Page 1

«Червоний гірник» №81 (21506)

1

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 28 жовтня 2014 року

№81 (21506)

ВІВТОРОК

28 ЖОВТНЯ 2014 Р.

Криворізька міська комунальна газета виходить з 7 грудня 1924 року

Вітання

Вибори-2014

27 ЖОВТНЯ – ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ПОЧЕСНОГО ГРОМАДЯНИНА КРИВОГО РОГУ, ЗАСЛУЖЕНОГО СКУЛЬПТОРА УКРАЇНИ

Олександра Васильовича Васякіна

Шановний Олександре Васильовичу! Прийміть теплі та щирі вітання з Днем народження! Натхненною творчою працею Ви прославляєте рідне місто, відкриваєте світу Кривий Ріг з іншого, незвичайного боку – як край обдарованих, неординарних особистостей. Ваші скульптури є справжньою візитівкою нашого міста. Вони прикрашають площі та парки Кривого Рогу, є окрасою відомих колекцій витворів мистецтва. Ви маєте рідкісний дар – відчувати красу та втілювати її у досконалі за формою скульптурні композиції. Як добрий наставник передаєте творчий досвід своїм учням, виховуєте у молодих митців високий естетичний смак і відчуття прекрасного. Тим самим примножуєте культурні та духовні надбання криворізького краю. Бажаю Вам невичерпної енергії, успіху та наснаги у втіленні нових мистецьких проектів! Міцного здоров’я, радості, достатку, теплоти та уваги найрідніших людей. Криворізький міський голова Юрій ВІЛКУЛ

Фото Андрія ТРУБІЦИНА

Анонси

Запрошуємо на День передплатника

У четвер, 30 жовтня 2014 року, об 11.00 у Криворізькому поштамті на проспекті Карла Маркса, 26 відбудеться День передплатника. Під час заходу всі читачі матимуть можливість ознайомитися з новими і вже відомими виданнями, отримати фахову консультацію щодо умов передплати, а також оформити передплату на вподобане видання. Традиційно кожен передплатник, який цього дня оформить передплату, отримає сувенір на згадку, а найбільш активного передплатника чекає ще й суперприз.

Кривий Ріг визначився з парламентарями

Запрошуємо до юриста

Нарешті передвиборна лихоманка позаду. Минулої неділі криворіжці визначились з тими, кому тепер представляти інтереси міста в парламенті. Дільничні комісії відкрилися о 8 годині ранку, як це і передбачено. Як нам пізніше розповідали на дільницях, де довелося побувати, знайомлячись з ходом голосування, організаційно та технічно всі були забезпечені необхідним. Комісії зібралися в повному складі. Хіба що дошкуляла морозна погода, що для жовтня в наших краях, погодьтесь, незвично. На відкриття дільниць уже чекали перші виборці.

Підсумки підбиваються

  

В окружних виборчих комісіях триває підбиття результатів голосування на виборах до Верховної Ради України. На час підготовки інформації маємо такий результат: по округу №31 оброблено 98,97% бюлетенів.

33,38% виборців

проголосувало за Костянтина Павлова,

26,31% – за Віталія

Олійника,

11,06% – за Костянтина Караманіца.

По округу №32 оброблено 91,30% бюлетенів.

24,60% виборців проголосувало за Андрія Гальченка,

Сову.

Реклама

По округу №33 оброблено 65,90% бюлетенів.

По округу №37 оброблено 92,46% бюлетенів.

волосы

28,47% виборців

38,77% виборців

до

проголосувало за Костянтина Усова,

21,32%

– за Олега – за Інну Рубан, Малачевського,

20,49% 11,60% – за Світлану

Традиційний прийом червоногірничанського юриста, викладача Криворізького факультету Національного університету «Одеська юридична академія» Олени Анатоліївни Березовської відбудеться у четвер, 30 жовтня, з 16 до 18 години в редакції газети «Червоний гірник» за адресою: пр. Металургів, 28. Якщо ви потребуєте кваліфікованої відповіді на запитання правової тематики, запрошуємо на прийом. Передплатники «ЧГ» отримують консультацію безкоштовно, тож не забудьте взяти з собою абонемент про передплату.

проголосувало за Дмитра Шпенова,

14,83% – за Дмитра Зубрія,

7,45% – за Володимира 10,04% – за Олексія Соколовського.

Мудрого.

На жаль, підрахунок голосів не обійшовся без ексцесів. І знову, спочатку, у центрі уваги опинився округ №33. Цього разу там повідомили про «замінування» приміщення, де знаходиться окружна виборча комісія. Правоохоронці оперативно перевірили приміщення на наявність вибухівки, і вже за короткий термін комісія продовжила підрахунок голосів виборців. За цим стало відомо про «замінування» Довгинцівського райвиконкому, де розташована окружна виборча комісія округу №32.

Покупаем только 1, 2, 3 ноября

12000 и часы çà 1 êã â æåëòûõ êîðïóñàõ грн.

Кривой Рог, Соцгород, ул. Олейникова, 20, САЛОН ПРИЧЕСОК «СТИЛИСТ». Рекламний відділ «ЧГ»

понеділок-п’ятниця з 9.00 до 18.00 Тел. 067-743-79-02 e-mail: reklama@rminer.dp.ua

.


2 Подробиці

www.girnyk.com.ua

Вітання

Шановні ветерани й мешканці міста!

Сьогодні ми відзначаємо одну із знаменних дат нашої історії — 70-ту річницю визволення України від фашистських загарбників. У цей святковий день ми висловлюємо щиру подяку ветеранам та вклоняємося їм за безсмертний подвиг, мужність і самовідданість, високе почуття обов'язку, проявлені у воєнні та повоєнні роки. Ви для нас є взірцем справжнього патріотизму, вірності та любові до рідної землі. Шановні наші батьки, дорогі ветерани, ваш великий подвиг назавжди збережеться в народній пам'яті! Щиро бажаю вам міцного здоров'я ще на багато років, любові та пошани, миру й спокою, злагоди та благополуччя! Криворізький міський голова Юрій ВІЛКУЛ

Дорогі земляки, шановні наші ветерани! Найщиріші вітання усім вам з визначною датою – 70-річчям визволення України від фашистських загарбників!

Скільки б років не відділяло нас від страшного лихоліття Великої Вітчизняної війни, ми з глибокою шаною і вдячністю будемо пам’ятати про тих, кому зобов’язані щастям жити, ростити своїх дітей та онуків, мріяти про щасливе майбутнє. Неймовірно важкою ціною заплатив наш народ за мир на рідній землі, звільненій від ненависних окупантів. Приклад патріотичної самопожертви, героїчної відданості старших поколінь, що не жалкували в ім’я Батьківщини свого життя, – це найкращий взірець і головний наказ нам, нащадкам. Ми завжди будемо звіряти з ним свої моральні цінності та власну спрямованість на головні, добрі, рішучі і справжні вчинки. Наш беззаперечний обов’язок – зберегти історичну правду про великі битви воїнів-визволителів, про трудові подвиги тих, хто кував Перемогу у тилу та піднімав з руїн міста і села. А ще свята наша справа – турбуватися про ветеранів, бути гідними їх подвигів і докладати усіх своїх сил до утвердження миру, згоди та громадянської гармонії на українській землі. Доземний уклін кожному з воїнів-ветеранів, які і сьогодні серед нас. Вічна пам’ять – полеглим героям. Від усієї душі зичимо вам, земляки-криворіжці, щастя, здоров’я і добробуту. Хай спокій і затишок, благополуччя і тепло будуть у ваших оселях. Хай непохитна віра у мирне і прекрасне завтра рідного міста та України наповнює наші серця оптимізмом і новими силами! З глибокою повагою народні депутати України Сергій ГЛАЗУНОВ, Вячеслав ЗАДОРОЖНИЙ, Юрій ЛЮБОНЕНКО, Костянтин ПАВЛОВ, Дмитро ШПЕНОВ

Дорогі ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій! Щиро вітаю вас із 70-ю річницею визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Роки Великої Вітчизняної стали для всієї України часом важких випробувань. Наша Батьківщина одна з перших прийняла на себе несподіваний та важкий удар вермахту Німеччини. Незламна віра в Перемогу, нескорена жага до свободи від завойовників, палкий патріотизм стали тими нездоланними бастіонами, об які розбивалися навали загарбників. Я схиляюся перед мужністю, відданістю та подвигом фронтовиків і працівників тилу, перед подвигом тих, хто не повернувся з ратного поля. Як і мільйони вдячних нащадків, щиро вдячний вам за величезний внесок у Перемогу, в післявоєнне відновлення народного господарства. Ми назавжди в неоплатному боргу перед вами, шановні ветерани. Зичу вам здоров’я, благополуччя та вдячних нащадків. Народний депутат України 7 скликання Сергій БАЛАНДІН

Відповідно до Указу Президента України від 13 квітня 1999 року № 374 у першу неділю листопада в Україні відзначається професійне свято – День працівника соціальної сфери. З цієї нагоди у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Кривому Розі Дніпропетровської області проводитимуться урочисті збори працівників відділення із запрошенням представників органів місцевого самоврядування, органів влади, соціальних партнерів. Будуть здійснені заходи матеріального заохочення працівників відділення, вручені почесні грамоти та подяки за високий професіоналізм і успіхи у виконанні трудових обов’язків, вітатимуть заслужених працівників соціальної сфери – колишніх працівників відділення.

З нагоди професійного свята поздоровляємо всіх працівників соціальної сфери. Шановні колеги!

Вітаємо Вас з професійним святом – Днем соціального працівника. Бажаємо Вам доброго здоров’я, Безмежного людського щастя, Невичерпної енергії та благополуччя. Нехай доля завжди береже Вас І дарує лише радісні дні, Нехай таланить Вам У всіх Ваших добрих справах. Добра і злагоди Вам, життєвого та Творчого довголіття.

«Червоний гірник» №81 (21506)

Вівторок, 28 жовтня 2014 року

В Днепропетровской области на выборах в Верховную Раду убедительно победил «Оппозиционный блок» «Несмотря на массовые нарушения во время избирательного процесса и в день голосования, несмотря на издевательства власти и радикалов над демократией и давление на оппонентов, жители Днепропетровщины поддержали «Оппозиционный блок», который одержал убедительную победу в нашей области. «Оппозиционный блок» набрал более 24%, на 5% опередив ближайшего конкурента – «Блок Петра Порошенко». Жители Днепропетровщины выбрали мир, уверенность в зав­трашнем дне и восстановление промышленности», – сказал Александр Вилкул, один из лидеров «Оппозиционного блока», сообщает сайт политической партии «Оппозиционный блок». «Несмотря на давление власти и радикалов, мы не сдались и смогли защитить выбор наших избирателей. Все наши члены «Оппозиционного блока» и международные наблюдатели фиксировали все нарушения, которым будет дана соответствующая правовая оценка. Можно с уверенностью сказать, что эти выборы на Днепропетровщине стали для власти проигрышем, политическим Сталинградом – они получили первое крупное политическое поражение», – подчеркнул Вилкул. Эта победа далась оппозиции в условиях беспрецедентного прессинга.

Представители «Оппозиционного блока» в день выборов очень тесно взаимодействовали с европейскими наблюдателями. «Мы следим за каждым протоколом, за каждым вводом данных в компьютерную систему. Мы фиксировали на фото и видео все попытки манипулирования, давления и подтасовок результатов голосования», – сказал Вилкул. Он подчеркнул, что «Оп­ позиционный блок» выполнит все свои предвыборные обещания. Первым законом, который подаст в новой Верховной Раде «Оппозиционный блок», будет закон о защите и поддержке украинских семей, пострадавших от катастрофической поли-

тики власти, обвалившей гривну, допустившей рост цен на все, уничтожившей рабочие места, заморозившей социальные программы и пенсии. Кроме того, «Оппозиционный блок» примет и реализует план восстановления промышленных регионов, и будет ежедневно давить на власть с тем, чтобы она выполняла свои обещания. «Власть могла уничтожить бигборды, наружную рекламу… Но она не смогла и мы никогда не позволим ей это сделать – уничтожить уважение людей к самим себе, их желание жить в мире и в единой стране, с уверенностью смотреть в будущее», – сказал Александр Вилкул.

Александр Вилкул:

«Сейчас главное – защитить выбор людей»

Александр Вилкул, один из лидеров «Оппозиционного блока» в день выборов находился в Днепропетровске. На итоговой пресс-конференции политик обратился со словами благодарности к землякам – жителям Днепропетровщины и жителям промышленных регионов, которые пришли на выборы, несмотря на угрозы и запугивание, а также вооруженных людей на избирательных участках, как это было на Донбассе. «Вы – настоящие герои. Вы время избирательной кампании пришли на выборы отстоять свое и более 200 – во время дня гоправо на мир, защиту, стабильную лосования. В том числе стрельба работу и мы вас не подведем. возле избирательного участка в «Оппозиционный блок» сделает Кривом Роге. Теперь, я думаю, все, чтобы оправдать доверие картина более ясна, и понятно, жителей Днепропетровщины и почему я в Днепропетровске. промышленных регионов, как и Чтобы лично контролировать делали это всегда», – сказал Алек- честный подсчет голосов, чтобы не позволить радикалам искасандр Вилкул. Внеочередные выборы в зить голос народа», – подчерВерховную Раду – самые важ- кнул Вилкул. Представители «Оппозициные и самые грязные выборы в истории Украины. «О каких онного блока» в день выборов чистых или честных выборах очень тесно взаимодействовали может идти речь, когда был «по- с европейскими наблюдатебит» новый «рекорд» беспре- лями. «Мы следим за каждым дела – около 500 нарушений во протоколом, за каждым вводом

данных в компьютерную систему. Мы фиксировали на фото и видео все попытки манипулирования, давления и подтасовок результатов голосования. Мы не позволим украсть ни один голос. Сейчас главное – защитить выбор людей», – сказал один из лидеров «Оппозиционного блока».

Активність голосування у Кривому Розі, за даними ЦВК, приблизно відповідала загальнодержавним показникам, за невеликим винятком:

52,34% –по 31 округу прийшли віддати свій голос виборці,

ВВД ФССНВУ в м. Кривому Розі

49,32% – по 32 округу, 49,92% – по 33 округу, 46,67% – по 37 округу.


«Червоний гірник» №81 (21506) Вівторок, 28 жовтня 2014 року

На часі 3

www.girnyk.com.ua

Урочистий прийом

Все починається з дороги З нагоди професійного свята – Дня автомобіліста і дорожника у виконкомі міської ради відбувся урочистий прийом кращих з кращих працівників цієї галузі. Міський голова Юрій Вілкул тепло привітав іменинників і подякував їм за сумлінне й відповідальне ставлення до своєї роботи. Керівник міста зауважив, що сьогодні на 96 міських пасажирських маршрутах працює понад 2,5 тисячі водіїв, які своєю повсякденною роботою створюють комфортніше життя криворіжцям. – Щодо ремонту доріг, то в нас були грандіозні плани, на мільйони і мільйони гривень, але надто складна ситуація в нашій державі, на жаль, не дозволила їм збутися, – сказав, зокрема, Юрій Григорович. – Та й за цих умов міською владою разом з промисловими підприємствами зроблено немало. Було покращено дороги і міського значення, і асфальт­не покриття в житлових мікрорайонах. Вірю, що нас чекають кращі часи, а отже, і розслаб­лятися собі не дозволимо. Будемо працювати ще краще на благо криворізької громади. Юрій Вілкул вручив грамоти виконкому міської ради найдобросовіснішим автомобілістам і дорожникам. Микола КРАМАРЕНКО. Фото Андрія ТРУБІЦИНА

Оголошення

Актуальні питання ведення бізнесу у 2014 році

До уваги суб’єктів господарювання! В рамках виконання заходів Програми розвитку малого й середнього підприємництва в місті на 2013-2014 роки, затвердженої рішенням міської ради від 28.12.2012 №1577, буде проведений семінар для суб’єктів господарювання за тематикою «Актуальні питання ведення бізнесу у 2014 році». На семінарі планується розглянути питання щодо змін у податковому законодавстві та податкової реформи у 2015 році, сплати військового збору, особливості сплати відсотків по банківських вкладах, змін у діючому законодавстві. Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у зазначеному заході, який відбудеться 03.11.2014 об 11.00 у міському комунальному закладі «Палац культури імені Артема» за адресою: вул. Бикова, 2. За більш детальною інформацією звертатись до управління розвитку підприємництва виконкому міської ради (каб. 512) або за телефоном 92-25-89.

В Жовтневом районе открыли обновленный мемориал

В парке Жовтневого района завершились работы по благоустройству территории братской могилы воинов, погибших в годы Великой Отечественной войны. Проект осуществлялся в рам- и установлены бордюры. Вокруг наследие своим детям и внукам. ках Программы социального парт- плит с именами погибших воинов – Несмотря на экономические нерства компании Метинвест и городских властей Кривого Рога. Один миллион гривен на реализацию данного проекта выделен Центральным горно-обогатительным комбинатом Группы Метинвест. В ходе работ был обновлен сам монумент, а также восстановлен Вечный огонь. Полностью заменены гранитные надгробные плиты с именами погибших, установлено новое освещение, а также благоустроена территория, прилегающая к мемориальному комплексу. Возле братской могилы установлены лавочки и урны для мусора. Тротуарная плитка на территории монумента заменена в полном объеме. Снятое покрытие, ранее находившееся вокруг монумента, передано управляющей компании жилым фондом Жовтневого района для повторного использования в районных программах по благоустройству. Перед братской могилой уложен новый асфальт

разбиты и благоустроены клумбы. – Для каждого из нас этот мемориал – символ нашей общей незыблемой памяти, – сказал в своем выступлении народный депутат Украины Константин Павлов. – Это одно из святых мест, связанных с незабываемой историей Великой Отечественной войны. Наша искренняя благодарность всем, кто внес свой вклад в обновление мемориального комплекса. Он всегда будет иметь для криворожан особую духовную ценность. Ведь мы не просто говорим о том, что необходимо сохранить историческую правду о Великой Отечественной войне и оставить ее всем последующим поколениям. Мы действительно передаем это главное патриотическое

Що сталося?

Международный наблюдатель Милослав Рансдорф дал свою оценку обстрелу машин возле избирательной комиссии в Кривом Роге

Стрілянина по вулиці Леніна Ця резонансна пригода сталася в обідню пору 26 жовтня, у день виборів народних депутатів України в ЦентральноМіському районі, поблизу магазину «Саксагань», що неподалік окружної виборчої комісії №33 (вулиця Леніна). Там, за попередніми даними, з автомата та мисливської зброї було обстріляно легковик іноземного виробництва, в якому знаходилися двоє чоловіків. Водій і пасажир отримали нетяжкі поранення. На місці інциденту зібралося чимало перехожих, деякі пов’язували стрілянину зі спробою залякати виборців... Цього ж дня, о 17.00, начальник міського УВС А.О. Гречух зібрав пресконференцію для представників ре­ гіональних мас-медіа. – Відповідально заявляю, що стрілянина по вулиці Леніна зов­сім не пов’язана з виборами до Верховної Ради України, – заявив Андрій Олексійович. – За даним фактом уже порушено кримінальне провадження. Є підозрюваний у замаху на життя людей. Це – Матросов Владислав Во-

лодимирович, 1988 року народження, житель Центрально-Міського району. Він втік з місця пригоди і пересувається нині на іномарці, але ми його інтенсивно шукаємо. На ім’я Матросова зареєстровано три одиниці мисливської зброї та револьвер. Він раніше не був судимий, не притягувався до карної відповідальності і тому має такий арсенал. Судячи по відстріляних гільзах, саме з вищевказаної зброї і велася Матросовим стрілянина по іномарці, в якій знаходилися його кривдники, однак точно про це знатимемо після проведення відповідних експертиз. У результаті інциденту маємо двох затриманих, вони ж і постраждалі – поранені в результаті стрілянини по іномарці. Це жителі Тернівського району. Обидва раніше мали проблеми із законом: притягувалися до карної

и политические трудности, Цент­ ральный комбинат группы Метинвест реализовал еще один проект Программы социального партнерства. – сказал Павел Тимошенко, гене­ральный директор ПАО «Цент­ ральный ГОК» Группы Метинвест. – В канун 70-й годовщины освобождения Украины от немецко-фашистских захватчиков мы завершили реконструкцию братской могилы. Этот проект имеет особое значение с точки зрения памяти. Поколения в будущем и наши современники должны помнить о подвиге советских солдат в войне 1941-1945 годов. Нам бы очень хотелось, чтобы гостями в мемориальном комплексе были не только ветераны, но и молодые люди – здесь созданы все условия для посещения. А Вечный огонь, который мы также восстановили, будет напоминать о том, что наша память о героях Великой Отечественной войны также будет вечной!

відповідальності за крадіжки, пограбування, а також операції з незаконним обігом наркотиків. В автомобілі затриманих виявлено 3 вогнепальні пістолети (два ТТ і один іноземного виробництва), а також автомат АКСУ. Їх боєздатність перевіряємо. Що ще відомо по цьому кримінальному факту. Вранці 26 жовтня між Матросовим і двома тернівчанами в масках у Цент­рально-Міському районі виник конфлікт. Закінчилося все тим,

що у Матросова було відібрано гроші – 46 тисяч гривень. Щодо постраждалих. В одного – непроникаюче поранення живота, яке не є небезпечним. Його, до речі, затримали бійці міліцейського підрозділу «Кривбас». А от у другого, виявленого в 200 метрах від іномарки, вогнепальне поранення передпліччя та шиї. З ними працюють наші оперативники. Слідство триває.

Микола КРАМАРЕНКО. Фото Ігоря КВОЧКИ

Международный наблюдатель, депутат Европарламента Милослав Рансдорф, узнав об обстреле двух автомобилей возле окружной избирательной комиссии 33 округа в Кривом Роге, срочно выехал на место события. По итогам общения с очевидцами и свидетелями происшествия международный наблюдатель дал свою оценку происходящему. «Как бы это ни было связано с выборами, в любом случае, такие происшествия пугают людей и являются средством запугивания избирателей. Для ситуации, в которой сейчас находится Украина, итак не слишком высокая явка. И подобные случаи, как в Кривом Роге, безусловно, являются недопустимыми. Это также негативно влияет на имидж страны», – сказал Милослав Рансдорф.

Герої не вмирають

Пам’ятаймо про мужнього захисника Вітчизни Юрія Горошка Під час виконання військового обов’язку в зоні антитерористичної операції обірвалося життя славного сина України Юрія Устимовича Горошка. Наш земляк, який останнім часом працював на газовій заправці ТОВ «Дніпрорегіонгаз», був мобілізований на службу на схід держави 6 вересня поточного року, а 20 жовтня під час бойових дій загинув у місті Артемівську. Треба наголосити, що Юрій Устимович не залишився байдужим до ситуації, яка склалася на сході нашої країни, і добровільно виявив бажання захищати свою Батьківщину. Пішов служити солдатом у ЮРІЙ ГОРОШКО 43-ій батальйон територіальної оборони... З усіма військовими почестями Юрій похований на Алеї Слави Центрального кладовища Кривого Рогу. Вдовою залишилася дружина Юрія, і без батька двоє дорослих дітей. Але місто піклуватиметься про цю родину і ніколи не забуде свого мужнього сина.

Криворізький міський голова Ю. Вілкул, Криворізька міська рада та її виконком висловлюють глибоке та щире співчуття родині

ГОРОШКА Юрія Устимовича, водія 3-ї роти охорони 43-го батальйону територіальної оборони, солдата, який загинув, виконуючи військовий обов’язок у зоні антитерористичної операції. Він був відданим, мужнім сином України. Світла пам’ять про нього назавжди залишиться у серцях земляків.

Довгинцівська районна в місті рада, її виконавчий комітет та всі мешканці Довгинцівського району висловлюють щире співчуття рідним і близьким солдата 43-го батальйону територіальної оборони

ГОРОШКА Юрія Устимовича,

життя якого обірвалося під час виконання військового обов’язку у зоні антитерористичної операції. Юрій Устимович був мобілізований на службу 6 вересня 2014 року. Юрій Устимович не залишився байдужим до ситуації, яка склалася на сході нашої країни, та добровільно виявив бажання захищати свою Батьківщину. Горошко Юрій Устимович залишиться назавжди живим у наших серцях і пам’яті як взірець любові до Батьківщини та патріот нашого народу. Світла і вічна пам’ять герою.


www.girnyk.com.ua Місто можливостей

Новини законодавства

Благодійна допомога тимчасово звільнена від податку

Прийнято Закон України № 1668-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги», яким тимчасово, на час проведення антитерористичної операції, благодійна допомога, що надається на потреби її проведення, звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Так, суми коштів, отримані волонтерами (внесеними до відповідного Реєстру) на банківські рахунки для надання благодійної допомоги на користь АТО, не включатимуться до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб. Крім того, тимчасово, на період проведення АТО, без обмежень включатимуться до інших витрат звичайної діяльності платника податку на прибуток підприємств суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Уряд спростив процедуру введення споруд в експлуатацію

1 жовтня внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України №461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів», що спростило декларацію про введення в експлуатацію об’єктів, які починали будуватися шляхом подання повідомлення. Громадяни, які починали будівництво шляхом подання повідомлення, вказуватимуть у Декларації лише інформацію про об’єкт, замовника; дані щодо повідомлення про початок будівельних робіт; інформацію про поштову/будівельну адресу; реквізити документа, що посвідчує право власності/користування земельною ділянкою; характеристику індивідуальних житлових, садових, дачних будинків; інформацію про проведену технічну інвентаризацію об’єкта будівництва. Таке рішення ухвалене, щоб полегшити громадянам оформлення документації про введення в експлуатацію садибних та дачних будівель. Зміни до декларації збережуть час та зусилля громадян і стануть черговим кроком на шляху до втілення нових принципів державного управління.

Обговорення Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість

На Урядовому порталі оприлюднено проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість», який розроблено на виконання Закону України від 31 липня 2014 року №1621-VІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (далі – Закон №1621). З 1 січня 2015 року запроваджується система електронного адміністрування даного податку. Порядок електронного адміністрування ПДВ допоможе підприємцям відкрити та закрити рахунки у системі електронного адміністрування податку на додану вартість; складати податкові накладні та розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в умовах дії системи електронного адміністрування ПДВ; механізми проведення розрахунків з бюджетом із застосуванням рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ. Зауваження та пропозиції до проекту закону приймаються до 2 листопада 2014 р. на поштову адресу розробника: 04655, МПС, м. Київ-53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної роботи з питань оподаткування; електронну адресу – dpspdv@ukr.net. Надійність та зручність «електронного звітування» підтверджує те, що на сьогодні поданням звітності через Інтернет скористалось близько 90% юридичних осіб та 70% підприємців, котрі знаходяться на обліку в Криворізьких об’єднаних податкових інспекціях. Для «електронного звітування» Державна фіскальна служба пропонує до використання програмне забезпечення, повний перелік якого наведено на сайтах ДФС www.sfs. gov.ua та www.ACSKIDD.GOV.UA. До відома: на першому поверсі Криворізької центральної податкової інспекції (пр. Дзержинського, 42, кім. 112а) підприємців міста та Криворізького району чекають фахівці Акредитованого центру сертифікації ключів, який безкоштовно видає електронний цифровий підпис для відправлення звітів електронною поштою. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном (056) 404-06-95.

«Червоний гірник» №81 (21506)

Вівторок, 28 жовтня 2014 року

Особистість

У добрих справах – солідарні Криворізька громадськість, а надто підприємницька спільнота, не залишаються байдужими до подій в Україні. Сьогодні про нагальні cуспільні проблеми і шляхи їх подолання ми говоримо з головою Криворізької міської профспілкової організації «СОЛІДАРНІСТЬ», керівником фонду «Сприяння військовим частинам Криворізького гарнізону Збройних сил України» Наталією Патрушевою. – Наталіє Вікторівно, розкажіть, будь ласка, про основні засади діяльності вашої організації? – Профспілка заснована в 1998 році та нараховує у своєму складі до 10 тисяч осіб – підприємців і трудові колективи підприємств приватної форми власності. Організація переймається проблемами приватних підприємців, відстоює їхні права у судах, надає консультації та веде роз’яснювальну роботу, у тому числі підвищення правової освіти суб’єктів господарювання; розробки внутрішніх нормативних документів; узгодження колізійних питань, що виникають між суб’єктами господарювання та органами влади; участі в розробці та обговоренні проектів нормативно-правових актів; організації від-

починку, лікування, оздоровлення та Наталія дозвілля членів Патрушева профспілки. – У зв’язку з подіями в країні коло нагальних проблем розширилось? – Так, нині ми об’єднались для допомоги військовослужбовцям у ремонті казарми, не залишили без належної уваги потреби вимушених переселенців з Донеччини та Луганщини, підтримали й дітей, котрі приїхали відпочити в криворізький табір «Корчагінець» зі східних регіонів, надали допомогу військовикам у забезпеченні засобами захисту. При профспілковій організації створено благодійний фонд та відкрито спеціальний рахунок для цільових надходжень коштів.

НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ

Я щиро вдячна всім тим, хто відгукнувся. – Ви дієте спільно з міським штабом допомоги? – Так. Усе це разом з міським штабом допомоги криворізьким військовослужбовцям, які виконують свій військовий обов’язок, і особисто його головою Гальченком А.В. Саме на засіданні штабу вирішуються питання використання благодійних коштів, враховуючи першочергові потреби військовослужбовців. Усе проходить відкрито і прозоро. При цьому дещо дивує поведінка керівників окремих громадських організацій, які замість конструктивного діалогу по вирішенню спірних питань лише кричать та підбурюють людей, хочуть підірвати стабільність у місті, заявляючи, що захищають міську громаду, в той час як представляють інтереси щонайбільше 50-ти членів своєї організації. 50 – це також багато, але це не криворізька громада і заяви від неї робити неправомірно. Підтримали мене в цьому підприємці, які є членами профспілкової організації «Солідарність», міська координаційна рада з питань розвитку підприємництва, членом якої я і є, підприємницька громадськість.

В рамках вивчення нагальних питань підприємців взаємодії з контролюючими, дозвільними органами, критику надсилайте СМС-повідомленнями за телефоном 068-8-700-700. Формуємо рейтинг бюрократів!

Допомога

Криворіжці – землякам в АТО Криворіжці продовжують допомагати військовослужбовцям, які несуть свою службу в АТО, використовуючи всі можливі шляхи. Це і здійснення ремонту військової техніки, придбання теплих речей, продуктів харчування, військового спорядження. Товаровиробники продуктів харчування до свого професійного свята провели акцію по збору коштів для військовослужбовців: ними на рахунок фонду «Сприяння військовим частинам Криворізького гарнізону Збройних сил України» перераховано близько 30000 грн. Ці кошти буде використано на придбання теплих речей.

Згідно з розпорядженням міського голови від 02.10.2014 №209-р «Про організацію та проведення ярмарків «Золота осінь», у місті проведено ярмаркові заходи, у ході яких було організовано благодійні акції по збору коштів на потреби військовослужбовців. У благодійних акціях взяли участь школярі, студентська молодь, працівники закладів осві-

Криворіжцю, не будь байдужим, допоможи своїм землякам!

ти, які на ярмарку продавали власні вироби, виготовлені своїми руками. Не залишилися осторонь і виробники сільськогосподарської продукції, продуктів харчування.

Інвестиції

Індустріальний парк «Кривбас» – важливий крок на шляху залучення інвестицій у місто Кривий Ріг як потужне промислове місто, де в достатній кількості наявні території браунфілдів та грінфілдів, не залишився осторонь такої економічно вигідної тенденції, як індустріальний парк. Управлінням економіки виконкому міської ради та Інститутом розвитку міста Кривого Рогу розроблено Концепцію створення індустріального парку на земельній ділянці площею 34,07 га в межах промислового району «Коломійцевський», у східній частині міста. За результатами засідання постійно діючої міжвідомчої комісії при Мінекономрозвитку, Держінвестпроекту

України було рекомендовано внесено індустріальний парк «Кривбас» до Реєстру індустріальних парків України. Це означає, що Кривий Ріг отримав вагомі переваги для забезпечення потоку інвестицій у місто, адже включення до Реєстру надає ряд преференцій, а саме – можливості отримання державної підтримки у вигляді безвідсоткових кредитів (позик) та цільового фінансування на безповоротній основі для облаштування індустріальних парків. Завдяки індустріальному парку очікується 2245 робочих місць, а об’єм інвестицій сягне 250 млн. грн.

Працевлаштування

Як одержати допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності?

Відповідно до ст. 27 п. 1 Закону України «Про зайнятість населення» безробітним з числа застрахованих осіб, які виявили бажання провадити підприємницьку діяльність, виплачується допомога по безробіттю одноразово для організації такої діяльності. Здійснюється вона у розмірі розрахунку за рік. У середньому ця сума складає близько 18 000 грн. Умови надання одноразової виплати допомо- підтримки служби зайнятості, одержавши однораги безробітному: вік старше 18 років; наявність зову виплату допомоги по безробіттю для органістрахового стажу; відсутність вакансій прийнятної зації підприємницької діяльності у сфері торгівлі, роботи протягом місяця, підвищення кваліфікації надання послуг населенню, інформаційних технона курсах «Основи бізнес-планування в підпри- логій, розваг та відпочинку. Колишні безробітні ємницькій діяльності», самостійно розроблений стали успішними керівниками перукарень (мкрн бізнес-план, позитивний висновок комісії центру 5-ий Зарічний, вул. Мелешкіна), туристичних агензайнятості щодо здійснення одноразової виплати, цій (вул. Мусоргського, пр. Миру), торгової мережі прийняття рішення про здійснення одноразової магазинів з продажу дитячих товарів (мкрн 5-ий Зарічний, вул. Лермонтова), об’єктів ресторанного виплати директором центру зайнятості. З початку року вже 150 громадян у місті роз- господарства (вул. Балакіна). Повір у власні сили почали самостійну підприємницьку діяльність за – стань підприємцем!

Регуляторна діяльність УВАГА! Публічні слухання з питань здійснення регуляторної політики (Центр надання адміністративних послуг «Муніципальний центр послуг м. Кривого Рогу», площа Радянська, 1):

Рішення виконкому міської ради: – від 08.04.2014 №114 «Про затвердження міської маршрутної мережі пасажирського транспорту», 05.11.2014 о 16.00. Проекти рішень міської ради: – Про затвердження Положення про організацію роботи з видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою, відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів та анулювання таких дозволів, 14.11.2014 о 16.00.

Виконавець: управління розвитку підприємництва виконкому міської ради

4


«Червоний гірник» №81 (21506) Вівторок, 28 жовтня 2014 року

Архіваріус 5

www.girnyk.com.ua

Солдати Великої Перемоги

Підпис на урядовому бланку Знамено наче пливло над головами. Зал підвівся та емоційно супроводжував урочисте дійство. Тоді, в 1950 році, наземний і підземний Кривбас вшановував розвідників надр з Центральної геологічної партії. Вона визнана найкращою по всій галузі всього Союзу. Криворіжці в присутності зачарованих земляків приймали на постійне зберігання знамено від Ради Міністрів СРСР. Прапор вручили начальнику Центральної геологорозвідувальної партії фронтовику Анатолію Пітаде. За п’ять років до того він був саперним комбатом. Другим перед прапором при- просто не встигнуть залишити хилив коліна ще один учасник підбиті палаючі потвори. Ніхто бойових дій – Петро Чорноду- не знає, скільки наших танкістів бов. Про нього ця розповідь. Фо- згоріло заживо у череві «Валентографія, де зображені геологи- тайна». Його гусениці придатні хіба що з туземцями «іменинники» на воювати. Американці фоні Прапора Радневдовзі взагалі зняміну СРСР, вивела ли ці танки з озброавтора цих рядків єння. Значно на це на рідних Петра Івавплинули рекламації новича. Спочатку відгукнулася дочка, з воюючої Червоної а потім і син ЧорАрмії. нодубова. До речі, А та «сумгаїтська» молодший з цього група з Північнороботящого роду – Кавказького фронкавалер двох ордету свого дочекалася. нів Трудової Слави. Прибув ешелон ноСин присвятив їх веньких танків «Т-34» П.І. Чорнодубов з Нижнього Тагілу. батьківським фрон(1983 рік) Звичайно, тоді сумчатовим – Вітчизняної війни 2 ступеня і Червоної Зірки нин не знав, що він стане криво– військовим орденам і трудо- ріжцем і в 1994 році буде зустрівому «криворіжсталівському» – чати тагільчан у Палаці культури Жовтневої Революції. металургів КМК. У 1942-му про Петро Чорнодубов родом із це й мови не йшло. Сумщини. В юності першим у Тим часом ешелон з «тридрайоні опанував «полуторку» і цятьчетвірками» прибув на протягом осінньої негоди тиж- фронт. Він саме стабілізувався. нями вивозив врожаї буряків Через поранення Петро Іваноіз ланів до місць складування. вич на деякий час був змушений Тоді ж хлопчина зрозумів, яке залишити місце механіка-водія. для нього значення мало просто Ще з пов’язками на тілі він відлюдське «спасибі». В 1937 році, значився в боях з 3 по 7 травня через місяць після прийняття армійської присяги, Петра Чорнодубова привітали зі вступом до танкової школи молодших командирів. До війська саме надходила нова на той час техніка – танк Серед друзів-танкістів. Старшина «Т-28». ВчорашЧорнодубов – перший ліворуч у 2-му ряду ній колгоспний водій опановував навички ке- 1943 року за станицю Кримську. рувати цією машиною. В умілих Тоді сержант Чорнодубов викоруках механіка-водія вона явля- нував обов’язки начальника боє­ ла собою грізну силу. І ось танк, постачання танкового підрозділу. важелі якого стискав молодший Фронтові реляції свідчать: «За сержант Петро Чорнодубов, по- період боїв сержант Чорнодубов нісся у свою першу атаку на во- виніс з поля бою 40 гвинтівок, рога. 63 окрема танкова бригада діяла у складі спочатку Південного, а потім – Північно-Кавказького фронту. Від прямого влучення «Т-28» загорівся. Палав, мов смолоскип. Екіпаж залишив його за кілька секунд. «Безлошадних» танкістів вивели у тил. Невдовзі команда опинилася в мирному Сумгаїті. Там наші танкісти мали отримати нову техніку. Через кілька діб вона прибула. Танки «Валентайн» мали американське походження. Союзники нічого задарма на театр бойових дій на території СРСР не надсилали. Наші оглянули технічне поповнення й одностайно… відмовилися від заокеанської броні. Бо вона тонка, навіть куля її пробиває, а бензинові баки В гостях у севастопольців настільки небезпечні, що люди (1974 рік)

Бригада слюсарів. Петро Чорнодубов – крайній праворуч

5 ручних кулеметів, 3 ПТР і 17 автоматів». У ті гарячі дні на Тамані командир 63-ї окремої танкової бригади вручив Петру Чорнодубову медаль «За бойові заслуги». Першу з двох таких нагород, що за часів війни отримав танкіст-сумчанин. Тільки навесні 1944 року арміявизволителька перетнула хвилі Керченської протоки. Разом з піхотою на поромах до кримського берега десантувалися танкові екіпажі. Рота за ротою «Т-34» пішли на Керч. Фашисти місцевість пристріляли, тому й палали на схилах наші «тридцятьчетвірки». Сержант Чорнодубов утретє втратив техніку. Машину залишав через нижній люк. Обпік ногу. Дух перевів у далекій дорозі, на Урал. За новим танком, з тим самим тагільським клеймом. З ним увійшов до Севастополя. В картотеці обліку учасників бойових дій під час Великої Вітчизняної, що зберігається в архіві об’єднаного ДзержинськоДовгинцівського райвійськкомату, вказано: Чорнодубов Петро Іванович – Почесний громадянин Севастополя. На жаль, на офіційному сайті міста-героя серед почесних його громадян нашого земляка не виявили. Свій танк марки «Т-34» старшина Чорнодубов зупинив у Східній Пруссії. Майже одразу після демобілізації фронтовик прибув до Кривого Рогу. Зайнявся постачанням для свердловин Центральної геологорозвідувальної партії. Приймав той самий Прапор Радміну СРСР. Петро Іванович завжди перебував на передовій. Як тоді, на фронті. Підпис звичайного фронтового сержанта на рекламації щодо американського танка «Валентайн» врешті-решт змусив союзників зняти цю техніку з виробництва. Пізніше Петро Іванович тридцять років очолював бригаду слюсарів спецуправління «Укр­ енергочормет». Домни «Криворіжсталі» зводив і ремонтував. Золоті роки. Хоча й нелегкі. До бойових орденів додався трудовий – Жовтневої Революції. Ратоборець і трудар пішов від нас у липні 2000-го.

Де б не були криворіжці

Автограф на спині Наші побачили широкі очі німецьких поліцейських. Ніхто до цього по автобану не нісся таким чином. То Віталій Бондар здивував Європу своєю майстерністю. Майже через усю матінку проїхав, стоячи на мотоциклі і не торкаючись керма. Ось цей пост таки зупинив незвичну процесію. Коли дізнались про суть, успіху побажали, автограф у тодішнього героя німецьких доріг, каскадера із Кривого Рогу Віталія Бондаря попросили. Знайшлися листки паперу, а «столом» стала спина одного з німецьких «даішників». Нагадаємо, що те дійство в 1995 році організував та успішно провів червоногірничанин Микола Крамаренко. На фото – праворуч.

Етюд

Прощання з літом Тихі сплески Карачунів. Останні літні дні. Вода ще тепла. Та мине місяць, другий, береги водоймища вкриються тягучим павутинням. Темнуваті хвилі будуть із пінистим шепотінням набігати на прибережне каміння та піски. Подруги вдивляються у далечінь. Затримайся, літо! Фото кінця 50-х. Сторінку підготував Володимир БУХТІЯРОВ. Телефон 097-2801876


6 Офіційно

www.girnyk.com.ua

ЗВІТ

Повторний з 03.03.14 по 03.09.14 Базовий з 03.09.13 по 03.03.14 Попередній, аналогічний повторному з 03.03.13 по 03.09.13

Період відстеження

про повторне відстеження результативності дії регуляторного акта – № Од. виПоказники Відхилення з/п міру рішення міської ради від 28.08.2013 №2174 «Про внесення змін до Тимчасового порядку розміщення об’єктів містобудування та надання вихідних даних для їх проектування» 1. Вид та назва регуляторного акта, результативність дії якого відстежуКількісні показники ється: рішення міської ради від 28.08.2013 №2174 «Про внесення змін до Тимчасо-9/-5 Нових об’єктів містобудування, за пов’язано зі слабкими рахунок як нового будівництва, так вого порядку розміщення об’єктів містобудування та надання вихідних даних для їх макроекономічними існуючих будівель проектування». 45 54 49 1 ітареконструкції показниками, невизнаспоруд (кількість містобудівних шт. 2. Назва виконавця заходів з відстеження: управління містобудування і архіченістю у політичній та умов та обмежень на забудову зетектури, управління земельних ресурсів виконкому міськради. економічній ситуації мельних ділянок) 3. Цілі прийняття проекту регуляторного акта: удосконалення процедури Суб’єктів господарювання, що є -17/-8 пов’язано зі слабзамовниками в створенні нових одикими макроекономічними розробки та погодження документації для розміщення об’єктів містобудування й 2 об’єктів містобудування (кількість ниць 12 29 20 показниками, невизнанадання вихідних даних для їх проектування. рішень міської ради про затверченістю у політичній та 4. Строк виконання заходів з відстеження: з 03.09.2014 по 03.10.2014. дження містобудівної документації) економічній ситуації 5. Тип відстеження: повторне. Земельних ділянок, на які оформле+100/+24 6. Методи одержання результатів відстеження. Відстеження результативно документи на право користуванпокращено умови для ня (кількість рішень міської ради одиності дії регуляторного акта здійснювалося на підставі статистичних даних шляхом 3 про згоду на розробку землевпоряд- ниць 217 117 93 оформлення права підрахунку кількості: користування земельними ної документації для подальшого ділянками – нових об’єктів містобудування, за рахунок як нового будівництва, так і реконструкоформлення права користування) ції існуючих будівель та споруд (кількість містобудівних умов та обмежень на забуЯкісні показники* дову земельних ділянок); Дотримання принципу верховен- за – суб’єктів господарювання, що є замовниками в створенні нових об’єктів містобудуванзакону та вимог містобудівного 6-баль- 5 4 ства 5 5 ня (кількість рішень міської ради про затвердження містобудівної документації); законодавства суб’єктами господа- ною рювання шкалою – земельних ділянок, відносно яких оформлено документи на право користування Забезпечення права власників (рішення міської ради про згоду на розробку землевпорядної документації для понерухомості на зміну цільового дальшого оформлення права користування). шляхом реконструк5 призначення 5 5 5 Вищезазначена інформація зібрана на підставі матеріалів управлінь містобудуції об’єктів та розташування на -“вання і архітектури та земельних ресурсів виконкому міськради. раніше відведених земельних ділянках нових об’єктів нерухомості Відстеження очікуваної результативності дії регуляторного акта проводилось за Підвищення рівня інформованості Рішення оприлюднено на вебнаступні періоди: сторінці виконкому міської суб’єктів господарювання щодо – повторний період відстеження – з 03.03.2014 по 03.09.2014; ради в мережі Інтернет (www. основних положень регуляторного – аналогічний період у минулому році – з 03.03.2013 по 03.09.2013; kryvyirih.dp.ua у підрозділі акта 6 5 5 5 «Регуляторна політика» – базовий період відстеження – з 03.09.2013 по 03.03.2014. -“розділу «Законодавча база») 7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність та у Криворізькій міській комунальній газеті «Червоний регуляторного акта, а також способи їх одержання. гірник» (від 03.09.2013 №66) Очікувана результативність дії регуляторного акта – рішення міської ради від Примітка*: Оцінка здійснена за 6-бальною системою, за якою: 6 балів – досягну28.08.2013 №2174 «Про внесення змін до Тимчасового порядку розміщення об’єктів то у високій мірі результат якісного показника, 5 балів – досягнуто на 100%, 4 бали містобудування та надання вихідних даних для їх проектування» відстежувалася за – 75%, 3 бали – 50%, 2 бали – 25%, 1 бал – практично не досягнуто. кількісними показниками: 9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнен– нових об’єктів містобудування, за рахунок як нового будівництва, так і реконструкня визначених цілей. ції існуючих будівель та споруд (кількість містобудівних умов та обмежень на забуВідповідно до показників результативності дії регуляторного акта – рішення місьдову земельних ділянок); кої ради від 28.08.2013 №2174 «Про внесення змін до Тимчасового порядку розміщення об’єктів містобудування та надання вихідних даних для їх проектування» він – суб’єктів господарювання, що є замовниками в створенні нових об’єктів містобудуванє актуальним та забезпечує в повному обсязі досягнення визначених цілей, а саме: ня (кількість рішень міської ради про затвердження містобудівної документації); – суб’єктам господарювання – задіяно ефективні механізми співпраці для підтримки – земельних ділянок, відносно яких оформлено документи на право користування будівельної галузі та стимулювання її розвитку на перспективу; (рішення міської ради про згоду на розробку землевпорядної документації для подальшого оформлення права користування). – територіальній громаді – створено можливість будівництва нових об’єктів містоСпособи одержання вищезазначених даних – письмова інформація управлінь будування; містобудування і архітектури та земельних ресурсів виконкому міськради. – органам місцевого самоврядування – забезпечено контроль за діяльністю суб’єктів 8. Кількісні та якісні значення показників результативності дії регулятормістобудування відповідно до чинного законодавства. Враховуючи вищевикладене, даний Тимчасовий порядок забезпечує наявність ного акта. Головним чинником очікуваної результативності регуляторного акта є чіткого порядку оформлення документів для розміщення об’єктів містобудування, покращання діяльності у галузі містобудівної діяльності, урегулювання правових відносин між суб’єктами містобудування. Базою кількісних та якісних показників для не потребує внесення змін, але існує необхідність постійного моніторингу діючого здійснення відстеження обрано 6 місяців діючих показників та наведено у таблиці. законодавства України в зв’язку з його можливою зміною. Голова постійної комісії міської ради з питань регулювання земельних відносин, планування та забудови міста, міської комунальної власності Ю. ІВАНОВ УВАГА! На публічне ознайомлення виноситься звіт про наслідки повторного відстеження результативності дії регуляторного акта – рішення міської ради від 28.08.2013 №2161 «Про Порядок переведення житлових будинків і приміщень (квартир) у нежитлові в м. Кривому Розі», який затверджено постійною комісією з питань комунального господарства 24.10.2014.

ЗВІТ

даних, необхідних для оцінки наслідків повторного відстеження результативності дії регуляторного акта – рішення міської ради від 28.08.2013 №2161 «Про Порядок переведення житлових будинків і приміщень (квартир) у нежитлові в м. Кривому Розі» 1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується: рішення міської ради від 28.08.2013 №2161 «Про Порядок переведення житлових будинків і приміщень (квартир) у нежитлові в м. Кривому Розі». 2. Виконавець заходів з відстеження: управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради. 3. Цілі прийняття акта. Рішення міської ради від 28.08.2013 №2161 «Про Порядок переведення житлових будинків і приміщень (квартир) у нежитлові в м. Кривому Розі» прийнято з метою подальшого вдосконалення Порядку переведення житлових приміщень у нежитлові; ураховуючи вимоги Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно», «Про захист персональних даних», зміни, унесені протягом дії регуляторного акта – рішення міської ради від 24.12.2008 №2926 «Про Порядок переведення жилих будинків і приміщень (квартир) у нежилі в м. Кривому Розі» (рішення міської ради від 29.07.2009 №3353, 22.12.2010 №75, 26.01.2011 №160, 24.10.2012 №1446); для врегулювання правовідносин між суб’єктами господарювання та органами місцевого самоврядування в процесі переведення житлових будинків і приміщень (квартир) у нежитловий фонд. 4. Строк виконання заходів з відстеження: з 03.09.2014 по 03.10.2014. 5. Тип відстеження: повторне. 6. Методи одержання результатів відстеження. Результати відстеження отримано управлінням благоустрою та житлової політики виконкому міської ради шляхом аналізу статистичних даних показників результативності щодо кількості переведених з житлового у нежитловий фонд житлових будинків і приміщень (квартир), обсягу коштів, що надійшли до місцевого бюджету від сплати суб’єктом господарювання грошової компенсації (10% від загальної вартості нерухомого майна /квартири/), визначеної суб’єктом господарювання – суб’єктом оціночної діяльності, що має сертифікат суб’єкта оціночної діяльності, а також кількості звернення громадян стосовно порушення їх житлових прав і інтересів. 7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність дії, а також способи її додержання. Відстеження результативності дії регуляторного акта здійснювалось управлінням благоустрою та житлової політики виконкому міськради спільно з виконкомами районних у місті рад шляхом визначення з наступних показників: кількості переведених з житлового у нежитловий фонд житлових будинків і приміщень (квартир); обсягів коштів, що надійшли до місцевого бюджету від сплати суб’єктом господарювання грошової компенсації; кількості отриманих звернень громадян стосовно порушення їх житлових прав та інтересів; правове врегулювання та формування прозорих правил у сфері адміністративних відносин; стан збереження житлового фонду. 8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

1

2

1

Кількість переведених з житлового у нежитловий фонд житлових будинків і приміщень (квартир)

3 4 5 Кількісні показники перевед. квар.

28

21

попередній аналогічний повторному періоду 03.03.2013 03.09.2013

Показники

Період відстеження базове 03.09.2013 03.03.2014

№ з/п

Одиниця виміру од.

повторне 03.03.2014 03.09.2014

З метою забезпечення державних соціальних гарантій у сфері житлово-комунального обслуговування, приведення існуючих норм споживання житлово-комунальних послуг до їх фактичного обсягу споживання, дотримання принципу соціальної справедливості під час надання пільг і субсидій, на порталі «Криворізький ресурсний центр» (http://krogerc. info) функціонує оновлена рубрика «Допомога держави з оплати ЖКП: субсидії + калькулятор, компенсації + приблизний розмір оплати». Урядом схвалена Постанова Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», що набула чинності з 01.10.2014, якою передбачено призначення субсидії згідно з єдиними для всіх людей соціальними нормами житла. Детально з цією інформацією можна ознайомитися на сторінках вищезазначеної рубрики, що набула нових сервісів користування. У режимі он-лайн у зручний час і спосіб є можливість отримати відповіді на запитання: Хто має право на призначення субсидії? Як розрахувати розмір обов’язкового платежу? Яким чином можна отримати субсидію? Які доходи включаються до сукупного доходу сімей, які претендують на одержання субсидії? На яких умовах враховуватиметься дохід непрацюючих осіб? Кому надається субсидія? На яку площу призначається субсидія? На які норми користування комунальними послугами призначається субсидія? Чи будуть здійснюватися перерахунки сум призначеної субсидії? Куди громадяни можуть звертатись за консультацією у разі виникнення додаткових питань стосовно умов призначення субсидії? Звертаємо увагу, що в рубриці продовжує функціонувати «Калькулятор субсидій», за допомогою якого кожна родина має змогу ознайомитися з порядком призначення житлових субсидій та, у разі необхідності, здійснити в автоматичному режимі попередній розрахунок субсидії на своє житлове приміщення. Якщо з’явилися питання щодо призначення субсидії або компенсації, можна відразу задати їх спеціалістам управління праці та соціального захисту населення виконкому міської ради. Також на сторінці рубрики розміщено «Таблицю розмірів оплати житлово-комунальних послуг осіб, які стали учасниками Програми субсидій», де детально показано, який відсоток потрібно платити за житлово-комунальні послуги, ураховуючи місячну заробітну плату людини. Доводимо до відома про актуальність таких ресурсів на порталі: «Охоронні послуги», «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків», «Житлово-будівельні кооперативи», «Перелік вільних земельних ділянок, на які розроблено детальні плани територій». Запрошуємо мешканців міста скористатися новими можливостями електронних інформаційних ресурсів міста на порталі «Криворізький ресурсний центр». Відділ стратегії розвитку електронних інформаційних ресурсів міста апарату міської ради і виконкому

Вівторок, 28 жовтня 2014 року

УВАГА! На публічне ознайомлення виноситься звіт про повторне відстеження результативності дії регуляторного акта – рішення міської ради від 28.08.2013 №2174 «Про внесення змін до Тимчасового порядку розміщення об’єктів містобудування та надання вихідних даних для їх проектування» на розвиток територіальної громади та бізнес-середовища міста, який затверджено постійною комісією міської ради з питань регулювання земельних відносин, планування та забудови міста, міської комунальної власності 24.10.2014.

До уваги

Актуальна інформація на порталі «Криворізький ресурсний центр»

«Червоний гірник» №81 (21506)

Відхилення в показниках

6

7

14

+7/+14

Обсяг коштів, що надійшли до місцевого бюджету від сплати суб’єктом господарювання грошової компенсації (10% від загальної вартості тис. грн. 2 нерухомого майна /квартири/), визначеної суб’єктом господарювання – суб’єктом оціночної діяльності, що має сертифікат суб’єкта оціночної діяльності)

3

Кількість отриманих звернень громадян стосовно зверн. порушення їх житлових прав та інтересів

177, 1

1

176,3

1

77, 9

+0,800/+99,2

1

Висвітлення інформації щодо житлових прав та інтересів громадян призводить до мінімізації кількості звернень до органів влади

Якісні показники* 1

Правове врегулювання та формування прозорих правил у сфері адміністративних відносин

бали

5

5

5

2

Стан збереження житлового фонду

бали

4

5

5

Дія рішення має прогнозований клімат при переведенні житлових приміщень (квартир) у нежитлові

* Примітка: у вищевказаній таблиці оцінка здійснена за 6-бальною системою, за якою 6 балів – досягнуто у високій мірі результат якісного показника, 5 балів – досягнуто на 100%, 4 бали – 75%, 3 бали – 50%, 2 бали – 25%, 1 бал – практично не досягнуто. Час, що витрачається на виконання вимог рішення, залишається незмінним. Власники (суб’єкти господарювання) житлових приміщень, які переведено в нежитлові, застосовують нормативний акт Криворізької міської ради, який відповідає вимогам чинного законодавства України. Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики» основним положенням регуляторної політики є вимоги до рівня інформованості суб’єктів господарювання та громадян щодо прийнятих міською радою рішень. Джерелами інформації є: – Криворізька міська комунальна газета «Червоний гірник»; – офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради в мережі Інтернет, підрозділ «Регуляторна політика» розділу «Законодавство» (www.kryvyirih.dp.ua). 9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей. Аналіз кількісних та якісних значень показників результативності дії регуляторного акта – рішення міської ради від 28.08.2013 №2161 «Про Порядок переведення житлових будинків і приміщень (квартир) у нежитлові в м. Кривому Розі» свідчить про впровадження цілей, задекларованих при прийнятті, а саме: чітко визначено послідовні етапи щодо вирішення питань стосовно переведення житлових будинків і приміщень у нежитлові, створено належні умови власникам (суб’єктам господарювання) житлових приміщень, які виявили бажання перевести їх у нежитлові, у отриманні ними оцінки нерухомого майна та попередженні можливості виникнення суперечливих ситуацій між ними й органами місцевого самоврядування, створено умови для сприяння розвитку підприємництва в місті; створюються нові робочі місця; умови для розвитку сфери торгівлі, побутового обслуговування, інших сфер бізнесу. Враховуючи вищевикладене, регуляторний акт – рішення виконкому міської ради від 28.08.2013 №2161 «Про Порядок переведення житлових будинків і приміщень (квартир) у нежитлові в м. Кривому Розі», щодо якого проводились заходи з повторного відстеження результативності дії, є актуальним і не потребує внесення змін та доповнень. Секретар постійної комісії з питань комунального господарства Т. КАМАЛЯЄВА

ШАНОВНІ КРИВОРІЖЦІ! СВОЄЧАСНО РОЗРАХОВУЙТЕСЬ ЗА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ


«Червоний гірник» №81 (21506) Вівторок, 28 жовтня 2014 року

Оголошення 7

www.girnyk.com.ua

Профілактиці виробничого травматизму та професійних захворювань – особливу увагу У Законі України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» зазначається, що одним із пріоритетних завдань страхування від нещасного випадку є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаних умовами праці. З метою реалізації профілактичних заходів за 9 місяців 2014 року надано страхувальникам 641 консультацію, представники робочих органів виступали на 6 семінарах, 92 нарадах та взяли участь у проведенні 3 засідань «круглого столу», на яких обговорювалися питання стану охорони праці та профілактичної роботи на підприємствах міста, у засобах масової інформації розміщено публікації та здійснено виступи на радіо. Виконання статутних функцій і обов'язків Фонду з попередження нещасних випадків покладається на страхових експертів з охорони праці, цілеспрямована робота яких значною мірою сприяє зниженню рівня виробничого травматиз-

му. Протягом 9 місяців 2014 року страхові експерти з охорони праці взяли участь в опрацюванні та впровадженні систем управління охороною праці на 75 підприємствах, у роботі 23 комісій з питань охорони праці, у розробці 75 нормативних актів (інструкцій, положень), у розробці 398 профілактичних заходів. Страховими експертами з охорони праці протягом звітного періоду проведено 320 перевірок стану профілактичної роботи на підприємствах щодо створення здорових та безпечних умов праці. При цьому виявлено 1347 порушень законодавства про охорону праці. Усі профілактичні обстеження закінчувалися врученням роботодавцям подань із вимогою

усунення виявлених порушень нормативних актів з охорони праці, вирішення конкретних питань, що виникають у процесі виробництва. У 7 випадках внесені пропозиції Держгір­ промнагляду щодо вжиття необхідних санкцій та притягнення до відповідальності посадових осіб, які допустили порушення законодавства про охорону праці. Дієвим профілактичним заходом, який здійснюється відділенням, слід вважати участь страхових експертів з охорони праці в роботі комісій з розслідування нещасних випадків на виробництві. Це дає змогу впливати на процес розроблення заходів, які в подальшому унеможливлять повторення нещасних випадків за аналогічними причинами, притягнути до відповідальності керівників підприємств, які не створюють умови праці на кожному робочому місці відповідно до нормативно-правових актів, не забезпечують додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Забезпечена обов'язкова участь страхових експертів у розслідуван-

ні всіх нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. За 9 місяців 2014 року на підприємствах, установах і в організаціях, зареєстрованих у відділенні, стався 131 нещасний випадок, в якому постраждали 135 осіб, в тому числі 8 – із смертельним наслідком, 2 групових нещасних випадки, в яких постраждало 6 працівників, в т.ч. 1 смертельно. У порівнянні з аналогічним періодом 2013 року рівень виробничого травматизму знизився на 19% (в 2013 році зареєстровано 162 нещасних випадки, в яких постраждало 167 осіб). Зменшена кількість випадків професійних захворювань – взято на облік 216 страхових випадків професійних захворювань (в аналогічному періоді минулого року – 231). Профілактика нещасних випадків на виробництві значно простіша і економічно вигідніша, ніж витрати на лікування або відшкодування шкоди за втрачене життя. Однак сьогодні ці витрати несе виключно Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних за-

хворювань. Тому й відсутня зацікавленість роботодавця в покращенні умов і безпеки праці. Щодо проблем, які перешкоджають ефективній роботі з охорони праці на підприємствах, – це недостатнє фінансування заходів з охорони праці та створення безпечних умов праці, оскільки фінансування здійснюється роботодавцем переважно за залишковим принципом. Другою проблемою є невиконання в повному обсязі своїх обов'язків службами охорони праці. Безумовно, тільки спільними зусиллями роботодавців, конт­ ролюючих органів, громадських організацій, робочих органів виконавчої дирекції Фонду можливо подолати наявні випадки байдужого і безвідповідального ставлення до безпечних умов праці, забезпечуючи збереження життя, здоров'я та працездатності громадян.

Служба страхових експертів з охорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі Дніпропетровської області

«Дніпрообленерго» повідомляє про відключення електропостачання Шановні мешканці та підприємці міста Кривого Рогу! Протягом листопада 2014 року з метою підвищення надійності електропостачання, якості обслуговування споживачів будуть виконуватися планові роботи з обслуговування Криворізьких міських електричних мереж ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» з відключенням електропостачання в терміни з 10.11.2014 по 14.11.2014 (з 9.00 до 17.00) за адресами: вул. Перекопська, 2-6, Ньютона, 10, Баумана, 2-18, 3-27, 1228, Репіна, 2-22, 1-23, Лауреатів, 13-23, 2-16, Докучаєва, 1-7, 1329, Пржевальського, 1-9, 2-16, 24а, Гьоте, 2-16, Верхоянська, 2-20, Трудовиків, 1-5, 2-16, Постишева, 96-160, 122, 60-70, 42,44,58, Ветеранів праці, 41-45, 42-54, Тайгова, 4-12, Амосова, 19, 21, Пам'яті героїв, 3-15, 4-14, Скочинського, 3-11, 4-14, Панфілова, 1-11, 2-12, Новгородська, 1-11, 2-10, Немировича-Данченка, 3-7, 2-6, Хороводна, 1-7, 2-26, гаражі, Лісового, 29, 30, 31, 32, 33, 36, магазин «Салямі» Лісового, магазин «Слов'янка» Лісового, ЖСК «Схід-37» Лісового, 30, ЖСК «Схід-35» Лісового, 32, ЖСК «Схід-42» Лісового, 36, Гутовського, 35, 51, 53, 55, 57, 59, 61, ЖСК «Веселка-2» Гутовського, 53, ЖСК «Веселка-1» Гутовського, 55, Співдружності, 84, 86, 88, 87, 87а, 89, 90, 104а, 108, ЖСК «Світанок-23» Співдружності, 89, ЖСК «Світанок-16» Співдружності, 87, ЖСК «Світанок-11» Співдружності, 108, кіоск ПП Алексєєва Співдружності, 87а, Обнорського, 21-23, 78-82, 11-17, 66-68, 72-74, ощадкаса, Кириленка, 6, 8, 10, музична школа, Кокчетавська, 2-18, магазин, ГРП-101, Гамарника, 107-109а, 109-127, 133, 137, 137а, 8, Качалова, 53-105, Мелешкіна, 1-9, Харцизька, 16-26, 32-46, 7-13, 11, автосалон, 15, спецодяг «Кассі», 17, 19, 12, 9а, СТО, Упіта, 49, 58-66, 70-72, 35-47, Дідро, 1-11, 2-12, КНС-29, Промислова, 50-72, 7399, Чаплигіна, 75-91, 80-96, 63-73, 68-78, Південна, 80-116, 65-91, 54-76, 41а-63, Шепетівська, 114-122, 113-121, 111, 112, Щоголєва, 75-103, 70-98, 51-73, 46-66, Ковровська, 76-100, 77-103, 64-74, 65-75, Батьківщини, 79-103, 78-104, 53-75, 54-76, Заньковецької, 112, 100, 110, Шполянська, 2-56а, 27-55, 57-91, 58-92, Абаканська, 4-24, 3-23, Іскрівська, 44, 46, Кишинівська, 22-42, 21-41, Футбольна, 2-48, 1-65, Софіївська, 2-6, 12-32, 38, 1-37, 34, 37а, Криленка, 40-62, 39-67, Сормівська, 99, 110, 114, 63-119, 70-120, Баха, 59-79, 68-88, 37-49-79, 40-86, Північнодвінська, 17-81, 42-44, Донецька, 79-127, 58-108, Сухумська, 53-65, 52-70, 40-річчя Жовтня, 70а-108, 83145, Володимирівська, 212а-220, Комунарна, 130а-182, 137а-179, Разенкова, 113-131, 102-118, Софіївська, 114-126-132, 101-117, Вернадського, 193, 197, 205, Вакуленчука, 62-78, 69-83, 83а, Футбольна, 94-140, 137-163, 126а, Попова, 142-194, 135-185, Лугова, 1-15, 19-39, Янки Купали, 1-25, 2-18, Кубинська, 2-40, 1-39, Кириленка, 52-68, 39-59, 69-113, 30-48, 27, 33, 59, Літке, 2-4, 1-11, 17а, Малоархангельська, 2-16, 1-11, Петриківська, 2-10, 1-11, Достоєвського, 2-4, Дадіані, 1-19, Вєсніка, 1-27, 2-20, Блинова, 15а, 17, Гашека, 36а, Пензенська, 48-74, 45, кіоск, Транспортна, 36-60, 37-67, Батуринська, 62-100, Блинова, 2-34, 1-21, Гашека, 2-26, 30-38, 1-23, 26а, 26б, 28, 28б, 30а, Тіпанова, 2-22, 1-11, Батуринська, 87, Вінницька, 5-51, 4-64, Бурятська, 1-19, 2-20, Одеська, 1-35, 2а, 2-18, 20-24, 36, 38, світлофор, 37-59, 60а, 26-34, 40-60, Генічеська, 1-21, Геленджицька, 2-18, 5-11, Вернадського, 125-141, кіоск, 130-214, 149б, Попова, 49-105, 64-116, 62, Софіївська, 39-53, 40-58, Футбольна, 67-85, 52-70а, Вакуленчука, 49-65, 44-62, Серафимовича, 78-130, магазини, склади, Бєляєва, 34-54, 4, 112, 90/1, 90/2, ринок, Софії Перовської, 20, 16, 2, 4, 6, д/к №90, 8, Тесленка, 10, 14, Транзитна, 1-17, 28-42, 19-65, 44-84, 9, Пловдивська, 3-23, 4-28, Іскрівська, 37-59, 63-91, 1, 12, магазин №8, ларьок, магазин, Вятська, 1а, 16, 2а, 4а, 6а, 16, Левітана, 3-23, Улітіна, 3-23, 4-26, Милашенкова, 3-21, 4-24, 30а-50, Сизранська, 3-21, 4-24, Іскрівська, 63-91, Арістова, 1-21, 4-22, Благоєва, 12-22, Кузнецька, 2, 2а-54, Шполянська, 115, 7-25, 8-20, 26-28а, 111, Краснопресненська, 1-25, 6-28, Кириленка, 62-114, Шепетівська, 68-110, 65-109, Заньковецької, 74-108, 73-107, Кільцева, 1-63, 2-644, Низова, 1-17, 2-18, Марійська, 27-63, 26-62, Світлогірська, 2-28, Н/с-31, Донецька, 34а, 34б, Сухумська, 20-50, 50а, 51а, 17-47, 44а, 51а, Пензенська, 102-138, 140а, 140б, 140-184, 93-165а, 95а, Транспортна, 91-88, Північнодвінська, 10-28, 34-40, 7-15, Гаршина, 21-39, пров. Гаршина, 34, 40, 23а, 28а, 54а, 54, 35а, 70, 24-30, 55-67, Старих більшовиків, 4-12, ПП «Претчер», магазин, ПП «Олмат», храм, ПАТ «Криворіжгаз», ПАТ «КИЇВСТАР», вул. Ленська, Верстовського, Канарська, Мировича, Центральна, релiгiйна громада Свято-Катеринiвська парафiя, Зої Космодем’янської, Академіка Павлова, Дворникова, Кропивницького, Симбірцева, пров. Третьякова, комунальний заклад освіти «Криворізький багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр «Натхнення» Дніпропетровської обласної ради», ТОВ «Нова-сервіс», Арістотеля, Глазунова, Должанського, Ползунова, Ширшова, Аліма Солониченка, Люберецька. ПРОСИМО ВИБАЧЕННЯ ЗА ВИКЛИКАНІ НЕЗРУЧНОСТІ. Диспетчерські служби: Центрально-Міський, Дзержинський райони – тел. 9231-19; Саксаганський район – тел. 440-28-57; Жовтневий, Тернівський райони – тел. 66-12-09.

Повідомлення про початок процедури громадських слухань щодо врахування громадських інте­ресів по проекту містобудівної документації: «Детальний план території «Реконструкція машинної будівлі шахти «Південна-Вентиляційна» під комплекс багатофункціонального призначення з АЗК на вул. Волгоградській, 15 в Саксаганському районі». Детальний план території розроблений ТОВ «Біф Будінвест» (архітектор Нетяженко В.О.). Підставою для розроблення вищезазначеної документації є рішення Криворізької міської ради від 24.09.2014 № 2964 «Про розробку детальних планів територій». Наданою документацією запроектована земельна ділянка площею 0,7550 га для реконструкції машинної будівлі шахти «Південна-Вентиляційна», що належить на праві приватної власності ФОП Соболеву А.В., під комплекс багатофункціонального призначення з АЗК. Дана територія відповідно до генерального плану м. Кривого Рогу належить до території промислової забудови Саксаганського району. Існуюча суміжна забудова сформована в основному з будівель та споруд промислового призначення та для обслуговування автомобільного транспорту. В межах зазначеної території розташована одноповерхова машинна будівля шахти площею забудови 847,5 м2, висотою 9,5 м, яка підлягає реконструкції з окремим розташуванням АЗК. Житлова забудова знаходиться на відстані понад 600 м у південному напрямку, тому об'єкт не чинитиме негативного впливу на умови проживання населення.

Продаю № 1151. Два оборудованных торговых места на рынке Соцгорода. Тел. 096-2908870. № 1010. Сено (тюкованное) разнотравье. Тел. 067-9882169, Дмитрий Анатольевич. № 1160. «Кузбасслак». Краску для фундаментов, крыш, заборов, бочек. Доставка. Тел. 067-4940016. № 1164. Гараж 6,5х3,5 без ямы в кооперативе «Горняк», РУ «Сухая Балка». Тел. 067-1393095. № 1228. Участок под застройку с ветхим домом. 7,1 сотки. Документы. Хозяин. Центр. За «Victory Plaza». Цена 20 000 $. Торг. Тел. 097-2981744, +79788016635 (viber).

Куплю № 1163. Покупка ноутбуков за хорошую цену. Тел. 063-9777065.

Загублене

№ 1225. Студентський квиток, виданий КТНМетАУ на ім’я Кандиби Артура Олеговича, вважати недійсним. № 1226. Паспорт, виданий Ц.-Міськ. РВВС 18.12.2000 р. на ім’я Рожила Олега Петровича, вважати недійсним. № 1227. Учнівський квиток серії

Техніко-економічні показники об'єкта реконструкції: рекомендована гранична площа необхідної території земельної ділянки — 0,7550 га, площа забудови — 1863,7 кв.м, площа благоустрою — 5686,3 кв.м, щільність забудови — 24,7%. Планувальними обмеженнями на території є охоронні зони інженерних мереж, лінії регулюванння забудови, санітарні та пожежні розриви, вимоги та умови до забудови. Детальний план території погоджений згідно з вимогами чинного законодавства України. З проектом містобудівної документації можете ознайомитись в управлінні містобудування і архітектури виконкому міської ради (каб. 518, тел. 74-37-65, приймальня 92-13-81, пл. Радянська, 1, 50101). Пропозиції до проекту містобудівної документації подаються громадянами в письмовому вигляді з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил, до відділу документообігу управління організаційно-протокольної роботи виконкому міськради (каб. 122, пл. Радянська, 1, 50101). Пропозиції приймаються до розгляду у місячний термін з дня опублікування даного повідомлення.

НР № 08120019, який був наданий МЦППВ на і’мя Савчук Ганни Андріївни в 2010 р., вважати недійсним. №1229. Свідоцтво про право власності на кв. № 107 у буд. № 9 на вул. ХХVII Партз’їзду на склад сім’ї Моїсеєнко Валентина Василівна, Цапко Любов Федорівна, видане згідно з розпорядженням ЖКК «Криворіжаглобуд» від 11.04.1996 р. № 909, вважати недійсним.

Послуги

№ 1845. РЕМОНТ ХОЛОДИЛЬНИКІВ. ГУМА. БУДИНОК «РЕМПОБУТТЕХНІКА», пр. Миру, 29в, 8. Тел. 40150-38, 067-5993757. Професіоналізм. Гарантія. № 1143. Ремонт телевизоров. Тел. 7462-78, 097-2824057. Кондратьевич. № 680. Перевезу мебель и др. Грузчики. Тел. 401-31-05, 067-5671948. № 1206. Изготовим из металла: ворота гаражные, въездные, ограждения, решетки, двери (с МДФ накладками), козырьки, навесы, вольеры и др. Из МДФ: двери межкомнатные, арки любого размера и цвета. Тел. 401-0417, 050-3213250. № 1205. Ремонт и установка бойлеров, колонок, счетчиков воды, тепла, автоматов от перенапряжения. Тел. 66-05-47, 098-4842663.

№ 1080. Доставим песок, щебень, отсев, шлак, граншлак, цемент (цемзавод), 1-15 т. Тел. 067-9847171, 0962231975. № 281. Спил деревьев. Порезка, вывоз, корчевка, обрезка кустов. Тел. 097-0341978. № 1126. Врезка замков, обшивка, утепление дверей. Тел. 401-35-15, 0982413969. № 1209. Сантехуслуги: установка, ремонт, обслуживание бойлеров, котлов, колонок, счетчиков, санфаянса, фильтров п/в. Замена сантехники, батарей, труб, санфаянса + любые аварийные ситуации. Тел. 098-2126637. Комітет з фізичної культури і спорту виконкому Криворізької міської ради висловлює співчуття головному спеціалісту комітету з фізичної культури і спорту виконкому міської ради Турчин Сергію Вікторовичу з приводу тяжкої втрати - смерті батька

ТУРЧИН Віктора Васильовича Дирекція, колектив інституту «Кривбаспроект» глибоко сумують і висловлюють щире співчуття заступнику директора з господарських питань Басюку Андрію Григоровичу з приводу смерті його батька

БАСЮКА Григорія Олександровича


8

Життя цікаве

Курси валют станом на 27.10.2014 р. (грн. за 100 од.) КУПІВЛЯ Банк

Долар

ПРОДАЖ

Рубль

Євро

НБУ

1295,044

30,974

1639,3962

Укрсиббанк

1285,00

30,60

1630,00

1305,00

33,00

1725,00

ПриватБанк

1290,00

30,50

1630,00

1302,00

32,00

1650,00

Промінвестбанк

1279,00

30,35

1615,00

1301,00

31,55

1665,00 1630,00

РайффайзенБанк Аваль Фінанси та кредит Ощадбанк Укрексімбанк

1280,00

30,30

1304,00

33,00

1750,00

1280,00

30,00

1630,00

1302,00

35,00

1770,00

1280,00

30,50

1638,00

1302,00

33,20

1705,00

1275,00

31,20

1640,00

1295,00

32,50

1693,00

Магнітні бурі ГЕОМАГНІТНИЙ ПРОГНОЗ по Кривому Рогу

28.10.2014 29.10.2014 2:00 2 2 5:00 2 3 17.10.2013 18.10.2013 8:00 3 2 11:00 2 2 14:00 2 2 17:00 2 2 20:00 2 2 23:00 2 2 1. Нема помітних збурень. 2. Невеликі збурення. 3. Слабка геомагнітна буря. 4. Мала геомагнітна буря. 5. Помірна геомагнітна буря. 6. Сильна геомагнітна буря. 7. Жорсткий геомагнітний шторм. 8. Екстремальний шторм.

Оголошення Криворізький медичний коледж ЗАПРОШУЄ

випускників 9-х та 11-х класів

НА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ.

Зустріч відбудеться 8 листопада 2014 р. о 10.00 за адресою: вул. Семашка, 14. Тел. (056) 405-37-68.

Ответы на сканворд

Вівторок, 28 жовтня 2014 року

Сканворд Карточная игра

Передплата-2015 Озероморе, Казахстан

Конская амуниция

«...? Где? Когда?»

Томатный ...

...-Анжелос

Сон наоборот

Мясное блюдо

Низ предмета

Братан Чука

365 дней

Толпа, народ

Греч. буква

Повесть Гоголя Гусар

Корабельный роддом

Юлия в детстве или дома Тепло домашнего очага

И пушечное, и куриное

Звезда Голливуда

Стиль попмузыки

Имя девочки

Мощный смерч

«Е» постаринке

Знать в питье Большой попугай

Поповская униформа Род многолетних трав

Накидка без рукавов

у залежності від строку, на який оформлена передплата через «Укрпошту» з урахуванням поштових послуг

61621

13,19 грн. 38,97 грн. 76,29 грн. 151,37 грн.

Звичайна 37385 1 місяць 14,20 грн. 3 місяці 42,00 грн. 6 місяців 82,35 грн. 12 місяців 163,50 грн.

37386

16,97 грн. 50,31 грн. 98,97 грн. 196,74 грн.

ТЕЛЕФОНИ ДЛЯ ДОВІДОК З ПЕРЕДПЛАТИ: міського поштамту – 92-43-41, редакції «Червоного гірника» – 92-70-70, 92-81-60

Им смазывают царапины

Упражн. гимнастика на кольцах

з 01.01.2015 року

Відомча 1 місяць 3 місяці 6 місяців 12 місяців

«Червяк» Бильяриз «Книги дный джунглей» стукач Ветла

Бильярдный атрибут

Кобра

Национальность Отелло

Европейская валюта

Вартість передплати газети

Пільгова 1 місяць 3 місяці 6 місяців 12 місяців

Кухонная утварь

Амплуа актера

Оркестровая ...

Быстрота движения

Характер цвета

С хвостом и рожками Утка с бантиком

Краска для ресниц

Аттракдля Антилопа цион киллеров

Остатки костра

Птичий символ угрюмости

Дом, Большая убежи- Кормить, как на ... закупка ще

Буква др.-рус. алфавита

«Крюк» в боксе Что ищет философ

Известие, молва

Аэропорт в Лондоне

Людовик

Институт, академия Кладовая, изба

Погода

Середа, 29.10 -1…0°С +10°С Північно-східний та східний, 3-4 м/сек. Чертвер, 30.10 0…+1°С +9°С Північно-східний та східний, 2-4 м/сек.

«Червоний гірник» №81 (21506)

www.girnyk.com.ua

«Родители» педикулеза

«Гірник» – «Динамо-2» – 0:0

Ніхто не хотів програвати… Родзинка протистояння полягала в тому, що динамівці в цьому сезоні дуже невдало грають на виїзді – всього один забитий м’яч і жодної перемоги. Гірники, навпаки, – вдома б’ються гірше, ніж у гостях, до того ж, основна ударна сила господарів – Ілляшов цього дня пропускав матч через дискваліфікацію. Гра з оглядкою на результат – так можна охарактеризувати всі 90 хвилин цієї зустрічі. Команди більше боялися програти, ніж хотіли перемогти. Але почався матч одразу з небезпечного моменту – на 3 хвилині ефектно, через себе бив 25-й номер білоблакитних Роман Яремчук. М’яч летів під перекладину, і Зарубіну довелося неабияк потрудитися, щоб рахунок не було відкрито вже в дебюті поєдинку. «Динамо» набагато активніше за господарів виглядало в першому таймі. Гості грали широко, з підключенням гострих швидкісних флангових півзахисників, гірники ж за весь перший тайм не змогли нанести жодного удару в створ воріт Георгія Бущана. На 17-й хвилині Боровському вдалися хороший фланговий прорив і гострий простріл на «п’ятачок», але замкнути передачу виявилося нікому. «Динамо» відповіло гострою атакою через три хвилини: Яремчук протягнув м’яч метрів 20 і потужно вистрілив по центру воріт – Зарубін насилу відбив м’яч пе-

Головний редактор Ольга КАЛИНЮК Члени редколегії: Володимир СКІДАНОВ (заступник головного редактора) Тетяна ДРЄЄВА (заступник головного редактора) Газета нагороджена орденом «Знак Пошани» Віталій ТКАЧУК (завідувач відділу)

ред собою. А ось добивання у Гемеги не вийшло – в підсумку, після рикошету м’яч пішов на кутовий. У «Гірника» в середині тайму мало що виходило на полі взагалі. Гості ж продовжували тиск: за 10 хвилин до перерви Хоб­ ленко з розвороту б’є з меж штрафного – Зарубін на висоті. Ще через дві хвилини той же Хобленко міг відкрити рахунок – партнери вивели його дальнім пасом «за вуха» захисникам тет-а-тет з Зарубіним, і тут голкіпер господарів виявився вправнішим за динамівця, не давши себе переграти. Ще раз майстерність нашого воротаря перевірили динамівці на 43 хвилині: півзахисник збірної Киргизії Ісраїлов зі штрафного потужним ударом направив м’яч у дев’ятку – черговий сейв записав собі Зарубін. А в доданий суддею час господарі забили гол. Після розіграшу кутового м’яч заметушився у штрафному і Баєнку вдалося відправити його в сітку воріт Бущана. Арбітр показав на центр, але боковий запалив над собою прапорець – поза грою.

Редакція може публікувати статті у порядку обговорення, не поділяючи точки зору автора. Автори опублікованих матеріалів несуть повну відповідальність за підбір та точність наведених фактів, цифр, імен. Газета виплачує гонорар лише за публікацію замовлених матеріалів. За зміст та достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Матеріали під рубрикою «Факти та подробиці» друкуються на правах реклами. Рукописи і фотознімки не рецензуються і не повертаються.

ЗАСНОВНИК: Криворізька міська рада ВИДАВЕЦЬ: Редакція Криворізької міської комунальної газети «Червоний гірник»

ПЕРЕДПЛАТНІ ІНДЕКСИ «ЧГ»: 37385 (звичайна); 61621 (пільгова); 37386 (відомча)

Другий тайм знову жвавіше почали динамівці. На кінець години гри Братков перевірив на міцність поперечину воріт Зарубіна, благо, м’яч зрикошетив не в ворота. А через хвилину кіпер гірників сам мало не привіз собі «подарунок», випустивши м’яч з рук після несильного дальнього удару, – цього разу воротаря підстрахував захист. Ситуація повторилася через три хвилини: Савченко гостро навісив з лівого флангу, Зарубін не втримав м’яч, а Гемега з Яремчуком не розібралися, кому забивати, в результаті Гемега відправив круглого поруч зі штангою. Гірники до цього часу вирівняли гру – вона тепер йшла на зустрічних курсах. Взагалі, я б назвав цього сезону криворіжців командою другого

АДРЕСА РЕДАКЦІЇ: 50027, пр. Металургів, 28. Довідки по редакції: 92-70-70, відділ реклами: 92-97-16. e-mail: rminer@rminer.dp.ua; reklama@rminer.dp.ua ВІД ДРУКОВАНО В ДРУКАРНІ « СТПРЕС » За якість друку газети від­по­­­відальність несе друкарня. 50025, м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12. Тел. 404-35-88.

тайму – його вони проводять завжди набагато сильніше, ніж перший, а кінцівку – особливо. Це зайвий раз довів Боровський, який влучив на 70-й хвилині під перекладину – ледве дотягнувся Бущан. Контратака киян була не менш гострою – Савченко метрів з 25 також смачно «вліпив» у поперечину. Знову на вістрі Боровський – його постріл низом у правий від кіпера кут Бущан у відчайдушному кидку зміг перервати вже на самій лінії воріт. Кінцівка матчу пройшла у взаємних атаках, але було помітно, що втратити три очки обидві команди були готові набагато менше, ніж придбати одне. Ігор КВОЧКА

Індекс – 61621. Обсяг 2 др. арк. Друк офсетний. Замовлення СФ1103. Свідоцтво про державну реєстрацію газети «Червоний гірник» ДП реєстр № 709 від 28.02.2000 р. Газета виходить двічі на тиждень (вівторок, четвер). Рекомендована ціна 85 коп. Разовий тираж 13029 примірників. Тижневий тираж 26397 примірників.

ТЕЛЕФОН ДЛЯ ДОВІДОК ПО ПЕРЕДПЛАТІ «ЧГ» 92-89-01 

Червоний гірник №81 (21506)  

Червоний гірник №81 (21506), 28 жовтня 2014