Page 1


ЗМІСТ 3 Вступне слово 5 Яким був Ваш номер у виборчому бюлетні? 6 Ви не пройшли перевірки 7 «Зібрались в лісі всі тварини…» 9 Вибори?” Не-не, не слышал” 11 Бути чи не бути 13 Post scriptum


Вступне слово Наш проект створено, щоб показати основну проблему сучасної України, комок шерсті в горлі Української незлженості – політична байдужість нашої молоді! Тому ми вирішили висловити свою думку з цього приводу і ми сподіваємось вплинути на ставлення наших читачів до політики. І хоч над цим проектом працювали математики, з математичного тут тільки номери сторінок.

Творчий колектив групи МТС-31


Ви НЕ пройшли перевірку! 21 грудня серед студенів механікоРОЗПОДІЛ ГОЛОСІВ

математичного факультету ЛНУ ім.

ВО "СВОБОДА"

Івана Франка було проведено "УДАР"

опитування щодо недавнього ВО "БАТЬКІВЩИНА"

голосування на парламентських НЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ

виборах. Окрім розподілу голосів між

партіями (дивись діаграму вище) , опитування показало, що студенти зовсім не знають своїх обранців. Компетентність більшості опитаних щодо членів партії за яку вони проголосували, обмежується знанням лідера партії. Ніхто з опитуваних не зміг назвати прізвище другого номера у партійному списку. І навіть більше: коли студентам, котрі віддали свій голос за партію УДАР, показували фотографію Марії Матіос (друга у партійному списку УДАРу) і Таїсії Повалій (друга у партійному списку Парії регіонів) і просили показати другого у партійному списку УДАРу, половина впевнено вказала на представницю регіонів.


ЯКИМ БУВ ВАШ НОМЕР У ВИБОРЧОМУ БЮЛЕТНІ? -Я віддав свій голос з Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, хоча протягом передвиборчої кампанії був агітатором за партію “УДАР”. - Чому проводячи агітацію за одну партію, Ви проголосували за іншу? - Партія “УДАР” забезпечена підтримкою по всій Україні, а Свобода, в основному, могла розраховувати тільки на підтримку західної України. Це перший аргумент. Але головним і вирішальним моментом було те, що “Свобода” – це партія, яка ще не була у Верховній Раді. Я поділяю їхні погляди і хочу побачити, як вони будуть протистояти сучасній владі. - Чи знаєте Ви, хто є другим номером у партійному списку “Свободи” ? - Чесно скажу, що ні. Для мене, насправді, не є важливим те, хто перший і хто останній списку. Справді важливо те, що робить партія, а не хто до неї входить. “Свобода” це “дика” партія. Радикально – дика. І я вірю, що вона зможе принести нові і позитивні зміни.

Лех Назар, група МТМ-33

-Я проголосувала за партію “УДАР” Віталія Кличка. -Якою була мотивація Вашого вибору? -Лідер цієї партії є відносно новою людиною у політиці. Віталій Кличко зібрав чудову коману цілеспрямованих талановитих молодих людей. Ця партія, на мою думку, сьогодні є безперечним лідером на ринку політики. -Чи слідкували Ви за політичною кампанією УДАРу? -Так. Я слідкувала за публічними виступами В. Кличка. Ходила на відкриті зустрічі і концерти. Навіть зареєструвалася на їхньому офіційному сайті, щоб бути у курсі всіх подій. Коли я тільки почала цікавитись діяльністю цієї партії, я в першу чергу прочитала досьє на десяток ї членів, щоб переконатись у тому, що це і правда ті люди, за яких я хочу віддати свій голос і яким хочу довірити долю нашої країни на наступні п’ять років.

Ярова Оксана, група МТС-32


Зібрались в лісі всі тварини,

В одній стороні курка рулить,

Треба закони їм рішать.

В іншій просунули козла,

Хто буде першим, хто вторинним,

А хтось у владу осла тулить,

Давайте всі голосувать.

Тепер та купка не мала.

Балатувались кози, кури,

Потрібно лідера обрати,

Балатувалися слони,

Мають усі голосувать!

Балатувався кіт похмурий,

І тут , звірині депутати,

Балатувалися козли.

Почнуть із ними ігри грать.

І хто за кого голосує,

«Ось той не гідний, бо осел»-

Почався шум, почався гам,

Кричала в весь голос коза.

Ніхто нікого не почує,

«А той поганий, бо козел»-

Головний тут, головний там.

Жужить на дереві оса.


Прийшла пора голосувати,

Ще є лінивці на деревах,

Ідуть на вибори білки.

Не голосують, лінь піти.

За кого голос свій віддати,

Вони ж бо лише у перервах,

Не знають навіть мурашки.

Продовжують життя клясти.

Сліпі кроти, де пальцем тикнуть,

Хоч як у лісі голосують,

Поставлять голочку й кінець.

Та долі кращої не буть.

Вони в землі до всього звикнуть,

Як не осли там владарюють,

На них не вішають вінець.

Козли до гибелі ведуть.

Щурі за зерно, хліб і воду

Тож будь свідомий, милий друже,

Готові голос свій продать.

Ти долю можеш обирать,

Всерівно їм на чиюсь вроду,

Якщо захочеш дуже-дуже.

Й хто в лісі буде управлять.

Тобі ж у «лісі» виживать!


Від сесії до сесії живуть студенти весело. І вибори до Верховної Ради їм не завада. Попри всю вагомість даної події для держави, студенти радше підуть в кінотеатр, аніж відвідають виборчу дільницю. То ж чому сучасну молодь більше цікавить уявний світ кіно, ніж політичне життя країни?


ВИБОРИ? «НЕ - НЕ, НЕ СЛЫШАЛ!» Студенти завжди були найактивнішою верствою населення. Повні ентузіазму і сил, вони беруть активну участь у все можливих акціях, флеш-мобах, об’єднуються у власні організації і відстоюють свої позиції. Але на виборах ця закономірність не спрацювала. «Краще я проведу час з друзями чи подивлюсь цікаве кіно, аніж буду брати участь у цій брудній справі», - так думав не один студент на цьогорічних виборах. Чому я не хочу іти на вибори? Мабуть, тому що ті люди в дорогих костюмах насправді нічого не зроблять для мене, але в час виборів докладаю сил для того, щоб переконати якомога більше виборців, тим самим забезпечити собі «тепле містечко» в кріслі Верховної Ради. А може в усьому винна нав’язлива виборча кампанія, коли на тебе накидаються, як на здобич, з листівками, гаслами, рекламою. З одного боку, хочеться повірити що твій голос щось змінить і таки відвідати виборчу дільницю. А з іншого, настільки остогидла брехливість і наглість політиків, що не хочеться нічого робити, легше просто проігнорувати або піти і «внести» в список нового кандидата, хоч Дарта Вейдера, хоч Вінні Пуха, немає значення. Щодо позитивних моментів, то для багатьох студентів вибори є черговим шансом заробити легкі гроші. Тобі платять за те, щоб ти переконував таких же студентів про те, що кандидат, на якого ти працюєш це найкращий вибір і саме його програма перетворить Україну в рай. При цьому вибір роботодавця здійснюється за правилом «хто більше заплатить», а не «кому я довіряю більше». Саме тому, два друга, одним з яких проводив агітацію за одну партію, а другий за іншу, обоє проголосували за ще іншу партію. І такий приклад не є одиничним в нашій країні. Таке ставлення молоді до політичних процесів в країні обумовлюється недосвідченістю, невпевненістю в завтрашньому дні, недовірою до держави і, як наслідок, політичною несвідомістю. Студенти живуть одним днем, хочуть побільше розваг і веселощів, поменше навчання. Здійснення складного вибору, потребує поінформованості, якої вкрай бракує молоді. Потрібно розібратися в кого які обов’язки, хто і що зможе зробити для мого майбутнього, прочитати програми політичних партій, ознайомитися з списком кандидатів і т. ін. «Це ж скільки потрібно витратити часу і сил! Мені на сесію менше вчити потрібно!», відмовки середньостатистичного студента. «Ні, краще піду і «проголосую» за Чака Норріса». Звичайно йдеться не про всіх студентів, але, на жаль, про їх більшість. Є молоді люди, які справді усвідомлюють усю вагомість обрання нової влади, яка надалі керуватиме їх майбутнім і майбутнім країни загалом. Кожен робить свій вибір: змінити долю чи залишити все як є.


Бути чи не бути ?

12.12.12- у цей символічний день почало свою роботу нове ( 7 ) скликання Верховної Ради. Це магічне поєднання цифер настільки вплинуло на депутатів,що їхній перший робочий день розпочався з бійки. Чи вплинув наш вибір на роботу Верховної ради? Чи ,можливо, це тільки нові обличчя зі старими традиціями? Ось уже майже два тижні наші обранці займають свої робочі місця. Та чи зробили вони щось з того,що обіцяли, йшовши у Верховну Раду? Банальне питання, де і хто сідатиме, стало непідвладним до вирішення мирним шляхом нашим представникам у владі. Знесенний паркан, потрощенні двері, синці і подряпини-так бурхливо розпочалась церемонія відкриття нового скликання. Показати свої боксерські вміння та спритність натискання кнопок колег попартії - це все на що спромоглись наші депутати за цей час. В той час як, найсильніша людина у парламенті не вважає за потрібно показувати свої бійцівські здібності.


Багато депутатів,які вперше складали присягу,зокрема артисти, ще не встигли ознайомитись з державним устроєм України. У нас сформувався парламент без стабільної більшості, але з непохитною опозицією. Якщо наші представники не навчаться цивілізовано вирішувати проблеми,то про жодну раціональну працю не може йти мови. З погляду на такий стан речей у деяких людей може виникнути думка: «А можливо ті,хто не ходили на вибори, мали рацію.» ,а інші просто цим аргументують свою байдужість. У 7-мому скликанні 236 народних обранців вперше складали присягу. Також є дві партії, які жодного разу ще не були у владі. Такий феном відбувся вперше за 21 рік незалежності України. Тому матимемо надію,що саме ці люди зможуть зруйнувати усі стереотипи про Верховну раду та її устрій, вдихнути нове життя у нашу політику.


За годину до здачі матеріалу ситуація майже в усьому нагадувала Верховну Раду. В усьому, окрім застосування сили.

100 людей було опитано 85

написано римованих рядочків,

3

пачок сигарет було викурено

2 кг

43

з яких закінчується на -ть

з’їли цукерок, які залишились від Миколая

1 кг сиру, який залежався в холодильнику


Profile for rostyk chornyy

Стипендію підвищили НА 1000 грн.  

ЦІКАВЕ))))))))))))))))))

Стипендію підвищили НА 1000 грн.  

ЦІКАВЕ))))))))))))))))))

Profile for chornyyy
Advertisement