Page 1

BRUKOWIEC OSIEDLOWY

MARZEC 2010

Chrościckiego 83 Zabawę czas zacząć

O autorach Jesteśmy bandą przyjaciół, którzy natchnieni spotkaniem Wspólnoty Mieszkaniowej Chrościckiego 83, które miało miejsce 27 marca pamiętnego roku 2010 postanowiło wypowiedzieć się otwarcie. Nie interesują nas Wasze odczucia, sympatie, nie zamierzamy opowiadać się po żadnej ze stron. Możemy obiecać Wam tylko, że będziecie dostawać od nas wszyscy po równo. Poznajmy się : Tomek - nasz przywódca, wizjoner i twórca. Jedyny z nas, który potrafi napisać kilka zdań i nie wychodzi mu to źle.

z nas pisze w swoim życiu i ma z tego niesamowitą frajdę i nie będziemy ukrywać tego, że zarabiamy na tym na tyle dobrze, że było nas stać na mieszkania na tym wspaniałym osiedlu.

Mariusz - jedyny człowiek z naszej grupy, który potrafi wypić litr wódki i o własnych siłach wrócić do domu. Może nie jest to powód do dumy, ale chcieliśmy się skupić na tym co nas wyróżnia.

Ogólnie dajemy rade i jakoś Byłem dziś na spotkaniu się kręci. Wspólnoty i wieczorem zdając Nie jesteśmy święci i pełną napięcia relacje w gronie potrafimy użyć słów potocznie najbliższych przyjaciół z tego co uznanych za obraźliwe a co się tam wydarzyło powstała g o r s z a z a w u l g a r n e . N i e koncepcja zrobienia czegoś od wstydzimy się tego. siebie. Czegoś dla Was, dla Nie zamierzamy przepraszać waszych matek, żon i kochanek. nikogo i za nic a wszelkie Szybko na stole zawitała s p r a w y, j e s t e ś m y g o t o w i w ó d k a , p o p i e l n i c z k a , rozwiązywać strzelając się na rozrzuciliśmy jakiej papiery i tyłach osiedla. Pozostałe kwestie zrobiliśmy pierwsze spotkanie zostawiamy prawnikom.Mamy redaktorskie. Było kilka fotek na dostęp do mediów, ale nie Naszą Klasę, poważnych min i chcemy z niego na chwilę i m p u l s y w n e j g e s t y k u l a c j i . obecną korzystać. Jak zrobi się U s t a l i l i ś m y z a s a d y j a k i m i gorąco to przedyskutujemy tą b ę d z i e m y s i ę k i e r o w a ć , kwestię. rozrysowaliśmy makietę Tomek wydania, zajawki tekstów. Każdy

Robert - nasz sponsor, któremu mało co mu w życiu wyszło i wychodzi. Żona go zostawiła i uciekła z czyścicielem basenów. Zabrała dom pod Warszawą i samochód, ale dzięki temu jest z nami.

Mam wyjątkową słabość do udowadniania ludziom, że są i d i o t a m i . M a m z re s z t ą d o czynienia z nimi codziennie. Pewnie od razu w Waszych głowach zakwitło pytanie - Skąd to znam - Co ?

!

Na wstępie chcemy zaznaczyć, że nie chcemy żadnych stołków, pieniędzy i nie mamy zamiaru poszerzać naszego kółka wzajemnej adoracji. Lubimy swoje towarzystwo, nasze kłótnie i dyskusje do późna. Dobrze nam takimi jacy jesteśmy. Patrzcie nam na ręce, bo my się Wam patrzymy i nie zamierzamy tolerować prób robienia nas w „wielbłąda”. Obiecujemy, że będzie ciekawie. Alleluja i do przodu Redakcja

STRONA 1


BRUKOWIEC OSIEDLOWY

OKRĄGŁY STÓŁ AD 2010 Zacznę od tego, że Was kochani sąsiedzi zjebię, bo po f re k w e n c j i n a d z i s i e j s z y m spotkaniu wnoszę, że większość z Was ma w dupie co dzieje się na Osiedlu i kto nim zarządzą. Pobraliście kredyty na pół wieku ale dzięki temu dane im było zostać Warszawiakami. Podejrzewam nawet, że pewnie większość z Was nawet się nie zameldowała w Warszawie, bo stawki OC trochę większe niż w Siedlcach. Na Boga !, nie tłumaczcie się tym, że nie daliście rady, że d z i e c i p ł a k a ł y, ż e m a t k i przygotowały Wam paczki na święta. Też miałem na ten dzień inne plany, ale jeśli chcecie grać ostro z deweloperem to trzymajcie go za jaja bo po tym co widziałem to na razie on trzyma Was. A moje jaja ma prawo trzymać tylko ten, komu na to pozwolę.

MARZEC 2010

pracowników dewelopera. Podczas wieczornego picia wódki?. Pytam się kiedy i kto powołał? Dla mnie to tylko próba oszukania klientów a nie SUKCES.

podejrzewam Zarządu o to, że siedzi razem z deweloperem w jednym biurze i wymiana korespondencji zachodzi przy okazji umawiania się na wypad na zakupy do Factory albo na obiad do budki z chińskim żarciem. Czemu nikt nie widział tej korespondencji, czemu Zarząd nie miał jej na spotkaniu?

SUKCES 3 i 4 - Wystąpienie o nadanie NIP i REGON. Rozumiem, że po tej imprezie, ktoś był na siłach wypełnić dwa formularze. SUKCES, trzeba to Jeśli chcecie tworzyć fakty to opić. róbcie to z głową. Dla mnie SUKCES 5 i 6 - Przepisanie jesteście amatorami, mam liczników na Wspólnotę. Jakich nadzieję, że CIEMNY LUD tego liczników? Rowerowych? Jakie nie kupi. umowy na media? Publiczne? SUKCES 7 - otworzenie konta bankowego. Chylę czoło, podejrzewam, że w tym kraju tylko jeden z byłych premierów nie ma konta w banku. SUKCES.

Moim zdaniem gówno zrobiliście, a informowanie w s z y s t k i c h , ż e ro b i c i e t o społecznie jest tylko ujmą dla całej rzeszy społeczników w tym kraju. Takie SUKCESY jakimi się chwalicie są po prostu kpiną.

SUKCES 8 - Podpisanie umowy o administrowanie z firmą SUPO. Rozumiem, że w trosce o pieniądze Członków Wspólnoty wybór administratora odbył się metodą konkursu ofert i oferta SUPO była najkorzystniejsza. Zdaję sobie sprawę, że nie najtańsza, ale jakość kosztuje i to nie mało.

Może Zarząd ujawni w czyim interesie działa. Po co robić w członka sąsiadów.

korespondencję. Jak ten biedny listonosz ma wiedzieć pod jaki numer ma dostarczyć korespondencję? W jaki sposób kontaktuje się z Zarządem Urząd Skarbowy i dostawcy mediów? Może przez ostatni rok nic się SUKCES 2 - Powołanie nie zadziało bo deweloper Zarządu. Kto, kiedy i gdzie? otrzymywał zwrotki, że nie udało Podczas wyjazdu integracyjnego się odszukać adresata. Nie

Dobra idziemy dalej. Dostaliśmy sprawozdanie finansowe, którego jakość urąga jakimkolwiek zasadom raportowania finansowego. Tabelki niepodpisane. Wszystko wrzucone do jednego wora. Bez komentarza.

Zaczęło się grzecznie i ogólnie było tak do końca. Spodziewałem się kilku wojowników, ale poszło po myśli dewelopera i chyba ku jego uciesze. Szacunek dla drobnej blondyneczki, która chociaż zabierała głos i miała coś do powiedzenia w temacie ogółu a nie skupiała się na sąsiadach, którzy jej przeszkadzają. Obecny Zarząd Wspólnoty pochwalił się swoimi osiągnięciami za drugą połowę 2009 roku. Oto one:

SUKCES 1 - Zawiązanie Wspólnoty. Z tego co wiem, wspólnota zawiązuje się sama z mocy prawa. Wsadźcie sobie w ramkę taki sukces i powieście w biurze dewelopera.

!

Ludzie, deweloper powołał sobie Wspólnotę, obsadził w niej Zarząd, który nie działa w Waszym interesie. Czas leci, zaraz na Wasze karki spadnie fundusz remontowy i co wtedy? Pójdziecie do banku po kolejny SUKCES 9 - monitoring kredyt aby samochody Wam nie części wspólnych? Nie wiem, tonęły w garażach, aby nie kto monitoruje, co nagrywa i czy zżarło Was robactwo? jest już coś wartego obejrzenia. Za trzy lata, jak przyjedzie do Was rodzinka to przed wejściem SUKCES 10 - i tu mam na osiedle zasugerujecie im, aby zamiar zaszaleć. Amatorski założyli kaski na głowy. Kto wie, Zarządzie Wspólnoty. Na waszej pieczątce nie ma numeru lokalu odpadnie kawał stropu i tragedia pod jaki należy dostarczyć murowana.

STRONA 2


BRUKOWIEC OSIEDLOWY

MARZEC 2010

Wynik Wspólnota zakończyła d o n i e b a . C a ł y p l a n stratą w wysokości prawie przepchnięcia tego spotkania po 20.000PLN. myśli dewelopera runął. I z tego Dostaliśmy również budżet c o o b s e r w o w a ł e m d z i ę k i na 2010 rok z którego wynika, działaniom kilku osób. Reszta że za odśnieżanie w czerwcu s i e d z i a ł a i ł y k a ł a p a p k ę zapłacimy - 1300PLN a za prace p o d a w a n ą p r z e z Z a r z ą d wraz z ogrodnicze i utrzymanie zieleni W s p ó l n o t y przedstawicielem dewelopera. zapłacimy w grudniu 3500PLN. Zarząd Wspólnoty zamierza wysyłać do swoich Członków również karki świąteczne oraz okolicznościowe, bo przeznaczył na to 2160PLN rocznie. Trochę dziwne, bo Pan od dewelopera powiedział na spotkaniu, że wrzucenie informacji do skrzynki na listy jest równoznaczne ze skutecznym powiadomieniem. mamy europejskie skrzynki. Ciekawi mnie również, że prawnik za którego płacimy 6000PLN rocznie nie wyśmiał pojmowania prawa przez przedstawiciela dewelopera. Nie rozumiem tylko 3000PLN rocznie na koszty telekomunikacyjne. Komu je sponsorujemy? A co oznacza przy wodzie wspólnej za 13800PLN rocznie pozycja „straty”? I teraz najlepsze. Skoro płacimy 222384PLN rocznie za „Utrzymanie czystości i porządku” to kryje się pod pozycją „Wynagrodzenie administratora” za jedyne 109200PLN rocznie. Nikt nie raczył nawet odpowiedzieć na pytania z sali. Temat przeniósł się na kwestię podziału głosów. I to naprawdę, ktoś odrobił lekcję. Jeśli uda się to co sobie zaplanowało kilka osób, możemy skutecznie przejąc władzę w Wspólnocie. Deweloper nie był przygotowany na ten ruch. A kolejne pokrętne interpretacje prawa przez jego przedstawiciela wołały o pomstę !

Przeszliśmy do sprawy Regulaminu Porządku Domowego Wspólnoty Mieszkaniowej. Porażka, kochani. Daliście się wciągnąć w dyskusje na temat dokumentu, który widzieliście pierwszy raz na oczy i zaczęliście dyskutować o psich gównach na osiedlu i o tym czy jak psy będą srały za ogrodzeniem to czy będzie Wam to przeszkadzało czy nie. Ktoś nawet zwrócił uwagę na fakt, że na parkanie od strony wejścia na osiedle wiszą banery prywatnych placówek oświatowych. Pewnie przeżyłbym fakt, że to reklama państwowego przedszkola albo pobliskiej podstawówki. Ale na tej reklamie ktoś robi hajs a my z tego nic nie mamy. Za tą reklamę byśmy odmalowali co roku bramy i furtki. Przedstawiciel dewelopera uciął rozmowę pytaniem retorycznym „Czy to naprawdę przeszkadza”. Ciekawi mnie kto i ile na tym zarabia. Skoro jeśli ktoś chce wywiesić reklamę albo szyld na części wspólnej musi mieć na to zgodę Wspólnoty. Szkoda, że temat nie został pociągnięty. Komuś by skoczyła pewnie lekko gula gdyby przestało wpadać do kieszonki co miesiąc kilka stówek.

nie maja aktów notarialnych. Moim zdaniem, Wspólnota nie ma możliwości zmuszenia ich do płacenia. Deweloper raczej też ma związane ręce. Jedynym możliwym wyjściem jest naciskanie na dewelopera celem szybkiego podpisania aktów notarialnych z pozostałymi nabywcami. I myślę, że z korzyścią zarówno dla nas jak i dla nich. Będą mieli w ręku akt notarialny a my co miesiąc wpływy z ich czynszu. Jednak z tego co widzę, deweloperowi nie spieszy się w sprawie aktów notarialnych. Myślę, że sprawa drgnie, jak uda się przepchnąć zmianę sposobu przeliczania głosów na - właściciel to jeden głos. Wspierajcie w walce z deweloperem tych, którzy nie mają aktów notarialnych. Korzyść będzie obustronna. Wszystkie te gadania i dochodzenie swoich racji spowodowało, że sprawa najważniejsza, czyli poprawianie wszystkich fuszerek dewelopera zeszła na ostatni plan. I tutaj Prezes Wspólnoty wykazała się totalnym „lajkonikiem”. Na prośbę z sali aby na pytania kierowanie do niej podpowiadała ona wywołało sporą konsternację na przedstawicielu dewelopera. Okazało się, że P re z e s W s p ó l n o t y n i e m a bladego pojęcia, gdzie znajdują się gniazdka oraz liczniki których przejęcie znała za SUKCES numer 5 swojego władania Wspólnotą. Inne pytania pozostawały również bez odpowiedzi.

Jedyny pozytywny efekt to Ocenę obecnego Zarządu dyskusja co robić z tymi, którzy Wspólnoty pozostawiam WAM nie płacą czynszu. Ustalono Robert, Tomek kwestię windykacyjne takich sąsiadów. Ale od razu pojawił się problem co zrobić z tymi, którzy STRONA 3

Chroscickiego 83 03.2010  

Brukowiec Osiedlowy Chrościckiego 83.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you