 90,00 Kč

95,20 Kč 107,10 Kč

4,00 Kč 18,00 Kč

4,76 Kč 21,42 Kč

150,00 Kč

178,50 Kč

100 SMS do všech sítí

80,00 Kč

95,20 Kč

0,80 Kč

0,95 Kč

Neomezený počet SMS v síti Oskar během víkendu

90,00 Kč

107,10 Kč

15 MMS 15 MMS v síti Oskar

90,00 Kč 45,00 Kč

107,10 Kč 53,55 Kč

6,00 Kč 3,00 Kč

7,14 Kč 3,57 Kč

40 minut připojení na WAP 30 SMS Info 25 SMS 5 log, melodií nebo obrázků

45,00 Kč 45,00 Kč 45,00 Kč 45,00 Kč

53,55 Kč 53,55 Kč 53,55 Kč 53,55 Kč

1,13 Kč 1,50 Kč 1,80 Kč 9,00 Kč

1,34 Kč 1,79 Kč 2,14 Kč 10,71 Kč

Ceny bez/včetně 19% DPH. * Balíčky si mohou aktivovat zákazníci s Tarifem nové generace nebo s tarify Naplno. Nabídka se nevztahuje na zákazníky, kteří využívají službu Volej kolej. Zákazníci, kteří mají aktivovanou službu Štědré Hodiny, si nemohou aktivovat Hlasové balíčky. ** Balíčky si mohou aktivovat zákazníci s jakýmkoli Oskarovým tarifem. Hlasové, SMS a MMS balíčky – lze si aktivovat pouze jeden balíček ze skupiny. Balíček vám pofrčí už od půlnoci toho dne, kdy jste si jej aktivovali. Měsíční paušál se platí celý a zákazník dostane celý balíček, i když si ho aktivuje v již probíhajícím zúčtovacím období. Deaktivace je vždy ke konci zúčtovacího období. Nevyčerpané jednotky se nepřevádějí do dalšího zúčtovacího období. Víkendový balíček můžete využívat od soboty 0:00 do neděle 24:00 a ve svátcích od 0:00 do 24:00. Bližší informace o jednotlivých balíčcích najdete na www.oskar.cz.

Užije si i vaše rodina a přátelé Moje Jednička

Co byste ještě měli vědět FlexiLimit

Tuto službu oceníte při hovorech s tím, kdo je vám v síti Oskar nejbližší. Může to být vaše milenka, kamarád ze školy nebo třeba bankéř — proti gustu žádný dišputát. Hovory s vaší jedničkou vás vyjdou jen na 1,50 Kč. Na výhodnou sazbu volání nespotřebováváte volné minuty.

Moje Rodina Jestli jste dva až čtyři a všichni jste u Oskara, tak byste měli zvážit službu Moje Rodina. Získáte skvělou cenu za volání v rámci skupiny a navíc i kontrolu nad výdaji. Všechna čísla v rodině jsou totiž na jednom zákaznickém účtu a jeho majitel tak má o útratách rodiny perfektní přehled. Na výhodnou sazbu volání nespotřebováváte volné minuty.

Moji Nej... Tato služba se hodí těm, kdo často volají přátelům v rámci Oskara. Můžete si jich vybrat až pět a pak jim volat o korunu levněji. Zvýhodněné volání se účtuje až po provolání volných minut. Uvedené ceny bez 19% DPH.

rmací na Více info ar.cz www.osk

Služba FlexiLimit vám umožní lépe kontrolovat náklady na volání. Sami si nastavíte hodnotu, kterou hodláte provolat nad rámec volných minut. Na vyčerpání limitu vás upozorníme SMS zprávou. Nastavíte si například limit 300 korun. Systém pak sleduje užívání služeb a po dosažení limitu vás upozorní textovkou. Měsíční paušál a volné minuty se do FlexiLimitu nepočítají.

Volací jistina Volací jistina je korunový limit, prostřednictvím kterého můžeme kontrolovat vaši útratu nad rámec volných minut. Pokud v daném zúčtovacím období Volací jistinu překročíte, Oskar může vaši SIM kartu zablokovat. O čerpání Volací jistiny vás průběžně a zdarma informujeme textovkami. První dostanete po vyčerpání 50 %, další po 75 % a poslední až jistinu spotřebujete celou. Minimální hodnota Volací jistiny je 1000 Kč.

Dárkový koš Balíčky Moje volné minuty, Moje SMS a Moje MMS platí do všech sítí. Ostatní velké balíčky můžete využít jedině v rámci Oskarovy sítě. Balíček Moje Oskar MMS si můžete pořídit i k cenově zvýhodněnému telefonu.

55 * âILICHILI


Chilli 1_05 Corp

17.12.2004

10:24

Stránka 56

Oskarta Předplacená služba Oskarta je skvělá, když chcete hned volat a nechcete nic řešit. Aktivace je okamžitá, neplatíte žádný měsíční paušál a máte stálou kontrolu nad výdaji. Oskarta s FlexiSazbou Se službou FlexiSazba můžete volat a posílat textovky do Oskara ještě o korunu levněji. Pokud totiž během 30 dnů vyčerpáte nejméně 700 Kč kreditu, na další třicetidenní období vás FlexiSazba automaticky a zdarma převede na výhodnější účtování. Předplacená služba Oskarta FlexiSazba Volání do sítě Oskar/min. SMS do sítě Oskar/za zprávu Volání do ostatních sítí v ČR/min. SMS do ostatních sítí/za zprávu

vyčerpáte méně než 700 Kč 3,00 Kč 2,00 Kč

3,57 Kč 2,38 Kč

vyčerpáte více než 700 Kč** 2,00 Kč 1,00 Kč

6,00 Kč 2,00 Kč

2,38 Kč 1,19 Kč 7,14 Kč 2,38 Kč

Další služby k předplacené službě Oskarta Volání do Hlasové schránky Poslání FotoPošta MMS/za zprávu* Poslání FotoPošta MMS do MMS Studia/za zprávu WAP/min. Poslání faxu a dat/min. Poslání SMS E-mail/za zprávu Poslání SMS Chat/za zprávu Poslání M-Banka a M-Platby SMS/za zprávu

zdarma 9,50 Kč 2,00 Kč 1,50 Kč 6,00 Kč 3,00 Kč 3,50 Kč 2,00 Kč

11,31 Kč 2,38 Kč 1,79 Kč 7,14 Kč 3,57 Kč 4,17 Kč 2,38 Kč

Ceny bez/včetně 19% DPH. Ceny jsou platné od 1. května 2004. * Poslání FotoPošta MMS nebo poslání MMS z MMS Studia do všech mobilních sítí v ČR a na Slovensku a na e-mail. ** Kredit použitý na uhrazení GPRS se do částky pro FlexiSazbu nezahrnuje.

Oskarta a cizina Oskarta je báječná i v zahraničí. Na Roaming (tedy volání z ciziny) nepotřebujete skládat žádnou jistinu a při hovoru neplatíte sestavovací poplatky. Roaming si můžete aktivovat například přes SMS Samoobsluhu – jednoduše pošlete zdarma příkaz ROAM A 1234 na číslo 7700. Místo 1234 zadejte prosím své heslo.

Dobíjení Oskarty Oskartu můžete dobít v bankomatech s logem Oskar, kterých je už více než 2000. Jde to také přes službu M-Platby (pokud máte kartu SIM Plus) nebo v terminálech společnosti Sazka, ve kterých můžete dobíjet dokonce po celých korunách už od 200 Kč. V případě, že trváte na kupónech, můžete si vybrat mezi hodnotami 500 a 1200 Kč. Když vám vyprší platnost kreditu, můžete ho získat zpět, pokud ještě včas Oskartu dobijete aspoň 200 korunami.

âILICHILI * 56


Chilli 1_05 Corp

17.12.2004

9:27

Stránka 57

Oskar Telefony

Žargon Polyfonní vyzvánění Jestli už vás omrzelo obyčejné pípání, oceníte určitě vícehlasé melodie. Telefon s nimi vyhrává skoro jako orchestr a vyzvánění je hned mnohem příjemnější.

Java Do mobilu s Javou si můžete stáhnout spoustu dalších her a prográmků. Aplikací v Javě rychle přibývá, takže váš telefon se může pořád učit nové a nové kousky.

MMS Telefony s MMS umí posílat tzv. multimediální zprávy. Zní to strašně složitě, ale vlastně je to jednoduché: k textu můžete přibalit i obrázky a zvuky, což je o sto procent víc legrace!

Bluetooth „Modrý zub“ je skvělý vynález, který váš mobil propojí s handsfree sadou nebo třeba dalším telefonem. Dráty k tomu nepotřebujete, stačí, aby i druhý přístroj uměl Bluetooth.

Fotoaparát Když má mobil zabudovaný fotoaparát, užijete si s ním mnohem více švandy. Co si vyfotíte, můžete díky službě MMS hned poslat přátelům.

Internet přes GPRS Díky GPRS už nemusíte sedět doma, když chcete na internet. Svá data i e-maily si snadno stáhnete kdekoli — rychle, pohodlně a za výhodnou cenu.

Oskar nezaručuje nabídku uvedeného barevného provedení telefonů. Technické parametry je třeba vždy ověřit při koupi telefonu.

57 * âILICHILI


Chilli 1_05 Telefony

17.12.2004

11:02

Stránka 58

Oskar Telefony Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

 

1977 Kč 577 Kč 577 Kč 577 Kč

výměnné kryty možnost zvětšení písma na displeji Polyfonní melodie

Siemens A57 Zábava Loga/Melodie/Obrázky

ano/ano/ano

Polyfonní melodie/tóny

ano/4

Hry

ano/4

MMS

ne

Užitečné funkce Paměť na jména (tel/SIM) Kalendář

50/220 ne

Budík

ano

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

ano

WAP/WAP přes GPRS

Nadupaná sada 1577 Kč Více informaci o Nadupané sadě na straně 53

ano/ne

GPRS přístup na internet (timesloty)

ne

Infraport

ne

âILICHILI * 58

Uděláme vám druhé Vánoce

Další technické údaje najdete na str. 74


Chilli 1_05 Telefony

17.12.2004

11:03

Stránka 59

Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

 

2577 Kč 977 Kč 577 Kč 577 Kč

vestavěné FM rádio sluchátka v balení Polyfonní melodie

Nokia 2300 Zábava Loga/Melodie/Obrázky

ano/ano/ano

Polyfonní melodie/tóny

ano/4

Hry

ano/3

MMS

ne

Užitečné funkce Paměť na jména (tel/SIM) Kalendář

50/220 ne

Budík

ano

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

ano

WAP/WAP přes GPRS

ne

GPRS přístup na internet (timesloty)

ne

Infraport

ne

Další technické údaje najdete na str. 74

Uděláme vám druhé Vánoce

Nadupaná sada 1977 Kč Více informaci o Nadupané sadě na straně 53

59 * âILICHILI


Chilli 1_05 Telefony

17.12.2004

11:03

Stránka 60

Oskar Telefony Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

3377 Kč 1577 Kč 977 Kč 577 Kč

výměnné kryty Polyfonní melodie

Nokia 2600 Zábava Loga/Melodie/Obrázky Polyfonní melodie/tóny Hry MMS

ano/ano/ano ano ano/3 ne

Užitečné funkce Paměť na jména (tel/SIM)

až 200/220

Kalendář

ano

Uděláme vám druhé Vánoce

Budík

ano

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

ano

Nadupaná sada 2977 Kč

WAP/WAP přes GPRS

ne/ne

GPRS přístup na internet (timesloty)

ne

Infraport

ne

âILICHILI * 60

Více informaci o Nadupané sadě na straně 53

Další technické údaje najdete na str. 74


Chilli 1_05 Telefony

17.12.2004

11:03

Stránka 61

Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

 

3977 Kč 2577 Kč 1577 Kč 577 Kč

Polyfonní melodie

Java hry

MMS

triband 900/1800/1900 MHz Fotoaparát

Siemens C65 Zábava Loga/Melodie/Obrázky

ano/ano/ano

Polyfonní melodie/tóny

ano/24

Hry MMS

ano/4 ano

Užitečné funkce Paměť na jména (tel/SIM)

1000/220

Uděláme vám druhé Vánoce

Kalendář

ano

Nadupaná sada 3877 Kč

Budík

ano

Více informaci o Nadupané sadě na straně 53

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

ano

WAP/WAP přes GPRS GPRS přístup na internet (timesloty) Infraport

Další technické údaje najdete na str. 74

ano/ano ne/4+2 ano

61 * âILICHILI


Chilli 1_05 Telefony

17.12.2004

9:01

Stránka 62

Oskar Telefony Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

 

3977 Kč 2977 Kč 1977 Kč 977 Kč

Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

 

4577 Kč 3577 Kč 1977 Kč 977 Kč

Polyfonní melodie

Polyfonní melodie

Java hry

Java hry

MMS

ve tmě svítící kryty

triband 900/1800/1900 MHz GPRS

MMS

Nokia 3100

Samsung X450

Zábava

Zábava

Loga/Melodie/Obrázky

ano/ano/ano

Loga/Melodie/Obrázky

ne/ano/ano

Polyfonní melodie/tóny

ano/4

Polyfonní melodie/tóny

ano/40

Hry

ano/3

Hry

MMS

ano

Užitečné funkce Paměť na jména (tel/SIM)

ano/4

MMS

ano

Užitečné funkce 300/220

Paměť na jména (tel/SIM)

1000/220

Kalendář

ano

Kalendář

ano

Budík

ano

Budík

ano

ano

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9) WAP/WAP přes GPRS GPRS přístup na internet (timesloty) Infraport

âILICHILI * 62

ano/ano ne/3+1 ne

ano

WAP/WAP přes GPRS

ano/ano

GPRS přístup na internet (timesloty)

ano/4+1

Infraport

ne

Další technické údaje najdete na str. 74 a 75


Chilli 1_05 Telefony

17.12.2004

9:02

Stránka 63

Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

 

4977 Kč 3577 Kč 1977 Kč 977 Kč

Polyfonní melodie

Java hry

MMS

výměnné kryty triband 900/1800/1900 MHz GPRS

Nokia 6100 Zábava Loga/Melodie/Obrázky

ano/ano/ano

Polyfonní melodie/tóny

ano/4

Hry

ano/2

MMS

ano

Užitečné funkce Paměť na jména (tel/SIM)

300/220

Kalendář

ano

Budík

ano

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

ano

WAP/WAP přes GPRS

ano/ano

GPRS přístup na internet (timesloty)

ano/3+1

Infraport

Další technické údaje najdete na str. 75

ano

63 * âILICHILI


Chilli 1_05 Telefony

17.12.2004

11:03

Stránka 64

Oskar Telefony Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

 

5977 Kč 4577 Kč 2577 Kč 1577 Kč

Polyfonní melodie

Java hry

MMS

GPRS

Samsung X460 Zábava Loga/Melodie/Obrázky

ne/ano/ano

Polyfonní melodie/tóny

ano/40

Hry MMS

ano/2 ano

Užitečné funkce Paměť na jména (tel/SIM)

až 1000/220

Kalendář

ano

Budík

ano

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

ano

WAP/WAP přes GPRS

ano/ano

GPRS přístup na internet (timesloty)

ano/4+2

Infraport

âILICHILI * 64

Uděláme vám druhé Vánoce

Nadupaná sada 5277 Kč Více informaci o Nadupané sadě na straně 53

ne

Další technické údaje najdete na str. 75


Chilli 1_05 Telefony

17.12.2004

9:02

Stránka 65

Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

6577 Kč

 5577 Kč 3577 Kč 2977 Kč

Polyfonní melodie

Java hry

MMS

Fotoaparát

vyzváněcí osvětlení triband 900/1800/1900 MHz vystřihovací osobní motivy GPRS

Nokia 3220 Zábava Loga/Melodie/Obrázky

ano/ano/ano

Polyfonní melodie/tóny

ano/16

Hry MMS

ano/5 ano

Užitečné funkce Paměť na jména (tel/SIM)

500/220

Kalendář

ano

Budík

ano

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

ano

WAP/WAP přes GPRS

ano/ano

GPRS přístup na internet (timesloty)

ano/4+1

Infraport

Další technické údaje najdete na str. 75

ne

65 * âILICHILI


Chilli 1_05 Telefony

17.12.2004

9:03

Stránka 66

Oskar Telefony Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

 

5977 Kč 3977 Kč 2577 Kč 977 Kč

Polyfonní melodie

Java hry

MMS

Bluetooth

Fotoaparát

triband 900/1800/1900 MHz emailový klient GPRS

Sony Ericsson T630 Zábava Loga/Melodie/Obrázky

ano/ano/ano

Polyfonní melodie/tóny

ano/32

Hry MMS

ano/2 ano

Užitečné funkce Paměť na jména (tel/SIM)

510/220

Kalendář

ano

Budík

ano

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

ano

WAP/WAP přes GPRS

ano/ano

GPRS přístup na internet (timesloty)

ano/4+1

Infraport

âILICHILI * 66

ano

Další technické údaje najdete na str. 76


Chilli 1_05 Telefony

17.12.2004

9:03

Stránka 67

Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

6577 Kč

 4977 Kč 3577 Kč 2577 Kč

Polyfonní melodie

Polyfonní melodie

Java hry

Java hry

MMS

MMS

Fotoaparát

Fotoaparát

triband 900/1800/1900 MHz výměnné kryty GPRS

GPRS

Nokia 6610i

6977 Kč

 5577 Kč 3977 Kč 2977 Kč

zvýšená odolnost vůči vodě, otřesům a prachu triband 900/1800/1900 MHz

Siemens M65

Zábava

Zábava

Loga/Melodie/Obrázky

ano/ano/ano

Loga/Melodie/Obrázky

ano/ano/ano

Polyfonní melodie/tóny

ano/4

Polyfonní melodie/tóny

ano/24

Hry

ano/2

Hry

MMS

ano

Užitečné funkce Paměť na jména (tel/SIM)

MMS

ano/3 ano

Užitečné funkce až 500/220

Paměť na jména (tel/SIM)

1000/220

Kalendář

ano

Kalendář

ano

Budík

ano

Budík

ano

ano

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

ano

WAP/WAP přes GPRS

ano/ano

WAP/WAP přes GPRS

ano/ano

GPRS přístup na internet (timesloty)

ano/3+1

GPRS přístup na internet (timesloty)

ano/4+1

Infraport

Další technické údaje najdete na str. 76

ano

Infraport

ano

67 * âILICHILI


Chilli 1_05 Telefony

17.12.2004

9:04

Stránka 68

Oskar Telefony Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

6577 Kč

Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

 5977 Kč 4577 Kč 2977 Kč

7977 Kč

 6977 Kč 5577 Kč 4577 Kč

Polyfonní melodie

Polyfonní melodie

Java hry

Java hry

MMS

MMS

Fotoaparát

triband 900/1800/1900 MHz vestavěné FM rádio stereosluchátka v balení

osobní handsfree v balení dva barevné displeje GPRS

GPRS

Samsung E300

Nokia 7260

Zábava

Zábava

Loga/Melodie/Obrázky

ne/ano/ano

Loga/Melodie/Obrázky

ano/ano/ano

Polyfonní melodie/tóny

ano/40

Polyfonní melodie/tóny

ano/16

Hry MMS

ano/4 ano

Užitečné funkce Paměť na jména (tel/SIM)

Hry

ano/2

MMS

ano

Užitečné funkce až 2000/220

Paměť na jména (tel/SIM)

až 500/220

Kalendář

ano

Kalendář

ano

Budík

ano

Budík

ano

ano

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

ano

WAP/WAP přes GPRS

ano/ano

WAP/WAP přes GPRS

ano/ano

GPRS přístup na internet (timesloty)

ano/4+1

GPRS přístup na internet (timesloty)

ano/4+2

Infraport

âILICHILI * 68

ano

Infraport

ano

Další technické údaje najdete na str. 76


Chilli 1_05 Telefony

17.12.2004

9:05

Stránka 69

Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

7577 Kč

 6577 Kč 4977 Kč 3977 Kč

Polyfonní melodie

Java hry

MMS

Fotoaparát

osobní handsfree v balení dva barevné displeje GPRS

Samsung E330 Zábava Loga/Melodie/Obrázky

ne/ano/ano

Polyfonní melodie/tóny

ano/40

Hry MMS

ano/2 ano

Užitečné funkce Paměť na jména (tel/SIM)

až 1000/220

Kalendář

ano

Budík

ano

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

ano

WAP/WAP přes GPRS

ano/ano

GPRS přístup na internet (timesloty)

ano/4+2

Infraport

Další technické údaje najdete na str. 75

ne

69 * âILICHILI


Chilli 1_05 Telefony

17.12.2004

9:05

Stránka 70

Oskar Telefony Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

9577 Kč

 8577 Kč 6977 Kč 5977 Kč

Polyfonní melodie

Java hry

MMS

Fotoaparát

triband 900/1800/1900 MHz GPRS

Samsung E630 Zábava Loga/Melodie/Obrázky

ne/ano/ano

Polyfonní melodie/tóny

ano/64

Hry MMS

ano/2 ano

Užitečné funkce Paměť na jména (tel/SIM)

až 1000/220

Kalendář

ano

Budík

ano

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

ano

WAP/WAP přes GPRS

ano/ano

GPRS přístup na internet (timesloty)

ano/4+2

Infraport

âILICHILI * 70

ano

Další technické údaje najdete na str. 77


Chilli 1_05 Telefony

17.12.2004

9:05

Stránka 71

Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

8577 Kč

 7577 Kč 5977 Kč 4977 Kč

Polyfonní melodie

Polyfonní melodie

Java hry

Java hry

MMS

MMS

Bluetooth

Bluetooth

Fotoaparát

Fotoaparát

triband 900/1800/1900 MHz 1 megapixelový fotoaprát

9977 Kč

 8577 Kč 6977 Kč 5977 Kč

triband 900/1800/1900 MHz 32MB paměťová karta v balení

GPRS

GPRS

Siemens S65

Nokia 6230

Zábava

Zábava

Loga/Melodie/Obrázky

ano/ano/ano

Loga/Melodie/Obrázky

ano/ano/ano

Polyfonní melodie/tóny

ano/40

Polyfonní melodie/tóny

ano/24

Hry MMS

ano/3 ano

Užitečné funkce Paměť na jména (tel/SIM)

Hry MMS

ano/3 ano

Užitečné funkce 1000/220

Paměť na jména (tel/SIM)

1000/220

Kalendář

ano

Kalendář

ano

Budík

ano

Budík

ano

ano

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

ano

WAP/WAP přes GPRS

ano/ano

WAP/WAP přes GPRS

ano/ano

GPRS přístup na internet (timesloty)

ano/4+2

GPRS přístup na internet (timesloty)

ano/4+1

Infraport

Další technické údaje najdete na str. 77

ano

Infraport

ano

71 * âILICHILI


Chilli 1_05 Telefony

20.12.2004

17:30

Stránka 72

Oskar Telefony Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

9977 Kč

 7977 Kč 6577 Kč 4977 Kč

Polyfonní melodie

Java hry

MMS

Bluetooth

Fotoaparát

triband 900/1800/1900 MHz velká kapacita paměti GPRS

Sony Ericsson K700i Zábava Loga/Melodie/Obrázky

ano/ano/ano

Polyfonní melodie/tóny

ano/40

Hry MMS

ano/3 ano

Užitečné funkce Paměť na jména (tel/SIM)

510/220

Kalendář

ano

Budík

ano

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

ano

WAP/WAP přes GPRS

ano/ano

GPRS přístup na internet (timesloty)

ano/4+2

Infraport

âILICHILI * 72

ano

Další technické údaje najdete na str. 77


Chilli 1_05 Telefony

17.12.2004

9:34

Stránka 73

Standardní cena 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

 

23977 Kč 20977 Kč 19577 Kč 18577 Kč

Polyfonní melodie

Java hry

MMS

Bluetooth

Fotoaparát

bluetooth triband 900/1800/1900 MHz podpora důležitých kancelářských aplikací paměťová karta MMC 128 MB v balení

GPRS

Nokia 9500 Zábava Loga/Melodie/Obrázky

ano/ano/ano

Polyfonní melodie/tóny

ano/16

Hry

ano

MMS

ano

Užitečné funkce Paměť na jména (tel/SIM)

až 80MB/220

Kalendář

ano

Budík

ano

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

ne

WAP/WAP přes GPRS

ano/ano

GPRS přístup na internet (timesloty)

ano/4+2

Infraport

ano

* k dispozici v průběhu prosince 2004 Další technické údaje najdete na str. 77

73 âILICHILI


Chilli 1_05 Telefony

21.12.2004

11:26

Stránka 74

Oskar Telefony

Siemens A57

Nokia 2300

Nokia 2600

Siemens C65

Nokia 3100

Loga/Melodie/Obrázky

//

//

//

//

//

MMS obrázky/Text/Zvuky

—/—/—

//

//

Polyfonní melodie/tóny

/4

/4 / 24

/4

Hry

/4

/3

/3

/4

/3

Podpora Java pro stahování her a aplikací

Výměnné krytyVestavěný fotoaparátPřídavný fotoaparátFM rádioZábavné funkce

TM

MP3 přehrávač

—/—

—/—

—/—

—/

—/—

KalendářBudíkKalkulačkaVibrační vyzváněníPřevodník měnSnímání/přehrávání videa/—

—/—

—/—

/

/

GPRS přístup na internet (timesloty)

 / 4+2

— / 3+1

Bluetooth

InfraportSynchronizace s PC

E-mailový klient

Internetový prohlížeč

Uživatelská paměť telefonu

10 MB

484kB

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9)

UÏiteãné funkce

WAP/WAP přes GPRS

Paměťové karty Paměť na jména (tel./SIM)

až 50 / 220

až 200 / 220

až 1000 / 220

až 300 / 220

Frekvence (MHz)

900 / 1800

900 / 1800

900 / 1800

900 / 1800 / 1900

900 / 1800 / 1900

Rozměry (mm)

103x46x21

107x46x21

108x46x21

105x47x18

102x43x20

84

92

96

86

85

700 mAh / Li-Ion

850 mAh / Li-Ion

850 mAh / Li-Ion

600 mAh / Li-Ion

820 mAh / Li-Ion

Délka hovoru (minut)

až 300

až 250

až 210

až 300

až 240

Pohotovostní režim (hodin)

až 250

až 400

až 250

až 250

až 410

grafický

černobílý

barevný

barevný

barevný

Hmotnost (g) Baterie (kap./typ)

Displej Počet zobrazených barev Rozlišení displeje

Technické parametry

— až 50 / 220

4096

65 tisíc

4096

101x44

96x65

128x128

130x130

128x128

Poslední odchozí hovory – kapacita paměti

10

20

10

až 100

20

Příchozí/ztracené hovory – kapacita paměti

10 / 10

20 / 20

10 / 10

až 100

20 / 20

Data/Fax

—/—

—/—

—/—

—/—

—/—

Odesílání/přijímání SMS

/

/

/

/

/

Plug-in

Plug-in

Plug-in

Plug-in

Plug-in

SIM karta Podpora SIM toolkitu Barevné provedení Operační systém

âILICHILI * 74Šedá

Světle šedá

Šedá

Modrá

Stříbrná

Siemens

Nokia

Nokia

Siemens

Nokia ano

— ne


Chilli 1_05 Telefony

17.12.2004

Nokia 6100

Samsung X460

Nokia 3220

Sony Ericsson T630

Loga/Melodie/Obrázky

—//

//

—//

//

//

MMS obrázky/Text/Zvuky

//

//

//

//

//

Polyfonní melodie/tóny

 / 40

/4

 / 40

 / 16

 / 32

Hry

/4

/2

/2

/5

/2

Podpora Java pro stahování her a aplikacíVýměnné kryty

Vestavěný fotoaparát

Přídavný fotoaparátFM rádio

MP3 přehrávač

—/—

—/—

—/—

/

—/—

KalendářBudíkKalkulačkaVibrační vyzváněníPřevodník měn

Zábavné funkce

Snímání/přehrávání videa

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9) WAP/WAP přes GPRS/

/

/

/

/

 / 4+1

 / 3+1

 / 4+2

 / 4+1

 / 4+1

BluetoothInfraport

Synchronizace s PCE-mailový klient

Internetový prohlížeč

2 MB

725 kB

7 MB

4 MB

2 MB

až 1000 / 220

až 300 / 220

až 1000 / 220

až 500 / 220

až 510 / 220

900 / 1800 / 1900

900 / 1800 / 1900

900 / 1800

900 / 1800 / 1900

900 / 1800 / 1900

83x46x23

106x45x18

85x43x23

105x44x19

102x43x17

82

83

75

86

93

720 mAh / Li-Ion

720 mAh / Li-Ion

800 mAh / Li-ion

760 mAh / Li-Ion

770 mAh / Li-Pol

Délka hovoru (minut)

až 180

až 360

až 230

až 210

až 540

Pohotovostní režim (hodin)

až 250

až 290

až 230

až 350

až 300

barevný

barevný

barevný

barevný

barevný

GPRS přístup na internet (timesloty)

UÏiteãné funkce

Stránka 75

Samsung X450

TM

Uživatelská paměť telefonu Paměťové karty Paměť na jména (tel./SIM) Frekvence (MHz) Rozměry (mm) Hmotnost (g) Baterie (kap./typ)

Displej

Technické parametry

9:06

Počet zobrazených barev

65 tisíc

4096

65 tisíc

65 tisíc

65 tisíc

Rozlišení displeje

128x160

128x128

128x160

128x128

128x160

Poslední odchozí hovory – kapacita paměti

20

20

20

20

30

Příchozí/ztracené hovory – kapacita paměti

20 / 20

20 / 20

20 / 20

20 / 20

30 / 30

Data/Fax

/—

/—

/—

/—

/—

Odesílání/přijímání SMS

/

/

/

/

/

Plug-in

Plug-in

Plug-in

Plug-in

Plug-in

SIM karta Podpora SIM toolkitu Barevné provedení Operační systém ano

— neStříbrná

Světle modrá

Stříbrná

Bílo-modrá

Černá

Samsung

Nokia

Samsung

Nokia

Sony Ericsson

75 * âILICHILI


Chilli 1_05 Telefony

21.12.2004

11:29

Stránka 76

Zábavné funkce

Oskar Telefony

Nokia 6610i

Siemens M65

Samsung E300

Nokia 7260

Samsung E330

Loga/Melodie/Obrázky

//

//

—//

//

—//

MMS obrázky/Text/Zvuky

//

//

//

//

//

Polyfonní melodie/tóny

/4

 / 24

 / 40

 / 16

 / 40

Hry

/2

/3

/4

/2

/2

Podpora Java pro stahování her a aplikací

TMVýměnné krytyVestavěný fotoaparátPřídavný fotoaparát

FM rádio

MP3 přehrávač

—/—

/

/

/

KalendářBudíkKalkulačkaVibrační vyzváněníPřevodník měnZjednodušené psaní SMS zpráv (T9)/

/

/

/

/

Snímání/přehrávání videa

WAP/WAP přes GPRS

 / 3+1

 / 4+1

 / 4+1

 / 4+2

 / 4+2

Bluetooth

Infraport

Synchronizace s PCE-mailový klient

UÏiteãné funkce

GPRS přístup na internet (timesloty)

Internetový prohlížeč Uživatelská paměť telefonu Paměťové karty10 MB

6 MB

4 MB

7 MB

až 500 / 220

až 1000 / 220

až 2000 / 220

až 500 / 220

až 1000 / 220

900 / 1800 / 1900

900 / 1800 / 1900

900 / 1800

900 / 1800 / 1900

900 / 1800

106x44x19

109x49x19

83x47x23

105x45x18

87x46x23

87

104

85

92

85

720 mAh / Li-Ion

750 mAh / Li-Ion

900 mAh / Li-Ion

760 mAh / Li-Ion

800 mAh / Li-Ion

Délka hovoru (minut)

až 300

až 330

až 180

až 180

až 210

Pohotovostní režim (hodin)

až 300

až 300

až 150

až 350

až 280

barevný

barevný

barevný

barevný

barevný

4096

65 tisíc

65 tisíc

65 tisíc

65 tisíc

128x128

132x176

128x160

128x128

128x160

Poslední odchozí hovory – kapacita paměti

20

až 500

20

20

25

Příchozí/ztracené hovory – kapacita paměti

20 / 20

až 500

20 / 20

20 / 20

25/25

Data/Fax

/—

/

/—

/—

/—

Odesílání/přijímání SMS

/

/

/

/

/

Plug-in

Plug-in

Plug-in

Plug-in

Plug-in

Paměť na jména (tel./SIM) Frekvence (MHz) Rozměry (mm) Hmotnost (g) Baterie (kap./typ)

Displej Počet zobrazených barev Rozlišení displeje

Technické parametry

— 4 MB

SIM kartaBarevné provedení

Modrá

Oranžovo - Šedá

Stříbrno-Černá

Černá

Stříbrná

Operační systém

Nokia

Siemens

Samsung

Nokia

Samsung

Podpora SIM toolkitu

âILICHILI * 76

 ano

— ne


Chilli 1_05 Telefony

17.12.2004

Siemens S65

Nokia 6230

Sony Ericsson K700i

Nokia 9500

Loga/Melodie/Obrázky

—//

//

//

//

//

MMS obrázky/Text/Zvuky

//

//

//

//

//

Polyfonní melodie/tóny

 / 64

 / 40

 / 24

 / 40

 / 16

Hry

/2

/3

/3

/3Podpora Java pro stahování her a aplikacíVýměnné kryty

Vestavěný fotoaparátPřídavný fotoaparát

FM rádio

MP3 přehrávač—/—

/

/

/

/

KalendářBudíkKalkulačkaVibrační vyzváněníPřevodník měnZábavné funkce

Snímání/přehrávání videa

Zjednodušené psaní SMS zpráv (T9) WAP/WAP přes GPRS

/

/

/

/

/

 / 4+2

 / 4+2

 / 4+1

 / 4+2

 / 4+2

Bluetooth

InfraportSynchronizace s PCE-mailový klient

Internetový prohlížeč

18 MB

10 MB + 32 MB RS-MMC

8 MB + 32 MB MMC

41 MB

80 MB + 128 MB MMC

GPRS přístup na internet (timesloty)

UÏiteãné funkce

Stránka 77

Samsung E630

TM

Uživatelská paměť telefonuaž 1000/220

až 1000 / 220

až 1000 / 220

až 510 / 220

až 80 MB / 220

900 / 1800 / 1900

900 / 1800 / 1900

900 / 1800 / 1900

900 / 1800 / 1900

900 / 1800 / 1900

85x43x22

109x48x18

103x44x20

99x47x20

148x57x24

79

98

97

93

222

800 mAh / Li-Ion

750 mAh / Li-Ion

850 mAh / Li-Ion

700 mAh / Li-Pol / Li-Ion

1300 mAh / Li-Pol

Délka hovoru (minut)

až 350

až 300

až 300

až 480

až 360

Pohotovostní režim (hodin)

až 300

až 250

až 300

až 300

až 300

barevný

barevný

barevný

barevný

barevný

Paměťové karty Paměť na jména (tel./SIM) Frekvence (MHz) Rozměry (mm) Hmotnost (g) Baterie (kap./typ)

Displej

Technické parametry

9:36

Počet zobrazených barev

65 tisíc

65 tisíc

65 tisíc

65 tisíc

65 tisíc

Rozlišení displeje

128x160

132x176

128x128

176x220

640x200

Poslední odchozí hovory – kapacita paměti

25

10

20

30

20

Příchozí/ztracené hovory – kapacita paměti

25/25

20 / 20

20 / 20

30 / 30

20 / 20

Data/Fax

/—

/—

/—

/

Odesílání/přijímání SMS

/

/

/

/

/

Plug-in

Plug-in

Plug-in

Plug-in

Plug-in

SIM karta Podpora SIM toolkitu Barevné provedení Operační systém ano

— neŠedo-černá

Černá

Grafitová

Stříbrná

Šedá

Samsung

Siemens

Nokia

Sony Ericsson

Symbian Ser80

77 âILICHILI


Chilli 1_05 Corp

17.12.2004

9:28

Stránka 78

Oskar Financování

Mobil na splátky Celé noci se vám zdá o Nokii 6230, ale nemůžete si dovolit dát za ni tolik peněz najednou? Žádný problém! Dnes si ji můžete vzít domů za pouhých 598 Kč a zbytek doplatíte v příštích 10 měsících. Je to tak. Už i přenosného šikulu svých snů si můžete pořídit, aniž byste měli v peněžence jmění.

Vezměte si s sebou dva doklady totožnosti a hurá do Oskarovy prodejny! Měsíčně zaplatíte za úvěr na telefon (v Kč)1) Telefon/Tarif Nokia 2600 Nokia 3100 Siemens C65 Samsung X450 Nokia 6100 Samsung X460 SonyEricsson T630 Nokia 3220 Nokia 6610i Samsung E300 Siemens M65 Samsung E330 Nokia 7260 Siemens S65 Samsung E630 Nokia 6230 SonyEricsson K700i

Rozjezd Naplno2) 338 398 398 458 498 598 598 658 658 658 698 758 798 858 958 998 998

50 Naplno – – – 358 358 458 398 558 498 598 558 658 698 758 858 858 798

150 Naplno3) – – – – – – – 358 358 458 398 498 558 598 698 698 658

300 Naplno – – – – – – – – – – – 398 458 498 598 598 498

297,5

714

1190

+ K tomu měsíční paušál

59,5

= Celkem vás to bude stát4)

1)

Po dobu 10 měsíců po složení 10 % z ceny telefonu při jeho koupi.

2)

Stejná výše splátek platí pro telefon za standardní cenu.

3)

Stejná výše splátek platí i pro tarif Mezi námi.

4)

Tato suma nezahrnuje cenu za služby mimo volné minuty.

Všechny ceny jsou uvedeny s DPH.

O úvěr na koupi telefonu může zažádat každá fyzická osoba starší 18 let s občanstvím v ČR a stálým zdrojem příjmů, která si u Oskara zakoupí mobilní telefon a/nebo příslušenství a k tomu jednu z Oskarových SIM karet s tarifem Naplno nebo tarifem pro firemní zákazníky Na jistotu nebo Na zisk. Úvěr poskytuje společnost Home Credit Finance a.s. K žádosti o úvěr není třeba ručitele ani potvrzení o příjmech. Měli byste ale znát adresu, telefonní číslo a případně i IČO svého zaměstnavatele. Noví i stávající zákazníci mohou poskytnutí úvěru vyřídit přímo v Oskarově prodejně, a to po předložení občanského průkazu a dalšího dokladu totožnosti. Od 12. 1. 2005 je možné o úvěr požádat také telefonicky prostřednictvím OskarKontaktu (800 777 777). Stávající zákazníci Oskara mohou od 12. 1. 2005 o úvěr požádat také prostřednictvím OskarLinky (800 770 077), aniž by si museli pořizovat novou SIM kartu s Oskarovým tarifem (ceny mobilních telefonů a příslušenství se v takovém případě řídí standardní nabídkou Oskara pro stávající zákazníky). V případě telefonické žádosti o úvěr budou od zákazníka získány údaje nezbytné pro uzavření smlouvy. Mobilní telefon a/nebo příslušenství bude následně zaslán poštou. Pokud zákazník žádá o úvěr telefonicky, souhlasí s tím, že jeho hovor s OskarKontaktem, případně OskarLinkou může být nahráván, a to za účelem zajištění souhlasu se zpracováním jeho osobních údajů společností Home Credit Finance a.s. Součástí smlouvy je čestné prohlášení. Minimální částka úvěru je 3000 Kč, maximální 10 000 Kč. Částka, kterou musí zákazník uhradit při koupi telefonu, je 10 % ceny. Zbývající část zákazník doplatí v deseti úvěrových splátkách. Úvěr není možno poskytnout právnickým osobám. Úvěr se poskytuje výhradně na mobilní telefon a/nebo příslušenství. RPSN je 26,3 %.

âILICHILI * 78


Chilli_200x275_Folie.qxd

17.12.2004

15:43

Stránka 1

jsme posedlí pokrytím. A den ode dne jsme v tom lepší. Abyste se mohli vyjádřit opravdu kdekoliv, pracuje Oskar na vylepšení své sítě doslova ve dne v noci. O našem úspěchu svědčí i fakt, že jen devět měsíců po nástupu na český trh jsme měli pokryto 98 % obyvatel ČR. Tím se Oskarova síť stala jednou z nejrychleji rostoucích sítí mobilních operátorů na celém světě. A v jejím zdokonalování neustále pokračujeme. Každý druhý den spouštíme novou základnovou stanici a zlepšujeme kvalitu a kapacitu pokrytí. V současnosti se kvalita naší sítě může směle měřit s kteroukoli jinou. Podívejte se na mapu pokrytí na www.oskar.cz a uvidíte, jak jsme den ode dne lepší.

OskarKontakt 800 777 777

Stačí říct.


Chilli 1_05 Corp

17.12.2004

16:38

Stránka 80

Oskarův WAP

Kvapte k WAPu! Oskarův WAP je obrovský a plný informací, a přitom se celý vejde na displej vašeho mobilu :o) Je to něco jako malý Internet se spoustou užitečných stránek. Prostě nejlepší zdroj informací a zábavy, jaký ve svém telefonu můžete mít! Co na WAPu najdete Tak třeba: Nejaktuálnější informace o sněhovém zpravodajství (Oskarův WAP > Počasí > Sníh) Dopravní informace včetně jízdních řádů (Oskarův WAP > Na cesty) Různé léky proti nudě (dejme tomu Oskarův WAP > Zábava > Erotika ;o) A pokud si chcete stáhnout své maily, i když zrovna nejste u počítače, můžete si schránku v klidu vybírat v telefonu (Oskarův WAP > Mobilní Email)

Jak na WAP Zařídit si ho můžete levou zadní. Prostě běžte do Oskarovy Internetové Samoobsluhy na www.oskar.cz. Stačí pár kliknutí a máte aktivovaný WAP i nastavený telefon. Je to jednoduché jako facka!

Náš WAP tip (pro váš WAP ťip ťop :o) ProWAPujte až 80 minut zdarma! Jde to díky programu Hrajte si – prostě si prubnete balíček Můj WAP a uvidíte, že se do něj zamilujete. Víc informací najdete na www.hrajtesi.cz. WAP šuváryváry WAP... Ceník surfování na WAPu najdete snadno na www.oskar.cz

âILICHILI * 80


Hrajte_Si_ad02.qxd

23.11.2004

17:31

Stránka 1

Jde jen o to, co vás baví nejvíc S programem „Hrajte si“ můžete oťuknout ty nejžhavější Oskarovy služby! Klidně si s nimi hrajte až dva měsíce. Nic za to nedáte a ještě si užijete! Sledujte www.hrajtesi.cz

Stačí říct.


Chilli 1_05 Corp

21.12.2004

11:35

Stránka 82

Oskar Měsíc v síti

Jsme posedlí pok Během zimy se příroda může s pokrýváním přetrhnout :o) A Oskar se nedává zahanbit! Jen se podívejte, kde všude máme pokrytí díky novým vysílačům... Samozřejmě to není všechno, v našem deníčku na www.oskar.cz jich najdete ještě mnohem víc a pořád přibývají!

âILICHILI * 82


Chilli 1_05 Corp

21.12.2004

11:35

Stránka 83

2. prosince Dneska si dáme další Plzeň. Tedy ne že bychom v Oskarovi tak pili, ale postavili jsme v Plzni další vysílač. To aby se vám dobře volalo, ať už si dáte Plzní, kolik chcete :o) 1. prosinec Schválně, jestli uhádnete, která řeka teče v Ústí nad Labem! Ohře? Ne! Ani Úpice. Ti z vás, kteří ještě neuhodli, si můžou do Ústí zatelefonovat, protože tam máme novou základnovou stanici. 30. listopad Kunovice, Traplice, Hořice, Praha 3, 5 (tam dvakrát!) a 10, Ostrava, Bučí a Starý Plznenec! To už snad nemá ani cenu komentovat. Prostě deset nových vysílačů za jediný den. TO JE SÍLA!!!! 29. listopad Dneska zase hattrick. A celý je od Č. Vždyť se podívejte: Čenkovice, Čejetice a České Budějovice. Tři nové základnové stanice. Nebo čtaniče? 25. listopad Hattrick! Máme tři nové vysílače a všechny na Moravě a ve Slezsku. Stojí v Ostravě, v Pohořelicích na Břeclavsku a v Háji ve Slezsku – Smolkově. To je blízko Opavy, v níž jsme postavili nový vysílač včera!

foto: Profimedia.cz/Corbis

okrytím...

23. listopad Tak, ode dneška máme novou základnovou stanici v Opavě. Opava se některým lidem, kteří nejsou honění v zeměpisu, občas plete s Ostravou, ale my dobře víme, která je která. A co víc, my dokážeme na první pokus dobře určit i Trutnov a Turnov!

83 * âILICHILI


Chilli 1_05 Corp

17.12.2004

9:40

Stránka 84

Oskar Doporučte a získejte

Oskara je dost pro všechny Výzva pro stávající zákazníky: nenechávejte si nás pro sebe a doporučte nás i svým přátelům! Aby se vám ten dobrý skutek dělal snadněji, přihodíme vám až 2500 Kč na naše služby jako odměnu. Doporučte a získejte Vy už Oskara máte, vy si můžete pískat. Ale vaši přátelé možná zbytečně utrácejí peníze, za které jste spolu mohli podniknout něco lepšího. Doporučte jim Oskara a ušetříte všichni! Za vaše dobré slovo vám dáme až 2500 Kč* Každý váš kamarád dostane až 500 Kč Můžete doporučit až 5 kamarádů * Tato maximální výše odměny platí v případě, že sami máte tarif a doporučíte nám pět zákazníků, kteří si pořídí tarif 300 Naplno.

Jak na to? Jednoduše! Neváhejte, zaveďte svého kamaráda do jedné z Oskarových prodejen a řekněte, že ho chcete doporučit Oskarovi. Další možnost je zavolat OskarKontakt na 800 77 77 10 a dát nám jeho číslo a jméno. Kamarád se pak může těšit na to, že ho naši prodejci kontaktují. Kamarád nám taky může zavolat na OskarKontakt sám a prozradit, kdo ho doporučil. Poznámky: Doporučování v rámci akce se nemohou účastnit uživatelé tarifů Slyším Vás, Odepiš, Junior, Na zisk, Na jistotu, Oskarta bez limitu a firemní zákazníci Oskara. Částky odměn jsou určeny k využití za Oskarovy služby – započtením na Vyúčtování tarifních zákazníků nebo jako kredit na Oskartě.

Pokud máte tarif, bude vaše odměna a odměna vašich kamarádů následující: Výše vaší odměny Nově zvolený tarif vašeho kamaráda Oskarta Rojezd Naplno 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

Odměna vašeho kamaráda

Vaše odměna

50 Kč 150 Kč 250 Kč 450 Kč 500 Kč

50 Kč 150 Kč 250 Kč 450 Kč 500 Kč

Pokud máte Oskartu, bude vaše odměna a odměna vašich kamarádů následující Výše vaší odměny Nově zvolený tarif vašeho kamaráda Oskarta Rojezd Naplno 50 Naplno 150 Naplno 300 Naplno

âILICHILI * 84

Odměna vašeho kamaráda

Vaše odměna

50 Kč 150 Kč 250 Kč 450 Kč 500 Kč

50 Kč 50 Kč 50 Kč 50 Kč 50 Kč


O4_F25_DM_refer&gain_vPavel 18.11.2004 12:14 Stránka 1

„Chci se podělit o to nejlepší... ať mají oskara všichni!“ Rozhoďte nás mezi kamarády a vydělejte si až 2500 Kč.

Stačí říct.


/SKARË0RODEJNY

+!Ĉ$ĒË4%,%&/.Ë*%Ë.³ĂË /"#(/$

3TAØqÊZDARMAÊZAVOLATÊNAÊ/SKAR+ONTAKTÊËËÊÊ NEBOÊNAÊ/SKAR"USINESS+ONTAKTÊËËÊ 5DâLfMEÊVfMÊPOMYĝLENqÊ

).4%2.%4/6ĒËE3(/0

*ESTLIÊJSTEÊNAÊINTERNETU ÊMĈğETEÊVYZKOUĝETÊ IÊNfĝÊE3HOPÊWWWOSKARCZESHOP

}>A>8=>A>¥

RVNDURY\BSURGHMQ\LQGG
02!(!

+,!$./

6fCLAVSKmËNfMË ËËË0RAHAË

4Ë'Ë-ASARYKAË ËËË

0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊ 

0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊZAVÿENO

.fRODNqË ËËË0RAHAË

,)"%2%#

0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊ 

-YSLBEK Ë.AË0ĢqKOPçË ËËË0RAHAË 0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊ 

(LAVNqËNfDRAĉq Ë7ILSONOVAË ËËË0RAHAË 0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊ 

0RAĉSKfË ËË 0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊZAVÿENO

.)3!Ë#ENTER˞ËÚESKmËMLfDEĉEË ËË 0O .EÊ 

*UGOSLfVSKfË ËËË0RAHAË

-,!$³Ë"/,%3,!6

0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊZAVÿENO

/LYMPIA Ë*IÛqNSKfË))) ËËË

0ALfCË&LvRA Ë6INOHRADSKfË ËËPATRO ËËË0RAHAËË

0O .EÊ 

0O 3OÊ Ê.EÊ 

/,/-/5#

#ARREFOURË.OVēË3MqCHOV Ë2ADLICKfËËA ËB ËËË0RAHAËË 0O .EÊ 

4ESCOË:LIÛqN Ë3KANDINfVSKfË ËËË0RAHAË 0O .EÊ 

-ETROPOLEË:LIÛqN ËġEVNICKfË ËËË0RAHAË

/STRUĉNICKfË ËË 0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊZAVÿENO

'LOBUS Ë0RAĉSKfËUL ËVËKËUËġEPÛqN ËË 0O .EÊ 

0O .EÊ 

/0!6!

.OVēË3MqCHOV Ë0LZEýSKfË ËËË0RAHAË

'LOBUS Ë4çăqNSKfË ËË

0O .EÊ 

0O .EÊ 

#ENTRUMËÚERNēË-OST Ë#HLUMECKfË ËËË0RAHAË

/342!6!

0O .EÊ 

4ESCOË,ETýANY Ë6ESELSKfË ËËË0RAHAË 0O .EÊ 

6INOHRADSKfË ËËË0RAHAË 0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊZAVÿENO

(YPERNOVAËÚESTLICEË ËËË0RAHAË0RčHONICE 0O .EÊ 

"2./ #ARREFOURË+RfLOVOË0OLE Ë#IMBURKOVAË ËË 0O .EÊ 

/LYMPIA Ë5 $fLNICEË Ë-ODĢICEËË 0O .EÊ .YNqÊMĈğETEÊPÿqMOÊODÊ/SKARAÊZqSKATÊNEBOÊOBJEDNATÊJEHOÊÊ SLUğBYÊAÊZBOğqÊIÊVÊPRODEJNâÊ4HEÊ0HONEÊ(OUSE

4ESCO Ë3KANDINfVSKfË ËË 0O .EÊ 

-ASARYKOVAË ËË

3HOPPINGË0ARKË/STRAVA Ë2UDNfË ËË 0O .EÊ 

:EYEROVAË ËË 0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊZAVÿENO

&UTURUM Ë.OVINfĢSKfËA ËË 0O 0fÊ Ê3O .EÊ 

0!2$5")#% 'LOBUS Ë0ODçBRADSKfË ËË 0O .EÊ 

'RAND ËNfMË2EPUBLIKYË ËË 0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊ 

0,:%ü .fMË2EPUBLIKYË ËË 0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊZAVÿENO

/LYMPIA Ë0qSECKfË ËË 0O .EÊ 

0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊ:AVÿENO

4ESCO Ë2OKYCANSKfË ËË

Ú%3+bË"5$æ*/6)#%

0O .EÊ .YNqÊMĈğETEÊPÿqMOÊODÊ/SKARAÊZqSKATÊNEBOÊOBJEDNATÊJEHOÊÊ SLUğBYÊAÊZBOğqÊIÊVÊPRODEJNâÊ4HEÊ0HONEÊ(OUSE

NfMË0ĢEMYSLAË/TAKARAË))Ë ËË 0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊZAVÿENO

)'9ËCENTRUM Ë0RAĉSKfË ËË

02/34æ*/6

0O .EÊ Ê

4ESCO Ë+ONEÛNfË ËË

&2Ē$%+ -¶34%+

0O .EÊ 

NfMË3VOBODYË ËË

4³"/2

0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊZAVÿENO

%RBENOVAË ËË

(!6¶ġ/6

0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊZAVÿENO

&IBICHOVAË ËË

4%0,)#%

0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊZAVÿENO

+RUPSKfË ËËË

(2!$%#Ë+2³,/6b

0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊZAVÿENO

3Ë+Ë.EUMANNAË ËË

5(%23+bË(2!$)Ă4æ

0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊZAVÿENO

-ASARYKOVOËNfMË ËË

(YPERNOVAË+UKLENY Ë+UTNOHORSKfË ËËËËË

0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊZAVÿENO

0O .EÊ 

½34¶Ë.!$Ë,!"%-

&UTURUM Ë"RNçNSKfËA ËË 0O 0fÊ Ê3O .EÊ 

*)(,!6! "ENEăOVAË ËË 0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊZAVÿENO

+!2,/69Ë6!29

-qROVmËNfMË ËË 0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊZAVÿENO

:,¶. #ENTROË:LqN ËULËËKVçTNAË Ë-ALENOVICEËË 0O .EÊ 

4'-ASARYKAË ËË 0O 0fÊ Ê3OÊ Ê.EÊZAVÿENO ¥}>A>8=>A>

RVNDURY\BSURGHMQ\LQGG
%220(5$1*B[B9$95,1306WUiQND

slova vavĹ&#x2122;Ă­novÄ&#x203A; vÄ&#x203A;tvĂ­m. S hodinou zdarma kaĹždĂ˝ den se stanete mistry i ve slovnĂ­m fotbale. Vyberte si svoji hodinu, v rĂĄmci kterĂŠ budete kaĹždĂ˝ den volat v sĂ­ti Oskar zdarma. Kolik hovorĹŻ zvlĂĄdnete udÄ&#x203A;lat, je jen na vĂĄs. Ale pospÄ&#x203A;ĹĄte si, k nabĂ­dce se mĹŻĹžete pĹ&#x2122;ihlĂĄsit uĹž jen do 8. Ăşnora.

NabĂ­dku mĹŻĹžete koupit do 8. 2. 2005 k tarifĹŻm 50, 150 nebo 300 Naplno. VolĂĄnĂ­ zdarma je Ä?asovÄ&#x203A; omezeno.

Volejte 800 777 777

www.oskar.cz

StaÄ?Ă­ Ĺ&#x2122;Ă­ct.

Profile for Čilichili

2005 | 01 | Čilichili: Horoskopy  

Co v nich vidí ti, co v nich něco vidí a nevidí ti, co v nich nic nevidí.

2005 | 01 | Čilichili: Horoskopy  

Co v nich vidí ti, co v nich něco vidí a nevidí ti, co v nich nic nevidí.

Profile for cilichili
Advertisement