Page 1

ст

на

ш

а

Чернігівські

ого мі

Вiдомостi № 35 (1172), 28 серпня 2013

Газета Чернігівської міської громади

Виставка квітів і плодів: кавун із тополі та церква з гороху М

оре фантазії вчителів школи № 33 та дві доби невпинної роботи перетворили кошик тополиного листя на гігантський, соковитий, смугастий кавун!

Незвичайні ідеї знайшли втілення на вже традиційній виставці квітів та плодів «Щастя краси», присвяченій Дню Незалежності України. Оригінальні композиції народилися із зовсім звичайних матеріалів. У руках майстрів із лікарні № 3 пластикові стаканчики перетворилися на чудернацькі гриби, а пляшки — на свинок та зайчиків. Із копиці сіна після зустрічі з колективом лікарні № 1 виросла величезна білка з чаруючим поглядом. А вихователі садочка № 58 змайстрували з сіна веселого їжачка в гігантській суничній грядці. Пухнасті миші з колосків, козаки з гарбузів і навіть неймовірно об’ємна та натуральна П’ятницька церква з… гороху! — Це горох. Пішло вісім кілограмів. Працювали два тижні всім педколективом — одночасно 30—40 чоловік. А особливе місце в цій композиції посідає Берегиня з осоки, декорована листям із початків кукурудзи. Це особлива осока — з того місця, де ще на початку літа стояла вода. Вона настільки енергетично ємка, що увібрала енергію води, бачила всі світанки та заходи, — пояснює автор композиції Неля Писарєва, вчитель трудового навчання школи № 35.

«Поліське коло» змінило прописку Ч

уваською, голландською, німецькою, азербайджанською, ідиш, польською, корейською і, звичайно ж, російською та білоруською вітали чернігівців із Днем Незалежності. Міжнародний фольклорний фестиваль «Поліське коло» уже увосьме приймав гостей з усього світу. Цього року — понад 500 учасників.

Крім танців та пісень, побратими частували глядачів фестивалю національними стравами: азербайджанським люля-кебабом, єврейською мацою, німецькими ковбасками та іншими смаколиками. Свої незвичайні вміння показали й народні майстри. Особливий експонат виставки — рушник дружби в півсотню метрів. Він об’єднав традиційні орнаменти всіх районів Чернігівщини. Цього року «Поліське коло» остаточно переїхало із Красної площі до Центрального парку культури і відпочинку — на нову сцену. Однак найкращі традиції дружби та братерства, неповторна атмосфера культурного розмаїття залишилися незмінними.

Міський голова Олександр Соколов так і не зміг визначитися, яка ж композиція найкраща. Однак запевнив, що без призів не залишиться жоден учасник виставки. — Це наші традиції — любов до землі. Майже в 100 тис. чернігівців є присадибні ділянки, дачі. Виростити квітку чи кабачок, зробити оформлення композиції у вигляді віршів — це те, що теж є певною чернігівською традицією. Я дуже цьому радий. Ми живемо в любові, і самі повинні створювати любов і красу, — зауважив міський голова. Щороку учасників виставки стає все більше, запевнив директор Центрального парку культури і відпочинку Володимир Хольченков. — Сьогодні в нас бере участь близько 70—80 підприємств та організацій міста, що підготували чудові витвори мистецтва, — зауважив керівник парку. — Багато композицій залишиться на наступний рік. Наприклад, управління житлово-комунального господарства облаштувало ще одну альпійську гірку. Котрий рік поспіль генеральним партнером свята залишається ТМ «Чернігівське» компанії «Сан ІнБев Україна».


2

Що відбувається

«Чернігівські відомості», № 35 (1172), 28 серпня 2013 року

Урочистості з нагоди півстолітнього ювілею

У

рочисті заходи з нагоди золотого ювілею Чернігівського пологового будинку відбулися 27 серпня в Чернігівському обласному академічному українському музичнодраматичному театрі ім. Т. Шевченка.

Привітати ювіляра, що своїми здобутками вносить вагомий вклад у реалізацію на Чернігівщині національного проекту «Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства», прийшли почесні гості — в. о. заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Юрій Музика, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, представники медичної спільноти міста та області, ветерани медичного закладу. Вітаючи колектив Чернігівського пологового будинку зі святом, міський голова підкреслив, що пологовий будинок є провідною лікувальною установою обласного значення, однією з найважливіших ланок надання медичної допомоги не лише в місті, але й області. Він нагадав, що 43% малят Чернігівщини народжується саме у стінах цього будинку. Олександр Соколов зазначив, що історія цього унікального медичного закладу є невід’ємною частиною історії всього міста, адже тут народжується майбутнє Чернігова. «Щорічно у Чернігівському пологовому з’являються на світ понад 5 тис. новонароджених, сподіваюсь, що вже через десяток років ми з гордістю зможемо сказати, що практично всі жителі нашого славетного міста мають єдине місце народження — Чернігівський пологовий будинок», — сказав Олександр Соколов. Міський голова побажав працівникам та ветеранам закладу здоров’я, подальшого професійного зростання, нових творчих здобутків, здійснення кращих задумів і сподівань на теренах служіння людям та вручив найкращим співробітникам пологового будинку відзнаки: грамоти та подяки. Олена БЕРЕЗКІНА

ХРОНІКА ТИЖНЯ:

СОЦІАЛЬНА

(21—27 серпня) На світ з’явилося 73 малюки: — 32 дівчинки; — 48 хлопчиків. Із них 3 двійні (хлопчики).

Валентин Судак — тепер народний З

вання народного артиста України надано указом Президента Валентину Судаку.

Уже 42 роки актор служить в обласному драматичному театрі, добре відомий та шанований чернігівським глядачем. Сьогодні в репертуарі театру з десяток вистав за його участі. Серед нових ролей особливо яскраві Доктор Гіббс із «Нашого містечка» і Татусь із «Тата в павутині».

WWW.VID.CN.UA

По чернігівських експортерах вдарили митні проблеми з Росією В

ід митних проблем із Росією постраждали й чернігівські виробники. Найперше втрат зазнали паперова та харчова галузі, орієнтовані на експорт до північної сусідки. Таку інформацію озвучив під час брифінгу голова облдержадміністрації Володимир Хоменко.

— Проблеми стосувались Чернігівської області тією ж мірою, як і загалом України. Насамперед це стосується таких підприємств, що виготовляють молочні продукти. На Корюківській фабриці технічних паперів призупинена робота деяких ліній. Ми зараз узагальнюємо втрати, — зазначив Володимир Хоменко. Також голова ОДА наголосив, що область активно готується до початку навчального року. На виконання соціальних

ініціатив Президента «Діти – майбутнє України» покращуються умови у сільських школах. Згідно з розподілом Державного бюджету на 2013 рік Чернігівщина має отримати ще п’ять шкільних автобусів. Нагадаємо, торік навчальні заклади області отримали 40 нових автобусів за державною програмою, що забезпечило майже повне охоплення (99,6%) школярів, які того потребують. До кінця вересня всі навчальні заклади Чернігівщини будуть під-

ключені до мережі Інтернет. — Всі школи зможуть забезпечити навчальний процес не гірше, ніж у минулому році, — зазначив Володимир Хоменко. Однак реорганізації шкільної мережі уникнути не вдасться. Кількість учнів постійно зменшується — має зменшуватися і кількість шкіл. — На Чернігівщині є 14 шкіл, у яких навчається менше 10 учнів. Зрозуміло, яка перспектива у таких закладів. Ми дивимося на демографічну ситуацію в регіоні, який прогноз наповнення тієї чи іншої школи. Звичайно, реорганізація потрібна і буде відбуватися. Водночас кожна школа потребує свого особливого підходу. Ольга ПЕТРОВА

16-річним вручили паспорти на тлі Державного прапора П

ід звуки оркестру й залпи салюту в День Державного прапора шістнадцятирічні чернігівці отримали паспорти. Майже трьом десяткам юнаків та дівчат із Чернігівщини їхній перший «дорослий» документ вручили керівники міста й області.

— У такий день стати повноцінним громадянином України — це особливо почесно. Паспорт, показник дорослості, дає більше свободи для прийняття самостійних рішень. Я цікавлюсь екологією, досліджую воду річок та методи її очищення. Хотілось би принести користь, зробити щось значуще для Чернігова, області, всієї України, — розказала Любов Маскова. — Пишаюся тим, що я громадянка України. І тепер це офіційно, з паспортом, — додала Вікторія Кириленко. Цікаво, що більшість присутніх на урочистій церемонії підняття Державного прапора України були вбрані у вишиванки й таким чином почали відзначити головне свято країни — День Незалежності. Олеся СКОРОБАГАТА

Найцінніші медалі Чернігова — з біатлону та військово-спортивного багатоборства П

ризери чемпіонатів Європи та світу з Чернігова та їхні тренери отримали грошові винагороди від міської ради минулого тижня.

Уже традиційно медалі до скарбнички області приносять біатлоністи та майстри з військово-спортивного багатоборства. Серед нагороджених дві дівчини — сумоїстка Аліна Бойкова та самбістка Луїза Гайнутдінова. — Для нас важливо, що за свою роботу ми отримуємо похвалу. Серед останніх досягнень — чемпіонат світу з військово-спортивного багатоборства, що проходив у Харкові. Наша команда на ньому виступила достойно. Я став срібним призером. Дісталась ця медаль нелегко — не одне тренування, не один старт. Крім того, і чемпіонат України, і чемпіонат світу відбулися протягом одного місяця, тому фізично складно підготуватися й тримати форму, — каже майстер спорту міжнародного класу Дмитро Петрик. Яскраву перемогу цього року здобув і паралімпієць Ігор Рептюх — чемпіон світу з біатлону серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату та вадами зору. Окрім премії, цього дня Ігор отримав і довгоочікуване посвідчення майстра спорту міжнародного класу. Ольга ЧИЖОВА


Що відбувається

«Чернігівські відомості», № 35 (1172), 28 серпня 2013 року

3

Цього року перших класів більше, ніж торік А ось десяті класи набрали не всі школи «Ж

иття — вічна наука» — говорить народна мудрість. Реалії сьогодення ще раз підтверджують це. Великі соціальні зміни впливають на школу, вчителя.

Указом Президента України від 25 червня 2013 року ухвалено Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, що на основі аналізу сучасного стану розвитку освіти визначає мету, стратегічні напрями та основні завдання, на виконання яких має бути спрямована реалізація державної політики у сфері освіти. Новими соціальними ініціативами Президента окремо виділено блок питань, що стосуються всебічного розвитку кожної дитини. Про освітянські новації, проблеми та сподівання напередодні Дня знань «Відомостям» розповів начальник управління освіти міської ради, депутат міськради Володимир Купріяненко. — Перше питання завжди традиційне. Володимире Петровичу, скільки учнів сядуть за парти в новому навчальному році? — Плануємо, що 1 вересня учбовий рік розпочнеться для 24660 учнів, що майже на 400 більше, ніж минулого року. Але остаточна цифра стане відома тоді, коли розпочнуться заняття у школах. Значно більше цього року і першокласників — зараз подано 2870 заяв, що майже на 300 більше (а це 11 класів) порівняно з минулим навчальним роком. Рекордсменом із першокласників, як і торік, стала загальноосвітня школа № 35. І це цілком зрозуміло, адже Масани — район, що відбудовується, і серед його жителів переважає молодь. А ось десятих класів набрали менше ніж запланували — станом на 20 серпня подано всього 1577 заяв, що становить 92,2% від плану через відсутність учнів. Десятих класів не буде в школах № 4, 17, 23.

м. Чернігова на 2010-2014 роки» триває реновація колегіуму № 11. Відремонтовані дахи в ДНЗ № 2, 14, 35, 38, 42, 62, ЗНЗ № 1, 7, 15, 30, 33, 34. Проведені капітальні ремонти туалетів у садочках № 2 і 23 та школах № 5, 6, 23. — Володимире Петровичу, батьки учнів початкових класів колегіуму № 11 турбуються, що до 1 вересня будівельники не встигнуть відремонтувати старе приміщення школи, де містяться початкові класи. — Турбуватися не варто. Це питання знаходиться на особистому контролі міського голови Олександра Соколова. Будівельники твердо пообіцяли, що встигнуть до першого вересня закінчити всі внутрішні роботи у приміщенні початкової школи. Фасад же будуть ремонтувати протягом вересня, але це ніяк не вплине на організацію навчально-виховного процесу. — Які новації очікують середню школу в новому навчальному році? — Як ви пам’ятаєте, минулий рік був майже революційним в освітній галузі, адже змінилися всі державні стандарти — початкової, базової та загальної освіти. Впроваджуються вони поступово. Минулий навчальний рік розпочався введенням нового державного стандарту початкової загальної освіти, інноваційним аспектом якої є визначення предметів для учнів 1—4 класів. Першопрохідцями нового стандарту стали діти, які минулого року розпочали вчитися за новими програмами та підручниками. Цьогоріч нововведення чекають на другокласників, які вивчатимуть новий предмет — «Схо-

— За попередніми даними, 38% учнів вивчатимуть німецьку мову, 11% — французьку, решта — російську. — А якщо батьки бажають, щоб їхня дитина вивчала іспанську, польську або, наприклад, китайську? — У нас уже була спроба вивчення іспанської та польської мов на факультативному рівні, але бажаючих, щоб сформувати групи належної чисельності, було недостатньо. І тому ми відмовилися від цієї ідеї. Якщо будуть охочі, з часом вирішуватимемо це питання. Щодо вивчення китайської, то наскільки мені відомо, вчителів такої спеціалізації для середньої школи в Україні взагалі не готують. — Наскільки чернігівські школи забезпечені підручниками? — На 99,9%. Хочу звернути увагу батьків: якщо ви купуєте підручники, посібники та навчальнометодичні матеріали, то звертайте увагу, щоб на них був гриф Міністерства освіти України та посилання на рекомендаційні списки Міносвіти. Тільки такі підручники та

Сьогодні в Чернігові 22 загальноосвітні школи, 1 гімназія, 1 колегіум, 4 ліцеї, 2 початкові школи, 2 спеціалізовані школи з поглибленим вивченням іноземних мов, 1 спеціалізована школа фізико-математичного профілю, 1 вечірня школа, 3 позашкільних навчальних заклади, 56 дошкільних навчальних закладів, серед яких 1 дошкільний навчальний заклад відомчий — УМВС, 1 приватний навчальновиховний комплекс, 1 комплекс «Дошкільний навчальний заклад — загальноосвітній навчальний заклад». Для дітей з особливими потребами працюють дві спеціальні школи: для дітей із вадами слуху та навчально-виховний комплекс № 55 для дітей із вадами розвитку — Наскільки школи міста готові до початку навчального року? — Усі школи готові до зустрічі з учнями. У всіх навчальних закладах зроблено поточний ремонт, проводяться випробування системи опалення. Силами господарчої групи управління освіти Чернігівської міської ради здійснено ремонт фасаду загальноосвітнього навчального закладу № 21, триває ремонт фасаду ЗНЗ № 19. Відповідно до міської програми «Енергозбереження в установах освіти

динки до інформатики». Наступним кроком також стало затвердження нових навчальних програм для 5—9 класів. Цього року в п’ятому класі розпочинається вивчення предмету «Інформатика» та обов’язкове вивчення другої іноземної мови. Хочу зазначити, що друга іноземна у п’ятому класі для нас не новина, адже більше ніж 50% шкіл уже мали такий досвід. Але якщо раніше це було за бажанням, то зараз — обов’язково. — А яким мовам діти віддали перевагу?

посібники можна використовувати під час навчально-виховного процесу в школах України. — Володимире Петровичу, чому досі частина шкіл працює у дві зміни? — Це проблема не тільки Чернігова, а й усіх великих міст України. У зв’язку зі зміною організації навчально-виховного процесу (особливо навчального плану) змінився поділ класів на групи при вивченні окремих предметів. І так сталося, що школи, збудовані у радянські часи і розраховані на 1500 учнів,

зараз одночасно не можуть вмістити 800 школярів, адже для них не вистачає кабінетів. Тож 15,9% шкіл міста вимушені працювати у дві зміни. — Як планується харчувати учнів у новому навчальному році? — Як і торік, учні 1—4 класів будуть їсти гарячі сніданки за схемою 4,00 — бюджет, 2,25 — батьки. Учні 5—11 класів харчуватимуться за гроші батьків. Діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, із багатодітних та соціально незахищених сімей харчуватимуться безкоштовно. Минулого року безкоштовне харчування отримували 2185 дітей. — Чи планується цьогоріч переоснащення шкільних їдалень? — Так, завдяки підтримці міського голови та депутатського корпуса ми зможемо частину застарілого енергоємного обладнання замінити на сучасне. Зараз уже оголошений тендер на закупівлю нової техніки, що найближчим часом буде змонтована у шкільних їдальнях. Це дасть змогу суттєво економити електроенергію, а заощаджені кошти спрямувати на покращення харчування наших школярів. — Володимире Петровичу, як вирішується проблема з дитячими садками? Чи існує план щодо реконструкції та повернення будівель садків, що використовуються не за призначенням? — На сьогодні черг до дитячих садочків у місті немає. Фактично всі заяви батьків щодо влаштування дитини до дошкільного навчального закладу задоволені стовідсотково. Проблемними залишаються райони Масанів, ЗАЗу, ремзаводу та центру міста. Там, на жаль, садочки переповнені й не можуть умістити всіх бажаючих. Але ми намагаємося забезпечити кожну дитину місцем, минулого навчального року були відкриті дві додаткові групи в ДНЗ № 37 та 43. Цього року планується з 1 вересня відкриття додаткових груп на базі функціонуючих дошкільних навчальних закладів № 38, 45, 57, 62, 69, 77. На перспективу складено план-графік реконструкції та повернення будівель

дошкільних навчальних закладів, що використовуються не за призначенням. Це дасть можливість збільшити кількість місць для дошкільнят. За ініціативою міського голови Олександра Соколова прийняте рішення щодо відселення вечірньої школи з приміщення колишнього садочка по вулиці Музичній, 9. Зараз у цьому районі будується нове житло, і садок № 26 уже не в змозі задовольнити місцями всіх бажаючих. Тому й було прийнято відповідне рішення про його розширення. У літній час ми підселили вечірню школу до приміщення школи № 18, де їм виділено окреме приміщення та створені кращі умови. Нині в будівлі триває ремонт, але вже наприкінці вересня нові групи гостинно зустрінуть своїх маленьких вихованців. Із часом плануємо розширити дитячий садочок № 2 (район Шерстянки), відселивши спортивну школу, що знаходиться поруч. А проблему на Масанах вирішить дитячий садочок на 280 місць, будівництво якого найближчим часом розпочнеться в цьому районі. — І наостанок. Що б Ви хотіли побажати напередодні Дня знань своїм колегам освітянам, батьківській громаді й, звичайно, учням шкіл міста? — Дорогі освітяни, шановні батьки, наше майбутнє — учні! Незабаром першовересневі дзвоники покличуть у класи сповнених кипучої енергії дітей: і тих, хто вперше сяде за парту, і тих, хто вже не вперше прокладає нові маршрути в країну знань. У цьому маєте допомогти ви, мудрі вчителі й наставники, чия праця цінувалась у всі часи. Сердечну вдячність висловлюю всім, хто щоденно передає новому поколінню не лише знання і вміння, а і вчить їх високої духовності, людяності, відповідальності та любові до своєї держави. Низький уклін ветеранам педагогічної праці. Бажаю всім у новому навчальному році міцного здоров’я, творчої наснаги, порозуміння, нових конструктивних рішень, оптимізму, впевненості у власних силах. Спілкувалась Олена БЕРЕЗКІНА

При управлінні освіти Чернігівської міської ради відкрита гаряча телефонна лінія з питань організації навчально-виховного процесу в дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах м. Чернігова за телефоном 676-649.

WWW.VID.CN.UA


4

Урожай визріває рекордний.

Залишилось уникнути втрат

З

а даними департаменту агропромислового розвитку чернігівської облдержадміністрації, на полях області визріває врожай, що оцінюється в 3,1 млн. тонн зерна. 870 тис. тонн ранніх зернових уже в закромах.

Урожайність складає 30,7 ц із гектара, що на 1,4 ц більше, ніж у 2012 році. Пшениці зібрано 538 тис. тонн за врожайності 38 ц/га, жита — 159 тис. тонн за врожайності 23,7 ц/га. Жита трохи менше, ніж у минулому році, але це майже чверть урожаю всієї України. Почалося збирання гречки. Поки врожайність складає 11,5 ц/га (у 2012 р. — 12,0 ц), що пояснюється вкрай несприятливою погодою. Головний корм для худоби, кукурудзу, тількино почали збирати. У Срібнянському районі врожайність 70 ц/га. Це ранні гібриди, а пізні дають більше. Загалом стан посівів непоганий, і при площі 357 тис. га є всі шанси зібрати більше, ніж торік. Головне — встигнути до зими. Непокоєння у громадян викликають ціни на картоплю. Дійсно, вона гірша, ніж рік тому, але не набагато — врожайність менша на 3—5%. Тобто рекорду не буде, але 1,5 млн. тонн забезпечать не тільки наші потреби. Тому не поспішайте закуповувати бульбу на зиму за високими цінами. Звичайно, півтори гривні не буде, але й ціни 2010 року теж не буде. Аркадій СТЕЖЕРИНСЬКИЙ

Експансія птахівників не припиняється Н

а підставі нещодавньої публікації у «Відомостях» щодо ситуації на ринку яєць і листа до регіонального відділення Антимонопольного комітету України останнє почало перевірку цін виробників, а також роздрібних цін у магазинах та приватних підприємців із травня 2013 року.

Одночасно за дорученням АМКУ його управління в Київській області звернулось із рекомендаціями до 11 найбільших птахофабрик не встановлювати економічно необґрунтованих цін на яйця. Відповідно до закону ці рекомендації обов’язкові до розгляду. При цьому АМКУ посилався на дані державної служби статистики, де визнано, що ціни на яйця в липні зросли на 10,4%, а виробництво цього продукту збільшилось на 3,4% проти червня. Нагадаємо: закон передбачає, що в разі змови виробників, якщо вона буде доведена, їм загрожує штраф у розмірі 10% від річного обсягу виробництва. А це — сотні мільйонів гривень. Такий випадок уже був із виробниками олії в 2008 році, але вони тоді знизили ціни, і штраф зменшили в 100 разів. Щодо птахівників, то поки що вони, навпаки, підвищують

ціни. Зокрема у «Сільпо», де чотири тижні тому десяток яєць коштував 6,90, тепер ціна 8,70. В інших супермаркетах ціни досягають 9 гривень, у приватних підприємців — 11—11,50 грн. Між тим уже напередодні підготовки цього матеріалу до друку регіональне відділення АМКУ надіслало відповідь на наше звернення, де визнає зростання роздрібних цін на 52,6 — 99,8%, але вважає, що це загальнодержавна ситуація на ринку, і порушення законодавства про захист економічної конкуренції не вбачається. Одночасно відділення надало основним виробникам рекомендації щодо недопущення необґрунтованого підвищення цін. На жаль, виробники поки не прислухались. Хоча ціна на пшеницю нині становить 1400 грн. за тонну, а рік тому була 2000. Подешевшала і кукурудза, а це головні чинники собівартості яєць.

М

инуло 40 днів, як не стало нашого Кості — відповідального секретаря «Відомостей» Костянтина Івановича Сердюка. Сказати, що нам його не вистачає, — це мало про що говорить. Ми постійно «приміряємо» ситуації, в яких Костя щось зробив би так чи інакше, чи, може, сказав, пожартував, посварив… Дивимося на його фотографію, що відтепер стоїть біля його робочого столу, і помічаємо якийсь невловимий смуток в очах. І зітхаємо, як мало було відведено прожити. Бог забирає кращих… Віддаючи данину пам’яті цій надзвичайно світлій, добрій, скромній та інтелігентній людини, друкуємо єдине дане ним у житті інтерв’ю, що було опубліковане в газеті «Чернігівський вісник» у 2002 році — без змін і скорочень.

Непрофесіонали створили «Черниговский полдень» — першу на Придесенні незалежну газету. І поки що останню Три роки тому припинила своє існування газета «Черниговский полдень». Напередодні Дня журналіста ми зустрілись із її тодішнім редактором Костянтином Сердюком. — Костянтине Івановичу, чия то була ідея створення першої незалежної газети? — По-перше, ми були не першими. В 1994 році вийшла газета «Нові Чернігівські відомості», але там була частина команди зі «старих» «Відомостей». Ми ж створювали газету з нуля. А ідея належала видавцю, директору ТОВ «Сіверське підприємство» Володимиру Дуплику. Це підприємство виготовляло рекламну продукцію й видавало єдину в місті рекламну газету «Из первых рук». До речі, дуже успішний фінансовий проект. — А яка мета була у видавця? — Якоюсь мірою йому було приємно мати власну газету. По-

WWW.VID.CN.UA

Суспільство

«Чернігівські відомості», № 35 (1172), 28 серпня 2013 року

друге, планувався комерційний проект. По-третє, існувала вільна ніша на ринку, і це був сміливий неординарний крок. — А як до цього проекту залучились Ви? Як він народжувався? — На кухні, за чаркою горілки. Я до того часу пропрацював майже 15 років у архіві, але коли В. Дуплик запропонував очолити газету, вирішив, що є сенс. — Перший номер давався важко? — Навпаки. Напрочуд легко. Ми до нього готувались досить довго. Заздалегідь були матеріали. — А журналісти? — Передбачалось, що газету взагалі робитимуть троє: крім мене, Ігор Кузьменко (нині працює у прес-службі облдержадміністрації) і Володимир Горбач, який тепер в Інституті політики. Перші півроку я працював в архіві, а ввечері ро-

бив газету. Важко було налагодити регулярний вихід, але жодного номера ми не пропустили, хоча майже не уявляли, що таке газета. — Але ж за приклад якусь газету мали? — Мені тоді подобалась «Правда», котру редагував Геннадій Селезньов, і «Завтра» Олександра Проханова, а з українських — «Дзеркало тижня». Звичайно, за взірець жодна з них не годилась. Отже, вирішив, що газета повинна бути незалежна. Про все. І цікава. Для всіх верств. — Який тираж першого номера і як він розповсюджувався? — Уже не пам’ятаю, але, здається, тисячі три. А з реалізацією проблем не виникало. «Сіверське підприємство» мало свою, єдину в місті мережу розповсюдження, і пенсіонери зі школярами досить успішно реалізовували весь тираж.

До речі, в супермаркетах ціни досягли зимового максимуму. Але й це не все. На полицях магазинів і в підприємців кількість яєць у продажу помітно зменшилась, а в окремі дні у потужних торгових мережах «Сільпо» й «ЕКО» їх взагалі не було. І це при безперервному зростанні виробництва. Що відбувається? Можливо, птахофабрики, що входять до складу агрохолдингу «Авангард», збільшили експорт, створюючи таким чином штучний дефіцит і можливість нарощування цін. Саме така ситуація з олією була в 2007— 2008 роках. Ситуація на продовольчому ринку викликає тривогу, хоча

— Далі треба було сформувати колектив… — Так, це важка робота. Спочатку працювали випадкові люди, панував справжній хаос. Не було з кого вибирати. Потім з’явились теперішні «гартівці» Олег Шпак і Гала Соколова. У штаті тоді значилось лише троє, спочатку не отримували зарплати. Лише коли я остаточно залишив архів і до нас прийшла Віра Двойнос, яка мала досвід роботи в «Нових Черниговских ведомостях», сформувався творчий кістяк. — Не шкодували, що залишили архів? — У «Полдне» трохи більше платили, було певне професійне зростання. Поступово почав щось розуміти і вже не міг покинути. До того ж я жодного дня не займався адміністративними та господарськими питаннями. — Чим можете пояснити, що «Полдень» швидко став найпопулярнішою газетою, не маючи професіоналів? — Цей процес відбувався поступово, і піку досягли через 2 роки. Зміцнювали команду. Прийшли Валерія Петровська й Тамара Кравченко з «Новых Черниговских ведомостей», потім Сергій Колесник та Сергій Потапенко. З’явився Валерій Литовченко й фотокореспондент Валерій Шайгородський. І вже згодом Сергій Козлянський та Майя Руденко. Усі різні, з різним рівнем інтелекту, з різними характерами, стилем. Це й робило газету своєрідною. — А Ви були режисером? — Так, п’ятдесят два рази на рік. — Кажуть, що газета ніколи не мала більше п’яти тисяч тиражу? — У 1997 році наклад досяг 11,5 тисяч і майже ввесь ішов у роздріб. 8 сторінок великого формату на рожевому папері при-

врожай загалом непоганий. Але досвід свідчить, що здешевлення борошна, олії, круп не буде, бо менталітет власників переробних підприємств полягає в бажанні взяти гроші до своєї кишені сьогодні, а потім жалітися, що нема грошей на модернізацію підприємств, і треба знову ж таки взяти кошти за рахунок підвищення цін. Тому потреба в якнайшвидшому ухваленні законів «Про внутрішню торгівлю», «Про ціноутворення» тощо назріла давно. А якщо хтось скаже, що ринок сам усе регулює, хай вивчить досвід розвинутих країн і згадає наш «ринок» 90-х років. Андрій НЕСТОР

ваблювали читачів. — Видавець втручався в редакційну політику? — На жаль. — Тепер кажуть, що «Полдень» був опозиційним до влади, через що і загинув. Це так? — Я намагався мати конструктивні взаємини. Видавець був «вічним революціонером», іноді виникали конфлікти. Але не це причина загибелі. — Яка ж? — Непродумана цінова політика. Коли мали найбільший тираж, ціну підняли вдвічі. Зі мною ніхто не радився: я дізнався про це по дорозі на роботу. Потім ціну зменшували, знову підвищували, реорганізовували структуру, змінювали формат, але попередній тираж уже не відновили. Важким ударом стала серпнева криза 1998 року. Остаточно долю «Полдня» вирішила невдала спроба організації медіа-холдингу. Власники створили «Сівер-радіо», почала виходити безкоштовна газета «Горожанин». А гроші зникли… — Коли Ви зрозуміли, що справа йде до фіналу? — Восени 1998 року. Хоча, можливо, якби у власників була зацікавленість і більше витримки, вижили б. — Жалкували? — Звісно. Але був і позитив. Отримав професію «на все життя, що залишилось». А скільки журналістів з’явилось. І непоганих. Нагадаю, що Олег Шпак був до «Полдня» актором, Сергій Потапенко — військовослужбовцем, Гала Соколова — технологом легкої промисловості, Майя Руденко та Валерій Литовченко — вчителями… Хай вибачать ті, кого не згадав. Велике їм спасибі. Аркадій СТЕЖЕРИНСЬКИЙ


Реальний сектор

«Чернігівські відомості», № 35 (1172), 28 серпня 2013 року

Що таке ОСББ та навіщо воно потрібне Щ

о робити, якщо у вашому будинку нерегулярно прибирають, у підвалі тече вода, дах потребує ремонту і вам набридло платити до ЖЕКу за неякісні комунальні послуги?

Міська влада закликає чернігівців створювати товариства співвласників. Практика показує, що об’єднанням співвласників, що вже існують, вдається-таки навести лад у будинку. Мешканці начебто й не проти, проте їм усе одно лячно, чи не залишаться вони наодинці зі своїми проблемами. Від 19 серпня протягом двох місяців уповноважені представники управління ЖКГ міської ради, районних у місті Чернігові рад, комунальних підприємств та юристи доводитимуть переваги об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, виїжджаючи прямо на місця. Аби зібрати людей, про збори попереджатимуть заздалегідь. Уже встигли поспілкуватися з мешканцями будинків № 1 по вул. Героїв Чорнобиля, № 9 А по вул. Одинцова та № 20 по Проспекту Перемоги. Спілкування вийшло жваве, адже, користуючись нагодою, люди ставили посадовцям запитання, що їх найбільше турбують. Усі запитання та озвучені проблеми взяли під контроль, а також повідомили про терміни, коли варто очікувати їхнього вирішення. А щодо створення ОСББ, запевнили посадовці, будь-хто і в будь-який момент може звернутися за додатковими роз’ясненнями до комунальних підприємств чи безпосередньо до управління ЖКГ. Діана ВУСАТА

ОСББ — це юридична особа, котру створюють власники квартир для того, щоб покращити умови використання неподільного та загального майна. Створивши ОСББ, мешканці багатоквартирного будинку стають реальними власниками майна, мають можливість створити власну управлінську структуру, обирають за конкурсом підрядників для покращення умов у будинку, контролюють якість робіт, що проводять у будинку, використання квартплати, витрат на утримання будинку, дотацій та субсидій тощо. До об’єднання мають право увійти власники приватизованих або придбаних квартир, власник будинку або його уповноважена особа, а також власники нежитлових приміщень будинку. Якщо квартира чи приміщення перебувають у державній чи комунальній власності, то інтереси власника представляє особа, яка має на це відповідні повноваження. Треба зазначити, що в одному будинку можна створити тільки одне об’єднання, проте до нього можуть входити співвласники кількох будинків.

Н

тивну групу мешканців цього мікрорайону, організовано зустріч, що пройшла в міській раді за участю представників усіх сторін: профільного заступника міського голови, інвесторів та ініціативної групи. В результаті зустрічі з’ясовано, що рішення про виділення земельної ділянки прийнято давно, до сих пір продовжувалась оренда цієї земельної ділянки. Люди, які проживають у

цьому районі, згоду на будівництво давали, але на будівництво дитячого майданчика. Тож учасники переговорів вирішили — підготовчі роботи призупинити та перевірити наявність усіх документів. «За даною територією закріплено депутата Чернігівської міської ради Світлану Федорову. Вона теж була присутня на всіх зустрічах, у результаті яких усі обставини та проблеми визначені, а також досягнуто порозуміння. Я запевняю, що все буде перевірено за всіма критеріями, після чого ухвалиться відповідне рішення, максимально прийнятне для громадян нашого міста. Я і мої колеги в будь-якому разі будемо на стороні громадян, щоб захистити їхні інтереси та врешті-решт побудувати дитячий майданчик у цьому мікрорайоні» — сказав О. Ковальов.

Новозаводчани ремонтують контейнери власними силами онтейнери, якими обладнані сміттєкамери, як, власне, і всі речі, мають свій термін експлуатації. А скорочують його і природні фактори, і людська недбалість, через яку контейнери зазнають механічних ушкоджень, корозії та руйнації.

23

серпня в Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка відбулися урочистості з нагоди 22-ї річниці Дня Незалежності України. Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Хоменко відзначив чернігівців, які своєю щоденною працею звеличують і прославляють нашу рідну землю.

Довідково

ещодавно чернігівці помітили, що на території, прилеглій до міського пологового будинку, розпочались якість підготовчі роботи для будівництва. А саме незнайомі люди без пояснень почали вирубку дерев. Це, звичайно, привело до конфліктної ситуації. Люди, які стихійно зібрались, вимагали надати всі необхідні документи. Інвестори, котрі прийшли на зустріч, доводили, що все законно, документи в порядку. Але люди не вірили, вони були обурені тому, що їх не поставили до відома.

К

Заслужена нагорода

У Чернігові ззареєстровані й працюють 31 ОСББ п

Захищати інтереси громади — одне із завдань депутатів міськради Свій коментар із приводу цієї конфліктної ситуації надав депутат Чернігівської міської ради, секретар постійної комісії міської ради з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин Олександр Ковальов. Він повідомив, що на даний час робиться все необхідне, щоб захистити інтереси громадян, а саме: створено ініціа-

5

Щоб збільшити термін експлуатації контейнерів, спеціалісти КП «Новозаводське» нещодавно налагодили їх ремонт на базі аварійно-транспортної служби підприємства. Нині в роботі знаходяться перші 10 контейнерів, а на черзі наступна партія. Ремонтують власними силами і євроконтейнери для збору

побутового сміття. «Такий ремонт збільшує термін експлуатації євроконтейнерів, що забезпечить значну економію коштів. Адже один контейнер, якими облаштовані сміттєкамери, коштує близько 2 тис. грн., а євроконтейнери для збору твердих побутових відходів — понад 3 тис. грн.», — каже керів-

ник КП «Новозаводське» Борис Мурач. На сьогодні в підпорядкуванні новозаводчан знаходиться 187 сміттєкамер та 37 майданчиків для збору твердих побутових відходів, що облаштовані понад 140 євроконтейнерами. Олена БЕРЕЗКІНА

Медаль «За трудові заслуги» отримав Василь Чудік, який майже десять років очолює автотранспортний цех КП «Чернігівводоканал». У його підпорядкуванні — понад 100 підлеглих та 75 одиниць сучасної техніки. Це справжній автобатальйон, яким він, полковник запасу, завжди командує на відмінно. Василю Олександровичу майже з нуля довелося підіймати автотранспортний напрямок підприємства. Йому у спадок дістався напівживий технічний парк і досить складний колектив. Та професіоналізм, наполегливість і офіцерська витримка зробили автотранспортний цех КП «Чернігівводоканал» найсучаснішим серед водопостачальних підприємств України.

«Соціальних» блогерів навчали, як інтегрувати людей з особливими потребами в світ онлайн З

а ініціативою громадської організації «Фундація прав людини» та ЧМГО інвалідів «Шанс» 17 серпня у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся регіональний семінар для блогерів, які працюють у сфері соціальної адаптації та реабілітації людей з інвалідністю.

Захід проходив у рамках Всеукраїнської правозахисної програми «Голос людини з інвалідністю он-лайн», що діє з червня 2013 року по травень 2014 року. Головна мета проекту — зміцнення потенціалу громадських організацій людей із інвалідністю в царині ефективного використання соціальних медіа у своїй роботі та доступу до інноваційних каналів зв’язку заради інтеграції людей з особливими потребами в світі онлайн. Голова правління Чернігівського громадського об’єднання інвалідів «Шанс» Світлана Федорова зазначила, що, постійно перебуваючи в інформаційному вакуумі, люди з особливими потребами отримали можливість бути почутими та спілкуватись на всеукраїнському рівні. Такі заходи вже пройшли в інших обласних центрах України — Кіровограді, Житомирі, Чернівцях, Вінниці. У заході взяли участь громадські організації інвалідів «Шанс», «Єдність», «Життя триває», «Гіппократ», «Аратта», а також блогери та представники ЗМІ, повідомляє відділ зв’язків з громадськістю міської ради.

WWW.VID.CN.UA


6

Людина і закон

«Чернігівські відомості», № 35 (1172), 28 серпня 2013 року

Чергова жертва грабіжника Г

ромадяни, будьте уважні у спілкуванні з незнайомими людьми!

Так, у липні цього року у сквері за торгівельним закладом «Магістраль» громадянин С. познайомився з громадянином О. та запропонував йому випити неподалік від вокзалу. Коли громадянин О. сп’янів, незнайомець із погрозою застосування насильства забрав у нього золотий ланцюжок та мобільний телефон. Скористатись пограбованим горе-злодію не вдалося. На зупинці громадського транспорту біля вокзалу станції «Чернігів» грабіжника затримали працівники міліції. Як пізніше було встановлено, громадянин С. був раніше судимий за аналогічні злочини. За скоєний злочин громадянина С. засуджено до чотирьох років позбавлення волі. Чернігівська прокуратура з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері

Увага: розшук! С

лідчим відділом Головного управління СБ України в АР Крим за вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 1 ст. 175 Кримінального кодексу України, розшукується громадянин України, мешканець м. Очаків Миколаївської області Старов Юрій Дмитрович, 1972 року народження.

У полі зору віконних шахраїв — пенсіонери та інваліди

О

станнім часом у Чернігові можна побачити хлопців і дівчат, які пропонують установити пластикові вікна чи раму на балкон. Якщо вас вдалося зацікавити, відразу запропонують внести завдаток. Інакше супервигідна цінова пропозиція не буде діяти. Встановлять вам вікно або ні, а також як і коли — питання риторичні, а ось те, що вам не повернуть завдаток, — це точно. За своєю активністю фірми з установки вікон конкурують із фірмами, що намагаються «впарити» кредит, а за винахідливістю навіть переганяють останніх.

Шахрайський сервіс «із доставкою додому»

У поле зору правоохоронців уже потрапило кілька подібних фірм-одноденок, жертвами яких стали понад декілька десятків жителів міста. Найчастіше на гачок шахраїв потрапляють пенсіонери та інваліди. Їх легше вмовити, обдурити, залякати. Причому простаків шукають не тільки на вулиці, адже схем шахрайства досить багато. Найбільш розповсюджена — «сервіс у дім». Молодики — «менеджери фірми» — дзвонять у квартиру і, якщо там знаходяться тільки пенсіонери або ж інваліди, починають активно

в нашому місті за дорученням ФОП, зареєстрованого в Криму. На дії цього підприємця з початку року до інспекції з питань захисту прав споживачів у Чернігівській області поскаржилося дев’ять ошуканих клієнтів або ж людей, які представляють їхні інтереси. Молодик складав зі своїми клієнтами кабальний договір, де окремим пунктом була прописана неможливість розірвання договору та відмови від послуги (причому всупереч чинному законодавству, зокрема «Закону про захист прав споживачів»), а ось про штрафні санкції у разі порушення термінів виконання робіт або ж їхньої якості — жодного слова.

За даними міської прокуратури, зараз розслідується три кримінальні провадження за статтею «Шахрайство», що пов’язані з шахрайськими діями щодо установки віконних пластикових конструкцій. Із початку року прокуратурою міста Чернігова в інтересах соціально незахищених громадян, які постраждали від недобросовісних установників пластикових вікон, внесено два цивільних позови

Усім, кому відоме його місце знаходження, слід повідомити за тел. у м. Сімферополь: 0652 27-05-91 (факс), 0652 374-517 (слідчий), 0652 374-276 (оперативний черговий) або органи внутрішніх справ за тел. 102.

ХРОНІКА ТИЖНЯ:

НАДЗВИЧАЙНА

(21—27 серпня)

Пожежі: — у житловому секторі: 2; — на транспорті: 1; — сміття: 1. Події на водних об’єктах: 1 (в р. Стрижень поблизу 2-ї дамби працівниками Чернігівської міської рятувальної станції № 1 було виявлено та піднято на поверхню тіло чоловічої статі. Особа встановлюється). Інші повідомлення: — для надання допомоги дитині, яка опинилася зачиненою в квартирі за адресою: м. Чернігів, вул. Щорса, залучалося відділення 2-ї пожежно-рятувальної частини; — для надання допомоги медичним працівникам із транспортування з дев’ятого поверху житлового будинку, розташованого за адресою: м. Чернігів, вул. Войкова, громадянки в тяжкому стані, залучалося відділення 2-ї пожежно-рятувальної частини; — по вул. Червоногвардійська громадянин 1987 р. н. отримав тілесні ушкодження внаслідок падіння з висоти. Для надання допомоги медичним працівникам зі спуску його з покрівлі прибудови до дев’ятиповерхового житлового будинку залучалося відділення пожежно-рятувальної частини; — для надання допомоги громадянки 1937 р. н., яка опинилася зачиненою в квартирі по вул. Промислова та потребувала медичної допомоги, залучалося відділення   2-ї пожежно-рятувальної частини.

WWW.VID.CN.UA

вмовляти їх поміняти вікна «на вигідних умовах зі спеціальною знижкою, термін якої обмежений — «тільки зараз і тільки у нас». Якщо в людини не вистачає коштів, шахраї відразу пропонують «вигідний» варіант: платити за вікна по частинах або ж оформити безвідсотковий кредит, а гроші віддавати протягом кількох місяців. До того ж ціни, що пропонуються як найвигідніші, в два та більше разів вищі середніх по місту, але шахраїв це абсолютно не бентежить. Вони швидко беруть завдаток і підписують із клієнтом договір. Цей договір складений так, що юристу з ним треба розбиратися не одну годину, а що ж говорити про 80—90-літніх пенсіонерів? Там чітко прописані обов’язки і штрафні санкції клієнта, але дуже туманно зобов’язання фірми. Саме за такою схемою діяв «спеціаліст» із вікон Д., який трохи більше року працює

Розповідь ошуканих клієнтів

інспекції з питань захисту прав споживачів у Чернігівській області та подав заяву до суду. Каже, що налаштований рішуче й хоче покарати негідника. Інша клієнтка, права якої представляє юрисконсультант інспекції Ірина Захарченко, взагалі потрапила в банківську пастку. «Незважаюче на те, що жінка є інвалідом першої групи, обмежено дієздатною (у неї психічне захворювання, пов’язане з розладом мовлення), з нею було укладено банківський договір», — дивується спеціаліст. Родині пенсіонерів досить поважного віку підприємець зробив балконні рами на двадцять сантиметрів менші необхідного, а коли вони відмовилися від таких послуг, взагалі зняв у рамах скло й вивіз на склад, а завдаток (це понад п’ять тисяч гривень) віддавати відмовляється. У результаті ні рам, ні грошей.

Пильнуйте!

«Молодики, які представилися працівниками фірми з установки вікон, прийшли до мене додому вдень, коли я і дружина були на роботі, — розповідає П. — У квартирі знаходились моя сестра — інвалід першої групи з дитинства (ДЦП) — та тяжкохвора мати. Шахраї вмовили сестру, незважаючи на те, що вона умовно дієздатна, підписати договір, а оскільки вона не знала, де зберігаються гроші, самі попорпалися в шафі і, знайшовши 1500 грн., взяли їх як задаток (звичайно, без усяких розписок)». Коли ж увечері чоловік — господар квартири — розпочав дзвонити по вказаних номерах щодо розірвання договору й повернення завдатку, то йому відповіли, що це зробити не можна, адже замовлення уже передане на завод. Не допоміг і візит із адвокатом до офісу підприємця. Тож П. написав скаргу до

«На жаль, це не поодинокий випадок. Із початку року регулярні скарги надходять на трьох підприємців, які займаються установкою віконних пластикових конструкцій», — розповідає начальник інспекції з питань захисту прав споживачів Віталій Наконечний. За його словами, найчастіше так діють «спеціалісти», які працюють за домовленістю від ФОП, зареєстрованих у Дніпропетровську, Києві, Сімферополі та інших містах України. Коли фірма потрапляє в поле зору інспекції та правоохоронців, хазяїн згортає роботу свого підлеглого й відкриває точку в іншому місті. «Звичайно, ми реагуємо на скарги ошуканих людей і в межах своєї компетенції намагаємось допомогти кожному споживачу, який звертається до нас. Але при цьому нагадуємо, що під час підписання договору будьте уважні та пильно читайте текст документу. Якщо якийсь пункт викликає сумнів, краще не підписувати договір, а проконсультуватися в юриста або спеціаліста інспекції з прав захисту споживачів», — каже головний інспектор інспекції з питань захисту прав споживачів Валентина Ануля. Олена БЕРЕЗКІНА

14 міліціонерів загинуло в Чернігові за роки незалежності 22

серпня чернігівські міліціонери запалили свічки в пам’ять про загиблих колег. Уперше в Україні хвилиною мовчання вшанували загиблих під час виконання службових обов’язків правоохоронців одночасно в кожному міському, районному, сільському відділах міліції.

— За роки незалежності в Україні віддали своє життя 1016 правоохоронців, у Чернігівській області — 59, а безпосередньо в місті Чернігові — 14, — повідомив Борис Коновченко, в. о. начальника сектора зв’язків із громадськістю обласного управління МВС. За словами міліціонера, останній трагічний випадок трапився ще 2002 року в Ніжинському районі. Тоді оперуповноважений Олександр Крисан отримав кулю від дебошира в місцевому кафе. Та хоча в останні роки, на щастя, в області дещо спокійніше, та небезпека чекає на правоохоронців чи не щодня.

— Усі працівники міліції наражаються на ризик щодня. І не тільки на роботі, де ми не знаємо, що чекає нас під час кожного виклику, але й у вільний час — ми на службі завжди, готові попереджувати злочини. Яскравий приклад тому: наш працівник, повертаючись із роботи, став свідком того, як двоє грабували хлопця. Звичайно ж, він втрутився, затримав грабіжників, але сам отримав травми і змушений був лікуватися, — розказав Анатолій Руденок, старший оперуповноважений карного розшуку міського відділу міліції. Олеся СКОРОБАГАТА


Телепрограма

Шановні читачі! Відовідальність за точність телевізійних програм несе фірма Vinfast, яка надає нам цю послугу

06.00 Православный календарь 06.05, 07.00, 08.00, 15.00, 18.00, 01.20, 03.05 Новости 06.15 Кривое зеркало 07.15 Хочу все знать 07.25 Эра бизнеса 07.30 Д/ф «В. Галкин. Прерванный полет», ч.1 08.20 Д/ф «В. Галкин. Прерванный полет», ч.2 08.45 Полезные советы 09.00, 14.15 Открытый Шевченковский урок 09.45 Итоги недели 10.25 Без цензуры 10.55 Пусть Вам будет разноцветно! 12.00, 17.10, 21.20 Деловой мир 12.15 Ближе к народу 12.45 Контрольная работа 13.15 Право на защиту 13.35 Темный силуэт 13.45 Окно в Америку 15.15 EuroNews 15.20, 05.50 Деловой мир. Агросектор 15.25 Жизнь на равных 15.40 Х/ф «Доктор Джамп» 16.45 Сельсовет 17.00 Агро-News 17.25 Финансовая перспектива 17.35 Последнее предупреждение 18.20, 21.30 Концертная программа ко Дню Одессы 21.00, 05.30 Итоги дня 22.55 Тройка, Кено, Секунда удачи 23.00, 01.00 Итоги 23.20 Фестиваль юмора «Умора» 00.20 От первого лица 01.40 О главном 02.05 ТелеАкадемия 03.20 Художественная гимнастика. ЧМ 05.25 «Служба розыска детей»

06.00 «ТСН-Неделя» 06.45, 07.10, 08.10 «Завтрак с 1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.35 «ТСН» 08.05 «Экономическая правда» 09.05, 17.10 Т/с «Сила. Возвращение домой» 10.55 Х/ф «Ночь в музее» 13.05 «Не ври мне 4» 14.05, 04.05 «Российские

семейные драмы» 15.10 Т/с «Тысяча и одна ночь» 16.45 «ТСН. Особенное» 20.15 Т/с «Великолепный век. Роксолана 3» 22.30, 04.55 «Деньги» 23.50 Х/ф «Бальзаковский возраст, или Все мужики сво... 5 лет спустя» 03.15, 03.40 «Маша и модели 2»

06.05, 01.20 Д/ф «Пять смертей академика Королева» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 17.50 Новости 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 09.10 Х/ф «Жизнь после жизни» 11.05, 12.20 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 13.15 «Судебные дела» 14.40 «Семейный суд» 15.40 «Жди меня» 18.00 «Касается каждого» 19.00 Т/с «Ясмин» 20.00 «Подробности» 20.30 Т/с «Станица» 22.35, 04.45 Т/с «Атаман» 02.10 «Подробности»-»Время» 02.40 Х/ф «Последний замок»

05.05 «Служба розыска детей» 05.15 Свитанок 06.20, 7.25 Деловые факты 06.30 Т/с «Такси» 06.50 Т/с «Леся+Рома» 07.35 Факты недели 08.45, 12.45 «Факты» 09.15 Анекдоты по-украински 09.30, 13.00 Т/с «Бригада» 18.45 Факты. Вечер 19.25 Чрезвычайные новости 20.10 Т/с «Морские дьяволы» 22.10 Т/с «Прокурорская проверка» 23.15, 3.10 Свобода слова 01.20 Х/ф «Ямакаси» 02.55 Про-Ziкаве.ua

05.55 «Чужие ошибки. Последнее откровение авиатора» 06.40, 16.00 «Все будет хорошо!» 08.35, 18.20 «Невероятная

правда о звездах» 10.00 «Звездная жизнь. Первая любовь звезд» 10.55 «Звездная жизнь. Цена счастья-ребенок» 11.55 Х/ф «Джентльмены удачи» 13.40 «Один за всех» 14.55 «Следствие ведут экстрасенсы» 18.00, 22.00 «Окна-Новости» 20.15 «Куб 4» 22.25 «Детектор лжи 4» 23.55 Т/с «Доктор Хаус» 00.55 Х/ф «Дежурный ангел 2» 02.30 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.55, 07.45, 15.45 МультиБульки 05.15 Рок-легенди 05.30 Невідомий Чернігів 05.40 Архів душі 06.00, 07.00, 19.00 Факт 06.20, 15.30 Гастролер 06.35 Культур-ревю 06.50, 15.15 Репортаж з коліс 07.20 Щастя краси 07.30 Сад. Город. Квітник 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.05 Дорога до храму 18.05 Більше знаєш-краще спиш! 18.15 День Незалежності у Чернігові 18.45 Вечірній променад 19.20 Перевтілення 19.35 Парад порад 19.40 Сімейна кухня

05.35 Т/с «Как сказал Джим» 06.10, 06.55 Teen Time 06.15 Адское свидание 07.00, 07.35, 08.35 Подъем 09.00 Х/ф «Астерикс и Обеликс против Цезаря» 11.25 Х/ф «Астерикс и Обеликс на Олимпийских играх» 13.45 Х/ф «Астерикс и Обеликс в Британии» 16.00 Шкаф 17.00 Голодные игры 17.55, 21.00 Т/с «Воронины» 19.00, 00.15 Репортер 19.05 Абзац! 20.00 Т/с «Супер Макс» 22.00 Пой, если сможешь

02.00 Х/ф «Башмачник» 06.00 «Настроение» 08.15, 17.00 «Доктор И...» 08.40, 17.50, 5.30 М/с «Небесные танцоры» 09.05, 1.45 Х/ф «Воздушный извозчик» 10.15 «Наши любимые животные» 10.40 Д/ф «Академик, который слишком много знал» 11.30, 14.30, 17.30, 22.00, 00.20 События 11.50 Е. Проклова «Жена. История любви» 13.00 Д/с «Право на жизнь» 13.50 «Хроники московского быта. Цветы» 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 «Наша Москва» 15.20 Х/ф «В городе С.» 18.15 Т/с «Морской патруль» 19.10 «Право голоса» 20.20 «Петровка, 38» 20.35 «Дети нулевых» 21.00 М/с «Волк Альберто» 21.10 Т/с «Атлантида» 22.20 Без обмана. «Наглая соя» 23.00 Д/ф «Остановите Андрейченко!» 23.35 «Хроники московского быта. Советские оборотни в погонах» 00.50 Временно доступен. А. Демидова 02.55 Д/ф «Фальшак» 04.15 Таланты и поклонники. А. Розембаум

04.00, 8.00, 11.00, 14.00, 2.00 Новости 04.05 «Доброе утро!» 08.15 «Контрольная закупка» 08.50 «Жить здорово!» 09.55, 2.55 «Модный приговор» 11.15 «Время обедать!» 11.55 «Доброго здоровьица!»с Г. Малаховым 12.40 «Истина где-то рядом» 13.00 Другие новости 13.20, 1.30 «Понять. Простить» 14.15 Т/с «Женский доктор» 15.05 Т/с «Ясмин» 16.00 «В наше время» 17.00 Вечерние Новости 17.45 «Давай поженимся!» 18.55, 2.05 «Пусть говорят» 20.00 «Время» 20.30 Т/с «Жених» 22.45 «Вечерний Ургант» 23.15 Ночные новости 23.25 Т/с «Королевский сорняк» 00.30 «Билл Гейтс. История успеха»

05.00 «Утро России» 09.05, 4.10 Т/с «Ефросинья. Таежная любовь» 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Вести 10.30 «1000 мелочей» 11.15 «О самом главном» 12.00 Т/с «Тайны института благородных девиц» 13.30, 16.10, 18.40 ВестиМосква 13.50 Вести. Дежурная часть 14.00 «Особый случай» 15.00, 16.35 Т/с «Васильки» 17.30, 3.15 «Прямой эфир» 19.50 Т/с «Любовь на миллион» 21.35 Т/с «Принцип Хабарова» 22.30 «Дежурный по стране»М. Жванецкий 23.25 Т/с «Марьина роща» 00.25 «Девчата» 00.55 Х/ф «Большая перемена»1 с. 02.15 «Честный детектив»

05.45 М/ф 08.45 Х/ф «Жили три холостяка» 11.25 Т/с «Высший пилотаж» 13.15, 20.05 Т/с «Расписание судеб» 15.05 Х/ф «Даурия» 18.25 Х/ф «Нежный возраст» 21.55 Х/ф «Схватка» 23.40 Х/ф «22 июня ровно в 4 часа...» 01.45 Х/ф «Стамбульский транзит» 03.05 Х/ф «На семи ветрах» 04.45 Саундтреки

06.00 «Страна и люди» 07.00 Х/ф «Горя бояться-счастья не видать»2 с. 08.10 М/ф 09.00 Х/ф «Летний дождь» 11.00, 15.00, 20.00, 5.00 Т/с «Еще не вечер» 12.00, 21.00 Т/с «Капкан» 13.00 Х/ф «Храни меня, мой талисман» 14.30 «Русский акцент»с В. Ленским. «Кружки по интересам» 16.00, 19.00, 22.00 «Сейчас в мире» 16.08, 19.08, 1.00, 4.00 «Особое мнение» 17.00 «Песня года. Лучшее» 17.10, 23.00 Х/ф «Сокровища мертвых»2 с.

05.00 «НТВ утром» 07.10 Т/с «Возвращение Мухтара 2»Миллионеры на день»От греха подальше» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 «Сегодня» 09.20 Александр Журбин. Мелодии на память 10.00 «Таинственная Россия: Новосибирская область. Полигон для пришельцев?» 11.00 «Ахтунг, руссиш!»У них там все в порядке?» 12.35 «До суда» 13.35 Суд присяжных 14.35, 17.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 15.30 «Суд присяжных. Окончательный вердикт» 16.40 «Дело врачей» 18.30, 2.30 «Прокурорская проверка» 19.35, 3.35 «Говорим и показываем» 20.25 Т/с «Москва. Три вокзала 5»Убийство на десерт»Случайный кадр» 22.15 «Сегодня. Итоги» 22.40 Т/с «Государственная защита 3»Отступник» 00.35 Т/с «Зверобой» 04.30 «Наказание. Русская тюрьма вчера и сегодня»Владимирский централ»

07.00 Х/ф «Парашютисты» 09.00 Х/ф «Сам я-вятский уроженец»2 с. 11.00 Х/ф «Соблазн» 13.00 Х/ф «Жизнь за жизнь» 14.30, 02.30 Т/с «Колье Шарлотты» 16.00 Х/ф «Золотая баба» 17.30 Х/ф «Я Вас дождусь...» 19.00 Х/ф «Ошибка инженера Кочина» 21.00 Х/ф «Ключ без права передачи» 23.00 Х/ф «Опыт бреда любовного очарования» 01.00 Х/ф «Котовский» 04.00 Х/ф «Людмила» 05.30 Х/ф «Ни пуха ни пера»

05.00 «Премия «Овация»(16+) 06.30 «Я занят. У меня елки»(12+)

7

«Чернігівські відомості», № 35 (1172), 28 серпня 2013 року

Понеділок, 2 вересня

23.35 Большие чувства 00.25 Т/с «Дневники вампира» 01.15 Т/с «Купидон» 02.05 Т/с «Милые обманщицы» 02.55, 04.00, 05.00 Зона ночи 03.00, 04.05 Богдан Хмельницкий 05.05 Мой адрес-Соловки. Груз молчания 05.20, 05.30 Зона ночи. Культура 05.25 Николай Лысенко

06.00 Ералаш 06.30 Телепузики 07.00 Малыши-твойнята 07.30 М/с «Даша-следопыт» 07.55 Мультик с Лунтиком 08.20 М/с «Шоу Гарфилда» 08.55 Т/с «Ранетки» 10.00 Т/с «Шпионка» 11.20 Т/с «Говорящая с призраками» 13.15 Т/с «Половинки» 13.40 Т/с «Чемпионки» 14.45 Т/с «Маленькие тайны» 17.00 УТЕТа пара 18.15 Моду народу 19.00 Т/с «Крем» 20.00 Виталька 21.00 Даешь молодежь! 21.30 Бойцовский Клуб 22.30 УТЕТа Хорошо 23.15 Дурнев+1 23.40 Т/с «Секс и город» 00.15 Валера TV 00.45 Теория измены 01.35 Твою маму! 02.25 До утра

05.20 Х/ф «Одинокий ангел» 05.25, 04.40 Т/с «Платина» 07.00, 17.00, 19.00, 03.05 События 07.10 Утро с Украиной 09.10 Т/с «Сила веры» 13.00 Люблю! Жду! 14.00, 17.20, 21.40 Т/с «След» 15.25 Чистосердечное признание 16.00, 04.00 Критическая точка 18.00 Т/с «Поцелуй!» 19.20, 03.25 «Говорит Украина» 20.00 Т/с «Карпов» 23.10 Х/ф «Робин Гуд» 01.45 Х/ф «Сердце дракона: Новое начало»

07.15, 19.25 «Эта неделя в истории»(16+) 07.45, 13.55, 19.55, 1.50 «The Lucy Show»(16+) 08.15 Х/ф «Зуд седьмого года» 10.10, 16.10, 22.10, 4.20 «Тема»(16+) 11.00, 12.05 «Ералаш» 13.15, 2.20 «Песня года»Лучшее-2013. (6+) 14.25 Х/ф «Да, сэр!» 17.05 Х/ф «Антон Иванович сердится» 18.25 «Клуб путешественников»(1980). (6+) 20.25 Х/ф «Победители и грешники» 23.00 Х/ф «Чужой звонок» 00.05 «Искренне ваш: Виталий Соломин»(12+) 00.45 «Театральные встречи»(12+) 02.45 Х/ф «Бесстрашная гиена»

05.00 М/ф «Лови волну!» 07.00 Х/ф «Школа Рока» 09.00 М/ф «Полярный экспресс» 11.00 Х/ф «Ловушка для невесты» 12.40 Х/ф «Множество» 15.00 Х/ф «Грязные танцы 2» 16.35 Х/ф «Домино» 19.00 Х/ф «Готика» 20.45 Х/ф «Неукротимые сердца» 22.50 Х/ф «Я так давно тебя люблю» 00.55 Х/ф «Отсчет убийств» 03.05 Х/ф «Идеальный незнакомец»

06.00 Х/ф «Подпоручик Ромашовъ» 08.30 Х/ф «Мамы» 10.25 Х/ф «Львиная доля» 12.20 Х/ф «Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона: Собака Баскервилей» 13.50 Х/ф «Матч» 16.00 Х/ф «Шапито-шоу: Любовь и дружба» 18.00 Х/ф «Шапито-шоу: Уважение и сотрудничество» 20.00 Х/ф «Slove. Прямо в сердце» 22.00 Х/ф «Живой» 00.00 Х/ф «Мой парень-ангел» 02.00 Х/ф «Самый лучший фильм 2» 04.00 Х/ф «Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Знакомство»

06.00 Х/ф «Клад» 07.15 Х/ф «Воскресенье, половина седьмого»1 с. 08.35, 03.15 «Агенты влияния» 09.30 «Лохотрон» 10.00 Х/ф «Три дня с придурком» 11.25 Т/с «Захватчики» 15.15 Т/с «По горячим следам» 19.00, 01.25, 04.05 «Свидетель» 19.30 Т/с «Второй убойный» 21.30 Т/с «Перевозчик» 22.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 8» 23.30 Т/с «Менталист 5» 00.30 Т/с «Закон и порядок». Отдел особенных дел» 01.55 «Вещественное доказательство» 04.35 «Правда жизни» 05.35 М/ф «Сказка о попе и работнике его Балде»

06.30, 18.10, 00.00, 03.30 «Киевское время» 06.45, 07.45, 18.20, 23.40, 00.25, 03.20 «Время спорта» 06.50, 07.35, 23.45, 00.55, 03.25

04.00, 14.00 Х/ф «Убийцы на замену» 06.00, 16.00 Х/ф «Чужая игра» 08.00 Х/ф «Миссия «Серенити» 10.10 Х/ф «Челюсти 3D» 12.00 Х/ф «Одиночка» 18.00 Х/ф «Дрейф» 20.00 Х/ф «Бунраку» 22.00 Х/ф «Каратель»

06.00 М/ф 07.35, 21.40 «Маски-шоу» 08.00 «Безумное видео поукраински» 08.40 Х/ф «Два нуля» 10.40, 14.40 Т/с «Гончие 3» 18.40 «ДжеДАИ» 19.00 Т/с «Инспектор Купер» 21.00 «Новости 2+2» 22.05 Х/ф «Пекло» 00.10 Х/ф «Высота» 01.50 Х/ф «Стервозные штучки» 03.30 Х/ф «Экстрасенс»

05.00 Д/ф «Ботети-возвращение реки» 06.00, 14.50 Д/ф «Заповедник» 07.00, 7.30, 13.30, 14.00 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 07.55, 15.55 Д/ф «Надежда дикой природы» 08.50, 9.25, 0.00, 0.35 Д/ф «Дневники гепарда» 10.00, 22.00 Д/ф «Смышленые каракатицы» 11.00, 17.00 Д/ф «Стив Ирвин: дневники охотника за крокодилами» 12.00, 14.30 Д/ф «Заповедник Анны» 12.30 Д/ф «Место в дикой природе» 18.00, 18.30 Д/ф «Звериная скорая помощь» 19.00 Д/ф «Царство растений» 20.00 Д/ф «Страшные животные с Найджелом Марвином» 21.00 Д/ф «Жизнь» 23.00, 23.30, 2.00, 2.30 Д/ф «Обезьяны-воришки» 01.00, 4.00 Д/ф «Чешуйчатый крохаль-последний герой ледникового периода» 03.00 Д/ф «Дикий Уэльс»

05.05 В центре внимания 06.00, 7.20, 8.15 Доброе утро,

«Обзор прессы» 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 22.00, 23.00, 01.00 «Время новостей» 07.05 «Время экономики» 07.15, 08.15, 22.40, 23.20, 00.15, 02.35, 03.15, 06.15 «Бизнес-время» 07.25 «Автопилот-Новости» 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 22.30, 23.30 «Время. Важно» 08.40 «Трансмиссия-новости» 09.15, 13.10, 14.10 «5 элемент» 10.10 «В кабинетах» 11.15 «Дорогие депутаты» 12.10 «Новостеметр» 15.15 «Новости Киевщины» 16.10 «Машина времени» 18.35 «Территория закона» 20.00, 01.15, 05.00 «Время. Итоги дня» 21.40, 03.00, 04.00 «ВремяТайм» 22.10 «Налоговый дневник» 22.45, 04.15 «Хроника дня» 23.35 «Crime news» 00.30 «Акцент» 02.40 «Жизнь интересна» 03.40 «Утро со звездой»

Беларусь! 07.00, 8.00, 9.00, 12.00, 15.00, 18.00, 0.10, 3.55 Новости 07.05, 8.05, 15.25, 18.20 Деловая жизнь 07.10, 8.10 Зона Х 09.05 Новости погоды 09.35, 3.00 Земельный вопрос 10.00 Арсенал 10.25 Кошелек и жизнь 10.50 Репортер «Белорусского времечка» 11.30 Диалоги о цивилизации 12.10, 20.05 Т/с «Монтекристо» 13.00 На природе с В. Гуменным 13.15 «Беларусь 24»События недели 13.40, 1.55 Вокруг планеты 14.20 Фортификация 15.15 Новости региона 15.30, 4.05 День в большом городе 16.20 Камертон 16.50 Х/ф «Мама, я жив» 18.25 Т/с «Короли игры» 19.25 Тэлефiльм АТН цыкла «Зямля беларуская» 19.35, 3.25 «24 вопроса»Объективконференция 21.00 Панорама 22.00 Форум 22.50 Тайны следствия 23.15 Белорусское времечко 00.20 Х/ф «Под небом голубым» 02.35 Обратный отсчет

06.00 Самогонщики: Самогонщики против кабанов. (16+) 06.55 Невероятная скорость: Спортивные машины. (16+) 07.20 Невероятная скорость: Боевые корабли. (16+) 07.50 Как это устроено?: Реклама/Паркет/Гофрированная трубка/Матрасы. (16+) 08.15 Лучший рыболов, ч.3. (16+) 09.10 Невидимые миры: Вне масштаба. (16+) 10.05 Охотники за реликвиями: Денежки на вуду. (16+) 10.35 Охотники за реликвиями, ч.10. (16+) 11.00 Северная Америка: Научись с детства, иначе погибнешь. (16+) 12.00, 2.20 Выжить вместе (бразильский вариант): Терра дос Канионс. (16+) 13.00, 3.15 Разрушители легенд: Бетонный глиссер. (16+)

04.20 «Не первый взгляд» 04.40 «Кино с Яниной Соколовой»

06.00 Д/с «Дикий молодняк» 06.30, 8.30 «Мир за неделю» 07.00, 5.00 «Утренний эспрессо» 09.00 Тайны древних империй 10.00, 16.50 «Алло, доктор!» 11.15 Да Винчи-утерянное сокровище 12.40 «Такова спортивная жизнь. Елена Костевич» 13.10 «Будь в курсе!» 14.00 Промышленная революция 15.00, 18.30, 21.00, 4.00 «Служба новостей «Социальный пульс» 15.15, 21.25 «Социальная экономика» 16.00, 23.40 Д/с «Лемуры» 16.35, 4.50 «Цивилизация Incognita» 17.50 Секретные материалы 18.50, 22.35 «Экономический пульс» 19.00 В гостях у Дмитрия Гордона. Сергей Без-

14.00 Top Gear, ч.6. (16+) 15.00 Крутой тюнинг 2012: Malibu 1965 года. (16+) 16.00 Самогонщики: Ураганный самогон. (16+) 17.00, 4.40 Суперъяхты: Vripack 2. (16+) 18.00 Как это устроено?: Керамическая плитка/ Гайки/Кованые изделия/ Скейтборды. (16+) 18.30, 4.10 Как это сделано?: Эйфелева башня/Сноуборд. (16+) 19.00 Охотники за реликвиями, ч.11. (16+) 19.30 Охотники за реликвиями, ч.12. (16+) 20.00 Полеты вглубь Аляски, ч.5. (16+) 21.00 Воздушные дальнобойщики: Темное небо. (16+) 22.00 Голые и напуганные: Ужас в Танзании. (16+) 23.00 Путешествие к центру Земли с Ричардом Хаммондом: Путешествие к центру Земли. (16+) 00.00 Top Gear, ч.1. (16+) 01.00 Ничего личного: Зеленая вдова. (16+) 01.55 Молниеносные катастрофы, ч.47. (16+) 05.35 Пятая передача, ч.10. (16+)

07.00 Секс у тиранозавров. (12+) 07.50 В погоне за классикой: Остров Амелии: пони. (12+) 08.15 В погоне за классикой: Остров Амелии: взаимовыгодный обмен. (12+) 08.45, 6.05 Скрытое Средиземноморье, ч.1. (12+) 09.35 Авиаторы, ч.9. (12+) 10.00 Авиаторы, ч.10. (12+) 10.30 Горная морская пехота. (12+) 11.20 Я живой: Золото. (12+) 12.10 Исследователи костей: Проломленный череп. (16+) 13.05 Эпохальные полеты НАСА: Челнок. (12+) 13.55 Скелет в шкафу: Скелеты Ветреного Ущелья. (16+) 14.50 Один на один с Тасмановым морем. (12+) 15.45 Когда погода меняет ход истории: Операция «Орлиный коготь»(12+) 16.40 Смертельный отсчет: Жажда скорости. (16+) 17.35, 4.20 Исследователи костей: Плавучая смерть.

руков, ч.1 20.00 Великие сражения 21.35 Николай Гоголь. Тайна смерти 22.40 Д/с «Эволюция жизни на земле» 00.30 Амурные мелодии 00.45 Календарь Live 01.15 Х/ф «Другая женщина» 02.35 Х/ф «Океан мечты» 04.25 «Дневник для родителей»

07.00 М/ф 10.00 Х/ф «Освободите Вилли: Побег из Пиратской бухты» 12.00 «Поделано в Украине» 13.50 «КВН-2013» 16.00 «Вечерний квартал» 18.00 «Званый ужин» 19.00 «Орел и Решка» 20.00 «Лямур Тужур» 21.00 «Рассмеши комика» 22.00 Х/ф «Больше чем секс» 00.00 Х/ф «Гриффин и Феникс: На краю счастья» 02.00 «Ночная жизнь»

(16+) 18.25, 3.25 Я живой: Ни с того ни с сего. (12+) 19.20, 22.00, 1.35 В погоне за опасностью: Смертоносный снег. (12+) 20.10, 0.45 В погоне за классикой: 275s. (12+) 20.35, 1.10 В погоне за классикой: Стив Моул. (12+) 21.05, 5.10 Эпохальные полеты НАСА: Дом в космосе. (12+) 22.55, 2.30 Королевское расследование: Часовая бомба во дворце. (16+) 23.50 В бегах: В бегах по всему миру. (16+)

07.00, 17.10 Д/с «Древние затерянные города» 08.00, 19.05, 1.00 Д/с «Команда времени» 09.00, 0.00 Д/с «Тайная война» 10.00, 16.00 Д/с «Восток-Запад: путешествия из центра мира» 11.10 Д/с «Повернув время вспять. Семья» 12.10 Д/с «Забытые диеты» 13.00 Д/с «Худшие профессии в истории Британии» 14.00, 2.50, 5.50 Д/с «Лондонская больница» 15.10 Д/ф «Команда времени» 18.05 Д/с «Тайны затонувших кораблей» 20.00 Д/с «Нюрнбергский процесс: нацистские преступники на скамье подсудимых» 21.10 Д/с «Воссоздавая историю» 22.05, 5.00 Д/с «Оружие, изменившее мир» 23.00, 2.00 Д/с «Короли Хорватии» 04.00, 4.30 Д/ф «Видео убило звезду радио эфира»

04.00, 8.00, 11.45, 15.45 Теннис. Открытый чемпионат США. День 7 10.15 Супербайк. ЧМ. Германия. Заезд 2 11.00 Ралли 11.30 Мотоспорт 13.30 Снукер 15.30 Вот это да! 17.00 Велоспорт. Вуэльта. Этап 10 18.45, 22.05 Теннис. Открытый чемпионат США. День 8 22.00 Гейм, сет и Матс. Журнал

WWW.VID.CN.UA


8

Телепрограма

«Чернігівські відомості», № 35 (1172), 28 серпня 2013 року

Вівторок, 3 вересня У серпні звіт про суми нарахованого єдиного внеску потрібно подавати до Пенсійного фонду

Відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України від 4 липня 2013 року № 406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» процедури адміністрування щодо прийняття та оброблення звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та обліку сплати страхових коштів у картках особових рахунків платників у серпні здійснюватиме Пенсійний фонд України. Нагадуємо, що відповідно до Указу Президента України «Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування покладено на Міністерство доходів і зборів України. У зв’язку з цим звертаємо увагу платників податків на можливість безкоштовно отримати електронні ключі для подання звітності по ЄСВ до територіальних органів Міндоходів України. Для отримання посиленого сертифіката ключа необхідно звернутися до відділу реєстрації користувачів при ГУ Міндоходів у Чернігівській області управління (центру) сертифікації ключів ІДД Міндоходів за адресою: м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 28, каб. 14, тел. 77-49-27. Інформаційно-комунікаційний сектор ДПІ у м. Чернігові ГУ Міндоходів у Чернігівській області

06.00 Православный календарь 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20, 01.20, 03.05 Новости 06.15 Кривое зеркало 07.15 Эра строительства 07.20 Эра бизнеса

06.00 «Настроение» 08.10, 17.00 «Доктор И...» 08.35, 17.50, 5.30 М/с «Небесные танцоры» 09.00, 18.15 Т/с «Морской патруль» 09.50 «Мозговой штурм. Что можно прочесть по руке?» 10.15 «Наши любимые животные» 10.40, 21.10 Т/с «Атлантида» 11.30, 14.30, 17.30, 22.00, 00.20 События 11.50 Д/ф «Екатерина Фурцева. Женщина в мужской игре» 12.45 Д/с «Право на жизнь» 13.40, 0.50 «Дом вверх дном» 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 «Наша Москва» 15.20 «Барышня и кулинар» 15.45 Таланты и поклонники. В. Хотиненко 19.10, 3.20 «Право голоса» 20.20 «Петровка, 38» 20.35 «Истории спасения» 21.00 М/с «Волк Альберто» 22.20 Д/ф «Вспомнить все» 23.00 Д/ф «Елена Проклова. Обмануть судьбу» 23.40 «Хроники московского быта. Сталин и чужие жены» 01.40 Х/ф «Мечта» 04.10 Без обмана. «Наглая соя» 04.50 «Хроники московского быта. Советские оборотни в погонах»

04.00, 8.00, 11.00, 14.00, 2.00 Новости 04.05 «Доброе утро!» 08.15 «Контрольная закупка» 08.50 «Жить здорово!» 09.55, 2.55 «Модный приговор» 11.15 «Время обедать!» 11.55 «Доброго здоровьица!»с Г. Малаховым 12.40 «Истина где-то рядом» 13.00 Другие новости 13.20, 1.30 «Понять. Простить» 14.15 Т/с «Женский доктор» 15.05 Т/с «Ясмин» 16.00 «В наше время» 17.00 Вечерние Новости 17.45 «Давай поженимся!» 18.55, 2.05 «Пусть говорят» 20.00 «Время» 20.30 Т/с «Жених» 22.45 «Вечерний Ургант» 23.15 Ночные новости 23.25 Т/с «Королевский сорняк» 00.30 «Pink Floyd»История «Wish you were here»

07.30 Д/ф «В. Тихонов. Мгновение длиною в жизнь», ч.1 08.20 Д/ф «В. Тихонов. Мгновение длиною в жизнь», ч.2 08.45 Полезные советы 09.05, 21.00, 05.25 Итоги дня 09.25, 20.55 Официальная хроника 09.40 Граница государства 10.00 Открытие третьей сессии

05.00 «Утро России» 09.05, 21.35 Т/с «Склифосовский» 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Вести 10.30 «1000 мелочей» 11.15 «О самом главном» 12.00, 4.10 Т/с «Ефросинья. Таежная любовь» 13.30, 16.10, 18.40 ВестиМосква 13.50 Вести. Дежурная часть 14.05 «Особый случай» 15.00 Т/с «Тайны института благородных девиц» 16.35 Т/с «Наследница» 17.30, 3.15 «Прямой эфир» 19.50 Т/с «В зоне риска» 22.35 «Специальный корреспондент» 23.35 Т/с «Бежать» 01.25 Х/ф «Ищу человека»

05.45 М/ф 10.00 Х/ф «Дети Дон Кихота» 11.25 Т/с «Высший пилотаж» 13.15 Т/с «Расписание судеб» 15.05 Д/ф «Пестрая лента. Папанов Анатолий» 16.00 Х/ф «Нежный возраст» 17.30 Х/ф «Даурия» 21.00 Х/ф «Стамбульский транзит» 22.35 Х/ф «Сержант милиции» 00.00 Х/ф «Схватка» 01.40 Х/ф «22 июня ровно в 4 часа...» 03.30 Х/ф «Вы чье, старичье?» 05.00 Саундтреки

06.00 «Особое мнение» Экономические новости» 07.00 М/ф 08.00 «Вечерние Новости из Америки» 09.00 Х/ф «Сокровища мертвых»2 с. 11.00, 15.00, 20.00, 5.00 Т/с «Еще не вечер» 12.00, 21.00 Т/с «Капкан» 13.00 Х/ф «Башмачник» 16.00, 19.00, 22.00 «Сейчас в мире» 16.08, 19.08, 1.00, 4.00 «Особое мнение» 17.00 «Песня года. Лучшее» 17.10, 23.00 Х/ф «Сокровища мертвых»4 с. 02.00 Х/ф «Отпуск в сентябре»1 с.

WWW.VID.CN.UA

Верховной Рады Украины седьмого созыва 12.10, 18.50, 21.25 Деловой мир 12.35 Шеф-повар страны 13.25 Свет 13.45 Удачи 14.15 Шаг к звездам 15.15 EuroNews 15.30, 05.50 Деловой мир. Агросектор 15.45 Х/ф «Сеул» 17.30, 03.20 Т/с «Путешествие» 18.40 Финансовая перспектива 19.10, 01.40 О главном 19.30 Взрослые игры 20.30, 21.35 «Посвящение в студенты»в Харькове 22.55 Тройка, Кено, Максима 23.00, 01.00 Итоги 23.20 Фестиваль юмора «Умора» 00.20 От первого лица 02.05 ТелеАкадемия 04.05 «Вера. Надежда. Любовь» 04.55 Книга.ua 05.20 «Служба розыска детей»

06.00 «Служба розыска детей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.55 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Завтрак с 1+1» 08.05 «Экономическая правда» 09.05, 17.10 Т/с «Сила. Возвращение домой» 11.00, 20.15 Т/с «Великолепный век. Роксолана 3» 13.00 «Не ври мне 4» 14.00 «Российские семейные драмы» 15.05 Т/с «Тысяча и одна ночь» 16.45 «ТСН. Особенное» 22.30, 04.45 «Миллионер. Жизнь сначала». «Вадим Нестерчук» 00.10, 01.20 Т/с «Игра престолов 2» 02.15 Х/ф «Сколько у тебя?» 03.55, 04.20 «Маша и модели 2»

05.30, 22.35, 04.50 Т/с «Атаман» 06.15, 19.00 Т/с «Ясмин» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 17.50 Новости

05.00 «НТВ утром» 07.10 Т/с «Возвращение Мухтара 2»Провидец из аквариума»Награда для героя» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 «Сегодня» 09.25 «Кулинарный поединок»с О. Кучерой 10.25 Русская начинка 11.00 Т/с «Странствия Синдбада»Путь на Запад» 12.35 «До суда» 13.35 Суд присяжных 14.35, 17.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 15.30 «Суд присяжных. Окончательный вердикт» 16.40 «Дело врачей» 18.30, 2.30 «Прокурорская проверка» 19.35, 3.35 «Говорим и показываем» 20.25 Т/с «Москва. Три вокзала 5»Нефтяной гамбит»Судный день» 22.15 «Сегодня. Итоги» 22.40 Т/с «Государственная защита 3»Отступник» 00.35 Т/с «Зверобой 2» 04.30 «Наказание. Русская тюрьма вчера и сегодня»Тюремная медицина»

07.00 Х/ф «Ошибка инженера Кочина» 09.00 Х/ф «Ключ без права передачи» 11.00 Х/ф «Опыт бреда любовного очарования» 13.00 Х/ф «Котовский» 14.30 Т/с «Колье Шарлотты» 16.00 Х/ф «Людмила» 17.30 Х/ф «Ни пуха ни пера» 19.00 Х/ф «Источник» 21.00 Х/ф «Шел четвертый год войны...» 23.00 Х/ф «Огни» 01.00 Х/ф «Доктор Калюжный» 02.30 Т/с «Государственная граница» 04.00 Х/ф «Любить человека»1 с. 05.30 Х/ф «Любить человека»2 с.

05.00, 06.05 «Ералаш» 07.15, 20.20, 2.20 «Песня года»Лучшее-2013. (6+) 07.55, 13.55, 19.50, 1.50 «The Lucy Show»(16+)

07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 09.10, 20.30 Т/с «Станица» 11.20, 12.20, 04.15 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 13.30 «Судебные дела» 14.35 «Семейный суд» 15.40 «Давай поженимся в Украине» 16.40 Т/с «Наложница» 18.00 «Касается каждого» 20.00 «Подробности» 01.20 Д/ф «Ольга Остроумова. Любовь земная» 02.15 «Подробности»-»Время» 02.45 Х/ф «Грань одержимости»

04.50, 08.45, 12.45 «Факты» 05.20 Свитанок 06.20, 7.30 Деловые факты 06.30 Т/с «Такси» 06.55 Т/с «Леся+Рома» 07.40, 9.15 Главная программа 10.10 Анекдоты по-украински 10.20, 13.00 Т/с «Бригада» 18.45 Факты. Вечер 19.25 Чрезвычайные новости 20.10 Т/с «Морские дьяволы» 22.10 Т/с «Прокурорская проверка» 23.15 Х/ф «Никогда не сдавайся 2» 01.20 Научите нас жить 02.10 Т/с «Лезвие ведьм» 03.00 Х/ф «Подводный город» 04.20 Про-Ziкаве.ua

05.10, 16.00 «Все будет хорошо!» 06.40, 18.20 «Невероятная правда о звездах» 08.30 «Звездная жизнь. Куда исчезают звезды» 09.40 Х/ф «Мечтать не вредно» 11.35 «Холостяк 3» 18.00, 22.00 «Окна-Новости» 20.00, 22.25 «Спасите нашу семью 2» 23.25 «Дорогая, мы убиваем детей» 01.15 Т/с «Доктор Хаус» 02.05 Т/с «Дежурный ангел 2» 03.30 Ночной эфир

08.25 Х/ф «Да, сэр!» 10.10, 16.10, 22.20, 4.15 «Тема»(16+) 11.05 Х/ф «Антон Иванович сердится» 12.25 «Клуб путешественников»(1980). (6+) 13.25 «Эта неделя в истории»(16+) 14.25 Х/ф «Победители и грешники» 17.00 Х/ф «Чужой звонок» 18.05 «Искренне ваш: Виталий Соломин»(12+) 18.45 «Театральные встречи»(12+) 20.45 Х/ф «Бесстрашная гиена» 23.00 «Очевидноеневероятное»Слово о Вернадском. (12+) 00.00 Х/ф «Физики» 02.45 Х/ф «Комики 2»

05.00, 11.15 Х/ф «Множество» 07.10 Х/ф «Отсчет убийств» 09.20, 1.00 Х/ф «Идеальный незнакомец» 13.20 Х/ф «Кабельщик» 15.05 Х/ф «Домино» 17.20 Х/ф «Радио» 19.15 Х/ф «Хороший парень» 21.00 Х/ф «Молодая Виктория» 23.00 Х/ф «Девушка из воды» 03.00 Х/ф «На краю»

06.00 Х/ф «Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона: Собака Баскервилей» 07.30 Х/ф «Мой парень-ангел» 09.20 Х/ф «Формула счастья» 11.10 Х/ф «Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона: Сокровища Агры» 12.40 Х/ф «Юнкера» 16.00 Х/ф «Самый лучший фильм 2» 18.00 Х/ф «Нас не догонишь» 20.00 Х/ф «Высоцкий. Спасибо, что живой» 22.20 Х/ф «Фонограмма страсти» 00.10 Х/ф «Артефакт» 02.00 Х/ф «В Париж!» 04.20 Х/ф «Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Кровавая надпись»

04.00 Х/ф «Челюсти 3D» 06.00 Х/ф «Дрейф»

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.55, 07.45, 15.45 МультиБульки 05.15 Культур-ревю 05.30 Гастролер 05.45, 19.45 Невідомий Чернігів 06.00, 07.00, 19.00 Факт 06.20 День Незалежності у Чернігові 06.50, 15.05 Репортаж з коліс 07.20 Перевтілення 07.35 Сімейна кухня 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.15 Щастя краси 15.30 Party з FM-TV 18.05 Партія з депутатом 19.20 Срібна гривня

05.35 Т/с «Как сказал Джим» 06.10, 06.55 Teen Time 06.15 Адское свидание 07.00, 07.35, 08.35 Подъем 09.00 Т/с «Счастливы вместе» 11.05, 17.55, 21.00 Т/с «Воронины» 13.25, 14.35 Kids` Time 13.30 М/с «Губка Боб» 15.00 Т/с «Друзья» 16.00 Шкаф 16.55 Голодные игры 19.00, 00.00 Репортер 19.05 Абзац! 20.00 Т/с «Супер Макс» 22.00 Найди Крайнего 23.20 Большие чувства 00.10 Т/с «Дневники вампира» 01.05 Т/с «Купидон» 01.55 Т/с «Милые обманщицы» 02.30, 03.35, 04.40 Зона ночи 02.35 Иван Мазепа 03.40 Богдан Хмельницкий 04.10 Красная Земля (Terra Vermelha) 04.45 Расцвет украинского кино 05.05, 05.25 Зона ночи. Культура 05.10 Легендарное пари 05.20 Незнакомка

08.00 Х/ф «Последний неандерталец» 10.00 Х/ф «Убийцы на замену» 11.45 Х/ф «Каратель» 14.00 Х/ф «Гладиатор» 16.00 Х/ф «Бунраку» 18.00 Х/ф «Киллер» 20.00 Х/ф «Кровавая работа» 22.00 Х/ф «В поисках крови»

06.00 М/ф 07.30 Х/ф «Без срока давности» 09.00, 21.00 «Новости 2+2» 09.25, 18.40 «ДжеДАИ» 10.00 «Угон» 10.35 «Дорожные войны» 11.05 «Безумное видео поукраински» 12.00 «Облом UA» 14.00 Т/с «Битва за Москву. Агрессия» 15.45 Д/ф «Военная контрразведка. Наша победа» 16.40 Т/с «Тюрьма особого назначения» 19.00 Т/с «Инспектор Купер» 21.40 «Маски-шоу» 22.05 Х/ф «Отряд особого назначения» 00.15 Х/ф «Пекло» 02.05 Х/ф «Дорога на Сечь» 03.25 Х/ф «Экстрасенс»

05.00 Д/ф «Смышленые каракатицы» 06.00, 14.50 Д/ф «Заповедник» 07.00, 7.30, 13.30, 14.00 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 07.55, 15.55 Д/ф «Надежда дикой природы» 08.50, 9.25, 0.00, 0.35 Д/ф «Дневники гепарда» 10.00, 22.00 Д/ф «Королева морских дьяволов» 11.00, 17.00 Д/ф «Стив Ирвин: дневники охотника за крокодилами» 12.00, 14.30 Д/ф «Заповедник Анны» 12.30, 13.00, 18.00, 18.30 Д/ф «Звериная скорая помощь» 19.00 Д/ф «Природа Британии» 20.00 Д/ф «Дикие белые львицы» 21.00 Д/ф «Галапагосы» 23.00, 23.30, 2.00, 2.30 Д/ф «Обезьяны-воришки» 01.00, 4.00 Д/ф «Ангелы природы-Зимородки: неуловимые и изящные» 03.00 Д/ф «Дикий Уэльс»

06.00 Ералаш 06.30 Телепузики 07.00 Малыши-твойнята 07.30 М/с «Даша-следопыт» 07.55 Мультик с Лунтиком 08.20 М/с «Шоу Гарфилда» 08.55 Т/с «Ранетки» 10.00 Т/с «Шпионка» 11.50 Т/с «Говорящая с призраками» 13.40 Т/с «Чемпионки» 14.45 Т/с «Маленькие тайны» 17.00 УТЕТа пара 18.15 Моду народу 19.00 Т/с «Крем» 20.00 Виталька 21.00 Даешь молодежь! 21.30 Бойцовский Клуб 22.30 УТЕТа Хорошо 23.15 Т/с «Секс и город» 00.15 Валера TV 00.45 Теория измены 01.35 Твою маму! 02.25 До утра

06.10 Т/с «Платина» 07.00, 17.00, 19.00, 04.05 События 07.10 Утро с Украиной 09.10, 13.00, 17.20, 21.40 Т/с «След» 10.00, 20.00 Т/с «Карпов» 12.00 «Пусть говорят. Бешеные псы» 14.30 Т/с «Супруги» 15.30 Чистосердечное признание 16.00 Критическая точка 18.00 Т/с «Поцелуй!» 19.20, 04.25 «Говорит Украина» 23.10 Т/с «Глухарь. Возвращение» 02.00 Х/ф «Робин Гуд» 05.00 «Пусть говорят» 05.45 Серебряный апельсин

05.55 Х/ф «Ах, водевиль, водевиль...» 07.00 Х/ф «Воскресенье, половина седьмого»2 с. 08.30, 16.45, 19.00, 01.25, 03.50

05.05, 21.00 Панорама 05.40 Права человека 06.00, 7.20, 8.15 Доброе утро, Беларусь! 07.00, 8.00, 9.00, 12.00, 15.00, 18.00, 23.50, 3.40 Новости 07.05, 8.05, 15.25 Деловая жизнь 07.10, 8.10 Зона Х 09.10, 18.20 Т/с «Короли игры» 10.15, 19.10 Альбарутения 10.40 «24 вопроса»Объективконференция 11.05, 23.00 Белорусское времечко 12.10, 20.05 Т/с «Монтекристо» 13.15 Форум 14.10, 22.10 Х/ф «Тридцатилетние»1 с. 15.15 Новости региона 15.30, 4.05 День в большом городе 16.25 Х/ф «Под небом голубым» 19.40, 3.15 Актуальный микрофон 21.55, 3.50 Сфера интересов 00.00 Х/ф «Деревья на асфальте» 01.20 Сделано 01.45 Фортификация 02.25 Таможенный союз 02.50 Коробка передач

06.00 Самогонщики: Ураганный самогон. (16+) 06.55 Выжить вместе (бразильский вариант): Терра дос Канионс. (16+) 07.50 Как это устроено?: Керамическая плитка/ Гайки/Кованые изделия/ Скейтборды. (16+) 08.15 Воздушные дальнобойщики: Темное небо. (16+) 09.10 Путешествие к центру Земли с Ричардом Хаммондом: Путешествие к центру Земли. (16+) 10.05 Охотники за реликвиями, ч.11. (16+) 10.35 Охотники за реликвиями, ч.12. (16+) 11.00 Голые и напуганные: Ужас в Танзании. (16+) 12.00, 2.20 Выжить вместе (бразильский вариант): Каминьо Дас Агуас. (16+) 13.00, 3.15 Разрушители легенд: Полет на сжатом воздухе. (16+) 14.00 Top Gear, ч.1. (16+) 15.00 Крутой тюнинг 2012: Lotus Europa Джона Нивена 1972 года, ч.1. (16+) 16.00 Самогонщики: Последняя

«Свидетель» 09.00 «Уголовные дела» 10.00 «В суд» 12.00 Т/с «Детективы» 13.00, 19.30 Т/с «Второй убойный» 15.00, 17.00 Т/с «Вы заказывали убийство» 21.30 Т/с «Перевозчик» 22.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 8» 23.30 Т/с «Менталист 5» 00.30 Т/с «Закон и порядок». Отдел особенных дел» 01.55 «Вещественное доказательство» 03.00 «Агенты влияния» 04.20 «Правда жизни» 04.50 М/ф «Сказка о золотом петушке»

06.30, 18.10, 00.00, 03.30 «Киевское время» 06.45, 07.40, 18.20, 23.40, 00.25, 03.20 «Время спорта» 06.50, 08.50, 23.45, 00.55, 03.25 «Обзор прессы» 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 19.00, 22.00, 23.00, 01.00 «Время новостей» 07.05 «Время экономики» 07.15, 08.10, 22.40, 23.20, 00.15, 02.35, 03.15, 06.15 «Бизнес-время» 07.20 «Автопилот-Новости» 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 22.30, 23.30 «Время. Важно» 08.20 «Новости Киевщины» 08.40 «Трансмиссия-новости» 09.15, 13.35, 14.10, 15.15 «5 элемент» 11.10, 12.10, 20.00, 01.15, 05.00 «Время. Итоги дня» 13.10 «Налоговый дневник» 16.10 «Трансмиссия» 17.15 «Драйв-новости» 17.35 «Особенный взгляд» 18.35, 00.30 «Территория закона» 21.40, 03.00, 04.00 «ВремяТайм» 22.15 «Агроконтроль» 22.45, 04.15 «Хроника дня» 23.35 «Crime news»

битва самогонщика. (16+) 17.00, 4.40 Суперъяхты: Balk. (16+) 18.00 Как это устроено?: Автомобильные двигатели/ Мука/Мягкие кресла/ Конверты. (16+) 18.30, 4.10 Как это сделано?: Кофе без кофеина/ Копчености/Водометный двигатель. (16+) 19.00 Охотники за реликвиями, ч.13. (16+) 19.30 Охотники за реликвиями, ч.14. (16+) 20.00 Охотники за реликвиями: Старинный ломбард. (16+) 20.30 Охотники за реликвиями: Выиграй, проиграй или сражайся. (16+) 21.00 Короли аукционов: Клэй Уокер в «Gallery 63»(16+) 21.30 Короли аукционов: Массажер/Гигантская фурнитура. (16+) 22.00 Пираты спасения: Беспорядок на Маркизах. (16+) 23.00 Путешествие к центру Земли с Ричардом Хаммондом: Путешествие на дно океана. (16+) 00.00 Top Gear, ч.2. (16+) 01.00 Ничего личного: Предательство на дороге. (16+) 01.55 Молниеносные катастрофы, ч.48. (16+) 05.35 Пятая передача, ч.1. (16+)

07.00 Когда погода меняет ход истории: Операция «Орлиный коготь»(12+) 07.50 В погоне за классикой: 275s. (12+) 08.15 В погоне за классикой: Стив Моул. (12+) 08.45, 6.05 Скрытое Средиземноморье, ч.2. (12+) 09.35 Один на один с Тасмановым морем. (12+) 10.30 Смертельный отсчет: Жажда скорости. (16+) 11.20 Я живой: Ни с того ни с сего. (12+) 12.10 Исследователи костей: Плавучая смерть. (16+) 13.05 Эпохальные полеты НАСА: Дом в космосе. (12+) 13.55 Скелет в шкафу: 113 из Йорка. (16+) 14.50 В погоне за опасностью: Смертоносный снег. (12+) 15.45 Когда погода меняет ход истории: Арденнская операция. (12+) 16.40 Смертельный отсчет:

02.40 «Акцент» 03.40 «Утро со звездой» 04.20 «Жизнь интересна» 04.40 «Феерия странствий»

06.00 Дикий молодняк 06.30, 8.30, 15.00, 18.30, 21.00, 4.00 «Служба новостей «Социальный пульс» 06.55, 18.50, 22.35 «Экономический пульс» 07.00 «Утренний эспрессо» 09.00, 20.00 Великие сражения 10.00, 16.50 «Алло, доктор!» 11.15 Николай Гоголь. Тайна смерти 12.45 «Ронин» 13.20 Д/с «Дикий молодняк» 14.00, 22.40 Д/с «Эволюция жизни на земле» 15.15, 21.25 «Социальная экономика» 16.10, 23.40 Д/с «Лемуры» 17.45 «Социальный статус: ваша пенсия» 19.00 В гостях у Дмитрия Гордона. Сергей Безруков, ч.2 21.35 Неистовый Светланов 00.15 Амурные мелодии 00.35 Календарь Live 01.00 Х/ф «Философия будуара Маркиза де Сада» 02.20 Х/ф «Тело и душа 2» 04.20 «Будь в курсе!» 05.00 Д/ф «Утренний эспрессо»

07.00 М/ф 10.10 Т/с «Все женщиныведьмы» 12.00, 19.00 «Орел и Решка» 13.00, 23.00 Т/с «Маргоша» 14.00 «Шопинг монстры» 15.00 «Специя» 16.00 «Лямур Тужур» 17.00, 21.00 «Рассмеши комика» 18.00 «Званый ужин» 20.00 «Моя прекрасная няня» 22.00 «Три сестры» 00.00 Т/с «Отчаянные домохозяйки» 01.00 «Ночная жизнь»

Предельная сила огня. (16+) 17.35, 4.20 Исследователи костей: Призрак Королевы. (16+) 18.25, 3.25 Я живой: Братство. (12+) 19.20, 22.00, 1.35 Добро пожаловать в Индию, ч.3. (16+) 20.10, 0.45 В погоне за классикой: Гонки на стримлайнерах. (12+) 20.35, 1.10 В погоне за классикой: Калифорнийская мечта. (12+) 21.05, 5.10 Танк на Луне. (12+) 22.55, 2.30 Королевское расследование: Останки Романовых. (16+) 23.50 В бегах: Серебряный бандит. (16+)

07.00 Д/с «Рим не сразу строился» 08.00, 19.00, 1.00 Д/с «Команда времени» 09.00, 0.00 Д/с «Тайная война» 10.00, 16.05 Д/с «Восток-Запад: путешествия из центра мира» 11.10 Д/с «Нюрнбергский процесс: нацистские преступники на скамье подсудимых» 12.15, 13.10 Д/с «Тайны затонувших кораблей» 14.10, 2.50, 5.55 Д/с «Лондонская больница» 15.15 Д/ф «Команда времени» 17.10 Д/ф «Рим не сразу строился» 18.00 Д/с «Воссоздавая историю» 20.00 Д/ф «Тайна исчезновения самолета-шпиона» 21.00, 5.00 Д/ф «Гуге-древнее королевство Тибета» 22.00 Д/с «Наполеон» 23.00, 2.00 Д/с «Короли Хорватии» 04.00, 4.30 Д/ф «Видео убило звезду радио эфира»

04.00, 8.00, 11.45, 15.30 Теннис. Открытый чемпионат США. День 8 09.30 Мотоспорт 09.45 Ралли 10.45 Автоспорт. World Endurance Championship. СанПаулу (Бразилия) 13.30 Снукер 18.00, 22.05 Теннис. Открытый чемпионат США. День 9 22.00 Гейм, сет и Матс. Журнал


Телепрограма 06.00 Православный календарь 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20, 01.20, 03.05 Новости 06.15 Кривое зеркало 07.15 Хочу все знать 07.25 Эра бизнеса 07.30 Д/ф «Т. Васильева. У меня ангельський характер», ч.1 08.20 Д/ф «Т. Васильева. У меня ангельський характер», ч.2 08.45 Полезные советы 09.05, 21.00, 05.25 Итоги дня 09.30, 20.55 Официальная хроника 09.35 Правительство на связи с гражданами 10.20 Пусть Вам будет разноцветно! 11.30 Православная энциклопедия 12.10, 18.50, 21.25 Деловой мир 12.30 Д/ф «Оригинал из периферии» 13.10 Х/ф «Колиевщина» 14.15 Украинская песня 15.15 EuroNews 15.35, 05.50 Деловой мир. Агросектор 15.50 Х/ф «Вторая половина» 17.25, 03.20 Т/с «Путешествие» 18.40 Финансовая перспектива 19.15, 01.40 О главном 19.45 Концертная программа «Я люблю тебя, Украина!», ч.1 20.50 Мегалот 21.40 Концертная программа «Я люблю тебя, Украина!», ч.2 22.50 Суперлото, Тройка, Кено 23.00, 01.00 Итоги 23.20 Фестиваль юмора «Умора» 00.20 От первого лица 02.05 ТелеАкадемия 04.10 Как Ваше здоровье? 05.00 Д/ф «Жизнь пополам» 05.20 «Служба розыска детей»

06.00 «Служба розыска детей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.30, 04.40 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Завтрак

06.00 «Настроение» 08.15, 17.00 «Доктор И...» 08.40, 17.50, 5.30 М/с «Небесные танцоры» 09.00, 18.10 Т/с «Морской патруль» 09.50, 3.00 М/ф «Веселый огород», «Сказка старого дуба» 10.15 «Наши любимые животные» 10.40, 21.10 Т/с «Атлантида» 11.30, 14.30, 17.30, 22.00, 00.20 События 11.50 Лайма Вайкуле «Жена» 13.00, 4.10 Д/ф «Вспомнить все» 13.40, 0.50 «Дом вверх дном» 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 «Наша Москва» 15.20 «Барышня и кулинар» 15.45 Таланты и поклонники. С. Любшин 19.10, 3.20 «Право голоса» 20.20 «Петровка, 38» 20.35 «Линия защиты» 21.00 М/с «Волк Альберто» 22.20 «Русский вопрос» 23.00 Д/ф «Лунное счастье Анатолия Ромашина» 23.40 «Хроники московского быта. Кремлевские женыневидимки» 01.40 Х/ф «Аэлита» 04.50 «Хроники московского быта. Сталин и чужие жены»

04.00, 8.00, 11.00, 14.00, 2.00 Новости 04.05 «Доброе утро!» 08.15 «Контрольная закупка» 08.50 «Жить здорово!» 09.55, 2.55 «Модный приговор» 11.15 «Время обедать!» 11.55 «Доброго здоровьица!»с Г. Малаховым 12.40 «Истина где-то рядом» 13.00 Другие новости 13.20, 1.30 «Понять. Простить» 14.15 Т/с «Женский доктор» 15.05 Т/с «Ясмин» 16.00 «В наше время» 17.00 Вечерние Новости 17.45 «Давай поженимся!» 18.55, 2.05 «Пусть говорят» 20.00 «Время» 20.30 Т/с «Жених» 22.45 «Вечерний Ургант» 23.15 Ночные новости 23.25 Т/с «Королевский сорняк» 00.30 «Как Стив Джобс изменил мир»

с 1+1» 08.05 «Экономическая правда» 09.05, 17.10 Т/с «Сила. Возвращение домой» 11.00, 20.15 Т/с «Великолепный век. Роксолана 3» 13.05, 02.35 «Не ври мне 4» 14.00, 01.45 «Российские семейные драмы» 15.05 Т/с «Тысяча и одна ночь» 16.45, 04.15 «ТСН. Особенное» 22.30, 04.55 «Иллюзия безопасности. Кто ответит за базар» 23.45, 00.55 Т/с «Игра престолов 2» 03.25, 03.50 «Маша и модели 2»

05.30, 22.35, 04.50 Т/с «Атаман» 06.15, 19.00 Т/с «Ясмин» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 17.50 Новости 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 09.10, 20.30 Т/с «Станица» 11.20, 12.20, 04.15 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 13.30 «Судебные дела» 14.35 «Семейный суд» 15.40 «Давай поженимся в Украине» 16.40 Т/с «Наложница» 18.00 «Касается каждого» 20.00 «Подробности» 01.20 Д/ф «Вахтанг Кикабидзе: тайны тбилисского хулигана» 02.15 «Подробности»-»Время» 02.45 Х/ф «Палач»

04.40 «Служба розыска детей» 04.50, 08.45, 12.45 «Факты» 05.20 Свитанок 06.20, 7.30 Деловые факты 06.30 Т/с «Такси» 06.55 Т/с «Леся+Рома» 07.40 Несекретные файлы 09.15, 19.25 Чрезвычайные новости 10.10, 13.00 Анекдоты поукраински 10.20, 16.30 Т/с «Агент национальной безопасности» 13.05, 22.10 Т/с «Прокурорская проверка»

05.00 «Утро России» 09.05, 4.10 Т/с «Ефросинья. Таежная любовь» 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Вести 10.30 «1000 мелочей» 11.15 «О самом главном» 12.00 Т/с «Тайны института благородных девиц» 13.30, 16.10, 18.40 ВестиМосква 13.50 Вести. Дежурная часть 14.00, 1.40 «Особый случай» 15.00, 16.35 Т/с «Катерина. Семья» 17.30, 3.15 «Прямой эфир» 19.50 Т/с «Любовь на миллион» 21.35 Т/с «Принцип Хабарова» 22.30, 2.30 «Порт-Артур. Мы вернулись»2 ч. 23.25 Т/с «Марьина роща» 00.20 Х/ф «Большая перемена»3 с.

05.45 М/ф 09.25 Х/ф «Снегурочку вызывали?» 10.45 Т/с «Высший пилотаж» 12.35 Т/с «Утесов. Песня длиною в жизнь» 14.25 Д/ф «Пестрая лента. Самойлова Татьяна» 15.20 Х/ф «Ты мне снишься...» 17.10 Х/ф «Душечка» 18.40 Х/ф «Мой лучший друг генерал Василий, сын Иосифа» 20.40 Х/ф «Сержант милиции» 23.20 Х/ф «За власть Советов» 01.20 Х/ф «У озера» 04.20 Х/ф «Горожане»

06.00 «Особое мнение» Экономические новости» 07.00 М/ф 08.00 «Вечерние Новости из Америки» 09.00 Х/ф «Сокровища мертвых»4 с. 11.00, 15.00, 20.00, 5.00 Т/с «Еще не вечер» 12.00, 21.00 Т/с «Капкан» 13.00 Х/ф «Отпуск в сентябре»1 с. 16.00, 19.00, 22.00 «Сейчас в мире» 16.08, 19.08, 1.00, 4.00 «Особое мнение» 17.00 «Песня года. Лучшее» 17.10, 23.00 Х/ф «Сокровища мертвых»6 с. 02.00 Х/ф «Отпуск в сентябре»2 с.

14.30, 20.10 Т/с «Морские дьяволы» 18.45 Факты. Вечер 23.20 Х/ф «Тайная сторона города» 01.05 Стоп-10 01.55 Т/с «Лезвие ведьм» 02.45 Х/ф «Никогда не сдавайся 2» 04.25 Про-Ziкаве.ua

05.15 «Чужие ошибки. Девушка без прошлого» 06.00, 16.00 «Все будет хорошо!» 07.40, 18.20 «Невероятная правда о звездах» 09.05 «Спасите нашу семью 2» 11.55 «Холостяк 3» 18.00, 22.00 «Окна-Новости» 20.00, 22.40 «МастерШеф 3» 00.15 Т/с «Доктор Хаус» 01.15 Т/с «Дежурный ангел 2» 02.45 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.55, 07.50, 15.45 МультиБульки 05.20 Рок-легенди 05.35, 07.35 Невідомий Чернігів 05.45, 18.05 Культур-ревю 06.00, 07.00, 19.00 Факт 06.20 Партія з депутатом 07.20 Срібна гривня 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.05, 19.40 Репортаж з коліс 15.15 Сімейна кухня 15.30 Перевтілення 18.30 Водоканал: крок за кроком 19.20 180 °

05.35 Т/с «Как сказал Джим» 06.10, 06.55 Teen Time 06.15 Адское свидание 07.00, 07.35, 08.35 Подъем 09.00 Т/с «Счастливы вместе» 11.05, 17.55, 21.00 Т/с «Воронины» 13.25, 14.35 Kids` Time 13.30 М/с «Губка Боб» 14.55 Т/с «Друзья» 15.55 Шкаф

05.00 «НТВ утром» 07.10 Т/с «Возвращение Мухтара 2»Это вам не игрушка»Трудности частного сыска» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 «Сегодня» 09.25 Квартирный вопрос 10.30 «Поедем, поедим!» 11.05 Т/с «Странствия Синдбада»Путь на Запад» 12.35 «До суда» 13.35 Суд присяжных 14.35, 17.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 15.30 «Суд присяжных. Окончательный вердикт» 16.40 «Дело врачей» 18.30, 2.30 «Прокурорская проверка» 19.35, 3.35 «Говорим и показываем» 20.25 Т/с «Москва. Три вокзала 5»Друг человека»За «козла»ответишь» 22.15 «Сегодня. Итоги» 22.40 Т/с «Государственная защита 3»Ложное движение» 00.35 Т/с «Зверобой 2» 04.30 «Наказание. Русская тюрьма вчера и сегодня»Зона: нравы и обычаи», ч.1

07.00 Х/ф «Источник» 09.00 Х/ф «Шел четвертый год войны...» 11.00 Х/ф «Огни» 13.00 Х/ф «Доктор Калюжный» 14.30, 2.30 Т/с «Государственная граница» 16.00 Х/ф «Любить человека»1 с. 17.30 Х/ф «Любить человека»2 с. 19.00 Х/ф «Странник» 21.00 Х/ф «Пани Мария» 23.00 Х/ф «Без мундира» 01.00 Х/ф «Три товарища» 04.00 Х/ф «...И другие официальные лица» 05.30 Х/ф «Алый камень»

05.05 Х/ф «Антон Иванович сердится» 06.25 «Клуб путешественников»(1980). (6+) 07.25, 2.05 «Эта неделя в истории»(16+) 07.55, 13.50, 19.50 «The Lucy Show»(16+) 08.25 Х/ф «Победители и

9

«Чернігівські відомості», № 35 (1172), 28 серпня 2013 року

Середа, 4 вересня 16.55 Голодные игры 19.00, 00.15 Репортер 19.05 Абзац! 20.00 Т/с «Супер Макс» 22.05 Т/с «Светофор» 23.10 Большие чувства 00.25 Т/с «Дневники вампира» 01.15 Т/с «Купидон» 02.10 Т/с «Милые обманщицы» 03.00 «Служба розыска детей» 03.35, 04.00 Зона ночи 03.45 Становление украинского немого кино 04.05 Мой адрес-Соловки. Зачем переводить Вергилия 05.05 Мой адрес-Соловки. Не ударьте женщину даже цветком 05.15, 05.30 Зона ночи. Культура 05.20 Княгиня Ольга 05.25 Сон Алины Костомаровой

06.00 Ералаш 06.30 Телепузики 07.00 Малыши-твойнята 07.30 М/с «Даша-следопыт» 07.55 Мультик с Лунтиком 08.20 М/с «Шоу Гарфилда» 08.55 Т/с «Ранетки» 10.00 Т/с «Шпионка» 11.50 Т/с «Говорящая с призраками» 13.40 Т/с «Чемпионки» 14.45 Т/с «Маленькие тайны» 17.00 УТЕТа пара 18.15 Моду народу 19.00 Т/с «Крем» 20.00 Виталька 21.00 Даешь молодежь! 21.30 Бойцовский Клуб 22.30 УТЕТа Хорошо 23.15 Т/с «Секс и город» 00.15 Валера TV 00.45 Теория измены 01.35 Твою маму! 02.25 До утра

06.10, 05.25 Т/с «Платина» 07.00, 17.00, 19.00, 03.20 События 07.10 Утро с Украиной 09.10, 13.00, 17.20, 21.40 Т/с «След» 10.00, 20.00 Т/с «Карпов» 12.00 «Пусть говорят. Не музыка нас связала»

грешники» 10.10, 16.20, 22.15, 4.20 «Тема»(16+) 11.00 Х/ф «Чужой звонок» 12.05 «Искренне ваш: Виталий Соломин»(12+) 12.45 «Театральные встречи»(12+) 14.20, 20.20 «Песня года»Лучшее-2013. (6+) 14.45 Х/ф «Бесстрашная гиена» 17.00 «Очевидноеневероятное»Слово о Вернадском. (12+) 18.00 Х/ф «Физики» 20.45 Х/ф «Комики 2» 23.00, 00.35 Т/с «Следствие ведут знатоки»До третьего выстрела» 02.35 Х/ф «История любви и ножей»

05.00 Х/ф «Радио» 07.00 Х/ф «Кабельщик» 09.00 Х/ф «Девушка из воды» 11.00 Х/ф «На краю» 13.00 Х/ф «Молодая Виктория» 15.00 Х/ф «В чужом ряду» 17.00 Х/ф «Хороший парень» 19.00 Х/ф «Области тьмы» 21.10 Х/ф «Конец романа» 23.00 Х/ф «Охота Ханта» 01.00 Х/ф «Я знаю, что вы сделали прошлым летом» 03.00 Х/ф «Изумительное благоволение»

06.00, 02.30 Х/ф «Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона: Собака Баскервилей» 07.30 Х/ф «Львиная доля» 09.30 Х/ф «Нас не догонишь» 11.20 Х/ф «Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона: Сокровища Агры» 13.00 Х/ф «В Париж!» 15.30 Х/ф «Высоцкий. Спасибо, что живой» 18.00 Х/ф «Розыгрыш» 20.00 Х/ф «Долгая счастливая жизнь» 22.00 Х/ф «Поп» 00.20 Х/ф «Путь»

04.00, 12.00 Х/ф «Гладиатор» 06.00 Х/ф «Киллер» 08.00 Х/ф «Пуленепробиваемый» 10.00 Х/ф «Джейсон Х»

14.30 Т/с «Супруги» 15.30 Чистосердечное признание 16.00 Критическая точка 18.00 Т/с «Поцелуй!» 19.20, 03.40 «Говорит Украина» 23.10 Т/с «Глухарь. Возвращение» 02.00 Т/с «Пожарные Чикаго» 04.15 «Пусть говорят» 05.10 Серебряный апельсин

05.20 Х/ф «На бойком месте» 07.00 Х/ф «Воскресенье, половина седьмого»3 с. 08.30, 16.45, 19.00, 01.25, 03.35 «Свидетель» 09.00 «Уголовные дела» 10.00 «В суд» 12.00 Т/с «Детективы» 13.00, 19.30 Т/с «Второй убойный» 15.00, 17.00 Т/с «Вы заказывали убийство» 21.30 Т/с «Перевозчик» 22.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк» 23.30 Т/с «Менталист 5» 00.30 Т/с «Закон и порядок». Отдел особенных дел» 01.55 «Вещественное доказательство» 02.40 «Агенты влияния» 04.05 «Правда жизни» 05.05 М/ф «Сказка о мертвой царевне и о семи богатырях»

06.30, 18.10, 00.00, 03.30 «Киевское время» 06.45, 07.45, 18.20, 23.40, 00.25, 03.20 «Время спорта» 06.50, 23.45, 00.55, 03.25 «Обзор прессы» 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 19.00, 22.00, 23.00, 01.00 «Время новостей» 07.05 «Время экономики» 07.15, 08.10, 22.40, 23.20, 00.15, 02.35, 03.15, 06.15 «Бизнес-время» 07.20 «Автопилот-Новости» 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 22.30, 23.30 «Время. Важно» 08.15, 22.45, 04.15 «Хроника дня»

14.00 Х/ф «В поисках крови» 16.00 Х/ф «Кровавая работа» 18.00 Х/ф «Боксер» 20.00 Х/ф «15 минут славы» 22.10 Х/ф «Слоеный торт»

06.00 М/ф 07.15, 13.45 Т/с «Битва за Москву. Агрессия» 09.00, 21.00 «Новости 2+2» 09.25, 18.40 «ДжеДАИ» 10.00 «Угон» 10.35 «Дорожные войны» 11.05 «Безумное видео поукраински» 12.00 «Облом UA» 15.45 Д/ф «Военная контрразведка. Наша победа» 16.40 Т/с «Тюрьма особого назначения» 19.00 Т/с «Инспектор Купер» 21.40 «Маски-шоу» 22.05 Х/ф «Обреченный на смерть» 00.00 Х/ф «Отряд особого назначения» 01.55 Х/ф «Вперед за сокровищами гетмана!» 03.20 Х/ф «Из жизни Остапа Вишни»

05.00 Д/ф «Королева морских дьяволов» 06.00, 14.50 Д/ф «Заповедник» 07.00, 7.30, 13.30, 14.00 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 07.55, 15.55 Д/ф «Надежда дикой природы» 08.50, 9.25, 0.00, 0.35 Д/ф «Дневники гепарда» 10.00, 22.00 Д/ф «Большой синий кит» 11.00, 17.00 Д/ф «Стив Ирвин: дневники охотника за крокодилами» 12.00, 14.30 Д/ф «Заповедник Анны» 12.30, 13.00, 18.00, 18.30 Д/ф «Звериная скорая помощь» 19.00 Д/ф «Амазонка с Брюсом Пэрри» 20.00 Д/ф «Хранители дикой природы» 21.00 Д/ф «Царство растений» 23.00, 23.30, 2.00, 2.30 Д/ф «Обезьяны-воришки» 01.00, 4.00 Д/ф «Рай попугаев» 03.00 Д/ф «Дикий Уэльс»

05.05, 21.00 Панорама 06.00, 7.20, 8.15 Доброе утро,

08.50 «Трансмиссия-новости» 09.15, 13.10, 14.10, 15.15 «5 элемент» 10.35, 11.10, 12.10, 20.00, 01.15, 05.00 «Время. Итоги дня» 16.15 «Драйв» 17.35 «Арсенал» 18.35, 02.40 «Территория закона» 21.40, 03.00, 04.00 «ВремяТайм» 22.15, 04.40 «Акцент» 23.35 «Crime news» 00.30 «Новости Киевщины» 03.40 «Утро со звездой» 04.20 «Мастер-класс с Наталией Фицич»

06.00 Д/с «Дикий молодняк» 06.30, 8.30, 15.00, 18.30, 21.00, 3.50 «Служба новостей «Социальный пульс» 06.55, 18.50, 22.35 «Экономический пульс» 07.00, 5.00 «Утренний эспрессо» 09.00, 20.00 Великие сражения 10.00, 16.50 «Алло, доктор!» 11.15 Неистовый Светланов 12.45 «Социальный статус: ваша пенсия» 13.15, 04.15 «Цивилизация Incognita» 14.00, 22.40 Д/с «Эволюция жизни на земле» 15.15, 21.25 «Социальная экономика» 16.10, 23.40 Д/с «Лемуры» 17.50 Секретные материалы 19.00 В гостях у Дмитрия Гордона. Сергей Безруков, ч.3 21.35 Сергей Капица. Между очевидным и невероятным 00.10 Амурные мелодии 00.40 Календарь Live 01.05 Х/ф «Вдвое больше или ничего» 02.25 Х/ф «Скандал» 04.25 «Будь в курсе!»

07.00 М/ф 10.10 Т/с «Все женщиныведьмы» 12.00, 19.00 «Орел и Решка» 13.00, 23.00 Т/с «Маргоша» 14.00 «Шопинг монстры» 15.00 «Специя»

Беларусь! 07.00, 8.00, 9.00, 12.00, 15.00, 18.00, 23.50, 3.40 Новости 07.05, 8.05, 15.25 Деловая жизнь 07.10, 8.10 Зона Х 09.05, 18.20 Т/с «Короли игры» 09.55 Альбутения 10.25 Актуальный микрофон 10.50, 23.00 Белорусское времечко 11.40, 22.00, 3.50 Сфера интересов 12.10, 20.05 Т/с «Монтекристо» 13.05, 1.45 Здоровье 13.40, 2.50 Завтра-это мы! 14.10, 22.15 Х/ф «Тридцатилетние»2 с. 15.15 Новости региона 15.30, 4.05 День в большом городе 16.25 Х/ф 16.35 Х/ф «Деревья на асфальте» 19.10 Альбарутения 19.40, 3.15 «24 вопроса»Объективконференция 00.05 Х/ф «Научись танцевать» 01.20 Т/ф «Судьба гигантов» 02.25 АРТиШОК

06.00 Самогонщики: Последняя битва самогонщика. (16+) 06.55 Выжить вместе (бразильский вариант): Каминьо Дас Агуас. (16+) 07.50 Как это устроено?: Автомобильные двигатели/ Мука/Мягкие кресла/ Конверты. (16+) 08.15 Охотники за реликвиями: Старинный ломбард. (16+) 08.45 Охотники за реликвиями: Выиграй, проиграй или сражайся. (16+) 09.10 Путешествие к центру Земли с Ричардом Хаммондом: Путешествие на дно океана. (16+) 10.05 Охотники за реликвиями, ч.13. (16+) 10.35 Охотники за реликвиями, ч.14. (16+) 11.00 Короли аукционов: Клэй Уокер в «Gallery 63»(16+) 11.30 Короли аукционов: Массажер/Гигантская фурнитура. (16+) 12.00, 2.20 Выжить вместе (бразильский вариант): Сека Верде. (16+) 13.00, 3.15 Разрушители легенд: Еще несколько мифов. (16+) 14.00 Top Gear, ч.2. (16+)

16.00, 20.00 «Моя прекрасная няня» 17.00, 21.00 «Рассмеши комика» 18.00 «Званый ужин»

22.00 «Три сестры» 00.00 Т/с «Отчаянные домохозяйки» 01.00 «Ночная жизнь»

15.00 Крутой тюнинг 2012: Lotus Europa Джона Нивена 1972 года, ч.2. (16+) 16.00 Самогонщики: Пророчество сбывается. (16+) 17.00, 4.40 Оружие, которое изменило мир: Пистолет M1911. (16+) 18.00 Как это устроено?: Пластиковая посуда/ Специальный макияж/ Золото/Арфы. (16+) 18.30, 4.10 Как это сделано?: Пожарники-следователи/ Дела дубовые. (16+) 19.00 Охотники за реликвиями, ч.15. (16+) 19.30 Охотники за реликвиями, ч.16. (16+) 20.00 Сквозь кротовую нору с Морганом Фрименом: Сможем ли мы пережить смерть солнца? (16+) 21.00 Атом: Ключ к космосу. (16+) 22.00 Чудеса Веленной: Звездная пыль. (16+) 23.00 Техника сборки, ч.1. (16+) 00.00 Top Gear, ч.3. (16+) 01.00 Ничего личного: Кровные узы. (16+) 01.55 Молниеносные катастрофы, ч.49. (16+) 05.35 Пятая передача, ч.2. (16+)

17.35, 4.20 Исследователи костей: Смерть в древности. (16+) 18.25, 3.25 Я живой: «Последний герой»(12+) 19.20, 22.00, 1.35 Совершенно секретно: Заграничные спецоперации. (16+) 20.10, 0.45 В погоне за классикой: На машине сквозь время. (12+) 20.35, 1.10 В погоне за классикой: Подручный Уейна. (12+) 21.05, 5.10 Шпионы в берлинском туннеле. (12+) 22.55, 2.30 Королевское расследование: Охота за королевой: посетители. (16+) 23.50 В бегах: Похититель виски. (16+)

07.00 Когда погода меняет ход истории: Арденнская операция. (12+) 07.50 В погоне за классикой: Гонки на стримлайнерах. (12+) 08.15 В погоне за классикой: Калифорнийская мечта. (12+) 08.45, 6.05 Скрытое Средиземноморье, ч.3. (12+) 09.35 В погоне за опасностью: Смертоносный снег. (12+) 10.30 Смертельный отсчет: Предельная сила огня. (16+) 11.20 Я живой: Братство. (12+) 12.10 Исследователи костей: Призрак Королевы. (16+) 13.05 Танк на Луне. (12+) 13.55 Скелет в шкафу, ч.4. (16+) 14.50 Добро пожаловать в Индию, ч.3. (16+) 15.45 Когда погода меняет ход истории: Бегство в Ном. (12+) 16.40 Смертельный отсчет: Ударопрочность. (16+)

07.00, 17.00 Д/ф «Тутанхамон. Секреты юного фараона» 08.00, 19.00, 1.00 Д/с «Команда времени» 09.00, 0.00 Д/с «Тайная война» 10.00, 15.45 Д/с «Восток-Запад: путешествия из центра мира» 11.00, 18.00, 5.00 Д/ф «Тайна исчезновения самолеташпиона» 12.05 Д/ф «Гуге-древнее королевство Тибета» 13.05 Д/с «Наполеон» 14.00, 3.00 Х/ф «Любовные неудачи Джейн Остин» 20.00 Д/ф «Международный ядерный проект» 21.00 Д/с «Мао-китайская сказка» 22.10 Д/ф «Милош Форман» 23.10, 2.00 Д/с «Короли Хорватии» 04.30, 6.00, 6.30 Д/ф «Видео убило звезду радио эфира»

04.00, 8.00, 10.05 Теннис. Открытый чемпионат США. День 9 09.35 Приключенческий журнал 13.30 Снукер 15.30 Велоспорт. Вуэльта. Этап 10 17.00 Велоспорт. Вуэльта. Этап 11 18.45, 22.05 Теннис. Открытый чемпионат США. 1/4 финала 22.00 Гейм, сет и Матс. Журнал

WWW.VID.CN.UA


10

«Чернігівські відомості», № 35 (1172), 28 серпня 2013 року

Четвер, 5 вересня 06.00 Православный календарь 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20, 01.20, 03.05 Новости 06.15 Кривое зеркало 07.15 Эра строительства 07.20 Эра бизнеса 07.30 Д/ф «Три жизни В. Сухорукова», ч.1 08.20 Д/ф «Три жизни В. Сухорукова», ч.2 08.45 Полезные советы 09.05, 21.00, 05.25 Итоги дня 09.30, 20.55 Официальная хроника 09.50 Книга.ua 10.15 Пусть Вам будет разноцветно! 11.30 «Тайны успеха»с Н. Городенской 12.10, 18.50, 21.25 Деловой мир 12.30, 04.40 Аудиенция. Страны от А до Я 12.50 Х/ф «Далекий голос кукушки» 15.15 EuroNews 15.30, 05.50 Деловой мир. Агросектор 15.45 Х/ф «Йосу» 17.20, 03.20 Т/с «Путешествие» 18.40 Финансовая перспектива 19.05 Последнее предупреждение 19.30, 01.40 О главном 19.50, 21.35 Фестиваль песни в Коблево 22.55 Тройка, Кено, Максима 23.00, 01.00 Итоги 23.20 Фестиваль юмора «Умора» 00.20 От первого лица 02.05 ТелеАкадемия 04.10 Ближе к народу

06.00 «Настроение» 08.15, 17.00 «Доктор И...» 08.40, 17.50, 5.30 М/с «Небесные танцоры» 09.00, 18.15 Т/с «Морской патруль» 09.50 «Мозговой штурм. Технологии безопасности» 10.15 «Наши любимые животные» 10.40, 21.10 Т/с «Атлантида» 11.30, 14.30, 17.30, 22.00, 00.20 События 11.50 Нина Чусова «Жена» 13.00, 4.10 Д/ф «Давай помиримся!» 13.40, 0.50 «Дом вверх дном» 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 «Наша Москва» 15.20 «Барышня и кулинар» 15.45 Таланты и поклонники. О. Янковский 19.10, 3.25 «Право голоса» 20.20 «Петровка, 38» 20.35 «Осторожно, мошенники!» 21.00 М/с «Волк Альберто» 22.20 Д/ф «Иран: нефть и бомба» 23.00 Д/ф «Ольга Аросева. Другая жизнь пани Моники» 23.40 «Хроники московского быта. Облико морале» 01.40 Х/ф «Бесприданница» 03.00 М/ф «Соломенный бычок», «Три мешка хитростей» 04.50 «Хроники московского быта. Кремлевские жены-невидимки»

04.00, 8.00, 11.00, 14.00, 2.00 Новости 04.05 «Доброе утро!» 08.15 «Контрольная закупка» 08.50 «Жить здорово!» 09.55, 2.55 «Модный приговор» 11.15 «Время обедать!» 11.55 «Доброго здоровьица!»с Г. Малаховым 12.40 «Истина где-то рядом» 13.00 Другие новости 13.20, 1.30 «Понять. Простить» 14.15 Т/с «Женский доктор» 15.05 Т/с «Ясмин» 16.00 «В наше время» 17.00 Вечерние Новости 17.45, 0.30 «Давай поженимся!» 18.55, 2.05 «Пусть говорят» 20.00 «Время» 20.30 Т/с «Жених» 22.45 «Вечерний Ургант» 23.15 Ночные новости 23.25 Т/с «Королевский сорняк»

05.00 Д/ф «Жизнь еще проще» 05.20 «Служба розыска детей»

06.00 «Служба розыска детей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 00.05 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Завтрак с 1+1» 08.05 «Экономическая правда» 09.05, 17.10 Т/с «Сила. Возвращение домой» 11.00, 20.15 Т/с «Великолепный век. Роксолана 3» 13.00, 04.10 «Не ври мне 4» 14.00, 05.00 «Российские семейные драмы» 15.05 Т/с «Тысяча и одна ночь» 16.45, 03.45 «ТСН. Особенное» 22.30 «Любовь без границ» 00.20 Т/с «Игра престолов 2» 01.40 Х/ф «Микрокосмос» 02.55, 03.20 «Маша и модели 2»

05.30, 22.35, 04.50 Т/с «Атаман» 06.15, 19.00 Т/с «Ясмин» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 17.50 Новости 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 09.10, 20.30 Т/с «Станица» 11.20, 12.20 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 13.30 «Судебные дела» 14.35 «Семейный суд» 15.40 «Давай поженимся в

05.00 «Утро России» 09.05, 4.10 Т/с «Ефросинья. Таежная любовь» 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Вести 10.30 «1000 мелочей» 11.15 «О самом главном» 12.00 Т/с «Тайны института благородных девиц» 13.30, 16.10, 18.40 ВестиМосква 13.50 Вести. Дежурная часть 14.00, 1.40 «Особый случай» 15.00, 16.35 Т/с «Катерина. Семья» 17.30, 3.15 «Прямой эфир» 19.50 Т/с «Любовь на миллион» 21.35 Т/с «Принцип Хабарова» 22.30, 2.30 «Титаник. Последняя тайна» 23.25 Т/с «Марьина роща» 00.20 Х/ф «Большая перемена»4 с.

05.45 М/ф 10.05 Х/ф «Хотите-верьте, хотите-нет» 11.20 Т/с «Высший пилотаж» 13.10 Т/с «Утесов. Песня длиною в жизнь» 15.00 Д/ф «Пестрая лента. Барышня-крестьянка. Ладынина Марина» 15.50 Х/ф «Завтрак с видом на Эльбрус» 17.20 Х/ф «Охота на лис» 19.10 Х/ф «Ты мне снишься...» 21.00 Х/ф «Сержант милиции» 23.30 Х/ф «Медный ангел» 01.20 Х/ф «Две жизни» 04.30 Х/ф «Забавы молодых»

06.00 «Особое мнение» Экономические новости» 07.00 М/ф 08.00 «Вечерние Новости из Америки» 09.00 Х/ф «Сокровища мертвых»6 с. 11.00, 15.00, 20.00, 5.00 Т/с «Еще не вечер» 12.00, 21.00 Т/с «Капкан» 13.00 Х/ф «Отпуск в сентябре»2 с. 16.00, 19.00, 22.00 «Сейчас в мире» 16.08, 19.08, 1.00, 4.00 «Особое мнение» 17.00 «Песня года. Лучшее» 17.10, 23.00 Х/ф «Никто не знает про секс» 02.00 Х/ф «Тартюф»

WWW.VID.CN.UA

Украине» 16.40 Т/с «Наложница» 18.00 «Касается каждого» 20.00 «Подробности» 01.20 Д/ф «Клара Лучко. Три встречи» 02.05 «Подробности»»Время» 02.35 Х/ф «Дженнифер 8»

04.45, 08.45, 12.45 «Факты» 05.15 Свитанок 06.15, 7.40 Деловые факты 06.25 Т/с «Такси» 06.50 Т/с «Леся+Рома» 07.45 Провокатор 09.15, 19.25 Чрезвычайные новости 10.10, 13.00 Анекдоты поукраински 10.20, 16.30 Т/с «Агент национальной безопасности» 13.05, 22.10 Т/с «Прокурорская проверка» 14.25, 20.10 Т/с «Морские дьяволы» 18.45 Факты. Вечер 23.20 Х/ф «Взаперти» 01.10 Несекретные файлы 02.10 Т/с «Лезвие ведьм» 03.00 Х/ф «Тайная сторона города» 04.25 Про-Ziкаве.ua

05.00, 16.00 «Все будет хорошо!» 06.30, 18.20 «Невероятная правда о звездах» 07.55 «Холостяк 3» 18.00, 22.00 «Окна-Новости» 20.00, 22.40 «Взвешенные и счастливые 3» 01.05 Т/с «Доктор Хаус» 02.00 Т/с «Дежурный ангел

05.00 «НТВ утром» 07.10 Т/с «Возвращение Мухтара 2»Уроки музыки»Граната» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 «Сегодня» 09.25 Дачный ответ 10.30 «Медицинские тайны» 11.05 Т/с «Странствия Синдбада»Путь на Запад» 12.35 «До суда» 13.35 Суд присяжных 14.35, 17.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 15.30 «Суд присяжных. Окончательный вердикт» 16.40 «Дело врачей» 18.30, 2.30 «Прокурорская проверка» 19.35, 3.35 «Говорим и показываем» 20.25 Т/с «Москва. Три вокзала 5»Дело рыжих»(Сам себе режиссер). «Ленин жив!» 22.15 «Сегодня. Итоги» 22.40 Т/с «Государственная защита 3»Ложное движение» 00.35 Т/с «Зверобой 2» 04.30 «Наказание. Русская тюрьма вчера и сегодня»Зона: нравы и обычаи», ч.2

07.00 Х/ф «Странник» 09.00 Х/ф «Пани Мария» 11.00 Х/ф «Без мундира» 13.00 Х/ф «Три товарища» 14.30, 02.30 Т/с «Государственная граница» 16.00 Х/ф «...И другие официальные лица» 17.30 Х/ф «Алый камень» 19.00 Х/ф «Екатерина Воронина» 21.00 Х/ф «Мой друг Иван Лапшин» 23.00 Х/ф «Специальный репортаж, или Супермен этого дня» 01.00 Х/ф «До будущей весны...» 04.00 Х/ф «Гелли и Нок» 05.30 Х/ф «Поживем-увидим»

05.00 Х/ф «Чужой звонок» 06.05 «Искренне ваш: Виталий Соломин»(12+) 06.45 «Театральные встречи»(12+) 07.50, 13.50 «The Lucy Show»(16+) 08.20, 14.20 «Песня года»Лучшее-2013. (6+)

2» 03.25 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.55, 07.45, 15.50 МультиБульки 05.20, 15.20 Гастролер 05.35 Моя колекція 05.50, 19.20 Невідомий Чернігів 06.00, 19.00 Факт 06.20 Рок-легенди 06.35 180 ° 07.00 ФАКТ 07.20, 19.30 Культур-ревю 07.30, 15.40 Репортаж з коліс 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.05 Срібна гривня 18.05 Щастя краси 18.20 Party з FM-TV 18.35 Перевтілення

05.35 Т/с «Как сказал Джим» 06.15, 06.55 Teen Time 06.20 Адское свидание 07.00, 07.35, 08.35 Подъем 09.00 Т/с «Счастливы вместе» 11.00, 17.55, 21.00 Т/с «Воронины» 13.20, 14.30 Kids` Time 13.25 М/с «Губка Боб» 14.55 Т/с «Друзья» 15.50 Шкаф 16.50 Голодные игры 19.00, 00.15 Репортер 19.05 Абзац! 20.00 Т/с «Супер Макс» 22.05 Т/с «Светофор» 23.10 Большие чувства 00.25 Т/с «Дневники вампира» 01.15 Т/с «Купидон» 02.10 Т/с «Милые обманщицы»

08.45 Х/ф «Бесстрашная гиена» 10.20, 16.15, 22.20 «Тема»(16+) 11.00 «Очевидноеневероятное»Слово о Вернадском. (12+) 12.00 Х/ф «Физики» 14.45 Х/ф «Комики 2» 17.00, 18.35 Т/с «Следствие ведут знатоки»До третьего выстрела» 20.05 «Эта неделя в истории»(16+) 20.35 Х/ф «История любви и ножей» 23.00 «Песня года-86», ч.1. (6+) 00.55 «Песня года-86», ч.2. (6+) 02.50 Х/ф «Путешествие капитана Фракасса»

05.00, 12.55 Х/ф «Конец романа» 07.05 Х/ф «Охота Ханта» 09.00 Х/ф «В чужом ряду» 11.00 Х/ф «Ловушка» 15.00 Х/ф «Гринберг» 17.00 Х/ф «Области тьмы» 19.00 Х/ф «Хорошая девочка» 20.40 Х/ф «Изумительное благоволение» 23.00 Х/ф «Умники» 01.00 Х/ф «Слепота» 03.10 Х/ф «Тайна Мунакра»

05.30 Х/ф «Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Король шантажа» 06.45 Х/ф «Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Смертельная схватка» 08.00 Х/ф «Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Охота на тигра» 09.15 Х/ф «Юнкера» 12.10 Х/ф «Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона. 20 век начинается» 13.40 Х/ф «Поп» 16.00 Х/ф «Княжна Мери» 18.00 Х/ф «Путь» 20.00 Х/ф «Последняя репродукция» 22.00 Х/ф «На крючке!» 00.00 Х/ф «Долгая счастливая жизнь» 02.00 Х/ф «Вход через окно» 04.10 Х/ф «Восемь с половиной долларов»

04.00 Х/ф «Пуленепробиваемый» 06.00 Х/ф «Джейсон Х» 08.00, 16.00 Х/ф «Боксер» 10.00 Х/ф «Скамейка за-

03.00 «Служба розыска детей» 03.05, 04.00, 04.50 Зона ночи 03.10 Украинцы Надежда 04.05 Зима надежды 04.25 Мое сердце пронзает ножами 04.55 Медицина Киевской Руси 05.00 Слово и зелье 05.05 Мир Юрия Дрогобича 05.10, 05.25 Зона ночи. Культура 05.15 Мастер музы 05.20 Тайна любви. Александрия

06.00 Ералаш 06.30 Телепузики 07.00 Малыши-твойнята 07.30 М/с «Даша-следопыт» 07.55 Мультик с Лунтиком 08.20 М/с «Шоу Гарфилда» 08.55 Т/с «Ранетки» 10.00 Т/с «Шпионка» 11.50 Т/с «Говорящая с призраками» 13.40 Т/с «Чемпионки» 14.45 Т/с «Маленькие тайны» 17.00 УТЕТа пара 18.15 Моду народу 19.00 Т/с «Крем» 20.00 Виталька 21.00 Даешь молодежь! 21.30 Бойцовский Клуб 22.30 УТЕТа Хорошо 23.15 Т/с «Секс и город» 00.15 Валера TV 00.45 Теория измены 01.35 Твою маму! 02.25 До утра

06.10 Т/с «Платина» 07.00, 17.00, 19.00, 03.20 События 07.10 Утро с Украиной

пасных» 11.45 Х/ф «Фанат» 14.00 Х/ф «Слоеный торт» 18.00 Х/ф «15 минут славы» 20.05 Х/ф «Миссия «Серенити» 22.00 Х/ф «Рассвет мертвецов»

06.00 М/ф 07.00 Т/с «Битва за Москву. Агрессия» 09.00, 21.00 «Новости 2+2» 09.25, 18.40 «ДжеДАИ» 10.00 «Угон» 10.35 «Дорожные войны» 11.05 «Безумное видео поукраински» 12.00 «Облом UA» 13.45 Т/с «Битва за Москву. Тайфун» 15.45 Д/ф «Военная контрразведка. Наша победа» 16.40 Т/с «Тюрьма особого назначения» 19.00 Т/с «Инспектор Купер» 21.40 «Маски-шоу» 22.05 Х/ф «Война» 00.05 Х/ф «Обреченный на смерть» 01.45 Х/ф «Москаль-волшебник» 03.05 Х/ф «Вперед за сокровищами гетмана!»

05.00 Д/ф «Большой синий кит» 06.00, 14.50 Д/ф «Заповедник» 07.00, 7.30, 13.30, 14.00 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 07.55, 15.55 Д/ф «Надежда дикой природы» 08.50, 9.25, 0.00, 0.35 Д/ф «Дневники гепарда» 10.00, 22.00 Д/ф «Дельфины: тест на интеллект» 11.00, 17.00 Д/ф «Стив Ирвин: дневники охотника за крокодилами» 12.00, 14.30 Д/ф «Заповедник Анны» 12.30, 13.00, 18.00, 18.30 Д/ф «Звериная скорая помощь» 19.00 Д/ф «Дикие белые львицы» 20.00 Д/ф «Вслед за китами с Найджелом Марвином» 21.00 Д/ф «Страшные животные с Найджелом Марвином» 23.00, 23.30, 2.00, 2.30 Д/ф «Обезьяны-воришки» 01.00, 4.00 Д/ф «Воронья стая»

09.10, 13.00, 17.20, 21.40 Т/с «След» 10.00, 20.00 Т/с «Карпов» 12.00 «Пусть говорят. Жизнь замечательных людей» 14.30 Т/с «Супруги» 15.30 Чистосердечное признание 16.00 Критическая точка 18.00 Т/с «Поцелуй!» 19.20, 03.40 «Говорит Украина» 23.10 Т/с «Глухарь. Возвращение» 02.00 Т/с «Пожарные Чикаго» 04.15 «Пусть говорят» 05.10 Х/ф «Отдел. Пятницкий»

05.35 Х/ф «Танцплощадка» 07.00 Х/ф «Воскресенье, половина седьмого»4 с. 08.30, 16.45, 19.00, 01.25, 02.55 «Свидетель» 09.00 «Уголовные дела» 10.00 «В суд» 12.00 Т/с «Детективы» 13.00, 19.30 Т/с «Второй убойный» 15.00, 17.00 Т/с «Вы заказывали убийство» 21.30 Т/с «Перевозчик» 22.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк» 23.30 Т/с «Менталист 5» 00.30 Т/с «Закон и порядок». Отдел особенных дел» 01.55 «Вещественное доказательство» 02.25 «Агенты влияния» 03.25 «Правда жизни» 04.30 М/ф «Сказка о рыбалке и рыбке»

06.30, 18.10, 00.00, 03.30 «Киевское время»

03.00 Д/ф «Загадочные круги пустыни Намиб»

05.05, 21.00 Панорама 06.00, 7.20, 8.15 Доброе утро, Беларусь! 07.00, 8.00, 9.00, 12.00, 15.00, 18.00, 23.55, 3.40 Новости 07.05, 8.05 Деловая жизнь 07.10, 8.10 Зона Х 09.10, 18.20 Т/с «Короли игры» 10.00, 19.15 Альбарутения 10.25 «24 вопроса»Объективконференция 10.50, 23.05 Белорусское времечко 11.40, 22.00, 3.50 Сфера интересов 12.10, 20.05 Т/с «Монтекристо» 13.00 Тэлефiльм АТН цыкла «Зямля беларуская» 13.15 Обратный отсчет 13.45 Под грифом «Известные» 14.10, 22.15 Х/ф «Тридцатилетние»3 с. 15.15 Новости региона 15.25, 4.10 День в большом городе 16.15, 2.45 Реальный мир 16.40 Х/ф «Научись танцевать» 19.40, 3.15 Актуальный микрофон 00.05 Х/ф «Контрольная по специальности» 01.25 Минск и минчане 01.45 Перезагрузка 02.25 Врачебные тайны с доктором А. Терещенко

06.00 Самогонщики: Пророчество сбывается. (16+) 06.55 Выжить вместе (бразильский вариант): Сека Верде. (16+) 07.50 Как это устроено?: Пластиковая посуда/ Специальный макияж/ Золото/Арфы. (16+) 08.15 Сквозь кротовую нору с Морганом Фрименом: Сможем ли мы пережить смерть солнца? (16+) 09.10 Техника сборки, ч.1. (16+) 10.05 Охотники за реликвиями, ч.15. (16+) 10.35 Охотники за реликвиями, ч.16. (16+) 11.00 Чудеса Веленной: Звездная пыль. (16+) 12.00, 2.20 Выжить вместе (бразильский вариант):

Телепрограма 06.45, 07.45, 18.20, 23.40, 00.25, 03.20 «Время спорта» 06.50, 23.45, 00.55, 03.25 «Обзор прессы» 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 19.00, 22.00, 23.00, 01.00 «Время новостей» 07.05 «Время экономики» 07.15, 08.10, 22.40, 23.20, 00.15, 02.35, 03.15, 06.15 «Бизнес-время» 07.20 «Автопилот-Новости» 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 22.30, 23.30 «Время. Важно» 08.20 «Драйв-новости» 08.35 «Утро со звездой» 08.40 «Трансмиссия-новости» 09.15, 13.10, 14.10, 15.15 «5 элемент» 10.35, 11.10, 12.10, 20.00, 01.15, 05.00 «Время. Итоги дня» 16.10, 00.30 «В кабинетах» 17.35 «Акцент» 18.35 «Лесной патруль» 21.40, 03.00, 04.00 «ВремяТайм» 22.10 «Реальный сектор» 22.45, 04.15 «Хроника дня» 23.35 «Crime news» 04.20 «Жизнь интересна» 04.40 «Территория закона»

06.00 Д/с «Дикий молодняк» 06.30, 8.30, 15.00, 18.30, 21.00, 4.00 «Служба новостей «Социальный пульс» 06.55, 18.50, 22.35 «Эконо-

Заливные поймы. (16+) 13.00, 3.15 Разрушители легенд: Взрывающаяся зажигалка. (16+) 14.00 Top Gear, ч.3. (16+) 15.00 Махинаторы: Jensen Interceptor. (16+) 16.00 Самогонщики: Тикл жульничает. (16+) 17.00, 4.40 Оружие, которое изменило мир: Винтовка M1 Garand. (16+) 18.00 Как это устроено?: Ламинат/Мороженые десерты/Детские кубики/Моющие средства. (16+) 18.30, 4.10 Как это сделано?: Суперкосилки/Торговые точки/Вода. (16+) 19.00 Охотники за реликвиями, ч.17. (16+) 19.30 Охотники за реликвиями, ч.18. (16+) 20.00 Быстрые и громкие: Bronco «Зверь», ч.1. (16+) 21.00 Мастерская «Фантом Уоркс», ч.1. (16+) 22.00, 5.35 Пятая передача, ч.3. (16+) 23.00 Техника сборки, ч.2. (16+) 00.00 Top Gear, ч.4. (16+) 01.00 Ничего личного: Молодые убийцы. (16+) 01.55 Молниеносные катастрофы, ч.50. (16+)

07.00 Когда погода меняет ход истории: Бегство в Ном. (12+) 07.50 В погоне за классикой: На машине сквозь время. (12+) 08.15 В погоне за классикой: Подручный Уейна. (12+) 08.45, 6.05 Скрытое Средиземноморье, ч.4. (12+) 09.35 Добро пожаловать в Индию, ч.3. (16+) 10.30 Смертельный отсчет: Ударопрочность. (16+) 11.20 Я живой: «Последний герой»(12+) 12.10 Исследователи костей: Смерть в древности. (16+) 13.05 Шпионы в берлинском туннеле. (12+) 13.55 Скелет в шкафу: США, ч.1. (12+) 14.50 Совершенно секретно: Заграничные спецоперации. (16+) 15.45 Когда погода меняет ход истории: Великое наводнение на Миссисипи. (12+) 16.40 Смертельный отсчет: Лошадиные силы. (16+) 17.35, 4.20 Пешком по

мический пульс» 07.00, 5.00 «Утренний эспрессо» 09.00, 20.00 Великие сражения 10.00, 16.50 «Алло, доктор!» 11.15 Сергей Капица. Между очевидным и невероятным 12.30 Секретные материалы 13.00, 4.25 «Дневник для родителей» 14.00 Д/с «Эволюция жизни на земле» 15.15, 21.25 «Социальная экономика» 16.10, 23.40 Д/с «Лемуры» 17.45 «Социальный статус: ваши права и льготы» 19.00 В гостях у Дмитрия Гордона. Сергей Сенин, ч.1 21.35 Охота на наркоту 22.40 Д/с «Водный мир» 00.15 Амурные мелодии 00.40 Календарь Live 01.05 Х/ф «Венецианский каприз» 02.30 Х/ф «Первые 9 1/2 недель»

07.00 М/ф 10.10 Т/с «Все женщиныведьмы» 12.00, 19.00 «Орел и Решка» 13.00, 23.00 Т/с «Маргоша» 14.00 «Шопинг монстры» 15.00 «Специя» 16.00, 20.00 «Моя прекрасная няня» 17.00, 21.00 «Рассмеши комика» 18.00 «Званый ужин» 22.00 «Три сестры» 00.00 Т/с «Отчаянные домохозяйки» 01.00 «Ночная жизнь»

Амазонке: От Перу до Бразилии. (12+) 18.25, 3.25 Я живой: Новый день. (12+) 19.20, 22.00, 1.35 Авиаторы, ч.11. (12+) 19.45, 22.25, 2.00 Авиаторы, ч.12. (12+) 20.10, 0.45 В погоне за классикой: Купить, продать, подержать? (12+) 20.35, 1.10 В погоне за классикой: Каждый день такое не увидишь! (12+) 21.05, 5.10 Дефкон 2: кубинский ракетный кризис. (12+) 22.55, 2.30 Королевское расследование: Конец Грации. (16+) 23.50 В бегах: Аферист. (16+)

07.00, 17.10 Д/ф «Великая битва Александра Македонского» 08.00, 19.00, 1.00 Д/с «Команда времени» 09.00, 0.00 Д/с «Тайная война» 10.00, 16.00 Д/с «Восток-Запад: путешествия из центра мира» 11.10 Д/с «Воссоздавая историю» 12.10, 18.00 Д/с «Монархии Азии» 13.10 Д/ф «Международный ядерный проект» 14.00, 3.00 Д/с «Нюрнбергский процесс: нацистские преступники на скамье подсудимых» 15.10 Д/ф «Команда времени» 20.00 Д/с «Клетка» 21.00 Д/с «Герои медицины» 22.00, 4.50 Д/с «История науки» 23.10, 2.00 Д/с «Короли Хорватии» 04.05 Д/ф «Фрэнк Синатра и мафия» 06.00, 6.30 Д/ф «Видео убило звезду радио эфира»

04.00, 8.00, 13.00, 18.45, 22.05 Теннис. Открытый чемпионат США. 1/4 финала 11.00 Снукер 15.30 Велоспорт. Вуэльта. Этап 11 17.00 Велоспорт. Вуэльта. Этап 12 22.00 Гейм, сет и Матс. Журнал


Телепрограма 06.00 Православный календарь 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20, 01.20, 03.05 Новости 06.15, 12.35 Кривое зеркало 07.15 Хочу все знать 07.25 Эра бизнеса 07.30 Д/ф «Л. Броневой. Формула очарования», ч.1 08.20 Д/ф «Л. Броневой. Формула очарования», ч.2 08.45 Полезные советы 09.05, 21.00, 05.25 Итоги дня 09.30 Официальная хроника 09.45 «Вера. Надежда. Любовь» 10.45 Пусть Вам будет разноцветно! 12.10, 18.50, 21.25 Деловой мир 15.10, 05.50 Деловой мир. Агросектор 15.15 Х/ф «Бюро находок» 16.35, 03.20 Т/ф «Рождена в...» 18.40 Финансовая перспектива 19.10, 01.40 О главном 19.40 «Предвечерье» 20.40 Фестиваль песни в Коблево 21.35 Фольк-music 22.55 Тройка, Кено, Секунда удачи 23.00, 01.00 Итоги 23.20 Фестиваль юмора «Умора» 00.20 От первого лица 02.05 ТелеАкадемия 05.00 Д/ф «Европейский дом»

06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Завтрак с 1+1» 08.05 «Экономическая правда» 09.05, 17.10 Т/с «Сила. Возвращение домой» 11.00 Т/с «Великолепный век. Роксолана 3» 13.00 «Не ври мне 4»

14.00 «Российские семейные драмы» 15.05 Т/с «Тысяча и одна ночь» 16.45, 04.05 «ТСН. Особенное» 20.15 «Сказочная Русь» 21.00 «Хочу в ВиаГру» 23.05 Х/ф «Замуж за два дня» 01.10 Х/ф «Любовник леди Чаттерлей» 02.50 Х/ф «Микрокосмос» 04.30 Х/ф «Золушка-суперзвезда»

05.30 Т/с «Атаман» 06.15 Т/с «Ясмин» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 17.50 Новости 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 09.10 Т/с «Станица» 11.20, 12.20 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 13.30, 04.40 «Судебные дела» 14.55 «Семейный суд» 15.55 «Давай поженимся в Украине» 16.55 Т/с «Страх в твоем доме» 18.00 Х/ф «Там, где есть счастье для меня» 20.00 «Подробности» 20.30, 23.00 Шустер Live 21.00 Футбол. Сборная Украины-сборная Сан-Марино 00.35 Х/ф «Летом я предпочитаю свадьбу» 02.05 «Подробности»-»Время» 02.35 Х/ф «Фирма» 05.10 Д/ф «Потусторонний мир. Проклятия»

04.40 «Служба розыска детей» 04.50, 08.45, 12.45 «Факты» 05.15 Свитанок 06.20, 7.30 Деловые факты 06.30 Т/с «Такси» 06.55 Т/с «Леся+Рома» 07.35 Звезда YouTube 09.15, 19.25 Чрезвычайные новости

007» 01.45 Х/ф «Вам что, наша власть не нравится?!» 03.15 Х/ф «Кто заплатит за удачу»

10.10, 13.00 Анекдоты поукраински 10.15, 16.30 Т/с «Агент национальной безопасности» 13.05, 22.10 Т/с «Прокурорская проверка» 14.30, 20.10 Т/с «Морские дьяволы» 18.45 Факты. Вечер 23.30 Максимум в Украине 23.55 Х/ф «Ринг боли» 01.40 Т/с «Лезвие ведьм» 02.30 Х/ф «Взаперти» 04.00 Т/с «Воспоминания о прошлом»

05.10 «Чужие ошибки» 06.40, 01.45 Х/ф «Земля Санникова» 08.30, 18.20 «Невероятная правда о звездах» 09.55 Х/ф «Счастливого пути!» 12.00 Х/ф «Индус» 18.00, 22.00 «Окна-Новости» 20.00, 22.40 «Танцуют все! 6» 00.10 «Куб 4» 03.15 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.50, 07.50, 15.50 МультиБульки 05.15 Гастролер 05.30 Чернігів і чернігівці 06.00, 07.00, 19.00 Факт 06.20 Рок-легенди 06.30 Архів душі 06.50 Сад. Город. Квітник 07.20, 15.20 Репортаж з коліс 07.35, 15.05 Культур-ревю 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00 ФАКТ ДНЯ 15.40 Невідомий Чернігів 18.00, 19.55 Факт дня 18.05 Мер і місто 18.25 Перевтілення 18.45 Дорога до храму 19.20 Вечірній променад 19.40 Срібна гривня

16.00, 19.00, 22.00 «Сейчас в мире» 16.08, 19.08, 1.00, 4.00 «Особое мнение» 17.00 «Песня года. Лучшее» 17.15, 23.00 Х/ф «Никто не знает про секс 2» 02.00 Х/ф «Дикий пляж»

П’ятниця, 6 вересня 15.00, 16.00, 17.00, 19.00, 22.00, 23.00, 01.00 «Время новостей» 05.30 «Служба розыска детей» 07.05 «Время экономики» 05.35 Т/с «Как сказал Джим» 07.15, 08.10, 22.40, 23.20, 06.10, 06.55 Teen Time 00.15, 02.35, 03.15, 06.15 06.15 Адское свидание «Бизнес-время» 07.00, 07.35, 08.35 Подъем 07.20 «Автопилот-Новости» 09.00 Т/с «Счастливы вместе» 06.10 Х/ф «Отдел. Пятницкий» 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 11.00, 17.55, 21.00 Т/с «Во07.00, 17.00, 19.00, 03.15 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, ронины» События 16.30, 17.30, 18.30, 22.30, 13.20, 14.25 Kids` Time 07.10 Утро с Украиной 23.30 «Время. Важно» 13.25 М/с «Губка Боб» 09.10, 13.00, 17.20 Т/с «След» 08.15, 22.45, 04.15 «Хроника 14.50 Т/с «Друзья» 10.00, 20.00 Т/с «Карпов» дня» 15.50 Шкаф 12.00 «Пусть говорят. Итальян- 08.45 «Трансмиссия-новости» 16.50 Голодные игры цы в России» 09.15, 13.10, 14.10, 15.15 «5 19.00, 00.15 Репортер 14.30 Т/с «Супруги» элемент» 19.05 Абзац! 15.30, 02.35 Чистосердечное 10.35, 11.10, 12.10, 20.00, 01.15, 20.00 Т/с «Супер Макс» признание 05.00 «Время. Итоги дня» 22.05 Т/с «Светофор» 16.00 Критическая точка 16.15, 04.40 «Лесной патруль» 23.10 Большие чувства 18.00 Т/с «Поцелуй!» 17.15 «Мотор-новости» 00.25 Т/с «Дневники вампира» 19.20, 03.35 «Говорит Украина» 17.35 «Не первый взгляд» 01.15 Т/с «Купидон» 23.00 Т/с «Ментовские во18.35 «Территория закона» 02.10 Т/с «Милые обманщицы» йны 7» 21.40, 03.00, 04.00 «Время03.00, 03.45 Зона ночи 04.10 «Пусть говорят» Тайм» 03.05 Семеренко 05.00 Серебряный апельсин 22.15 «Особенный взгляд» 04.00 Становление украинско23.35 «Crime news» го немого кино 23.45, 00.30, 02.40 «Хроника 04.05, 04.55 Зона ночи. недели» Культура 03.40 «В кабинетах» 04.10 Княгиня Ольга 05.00 Ралли 04.20 «Новости Киевщины» 04.40 Сон Алины Костома05.05 «Агенты влияния» ровой 06.30, 09.00 «Петровка, 38» 08.30, 16.45, 19.00, 04.05 «Свидетель» 06.00, 13.00 Д/с «Сто вопросов 13.10 Т/с «Второй убойный» о животных» 15.00, 17.00 Т/с «Вы заказыва06.00 Ералаш 06.30, 8.30, 15.00, 18.30, 21.00, ли убийство» 06.30 Телепузики 4.00 «Служба новостей 19.30 Т/с «Чужое лицо» 07.00 Малыши-твойнята «Социальный пульс» 23.30 Х/ф «Служу Советскому 07.30 М/с «Даша-следопыт» 06.55, 18.50, 22.35 «ЭкономиСоюзу» 07.55 Мультик с Лунтиком ческий пульс» 01.20 Х/ф «10, 5 баллов: 08.20 М/с «Шоу Гарфилда» 07.00, 5.00 «Утренний апокалипсис» 08.55 Т/с «Ранетки» эспрессо» 04.35 «Вещественное доказа10.00 Т/с «Шпионка» 09.00, 20.00 Великие сражения тельство» 11.50 Т/с «Говорящая с при10.00, 16.50 «Алло, доктор!» зраками» 11.15 Пять дорог доктора 13.40 Т/с «Чемпионки» Сивого 14.45 Т/с «Маленькие тайны» 12.45 «Социальный статус: 16.55 УТЕТа пара 06.30, 18.10, 00.00, 03.30 ваши права и льготы» 17.55 4 свадьбы «Киевское время» 14.00, 22.40 Д/с «Водный мир» 19.00 Т/с «Крем» 06.45, 07.45, 18.20, 23.40, 00.25, 15.15, 21.25 «Социальная 20.00 Виталька 03.20 «Время спорта» экономика» 21.00 Даешь молодежь! 06.50, 00.55, 03.25 «Обзор 16.10, 23.40 Д/с «Лемуры» 21.30 Бойцовский Клуб прессы» 17.50 Секретные материалы 22.30 УТЕТа Хорошо 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 19.00 В гостях у Дмитрия Гор23.15 Т/с «Секс и город» 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, дона. Сергей Сенин, ч.2

05.00 «Очевидноеневероятное»Слово о Вернадском. (12+) 06.00 Х/ф «Физики» 07.50, 1.55 «The Lucy Show»(16+) 08.20, 1.00, 2.25 «Песня года»Лучшее-2013. (6+) 05.00 «Утро России» 08.45 Х/ф «Комики 2» 09.05, 4.10 Т/с «Ефросинья. 10.15, 16.20, 4.20 «Тема»(16+) Таежная любовь» 11.00, 12.35 Т/с «Следствие 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Вести 05.00 «НТВ утром» ведут знатоки»До третье10.30 «Вся Россия» 07.10 Т/с «Возвращение Мухго выстрела» 10.45 «1000 мелочей» тара 2»Жених»Ошибка 14.05, 1.25 «Эта неделя в 11.20 «О самом главном» киллера» истории»(16+) 12.00 Т/с «Тайны института 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 14.35 Х/ф «История любви и благородных девиц» «Сегодня» ножей» 13.30, 16.10, 18.40 Вести09.25 «Очная ставка» 17.00 «Песня года-86», ч.1. Москва 10.25 Спасатели (6+) 13.50 Вести. Дежурная часть 11.00 Т/с «Странствия 14.00 «Особый случай» Синдбада»Путь на Запад» 18.55 «Песня года-86», ч.2. (6+) 15.00, 16.35 Т/с «Катерина. 12.35 «До суда» 20.50 Х/ф «Путешествие Семья» 13.35 Суд присяжных капитана Фракасса» 17.30 «Прямой эфир» 14.35, 17.35 Обзор. Чрезвы23.00 «В кругу друзей. Вас 19.25 Х/ф «Тариф «Счастливая чайное происшествие приглашают Э. Рязанов», семья» 15.30 «Суд присяжных. Оконч.1. (16+) 21.15 Х/ф «Оазис любви» чательный вердикт» 00.15 «В кругу друзей. Вас 23.15 Х/ф «Время счастья» 16.40 «Дело врачей» приглашают Э. Рязанов», 01.05 Х/ф «Мне двадцать лет» 18.35 «Прокурорская проч.2. (16+) верка» 02.50 Х/ф «Прокаженная» 19.45 «Говорим и показываем» 20.40 Т/с «Москва. Три вокзала 5»Любовь 05.45 М/ф зла»Опасные связи» 09.45 Х/ф «Давайте без 22.35 «Все на светефокусов» 05.00 Х/ф «Слепота» музыка»Творческий ве11.20 Т/с «Высший пилотаж» 07.15, 15.30 Х/ф «Хорошая чер Симона Осиашвили 13.10 Т/с «Утесов. Песня девочка» 00.30 Т/с «Зверобой 2» длиною в жизнь» 09.00 Х/ф «Ловушка» 02.25 Т/с «Морские дьяволы 15.00 Д/ф «Пестрая лента. 11.00 Х/ф «Гринберг» 3»Варяг»Опасные Филиппов Сергей» 13.00 Х/ф «Тайна Мунакра» игрушки»Испытание на 15.55 Х/ф «Мой лучший друг 17.30 Х/ф «Отступники» прочность»Хабар» генерал Василий, сын 20.40 Х/ф «Умники» Иосифа» 22.50 Х/ф «Запретная любовь» 17.55 Х/ф «Остановился 01.00 Х/ф «Спящая красавица» поезд» 03.00 Х/ф «Воспоминания 19.40 Х/ф «Завтрак с видом на неудачника» Эльбрус» 07.00 Х/ф «Екатерина Во21.10 Х/ф «Сержант милиции» ронина» 04.00, 8.00, 11.00, 14.00 22.25 Х/ф «Пропавшая экс09.00 Х/ф «Мой друг Иван Новости педиция» Лапшин» 04.05 «Доброе утро!» 00.50 Х/ф «Золотая речка» 11.00 Х/ф «Специальный 06.00 Х/ф «Приключения 08.15 «Контрольная закупка» 02.25 Х/ф «ЧП районного репортаж, или Супермен Шерлока Холмса и док08.50 «Жить здорово!» масштаба» этого дня» тора Ватсона: Сокровища 09.55 «Модный приговор» 03.55 Х/ф «Зося» 13.00 Х/ф «До будущей Агры» 11.15 «Время обедать!» 05.00 Саундтреки весны...» 09.00 Х/ф «Княжна Мери» 11.55 «Доброго здоровьица!»с 14.30, 02.30 Т/с «Государ11.00 Х/ф «Розыгрыш» Г. Малаховым ственная граница» 12.40 Х/ф «Приключения 12.40 «Истина где-то рядом» 16.00 Х/ф «Гелли и Нок» Шерлока Холмса и 13.00 Другие новости 17.30 Х/ф «Поживем-увидим» доктора Ватсона. 20 век 13.20 «Понять. Простить» 19.00 Х/ф «За облаками небо» начинается» 06.00 «Особое 14.15 Т/с «Женский доктор» 14.10 Х/ф «Вход через окно» мнение»Экономические 21.00 Х/ф «Трудно быть 15.05 «За и против» богом» 16.20 Х/ф «На крючке!» новости» 16.00 «Жди меня» 23.20 Х/ф «Найти и обезвре- 18.00, 20.00 Х/ф «Последняя 07.00 М/ф 17.00 Вечерние Новости дить» репродукция» 08.00 «Вечерние Новости из 17.45 «Человек и закон» 01.00 Х/ф «Свой парень» 22.00 Х/ф «Восемь с половиАмерики» 18.55 «Поле чудес» 04.00 Х/ф «Торможение в ной долларов» 09.00 Х/ф «Никто не знает 20.00 «Время» небесах» 00.00 Х/ф «Артефакт» про секс» 20.30 «Вышка» 05.30 Х/ф «Признать вино02.00 Х/ф «Путевой обходчик» 11.00, 15.00, 20.00, 5.00 Т/с 23.05 «Вечерний Ургант» вным» 04.00 Х/ф «Вдребезги» «Еще не вечер» 00.05 «Все или ничего: Неиз- 12.00, 21.00 Т/с «Капкан» вестная история Агента 13.00 Х/ф «Тартюф» 06.00 «Настроение» 08.15 «АБВГДейка» 08.40, 17.50, 5.30 М/с «Небесные танцоры» 09.05 Т/с «Морской патруль» 09.55 М/ф «Соломенный бычок», «Три мешка хитростей» 10.15 «Наши любимые животные» 10.40 Т/с «Атлантида» 11.30, 14.30, 17.30, 22.05 События 11.50 «Приглашает Б. Ноткин»В. Коркина и В. Остроухов 12.15 Х/ф «Пока бьют часы» 13.30 М/ф «Полкан и шавка» 13.40, 0.50 «Дом вверх дном» 14.50, 20.00 Город новостей 15.05, 20.20 «Петровка, 38» 15.20 «Барышня и кулинар» 15.45 Таланты и поклонники. Л. Ярмольник 17.00 «Спешите видеть!» 18.10 Д/ф «Юнона и Авось. Аллилуйя любви» 19.10, 3.20 «Право голоса» 20.35 Х/ф «Москва-не Москва» 22.30 «Давно не виделись!» 00.00 «Хроники московского быта. Дом разбитых сердец» 01.40 Х/ф «Девушка спешит на свидание» 02.40 Д/ф «Ольга Аросева. Другая жизнь пани Моники» 04.10 Д/ф «Иран: нефть и бомба» 04.50 «Хроники московского быта. Облико морале»

11

«Чернігівські відомості», № 35 (1172), 28 серпня 2013 року

00.15 Валера TV 00.45 Теория измены 01.35 Твою маму! 02.25 До утра

04.00, 9.50 Х/ф «Фанат» 06.05 Х/ф «Скамейка запасных» 07.45 Х/ф «Ангел-А» 11.55 Х/ф «В лучах славы» 14.00 Х/ф «Стертая реальность» 16.00 Х/ф «Миссия «Серенити» 18.00 Х/ф «Хроники мутантов» 20.00 Х/ф «Игры дьявола» 22.00 Х/ф «Сексдрайв»

06.00 М/ф 07.00, 13.35 Т/с «Битва за Москву. Тайфун» 09.00 «Новости 2+2» 09.25, 18.30 «ДжеДАИ» 10.00 «Угон» 10.35 «Дорожные войны» 11.05 «Безумное видео поукраински» 12.00 «Облом UA» 15.35 Д/ф «Диверсанты Третьего рейха»1 с. 16.30 Т/с «Тюрьма особого назначения» 18.50 Х/ф «Код Апокалипсиса» 21.00 Бойцовская пятница. Восточные единоборства. «Бушидо» 23.10 Х/ф «Война» 01.00 Х/ф «Охота на смерть» 02.40 Х/ф «Звезда шерифа»

05.00 Д/ф «Дельфины: тест на интеллект» 06.00, 14.50 Д/ф «Заповедник» 07.00, 7.30, 13.30, 14.00 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 07.55, 15.55 Д/ф «Надежда дикой природы» 08.50, 9.25, 0.00, 0.35 Д/ф «Дневники гепарда» 10.00, 22.00 Д/ф «Код дельфинов» 11.00, 17.00 Д/ф «Стив Ирвин: дневники охотника за крокодилами» 12.00, 14.30 Д/ф «Заповедник Анны» 12.30, 13.00, 18.00, 18.30 Д/ф «Звериная скорая помощь» 19.00, 19.30 Д/ф «Слоновьи дневники (2)» 20.00 Д/ф «Животные 24/7» 21.00 Д/ф «Амазонка с Брюсом Пэрри» 23.00, 23.30, 2.00, 2.30 Д/ф «Обезьяны-воришки» 01.00, 4.00 Д/ф «Пеликаны: перелетные птицы» 03.00 Д/ф «Коренные обитатели кемпинга»

Шановні мешканці міста!

К

омунальне підприємство «Дільниця з контролю за благоустроєм міста» Чернігівської міської ради здійснює контроль у сферах:

• благоустрою міста (проведення земляних робіт, складування будівельних матеріалів, знесення зелених насаджень, встановлення торговельних лотків, попередження утворення сміттєзвалищ тощо); • санітарно-екологічного порядку; • розміщення зовнішньої реклами; • побутового обслуговування; • вуличної інфраструктури; • дотримання екологічної безпеки при поводженні з відходами; • виконання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами рішень Чернігівської міської ради та її виконавчого комітету з питань землекористування, торгівлі, послуг, екології, ринків. З питань виявлених порушень звертатися за телефонами: 97-47-45, 91-51-51, 4-33-60 або за адресою: м. Чернігів, вул. Київська, 14 А, каб. № 209 від 8.00 до 16.00. 10.10 Т/с «Все женщиныведьмы» 12.00, 19.00 «Орел и Решка» 13.00 Т/с «Маргоша» 14.00 «Шопинг монстры» 15.00 «Специя» 16.00 «Моя прекрасная няня» 17.00, 22.15 «Рассмеши комика» 18.00 «Званый ужин» 20.00 «КВН-2013» 23.10 «Поделано в Украине» 00.30 Т/с «Отчаянные домохозяйки» 01.25 «Ночная жизнь»

21.35 Фрэнк Синатра. Летопись 00.20 Амурные мелодии 00.40 Календарь Live 01.05 Х/ф «В родовом поместье» 02.25 Х/ф «Убийственный стриптиз» 03.40 «Будь в курсе!» 04.35 «Такова спортивная жизнь. Елена Костевич»

07.00 М/ф

изменило мир: Пистолетпулемет Томпсона. (16+) 18.00 Как это устроено?: Декоративные молдинги/ Подъемные блоки/Про05.05, 21.00 Панорама мышленные резиновые 06.00, 7.20, 8.15 Доброе утро, шланги. (16+) Беларусь! 18.30, 4.10 Как это сделано?: 07.00, 8.00, 9.00, 12.00, 15.00, Спички/Хром. (16+) 18.00, 23.55 Новости 19.00 Охотники за реликвия07.05, 8.05, 18.20 Деловая ми, ч.19. (16+) жизнь 19.30 Охотники за реликвия07.10, 8.10 Зона Х ми, ч.20. (16+) 09.10 Т/с «Короли игры» 20.00 Парни с пушками, ч.3. 10.10 Альбарутения (16+) 10.35 Актуальный микрофон 11.05 Белорусское времечко 21.00 Уличные гонки: Повелитель улиц. (16+) 12.10, 20.00 Т/с «Монтекри22.00 Смертельная присто» верженность: Фатальное 13.05 Тэлефiльм АТН цыкла исцеление. (16+) «Зямля беларуская» 23.00 Техника сборки, ч.3. 13.15 Перезагрузка (16+) 13.55 Секрет фирмы 14.10, 22.25 Х/ф «Тридцатилет- 00.00 Top Gear, ч.5. (16+) 01.00 Ничего личного: Смерние»4 с. тельный развод. (16+) 15.15 Новости региона 01.55 Молниеносные ката15.25, 3.40 День в большом строфы, ч.51. (16+) городе 05.35 Пятая передача, ч.4. 16.15, 3.10 Журналистское (16+) расследование 16.45 Х/ф «Контрольная по специальности» 18.25, 2.20 Музыкальная мельница 07.00 Когда погода меняет 19.20 Все путем! ход истории: Великое 19.35, 1.55 Кошелек и жизнь наводнение на Миссиси22.00 Итоги недели пи. (12+) 23.15 Репортер «Белорусского 07.50 В погоне за классикой: времечка» Купить, продать, по00.05 Х/ф «Ва-банк» держать? (12+) 08.15 В погоне за классикой: Каждый день такое не увидишь! (12+) 06.00 Самогонщики: Тикл 08.45, 6.05 Атлас Discovery: жульничает. (16+) Россия. (12+) 06.55 Выжить вместе 09.35 Совершенно секретно: (бразильский вариант): Заграничные спецопераЗаливные поймы. (16+) ции. (16+) 07.50 Как это устроено?: 10.30 Смертельный отсчет: Ламинат/Мороженые Лошадиные силы. (16+) десерты/Детские кубики/ 11.20 Я живой: Новый день. Моющие средства. (16+) (12+) 08.15 Быстрые и громкие: 12.10 Пешком по Амазонке: Bronco «Зверь», ч.1. (16+) От Перу до Бразилии. 09.10 Техника сборки, ч.2. (12+) (16+) 13.05 Дефкон 2: кубинский 10.05 Охотники за реликвияракетный кризис. (12+) ми, ч.17. (16+) 13.55 Скелет в шкафу: США, 10.35 Охотники за реликвияч.2. (12+) ми, ч.18. (16+) 14.50 Авиаторы, ч.11. (12+) 11.00 Пятая передача, ч.3. 15.15 Авиаторы, ч.12. (12+) (16+) 15.45 Когда погода меняет 12.00, 2.20 Выжить вместе ход истории: Дюнкерк. (бразильский вариант): (12+) Монтанья Абайшу. (16+) 16.40 Смертельный отсчет: 13.00, 3.15 Разрушители Суперсенсоры. (16+) легенд: В борьбе с 17.35, 4.20 Пешком по Амагравитацией. (16+) зонке: От Бразилии до 14.00 Top Gear, ч.4. (16+) Атлантики. (12+) 15.00 Махинаторы: Ford Sierra 18.25 Я живой: Пропавшие. Cosworth. (16+) (12+) 16.00 Самогонщики: Мутные 19.20, 22.00, 1.35 На велосиводы. (16+) педе по Америкам, ч.1. 17.00, 4.40 Оружие, которое (12+)

19.45, 22.25, 2.00 На велосипеде по Америкам, ч.2. (12+) 20.10, 0.45 В погоне за классикой: Уейну нужен клон. (12+) 20.35, 1.10 В погоне за классикой: Боевой дух не угасает. (12+) 21.05, 5.10 Нераскрытые загадки: Кто убил Джона Кеннеди? (16+) 22.55, 2.30 Муссонные железные дороги, ч.1. (12+) 23.50 Муссонные железные дороги, ч.2. (16+) 03.25 Муссонные железные дороги, ч.2. (12+)

07.00, 17.10 Д/ф «Великое путешествие Рамсеса Второго» 08.15, 19.25, 1.00 Д/с «Команда времени» 09.05, 0.00 Д/с «Тайная война» 10.00, 16.00 Д/с «Восток-Запад: путешествия из центра мира» 11.00 Д/с «Клетка» 12.00, 18.15 Д/с «История науки» 13.10, 5.00 Д/с «Герои медицины» 14.10, 20.20 Д/с «Повернув время вспять. Семья» 15.10 Д/ф «Команда времени» 21.20 Д/ф «Великая битва Александра Македонского» 22.10 Д/ф «Тутанхамон. Секреты юного фараона» 23.10, 2.00 Д/с «Короли Хорватии» 03.00 Д/ф «Милош Форман» 04.00 Д/ф «Фрэнк Синатра и мафия» 06.00, 6.30 Д/ф «Видео убило звезду радио эфира»

09.30, 13.00, 0.45 Теннис. Открытый чемпионат США. 1/4 финала 11.00 Снукер 16.00 Велоспорт. Вуэльта. Этап 12 17.00 Велоспорт. Вуэльта. Этап 13 18.45 Теннис. Открытый чемпионат США. Микст. Финал 20.45, 22.05 Теннис. Открытый чемпионат США. 1/2 финала 22.00 Гейм, сет и Матс. Журнал

WWW.VID.CN.UA


12

Телепрограма

«Чернігівські відомості», № 35 (1172), 28 серпня 2013 року

Субота, 7 вересня 06.00 Итоги 06.20 Д/ф «М. Танич.Еще раз о любви» 07.05 Концерт «Все хорошее не забывается» 08.15 Олимпийский вызов 08.30 Барышня и кулинар 09.05 Жизнь на равных 09.20 Православный вестник 09.50 Кто в доме хозяин? 10.20, 03.55 Х/ф «Город журавлей» 12.00 Как Ваше здоровье? 13.05 Рояль в кустах 13.30, 17.45 Кривое зеркало 15.25 Театральные сезоны 16.25 В гостях у Д. Гордона 17.15 Золотой гусь 20.30 Слово регионам 20.40 Кабмин: событие недели 20.50 Мегалот 20.55 «Служба розыска детей» 21.00, 01.20 Итоги дня 21.25 Без цензуры 22.00 Украинская песня 22.50 Суперлото, Тройка, Кено 23.10 Концерт Б. Киркорова «От сердца к сердцу» 01.45 «Потомки»с Н. Рыбчинской и К. Гнатенко 02.40 Хит-парад «Национальная двадцатка» 05.30 Околица

06.25 «Ремонт +» 07.15, 19.30 «ТСН» 08.00 «Светская жизнь» 09.00 «Кто там?» 10.00 М/ф «Энгри бердс» 10.05 Х/ф «Школа супер-

героев» 12.05 «Мир наизнанку 2: Индия» 13.05 «Любовь без границ» 14.55 «Шесть кадров» 15.50 «Хочу в ВиаГру» 18.30 «Рассмеши комика 3» 20.00 Х/ф «Ночь в музее 2» 22.15 Х/ф «Великолепная Анжелика» 00.25 Х/ф «Плоть и кровь» 02.40 Х/ф «Любовник леди Чаттерлей» 04.20 Х/ф «Двадцать девять и все еще девственница»

08.50 Звезда YouTube 10.00 Дача 10.40 Квартирный вопрос 11.45 Смотреть всем! 12.50 Наша Russia 13.45 Т/с «Штрафбат» 18.45 Факты. Вечер 19.00 Чрезвычайные новости. Итоги с К. Стогнием 20.00 Х/ф «Защитник» 21.55 Х/ф «Паркер» 00.15 Х/ф «Тринадцать» 02.10 Х/ф «Ринг боли» 03.35 Х/ф «Москва на Гудзоне»

06.05, 04.25 Х/ф «Курьер» 07.35 Шустер Live 09.30 «Все для мамы» 10.00 «Летняя кухня» 11.00 Х/ф «Летом я предпочитаю свадьбу» 13.00 Х/ф «Жених по объявлению» 15.10 Т/с «Солнечное затмение» 19.05, 20.30 Х/ф «Осенний вальс» 20.00 «Подробности» 23.25 Х/ф «Удиви меня» 01.15 Х/ф «Там, где есть счастье для меня» 02.50 Д/ф «Майор Вихрь. Правдивая история» 03.45 «Подробности»»Время»

05.20 М/ф «Приключения Буратино» 06.25 Х/ф «Медовый месяц» 08.00 «Караоке на Майдане» 09.00 «Едим дома» 10.05 «УсоЛапоХвост» 10.45 «Взвешенные и счастливые 3» 15.10 «Танцуют все! 6» 19.00 «Х-Фактор 4» 21.50 Х/ф «Иван Васильевич меняет профессию» 23.45 «Детектор лжи 4» 01.00 Х/ф «Ширли-Мырли» 03.30 Ночной эфир

05.05 «Факты» 05.35 Свитанок 06.40 Козырная жизнь 07.10 Т/с «Морские дьяволы»

Фоменко?» 03.55 «Поле чудес» 06.00 Х/ф «Свинарка и пастух» 07.25 М/с «Мартин Воитель» 08.30 «АБВГДейка» 08.55 «Русский вопрос» 09.35, 16.35 Д/с «Право на жизнь» 10.30, 17.30 События 11.00, 04.55 Я люблю Москву! Открытие Дня города на Красной площади 12.00 «Тайны нашего кино. «Место встречи изменить нельзя» 12.35 Е. Образцова «Сто вопросов взрослому» 13.15 Х/ф «Москва-не Москва» 14.40 Д/ф «Голос» 15.20 Таланты и поклонники. Л. Гурченко 17.45 М/ф «Сердце храбреца» 18.00 Т/с «Александровский сад» 19.50 Х/ф «Я шагаю по Москве» 20.25 Е. Проклова «Жена. История любви» 21.40 «Спасская башня»Фестиваль военных оркестров на Красной площади 00.10 Х/ф «По данным уголовного розыска» 01.20 М/ф «Цветок папоротника» 01.35 «Хроники московского быта. Бермудский треугольник» 02.15 «Тайны нашего кино. «Большая перемена» 02.40 Д/ф «Имя. Зашифрованная судьба» 04.00 Клуб юмора

05.00, 9.00, 11.00 Новости 05.10 Х/ф «Вот такие чудеса» 06.15 Х/ф «Звонят, откройте дверь» 07.35 «Смешарики. Новые приключения» 08.00 «Играй, гармонь любимая!» 08.45 «Слово пастыря» 09.15 «Смак» 09.55 «Все трофеи Елены Прокловой» 11.15 «Идеальный ремонт» 12.10 «Ералаш» 12.50, 17.15 Х/ф «Д`Артаньян и три мушкетера» 17.00 Вечерние Новости 18.00 «Угадай мелодию» 18.35 «Минута славы. Дорога на Олимп!» 20.00 «Время» 20.20 «Сегодня вечером» 22.10 «Успеть до полуночи» 23.10 Х/ф «Ромовый дневник» 01.25 Т/с «Замороженная планета» 02.15 «Тихий дом»на Венецианском кинофестивале 02.40 Х/ф «Куда исчез

04.55, 13.30 «Вся Россия» 05.10 Х/ф «Когда цветет сирень» 06.35, 7.15 Х/ф «Оазис любви» 07.00, 10.00, 13.00 Вести 08.45 «Планета собак» 09.15 «Субботник» 10.10, 13.20 Вести-Москва 10.25, 3.55 «Городок» 10.55 Х/ф «Дело было в Пенькове» 13.45 «Честный детектив» 14.15, 3.10 «Возвращение. Эдуард Хиль» 15.15 Х/ф «Тариф «Счастливая семья» 17.05, 1.20 «Субботний вечер» 19.00 Вести в субботу 19.45 Х/ф «Два Ивана» 23.30 Х/ф «Улыбнись, когда плачут звезды»

05.45 М/ф 10.00 Х/ф «Сказка о потерянном времени» 11.25 Х/ф «Жизнь и необыкновенные приключения Робинзона Крузо» 13.10 Т/с «12 стульев» 18.45 Х/ф «Три плюс два» 20.30 Х/ф «Приходите завтра» 22.25 Х/ф «Здравствуйте, я ваша тетя» 00.30 Х/ф «Ребенок к ноябрю» 02.10 Х/ф «Деревенский детектив» 03.30 Х/ф «Анискин и Фантомас» 05.40 Саундтреки

06.00 Х/ф «Огненный стрелок» 08.00 «Вечерние Новости из Америки» 09.00 М/ф 10.00, 1.30 Х/ф «Свинарка и пастух» 11.30 «Живое слово» 12.00 «В Нью-Йорк с В. Топаллером» 13.00 «Арт-навигатор» 13.30 «Русский акцент»с Е. Масловым. «Intrepid: на страже Манхэттена» 14.00, 21.00, 3.00 Х/ф «Сезон охоты» 16.00, 0.30 «Песня года. Лучшее» 16.30, 1.00 «Городские легенды»(12+) 17.00 «Эхо недели» 17.30 «Американский ликбез»Голливуд» 18.00 «Далеко и еще дальше»с М. Кожуховым. Мексика, ч.3. (12+)

WWW.VID.CN.UA

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.55, 07.45, 15.45 МультиБульки 05.10, 18.35 Невідомий Чернігів 05.20 Рок-легенди 05.40 Архів душі 06.00, 07.00 Факт 06.20 Мер і місто

19.00 «Сейчас в мире»Мегаполис» 19.30 «Германия за неделю» 20.00 «Израиль за неделю» 23.00 «Русский акцент»с В. Ленским. «Кружки по интересам» 23.30, 5.00 «Далеко и еще дальше»с М. Кожуховым. Индонезия, Бали. (12+)

06.10 «Женский взгляд» 07.00, 9.00, 12.00 «Сегодня» 07.20 Смотр 07.55 Главная дорога 08.25 «Готовим с Алексеем Зиминым» 09.25 Русская начинка 09.55 «Кулинарный поединок» 10.55 Квартирный вопрос 12.25 «Правда о Пермской трагедии» 13.15 «Наши»со Львом Новоженовым» 14.00 «Возвращение Мухтара 2»Страшное дело»Карающий меч» 15.55 Александр Журбин. Мелодии на память 16.35 «Следствие вели...» 17.30 Обзор. Чрезвычайное происшествие 18.00 «Центральное телевидение»с В. Такменевым 18.50 Т/с «Карпов»Здесь темно и тихо»Свидетель»Со дна»Куш» 22.30 «Из песни слов не выкинешь!» 23.35 Ты не поверишь! 00.30 Т/с «Москва. Центральный округ 3»Программная ошибка» 02.25 Т/с «Морские дьяволы 3»Опора»Операция «Данаец»Черный ящик»Газовый синдром»

07.00 Х/ф «За облаками небо» 09.00 Х/ф «Трудно быть богом» 11.20 Х/ф «Найти и обезвредить» 13.00 Х/ф «Свой парень» 14.30, 02.30 Т/с «Государственная граница» 16.00 Х/ф «Торможение в небесах» 17.30 Х/ф «Признать виновным» 19.00 Х/ф «Табачный капитан» 21.00 Х/ф «Наутилус» 23.00 Х/ф «Впервые замужем» 01.00 Х/ф «Дневник директора школы» 04.00 Х/ф «Безымянная звезда»1 с. 05.30 Х/ф «Безымянная звезда»2 с.

06.45 Дорога до храму 07.20 Вечірній променад 07.35, 18.20 Репортаж з коліс 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.00, 19.55 Факт дня 15.05 Сімейна кухня 15.20 Party з FM-TV 15.35 Культур-ревю 18.05 Срібна гривня 18.45 Моя колекція 19.05 Гастролер 19.25 Парад порад 19.30 Серед тижня

05.00 М/с «Финес и Ферб» 06.30 Кухня для двоих 08.15 МясоУПка 09.15 Уральские пельмени 11.00 Шурочка 12.00 Рыжие 13.05 Найди Крайнего 14.05 Т/с «Воронины» 18.00 М/ф «Шрек навсегда» 19.50 Х/ф «Мистер и миссис Смит» 22.10 Х/ф «Блондинка в законе» 00.05 Х/ф «Бесконечный мир» 03.25, 04.20 Зона ночи 03.55 Леопольд, или Побег от свободы 04.15 Мольфар 04.25 Университеты милосердия 04.30 Кто лечил раны казакам? 04.35 Родные стены 04.40, 04.55 Зона ночи. Культура 04.50 Молчаливое божество 04.54 Соперники

05.00, 06.35 Т/с «Следствие ведут знатоки»До третьего выстрела» 08.05, 19.25 «Эта неделя в истории»(16+) 08.35 Х/ф «История любви и ножей» 10.20, 22.20, 4.20 «Тема»(16+) 11.00 «Песня года-86», ч.1. (6+) 12.55 «Песня года-86», ч.2. (6+) 14.50 Х/ф «Путешествие капитана Фракасса» 17.00 «В кругу друзей. Вас приглашают Э. Рязанов», ч.1. (16+) 18.15 «В кругу друзей. Вас приглашают Э. Рязанов», ч.2. (16+) 19.00, 20.25, 1.25 «Песня года»Лучшее-2013. (6+) 19.55, 1.55 «The Lucy Show»(16+) 20.50 Х/ф «Прокаженная» 23.00 «Этот фантастический мир»С роботами не шутят. (6+) 00.20 «Клуб путешественников»(6+) 02.25 Х/ф «Нежная кожа»

05.00, 11.00 Х/ф «Воспоминания неудачника» 07.00 Х/ф «Оксана в стране чудес» 09.00 Х/ф «Мой домашний динозавр» 13.30 Х/ф «Отступники» 17.00 Х/ф «Ларри Краун» 19.00 Х/ф «Девушка в парке» 21.05 Х/ф «Запретная любовь» 23.05 Х/ф «Улыбка Моны Лизы» 01.00 Х/ф «Звонок» 03.05 Х/ф «Серьезный человек»

06.00 Х/ф «Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Король шантажа» 07.15 Х/ф «Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Смертельная схватка» 08.30 Х/ф «Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Охота на тигра» 09.45 Х/ф «Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона: Собака Баскервилей» 12.35 Х/ф «Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона: Сокровища Агры» 15.30 Х/ф «Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона. 20 век начинается» 18.25 Х/ф «Наша Russiа. Яйца судьбы» 20.00 Х/ф «Высоцкий. Спаси-

06.00 Ералаш 07.10 Малыши-твойнята 08.00 Телепузики 08.35 М/с «Смешарики. Пин-код» 09.00 Мультик с Лунтиком 09.40 М/с «Даша-следопыт» 10.05 М/с «Вперед, Диего, вперед!» 10.40 М/с «Фиксики» 11.25 М/ф «Шевели ластами, Сэмми!» 12.50 М/ф «Шевели ластами, Сэмми 2» 14.50 Осторожно, дети! 15.50 Королева бала 3 17.05 Х/ф «Артур и минипуты» 19.10 Х/ф «Фантастическая четверка» 21.20 Виталька 22.00 Южное Бутово 23.00 Х/ф «Фобос. Клуб страха» 00.30 Х/ф «Как заниматься любовью с женщиной» 02.15 До утра

06.00, 07.10, 04.55 Т/с «Бигль» 06.25 Серебряный апельсин 07.00, 19.00, 03.50 События 07.50, 09.00 Т/с «Интерны» 10.00 Люблю! Жду! 11.00 Т/с «Преступление будет раскрыто» 14.00, 17.00, 19.20 Т/с «Лекарство против страха» 22.20 Х/ф «Допустимые жертвы» 00.20 Х/ф «Отдел. Пятницкий» 02.20, 04.10 Т/с «Зверобой 2»

бо, что живой» 22.30 Х/ф «Путевой обходчик» 00.00 Х/ф «Вдребезги» 02.00 Х/ф «Духless» 04.00 Х/ф «Семейка Ады»

04.00 Х/ф «Ангел-А» 06.05 Х/ф «Хроники мутантов» 08.05 Х/ф «В лучах славы» 10.10 Х/ф «Стертая реальность» 12.00 Х/ф «D.O.A.: Живым или мертвым» 14.00 Х/ф «Глаза дракона» 16.00 Х/ф «Игры дьявола» 18.00 Х/ф «Разыскивается герой» 20.00 Х/ф «Чистильщик» 22.00 Х/ф «Вампирша»

06.00 М/ф 07.00 Т/с «Битва за Москву. Тайфун» 09.00 Т/с «Тайная стража» 21.00 Х/ф «16 кварталов» 23.10 Х/ф «Шестое чувство» 01.05 Х/ф «Воины-оборотни» 02.55 Х/ф «Приятель покойника» 04.35 Х/ф «Две семьи»

05.00, 5.30, 6.00, 6.30, 7.00, 7.30 Д/ф «Дневники гепарда» 08.00, 9.00 Д/ф «Надежда дикой природы» 10.00, 10.30, 11.00, 11.30 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 12.00, 13.00, 13.55 Д/ф «Стив Ирвин: дневники охотника за крокодилами» 14.50 Д/ф «Большой синий кит» 15.55 Д/ф «Дикие белые львицы» 17.00 Д/ф «Жизнь» 18.00 Д/ф «Вслед за китами с Найджелом Марвином» 19.00, 22.00 Д/ф «Страшные животные с Найджелом Марвином» 20.00 Д/ф «Возвращение заклинателя медведей» 21.00 Д/ф «Хранители дикой природы» 23.00 Д/ф «Код дельфинов» 00.00 Д/ф «Пеликаны: перелетные птицы» 01.00, 4.00 Nature «Причудливые обитатели морских глубин» 02.00 Д/ф «Чешуйчатый крохаль-последний герой ледникового периода» 03.00 Д/ф «Защитники природы-воспитание павианов» 03.30 Д/ф «Защитники природы: волки ГранПарадизо»

05.30 «Петровка, 38» 11.30 «Вещественное доказательство». Смертельное такси. Охота на привидение 12.00 «Главный свидетель» 13.00 «Случайный свидетель» 13.30 Х/ф «Служу Советскому Союзу» 15.30 Т/с «Захватчики» 19.00 Т/с «Тайны следствия 9» 23.00 «Парк автомобильного периода» 23.30 Т/с «Криминалисты: мыслить как преступник» 01.15 Т/с «Закон и порядок». Преступные намерения» 02.40 «Вещественное доказательство» 03.40 «Агенты влияния» 05.00 «Правда жизни»

06.30, 18.40, 00.00, 03.30 «Киевское время» 06.40, 09.35, 19.25, 02.55 «Тема недели» 06.45, 07.10, 08.20, 18.55, 23.35, 00.20, 03.25 «Время спорта» 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 23.00, 01.00, 02.00, 04.00, 05.00, 06.00 «Время новостей» 07.20, 08.15, 22.25, 23.20, 00.15, 03.20 «Бизнес-

04.35, 21.00 Панорама 05.30, 3.20 Iснасць 05.55, 22.00 Песнi маей краiны 07.05 Х/ф «Ва-банк» 09.00, 12.00, 15.00 Новости 09.10, 3.45 Х/ф «Рыжий, честный, влюбленный»1 с. 10.25 Завтра-это мы! 10.50, 17.55 Секрет фирмы 11.00 Здоровье 11.45 Наши 12.10, 23.15 Наперад у мiнулае 12.40, 23.40 Д/с «Чудеса природы» 13.05 Земельный вопрос 13.35, 0.35 Минск и минчане 14.00 Коробка передач 14.25, 2.55 Арена 15.15 Новости региона 15.30 Таможенный союз 15.55 Обратный отсчет 16.25 Вокруг планеты 17.00, 0.55 «Беларусь 24»События недели 17.30, 0.05 Т/ф «Судьба гигантов» 18.10, 1.25 Музыкальные вечера в Мирском замке 19.20 Х/ф «Крушение империи» 21.40, 2.35 Новости. Центральный регион

06.00, 13.30 Быстрые и громкие: Bronco «Зверь», ч.1. (16+) 06.55 Полеты вглубь Аляски, ч.5. (16+) 07.50, 18.00, 1.55 Голые и напуганные: Ужас в Танзании. (16+) 08.45 Северная Америка: Научись с детства, иначе погибнешь. (16+) 09.40 Пираты спасения: Беспорядок на Маркизах. (16+) 10.35 Охотники за реликвиями: Старинный ломбард. (16+) 11.00 Охотники за реликвиями: Выиграй, проиграй или сражайся. (16+) 11.30 Наука магии: Катушка Теслы. (16+) 12.00 Наука магии: Вампир. (16+) 12.30, 17.00 Разрушители легенд: Битва половРаунд 2. (16+) 14.30 Мастерская «Фантом Уоркс», ч.1. (16+) 15.30 Как это устроено?: Керамическая плитка/Гайки/Кованые изделия/ Скейтборды. (16+) 16.00, 0.00 Парни с пушками, ч.3. (16+) 19.00 Смертельный уловВоспоминания. (16+) 21.00, 2.50 Северная Америка: Граница дикой

время» 07.30 «180 градусов» 07.50, 10.15, 12.10, 00.30, 02.15, 06.25 «Хроника недели» 08.30 «Не первый взгляд» 09.25 «Укравтоконтинент» 09.50 «Мотор-новости» 10.10 «Новостеметр» 11.10 «Трансмиссия» 11.30 «Автопилот-тест» 12.15 «Время интервью» 13.10 «Вперед на Олимп!» 13.30 «Драйв» 14.10, 23.50 «История успеха» 14.25 «Игра судьбы» 15.15 «Кино с Яниной Соколовой» 16.15 «Арсенал» 17.25 «Феерия странствий» 18.15 «Особенный взгляд» 19.30, 01.35, 05.35 «Машина времени» 20.10, 04.35 «В кабинетах» 21.10, 01.15, 03.40, 05.15 «Большая политика» 21.40, 03.00 «Окно в Америку» 22.00 «Экспаты» 22.30 «Мастер-класс с Наталией Фицич» 02.35 «Пространство идей» 04.15 «Реальный сектор» 06.15 «Бизнес время»

06.00 Х/ф «Табор уходит в небо» 07.35 «Будь в курсе!» 08.00 «Служба новостей «Социальный пульс» 09.00 Фрэнк Синатра. Летопись 10.00 «Светские хроники» 10.35 Х/ф «Мой ласковый и нежный зверь»

природы. (16+) 22.00 Лучший рыболов: У кого меньше всех? (16+) 23.00 Уличные гонки: Повелитель улиц. (16+) 01.00 Смертельная приверженность: Фатальное исцеление. (16+) 03.45 Молниеносные катастрофы, ч.47. (16+) 04.10 Как это сделано?: Эйфелева башня/Сноуборд. (16+) 04.40 Короли аукционов: Клэй Уокер в «Gallery 63»(16+) 05.05 Короли аукционов: Массажер/Гигантская фурнитура. (16+) 05.35 Пятая передача, ч.10. (16+)

07.00 Скрытое Средиземноморье, ч.1. (12+) 07.50 Скрытое Средиземноморье, ч.2. (12+) 08.45 Скрытое Средиземноморье, ч.3. (12+) 09.35 Когда погода меняет ход истории: Операция «Орлиный коготь»(12+) 10.30 Когда погода меняет ход истории: Арденнская операция. (12+) 11.20 В погоне за классикой: 275s. (12+) 11.45 В погоне за классикой: Стив Моул. (12+) 12.10 В погоне за классикой: Гонки на стримлайнерах. (12+) 12.35 В погоне за классикой: Калифорнийская мечта. (12+) 13.05 В погоне за классикой: На машине сквозь время. (12+) 13.30 В погоне за классикой: Подручный Уейна. (12+) 13.55 Я живой: Ни с того ни с сего. (12+) 14.50 Я живой: Братство. (12+) 15.45, 22.00 Совершенно секретно: Заграничные спецоперации. (16+) 16.40 Муссонные железные дороги, ч.1. (12+) 17.35 Муссонные железные дороги, ч.2. (12+) 18.25 Мандела-путь к свободе. (12+) 19.20, 22.55 Авиаторы, ч.11. (12+) 19.45, 23.20 Авиаторы, ч.12. (12+) 20.10 На велосипеде по Америкам, ч.1. (12+) 20.35 На велосипеде по Америкам, ч.2. (12+) 21.05 В погоне за опасностью: Смертоносный снег. (12+) 23.50 Добро пожаловать в Индию, ч.3. (16+) 00.45 Королевское расследование: Часовая бомба во дворце. (16+)

13.40 За семь морей 14.00 Д/с «Водный мир» 15.15 Д/с «Дневник большой кошки» 16.00, 0.00 Д/с «Рожденные убивать» 16.50, 4.25 «Ронин» 17.35, 4.55 «Дневник для родителей» 18.15 «Цивилизация Incognita» 18.30, 4.00 «Социальный пульс выходных» 19.00 Тайны древних империй 20.00 Китай: триумф и потрясение 21.10 Арам Хачатурян. У времени в плену. К 100-летию 21.35 Х/ф «Сынок» 00.50 Х/ф «Тенесси» 02.40 Х/ф «Опасное секссвидание» 05.20 Д/с «Лаос-бальзам для души»

07.00 М/ф 10.00 М/ф «Дорога на Эльдорадо» 11.30 Х/ф «Венди Ву: Королева воинов» 13.15 Т/с «Все женщиныведьмы» 15.00 «Моя прекрасная няня» 16.40 «Лямур Тужур» 17.40 «Рассмеши комика» 18.40 «Поделано в Украине» 20.00 «Вечерний квартал» 21.40 Т/с «Сверхъестественное» 00.15 Х/ф «Образцовый самец» 01.50 Х/ф «Феномен» 03.45 «Ночная жизнь»

01.35 Королевское расследование: Останки Романовых. (16+) 02.30 Скелет в шкафу: Скелеты Ветреного Ущелья. (16+) 03.25 Скелет в шкафу: 113 из Йорка. (16+) 04.20 Скелет в шкафу, ч.4. (16+) 05.10 Эпохальные полеты НАСА: Дом в космосе. (12+) 06.05 Танк на Луне. (12+)

07.00 Д/с «Рим не сразу строился» 08.00, 1.00 Д/с «Команда времени» 09.00, 16.00, 17.10 Д/с «Восток-Запад: путешествия из центра мира» 10.10, 18.10 Д/с «Воссоздавая историю» 11.10 Д/с «Герои медицины» 12.10 Д/ф «Великое путешествие Рамсеса Второго» 13.15 Д/с «Древние затерянные города» 14.10 Д/с «Тайны затонувших кораблей» 15.05, 23.00 Д/ф «Тайна исчезновения самолеташпиона» 19.10, 2.00 Д/ф «Международный ядерный проект» 20.00 Д/ф «Искусство России» 21.00, 5.05 Д/с «История России: откровения» 22.00 Д/с «Охотники за мифами» 00.00 Д/с «Наполеон» 03.00 Д/с «Мао-китайская сказка» 04.10 Д/ф «Стенли Донен-не дай себя остановить» 06.00 Д/ф «Великая битва Александра Македонского»

09.30, 10.15, 11.00 Футбол. Чемепионат мира 2014. Отборочный матч 12.00 Футбол. Чемепионат мира 2014. Обзор отборочных матчей 13.00 Теннис. Открытый чемпионат США. Микст. Финал 16.00 Велоспорт. Вуэльта. Этап 13 17.00 Велоспорт. Вуэльта. Этап 14 18.45, 22.05 Теннис. Открытый чемпионат США. 1/2 финала 22.00 Гейм, сет и Матс. Журнал 01.30 Теннис. Открытый чемпионат США. Парный разряд. Женщины. Финал


Телепрограма 06.05 Мир православия 06.40 Смех с доставкой на дом 07.05 Барышня и кулинар 07.35, 23.55 «Жена» 09.00 Шеф-повар страны 09.50 Околица 10.25 Путешествуй по миру с Ю. Акуниной 10.50 Шаг к звездам 11.45 Честь имею пригласить 12.30 Ближе к народу 13.00 В гостях у Д. Гордона 13.50 Караоке для взрослых 14.35 Золотой гусь 15.00 Не верь худому повару 15.35, 17.35 Кривое зеркало 17.05 Деловой мир. Неделя 19.30, 21.45 Фестиваль песни в Коблево 20.40 Главный аргумент 20.50 Официальная хроника 21.00 Итоги дня 22.55 Тройка, Кено, Максима 23.00 Итоги 23.35 Олимпийский вызов 01.20 Итоги недели 02.00 Star-шоу 03.35 Как это? 04.00 Жизнь на равных 04.15 М/ф 04.45 Школа юного суперагента 05.00 «Служба розыска детей» 05.05 «Предвечерье»

06.00 Х/ф «Как добыть миллионера» 07.50, 10.00 М/ф

06.00 Х/ф «Воздушный извозчик» 07.10 М/с «Мартин Воитель» 07.55 Х/ф «Пока бьют часы» 09.10 М/ф «Сказка о рыбаке и рыбке» 09.45 «Православная энциклопедия» 10.10 «Барышня и кулинар» 10.35, 16.25 Д/с «Право на жизнь» 11.30, 17.20, 0.55 События 11.45 Х/ф «Я шагаю по Москве» 12.25, 2.55 «Смех с доставкой на дом» 13.05 Х/ф «Горожане» 14.30 «Приглашает Б. Ноткин»В. Войнаровский 14.55 «Хроники московского быта. Бермудский треугольник» 15.35, 0.00 Концерт «Дорогие мои москвичи...» 17.35 М/ф «Допрыгни до облачка», «Ежик и девочка» 17.50 Т/с «Александровский сад» 19.30 Д/ф «Георгий Победоносец» 20.10 Временно доступен. В. Сухоруков 21.05, 4.25 Х/ф «Ночное происшествие» 22.35 Д/ф «Голос» 23.15 «В центре событий» 01.10 «Тайны нашего кино. «Место встречи изменить нельзя» 01.35 Д/ф «Лекарство от старости» 03.45 Д/ф «Лунное счастье Анатолия Ромашина»

05.00, 9.00, 11.00 Новости 05.10 «Гении и злодеи» 05.35 Х/ф «Похищение» 07.00 «Армейский магазин» 07.35 «Смешарики. ПИНкод» 07.55 «Здоровье» 09.10 «Непутевые заметки» 09.35 «Пока все дома» 10.30 «Фазенда» 11.15 Т/с «Синие ночи» 15.15 «КВН»Премьер-лига. Финал 16.55 «Ледниковый период» 20.00 «Время» 21.00 «Две звезды»Лучшее 23.05 Х/ф «Змеелов» 01.05 Х/ф «Веселый калейдоскоп» 02.25 Х/ф «Брелок с секретом»

04.40 Х/ф «Два Ивана» 07.55 «Сам себе режиссер» 08.40 «Утренняя почта» 09.20 Вести-Москва 10.00, 13.00 Вести 10.15 «Смехопанорама»

08.10 «Ремонт +» 09.00 «Лото-Забава» 11.00, 05.05 «Воскресенье с Кварталом» 12.00, 04.40 «Смакуем» 12.35 «Шесть кадров» 13.00 Х/ф «Прекрасная Анжелика» 15.10 Х/ф «Дом без выхода» 19.30 «ТСН-Неделя» 20.15 «Большой пекарский турнир» 22.05 «Светская жизнь» 23.10 Х/ф «Бурлеск» 01.25 Х/ф «Где-то» 03.10 Х/ф «Двадцать девять и все еще девственница»

06.50 Квартирный вопрос 07.50 Анекдоты поукраински 08.10 Дача 08.55, 2.35 Х/ф «Старски и Хатч» 11.00 Козырная жизнь 11.30 Максимум в Украине 12.10 Х/ф «Код доступа» 14.20 Х/ф «Защитник» 16.10 Х/ф «Паркер» 18.45 Факты недели 19.55 Наша Russia 21.00 Главная программа 23.00 Х/ф «Тринадцать» 01.00 Х/ф «Корабль-призрак» 04.05 Т/с «Воспоминания о прошлом»

05.50 Т/с «Солнечное затмение» 09.25 «Школа доктора Комаровского» 10.00 «Орел и Решка. Назад в СССР» 11.00 «Шальная свадьба» 12.00 Х/ф «Осенний вальс» 16.05 Х/ф «Берега любви» 18.05 Х/ф «Четвертый пассажир» 20.00, 04.25 «Подробности недели с Е. Киселевым» 21.30 Х/ф «Услышь мое сердце» 23.50 Х/ф «Что скрывает любовь» 01.20 Х/ф «Жених по объявлению» 02.55 Х/ф «Удиви меня»

05.20 М/ф «Двенадцать месяцев», «Маугли» 07.20 Х/ф «Укротительница тигров» 09.15 «Едим дома» 10.20 «Караоке на Майдане» 11.20 «Звездная жизнь. Звездные похудения» 12.20 «МастерШеф 3» 16.05 «Х-Фактор 4» 19.00 «Следствие ведут экстрасенсы» 20.05 «Один за всех» 21.20 Х/ф «Мой папа-летчик» 23.15 Х/ф «Психопатка» 01.35 Х/ф «Счастливого пути!» 03.15 Ночной эфир

05.30 «Факты» 05.50 Свитанок

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.55, 07.45, 15.45 Мульти-

10.45 «В мире животных» 11.15 Х/ф «Не забудь... станция Луговая» 13.20 Х/ф «Андрейка» 17.05, 1.50 «Смеяться разрешается» 19.00 Вести Недели 20.30 «Наш выход!» 22.10 Х/ф «Серебристый звон ручья» 00.00 Х/ф «На всю жизнь» 03.30 «Комната смеха» 04.15 «Городок»

05.45 М/ф 09.00 Х/ф «Внимание, черепаха!» 10.30 Х/ф «Аплодисменты, аплодисменты...» 12.05 Х/ф «Здравствуйте, я ваша тетя» 14.05 Х/ф «Ребенок к ноябрю» 15.55 Х/ф «Три плюс два» 17.30 Х/ф «Приходите завтра» 19.25 Т/с «12 стульев» 01.15 Х/ф «И снова Анискин» 04.35 Саундтреки

06.00, 13.00 «Израиль за неделю» 07.00, 9.40 М/ф 08.00 Х/ф «Мио, мой Мио» 10.00, 1.30 Х/ф «Медовый месяц» 12.00 «Страна и люди» 14.00, 21.00, 3.00 Х/ф «Сезон охоты 2» 16.00, 0.30 «Песня года. Лучшее» 16.30, 1.00 «Городские легенды»(12+) 17.00 «Американский ликбез»Голливуд» 17.30 «Русский акцент»с В. Ленским. «Кружки по интересам» 18.00 «Далеко и еще дальше»с М. Кожуховым. Индонезия, Бали. (12+) 19.00 «Сейчас в мире»Мегаполис» 19.30 «Эхо недели» 20.00 «В Нью-Йорк с В. Топаллером» 23.00 «Русский акцент»с Е. Масловым. «Intrepid: на страже Манхэттена» 23.30, 5.00 «Далеко и еще дальше»с М. Кожуховым. Эфиопия. (12+)

06.10 «Женский взгляд» 07.00, 9.00, 12.00 «Сегодня» 07.20 Сказки Баженова 07.50 Их нравы 08.25 «Первая передача» 09.20 Едим дома! 09.55 «Чудо техники» 10.25 Дачный ответ 11.25 Золотая пыль

12.25 Т/с «Глухарь. Продол жение»Салочка»Фейе рверк»Проверка»Пал ец»Ппс» 17.00 «Очная ставка» 18.00 «Сегодня. Итоговая программа»с К. Поздняковым 18.50 Т/с «Карпов» Проверка на прочность» Огонь» Часть той силы»Сети» 22.30 «Из песни слов не выкинешь!» 23.35 Чрезвычайное происшествие. Обзор за неделю 00.10 Т/с «Москва. Центральный округ 3»Передвижники» 02.05 «Формула любви» 03.15 «Кремлевские дети»Наталья Ежова. Приемная дочь палача» 04.10 «Дикий мир. Экспедиция Тимофея Баженова»Красная вдова»

07.00 Х/ф «Табачный капитан» 09.00 Х/ф «Наутилус» 11.00 Х/ф «Впервые замужем» 13.00 Х/ф «Дневник директора школы» 14.30, 02.30 Т/с «Государственная граница» 16.00 Х/ф «Безымянная звезда»1 с. 17.30 Х/ф «Безымянная звезда»2 с. 19.00 Х/ф «Белые Росы» 21.00 Х/ф «Полет птицы» 23.20 Х/ф «Лапа» 01.00 Х/ф «Приключения Корзинкиной» 04.00 Х/ф «Здесь наш дом», ч.1. (12+) 05.30 Х/ф «Здесь наш дом», ч.2. (12+)

05.00 «Песня года-86», ч.1. (6+) 06.55 «Песня года-86», ч.2. (6+) 08.50 Х/ф «Путешествие капитана Фракасса» 11.00 «В кругу друзей. Вас приглашают Э. Рязанов», ч.1. (16+) 12.15 «В кругу друзей. Вас приглашают Э. Рязанов», ч.2. (16+) 13.00, 14.25, 19.25, 2.20 «Песня года»Лучшее-2013. (6+) 13.25, 1.20 «Эта неделя в истории»(16+) 13.55, 19.55, 1.50 «The Lucy Show»(16+) 14.50 Х/ф «Прокаженная» 16.20, 22.20, 4.20 «Тема»(16+) 17.00 «Этот фантастический мир»С роботами не

13

«Чернігівські відомості», № 35 (1172), 28 серпня 2013 року

Неділя, 8 вересня Бульки 05.10 Музичні новини 05.25 Невідомий Чернігів 05.40, 07.20 Архів душі 06.00, 07.00, 15.00, 18.00 Факт дня 06.05 Щастя краси 06.15 Культур-ревю 06.35 Вечірній променад 07.05 Гатсролер 07.55, 15.55 Потягуськи 15.05 Сімейна кухня 15.15 Репортаж з коліс 15.25 Мер і місто 18.05 Дорога до храму 18.20 Party з FM-TV 18.45 Історія кохання 19.00 Факт 19.20 Чемпіон 19.35 Моя колекція 19.50 Факти тижня

05.40 М/с «Финес и Ферб» 06.45 Кухня для двоих 07.45 Церковь Христова 08.00 Уральские пельмени 09.35 М/ф «Новые приключения Золушки» 11.05 Пой, если сможешь 12.50 Мачо не плачут 14.10 Безумный автостоп 15.10 Т/с «Воронины» 16.10 М/ф «Шрек навсегда» 18.00 Х/ф «Блондинка в законе» 20.00 Х/ф «Блондинка в законе 2» 22.00 Х/ф «Мальчишник в Вегасе» 23.55 Х/ф «Бесконечный мир» 03.35, 04.30 Зона ночи 03.40 Путешествие в утраченное прошлое 04.10 Яготинское лето 04.20 Верь мне

шутят. (6+) 18.20 «Клуб путешественников»(6+) 20.25 Х/ф «Нежная кожа» 23.10 Х/ф «Опасный возраст» 00.40 «Евгений Евстигнеев. Посторонним вход воспрещен»(12+) 02.45 Х/ф «Битлз. На помощь!»

05.00 Х/ф «Серьезный человек» 07.00 Х/ф «Мой домашний динозавр» 09.00 Х/ф «Девушка в парке» 11.05, 21.00 Х/ф «Улыбка Моны Лизы» 13.00 Х/ф «Ларри Краун» 15.00 Х/ф «Идеальный мужчина» 17.00 Х/ф «Доказательство» 19.00 Х/ф «Пассажиры» 23.00 Х/ф «Жизнь по Джейн Остин» 01.00 Х/ф «Любовь, сбивающая с ног» 03.00 Х/ф «В погоне за счастьем»

06.00 Х/ф «Единственная» 08.00, 4.00 Х/ф «Золотая рыбка в городе N» 10.00 Х/ф «Наша Russiа. Яйца судьбы» 11.50 Х/ф «Отпуск в сентябре» 14.30 Х/ф «Искушение» 16.00 Х/ф «Львиная доля» 18.00 Х/ф «На ощупь» 20.00 Х/ф «Духless» 22.00 Х/ф «Долгая счастливая жизнь» 00.00 Х/ф «Семейка Ады» 02.00 Х/ф «Стэп бай стэп»

04.00 Х/ф «Вампирша» 06.00 Х/ф «Глаза дракона» 08.00 Х/ф «D.O.A.: Живым или мертвым» 10.00 Х/ф «Девятки» 12.00 Х/ф «Разыскивается герой» 14.00 Х/ф «Король бойцов» 16.00 Х/ф «Чистильщик» 18.00 Х/ф «Голливудские копы» 19.55 Х/ф «Ангел мести» 22.00 Х/ф «Секс и 101 смерть»

06.00 М/ф 08.00 Журнал Лиги чемпионов УЕФА 2013-2014 08.25 «Маски-шоу» 09.45 Т/с «Охотники за древностью»

04.35 Райские сады гетмана Сагайдачного 04.55 Казачество: руина 05.10 Там на горе сечь идет 05.15, 05.35 Зона ночи. Культура 05.20 Так никто не любил 05.25 Мария и Марфа

23.30 Великий футбол 01.15, 04.25 Т/с «Ментовские войны 7» 05.10 Серебряный апельсин

06.00 Ералаш 07.10 Малыши-твойнята 08.00 Телепузики 08.35 М/с «Смешарики. Пин-код» 09.00 Мультик с Лунтиком 09.40 М/с «Даша-следопыт» 10.05 М/с «Вперед, Диего, вперед!» 10.40 М/с «Фиксики» 11.20 М/ф «Болт и Блип спешат на помощь» 12.45 Х/ф «Артур и минипуты» 14.50 Одна за всех 15.50 Х/ф «Фантастическая четверка» 18.00 Моду народу 20.00 Даешь молодежь! 21.00 Виталька 22.00 Южное Бутово 23.00 Х/ф «Москва-не Москва»

05.30 Х/ф «Тревожное воскресенье» 06.50 Т/с «Чужое лицо» 11.30 «Легенды уголовного розыска». Бериевский СМЕРШ 12.00, 04.15 «Агенты влияния» 13.00 «Лучшие бои братьев Кличко» 15.00 Т/с «Тайны следствия 9» 19.00 Т/с «По горячим следам 2» 22.45 «Крутые 90-ые» 23.45 Т/с «Криминалисты: мыслить как преступник» 01.30 Х/ф «10, 5 баллов: апокалипсис» 04.40 «Вещественное доказательство» 05.10 М/ф «Винни Пух» 05.20 М/ф «Винни Пух идет в гости» 05.25 М/ф «Винни Пух и день забот»

06.50 События 07.10 Х/ф «Допустимые жертвы» 09.00 Мир на вкус 10.00, 11.00 Тайны звезд 12.00, 15.00 Т/с «Лекарство против страха» 19.00, 03.35 События недели 20.00, 21.00 Т/с «Интерны» 22.30 Comedy Woman

06.30, 00.00, 03.30 «Киевское время» 06.45, 07.10, 08.25, 18.50, 23.35, 00.20, 03.20 «Время спорта» 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 23.00,

13.45 Т/с «Приключения Мерлина» 16.45 Х/ф «Братья Гримм» 19.00 Х/ф «Скорость» 21.30 «Профутбол» 23.15 Х/ф «Код Апокалипсиса» 01.25 Х/ф «Паника на РокАйленде» 02.55 Х/ф «Ведьма»

пiсьменства у Быхаве 13.05, 22.20 АРТиШОК 13.30 Реальный мир 13.55, 0.35 Арсенал 14.25, 2.55 Сделано 15.15 Новости региона 15.30, 2.30 Реальная дипломатия 15.55, 1.00 Тайны следствия 16.20 Фортификация 17.00, 22.45 Под грифом «Известные» 17.25, 2.15 Все путем! 17.45 Х/ф «Франка» 19.15 Суперлото 21.00 В центре внимания 21.55 Журналистское расследование 23.40 Д/с «Чудеса природы» 00.10 Новости погоды 01.50 Коробка передач

05.00, 5.30, 6.00, 6.30, 7.00, 7.30 Д/ф «Звериная скорая помощь» 08.00, 8.30, 9.00, 9.30 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 10.00, 11.00 Д/ф «Надежда дикой природы» 12.00, 13.00 Д/ф «Стив Ирвин: дневники охотника за крокодилами» 13.55, 23.00 Д/ф «Возвращение заклинателя медведей» 14.50 Д/ф «Амазонка с Брюсом Пэрри» 15.55 Д/ф «Животные 24/7» 17.00, 19.00 Д/ф «Галапагосы» 18.00 Д/ф «Водный мир Хорватии» 20.00 Д/ф «Царство растений» 21.00 Д/ф «Природа Британии» 22.00, 22.30 Д/ф «Слоновьи дневники (2)» 00.00 Д/ф «Коренные обитатели кемпинга» 01.00, 4.00 Д/ф «Контрастные океаны» 02.00 Д/ф «Защитники природы-воспитание павианов» 02.30 Д/ф «Защитники природы: волки ГранПарадизо» 03.00 Д/ф «Ангелы природы-Зимородки: неуловимые и изящные»

05.05 Панорама 05.35, 11.10 Секрет фирмы 05.50, 3.25 Таямнiца душы 06.15, 20.05 Место встречи 07.10 Х/ф «Крушение империи» 08.45 Слово Митрополита Тадеуша Кондрусевича на Рождество Пресвятой Богородицы 09.00, 12.00, 15.00 Новости 09.10, 3.50 Х/ф «Рыжий, честный, влюбленный»2 с. 10.20 М/ф 10.30 Перезагрузка 11.25, 1.30 Врачебные тайны с доктором А. Терещенко 11.45 На природе с В. Гуменным 12.10, 23.15 Выше крыши 12.35 Дзень беларускага

06.00 Молниеносные катастрофы, ч.28. (16+) 06.25, 2.50 Экоград: Мир мусора. (16+) 07.20 Наука магии: Катушка Теслы. (16+) 07.50 Наука магии: Вампир. (16+) 08.15 Как это устроено?: Автомобильные двигатели/Мука/Мягкие кресла/Конверты. (16+) 08.45 Как это сделано?: Пожарники-следователи/ Дела дубовые. (16+) 09.10 Лучший рыболов: У кого меньше всех? (16+) 10.05 Воздушные дальнобойщики: Темное небо. (16+) 11.00 Разрушители легенд: Битва полов-Раунд 2. (16+) 12.00, 0.00 Сквозь кротовую нору с Морганом Фрименом: Сможем ли мы пережить смерть солнца? (16+) 13.00, 23.00 Чудеса Веленной: Звездная пыль. (16+) 14.00 Цель-Северный полюс, ч.1. (16+) 15.00 Цель-Северный полюс, ч.2. (16+) 16.00 Цель-Северный полюс, ч.3. (16+) 17.00 Счастливые люди: год в тайге. (16+) 19.00 Разрушители легенд: Смертельный уловкрабовый спецвыпуск. (16+) 20.00 Наука магии: Машина вуду. (16+) 20.30 Наука магии: Бомба из сухого льда. (16+) 21.00 Апокалипсис Деррена Брауна, ч.1. (16+) 22.00, 1.55 Самые странные: Взрывы. (16+) 01.00 Атом: Ключ к космосу. (16+) 03.45 Молниеносные катастрофы, ч.48. (16+)

01.00, 02.00, 05.00, 06.00 «Время новостей» 07.20, 08.15, 22.25, 23.20, 00.15, 03.15, 06.15 «Бизнес-время» 07.30 «180 градусов» 07.50, 13.30, 18.10, 20.35, 21.10, 01.15, 02.15, 04.55, 05.15, 06.25 «Хроника недели» 08.30 «Феерия странствий» 09.10, 01.35, 05.35 «Пространство идей» 09.35 «Окно в Америку» 10.10 «В кабинетах» 11.10 «Технопарк» 12.10, 04.20 «Жизнь интересна» 14.20, 04.40 «Игра судьбы» 15.15 «Акцент» 16.10 «Фактор безопасности» 17.30, 23.40 «Новости Киевщины» 19.30, 02.35 «Большая политика» 20.10 «Дорогие депутаты» 21.40, 03.00, 04.00 «ВремяТайм» 22.00 «Территория закона» 22.35, 03.40 «Кино с Яниной Соколовой» 00.25 «Укравтоконтинент» 00.50, 01.55, 03.25, 05.55 «Обзор прессы» 02.55 «Тема недели» 04.15 «Хроника дня»

06.00 Х/ф «Мой ласковый и нежный зверь» 07.35, 20.10 «Кумиры» 07.50, 20.00 «Цивилизация Incognita» 08.00 «Социальный пульс выходных»

04.10 Как это сделано?: Кофе без кофеина/Копчености/Водометный двигатель. (16+) 04.40 Пятая передача, ч.3. (16+) 05.35 Пятая передача, ч.1. (16+)

07.00 Скрытое Средиземноморье, ч.4. (12+) 07.50 Атлас Discovery: Россия. (12+) 08.45 Когда погода меняет ход истории: Бегство в Ном. (12+) 09.35 Когда погода меняет ход истории: Великое наводнение на Миссисипи. (12+) 10.30 Когда погода меняет ход истории: Дюнкерк. (12+) 11.20 В погоне за классикой: Купить, продать, подержать? (12+) 11.45 В погоне за классикой: Каждый день такое не увидишь! (12+) 12.10 В погоне за классикой: Уейну нужен клон. (12+) 12.35 В погоне за классикой: Боевой дух не угасает. (12+) 13.05 Я живой: «Последний герой»(12+) 13.55 Я живой: Новый день. (12+) 14.50 Я живой: Пропавшие. (12+) 15.45, 21.05 Мандела-путь к свободе. (12+) 16.40 На велосипеде по Америкам, ч.1. (12+) 17.05 На велосипеде по Америкам, ч.2. (12+) 17.35 Авиаторы, ч.11. (12+) 18.00 Авиаторы, ч.12. (12+) 18.25 Совершенно секретно: Заграничные спецоперации. (16+) 19.20 Несдавшийся рейс. (12+) 22.00 Уйти из зоны поражения. (16+) 22.55 11 сентября: звонки из небоскребов. (16+) 00.45 Королевское расследование: Охота за королевой: посетители. (16+) 01.35 Королевское расследование: Конец Грации. (16+) 02.30 Скелет в шкафу: США, ч.1. (12+) 03.25 Скелет в шкафу: США, ч.2. (12+) 04.20 Шпионы в берлинском туннеле. (12+) 05.10 Дефкон 2: кубинский ракетный кризис. (12+) 06.05 Нераскрытые загадки: Кто убил Джона Кеннеди? (16+)

09.00, 19.00 Тайны древних империй 10.00, 4.15 «Будь в курсе!» 10.40, 5.10 «Дневник для родителей» 11.05 Х/ф «Табор уходит в небо» 14.10 За семь морей 15.00 Китай: триумф и потрясение 16.00, 23.40 Д/с «Рожденные убивать» 17.00 Д/с «Самобытные культуры» 17.50 «Такова спортивная жизнь. Валерий Борзов» 18.30, 3.50 «Мир за неделю» 20.40, 4.40 «Светские хроники» 21.05 Георгий Данелия 21.40 Х/ф «Тенесси» 00.40 Х/ф «Сынок» 02.30 Х/ф «Окно в сердце»

07.00, 11.50 М/ф 10.00 Х/ф «Венди Ву: Королева воинов» 12.40 М/ф «Дорога на Эльдорадо» 14.10 «Моя прекрасная няня» 15.45 «КВН-2013» 18.00 «Вечерний квартал» 19.45 Х/ф «Знакомство с Факерами 2» 21.40 Т/с «Сверхъестественное» 00.15 Х/ф «Феномен» 02.30 «Ночная жизнь»

07.00, 5.00 Д/ф «Искусство России» 08.00, 18.00, 1.10 Д/с «Команда времени» 09.00 Д/с «Монархии Азии» 10.00, 11.10 Д/с «Восток-Запад: путешествия из центра мира» 12.20, 22.00 Д/с «Худшие профессии в истории Британии» 13.10, 21.00 Д/с «Повернув время вспять. Семья» 14.10 Д/с «Тайны затонувших кораблей» 15.10 Д/с «Древние затерянные города» 16.10 Д/с «Охотники за мифами» 17.05, 20.00 Д/с «Забытые диеты» 19.00 Д/с «Великое железнодорожное путешествие по Европе» 23.00 Д/с «Оружие, изменившее мир» 00.00 Д/с «Мао-китайская сказка» 02.10 Д/ф «Гуге-древнее королевство Тибета» 03.10 Д/с «Наполеон» 04.10 Д/ф «Паоло Коэльо: моя жизнь» 06.00 Д/ф «Тайна исчезновения самолета-шпиона»

10.00 Автоспорт. GP3. Монца Заезд 1 10.30 Автоспорт. GP3. Монца Заезд 2 10.45 Автоспорт. Суперкубок Порше. Монца 11.00 Снукер 13.30, 18.45 Теннис. Открытый чемпионат США. 1/2 финала 16.00 Велоспорт. Вуэльта. Этап 14 17.00 Велоспорт. Вуэльта. Этап 15 19.30 Теннис. Открытый чемпионат США. Парный разряд. Мужчины. Финал 21.00 Вот это да! 21.15 Мотоспорт 21.30 Автоспорт. ЧМ в классе Туринг. СанФранциско Заезд 1 22.30 Теннис. Открытый чемпионат США. Микст. Финал 23.30 Гейм, сет и Матс. Журнал 23.35 Теннис. Открытый чемпионат США. Женщины. Финал 02.30 Автоспорт. ЧМ в классе Туринг. СанФранциско Заезд 2

WWW.VID.CN.UA


14

«Чернігівські відомості», № 35 (1172), 28 серпня 2013 року

АСТРОПРОГНОЗ НА ТИЖДЕНЬ 2—8 вересня

Кінотеатр (ім. Щорса) 30 серпня—5 вересня «ОЗБРОЄНІ ТА НЕБЕЗПЕЧНІ» (США). Комедія, бойовик. Сеанси: 14.40, 16.40, 18.40, 20.30.

У понедiлок i вiвторок справи на роботi можуть складатися не так гладко, як вам хотiлося. Є ризик зiпсувати стосунки з оточуючими.

Тілець (21.04-21.05)

Близнюки (22.05-21.06)

Телефони для довідок: 77-46-16, 64-70-06.

Центральний парк культури та відпочинку Кожної суботи о 18.00 — ТАЛАНТШОУ! Покажи свій талант — отримай запрошення на атракціони! Кожної неділі — територія «ART-САД». Від 16.00 виставка робіт хенд-мейд та народних умільців; 17.00 — ART-садок для малят: музичні та розвивальні ігри від центру «Альянс клас»; 18.00 — ART-шоу: виступ артистів просто неба.

Овен (21.03-20.04)

Вам необхiдно привести душевний хаос до ладу — обережно у всьому розберiться, тодi вiн перетворитися на струнку i гармонiйну систему.

КОЛЕКЦІЇ» (живопис, скульптура з фондів музею).

«ГРА В ПРАВДУ» (США). Комедія. Сеанси: 19.20, 21.00.

Прагнiть не витрачати дорогоцiнний час — на цьому тижнi вiн буде на вагу золота. Все задумане може виконатися, якщо ви спокiйно i чiтко робитимете свою справу.

Рак (22.06-22.07)

Цього тижня необхiдно продумати стратегiю ваших майбутнiх дiй. Реальний шанс втiлення в життя ранiше замисленого в кар’єрi i соцiумi.

Лев (23.07-23.08)

«ТУРБО» (США). Анімаційні пригоди. Сеанси: 13.30, 15.40, 17.40.

Виберiть щось одне: спокiй або боротьбу за власний авторитет. У першiй половинi тижня вам доведеться робити бiльше, нiж хотiлося.

29 серпня, 19.00 — фестиваль індійської культури. 1 вересня — святкова програма «Хелоу, осінь!». 12.00—17.00 дитячі ігрові програми: 17.00 — концерт школи танцю «Альянс»; 18.00 — молодіжна програма «Back 2 school». З 1 вересня — акція «Хелоу, осінь!» — бонуси та знижки на атракціони. Атракціонне містечко працює від 10.00 до 21.00 кожного дня. В понеділок від 13.00.

Діва (24.08-23.09)

Незважаючи на зусилля з боку деяких «доброзичливцiв», у ваших силах зберегти хорошi стосунки з дiловими i особистими партнерами.

Терези (24.09-23.10)

Природна кмiтливiсть дозволить вам впоратися з багатьма важливими завданнями. Бажано не перенапружуватися, а надати подiям можливiсть йти своєю чергою.

Скорпіон (24.10-22.11)

У деяких питаннях по роботi вам буде нелегко прийти до загальної думки з колегами. Намагайтеся об’єктивно оцiнити ситуацiю, що створилася.

Стрілець (23.11-21.12)

Не поспiшайте — i успiх буде на вашому боцi, тим бiльше що у вас зараз прекрасний перiод для розкриття свого потенцiалу.

Козеріг (22.12-20.01)

Робота привертатиме до впровадження нових iдей i планiв, колеги i начальство стануть на превеликий подив доброзичливими.

Водолій (21.01-19.02)

Цього тижня у вас з’явиться шанс для успiшної самореалiзацiї на роботi. Щоб досягти поставленої мети, є сенс об’єднати зусилля з iншими людьми.

Риби (20.02-20.03)

Початок сеансів уточнюйте за автовідповідачем 77-47-30, каса 77-48-96.

Художній музей

Бібліотека ім. М. Коцюбинського

Чернігівська міська бібліотека 3 вересня, 17.00 — відкриття виставки графіки ЛЕСІ СИНИЧЕНКО (м. Чернігів). ім. М. Коцюбинського. Звітна виставка фотоклубу ПРЕКРАСНЕ ПОРУЧ (керівниУ рамках фестивалю «Зелена сцена». Виставка живопису Тетяни Нікітіної- ки — Микола Турчин та Віктор Кошмал). Фотовиставка СВІТ ОЧИМА ФОТО Домбровської «ЗА ВСЕ ЗАВДЯЧУЮ ТОБІ». Виставка «АЛТАЙ БОРИСА СМИРНО- ГРАФА. У виставці беруть участь робоВА-РУСЕЦЬКОГО» (графіка з Одеського ти чернігівців, для яких фотографія стала невід’ємною частиною життя. Також запродому-музею імені М.К. Реріха). Виставка «УКРАЇНСЬКИЙ ІКОНОПИС шуємо до голосування за кращу світлину. Виставка біографічних і літературознавXVIII—ПОЧ. XX СТОЛІТТЯ» (з фондів мучих матеріалів на вшанування 100-річчя зею). До 1025-річчя хрещення Русі. Виставка творчих робіт К. FOLK’A НЕ від дня смерті Лесі Українки ОБЕРНУСЯ ЧАСНОГО. У рамках фестивалю «Зелена НА ЛЕГЕНДУ. На виставці представлено роботи відомих дослідників життя і творсцена». чості великої письменниці. Виставка «НАТЮРМОРТ У ТВОРЧОСЩоденно, крім середи, від 10.00 до ТІ УКРАЇНСЬКИХ ХУДОЖНИКІВ ХХ— 17.00. (II поверх). Вхід вільний! ХХІ СТ.». Живопис із фондів музею. Наша адреса: м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 22. Виставка «ШЕДЕВРИ МУЗЕЙНОЇ Довідки за тел.: 4-40-99, 77-51-20.

Погода на тиждень четвер

п’ятниця

субота

неділя

понеділок

вівторок

середа

хмарно

хмарно, дощ

дощ

сонячно

мінлива хмарність

мінлива хмарність

мінлива хмарність

середня температура вдень

+17 +19 +15 +22 +19 +18 +17 середня температура вночі

+10 +12 +13 +12 +12 +11 +10 http://sinoptik.ua/ WWW.VID.CN.UA

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ

26 серпня — Брусильцеву Лідію Олександрівну, головного спеціаліста відділу зв’язків з громадськістю міськради; 26 серпня — Барикіну Олену Миколаївну, заступника начальника загального відділу міськради; 26 серпня — Харчука Олександра Романовича, голову правління ЗАТ «Шляхо-будівельне управління № 14» міськради; 26 серпня — Тарараку Віктора Миколайовича, генерального директора ТОВ «Чернігівський ковальський завод»; 27 серпня — Носача Валерія Сергійовича, директора інформаційно-технологічного ліцею № 16 Чернігівської міськради; 27 серпня — Нікітченко Світлану Володимирівну, завідувача ЧДНЗ № 1, центру психофізичного та інтелектуального розвитку дітей Чернігівської міськради; 28 серпня — Борсука Миколу Анатолійовича, диспетчера загальноміського інформаційно-диспетчерського центру управління ЖКГ міськради; 28 серпня — Кухаря Владислава Валерійовича, депутата міськради; 30 серпня — Максименко Валентину Михайлівну, начальника управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Чернігові ради; 30 серпня — Голуба В’ячеслава Львовича, начальника відділу у справах сім’ї та молоді міськради; 31 серпня — Барашкова Едуарда Фрідріховича, спеціаліста I категорії відділу звернень громадян та соціальних питань міськради. Вітаємо з Днем народження співробітників централізованої бухгалтерії управління освіти міської ради: 27 серпня— Головатенко Ганну Миколаївну, заступника головного бухгалтера; 28 серпня — Пасічну Валентину Володимирівну, спеціаліста І категорії. Профспілковий комітет та колектив дошкільного навчального закладу № 77 «Дельфін» щиро вітає з ювілеєм вихователів закладу ПРИТУП ТЕТЯНУ МИХАЙЛІВНУ ТА СТЕБУ АЛЬОНУ ЛЕОНІДІВНУ. У цей святковий світлий день, Коли настав ваш ювілей, Ми щиро вас усі вітаєм, Здоров’я, радості бажаєм! Хай оминають вас тривоги, Хай світла, радісна дорога Щасливо стелеться в житті. Море вам світла, радості й тепла,, Море вам успіхів і багато добра.

ДНЗ № 50 щиро дякує за все депутату міської ради ГАРМАШУ ПАВЛУ МИКОЛАЙОВИЧУ. Любов до дітей — це сенс життя Павла Миколайовича. Його розуміння наших проблем, безкорисна підтримка та благодійна допомога викликають глибоку повагу та подяку, яку висловлюють діти, батьки та співробітники ДНЗ № 50. Дякуємо Вам, Павле Д Миколайовичу, за доброту та щире серце, віддане дітям.

Відповіді на сканворд, опублікований у № 34

29.08 30.08 31.08 01.09 02.09 03.09 04.09

Бажано спiввiдносити свої обiцянки з можливiстю їхнього виконання. Можлива якась неприємна iнформацiя про дiлового партнера, що внесе змiни у вашi плани. Міська рада ветеранів щиро вітає з Днем народження ТИМОШЕНКА ОЛЕКСАНДРА ОЛЕКСІЙОВИЧА. Бажаємо вам міцного здоров’я, сімейного благополуччя та успіхів у громадській роботі.

Подробиці на сайті: www.gorsad.com.ua

Міська афіша


Інформація. Оголошення

«Чернігівські відомості», № 35 (1172), 28 серпня 2013 року

Про порядок видачі дублікатів свідоцтв про право власності на нерухоме майно Керуючись статтею 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», статтями 181, 182 Цивільного кодексу України, листом Державної реєстраційної служби України від 15.01.2013 року за № 12-06-15-13 «Щодо видачі дублікатів втрачених або зіпсованих документів», виконавчий комітет Чернігівської міської

ради вирішив: 1. Затвердити Тимчасовий порядок видачі дублікатів свідоцтв про право власності на нерухоме майно в м. Чернігові, що додається. 2. Надати право підпису дублікатів свідоцтв про право власності на нерухоме майно, які були видані виконавчим комітетом Чернігівської міської ради, першому заступнику міського голови. 3. Доручити комунальному під-

приємству «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради здійснювати підготовку проектів рішень виконавчого комітету Чернігівської міської ради та дублікатів свідоцтв про право власності на нерухоме майно, виданих виконавчим комітетом Чернігівської міської ради до 01.01.2013 року, у зв’язку з перебуванням відкритих до вказаної дати реєстраційних справ, які містять в

собі документи про державну реєстрацію прав на нерухоме майно, на зберіганні у цьому підприємстві. 4. Затвердити персональний склад комісії з питань видачі дублікатів свідоцтв на право власності, що додається. 5. Рішення набуває чинності з моменту його оприлюднення. 6. Відділу зв’язків з громадськістю Чернігівської міської ради (Солома-ха І. Г.) та комунальному

19 серпня 2013 року № 232

підприємству «Редакція Чернігівської міської газети «Чернігівські відомості» Чернігівської міської ради (Мокроусова І. М.) забезпечити оприлюднення цього рішення. 7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника міського голови Андроса С. О. Міський голова О. В. СОКОЛОВ Секретар міської ради О. С. ШЕРЕМЕТ

ЗАТВЕРДЖЕНО рішення виконавчого комітету міської ради 19 серпня 2013 року № 232

Тимчасовий порядок видачі дублікатів свідоцтв про право власності на нерухоме майно в м. Чернігові Цей Порядок визначає механізм видачі дублікатів свідоцтв про право власності на об’єкти нерухомого майна, виданих виконавчим комітетом Чернігівської міської ради до 01.01.2013 року (далі — дублікати свідоцтв), у разі їх втрати чи пошкодження, а також виправлення відомостей, внесених до відповідних свідоцтв на право власності на нерухоме майно помилково. 1. Загальні положення 1.1. Цей порядок розроблений відповідно до норм Цивільного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Закону України «Про звернення громадян». 1.2. Цей Порядок не застосовується до порядку видачі дублікатів свідоцтв на право власності на нерухоме майно, отриманих в процесі приватизації житлового фонду громадянами. 2. Умови видачі дублікатів свідоцтв про право власності на нерухоме майно 2.1. Видача дублікатів свідоцтв здійснюється комунальним підприємством «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради на підставі рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради. 2.2. З метою отримання дубліката свідоцтва, у разі втрати чи пошкодження оригіналу свідоцтва, власник об’єкта нерухомості або уповноважена особа подає до комунального підприємства «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради, через виконавчий комітет Чернігівської міської ради, наступні документи: а) письмову заяву про видачу дубліката свідоцтва про право власності на нерухоме майно із зазначенням реквізитів свідоцтва або рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради, на підставі якого воно було видано; б) по одному екземпляру офіційного друкованого засобу масової інформації місцевої сфери розповсюдження, в якому міститься оголошення про недійсність свідоцтва про право власності на нерухоме майно у зв’язку з його втратою чи пошкодженням; в) належним чином засвідчену копію рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради, яке було підставою для видачі відповідного свідоцтва про право власності; г) належним чином засвідчену копію свідоцтва про право власності на нерухоме майно (за наявності); д) технічну інвентаризацію об’єкта нерухомого майна за станом на дату звернення, що проведена суб’єктом, що здійснив первинну інвентаризацію; е) інформаційну довідку управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради про

відсутність заборгованості власника об’єкта нерухомого майна за користування земельною ділянкою; є) інформаційну довідку з БТІ та витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, отримані не пізніше трьох календарних днів до дати подання заяви, з інформацією, що підтверджує наявність державної реєстрації права власності на підставі свідоцтва, дублікат якого підлягає видачі, або з інформацією, яка свідчить про відсутність записів на відповідне нерухоме майно у цьому реєстрі. 2.3. Перелік документів, визначених пунктом 2.2 Тимчасового порядку, не є вичерпним. 2.4 Заява про видачу дубліката свідоцтва про право власності на нерухоме майно повинна бути підписана всіма співвласниками цього об’єкта та посвідчена нотаріально. Інтереси неповнолітніх представляють їх батьки або законні представники згідно з чинним законодавством. Інтереси недієздатних та обмежено дієздатних громадян представляють відповідно до чинного законодавства України їх законні представники, опікуни та піклувальники. У разі представлення інтересів власників майна їх законними представниками, опікунами чи піклувальниками, до заяви також додаються копії документів, що підтверджують повноваження цих осіб. 2.5. Дублікат свідоцтва про право власності на нерухоме майно може бути виданий за письмовою заявою спадкоємців померлого власника (співвласника) об’єкта. У цьому випадку, до письмової заяви додається довідка нотаріальної контори про відкриття спадкової справи, копія свідоцтва про смерть власника. 2.6. Видача дубліката свідоцтва про право власності на нерухоме майно здійснюється без нотаріальної письмової згоди іншого співвласника об’єкта нерухомого майна за наявності рішення суду про визнання цього співвласника безвісно відсутнім або померлим. 2.7. Дублікат свідоцтва повинен містити весь текст виданого документа, оригінал якого вважається таким, що втратив чинність, підпис посадової особи, якій доручено його підписання згідно з пунктом 2 рішення, та повинен бути скріплений печаткою виконавчого комітету Чернігівської міської ради. На дублікаті свідоцтва у правому верхньому кутку робиться відмітка з зазначенням слів «Дублікат має силу оригіналу» та дату його видачі. 3. Порядок видачі дублікатів свідоцтв про право власності на об’єкти нерухомого майна 3.1. Комунальне підприємство «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради при отриманні через виконавчий комітет Чернігівської міської ради відповідної заяви власника нерухомого майна та документів, здійснює розгляд поданої заяви і документів та визначає наяв-

Новозаводська районна у м.Чернігові рада

ОГОЛОШУЄ КОНКУРС на заміщення вакантної посади посадової особи місцевого самоврядування — головного спеціаліста відділу соціально-економічного розвитку та благоустрою районної у місті ради. Вимоги до кандидатів: — належність до громадянства України; — освіта вища економічна або технічна за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст», «магістр»; — стаж роботи за фахом на службі в органах місцевого самоврядування або на державній службі на посаді провідного спеціаліста не менше 3 років, або стаж роботи за фахом в інших сферах економіки не менше 5 років; — знання основ законодавства України, нормативно-правових актів з питань організації та проведення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти та з питань економіки; — володіння державною мовою в обсягах, достатніх для виконання службових обов’язків; — вміння працювати з комп’ютером. Додаткова інформація щодо основних функціональних обов’язків, розміру та умов оплати праці надається кадровою службою. Бажаючим взяти участь у конкурсі звертатися за адресою: м. Чернігів, вул. Щорса, 19, кімн. 407, 408 тел.: 698-285, 698-153. Термін подання документів на конкурс — 30 календарних днів з дня оголошення про проведення конкурсу.

ність підстав для видачі дубліката свідоцтва про право власності на майно. У разі подання заявником повного пакета документів та відсутності виявлених в документах невідповідностей або недостовірних відомостей комунальним підприємством «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради готується відповідний проект рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради про видачу дубліката свідоцтва. До розгляду зазначеного проекту рішення на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради, він попередньо розглядається на комісії з питань видачі дублікатів свідоцтв на право власності. 3.2. На підставі рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради про видачу дубліката свідоцтва, комунальне підприємство «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради виготовляє дублікат свідоцтва про право власності на нерухоме майно. 3.3. Дублікат свідоцтва про право власності на нерухоме майно виготовляється у двох примірниках, підписується посадовою особою, визначеною у пункті 2 цього рішення, та скріплюється печаткою виконавчого комітету Чернігівської міської ради. 3.4. Один екземпляр дубліката свідоцтва на право власності видається власнику нерухомого майна (уповноваженій особі) при пред’являнні документа, що посвідчує особу власника (паспорт чи довіреність); другий екземпляр приєднується до матеріалів реєстраційної справи об’єкта нерухомого майна для зберігання. 3.5. Підставою для відмови у прийнятті рішення про видачу дубліката свідоцтва про право власності на нерухоме майно може бути: — подання заявником неповного пакета документів; — виявлення в документах недостовірних відомостей; — інші обставини, передбачені чинним законодавством, що унеможливлюють видачу дубліката свідоцтва. 3.6. Відмова у видачі дубліката свідоцтва про право власності на нерухоме майно може бути оскаржена в судовому порядку. 4. Порядок виправлення відомостей, внесених до відповідних свідоцтв на право власності на нерухоме майно помилково 4.1. У разі виявлення власником нерухомого майна відомостей, що внесені до свідоцтва про право власності на нерухоме майно помилково, останній має право звернутись до комунального підприємства «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради, через виконавчий комітет Чернігівської міської ради, з письмовою

ЗАТВЕРДЖЕНО Рішення виконавчого комітету міської ради 19 серпня 2013 року № 232 Склад комісії з питань видачі дублікатів свідоцтв на право власності Андрос С. О., перший заступник міського голови, голова комісії; Марченко В. В., начальник міжміського бюро технічної інвентаризації, секретар комісії; Вовк П. І., начальник юридичного відділу міської ради, член комісії; Калюжний С. С., начальник управління архітектури та містобудування міської ради, член комісії; Титаренко Ю. В., начальник управління земельних ресурсів міської ради, член комісії.

Станом на 1.08.2013 року в Деснянському у місті Чернігові районі нараховувалось 9 економічно активних підприємств-боржників із виплати заробітної плати, сума заборгованості на яких склала 3011,9 тис. грн. Найбільші з них: Підприємство

1.

Сума боргу, тис. грн. 360,0

Керівник

ПАТ «Готель «Градецький» Полосьмак Володимир Миколайович ТОВ «Машинобудування і спеціальне 318,9 Кратко Володимир Федорович промислове обладнання» 3. ПАТ «Чернігівреставрація» 365,8 Іванілов Олесь Юрійович ДП НАК «Надра України» «Чернігівнафто4. 291,9 Любомирський Олександр Ігорович газгеологія» 5. 209 Управління начальника робіт 370,0 Юрченко Олег Іванович Чернігівське учбово-виробниче підпри6. 386,0 Савченко Володимир Костянтинович ємство Українського товариства сліпих 7. ПАТ ВТФ «Сіверянка» 829,3 Лавренюк Дмитро Олександрович Серед економічно неактивних підприємств району найбільшим боржником є ТОВ «Чернігівський завод будівельних матеріалів», яке визнано банкрутом та стосовно якого проводиться ліквідаційна процедура. Заборгованість із виплати заробітної плати колишнім працівникам підприємства становить 669,8 тис. грн. Звертаємо увагу, що в разі порушення трудового законодавства, зокрема за фактами невиплати заробітної плати, громадяни мають право звертатися до відповідних контролюючих (Територіальна державна інспекція з питань праці в Чернігівській області), правоохоронних (прокуратура м. Чернігова) органів або до суду. В.М. МАКСИМЕНКО, начальник управління 2.

ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ Куплю Неисправные холодильники и стиральные машины, ванны и батареи, газовые колонки, плиты и котлы, электродвигатели, самовары, двигатели от холодильников, аккумуляторы, телевизоры, самовары, кабеля и т. д. Сами забираем. Тел.: 970-675, (066) 308-00-11, (093) 139-30-22. Дачу недалеко от Чернигова, легковой автоприцеп. Тел.: 93-58-12, (063) 479-88-11 (Лайф), (095) 05-22-134 (МТС), (097) 899-24-71 (Киевстар).

Продам

заявою про внесення відповідних виправлень. 4.2. До заяви додається оригінал свідоцтва про право власності на нерухоме майно, а також оригінали документів або їх нотаріально засвідчені копії, що підтверджують невідповідність відомостей внесених до свідоцтва на право власності на нерухоме майно дійсності. 4.3. У разі подання власником нерухомого майна документів, визначених у пункту 4.2 Тимчасового порядку та виявлення помилково внесених відомостей, комунальним підприємством «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради готується відповідний проект рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради про внесення змін у свідоцтво про право власності на нерухоме майно. 4.4. На підставі рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради, комунальне підприємство «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради вносить зміни до оригіналу примірника, поданого власником нерухомого майна та оригіналу примірника, що зберігається у реєстраційній справі об’єкта нерухомого майна з зазначенням слів «Виправленому вірить». Вказаний запис посвідчується підписом посадової особи, визначеної у пункті 2 цього рішення, та скріплюється печаткою виконавчого комітету Чернігівської міської ради. 4.5. Після внесення відповідних змін оригінал свідоцтва на право власності на нерухоме майно, наданий власником, повертається останньому. 4.6. Не підлягають зміні відомості, внесені до свідоцтва про право власності на нерухоме майно, якщо останні пов’язанні зі зміною найменування юридичної особи чи прізвища, ім’я, по батькові фізичної особи, призначення та площ об’єкта нерухомого майна. Як виняток, відомості щодо площі об’єкта нерухомого майна можуть бути змінено за умови, якщо такі зміни підтверджуються матеріалами первинної технічної інвентаризації об’єкта нерухомого майна.

Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради інформує № п/п

15

1-камерный холодильник «Донбасс» в отличном состоянии, можно студентам в общежитие, цена 500 грн. Тел. (093) 50-89-448. 2-этажную дачу в Чернигове, возле ЗАЗ, 5 соток, приватизированная, можно жить с весны до осени, цена 50 тыс. грн., или обмен на 2 гаража или гараж с доплатой. Тел.: 93-10-27, (094) 988-20-27.

Послуги Надомная работа, не требующая квалификации, — 2500 грн./мес. Подробности почтой. Вложить 2 конверта на адрес: а/я 2075 Мариуполь, Донецкая область, инд. 87502.

Втрачене Втрачений додаток до атестата про повну загальну середню освіту В 476115, реєстраційний номер № 95, виданий на ім’я Якуги Андрія Григоровича, вважати недійсним. Втрачений атестат про повну загальну освіту серії ТН № 000868, виданий середньою загальноосвітньою школою № 10 м. Чернігова у 1999 році на ім’я Журкіної Ксенії Олександрівни, вважати недійсним

Віддамо Отдам в хорошие руки щенков «двортерьера», 1,5 месяца. Добрые, симпатичные, гладкошерстные, бежевый окрас. Тел. (050) 14422-24.

ІНФОРМАЦІЯ управління Пенсійного фонду в м. Чернігові

• Громадяни України, які виїхали за кордон з метою працевлаштування, мають право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. • Студенти, які досягли 16-річного віку та не підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, згідно статті 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» мають право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Заява про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Фізична особа — підприємець Барсегян Хорен Арамаісович заявляє про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел котельного устаткування на проммайданчику, розташованому за адресою: м. Чернігів, вул. Толстого, 151-1. При роботі котельного устаткування в атмосферне повітря від стаціонарних джерел надходять: азоту оксиди, оксид вуглецю, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, двоокис вуглецю, метан. ФОП Барсеган Х.А. зобов’язується виконувати норми і правила з охорони навколишнього природного середовища та вимоги екологічної безпеки на всіх етапах експлуатації виробничого та котельного устаткування. Для ознайомлення з більш детальною інформацією про отримання дозволу ФОП Барсегян Х.А. звертатися за адресою; м. Чернігів, вул. Толстого, 151-1, (0462) 933-533. Із зауваженнями або заперечуванням щодо отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря на об’єкті ФОП Барсегян Х.А. звертатися протягом 30 календарних днів з моменту публікації Заяви до управління житлово-комунального господарства Чернігівського міськвиконкому за адресою: вул. Комсомольська, 19, м. Чернігів. тел. (0462) 4-42-67.

Перелік будинків, в яких буде відключення електроенергії при проведенні планових ремонтів в вересні 2013 року 1. 02.09.2013 Вул. Боженка, 49/2, 55 А, 57 А, 63 А, 65, 65 А, вул. Кругова, 3—45, 4—36, вул. Поліський Яр, 8—14, вул. Прокоповича, вся. 2. 03.09.2013 Вул. Войкова, 48—56 А, вул. Пирогова, 15—31, 15 А, 18—20, вул. Старобілоуська, 2—10, 4 А, 11—27 А, 27 Б, 27 В. 3. 04, 06.09.2013 Вул. Комсомольська, 45, 48—52, вул. Папаніна, 4, 6, пров. Папаніна, весь. 4. 05.09.2013

Вул. Шевченка, 246 А, 248 А, вул. Борщова, 5. 5. 09.09.2013 Вул. Рахматуліна, 79, 81 А, 85—89, вул. Сосницька, 39—63, 46—72, пров. Сосницький, весь, вул. Яблунева, вся, вул. Вишнева, 18, вул. Б. Гарамів, 10—18, 13—25, вул. Дундича, 20, 20 А, 22. 6. 10.09.2013 Вул. Доценка, 2 Б, вул. 1—го Травня, 166. 7. 10, 27.09.2013 Вул. Сосницька, 114, вул. Шевченка, 203—239, 239 А, 246—282, 286—294,

вул. Борщова, 21 А, 27, вул. Кленова, 1—11, 2, 4 А, вул. Малиновського, 31—37, вул. Овражна, 3—7, 4—8, 8 А. 8. 11, 13.09.2013 Вул. Черкаська, 52—70, 57— 109, 74—78, 86, 111, вул. Глібова, 59—75, 64—86, 65 В, вул. Гребінки, 65—87, 98—124, пров. Забарівський, весь, вул. Костромська, 85—109, 104—132, 113/2, вул. Красносільського, 1, 1 А, вул. Курська, вся, пров. Курський, весь, вул. Мінська, 86 А,

пров. Мінський, весь, вул. Орловська, 100—102, 115— 119, вул. Полєтаєва, 75—83, 78—82. 9. 16.09.2013 Вул. Гагаріна, 7, 9, вул. Кримська, 1—27, 2 А, 2 Б, 4—18, вул. Кутузова, вся, вул. Н.-Левицького, 1—5, 2—6, 8—14, 11—19, вул. Московська, 1—19, вул. Соколовської, 1, 1 А, 1 Б, 1—в—15, 2—18, пров. Громової, весь, вул. Кірова, 6—60, 25—51 А, 60 А,

вул. Тюленіна, 1—3, 4. 10. 17.09.2013 Вул. Гагаріна, 2, 2 А, 4, 5, 6, 11, вул. Герцена, вся, вул. Житомирська, вся, вул. Кримська, 2, вул. Севастопольська, вся, вул. Богунського, 49—53, 52, 52 А. 11. 18.09.2013 Вул. Б. Гарамів, вся, вул. Дундича, 11, 11 А, 14—18, 13—19, 20, 20 А, 22, 24—32, пров. Дундича, весь, вул. Рахматуліна, 24, 26, 38—46, 39—85, 79, 81 А, 85—89, вул. Сосницька, 39—63, 46—72, пров. Сосницький, весь,

вул. Шевченка, 125—155, 157— 185, 191—201, вул. Шкільна, 3 А, вул. Яблунева, вся, вул. Вишнева, вся. 12. 19.09.2013 Вул. Єременка, 1—49 А, 2—56, 13 А, вул. Лациса, 1, вул. Овражна, 14, вул. Піщана, вся, вул. Рахматуліна, 20, 111—147 Б, 111 А, 136—142, 149, 149 А, вул. Сосницька, 113—127, 126— 144, вул. Шевченка, 241, 243, 247, 249, 253,

вул. Шмідта, вся. 13. 20, 23, 30.09.2013 Вул. Борщова, 2, 4, 4 А, 9—25, 29, вул. Кленова, 2 А, 4—34. 14. 24.09.2013 Вул. Д. Ібарурі, 36, вул. Червоногвардійська, 1—5, 14, 16, проспект Миру, 157, 157 А, 157 Б, вул. Партизанська, 51, 52, вул. Льговська, 1—13, 2—10, вул. Славутицька, 2—8, 3—13, 15, 16, вул. Слов’янська, 1—13, 2—14. 15. 26.09.2013 Вул. Пухова, 101—111/2, вул. Розсвітна, вся.

WWW.VID.CN.UA


16

Історія

«Чернігівські відомості», № 35 (1172), 28 серпня 2013 року

КУЛЬТ УРА

Перша виставка в новій виставковій залі В

иставкова зала Чернігівської обласної організації Національної спілки художників України напередодні Дня Незалежності гостинно відчинила свої двері для відвідувачів.

Віднині вона розміщується на другому поверсі будівлі колишньої друкарні. Хоча зала сяє мов нова копійка, у ній багато світла, тут значно тепліше, відвідувачі не оцінили переїзд — перш за все через круті сходи, що ведуть угору. Тож людям похилого віку буде складно сюди дістатися, а інвалідам — взагалі зась. Адже тут немає ані ліфту, ані пандусів. А ось сама виставка, як завжди, організована на високому рівні. Представлені 64 художні твори 25 місцевих авторів: Віталія Василевського, Віри Жлудько, Олексія Крюкова, Лілії Ібрагімової, Надії Мартиненко тощо. Це пейзажі, портрети та акварелі. Марта ЄЛІСЄЄВА

Кіно від заходу до світанку 7

вересня в Центральному парку культури і відпочинку відбудеться другий фестиваль «Ніч. Вулиця. Ліхтар. Кіно». Мета заходу — долучити молодь до здорового та активного способу життя шляхом ознайомлення з новими корисними захопленнями та переглядом гарних фільмів усю ніч.

Організаторами дійства є ЧОМГО «Світанок». Постійні партнери: театр тіней «FIREFLIES», молодіжна громадська організація «Чернігівський рок-клуб», клуб екстремального відпочинку «SEMARGL». О 16.00 стартує ярмарок клубів за інтересами: спорт і туризм, театр і авторська пісня, природничі науки, живопис, поезія, ручні вироби тощо. Відвідувачі фестивалю зможуть навчитися танцювати сальсу, взяти участь у захоплюючому квесті, продемонструвати ерудицію в інтелектуальному турнірі «Що? Де? Коли?», пограти в «Твістер», «Лімбо» тощо. Також буде проведено науковий пікнік. Деталі — http://vk.com/scientific_fun. Продовжить фестиваль кіноперегляд просто неба до світанку. Організатори звертають увагу на те, що фестиваль буде аполітичним, безкоштовним і безалкогольним. Фест є результатом прагнень ініціативних студентів зробити своє життя і життя друзів змістовнішим! Програма фестивалю 16.00 — ярмарок клубів за інтересами, відкриття сальсатеки, ігри; 17.00 — науковий пікнік і «Що? Де? Коли?»; 18.00 — авторський квест та концерт бардів; 20.00 — «Убити дракона» (1988); 22.00 — кава-брейк; 22.30 — «Товариство мертвих поетів» (1989). Альтернатива — вечір гітарної музики і поезії, інтелектуальні настільні ігри; 01.05 — кава-брейк; 01.35 — «Еквілібріум» (2002). Альтернатива — вечір гітарної музики і поезії, інтелектуальні настільні ігри; 02.50 — кава-брейк; 03.20 — «І все осяялося» (2005); 05.10 — закриття фестивалю. Координатор акції — Юлія Комарицька, (093) 317-09-32. Подробиці: http://vk.com/nightfilm_fest.

WWW.VID.CN.UA

100 років тому відбувся перший авіапереліт від Києва до Чернігова У

перше жителі Чернігівщини побачили, як крилатий залізний птах здіймається у небо ще в 1911 році, коли на Ярмарковій площі в Ніжині відбувся демонстраційний політ відомого авіатора Російської імперії Сергія Уточкіна. А вже 16 травня 1913 року відбувся перший переліт із Києва до Чернігова, що здійснив підпоручик В. Соколов разом із механіком А. Пучковим. Так розпочиналося авіаційне сполучення на Чернігівщині.

У цей період обов’язки начальника 11-го авіаційного загону, що базувався в Києві, виконував славнозвісний Петро Нестеров. Він уже тоді вважав, що літаки — це не тільки військова зброя, а насамперед — транспортний засіб для перевезення людей і вантажу на далекі відстані. 10 серпня 1913 року з групою із трьох літаків Нестеров здійснив переліт Київ-ОстерНіжин-Київ протяжністю 320 кілометрів. На той час це була рекордна відстань. На борт Нестеров узяв кінооператора В. Добржанського, який зняв землю зверху. Фільм, що з успіхом пройшов у київських кінотеатрах, вперше показав людям нашу землю — Десну, Дніпро, Київ, Остер, Ніжин — із висоти пташиного польоту. До речі, серед перших авіаторів, які борознили повітряний океан, були й вихідці з Чернігівщини, зокрема уродженець села Домашлин Корюківського району Харитон Славороссов. А початком історії чернігівського аеропорту можна вважати 1937 рік, коли в районі села Халявин на ґрунтову ділянку сіли два літаки По-2, керовані пілотами Любиць-

ким і Ходолєєвим. І аеропорт, і літаки підпорядковувалися Київському авіазагону й постійно здійснювали по області поштові та санітарні рейси. Відразу після звільнення Чернігова від фашистів роботу цивільного аеропорту було відновлено. Вже 6 травня 1944-го крилаті листоноші розпочали повітряні рейси з аеропорту, що базувався в селі Количівка, а з 1946 року відкрили пасажирське авіасполучення. У 1948 році в Чернігові запрацювала станція санітарної авіації. Сюди надходили заявки на термінову доставку лікарів для тяжкохворих, які потребували термінової допомоги. За 1948—1950 роки літаками санавіації зроблено 550 рейсів, лікарями виконано близько 100 операцій, проконсультовано понад 3000 хворих. Газета «Деснянська правда» від 2 серпня 1953 року писала: «За перше півріччя 1953 року літаками чернігівської авіаланки перевезено десятки тонн пошти й вантажів. У районні центри області, столицю радянської України місто Київ доставлено сотні пасажирів. Пілоти санітарної авіації зробили 205 вильотів».

П.М. Нестеров і кінооператор В. Добржанський На теренах Чернігівщини в 50—60-ті роки минулого століття були відбудовані аеропорти практично у всіх великих районних центрах. Розквіт чернігівської авіації припадає на 70—80-ті роки. У 1970-х роках інтенсивність роботи аеропорту була настільки високою, що вже в 1974 році постало питання про будівництво нового великого аеропорту в Шестовиці. Він був збудований наприкінці 80-х років (у 1986 році), а наприкінці 90-х, на жаль, припинив своє існування. Про жваве авіаційне життя Чернігова свідчать красномовні цифри, що були оприлюднені обласним управлянням статистики в 1988 році. Чернігів з’єднують повітряні лінії з великими містами України, РСФСР, Білорусі, зокрема з Москвою, Мінськом, Сімферополем, Тулою, Одесою, Полтавою. До послуг пасажирів — повітряні лайнери Як-40, Ан-24. Ан-2. Ціни помірні. Так, квиток до Москви коштує 18 крб., Полтави — 13 крб., Брянська — 11 крб., Семенівки та Прилук —5 крб. Буремні 90-ті — це часи руйнування чернігівської авіації. У середині 90-х авіапідприємство залишилося без робо-

ти, а в 2002 році ДП «Аеропорт Чернігів» було ліквідовано. До речі, увесь майновий комплекс аеропорту київська фірма «Аділон» викупила всього за 300 тис. грн. Так безславно й трагічно закінчилась історія цивільної авіації нашого краю. Десятки висококваліфікованих спеціалістів льотної справи залишилися без роботи. Це люди, які не просто любили небо, а й не могли жити без нього. Вони й зараз мріють та сподіваються ще не раз піднятися та побачити його з висоти пташиного польоту, адже вони віддані магії неба! Саме таку назву — «Віддані магії неба» — має книга, що підготовлена до друку краєзнавчим відділом ЧОУНБ ім. В. Короленка в рамках однойменного дослідницького проекту. Видання містить у собі фотоінформацію про роботу працівників авіаційної галузі області, їхні трудові будні, відомості про структуру Чернігівського об’єднаного авіазагону, свідчення авіаторів Чернігівщини про реалії малої авіації тощо. Автор автор-упорядник видання — бібліотекар відділу краєзнавства Вікторія Солонікова. Олена БЕРЕЗКІНА

Літальні апарати, що базувалися і приймалися чернігівським авіапідприємством


Пам’ять

«Японських солдатів до кулеметів приковували ланцюгом»

поцілити прямо в амбразуру. Я підповз до переднього краю піхоти, прицілився — і точно у віконце, звідки бив кулемет. Постріли затихли, і наші пішли в атаку та взяли місто. Але найбільше потрясіння чекало на мене всередині. У цьому бліндажі, куди я поцілив, сидів японський солдат… прикутий ланцюгами до кулемета. Він не мав права відступати — тільки бити. Ось такий їхній патріотизм — вимушений. У них своя мужність і дисципліна, нам не зрозуміти. Пам’ятаю, зустріли самурая, який вів під прицілом рушниці чи то в’язнів, чи то полонених. Він побачив, що ми наближаємося, вихопив ножа й розпоров собі живіт. Прямо на моїх очах — харакірі.

В

ін зустрів війну безвусим хлопчиком, а закінчив її справжнім чоловіком. Його спогади про Другу світову не такі, як у більшості ветеранів. У цих спогадах — японські самураї, харакірі, китайська народно-визвольна армія та рукостискання з першим прем’єром КНР Чжоу Еньлаєм. Микола Адамов — кадровий полковник, який у свої 87 активний і не полишає роботу у ветеранській організації.

— Мені тільки виповнилося 15, коли прогриміли перші вибухи. Початок війни на нашій території я застав удома. Недалеко від нас була станція, що одразу атакували німці. Я лежав на дивані, і раптом гуркіт — я лобом об стінку. Всі одразу зрозуміли: бомблять. Це насправді не було несподіванкою. Нас виховували на піснях: «Если завтра война, если завтра в поход, будь сегодня к походу готов!» Усі знали: щось насувається. Курську область, де я жив із родиною, окупували в жовтні 1941 року. Нас рятувало місто, тільки з нього й виживали. А деякі села випалювали нанівець. Дружина моя пам’ять втратила, а те, як її хата палала, і досі забути не може. Постійними гостями у нас вдома були партизани. Тут був їхній пересильний пункт. Батько, славна людина, голова колгоспу, з радістю їх приймав, годував, давав можливість відпочити. Я теж просився в партизани, але вони казали: почекай, підрости, встигнеш. Усіх, хто від 1925 року народження, окупанти стали гнати з сіл до Німеччини. Нашу молодь мав доставити батько. Він таки привів чоловік двадцять, але схитрував, сказав, що в нас у селі тиф. Звичайно, заразні остарбайтери нікому потрібні не були, їх веліли негайно забирати назад. Коли нас звільнили від окупації в серпні 1943 р., я якраз закінчив вісім класів. У школі був відмінником. Мене та ще з десяток таких тямущих старшокласників зібрали у військкоматі й за 10 днів навчили розміновувати німецькі міни. Фронт пішов, а «сюрпризи» залишилися. Радянські міни на Курській дузі знешкоджували

КУЛЬТ УРА

Travel-фото лікаря Тугучова М

айже кожна людина має свої захоплення. Для когось це риболовля, для іншого — збирання марок чи поштових листівок.

Лікар Владислав Тугучов із дитинства мріяв про мандри, і коли виникла можливість втілити мрію в життя, він став подорожувати. І закарбовувати свої враження на фотосвітлинах. Travel-фотографія — так можна визначити назву хобі митця, перша персональна виставка робіт якого відкрилася щойно в арт-клубі.

Чжоу Еньлай нагородив кожного радянського солдата сатином і цигарками

військові сапери. А в селах залишалися цілі мінні поля, що стали нашим завданням.

Старшокласників за 10 днів навчили розміновувати німецькі міни

17

«Чернігівські відомості», № 35 (1172), 28 серпня 2013 року

Війна в Японії — укріплені рубежі та мільйонна Квантунська армія

Наприкінці 1943-го мене призвали в армію та направили одразу на Далекий Схід. Як уже підготовленого бійця, відібрали до навчального підрозділу, де я і став сержантом. Із перших днів радянсько-японської війни наш полк був у Маньчжурії. Китайська земля зустріла нас зливою. Ми переходили кордон у повній темряві. Через зливу не було видно й на метр. Тож ми йшли шеренгою, тримаючи один одного за саперні лопатки, заткнуті за пояс. Я ще в «учебці» дуже влучно стріляв, тож мені наказали командувати взводом ПТР (протитанкових рушниць — авт.). Адже наш командир взводу нарвався на міну й загинув під час першого переходу через кордон. Тож я командував взводом усю війну. Дехто каже, що війна в Японії — приємна прогулянка. Ніяка не прогулянка! Це укріплені рубежі та мільйонна Квантунська армія (одна з головних армій Імперської армії Японії на території китайської Маньчжурії та Кореї — авт.). Тільки мистецтво наших полководців та патріотизм солдатів зломили їхній супротив, а зовсім не американські атомні бомби.

Вихопив ножа й розпоров собі живіт

Японські солдати — справжні фанатики. Вони вірили, що смерть на полі бою забезпечить їм рай, а їхнім рідним — безбідне існування. Не можу забути один випадок. Ми брали місто Мулін (Східна Маньчжурія — авт.), там був серйозний укріпрайон. Усі шляхи для нас були закриті перехресним вогнем. Пробити укріплення неможливо, стіни бетонні, дуже товсті. Єдиний шанс —

На підходах до Харбіна мене контузило — в наш окоп потрапив артилерійський снаряд. Отямився я вже в медпункті, але за два тижні знову був у строю. У Харбіні було чимало росіян та українців — дітей емігрантів-білогвардійців. Насправді вони дуже раділи можливості поспілкуватися із земляками. Та й китайці, прості люди, нас вітали, раділи, з великою повагою ставилися, відчували в нас визволителів. У Харбіні ми й зустріли кінець війни. Як усі раділи, коли почули по радіо, що імператор Японії оголосив про капітуляцію! Але японці не хотіли здаватися, не вірили, що така велика армія може капітулювати — ще днів п’ять не припиняли вогонь. Під час війни ми чимало допомагали солдатам Народно-визвольної армії Китаю. Озброювали їх, навчали. Тож, коли наш полк залишав Маньчжурію, нам дякувати приїхав сам Чжоу Еньлай (перший прем’єр КНР — авт.). Звичайно, він тоді ще не був прем’єром. Він вітав особисто за руку кожного солдата нашого полку. Кожен отримав по два метри чорного сатину й пачці сигарет.

Дочка народилася в Чернігівському районі. Приморського краю

Війна закінчилася, а життя тривало. Я продовжив командувати взводом у своєму полку, а далі життя і служба носила ледь не половиною світу — від Приморського краю й до Німеччини. Та я весь час просився сюди, на Чернігівщину. Тут моє коріння. Батько працював у Щорському районі землеупорядником. Тут мешкав і мій старший брат — льотчик дальньої авіації. І, за іронією долі, навіть моя донька Людмила народила в Чернігівському районі. Тільки в Приморському краї. І нарешті я напросився до київського управління армії у 1969 році — інспектором політвідділу армії в Чернігові. Потім, щоправда, довелося ще очолювати організаційно-партійний відділ групи радянських військ у Німеччині. Та коли запропонували високу посаду в Забайкальському військовому окрузі, відмовився й повернувся до Чернігова. На пенсії ще 20 років пропрацював у воєнторзі. І досі активно працюю у ветеранській організації — очолюю волонтерський рух. Це моя земля, Батьківщина. Тут народився онук і правнучка. І тут мені добре! Записала Ольга ЧИЖОВА

Вся виставка — це своєрідна екскурсія країнами Ближнього Сходу й Північної Африки. Туреччина, Йорданія, Туніс, Єгипет, Ізраїль, Палестина — країни, де вже встиг побувати фотограф-аматор. Загадкові люди, міста. Різні культури, віросповідання, історія. На багатьох щасливі обличчя бідних людей, які радіють життю, незважаючи на жахливий стан умов життя. За словами фотографа, дуже часто доводилося знімати «прихованою камерою», бо люди не дуже бажали позувати перед об’єктивом. Але автору вдалося знайти потрібний ракурс, спіймати світло. Мабуть, тому його фотографії привертають увагу й варті того, щоб на них подивитися. Марта ЄЛІСЄЄВА, фото Івана КАЛИТИ

Чернігівські пенітенціарії створили власне видання П

озбавлення волі не обмежує талантів, тож чимало засуджених вдаються до творчості, зокрема літературної. Тож не дивно, що до новоствореної газети «Пенітенціарій Чернігівщини», що нещодавно побачила світ, уже вишикувалася черга ув’язнених дописувачів, які бажають творчо висловитися.

Незважаючи на те, що за задумом засновників видання, керівництва та співробітників обласного управління Державної пенітенціарної служби, воно присвячене діяльності саме останньої, можливість проявити талант в ув’язнених таки буде. Під час презентації видання в цьому висловив переконання начальник управління Олександр Доробалюк, який є головою редакційної ради: — Наша служба має непогані результати у своїй роботі, тож ми прагнемо довести їх до широкого загалу. Крім того, на часі реформування пенітенціарної системи, державна програма щодо якого була затверджена у квітні цього року, — зазначив він. — Але висвітлюватимуться не тільки «вузькопрофільні» новини, а й загалом корисна засудженим та співробітникам інформація, особливо з правової та соціальної роботи. За словами видавців, тематика матеріалів планується різноманітна, передбачений зворотній зв’язок із читачами у форматі діалогу «питання-відповідь». Авторів очікують заохочення та гонорари, хоча щодо участі у створенні номерів ув’язненими шести виправних закладів області, то скоріше публікації стануть для них віддушиною чи викликом монотонним будням. Цікаво, що серед бажаючих потрапити на творчу сторінку вже є молодь із Прилуцької виховної колонії, котра не раз була дописувачем альманаху «Горизонт». Із нагоди презентації видання «Пенітенціарій Чернігівщини» та виходу первенця члену редакційної ради, прессекретарю управління Ксенії Ісаєнко Олександр Доробалюк вручив новий фотоапарат «Нікон». Для довідки «Пенітенціарій Чернігівщини» є самостійним офіційним виданням, зареєстрованим Головним управлінням юстиції. Видання щомісячне, має передплатний індекс та встановлену ціну — 2 грн. за примірник (його формат А4, кількість сторінок — 4, кольорове й чорно-біле наповнення). Стартовий тираж — 1550 примірників.

Інга ВІТКОВСЬКА

WWW.VID.CN.UA


18

Дитячий світ

«Чернігівські відомості», № 35 (1172), 28 серпня 2013 року

Час великого свята та щедрого врожаю

У

цьому навчальному році дошкільнята старших груп спільно з вихователями вирушили в подорож «Стежинками народних свят». У цей період діти ставали і дослідниками, і спостерігачами, народознавцями та творцями.

Подорожуючи, вони залюбки поринали у традиційні розваги, часом такі цікаві, самобутні та мальовничі. Ось і 19 серпня до дитячого садочка № 62 «Алеся» завітало народне свято — Яблуневий Спас. Були веселі й жартівливі пісні, цікаві ігри, конкурси з чарівними яблуками. На свято маленькі українці одягнули своє найкраще вбрання, а окрасою дівчаток стали віночки та різнокольорові стрічки.

Це дуже красиве, щедре і «смачне» свято. Воно допомагає нам виховувати в дітей прагнення до доброго життя, бажання бути милосердними, щасливими, формує живий інтерес до традицій національної культури. Т.В. КУКШИН, практичний психолог ДНЗ № 62

Розвиток дитини із самого малечку в центрі «Дочки-синочки» В

іднедавна в одному з віддалених районів міста — на Масанах — відкрився сучасний центр раннього розвитку дитини, де професійні педагоги займаються з дочками та синочками не тільки цього мікрорайону міста, а ще й із чернігівського району, дають необхідні знання для подальшого навчання і становлення особистості.

Ми зустрілися з керівником центру «Дочки-синочки» Іриною Позняк, яку багато чернігівців знають як керівника студії «Сучасні кроки», і попросили розповісти, що пропонує сучасний розвивальний центр. — Пані Ірино, багато батьків вагаються, чи потрібно відвідувати дитині центр раннього розвитку. Чи є він альтернативою дитячому навчальному закладу? — У ДНЗ діти знаходяться цілий день: вони там їдять, граються, навчаються і сплять. А в наш центр батьки приводять діток тільки на кілька годин і до того ж займаються разом із ними, тому ми не можемо бути альтернативою ДНЗ. Наше завдання — знайти індивідуальний підхід до кожної дитини, що сприятиме найбільш повному розкриттю її здібностей. — Центр дитячого розвитку — не навчальний заклад. На кого він розрахований, скільки дітей у групах? Скільки тривають заняття і в який час проходять? — Ми працюємо з дітьми від 1 до 15 років. Максимальна кількість дітей у групі — 6. Тривалість занять коливається від 30 хвилин до 2 годин залежно від вікових можливостей. У нашому центрі ці-

каво всім — як зовсім маленьким діткам, так і школярам. — Із якого віку ви б порадили відвідувати центри раннього розвитку? — Чим раніше, тим краще. Діти з самого малечку із задоволенням сприймають навчання. Наш центр пропонує програму раннього розвитку дітей від 1 року. — Які заняття проводять вихователі з дітьми? — Наші вихователі проводять заняття з різних дисциплін: англійська мова, креативний розвиток, інтелектуальний розвиток, акробатика, цікава фізкультура, хореографія, підготовка до школи, індивідуальні заняття, образотворче мистецтво, гімнастика, силові вправи, елементи класичної, сучасної хореографії, дихальна гімнастика, розвиток пластики, гнучкості, вправи для профілактики плоскостопості та сколіозу. Із дітьми також займаються логопед і психолог. Заняття проводяться винятково в ігровій формі, і, що найголовніше, ми знаходимо підхід до кожної дитини. — Батьків завжди хвилює

питання, чи мають вихователі досвід роботи з дітьми, освіту, санітарні книжки… — Звичайно, наші викладачі мають вищу педагогічну освіту. Досвід роботи з дітьми — не менше ніж 5 років. Жоден викладач не має права приступити до роботи без проходження медичної комісії та дотримання санітарнотехнічних норм, тому всі працівники центру мають необхідні медичні обстеження та документи. — Чи можуть батьки бути присутніми на заняттях? — Звичайно, ніяких перешкод для перебування батьків на заняттях у центрі немає. Кожен має право бачити, як займаються з його дитиною. — На що особливо звертається увага під час занять? — Наш центр орієнтований на комплексний розвиток дитини — інтелектуальний розвиток, креативний, фізичне виховання. Також в основі організації занять із дітьми лежить ідея ампліфікації (збагачення) потенціалу розвитку через різноманітні види діяльності дитини.

— Чи є програма для кожної вікової групи дітей, ким вона узгоджується? — Звичайно, в нашому центрі є програма розвитку для кожної вікової групи. Ми використовуємо як всесвітньо відомі методики (Монтессорі, сім’ї Нікітіних тощо), так і авторські програми, розроблені під час набутого нами 10-річного досвіду. Також досить важливо відмітити, що наші викладачі відвідують різноманітні семінари та спілкуються з провідними фахівцями подібних центрів у місті Києві. Ми створюємо для дітей таке розвивальне середовище, де дитина щодня занурюється в дивовижний світ пізнання, відкриттів, набуття цікавого досвіду. Цьому сприяють цікаві ігри, наочність, різноманітні навчальні матеріали. У такій атмосфері дитина стає більш активною, зацікавленою, розкриває свій творчий потенціал. — Як центр забезпечує охорону здоров’я та безпеку дітей? — Центр має всі необхідні медикаменти для надання дитині першої медичної допомоги, а безпека всіх дітей знаходиться в надійних руках, тому що охорону нашого закладу забезпечує один із найвідоміших центрів охорони України. Спілкувалася Марта ЄЛІСЄЄВА

Хочете, щоб ваші діти були здібними й талановитими? Тоді вас чекають у Центрі розвитку дитини «Янголятко» У нашому місті центрів розвитку дитини небагато, їх можна перерахувати на пальцях однієї руки. Кожен пропонує власні методики, має свою спеціалізацію, окремі особливості.

Батьки дітлахів, які тільки роблять перші кроки в житті, інколи вирішують складне питання, куди ж віддати своє чадо, щоб воно вже з перших днів життя росло розумним, вихованим і талановитим. А інколи стан здоров’я дитини вимагає особливого ставлення та індивідуального підходу до його навчання та розвитку. Центр розвитку «Янголятко», що працює в Чернігові вже три роки, має ексклюзивний досвід роботи не лише зі здоровими вихованцями, а й із дітьми з особливими потреби в розвитку й навчанні. Хоча для педагогів, які тут працюють, різниці ніякої немає. Вони з любов’ю

WWW.VID.CN.UA

підходять до кожної дитини. Саме це головна теза діяльності центру. Сьогодні «Янголятко» відвідують майже сто маленьких учнів віком від 9 місяців до десяти років. Для кожної вікової групи свої заняття, програми та особиста мета. У центрі цікаво всім, адже тут є навіть своя розвивальна лабораторія, де діти отримують ази наукових знань. Різна також і тривалість занять. Для маленьких — одна година, для старших, які готуються вже йти до школи, — півтори. Відвідують центр двічі на тиждень, час обирають батьки, коли їм зручно. За невеликий учбовий час діти встигають багато і зовсім не втомлюються. А щоб набуті знання не забулися, отримують невеличкі домашні завдання. Наприклад, для маленьких заняття розпочинається із музичного привітання (до речі, треба підкреслити, що музичному вихованню приділяється велика увага), потім діти виконують вправи з дрібної моторики, мовлення, логіки, роблять фізичні та

творчі вправи, а закінчується заняття грою на шумових інструментах і ритмікою. Тобто навчання проходить у формі гри, дітям цікаво й весело. У кожній групі лише шестеро дітей, серед яких одна — з особливими потребами. Спілкування зі здоровими дітлахами дає багато переваг, малюки значно швидше розвиваються, забувають про комплекси й без проблем крокують уперед. Педагоги та вихователі, а їх усього вісім і всі мають вищу педагогічну освіту, до кожної дитини намагаються підійти індивідуально. Навіть тоді, коли здається, що вчителі просто граються з малюком, вони наполегливо працюють, втілюючи в життя передові методики розвитку й виховання дитини. Саме «Янголятко» — єдиний центр у Чернігові, що використовує НУМІКОН — програму навчання математичним навичкам дітей дошкільного та шкільного віку, де використовується мультисенсорний підхід і застосовуються спеціальні набори наочно-практичного мате-

ріалу. Для індивідуальної роботи з дітьми, які мають особливі потреби, запрошують логопеда, психолога, соціальних педагогів. Про гарні результати роботи переконливо свідчать і цифри — 95 відсотків відвідувачів разом уже три роки, рівно стільки, скільки працює центр. Діти-випускники, які вже пішли до школи, значно швидше за однолітків подолали труднощі першого року навчання, вони чудово чита-

ють, переказують, рахують, вільно володіють рідною мовою. Враховуючи бажання батьків, віднедавна «Янголятко» відкрив філіал і в центрі міста. Адреси центру розвитку дитини «Янголятко»: м. Чернігів, проспект Перемоги, 10, тел. (067) 464-81-73; м. Чернігів, проспект Миру,12, тел. (063) 628-68-33.

Марта ЄЛІСЄЄВА


Спорт

«Чернігівські відомості», № 35 (1172), 28 серпня 2013 року

П

ісля поразки на виїзді дуже вірилося, що домашній матч для «Десни» стане в черговий раз переможним. Тим паче гра відбувалася саме в найголовніше свято країни — День Незалежності. Навколо стадіону, незважаючи на похмуре небо, гуляв народ, частуючись рибною юшкою та дивлячись на виставку квітів. На трибунах зібралося понад 2300 глядачів — трохи менше, ніж минулого разу, однак досить для палкої підтримки улюбленої команди. Гості — донецький «Олімпік» — команда досить нестабільна, тому всі шанси на перемогу були…

Сканворд

Відповіді на сканворд у наступному номері на сторінці «Міська афіша»

Однак після свистка арбітра гості одразу показали, що просто стояти в захисті не планують. Спочатку гостріше грали чернігівці, однак поступово гості вирівняли гру і стали частіше бити по наших воротах. Досить сказати, що за час усієї гри забивали лише «олімпійці». Спочатку на 31-ій хвилині після удару зі штрафного, досить несильного, але прямо у «дев’ятку», «олімпійця» Ігоря Семенини гості вийшли вперед. Потім на доданих хвилинах першого тайму таки зрівняли рахунок. У досить простій ситуації під час навісу на ворота

Романа Луценка захисник гостей головою чи то хотів переправити м’яча на кутовий, чи то відкинути в руки голкіперу. Задумку свою не зрозумів навіть він сам. «Круглий» повільно і трагічно влетів у власні ворота… Голкіпер «Олімпіка» лише розгублено пожав плечима. У другому таймі гра йшла у «качельному» варіанті, атака «Десни» змінювалась контратакою гостей. І за таким розподілом матч цілком логічно йшов до підсумкової нічиєї. Однак за дві хвилини до кінця стався прикрий епізод, який переріс у штовханину, зле скандування

вболівальників (щось там про орієнтацію бригади арбітрів). Судіть самі. Біля воріт «Десни» виникла паніка, коли три захисники не змогли втримати нападника гостей із гетьманським прізвищем Дорошенко. Той вивалився сам на сам на Федоренка і чомусь упав. 100% не скажу, але ніякої допомоги з боку наших гравців у цьому падінні не було. Був хаос, на який, мабуть, і розраховував гравець. Суддя подумав та вказав на одинадцятиметрову позначку, що неоднозначно було сприйнято навіть тренером гостей, який на післяматчевій

прес-конференції чесно сказав: «Що там було — я не побачив. Але якщо арбітр указав на пенальті — йому видніше». Під свист і гнівні вигуки (навіть наш тренер Олександр Рябоконь вибіг спілкуватися з арбітром) пенальті таки пробили. І той же Кирило Дорошенко забив. До кінця матчу ситуація не змінилася. «Десна» програла 1:2, а арбітра супроводжували під прикриттям (у нього хтось із глядачів навіть свою футболку кинув) і під нелогічний (але від цього не менш гарний) святковий феєрверк. Валерон ГОРЛАТИЙ

Вгору по турнірній таблиці М

атч чернігівської «Легенди» із донецькою «Дончанкою» мав принципове значення. Обидві команди реально претендують на медалі цьогорічного чемпіонату України з футболу у вищій лізі серед жінок. До їхньої очної зустрічі справи ліпші були в «Дончанки». Наші відставали від них на два очки й посідали четверту позицію.

Початок гри на чернігівському стадіоні «Текстильник» ознаменувався стрімким натиском господарок. Гості не встигли сконцентруватись, як на першій хвилині Таміла Хіміч влучно пробила повз голкіпера суперниць — 1:0. Як далі складеться гра? Загалом гра проходила в центрі. На 32-й хвилині вдалася стрімка атака полісянок, і Ліана Бочковська вдруге змусила гостей розпочинати з центра поля. У другому таймі йшла рівна боротьба з гострими моментами, але безрезультатно. Виграш дозволив «Легенді» випередити «Дончанку» на одне очко й піднятися на другу сходинку в турнірній таблиці разом із калуцькою командою «Нафтохімік», що здолала костопільську «Родину» (1:0). У «Легенди» і «Нафтохіміка» — по 19 очок. А лідирує харківська команда «Житлобуд-1» — 24 очки.

Фото Івана КАЛИТИ

Фото Івана КАЛИТИ

Давно Чернігів не салютував поразці…

19

Надалі «Легенда» в Одесі зіграє з «Чорноморочкою» в 1/8 фіналу розіграшу Кубка України, а потім 29 серпня в Маріуполі зустрінеться в матчі чемпіонату країни з «Іллічівкою».

Відстоюватимуть честь країни І

з 26 серпня по 1 вересня у столиці Олімпіади-2016 місті Ріо-де-Жанейро відбудеться чемпіонат світу з боротьби дзюдо.

У складі збірної України виступатимуть і дві чернігівки, майстри спорту міжнародного класу Марія Буйок у ваговій категорії до 52 кг та у вазі до 70 кг Луїза Гайнутдінова. Обидві вихованки заслуженого тренера України Анатолія Маркіна старанно готувались до змагання, набули хорошої спортивної форми, тож слід від них чекати успішного виступу. Віктор БЕРЕГОВИЙ

WWW.VID.CN.UA


На роботу — у вишиванках

Вишиванковий флешмоб — у колі єднання Д

ень Незалежності країни в національному вбранні зустрічали сотні чернігівців. А деякі з них і взялися за руки, утворивши символічне коло єднання. Свято відзначили вишиванковим флешмобом.

— Такі акції мають стати обов’язковими елементами святкування Дня Незалежності! — вважає заступник міського голови Анна Романова. Хоча в коло єднання стало й не так багато учасників, та деякі приходили цілими родинами. Та й вишиванки траплялися справді цікаві. — Моїй вишиванці вже близько ста років. Це подарунок від бабусі. Так само як і коралі та весь орок (нашийна прикраса з бісеру – авт.). Ці візерунки для Чернігівщини не характерні, адже бабуся із Західної України. Ми всією родиною обов’язково вбираємося у вишиванки на державні свята. Чоловік — у сорочці, що я вишила для нього власноруч. І діток своїх одягаємо у вишиванки ще від народження, — розповіла учасниця флешмобу Любов Кіник, яка приєдналася до акції разом із чоловіком — отцем Романом та дітьми Лаврентієм і Веронікою.

Н

а роботу як на свято одяглися 23 серпня службовці міської ради. Традицію вбиратися у вишиванки на День прапора запровадив ще минулого року міський голова Олександр Соколов.

Щоправда, запевняє, це не наказ, а дружня пропозиція. Тих, хто дрес-коду не дотримався, карати не будуть. Та не підтримали заклику не так уже й багато посадовців. Новий імідж приміряли всі без винятку заступники. Анна Романова привезла свою сорочку з ІваноФранківщини. Каже, там автентичні візерунки коштують дешевше, бо й пропозицій значно більше. Миколі Сеньковичу вишиванку подарувала донька на День народження. А от міський голова Олександр Соколов сам вишиванки роздарює й навіть в оренду здає. — Я купив три однакові сорочки — собі й двом своїм друзям. А ще в мене в гардеробі є вишиванки від свахи, дружини. Вже планую придбати сорочки своїм онукам. Артемію ще, мабуть, все одно. А от Сашко поруч із дідом виглядатиме добре. Є в мене вишиванка, що зберігається тут, у кабінеті. 23 серпня один наш співробітник просить її в оренду, —

У міського голови Олександра Соколова вже ціла колекція вишиванок

Вишиванка — це один із символів нашого народу, що дозволяє зберегти зв’язок поколінь. Та й, погодьтеся, просто красиво і стильно виглядає

«40 УХ»: більше 1000 літрів юшки за секретними рецептами П

онад 1000 літрів юшки з’їли чернігівці на першому гастрономічно-мистецькому фестивалі «40 УХ», що став смачною родзинкою цьогорічного святкування Дня Незалежності.

зазначив Олександр Соколов. Щоправда, кому здає свою сорочку, так і не зізнався. Розмаїття вишиванок у міській раді було таке, що можна навіть конкурс організувати. Що ми жартома і зробили. Скажімо, найбільш «вишиваним» можна було б обрати відділ кадрового забезпечення. Його співробітниці всі як одна прийшли у вишиванках. Більше того, народ-

не вбрання замовили собі всі разом спеціально до свята й, до речі, у місцевого виробника. У номінації «Сімейна реліквія» могла б перемогти депутат міської ради та керівник відділу сприяння роботі депутатів Людмила Скоробагатько. Хоча її сорочка досить нова, подарована на ювілей. А от син носить вишиванку ще свого прапрадіда! Прабабусина сорочка прикрашає й радника міського голови Ірину Синельник. Але їй би ми від-

дали номінацію «У тренді». Деталі із більш ніж столітньою вишивкою прикрасили її пошитий на замовлення дуже сучасний жакет. От вам данина і національним традиціям, і сучасній моді! «Вишиванку з історією» одягнула Валентина Петькун, головний спеціаліст загального відділу. В цій сорочці, вишитій бабусею, мама Валентини Михайлівни виступала із самодіяльністю. Звичайно, вишиванка — ще не показник патріотизму. Патріотизм проявляється у справах, а не в убранні. Але це один із символів нашого народу, що дозволяє зберегти зв’язок поколінь. Та й, погодьтеся, просто красиво і стильно виглядає! Сторінку підготувала Ольга ЧИЖОВА

е аз т

а ст

на

ш

а

г

Хоча, будемо відверті, цього року готували не сорок, а 15 «ух». Але й це немало, зважаючи, що рецепти цілком ексклюзивні. Секретними інгредієнтами смачної юшки цього дня ділились охоче. Хтось додає для смаку як мінімум п’ять сортів риби, хтось — склянку горілки. Дехто вважає, що найкраща риба — м’ясо, а «уха — из петуха». Оригінальний інгредієнт — молоко, якого, за авторським рецептом, в юшці має бути третина. Але найсеретніший рецепт у натхненника і головного організатора фестивалю Бориса Дєдова. Він варив юшку з золотої риби, котра перестала виконувати бажання. — На Полтавщині — галушки, на Закарпатті — вино, у Львові — шоколад. А чим ми гірші від людей? У нас юшка! Цей фестиваль не про чарку й миску. Він про те, що треба поважати природу, адже риба не раз рятувала нас, полісян, від голоду, — каже Борис Дєдов. Та, за його словами, фестиваль — насамперед мистецький захід. Тут показали унікальну серію картин — ікони на рибі. — Коли чумаки їздили в татарські степи за сіллю, возити з собою православну ікону було небезпечно. Тому возили ікону, написану на сушеній камбалі. 12 таких прикладів зберігається в Ермітажі. Це культура українського народу, — пояснює походження таких незвичайних витворів мистецтва Борис Дєдов. Скуштувати юшки прийшов і міський голова Олександр Соколов. — Смачнішої юшки ще не було! Впевнений, у наступні роки до Чернігова ділитися своїми рецептами юшки приїде вся Україна, адже в нас риба водиться і в Дніпрі, і Дністрі. А ми завжди за єднання України. Хай і навколо юшки!

ог о мі

Чернігівська міська газета «Чернігівські відомості». Засновник — Чернігівська міська рада. Свідоцтво про державну реєстрацію ЧГ № 042 від 28 лютого 1994 року. Виходить щосереди. Ціна договірна. Місячний тираж 24270.

Видавець: КП «Чернігівські відомості». Адреса: 14000, Чернігів, вул. Коцюбинського, 50 А. Директор-редактор Ірина Мокроусова. Фотокореспондент Юрій Павленко. E-mail: chvidom@ukr.net Адреса в Інтернеті: www.vid.cn.ua Телефони: директора-редактора — 614-687, заступника редактора — 635-397, бухгалтерії — 626-565, відділу реклами — 635-399, факс 626-631, дизайнера — 626-533. Код 14232122, р/р 26004240039 в ВАТ «Мегабанк» м. Харків, МФО 351629. Індекс: 61239.

Редакція може не поділяти позиції авторів публікацій. За точність викладених фактів відповідальність несе автор. Листування з читачами тільки на сторінках газети. Рекламні матеріали позначені значком , , . Відповідальність за зміст рекламних матеріалів несе рекламодавець. Передрук матеріалів із газети «Чернігівські відомості» — тільки за погодженням з КП «Чернігівські відомості». Газету зверстано в комп’ютерному центрі КП «Чернігівські відомості». Надруковано у ПАТ «Поліграфічно-видавничий комплекс «Десна», м.Чернігів, пр-т Перемоги, 62.

Діловий партнер газети: УДППЗ «Укрпошта», Чернігівський поштамт ЦПЗ № 1

№35  
№35  
Advertisement