__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1

Vybrané telefony a tarify Vodafonu plus porce pěkně ostrého čtení | www.cilichili.cz | 11–12 | 2018

Vánoční dárek na stránce 78


FAKEBOOK

TOMÁŠ KLUS Tomáš Klus Už nemůžu mlčet.

zpívající Pravda

Tím, že přiznám slabost, přiznám zároveň sílu, ke které se stavím ČELEM, abych ji mohl nést na bedrech a jí být v patách. Nelegitimizuji nevěru, nesu svou vinu, kterou přivinu a rozvinu, tak jako převinu naši nejmenší a svinu její plínku i to svinstvo, co v ní a ve mně je. Je důležité pochopit o sobě Pravdu, protože to je to nejdůležitější. Jmenuji se Tomáš Klus. Vyzkoušel jsem během svého života mnoho. Tmu, světlo, jídlo, hlad, teplo, zimu, smrt, znovuzrození, jako Ježíš. Všechno tady je naším zrcadlem. Mé nejlepší zrcadlo je RODINA, která mě Rodí, tři děti předškoláci a jednou záškoláci, které vychováváme, tak jako vychovávají ony nás. Budeme mít s Tamarou webový seminář o výchově, jak se nechat vychovávat dětmi, už čtyři roky praxe, o které se s vámi chceme podělit, protože co člověk řekne VEN, je jako Boží VAN a zbaví se svých VIN. Pochopili jsme, co je třeba pochopit, že jediné, o co jde dětem, je Pravda, žádné bonbóny, žádná Lega a Vega a céčka a péčka. Už mimino, co je mimo, ví, co má mít, a má mít Pravdu. Jak mít Pravdu, to si řekneme na tom webináři, a my to řekneme vám a vy nám a všichni budeme mít Pravdu, která je pro všechny, a my to VÍME a my vám to po-VÍME.

Každý z nás je osobnost, která je nezaměnitelná, já jako Ty, jako moje nádherná žena, jako naše nádherné děti, které se nedají vyměnit, koupit, vylosovat, slisovat, skartovat, zkratovat, zkracovat, sešrotovat, i kdyby si to člověk stokrát přál a zlato za to dal. Soužití mě naučilo Upřímnosti, která se nemůže zastavit na prohlášení, že jsem byl nevěrný své Ženě, jedinému člověku, se kterým jsem svázaný tím nejpravdivějším poutem, které pojí nás všechny. Má aureola iluzivní dokonalosti ztrpčuje a znemožňuje pohled na mě mnoha mužům, kteří by chtěli být jako já, ale nevědí, že KAŽDÝ jsme v každém a že oni jsou já stejně jako já jsem oni, takže když já jsem nevěrný své úžasné Ženě, tak i oni jsou nevěrní mojí úžasné Ženě. Nevěra je opravdu ne-Věra, nebo ne-Radka, a moje nevěra je ne-Tamara, a to se ta moje ne-Tamara dokonce někdy jmenovala Věra. Věra Nevěra, ve které se protiklady sloučily a anihilovaly a vzniklo Nic, protože Něco může vzniknout jenom v tak opravdové lásce, jako máte s někým, kdo vám odpustí, vypustí všechno zlé, připustí Toto se líbí 1 245 748 holek, co ani nepotřebujou drogy. BOLEST a napustí vám vanu, protože ve vás zapustil kořeny kapusty, i když jste se spustili. Lou Fanánek Hagen Tys nemlčel nikdy, Tome. Ve skutečném vztahu je nutné rozpustit EGO, uvědomit si, že v každém je podobný podíl černé a bílé, že je nutné se svléknout úplně donaha. Myšlenka svléknout se doTomáš Flus Tamara Klusová naha ve mně klíčí už rok, celou tu DOBU mám na sobě Drahý drahý, tak jako zažíváme emocionální slipy, které cítím na každém kroku, tak Dobrý den, založili jsme pocity absolutního štěstí, je jako všichni kolem. Jen má ŽENA mě svým božským s kolegou Tomášem Skusem třeba je vyvažovat Rovnováhou, vaše parodické profily. Je to dotekem odpuštění připravila na to, ŽE NA nahotu je která se dá dodržet i při vynáv pořádku? připravený každý a měl bych se přeprat a vyprat si, šení Košů, když jsou dva, Plasty vybrat si, zabrat a nabrat vítr, udělat obrat a ubrat, a Chlasty, sklo a plexisklo, všuVšechno je v pořádku, přibrat, něco brát a pak se nechat sebrat. de je plno a ve všem je útěcha. jako vždycky bylo všechno Našla jsem člověka, co mě inMoje Nádherná Žena ví všechno, ví, kdy se na mě v pořádku, protože všechno spiruje, jmenuje se Chryzantém nějaká holka koukne a houkne a kdy já kouknu a něco je jen hra, kterou nemůžeme Macháček, půjdeme k němu někam souknu, moje Nejlepší žena to ví, ne nadarmo prohrát. Parodické profily spolu na smaženici, pojedeme jsou v pořádku, software na pojmenovali vojáci ten radar Tamara a to je správně, vlekem vlakem a naše Láska hledání IP adres je v pořádku, protože jenom s takovým Člověkem může bejt jinej vyroste do nepředstavitelných žaloby budou v pořádku, a překrásných rozměrů, i když Člověk šťastnej. úkáčka se železnou tyčí budou v pořádku, všechno je vždycky v pořádku.

jeden z nás dvou klopýtne a třeba zrovna pustí na zem odpad, co odpadá. Tak nezapomeň, sklo a plasty.


ROZJEZD

Z OBSAHU

Redakce 6 Jak na chomáčky

Ředitelka projektu 01 Markéta Moreno

12 Táboráček paleťáček

01

Šéfredaktorka 02 Tereza Macková Jiráková

16 Stojí domy za babku za starou bačkoru?

Zástupkyně šéfredaktorky 03 Petra Poláková

26 Fotograf bez talentu

Obsahový dohled 04 Štefan Švec

30 Co neřeší bio plasty

Hlavní editor 05 Filip Horáček Editoři a psavci 06 Jindřich Novák 07 Markéta Bajerová

34 Tikvenik. To je bulharsky. 02

03

04

05

06

Manažer redakce 08 Marek Slezák

Strašně nerada

Tiráž Vydavatel Boomerang Communication, s. r. o., Nad Kazankou 37/708, 171 00 Praha 7 – Troja, IČ: 26447657, tel.: 244 023 201, www.boomerang.co.com, pro Vodafone Czech Republic, a. s. Tisk Helma Roto, s. r. o. Uzávěrka vydání 5. 11. 2018. Datum vydání 19. 11. 2018. Distribuce Česká republika. Periodicita měsíčník. Prodej inzerce Marek Hammerschmied, e-mail: marek.hammerschmied@ boomerang.co.com. Uzávěrka podkladů inzerce 1/2019 15. 12. 2018. MK ČR 15371. Můj dům, můj smrad. Údaje jsou platné ke dni uzávěrky. Změny uvedených údajů nebo tiskové chyby jsou vyhrazeny. Můj dluh, můj hrad. E-mail do redakce: redakce@cilichili.cz. Kompletní ceník s aktuálními cenami, stejně jako kompletní popis podmínek jednotlivých produktů a služeb najdete na www.vodafone.cz.

uklízím. Ideální by pro mě bylo bydlení v malém kamrlíku s postelí a jednou skříní, maximálně snad ještě stolem. (Abych si měla na co položit knížku. Nebo talíř. Víc ostatně člověk k životu nepotřebuje.) Vyluxováno bych měla za dvě minuty a vlastně by mi stačilo se s vysavačem otočit jednou dokola kolem své osy. Obdobné sympatie jako úklid ve mně vzbuzuje představa zahradničení. Plení. Okopávání záhonků. Pro člověka, jako jsem já, kterému z hlediska zručnosti opravdu nebylo shůry dáno, jsou obdobné činnosti synonymem pekla. Tudíž asi nikoho nepřekvapí, že jsem se před pár lety rozhodla přestěhovat z pražského bytu do mimopražského domu. Pejsci přece potřebovali svoji zahradu. (Ano, zahradu. Tu věc se záhony.) Následovalo mnoho měsíců milostných vzplanutí ke stavbám v různých fázích rozkladu, až jsme s mužem zakotvili v novostavbě, a přiznávám bez mučení, že ji miluju. Tedy ho. Ten dům. Domov. Uklízím pořád nerada, o plení ani nemluvě, ale obývání toho obydlí si pochvaluji dnes a denně. I proto mě těší, že tohle číslo ČILI je věnováno právě bydlení. A jen to dokazuje, že do puntíku platí to, co zpívala už kdysi Judy Garlandová v Čaroději ze země Oz – „There’s no place like home“. Tereza Macková Jiráková tereza.jirakova@cilichili.cz

07

Online department 09 Jan Studnička Kreativní ředitel 10 Petr Bláha Designéři 11 Tomáš Trnobranský 12 Vendula Kučerová

08

09

10

Ilustrátorka 13 Karolína Tomšejová

11

Produkční 14 Pavel Matuška DTP 15 Jan Pitra

12

Manažeři inzerce Marek Hammerschmied Zdeněk Vaculík Fotograf Michael Kratochvíl Titulka Kamila Maliňáková

13

14

15

Dopis měsíce Zdravím redakci ČiliChili, posílám poklonu autorovi hlavního tématu o mimozemšťanech v září. Na chvilku jsem i sám zapomněl na to, že jsem bytost na bázi uhlíku. Jan Radosta Hezký den, Honzo, dívali jsme se do registrů, nejste. Redakce 4


ROZJEZD

VĚDA

Sex je nezdravý a vede k závislosti Vládní komise pro výzkum závislostí doporučila kabinetu schválit zákony zakazující pohlavní styk. Ten ohrožuje pravidelné dýchání, omezuje spánek a vede k dalším a dalším dávkám a k závislosti, která dostala dokonce vlastní slangové jméno „láska“.

Nealkoholický večírek se všem zúčastněným pokaždé zdá nepříjemně dlouhý.

EKONOMIKA

Počet druhů piv překročil počet obyvatel ČR Piva ze středních pivovarů, minipivovarů, mikropivovarů, nanopivovarů, barelů, van, kbelíků a hrnečků nekontrolovatelně zaplavila domácí trh s národním nápojem. Počet značek piv letos v listopadu poprvé překročil počet obyvatel státu. Při pokračování nastoupeného trendu bude mít Česká republika do roku 2024 třikrát víc značek piv než občanů.

Somálsko zřídilo nové Ministerstvo pro zdanění korupce.

Do čela Stálé komise OSN pro ekonomický rozvoj a prosperitu byl zvolen Súdán. Albánský soud povolil sňatky homosexuálních mužů. Pokud si vezmou lesby.

INFORMATIKA

Český software na rozeznávání obličejů v Číně selhal, protože všichni Číňané vypadají stejně.

112 – Dovča. Píše Ž.I.V.O.T, kreslí Nikkarin

5


ROZJEZD

Monsignoři Tomáš Halík a Petr Piťha potvrdili, že na Silvestra budou na TV Nova zápasit v bahně.

KULTURA

Radka Třeštíková potvrdila, že nečte recenze svých knih, protože nesnese tolik chvály.

DUEL

Puntičkář × Bordelář

Po sdílených kolech a koloběžkách je dnes v Praze trendy sdílené chození. Lidé chodí sami, ve dvojicích a někteří dokonce i ve skupinách. Blokují tím chodníky chodcům.

Doma bude vždy pořádek!

1:1

Samozřejmě, že je doma pořádek!

Vše najde na svém místě

1:1

Vše najde na jiném místě

Vždy mu ladí ponožky s kravatou

1:1

Vždy mu ladí červená ponožka s modrou

Kořenky jsou srovnané podle abecedy

1:1

Nejpoužívanější kořenky leží na stole

Špinavé nádobí neexistuje

1:1

Špinavé nádobí pro něj neexistuje

5:5 No vidíte, další dilema, které vás nemusí trápit

PRAKTICKÝ MUŽ

Periodická tabulka prvků změnila periodicitu a nově vychází každý měsíc.

Jak proti chomáčkům na podlaze? Pokud se vám na podlaze začne prach hromadit ve formě chomáčků, řešení je jednoduché:

Nejpopulárnějšími jmény pro nově narozené děťátko jsou Matyáš a Viktorie. Bohužel.

• Kropte podlahu dostatečným množstvím vody, která chomáčky zvlhčí, zachytí a nakonec odplaví. • Vodu je třeba kanalizovat z místnosti pryč předem (!) vyvrtanou dírou ve vnější zdi s dostatečným sklonem a průměrem tak, aby odtekla po omítce dolů. • Pozor, z úsporných důvodů díru vyvrtejte co nejblíž podlaze, aby hladina vody v místnosti nepřesáhla nezbytně nutnou výšku.

CESTOVÁNÍ

ŠOK: Mladý cestovatel se vrátil ze Srí Lanky a neudělal o tom přednášku. 6

Kalamita: Lesy v krajině nezadržují vodu, která následně odplavuje lesy.


ROZJEZD

TURISMUS

Pražský orloj zvolen nejneuspokojivější turistickou atrakcí na světě Davy cizinců, které se každou celou hodinu mačkají pod staroměstským orlojem, odcházejí po krátkém zaskřípání hodin zklamány. Vyplývá to alespoň z průzkumu portálu TravelPort.com. Podle jeho respondentů je pražský orloj nejpřeceňovanější a nejnudnější památkou ze všech. „Trocha cinkání, trocha kokrhání a dvanáct vyřezaných panáčků v malých oknech,“ hodnotí atrakci komentáře k průzkumu. Pražská radnice v reakci na průzkum hodlá orloj zrušit, strhnout a na místě postavit moderní kancelářskou budovu.

ZDRAVÍ

ZÁHADY

Vědci rozluštili tajemný rukopis. Jde o poselství Panny Marie

Muž předávkovaný homeopatiky zemřel na placebo

Takzvaný Wojciechův rukopis fascinuje lovce záhad už přes 30 let, kdy byl objeven v polském klášteře Ljubiń. Je psán tajemnými znaky, které navíc proměňují význam. Letos se vědcům podařilo části rukopisu rozšifrovat pomocí kryptografického programu, exklusivně vyvinutého ve spolupráci se specialisty firmy Google. Rukopis je zjevně zápisem vidění Panny Marie neznámou jeptiškou z Ljubińského kláštera. Jeho nejdelší rozluštěný kus například říká: „Náš mladej vždycky přijde s nějakou novou kérkou nebo účesem nebo přinese z ulice polomrtvý kotě a já mu řeknu: ‚Já se z tebe zjevim,‘ a pak musim do Medžugorje.“

Američan Jason P. (45) z Ohia, který se po rozpadu svého vztahu s manželkou a sérii finančních krachů rozhodl spáchat sebevraždu homeopatiky, zemřel, protože se přesvědčil, že je mrtvý. Sám to prohlásil v interview pro televizi Fox. Spí v hrobě, nechává se okusovat červy a dává za sebe sloužit zádušní mše. Sebevrahovu smrt potvrdil i homeopatický patolog Brandon S., který prozkoumal část ústřižku jeho nehtu.

MEDICÍNA

Po šesti letech přišli lékaři na tajemnou příčinu bolesti hlavy pana Miroslava.

8


0ņM9RGDIRQH =DSODļWHNDUWRX 0DVWHUFDUGDY\KUDMWH 1DwHSODWHEQÈEU¼QDXVQDGQÈSODWEXDXwHWIJÈèDV1RYöSRGSRUXMHLSODWE\SHQöŔHQNRX0DVWHUSDVV D]DSDPDWXMHVLSöNQöYwHFKQ\ÕGDMHYDwÈNDUW\0DVWHUFDUG9PRELOQÈDSOLNDFL0ņM9RGDIRQHQHER Y,QWHUQHWRYÄVDPRREVOX]HPXMYRGDIRQHF]MH]DG¼WHMHQMHGQRXDSIJÈwWöXŔEXGHWHPÈWFHORXSODWEX SIJHGY\SOQöQRX-HGQRX]DG¼WHDSDNXŔMHQNOLN¼WH-HWRYŔG\EH]SHèQÄDGLVNUÄWQÈYDwHÕGDMH]Q¼MHQEDQND

-DNPņŔHWHY\KU¼W" -HWRVQDGQÄ6WDèÈNG\Ŕ]DSODWÈWHVYÄ 9\ÕèWRY¼QÈQHERVLGRELMHWHNUHGLWYPRELOQÈ DSOLNDFL0ņM9RGDIRQHèLY,QWHUQHWRYÄ VDPRREVOX]H0ņM9RGDIRQHSRPRFÈSODWHEQÈ NDUW\0DVWHUFDUGèLVOXŔE\0DVWHUSDVV

Samsung Galaxy Note 9

Huawei P20 Pro

Huawei Nova 3

Hodinky Garmin Fenix 5S

3×

3×

5×

3×

9\KU¼YDWO]HDŔGR9ÈFHVHGR]YÈWHQDDGUHVHvodafone.cz/platbakartou

0H]LYØKHUFHUR]GöOÈPH ²6DPVXQJ*DOD[\1RWH ²+XDZHL33UR ²+XDZHL1RYD ²+RGLQN\*DUPLQ)HQL[6

0ņM9RGDIRQH


SRDCAŘ

3 křídla. 250 kilo. 4000 hodin práce během 7 let. Přes 400 000 Kč. 10


Padák by se nevešel Zkušební pilot mu po přistání řekl, že létal s ledasčím, ale pilotovat tenhle fokker je o hubu. Františka to znejistělo, pak si ale řekl, že nestrávil sedm let práce, aby se pak na trojplošník chodil dívat. A dal plný plyn. Text a foto: Petr Toman

„Doufal jsem, že to dobře dopadne,“ směje se František Hadrava ze šumavského Zdíkova při vzpomínce na svůj první let s celodřevěnou replikou prvoválečného letounu Fokker Dr. 1. A dopadlo. František je nadšenec. Už jako kluk se zhlédl v Báječných mužích na létajících strojích. „Mě ty aeroplány baví stavět. Všechno kromě hlavních výpočtů si na nich dělám sám.“ František přitom není letecký konstruktér, ale zámečník. Osm měsíců v roce pracuje v nedaleké fabrice a čtyři měsíce fokkera tuní a opravuje, aby s ním mohl oslňovat v simulovaných soubojích na leteckých dnech. „Nechá se tím vydělat, jenže pořád je tu riziko, že se s letadlem něco stane a já zůstanu bez příjmu,“ vysvětluje, proč nevymění montérky ve fabrice za pilotní bundu. O stěnu plechové dílny má zatím opřená rozestavěná křídla Deperdussinu B. Kdy se v samoletu z roku 1910, který na dobových fotografiích vypadá jako pár špejlí v balicím papíru, bude prohánět po nebi, odhadnout zatím nedokáže. „Bude to záležet na penězích.“ Lítat se ale bude, ujišťuje František, který konstrukcí, přípravami podkladů a zátěžovými zkouškami svého třetího aeroplánu strávil už stovky hodin. „Já ta letadla nechci dělat na kšeft. Hodilo by to sice víc, ale o to mi nejde. Mě by nebavilo stavět jedno letadlo víckrát,“ loučí se a mává z kokpitu fokkera během pojíždění na start z louky mezi posledním zdíkovským barákem a zahrádkářskou kolonií. Chce se mrknout nad sousední vesnici, co dělá jeho kamarád. „Počkat, a kde máte padák?“ překřikuji motor. „Nemám, nevešel by se sem. Prostě se nesmí nic stát.“


ČUMENDA

Maxitáboráček Víte, kde mají největší táborák na světě? Překvapivě v Haagu. Hned po Vánocích, 26. prosince, se na místní pláž seběhnou dva týmy ze sousedních čtvrtí Scheveningen a Duindorp a předhánějí se v tom, kdo z nich postaví vyšší vatru z dřevěných palet. A ty pak zapálí. Tuhle neuvěřitelnou podívanou zachytil nizozemský fotograf Romke Hoogwaerts. „Tuhle tradici jinde na světě nenajdete, je totiž moc nebezpečná a absurdní. A je zvláštní, že se uchytila zrovna u nás, kde máme silný vztah k životnímu prostředí,“ říká. Tyhle táboráky ale podle něj reprezentují i bratrství a poetickou katarzi naštvanosti a frustrace pracující třídy. Foto: Romke Hoogwaerts

12


ČUMENDA

„Nečekal jsem, že takovou věc někdy uvidím. Poprvé jsem ji spatřil na pláži během vánoční procházky s tátou. Tenkrát mi řekl, ať se moc nepřibližuju, že jsou tam samí chuligáni. Ale já nikdy moc neposlouchal...“

13


„Fotky jsou černobílé, abych ukázal tradici pálení ohňů, která se táhne několik generací. A taky mě to tak víc bavilo.“

14


ÄŒUMENDA

15


TÉMA

u y bk m a o D a b z

še na í j vu tí oje nos r p st a ně or i u vl z á to kn ta latí e s í. P sti len a l d ob by ré o v e t k vá lok ti ja ko á s ňá m o . i   l a V stn ích M vá ec mila šejo dia vla rodn b a e u m l K Ho m: a To ofim ná r ů n iří í : J vý d rol a, P xt a h o Te rník y: K Blá Pe rázk Petr Ob tky: Fo

DŮM Z PERNÍKU: 2 kg hladké mouky 1 kg medu 500 g cukru krystal 250 g másla 6 vajec 2 lžičky jedlé sody 1 lžička soli 2 lžíce kakaa 8 polévkových lžic koření (anýz, fenykl, skořice, hřebíček badyán, nové koření)

POLEVA: 1 kg moučkového cukru 10 lžiček solamylu vaječné bílky z 8 vajec 16


TÉMA

o světě jsou Češi známí tím, že za každou cenu chtějí bydlet ve svém. Zatímco třeba v Německu žije většina rodin v pronajatých bytech a domech, u nás ani náhodou. Když se do statistik ponoříte hlouběji, zjistíte také, že zhruba dvě třetiny rodinných domů, 10–12 tisíc ročně, si stavíme vlastníma rukama. Což je dost i pro národ proslulý zálibou v kutilství. Propojení touhy po vlastním domě s tendencí vrtat do všeho vlastníma rukama můžete vidět všude kolem sebe. Když totiž vezmete stavbu domu do vlastních rukou, můžete si postavit doslova, co chcete. Jak to vypadá, často se nám zamane postavit si něco jiného než normální cihlový barák. Třeba podíl dřevostaveb, kterých ještě před pár lety vznikalo pár do roka, dnes činí celých 15 % všech nových domů. Stále častěji se také staví z dalších tradičních, nicméně dlouho opomíjených materiálů, jako je sláma, konopí nebo nepálená hlína. Ti z nás, kteří mají hlouběji do kapsy, pak osidlují mobilní domky, přepravní kontejnery nebo maringotky. Výjimkou už nejsou ani experimenty jako vigvamy, kruhové chýše z pytlů plněných hlínou a kopie mongolských jurt. Zdá se, že jsme ochotni se nastěhovat do čehokoliv, jen když je to naše a moc to nestojí. Na přání bydlet levně a na ochotě vydržet nějaké to nepohodlí vlastně není nic nového. „V historii najdeme celé městské čtvrti, kde si dělníci přicházející z  vesnic budovali vlastníma rukama skromné

17

domky,“ říká docent Kostroň, který se dlouhodobě zaobírá psychologií architektury. Dodává ovšem, že dělnické domky byly pro naše předky symbolem chudoby, tedy stavu, ze kterého se obyvatelé chtěli co nejdřív vymanit. Dnes se naopak do levných domů stěhujeme, i když máme na výběr jiné možnosti. Levné bydlení se pro nás stalo vyjádřením životního stylu. Zkuste si zalistovat archivem rubriky o bydlení libovolného periodika a příběhy mladých nadšených stavitelů se na vás budou sypat jak pazdeří ze slaměné tvárnice. „Vyzráli na hypotéku a postavili si vysněný domek u lesa,“ hlásá nadšený titulek nad fotkou rozesmáté rodiny sklízející v podzimním ekosadu úrodu biodýní. Myslet si, že levné, vlastnoručně zbudované bydlení je recept na rozkoš bez rizika, by bylo naivní. Zatímco cihly z velkoskladu budou jedna jako druhá a omítka z Baumaxu se bude chovat přesně podle návodu, u přírodních materiálů tohle neplatí. Přírodní trámy se rády kroutí. Každý slaměný balík je jiný. Když se vám do pytlované hlíny dostane vlhkost, nikdy ji už ze zdí nevyženete. A zeď ze špatně omítnutých vepřovic se vám může při dlouhotrvajících deštích rovnou sesunout do základů. O problémech s domy za babku se moc často nepíše. Buďte si ale jisti, že na každou extatickou ekorodinku připadá několik rozčarovaných, kterým ze slaměného obložení padají na jídelní stůl brouci. Nemusí to automaticky znamenat, že v takových domech obyvatelé trpí. Chyby ve vlastnoručně stavěném domě jsou chyby naše a vlastní fušeřinu si rádi odpustíme. Bydlení tohoto stylu ale bude vždycky vyžadovat kompromisy a míru snášenlivosti máme každý nastavenou trochu jinde.


TÉMA

e m t s r j li fo k y om v Z ak n i s

to , co y om ech é d dom n v e e le li se v jlép zná m í y e t v n s r ev u ta a je ám s s bo i ý s ělá , v ter no vý o u t č v í o o ž o k Pr mi d dá log, bo r Tako acit á u s n abk ycho . Ane tury. o kap b k s za ne p ktuře hite a jeh oň. c e k r t str a uje ře chi r og exist ír Ko l a   o v h om dy yc ps prav t Lub o do ocen je d

istoricky je stavění levných domů logicky spojeno s chudšími vrstvami společnosti. Znamená nedostatek peněz to, že takové domy jsou horší? V dějinách se levně stavělo hlavně v obdobích, kdy se do měst začalo stěhovat velké množství dělníků, pro které sice byla práce v továrnách, ale nebyly pro ně volné byty. Aby mohli aspoň nějak bydlet, začaly na okraji průmyslových čtvrtí vznikat provizorní dělnické kolonie. Rostly v nich jednoduché, malé domky, postavené svépomocí za co nejmenší náklady. Při stavbě se používaly staré cihly, prkna, železniční pražce, nebo i celé vyřazené železniční vagóny. Stejně jako u dnešních laciných domků i mezi těmito dělnickými můžeme najít zajímavé a povedené stavby. Pokud byl majitel dostatečně šikovný, dovedl i s omezenými prostředky postavit dům, který stojí a  vypadá přijatelně dodnes. V Brně je najdete třeba v Kamenné kolonii,

kam se stěhují kumštýři a umělci, kteří dávají přednost jednoduchému bydlení před pohodlím paneláku. Dá se z těch historických paralel usoudit, co s námi bydlení v takových podmínkách dělá? To je těžší, protože tehdy byly alternativou bydlení v dělnických koloniích byty v pavlačových domech, které byly ještě horší. V bytě bydlelo i deset patnáct lidí s minimálním sociálním komfortem. Spali doslova na směny, jejich život připomínal život na palubě ponorky. Na rozdíl ode dneška to tehdy byla pro obrovské množství lidí jediná možnost, jak přežít. Dnes je život ve vlastnoručně postaveném laciném domku často vyjádřením životního postoje. Důkazem, že komfort nepotřebuji a dovedu vyžít s málem. Myslíte, že se tento životní postoj a domy s ním spojené stanou nějakým významnějším trendem? To si nemyslím. Ta skupina lidí tu je a vždycky tu byla. V generaci mých rodičů to byli trempové, kteří si stavěli jednoduché příbytky ze sudů. Naše generace zase měla chaty. Dnes se někteří lidé stěhují do domků u lesa. Většina z nás je ale navyklá na komfort, který takto jednoduché bydlení nepřináší. Může nás na něm lákat nějaká představa dobrodružné romantiky, ale sami bychom takto dlouhodobě bydlet nedokázali.

18


TÉMA

o k íč ku n le bič d Bya hu z

il. m 1,2 Kč il. m 8 1, Kč

is. 0 tč 5 2 K HOTOVÝ DOMEK

HAUSBÓT

. tis 0 10 Kč

MARINGOTKA Pokud hledáte bydlení pro jednoho, maximálně dva lidi (co se mají hodně rádi), tak může být řešením příbytek kdysi vyhrazený kočovníkům a světským. Výhodou je nízká cena. Základní maringotku seženete za 40–50 tisíc, ale počítejte s tím, že to bude spíš chatka na letní přespání. Pokud chcete bydlet celoročně, dají se na inzerát sehnat maringotky zateplené, s rozvodem vody a elektřiny za nějakých 100 tisíc. Budete bydlet na 25 m², zato se můžete postavit k lesu a nedostatek prostoru kompenzovat výhledem.

. tis 0 50 Kč

Pokud nemáte revma, nevadí vám šplouchání a netrpíte mořskou nemocí, tak je možná alternativa i bydlení v plovoucím domečku. V inzerátech se ceny hausbótů pohybují od zhruba 150 tisíc za plovoucí kumbál až po milion za slušný bejvák na vodě. K tomu si ještě připočtěte poplatky za kotviště, přípojky a pronájem přístupu k lodi. Mimo město může jít o pár tisíc ročně, ve velkých městech ale i přes deset tisíc za měsíc. Do režie si taky připočtěte pravidelné opravy, pískování a nátěry, bez kterých by se plovoucí příbytek mohl proměnit v ponorku.

MOBILHEIM O úroveň výš nad maringotkou, ale cenově pořád přijatelný je i mobilní dům neboli mobilheim. Dům, který se dá převážet z místa na místo, sice prostorem neoplývá, ale za celkem slušnou velikost 3,5 × 9,5 m se i se spotřebiči dostanete s cenou pod půl milionu. Výhodou je samozřejmě rychlost stěhování a fakt, že se obejdete bez stavebního povolení. V plně vybaveném domku můžete bydlet do týdne.

Na trhu je k mání několik variant domků, které jsou dodávány jako hotový produkt, připravený k nastěhování. Namísto základové desky se staví na pylonech, které speciální stroj zašroubuje do půdy. S cenou se vejdete i do milionu. Musíte se ale připravit na dost kompromisů. Velikostí připomínají nejlevnější domky spíš chatku, okna i dveře jsou z plastu, kuchyň pravděpodobně bez linky, všechno vybavení je základní a vzhledem k malým rozměrům se na něm nedá moc měnit. Trochu hotovější bydlení na nějakých 45 m2 už může přijít na 1,2 milionu. Některé koncepty jsou řešené jako stavebnice, ke které si můžete postupně další prostory jednoduše dokupovat.

SLAMĚNÝ DŮM Na přibližně stejné peníze vyjde i jednoduchý obdélníkový dům s rovnou střechou postavený na betonových patkách, s dřevěnou konstrukcí vyplněnou omítnutými slaměnými balíky. Počítejte s tím, že hodně práce budete muset odvést sami, ale zároveň se neobejdete bez člověka, který má s materiálem zkušenosti. Vazba balíků, jejich impregnace a omítání vyžaduje spoustu zkušeností a chyby se v hotovém domě těžko napravují.

il. 2m Kč

il. m 5 1, Kč

DŘEVĚNÁ SKLÁDAČKA Nejrychleji rostoucím segmentem nových domů jsou dřevostavby, u kterých cenově nejvýhodněji vychází typizované montované stavebnice. Díly se vyrábí z lepených dřevěných panelů, do kterých jsou na CNC strojích vyřezána okna, dveře a další potřebné otvory. Při stavbě nejsou potřeba žádné mokré procesy, takže stavět je možné po celý rok, i v zimě, a kolaudace tak může proběhnout pár týdnů po zahájení stavby. Bungalov o dispozici 3+kk vás přijde na přibližně 1 500 000 korun. Ovšem bez základové desky.

DOMY Z KONTEJNERŮ Přepravní kontejnery jsou oblíbené, protože jsou pevné, dají se snadno upravit a moc nestojí. Jednou použitý kontejner vyjde na 45–75 tisíc. Stavba sympaticky odsýpá a stěhovat se můžete za pár měsíců. Technologie má samozřejmě i negativa – práci musí odvádět zkušená firma, která ví, kam a kde říznout, jinak by se dům mohl znenadání poskládat. Složité je zajistit vytápění a odvádění vlhkosti a celková přeměna kovové krabice na komfortní obyvatelný prostor se může vyšplhat až na úroveň běžného domku.


y m ĂŠ o n d ve a e l VeostatnĂ­m p las ma v ka ru

20


TÉMA

❶ KATEDRÁLA DONA JUSTA Celoživotním snem Justa Gallega Martíneze bylo sloužit jako mnich v klášteře a v sedmadvaceti do něj opravdu odešel. Po osmi letech služby ale onemocněl tuberkulózou a musel z kláštera odejít, aby tehdy smrtelnou nemocí nenakazil ostatní. Vrátil se tedy do rodného městečka Mejorada, kde jeho rodina vlastnila zemědělskou půdu. A rozhodl se na ní postavit klášter vlastní. Od té doby uplynulo skoro 60 let. Justo celou tu dobu vstává každý den v půl čtvrté ráno a až do setmění tráví čas prací na dalším kousku svého veledíla. Celá stavba vzniká doslova za pochodu. Justo nikdy nenarýsoval jediný plán, nezadal žádnou zakázku externistům. Vše staví z hlavy, z materiálu, který našel na skládkách, rumištích, dostal darem nebo nakoupil za peníze z pronájmu rodinné půdy. Chrám, v jehož zdech jsou zabudovány láhve, staré pneumatiky a plechovky, je 55 metrů dlouhý, 25 široký a kupole nejvyšší věže se tyčí do výše 40 metrů. Donu Justovi je 93 let a neví, jestli svou Nuestra Señora del Pilar, Madre de Dios kdy dostaví, a pokud ano, jestli bude oficiálně vysvěcena španělským biskupem. Zatím to vypadá, že spíš ne.

➌ ❷ SPIRÁLOVÝ OSTROV

❸ CHRÁM FERDINANDA CHEVALA

Richart „Rishi“ Sowa je umělec, který si z odpadků postavil rovnou celý ostrov. Do rybářských sítí nacpal čtvrt milionu plastových láhví, raft vyztužil bambusovými kmeny a pokryl zeminou, do které zasadil trávu a stromy. Výsledkem byl dvacetimetrový ostrov, na kterém Rishi postavil patrový domek se solárními panely, kuchyňkou a kompostovací toaletou (místo koupelny měl přístup na tři soukromé ostrovní pláže). Původní Spiral Island bohužel v roce 2005 zničil hurikán Emily, ale Sowa se nevzdal a na jeho místo vyslal druhou verzi. Ta má skoro 800 m2 a stojí na ní bungalov, který Rishi občas nabízí k pronájmu. Poloha ostrova se ale často mění, takže ho nejdřív musíte najít.

Největším hrdinou samostavitelů je francouzský pošťák Ferdinand Cheval. Jednou prý zakopl během roznášení pošty o kámen, jehož neobvyklý tvar mu vnukl myšlenku postavit podobně tvarovaný chrám. Cheval pocházel z chudé rodiny, měl minimální vzdělání a nulové zkušenosti s architekturou. Přesto se pustil do stavby, na niž sbíral materiál do trakaře, který před sebou tlačil během až čtyřicetikilometrových pochůzek. Za 34 let práce vytvořil z nalezených cihel, kamenů a oblázků monumentální dílo plné organicky tvarovaných sloupořadí, mostů, oblouků, soch slonů, ptáků, medvědů, chobotnic, kajmanů a dalších tvorů, které znal pouze z pohlednic a časopisů.

21

DŮM Z KOSTÍ Podnikatel TJ Burdett se svým parťákem Danem Phillipsem žije druhý život jako stavitel a vynálezce, který dokáže postavit dům ze všeho, co se ve sběrném dvoře sejde. Společně postavili například dům z SPZetek, beden od piva nebo autochladičů. Do největší šílenosti se ale pustili, když jim z masokombinátu nabídli několik tun hovězích kostí. Několik měsíců stavěli dům, ve kterém byly podlahové krytiny z páteřních obratlů, balustrády ze stehenních kostí a dveřní a okenní rámy z ohýbaných žeber. Těsně před dostavěním bohužel zjistili, že vyschlé kosti jsou sice morbidně krásný, ale taky prudce hořlavý materiál, a celý dům jim lehl popelem.


TÉMA

rtů pe y x l e ch tá á ak i ný a r v ví mo naop z y e mo lst t sa vite íků b ovný or a a ní mouků ího staodborni nešik profes m ič ch sa nativn ných očítal ích je í čn rad Nadšeonleým altěe.rSkunteéčruky osvpolaněrnjšativnímm i adějí t lo senkepočístatench jendím z netejprý o anltaeVysoké r T ht es d ší pr ,k na ař. Je ybík edná h ř c m tes ef C tví p kém. s els o nic J vit ch ře a e t t s í en uč

řív úplně běžné materiály, jako je hlína, sláma, ovčí vlna, dřevo a podobně, dnes označujeme jako „alternativní“. Proč? Stalo se to s nástupem průmyslové výroby. Hlína, sláma, rákos, ovčí vlna a podobné materiály jsou spojené s ruční prací. Ručně se získávají, ručně se zpracovávají a ručně se z nich i staví. V éře průmyslové výroby ale ruční práci začaly nahrazovat stroje a tradiční materiály byly vytlačené sériově vyráběnými. Dalším důvodem jejich mizení je jejich propojení s venkovem. Tím, že jsme se začali stěhovat z vesnic do měst, se změnil náš způsob života. Byl ten posun nevyhnutelný? V našich dějinách existuje etapa, kdy se razilo heslo „smažme rozdíly mezi městem a venkovem“. Ty rozdíly byly skutečně téměř smazány ve všech oblastech. V tom,

jak se lidé oblékají, jak přistupují k práci, jaké hodnoty vyznávají. Jeden z nejzásadnějších momentů nastal, když na vesnici začaly přicházet technologie usnadňující práci. Tradiční materiály a jejich zabudování vyžadují velké úsilí. Než se například sláma dostane do rukou stavitelů, musí někdo zasít obilí, sklidit, vysušit, zpracovat. Doba, kdy bylo hlavním heslem nasazování strojů a omezování ruční práce, takovému materiálu samozřejmě nepřála. Proč jsme tradiční ruční stavitelství začali znovu objevovat? Hlavním důvodem je podle mě uvědomění si environmentálních souvislostí a také toho, že tradiční materiály mají pozitivní vliv na zdraví člověka a jeho celkovou pohodu. Vezměte si například hlínu. Jako stavební materiál má příjemné vlastnosti. Dobře se s ní pracuje, dovede absorbovat a zpětně uvolňovat vlhkost. Je schopna eliminovat nepříjemné pachy, má dobré akustické vlastnosti. Druhým důvodem je, že tyto materiály a domy z nich postavené mají charakter a kouzlo. Nejsou uniformní, mají duši, která u betonových domů chybí. A to říkám přesto, že mám beton rád. Proč tedy přírodní materiály nepoužíváme víc? Mají nevýhody? Samozřejmě, mají také celou řadu nevýhod a hodně z nich vyplývá právě z toho, že nejsou uniformní. Je náročné zajistit, aby každý balík slámy, který zapracujete do 22

domu, byl dostatečně vyschlý. Pokud má stavitel dostatek zkušeností, dá si práci a materiál řádně připraví, tak z něj vznikne kvalitní a příjemný dům. V opačném případě ale může každé opomenutí vést k nepříjemnostem. Vím například i o slaměném domě, který kvůli nesprávnému způsobu výstavby shořel, nebo v domě z hlíny vznikaly nevratné deformace. Problém je v tom, že zároveň s opouštěním tradičních materiálů jsme začali zapomínat i na způsob, jak s nimi zacházet. Ztratila se řemeslná paměť. Když se podíváte na domy, které takto vznikly, jste spokojen? Líbí se vám? Určitě. Například v Hradčanech u Tišnova je soubor povedených rodinných domů ze dřeva, slámy a nepálených cihel. Další najdeme na jižní Moravě nebo v Rakousku. A nejde jen o rodinné domy. Z nepálených cihel je část konstrukce Ekologického centra Sluňákov v Horce nad Moravou. Vídeňská Technická univerzita si postavila ve vesnici jižně od Vídně vzdělávací centrum pojaté jako pasivní dřevěný dům obložený slámou. Krásná je Kaple smíření v Berlíně – kruhový kostel postavený starou technologií nabíjené hlíny. Povedený je dům nadace Veronica v Hostětíně, který má izolaci stěn i střechy ze slaměných balíků. U toho je zajímavé, že jej stavěla Skanska, tedy velká stavební firma. To je trend, který se doufám bude rozšiřovat.


TÉMA

❶ HLINĚNÉ CIHLY

❸ LEPENICE

❻ RÁKOS

Hliněným cihlám se říkalo vepřovice nebo války a vyráběly se ze směsi cihlářského jílu, slámy a otrub (občas se používal i kravský hnůj, který jim propůjčoval voděodolnost). Hotové se pak nechaly sušit na slunci a po 2–3 týdnech se mohlo začít stavět. Vepřovice ani války nejsou pálené, takže je nutné je chránit omítkou nebo obitím. Oproti páleným cihlám lépe absorbují vlhkost a udržují mikroklima, což ale zároveň znamená, že se při dlouhodobém působení vody rozpustí.

Prastará metoda, kdy se nejdříve hlína nechá se slámou a plevami prošlapat dobytkem a pak se vrství vidlemi do zdí. Nepoužívá se bednění, takže zdi jsou silné až jeden metr. Každá vrstva se nechá asi týden zaschnout, pak se oseká rýčem a položí se další vrstva. Dveře se vynechávají, okna se vysekají až po navršení zdi. Lepenice většinou sloužily jako provizorní stavby a zachovalo se jich jen pár. Několik jich najdete na Znojemsku v Šatově.

Rákos je vlastně taková tvrdší a pevnější sláma a patří k nejstarším stavebním materiálům vůbec. U nás se tradičně používal na izolaci a hlavně jako nosič omítek a podhledů. Občas se z něj také vázaly došky, které jsou dodnes běžné na anglickém venkově.

❷ DUSANÁ HLÍNA Když stavitelé neměli ani na pálené cihly, ani na vepřovice, stavěly se občas takzvané nabíjenice, pěchovanice, sypanice neboli tlučénky. Hliněná směs prokládaná slámou a otrubami se dusala ručními pěchy do dřevěného bednění a po zaschnutí se omítala. Tímto způsobem se stavělo na střední a jižní Moravě, jižním Slovensku přes Dolní Rakousy, Maďarsko, Ukrajinu až po západní Rumunsko a severní Srbsko.

áš m ? slaměné j e oš ítky a ři. k Ja atr hliněnézoomslunířčíkkáá vážně m echny tmy ysleliley se jimí. vy vš riá ičn Ne rnice mate trad í tvá dičn jsou e a r T to, ž o r p

❹ HLINĚNÁ MAZANINA Pro stavbu nosných zdí se dnes hlína moc nepoužívá, o to větší oblibu získává jako materiál pro výrobu omítek. Tradiční „mlat“ se nanášel v několika vrstvách, každá z nich se dusala, dokud se v ní nepřestaly tvořit trhliny. Poslední vrstva se před dusáním polévala hovězí krví nebo čpavkovou vodou a posypala jemným pískem nebo popelem.

❺ SLÁMA Sláma byla historicky vždy dostupný materiál. Vyráběly se z něj buď došky na pokrytí střech, nebo se balíky používaly jako izolace. Dnes se ze slaměných tvárnic namáčených v hlíně nebo cementové směsi staví i nosné zdi. Většinou jde ale o výplň dřevěné nebo ocelové konstrukce.

❼ KONOPÍ Konopné domy se u nás začaly stavět až po revoluci, ale například ve Francii se směs konopného pazdeří a vápna používala už v 16. a 17. století při stavbě hrázděných domů. Unikátnímu materiálu se pro velkou pevnost říká „konopný beton“. Domy z něj postavené je prý možno opravovat jen stejným materiálem.

❽ DŘEVO Dřevěné stavby se dobře přizpůsobují tepelným extrémům a rychle se vyvětrají i vytopí. Aby se dřevo chránilo proti vlhkosti, škůdcům, plísním a ohni, vyvinuli naši předkové spoustu zajímavých a často nechutných technologií. Trámy a prkna se napouštěly vápenným mlékem, roztoky sazí a solí a mezi nejpopulárnější patřily nátěry odstátou býčí krví a zvířecí žlučí. Do podkroví se pak na zimu sypaly žaludy, do kterých se prý stěhovali obávaní červotoči.


TÉMA

o h o k a i h n c o pie ije r T to b u eza n

ás u é ě kv d sn jso ati i pře rom m krá orát jeden k í u p e i n e k j sh . A tál pn hrá rý í rth né a s ch oc kte toj Ea stač exik žilý ship ům, ků, s y u om bě o M slo arth hle d pad vy u d y so éh od i z  tí E en jso gick  Nov ř Zd hnu ou. T ných t ni kolo en z rů. ➊ dle ps z ji . t Uv   po okaly tik i xiku ➋ aky e hé, dola a a e t ap eum M a  st dr ilionu pn ovém do ůl m v N a p

➊ ➋

24


TÉMA

. ěji vn o i le má t lízk i jí b . tav ukee ů. o s t ky po wa olar ys čk om d jde  Mil ará bití d ům tů z tisíc b d ké ho ký tek pár gic jim gic chi za olo á se olo ár ar ům k k e k d E hle a a ří ➌ adý p čný Ty a ➍ ndýn Ml ěst b Lo so

25


POKEC

Fakt nechci testovat morálku Tenhle fotograf je zvláštní. Nefotí vnadné krásky na rozkvetlých loukách, ale ženy, které zakusily domácí násilí. Poslal mezi lidi drahý foťák a nebál se, že o něj přijde. A taky tvrdí, že snaha něco změnit je důležitější než talent. Text: Jiří Holubec Foto: Michael Kratochvíl a Fotograf bez talentu

Co má znamenat pseudonym Fotograf bez talentu? Znamená hlavně to, že na talent jako takový nevěřím. Nevěřím, že má někdo k něčemu vrozené předurčení a snadnou cestu bez práce. Vážně ne? Fakt. Vem si třeba Mozarta. O tom se říká, že se narodil s obrovským talentem a byl hudebník od narození. Když si přečteš jeho životopis, tak zjistíš, že jeho otec byl muzikant a navíc pedagog, který Amadea od malička ke kariéře v hudbě vychovával. Mozart se stal slavným až v době, kdy měl za sebou dvacet let tvrdé dřiny. Já zastávám názor, že stejně dobrý skladatel nebo fotograf může být kdokoliv. Jen do toho musí tu dřinu vložit. Aha, takže přízvisko „bez talentu“ není výmluva, ale výzva ostatním. Říkáš: Podívejte se, já nemám talent, přesto dělám dobré fotky. Moje fotky ať posoudí jiní. Já chci říct, že každý něco dokáže, když se tomu bude věnovat dost dlouho a nebude se vymlouvat, že nemá talent. Neexistuje neúspěch. Jen malý počet pokusů o úspěch. Úspěch znamená co? Že se třeba fotograf focením uživí? To si nemyslím. Třeba já se focením neživím. Mohl bych, protože zakázek mám dost, ale cíleně se snažím držet focení na úrovni, řekněme, životního stylu. Vyzkoušel jsem si to na tancování, které je mojí další velkou zálibou. Jeden čas jsem se chtěl tancem živit. Zanedlouho jsem si uvědomil, že se mi nechce ráno vstávat na trénink, že se netěším na vystoupení, že z tance už nemám zkrátka radost. Nechci se dostat do situace,

kdy bych musel fotit, abych zaplatil nájem. Když jsem s focením začínal, šlo mi hlavně o obrázky. Teď už je pro mě fotka součástí nějakého širšího svědectví. Netvrdím, že fotografie nemůže fungovat sama o sobě, ale chci kolem ní mít daleko víc zážitků než jen vizuální. Kdy jsi s tímhle přístupem začal? Kdybych to vzal od prvního záměrného projektu, kde fotka nehrála hlavní roli, tak tím byli Hrdinové. Dělal jsem v něm portréty lidí, kteří jsou pro mě hrdinové, ale o jejich činech málokdo ví. Anna například věnovala všechny své úspory na léčení psů zřízených při ilegálních psích zápasech, které v Česku běžně probíhají. Padla na to celá její hypotéka, ale zachránila už desítky psů. Maxim zase učí slepé děti plavat a připravuje nevidomé sportovce na triatlony. Ve svém volném čase, bez nároku na honorář, s nimi běhá, plave, lyžuje, jezdí na kole. Ti lidi jsou krásní sami o sobě, ale k jejich portrétu potřebuješ znát i jejich příběh, abys pochopil, co za nimi všechno je. V  sérii Putovní foťák jsi zase poslal profi kameru mezi neznámé lidi. Legrační je, že spousta médií k tomu vymyslela motiv, že chci testovat morálku Čechů a zkoumat, jestli si ten foťák někdo nenechá. Což fakt není pravda. Já si nejsem jist morálkou svou vlastní, natož abych ji zkoušel u někoho jiného. Proč jsi to tedy dělal? Budeš se asi divit, ale já prostě chtěl lidem poskytnout zážitek z toho, že jim někdo dal zadarmo drahou věc. A následně taky zážitek z toho, že tu drahou věc můžou zase oni darovat někomu → 27


POKEC

dalšímu. Nikoho jsem nenutil ten foťák poslat dál. Kdokoliv si ho mohl nechat a jsem vlastně docela překvapený, že se mi nakonec vrátil. Fotky se mi nijak zajímavé nesešly. Většina lidí nemá umělecké ambice. Většinou fotí svoje děti a psy. Jak vlastně hledáš lidi, kteří se do tvých projektů zapojují? Hrdiny bych pochopil, ale co třeba #Nesoudím, který je o lidech, kteří prošli vězením? Nebo BÝ-í-T bez talentu, kde se se svými hroznými zážitky svěřují oběti domácího násilí? Najít je není až tak těžké. V případě portrétů obětí domácího násilí mě až šokovalo, kolik žen z mého okolí ho zažilo. Složité je přesvědčit je, aby se do projektu zapojily. Nechaly se vyfotit, sdělily své osudy, které jsou fakt občas hrozné. Žena, kterou čtyřistakrát znásilnil vlastní otec, ani Vladana, která se propadla do dluhů a musela se živit prostitucí, nemají moc důvodů na své zážitky vzpomínat. Na focení kývly, až když jsme se dlouho bavili o tom, že bez jejich výpovědi se nic nezmění. To je vlastně společné téma všeho, co dělám. Něco změnit. Daří se to? Zrovna v případě BÝ-í-T bez talentu se to povedlo. Ženy, které jsem fotil, se spojily a vytvořily komunitu Nenech mě BÝ-í-T, která pomáhá obětem domácího násilí. Jsou napojené na organizace, jako je ROSA nebo OSPOD, zajišťují právní poradnu, dočasný azyl a zákonnou ochranu. Provozují i uzavřenou facebookovou skupinu, kam se mohou oběti domácího násilí po úvodní konzultaci přidat a o svých problémech komunikovat s lidmi, kteří je poznali na vlastní kůži a dokázali se z nich dostat. Má pro tebe portrét smysl, i když nic nezmění? Na všem se dá najít něco pozitivního. V rámci série #Nesoudím jsem třeba fotil kluka, který žije už pár let na ulici. Strávil jsem s ním dost času a musím se přiznat, že jsem měl často pocit, že si za spoustu problémů může sám. Že je to vlastně schopný člověk a na ulici je hlavně kvůli tomu, že je to floutek a zevl. Jenže ten samý kluk taky obchází každý den patnáct starých lidí, kterým nezištně pomáhá, povídá si s nimi, občas je ošetřuje, protože je to zdravotník s maturitou. Člověka je hrozně jednoduché odsoudit, když nevíš, že každý den rozmlouvá sedmdesátiletému pánovi sebevraždu. Soudíme lidi moc často? Je to dobou. Hrozně rychle si děláme na cokoliv názor a jsme ochotni okamžitě kohokoliv zavrhnout a odsoudit. To, že chceme lidi soudit a trestat, je podle mě čistý egoismus. Pokud by nám šlo opravdu o ochranu společnosti před něčím negativním, měli bychom je izolovat a preventivně se jim bránit. My se ale chceme mstít. Abychom došli pocitu spravedlnosti a uspokojili vlastní ego, potřebujeme vidět někoho trpět. To je podle mě nebezpečné. Přiznám se, že jsem si tě jako fotografa všiml až poté, co jsi vydal knihu My, děti slumu, kterou jsi nafotil ve slumu Čalantika. Tamější děti podporuje komunita kolem jihlavských hiphoperů Pio Squad. Mají vaše projekty nějakou souvislost? K cestě do Bangladéše mě opravdu inspiroval Strejda Filí z Pio Squad, respektive jeho verš o slumu Čalantika: „Tohle je jeho

„Lidé žijí v nepředstavitelné chudobě, spí v plechových boudách postavených de facto v otevřené stoce, ve 45 stupních vedra a stoprocentní vlhkosti. Po první hodině jsem byl na omdlení a musel jsem odejít.“

28


POKEC

příběh, tak si pro něj pojď.“ Když jsem ho slyšel, řekl jsem si, že teda půjdu. Fotit do ciziny jsem se ale v tu dobu chystal už dlouho. Chtěl jsem si zkusit překročit hranice jak státní, tak svoje a Bangladéš je pro testování osobních hranic ideální. Je to extrémní země. Na jednu stranu krásná, s nádhernými, milými lidmi. Na druhou stranu jsou zdejší chudinské čtvrti vážně stoka. Původně jsem chtěl jet fotit sám pro sebe a domluvit se s neziskovkou ADRA, že jim pomůžu se zviditelněním jejich činnosti v Čalantice. Nakonec jsem si odtud odvezl tolik materiálu, že jsem z něj dal dohromady knížku. Dá se popsat, jak to ve slumu vypadá? Můžu o tom vyprávět hodinu, ale člověk, který tam nebyl, to stejně nepochopí. Lidé žijí v nepředstavitelné chudobě, spí v plechových boudách postavených de facto v otevřené stoce, v pětačtyřicetistupňovém vedru a stoprocentní vlhkosti. Po první hodině jsem byl na omdlení a musel jsem odejít. Oni odejít nemůžou, musejí v tom žít celý život. Kupodivu se děti na tvých fotkách většinou smějí. Lidé v Bangladéši jsou úžasní. V zemi, která je velká asi jako Československo, jich je sto sedmdesát milionů a sedmdesát milionů z toho žije v absolutní chudobě. I když nemají skoro nic, jsou pohostinní. I v těch nejhorších podmínkách se o sebe snaží dbát. Mýt se, prát si denně oblečení. A často se smějí. Ještě o kus dál jsi šel s druhou knihou My, děti války, která teď půjde do knižní distribuce. V té už moc úsměvů není. Vidět na vlastní oči území, kudy prošla válka, je hrozné a smíchu tam vážně moc není. Až tam jsem si uvědomil, jak lehkovážně tu zacházíme se slovy, jako je uprchlík. Nedovedeme si představit, že to je třeba člověk, kterému kvůli anonymitě přezdívám pan Green. Žije se sedmiletou dcerou v uprchlickém táboře v Iráku, ale pochází z Mosulu, který ovládali teroristé z ISIS. Zažil veřejné popravy a mučení na náměstích, viděl popravu vlastního syna, který se pokusil z Mosulu utéct. Jeho domov ani město, ve kterém žil, neexistují. Mosul rozbombardoval doslova každý, kdo se do toho strašného konfliktu zapojil, včetně jeho vlastní vlády. Podobně hrozné příběhy tam má každý, s kým jsem mluvil. Až když to zažijete, tak si uvědomíte nesmyslnost věty: „Vždyť už se tam neválčí, tak proč se ti lidé nevrátí domů?“ Proč fotíš na takových místech děti? Není to laciné? Na dětech je krásné, že okolní prostředí nevnímají jako dospělí. Vyrůstají v uprchlickém táboře anebo ve slumu, přesto si hrají a smějí se. A pak mám taky pocit, že jestli se náš svět má měnit k lepšímu, tak ta změna musí začít právě u dětí. Má fotka moc změnit i  tak vážné problémy, jako panují v Bangladéši nebo v Iráku? To si nemyslím. I kdybych byl nejslavnější fotograf na světě, tak žádnou válku nezastavím. To ale neznamená, že nemůžu lidem ukazovat, jaké jsou její důsledky. Ovlivňovat jejich názory. Dělat cokoliv, ale dělat něco pozitivního. Asi to bude znít naivně, ale věřím na přísloví, že když pomůžu jedinému člověku, tak tím změním celý svět. × 29


Text: Jiří Holubec Ilustrace: Karolína Tomšejová

Bio plasty nic neřeší Neuplyne den, aby na vás odněkud nevyskočil článek o plastech. Píšeme a čteme o plovoucích kontinentech tvořených plastovým odpadem, o lachtanech zamotaných do igelitu, o mikrogranulích, které do sebe ládujeme v potravě i v pití. V druhém sledu pak většinou následuje článek o nějakém zázračném, 100% přírodním a dokonale rozložitelném materiálu, který nás co nevidět z plastové krize vysvobodí. Jenže stejná situace už trvá hezkých pár let. Proč se teda zatroleně nic neděje?

N

a světě se ročně vyrobí kolem 330 milionů tun plastů, tedy asi 44 kilo na člověka a  rok. To je strašně moc, zvlášť když si uvědomíme, že celá ta obří hromada plastů tu s námi zůstává navždy. Naše umělohmotná obsese má ale dobrý důvod. Plasty jsou totiž úplně super materiál. Lehký, pevný, neprodyšný, snadno se s ním manipuluje a dokážeme ho vyrobit s minimálními energetickými nároky. Plní všechno, co od ideálního materiálu chceme, a kdybychom byli schopni třeba plastovou lahev používat opakovaně, tak by nebylo nic lepšího. S nízkou cenou a snadnou výrobou se bohužel pojí tendence považovat plastové výrobky za předměty na jedno použití. Podle odhadů má plastový pytlík průměrnou životnost kolem

12 minut, pročež se jich na celém světě za minutu použije asi milion. Stejně je to s plastovými lahvemi. V roce 2016 se jich na celém světě spotřebovalo 480 miliard, což dělá asi milion petflašek za minutu neboli 20 000 za vteřinu. To už tak super není. Z plastového vězení nás nezachrání ani důsledná recyklace. Zatímco třeba hliníkové plechovky nebo skleněné lahve dokážeme tavit a vyrábět z nich lahve nové, plast tak dokonale recyklovat nelze, protože během zpracování ztrácí svoje původní vlastnosti. Jen asi 2 % materiálu z každé PET lahve je možné použít při výrobě další PET lahve. Ze zbytku se vyrábí laciné koberce nebo třeba plastové lavičky. Když lavičku zlomíte, vyrobíte z ní výplň do silnice. A z té už nic. Co s tím? Jednou ze zdánlivě logických cest z plastového prokletí je návrat k takzvaným tradičním materiálům. Ty znáte z vyprávění pamětníků, kteří vzdychají po starých dobrých časech, kdy 30


se pro mléko chodilo s bandaskou, limošky byly ve skle a chleba v papírovém pytlíku. Co vám retromilci neřeknou, je to, že ty tradiční materiály nejsou ani zdaleka tak ekopřátelské, jak by se mohlo zdát. Vezměte si třeba papírový pytlík. V roce 2007 se jím zabývala slavná studie zpracovaná Australskou státní environmentální agenturou. Ta zjistila, že výroba papírového sáčku zatěžuje životní prostředí daleko víc než výroba plastů. Spotřebuje daleko více energie, vyžaduje agresivní chemikálie, zahrnuje kácení stromů a tak dále. Stejně zatěžuje životní prostředí i výroba dalších ekomateriálů, jako je třeba 100% recyklovatelný hliník. V situaci, kdy se potýkáme s uhlíkovou stopou a vlivem člověka na změny klimatu, to nemůžeme ignorovat. Ignorovat ale nemůžeme ani fakt, že plast sice dovedeme vyrobit levně a rychle, ale nedovedeme ho na rozdíl od papírového pytlíku efektivně zlikvidovat. Ze

začarovaného kruhu, zdá se, vede jediná cesta – vymyslet lepší plasty, které by se v přírodě samovolně rozložily. A ze zpráv se zdá, že snad nic jiného neděláme.

NEPLASTOVÉ PLASTY Honba za ekologicky šetrnou náhražkou plastů je moderním ekvivalentem hledání svatého grálu. Hlavně proto, že se ho snažíme najít vážně všude. Tak třeba mikrobiolog Niall O’Leary z irské UCC univerzity navrhuje vyrábět přirozeně rozložitelnou fólii z odpadní vody, která vzniká při výrobě mléčných výrobků. V současnosti se voda likviduje v čističkách, v laboratořích UCC z ní ale dokázali vyseparovat mléčné proteiny, které spolu s dalšími látkami propojili do pevného a elastického polymeru použitelného pro výrobu izolací, vycpávek do nábytku nebo obalových materiálů. Jiní výzkumníci vyrábějí náhražky plastů → 31


MODLY

z kukuřičného škrobu, kuřecího peří, mořských řas, dřevěných nebo konopných vláken propojených pryskyřicemi a došlo už i na tak exotické materiály, jako jsou krevetí krunýřky. Další experimentátoři se vydali cestou chemické syntézy, která ale produkuje přírodně rozložitelné materiály. Z jejich laboratoří pochází celá plejáda hmot s tak složitými jmény, že se pro přehlednost raději označují zkratkami jako například PCL, PLA nebo PHA (sice se to plete, ale pořád lepší, než si pamatovat slovo polyhydroxyalkanoát). Prototypů, nápadů a patentů jsou doslova stovky a nové se objevují každý den. Z čehož plyne otázka – proč pořád balíme rohlíky do mikrotenu a gauče vycpáváme molitanem? Nejčastější námitka proti plastovým alternativám zní, že jsou proti klasickým plastům vyráběným z ropy náročné na výrobu. Na tom něco je, protože plasty dokážeme vážně vyrábět až neuvěřitelně efektivně. Vezměte si, že na výrobu těch 330 milionů tun syntetických materiálů spotřebujeme jen asi 6–8 % roční těžby ropy. Kdybychom chtěli tak obrovské množství materiálu nahradit kuřecím peřím nebo konopím, museli bychom pro pěstování vstupních materiálů obětovat obrovské množství zemědělské půdy a vody, což je v situaci přehřáté planety tak trochu v rozporu s naším zájmem. Abychom byli fér, je třeba zmínit, že zastánci biosyntetik tento argument zpochybňují a tvrdí, že by šlo pouze o zlomek zdrojů, které v současnosti obětujeme ropnému průmyslu. Předpokládejme tedy, že se dohodneme na totálním překopání současného nastavení. Opustili jsme plasty z ropy a přešli jsme na materiály vyrobené z obnovitelných surovin. Co se stane teď? Vynoří se několik nepříjemných problémů. První problém tkví v tom, že termín „materiál z obnovitelných zdrojů“ sice zní super, ale neznamená to ani zdaleka, že takový superpytlík budeme moct hodit do kouta a do druhého dne z něj zbude pouze hromádka kompostu vonícího po fialkách. S „bioplasty“ máme zkušenosti už hodně dlouho. Vyrábět jsme je začali už před sedmdesáti lety. Víme tím pádem, že velká část z nich (uvádí se, že zhruba polovina) je sice vyráběna z přírodních materiálů, ale v přírodě se nerozkládá a musí se recyklovat stejně jako obyčejný plast. Existují samozřejmě i materiály rozložitelné, ale ani ty se nerozloží samy od sebe. Když se nad tím zamyslíte, nedává to ani smysl. Kdo by si kupoval limonádu v lahvi, která se sama od sebe rozpustí? Pro likvidaci je potřeba je sebrat a odvézt do speciálních kompostérů s teplotou a tlakem dostatečně vysokým na nastartování rozkladných procesů. Skládek, kde tyto kompostéry fungují, je na světě málo – například v USA, kde se ročně vyprodukuje na 50 milionů tun bioodpadu, jich je jen asi 200. Většina bioplastů tedy končí ve spalovnách nebo zahrabaná na běžných skládkách, kde leží po boku PET lahví navždy. Další problém spočívá v tom, že jsme si na plastech doslova vypěstovali závislost. Klidně si odmysleme nákupní igelitky, mikrotenové pytlíky a plastová brčka. Předpokládejme, že se obejdeme bez rychleschnoucích triček, elasťáků a crocsů. Můžeme se ale stejně tak snadno zbavit stavebních materiálů? Nebo plastových dílů v deformačních zónách automobilů? Z čeho budeme

vyrábět protézy, umělá srdce, obaly na medicínské produkty, transfuzní vaky? Na světě nenajdete obor, který by nepracoval s něčím plastovým. Všechny ty materiály prošly desítkami let vývoje a bezpočtem přísných testů, aby odpovídaly nárokům, které na ně klademe. Dělat to všechno znovu je strašně náročné a drahé.

KUDY Z TOHO VEN? Abychom jen nesypali plastové mikrogranule do ran ekooptimismu: Samotný fakt, že jsme konečně začali brát problém plastového odpadu vážně, je ohromný posun správným směrem. Iniciativy se už chopili i velcí hráči jako třeba IKEA, která v současnosti začíná nahrazovat polystyren přírodně rozložitelnou pěnou vyrobenou z houbových vláken. Supermarkety, jako je holandská Ekoplaza, zase začínají v prodejnách zavádět bezplastové a bezobalové zóny. V celkové perspektivě obrovského množství plastů kolem nás jsou to ale jen kapky v moři a přechod na cokoliv jiného bude dlouhý a bude chtít víc než chytré vynálezy. Christopher Flavin, autor studie „Budoucnost syntetických materiálů“, odhaduje, že ekologicky šetrné náhražky plastů v příštích dvaceti letech nahradí jen asi 5 %. Navíc upozorňuje, že spolu se zaváděním těchto nových materiálů se musíme naučit je důsledně recyklovat. Což neděláme. V současnosti recyklujeme jen asi 9 % všech plastů. Nedávno ustanovený plán EU počítá s tím, že do roku 2030 bychom se měli pokusit dosáhnout 55 % recyklovatelnosti a snížit počet plastových pytlíků na rok a osobu z 90 na 40. Plán, který je považován za ultraoptimistický, tedy počítá jen s omezením současné plastové krize na polovinu – a to mluvíme o EU, kde je asi největší pravděpodobnost, že se něco takového povede. Co budeme dělat s tím zbytkem? Tom Szaky, šéf a zakladatel firmy TerraCycle, napsal: „I kdybychom se dokázali vyrovnat se všemi problémy spojenými s výrobou a recyklací bioplastů, skutečnou alternativu k ropným plastům z nich vytvoříme pouze tehdy, když razantně omezíme současnou úroveň spotřeby.“ Pokud tedy od základů nepřekopeme svůj pohodlný styl života a přístup k nakládání s odpady, můžeme klidně vynalézat bioplasty z křepelčích volátek a jaguářích bradavek. Nebude nám to moc platné. ×

32


The Sunday Times Bestseller

Osmiletá Daisy beze stopy zmizela. Vrátí se zpátky domů?

Vánoční tipy z nakladatelství Petra Dvořáková Dědina

Sarah Vaughanová Anatomie skandálu

Lehce humorný příběh jedné vesnice vyprávěný očima jejích obyvatel. Hranice rozorané mezi poli i lidmi. Hospoda, malá prodejna, zabíjačky. Nevěra a jeden nezdařený pohřeb. Babka s dědkem srostlí jak dva stromy. Život spjatý s půdou, zvířaty a hospodařením…

Je možné, že ani po dvanácti letech manželství o svém partnerovi nevíte vše? James, tajemník na ministerstvu vnitra, je milující otec a manžel. Jeho žena Sophie je proto zcela zaskočená, když je obviněn ze znásilnění, a zoufale se snaží rodinu zachránit.

299 Kč

349 Kč


SPORÁK

Pro ty, kterým se už přejídá dýňová polívka, máme alternativu. Je jednoduchá, levná a hlavně sladká (takže lepší). Zručná Bulharka Ivelína nám zamotala hlavy tradičním závinem z tykve, který si s obchody plnými zlevněných dýní chceme péct každý týden. Jak totiž tikvenik jednou zkusíte, nebudete chtít přestat!

Text: Helena Suchá Foto: Michael Kratochvíl

Potykej si s tikvenikem

DRŽTE SE STRUHADLA Nejprve oloupejte dýni a nastrouhejte ji nahrubo. Na pánvi nechte rozpustit zhruba půlku připraveného másla, přidejte dýni a poduste ji doměkka. Jakmile oranžová nádhera pustí šťávu, přisypte k  ní hrnek cukru spolu s vanilkovým cukrem a za občasného míchání směs duste, až cukr krásně zkaramelizuje a vypaří se šťáva z dýně – dejte tomu tak 20 minut. Pak k dýni přidejte skořici a nasekané vlašáky, pořádně promíchejte a dejte směsi aspoň 7 minut, ať taky trochu vychladne.

ROLUJTE TĚSTO Mezitím rozpusťte druhou část másla a připravte si těsto. Pokud seženete bulharské listové, už s ním nemusíte nic dělat – na každý závin si vždy připravte dva tenké pláty. Pokud použijete naše klasické listové těsto, vezměte si jeden plát, pořádně jej rozválejte a rozdělte na víc obdélníků. Každý z nich sem tam potřete rozpuštěným máslem, na ³⁄4 plátu rovnoměrně naneste dýňovou směs a část si nechte prázdnou, aby se po srolování okraj přilepil k těstu. 34

A CHVILKU PEČTE Úzké záviny nakrájejte na zhruba 5 cm dlouhé válečky a  naskládejte je vedle sebe do zapékací mísy vyložené papírem. Samozřejmě že čím víc ruliček připravíte, tím spíš na vás zbude (my jsme pekli nadvakrát). Válečky pečte zhruba 20 minut na 250 °C. Při servírování je posypte moučkovým cukrem. Nejlepší jsou čerstvé, ale ani druhý den nebývají k zahození. (I když se toho nejspíš nedočkáte!)


SPORÁK

CO NA TIKVENIK POTŘEBUJEME • 1 celou máslovou dýni • 120 gramů másla (zhruba půlka balení) • 1 hrnek cukru krupice • 1 pytlík vanilkového cukru • ¹⁄2 lžičky skořice • 1 hrnek nadrobno nasekaných vlašských ořechů • 1 balení listového těsta (my použili bulharské, které je už rozválené na tenoučké pláty, seženete ho ve specializovaných bulharských prodejnách) • moučkový cukr na finální posypání

ZLATÉ BULHARSKÉ RUČIČKY Ivelína je tak trochu superhrdinka – na co sáhne, to jí jde a vypadá jako nové. Kromě vařečky taky bravurně ovládá šicí stroj v ateliéru módní návrhářky Ivany Follové a k tomu si hraje na „zručnou sousedku“ (tak ji najdete i na Facebooku). Stejně jako hodinový manžel umí sestavit kuchyň, vymalovat byt, nasadit okna a zrestaurovat sto let starý nábytek tak, že vypadá jako nový. Pořádné práce se zkrátka nebojí a jde jí to – se svým manželem se dokonce ještě v Bulharsku pouštěli do výškových prací. Klobouk dolů!


KONZUM

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet. Text: Michal Pařízek, Jan Studnička Foto: Michael Kratochvíl a archiv

HUDBA

Estonská vlna Jak dlouho se bavíme o tom, že je načase, aby nějaká česká kapela uspěla také za hranicemi? Darmo mluvit. Estonsko je sice skoro sedmkrát menší, ale v tomhle ohledu hned několikrát úspěšnější. Za poslední dobu zmiňme hned dvě jména, obě s novými deskami. Mart Avi je výsostný solitér a enfant terrible estonské elektronické scény, album Rogue Wave z roku 2016 tam posbíralo snad veškerá ocenění, a v zahraničních recenzích se objevovala dokonce přirovnání ke jménům jako Scott Walker nebo Anohni. Novinka OtherWorld naděje potvrzuje, svět Marta Aviho je tajuplný a podivuhodný podobně jako jeho roztodivná elektroprodukce s výrazným vokálem a texty plnými dystopie a osamění. To houslistka Maarja Nuut a její spoluhráč Ruum na to jdou úplně jinak, elektroniku spojili s folklórem tak pevně a dokonale, že se jim podařilo stvořit zcela nový žánr. Album Muunduja je kouzelným důkazem toho, že tradice a technologie mohou jít ruku v ruce, ponuré postavy z estonských bájí a legend zde nezadržitelně tančí na zlomené beaty a prastaré symboly dostávají úplně jiný význam. Důkazy hledejte v neděli 9. prosince v Paláci Akropolis.

VÝSTAVA

Rakousko má taky stovku V letošním roce neslaví sté výročí pouze Česká republika, ale ze zřejmých důvodů také sousední Rakousko. Kurátoři vídeňského muzea moderního umění Mumok toto výročí připomínají výstavou Photo/Politics/Austria, která má jednoduchý, ale o to zajímavější koncept – každý rok je zde představen jednou fotografií. Sto let Rakouska v obrazech je fascinující podívaná, přehršel událostí překotného dvacátého století představuje s otevřenou upřímností. Fotografie tvoří velkou část exponátů, nechybí ale ani titulní strany novin, plakáty politické nebo popkulturní, případně knihy či reklamy. Expozicí lze procházet různými směry, u jistých fotografií je navíc třeba se na rok podívat hned několikrát, některé události se bohužel opakují až příliš často. Photo/Politics/Austria do 3. února 2019, Mumok, Vídeň, Rakousko mumok.at

Mart Avi: OtherWorld, 2018, vl. náklad martavi.bandcamp.com Maarja Nuut & Ruum: Muunduja, 2018, Fat Cat maarjanuut.com

36

INSTAGRAM

Kulatý zvířata Ne, nic jiného v tom není. Na tomhle profilu se prostě sbírají fotky kulatých zvířat. A je to boží. Mrkněte. instagram.com/round.boys

HRA

Tung Boinnnň Hupííí Hru Hidden Folks nebudete hrát jenom kvůli hledání lidiček a zvířátek a věciček, i když jsou bezvadně nakreslené. Budete ji hrát kvůli zvukům. Protože kamkoliv ťuknete, tam se ozve něco roztomilého. A budete to chtít slyšet všechno. Hidden Folks iOS, Google Play, 60–120 korun


KONZUM

STREETART

Frky z podchodu Je to blbina, ale v podchodu pod Libereckou, kousek od Kauflandu na pražském Střížkově, vznikla minigalerie. Někdo se prostě rozhodl zhezčit hnusné místo naivními obrázky. To by se mělo dít víc. Podchod z ulice Ve Štěpnici, Praha 8, Elko Art

37


Lidičky, lidičky, kdopak vám dá Pass Připravili jsme novou romantickou vánoční kampaň a hlavně dárek pro naše zákazníky na celý příští rok. Vždy sedmkrát v měsíci si budete moci vybrat jeden z balíčků Vodafone Pass, a svištět tak na svých nejoblíbenějších aplikacích, aniž by vám čerpaly data. O Vodafone Passech i o natáčení naší vánoční kampaně se dozvíte víc na dalších stránkách. Text: Klára Hotová Foto: Michael Kratochvíl

38


VÁNOČNÍ PŘÍLOHA

Fórky o Gagarinovu bratrovi a panu hráběti, co je v pérdeli, určitě znáte nazpaměť. Co si ale vyzkoušet znalost citátů z filmů zahraničních? Schválně, jestli je přiřadíte ke správným bijákům. Jestli ne, tak si je koukejte nakoukat, jinak jste u nás mrtvej Homolka. S Video Passem si naplno a bez počítání dat užijete filmy, seriály a videa v appkách YouTube, HBO GO, Stream.cz, Netflix, Sledovani TV, Amazon Prime Video, Prima PLAY, Kuki, Seznam Zprávy, Pohádky, Horizon Go, Banaxi, ÓČKO, Lepší.TV, Selfnet TV, Interaktivní TV, zapni.TV nebo DIGI2GO.

6

Je ti teplo, děvče? a) Skleněné peklo b) Mrazík c) Hoří, má panenko

Život je jako bonboniéra. a) Karlík a továrna na čokoládu b) Forrest Gump c) Den nezávislosti

2

Ze všech putyk ve všech městech, co jich na světě je, si ona vybere tu mou. a) Casablanca b) Snídaně u Tiffaniho c) Půlnoc v Paříži

7

Udělám mu nabídku, kterou nebude moci odmítnout. a) Zkrocená hora b) Kmotr c) Vlk z Wall Street

3

Když skočíš, tak já taky, pamatuješ? a) Orel Eddie b) Titanic c) Volný pád

8

Budeme potřebovat větší loď. a) Titanic b) Pomsta Sithů c) Čelisti

4 9

Vzhůru do nekonečna a ještě dááááál!!!

Hasta la vista, baby.

a) Toy Story b) Hledá se Nemo c) E. T. mimozemšťan

a) Komando b) Rambo c) Terminátor 2

5

10

Vidím mrtvé lidi.

Svině klouzavý!

a) Šestý smysl b) Donnie Darko c) Noc oživlých mrtvol

a) Sharknado b) 50 odstínů šedi c) Pretty Woman

Řešení: 1B, 2A, 3B, 4A, 5A, 6B, 7B, 8C, 9C, 10C

Video Pass

1


1

Chat Pass

STBY

10X

5

6

8

a) nebezpečný železniční přejezd b) libru c) hřbitov

Stručně, prosím Keep it short and simple

E

F To máš teda smůlu Sucks to be you

Hledám Looking for

G Dík Thanks

I

J

Která sociální síť zavedla užívání # jako poslední? a) LinkedIn b) Pinterest c) ICQ

5

a) MySpace, kolem roku 1812 b) Facebook 2003 c) Twitter 2007

a) 2 b) 42 c) Čím víc #, tím víc Tweet

6

Jaký je dlouhodobě nejpopulárnější hashtag na Instagramu? a) #follow b) #pondělíjenejlepšídenvtýdnu c) #love

Řešení: 1B, 2C, 3A, 4B, 5A, 6C 40

H Miluju tě I love you

Nejsem právník I am not a laywer

4

Kolik # se doporučuje napsat do Tweetu?

a) 30 b) 42 c) Čím víc #, tím víc Instagram

D

C

Na jaké sociální sítí se # objevil jako první a kdy?

Kolik # můžete maximálně napsat do postu na Instagramu?

B Pokud vím As far as I know

Nováček, neboli lama Newbie

2

3

KISS

A

Hned jsem zpátky Be right back

Co původně znak „#“ označoval?

10

IANAL

Přečti si sakra návod Read the fucking manual

Od rána do večera můžete chatovat v aplikacích WhatsApp, Viber, Messenger, Telegram nebo Message+.

1

L4

9

BRB

4

AFK 7

RTFM

NOOB

Možná umíte naťukat sto dvacet znaků za minutu levým palcem u nohy a ještě jste se nesetkali s otázkou, na kterou nelze odpovědět WTF OMG LOL. To ale ještě neznamená, že patříte do chatařské elity. Abyste do ní postoupili, musíte zvládat daleko těžší špeky. Zkuste přiřadit následující zkratky k jejich správnému významu.

3

2

143

Řešení: 1H, 2F, 3G, 4B, 5C, 6A, 7E, 8I, 9J, 10D

VÁNOČNÍ MODLY PŘÍLOHA

Social Pass Hashtagy zaplavily internet. Nejvíc to platí o takových těch omletých jako #love, #me, #cute, #girl nebo #photooftheday. Nebo o jménech celebrit, které označujeme v marné naději, že nás tagnou zpátky (netagnou, fakt ne). K tomu si připočtěte lidi, kteří dvojitý křížek z nějakého důvodu píšou před každé slovo ve zprávě, a máte internet zahashtagovaný tak, že klidně zapomeneme, proč se vlastně tyhle drobné rozcestníky vůbec zaváděly. Své #vědomosti si ověřte v následujícím kvízu. Každý, kdo chce zůstat v obraze, ocení Social Pass, díky kterému může volně sjíždět Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat a Pinterest.


VÁNOČNÍ PŘÍLOHA

Music Pass

Lásko, mně ubývá sil Pavel Bobek

Jestli si občas v záchvatu masochismu pustíte do sluchátek nálož hezkých českých písniček, tak pro vás máme recept, jak z nich neztratit příčetnost. Zkuste uhádnout, které z nich jsou opravdu české a které jen přetextované ze zahraničí. Některé nás opravdu překvapily. Pusťte si originály a užasnete. S Music Passem se přitom nemusíte bát utrácení gigabajtů.

Mám boky jako skříň Ewa Farna

S

Cloud Pass

4 GB

2 bajty

E

I 70487 GB

Je jaká je Karel Gott

Řešení: Lásko, mně ubývá sil – Lucille (Kenny Rodgers), Báječná ženská – Good Hearted Woman (Waylon Jennings), Hodinový hotel – originál, Franky Dlouhán – Try a Little kindness (Glen Campbell), Mám boky jako skříň– All About That Bass (Meghan Trainor), Amerika –originál, Chytila jsem na pasece motýlka – I Only Want to Be With You (Dusty Springfield), Je jaká je – Sereno è (Drupi)

O

T

Amerika Lucie

Chytila jsem na pasece motýlka Helena Vondráčková

B

1 KB

Franky Dlouhán Brontosauři

Hodinový hotel Mňága a Ždorp

Streamujte si hudbu v aplikacích Apple Music, MusicJet, Evropa 2, Youradio, Tidal, Spotify, Frekvence 1, Deezer Music Player, Pigy, Radio Wave, iRadio a Radiotéka.

5048 KB

Báječná ženská Michal Tučný

J

2 MB

5 bitů

C 2 TB

R 420 GB

Řešení: 5 bitů < 2 bajty < 1 KB < 2 MB < 5048 KB < 4 GB < 420 GB < 2 TB < 70487 GB 41

Jestli si rádi ukládáte data do cloudu, abyste je měli přístupná odkudkoliv, zamilujete si Cloud Pass. Měli byste ale taky tušit, jak velké vaše soubory vlastně jsou. Jestli se vám na ten váš Cloud vejdou. A k tomu potřebujete znát jednotky velikosti dat. Což si teď ověříme. Seřaďte datové objemy od nejmenšího do největšího a vyjde vám správná tajenka.

Tahle novinka mezi našimi Passy je skvělá pro každého, kdo si zálohuje fotky, tabulky a jakékoliv jiné soubory. Bez čerpání dat s ní můžete ukládat a stahovat přes Microsoft OneDrive, Disk Google (pro iOS Google Drive), Box a Dropbox.


VÁNOČNÍ PŘÍLOHA

Každý Štědrý večer se šíleně přežeru Ondřej Sokol si v naší vánoční reklamě znovu zahrál oblíbeného strýce Carlose. Povedlo se nám ho při natáčení chytit a vyzpovídat.

Přijde vám nějaká filmová hláška fakt otravná? Ani ne. Co si vybavuju, tak mi šíleně otravná přišla jenom Leninova hláška Učit se, učit se, učit se. A tu bohužel neřekl ve filmu, ale ve skutečnosti. Těšíte se na svátky? Užíváte si je, nebo je to pro vás stres? Je to asi obojí. Při tom minimu volného času, který mám, je příprava a shánění dárků opravdu strašná honička, ale tak strašně se vždycky těším, jestli budou mít děti radost, že to ten stres rozhodně přebije.

Ve kterém českém filmu byste si chtěl zahrát a který filmový citát byste chtěl na plátně říct? Já bych rozhodně chtěl hrát Ádu Čuřila ve filmu Škola základ života. A říkal bych rád všechny jeho věty, protože jsou jedna lepší než druhá. Třeba když mu profesor říká, že z jeho dechu cítí tabák, tak já miluju Čuřilovu odpověď: Prosím, pane profesore, můj otec je velmi silný kuřák, a když s ním po večerech diskutuji o učivu, tak načichnu jeho silnými doutníky.

42


VÁNOČNÍ PŘÍLOHA

Vybíráte dárky na poslední chvíli? Ano. A důvod to má ten, že já miluju dávat dárky. Takže když nějaký koupím přes rok, tak to nevydržím většinou ani den, a hned ho dotyčnému dám. A potom mi na Vánoce chybí nápady. Zaplaťpánbů za dopisy Ježíškovi. Dětem je už teda osmnáct a čtrnáct, takže už dopisy dávno nedáváme za okno, já je v noci tajně nekradu, a nedělám překvapeného, že si je Ježíšek opravdu odnesl, ani nedělám ještě překvapenějšího, proč je přečetl a dal na stůl do mojí pracovny, když je tam děti v lednu náhodou najdou. Je to už pár let, co se mě děti zeptaly: Tati, a skutečně to vyžaduje Ježíšek nutně napsaný jako dopis, nebo ti stačí mail nebo esemeska? A já se zděsil: Dopis Ježíškovi esemeskou, jo?! A odpověď byla: Prosímtě, uklidni se, na konci bude několik smajlíků vánočního stromečku, sněhuláka a ryby, takže to bude s atmosférou. Dodržujete nějakou tradici? Dodržuju spoustu tradic. Že se každý Štědrý večer šíleně přežeru. Že i když se přežeru, tak v noci přežranej vstanu a jdu tajně do lednice krást další salát a kapra. Tradičně si potom v noci slíbím, že tuhle čuňárnu už nikdy neudělám, a tradičně ráno zase kapra i salát snídám, a kašlu na předsevzetí. A máte recept, jak si zaručeně vykouzlit vánoční atmosféru? To nevím. Asi hlavně na nic netlačit a  nechtít za každou cenu cítit vánoční atmosféru. Vánoce jsou krásné, i když jsou jenom obyčejně hezké. Když se dostaví nějaká speciální vánoční atmosféra, je to příjemný bonus navíc. Naším vánočním dárkem pro zákazníky jsou Vodafone Passy, se kterými si mohou užít aplikace bez čerpání dat. Jaké aplikace používáte vy nejvíc? Tak teď jste mi dali. Jelikož si pamatuju, že můj iPhone někde ukládá statistiky, čím trávím čas, tak se mrknu... a protočí se mi panenky, jak detailně a nepřetržitě mě můj telefon sleduje a analyzuje. Nicméně tedy díky tomu vím, že jsou to nejvíc, a to přibližně polovinu, sociální sítě, a potom čtvrtinu času něco tvořím, a čtvrtinu času na něco koukám.

Jste sluchátková bytost? Při čem všem sluchátka nosíte? Pro mě je hudba mimořádně důležitá. Byly doby, kdy jsem nosil sluchátka téměř při čemkoliv, protože poslouchat hudbu bylo absolutní štěstí a téměř životní nutnost. Dneska už pracovní povinnosti tuhle zálibu vytlačily. Tak aspoň když sednu vždycky ráno nebo v noci na kolo, tak je to taky můj čas, kdy si užívám sluchátka a hudbu. Myslíte si taky, že hudba umřela v devadesátkách? Nebo naopak vstala z mrtvých? Vůbec si nemyslím, že by hudba umřela. To se nestane nikdy. Hudba je téměř dokonalé umění, je naprosto exaktní a zároveň má přímý dosah do té nejvíc abstraktní a emotivní části naší duše. A v době dospívání a  době největšího duševního růstu je hudba pro každého, téměř bez výjimky, skoro životně důležitá. Jenom ten úložný prostor na hudbu v hlavě člověka není neomezený a v jistém věku se naplní, tedy si myslím, a člověk ztratí schopnost vnímat hudbu tak zásadně, jako ji vnímal. A proto má každá generace v pozdějším věku pocit, že v šedesátkách, sedmdesátkách, osmdesátkách, a tak dále, a tak dále, hudba umřela. Ale není to tak. Hudba bude žít věčně, a je to jedna z nejkrásnějších věcí na světě.

íškovi ž e J s i p Do ! kou, jo? e, s e m e s e uklidni s k , ě t m í s Pro e několi d u b i c n na ko nočního á v ů k í l j sma ku, stromeč a ryby, ka sněhulá bude takže to ou. fér s atmos

43


VÁNOČNÍ PŘÍLOHA

Takhle se točila naše vánoční reklama Režie se jako tradičně ujal Vojta Kotek a na fotkách určitě poznáte krásné náměstí v Kadani. Všechno o vánočním dárku, který vás bude těšit celý příští rok, najdete na stránce 78. Mrkněte se rychle, protože čím dřív si dárek rozbalíte, tím déle si ho budete moci užít!


45


46

3IJÃ&#x2C6;VOXwHQVWYÃ&#x2C6;

7DG\MH 3IJÃ&#x2C6;VOXwHQVWYÃ&#x2C6; 9RGDIRQRYR SRGVWURPHèHN 3IJÃ&#x2C6;VOXwHQVWYÃ&#x2C6;

46

$SOLNDFH(FKR

48

9wHRWHOHIRQHFK

49

7HOHIRQ\RG.è

60

3IJHGSODFHQ¼QDEÃ&#x2C6;GND H'RKOHG

8GöOHMWHR9¼QRFÃ&#x2C6;FKUDGRVWVREöQHERVYÃ&#x2DC;P EOÃ&#x2C6;]NÃ&#x2DC;P0Å&#x2020;Å&#x201D;HWHMHSRWöwLWRULJLQ¼OQÃ&#x2C6;PLG¼UN\ SUROHSwÃ&#x2C6;SRVOHFKKXGE\QHERWIJHEDLQWHUDNWLYQÃ&#x2C6;PL KUDèNDPL7\KOHY\FK\W¼YN\VLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHSRIJÃ&#x2C6;GLW QDvodafone.cz/prislusenstviQHERREMHGQDW GRMDNÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\ 62

64

3IJLSRMHQÃ&#x2C6;V9RGDIRQHP 6WXGHQWVNÃ&#x2DC;WDULI 1DEÃ&#x2C6;GND

66

68

Bezdrátová sluchátka BeoPlay EARSET 9Ã&#x2DC;GUÅ&#x201D;DÅ&#x201D;KRGLQQDMHGQRQDELWÃ&#x2C6; ,QWHJURYDQÃ&#x2DC;PLNURIRQSURKDQGVIUHH WHOHIRQRY¼QÃ&#x2C6; 5\FKOÃ&#x201E;QDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;SRPRFÃ&#x2C6;86%&

69

7DULI\SURMHGQRWOLYFH 7DULI\SURURGLQX

71

.RPELQRYDQ¼QDEÃ&#x2C6;GND 7DULI\SURILUP\ 9¼QRèQÃ&#x2C6;QDGÃ&#x2C6;OND

70

72 .è

74 78

Sphero Spider-Man UÅ&#x201D;LMWHVLREMHYRY¼QÃ&#x2C6; GREURGUXÅ&#x201D;QÃ&#x201E;KRVYöWD0DUYHO +UDèNDRYO¼GDQ¼VPDUWSKRQHP QHERWDEOHWHP çHN¼Y¼VQöNROLNKRGLQKHU YHVSROHèQRVWLLQWHUDNWLYQÃ&#x2C6;KR 6SLGHU0DQD 5HDNFHQDSIJÃ&#x2C6;ND]\Y\MDGIJRY¼QÃ&#x2C6; HPRFÃ&#x2C6;SRK\EOLYÃ&#x2DC;PDRèLPD

.è


3IJÃ&#x2C6;VOXwHQVWYÃ&#x2C6;

47

Více na vodafone.cz/prislusenstvi

.DPHUDGRDXWD

.è

 =¼]QDPRY¼NDPHUD*DUPLQ'DVK&DP: V*36SIJLMÃ&#x2C6;PDèHP Â&#x2039;VQÃ&#x2C6;PDè]DFK\FXMÃ&#x2C6;FÃ&#x2C6;GöQÃ&#x2C6;QDFHOÃ&#x201E; YR]RYFH 9DURY¼QÃ&#x2C6;SIJHGèHOQÃ&#x2C6;VU¼Å&#x201D;NRXSIJLRSXwWöQÃ&#x2C6; MÃ&#x2C6;]GQÃ&#x2C6;KRSUXKX 8ORÅ&#x201D;HQÃ&#x2C6;]¼]QDPXSIJHGNROL]Ã&#x2C6;YMHMÃ&#x2C6;P SUÅ&#x2020;EöKXDWöVQöSRQÃ&#x2C6; 2YO¼G¼QÃ&#x2C6;KODVHP 0SL[IRWRDSDU¼WVIXQNFÃ&#x2C6; IRWRGRNXPHQWDFHDPLNURIRQ .RPSDWLELOLWDVSDPöļRYÃ&#x2DC;PLNDUWDPLPLFUR 6' PD[*%

.è

Bezdrátový reproduktor BeoPlay P6 Â&#x2039;R]YXèHQÃ&#x2C6;%DQJ 2OXIVHQVNYDOLWQÃ&#x2C6;P]HVLORYDèHP 1HSIJHWUÅ&#x201D;LWÃ&#x201E;SIJHKU¼Y¼QÃ&#x2C6;DÅ&#x201D;KRGLQ QDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;SIJLEOLÅ&#x201D;QöKRGLQ\

 =DEXGRYDQÃ&#x2DC;PLNURIRQSURY\IJL]RY¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQQÃ&#x2C6;FKKRYRUÅ&#x2020;QHER VSXwWöQÃ&#x2C6;KODVRYÃ&#x201E;KRDVLVWHQWD

Sphero R2-D2 5'QHQÃ&#x2C6;MHQDVWURPHFKDQLFNÃ&#x2DC;GURLG]SRSXO¼UQÃ&#x2C6; 6WDU:DUVV¼J\DOHWDNÃ&#x201E;LQWHUDNWLYQÃ&#x2C6;GURQ '¼ONRYÃ&#x201E;RYO¼G¼QÃ&#x2C6;SIJHV%OXHWRRWK GRVDKDÅ&#x201D;P

3 RO\NDUERQ¼WRYÃ&#x201E;WöORRGROQÃ&#x201E;SURWLSRwNR]HQÃ&#x2C6; 'Ã&#x2C6;N\IXQNFLKRORJUDILFNÃ&#x201E;VLPXODFHPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHSIJHVREUD]RYNX WDEOHWXQHERWHOHIRQX]NRXPDWSIJHGDOHNRXJDOD[LL 6WDU:DUVQDKOÃ&#x201E;GQRXWGRLQWHULÃ&#x201E;UXORGÃ&#x2C6;DGDOwÃ&#x2C6;FKPÃ&#x2C6;VW NWHU¼Y¼V]DMÃ&#x2C6;PDMÃ&#x2C6;

.è

&HQ\XY¼GÃ&#x2C6;PHYèHWQö'3+DMVRXSODWQÃ&#x201E;GRGDOwÃ&#x2C6;DNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\

Toto je jen ochutnávka, u nás toho e-HÅ&#x201D;Ã&#x2C6;wHNpPÅ&#x2020;Å&#x201D;HSRIJÃ&#x2C6;GLWPQRKHPYÃ&#x2C6;F 1DSIJÃ&#x2C6;NODG ]DGQÃ&#x2C6;NU\W\DSRX]GUD WYU]HQ¼VNOD VÃ&#x2C6;ļRYÃ&#x201E;QDEÃ&#x2C6;MHèN\ DXWRQDEÃ&#x2C6;MHèN\fDVSRXVWXGDOwÃ&#x2C6;KR


48

Zadáno pro Vodafone

Více na laboratornadacevodafone.cz

&KFHWHOLSURMHNWSRGSRIJLW]DSRMWHVH GRVYöWRYÃ&#x201E;KRVY¼WNXG¼UFRYVWYÃ&#x2C6;*LYLQJ 7XHVGD\DSIJLVSöMWHQDYÃ&#x2DC;YRMDSOLNDFH 6EÃ&#x2C6;UNXQDMGHWHQDVWU¼QN¼FK www.darujme.cz/aplikaceecho D1DGDFH9RGDIRQHY\EUDQRXè¼VWNX ]GYRMQ¼VREÃ&#x2C6; 3IJLVSöWO]HMHGQRGXwH WDNÃ&#x201E;RVNHQRY¼QÃ&#x2C6;P WRKRWRNÃ&#x17D;GXèWHèNRX SUR45SODWE\YHYDwÃ&#x2C6; EDQNRYQÃ&#x2C6;DSOLNDFL 3RGDIJÃ&#x2C6;OLVHY\EUDWGRVWDWHNILQDQèQÃ&#x2C6;FK SURVWIJHGNÅ&#x2020;EXGHDSOLNDFHKRWRY¼GR NRQFHURNX1H]DSRPHÄ£WHVLMLKQHG YOHGQXVW¼KQRXWYHVYÃ&#x201E;P$SS6WRUH QHER*RRJOH3OD\DE\VWHLY\PRKOL SIJLVSöWNQDOH]HQÃ&#x2C6;SRKIJHwRYDQÃ&#x2DC;FKGöWÃ&#x2C6;

3RPR]WHQDMÃ&#x2C6;WGöWLYRKURÅ&#x201D;HQÃ&#x2C6; Å&#x201C;LYRW\SRKIJHwRYDQÃ&#x2DC;FKGöWÃ&#x2C6;SRPÅ&#x2020;Å&#x201D;H]DFKU¼QLWPRGHUQÃ&#x2C6; WHFKQRORJLH3ROLFHMQÃ&#x2C6;GDWDE¼]He'Ã&#x2C6;WöYRKURÅ&#x201D;HQÃ&#x2C6;pEXGHQRYö SURSRMHQDSIJÃ&#x2C6;PRGREH]SODWQÃ&#x201E;DSOLNDFHNWHU¼E\PöOD]DèÃ&#x2C6;W IXQJRYDWQDSIJHORPXURNX3¼WU¼QÃ&#x2C6;WDNEXGHMHwWöHIHNWLYQöMwÃ&#x2C6; 1DSRGSRUXGRNRQèHQÃ&#x2C6;DSOLNDFHSU¼YöWHêSUREÃ&#x2C6;K¼G¼UFRYVN¼YÃ&#x2DC;]YD .DÅ&#x201D;GÃ&#x2DC;URNVHYçHVNXS¼WU¼SRGHVÃ&#x2C6;WN¼FK GöWÃ&#x2C6;NWHUÃ&#x201E;MVRXRKURÅ&#x201D;HQ\QDÅ&#x201D;LYRWöQHER ]GUDYÃ&#x2C6;3IJLMHMLFKKOHG¼QÃ&#x2C6;VHSRèÃ&#x2C6;W¼NDÅ&#x201D;G¼ KRGLQDDVXEÃ&#x2DC;YDMÃ&#x2C6;FÃ&#x2C6;PèDVHPwDQFHQDMHMLFK QDOH]HQÃ&#x2C6;SUXGFHNOHV¼'YRMLFHSROLFLVWÅ&#x2020;SIJLwOD VSIJHYUDWQÃ&#x2DC;PQ¼SDGHP]DSRMLWGRS¼WU¼QÃ&#x2C6; LKQHGRGMHKRSRè¼WNXwLURNRXYHIJHMQRVW SURVWIJHGQLFWYÃ&#x2C6;PPRELOQÃ&#x2C6;DSOLNDFH $SOLNDFL(FKRNWHURXSIJHGVWDYLOLYU¼PFL NDPSDQö9LF2FL9LF9LGLSURSRMLOLVSROLFHMQÃ&#x2C6; GDWDE¼]Ã&#x2C6;SRKIJHwRYDQÃ&#x2DC;FKGöWÃ&#x2C6;WDNÅ&#x201D;H YRNDPÅ&#x201D;LNXNG\SROLFLHSIJLG¼SRSLVDIRWNX QRYÃ&#x201E;KRSIJÃ&#x2C6;SDGXVHLQIRUPDFHSIJHQHVRX GRDSOLNDFHDXSR]RUQÃ&#x2C6;MHMÃ&#x2C6;KRXÅ&#x201D;LYDWHOH

7HQVHSDNPÅ&#x2020;Å&#x201D;HREH]IJHWQöMLNRXNDWNROHP VHEHDKOHGDQÃ&#x201E;GÃ&#x2C6;WöSR]QDWçÃ&#x2C6;PYÃ&#x2C6;FHOLGÃ&#x2C6; EXGHDSOLNDFLSRXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;YDWWÃ&#x2C6;PHIHNWLYQöML EXGHV\VWÃ&#x201E;PIXQJRYDW e9VRXèDVQÃ&#x201E;GREöPRGHUQÃ&#x2C6;FKWHFKQRORJLÃ&#x2C6; E\VHQöNWHUÃ&#x201E;SURFHV\GDO\]HIHNWLYQLW D]U\FKOLW9]KOHGHPNWRPXÅ&#x201D;HSUREOHPDWLND SRKIJHwRYDQÃ&#x2DC;FKGöWÃ&#x2C6;SDWIJÃ&#x2C6;PH]LW\QHMYÃ&#x2C6;FH SDOèLYÃ&#x201E;UR]KRGOLMVPHVH]DPöIJLWSU¼Yö QD]DSRMHQÃ&#x2C6;wLUwÃ&#x2C6;YHIJHMQRVWLGRS¼WU¼QÃ&#x2C6;SR RKURÅ&#x201D;HQÃ&#x2DC;FKGöWHFKD]YÃ&#x2DC;wLWWDNwDQFLQDMHMLFK QDOH]HQÃ&#x2C6;pIJÃ&#x2C6;N¼0DUWLQ.DLVHUSROLFLVWDDDXWRU DSOLNDFH(FKRNWHU¼Y]HwOD]HVWDUWXSRYÃ&#x201E;KR SURJUDPX/DERUDWRIJ1DGDFH9RGDIRQH


3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

49

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9<%5$1¤352'(-1<652=k¨ı(128 1$%¨'.287(/()21Å&#x2026;$7$%/(7Å&#x2026;

9Ã&#x2DC;PöQD displeje WHOHIRQX ]GDUPD

Brno

Praha

PöVÃ&#x2C6;FH od nákupu

â&#x20AC;¢ *DOHULH9DÄ£NRYND â&#x20AC;¢ 0DVDU\NRYD â&#x20AC;¢ OC Olympia

â&#x20AC;¢ &HQWUXP&KRGRY â&#x20AC;¢ &HQWUXP

â&#x20AC;¢ =H\HURYD

çHUQÃ&#x2DC;0RVW â&#x20AC;¢ 'HMYLFN¼ â&#x20AC;¢ Jugoslávská 11 â&#x20AC;¢ NC Eden â&#x20AC;¢ 2&$UN¼G\ â&#x20AC;¢ 2&$WULXP)ORUD â&#x20AC;¢ 2&1RYRGYRUVN¼3OD]D â&#x20AC;¢ 2&1RYÃ&#x2DC;6PÃ&#x2C6;FKRY â&#x20AC;¢ 2&/HWÄ£DQ\ â&#x20AC;¢ Palladium â&#x20AC;¢ 9¼FODYVNÃ&#x201E;Q¼PöVWÃ&#x2C6;

/LEHUHF

3URVWöMRY

çHVNÃ&#x201E;%XGöMRYLFH

â&#x20AC;¢ ,*<&HQWUXP3UDÅ&#x201D;VN¼ +UDGHF.U¼ORYÃ&#x201E;

â&#x20AC;¢ 2&)XWXUXP -LKODYD

â&#x20AC;¢ &LW\3DUN .DUORY\9DU\

â&#x20AC;¢ OC Nisa

â&#x20AC;¢ .RQHèQ¼

0ODG¼%ROHVODY

7¼ERU

â&#x20AC;¢ (UEHQRYD

0RVW

7HSOLFH

â&#x20AC;¢ 5DGQLèQÃ&#x2C6; 2ORPRXF

â&#x20AC;¢ Q¼PöVWÃ&#x2C6;6YRERG\ 

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu

6OHYDQDWHOHIRQ SODWÃ&#x2C6;YSIJÃ&#x2C6;SDGöMHKR SRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VHVPORXYRX V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;P SOQöQÃ&#x2C6;PRG.è

Ceny

Vodafone Smart N8

Vodafone Smart E9

Nokia 1

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

&HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

24

24

24

QRYLQNDGRVWXSQ¼YSUÅ&#x2020;EöKX PöVÃ&#x2C6;FH

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020;

â&#x20AC;¢ *DOHULHkDQWRYND â&#x20AC;¢ Globus

µVWÃ&#x2C6;QDG/DEHP

â&#x20AC;¢ 2&)RUXP

Dostupnost

2VWUDYD

=OÃ&#x2C6;Q

Aktuální dostupnost

â&#x20AC;¢ $YLRQ6KRSSLQJ3DUN â&#x20AC;¢ 1RY¼.DUROLQD

Získejte slevu .è

9Ã&#x2C6;FHQDVWUDQö

Standardní cena

â&#x20AC;¢ OC Olympia

9R/7( D:L)L volání

â&#x20AC;¢ NYöWQD

SRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH ]HSWHMWHVHQ¼V

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX

3DUGXELFH

â&#x20AC;¢ $WULXP3DODFH

Technická specifikace

3O]HÄ£

2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

â&#x20AC;¢ Q¼PöVWÃ&#x2C6;5HSXEOLN\

'LVSOHMYFP

FP

FP

FP

VÅ¡echny SIJÃ&#x2C6;VWURMHMH PRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDW GRNWHUÃ&#x201E;NROL SURGHMQ\RVREQö nebo e-mailem.

RozliÅ¡ení displeje &HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0 3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

²

²

²

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

r*%

r*%

r*%

Procesor

²*+]

²*+]

²*+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%s

0LFUR86%

0LFUR86%s

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[rr

0SL[r

0SL[rs

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

2400

2000

2150

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rr

rrs

%OXHWRRWK

r

r

r

)UHNYHQFH 0+] /7(

 

 

 

5R]PöU\ PP

²²

²²

²²

Speciální certifikace

s

s

s

)RUP¼W6,0'XDO6,0

NanoSIM

NanoSIM/DUAL

NanoSIM

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MHX]DYIJHQÃ&#x2C6; Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


50

3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9R/7( D:L)L volání

9Ã&#x2DC;PöQD displeje WHOHIRQX ]GDUPD

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

PöVÃ&#x2C6;FH od nákupu

9Ã&#x2C6;FHQDVWUDQö

Získejte slevu

6OHYDQDWHOHIRQ SODWÃ&#x2C6;YSIJÃ&#x2C6;SDGöMHKR SRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VHVPORXYRX V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;P SOQöQÃ&#x2C6;PRG.è

Ceny Standardní cena

Xiaomi Redmi 5A

Vodafone Smart N9 lite

Xiaomi Redmi 6A

Huawei Y5 2018

Vodafone Smart N9

LG K9

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

&HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

24

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

SRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH ]HSWHMWHVHQ¼V

PRGU¼YDULDQWDGRVWXSQ¼ YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

'LVSOHMYFP

FP

FP

FP

FP

FP

FP

720 Ã&#x2014; 1280

²

720 Ã&#x2014; 1440

720 Ã&#x2014; 1440

720 Ã&#x2014; 1440

720 Ã&#x2014; 1280

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

Procesor

²*+]

²*+]

²*+]

²*+]

²*+]

²*+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

Rozlišení displeje

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

3000

2460

3000

3020

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrs

rrs

rrs

rrs

rrr

rrs

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

r

 

 

 

 

 

 ²²

)UHNYHQFH 0+] /7(

²²

²²

²²

²²

²²

Speciální certifikace

5R]PöU\ PP

s

s

s

s

s

s

)RUP¼W6,0'XDO6,0

NanoSIM/DUAL

NanoSIM

NanoSIM/DUAL

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

 9wHFKQ\FHQ\XY¼GÃ&#x2C6;PHLV'3+DMVRXSODWQÃ&#x201E;GRDNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\


3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

51

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9R/7( D:L)L volání

Xiaomi Redmi S2 Ceny

9R/7( D:L)L volání

Nokia 3.1

Xiaomi Redmi 6

Získejte slevu .è

Huawei Y6 Prime 2018

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

Samsung Galaxy J3 2017

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

Samsung Galaxy J4 Plus

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

24

]ODW¼YDULDQWDGRVWXSQ¼ YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

QRYLQNDGRVWXSQ¼ YSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FH

$QGURLGâ&#x20AC;¢

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost ]ODW¼YDULDQWD GRVWXSQ¼YHVKRSX

Aktuální dostupnost 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7

$QGURLGâ&#x20AC;¢

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

FP

FP

FP

FP

FP²

²

²

²

²

²

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

Procesor

²*+]

² ²*+]²*+]

²*+]

²*+]

²*+]

²*+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

3000

3000

2400

3300

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrs

rrr

rrr

rrs

rr

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

r

 

 

  ²²

'LVSOHMYFP Rozlišení displeje

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV )RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

)UHNYHQFH 0+] /7(

 

 

 

5R]PöU\ PP

²²

²²

²²

²²

²²

s

s

s

s

s

s

NanoSIM/DUAL

NanoSIM

NanoSIM/DUAL

NanoSIM/DUAL

NanoSIM

NanoSIM/DUAL

Speciální certifikace )RUP¼W6,0

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


52

3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9Ã&#x2DC;PöQD displeje WHOHIRQX ]GDUPD

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

PöVÃ&#x2C6;FH od nákupu

9Ã&#x2C6;FHQDVWUDQö

Získejte slevu

6OHYDQDWHOHIRQ SODWÃ&#x2C6;YSIJÃ&#x2C6;SDGöMHKR SRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VHVPORXYRX V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;P SOQöQÃ&#x2C6;PRG.è

Ceny

Vodafone Smart X9

Samsung Galaxy J5 2017

Sony Xperia XA1

Huawei P Smart

Samsung Samsung Galaxy J6 Plus Galaxy Xcover4

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

24

èHUYHQ¼YDULDQWD GRVWXSQ¼YHVKRSX

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

FP

FP

FP

FP

FP

FP

²

720 Ã&#x2014; 1280

720 Ã&#x2014; 1280

²

720 Ã&#x2014; 1480

720 Ã&#x2014; 1280

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

Procesor

²*+]

²*+]

²*+]

²*+]

Rozlišení displeje

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

8Ã&#x2014; 8Ã&#x2014; ²*+]²*+] ²*+]²*+]

0LFUR86%&

0LFUR86%s

0LFUR86%&s

0LFUR86%s

0LFUR86%

0LFUR86%s

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

3100

3000

2300

3000

3300

2800

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrr

rrs

rrr

rrr

rrs

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

r

 

 

 

 

 

 

²²

²²

²²

²²

²²

²²

s

s

s

s

s

,3

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM/DUAL

0LFUR6,0

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

)UHNYHQFH 0+] /7( 5R]PöU\ PP

Speciální certifikace )RUP¼W6,0

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

53

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

Samsung Galaxy A6 Ceny

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Sony Xperia XA2

Získejte slevu .è

Huawei P20 lite

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Apple iPhone SE 32/128 GB

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

Samsung Huawei Galaxy A6 Plus Nova 3i

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

24

UÅ&#x2020;Å&#x201D;RY¼DèHUQ¼YDULDQWD GRVWXSQ¼YHY\EUDQÃ&#x2DC;FK SURGHMQ¼FK

SRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH ]HSWHMWHVHQ¼V

SRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH ]HSWHMWHVHQ¼V

QRYLQNDGRVWXSQ¼ YSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FH

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

OHYDQGXORY¼D]ODW¼ YDULDQWDGRVWXSQ¼ YHVKRSX

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

L26r

$QGURLGr

$QGURLGr

FP

FP

FP

FP

FP

FP

²

²

²

²

²

²

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

r*%

r*%

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

r*%

r*%

Procesor

²*+]

²*+]

² ²*+]²*+]

²*+]

²*+]

² ²*+]²*+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%s

0LFUR86%&s

0LFUR86%&s

/LJKWQLQJs

0LFUR86%s

0LFUR86%

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr 0SL[

Rozlišení displeje

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

3000

3300QHXY¼GÃ&#x2C6;VH3340

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrr

rrr

rrr

rrr

rrr

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

r

)UHNYHQFH 0+] /7(

 

 

 2100/2600

 

 2100/2600

 

5R]PöU\ PP

²²

²²

²²

²²

²²

²²

Speciální certifikace

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

)RUP¼W6,0'XDO6,0

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM/DUAL

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


54

3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9Ã&#x2DC;PöQD displeje WHOHIRQX ]GDUPD

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

PöVÃ&#x2C6;FH od nákupu

9Ã&#x2C6;FHQDVWUDQö

Získejte slevu

6OHYDQDWHOHIRQ SODWÃ&#x2C6;YSIJÃ&#x2C6;SDGöMHKR SRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VHVPORXYRX V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;P SOQöQÃ&#x2C6;PRG.è

Ceny

Nokia 7.1

Samsung Galaxy A7

Nokia 7 Plus

Apple iPhone 6s 32 GB

Xiaomi Mi MIX 2

Samsung Galaxy A8 (2018)

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

24

PRGU¼YDULDQWDYHVKRSX

SRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH ]HSWHMWHVHQ¼V

QRYLQNDGRVWXSQ¼ YSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FH

SRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH ]HSWHMWHVHQ¼V

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

QRYLQNDGRVWXSQ¼ YSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHYH Y\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

L26r

$QGURLGr

$QGURLGr

FP

FP

FP

FP

FP

FP

²

²

²

²

²

²

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

r*%

r*%

ss

ss

r*%

²*+]

²*+]

² ²*+]²*+]

²*+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%&

0LFUR86%&s

0LFUR86%&s

/LJKWQLQJ

0LFUR86%&s

0LFUR86%&s

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

Rozlišení displeje

Procesor

² ² ²*+]²*+] ²*+]²*+]

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

3000

3300

3400

3000

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrr

rrr

rrr

rrr

rrr

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

r

 

 

 

 

 

  ²²

)UHNYHQFH 0+] /7( 5R]PöU\ PP

²²

²²

²²

²²

²²

Speciální certifikace

â&#x20AC;&#x201C;

srr

IP54

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

,3

)RUP¼W6,0'XDO6,0

NanoSIM/DUAL

NanoSIM/DUAL

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM/DUAL

NanoSIM

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

55

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Huawei Nova 3 Apple iPhone 7 32 GB Ceny

9R/7( D:L)L volání

LG G7 ThinQ

Xiaomi Mi 8

Získejte slevu .è

Samsung Galaxy S8

9R/7( D:L)L volání

Apple iPhone 8 64/256 GB

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

YHVKRSX

YHVKRSX

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

PRGU¼YDULDQWDGRVWXSQ¼ YHVKRSX

]HSWHMWHVHQ¼V

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7

$QGURLGr

L26r

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

L26r

'LVSOHMYFP

FP

FP

FP

FP

FP

FP

²

²

²

²

²

²

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

ss

r7%

ss

r*%

ss

² ²*+]²*+]

²7ZLVWHU '0,360+]

²*+]

² ²*+]²*+]

² ²*+]²*+]

²0RQVRRQ0LVWUDO QP

0LFUR86%&s

/LJKWQLQJs

0LFUR86%&r

0LFUR86%&s

0LFUR86%&r

/LJKWQLQJr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

3750

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

30003000

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrr

rrr

rrr

rrr

rrr

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

r

 

 ²²

Rozlišení displeje

Procesor 7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6; )RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV )RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

)UHNYHQFH 0+] /7( 5R]PöU\ PP

 

 

 

 

²²

²²

²²

²²

²²

Speciální certifikace

â&#x20AC;&#x201C;

,3

,3

â&#x20AC;&#x201C;

,3

,3

)RUP¼W6,0'XDO6,0

NanoSIM/DUAL

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM/DUAL

NanoSIM

NanoSIM

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


56

3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9Ã&#x2DC;PöQD displeje WHOHIRQX ]GDUPD

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

PöVÃ&#x2C6;FH od nákupu

9Ã&#x2C6;FHQDVWUDQö

Získejte slevu

Sleva na telefon SODWÃ&#x2C6;YSIJÃ&#x2C6;SDGöMHKR SRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VHVPORXYRX V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;P SOQöQÃ&#x2C6;PRG.è

Ceny

Huawei P20 Pro

Sony Xperia XZ3

Samsung Galaxy S9 64/256 GB

Apple Samsung Huawei iPhone XR Galaxy S9 Plus Mate 20 Pro 64/128/256 GB 64 GB

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

24

YHVKRSX

*%YDULDQWDGRVWXSQ¼ YHVKRSX

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

QRYLQNDGRVWXSQ¼YSUÅ&#x2020;EöKX YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK PöVÃ&#x2C6;FH]HSWHMWHVHQ¼V

QRYLQNDGRVWXSQ¼ YSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHYH Y\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

L26r

$QGURLGr

$QGURLGr

FP

FP

FP

FP

FP

FP

²

1440 ²

²

²

²

²

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

r*%

r*%

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

r*%

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

² (²*+]²*+]

²0RQVRRQ0LVWUDO '0,360+]

Rozlišení displeje

Procesor 7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6; )RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV )RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

² ² ²*+]²*+] ²*+]²*+]

² ² ²*+] ²*+]²*+] ²*+]²*+]

0LFUR86%&s

0LFUR86%&r

0LFUR86%&r

/LJKWQLQJr

0LFUR86%&r

0LFUR86%&r

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr 0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

4000

3300

3000

2942

3500

4200

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrr

rrr

rrs

rrr

rrr

r

r

%OXHWRRWK )UHNYHQFH 0+] /7( 5R]PöU\ PP

  2300/2500/2600/5200 2100/2600

r

r

r

r

 1500/ 2100/2600

 2100/2300/2600

 2100/2600

 ²²

²²

²²

²²

²²

²²

Speciální certifikace

,3

,3rr

,3

,3

,3

,3

)RUP¼W6,0'XDO6,0

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

Nano SIM/DUAL

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

57

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020; 1DEÃ&#x2C6;GNDWDEOHWÅ&#x2020;

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

Samsung Galaxy Note 9 128/512 GB Ceny

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Apple iPhone X 64/256 GB

Získejte slevu .è

Apple iPhone Xs 64/256/512 GB

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

Apple iPhone Xs Max 64/256/512 GB

Vodafone Tab N8

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.èSRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH]HSWHMWHVHQ¼V

]HSWHMWHVHQ¼V

]HSWHMWHVHQ¼V

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

]HSWHMWHVHQ¼V

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP

$QGURLGr

L26r

L26r

L26r

$QGURLGr

FP

FP

FP

FP

FP

²

²

²

²

²

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

*%*%

*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

Rozlišení displeje

Procesor 7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6; )RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

ss

ss

ss

r*%

² ²*+]²*+]

²0RQVRRQ0LVWUDOQP

²0RQVRRQ0LVWUDO '0,360+]

²0RQVRRQ0LVWUDO '0,360+]

²*+]

0LFUR86%&r

/LJKWQLQJr

/LJKWQLQJr

/LJKWQLQJr

0LFUR86%s

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

5Mpix/â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$KQHXY¼GÃ&#x2C6;VH

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrs

rrs

rrs

rrs

%OXHWRRWK )UHNYHQFH 0+] /7( 5R]PöU\ PP

r

r

r

r

r

 

 

 

 ²²

²²

²²

²²

²²

Speciální certifikace

,3

,3

,3

,3

â&#x20AC;&#x201C;

)RUP¼W6,0'XDO6,0

Nano SIM/DUAL (Dual pouze 512GB verze)

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

0LFUR6,0

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


58

3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

1DEÃ&#x2C6;GNDWDEOHWÅ&#x2020;

Huawei MediaPad T5 Ceny

Samsung Galaxy Tab A 10.1

Apple iPad 32/128 GB

Apple 10.5 iPad Pro 64/256/512 GB

Apple 11 iPad Pro 64/256/512 GB

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

YHVKRSX

]HSWHMWHVHQ¼V

YHVKRSX

QRYLQNDGRVWXSQ¼ YSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FH

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

 9wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP RozliÅ¡ení displeje

$QGURLGr

$QGURLGr

L26r

L26r

L26r

FP

FP

FP

FP

FP

1200 Ã&#x2014; 1920

1200 Ã&#x2014; 1920

1536 Ã&#x2014; 2048

1668 Ã&#x2014; 2224

2388 x 1668

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

DÅ&#x201D;*%QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

r*%

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

Procesor 7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6; )RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

² ²*+²*+]

²*+]

²*+]

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

²0RQVRRQ0LVWUDO '0,360+]

0LFUR86%s

0LFUR86%s

/LJKWQLQJs

/LJKWQLQJs

0LFUR86%&s 0SL[rr

0SL[sr

0SL[rr

0SL[sr

0SL[rr

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

5100

7300

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

:L)L*36èWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrr

rrr

rrr

rr

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

)UHNYHQFH 0+] /7( 5R]PöU\ PP

800/850/900/ 1800/2100/2300/2600

800/850/900/ 1800/2100/2300

800/900/1800/2100/2600

800/900/1800/2100/2600

700/800/850/900/1500/ 1700/1800/1900/2100/ 2300/2600/3500/5200 ²²

²²

²²

²²

²²

Speciální certifikace

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

)RUP¼W6,0'XDO6,0

NanoSIM

Micro SIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WDEOHWXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

 9wHFKQ\FHQ\XY¼GÃ&#x2C6;PHLV'3+DMVRXSODWQÃ&#x201E;GRDNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\


3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

59

1DEÃ&#x2C6;GNDWDEOHWÅ&#x2020; 1DEÃ&#x2C6;GNDWODèÃ&#x2C6;WNRYÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9R/7( volání

9R/7( volání

9Ã&#x2DC;PöQD displeje WHOHIRQX ]GDUPD PöVÃ&#x2C6;FH od nákupu

9Ã&#x2C6;FHQDVWUDQö

Apple 12.9 iPad Pro Nokia 130 512 GB Ceny Standardní cena

Doro 1370

Nokia 3310

Nokia 8110 4G

CAT B35

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

&HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FK SURGHMQ¼FK

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FK SURGHMQ¼FK

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

QRYLQNDGRVWXSQ¼ YSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FH

YHVKRSX

 9wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP RozliÅ¡ení displeje &HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0 3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

L26r

EH]RSHUDèQÃ&#x2C6;KR V\VWÃ&#x201E;PX

EH]RSHUDèQÃ&#x2C6;KR V\VWÃ&#x201E;PX

1RNLD6HULHVs

.DL26s

.DL26s

FP

FP

FP

FP

FP

FP

Ã&#x2014;

²

²

²

Ã&#x2014;

²

DÅ&#x201D;*%QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

DÅ&#x201D;0%0%

DÅ&#x201D;0%0%

ss

DÅ&#x201D;*%0%

DÅ&#x201D;*%0%

ss

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

Procesor

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

s

²*+]

s

²*+]

²*+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

/LJKWQLQJs

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[rr

0SL[ss

0SL[rs

0SL[rs

0SL[rs

0SL[rs

0SL[

s

s

s

s

s

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

2300

:L)L*36èWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

sss

sss

sss

rrs

rrs

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

rs

s

s

 

 ²²

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6; .DSDFLWDEDWHULH P$K

)UHNYHQFH 0+] /7( 5R]PöU\ PP

Ã&#x2014;Ã&#x2014;

²²

²²

²²

Ã&#x2014;Ã&#x2014;

Speciální certifikace

s

s

s

s

IP52

,3

)RUP¼W6,0'XDO6,0

NanoSIM

0LQL6,0

0LFUR6,0s

0LFUR6,0

0LFUR6,0

0LFUR6,0'8$/

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WDEOHWXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


60

7HOHIRQ\RG.è

9Ã&#x2C6;FHQDvodafone.cz/telefony-za-korunu

.è

QHER

.è

Telefony XÅ&#x201D;RG.è

Vodafone Smart N9 .U¼VDYL]HEH]SHèQRVW

6WDULIHPWHê]Ã&#x2C6;VN¼WHY\EUDQÃ&#x201E;WHOHIRQ\MHQ]DNRUXQX QHERVSDU¼GQÃ&#x2C6;VOHYRXWDNÅ&#x201D;HQDY¼QRèQÃ&#x2C6;PG¼UNX PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHSIJÃ&#x2C6;MHPQöXwHWIJLW9Ã&#x2C6;FHWHOHIRQÅ&#x2020;VHVOHYRX QDMGHWHYFHQÃ&#x2C6;NXQDVWUs

 0SL[]DGQÃ&#x2C6;D0SL[ SIJHGQÃ&#x2C6;IRWRDSDU¼W çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020; 9HONÃ&#x2DC;GLVSOHM VPDOÃ&#x2DC;PLU¼PHèN\ $QGURLG2UHR +'UR]OLwHQÃ&#x2C6; 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

.è .è

Vodafone Smart E9

Vodafone Smart N9 lite

,WHQWRQHMOHYQöMwÃ&#x2C6;9RGDIRQH WHOHIRQSRGSRUXMH9R/7( D:L)LYRO¼QÃ&#x2C6;SUROHSwÃ&#x2C6; ]¼Å&#x201D;LWHNSIJLYRO¼QÃ&#x2C6;

-HGQRGXwHVSROHKOLYÃ&#x2DC; 3IJHNYDSLYöDWUDNWLYQÃ&#x2C6; 0SL[]DGQÃ&#x2C6;D0SL[ SIJHGQÃ&#x2C6;IRWRDSDU¼W 7H[WXURYDQ¼]¼GD SUROHSwÃ&#x2C6;GUÅ&#x201D;HQÃ&#x2C6; $QGURLG2UHR *RHGLWLRQ

 5RGLèRYVN¼NRQWUROD 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

 3UYQÃ&#x2C6;9RGDIRQHWHOHIRQ QDGYö6,0NDUW\ 1HMQRYöMwÃ&#x2C6;U\FKOHMwÃ&#x2C6; $QGURLG*R 6NYöOÃ&#x2DC;SRPöUFHQDYÃ&#x2DC;NRQ 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

Novinka .è .è

.è

.è

.è

.è

+XDZHL< .YDOLWQÃ&#x2C6;]SUDFRY¼QÃ&#x2C6;VSROX VQöNROLNDLQRYDWLYQÃ&#x2C6;PL SUYN\ 7)7/&'GLVSOHMQDEÃ&#x2C6;]Ã&#x2C6; +'UR]OLwHQÃ&#x2C6; 2GHP\N¼QÃ&#x2C6;REOLèHMHP $QGURLG 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

6DPVXQJ*DOD[\- .G\Å&#x201D;VHVQRXEÃ&#x2C6;VW\O VIXQNèQRVWÃ&#x2C6;1RYÃ&#x201E;PRGHO\ *DOD[\-E\O\QDYUKQXW\VH ]IJHWHOHPQDGHWDLO 7HQNÃ&#x2DC;FHORNRYRYÃ&#x2DC;PRGHUQÃ&#x2C6; GHVLJQ 0SL[]DGQÃ&#x2C6;IRWRDSDU¼W +'GLVSOHMVÃ&#x2022;KORSIJÃ&#x2C6;èNRX 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

1 DEÃ&#x2C6;GNDVHY]WDKXMHQDYwHFKQ\GRVWXSQÃ&#x201E;EDUHYQÃ&#x201E;YDULDQW\GDQÃ&#x201E;KRWHOHIRQX&HQ\MVRXSODWQÃ&#x201E;SURQRYÃ&#x201E;LVW¼YDMÃ&#x2C6;FÃ&#x2C6;]¼ND]QÃ&#x2C6;N\VHVPORXYRXV0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;PSOQöQÃ&#x2C6;P YHYÃ&#x2DC;wLDOHVSRÄ£.èDXY¼GÃ&#x2C6;PHMHYèHWQö'3+9Ã&#x2C6;FHLQIRUPDFÃ&#x2C6;QDYRGDIRQHF]WHOHIRQ\]DNRUXQXQHERXSURGHMQÃ&#x2C6;KRWÃ&#x2DC;PX


7HOHIRQ\RG.è

.è

61

9Ã&#x2C6;FHQDYRGDIRQHF]WHOHIRQ\]DNRUXQX QHER

.è

+XDZHL<3ULPH

Vodafone Smart X9

0LPRMLQÃ&#x2DC;FK]DMÃ&#x2C6;PDYÃ&#x2DC;FK IXQNFÃ&#x2C6;+XDZHLSIJLQ¼wÃ&#x2C6; LRGHPNQXWÃ&#x2C6;REOLèHMHPD ,36GLVSOHM

1DGYDwHRèHN¼Y¼QÃ&#x2C6; 1RYLQNDVHVSRXVWRX Y\FK\WDQÃ&#x2DC;FKIXQNFÃ&#x2C6; 'YRMLWÃ&#x2DC;IRļ¼NVQRèQÃ&#x2C6;P UHÅ&#x201D;LPHP 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P$QGURLG Oreo *%SDPöļ5$0DDÅ&#x201D;*% XÅ&#x201D;LYDWHOVNÃ&#x201E;SDPöWL 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

 3URW¼KOÃ&#x2DC;)XOO9LHZGLVSOHM 2GHP\N¼QÃ&#x2C6;VNHQHPREOLèHMH *RRJOH$QGURLG *%5$0 *%YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöWL 0SL[IRWRDSDU¼W 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

.è .è

.è

.è

.è

.è

+XDZHL3OLWH

6DPVXQJ*DOD[\$

'RNRQDOÃ&#x2DC;VPDUWSKRQH VGYRMLWÃ&#x2DC;PIRWRDSDU¼WHP

7HOHIRQY\XÅ&#x201D;Ã&#x2C6;Y¼IRWRDSDU¼W VHNWHUÃ&#x2DC;PWRKR]DFK\WÃ&#x2C6;WH YÃ&#x2C6;FHQHÅ&#x201D;GRSRVXG'LVSRQXMH WRWLÅ&#x201D;Â&#x2039;wLURNRÃ&#x2022;KOÃ&#x2DC;P DÂ&#x2039;XOWUDwLURNRÃ&#x2022;KOÃ&#x2DC;P REMHNWLYHP

 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P$QGURLG2UHR 3IJHGQÃ&#x2C6;IRWRDSDU¼W0SL[ 3URFHVRUVHèW\IJPLM¼GU\ VWDNWHP*+] DèW\IJPLM¼GU\VWDNWHP *+] *%SDPöļD*%5$0 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

 7IJL]DGQÃ&#x2C6;IRWRDSDU¼W\ çWHèNDRWLVNXSUVWXQDERNX WHOHIRQX (OHJDQWQÃ&#x2C6;DRGROQÃ&#x2DC;GHVLJQ 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

Novinka .è

Sony Xperia XZ3 ,QWHOLJHQWQÃ&#x2C6;GHVLJQ VPDUWSKRQX;SHULD;= MHHOHJDQWQÃ&#x2C6;RGROQÃ&#x2DC; DLQWXLWLYQÃ&#x2C6;

.è

 +'52/('GLVSOHM 9RGöRGROQ¼NRQVWUXNFH )RWRDSDU¼WVUR]OLwHQÃ&#x2C6;P 0SL[DXPöORXLQWHOLJHQFÃ&#x2C6; *%SDPöWL5$0DÅ&#x201D;*% XÅ&#x201D;LYDWHOVNÃ&#x201E;SDPöWL 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

+XDZHL0DWH3UR 3UÅ&#x2020;ORP\YWHFKQRORJLL RGVWUDQÃ&#x2C6;SIJHN¼Å&#x201D;N\PH]LWÃ&#x2C6;P RèHPVQÃ&#x2C6;WHDWÃ&#x2C6;PFRPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH GöODW ,NRQLFNÃ&#x2DC;GHVLJQ 1HMYÃ&#x2DC;NRQQöMwÃ&#x2C6;DQHMFK\WIJHMwÃ&#x2C6; PRGHO 9HON¼EDWHULHVNDSDFLWRX P$K 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

.è .è


62

3IJHGSODFHQ¼QDEÃ&#x2C6;GND

Více na vodafone.cz/predplacene-karty nebo 800 777 777

9\EHUWHVL]QDwLFK SIJHGSODFHQÃ&#x2DC;FKNDUHW 1HNDÅ&#x201D;GÃ&#x2DC;FKFHPÃ&#x2C6;WWDULIDWDNSURY¼VP¼PHSDU¼GQÃ&#x2C6;SIJHGSODFHQÃ&#x201E;NDUW\6WDèÃ&#x2C6;VLMHQY\EUDW

Karta na volání

Karta na data

9FHQöNDUW\MHEDOÃ&#x2C6;èHNQHRPH]HQÃ&#x201E;KR YRO¼QÃ&#x2C6;YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQDSUYQÃ&#x2C6;PöVÃ&#x2C6;F 3RNXGVLGRELMHWHGRGQÃ&#x2C6;RGDNWLYDFH ]Ã&#x2C6;VN¼WHKRQDGUXKÃ&#x2DC;PöVÃ&#x2C6;FMDNRG¼UHN 3RWÃ&#x201E;VHEXGHEDOÃ&#x2C6;èHNREQRYRYDW]D.è PöVÃ&#x2C6;èQö1DVWDYHQÃ&#x2C6;NDUW\VLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH MHGQRGXwHXSUDYLW

9FHQöNDUW\P¼WHEDOÃ&#x2C6;èHN0%GDW DQHRPH]HQÃ&#x201E;606YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQD SUYQÃ&#x2C6;PöVÃ&#x2C6;F3RNXGVLGRELMHWHGRGQÃ&#x2C6; RGDNWLYDFH]Ã&#x2C6;VN¼WHKRQDGUXKÃ&#x2DC;PöVÃ&#x2C6;FMDNR G¼UHN3RWÃ&#x201E;VHEXGHEDOÃ&#x2C6;èHNREQRYRYDW]D .èPöVÃ&#x2C6;èQö1DVWDYHQÃ&#x2C6;NDUW\PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH NG\NROLYXSUDYLW

$NWLYXMWHVL3URJUDPèW\IJNDDYROHMWHQD èW\IJLèÃ&#x2C6;VODGRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;]D.èPLQ 9RO¼QÃ&#x2C6;QDRVWDWQÃ&#x2C6;èÃ&#x2C6;VODYç5Y¼VEXGHVW¼W .èPLQ606VWRMÃ&#x2C6;.è

63URJUDPHPèW\IJNDEXGHWHYRODWQDèW\IJL Y\EUDQ¼èÃ&#x2C6;VOD]MDNÃ&#x201E;NROLYVÃ&#x2C6;Wö]D .èPLQ9RO¼QÃ&#x2C6;QDRVWDWQÃ&#x2C6;èÃ&#x2C6;VODY¼V EXGHVW¼W.èPLQD606.è

 3RNXGVHSIJLSRMÃ&#x2C6;WHNLQWHUQHWXDNWLYXMHVH Y¼PEDOÃ&#x2C6;èHN3IJLSRMHQÃ&#x2C6;QDPöVÃ&#x2C6;FVH0% GDWMHQ]D.è .DUWXSRIJÃ&#x2C6;GÃ&#x2C6;WH]D.è9FHQöMH([WUD NUHGLW.è

 .DUWDVWRMÃ&#x2C6;.èDYFHQöMH([WUDNUHGLW .è

=DNDÅ&#x201D;GÃ&#x201E;GRELWÃ&#x2C6;PLQLP¼OQö.è Y¼VRGPöQÃ&#x2C6;PHDÅ&#x201D;([WUDNUHGLWX QDYÃ&#x2C6;F6WDèÃ&#x2C6;VH]DUHJLVWURYDW9Ã&#x2C6;FHQD YRGDIRQHF]RGPHQ\

 9wHFKQ\FHQ\XY¼GÃ&#x2C6;PHLV'3+MVRX]DRNURXKOHQÃ&#x201E;QDFHOÃ&#x201E;NRUXQ\DSODWQÃ&#x201E;GRGDOwÃ&#x2C6;DNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\

Karta 26 pro studenty 6.DUWRXVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHY\EUDW]HEDOÃ&#x2C6;èNÅ&#x2020; NHNDUWö]DVNYöORXFHQX %DOÃ&#x2C6;èHNV*%GDWDQHRPH]HQÃ&#x2DC;PL606 v síti VVOHYRXMHQ]D.è 1HEREDOÃ&#x2C6;èHNVQHRPH]HQÃ&#x2DC;PYRO¼QÃ&#x2C6;P YVÃ&#x2C6;WLDPLQXWDPLGRRVWDWQÃ&#x2C6;FKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6; QDYUFKVHVOHYRX]D.è $NWLYRYDWVLMHPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHMDNSRWIJHEXMHWH %DOÃ&#x2C6;èN\O]HVWIJÃ&#x2C6;GDWQHERY\XÅ&#x201D;Ã&#x2C6;YDWRED VRXèDVQö &HQDNDUW\MH.è9FHQöMH([WUDNUHGLW .è


3IJHGSODFHQ¼QDEÃ&#x2C6;GND

63

9Ã&#x2C6;FHQDYRGDIRQHF]EDOLFN\

,VSIJHGSODFHQRX NDUWRXPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH YRODWQHRPH]HQö 6WDèÃ&#x2C6;VLDNWLYRYDWQDwHEDOÃ&#x2C6;èN\ NWHUÃ&#x201E;MVRXSURVWö

%DOÃ&#x2C6;èN\QD9RO¼QÃ&#x2C6; 9RO¼QÃ&#x2C6;YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQHRPH]HQö .è ZDwOHWH606YHWYDUX92/$1,9)),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

9RO¼QÃ&#x2C6;GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6; 1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXPLQXWGRRVWDWQÃ&#x2C6;FKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

.è ZDwOHWH606YHWYDUX92/$1,9)3/86QDèÃ&#x2C6;VOR7700

9RO¼QÃ&#x2C6;GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6; 1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXPLQXWGRRVWDWQÃ&#x2C6;FKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

Neomezené $QRQDwHEDOÃ&#x2C6;èN\MVRXQHRPH]HQÃ&#x201E;MDN SURYRO¼QÃ&#x2C6;WDNSUR606N\

Bez smlouvy 9wHFKQ\EDOÃ&#x2C6;èN\MVRXEH]HVPOXY D]¼YD]NÅ&#x2020;&HQXEDOÃ&#x2C6;èNXY¼P RGHèWHPH]NUHGLWX

3IJL]SÅ&#x2020;VRELYÃ&#x201E;

8NRQèHQÃ&#x2C6;EDOÃ&#x2C6;èNÅ&#x2020; VREQRYRY¼QÃ&#x2C6;P SRPöVÃ&#x2C6;FL 9SIJÃ&#x2C6;SDGöÅ&#x201D;HQHEXGHWHPÃ&#x2C6;WYGREö NG\VHEDOÃ&#x2C6;èHNREQRYXMHGRVWDWHèQÃ&#x2DC; NUHGLW]UXwÃ&#x2C6;VHY¼PDXWRPDWLFN\ 3RNXGKREXGHWHFKWÃ&#x2C6;WG¼OHY\XÅ&#x201D;Ã&#x2C6;YDW MHSRWIJHEDMHM]QRYXDNWLYRYDW%DOÃ&#x2C6;èHN WDNÃ&#x201E;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHMHGQRGXwH]UXwLWSIJHV0Å&#x2020;M 9RGDIRQH

%DOÃ&#x2C6;èN\VHY¼PSIJHVQöSRPöVÃ&#x2C6;FL DXWRPDWLFN\REQRYÃ&#x2C6;WDNÅ&#x201D;HVHRQLF QHPXVÃ&#x2C6;WHVWDUDW1DSIJÃ&#x2C6;NODGEDOÃ&#x2C6;èHN ]VHY¼PREQRYÃ&#x2C6; DWG

ZDwOHWH606YHWYDUX92/$1,9)3/86),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

9RO¼QÃ&#x2C6;GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;QHRPH]HQö .è ZDwOHWH606YHWYDUX92/$1,968'(),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

%DOÃ&#x2C6;èN\QD'DWDD606 500 0%GDWD606YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQHRPH]HQö

0Å&#x2020;Å&#x201D;HWHVLY\EUDWEDOÃ&#x2C6;èHNNWHUÃ&#x2DC;SU¼Yö SRWIJHEXMHWH$NG\Å&#x201D;]URYQDMHGHWH QDGRYROHQRXDFKFHWHPÃ&#x2C6;WRGWHOHIRQX SRNRMPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH]Å&#x2020;VWDWMHQXVYÃ&#x201E;KR NUHGLWX

6REQRYRY¼QÃ&#x2C6;PSRPöVÃ&#x2C6;FL

.è

.è ZDwOHWH606YHWYDUX'$7$),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

*%GDWD606YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQHRPH]HQö

1H]DSRPöģWHVL Y\]YHGQRXWY¼QRèQÃ&#x2C6; G¼UHNçHN¼QDY¼V QDVWU

.è ZDwOHWH606YHWYDUX'$7$),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

*%GDWD606YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQHRPH]HQö .è ZDwOHWH606YHWYDUX'$7$),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

'DWDQDYÃ&#x2C6;F 3RNXGEXGHWHPÃ&#x2C6;W QöNWHUÃ&#x2DC;]EDOÃ&#x2C6;èNÅ&#x2020;'DWDD606 QHER.RPSOHWDNWLYQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH VLQ\QÃ&#x2C6;YDSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQH Y\]YHGQRXWGDOwÃ&#x2C6;GDWDQDYÃ&#x2C6;F

%DOÃ&#x2C6;èN\.RPSOHW .RPSOHWYVÃ&#x2C6;WL *%GDW606DYRO¼QÃ&#x2C6;YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQHRPH]HQö

.è =DwOHWH606YHWYDUX.203/(79)),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

.RPSOHWGRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6; *%GDW606DYRO¼QÃ&#x2C6;GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;QHRPH]HQö

.è =DwOHWH606YHWYDUX.203/(7968'(),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700


64

3URŻUP\

Více na vodafone.cz/edohled

Vodafone eDohled: Pohlídáme cokoliv 9ODVWQÃ&#x2C6;WHYR]RYÃ&#x2DC;SDUNVWURMHQHERWIJHEDGRUXèXMHWH]¼VLON\ DFKFHWHPÃ&#x2C6;WYwHSRIJ¼GSRGNRQWURORX"'Ã&#x2C6;N\VOXÅ&#x201D;Eö9RGDIRQH H'RKOHGEXGHWHPÃ&#x2C6;WQHXVW¼OÃ&#x2DC;RQOLQHSIJHKOHGRWRPNGHVHY¼w majetek nachází. .è

Snadná instalace 1HPXVÃ&#x2C6;WHQLF]DSRMRYDWVOHGRYDFÃ&#x2C6;MHGQRWNX SIJLFK\WÃ&#x2C6;WHVLOQÃ&#x2DC;PPDJQHWHPDG¼WHGREDOÃ&#x2C6;NX nebo do zavazadla.

eDohled modul Standard

.è²PöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; .è

 %DWHULHY\GUÅ&#x201D;Ã&#x2C6;DÅ&#x201D;PöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;EH]QDELWÃ&#x2C6; 9 SRK\EXFFDNP 3 RVN\WXMHVW¼OÃ&#x2DC;SIJHKOHGRWHSORWö YOKNRVWLRWIJHVHFKSIJHNURèHQÃ&#x2C6;U\FKORVWL èDVHFKSURVWRMÅ&#x2020;DGDOwÃ&#x2C6;FKSDUDPHWUHFK

([WUÃ&#x201E;PQÃ&#x2C6;YÃ&#x2DC;GUÅ&#x201D;EDWHULH %DWHULHY\GUÅ&#x201D;Ã&#x2C6;GOHW\SXMHGQRWN\DÅ&#x201D;URN

eDohled â&#x20AC;&#x201C; Evropa Monitoring po celé EU 8NO¼G¼QHRPH]HQRXKLVWRULL DXPRÅ&#x201D;Ä£XMHQDVWDYHQÃ&#x2C6; OLERYROQÃ&#x201E;KRSRèWX geozón

.è ]DPöVÃ&#x2C6;F

Monitoring kdekoliv 9DULDQW\VOXÅ&#x201D;E\H'RKOHG eDohled Mini eDohled Evropa H'RKOHG6YöW

Dosah

Cena

SRX]HQDÃ&#x2022;]HPÃ&#x2C6;ç5

.èPöVÃ&#x2C6;èQö

monitoring po celé EU

.èPöVÃ&#x2C6;èQö

PRQLWRULQJSRFHOÃ&#x201E;PVYöWö

.èPöVÃ&#x2C6;èQö

'Ã&#x2C6;N\JORE¼OQÃ&#x2C6;6,0PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHVOHGRYDW VYÅ&#x2020;MPDMHWHNSRFHOÃ&#x201E;PVYöWö

9DULDQW\PRGXOÅ&#x2020;NWHUÃ&#x201E;VHOLwÃ&#x2C6;YÃ&#x2DC;GUÅ&#x201D;Ã&#x2C6;EDWHULH

eDohled modul Mini (nemá magnet) eDohled modul Standard eDohled modul Maxi

9Ã&#x2DC;GUÅ&#x201D;EDWHULHQDMHGQR nabití

Cena

PöVÃ&#x2C6;F

.è

DÅ&#x201D;PöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

.è

URN

.è

3RWIJHEXMHWHYÃ&#x2C6;FHLQIRUPDFÃ&#x2C6;RVOXÅ&#x201D;EöH'RKOHG"&KFHWHVLH'RKOHGNRXSLW" 5H]HUYXMWHVLVFKÅ&#x2020;]NXVQDwÃ&#x2C6;PSRUDGFHPSURILUHPQÃ&#x2C6;]¼ND]QÃ&#x2C6;N\ &HQ\XY¼GÃ&#x2C6;PHYèHWQö'3+DMVRXSODWQÃ&#x201E;GRGDOwÃ&#x2C6;DNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\

Obsluha a správa odkudkoliv $ļMHMHGQRWNDNGHNROLYWHUÃ&#x201E;QXPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHML RQOLQHQDVWDYLWDVOHGRYDW]SRUW¼OX


3URŻUP\

65

$XWRLPDWHUL¼ORQOLQH -VWHIJHPHVOQÃ&#x2C6;NNWHUÃ&#x2DC;MHQHXVW¼OHYWHUÃ&#x201E;QXDDXWRP¼WHQDORÅ&#x201D;HQR KRGQRWQÃ&#x2DC;PPDWHUL¼OHPQHERQ¼IJDGÃ&#x2C6;P"6H'RKOHGHPVHQHPXVÃ&#x2C6;WHE¼W QHFKDWDXWRQHERGRG¼YNX]DSDUNRYDQÃ&#x201E;PLPRVYÅ&#x2020;MGRVDK9\NUDGHQÃ&#x2C6; QHERRGWDÅ&#x201D;HQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHSIJHGHMÃ&#x2C6;W-HGQRGXwHVLGRDXWDPDJQHWHP SIJLSHYQöWHVOHGRYDFÃ&#x2C6;MHGQRWNXVYHONRNDSDFLWQÃ&#x2C6;EDWHULÃ&#x2C6;GÃ&#x2C6;N\QÃ&#x2C6;Å&#x201D;EXGHWH YöGöWNGHVHYR]LGORQDFK¼]Ã&#x2C6;DFRVHVQÃ&#x2C6;PGöMH9SIJÃ&#x2C6;SDGöÅ&#x201D;HVHGRQöM QöNGREXGHSRNRXwHWYQLNQRXWGRVWDQHWHQRWLILNDFL

8Å&#x201D;Y¼PQHXSODYH 3Å&#x2020;MèXMHWHORGLèN\SIJÃ&#x2C6;YöV\èW\IJNRON\wODSDGODSRSIJMLQRXWHFKQLNX" 3RNXGVHY¼PWIJHEDORêND]DWRXO¼SRGPRVWVH'RKOHGHPMLQDMGHWH VQDGQR1DYÃ&#x2C6;FSRNXGVWÃ&#x2C6;PFRSÅ&#x2020;MèXMHWHQHQÃ&#x2C6;VSU¼YQö]DFK¼]HQR PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHWRQHGLVFLSOLQRYDQÃ&#x2DC;P]¼ND]QÃ&#x2C6;NÅ&#x2020;PMHGQRGXwHVSRèÃ&#x2C6;WDW 6FKRYDQ¼*36MHGQRWNDGRN¼Å&#x201D;HVOHGRYDWDNWX¼OQÃ&#x2C6;SRORKX0Å&#x2020;Å&#x201D;HWHVLWDNÃ&#x201E; QDVWDYLW]Ã&#x17D;QXYHNWHUÃ&#x201E;VHP¼]DSÅ&#x2020;MèHQ¼YöFSRK\ERYDW.G\Å&#x201D;QDEHUH wSDWQÃ&#x2DC;VPöUSIJLMGHY¼PXSR]RUQöQÃ&#x2C6;SRPRFÃ&#x2C6;SXVKQRWLILNDFH

1¼NODGSRGGUREQRKOHGHP &KFHWHPRQLWRURYDWRWIJHVDWODNYSIJHSUDYQÃ&#x2C6;PSURVWRUXSUDFRYQÃ&#x2C6;KR YR]LGODDE\VWHSIJHGHwOLwNRG¼PQHERQHSIJÃ&#x2C6;MHPQÃ&#x201E;PXSIJHNYDSHQÃ&#x2C6;SIJL SIJHG¼QÃ&#x2C6;]ERÅ&#x201D;Ã&#x2C6;"6WDèÃ&#x2C6;VLSRIJÃ&#x2C6;GLWH'RKOHG9RQOLQHSRUW¼OXVLMHGQRGXwH QDVWDYÃ&#x2C6;WHSRYROHQRXVÃ&#x2C6;OXRWIJHVXDYSIJÃ&#x2C6;SDGöMHMÃ&#x2C6;KRSIJHNURèHQÃ&#x2C6;GRVWDQH IJLGLèSIJÃ&#x2C6;SDGQöLGDOwÃ&#x2C6;RVRE\XSR]RUQöQÃ&#x2C6;.IJHKNÃ&#x2DC;Q¼NODGMHSDNPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E; KQHG]NRQWURORYDWWDNÅ&#x201D;HVHQDMHKRSIJÃ&#x2C6;SDGQÃ&#x201E;SRwNR]HQÃ&#x2C6;QHSIJLMGH DÅ&#x201D;X]¼ND]QÃ&#x2C6;ND


66

Internet

9Ã&#x2C6;FHQDYRGDIRQHF]LQWHUQHW a YRGDIRQHF]SULSRMHQLEH]NDEHOX QHER

0RELOQÃ&#x2C6;LQWHUQHW */7(LQWHUQHWXÅ&#x201D;SRNUÃ&#x2DC;Y¼WDNIJNDNDÅ&#x201D;GÃ&#x2DC;NRXWUHSXEOLN\)UèHW QDQöPPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHVMDNÃ&#x2DC;PNROLYGDWRYÃ&#x2DC;PSIJLSRMHQÃ&#x2C6;PRG9RGDIRQX 3RèHW6,0NDUHW YWDULIX

0RELOQÃ&#x2C6;SIJLSRMHQÃ&#x2C6;

&HQD

5HG'DWD*%*%

1+3

.è

5HG'DWD *%*%

1+1

.è

0RELOQÃ&#x2C6;SIJLSRMHQÃ&#x2C6;*%

1

.è

:L)LVÃ&#x2C6;ļYÅ&#x201D;G\ WDPNGHMVWHY\ 3IJLSRMHQÃ&#x2C6;V*%GDWVL PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;WGRPDLQDFKDWö

3IJLSRMHQÃ&#x2C6;EH] NDEHOX1DSOQR

.WDULIÅ&#x2020;P5HG'DWDQDYÃ&#x2C6;F]Ã&#x2C6;VN¼WH

*%

*%GDW]GDUPDYDSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQH 6WDèÃ&#x2C6;MLMHQSRXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;YDWDGDWDVLY\]YHGQRXWYVHNFL0RMHQDEÃ&#x2C6;GN\ SIM GRGDOwÃ&#x2C6;KR ]DIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;

0ELWVSURVWDKRY¼QÃ&#x2C6; D0ELWVSURQDKU¼Y¼QÃ&#x2C6;

'DOwÃ&#x2C6;/7(6,0NDUWXSURWDEOHWQHERQRWHERRN 'DWD]WDULIXWDNEXGHWHPRFLèHUSDW]YÃ&#x2C6;FH]DIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;

7DULISURSIJÃ&#x2C6;OHÅ&#x201D;LWRVWQÃ&#x201E;SIJLSRMHQÃ&#x2C6;sLGH¼OQÃ&#x2C6;QDSIJSURMÃ&#x2C6;]GQÃ&#x2C6;IJ¼G\ QHERSIJHGSRYöêSRèDVÃ&#x2C6;

&HQD

3IJLSRMHQÃ&#x2C6;QDPöVÃ&#x2C6;F0%

 .è

PöVÃ&#x2C6;èQö

USB MODEM

477.è

.è

9RGDIRQH&RQQHFW 86%6SHHG

WI-FI HOTSPOT

'DWRYÃ&#x2DC;REMHP*%REY\NOHSRNU\MH FHORXPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSRWIJHEXGRP¼FQRVWL .G\E\Y¼PGDWDSIJHVWRFK\EöOD PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHVLMHMHGQRGXwHQDY\wRYDW SR*%]D.è =DSRMHQÃ&#x2C6;MHVQDGQÃ&#x201E;0Å&#x2020;Å&#x201D;HWHSIJLSRMLWDÅ&#x201D; ]DIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;QDMHGQRX 3IJLSRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VOXÅ&#x201D;E\VHVPORXYRX GRVWDQHWHVOHYX.èQDPRGHP 6WDQGDUGQÃ&#x2C6;FHQDMH.è

9RGDIRQH0RELOH :L)L5K

WI-FI MODEM

Huawei LTE CPE B310

.è

3(775$&.(5

+OÃ&#x2C6;GDFÃ&#x2C6;RERMHN

VWDULI\5HG'DWD QHERVDPRVWDWQö ]D.è

'Ã&#x2C6;N\DSOLNDFL029(75$&.SURL26L$QGURLG PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHNG\NROLYY\KOHGDWSRORKXSVDQHER GRVW¼YDWXSR]RUQöQÃ&#x2C6;NG\Å&#x201D;RSXVWÃ&#x2C6;EH]SHèQRX ]Ã&#x17D;QX -DNVLSRIJÃ&#x2C6;GLWGDOwÃ&#x2C6;GDWRYÃ&#x2DC;REMHP"2EMHPGDWVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHQDYÃ&#x2DC;wLWYDSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQHQHERQDPXMYRGDIRQHF] SURVWIJHGQLFWYÃ&#x2C6;PVOXÅ&#x201D;HE=YöWwHQÃ&#x2C6;GDWRYÃ&#x201E;KREDOÃ&#x2C6;èNX R*%PöVÃ&#x2C6;F]D.è D'RGDWHèQÃ&#x2DC;REMHPGDW &HQ\MVRXSODWQÃ&#x201E;SIJLSRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VHVPORXYRXQDPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;]DRNURXKOHQÃ&#x201E;QDFHOÃ&#x201E;NRUXQ\VPöUHPGROÅ&#x2020; DXY¼GÃ&#x2C6;PHMHLV'3+

.è

.è²PöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; .è


Internet

67

9Ã&#x2C6;FHQDvodafone.cz/pevny-internet QHER800 777 777

Neomezený pevný internet 3RIJLêWHVLQHRPH]HQÃ&#x2DC; LQWHUQHWSIJHVNWHUÃ&#x2DC;SIJLSRMÃ&#x2C6;WH FHORXGRP¼FQRVWQHERWIJHED PHQwÃ&#x2C6;ILUPX

5\FKORVW DÅ&#x201D;0ELWV

3RNUÃ&#x2DC;Y¼PH SRSXODFH

3IJLSRMÃ&#x2C6;PHY¼VSIJHV*/7( $'6/9'6/QHERRSWLFNÃ&#x201E;VÃ&#x2C6;Wö

)XQJXMHPHQDVDPRWöXOHVD LYFHQWUXPöVW

=IJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;]GDUPD %H]SODWQ¼DNWLYDFHDLQVWDODFH

9\XÅ&#x201D;Ã&#x2C6;WPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHQDSIJÃ&#x2C6;NODGMHGQX]Q¼VOHGXMÃ&#x2C6;FÃ&#x2C6;FKYDULDQWSIJLSRMHQÃ&#x2C6;-DN¼U\FKORVWMHGRVWXSQ¼XY¼VGRPD VLVQDGQRRYöIJÃ&#x2C6;WHQDvodafone.cz/pevny-internet

1HRPH]HQÃ&#x2DC;SHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHW

0ELWV

0ELWV

0ELWV

0ELWV

0ELWV

0ELWV

.è

.è

.è

.è

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

,QWHUQHWMHwWöYÃ&#x2DC;KRGQöML 3HYQÃ&#x2DC;LQWHUQHWVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHSRIJÃ&#x2C6;GLWMHwWöYÃ&#x2DC;KRGQöML YU¼PFLNRPELQRYDQÃ&#x201E;QDEÃ&#x2C6;GN\SURMHGQRWOLYFH DURGLQX VWUs QHERILUPX VWUs &HQ\MVRXSODWQÃ&#x201E;SIJLSRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VHVPORXYRXQDPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;]DRNURXKOHQÃ&#x201E;QDFHOÃ&#x201E;NRUXQ\DXY¼GÃ&#x2C6;PHMHLV'3+


68

Tarify

9Ã&#x2C6;FHQDYRGDIRQHF]MHWRYWREH

5R]MHêWRVKURPDGRXGDW YHVWXGHQWVNÃ&#x201E;PWDULIX -HwWöWLQHE\ORDP¼wSODWQÃ&#x2DC;,6,&"7RWLERKDWöVWDèÃ&#x2C6;NSRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6; SDU¼GQöQDEXwHQÃ&#x201E;KRWDULIXMHWRYWREöVHNWHUÃ&#x2DC;PXÅ&#x201D;QHEXGHw PXVHWIJHwLWNROLNMVLSURYRODOQHERSURGDWRYDO

Tarif MHWRYWREö

10 GB GDW + 2 GBYDSOLNDFL 0Å&#x2020;M9RGDIRQH

1H]DSRPöģVL Y\]YHGQRXWY¼QRèQÃ&#x2C6; G¼UHNçHN¼QDWHEH QDVWU

*%GDWQDYÃ&#x2C6;F 9DSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQHQDWHEHèHNDMÃ&#x2C6;*%GDWQDYÃ&#x2C6;F6WDèÃ&#x2C6;VL MHY\]YHGQRXW

Neomezené volání GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

Neomezené SMS GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

7DULI]DIJÃ&#x2C6;GÃ&#x2C6;wMHGQRGXwHEöKHPFKYLON\ ,NG\Å&#x201D;MVLXNRQNXUHQFHQHPXVÃ&#x2C6;wVHE¼WGORXKÃ&#x201E;KRSDSÃ&#x2C6;URY¼QÃ&#x2C6; DVORÅ&#x201D;LWÃ&#x2DC;FKREVWUXNFÃ&#x2C6;=DÅ&#x201D;¼GHMVLXVYÃ&#x201E;KRVRXèDVQÃ&#x201E;KR RSHU¼WRUDRNÃ&#x17D;GSURSIJHQRV ç923 DSIJHYHGHPHWöNQ¼P QHMSR]GöMLGRGHVHWLGQÃ&#x2C6;

'DWXM]WHOHIRQXL]WDEOHWX

Datová SIM ]GDUPD

.è PöVÃ&#x2C6;èQöEH]]¼YD]NX

 7DULIMHWRYWREöMHEH]VPORXY\DMHKRFHQDMHXYHGHQDYèHWQö'3+

.WDULIXWL]GDUPDSIJLG¼PHGUXKRXGDWRYRX6,0NDUWX WDNÅ&#x201D;HEXGHwGDWDèHUSDWQDMHGQRXMDN]WHOHIRQXWDNWIJHED L]WDEOHWX


Tarify

69

9Ã&#x2C6;FHQDYRGDIRQHF]

3RwHGHV¼WFH VSRXVWDYÃ&#x2DC;KRG

1H]DSRPöģWHVL Y\]YHGQRXWY¼QRèQÃ&#x2C6; G¼UHNçHN¼QDY¼V QDVWU

3RNXGY¼PXÅ&#x201D;E\ORVWDèÃ&#x2C6;Q¼PXN¼]DWREèDQNXDPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHVLY\EUDW WDEOHWVPRELOQÃ&#x2C6;PLQWHUQHWHPWDULIQHERYÃ&#x2DC;KRGQÃ&#x201E;QHRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6; NSIJHGSODFHQÃ&#x201E;NDUWö

7DEOHWVPRELOQÃ&#x2C6;PLQWHUQHWHP Internet 4 GB + tablet 9RGDIRQH7DE1 Nyní zaplatíte .è a poté .è²PöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;WDULIVYROQÃ&#x2DC;PL MHGQRWNDPL

1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;YVÃ&#x2C6;WL NSIJHGSODFHQÃ&#x201E;NDUWö .è

250 MB dat

Neomezené volání

PLQXW

Volání do ostatních sítí

GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6; GDOwÃ&#x2C6;.èPLQ

YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQH

.èPLQQDY\EUDQ¼èÃ&#x2C6;VOD .èPLQQDRVWDWQÃ&#x2C6;èÃ&#x2C6;VOD

SMS

SMS

.è

.è

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

6OHYD.è 9RGDIRQH6PDUW1OLWH 1\QÃ&#x2C6;.èDSRWÃ&#x201E;.è²PöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; .è VWDQGDUGQÃ&#x2C6;FHQDMH.è 

'RSRUXèXMHPH Doro 1370 9HON¼SIJHKOHGQ¼NO¼YHVQLFH kLURNÃ&#x2DC;EDUHYQÃ&#x2DC;GLVSOHM 0SL[IRWRDSDU¼W

1 DEÃ&#x2C6;GNDMHXUèHQDSRX]H]¼ND]QÃ&#x2C6;NÅ&#x2020;PVWDUwÃ&#x2C6;POHW8WDEOHWXVGDW\VHFHQD.èVNO¼G¼]HVSO¼WN\WDEOHWXNWHU¼èLQÃ&#x2C6;.èPöVÃ&#x2C6;èQöDPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;FHQ\WDULIXVLQWHUQHWHP .è7DEOHWEXGHSOQöVSODFHQSRPöVÃ&#x2C6;FÃ&#x2C6;FK&HQ\XY¼GÃ&#x2C6;PHYèHWQö'3+-VRXSODWQÃ&#x201E;SIJLSRGSLVXVPORXY\V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;PSOQöQÃ&#x2C6;PQDPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;]DRNURXKOHQÃ&#x201E; QDFHOÃ&#x201E;NRUXQ\VPöUHPGROÅ&#x2020;DMVRXSODWQÃ&#x201E;GRGDOwÃ&#x2C6;DNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\


70

Tarify

Více Více na na vodafone.cz/tarify vodafone.cz/rodina nebo nebo 800 800 777 777 777 777

Tarify Red Naplno pro jednotlivce Datová SIM

Nyní dárek 2 GB

Výdaje pod kontrolou

.WDULIÅ&#x2020;PVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHSRIJÃ&#x2C6;GLW DÅ&#x201D;GDOwÃ&#x2C6;GDWRYÃ&#x201E;6,0'DWD SDNY\XÅ&#x201D;LMHWHLYGDOwÃ&#x2C6;FK]DIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;FK3RIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;MH]GDUPD ]DVGÃ&#x2C6;OHQÃ&#x2C6;]DSODWÃ&#x2C6;WH.è PöVÃ&#x2C6;èQö]DMHGQX6,0

9DSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQHY¼P Q\QÃ&#x2C6;G¼PHQDYÃ&#x2C6;F*%GDW ]GDUPD6WDèÃ&#x2C6;MLMHQSRXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;YDW DGDWDVLY\]YHGQRXWYVHNFL 0RMHQDEÃ&#x2C6;GN\

3RNXGGRV¼KQHWHGYRMQ¼VRENXVYÃ&#x201E;SUÅ&#x2020;PöUQÃ&#x201E;Ã&#x2022;WUDW\ ]DSRVOHGQÃ&#x2C6;FKPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; XSR]RUQÃ&#x2C6;PHY¼VQDWRQRYö 606NRX

1H]DSRPöģWHVL Y\]YHGQRXWY¼QRèQÃ&#x2C6; G¼UHNçHN¼QDY¼V QDVWU

Red Naplno 20 GB

10 GB

7 dní neomezeného volání, SMSDDÅ&#x201D;0%GHQQö ]Y\EUDQÃ&#x2DC;FK]HPÃ&#x2C6;VYöWD

1000 minut pro volání ]ç5GRUHJLRQX a na Slovensko

1000 minut pro volání ]ç5GRUHJLRQX a na Slovensko

Red Naplno

Red Naplno 5 GB

5 GB

10 GB

20 GB

mobilních dat

mobilních dat

mobilních dat

Neomezené volání a SMS do všech sítí

Neomezené volání a SMS do všech sítí

Neomezené volání a SMS do všech sítí

.è

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

 &HQDWDULIX1DSOQRMHSODWQ¼SIJLSRGSLVXVPORXY\V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;PSOQöQÃ&#x2C6;PQDPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;MHYèHWQö'3+DSODWÃ&#x2C6;GRGDOwÃ&#x2C6;DNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\ çHUS¼QÃ&#x2C6;GDWPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHNRQWURORYDWGÃ&#x2C6;N\DataStropuSRMHKRÅ&#x201D;GRVDÅ&#x201D;HQÃ&#x2C6;SIJHVWDQHLQWHUQHWIXQJRYDW3URWDULI\MHQDVWDYHQQ¼VOHGRYQö*%XWDULIX5HG1DSOQR*%*% XWDULIX5HG1DSOQR*%*%XWDULIX5HG1DSOQR*%D*%XVGÃ&#x2C6;OHQÃ&#x201E;GDWRYÃ&#x201E;NDUW\9Ã&#x2DC;wLDataStropu]PöQÃ&#x2C6;WHYDSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQH 3URILUHPQÃ&#x2C6;]¼ND]QÃ&#x2C6;N\$NWLYXMWHVL931DNRPXQLNXMWHYU¼PFLVYÃ&#x201E;ILUP\]DGDUPR6QDwÃ&#x2C6;931P¼WHYRO¼QÃ&#x2C6;D606YHVYÃ&#x201E;ILUHPQÃ&#x2C6;eVNXSLQöp]DGDUPRDWREH]RKOHGXQDGUXK WDULIXXMHGQRWOLYÃ&#x2DC;FKèÃ&#x2C6;VHO0D[LP¼OQÃ&#x2C6;SRèHWÃ&#x2022;èDVWQÃ&#x2C6;NÅ&#x2020;931QHQÃ&#x2C6;RPH]HQ


Tarify

71

Více na vodafone.cz/rodina nebo 800 777 777

Tarify Red+ pro rodinu 3IJHKOHGQØÕèHW

çHUS¼QÈGDW

Výdaje celé rodiny máte pod NRQWURORXQDMHGQRPÕèWX

'DWDYURGLQöVLPņŔHWH GRSIJHGXUR]GöOLWSURNDŔGÄ èÈVOR]YO¼wļ

Red+ 10 GB pro 4 èOHQ\URGLQ\

Red+ 50 GB pro 4 èOHQ\URGLQ\

10 GB

50 GB

VGÈOHQØFKPRELOQÈFKGDW

VGÈOHQØFKPRELOQÈFKGDW

1HRPH]HQÄYRO¼QÈD606GRYwHFKVÈWÈ

1HRPH]HQÄYRO¼QÈD606GRYwHFKVÈWÈ

.è

.è

PöVÈèQö

PöVÈèQö


72

.RPELQRYDQ¼QDEÃ&#x2C6;GND

9Ã&#x2C6;FHQDvodafone.cz/red-home QHER 800 777 777

1DNRPELQXMHWHVLQHRPH]HQÃ&#x2DC; SHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHWDPRELOQÃ&#x2C6;VOXÅ&#x201D;E\ 5RGLQ¼PWöPMHWHêKHM$ļXÅ&#x201D;MHWDYDwHYHON¼èLPDO¼QHERSRWIJHEXMHWHIJHwHQÃ&#x2C6;MHQSURMHGQRKR]QDwÃ&#x2C6; NRPELQRYDQÃ&#x201E;QDEÃ&#x2C6;GN\SHYQÃ&#x201E;KRLQWHUQHWXQDGRPDDPRELOQÃ&#x2C6;FKVOXÅ&#x201D;HEVLY\EHUHWH1DMGHWHYQÃ&#x2C6;RKURPQRX SRUFLGDWQHRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;D606L6RFLDOD&KDW3DVVWDNÅ&#x201D;HQDVRFL¼OQÃ&#x2C6;FKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;FKDSIJLFKDWRY¼QÃ&#x2C6;XÅ&#x201D;QHEXGHWH PXVHWSRèÃ&#x2C6;WDWGDWD &KWöOLE\VWHQDYÃ&#x2DC;wLWU\FKORVWSHYQÃ&#x201E;KRLQWHUQHWX" 7RO]HMHGQRGXwH]DIJÃ&#x2C6;GLW5\FKORVWVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHQDYÃ&#x2DC;wLWQD0ELWV]D.èPöVÃ&#x2C6;èQöQD0ELWV]D.èPöVÃ&#x2C6;èQöQHERMHwWöYÃ&#x2C6;F1DwHVÃ&#x2C6;ļSRGSRUXMH DÅ&#x201D;0ELWV6DPR]IJHMPö]¼OHÅ&#x201D;Ã&#x2C6;QDWHFKQLFNÃ&#x2DC;FKPRÅ&#x201D;QRVWHFKYDwHKRE\GOLwWöNWHUÃ&#x201E;VLVQDGQRRYöIJÃ&#x2C6;WHQDYRGDIRQHF]SHYQ\LQWHUQHW

Red Home

Red+ Home pro 2

pro jednotlivce

èOHQ\URGLQ\

Neomezený pevný LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

Neomezený pevný LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

5 GB

10 GB

mobilních dat

sdílených mobilních dat

Neomezené volání a SMS do všech sítí

2Ã&#x2014; Neomezené volání a SMS do vÅ¡ech sítí

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6;EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

2Ã&#x2014;

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6;EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

 .SHYQÃ&#x201E;PXLQWHUQHWXY¼VSIJLSRMÃ&#x2C6;PHSRPRFÃ&#x2C6;WHFKQRORJLÃ&#x2C6;*/7($'6/9'6/QHERRSWLFNÃ&#x201E;VÃ&#x2C6;Wö6RXè¼VWÃ&#x2C6;5HG+RPHSURDMHSHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHWVU\FKORVWÃ&#x2C6;DÅ&#x201D;0ELWVX5HG +RPHSURMHVRXè¼VWÃ&#x2C6;SHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHWVU\FKORVWÃ&#x2C6;DÅ&#x201D;0ELWVSRNXGWXWRU\FKORVWXPRÅ&#x201D;QÃ&#x2C6;WHFKQLFNÃ&#x201E;SDUDPHWU\QDYDwÃ&#x2C6;DGUHVH3RNXGQHQDEÃ&#x2C6;GQHPHY¼PQLÅ&#x201D;wÃ&#x2C6;U\FKORVWSRGOH PRÅ&#x201D;QRVWÃ&#x2C6;YDwHKRE\GOLwWö7\VLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHRYöIJLWQDYRGDIRQHF]SHYQ\LQWHUQHW1DEÃ&#x2C6;GNXMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;NRPELQRYDWLVGDOwÃ&#x2C6;PLYDULDQWDPLWDULIÅ&#x2020;9Ã&#x2C6;FHLQIRUPDFÃ&#x2C6;]Ã&#x2C6;VN¼WHXSURGHMQÃ&#x2C6;KRWÃ&#x2DC;PX &HQ\MVRXSODWQÃ&#x201E;SIJLSRGSLVXVPORXY\V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;PSOQöQÃ&#x2C6;PQDPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;XY¼GÃ&#x2C6;PHMHYèHWQö'3+D]DRNURXKOHQÃ&#x201E;QDFHOÃ&#x201E;NRUXQ\


Kombinovaná Rubrika nabídka

73 73

Více na vodafone.cz

1H]DSRPöģWHVL Y\]YHGQRXWY¼QRèQÃ&#x2C6; G¼UHNçHN¼QDY¼V QDVWU

Red+ Home pro 4

Red+ Home pro 6

èOHQ\URGLQ\

èOHQÅ&#x2020;URGLQ\

1HRPH]HQÃ&#x2DC;SHYQÃ&#x2DC; LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

1HRPH]HQÃ&#x2DC;SHYQÃ&#x2DC; LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

20 GB

30 GB

sdílených mobilních dat

sdílených mobilních dat

4Ã&#x2014;

1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;D606GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

4Ã&#x2014;

6Ã&#x2014;

1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;D606GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

6Ã&#x2014;

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6;EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6;EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö


74

3URŻUP\ Rubrika

Více na Více navodafone.cz vodafone.cz/red-office nebo 800 777 700

ıHwHQÃ&#x2C6;SURQHERèOHQ\ILUP\ 65HG2IILFH]Ã&#x2C6;VN¼WHVOHYXQDQHRPH]HQÃ&#x2DC;SHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHW-HKRU\FKORVWPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH QDYÃ&#x2DC;wLWQD0ELWV]D.èPöVÃ&#x2C6;èQöQD0ELWV]D.èPöVÃ&#x2C6;èQöQHERMHwWöYÃ&#x2C6;F 1DwHVÃ&#x2C6;ļSRGSRUXMHDÅ&#x201D;0ELWV6DPR]IJHMPö]¼YLVÃ&#x2C6;QDWHFKQLFNÃ&#x2DC;FKPRÅ&#x201D;QRVWHFK YPÃ&#x2C6;VWöLQVWDODFHNWHUÃ&#x201E;VLRYöIJÃ&#x2C6;WHQDvodafone.cz/pevny-internet

Red Office Neomezený pevný LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

Red+ Office pro èOHQ\ILUP\ Neomezený pevný LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

5 GB

10 GB

mobilních dat

sdílených mobilních dat

Neomezené volání a SMS do všech sítí

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6; EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

²

Neomezené volání a SMS do všech sítí

²

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6; EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

. SHYQÃ&#x201E;PXLQWHUQHWXY¼VSIJLSRMÃ&#x2C6;PHSRPRFÃ&#x2C6;WHFKQRORJLÃ&#x2C6;*/7($'6/9'6/QHERRSWLFNÃ&#x201E;VÃ&#x2C6;Wö6RXè¼VWÃ&#x2C6;NRPELQRYDQÃ&#x201E;QDEÃ&#x2C6;GN\MHSHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHWVU\FKORVWÃ&#x2C6;DÅ&#x201D;0ELWV XQDEÃ&#x2C6;GN\5HG2IILFH*%SURèOHQ\D5HG2IILFH*%SURèOHQÅ&#x2020;MHVRXè¼VWÃ&#x2C6;SHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHWVU\FKORVWÃ&#x2C6;DÅ&#x201D;0ELWV SRNXGWXWRU\FKORVWXPRÅ&#x201D;QÃ&#x2C6;WHFKQLFNÃ&#x201E; SDUDPHWU\QDYDwÃ&#x2C6;DGUHVH3RNXGQHQDEÃ&#x2C6;GQHPHY¼PQLÅ&#x201D;wÃ&#x2C6;U\FKORVWSRGOHPRÅ&#x201D;QRVWÃ&#x2C6;PÃ&#x2C6;VWDLQVWDODFH7\VLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHRYöIJLWQDvodafone.cz/pevny-internet1DEÃ&#x2C6;GNXMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E; NRPELQRYDWLVGDOwÃ&#x2C6;PLYDULDQWDPLWDULIÅ&#x2020;9Ã&#x2C6;FHLQIRUPDFÃ&#x2C6;]Ã&#x2C6;VN¼WHXSURGHMQÃ&#x2C6;KRWÃ&#x2DC;PX&HQ\MVRXSODWQÃ&#x201E;SIJLSRGSLVXVPORXY\V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;PSOQöQÃ&#x2C6;PQDPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;MVRX YèHWQö'3+DMVRX]DRNURXKOHQÃ&#x201E;QDFHOÃ&#x201E;NRUXQ\


TomĂĄĹĄ Klus Ĺ˝ivot je nejlepĹĄĂ­ na svÄ&#x203A;tÄ&#x203A;. #laska #stesti #radost #krasa #svoboda #rozlet #pratelstvi #houby #slunce #tvorivost #zdravastolice #buh #meditace #zelenina #usmev #styl

SURèOHQ\ILUP\

Tam Tam Orchestra DĂ­ky Tome, jsi nĂĄĹĄ king! Jirka Pomeje Ty mÄ&#x203A; vĹždycky dostaneĹĄ z nejhorĹĄĂ­ho, chlape. Lucie Plekanec Bez tebe bych si to hodila. Co dÄ&#x203A;lĂĄĹĄ pozejtĹ&#x2122;Ă­?

5HG2IILFH20 GB SURèOHQ\ILUP\

5HG2IILFH50 GB

1H]DSRPÜģWHVL Y\]YHGQRXWYÂźQRèQĂ&#x2C6; GÂźUHNçHNÂźQDYÂźV QDVWU

SURèOHQĹ&#x2020;ILUP\

5HG2IILFH60 GB

5HG2IILFH30 GB

SURèOHQ\ILUP\

SURèOHQĹ&#x2020;ILUP\

SURèOHQ\ILUP\

0RGHP]D.è 3HYQŸ,3DGUHVD 9,3WHFKQLFNŸSRGSRUD

5HG2IILFH20 GB

NeomezenĂ˝ pevnĂ˝ LQWHUQHWDĹ&#x201D;0ELWV

NeomezenĂ˝ pevnĂ˝ LQWHUQHWDĹ&#x201D;0ELWV

NeomezenĂ˝ pevnĂ˝ LQWHUQHWDĹ&#x201D;0ELWV

SURèOHQĹ&#x2020;ILUP\

0RGHP]D.è 3HYQŸ,3DGUHVD 9,3WHFKQLFNŸSRGSRUD

Ĺ&#x2DC;epka Blikanec Chci ti napsat inzerĂĄt. Co dÄ&#x203A;lĂĄĹĄ popozejtĹ&#x2122;Ă­? GĂĄbi KoukalovĂĄ Jste skoro stejnÄ&#x203A; skvÄ&#x203A;lĂ˝ a neziĹĄtnĂ˝ jako Petr! Dominator Jsi pozitivnĂ­, jsi cool, jsi smarty! Zdenda Pohlreich ZmÄ&#x203A;nil jsi mi Ĺživot, TomĂĄĹĄi. OdteÄ? budu na ty nuly hodnÄ&#x203A;jĹĄĂ­.

NeomezenĂ˝ pevnĂ˝ LQWHUQHWDĹ&#x201D;0ELWV

NeomezenĂ˝ pevnĂ˝ LQWHUQHWDĹ&#x201D;0ELWV

20 GB

50 GB

60 GB

20 GB

30 GB

sdílených mobilních dat

sdílených mobilních dat

sdílených mobilních dat

sdílených mobilních dat

sdílených mobilních dat

TomĂĄĹĄ Klus Ä&#x152;lovÄ&#x203A;k, kterĂ˝ vĂ­, jakĂĄ barva mu sluĹĄĂ­. #barva_lasky #pomeranc #dobro #dzus #tamarajetakylama #hashtag #love #orange_is_a_new_black #slunce #retrivr

4Ă&#x2014;

4Ă&#x2014;

4Ă&#x2014;

1HRPH]HQĂ&#x201E;YROÂźQĂ&#x2C6; D606GRYwHFKVĂ&#x2C6;WĂ&#x2C6;

1HRPH]HQĂ&#x201E;YROÂźQĂ&#x2C6; D606GRYwHFKVĂ&#x2C6;WĂ&#x2C6;

1HRPH]HQĂ&#x201E;YROÂźQĂ&#x2C6; D606GRYwHFKVĂ&#x2C6;WĂ&#x2C6;

4Ă&#x2014;

4Ă&#x2014;

4Ă&#x2014;

6Ă&#x2014;

6Ă&#x2014;

1HRPH]HQĂ&#x201E;YROÂźQĂ&#x2C6; D606GRYwHFKVĂ&#x2C6;WĂ&#x2C6;

1HRPH]HQĂ&#x201E;YROÂźQĂ&#x2C6; D606GRYwHFKVĂ&#x2C6;WĂ&#x2C6;

6Ă&#x2014;

6Ă&#x2014;

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFLÂźOQĂ&#x2C6;VĂ&#x2C6;WĂśDFKDWRYÂźQĂ&#x2C6; EH]SRèĂ&#x2C6;WÂźQĂ&#x2C6;GDW

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFLÂźOQĂ&#x2C6;VĂ&#x2C6;WĂśDFKDWRYÂźQĂ&#x2C6; EH]SRèĂ&#x2C6;WÂźQĂ&#x2C6;GDW

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFLÂźOQĂ&#x2C6;VĂ&#x2C6;WĂśDFKDWRYÂźQĂ&#x2C6; EH]SRèĂ&#x2C6;WÂźQĂ&#x2C6;GDW

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFLÂźOQĂ&#x2C6;VĂ&#x2C6;WĂśDFKDWRYÂźQĂ&#x2C6; EH]SRèĂ&#x2C6;WÂźQĂ&#x2C6;GDW

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFLÂźOQĂ&#x2C6;VĂ&#x2C6;WĂśDFKDWRYÂźQĂ&#x2C6; EH]SRèĂ&#x2C6;WÂźQĂ&#x2C6;GDW

.è

.è

.è

.è

.è

PĂśVĂ&#x2C6;èQĂś

PĂśVĂ&#x2C6;èQĂś

PĂśVĂ&#x2C6;èQĂś

PĂśVĂ&#x2C6;èQĂś

PĂśVĂ&#x2C6;èQĂś


77

78

Pevná linka

Vodafone Pass

9ÈFHQDYRGDIRQHF]YDQRFH

%XêWHPRELOQÈ LVSHYQRXOLQNRX

Novinka

Volající WHOHIRQ

Volané SHYQÄèÈVOR

8ŔLMWHVLNDŔGØ PöVÈFGQÈEH] SRèÈW¼QÈGDW

$E\VWHVLPRKOLXŔÈWVYÄREOÈEHQÄDSOLNDFHFRKUGORU¼èÈDEH]VSRWIJHE\ GDWQDGöOXMHPHY¼PSRGVWURPHèHNEDOÈèN\9RGDIRQH3DVV YQRYÄYHU]LQDKRGLQ8ŔÈYDWVLMHPņŔHWHSRFHOØURNDWRVHGP OLERYROQØFKGQÈYPöVÈFL6WDèÈVLY\EUDWNWHUØY¼P]URYQDVHGQH NOLGQöSRNDŔGÄMLQØ1H]DSRPHģWHVLG¼UHNY\]YHGQRXWQHMSR]GöML GROHGQDYDSOLNDFL0ņM9RGDIRQH

1HEXêWHY¼]DQÈQDSHYQRXOLQNXYHVYÄNDQFHO¼IJL3IJHYHêWHMLNQ¼P 6YÄWHOHIRQQÈèÈVORVLEXGHWHPRFLQHFKDWDYwHFKQ\KRYRU\SIJHVPöUXMHPH SRKRGOQöQDPRELONWHUØVL]YROÈWH+RYRU\RG]¼ND]QÈNņWDNPņŔHWH Y\IJL]RYDWRGNXGNROLYDNG\NROLYEH]HVWUDFKXŔHMH]PHwN¼WH

3URILUHPQÈ]¼ND]QÈN\N5HG2IILFH DGDOwÈPY\EUDQØPWDULIņP ]D]YØKRGQöQRXFHQX

6Q¼PLP¼WH9¼QRFH SRFHOØURN

7ÄPöIJWIJHWLQDSIJÈSRMHNQRYöGRV¼KQH QDU\FKORVWDOHVSRģ0ELWVFRŔMH WIJLNU¼WU\FKOHMLQHŔSIJHGGYöPDOHW\'DOwÈFK SIJÈSRMHNP¼NGLVSR]LFLU\FKORVW DOHVSRģ0ELWV'ÈN\WÄWRPRGHUQL]DFL SHYQÄVÈWö&HWLQVLWDNPņŔHWHXŔÈW PQRKHPQ¼URèQöMwÈGDWRYÄSIJHQRV\RQOLQH KU\QHERLQWHUQHWRYRXWHOHYL]LDWRLQDYÈFH ]DIJÈ]HQÈFKQDMHGQRX 3HYQØLQWHUQHW]ÈVN¼WHQHMYØKRGQöML YU¼PFLNRPELQRYDQÄQDEÈGN\SURILUP\ QHERSURURGLQX9ÈFHQDVWUs

0RELOQÈWHOHIRQ na kterém je KRYRUSIJLMDW

.è

1HOHQÈPH SRNUØY¼PH

.è PöVÈèQö

Dostupnost

Úspora

1HPXVÈWHEØWYSU¼FLNDŔGØ GHQQDèDVDE\VWHQ¼KRGRX QH]PHwNDOLKRYRU\RG ]¼ND]QÈNņ%XGHWHQHXVW¼OH GRVWXSQÈ

1HPXVÈWHVLSRIJL]RYDWVSHFL¼OQÈ SHYQØWHOHIRQ=DSIJÈFKR]È KRYRU\QHSODWÈWHDRGFKR]È KRYRU\Y\IJL]XMHWHSRKRGOQö]H VYÄKRPRELOX

e0¼PSHYQRXOLQNXNWHURXSRXŔÈY¼P XŔQöNROLNOHWDPRML]¼ND]QÈFLPLQD QLèDVWRYRODMÈ-¼DOHRGFKR]ÈKRYRU\ Y\IJL]XMLYöWwLQRX]PRELOX3HYQRX OLQNXRYwHPUXwLWQHFKFLDE\FK QHSIJLwODR]¼ND]QÈN\p

6GÈOHMWHY¼QRèQÈ UDGRVWQDVÈWÈFK

&KDWXMWHMDNRE\ VHQHFKXPHOLOR

2EGDUXMWHVH NYDOLWQÈKXGERX

5R]EDOWHWRQHMHQSRGVWURPHèNHP DOHLQD)DFHERRNX7ZLWWHUX,QVWDJUDPX 6QDSFKDWXD3LQWHUHVWX

5R]HwOHWHVYÄY¼QRèQÈE¼VQLèN\ÕSOQöYwHP GÈN\DSOLNDFÈP:KDWV$SS9LEHU0HVVHQJHU 7HOHJUDPQHER0HVVDJH

3RVOHFKQöWHVLR9¼QRFÈFKQHMHQNROHG\ DOHLREOÈEHQRXPX]LNXGÈN\DSOLNDFÈP$SSOH 0XVLF0XVLF-HW(YURSD<RXUDGLR7LGDO 6SRWLI\)UHNYHQFH'HH]HU0XVLF3OD\HU 3LJ\5DGLR:DYHL5DGLRD5DGLRWÄND

ZÁKAZNICE

3RNXGVLG¼UHNY\]NRXwÈWHD3DVV\VHY¼P]DOÈEÈPņŔHWHVLMHSRIJÈGLWLQDFHOØPöVÈF 9ÈFHLQIRUPDFÈQDMGHWHQDYRGDIRQHF]SDVV 6 SU¼YQÄIXQJRY¼QÈVOXŔE\Y¼PPņŔHPH]DUXèLWXRILFL¼OQÈFKPRELOQÈFKDSOLNDFÈNWHUÄMVRXGRY\EUDQÄKREDOÈèNX]DIJD]HQ\9SIJÈSDGöY\XŔLWÈDOWHUQDWLYQÈFKDSOLNDFÈQHER ZHERYØFKYHU]ÈVOXŔHEQHPņŔHPHRYOLYQLWŔHGDWDQHEXGRXSRèÈW¼QD'DWDQHPXVÈWHSRèÈWDWSRNXGSRXŔÈY¼WHREVDKSIJÈPRYDSOLNDFLDQHMGHRREVDKWIJHWÈVWUDQ\ &HQ\XY¼GÈPHYèHWQö'3+

=U\FKOLOLMVPH SHYQØLQWHUQHW

1H]DK¼OÈPHDQLVPRGHUQL]DFÈQDwÈ PRELOQÈVÈWö2G]Dè¼WNXURNXMVPH YçHVNÄUHSXEOLFHSRVWDYLOLGDOwÈFK Y\VÈODèņèÈPŔMVPH]OHSwLOLQHER UR]wÈIJLOLSRNU\WÈYREFÈFK


Vodafone Pass

79

9Ã&#x2DC;PöQD displeje telefonu zdarma PöVÃ&#x2C6;FHRGQ¼NXSX .'<Å&#x201C;6(9Â&#x153;052=./(328 58&(=,0282%ç$61õ&2 83867¨7(

1RYLQND

6OHGXMWHREOÃ&#x2C6;EHQÃ&#x201E; SRK¼GN\

8ORÅ&#x201D;WHVYÃ&#x201E;Y¼QRèQÃ&#x2C6; Y]SRPÃ&#x2C6;QN\QDFORXGX

/HQRwWHRVY¼WFÃ&#x2C6;FKXVYÃ&#x2DC;FKREOÃ&#x2C6;EHQÃ&#x2DC;FK VHUL¼OÅ&#x2020;YLGHÃ&#x2C6;DILOPÅ&#x2020;QD<RX7XEH +%2*26WUHDPF]1HWIOL[6OHGRYDQL79 $PD]RQ3ULPH9LGHR3ULPD3/$< .XNL6H]QDP=SU¼Y\3RK¼GN\+RUL]RQ*R %DQD[L®ç.2/HSwÃ&#x2C6;796HOIQHW79,QWHUDNWLYQÃ&#x2C6; 79]DSQL79QHER',*,*2

=¼ORKXMWHVLVY¼FHQQ¼GDWDNGHNROLDEH] èHN¼QÃ&#x2C6;QD:L)L6EDOÃ&#x2C6;èNHP&ORXG3DVV Y\XÅ&#x201D;Ã&#x2C6;Y¼WHEH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDWDSOLNDFH0LFURVRIW 2QH'ULYH'LVN*RRJOH SURL26*RRJOH'ULYH %R[D'URSER[

U nás se ale o displej nového telefonu E¼WQHPXVÃ&#x2C6;WH=GDUPDY¼PKRY\Pö QÃ&#x2C6;PH6WDèÃ&#x2C6;VLXQ¼VSRIJÃ&#x2C6;GLWWHOHIRQ k novému nebo stávajícímu tarifu, DWRQHMSR]GöMLGROHGQD

ROZBALUJTE V APLIKACI 0Å&#x2026;-92'$)21( 9DSOLNDFLVLG¼UHNQHMHQUR]EDOÃ&#x2C6;WHDOHYÅ&#x201D;G\ VLWDPL]YROÃ&#x2C6;WHNWHUÃ&#x2DC;GHQDMDNÃ&#x2DC;EDOÃ&#x2C6;èHN FKFHWH]GDUPDDNWLYRYDW%DOÃ&#x2C6;èN\QDY¼V èHNDMÃ&#x2C6;DÅ&#x201D;GROLVWRSDGX $E\VWHVLPRKOLG¼UHNXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;WPXVÃ&#x2C6;WHPÃ&#x2C6;W YU¼PFLVYÃ&#x201E;KRWDULIXQHERSIJHGSODFHQÃ&#x201E; NDUW\DNWLYQÃ&#x2C6;PöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;GDWRYÃ&#x2DC;WDULIQHER EDOÃ&#x2C6;èHNREVDKXMÃ&#x2C6;FÃ&#x2C6;GDWD3RNXGMHMQHP¼WH DNWLYXMHPHY¼P3IJLSRMHQÃ&#x2C6;QDPöVÃ&#x2C6;F]D.è $SOLNDFLVW¼KQHWHY$SS6WRUH*RRJOH3OD\ :LQGRZV6WRUHQHERQDvodafone.cz/app

 6 HVOXÅ&#x201D;ERX&KDW3DVVY¼PQHSRèÃ&#x2C6;W¼PHGDWDSIJLFKDWRY¼QÃ&#x2C6;DSRVÃ&#x2C6;O¼QÃ&#x2C6;]SU¼YVREU¼]N\IRWNDPLYLGHLDWG6SRWIJHEXGDWY¼PSRèÃ&#x2C6;W¼PHMHQSIJLDXGLRDYLGHRKRYRUHFK 6HVOXÅ&#x201D;EDPL9LGHRD0XVLF3DVVSRèÃ&#x2C6;W¼PHGDWDYSIJÃ&#x2C6;SDGöSIJHKU¼QÃ&#x2C6;UHNODP\YU¼PFLYLGHDKXGE\QHERNG\Å&#x201D;Y¼VUHNODPDRGN¼Å&#x201D;HPLPRDSOLNDFL6RXè¼VWÃ&#x2C6;VOXÅ&#x201D;HEQHQÃ&#x2C6; SIJHGSODWQÃ&#x201E; QDSIJSIJHGSODWQÃ&#x201E;YU¼PFL+%2*2QHER0XVLF-HWX 6HVOXÅ&#x201D;ERX0XVLF3DVVYU¼PFL$SSOH0XVLFSRèÃ&#x2C6;W¼PHGDWDSIJLSIJHKU¼QÃ&#x2C6;YLGHÃ&#x2C6; 3RGPÃ&#x2C6;QN\SURYÃ&#x2DC;PöQXGLVSOHMH]GDUPDQDMGHWHQDtam.je/vymena-displeje


VYŠŠÍ FORMA INTELIGENCE LJÊÉ / ÝàєžäÑà ʿ fàѽ²ìĄ æ²àÑÀÑò¯ÃĄ ©Ñìц݆à‡ì ʿ DŽǀw ^ñݞெઞǻ

ǻDŽǀw^ñݞெઞäžüĈ솯ñ½žÝÑñĈžʆüžàĈ²,kw/^ñݞெઞ잔¯ÊÑÃѪ²žʆ“´½žÊ´äüăäÑÀĄÉʆݡì´ÉȀ Àìžà‡½žÀÑÉ݆첓²ÃÊ´½žÊä,ñ†ýž²D†ìžǂǀWàцÝâ´äÃñæÊĄÉDŽǀw,kw/†š†ÝìŸàžÉȇ

FŷLOLFKLOOL9RGDIRQH0DWH3UR [PP YLQGGProfile for Čilichili

2018|11–12|ČILICHILI|Chaloupka za babku  

V málokteré oblasti se tak názorně projevují naše vlastnosti jako v bydlení. Platí to i u vlastností národních.

2018|11–12|ČILICHILI|Chaloupka za babku  

V málokteré oblasti se tak názorně projevují naše vlastnosti jako v bydlení. Platí to i u vlastností národních.

Profile for cilichili
Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded