__MAIN_TEXT__

Page 1

Vybrané telefony a tarify Vodafonu plus porce pěkně ostrého čtení | www.cilichili.cz | 1 | 2019


Svou první bitvu, už

předčasný porod

vybojovali . Před nimi je ale ještě dlouhá cesta .

Pojďte ji usnadnit miminkům s námi .

www.aponedo.cz


FAKEBOOK

LEOŠ MAREŠ

Zpěvák, filantrop, pronajímatel aut a příležitostný moderátor

Leoš Mareš

Leoš Mareš

Pamatujete, jak jsem si koupil tu televizi s úhlopříčkou tři metry? Uvažuju, že si pořídim takovej mobil. Toto se líbí lidem, kterým na velikosti záleží.

Říkejte mi úspěch. Leoš Mareš Jsem obyčejnej kluk z Berouna, kterej na sobě dře. Jsem stejnej jako vy. Akorát mám Ferrari, moje manželka je Playmate a firmy mi platí sto tisíc, když se objevím na party a sežeru tam pár chlebíčků. Jinak jsem jako vy.

Libor Bouček A to, jak jsi skočil z pódia do publika a lidi uhnuli, to byl taky úspěch? Libor Bouček A Big Brother?

Toto se líbí Městský úřad Beroun a dalším 767 890 lidem

Libor Bouček A ta Late Night Show, co ji porazil ve sledovanosti i AZ kvíz?

Uživatel Leoš byl označen v článku:

Leoš Mareš No tak ve srovnání s tebou vlastně jo :-)

Kazma Kdy mi přistavíš to vyhraný Ferrari, týpku? Leoš Mareš Zejtra ho máš před bytovkou, drsňáku. Poznáš ho podle novin za stěračem, ve kterejch se bude psát, že jsi připravil o elektrický invalidní vozejky 300 Ježíškovejch vnoučat, protože jsem si musel koupit nový fáro.

Hitem letošní zimy je společná píseň Karla Gotta a mixážního pultu, do které šveholí Leoš Mareš

Kazma Vyhráls. Vymyslim nějakej dobročinnej žvást, proč to celý byl vtip.

Gabriela Osvaldová Ty verše „Pryč je podzim další, už jsme zase starší / a už to bohužel bude jenom horší“ a „A už je zase Silvestr, MDŽ a Den matek / Pankrác, Servác, Bonifác už zas slaví svůj svátek“ – to je schválně?

Leoš Mareš

Leoš Mareš Ano, Gabrielo, samozřejmě.

Nejsem nejlepší moderátor v Česku, jsem nejlépe placený moderátor v Česku. :) Vstávám ve čtyři ráno, chodím spát o půlnoci, agenta i manažera si dělám sám.

Gabriela Osvaldová O co já se celej život snažím?

Monika Marešová Leoš si dělá sám úplně všechno! 3


ROZJEZD

Z OBSAHU

Redakce 6 Řekni Defibrilátor!

Ředitelka projektu 01 Markéta Moreno

10 Sláva, sláva!

01

Šéfredaktorka 02 Tereza Macková Jiráková

20 Podej mi ruku a projdem Václavák

Zástupkyně šéfredaktorky 03 Petra Poláková

24 Chlap přes šutráky 28 Přihořívá

Obsahový dohled 04 Štefan Švec

37 Všude jenom vlasy

Hlavní editor 05 Filip Horáček Editoři a psavci 06 Jindřich Novák 07 Markéta Bajerová

02

03

04

05

06

Manažer redakce 08 Marek Slezák

Náturou jsem

Tiráž Vydavatel Boomerang Communication, s. r. o., Nad Kazankou 37/708, 171 00 Praha 7 – Troja, IČ: 26447657, tel.: 244 023 201, www.boomerang.co.com, pro Vodafone Czech Republic, a. s. Tisk Helma Roto, s. r. o. Uzávěrka vydání 13. 12. 2018. Datum vydání 1. 1. 2019. Distribuce Česká republika. Periodicita měsíčník. Prodej inzerce Marek Hammerschmied, e-mail: marek.hammerschmied@ boomerang.co.com. Uzávěrka podkladů inzerce 2/2019 15. 1. 2019. MK ČR 15371. Loňská sláva, rádio hrává. Údaje jsou platné ke dni uzávěrky. Změny uvedených údajů nebo tiskové chyby jsou vyhrazeny. Tak nedělej závorku. E-mail do redakce: redakce@cilichili.cz. Kompletní ceník s aktuálními cenami stejně jako kompletní popis podmínek jednotlivých produktů a služeb najdete na www.vodafone.cz.

07

Online department 09 Jan Studnička

spíš introvert. Raději píšu než mluvím, dívám se než abych něco sama předváděla, preferuju posílání SMSek před telefonováním. Představa veřejného vystoupení ve mně vyvolává různé stupně paniky (podle toho, jak velké publikum je), dech se zrychluje, srdce pumpuje krev do žil, ale že by se jednalo o příjemný adrenalin, to se říct nedá. Jsem zkrátka taková povaha, a jelikož se znám už víc než pětatřicet let, nečekám, že by se to kdy změnilo. Ani po té změně netoužím. I když… trochu bych lhala, kdybych napsala, že jsem nikdy nesnila o tom, že vymyslím úžasný projekt, který přesáhne hranice mojí vlastní hlavy a na malou, velmi nenápadnou chvilku budu mezi lidmi známá a třeba i (pojďme popustit otěže fantazii naplno) trochu, jen maličko… uznávaná. A stejně tak bych lhala, kdybych tvrdila, že se mi to čas od času nestalo. Třeba když jsem udělala manželovi slaný závin z listového těsta, výjimečně se mi podařilo sladit ingredience téměř k dokonalosti a on mě celý večer chválil, jak je to dobré. Nebo když jsem dala mamince přepsanou detektivku Agathy Christie, ve které vystupovala (maminka) jako hlavní postava, a ona byla dojatá a chlubila se mnou před svými kamarádkami. To, přiznávám, jsem se pýřila, čepýřila. Trvalo to sice jen omezené množství času, ale i tak to stálo za to. A „odchod ze slávy“ se mě potom ani tolik nedotkl, zůstaly jen příjemné vzpomínky. Není tomu ale vždycky tak. Jak je to se slávou – zejména když už ji člověk nezažívá – se dočtete v ČILI, které právě držíte v rukou. Tak si užijte každý moment! Tereza Macková Jiráková tereza.jirakova@cilichili.cz

4

Kreativní ředitel 10 Petr Bláha Designéři 11 Tomáš Trnobranský 12 Vendula Kučerová

08

09

10

Ilustrátorka 13 Karolína Tomšejová

11

Produkční 14 Pavel Matuška DTP 15 Jan Pitra

12

Manažeři inzerce Marek Hammerschmied Zdeněk Vaculík Fotograf Michael Kratochvíl

13

14

Titulka Vendula Kučerová

15

Kdo je to na obálce? Jestli jste nepoznali celebritu na titulní stránce, nelekejte se. Ten muž je složen ze tří jiných slavných mužů. Schválně, jestli uhodnete, kteří to jsou! Poradíme vám iniciály: P. P., A. A. a S. B. Kdybyste si chtěli správné odpovědi ověřit, klidně nám napište na redakce@cilichili.cz a my vám je potvrdíme.


ROZJEZD

ČERNÁ KRONIKA

Polonahý protest mužské protestní skupiny Memen nevzbudil žádný ohlas. Pedagogové doporučují poučit děti o osobním bankrotu co nejdřív. KULTURA

Dobrá zpráva: Jakž takž přijatelné teplo přijde už za tři měsíce!

Děti v talentových soutěžích jsou nejnenáviděnější osoby na světě

HR firmy hledají na místa top manažerů lidi, kteří dokázali zrekonstruovat byt bez pokusu o sebevraždu.

Chlapec, který dokázal během žonglování složit tři Rubikovy kostky najednou, zvítězil v anketě o nejméně oblíbenou bytost na planetě. Za ním se umístila desetiletá zpěvačka z Britain’s Got Talent, šestiletý matematik z amerického X Factoru a Lord Voldemort. O vítězích rozhodly zejména hlasy rodičů normálních dětí.

113 – MeToo. Píše Ž.I.V.O.T, kreslí Nikkarin

5

Vědkyně zemřela při studiu šílenců Etnoložka Tamara S. byla ukopána k smrti poté, co zkoumala skupiny nepříčetných a nesvéprávných osob v jejich přirozeném prostředí: v hledišti žákovských fotbalových turnajů. Smutný incident se odehrál poté, co vědkyně po výkřiku jednoho ze zkoumaných subjektů: „Okamžitě nasaď mýho kluka, ty šmejde!“ položila doplňující otázku: „To je ten, co se před chvílí počural?“ KRIMI

Pokus zopakovat velkou vlakovou loupež nenaplnil očekávání Skupina lupičů, která tři roky plánovala remake slavné velké vlakové loupeže, uspěla jen částečně. Kvůli změně jízdního řádu lupiči omylem přepadli nákladní soupravu a odnesli si sedm kilo hnědého uhlí.


ROZJEZD

Tomáš Řepka zahájil kariéru finančního kouče a poradce pro osobní rozvoj.

LEGISLATIVA

Mafie se bouří proti plánům na legalizaci konopí Legalizovat marihuanu je nebezpečné, tvrdí shodně s konzervativními politiky také Česká asociace organizovaného zločinu a její mluvčí Aslambek Umar Brutalbajev. Podobné plány podle asociace naruší plynulost mezinárodního obchodu, zničí řadu podnikatelských příležitostí a uberou mnoho pracovních míst. Kdyby se měla širší legalizace konopí prosadit, bude ČAOZ jako kompenzaci prosazovat ilegalizaci čokolády.

DUEL

YouTube × telka

Důchodkyně zemřela na ulici, protože koktavý lékař ze sanitky nedokázal včas vyslovit „defibrilátor“. Prostřeno bylo radikálně zostřeno.

Čím lacinější to uděláte, tím víc vyděláte

0:1

O Hře o trůny se tohle fakt říct nedá

Reklamu přeskočíte, takže si neodskočíte

0:1

Během pauzy na reklamu zvládnete záchod. I se napít. I uvařit

Nic vás nepřekvapí, najdete cokoliv

0:1

Tak copak dneska dávaj v televizi?

Všechno řešíte přes myš nebo normální klávesnici

0:1

Ovladač na dálku s čudlíkama! Se spoustou čudlíků!

Derby ani olympiádu tady sledovat nejde

0:1

V Dobrém ránu České televize už byl i Kovy

0:5 Všichni se můžou zbláznit z youtuberů, a přitom kdo má na pana Kemra?

František Ringo Čech se nově jmenuje František Ringo Bělorus. Sinéad O’Connor přestoupila k islámu, aby mohla mít 4 ženy.

EKONOMIKA

Alarmující nerovnost ve společnosti Nové analýzy Mezinárodního měnového fondu odhalily nečekanou nerovnost mezi kupní silou dolarových miliardářů a matek samoživitelek. MMF ve spolupráci s Hospodářskou komorou doporučuje snížit daně velkým společnostem a seškrtat sociální výdaje, aby společnost zamířila k prosperitě a tím se sociální rozdíly v budoucnu vyrovnaly.

MÉDIA

Česká kopie Netflixu je tu! Nová služba Anotflix nabídne svým divákům světové seriály předělané na míru pro české publikum. V programu tak najdou místo série jako Nepřátelé, Sex na vsi, Hra o koryta, Městečko Golčův Jeníkov, Jak jsem poznal vaši příšernou matku či Teorie malého plesku. 6

Světové finanční trhy zachvátila panika. Dolar se prodává za 80 centů.


ROZJEZD

VÝTVARNÉ UMĚNÍ

Top 7 nejslavnějších uměleckých děl

Michelandělo

Leonardělo

Josef Dělada

Vermeer van Dělft

Whystřel

Jožka Úprda

Vincent van Buch 7


SBĚRATEL

Radek Micopulos sbírá ježky v kleci. A navíc je sám vyrábí. Proč?

Spousta ježků ve spoustě klecí Text: Redakce

Foto: Petr Toman

„V roce 2005 jsem se učil dělat webové stránky a napadlo mě vytvořit je na téma hlavolamu, který mě fascinoval už od mládí. Jako vyučeného nástrojaře mě štvaly nekvalitní čínské kopie našeho českého hlavolamu, a tak jsem se s tím rozhodl něco udělat. Od jednoduchých modelů se mi postupně povedlo dosáhnout klece z jednoho kusu materiálu a z ježka uvnitř vytvořit i  plnohodnotně rozšroubovatelnou kuličku, kterou jsem u nás vyrobil vlastně jako první. Ve sbírce mám cca 120 kusů ježků v kleci, z toho asi 40 typů mé výroby. Nejvzácnějším kusem je starožitný ježek v kleci Trilby původem z USA z roku 1886. Je to důkaz toho, že hlavolam existoval dávno předtím, než o něm pan Foglar v roce 1940 poprvé napsal. O tom, že byl hlavolam s názvem Jádro ve skořápce (velikostí a vzhledem skutečně odpovídá vlašskému ořechu) znám už mnohem dříve, jsem se dozvěděl teprve nedávno. Občas je zajímavé zjistit, k jakému účelu si někteří lidé ježka pořizují. Asi nejvíc mě překvapil mladík, který se rozhodl požádat svou přítelkyni o ruku tak, že vloží prstýnek do rozšroubovatelné dutiny ježka a počká, až ho přítelkyně vyndá. Dovršením mého mnohaletého sbírání a  výroby ježků v kleci je realizace muzea Jaroslava Foglara na hradě v  Ledči nad Sázavou. Spolu s  kreslířem Rychlých šípů Milanem Teslevičem budujeme muzeum, které má už teď osm místností a další přibývají. Kromě jiného jsem tu zkonstruoval vitrínu pro ježky v kleci ve tvaru ježka v kleci. Je to svým způsobem největší ježek v kleci, kterého jsem kdy vyrobil – na výšku má 2,4 m.“ 9


Text: Jiří Holubec Ilustrace: Vendula Kučerová Fotky: Michael Kratochvíl, Profimedia, YouTube

TÉMA

t í ž e ř Jak p h c ý v s t u n i m 15 slávy

10


TÉMA

Když jste se ještě před pár lety zeptali dětí, čím chtějí být, až vyrostou, začaly roztomile žvatlat o astronautech, popelářích a učitelkách. Když se zeptáte na stejnou otázku dětí dnešních, budou se na vás dívat jako na blázna. „Co to je za otázku? Čím chci být? Samozřejmě chci být slavný.“

A

by bylo jasno: herci nebo zpěváky chtěly být děti i dřív, ale v žebříčku vysněných povolání se tyto odpovědi vyskytovaly mnohem níž. Zajímavé také je, že touha být slavný se projevuje skoro výhradně u západní civilizace. Když se desetiletých dětí ptala organizace The Christian Children’s Fund působící v rozvojových zemích, vysněným povoláním byl lékař nebo právník. Čím víc se ale suneme na západ, tím častěji dominuje sláva, navíc sláva, která není podepřená ani talentem, ani pílí. „S kamarádama děláme YouTube kanál a chceme mít milion odběratelů,“ svěřil se se svou životní ambicí jedenáctiletý dotazovaný. Když se ho výzkumníci ptali, co je obsahem kanálu, nedokázal to přesně popsat. Snahu být slavný za každou cenu bychom neměli házet jen na děti, protože prostupuje doslova celou společností. Rychle jsme se odnaučili posuzovat kvality člověka podle schopností a zásluh a přeorientovali jsme se na hodnocení podle počtu lajků a followerů. Elita je pro nás pomalu sprosté slovo, zatímco celebritou a influencerem by chtěl být každý.

KOPNI SI DO CELEBRITY Celosvětový obrat drbacích časopisů a bulvárních webů se pohybuje v miliardách dolarů. Tak obrovský byznys není udržitelný jen psaním o tom, jak jsou naši slavní úžasní. Větší čtenost přinášejí články a fotky, které ty krásné, chytré a bohaté lidi srážejí na úroveň nás ostatních. Slávu od opovržení tím pádem dělí krůček. Je vaše poslední selfíčko na Instagramu o něco méně dokonalé než tisíc předcházejících? Pro půlku followerů jste okamžitě hnusná tlustá kráva. Můžeme se pochechtávat, že taková je prostě cena slávy a jestli se to drahé celebritě nelíbí, tak může jít ke kase do Alberta. V posledních pár letech se ale záliba v hejtování a organizované hony na slavné lidi změnily v něco ohavného. Před půl rokem musela herečka Kelly Marie Tranová smazat všechny své profily na sociálních sítích kvůli měsíce trvající šikaně. Zlobu internetu na sebe přivolala tím, že hrála ve Star Wars, což by ještě před pár lety znamenalo vstup mezi hereckou elitu. Dnes stačí, aby se vaše postava znelíbila fanouškům, a druhý den začnete dostávat stovky zpráv s detailními popisy, jak vás budou brutálně mučit a vraždit.

SLAVNÝ ZA KAŽDOU CENU Ještě nedávno stačilo k proniknutí do hlavních zpráv vystrčit v přímém přenosu bradavku. Dnes už pro miliony lidí neexistují zábrany fyzické ani morální. Svlékají se v přímých přenosech, nechají se bodat jedovatým hmyzem a věší za konečky prstů na ochozy mrakodrapů. Ti obzvlášť vynalézaví, jako třeba blogerka Belle Gibsonová, bez váhání simulují rakovinu mozku, aby podpořili prodejnost své kuchařky. Stephanie Pappasová, která se zabývá fenoménem masových vražd, tvrdí, že jedním z hlavních důvodů, proč se jich více než třetina odehraje v USA, je právě kult slávy. Stejně tak analýza 83 atentátů vedených na vrcholné politiky USA odhalila, že jen mizivé minimum jich bylo motivováno ideologicky. Takřka ve všech případech bylo hlavním důvodem to, že se pachatel cítil „neviditelný“. Chtěl svých 15 minut slávy a rozhodl se jich domoct za každou cenu. Co bude potom, to neřešil. Což by měl, protože sláva udělá šťastným málokoho. Psychologové tvrdí, že sláva, zejména pak rychle a nečekaně nabytá, vyvolává stejné pocity jako drogy. Každý z nás na takový rauš reaguje jinak. Někomu může být špatně, někdo chytí neskutečnou euforii, u některých to prohlubuje deprese. Stejně jako drogy je i sláva návyková. A pokud začne mizet, nezastavíme se před ničím, abychom si ji udrželi. Čím déle se ale ve světle reflektorů pohybujeme, tím víc se suneme k bodu, kdy nás naši zažraní fanoušci začnou stejně zažraně nenávidět.

VYHASLÉ HVĚZDY Jakkoliv jsou dnes celebrity stíhány bulvárem a hordami zdivočelých fandů, sláva jim pořád propůjčuje určitý level ochrany. Když je ale osud srazí zpátky mezi obyčejné smrtelníky, je to, jako by na jejich hlavu byla vypsaná odměna. Vyrovnat se se situací, kdy namísto potlesku slyší jen posměšky a místo šestimístných honorářů jim do schránky padají upomínky na nesplacené dluhy, není vůbec jednoduché. Stejně tak není jednoduché najít si nové známé, kamarády a soukromí. Sláva zkrátka dokáže být prokletí a všichni to tak nějak tušíme. Přesto se za tím prokletím honíme od chvíle, kdy poprvé uvidíme prdícího youtubera s milionem fanoušků.

ii Kelly Mar ar St Tranové ohly m o p e n s War 11


TÉMA

Kuk na ně! Taky se občas zamyslíte, kam že to osud bývalé slavné lidi zavál? Pár bývalých celebrit jsme vám vypátrali.

LIBOR BASELIDES

VIOLA OTTOVÁ

Byl: Šest let hvězdou Snídaně s Novou, zpěvák a herec. Je: Po rozvodu, přepadení a obvinění z krádeže se živí jako šaman Rafael andělským věštěním a výkladem z cikánských karet. Taky pracuje jako prodavač bižuterie.

Byla: Hlasatelka České televize a jedna z hvězdiček v seriálu Ošklivka Katka. Je: Policistka.

ANIFE VYSKOČILOVÁ Byla: Tanečnice a manželka Ivana Vyskočila. Je: Tanečnice a bývalá manželka Ivana Vyskočila.

NICOL LENERTOVÁ PAVEL POULÍČEK Byl: Legendárně špatný sportovní komentátor a uvaděč soutěžního pořadu Kolotoč. Je: Majitel slevového portálu a ředitel promotérské společnosti pořádající golfové turnaje.

Jak vás to sežere

Byla: Modelka, finalistka Miss ČR, moderátorka TV Nova a přítelkyně Jardy Jágra. Je: Úřednice a mluvčí Středočeského kraje.

1 - Slast

VLADKO DOBROVODSKÝ Byl: Dvojnásobný vítěz VyVolených, a tím pádem multimilionář. Je: První výhru rozfofroval, ze druhé žije.

ZBYNĚK MERUNKA Byl: Moderátor zpráv na Nově. Je: Neúspěšný cukrář a moderátor pivních slavností v Mníšku pod Brdy.

V prvním stadiu si člověk užívá pozornost veřejnosti, pocit, že se ocitl v jedné úrovni s lidmi, které kdysi obdivoval, a samozřejmě také podkuřování nových nohsledů. Zároveň mu ale v hlavě pořád zní staré poučení, že všechna sláva je jen polní tráva, takže mu všechna ta pozornost trochu vadí.

12


TÉMA

DIANA KOBZANOVÁ Byla: Miss a milenka hokejistů. Je: Manželka hokejisty a máma dvou dětí.

MIRKA ČEJKOVÁ

LUŠTĚLA

JAN CÉZAR

Byla: Moderátorka v České televizi, na Primě a na Nově. Je: Koučka v oblasti osobního rozvoje a ve vystupování před médii.

Byly: Lucie, Štěpánka a Larisa z Ledče nad Sázavou. V roce 2009 natočily klip ke svému hitu Patnáctiny, který na YouTube schytal jednu z prvních hejtkampaní v historii českých sociálních sítí. Holkám to ale nezabránilo totálně vyprodat klub Matrix a vyjet na turné po diskotékách a kulturácích. Jsou: Z Luštěly se stalo stagnující duo. Poslední hit Pedofil je už pět let starý.

Byl: Bad boy stáje Františka Janečka aka Hamlet českého popu. Proslavil ho song Holky bláznivý a bizarní recitovaná skladba Vizitka. Je: Úspěšný spisovatel. Kromě románu Grand Kundonyon (thriller pro ženy o tom, jak se zabíjí srdcem) napsal i knižní předlohu Četnických humoresek.

SAŠA NIKITIN Byl: Méďa s čírem v první řadě VyVolených. Je: Podnikatel a karbaník.

MARIE POJKAROVÁ Byla: Autorka a interpretka hezké české písničky Pejskové se koušou. Je: Rentiérka a majitelka realit.

JAREK SHIMI ŠIMEK Byl: Boy wonder začátku tisíciletí, který se proslavil albem Ráj andělů a pozdější spoluexistencí s Ivetou Bartošovou. Je: Autor písní s originálními názvy jako Svatební nebo Narozeninová.

3 - Vystřízlivění

DOMENICO MARTUCCI Byl: Italský zpěvák a aristokrat kdysi randil s Ivetou Bartošovou. Vystřídal ji za celebrity typu Míši Noskové nebo Evy Perkausové. Je: Pomáhal Zdeňku Macurovi bojovat za práva žen, a když o něj nikdo nestál, stáhl se do pozadí.

Po nějakém čase začnou rauš narušovat praktické dopady slávy na každodenní život. Uvědomujete si nedostatek soukromí a volného času, rodinné problémy, ztrátu kamarádů. Zároveň ale víte, že s tím nechcete a snad ani nemůžete nic dělat. Prostě slávu akceptujete jako součást svého života.

2 - Závislost

V druhém stadiu mizí pocit provinilosti a naše ego se začne domáhat pravidelného přísunu pozornosti a lichotek. Jeden ze slavných řekl: „Byl jsem v životě závislý snad na každé droze, kterou lidstvo vynalezlo, ale sláva je z toho všeho zdaleka nejnávykovější.“

13


TÉMA

LUNETIC

PEPA MELEN

EVA VEJMĚLKOVÁ

PAVEL HORŇÁK

Byli: První česká klučičí skupina, která dokázala vyprodat náměstí Republiky před Kotvou. Jsou: Jako každý správný zkrachovalý boyband i Lunetic právě využívá ideální kombinace finanční stability a krize středního věku, ve které se nachází jeho publikum. Vyráží na turné po dvaceti letech.

Byl: Dětská zpěvácká a bubenická hvězda hned dvou klanů normalizační pop-music (Janeček a Hannig). Proslavil ho song Né, pětku ne. Je: Muzikant, kavárník, moderátor a komentátor se specializací na bojové sporty.

Byla: Píšťalka z Básníků. Je: Psycholožka a psychoterapeutka.

Byl: Justin Bieber husákovské pop-music. Je: Soudce se zaměřením na civilní právo.

ANIČKA DAJDOU Byla: Šéfka Hvězdné pěchoty prvního ročníku Česko hledá Superstar. Později objížděla regionální diskotéky a dělala ze sebe za úplatu blázna. Je: Prodavačka v supermarketu a pracující v centru pro duševně nemocné.

TOMÁŠ ENGE Byl: První Čech, co sedl za volant Formule 1. Je: Pořád řídí a jezdí závody. Ale F1 už ne.

NELA SLOVÁKOVÁ Byla: Vítězka erotoreality show Hotel Paradise. Je: Modelka, která má vlastní značku plavek. A nechala si zvětšit prsa.

LEO BERÁNEK Byl: Synek bohatého otce a účastník reality show Hotel Paradise rapoval na téma nových bot a vodky. Pak ho zatkli za ublížení na zdraví. Je: Svoje si odseděl, oženil se s pornoherečkou a uvili si dceru.

4 - Adaptace

Krátce po předcházející fázi přichází etapa, kdy vás sláva začne fyzicky i psychicky měnit. Nejde jen o to, že už nemůžete vyběhnout do večerky v teplákách s dírou na zadku. Neustálá pozornost změní celé vaše chování. Přestanete reagovat, když vás někdo osloví nebo zavolá vaše jméno. Přestanete se dívat lidem do očí. Změníte své zvyky, chování, vzhled i prostředí, ve kterém jste se doposud pohybovali.

5 - Stihomam

S rostoucí ostražitostí vůči svému okolí narůstá i pocit nedůvěry k lidem, jejichž pozornost jste si kdysi užívali. Cokoliv vám lidé říkají, berete automaticky jako vtírání nebo naopak jako hrozbu.

14


TÉMA

ALI AMIRI

ZDENĚK MACURA

Byl: Neúspěšný uchazeč o titul české Superstar, exotický krasavec a hvězda večírků. Je: Dermatolog, expert na aplikování botoxu, kyseliny hyaluronové a odstraňování pih.

Byl: Milovník Ivety Bartošové, její pronásledovatel a únosce. Po její sebevraždě se stal ochráncem práv žen, pro něž stavěl azylové domky z dřevěných palet. Je: Několikrát se popral s Ivetiným mužem Rychtářem a odjel do Anglie. Tam živořil a po návratu začal jezdit pro Uber. Ve volném čase točí videa o bezpečnosti dětí nebo vyrábí zahradní potřeby.

PETRA MINÁŘOVÁ Byl: Miss ČR z roku 1996. Je: Žokejka.

SLÁVEK BOURA A MARKÉTA MAYEROVÁ Byli: Moderátoři Snídaně s Novou a proto-reality show Rande. Jsou: Slávek Boura se (asi) živí jako taxikář, přičemž (prý) sbírá materiál pro knihu. Zatím vydal duchařskou historku Nedamovský poltergeist a erotický román psaný v SMSkách Leo a Julie. Markéta se zabývá moderováním, bojem s nadváhou a hledáním rovnováhy.

PAULA WILD Byla: Pornoherečka. Je: Striptérka.

PETRA MARTINCOVÁ Byla: Herečka proslavená rolí Boženky v trilogii Byl jednou jeden polda a filmem Jak ukrást Dagmaru, který byl vyhlášen nejhorším českým filmem všech dob. Je: Hoteliérka v Rakousku.

ING. PAVEL PAVEL Byl: Inženýr, který se proslavil po celém světě, když v roce 1981 rozpohyboval sochu moai. Je: Jezdí po tuzemských cestovních veletrzích a vypráví, jak v roce 1981 rozpohyboval sochu moai. Jinak je radním na krajském úřadě Jihočeského kraje a má firmu na stěhování a přemísťování těžkých břemen.

TOMÁŠ PFEIFFER Byl: Biotronik, který vysílal energii skrz televizní obrazovku a obrázky v časopisech. Je: Provozovatel vlastní Duchovní univerzity bytí.

JANA ŠTEFÁNKOVÁ Byla: Sexsymbol přelomu tisíciletí, modelka v Playboyi a moderátorka pořadu Peříčko. Je: Školitelka byznysmenů a prodejce nemovitostí na Seychelách.

METRIX Byl: Před 5 lety se proslavil nejhorším rapem a beatboxem na české scéně. Do svého pořadu si ho pozval DJ Wich. Je: Neštěkne po něm ani pes. Naposledy v létě natočil dvě videa – v jednom na kupě zeminy hledá sponzory a ve druhém chodí osm metrů po rukách před krámkem s ovocem a zeleninou.

6 - Ztráta identity

V určité fázi přeroste pocit ztráty svobody v pocit ztráty vlastní identity. Řada celebrit se svěřila, že si vytvořila separátní osobnost, která hraje roli očekávanou veřejností, a sami sebou jsou pouze v okruhu nejbližších přátel. U některých to dokonce přerostlo do stadia, kdy sami sebe vnímali jako něco uměle vytvořeného. Jeden z dotazovaných zase popisoval, že se často cítí jako svůj vlastní osobní asistent zkřížený s bodyguardem. Má prý ve zvyku neustále sledovat své okolí a vyhodnocovat možnosti, ke komu se má přidružit a před kým naopak utíkat a kudy. 15


Nemůžeš na ulici V 90. letech jezdila kapela Rapmasters 120 koncertů do roka, z top žebříčků českých rádií v podstatě neslezla a vystupovala na evropských megaakcích Bravo Super Show nebo Adidas Street Ball. Jeden z Rapmasters HONZA KODAD AKA J.BELL je dnes úspěšný producent, takže na tehdejší vzestup ke slávě a následný sešup vzpomíná s humorem. Jsi na hudební scéně od 90. let, kdy jste s kapelou jezdili dvacet koncertů do měsíce. Považovali jste se za slavné? To bych ani neřekl. Spíš jsme si chtěli užívat, jezdit všude možně, kalit. Ale sláva se s tím samozřejmě pojí. Vzpomínám si na jeden moment, kdy mě potkal kamarád a povídá mi: „No čau, tebe už jsem neviděl ani nepamatuju.“ A já mu na to odpověděl: „Tak si pusť televizi.“ Ani jsem tím nic nemyslel, ale někdo to tenkrát zaslechl a okamžitě se o mně začalo povídat, co že jsem to za namyšlenýho blba. Kolik ti tehdy bylo? Osmnáct, devatenáct? Jaké to bylo, v tomhle věku prožívat slávu? Pocit, kdy jsi na pódiu, skáčeš, řveš a narvaný sál skáče a řve s tebou, se dá dost těžko popsat.To víš, že je to návyková záležitost. Mělo to nějaká negativa? Přerovná ti to život. Přestáváš se vídat s kamarády, s rodinou, žiješ vlastně jen s kapelou. Pak přijde ponorková nemoc. Není to tak, že sláva muzikantům vlastně škodí? To bych neřekl. Když se nedaří a sláva začne upadat, tak se zase hledá, kdo za to může. Co se tedy děje ve slavné kapele, která přestává být slavná? Nikdy jsem si nedělal iluze, že Rapmasters budou dlouhodobý projekt. Od začátku jsem nás považoval za kapelu, která má vydat dvě tři desky a pak toho nechat. Když dokážeš odejít na vrcholu, tak se pokračuje snadno. Když ale začneš padat dolů a snažíš se to za každou cenu zvrátit, tak se rychle octneš na dně. Jak se ústup ze slávy prožívá? Žiješ v realitě, kdy tě každý zná a každý ti má zapotřebí něco říct. Jeden ti vyčítá, žes kapelu opustil. Další se ti posmívá, že už bylo na čase se na to vybodnout, protože jsme stejně vždycky stáli za hovno. Postupně ti začne splývat, kdo je kamarád, kdo je fanoušek, kdo chce jen prudit. Jakákoliv společnost ti začne být protivná a začneš se izolovat a zavírat doma. Na druhou stranu ti ale pozornost a společnost chybí, protože sis na ni navykl. Já měl štěstí, protože jsem začal hrát s jinou kapelou a jezdil jsem

za prací mimo republiku, ale stejně mě to na takové tři čtyři měsíce dost semlelo. Trvalo mi tak dva roky, než jsem se naučil zase chodit normálně mezi lidi. Bavil ses o těch stavech s jinými muzikanty? Jo, a myslím si, že to prožívá dost podobně každý, kdo padá dolů. Je jedno, jestli jsi muzikant, herec, nebo obchodník, který krachuje. Vzpomínám si na Petra Muka. Když hrával s Oceánem, byl hvězda. Shalom byl ještě OK. Pak se ale najednou octnul v situaci, kdy se musel upsat u muzikálu. Chodit jako do fabriky dvakrát denně zpívat jednu roli, a ještě se modlit, aby to vydrželo, protože jinak by nedávno slavný člověk neměl na složenky. To nezní moc optimisticky... Taky není. Protože ten člověk žije s tím, že sláva se mu už nikdy nevrátí. Zároveň ale nikdy nezmizí z pozornosti veřejnosti a bulvárních časopisů, protože do bývalé celebrity si spousta lidí hrozně ráda bouchne. To myslím doslova. Byl jsem svědkem toho, kdy na diskotéce přišel k Petrovi Mukovi místní frajer a říká mu: „Ty jsi Muk, žejo. Mohl bys mi splnit jedno přání?“ Petr na to, že jasně, protože si myslel, že se kluk bude chtít vyfotit. On ale povídá: „Víš, já jsem vždycky chtěl dát někomu slavnýmu přes hubu,“ a dal mu ránu pěstí. To je ale už extrém, ne? To je jedno. Nemůžeš vyjít na ulici, protože nevíš, odkud další takový extrém přijde. Žiješ v regulérním stihomamu. 16


TÉMA

Zvládá to Karel Herec, zpěvák a moderátor BOŘEK SLEZÁČEK se na svých pár minut slávy taky dokáže podívat s odstupem a nadhledem. Je nějaký moment, kdy si člověk uvědomí, že je slavný? Nebo kdy si začne myslet, že je slavný? Podle čeho to pozná? Já bych to hned ze startu trochu učesal. Slavný je Karel Gott. Lucie Bílá je v těsném závěsu. Zbytek má, jak prorokoval Warhol, svých patnáct minut. Někdo se z toho podělá, někdo ne. Já nikdy slavný nebyl, takže jsem té zkušenosti ušetřen. Ano, bylo období v mém životě, kdy mě poznávaly prodavačky, a dokonce občas seděl nějaký člověk s foťákem u domu ve křoví, aby nachytal nějakou křepelku. A to mi vadilo. Ti opravdu slavní se poznají podle pokory. Ti s jednou fotkou v bulváru podle toho, že si o sobě okamžitě začnou myslet, že kakají kaviár a čurají šampaňské. Podobný pocit má bohužel asi každý, koho se to týká, mne nevyjímaje. Já jsem to ale dotáhl jen na béčkovou pseudocelebritu. Možná spíš céčkovou. A stačilo. Co v tom okamžiku člověk získá a co ztratí? Nebavme se tedy o slávě, ale o provařeném bulvárním ksichtu. Sto lidí, sto chutí, ale podle mne nezískáte nic a ztratíte soukromí. Dá se s tím dlouhodobě fungovat? Může mít třeba známý člověk pořád stejné kamarády? Nebo je nevyhnutelné, že začne chodit do hospody zase se slavnými lidmi? Na známé tváře se nalepí spousta lidí, kterým z nějakých příčin dělá dobře se s nimi ukazovat po barech v naději, že si díky tomu konečně vrznou, budou mít víc kokainu v rypáku a že je u toho i někdo vyfotí. A vy, až po letech vystřízlivíte, zjistíte, že nemáte žádné kamarády. Existuje i mezi celebritami nějaká hierarchie? Kamarádí se ti nejslavnější zase jen s nejslavnějšími? Jistě. Nejlepší chirurgové se baví jen s nejlepšími chirurgy a Schumacher, dokud mluvil, tak se taky asi nepaktoval s řidiči autobusu, při vší úctě. Zejména v divadle se tyhle party strašně jedou. Ale zase, ti opravdu slavní na to nehrajou, bývají milí a pokorní. Čeho se musí člověk držet, aby ho sláva nesemlela? Myslím, že obecně platí „hlavně se ze sebe neposrat“. Není nic horšího, než když se člověk bere vážně. Dokázal byste nám dát příklad někoho, kdo to zvládá dobře? Zvládá to Karel Gott. Co se stane, když popularita začne opadávat? Co to dělá s člověkem a jak se chová jeho okolí? To záleží na tom, jak se dotyčný choval, když šel nahoru. Tytéž lidi potkává po cestě dolů. A pak je to podle zásluh.

a to, n e t le s y M áte v o h c e s jak ahoru. n ě t s e c při dete u b i d li é n Stej při t a v á k t o p lů cestě do 17


TÉMA

Někdy se proslavíte, i když nechcete

Bába pod kořenem Když Aron Ralston uvázl ve skalách, natočil o něm Danny Boyle film. Chudák paní Zdena bojovala zaseknutá pod kořenem jedenáct hodin se zimou, beznadějí a divokými prasaty a odměnou jí byla pouze reportáž na Nově a nechtěná sláva v meme postavě „Bába pod kořenem“ (zadejte na YouTube). Aspoň že si kvůli tomu nemusela řezat ruku jako Aron.

Tukabel

tke Kajšmen

Helenu Červeňákovou proslavila reportáž TV Joj, ve které si stěžuje na podvodníka, který v osadě Rudňany kradl elektřinu načerno instalovaným kabelem. Emocemi nabité volání „tu kabel“ provázené rozmáchlými gesty dalo vzniknout bezpočtu – převážně hudebních – remixů, které svého času hrály i velké dnb soundsystémy.

Soutěžící Beáta měla v televíznej šou „Páli vám to?“ doplnit dvě písmena do slova: _ajnšmeke_, což je evidentně „fajnšmeker“. Namísto toho Beáta zahlásila „kajšmentke“, čímž vytvořila miliardu memů, gifů a animací. V jejím případě sláva přinesla pozitivní změnu, protože si kvůli zájmu médií nechala narůst vlasy a opravit chrup.

Ten, co seděl na Kubě Jan Bubeník se neproslavil coby organizátor studentské stávky v roce 1989, ani jako nejmladší poslanec federálního parlamentu, ani jako hlavní organizátor akce Deset let poté v roce 1999, ani jako význačný český headhunter. Dodnes si ho ale pamatujeme jako toho pána, co jel s Ivanem Pilipem na Kubu a zavřeli ho tam.

Ty internety Znalci českého internetu se dodnes přou, jestli je Věra Pohlová skutečná osoba, nebo jestli si ji vymysleli redaktoři deníku Metro. V každém případě se paní Pohlová stala slavnou v roce 1999, kdy v anketě o zneužívání osobních údajů prohlásila: „Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.“ Dodnes je to jeden z nejcitovanějších a nejparafrázovanějších výroků českého onlajnu.

Slunce v duši

Zkusit šušn

Jan Zákopčaník je seriózní vědec a letecký meteorolog, kterého si ovšem pamatujeme jen kvůli pozdravu „Slunce v duši“, kterým pravidelně končil předpověď počasí v televizi. A také kvůli sporu s Českou sodou, která ho obvinila ze sodomie. Na to reagoval tak, že si přinesl do předpovědi obrázek tří prasat a v přímém přenosu prohlásil: „Toto jsou pánové Čtvrtníček, Šteindler a Vávra.“

Běžec na lyžích Stanislav Řezáč se dostal do internetových análů svým legendárním rozhovorem pro německou televizi, při kterém mluvil vlastní verzí esperanta: „Ja gutrejs tudej, dobrý vetr, mý skí is gut prepert and ich bin hepy. Mein taktik is zkusit šušn aleine deset kilometers, aber kein šance downhill, besser grupe.“

18


TÉMA

Když už nejste slavní, buďte aspoň bohatí Nejvyšší výhra v české historii padla v květnu 2015, kdy v Eurojackpotu vyhrál neznámý pán z Pardubicka 2,5 miliardy. O výhru se přihlásil až po 26 dnech. V Sazce se zdržel pouhých 20 minut, nechal si do batohu naskládat čtvrt milionu a chvátal zpátky na vlak. Od té doby se o něm neví, takže mu peníze snad přinesly štěstí, i když to nebývá pravidlem.

Shirley Hanesová vyhrála v loterii 4,4 miliony dolarů poté, co si napotřetí vsadila svá šťastná čísla, která jí poradila astroložka Mystic Meg. Gratulujeme!

CALLIE ROGERSOVÁ vyhrála 1 875 000 liber, když jí bylo 16. Jako rozumná mladá dáma se rozhodla, že se z toho nezblázní a že si jen koupí nové auto. Pak si koupila druhé auto, protože na to koneckonců má. Pak si ještě pořídila několik desítek plastických operací, pár kilo kokainu, několik manželů a tři děti. Nakonec skončila na mizině a dnes pracuje jako zdravotní sestra. Když DENISE ROSSIOVÁ vyhrála 1,3 milionů dolarů v loterii, první, co udělala, bylo podání žádosti o rozvod. Manželovi, se kterým žila 25 let, o výhře samozřejmě nic neřekla, pročež skončila u soudu, který ji odsoudil za podvod, a celou výhru dostal vyplacenou svobodný pan Rossi. RONNIE MUSIC JR. si v roce 2015 koupil v trafice stírací los a vyhrál 3 miliony dolarů. Jelikož je Ronnie rozvážný a rozumný muž, rozhodl se je uvážlivě investovat. Bohužel je investoval do zařízení drogové laboratoře, pročež byl za pár měsíců zatčen a odsouzen k doživotnímu vězení. ALEX A RONDA TOTHOVI byli tak chudí, že když jednou Alex vsadil v loterii, zbylo jim dohromady 24 dolarů. O den později měli na kontě 13 milionů. Zničehonic se k nim začali hlásit zapomenutí příbuzní, domů se vrátilo potomstvo a nastal deset let trvající chaos, který vyvrcholil, když se Alexe a Rondu jedno z dětí pokusilo zavraždit. Z výhry nezbyl ani dolar, zato dlužili dva miliony na daních a hrozilo jim 24 let vězení za podvody. Do vězení Alex nakonec nenastoupil, protože umřel.

let Nastal 10 os, a trvající ch rcholil, v který vy jedno e když se j silo u z dětí pok zavraždit

Jedna pozitivní příhoda na konec. Chorvat FRANE SELAK měl štěstí i bez loterie. Během třiceti let přežil vykolejení vlaku a pád do ledové řeky, pád z letadla, havárii autobusu a další pád do zamrzlé řeky, dva požáry auta při plné rychlosti a srážku s autobusem a kamionem zakončenou pádem ze stometrového srázu. V jeho 72 letech se zubatá přestala snažit a pánbů Frana odměnil výhrou milionu dolarů. 19


ČUMENDA

Roman Vondrouš je ostřílený fotoreportér. Už třináct let pracuje pro Českou tiskovou kancelář a jeho snímky z Velké pardubické dokonce vyhrály prestižní World Press Photo. Když Roman zrovna nepracuje, zachycuje bizarní svět kolem sebe. A protože loni chodil skoro každý den po Václavském náměstí, kde o paradoxy není nouze, nosil si domů ve foťáku hromadu výstředního materiálu. Jak sám říká, klasických dokumentárních fotek z tohohle místa už viděl dost. A tak si hrál s barvou a kompozicí, čímž vznikla časosběrná série, pojmenovaná jednoduše Václavák.

20

Foto: Roman Vondrouš

Kůň a co je pod ním


ÄŒUMENDA

21


ÄŒUMENDA

22


ČUMENDA

„Na Václaváku jsme zvyklí vídat turisty a běžné lidi, ale při všesokolském sletu se tu objevila skupina žen z Moravy v krojích. Jako by tam nepatřily. Samy se divily, že o ně nějaký fotograf má zájem. Jako by se z dědiny dostaly do světa.“ 23


POKEC

RADEK MIKULÁŠ (54) Geolog a paleobiolog, hledač zkamenělin a pravěkých stop, který mj. objevil otisk tlapy pravěkého ještěra v pražské botanické zahradě. Pracuje v Geologickém ústavu AV ČR. Leze po skalách, věnuje se dálkovému bruslení a orientačnímu běhu. Byl zřejmě první, kdo se pokusil vysvětlit, jak vznikají pískovcové útvary, jako je známá Pravčická brána. „Do časopisu Speleo jsem napsal hypotézu, že pískovec vystavený značnému tlaku je pevnější než pískovec méně stlačený a méně náchylný k solné a mrazové erozi či k vytváření puklin,“ říká Mikuláš. „Ale jsem lajdák, nechtělo se mi k tomu nic dalšího dohledávat.“ To naopak učinil později přírodovědec Jiří Bruthans se svým týmem, kteří tuto teorii doložili laboratorními experimenty.

24


POKEC

Od dvaceti výš to už bývá smrťák Geolog a expert na hledání otisků života ve zkamenělinách Radek Mikuláš celý život leze po skalách. Nejdůvěrněji zná pískovce. Když mluví o nich, o lezení nebo o svých (některých už mrtvých) parťácích, mísí se v tom krása a dobrodružství se smutkem a nostalgií. Text: Lenka Vrtišková Nejezchlebová (Deník N) Foto: Michael Kratochvíl

Co vám lezení dalo jako geologovi? Nejdůvěrněji jsem poznal pískovec. Díky lezení jsem objevil mnoho jeho vlastností a dějů, které na něm a v něm probíhají. Proto jste začal o pískovcích psát vědecké články? Začalo to v momentě, kdy se mi po těch českých začalo stýskat. To bylo na konci 90. let v Liverpoolu, kde jsem byl na roční stáži. Taky mají pískovce, ale červené, ne tak pěkné jako ty naše. Těm totiž velmi svědčí naše mírné klima, střídání jara, léta, podzimu a zimy. Význam téhle skutečnosti ještě není úplně doceněný. Čeho si teď na pískovcích všímáte nejvíc? Třeba zkamenělých stop, většinou doupat ráčků. Ale i mnohem záhadnějších hvězdicovitých stop, které jsme našli zatím jen na Děčínském Sněžníku. To je můj obor, ta nauka o stopách, ichnologie. Mimochodem, na té nádherné stolové hoře u Děčína jsou perfektně vyvinutá i jiná doupata mořských živočichů. Ale zpátky do Liverpoolu. Stýskalo se mi. A tak jste začal psát? Krátké články pro odborné časopisy, vracel jsem se ve vzpomínkách k pískovcům, a tím i do Čech, k rodině. Bojoval jsem hodně s chmurami, psaní mi pomáhalo. Dokonce jsem začal objíždět i tamní červené pískovce a napsal článek o lišejnících, které na nich rostou. Zjistil jsem, že je neničí, jak se obecně soudilo, ale za určitých specifických okolností i chrání. Zpětně jsem se dozvěděl, že od toho článku se odrazila jedna studentka na oxfordské univerzitě a napsala o tom disertaci. Poctivě citovala. Takže můj stesk po domově způsobil, že se nějaká holka tři roky něčím zabývala. Měníme osudy ostatních, ani netušíme jak. Kde máte pískovce nejvíc osahané? Omezil jsem se hlavně na Dubské skály, což je strašně bohatá a romantická oblast mezi Mělníkem, Úštěkem a Doksy. Úplně pragmaticky – bylo tam dobré autobusové spojení z Prahy. Vyrážel jsem do prostor, kde desítky let nikdo nebyl, naposledy horolezci z řad sudetských Němců. Našel jsem třeba takovou

divnou věžičku, pojmenoval jsem ji Starý hřib. Nahoře jsem objevil německý kroužek na lano. Úplně prorezavělý. Ale vrcholová knížka už tam nebyla. Ty staré se zachovají málokdy. Vrcholové knížky sice bývají uschované v krabicích z pozinkovaného nebo i měděného plechu, ale nevydrží krádeže nebo kule od myslivců... Jak to myslíte? Jim se kolikrát nelíbí, že se tam leze, tak občas bouchnou někam k vrcholku a občas se trefí do těch krabic. Vážně? Není to přitažené za vlasy? Pár střel v pískovcích jsem už viděl… jde z toho mráz po zádech. Co kdyby tam někdo byl? Kolik máte prvovýstupů? Asi 750… ale ne zas tak těžkých. Jak se definuje prvovýstup? Výstup, který před vámi nikdo podle sportovních pravidel nevylezl. A vám se to povedlo. Buďto jste strašně dobrá a v celé oblasti nikdo tak šikovný zatím nelezl, takže si můžete vybírat ty nejhladší stěny a nejstrmější převisy, kde to zatím všichni zabalili, případně to nikdo ani nezkusil. Nebo je v těch skalách tolik lezců, že padnou zábrany zlézat třeba nízké, ne moc hezké skály. A starší chlapi se vám smějí, že oni to vylezli po cestě z hospody bez lana, ale nestálo jim to za práci s knížkou, slaňovacím kruhem a tak. A pak třetí možnost, o tu jsem se snažil já. Vybrat si z krajiny dosud neprobádané oblasti a najít celé skupiny nových věží, hezkých i nižších, a lézt to, co se mi právě bude dařit. Ty moje skály jsou pro romantiky, blouznivce. Ty, co se mi nelíbily, jsem nezlézal. Jaké skály se vám líbily? Když zapadaly do terénu, dotvářely třeba nějaký ostroh nebo skalní zeď, měly hezký tvar, hezký povrch s nějakými voštinami, stěny zpevněné skalní kůrou, kluci ze Mšena tomu říkali polevy. To byly stupy a chyty, na které se dalo spolehnout. V úplně nevýznamné oblasti pár skalek u kokořínské Vísky je vrstva, ve které jsou na pohled malé kruhové důlky, žádná sláva. Ale ty důlky se 25


POKEC

směrem dovnitř rozšiřují, do každého strčíte jeden prst a pokusíte se zatnout pěst. A ono to kupodivu drží. Je to snad nejpodivnější ze všech mých prvovýstupů, dnes už bych to vylezl nanejvýš s lanem shora, možná ani to ne. Už lezu málo, ale jsem správcem řady skal, v péči jich mám asi osmdesát. Ale už to beru trochu lemplovsky, málokdo vydrží lézt výborně do šedesáti. Co pro vás lezení po pískovcích znamená a znamenalo? V 70. a v 80. letech to byl pro celou „moji“ generaci únik z vod kontrolovaných režimem někam, kam ta pracka nedosáhla. Lezl můj o dva roky starší brácha, tak jsem ho začal napodobovat. Pak na vysoké na geologii jsem zjistil, že tam jsou lidi, co taky lezou, a přidal jsem se k nim. V té době existovalo asi deset pražských lezeckých oddílů a celý horolezecký svaz měl kolem čtyřiceti tisíc členů, samozřejmě do toho spadaly všechny formy lezení i s horskou turistikou. Většinu těch lidí ale spojovala ta touha utéct ze spárů establishmentu. Paradoxně bylo lezení i trošičku protežovaný sport. Jak to? Spolu s orientačním během bylo vnímáno jako branný sport, který se hodí do války. Branné cvičení. Ostatně už za protektorátu a za války sehrály pískovcové skály a lidi, co po nich uměli lézt, svoji roli. Třeba v Českém ráji se skrýval slavný odbojář Joska Smítka. Dodnes se drží jeho tradiční memoriál, vánoční shromáždění na věži Maják. Nahoru se vejde tak 80 lidí, nejkratší cesta má asi 40 metrů. Je to náročné, ale tradice funguje. Smítka byl ikona lezení a odboje. Nebyly pískovce slabou záplatou pro ty, kdo toužili po vysokohorském lezení? Do Alp se tehdy dostal málokdo. Pro někoho to byla záplata, pro někoho slabá záplata, ale mnozí z nás jsme byli i na pískovcích spokojení. A kdo chtěl, měl Tatry, ale taky to nebavilo každého. Můj letitý známý, Luboš Martínek, který objevil skály v širokém okolí kolem Mšena a usilovně se o ně staral, byl v Tatrách jednou. Přijel s tím, že to tam je samej lokr. Lokr? Samý volný balvan. Nelíbilo se mu to, už tam nikdy nejel. Ale na pískovcích byl nepřekonatelný. Bohužel, v 58 spáchal sebevraždu. S ním budu mít pískovce navždy spojené. Jak nebezpečné to lezení po pískovcích bylo a je? Na pískovcích vždycky platilo, že když spadneš, rozbiješ si přinejmenším hubu. Když tam bude chyba navíc, je po tobě nebo skončíš na vozíčku. Ale těch smrťáků, myslím, tolik nebylo. Přišel jsem o několik spolulezců, ale na pískovcích se z nich nezabil nikdo. Pád do dvanácti metrů je k životu, zvlášť když člověk spadne třeba na mechovou stráň... to udělá pár kotrmelců, a když nenarazí do stromu, může jít domů po svých. Ale od dvaceti výš, to už je pravděpodobné, že se zabijete. Kdy nejčastěji dojde k chybě? Je to v těch nejtěžších místech, nebo paradoxně tam, kde je to „jednodušší“, takže opadne ta největší pozornost? Obojí. Obecně nejčastěji dojde k chybám ve snaze se blýsknout, jít na hranu svých možností. To jsem párkrát udělal a párkrát jsem taky spadl.

I když mi jenom k sobě přišili zbytky kůže na potlučených loktech, týden jsem prakticky nespal, bolelo mě celé tělo. Jednou jsem sletěl, když jsem čistil pískovcovou skálu. Žuchnul jsem tvrdě, z deseti metrů, dost dlouho jsem se sbíral, ale odešel jsem po svých.


POKEC

Ošklivě? Soudě podle následků zranění ani ne, ale je jasné, že i když mi dejme tomu jenom k sobě přišili zbytky kůže na potlučených loktech, týden jsem prakticky nespal, bolelo mě celé tělo. Jednou jsem sletěl, když jsem čistil pískovcovou skálu od volných bloků a hroty od mechu, nejištěný. Žuchnul jsem tvrdě, z deseti metrů, dost dlouho jsem se sbíral, ale odešel jsem po svých. Kvůli čištění skály můj kamarád lezec Mirek Dříza přišel o život, když čistil od volných bloků čedičovou skálu. Uvolnilo se toho najednou moc… nepřežil. Ale neznám pocit pádu „do lana“ z velké výšky, to musí být dost hrozný, i když to život zachrání. Brácha měl jednou obrovskou modřinu kolem hrudníku, jak hodil dvacetimetrovou tlamu „do lana“ ve Sv. Janu po Skalou. To bylo ale v době, kdy se lezec navazoval jen na samotné lano. Dnes už mají úplně všichni kvalitní a vyzkoušené úvazky, ale pořád se můžou oba vážně zranit o skálu. Ale smrťák si nevybavuju. Samozřejmě to platí pro ty klasické cesty, jak už jsem o nich mluvil. Při padání z převisů a hladkých skal hrozí jen (ale dost) nepříjemný pocit a sevření lana při pádu do „vzduchu“. I z toho jsou zranění, ale padání na „lehkých“ cestách je paradoxně mnohem nebezpečnější, vždycky tam jsou nějaké římsy a hroty. Má pád – teda pokud ho přežijete více méně ve zdraví – pro lezce nějaký význam? Je to zkušenost. Pár lehčích pádů by člověk zažít měl. Ví, co pádu předcházelo, co příště udělat jinak nebo, eventuálně, jaký typ lezení má potrénovat, aby to příště „dal“. Co s lezením udělal rozmach umělých stěn? Odhaduju, že tak nejmíň polovina lidí, kteří si to vyzkoušeli, umělou stěnu nikdy neopustí a do terénu nepůjdou. Můžou se vyblbnout i vybát, můžou bezpečně padat do lana i do matrací. Je tam občerstvení, neprší tam, je jedno, jak je venku. Ale pořád budou lidi, kteří budou chodit ven, na vápence, na pískovce, na čedič, na žulu, kamkoliv. Je z toho vlastně masový sport. To nevadí, ale blbé je, že Facebook a YouTube jsou plné extrémních výkonů… Proč? Lidem to kazí radost z běžného „malého“ lezení, které chce taky um a talent a není to žádná samozřejmost. Mnozí mají pocit, že v takovém srovnání nemá jejich malé lezení cenu, připadají si vedle toho úplně zbytečně méněcenní. Hlavně ta videa točí lidi, kteří jsou trénovaní, museli se to naučit, vypadá to lehce, ale jsou za tím léta dřiny. Pak to nějaký puberťák zkusí a skončí to špatně. Přesně tak. Adam Ondra je fascinující, to je pavouk. Tohle může přitahovat i odrazovat. Nebo to někdo zkusí a zjistí, že to nejde tak snadno, tak to vzdá, protože na něj nikdy nebude mít. A další to ani nezkusí. Přitom na pískovcové stěně je tak krásně! Co tu krásu způsobuje? Adrenalin. Kolísání radosti a strachu. A nakonec to končí radostí. Většinou. V práci na vás někdo řve, něco se vám hroutí, při lezení to je pryč. Okamžiky nejistoty se střídají s okamžiky nalezení řešení. Jistoty. Pevného bodu. A pak zase nejistota.

A pak vrchol? Absolutní. To z vás spadne všechno. A koukáte dolů... a na okolí. To je krása, která se těžko popisuje. Naše příroda je mimořádně pěkná, kombinace zeleně, vody a skal jako v Českém ráji nebo v Jizerkách. Jezera, bělostné skály, lesy. To se člověku nemůže nelíbit. Ale pro mě se toho hodně změnilo před lety, když jsem měl děti. Jak? Do té doby jsem chodil lézt a bral jsem to tak, že se prostě něco může stát. Měl jsem třeba rozepsaný nějaký geologický článek, tak jsem ho rychle dopsal před víkendem, aby byl hotový, kdybych se v sobotu na skále zabil. Možná je to pro někoho neakceptovatelné, ale já to tak fakt vnímal. Neodcházel jste od nedokončených věcí? Úplně to nešlo. Ale vždycky jsem si řekl, že alespoň jednu dodělám. Měl jsem fatalistické pocity. Jako student jsem měl mít třeba v pondělí těžkou zkoušku z matiky na geologii, v pátek jsem se toho bál, ale pak v sobotu někde na stěně, v nějaké dramatické situaci, jsem se tomu hlasitě smál. V rodině jste pro lezení někoho nadchnul? Všichni to zkusili, lezení bylo i dobrý tmelící prvek. Největší talent má určitě mladší dcera Martina, ale zdraví jí momentálně v lezení brání. S mojí ženou pořád lezeme, ale zásadně jsme si snížili laťku. Jak důležité je při lezení kamarádství? Zásadní. Teda zásadní bylo. V době umělých stěn už to tak zásadní asi není. Ale v terénu jo. Většinou to začne nějakou náhodou, narukujete s někým na vojnu nebo jste spolužáci z vysoké, začnete spolu lézt… a pak jste si souzení po celý život. Smutné je, když ty životy pak najednou vyhasnou. O koho jste přišel? O Borka Metala. Borek byl jediný člověk, kterého jsem já učil, jak zatloukat na pískovcích kruh, což je základ dělání prvovýstupů. A začátkem roku 1996 mě dostihla zpráva, že Borek a jeho horský spolulezec Petr jsou po smrti. Vyrazili v Tatrách na několikadenní akci s bivaky, mobily ještě neexistovaly, spadli už první den, doslova se s nimi vyvalil obrovský skalní blok. Nebyli hned mrtví, ale v těch minus deseti, či kolik bylo, brzy umrzli… Ale nejvíc mi leží v hlavě Luboš Martínek. Už jsme ho zmínili. Spáchal sebevraždu. Měli jsme k sobě blízko. Roky jsme spolu jezdili do skal. Luboš měl přes dva metry, což mu na skalách někdy pomáhalo, jindy překáželo, ale jeho cit pro skálu byl úžasný. Prakticky nepadal. Udělali jsme spolu určitě tak dvě stě cest. Luboš měl obrovské znalosti místopisu i minulosti Kokořínska a s ním celý tenhle svět odešel. Když jsme spolu naposledy mluvili, byl veselý a v klidu. Měsíc předtím jsem ho naopak zastihl v chmurách. Tehdy mi řekl: „Už se na skále v ničem nezlepším, vlastně mě to lezení už nebaví. Ale stejně mě vždycky nejvíc bavilo to běhání po lesích s mapou a pátrání po nových věžích. Jako jsi to měl ty, ale na tobě to každej viděl, ale na mně ne.“

27


KÁCÍME MODLY

Přitápíme si pod vlastní kotel Loňské léto opět bouralo teplotní rekordy, ale stačí, aby se trochu ochladilo, a začneme si zase namlouvat, že teplo vlastně bylo vždycky a že s tím globálním oteplováním to není až tak žhavé. Text: Jiří Holubec Ilustrace: Iva Boháčová

28


KÁCÍME MODLY

Říká se, že se historie opakuje, a v jedné takové smyčce jsme se zacyklili právě teď. Octli jsme se zhruba ve stejné situaci, jako když se ve 30. letech petrolejoví princové vysmívali „alarmistům“, kteří tvrdili, že olovo přidávané do paliva nás pomalu, ale jistě tráví. Nebo když výrobci tabáku dlouhé dekády zpochybňovali výzkumy prokazující, že kouření způsobuje rakovinu plic. Nebo když se publikovaly desítky článků zpochybňujících vliv freonových aerosolů na ozonovou vrstvu. Dnes vědci svorně tvrdí, že životní styl naší civilizace způsobuje stále rychlejší ohřívání planety a že jestli s tím chceme něco dělat, tak už včera bylo pozdě. Proti nim ale vystupují tisíce těch, kteří o tom pochybují. Od vlivných politiků přes samozvané skeptiky až po čisté trolly, kteří tvrdí, že se vlastně nic neděje, a jestli ano, tak že za to rozhodně my nemůžeme. Na svých argumentech lpí jako na modlách, které ale mají, jako většina model, hodně vratký podstavec. Povídání s jedním z nich by mohlo vypadat asi takhle:

CO2. Lidé vypustí tun 29 miliard. Neexistuje žádná oficiálně publikovaná a recenzovaná studie, která by to zpochybňovala. Ono ale není vůbec jisté, že kysličník za nějaké oteplování vůbec může. V tomhle ohledu jsme si vážně jistí, protože máme planetu obestavěnou satelity a ty satelity jsou plné chytrých přístrojů, které dokážou přesně měřit záření dopadající na Zemi i to, co se z ní odráží. Výsledky měření jasně prokazují, že nárůst množství CO2 v atmosféře odpovídá zadržovanému tepelnému záření, které by jinak mělo unikat do vesmíru. A proč se tedy ani vědci neshodnou, že za oteplování může člověk? Naopak. Mezi vědci v této otázce panuje až neuvěřitelně velká shoda a  lidský vliv na změny klimatu potvrzují akademie věd v podstatě napříč celým světem. Jak velká je shoda, je zřejmé ze závěrů celkem sedmi velkých studií. Každá z nich zkoumala tisíce článků, vědeckých prací a analýz z nejrůznějších oborů od ekonomické geologie přes meteorologii až po klimatologii. Jedna z nich, vedená panem Jamesem Powellem, analyzovala 13 950 článků publikovaných v  recenzovaných odborných časopisech mezi lety 1991–2012. Lidský vliv na změny klimatu zpochybnilo pouze 24 z nich. V letech 2012–2013 to byl pouze jeden článek z celkem 9136. Často se cituje, že shoda panuje už u 97 % všech odborných prací, což klimatoskeptikové složitě vyvrací a zpochybňují. Abychom se nehádali o procenta, můžeme s jistotou prohlásit, že více než 90 % vědců tvrdí: „Ano, lidská činnost je hlavní příčinou změn klimatu na Zemi.“ A věřte, že nenajdete moc témat, na kterých by se 90 % vědců shodlo. Vědci spolu strašně rádi nesouhlasí. Jenže v tomto případě bohužel fakta hovoří jasně. To ale pořád nic neznamená, protože vaše předpovědi jsou založené na jakýchsi matematických modelech a ty neodpovídají skutečnosti. Vědci s nimi manipulují, aby jim seděly výsledky. Na dlouhodobé předpovědi jsou použitelné jako rosnička ve sklenici. Změny klimatu opravdu předpovídáme pomocí modelů, které rozebírají vztah mezi složením atmosféry, oceánů, stavem souše, ledových ploch a  sluneční činností. Je to tak neuvěřitelně složitý soubor dat, že na ně nasazujeme nejvýkonnější superpočítače a i ty jsou nám schopny vyplivnout pouze obecné trendy v horizontu nějakých třiceti let. V takto dlouhých časových úsecích jsou ale modely spolehlivé. Když do nich zadáme data z jakéhokoliv období od roku 1900 do dneška, tak nám s velkou přesností určí, jaké klima

Klima se mění pořád. Doby ledové se střídaly s obdobími, kdy na pólech kvetly kytičky. To je pravda. Jenže každá taková změna měla nějakou příčinu, i když spoustě z  nich nerozumíme. U  jiných máme naopak poměrně jasno a  mezi ty objasněné patří období, kdy změnu způsobil rychlý nárůst množství skleníkových plynů v atmosféře. Důvody byly různé, ale věřte, že nikdy to nedopadlo dobře. Třeba před nějakými 251 miliony lety bouchla na území dnešní Sibiře megasopka, která vychrlila do atmosféry tolik plynů, že ji proměnila v obří skleník. Teplota na planetě stoupla o  několik stupňů, rapidně se zvedla kyselost oceánů a  v  oblastech kolem rovníku nebylo vůbec možné přežít. Důsledkem bylo dlouhé období s nepěkným názvem „Velké vymírání“, během kterého ze Země zmizelo asi 90 % organismů. Podobný nárůst množství skleníkových plynů lze vystopovat před řadou období, kdy Země procházela velkou klimatickou změnou. Sami jste teď přiznali, že za CO2 v atmosféře mohou sopky. Četl jsem, že jediný výbuch vychrlí do vzduchu daleko víc kysličníku než celá lidská civilizace. To je často opakovaný argument, který pochází od australského geologa Iana Plimera. Ten prohlásil, že výbuch sopky za jeden den vypustí do atmosféry víc plynů než lidstvo za posledních 250 let (napsal o tom i knihu Nebe a Země – Heaven and Earth). Studie vulkanologů publikované v recenzovaných vědeckých časopisech to tvrzení ale vyvrací. Ve skutečnosti sopky za rok vyprodukují 65–319 milionů tun

29


KÁCÍME MODLY

na planetě v tu dobu panovalo. Tím pádem můžeme předpokládat, že budou stejně spolehlivě fungovat i na předpovědi vývoje v budoucnu. Nojo, ale modely pracují s falešnými daty. NASA byla přistižena, že je falšuje. Za prvé, ne NASA, ale NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration). Za druhé, NOAA nebyla při ničem přistižena. Z manipulace s daty ji obvinili vysoce postavení politici, kteří mají popírání lidského vlivu na změny klimatu ve své agendě. Obvinění vznesli na základě článku z britského bulvárního deníku Daily Mail, který napsal bývalý zaměstnanec NOAA John Bates. Tvrdil, že agentura si vybírala z měření jen ta data, která se jim hodila, a jiná zatajovala. Což není pravda. Závěry NOAA potvrdila řada dalších nezávislých studií a zatajováno nebylo nic, protože všechna použitá data byla volně k dispozici komukoliv, kdo si je umí stáhnout z ftp. Ono je to vlastně jedno, protože teploty nerostou, ale lítají nahoru a dolů. Třeba na začátku tisícíletí celých deset let klesaly. Pokud vám někdo bude ukazovat graf, kde teploty padají dolů, tak ho poproste, ať si sežene graf celý. Jak už tu padlo, vývoj klimatu sledujeme v dlouhodobých cyklech. Když si ze sto let dlouhého záznamu vykousneme pár roků dat, tak nám graf může klidně ukazovat, že teploty klesají. Celkový teplotní trend jde ale nezadržitelně a stále rychleji nahoru. Tak jak vysvětlíte, že ledovce na Aljašce, v Kanadě a Grónsku přibývají? Nárůst ledovců lze pozorovat jen krátkodobě a jen asi u 10 %. Celkový trend je, že ledovce tají. A to tak, že hodně rychle. No tak bude tepleji. No a co, aspoň bude delší léto. Klimatické změny neznamenají jen celkový nárůst teplot. Klima na planetě je supersložitý a  ne příliš stabilní systém. Pokud do něj halabala napumpujeme miliardy tun CO2, tak dříve nebo později něco rupne a z historie máme záznamy, co takové rupnutí přináší. Například víme, že v minulosti voda z tajících ledovců snížila slanost mořské vody, což mělo za následek změnu směru Golfského proudu a hodně rychlé a dramatické ochlazení Evropy. Namísto dlouhého léta může klidně přijít zima jak ve Hře o trůny. Proč bych se o to měl vlastně starat, když se toho stejně nedožiju? Pozor, to, že klima sledujeme v  dlouhých cyklech, neznamená, že se nemůže změnit najednou. Během historie Země byla období, kdy teploty létaly nahoru dolů až o 7 stupňů v rozmezích pouhých dvaceti let. Jestli se vám 7 stupňů zdá zanedbatelných, tak

v průměrných teplotách je to rozdíl mezi Skandinávií a Řeckem. Tak velké výkyvy způsobovaly obrovské záplavy, jinde naopak drastická sucha, požáry, extrémní počasí, hurikány a podobné legrace. Planeta si s tím stejně nakonec nějak poradí. S tím se dá těžko polemizovat. Na Zemi život pokračoval i v dobách, kdy byla atmosféra plná CO2 a na celé planetě bylo vedro jak v sauně. V období, kdy kvetla i Antarktida, se životu dařilo nadmíru dobře. Jenže tomuto ráji na Zemi předcházely miliony let ne zrovna fajn podmínek, kdy příroda obnovovala narušený cyklus odbourávání CO2 v náhle překyselených oceánech. Čekat pár milionů let, až se příroda zase umoudří, není úplně radostná perspektiva.

DALŠÍ NEPRAVDIVÉ ARGUMENTY: – Za oteplování může Slunce. – Nemůže. Slunce chladne. – V 70. letech vědci předpovídali dobu ledovou. – Naprostá většina vědců předpovídala oteplování. – Jaképak oteplování, když jsou tak studené zimy? – Zima není klima. Zima je počasí. – Vědci jsou podplacení. – Podplatit můžete pár vědců. Ne 90 % z nich. – CO2 stoupá z oceánů. – Oceány naopak obrovské množství CO2 absorbují, a tím pádem roste jejich kyselost. – Kyselost oceánů nic neznamená. – Kyselost oceánů ohrožuje celý potravinový řetězec. – CO2 je užitečná potrava pro kytky. – Příroda si dovede poradit s CO2, který sama produkuje. Lidská produkce tu bohužel z valné části zůstává. – Data ze satelitů tvrdí, že troposféra chladne. – Naopak, data ze satelitů potvrzují, že Země se celkově ohřívá.

30


Průvodce světem skateboardingu a životem nejúspěšnějšího českého skejťáka

Nebloudíme, necháváme se vést... Vydejte se na dobrodružnou cestu s Vandráky Vagamundos!

Cestovatelské zážitky a tipy od jednoho z nejvýraznějších objevů české YouTube scény

Co uděláš, když ti minulost zaklepe na dveře? Thriller od autora románu Spřízněné duše Můj děda byl hrdina! Příběh o jednom hrdinském činu, který změnil osud několika generací

www.albatrosmedia.cz


SPORÁK

Po bujarém loučení s loňským rokem jsme se rozhodli do toho nového vykročit s účinným vyprošťovákem – tradiční slovenskou zelňačkou. „Kapustnica se vaří v každé domácnosti po svém. Moje verze gemersko-topoľčanské kapustnice rozhodně není pro žlučníkáře. A bohužel nikdo neskončí u jedné porce,“ varovala nás hostitelka Lubka, když jsme se dožadovali třetího přídavku. Přežili jsme a bylo to krásné!

Text: Helena Suchá Foto: Michael Kratochvíl

Kapustnice se záchvatem

TIP Pokud kapustnicou chcete ohromit nedělní hosty, pusťte se do její přípravy s několikadenním předstihem. Podle Lubky prý nejlíp chutná třetí den.

HUSŤTE A SERVÍRUJTE DUSTE

VAŘTE

Hrst sušených hříbků aspoň na 15 minut namočte. Nakrájejte si na drobno obě cibule a tři stroužky česneku, zbylé stroužky pak utřete se solí. Cibuli v hrnci s rozpuštěným sádlem zpěňte, přidejte všechen česnek a  pro správnou barvu lžičku papriky. Pak přihoďte zelí s klobásou nakrájenou na kolečka a nechte je dusit, dokud nezměknou.

Do hrnce se zelím nyní přilijte zelnou šťávu s vodou, přidejte houby, bobkový list, lehce osolte a opepřete a za občasného míchání kapustnicu přiveďte k varu. Jakmile uvidíte, že jsou houby se zelím uvařené, vmíchejte do polévky sušené švestky a na mírném plameni vařte dalších čtyřicet minut.

32

Teď si říkáte, že jsme asi zapomněli na brambory. Ale jejich čas právě přichází. Omyjte je a zvlášť uvařte v celku i se slupkou. Na chvíli hoďte očko na polévku, která už je skoro hotová. Zbývá ji jen zahustit. V hrnečku si proto smíchejte smetanu s troškou mouky a vmíchejte ji do polévky a nechte pár minut probublávat. Nakonec podle chuti osolte a opepřete (Lubka s pepřem nešetří). Na talíř pak položte bramboru, rozkrojte a zalijte vrchovatou naběračkou husté kapustnice.


SPORÁK

CO NA KAPUSTNICU POTŘEBUJETE • • • • • • •

• • • • • • • •

1 hrst sušených hub 2 větší cibule 6 stroužků česneku 1 lžíci sádla 1 lžičku sladké papriky 350 gramů kysaného zelí 1 nohu klobásy (Lubka dala čabajku, může být ale i měkčí) 1 litr šťávy z kysaného zelí (mají např. v DM drogerii) 1,5 litru vody 2 bobkové listy 60 gramů sušených švestek 4 středně velké brambory 1 kelímek smetany ke šlehání – může být i víc, podle chuti 1 lžíci hladké mouky (na zahuštění) sůl a pepř

ČESKOSLOVENSKÁ LUBICA Na otázku, odkud přesně pochází, nám Lubica odpověděla, že se bavíme ještě s Čechoslovenkou. Narodila se ve Skalici na západním Slovensku, odkud ji rodiče „odtáhli“ do Ostrova nad Ohří. A pak do Brna. A taky do Prahy. Veselá a rázná Lubka byla zkrátka všude, a jak sama říká, také dělala všechno – od překládání až po prodávání. K tomu je skvělá babička.


KONZUM

VÝSTAVA

Co to povídáš, obraze? Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet. Text: Michal Pařízek, Jan Studnička Foto: Archiv

O čem by si asi povídali Andy Warhol s Františkem Skálou? Nebo Jean-Michel Basquiat s Krištofem Kinterou? Expozice Salm Modern #1: Možnosti dialogu, která bude téměř po celý rok 2019 otevřena v pražském Salmovském paláci, na podobné otázky sice neodpoví, ale spoustu dalších jich pokládá – společná výstava Národní galerie a Staatliche Kunstsammlungen Dresden dává do kontextu desítky děl plejády zahraničních zástupců moderního umění s domácí špičkou. „Dialog považujeme za důležitý, zvlášť v době, kdy převládají monology,“ říká generální ředitel Národní galerie Jiří Fajt. Výstava je nazvána podle známého snímku Jana Švankmajera a její snahou je vyvolat komunikaci nejen mezi autory a jejich díly navzájem, ale také mezi nimi a publikem, což se v mnoha momentech daří až překvapivě dobře. Výstava stojí za opakovanou návštěvu, některé exponáty se budou v průběhu trvání měnit. Salm Modern #1: Možnosti dialogu od 2. 12. 2018 do 1. 12. 2019 Národní galerie – Salmovský palác, Praha www.ngprague.cz

34

APLIKACE

Rozhýbejte fotky Aplikace, co oživí fotky jako v Harry Potterovi, je tady. Pomocí jednoduchých nástrojů rozpohybuje fotku do smyčky a nechá statické, co se hýbat nemá. Nejlépe funguje na přírodu, mraky, vodu, vlny nebo vlající vlasy, látku atd. Enlight Pixaloop iOS zdarma


KONZUM

HUDBA

Balthazar má horečku Je to návrat jako hrom. Belgická pětice Balthazar si dala před několika lety pauzu, moc velká ega byla moc dlouho spolu. Díky tomu jsme se dočkali skvělých alb projektů Warhaus a J. Bernardt, pozitiva na všech stranách. Nyní se Balthazar vrací v plné síle (a v mírně pozměněném složení) s novinkou Fever. Na novince se vedlejší projekty hlavních autorů Maartena Devoldera a Jinteho Depreze pochopitelně podepsaly, a to je dobře. Fever dýchá noirovou atmosférou a těší funkovými rytmy, nechybí ani smyčce jako od Johna Barryho nebo břitké výpady dechů. Oba kohouti kolem sebe našlapují opatrně, vzájemný respekt je znát. Po dlouhé době prý psali písničky pohromadě, a přestože je rukopis každého z nich jasně čitelný, tak právě prolínání jejich talentů dělá z alba Fever dosavadní vrchol tvorby kapely. A Balthazar představí svou novinku i v Praze. Balthazar: Fever, vychází 25. 1., živě 28. 2., Lucerna Music Bar, Praha, dsmacku.com

FESTIVAL

Československo na trhu s kapelami Showcase festival Eurosonic Noorderslag je největší přehlídka mladých hudebních nadějí. Koná se pravidelně v polovině ledna v holandském Groningenu a nabízí každý rok okolo tří set kapel a interpretů, kteří se představují ve více než dvou desítkách klubů. Jisté je, že daleko víc času strávíte na pochodu zmrzlými uličkami než na koncertě, ale i to patří k unikátnímu zážitku. Stejně jako několik venkovních scén, což je další místní kolorit. Pro české a slovenské fanoušky je letošní program obzvlášť zajímavý, pravidelný národní fokus festivalu se totiž v roce 2019 zaměřil právě na Českou a Slovenskou republiku, z obou zemí se zde dohromady představí více než dvacet vystupujících. Českou scénu zastupují například Floex, Lazer Viking, Hellwana, Mydy Rabycad nebo Manon meurt. Přejme jim úspěch. Eurosonic Noorderslag 16.–19. 1. Groningen, Nizozemsko esns.nl

HRA

Seber se a táhni… na nepřátele Hry Total War byly vždycky o taktice, strategii a historii. O bitvách mezi armádami všech možných historických období. Měli jsme tu starověký Řím, feudální Japonsko, Napoleona, středověkou Evropu… ale před pár lety si Total War uhnul dvěma díly do fantasy světa Warhammeru a co série ztratila na historické přesnosti, nabrala na epičnosti. Navíc když si v povánočních slevách koupíte oba dva díly i s DLCéčky, dostanete obrovskou mapu s desítkami hratelných ras. A můžete vést své elfy, orky, lidi, trpaslíky, démony, upíry, nemrtvé či piráty za vítězstvím a světovou nadvládou! Total War: Warhammer (2) Od 30 do 130 eur, Microsoft Windows, Mac OS, Linux

35

KNIHA

Nejneúspěšnější expedice v dějinách Tři Švédové se na sklonku století páry rozhodli dobýt severní pól v balonu plněném vodíkem. Žádný balon se v té době neudržel ve vzduchu více než den, podle výpočtů vedoucího expedice Salomona Andréeho měl přelet přes Arktidu trvat šest dní. Muži po 65 hodinách letu přistávají v ledové pustině a další tři měsíce se snaží vrátit na pevninu. Pak ze dne na den deníkové zápisky končí a po 33 letech těla průzkumníků náhodou objeví lovci tuleňů… Autorka pracuje s autentickými deníkovými zápisky, dobovými pitevními zprávami či vzorky DNA, aby objasnila záhadu asi nejneúspěšnější expedice v dějinách. Reportážní literaturu tak mění ve strhující čtení. Bea Uusma: Expedice Přeložila Helena Stiessová, vydalo Argo, 2018, 320 stran argo.cz


KONZUM

BAR

Ostatně jsme v Botanické ulici „Brno je zlatá loď, do barů v Brně choď.“ Omlouváme se za lacinou adaptaci klasika, ale v posledních letech se tohle úsloví zakládá na pravdě. Bar, který neexistuje, Golden panda, Čtyři pokoje a další brněnské podniky jsou vyhlášené po celé republice, a to oprávněně. Brněnskou gastro mapu navíc před pár měsíci oživilo další místo, do kterého se budete rádi vracet. Botanic Bar & Bistro je menším prostorem s nádhernou zahrádkou, na první pohled potěší spousta zeleně (ostatně jsme v Botanické ulici) a decentní, ale dotažený rustikální interiér. Baví stručná, ale pravidelně se obměňující nabídka jídel, většinou ve stylu asia fusion (menu zde rozdělují na obědové a večerní), nechybí ani pravidelné víkendové brunche a vyloženě potěší vybraná nabídka netradičních koktejlů, výběr ginů a whisky nebo skvělá káva z místní pražírny Rello Il Torrefatorre. Bod navíc za vzornou obsluhu a dalších pět za skvostné pâté. Botanic Bar & Bistro Botanická 19, Brno botanicbar.cz

PUBLIKACE

Memoáry kapely s kuchařkou Memoáry hudebníků a kapel jsou veskrze schematickou záležitostí – dospívání, první kapely, úspěch, drogy nebo chlast, vystřízlivění nebo totální úpadek. Výjimky ale existují, jednou z nich jsou v listopadu vydané memoáry Beastie Boys. Tam jsme mohli nějaké to překvapení očekávat. „Všichni máme různé druhy přátel, že?“ začíná kniha o téměř šesti stech stránkách, kterou napsali společnými silami Michael Diamond a Adam Horovitz. Začali s tím poté, co třetí z party Adam Yauch zemřel v roce 2012 na rakovinu. Spoustu historek, fotek a příběhů z dospívání tu samozřejmě najdete také, ale těmi to jenom začíná – kniha obsahuje také vlastní originální komiks o kapele, detailní seznam jejího nástrojového parku, sestavit si můžete věrné kopie mixtapů od všech členů, nechybí ani mapa New Yorku s památnými místy Beastie Boys a dokonce vlastní kuchařka od mistra Roye Choie. K tomu spousta dalších memorabilií, textů od kamarádů a kolegů. V angličtině. Beastie Boys Book Faber & Faber beastieboysbook.com

36

KNIHA

Pod hladinou lávy

„Po stěnách se nacházelo nepočítaně oken, balkonů, teras a bran, desítky pater nad sebou obkružovaly jezero a z každé malé škvíry, z každého okénka na mě někdo koukal. Raraši, permoníci, skřeti, démoni, ti všichni teď vycházeli ze svých příbytků. Viděla jsem podivná blátivá stvoření lezoucí po stěně hlavou dolů jako pavouci, pozorovala jsem obrovské ohnivé červy kroutit se pod hladinou lávy. Byla jsem v Pandaemoniu, Vojtěchu. A vstoupila jsem do něj kanálem pod Malostranským náměstím.“ Jaroslav Konáš: Dominika Tate Take Take 2018 taketaketake.cz


38°43'13.2"N 34°50'54.6"E

ANTITURISTA

MÍSTO

Barák plný vlasů Pokud ulítáváte na vlasech, má pro vás tohle místo smysl. Když ne, asi se vám to bude zdát trochu divné. Přibližně 16 000 vzorků výhradně ženských vlasů na jednom místě najdete v  podzemí místního hrnčířství v  tureckém Avanosu, jinak vyhlášeném kvůli tamní keramice. Říkají tomu Muzeum vlasů, ale to je trochu zavádějící. Muzeum by asi žádalo něco víc, než jen ustřižené prameny. A jak majitel přesvědčuje ženy, aby tu zanechaly vzorek své kštice? Prý to celé začalo, když se s tamním hrnčířem, loučila jeho přítelkyně a na památku mu zanechala pramen vlasů, který si vystavil v dílně. Návštěvnice se dojímaly příběhem a  tak nějak solidárně si také kadeř ustřihly. A od roku 1979 z toho bylo muzeum. Prozaičtější verze zmiňuje, že každý rok je jeden pramen vylosován a jeho majitelka pak získá zdarma pobyt v penzionu, který patří k hrnčířství. My radši neříkáme nic.

37


38

3Ä˛ĂˆVOXwHQVWYĂˆ

Tady je Vodafonovo 3Ä˛ĂˆVOXwHQVWYĂˆ

40

9wHRWHOHIRQHFK

41

7HOHIRQ\RG.è

52

3IJHGSODFHQÂźQDEĂˆGND eDohled

BavĂ­ vĂĄs hrĂĄt si s modernĂ­mi technologiemi QHERVLSRPRFĂˆQLFKFKFHWHXOHKèLWĹ”LYRW" 7\KOHY\FK\WÂźYN\YÂźV]DUXèHQĂśSRWĂśwĂˆ0ņŔHWHVL MHSRÄ˛ĂˆGLWQDvodafone.cz/prislusenstvi QHERREMHGQDWGRMDNĂ„NROLSURGHMQ\

38

Aplikace DeafTravel

3Ä˛ĂˆVOXwHQVWYĂˆ SURQDGwHQFH

54

56

.è

3IJLSRMHQĂˆV9RGDIRQHP

61

Tarify pro jednotlivce Tarify pro rodinu

BezdrĂĄtovĂ˝ Wi-Fi extender

60

StudentskĂ˝ tarif NabĂ­dka 60+

58

6263

KombinovanĂĄ nabĂ­dka Tarify pro firmy

66

Vodafone Pass

7064

 

 =HVLOXMHEH]GUÂźWRYĂ˜VLJQÂźODSURGOXĹ”XMHMHKRGRVDK na nedostupnĂĄ mĂ­sta =DMLwWXMHU\FKORVWGYRXSÂźVPRYĂ„EH]GUÂźWRYĂ„VĂˆWĂś DĹ”0ELWV Je ideĂĄlnĂ­ pro streamovĂĄnĂ­ HD videa, online her DGDOwĂˆKRREVDKX 'ĂˆN\VDPRVWDWQĂ„PXHWKHUQHWRYĂ„PXSRUWXPņŔH IXQJRYDWMDNREH]GUÂźWRYĂ˜DGDSWĂ„USURSIJLSRMHQĂˆ NDEHORYĂ˜FK]DÄ˛Ăˆ]HQĂˆ QDSIJEOXUD\SIJHKUÂźYDèH hernĂ­ konzole)

Xiaomi Mi TV Box 3 .è

 3IJHPĂśQĂˆVWDUwĂˆWHOHYL]RUQD60$5779 NabĂ­zĂ­ spoustu her a multimediĂĄlnĂ­ch i steamovacĂ­ch aplikacĂ­ – YouTube, Netflix, TED .$QGURLG79VHWWRSER[ *%YQLWIJQĂˆKRĂ•ORĹ”LwWĂśSURXNOÂźGÂźQĂˆGDW a stahovĂĄnĂ­ aplikacĂ­ 3RGSRUD+'5YLGHD SRNXGPÂźWH+'5WHOHYL]RU

Bluetooth dĂĄlkovĂŠ ovlĂĄdĂĄnĂ­ s podporou hlasovĂŠho ovlĂĄdĂĄnĂ­ IdeĂĄlnĂ­ ve spojenĂ­ s online televizĂ­ SledovaniTV


3IJÈVOXwHQVWYÈ

39

Více na vodafone.cz/prislusenstvi

.è

,QWHUDNWLYQÈGURLGDGURQ 6SKHUR5'QHQÈMHQ DVWURPHFKDQLFNØGURLG]SRSXO¼UQÈ6WDU :DUVV¼J\DOHWDNÄLQWHUDNWLYQÈGURQ '¼ONRYÄRYO¼G¼QÈSIJHV%OXHWRRWK GRVDKDŔP

 3RO\NDUERQ¼WRYÄWöORRGROQÄSURWL SRwNR]HQÈ 'ÈN\IXQNFLKRORJUDILFNÄVLPXODFH PņŔHWHSIJHVREUD]RYNXWDEOHWXQHER WHOHIRQX]NRXPDWSIJHGDOHNRXJDOD[LL 6WDU:DUVQDKOÄGQRXWGRLQWHULÄUXORGL DGDOwÈFKPÈVWNWHU¼Y¼V]DMÈPDMÈ

.è

Dobby selfie dron 'ÈN\UR]PöUņPDKPRWQRVWLJUDPņVH YHMGHLGRNDSV\  .NDPHUDVRSWLFNRXVWDELOL]DFÈPRŔQRVW RYO¼G¼QÈJHVW\DKODVHP 6QDGQÄY]OÄW¼QÈDSIJLVW¼Y¼QÈ 'RVDKRYO¼G¼QÈDŔQDP *%LQWHUQÈSDPöļ )39sVOHGRY¼QÈOHWXYUH¼OQÄPèDVHQD REUD]RYFHWHOHIRQX

.è

HiMOTO Monster truck - GHRPRGHOWUXFNXYPöIJÈWNXSRK¼QöQØ VWHMQRVPöUQØPHOHNWURPRWRUHPYHOLNRVWL DVQ¼KRQHP:' -HLGH¼OQÈSUR]Dè¼WHèQÈN\DUHNUHDèQÈMÈ]GX YQ¼URèQöMwÈPWHUÄQX .IJÈ]HQÈVORXŔÈWIJÈNDQ¼ORY¼YRODQWRY¼5&VRXSUDYD SUDFXMÈFÈYS¼VPX*+] 2ERXVPöUQØYRGöRGROQØUHJXO¼WRU:3 'LIHUHQFL¼O\VSODQHWRYØPSIJHYRGHP .RPSOHWQÈRVD]HQÈNXOLèNRYØPLORŔLVN\

.è

Hodinky Garmin Instinct 2GROQÄYņèLY\VRNØPDQÈ]NØPWHSORW¼P Q¼UD]ņPDYOKNRVWL 9¼ŔÈSRX]HJUDPņ ,QWHJURYDQØRSWLFNØVQÈPDèVUGHèQÈKRWHSX 3RGSRUD*36*/21$66*$/,/(2 9RGRWöVQRVWP 3IJÈMHPQRWLILNDFÈ]FK\WUÄKRWHOHIRQX )XQNFH7UDF%DFNSURQDYLJRY¼QÈ 7IJÈRVØNRPSDVEDURPHWULFNØYØwNRPöU DNFHOHURPHWUWHSORPöU 6SRUWRYQÈSURILO\SUREöKF\NOLVWLNX SODY¼QÈDWG 'RVWXSQÄYèHUQÄDèHUYHQÄEDUYö

&HQ\XY¼GÈPHYèHWQö'3+DMVRXSODWQÄGRGDOwÈDNWXDOL]DFHQDEÈGN\

Toto je jen ochutnávka, u nás toho PņŔHWHSRIJÈGLWPQRKHPYÈF 1DSIJÈNODG ]DGQÈNU\W\DSRX]GUD WYU]HQ¼VNOD VÈļRYÄQDEÈMHèN\ DXWRQDEÈMHèN\fDVSRXVWXGDOwÈKR


40

Zadáno pro Vodafone

Více na laboratornadacevodafone.cz

-DQ:LUWKMHQHVO\wÈFÈNWHUØ VHVQDŔÈSRPRFÈDSOLNDFHSUR FHVWRYDWHOHXŔÈYDMÈFÈ]QDNRYØMD]\N ]ERIJLWNRPXQLNDèQÈDLQIRUPDèQÈ EDULÄUXSIJLFHVWRY¼QÈ

$SOLNDFHXOHKèÈ XŔLYDWHOņP]QDNRYÄKR jazyka cestování 2EMHYRYDWSDP¼WN\DY]G¼OHQ¼PÈVWDWRMHVHQYöWwLQ\]Q¼V$OHFR NG\ŔMVWHQHVO\wÈFÈDYSR]Q¼Y¼QÈ]DMÈPDYØFKPÈVWY¼PFK\EÈLQIRUPDFH SIJHORŔHQÄGR]QDNRYÄKRMD]\ND"ıHwHQÈSIJHGVWDYXMH'HDI7UDYHOs YņEHFSUYQÈSODWIRUPDQDVYöWöNWHU¼QDEÈGQHYLGHRSUņYRGFHYH ]QDNRYÄPMD]\FHDWRYwHSIJHKOHGQöQDMHGQRPPÈVWö 9çHVNÄUHSXEOLFHŔLMHDVLSņOPLOLRQXOLGÈ VHVOXFKRYØPSRVWLŔHQÈP]WRKR]KUXED MVRXXŔLYDWHOÄèHVNÄKR]QDNRYÄKR MD]\ND1DYÈFP¼NDŔGØVW¼WVYņMQ¼URGQÈ ]QDNRYØMD]\N$YwHFKQ\VW¼W\VSRMXMH MHGQRsQHGRVWDWHNWOXPRèHQØFKLQIRUPDFÈ QDWXULVWLFNØFKPÈVWHFK 6O\wÈFÈWXULVWDVLPņŔHSIJLQ¼YwWöYöSDP¼WN\ REMHGQDWSUņYRGFHQHERSņMèLWDXGLRSUņ YRGFHDOHQHVO\wÈFÈMVRXRGN¼]¼QLMHQQD NQLŔQÈSRPRFQÈN\e2EHFQRXSIJHGVWDYRX VO\wÈFÈYHIJHMQRVWLMHŔHQHVO\wÈFÈèORYöNXPÈ EH]SUREOÄPņèÈVWDOHLèHwWLQDMHSURQöM

FL]ÈPMD]\NHPWDNŔHP¼èDVWRSUREOÄP VSRUR]XPöQÈPWH[WXpIJÈN¼-DQ:LUWK 6WØPHPSöWLOLGÈSURWRY\WY¼IJÈVSHFL¼OQÈ DSOLNDFL'HDI7UDYHOSURFK\WUÄWHOHIRQ\ NWHU¼EXGHIXQJRYDWMDNRYLGHRSUņYRGFHRG QHVO\wÈFÈFKSURQHVO\wÈFÈ -HOLNRŔMHSODWIRUPDRMHGLQöO¼MVRXMHMÈ WYņUFLYeRVORYRYDFÈpI¼]L1DYwWöYXMÈJDOHULH PX]HDDGDOwÈ]DMÈPDY¼PÈVWDNGHVHQ¼SDG SUņYRGFHSURQHVO\wÈFÈOÈEÈ6QöNWHUØPL MLŔMHGQDMÈRVSROXSU¼FLVMLQØPLQDU¼ŔÈQD SUREOÄPILQDQFRY¼QÈ]YODVWQÈFK]GURMņ

$SOLNDFHY]QLN¼GÈN\SURJUDPX /DERUDWRIJ1DGDFH9RGDIRQH 3RNXGP¼WHLY\QöMDNØLQRYDWLYQÈQ¼SDG NWHUØE\]DY\XŔLWÈWHFKQRORJLÈSRPRKO ]OHSwLWŔLYRWQHY¼KHMWHVHSIJLKO¼VLW /DERUDWRIJSURY¼]ÈWØP\RGSRè¼WHèQÈKR Q¼SDGXSIJHVIRUPXODFLSURMHNWRYÄKR SO¼QXDŔSRWHVWRY¼QÈSURGXNWXDMHKR XYHGHQÈQDWUK1DYÈFPņŔHWHQDMHKR YØYRM]ÈVNDWDŔWLVÈFNRUXQ

Evropská unie Evropský sociální fond Operační program Zaměstnanost Laboratoř Nadace Vodafone bude v letech 2017 – 2020 spolufinancovaná z Operačního programu Zaměstnanost.

e3URWRMVPHRVORYLOLPLQLVWHUVWYDDEXGHPH GRXIDWŔHQ¼VSRGSRIJÈ=DSRMHQLMVRXWDNÄ DPDWÄUwWÈQHVO\wÈFÈUHSRUWÄIJLNWHIJÈQ¼P ]DVÈODMÈYLGHDRPÈVWHFKNWHU¼QDYwWÈYLOLp GRG¼Y¼-DQ:LUWK ıDGDYLGHRSUņYRGFņQHMQDYwWöYRYDQöMwÈFK SDP¼WHNçHVNÄUHSXEOLN\WDNMLŔY]QLN¼QHER VHSO¼QXMH3RWÄSIJLMGRXQDIJDGXHYURSVN¼ KODYQÈPöVWDDGDOwÈREOÈEHQ¼YØOHWQÈPÈVWD 6OHGXMWHMHQDdeaftravel.cz


3IJHKOHGWHOHIRQņDWDEOHWņ

41

1DEÈGNDFK\WUØFKWHOHIRQņ

9<%5$1¤352'(-1<652=k¨ı(128 1$%¨'.287(/()21Å&#x2026;$7$%/(7Å&#x2026;

9Ã&#x2DC;PöQD displeje WHOHIRQX ]GDUPD

Brno

Praha

PöVÃ&#x2C6;FH od nákupu

â&#x20AC;¢ *DOHULH9DÄ£NRYND â&#x20AC;¢ 0DVDU\NRYD â&#x20AC;¢ OC Olympia

â&#x20AC;¢ &HQWUXP&KRGRY â&#x20AC;¢ &HQWUXP

â&#x20AC;¢ =H\HURYD

çHUQÃ&#x2DC;0RVW â&#x20AC;¢ 'HMYLFN¼ â&#x20AC;¢ Jugoslávská 11 â&#x20AC;¢ NC Eden â&#x20AC;¢ 2&$UN¼G\ â&#x20AC;¢ 2&$WULXP)ORUD â&#x20AC;¢ 2&1RYRGYRUVN¼3OD]D â&#x20AC;¢ 2&1RYÃ&#x2DC;6PÃ&#x2C6;FKRY â&#x20AC;¢ 2&/HWÄ£DQ\ â&#x20AC;¢ Palladium â&#x20AC;¢ 9¼FODYVNÃ&#x201E;Q¼PöVWÃ&#x2C6;

/LEHUHF

3URVWöMRY

çHVNÃ&#x201E;%XGöMRYLFH

â&#x20AC;¢ ,*<&HQWUXP3UDÅ&#x201D;VN¼ +UDGHF.U¼ORYÃ&#x201E;

â&#x20AC;¢ 2&)XWXUXP -LKODYD

â&#x20AC;¢ &LW\3DUN .DUORY\9DU\

â&#x20AC;¢ OC Nisa

â&#x20AC;¢ .RQHèQ¼

0ODG¼%ROHVODY

7¼ERU

â&#x20AC;¢ (UEHQRYD

0RVW

7HSOLFH

â&#x20AC;¢ 5DGQLèQÃ&#x2C6; 2ORPRXF

â&#x20AC;¢ Q¼PöVWÃ&#x2C6;6YRERG\ 

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu

6OHYDQDWHOHIRQ SODWÃ&#x2C6;YSIJÃ&#x2C6;SDGöMHKR SRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VHVPORXYRX V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;P SOQöQÃ&#x2C6;PRG.è

Ceny

Vodafone Smart N8

Vodafone Smart E9

Nokia 1

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

&HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

24

24

24

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020;

â&#x20AC;¢ *DOHULHkDQWRYND â&#x20AC;¢ Globus

µVWÃ&#x2C6;QDG/DEHP

â&#x20AC;¢ 2&)RUXP

Dostupnost

2VWUDYD

=OÃ&#x2C6;Q

Aktuální dostupnost

â&#x20AC;¢ $YLRQ6KRSSLQJ3DUN â&#x20AC;¢ 1RY¼.DUROLQD

Získejte slevu .è

9Ã&#x2C6;FHQDVWUDQö

Standardní cena

â&#x20AC;¢ OC Olympia

9R/7( D:L)L volání

â&#x20AC;¢ NYöWQD

SRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH ]HSWHMWHVHQ¼V

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX

3DUGXELFH

â&#x20AC;¢ $WULXP3DODFH

Technická specifikace

3O]HÄ£

2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

â&#x20AC;¢ Q¼PöVWÃ&#x2C6;5HSXEOLN\

'LVSOHMYFP

FP

FP

FP

VÅ¡echny SIJÃ&#x2C6;VWURMHMH PRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDW GRNWHUÃ&#x201E;NROL SURGHMQ\RVREQö nebo e-mailem.

RozliÅ¡ení displeje &HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0 3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

²

²

²

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

r*%

r*%

r*%

Procesor

²*+]

²*+]

²*+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%s

0LFUR86%

0LFUR86%s

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[rr

0SL[r

0SL[rs

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

2400

2000

2150

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rr

rrs

%OXHWRRWK

r

r

r

)UHNYHQFH 0+] /7(

 

 

 

5R]PöU\ PP

²²

²²

²²

Speciální certifikace

s

s

s

)RUP¼W6,0'XDO6,0

NanoSIM

NanoSIM/DUAL

NanoSIM

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MHX]DYIJHQÃ&#x2C6; Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


42

3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9R/7( D:L)L volání

9Ã&#x2DC;PöQD displeje WHOHIRQX ]GDUPD

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

PöVÃ&#x2C6;FH od nákupu

9Ã&#x2C6;FHQDVWUDQö

Získejte slevu

6OHYDQDWHOHIRQ SODWÃ&#x2C6;YSIJÃ&#x2C6;SDGöMHKR SRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VHVPORXYRX V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;P SOQöQÃ&#x2C6;PRG.è

Ceny Standardní cena

Xiaomi Redmi 5A

Vodafone Smart N9 lite

Xiaomi Redmi 6A

LG K9

Huawei Y5 2018

Vodafone Smart N9

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

&HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

24

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

SRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH ]HSWHMWHVHQ¼V

PRGU¼YDULDQWDGRVWXSQ¼ YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

'XDOYHU]HsSRVOHGQÃ&#x2C6; wDQFH]HSWHMWHVHQ¼V

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

'LVSOHMYFP

FP

FP

FP

FP

FP

FP

²

²

720 Ã&#x2014; 1440

²

720 Ã&#x2014; 1440

720 Ã&#x2014; 1440

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

Procesor

²*+]

²*+]

²*+]

²*+]

²*+]

²*+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

3000

2460

3000

2500

3020:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrs

rrs

rrs

rrs

rrs

rrr

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

r

 

 

 

 

 

 

²²

²²

²²

²²

²²

²²

s

s

s

s

s

s

NanoSIM

Nano SIM/DUAL 'XDOSRX]HèHUQ¼YHU]H

NanoSIM

Rozlišení displeje

)UHNYHQFH 0+] /7( 5R]PöU\ PP

Speciální certifikace )RUP¼W6,0'XDO6,0

NanoSIM/DUAL

NanoSIM

NanoSIM/DUAL

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

 9wHFKQ\FHQ\XY¼GÃ&#x2C6;PHLV'3+DMVRXSODWQÃ&#x201E;GRDNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\


3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

43

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9R/7( D:L)L volání

Samsung Galaxy J3 2017 Ceny

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

Xiaomi Redmi S2

9R/7( D:L)L volání

Nokia 3.1

Xiaomi Redmi 6

Získejte slevu .è

Huawei Y6 Prime 2018

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

Samsung Galaxy J4+

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

24

$QGURLGr

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

]ODW¼YDULDQWDGRVWXSQ¼ YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

]ODW¼YDULDQWD GRVWXSQ¼YHVKRSX

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

'LVSOHMYFP

FP

FP

FP

FP

FPRozlišení displeje

²

²

²

²

²

²

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

²*+]

²*+]

²*+]

Procesor

²*+]

²*+]

² ²*+]²*+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

2400

3000

3000

3300

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrs

rrr

rrs

rrr

rrr

rrs

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

r

 

  ²²

)UHNYHQFH 0+] /7( 5R]PöU\ PP

Speciální certifikace )RUP¼W6,0

 

 

 

 

²²

²²

²²

²²

²²

s

s

s

s

s

s

NanoSIM

NanoSIM/DUAL

NanoSIM

NanoSIM/DUAL

NanoSIM/DUAL

NanoSIM/DUAL

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


44

3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9Ã&#x2DC;PöQD displeje WHOHIRQX ]GDUPD

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

PöVÃ&#x2C6;FH od nákupu

9Ã&#x2C6;FHQDVWUDQö

Získejte slevu

6OHYDQDWHOHIRQ SODWÃ&#x2C6;YSIJÃ&#x2C6;SDGöMHKR SRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VHVPORXYRX V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;P SOQöQÃ&#x2C6;PRG.è

Ceny

Huawei P smart

Vodafone Smart X9

Samsung Galaxy J5 2017

Sony Xperia XA1

Samsung Galaxy J6+

Huawei P smart 2019

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

24

èHUYHQ¼YDULDQWD GRVWXSQ¼YHVKRSX

QRYLQND

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

SRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH ]HSWHMWHVHQ¼V

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

FP

FP

FP

FP

FP

FP

²

²

720 Ã&#x2014; 1280

720 Ã&#x2014; 1280

720 Ã&#x2014; 1480

1080 Ã&#x2014; 2340

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

8Ã&#x2014; ²*+]²*+]

²*+]

²*+]

8Ã&#x2014; ²*+]²*+]

²*+]

8Ã&#x2014; ²*+]²*+]

Rozlišení displeje

Procesor 7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%s

0LFUR86%&s

0LFUR86%s

0LFUR86%&s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

3000

3100

3000

2300

3300

3400

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrr

rrr

rrs

rrr

rrr

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

r

 

 

 

 

 

 

²²

²²

²²

²²

²²

²²

s

s

s

s

s

s

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM/DUAL

NanoSIM/DUAL

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

)UHNYHQFH 0+] /7( 5R]PöU\ PP

Speciální certifikace )RUP¼W6,0

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

45

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

Samsung Galaxy A6 Ceny

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Samsung Galaxy Xcover4

9R/7( D:L)L volání

Sony Xperia XA2

Získejte slevu .è

Huawei P20 lite

9R/7( D:L)L volání

Xiaomi Mi 8 Lite

Samsung Galaxy A6+

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

24

UÅ&#x2020;Å&#x201D;RY¼YDULDQWDGRVWXSQ¼ YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

QRYLQNDGRVWXSQ¼ YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

]ODW¼DOHYDQGXORY¼ YDULDQWDGRVWXSQ¼ YHVKRSX

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

]ODW¼YDULDQWD GRVWXSQ¼YHVKRSX

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

FP

FP

FP

FP

FP

FP

²

²

²

²

²

²

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

r*%

r*%

r*%

ss

r*%

Procesor

²*+]

²*+]

²*+]

² ²*+]²*+]

²*+]

²*+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%&s

0LFUR86%&s

0LFUR86%&

0LFUR86%s

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr 0SL[

Rozlišení displeje

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

3000

2800

33003350

3500

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrs

rrr

rrr

rrr

rrr

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

r

)UHNYHQFH 0+] /7(

 

 

 

 

 

 

5R]PöU\ PP

²²

²²

²²

²²

²²

²²

Speciální certifikace

â&#x20AC;&#x201C;

,3

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

)RUP¼W6,0'XDO6,0

NanoSIM

0LFUR6,0

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM/DUAL

NanoSIM

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


46

3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9Ã&#x2DC;PöQD displeje WHOHIRQX ]GDUPD

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

PöVÃ&#x2C6;FH od nákupu

9Ã&#x2C6;FHQDVWUDQö

Získejte slevu

6OHYDQDWHOHIRQ SODWÃ&#x2C6;YSIJÃ&#x2C6;SDGöMHKR SRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VHVPORXYRX V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;P SOQöQÃ&#x2C6;PRG.è

Ceny

Huawei Nova 3i

Samsung Galaxy A7

Nokia 7.1

Apple iPhone 6s 32 GB

Samsung Galaxy A8 (2018)

Huawei Nova 3

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

24

PRGU¼YDULDQWDYHVKRSX

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

PRGU¼YDULDQWDGRVWXSQ¼ YHVKRSX

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

L26r

$QGURLGr

$QGURLGr

FP

FP

FP

FP

FP

FP

²

²

²

²

²

²

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

r*%

r*%

ss

r*%

r*% ² ²*+]²*+]

Rozlišení displeje

² ²*+]²*+]

²*+]

²*+]

²*+]

² ²*+]²*+]

0LFUR86%s

0LFUR86%&s

0LFUR86%&s

/LJKWQLQJs

0LFUR86%&s

0LFUR86%&s

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

3340

3300

30003000

3750

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrr

rrr

rrr

rrr

rrr

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

r  ²²

Procesor 7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6; )RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV )RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

)UHNYHQFH 0+] /7(

 

 

 

 

 

5R]PöU\ PP

²²

²²

²²

²²

²²

Speciální certifikace

â&#x20AC;&#x201C;

srr

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

,3

â&#x20AC;&#x201C;

)RUP¼W6,0'XDO6,0

NanoSIM/DUAL

NanoSIM/DUAL

NanoSIM/DUAL

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM/DUAL

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

47

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

LG G7 ThinQ

Ceny

9R/7( D:L)L volání

Apple iPhone 7 32 GB

Xiaomi Mi 8

Získejte slevu .è

Samsung Galaxy S8

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Apple iPhone 8 64/256 GB

Získejte slevu .è

Samsung Galaxy S9 64/256 GB

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

*%YDULDQWDsSRVOHGQÃ&#x2C6; *%YDULDQWDGRVWXSQ¼ wDQFH]HSWHMWHVHQ¼V YHVKRSX

YHVKRSX

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP

$QGURLGr

L26r

$QGURLGr

$QGURLGr

L26r

$QGURLGr

FP

FP

FP

FP

FP

FP

²

Ã&#x2014;

Ã&#x2014;

²

Ã&#x2014;

²

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r7%

ss

ss

r*%

ss

r*%

²*+]

²7ZLVWHU '0,360+]

8Ã&#x2014; ²*+]²*+]

8Ã&#x2014; ²*+]²*+]

Ã&#x2014;0RQVRRQ0LVWUDO QP

8Ã&#x2014; (²*+]²*+]

0LFUR86%&r

/LJKWQLQJs

0LFUR86%&s

0LFUR86%&r

/LJKWQLQJr

0LFUR86%&r

Rozlišení displeje

Procesor 7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$KQHXY¼GÃ&#x2C6;VH

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrr

rrr

rrr

rrr

rrr

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

r

 

 

  ²²

)UHNYHQFH 0+] /7(

 

 

 

5R]PöU\ PP

²²

²²

²²

²²

²²

Speciální certifikace

,3

,3

s

,3

,3

,3

)RUP¼W6,0'XDO6,0

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM/DUAL

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


48

3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9Ã&#x2DC;PöQD displeje WHOHIRQX ]GDUPD

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

PöVÃ&#x2C6;FH od nákupu

9Ã&#x2C6;FHQDVWUDQö

Získejte slevu

Sleva na telefon SODWÃ&#x2C6;YSIJÃ&#x2C6;SDGöMHKR SRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VHVPORXYRX V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;P SOQöQÃ&#x2C6;PRG.è

Ceny

Huawei P20 Pro

Sony Xperia XZ3

Samsung Galaxy S9+ 64 GB

Apple Huawei iPhone XR Mate 20 Pro 64/128/256 GB

Samsung Galaxy Note 9 128/512 GB

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

24

YHVKRSX

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

]HSWHMWHVHQ¼V

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

]HSWHMWHVHQ¼V

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP RozliÅ¡ení displeje

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

L26r

$QGURLGr

$QGURLGr

FP

FP

FP

FP

FP

FP

1080 Ã&#x2014; 2240

1440 Ã&#x2014; 2880

1440 Ã&#x2014; 2960

828 Ã&#x2014; 1792

1080 Ã&#x2014; 2160

1440 Ã&#x2014; 2960

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

r*%

r*%

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

r*%

8Ã&#x2014; ²*+]²*+]

²0RQVRRQ0LVWUDO '0,360+]

Procesor 7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6; )RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV )RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

8Ã&#x2014; 8Ã&#x2014; ²*+]²*+] ²*+]²*+]

² ²*+] 8Ã&#x2014; ²*+]²*+] ²*+]²*+]

0LFUR86%&s

0LFUR86%&r

0LFUR86%&r

/LJKWQLQJr

0LFUR86%&r

0LFUR86%&r

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr 0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

4000

3300

3500

2942

4200

4000

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrr

rrr

rrs

rrr

rrr

r

r

r

r

r

%OXHWRRWK )UHNYHQFH 0+] /7( 5R]PöU\ PP

700/800/850/900/1500/ 700/800/850/900/ 1500/1700/1800/1900/ 1700/1800/1900/2100/ 2300/2500/2600/5200 2100/2600

r 700/800/850/900/ 1500/1800/1900/ 2100/2600

700/800/850/900/ 600/700/800/850/900/ 700/800/850/900/1700/ 1800/1900/2100/2300/ 1500/1700/1800/1900/ 1800/1900/2100/2600 2500/2600 2100/2300/2600

²²

²²

²²

²²

²²

²²

Speciální certifikace

,3

,3rr

,3

,3

,3

)RUP¼W6,0'XDO6,0

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

Nano SIM/DUAL

,3 Nano SIM/DUAL (Dual pouze 512GB verze)

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

49

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020; 1DEÃ&#x2C6;GNDWDEOHWÅ&#x2020;

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Apple iPhone X 64/256 GB Ceny

Získejte slevu .è

Apple iPhone Xs 64/256/512 GB

9R/7( D:L)L volání

Získejte slevu .è

Apple iPhone Xs Max 64/256/512 GB

Vodafone Tab N8

Huawei MediaPad T5

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è]HSWHMWHVHQ¼V

]HSWHMWHVHQ¼V

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

]HSWHMWHVHQ¼V

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP

L26r

L26r

L26r

$QGURLGr

$QGURLGr

FP

FP

FP

FP

FP

²

²

²

²

²

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

*%*%

*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

ss

ss

ss

r*%

r*%

²0RQVRRQ0LVWUDO '0,360+]

²*+]

² ²*+²*+]

Rozlišení displeje

²0RQVRRQ0LVWUDOQP

²0RQVRRQ0LVWUDO '0,360+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

/LJKWQLQJr

/LJKWQLQJr

/LJKWQLQJr

0LFUR86%s

0LFUR86%s

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

5Mpix/â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

0SL[sr

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

rrs

rrs

rrs

rrs

rrr

Procesor

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6; .DSDFLWDEDWHULH P$K

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020; %OXHWRRWK

r

r

r

r

r

)UHNYHQFH 0+] /7(

 

 

  

5R]PöU\ PP

²²

²²

²²

²²

²²

Speciální certifikace

,3

,3

,3

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

)RUP¼W6,0'XDO6,0

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

0LFUR6,0

NanoSIM

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXèLWDEOHWX QDVSO¼WN\MHX]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


50

3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

1DEÃ&#x2C6;GNDWDEOHWÅ&#x2020;

Samsung Galaxy Tab A 10.1 Ceny

Apple iPad 32/128 GB

Apple 10.5 iPad Pro 64/256/512 GB

Apple 11 iPad Pro Apple 12.9 iPad 64/256/512 GB Pro 512 GB

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

YHVKRSX

]HSWHMWHVHQ¼V

YHVKRSX

]HSWHMWHVHQ¼V

YHVKRSX

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

 9wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP RozliÅ¡ení displeje

$QGURLGr

L26r

L26r

L26r

L26r

FP

FP

FP

FP

FP

1200 Ã&#x2014; 1920

1536 Ã&#x2014; 2048

1668 Ã&#x2014; 2224

1668 Ã&#x2014; 2388

2048 Ã&#x2014; 2732

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

DÅ&#x201D;*%QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

DÅ&#x201D;*%QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C; QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

Procesor

²*+]

²*+]

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

²0RQVRRQ0LVWUDO '0,360+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%s

/LJKWQLQJs

/LJKWQLQJs

0LFUR86%&s

/LJKWQLQJs

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[rr

0SL[rr

0SL[sr

0SL[rr

0SL[rr

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

7300

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

:L)L*36èWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrr

rrr

rr

rrr

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

800/900/1800/2100/2600

Ã&#x2014;Ã&#x2014;

)UHNYHQFH 0+] /7(

800/850/900/ 1800/2100/2300

800/900/1800/2100/2600

800/900/1800/2100/2600

700/800/850/900/1500/ 1700/1800/1900/2100/ 2300/2600/3500/5200

5R]PöU\ PP

²²

²²

²²

²²

Speciální certifikace

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

)RUP¼W6,0'XDO6,0

MicroSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WDEOHWXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

 9wHFKQ\FHQ\XY¼GÃ&#x2C6;PHLV'3+DMVRXSODWQÃ&#x201E;GRDNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\


3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

51

1DEÃ&#x2C6;GNDWODèÃ&#x2C6;WNRYÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9R/7( volání

9R/7( volání

9Ã&#x2DC;PöQD displeje WHOHIRQX ]GDUPD PöVÃ&#x2C6;FH od nákupu

9Ã&#x2C6;FHQDVWUDQö

Nokia 130

Ceny

Doro 1370

Nokia 3310

Nokia 8110 4G

CAT B35

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

12

12

24

24

24

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FK SURGHMQ¼FK

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FK SURGHMQ¼FK

Standardní cena

.è

.è

&HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

 9wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP

EH]RSHUDèQÃ&#x2C6;KRV\VWÃ&#x201E;PX

EH]RSHUDèQÃ&#x2C6;KRV\VWÃ&#x201E;PX

1RNLD6HULHVs

.DL26s

.DL26s

FP

FP

FP

FP

FP

²

²

²

²

²

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;0%0%

DÅ&#x201D;0%0%

ss

DÅ&#x201D;*%0%

DÅ&#x201D;*%0%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

s

²*+]

s

²*+]

²*+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[ss

0SL[rs

0SL[rs

0SL[rs

0SL[rs

s

s

s

s

s

.DSDFLWDEDWHULH P$K

1020

1000

1200

1500

2300

:L)L*36èWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

sss

sss

sss

rrs

rrs

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

s

s

s

 

 ²²

Rozlišení displeje

Procesor

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

)UHNYHQFH 0+] /7( 5R]PöU\ PP

²²

²²

²²

²²

Speciální certifikace

s

s

s

IP52

IP67

)RUP¼W6,0'XDO6,0

0LQL6,0

0LFUR6,0

0LFUR6,0

0LFUR6,0

0LFUR6,0'8$/

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WDEOHWXèLWHOHIRQX QDVSO¼WN\MHX]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


52

7HOHIRQ\RG.è

9Ã&#x2C6;FHQDvodafone.cz/telefony-za-korunu

.è

QHER

.è

Telefony XÅ&#x201D;RG.è

Vodafone Smart N9 .U¼VDYL]HEH]SHèQRVW

6WDULIHPWHê]Ã&#x2C6;VN¼WHY\EUDQÃ&#x201E;WHOHIRQ\MHQ]DNRUXQX QHERVSDU¼GQÃ&#x2C6;VOHYRX9Ã&#x2C6;FHWHOHIRQÅ&#x2020;]DOHSwÃ&#x2C6; FHQXQDMGHWHYFHQÃ&#x2C6;NXQDVWUs

 0SL[]DGQÃ&#x2C6;D0SL[ SIJHGQÃ&#x2C6;IRWRDSDU¼W çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020; 9HONÃ&#x2DC;GLVSOHM VPDOÃ&#x2DC;PLU¼PHèN\ $QGURLG2UHR +'UR]OLwHQÃ&#x2C6; 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

.è .è

Vodafone Smart E9

Vodafone Smart N9 lite

,WHQWRQHMOHYQöMwÃ&#x2C6;9RGDIRQH WHOHIRQSRGSRUXMH9R/7( D:L)LYRO¼QÃ&#x2C6;SUROHSwÃ&#x2C6; ]¼Å&#x201D;LWHNSIJLWHOHIRQRY¼QÃ&#x2C6;

-HGQRGXwHVSROHKOLYÃ&#x2DC; 3IJHNYDSLYöDWUDNWLYQÃ&#x2C6; 0SL[]DGQÃ&#x2C6;D0SL[ SIJHGQÃ&#x2C6;IRWRDSDU¼W 7H[WXURYDQ¼]¼GD SUROHSwÃ&#x2C6;GUÅ&#x201D;HQÃ&#x2C6; $QGURLG2UHR *RHGLWLRQ

 5RGLèRYVN¼NRQWUROD 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

 3UYQÃ&#x2C6;9RGDIRQHWHOHIRQ QDGYö6,0NDUW\ 1HMQRYöMwÃ&#x2C6;U\FKOHMwÃ&#x2C6; $QGURLG*R 6NYöOÃ&#x2DC;SRPöUFHQDYÃ&#x2DC;NRQ 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

Novinka .è .è

.è

.è

.è

.è

+XDZHL<

Samsung Galaxy J4+

.YDOLWQÃ&#x2C6;]SUDFRY¼QÃ&#x2C6;VSROX VQöNROLNDLQRYDWLYQÃ&#x2C6;PL SUYN\

2EMHYWHÃ&#x2022;SOQöQRYRX Ã&#x2022;URYHÄ£YL]X¼OQÃ&#x2C6;FK]¼Å&#x201D;LWNÅ&#x2020; V*DOD[\-

 7)7/&'GLVSOHMQDEÃ&#x2C6;]Ã&#x2C6; +'UR]OLwHQÃ&#x2C6; 2GHP\N¼QÃ&#x2C6;REOLèHMHP $QGURLG 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

 7)7GLVSOHMV+'UR]OLwHQÃ&#x2C6;P 0SL[]DGQÃ&#x2C6;D0SL[SIJHGQÃ&#x2C6; IRWRDSDU¼W %DWHULHVNDSDFLWRXP$K 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

1 DEÃ&#x2C6;GNDVHY]WDKXMHQDYwHFKQ\GRVWXSQÃ&#x201E;EDUHYQÃ&#x201E;YDULDQW\GDQÃ&#x201E;KRWHOHIRQX&HQ\MVRXSODWQÃ&#x201E;SURQRYÃ&#x201E;LVW¼YDMÃ&#x2C6;FÃ&#x2C6;]¼ND]QÃ&#x2C6;N\VHVPORXYRXV0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;PSOQöQÃ&#x2C6;P YHYÃ&#x2DC;wLDOHVSRÄ£.èDXY¼GÃ&#x2C6;PHMHYèHWQö'3+9Ã&#x2C6;FHLQIRUPDFÃ&#x2C6;QDYRGDIRQHF]WHOHIRQ\]DNRUXQXQHERXSURGHMQÃ&#x2C6;KRWÃ&#x2DC;PX


7HOHIRQ\RG.è

.è

53

9Ã&#x2C6;FHQDYRGDIRQHF]WHOHIRQ\]DNRUXQX QHER

.è

+XDZHL<3ULPH

Vodafone Smart X9

0LPRMLQÃ&#x2DC;FK]DMÃ&#x2C6;PDYÃ&#x2DC;FK IXQNFÃ&#x2C6;+XDZHLSIJLQ¼wÃ&#x2C6; LRGHPNQXWÃ&#x2C6;REOLèHMHPD ,36GLVSOHM

1DGYDwHRèHN¼Y¼QÃ&#x2C6; 1RYLQNDVHVSRXVWRX Y\FK\WDQÃ&#x2DC;FKIXQNFÃ&#x2C6; 'YRMLWÃ&#x2DC;IRļ¼NVQRèQÃ&#x2C6;P UHÅ&#x201D;LPHP 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P$QGURLG Oreo *%SDPöļ5$0DDÅ&#x201D;*% XÅ&#x201D;LYDWHOVNÃ&#x201E;SDPöWL 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

 3URW¼KOÃ&#x2DC;)XOO9LHZGLVSOHM 2GHP\N¼QÃ&#x2C6;VNHQHPREOLèHMH *RRJOH$QGURLG *%5$0 $Å&#x201D;*%XÅ&#x201D;LYDWHOVNÃ&#x201E;SDPöWL 0SL[IRWRDSDU¼W 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

.è .è

.è

.è

.è

.è

+XDZHL3OLWH

6DPVXQJ*DOD[\$

'RNRQDOÃ&#x2DC;VPDUWSKRQH VGYRMLWÃ&#x2DC;PIRWRDSDU¼WHP

7HOHIRQY\XÅ&#x201D;Ã&#x2C6;Y¼IRWRDSDU¼W VHNWHUÃ&#x2DC;PWRKR]DFK\WÃ&#x2C6;WH YÃ&#x2C6;FHQHÅ&#x201D;GRSRVXG'LVSRQXMH WRWLÅ&#x201D;Â&#x2039;wLURNRÃ&#x2022;KOÃ&#x2DC;P DÂ&#x2039;XOWUDwLURNRÃ&#x2022;KOÃ&#x2DC;P REMHNWLYHP

 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P$QGURLG2UHR 3IJHGQÃ&#x2C6;IRWRDSDU¼W0SL[ 3URFHVRUVHèW\IJPLM¼GU\ VWDNWHP*+] DèW\IJPLM¼GU\VWDNWHP *+] $Å&#x201D;*%XÅ&#x201D;LYDWHOVNÃ&#x201E;SDPöWL D*%5$0 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

 7IJL]DGQÃ&#x2C6;IRWRDSDU¼W\ çWHèNDRWLVNXSUVWXQDERNX WHOHIRQX (OHJDQWQÃ&#x2C6;DRGROQÃ&#x2DC;GHVLJQ 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

Novinka .è

Sony Xperia XZ3 ,QWHOLJHQWQÃ&#x2C6;GHVLJQ VPDUWSKRQX;SHULD;= MHHOHJDQWQÃ&#x2C6;RGROQÃ&#x2DC; DLQWXLWLYQÃ&#x2C6;

.è

 +'52/('GLVSOHM 9RGöRGROQ¼NRQVWUXNFH )RWRDSDU¼WVUR]OLwHQÃ&#x2C6;P 0SL[DXPöORXLQWHOLJHQFÃ&#x2C6; *%SDPöWL5$0DÅ&#x201D;*% XÅ&#x201D;LYDWHOVNÃ&#x201E;SDPöWL 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

+XDZHL0DWH3UR 3UÅ&#x2020;ORP\YWHFKQRORJLL RGVWUDQÃ&#x2C6;SIJHN¼Å&#x201D;N\PH]LWÃ&#x2C6;P RèHPVQÃ&#x2C6;WHDWÃ&#x2C6;PFRPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH GöODW ,NRQLFNÃ&#x2DC;GHVLJQ 1HMYÃ&#x2DC;NRQQöMwÃ&#x2C6;DQHMFK\WIJHMwÃ&#x2C6; PRGHO 9HON¼EDWHULHVNDSDFLWRX P$K 8wHWIJÃ&#x2C6;WH.è

.è .è


54

3IJHGSODFHQ¼QDEÃ&#x2C6;GND

Více na vodafone.cz/predplacene-karty nebo 800 777 777

9\EHUWHVL]QDwLFK SIJHGSODFHQÃ&#x2DC;FKNDUHW 1HNDÅ&#x201D;GÃ&#x2DC;FKFHPÃ&#x2C6;WWDULIDWDNSURY¼VP¼PHSDU¼GQÃ&#x2C6;SIJHGSODFHQÃ&#x201E;NDUW\6WDèÃ&#x2C6;VLMHQY\EUDW

Karta na volání

Karta na data

9FHQöNDUW\MHEDOÃ&#x2C6;èHNQHRPH]HQÃ&#x201E;KR YRO¼QÃ&#x2C6;YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQDSUYQÃ&#x2C6;PöVÃ&#x2C6;F 3RNXGVLGRELMHWHGRGQÃ&#x2C6;RGDNWLYDFH ]Ã&#x2C6;VN¼WHKRQDGUXKÃ&#x2DC;PöVÃ&#x2C6;FMDNRG¼UHN 3RWÃ&#x201E;VHEXGHEDOÃ&#x2C6;èHNREQRYRYDW]D.è PöVÃ&#x2C6;èQö1DVWDYHQÃ&#x2C6;NDUW\VLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH MHGQRGXwHXSUDYLW

9FHQöNDUW\P¼WHEDOÃ&#x2C6;èHN0%GDW DQHRPH]HQÃ&#x201E;606YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQD SUYQÃ&#x2C6;PöVÃ&#x2C6;F3RNXGVLGRELMHWHGRGQÃ&#x2C6; RGDNWLYDFH]Ã&#x2C6;VN¼WHKRQDGUXKÃ&#x2DC;PöVÃ&#x2C6;FMDNR G¼UHN3RWÃ&#x201E;VHEXGHEDOÃ&#x2C6;èHNREQRYRYDW]D .èPöVÃ&#x2C6;èQö1DVWDYHQÃ&#x2C6;NDUW\PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH NG\NROLYXSUDYLW

$NWLYXMWHVL3URJUDPèW\IJNDDYROHMWHQD èW\IJLèÃ&#x2C6;VODGRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;]D.èPLQ 9RO¼QÃ&#x2C6;QDRVWDWQÃ&#x2C6;èÃ&#x2C6;VODYç5Y¼VEXGHVW¼W .èPLQ606VWRMÃ&#x2C6;.è

63URJUDPHPèW\IJNDEXGHWHYRODWQDèW\IJL Y\EUDQ¼èÃ&#x2C6;VOD]MDNÃ&#x201E;NROLYVÃ&#x2C6;Wö]D .èPLQ9RO¼QÃ&#x2C6;QDRVWDWQÃ&#x2C6;èÃ&#x2C6;VODY¼V EXGHVW¼W.èPLQD606.è

 3RNXGVHSIJLSRMÃ&#x2C6;WHNLQWHUQHWXDNWLYXMHVH Y¼PEDOÃ&#x2C6;èHN3IJLSRMHQÃ&#x2C6;QDPöVÃ&#x2C6;FVH0% GDWMHQ]D.è .DUWXSRIJÃ&#x2C6;GÃ&#x2C6;WH]D.è9FHQöMH([WUD NUHGLW.è

 .DUWDVWRMÃ&#x2C6;.èDYFHQöMH([WUDNUHGLW .è

=DNDÅ&#x201D;GÃ&#x201E;GRELWÃ&#x2C6;PLQLP¼OQö.è Y¼VRGPöQÃ&#x2C6;PHDÅ&#x201D;([WUDNUHGLWX QDYÃ&#x2C6;F6WDèÃ&#x2C6;VH]DUHJLVWURYDW9Ã&#x2C6;FHQD YRGDIRQHF]RGPHQ\

 9wHFKQ\FHQ\XY¼GÃ&#x2C6;PHLV'3+MVRX]DRNURXKOHQÃ&#x201E;QDFHOÃ&#x201E;NRUXQ\DSODWQÃ&#x201E;GRGDOwÃ&#x2C6;DNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\

Karta 26 pro studenty 6.DUWRXVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHY\EUDW]HEDOÃ&#x2C6;èNÅ&#x2020; NHNDUWö]DVNYöORXFHQX %DOÃ&#x2C6;èHNV*%GDWDQHRPH]HQÃ&#x2DC;PL606 v síti VVOHYRXMHQ]D.è 1HEREDOÃ&#x2C6;èHNVQHRPH]HQÃ&#x2DC;PYRO¼QÃ&#x2C6;P YVÃ&#x2C6;WLDPLQXWDPLGRRVWDWQÃ&#x2C6;FKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6; QDYUFKVHVOHYRX]D.è $NWLYRYDWVLMHPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHMDNSRWIJHEXMHWH %DOÃ&#x2C6;èN\O]HVWIJÃ&#x2C6;GDWQHERY\XÅ&#x201D;Ã&#x2C6;YDWRED VRXèDVQö &HQDNDUW\MH.è9FHQöMH([WUDNUHGLW .è


3IJHGSODFHQ¼QDEÃ&#x2C6;GND

55

9Ã&#x2C6;FHQDYRGDIRQHF]EDOLFN\

,VSIJHGSODFHQRX NDUWRXPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH YRODWQHRPH]HQö 6WDèÃ&#x2C6;VLDNWLYRYDWQDwHEDOÃ&#x2C6;èN\ NWHUÃ&#x201E;MVRXSURVWö

%DOÃ&#x2C6;èN\QD9RO¼QÃ&#x2C6; 9RO¼QÃ&#x2C6;YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQHRPH]HQö .è ZDwOHWH606YHWYDUX92/$1,9)),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

9RO¼QÃ&#x2C6;GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6; 1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXPLQXWGRRVWDWQÃ&#x2C6;FKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

.è ZDwOHWH606YHWYDUX92/$1,9)3/86QDèÃ&#x2C6;VOR7700

9RO¼QÃ&#x2C6;GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6; 1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXPLQXWGRRVWDWQÃ&#x2C6;FKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

Neomezené $QRQDwHEDOÃ&#x2C6;èN\MVRXQHRPH]HQÃ&#x201E;MDN SURYRO¼QÃ&#x2C6;WDNSUR606N\

Bez smlouvy 9wHFKQ\EDOÃ&#x2C6;èN\MVRXEH]HVPOXY D]¼YD]NÅ&#x2020;&HQXEDOÃ&#x2C6;èNXY¼P RGHèWHPH]NUHGLWX

3IJL]SÅ&#x2020;VRELYÃ&#x201E;

8NRQèHQÃ&#x2C6;EDOÃ&#x2C6;èNÅ&#x2020; VREQRYRY¼QÃ&#x2C6;P SRPöVÃ&#x2C6;FL 9SIJÃ&#x2C6;SDGöÅ&#x201D;HQHEXGHWHPÃ&#x2C6;WYGREö NG\VHEDOÃ&#x2C6;èHNREQRYXMHGRVWDWHèQÃ&#x2DC; NUHGLW]UXwÃ&#x2C6;VHY¼PDXWRPDWLFN\ 3RNXGKREXGHWHFKWÃ&#x2C6;WG¼OHY\XÅ&#x201D;Ã&#x2C6;YDW MHSRWIJHEDMHM]QRYXDNWLYRYDW%DOÃ&#x2C6;èHN WDNÃ&#x201E;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHMHGQRGXwH]UXwLWSIJHV0Å&#x2020;M 9RGDIRQH

%DOÃ&#x2C6;èN\VHY¼PSIJHVQöSRPöVÃ&#x2C6;FL DXWRPDWLFN\REQRYÃ&#x2C6;WDNÅ&#x201D;HVHRQLF QHPXVÃ&#x2C6;WHVWDUDW1DSIJÃ&#x2C6;NODGEDOÃ&#x2C6;èHN ]VHY¼PREQRYÃ&#x2C6; DWG

ZDwOHWH606YHWYDUX92/$1,9)3/86),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

9RO¼QÃ&#x2C6;GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;QHRPH]HQö .è ZDwOHWH606YHWYDUX92/$1,968'(),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

%DOÃ&#x2C6;èN\QD'DWDD606 500 0%GDWD606YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQHRPH]HQö

0Å&#x2020;Å&#x201D;HWHVLY\EUDWEDOÃ&#x2C6;èHNNWHUÃ&#x2DC;SU¼Yö SRWIJHEXMHWH$NG\Å&#x201D;]URYQDMHGHWH QDGRYROHQRXDFKFHWHPÃ&#x2C6;WRGWHOHIRQX SRNRMPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH]Å&#x2020;VWDWMHQXVYÃ&#x201E;KR NUHGLWX

6REQRYRY¼QÃ&#x2C6;PSRPöVÃ&#x2C6;FL

.è

.è ZDwOHWH606YHWYDUX'$7$),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

*%GDWD606YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQHRPH]HQö

3RNXGMVWHVLMHwWö QHY\]YHGOLY¼QRèQÃ&#x2C6; G¼UHNèHN¼QDY¼V QDVWUDQö

.è ZDwOHWH606YHWYDUX'$7$),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

*%GDWD606YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQHRPH]HQö .è ZDwOHWH606YHWYDUX'$7$),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

'DWDQDYÃ&#x2C6;F 3RNXGEXGHWHPÃ&#x2C6;W QöNWHUÃ&#x2DC;]EDOÃ&#x2C6;èNÅ&#x2020;'DWDD606 QHER.RPSOHWDNWLYQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH VLQ\QÃ&#x2C6;YDSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQH Y\]YHGQRXWGDOwÃ&#x2C6;GDWDQDYÃ&#x2C6;F

%DOÃ&#x2C6;èN\.RPSOHW .RPSOHWYVÃ&#x2C6;WL *%GDW606DYRO¼QÃ&#x2C6;YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQHRPH]HQö

.è =DwOHWH606YHWYDUX.203/(79)),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

.RPSOHWGRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6; *%GDW606DYRO¼QÃ&#x2C6;GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;QHRPH]HQö

.è =DwOHWH606YHWYDUX.203/(7968'(),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700


56

3URŻUP\

Více na vodafone.cz/edohled

Vodafone eDohled: Pohlídáme cokoliv 9ODVWQÃ&#x2C6;WHYR]RYÃ&#x2DC;SDUNVWURMHQHERWIJHEDGRUXèXMHWH]¼VLON\ DFKFHWHPÃ&#x2C6;WYwHSRIJ¼GSRGNRQWURORX"'Ã&#x2C6;N\VOXÅ&#x201D;Eö9RGDIRQH H'RKOHGEXGHWHPÃ&#x2C6;WQHXVW¼OÃ&#x2DC;RQOLQHSIJHKOHGRWRPNGHVHY¼w majetek nachází. .è

Snadná instalace 1HPXVÃ&#x2C6;WHQLF]DSRMRYDWVOHGRYDFÃ&#x2C6;MHGQRWNX SIJLFK\WÃ&#x2C6;WHVLOQÃ&#x2DC;PPDJQHWHPDG¼WHGREDOÃ&#x2C6;NX nebo do zavazadla.

eDohled modul Standard

.è²PöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; .è

 %DWHULHY\GUÅ&#x201D;Ã&#x2C6;DÅ&#x201D;PöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;EH]QDELWÃ&#x2C6; 9 SRK\EXFFDNP 3 RVN\WXMHVW¼OÃ&#x2DC;SIJHKOHGRWHSORWö YOKNRVWLRWIJHVHFKSIJHNURèHQÃ&#x2C6;U\FKORVWL èDVHFKSURVWRMÅ&#x2020;DGDOwÃ&#x2C6;FKSDUDPHWUHFK

([WUÃ&#x201E;PQÃ&#x2C6;YÃ&#x2DC;GUÅ&#x201D;EDWHULH %DWHULHY\GUÅ&#x201D;Ã&#x2C6;GOHW\SXMHGQRWN\DÅ&#x201D;URN

eDohled â&#x20AC;&#x201C; Evropa Monitoring po celé EU 8NO¼G¼QHRPH]HQRXKLVWRULL DXPRÅ&#x201D;Ä£XMHQDVWDYHQÃ&#x2C6; OLERYROQÃ&#x201E;KRSRèWX geozón

.è ]DPöVÃ&#x2C6;F

Monitoring kdekoliv 9DULDQW\VOXÅ&#x201D;E\H'RKOHG eDohled Mini eDohled Evropa H'RKOHG6YöW

Dosah

Cena

SRX]HQDÃ&#x2022;]HPÃ&#x2C6;ç5

.èPöVÃ&#x2C6;èQö

monitoring po celé EU

.èPöVÃ&#x2C6;èQö

PRQLWRULQJSRFHOÃ&#x201E;PVYöWö

.èPöVÃ&#x2C6;èQö

'Ã&#x2C6;N\JORE¼OQÃ&#x2C6;6,0PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHVOHGRYDW VYÅ&#x2020;MPDMHWHNSRFHOÃ&#x201E;PVYöWö

9DULDQW\PRGXOÅ&#x2020;NWHUÃ&#x201E;VHOLwÃ&#x2C6;YÃ&#x2DC;GUÅ&#x201D;Ã&#x2C6;EDWHULH

eDohled modul Mini (nemá magnet) eDohled modul Standard eDohled modul Maxi

9Ã&#x2DC;GUÅ&#x201D;EDWHULHQDMHGQR nabití

Cena

PöVÃ&#x2C6;F

.è

DÅ&#x201D;PöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

.è

URN

.è

3RWIJHEXMHWHYÃ&#x2C6;FHLQIRUPDFÃ&#x2C6;RVOXÅ&#x201D;EöH'RKOHG"&KFHWHVLH'RKOHGNRXSLW" 5H]HUYXMWHVLVFKÅ&#x2020;]NXVQDwÃ&#x2C6;PSRUDGFHPSURILUHPQÃ&#x2C6;]¼ND]QÃ&#x2C6;N\ &HQ\XY¼GÃ&#x2C6;PHYèHWQö'3+DMVRXSODWQÃ&#x201E;GRGDOwÃ&#x2C6;DNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\

Obsluha a správa odkudkoliv $ļMHMHGQRWNDNGHNROLYWHUÃ&#x201E;QXPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHML RQOLQHQDVWDYLWDVOHGRYDW]SRUW¼OX


3URŻUP\

57

$XWRLPDWHUL¼ORQOLQH -VWHIJHPHVOQÃ&#x2C6;NNWHUÃ&#x2DC;MHQHXVW¼OHYWHUÃ&#x201E;QXDDXWRP¼WHQDORÅ&#x201D;HQR KRGQRWQÃ&#x2DC;PPDWHUL¼OHPQHERQ¼IJDGÃ&#x2C6;P"6H'RKOHGHPVHQHPXVÃ&#x2C6;WHE¼W QHFKDWDXWRQHERGRG¼YNX]DSDUNRYDQÃ&#x201E;PLPRVYÅ&#x2020;MGRVDK9\NUDGHQÃ&#x2C6; QHERRGWDÅ&#x201D;HQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHSIJHGHMÃ&#x2C6;W-HGQRGXwHVLGRDXWDPDJQHWHP SIJLSHYQöWHVOHGRYDFÃ&#x2C6;MHGQRWNXVYHONRNDSDFLWQÃ&#x2C6;EDWHULÃ&#x2C6;GÃ&#x2C6;N\QÃ&#x2C6;Å&#x201D;EXGHWH YöGöWNGHVHYR]LGORQDFK¼]Ã&#x2C6;DFRVHVQÃ&#x2C6;PGöMH9SIJÃ&#x2C6;SDGöÅ&#x201D;HVHGRQöM QöNGREXGHSRNRXwHWYQLNQRXWGRVWDQHWHQRWLILNDFL

8Å&#x201D;Y¼PQHXSODYH 3Å&#x2020;MèXMHWHORGLèN\SIJÃ&#x2C6;YöV\èW\IJNRON\wODSDGODSRSIJMLQRXWHFKQLNX" 3RNXGVHY¼PWIJHEDORêND]DWRXO¼SRGPRVWVH'RKOHGHPMLQDMGHWH VQDGQR1DYÃ&#x2C6;FSRNXGVWÃ&#x2C6;PFRSÅ&#x2020;MèXMHWHQHQÃ&#x2C6;VSU¼YQö]DFK¼]HQR PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHWRQHGLVFLSOLQRYDQÃ&#x2DC;P]¼ND]QÃ&#x2C6;NÅ&#x2020;PMHGQRGXwHVSRèÃ&#x2C6;WDW 6FKRYDQ¼*36MHGQRWNDGRN¼Å&#x201D;HVOHGRYDWDNWX¼OQÃ&#x2C6;SRORKX0Å&#x2020;Å&#x201D;HWHVLWDNÃ&#x201E; QDVWDYLW]Ã&#x17D;QXYHNWHUÃ&#x201E;VHP¼]DSÅ&#x2020;MèHQ¼YöFSRK\ERYDW.G\Å&#x201D;QDEHUH wSDWQÃ&#x2DC;VPöUSIJLMGHY¼PXSR]RUQöQÃ&#x2C6;SRPRFÃ&#x2C6;SXVKQRWLILNDFH

1¼NODGSRGGUREQRKOHGHP &KFHWHPRQLWRURYDWRWIJHVDWODNYSIJHSUDYQÃ&#x2C6;PSURVWRUXSUDFRYQÃ&#x2C6;KR YR]LGODDE\VWHSIJHGHwOLwNRG¼PQHERQHSIJÃ&#x2C6;MHPQÃ&#x201E;PXSIJHNYDSHQÃ&#x2C6;SIJL SIJHG¼QÃ&#x2C6;]ERÅ&#x201D;Ã&#x2C6;"6WDèÃ&#x2C6;VLSRIJÃ&#x2C6;GLWH'RKOHG9RQOLQHSRUW¼OXVLMHGQRGXwH QDVWDYÃ&#x2C6;WHSRYROHQRXVÃ&#x2C6;OXRWIJHVXDYSIJÃ&#x2C6;SDGöMHMÃ&#x2C6;KRSIJHNURèHQÃ&#x2C6;GRVWDQH IJLGLèSIJÃ&#x2C6;SDGQöLGDOwÃ&#x2C6;RVRE\XSR]RUQöQÃ&#x2C6;.IJHKNÃ&#x2DC;Q¼NODGMHSDNPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E; KQHG]NRQWURORYDWWDNÅ&#x201D;HVHQDMHKRSIJÃ&#x2C6;SDGQÃ&#x201E;SRwNR]HQÃ&#x2C6;QHSIJLMGH DÅ&#x201D;X]¼ND]QÃ&#x2C6;ND


58

Internet

9Ã&#x2C6;FHQDYRGDIRQHF]LQWHUQHW a YRGDIRQHF]SULSRMHQLEH]NDEHOX QHER

0RELOQÃ&#x2C6;LQWHUQHW */7(LQWHUQHWXÅ&#x201D;SRNUÃ&#x2DC;Y¼WDNIJNDNDÅ&#x201D;GÃ&#x2DC;NRXWUHSXEOLN\)UèHW QDQöPPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHVMDNÃ&#x2DC;PNROLYGDWRYÃ&#x2DC;PSIJLSRMHQÃ&#x2C6;PRG9RGDIRQX 3RèHW6,0NDUHW YWDULIX

0RELOQÃ&#x2C6;SIJLSRMHQÃ&#x2C6;

&HQD

5HG'DWD*%*%

1+3

.è

5HG'DWD *%*%

1+1

.è

0RELOQÃ&#x2C6;SIJLSRMHQÃ&#x2C6;*%

1

.è

:L)LVÃ&#x2C6;ļYÅ&#x201D;G\ WDPNGHMVWHY\ 3IJLSRMHQÃ&#x2C6;V*%GDWVL PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;WGRPDLQDFKDWö

3IJLSRMHQÃ&#x2C6;EH] NDEHOX1DSOQR

.WDULIÅ&#x2020;P5HG'DWDQDYÃ&#x2C6;F]Ã&#x2C6;VN¼WH

*%

*%GDW]GDUPDYDSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQH 6WDèÃ&#x2C6;MLMHQSRXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;YDWDGDWDVLY\]YHGQRXWYVHNFL0RMHQDEÃ&#x2C6;GN\ SIM GRGDOwÃ&#x2C6;KR ]DIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;

0ELWVSURVWDKRY¼QÃ&#x2C6; D0ELWVSURQDKU¼Y¼QÃ&#x2C6;

'DOwÃ&#x2C6;/7(6,0NDUWXSURWDEOHWQHERQRWHERRN 'DWD]WDULIXWDNEXGHWHPRFLèHUSDW]YÃ&#x2C6;FH]DIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;

7DULISURSIJÃ&#x2C6;OHÅ&#x201D;LWRVWQÃ&#x201E;SIJLSRMHQÃ&#x2C6;sLGH¼OQÃ&#x2C6;QDSIJSURMÃ&#x2C6;]GQÃ&#x2C6;IJ¼G\ QHERSIJHGSRYöêSRèDVÃ&#x2C6;

&HQD

3IJLSRMHQÃ&#x2C6;QDPöVÃ&#x2C6;F0%

 .è

PöVÃ&#x2C6;èQö

USB MODEM

477.è

.è

9RGDIRQH&RQQHFW 86%6SHHG

WI-FI HOTSPOT

'DWRYÃ&#x2DC;REMHP*%REY\NOHSRNU\MH FHORXPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSRWIJHEXGRP¼FQRVWL .G\E\Y¼PGDWDSIJHVWRFK\EöOD PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHVLMHMHGQRGXwHQDY\wRYDW SR*%]D.è =DSRMHQÃ&#x2C6;MHVQDGQÃ&#x201E;0Å&#x2020;Å&#x201D;HWHSIJLSRMLWDÅ&#x201D; ]DIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;QDMHGQRX 3IJLSRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VOXÅ&#x201D;E\VHVPORXYRX GRVWDQHWHVOHYX.èQDPRGHP 6WDQGDUGQÃ&#x2C6;FHQDMH.è

9RGDIRQH0RELOH :L)L5K

WI-FI MODEM

Huawei LTE CPE B310

.è

3(775$&.(5

+OÃ&#x2C6;GDFÃ&#x2C6;RERMHN

VWDULI\5HG'DWD QHERVDPRVWDWQö ]D.è

'Ã&#x2C6;N\DSOLNDFL029(75$&.SURL26L$QGURLG PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHNG\NROLYY\KOHGDWSRORKXSVDQHER GRVW¼YDWXSR]RUQöQÃ&#x2C6;NG\Å&#x201D;RSXVWÃ&#x2C6;EH]SHèQRX ]Ã&#x17D;QX -DNVLSRIJÃ&#x2C6;GLWGDOwÃ&#x2C6;GDWRYÃ&#x2DC;REMHP"2EMHPGDWVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHQDYÃ&#x2DC;wLWYDSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQHQHERQDPXMYRGDIRQHF] SURVWIJHGQLFWYÃ&#x2C6;PVOXÅ&#x201D;HE=YöWwHQÃ&#x2C6;GDWRYÃ&#x201E;KREDOÃ&#x2C6;èNX R*%PöVÃ&#x2C6;F]D.è D'RGDWHèQÃ&#x2DC;REMHPGDW &HQ\MVRXSODWQÃ&#x201E;SIJLSRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VHVPORXYRXQDPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;]DRNURXKOHQÃ&#x201E;QDFHOÃ&#x201E;NRUXQ\VPöUHPGROÅ&#x2020; DXY¼GÃ&#x2C6;PHMHLV'3+

.è

.è²PöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; .è


Internet

59

9Ã&#x2C6;FHQDvodafone.cz/pevny-internet QHER800 777 777

Neomezený pevný internet 3RIJLêWHVLQHRPH]HQÃ&#x2DC; LQWHUQHWSIJHVNWHUÃ&#x2DC;SIJLSRMÃ&#x2C6;WH FHORXGRP¼FQRVWQHERWIJHED PHQwÃ&#x2C6;ILUPX

5\FKORVW DÅ&#x201D;0ELWV

3RNUÃ&#x2DC;Y¼PH SRSXODFH

3IJLSRMÃ&#x2C6;PHY¼VSIJHV*/7( $'6/9'6/QHERRSWLFNÃ&#x201E;VÃ&#x2C6;Wö

)XQJXMHPHQDVDPRWöXOHVD LYFHQWUXPöVW

=IJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;]GDUPD %H]SODWQ¼DNWLYDFHDLQVWDODFH

9\XÅ&#x201D;Ã&#x2C6;WPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHQDSIJÃ&#x2C6;NODGMHGQX]Q¼VOHGXMÃ&#x2C6;FÃ&#x2C6;FKYDULDQWSIJLSRMHQÃ&#x2C6;-DN¼U\FKORVWMHGRVWXSQ¼XY¼VGRPD VLVQDGQRRYöIJÃ&#x2C6;WHQDvodafone.cz/pevny-internet

1HRPH]HQÃ&#x2DC;SHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHW

0ELWV

0ELWV

0ELWV

0ELWV

0ELWV

0ELWV

.è

.è

.è

.è

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

,QWHUQHWMHwWöYÃ&#x2DC;KRGQöML 3HYQÃ&#x2DC;LQWHUQHWVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHSRIJÃ&#x2C6;GLWMHwWöYÃ&#x2DC;KRGQöML YU¼PFLNRPELQRYDQÃ&#x201E;QDEÃ&#x2C6;GN\SURMHGQRWOLYFH DURGLQX VWUs QHERILUPX VWUs &HQ\MVRXSODWQÃ&#x201E;SIJLSRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VHVPORXYRXQDPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;]DRNURXKOHQÃ&#x201E;QDFHOÃ&#x201E;NRUXQ\DXY¼GÃ&#x2C6;PHMHLV'3+


60

Tarify

9Ã&#x2C6;FHQDYRGDIRQHF]MHWRYWREH

5R]MHêWRVKURPDGRXGDW YHVWXGHQWVNÃ&#x201E;PWDULIX -HwWöWLQHE\ORDP¼wSODWQÃ&#x2DC;,6,&"7RWLERKDWöVWDèÃ&#x2C6;NSRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6; SDU¼GQöQDEXwHQÃ&#x201E;KRWDULIXMHWRYWREöVHNWHUÃ&#x2DC;PXÅ&#x201D;QHEXGHw PXVHWIJHwLWNROLNMVLSURYRODOQHERSURGDWRYDO

Tarif MHWRYWREö

10 GB GDW + 2 GBYDSOLNDFL 0Å&#x2020;M9RGDIRQH

3RNXGVLVMHwWö QHY\]YHGOY¼QRèQÃ&#x2C6; G¼UHNèHN¼QDWHEH QDVWUDQö

*%GDWQDYÃ&#x2C6;F 9DSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQHQDWHEHèHNDMÃ&#x2C6;*%GDWQDYÃ&#x2C6;F6WDèÃ&#x2C6;VL MHY\]YHGQRXW

Neomezené volání GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

Neomezené SMS GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

7DULI]DIJÃ&#x2C6;GÃ&#x2C6;wMHGQRGXwHEöKHPFKYLON\ ,NG\Å&#x201D;MVLXNRQNXUHQFHQHPXVÃ&#x2C6;wVHE¼WGORXKÃ&#x201E;KRSDSÃ&#x2C6;URY¼QÃ&#x2C6; DVORÅ&#x201D;LWÃ&#x2DC;FKREVWUXNFÃ&#x2C6;=DÅ&#x201D;¼GHMVLXVYÃ&#x201E;KRVRXèDVQÃ&#x201E;KR RSHU¼WRUDRNÃ&#x17D;GSURSIJHQRV ç923 DSIJHYHGHPHWöNQ¼P QHMSR]GöMLGRGHVHWLGQÃ&#x2C6;

'DWXM]WHOHIRQXL]WDEOHWX

Datová SIM ]GDUPD

.è PöVÃ&#x2C6;èQöEH]]¼YD]NX

 7DULIMHWRYWREöMHEH]VPORXY\DMHKRFHQDMHXYHGHQDYèHWQö'3+

.WDULIXWL]GDUPDSIJLG¼PHGUXKRXGDWRYRX6,0NDUWX WDNÅ&#x201D;HEXGHwGDWDèHUSDWQDMHGQRXMDN]WHOHIRQXWDNWIJHED L]WDEOHWX


Tarify

61

9Ã&#x2C6;FHQDYRGDIRQHF]

3RwHGHV¼WFH VSRXVWDYÃ&#x2DC;KRG

3RNXGMVWHVLMHwWö QHY\]YHGOLY¼QRèQÃ&#x2C6; G¼UHNèHN¼QDY¼V QDVWUDQö

3RNXGY¼PXÅ&#x201D;E\ORVWDèÃ&#x2C6;Q¼PXN¼]DWREèDQNXDPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHVLY\EUDW WDEOHWVPRELOQÃ&#x2C6;PLQWHUQHWHPWDULIQHERYÃ&#x2DC;KRGQÃ&#x201E;QHRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6; NSIJHGSODFHQÃ&#x201E;NDUWö

7DEOHWVPRELOQÃ&#x2C6;PLQWHUQHWHP Internet 4 GB + tablet 9RGDIRQH7DE1 Nyní zaplatíte .è a poté .è²PöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;WDULIVYROQÃ&#x2DC;PL MHGQRWNDPL

1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;YVÃ&#x2C6;WL NSIJHGSODFHQÃ&#x201E;NDUWö .è

250 MB dat

Neomezené volání

PLQXW

Volání do ostatních sítí

GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6; GDOwÃ&#x2C6;.èPLQ

YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQH

.èPLQQDY\EUDQ¼èÃ&#x2C6;VOD .èPLQQDRVWDWQÃ&#x2C6;èÃ&#x2C6;VOD

SMS

SMS

.è

.è

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

6OHYD.è 9RGDIRQH6PDUW1OLWH 1\QÃ&#x2C6;.èDSRWÃ&#x201E;.è²PöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; .è VWDQGDUGQÃ&#x2C6;FHQDMH.è 

'RSRUXèXMHPH Doro 1370 9HON¼SIJHKOHGQ¼NO¼YHVQLFH kLURNÃ&#x2DC;EDUHYQÃ&#x2DC;GLVSOHM 0SL[IRWRDSDU¼W

1 DEÃ&#x2C6;GNDMHXUèHQDSRX]H]¼ND]QÃ&#x2C6;NÅ&#x2020;PVWDUwÃ&#x2C6;POHW8WDEOHWXVGDW\VHFHQD.èVNO¼G¼]HVSO¼WN\WDEOHWXNWHU¼èLQÃ&#x2C6;.èPöVÃ&#x2C6;èQöDPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;FHQ\WDULIXVLQWHUQHWHP .è7DEOHWEXGHSOQöVSODFHQSRPöVÃ&#x2C6;FÃ&#x2C6;FK&HQ\XY¼GÃ&#x2C6;PHYèHWQö'3+-VRXSODWQÃ&#x201E;SIJLSRGSLVXVPORXY\V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;PSOQöQÃ&#x2C6;PQDPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;]DRNURXKOHQÃ&#x201E; QDFHOÃ&#x201E;NRUXQ\VPöUHPGROÅ&#x2020;DMVRXSODWQÃ&#x201E;GRGDOwÃ&#x2C6;DNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\


62

Tarify

Více Více na na vodafone.cz/tarify vodafone.cz/rodina nebo nebo 800 800 777 777 777 777

Tarify Red Naplno pro jednotlivce Datová SIM

Nyní dárek 2 GB

Výdaje pod kontrolou

.WDULIÅ&#x2020;PVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHSRIJÃ&#x2C6;GLW DÅ&#x201D;GDOwÃ&#x2C6;GDWRYÃ&#x201E;6,0'DWD SDNY\XÅ&#x201D;LMHWHLYGDOwÃ&#x2C6;FK]DIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;FK3RIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;MH]GDUPD ]DVGÃ&#x2C6;OHQÃ&#x2C6;]DSODWÃ&#x2C6;WH.è PöVÃ&#x2C6;èQö]DMHGQX6,0

9DSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQHY¼P Q\QÃ&#x2C6;G¼PHQDYÃ&#x2C6;F*%GDW ]GDUPD6WDèÃ&#x2C6;MLMHQSRXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;YDW DGDWDVLY\]YHGQRXWYVHNFL 0RMHQDEÃ&#x2C6;GN\

3RNXGGRV¼KQHWHGYRMQ¼VRENXVYÃ&#x201E;SUÅ&#x2020;PöUQÃ&#x201E;Ã&#x2022;WUDW\ ]DSRVOHGQÃ&#x2C6;FKPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; XSR]RUQÃ&#x2C6;PHY¼VQDWRQRYö 606NRX

3RNXGMVWHVLMHwWö QHY\]YHGOLY¼QRèQÃ&#x2C6; G¼UHNèHN¼QDY¼V QDVWUDQö

Red Naplno 20 GB

10 GB

7 dní neomezeného volání, SMSDDÅ&#x201D;0%GHQQö ]Y\EUDQÃ&#x2DC;FK]HPÃ&#x2C6;VYöWD

1000 minut pro volání ]ç5GRUHJLRQX a na Slovensko

1000 minut pro volání ]ç5GRUHJLRQX a na Slovensko

Red Naplno

Red Naplno 5 GB

5 GB

10 GB

20 GB

mobilních dat

mobilních dat

mobilních dat

Neomezené volání a SMS do všech sítí

Neomezené volání a SMS do všech sítí

Neomezené volání a SMS do všech sítí

.è

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

 &HQDWDULIX1DSOQRMHSODWQ¼SIJLSRGSLVXVPORXY\V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;PSOQöQÃ&#x2C6;PQDPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;MHYèHWQö'3+DSODWÃ&#x2C6;GRGDOwÃ&#x2C6;DNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\ çHUS¼QÃ&#x2C6;GDWPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHNRQWURORYDWGÃ&#x2C6;N\DataStropuSRMHKRÅ&#x201D;GRVDÅ&#x201D;HQÃ&#x2C6;SIJHVWDQHLQWHUQHWIXQJRYDW3URWDULI\MHQDVWDYHQQ¼VOHGRYQö*%XWDULIX5HG1DSOQR*%*% XWDULIX5HG1DSOQR*%*%XWDULIX5HG1DSOQR*%D*%XVGÃ&#x2C6;OHQÃ&#x201E;GDWRYÃ&#x201E;NDUW\9Ã&#x2DC;wLDataStropu]PöQÃ&#x2C6;WHYDSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQH 3URILUHPQÃ&#x2C6;]¼ND]QÃ&#x2C6;N\$NWLYXMWHVL931DNRPXQLNXMWHYU¼PFLVYÃ&#x201E;ILUP\]DGDUPR6QDwÃ&#x2C6;931P¼WHYRO¼QÃ&#x2C6;D606YHVYÃ&#x201E;ILUHPQÃ&#x2C6;eVNXSLQöp]DGDUPRDWREH]RKOHGXQDGUXK WDULIXXMHGQRWOLYÃ&#x2DC;FKèÃ&#x2C6;VHO0D[LP¼OQÃ&#x2C6;SRèHWÃ&#x2022;èDVWQÃ&#x2C6;NÅ&#x2020;931QHQÃ&#x2C6;RPH]HQ


Tarify

63

Více na vodafone.cz/rodina nebo 800 777 777

Tarify Red+ pro rodinu 3IJHKOHGQØÕèHW

çHUS¼QÈGDW

Výdaje celé rodiny máte pod NRQWURORXQDMHGQRPÕèWX

'DWDYURGLQöVLPņŔHWH GRSIJHGXUR]GöOLWSURNDŔGÄ èÈVOR]YO¼wļ

Red+ 10 GB pro 4 èOHQ\URGLQ\

Red+ 50 GB pro 4 èOHQ\URGLQ\

10 GB

50 GB

VGÈOHQØFKPRELOQÈFKGDW

VGÈOHQØFKPRELOQÈFKGDW

1HRPH]HQÄYRO¼QÈD606GRYwHFKVÈWÈ

1HRPH]HQÄYRO¼QÈD606GRYwHFKVÈWÈ

.è

.è

PöVÈèQö

PöVÈèQö


64

.RPELQRYDQ¼QDEÃ&#x2C6;GND

9Ã&#x2C6;FHQDvodafone.cz/red-home QHER 800 777 777

1DNRPELQXMWHVLQHRPH]HQÃ&#x2DC; SHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHWDPRELOQÃ&#x2C6;VOXÅ&#x201D;E\ 5RGLQ¼PWöPMHWHêKHM$ļXÅ&#x201D;MHWDYDwHYHON¼èLPDO¼QHERSRWIJHEXMHWHIJHwHQÃ&#x2C6;MHQSURMHGQRKR]QDwÃ&#x2C6; NRPELQRYDQÃ&#x201E;QDEÃ&#x2C6;GN\SHYQÃ&#x201E;KRLQWHUQHWXQDGRPDDPRELOQÃ&#x2C6;FKVOXÅ&#x201D;HEVLY\EHUHWH1DMGHWHYQÃ&#x2C6;RKURPQRX SRUFLGDWQHRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;D606L6RFLDOD&KDW3DVVWDNÅ&#x201D;HQDVRFL¼OQÃ&#x2C6;FKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;FKDSIJLFKDWRY¼QÃ&#x2C6;XÅ&#x201D;QHEXGHWH PXVHWSRèÃ&#x2C6;WDWGDWD &KWöOLE\VWHQDYÃ&#x2DC;wLWU\FKORVWSHYQÃ&#x201E;KRLQWHUQHWX" 7RO]HMHGQRGXwH]DIJÃ&#x2C6;GLW5\FKORVWVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHQDYÃ&#x2DC;wLWQD0ELWV]D.èPöVÃ&#x2C6;èQöQD0ELWV]D.èPöVÃ&#x2C6;èQöQHERMHwWöYÃ&#x2C6;F1DwHVÃ&#x2C6;ļSRGSRUXMH DÅ&#x201D;0ELWV6DPR]IJHMPö]¼OHÅ&#x201D;Ã&#x2C6;QDWHFKQLFNÃ&#x2DC;FKPRÅ&#x201D;QRVWHFKYDwHKRE\GOLwWöNWHUÃ&#x201E;VLVQDGQRRYöIJÃ&#x2C6;WHQDYRGDIRQHF]SHYQ\LQWHUQHW

Red Home

Red+ Home SUR

pro jednotlivce

èOHQ\URGLQ\

Neomezený pevný LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

Neomezený pevný LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

5 GB

10 GB

mobilních dat

sdílených mobilních dat

Neomezené volání a SMS do všech sítí

²

Neomezené volání a SMS do vÅ¡ech sítí 6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6;EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

²

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6;EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

 .SHYQÃ&#x201E;PXLQWHUQHWXY¼VSIJLSRMÃ&#x2C6;PHSRPRFÃ&#x2C6;WHFKQRORJLÃ&#x2C6;*/7($'6/9'6/QHERRSWLFNÃ&#x201E;VÃ&#x2C6;Wö6RXè¼VWÃ&#x2C6;5HG+RPHSURDMHSHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHWVU\FKORVWÃ&#x2C6;DÅ&#x201D;0ELWVX5HG+RPH SURMHVRXè¼VWÃ&#x2C6;SHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHWVU\FKORVWÃ&#x2C6;DÅ&#x201D;0ELWVSRNXGWXWRU\FKORVWXPRÅ&#x201D;QÃ&#x2C6;WHFKQLFNÃ&#x201E;SDUDPHWU\QDYDwÃ&#x2C6;DGUHVH3RNXGQHQDEÃ&#x2C6;GQHPHY¼PQLÅ&#x201D;wÃ&#x2C6;U\FKORVWSRGOHPRÅ&#x201D;QRVWÃ&#x2C6; YDwHKRE\GOLwWö7\VLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHRYöIJLWQDYRGDIRQHF]SHYQ\LQWHUQHW1DEÃ&#x2C6;GNXMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;NRPELQRYDWLVGDOwÃ&#x2C6;PLYDULDQWDPLWDULIÅ&#x2020;9Ã&#x2C6;FHLQIRUPDFÃ&#x2C6;]Ã&#x2C6;VN¼WHXSURGHMQÃ&#x2C6;KRWÃ&#x2DC;PX&HQ\MVRX SODWQÃ&#x201E;SIJLSRGSLVXVPORXY\V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;PSOQöQÃ&#x2C6;PQDPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;XY¼GÃ&#x2C6;PHMHYèHWQö'3+D]DRNURXKOHQÃ&#x201E;QDFHOÃ&#x201E;NRUXQ\


Kombinovaná Rubrika nabídka

65 65

Více na vodafone.cz

3RNXGMVWHVLMHwWö QHY\]YHGOLY¼QRèQÃ&#x2C6; G¼UHNèHN¼QDY¼V QDVWUDQö

Red+ Home pro 4

Red+ Home pro 6

èOHQ\URGLQ\

èOHQÅ&#x2020;URGLQ\

1HRPH]HQÃ&#x2DC;SHYQÃ&#x2DC; LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

1HRPH]HQÃ&#x2DC;SHYQÃ&#x2DC; LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

20 GB

30 GB

sdílených mobilních dat

sdílených mobilních dat

4Ã&#x2014;

1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;D606GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

4Ã&#x2014;

6Ã&#x2014;

1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;D606GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

6Ã&#x2014;

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6;EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6;EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö


66

3URŻUP\ Rubrika

Více na Více navodafone.cz vodafone.cz/red-office nebo 800 777 700

ıHwHQÃ&#x2C6;SURQHERèOHQ\ILUP\ 65HG2IILFH]Ã&#x2C6;VN¼WHVOHYXQDQHRPH]HQÃ&#x2DC;SHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHW-HKRU\FKORVWPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH QDYÃ&#x2DC;wLWQD0ELWV]D.èPöVÃ&#x2C6;èQöQD0ELWV]D.èPöVÃ&#x2C6;èQöQHERMHwWöYÃ&#x2C6;F 1DwHVÃ&#x2C6;ļSRGSRUXMHDÅ&#x201D;0ELWV6DPR]IJHMPö]¼YLVÃ&#x2C6;QDWHFKQLFNÃ&#x2DC;FKPRÅ&#x201D;QRVWHFK YPÃ&#x2C6;VWöLQVWDODFHNWHUÃ&#x201E;VLRYöIJÃ&#x2C6;WHQDvodafone.cz/pevny-internet

Red Office Neomezený pevný LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

Red+ Office pro èOHQ\ILUP\ Neomezený pevný LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

5 GB

10 GB

mobilních dat

sdílených mobilních dat

Neomezené volání a SMS do všech sítí

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6; EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

²

Neomezené volání a SMS do všech sítí

²

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6; EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

. SHYQÃ&#x201E;PXLQWHUQHWXY¼VSIJLSRMÃ&#x2C6;PHSRPRFÃ&#x2C6;WHFKQRORJLÃ&#x2C6;*/7($'6/9'6/QHERRSWLFNÃ&#x201E;VÃ&#x2C6;Wö6RXè¼VWÃ&#x2C6;NRPELQRYDQÃ&#x201E;QDEÃ&#x2C6;GN\MHSHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHWVU\FKORVWÃ&#x2C6;DÅ&#x201D;0ELWV XQDEÃ&#x2C6;GN\5HG2IILFH*%SURèOHQ\D5HG2IILFH*%SURèOHQÅ&#x2020;MHVRXè¼VWÃ&#x2C6;SHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHWVU\FKORVWÃ&#x2C6;DÅ&#x201D;0ELWV SRNXGWXWRU\FKORVWXPRÅ&#x201D;QÃ&#x2C6;WHFKQLFNÃ&#x201E; SDUDPHWU\QDYDwÃ&#x2C6;DGUHVH3RNXGQHQDEÃ&#x2C6;GQHPHY¼PQLÅ&#x201D;wÃ&#x2C6;U\FKORVWSRGOHPRÅ&#x201D;QRVWÃ&#x2C6;PÃ&#x2C6;VWDLQVWDODFH7\VLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHRYöIJLWQDvodafone.cz/pevny-internet1DEÃ&#x2C6;GNXMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E; NRPELQRYDWLVGDOwÃ&#x2C6;PLYDULDQWDPLWDULIÅ&#x2020;9Ã&#x2C6;FHLQIRUPDFÃ&#x2C6;]Ã&#x2C6;VN¼WHXSURGHMQÃ&#x2C6;KRWÃ&#x2DC;PX&HQ\MVRXSODWQÃ&#x201E;SIJLSRGSLVXVPORXY\V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;PSOQöQÃ&#x2C6;PQDPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;MVRX YèHWQö'3+DMVRX]DRNURXKOHQÃ&#x201E;QDFHOÃ&#x201E;NRUXQ\


Vodafone Pass

71

9Ã&#x2DC;PöQD displeje telefonu zdarma PöVÃ&#x2C6;FHRGQ¼NXSX .'<Å&#x201C;6(9Â&#x153;052=./(328 58&(=,0282%ç$61õ&2 83867¨7(

1RYLQND

6OHGXMWHREOÃ&#x2C6;EHQ¼ YLGHD

8ORÅ&#x201D;WHVYÃ&#x201E;Y]SRPÃ&#x2C6;QN\ GRFORXGX

/HQRwWHLSRVY¼WFÃ&#x2C6;FKXVYÃ&#x2DC;FKREOÃ&#x2C6;EHQÃ&#x2DC;FK VHUL¼OÅ&#x2020;YLGHÃ&#x2C6;DILOPÅ&#x2020;QD<RX7XEH +%2*26WUHDPF]1HWIOL[6OHGRYDQL79 $PD]RQ3ULPH9LGHR3ULPD3/$< .XNL6H]QDP=SU¼Y\3RK¼GN\+RUL]RQ*R %DQD[L®ç.2/HSwÃ&#x2C6;796HOIQHW79,QWHUDNWLYQÃ&#x2C6; 79]DSQL79QHER',*,*2

=¼ORKXMWHVLVY¼FHQQ¼GDWDNGHNROLDEH] èHN¼QÃ&#x2C6;QD:L)L6EDOÃ&#x2C6;èNHP&ORXG3DVVY\ XÅ&#x201D;Ã&#x2C6;Y¼WHEH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDWDSOLNDFH'LVN*RRJOH SURL26*RRJOH'ULYH %R[D'URSER[

U nás se ale o displej nového telefonu E¼WQHPXVÃ&#x2C6;WH=GDUPDY¼PKRY\Pö QÃ&#x2C6;PH6WDèÃ&#x2C6;VLXQ¼VSRIJÃ&#x2C6;GLWWHOHIRQ k novému nebo stávajícímu tarifu, DWRQHMSR]GöMLGRNRQFHOHGQD

ROZBALUJTE V APLIKACI 0Å&#x2026;-92'$)21( 9DSOLNDFLVLG¼UHNQHMHQUR]EDOÃ&#x2C6;WHDOHYÅ&#x201D;G\ VLWDPL]YROÃ&#x2C6;WHNWHUÃ&#x2DC;GHQDMDNÃ&#x2DC;EDOÃ&#x2C6;èHN FKFHWH]GDUPDDNWLYRYDW%DOÃ&#x2C6;èN\QDY¼V èHNDMÃ&#x2C6;DÅ&#x201D;GROLVWRSDGX $E\VWHVLPRKOLG¼UHNXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;WPXVÃ&#x2C6;WHPÃ&#x2C6;W YU¼PFLVYÃ&#x201E;KRWDULIXQHERSIJHGSODFHQÃ&#x201E; NDUW\DNWLYQÃ&#x2C6;PöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;GDWRYÃ&#x2DC;WDULIQHER EDOÃ&#x2C6;èHNREVDKXMÃ&#x2C6;FÃ&#x2C6;GDWD3RNXGMHMQHP¼WH DNWLYXMHPHY¼P3IJLSRMHQÃ&#x2C6;QDPöVÃ&#x2C6;F]D.è $SOLNDFLVW¼KQHWHY$SS6WRUX*RRJOH3OD\ :LQGRZV6WRUHQHERQDvodafone.cz/app

 6 HVOXÅ&#x201D;ERX&KDW3DVVY¼PQHSRèÃ&#x2C6;W¼PHGDWDSIJLFKDWRY¼QÃ&#x2C6;DSRVÃ&#x2C6;O¼QÃ&#x2C6;]SU¼YVREU¼]N\IRWNDPLYLGHLDWG6SRWIJHEXGDWY¼PSRèÃ&#x2C6;W¼PHMHQSIJLDXGLRDYLGHRKRYRUHFK 6HVOXÅ&#x201D;EDPL9LGHRD0XVLF3DVVSRèÃ&#x2C6;W¼PHGDWDYSIJÃ&#x2C6;SDGöSIJHKU¼QÃ&#x2C6;UHNODP\YU¼PFLYLGHDKXGE\QHERNG\Å&#x201D;Y¼VUHNODPDRGN¼Å&#x201D;HPLPRDSOLNDFL6RXè¼VWÃ&#x2C6;VOXÅ&#x201D;HEQHQÃ&#x2C6; SIJHGSODWQÃ&#x201E; QDSIJSIJHGSODWQÃ&#x201E;YU¼PFL+%2*2QHER0XVLF-HWX 6HVOXÅ&#x201D;ERX0XVLF3DVVYU¼PFL$SSOH0XVLFSRèÃ&#x2C6;W¼PHGDWDSIJLSIJHKU¼QÃ&#x2C6;YLGHÃ&#x2C6; 3RGPÃ&#x2C6;QN\SURYÃ&#x2DC;PöQXGLVSOHMH]GDUPDQDMGHWHQDtam.je/vymena-displeje


LeoĹĄ MareĹĄ ZlĂ­ jazykovĂŠ tvrdĂ­, Ĺže dÄ&#x203A;lĂĄm placenĂ˝ product placement, ale tak to nenĂ­. ProstÄ&#x203A; obÄ?as usnu v Ä?erstvÄ&#x203A; povleÄ?enĂŠ posteli, s uÄ?esanĂ˝mi vlasy a ve vypranĂŠm triku v cool poloze s Ä?erstvĂ˝m drahĂ˝m dĹžusem v ruce. To se stĂĄvĂĄ kaĹždĂŠmu :)

SURèOHQ\ILUP\

3RNXGMVWHVLMHwWĂś QHY\]YHGOLYÂźQRèQĂ&#x2C6; GÂźUHNèHNÂźQDYÂźV QDVWUDQĂś

SURèOHQĹ&#x2020;ILUP\

LeoĹĄ MareĹĄ Dneska jsem si fakt uĹžil den se zmrzkou od Gelaterie DolnĂ­ PoÄ?ernice. #PerfectDay #cool #gelaterie_dolni_pocernice

5HG2IILFH20 GB SURèOHQ\ILUP\

5HG2IILFH50 GB

5HG2IILFH60 GB

5HG2IILFH30 GB

SURèOHQ\ILUP\

SURèOHQĹ&#x2020;ILUP\

SURèOHQ\ILUP\

0RGHP]D.è 3HYQŸ,3DGUHVD 9,3WHFKQLFNŸSRGSRUD

5HG2IILFH20 GB

NeomezenĂ˝ pevnĂ˝ LQWHUQHWDĹ&#x201D;0ELWV

NeomezenĂ˝ pevnĂ˝ LQWHUQHWDĹ&#x201D;0ELWV

NeomezenĂ˝ pevnĂ˝ LQWHUQHWDĹ&#x201D;0ELWV

LeoĹĄ MareĹĄ

SURèOHQĹ&#x2020;ILUP\

0RGHP]D.è 3HYQŸ,3DGUHVD 9,3WHFKQLFNŸSRGSRUD

Dneska jsem si fakt uŞil den v kostýmech od Gocci Kids Party. #fabulous_afternoon #gocci #barvicky

NeomezenĂ˝ pevnĂ˝ LQWHUQHWDĹ&#x201D;0ELWV

LeoĹĄ MareĹĄ Dneska jsem si fakt uĹžil den s Ä?erpadlem hydraulickĂŠho posilovaÄ?e Ĺ&#x2122;Ă­zenĂ­ CarTune. #wow #cotoje? #cartune

NeomezenĂ˝ pevnĂ˝ LQWHUQHWDĹ&#x201D;0ELWV

20 GB

50 GB

60 GB

20 GB

30 GB

sdílených mobilních dat

sdílených mobilních dat

sdílených mobilních dat

sdílených mobilních dat

sdílených mobilních dat

4Ă&#x2014;

4Ă&#x2014;

4Ă&#x2014;

1HRPH]HQĂ&#x201E;YROÂźQĂ&#x2C6; D606GRYwHFKVĂ&#x2C6;WĂ&#x2C6;

1HRPH]HQĂ&#x201E;YROÂźQĂ&#x2C6; D606GRYwHFKVĂ&#x2C6;WĂ&#x2C6;

1HRPH]HQĂ&#x201E;YROÂźQĂ&#x2C6; D606GRYwHFKVĂ&#x2C6;WĂ&#x2C6;

4Ă&#x2014;

4Ă&#x2014;

4Ă&#x2014;

6Ă&#x2014;

6Ă&#x2014;

1HRPH]HQĂ&#x201E;YROÂźQĂ&#x2C6; D606GRYwHFKVĂ&#x2C6;WĂ&#x2C6;

1HRPH]HQĂ&#x201E;YROÂźQĂ&#x2C6; D606GRYwHFKVĂ&#x2C6;WĂ&#x2C6;

6Ă&#x2014;

6Ă&#x2014;

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFLÂźOQĂ&#x2C6;VĂ&#x2C6;WĂśDFKDWRYÂźQĂ&#x2C6; EH]SRèĂ&#x2C6;WÂźQĂ&#x2C6;GDW

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFLÂźOQĂ&#x2C6;VĂ&#x2C6;WĂśDFKDWRYÂźQĂ&#x2C6; EH]SRèĂ&#x2C6;WÂźQĂ&#x2C6;GDW

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFLÂźOQĂ&#x2C6;VĂ&#x2C6;WĂśDFKDWRYÂźQĂ&#x2C6; EH]SRèĂ&#x2C6;WÂźQĂ&#x2C6;GDW

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFLÂźOQĂ&#x2C6;VĂ&#x2C6;WĂśDFKDWRYÂźQĂ&#x2C6; EH]SRèĂ&#x2C6;WÂźQĂ&#x2C6;GDW

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFLÂźOQĂ&#x2C6;VĂ&#x2C6;WĂśDFKDWRYÂźQĂ&#x2C6; EH]SRèĂ&#x2C6;WÂźQĂ&#x2C6;GDW

.è

.è

.è

.è

.è

PĂśVĂ&#x2C6;èQĂś

PĂśVĂ&#x2C6;èQĂś

PĂśVĂ&#x2C6;èQĂś

PĂśVĂ&#x2C6;èQĂś

PĂśVĂ&#x2C6;èQĂś
Pevná linka

70

Vodafone Pass

9ÈFHQDYRGDIRQHF]YDQRFH

%XêWHPRELOQÈ LVSHYQRXOLQNRX

Novinka

Volající telefon

Volané SHYQÄèÈVOR

1DwHIJHwHQÈ5HG2IILFH VSHYQØPLQWHUQHWHP zdarma. 6,0YLUWX¼OQÈSHYQ¼OLQND D]GDUPDQHRPH]HQØ SHYQØLQWHUQHW 9ÈFHQDVWUs YRGDIRQHF]EXVLQHVV

$E\VWHVLPRKOLXŔÈWVYÄREOÈEHQÄDSOLNDFHFRKUGORU¼èÈDEH]VSRWIJHE\ GDWQDGöOLOLMVPHY¼PSRGVWURPHèHNEDOÈèN\9RGDIRQH3DVV YQRYÄYHU]LQDKRGLQ8ŔÈYDWVLMHPņŔHWHSRFHOØURNDWRVHGP OLERYROQØFKGQÈNDŔGØPöVÈF6WDèÈVLY\EUDWNWHUØY¼P]URYQDVHGQH NOLGQöSRNDŔGÄMLQØ1H]DSRPHģWHVLG¼UHNY\]YHGQRXWQHMSR]GöML GROHGQDYDSOLNDFL0ņM9RGDIRQH

1HEXêWHY¼]DQÈQDSHYQRXOLQNXYHVYÄNDQFHO¼IJL3IJHYHêWHMLNQ¼P 6YÄWHOHIRQQÈèÈVORVLEXGHWHPRFLQHFKDWDYwHFKQ\KRYRU\SIJHVPöUXMHPH SRKRGOQöQDPRELONWHUØVL]YROÈWH+RYRU\RG]¼ND]QÈNņWDNPņŔHWH Y\IJL]RYDWRGNXGNROLYDNG\NROLYEH]HVWUDFKXŔHMH]PHwN¼WH

3URILUHPQÈ]¼ND]QÈN\N5HG2IILFH DGDOwÈPY\EUDQØPWDULIņP ]D]YØKRGQöQRXFHQX

1H]DSRPHģWHVQ¼PL P¼WH9¼QRFHSRFHOØURN

8ŔLMWHVLNDŔGØ PöVÈFGQÈEH] SRèÈW¼QÈGDW

9DwH SHUIHNWQö RGYHGHQ¼ práce

Mobilní telefon, na kterém je KRYRUSIJLMDW

.è

.è PöVÈèQö

Dostupnost

Úspora

1HPXVÈWHEØWYSU¼FLNDŔGØ GHQQDèDVDE\VWHQ¼KRGRX QH]PHwNDOLKRYRU\RG ]¼ND]QÈNņ%XGHWHQHXVW¼OH GRVWXSQÈ

1HPXVÈWHVLSRIJL]RYDWVSHFL¼OQÈ SHYQØWHOHIRQ=DSIJÈFKR]È KRYRU\QHSODWÈWHDRGFKR]È KRYRU\Y\IJL]XMHWHSRKRGOQö]H VYÄKRPRELOX

e0¼PSHYQRXOLQNXNWHURXSRXŔÈY¼P XŔQöNROLNOHWDPRML]¼ND]QÈFLPLQD QLèDVWRYRODMÈ-¼DOHRGFKR]ÈKRYRU\ Y\IJL]XMLYöWwLQRX]PRELOX3HYQRX OLQNXRYwHPUXwLWQHFKFLDE\FK QHSIJLwODR]¼ND]QÈN\p

6GÈOHMWH]LPQÈ UDGRY¼QN\QDVÈWÈFK

&KDWXMWHMDNRE\ VHQHFKXPHOLOR

2EGDUXMWHVH NYDOLWQÈKXGERX

3RFKOXEWHVHQHMHQPRPHQWNDPL]KRUQD )DFHERRNX7ZLWWHUX,QVWDJUDPX6QDSFKDWX D3LQWHUHVWX

=DEDYWHVH]DGORXKØFK]LPQÈFKGQÈGHEDWDPL VHVYØPLSIJ¼WHOLGÈN\DSOLNDFÈP:KDWV$SS9LEHU 0HVVHQJHU7HOHJUDPQHER0HVVDJH

3RVOHFKQöWHVLREOÈEHQRXPX]LNXGÈN\DSOL NDFÈP$SSOH0XVLF0XVLF-HW(YURSD <RXUDGLR7LGDO6SRWLI\)UHNYHQFH'HH]HU 0XVLF3OD\HU3LJ\5DGLR:DYHL5DGLR D5DGLRWÄND

ZÁKAZNICE

3RNXGVLG¼UHNY\]NRXwÈWHD3DVV\VHY¼P]DOÈEÈPņŔHWHVLMHSRIJÈGLWLQDFHOØPöVÈF 9ÈFHLQIRUPDFÈQDMGHWHQDYRGDIRQHF]SDVV 6 SU¼YQÄIXQJRY¼QÈVOXŔE\Y¼PPņŔHPH]DUXèLWXRILFL¼OQÈFKPRELOQÈFKDSOLNDFÈNWHUÄMVRXGRY\EUDQÄKREDOÈèNX]DIJD]HQ\9SIJÈSDGöY\XŔLWÈDOWHUQDWLYQÈFKDSOLNDFÈQHER ZHERYØFKYHU]ÈVOXŔHEQHPņŔHPHRYOLYQLWŔHGDWDQHEXGRXSRèÈW¼QD'DWDQHPXVÈWHSRèÈWDWSRNXGSRXŔÈY¼WHREVDKSIJÈPRYDSOLNDFLDQHMGHRREVDKWIJHWÈVWUDQ\ &HQ\XY¼GÈPHYèHWQö'3+

%XGRXFQRVWMHÕŔDVQ¼

5HDG\"


k>E1/&KfKWZfWDhdžDŽ'

Profile for Čilichili

2019|ČILICHILI|15 minut slávy  

Když jste se ještě před pár lety zeptali dětí, čím chtějí být, až vyrostou, začaly roztomile žvatlat o astronautech, popelářích a učitelkách...

2019|ČILICHILI|15 minut slávy  

Když jste se ještě před pár lety zeptali dětí, čím chtějí být, až vyrostou, začaly roztomile žvatlat o astronautech, popelářích a učitelkách...

Profile for cilichili
Advertisement