Page 1

MANDALE


Głównym elementem mandali jest koło, w które wrysowany jest kwadrat. Koło w mandali oznacza niebo, Kwadrat symbolizuje cztery strony świata. To jedyne formalne wymagania, które odróżniają mandalę od zwyczajnego rysunku. Reszta należy do twojej wyobraźni, dlatego nie myśl za bardzo o zasadach, tylko pozwól jej działać. W centrum swojej mandali możesz umieścić kolejne koło, kwiat, serce, napis, anioła, a nawet swój symboliczny portret.


* Kolor ma znaczenie

Mandale maluje się na różne barwy, ponieważ to nasza intuicja radzi nam sięgnąć po taki, a nie inny kolor.


Żółty i biały kolor symbolizują światło i radość. Niebieski oznacza wodę Fioletowy to kolor powietrza. Czerwony i pomarańczowy symbolizują ogień. Zielony i brązowy to kolory ziemi. Różowy oznacza optymizm. Czarny smutek.


Rysuj, co ci w duszy gra


Wyraź siebie Są mandale oczyszczające, wzmacniające zdrowie, przyciągające miłość, pomagające w nauce. Mandale rysują młodzi i starzy, kobiety, mężczyźni i dzieci. Jej tworzenie uczy bowiem koncentracji i wytrwałości, pomaga opanować wewnętrzny chaos i sprawia, że w naszych sercach zaczyna gościć radość. A smutek gdzieś znika. Rysujmy więc mandale, bo dzięki temu zyskamy spokój, radość i obfitość.


Opracowanie: Marzena Kaszyńska

Mandale  

mandale w terapii

Mandale  

mandale w terapii

Advertisement