Page 1

«Червоний гірник» №37 (21560)

1

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 26 травня 2015 року

№37 Газета нагороджена у 1974 році орденом «Знак Пошани»

(21560)

вівторок

26 травня 2015 р.

Криворізька міська комунальна газета виходить з 7 грудня 1924 року

Фото Світлани НІКІТІНОЇ

Велодень-2015

Велика велородина Кривбасу      

Читайте 7 стор.

Социальная сфера

Криворожские депутаты выступили в защиту украинских заемщиков Провальная политика действующего правительства вынуждает людей по всей стране выходить на улицы с протестами. 21 мая участники протестной акции «Финансовый Майдан» требовали от правительства принятия законопроекта №1558-1 «О реструктуризации обязательств по кредитам в иностранной валюте», так как нынешняя власть довела миллионы людей до невозможности выживания. На фоне тотального подорожания продуктов питания, коммунальных тарифов и лекарств, власть вынудила их погашать валютные кредиты по новому курсу, который стал в 3 раза больше, чем был во время их оформления. Из-за по-

Депутатский прием

Вниманию жителей города, избирателей Терновского и Жовтневого районов В общественных приёмных народного депутата Украины Константина Павлова в мае 2015 года прием горожан проводится по следующему графику: 26 мая с 10.00 до 13.00 – исполком Терновского ра­йонного в городе совета (ул. Короленко, 1а); 28 мая с 10.00 до 13.00 – исполком Жовтневого районного в городе совета (ул. Шурупова, 2).

литики нынешнего правительства банки вынуждают простых украинцев отдавать за кредиты суммы, которые превышают в разы их доходы, параллельно отбирая у населения дома, квартиры, автомобили. В защиту украинских заемщиков выступили депутаты Оппозиционного бло­ка, потребовав в Верховной Раде немедленно принять законопроект о реструктуризации обязательств по кредитам. «Обращаюсь к членам «демократической коалиции»! Рассуждая о том, что вы создаете привлекательный инвестиционный климат для иностранных инвесторов, вы тем временем полностью разрушили экономику государства и даже не

смотрите на то, что с самого утра люди под парламентом требуют рассмотрения законопроекта №1558-1 «О реструктуризации обязательств по кредитам в иностранной валюте». Это и есть ваше отношение к тем людям, которые вам доверили страну. Мы требуем немедленно рассмотреть данный законопроект!» – заявил в Верховной Раде народный депутат Украины Константин Павлов. Однако, вместо незамедлительного принятия жизненно важного законопроекта, он был отправлен «на доработку», а на митингующих завели уголовное производство по ч. 4 ст. 296 Уголовного кодекса Украины.

Передплата-2015

Приходьте по гроші Редакція газети «Червоний гірник» продовжить радувати своїх передплатників приємними подарунками. Зокрема, триває акція, за умовами котрої проводяться розіграші грошових призів серед надісланих абонементів на річну, піврічну та квартальну передплату на нашу газету.

Повідомляємо про переможців за підсумками квітня 2015 року: – Сухолєтова О.О. з мкрн. 5-го Зарічного, 65/25 – грошова винагорода 150 гривень; – Майборода Т.І. з вул. Лафарга, 26 – грошова винагорода 100 гривень; – Гнатовський П.П. з вул. Української, 2/187 – грошова винагорода 50 гривень. За підсумками березня 2015 року пере­ могли: – Янковська Катерина Вікторівна з мкрн. Сонячного, 52/86 – грошова винагорода 150 грн.; – Горячко Л.А. з вул. Корнійчука, 1/39 – грошова винагорода 100 грн.;

– Матвєєва Т.Ю. з військового містечка, 1/4 – грошова винагорода 50 грн. Вітаємо переможців! Чекаємо на вас у редакції за адресою: пр. Металургів, 28 (1 поверх, каса). При собі потрібно мати оригінал абонемента про передплату, копії паспорта та ідентифікаційного коду. Крім того, приємний подарунок чекатиме й на тих читачів, хто приєднається до газети в другому кварталі поточного року. Серед тих, хто передплатив газету під час передплатної кампанії, що триває нині, на друге півріччя, розіграють планшет.

Анонси

Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім 27 травня з 11.00 до 13.00 за телефоном 92-77-90 Упродовж цього часу щодо питань житлово-ко­­мунальної те­­матики вас вислухає та допоможе порадою заві­дую­чий від­ді­лом соціальнопобутових питань «Червоного гірника» Едуард Васильович Білик.

Запрошуємо до юриста

Традиційний прийом червоногірничанського юриста, викладача Криворізького факультету Національного університету «Одеська юридична академія» Олени Анатоліївни Березовської відбудеться у четвер, 28 травня, з 16 до 18 години в приміщенні редакції газети «Червоний гірник» за адресою: пр. Металургів, 28. Якщо ви потребуєте кваліфікованої відповіді на запитання правової тематики, запрошуємо на прийом. Передплатники «ЧГ» отримують консультацію безкоштовно, тож не забудьте взяти з собою абонемент про передплату.

На прийом до психолога

Якщо ви не можете впоратися з життєвими негараздами, приходьте до психолога. У редакції газети «Червоний гірник» проводить прийом практичний психолог Наталя Саєнко. Консультації анонімні та безкоштовні. Зустрітися з Наталією Олександрівною ви можете у середу, 27 травня, з 15 до 17 години в приміщенні редакції. Якщо у вас немає можливості завітати особисто, надсилайте запитання на електронну пошту: rminer@rminer.dp.ua (для психолога). Не забудьте вказати контакти для зворотного зв’язку.


2 Подробиці Вітання

Дорогі випускники, школярі! Шановні вчителі, батьки! Щиро вітаю вас із доброю шкільною традицією – святом Останнього дзвоника, що увінчує наполегливу працю учнів, учителів і батьків!

Це хвилюючий і незабутній день для тих, хто переступив поріг школи тільки минулого року, кому цей дзвоник знаменує взяття першої сходинки на довгому й надзвичайно цікавому шляху до вершин знань. А для випускників – це закінчення безтурботної дитячої пори. Попереду – непросте доросле життя, у якому щодня доведеться робити важливий вибір, відстоювати власні думки та відповідати за прийняті рішення. Висловлюю слова щирої вдячності педагогам, які своїми ідеями та професіоналізмом творять наше майбутнє. Усі творчі, інтелектуальні, спортивні досягнення учнів і вихованців Криворіжжя – це результат кропіткої, плідної та відповідальної роботи талановитих учителів, справжніх майстрів, які допомагають досягти нових висот юним криворіжцям. Бажаю всім здійснення найзаповітніших мрій, миру й злагоди, добра й благополуччя, а школярам – гарного літа, змістовного відпочинку та незабутніх вражень! Криворізький міський голова Юрій ВІЛКУЛ

Шановні криворіжці! Від усього серця вітаю вас із Міжнародним днем захисту дітей!

1 червня – це не лише свято для дітей, а й особливий день для декларування необхідності дотримання прав дитини як однієї з головних засад формування гармонійної особистості. Щоб дитинство було безтурботним, радісним і щасливим, кожній дитині необхідні батьківська любов, тепло та родинний затишок. Наші прагнення створити дітям достойні умови для повноцінного розвитку мають втілитися в реальних діях. Сьогодні ми відчуваємо надзвичайну відповідальність за те, аби кожна дитина нашого міста не залишилася без уваги. Адже діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє Кривого Рогу. І саме від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля. Дякую батькам, вихователям, педагогам, соціальним працівникам, громадським активістам за щедрість сердець, щоденну натхненну працю, любов і турботу про дітей. Бажаю нашим маленьким громадянам щасливого дитинства, розуміння від батьків, сяючих посмішок та миру! Криворізький міський голова Юрій ВІЛКУЛ

Обласна спартакіада

Криворізькі депутати знову здобули звитягу! Збірна команда Кривого Рогу вчетверте поспіль стала переможницею в IV Спартакіаді Дніпропетровщини серед депутатів органів місцевого самоврядування всіх рівнів. Вітаємо! – Суперництво проходило в п’яти видах спорту — шахах, шашках, настільному тенісі, міні-футболі, волейболі, – інформує заступник голови комітету з фізичної культури та спорту виконкому міськради Олександр Ступак. – Наша команда, набравши 930 очок, посіла перше місце, друге — за депутатами Магдалинівського району, третє завоювала команда депутатів облради. Зокрема, у шахових баталіях найкраще виступила депутат міськради Юлія Данкова, якій серед жінок не було рівних: у підсумку криворізькі інтелектуали посіли другу командну сходинку п’єдесталу, шашисти — третю. Наші тенісисти задовольнились п’ятим місцем. А ось волейболісти у гострій боротьбі, продемонструвавши хорошу гру, стали срібними призерами (це, зокрема, депутати Саксаганської райради Костянтин Бєліков, Валерій Беззубченко, В’ячеслав Колмаков та депутати райрад — Григорій Горб, Сергій Жеребило, Олег Немченко та інші). Ну а найбільшого успіху добилась футбольна дружина, котра заслужено була найсильнішою в цій обласній Спартакіаді і взагалі набрала найбільше турнірних очок — 300. У переможному складі депутати міськради — Олег Малачевський, Володимир Семеренко, Павло Литвиненко, Ігор Левицький та депутати райрад — Ігор Колесник, Сергій Білоконь, Віталій Польовий та Олег Колодій. Так тримати, депутати!

«Червоний гірник» №37 (21560)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 26 травня 2015 року

На засіданні постійної комісії

Фурам – «НІ», світлофорам – «ТАК» З червня транспортним засобам загальною масою більше 24 тонн або навантаженням на вісь більше 7 тонн буде заборонено рух автомобільними дорогами загального призначення по всій території України з 6.00 до 21.00. Таке обмеження щодо руху фур вводиться і в Кривому Розі. Відповідний проект рішення 22 травня було ретельно опрацьовано депутатами Криворізької міської ради на засіданні постійної комісії з питань комунального господарства Кривого Рогу.

Рух тільки вночі

Необхідність прийняття такого рішення присутнім на засіданні депутатам аргументував начальник управління благоустрою та житлової політики виконкому міськради Олександр Катриченко: «Температура атмосферного повітря вища за +280С призводить до значного нагрівання асфальтобетонного покриття, від чого воно стає м’яким. Рух великовантажного транспорту за таких умов тягне за собою руйнування дорожнього полотна, а отже — значні матеріальні збитки. Саме тому щороку в Україні, а значить і в Кривому Розі, на літній період обмежується рух великих вантажівок». Так, з 1 червня до 25 вересня поточного року великогабаритні вантажівки зможуть пересуватися лише вночі. А з 6.00 до 21.00 вони повинні знаходитися на спеціально облаштованих зупинках або зонах відпочинку, в тому числі

поблизу об’єктів сервісу. За словами присутнього на засіданні постійної депутатської комісії заступника міського голови Григорія Вербицького, такі ділянки для відстою фур у Кривому Розі визначено. Виконання вимог стосовно обмеження руху великогабаритного автотранспорту будуть контролювати співробітники Державної автоінспекції. В телефонному режимі начальник відділу профілактичної роботи відділу ДАІ Кривого Рогу Володимир Кісліченко повідомив «ЧГ», що криворізькі інспектори ДАІ будуть жорстко конт­ ролювати виконання водіями вантажівок зазначених у рішенні Криворізької міської ради вимог та в разі виявлення порушень діятимуть відповідно до чинного законодавства України. Ще раз наголосимо, що часове обмеження руху вантажівок вводиться з 1 червня до 25 вересня поточного року.

Світлофори для «пішохідки»

Наступні питання, розглянуті на засіданні профільної комісії з комунального господарства, стосувалися покращення транспортної інфраструктури міста. Зокрема, вносяться зміни до «Програми розвитку та утримання

житлово-комунального господарства міста на 2015 рік». А саме: додатково виділяються 7,8 млн. грн. на ремонт доріг та 700 тис. грн. на запровадження автоматизованої системи управління дорожнім рухом. Це вже відома та добре зарекомендована серед криворізьких водіїв так звана «зелена хвиля», котра працює, наприклад, на Дніпропетровському шосе. В поточному році «зелена хвиля» «накриє» дорогу від 95 кварталу до виїзду на Кіровоградське шосе у напрямку Києва. «Водії, які вже потрапляли в «зелену хвилю», можуть оцінити її зручність. Здавалося б, швидкість досить невисока: 57-60 кілометрів на годину, повільніше їдеш, однак, у підсумку часу на поїздку витрачаєш менше», – аргументував необхідність прийняття рішення заступник міського голови Григорій Вербицький. Та паралельно з введенням «зеленої хвилі» для водіїв міська влада подбала про пішоходів. Зокрема, на травневій сесії пропонується додатково виділити з міського бюджету 1 млн. 700 тис. грн. для вирішення питання з нерегульованими пішохідними переходами від Дніпропетровського шосе, по проспекту Гагаріна до вулиці Купріна. Всього, як пояснив Олександр Катриченко, будуть облаштовані світлофорами 15 пішохідних переходів. А це суттєво знизить ризик виникнення дорожньо-транспортних пригод.

Дорожній проект

Міст на Зарічному: рух мають відкрити наприкінці літа В лютому поточного року, як ми вже повідомляли, трапився обвал частини лівого укосу моста, що між Зарічним та Рибасовим. Головна причина – демонтаж та крадіжка металоконструкцій, що сталися минулого року. Як наслідок – було припинено рух транспорту. Розуміючи всю важливість мосту на 129 кварталі як засобу транспортного сполучення для десятків тисяч криворіжців, міська влада невідкладно сконцентрувала зусилля на вирішенні проблеми. Питання ремонту мосту та відновлення руху по ньому знаходиться на особливому контро­ лі міського голови Кривого Рогу Юрія Вілкула.

Завчасна робота

Ще взимку в межах бюджетних призначень на 2015 рік управлінням благоустрою та житлової політики виконкому міськради як головним розпорядником коштів, відповідно до вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» проведено процедуру конкурсних торгів на закупівлю робіт з капітального ремонту мосту №7 через річку Саксагань в м. Кривому Розі. З переможцем конкурсних торгів між ТОВ «Придніпров’я» в березні укладено договір на виконання вищевказаних робіт. В міському бюджеті-2015 на ремонт мосту №7 передбачено суму в розмірі 4,5 млн. грн. Ремонтні роботи розпочалися відразу ж з настанням погожих весняних днів. Як зазначив начальник управління благоустрою та житлової політики виконкому міськради Олександр Катриченко, навесні було розібрано 550 м2 дорожнього покриття, прибрано залізобетонні плити, завезено будівельні матеріали, оброб­ лено антикорозійними сумі-

шами металеві конструкції, підготовлено каркас для заливки монолітних залізобетонних перехідних плит, проведено земельні роботи для облаштування зливної системи.

Затримка через столичний бюрократизм

Та все це підготовчий етап. До основних же ремонтних робіт підрядник – ТОВ «Придніпров’я» – не мав законодавчого права приступити. Адже мости належать до об’єктів 4 категорії складності і дозвіл на ведення на мостах ремонтних робіт може надати лише Державна архітектурно-будівельна інспекція України. Але через бюрократичну тяганину такий довгоочікуваний дозвіл на мостові ремонтні роботи місто отримало з Києва аж через 2 місяці з моменту надання всіх необхідних документів – лише в першій декаді травня поточного року.

Складний об’єкт

Відразу ж після отримання дозволу ремонтні роботи на мосту №7 перейшли в активну фазу. «Відповідно

до проектної документації розрахункова тривалість реконструкції мосту складає 6 місяців. На теперішній час ТОВ «Придніпров’я» виконано розбирання 30 м3 асфальтобетонних покриттів проїжджої частини мосту та 65 м2 перехідних плит. Також з боку мікрорайону 5 Зарічний по всій довжині пішохідної частини демонтовано 135 метрів погонних старої пішохідної плити та 65 метрів перильного огородження. Продовжуються роботи з облаштування зливотоку — 32-метрового монолітного залізобетонного лотка для відведення дощової води з території мікрорайонів 4 та 5 Зарічний. Щодо металоконструкцій, то було виконано антикорозійний захист 3600 м2», – дав пояснення стосовно ходу ремонтних робіт начальник управління благоустрою та житлової політики виконкому міськради Олександр Катриченко. Окрім того, КП «Кривбасводоканал» та ДП «Криворізька теплоцентраль» приступили до повної заміни своїх трубопроводів, котрі знаходяться в зоні мосту №7. Зокрема, власними сила-

ми КП «Кривбасводоканал» розпочав роботи з заміни 2-х ниток напірного каналізаційного колектору діаметром 800 мм загальною довжиною майже 270 метрів.

Міст – восени

Наразі роботи на мосту №7 ведуться в три зміни цілодобово. Адже міський голова Юрій Вілкул, беручи до уваги незручності, спричинені закриттям мосту, враховуючи важливість та актуальність вирішення питання відновлення транспортного сполучення між Зарічним та Рибасовим, визначив головне завдання – активізувати ремонтні роботи на мосту, але з дотриманням всіх технологічних процесів. Отже, рух транспорту на мосту №7 має бути відновлено в кінці серпня поточного року. Та ще раз підкреслимо, що затримка в ході реконструкції мосту №7 виникла саме з причини несвоєчасного отримання дозволу на початок ремонтних мостових робіт з Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Світлана НІКІТІНА. Фото Павла ЛІНСЬКОГО


«Червоний гірник» №37 (21560) Вівторок, 26 травня 2015 року

На часі 3

www.girnyk.com.ua

Наука та виробництво

Буде мир – буде розвиток

Екологічна ситуація в Кривому Розі залишається надзвичайно складною. Однак, констатуючи це, доводиться визнати, що для мінімізації шкідливого впливу робиться немало. Цьому свідченням і той факт, що за підсумками минулого року за обсягами викидів наше місто зайняло лише 15 місце. У той час як досі ми стабільно входили до п’ятірки найбільш забруднених. При тому, що за обсягами промислового виробництва Кривий Ріг залишається стабільним лідером, з показниками котрого не може порівнятися більшість з областей. У цьому екологічному прориві наукових досліджень. За словами великою мірою є заслуга й Академії президента Академії гірничих наук гірничих наук України, що об’єднує в України, міського голови Юрія Вілсвоїх лавах майже три сотні відомих кула, в поточному році на 70 відсот­ у світі науковців та виробничників. ків зменшилось фінансування як Серед них не лише вітчизняні фахівці, бюджетної, так і галузевої науки. І але й 26 іноземців. У доробку акаде- це не лише розвиток галузей, але й міків-гірників чимало напрацювань з розробка нових технологій, що дорізних напрямків. Про те, як відпра- зволяло б залишатися конкурентоцювали в минулому році, та плани на спроможними підприємствам, котрі поточний – 2015-й йшлося на черго- забезпечують суттєві валютні надхових річних зборах Академії гірничих дження в бюджет країни. наук, що відбулися днями в Кривому Тож на засіданні одним з голов­ Розі. них питань обговорили перспективу Ситуація в економіці країни та розвитку відділень Академії, що розсвіту суттєво вплинула на розвиток ташовані в різних регіонах країни.

Зокрема, організація активно продовжить працювати над якісною підготовкою як виробничих, так і наукових кадрів. Особлива увага – до розвитку Кривбасу. Зокрема, на ті програми, що забезпечують поліпшення екологічної ситуації в регіоні, використання у виробництві техногенних родовищ, котрі утворилися за роки розробки родовища. Йшлося й про тарифну політику з надрокористування та залізничних

перевезень, що за нинішніх умов не лише не сприяє розвитку бюджетонаповнюючих галузей, а навпаки – ставить їх на межу виживання. Відтак, це зменшує і можливості для співпраці виробничників з науковцями, не даючи шансу на підвищення конкурентоспроможності підприємств. Однак чи не головною умовою стабільного розвитку економіки України, а з цим і вітчизняної науки,

Асоціація міст України

Підготовка до змін адмінпослуг

Наприкінці минулого тижня в нашому місті пройшло засідання секції з питань адміністративних послуг, яке проводилось Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» в рамках проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні» (ДІАЛОГ), який реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). На це зібрання прибули керівники департаментів, управлінь та відділів надання адмінпослуг обласних держадміністрацій та виконкомів міськрад з різних регіонів країни, у ньому також взяв участь заступник начальника управління реформування системи надання адміністративних послуг департаменту реформування публічної адміністрації Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олександр Каменчук. Відкрив засідання заступник міського голови Костянтин Бєліков.

– Разом з великими підприємствами в нашому місті працюють й більше 12 тисяч суб’єктів підприємницької діяльності, – зазначив у вступному слові К. Бєліков. – Вони дають близько третини надходжень до міського бюджету, а тому вимагають уваги з боку влади. Зокрема, й щодо поліпшення надання адміністративних послуг. І тут на місці стикаємось з потребою вдосконалення діючого законодавства щодо цього, а тому на таких ось заходах опрацьовуються пропозиції з вдосконалення надання адмінпослуг. Які потім за допомогою Асоціації міст Укра-

їни, головою якої є мер нашого міста Юрій Вілкул, доносяться безпосередньо до уряду, парламенту та Президента України. Відтак, на нас з вами лежить відповідальність за підготовку необхідних змін. – Для мене головним є почути наявні проблемні питання, з якими стикаються центри надання адмінпослуг, – зазначив Олександр Каменчук. – За ними можу надати перші консультації з поліпшення рівня обслуговування, а якщо не зможемо вирішити їх на місці, то готові їх виносити й на рівень міністерства та пропонувати зміни до діючого законодавства. Зокрема, нині міністерством готується проект закону щодо оптимізації надання адмінпослуг стосовно впровадження дієвих механізмів оскарження. Зараз у разі незадоволення наданою послугою громадянин або суб’єкт господарювання повинен звертатись до Олександр суду, а ми пропонуємо створити Каменчук механізм досудового оскарження. Також хочемо посилити відповідальність за порушення законодавства з надання адмінпослуг. Ці та інші важливі теми розглядались на засіданні секції, під час якого з доповідями виступали Олександр Каменчук, начальник відділу дозвільнопогоджувальних процедур виконкому Криворізької міськради Наталія Романовська, аналітик центру аналізу та розробки законодавства Асоціації міст України Володимир Мягкоход тощо. Учасники взяли участь в обговоренні різних законопроектів щодо оптимізації надання адміністративних послуг та практичних питань впровадження нових законів.

Також учасники зібрання в рамках заходу відвідали Центр надання адміністративних послуг «Муніципальний центр м. Кривого Рогу» та ознайомились з його роботою. Е. МІСЦЕВИЙ. Фото Павла ЛІНСЬКОГО

Мнение

Александр Вилкул: «Безвизовый режим с Евросоюзом

может получить только экономически сильная Украина» В Риге состоялся Саммит Восточного партнерства. Президент Еврокомиссии Жан-Клод Юнкер практически отказал нашей стране в европейской перспективе и получении членства в Европейском Союзе. Не получила Украина и безвизового режима, который давно обещала украинская власть. Эксперты отмечают, что это дело далекого будущего. «Оппозиционный блок выступает за развитие отношений с Европой. Но Украина должна стать равным партнером, а не просителем. Необходимо поднимать экономику, повышать зарплаты и пенсии, обеспечить мир. На это направлены законопроекты Оппозиционного блока, но власть блокирует их принятие. Безвизовый режим с Евросоюзом может получить только экономически сильная Украина», – сказал в Верховной Раде народный депутат Александр Вилкул. «Одна из причин того, что Европейский Союз не просто не предоставляет Украине безвизовый

въезд, а и ужесточает режим предоставления виз, – отсутствие реформ, экономический кризис и резкий рост безработицы в нашей стране. За год закрылись около 250 тысяч предприятий и предпринимателей. Согласно методологии Международной организации труда (МОТ) в Украине уже каждый десятый украинец трудоспособного возраста не имеет работы. С учетом скрытой безработицы этот показатель может быть гораздо выше», – подчерк­ нул Александр Вилкул. «Блокирование наших законопроектов властью приводит к критической ситуации. Приведу всего один пример. В конце марта я зарегистрировал важнейший для Днепропетровска законопроект о выделении 140 миллионов гривен госпредприятию «Южмаш» для погашения задолженности по заработной плате работникам. Но до сих пор документ даже не включен в повестку дня Верховной Рады. Людям лишь частично погашена задолженность,

предприятие остановлено. За это время уволились сотни уникальных специалистов. И многие из них как раз могут получить визу, но не туристическую, а рабочую. И будут работать за границей. А Украина может потерять космическую отрасль», – сказал Александр Вилкул. «Только восстановление мира и возрождение промышленности принесет Украине сотни тысяч рабочих мест. В условиях стабильности и согласия в обществе можно строить дороги, открывать больницы, детские сады. Именно этого сегодня ждут украинцы. Я знаю, насколько это важно – за четыре года мы реализовали в Днепропетровске тысячи проектов. Я призываю депутатов правящей коалиции обеспечить принятие предложений Оппозиционного блока по реальному развитию экономики и социальной защите. Это и будет не на словах, а на деле путь Украины в Европу», – подчеркнул нардеп.

нині залишається забезпечення миру в країні. Як зазначив Юрій Вілкул, Академія виступає за цілісну та незалежну Україну, за припинення воєнних дій та встановлення миру. «Ми всі щиро вважаємо, що тільки такий шлях може привести до розвитку економіки», – підкреслив президент Академії гірничих наук України. Володимир СКІДАНОВ. Фото Павла ЛІНСЬКОГО

Справи комунальні

Дорога на Макулан З настанням сухої погоди в місті значно активізувались ремонтні роботи на автошляхах. Днями до відремонтованих додалась ще одна дорога, що поєднує мікрорайон Макулан з Миколаївським шосе.

– Цю дорогу від вулиці Піхотинської до виїзду з нашого міста в бік Миколаєва останній раз ремонтували років двадцять тому, – розповідає начальник Центрально-Міської дільниці підприємства «Веста­ шляхбуд» Віктор Пашистий. – Зрозуміло, на що за цей час вона перетворилась. Тож місто замовило Віктор відновлювальний Пашистий ремонт цього відрізку, який і був виконаний у травні силами нашого підприємства. Завдяки цьому ділянка довжиною 740 погонних метрів і шириною 9 метрів перетворилась на справді нормальну дорогу, якою, поза сумнівом, тепер із задоволенням користуватимуться криворізькі водії. Для цього тут було покладено 1100 тонн асфальту, проведено попереднє вирівнювання як самого полотна, так й узбіччя, виконано інші обсяги. Потім, звісно, нанесли й дорожню розмітку з використанням спеціальної фарби зі світлоповертальними елементами, аби водіям було легше орієнтуватись в умовах недостатнього освітлення. Як на мене, то без потреби проведення серйозних ремонтних робіт ця дорога прослужить щонайменше років з десять. Е. МІСЦЕВИЙ. Фото автора


4 На часі Новини

Тернівський район Попереду – єврогоризонти

Готується до нової європейської велоподорожі керівник велотуристичного клубу «Горизонт» тернівчанин Яків Волков. Уже на початку червня він разом зі своїми чотирма вихованцями-школярами вирушить у велопохід за маршрутом Львів – Будапешт – Відень. Криворіжці подолають майже 1000 кілометрів європейськими шляхами. А дещо раніше Яків Федорович був одним із організаторів проведення велосипедного молодіжного марафону миру в Тернівському районі.

Фестиваль серед школярів

На стадіоні СК «Північне сяйво» проводився міський тур фізкультурно-патріотичного фестивалю серед школярів «Козацький гарт – 2015». У ньому взяли участь кращі команди з усіх районів нашого міста (це майже сто учнів із різних шкіл). У безкомпромісній боротьбі вікторію виборола інгулецька команда з КЗШ №59, котра представлятиме Кривий Ріг уже в зональному турі цього фестивалю.

Бої майстрів рингу

Вихованці секції «Патріот» достойно виступили в міських змаганнях із боксу «Травневі рукавички». Бої у рингу проводились серед юнаків і дорослих на базі СК «Молодість» ДП «Спорт-Майстер» ПАТ «Центральний ГЗК». Тернівчани завоювали п’ять медалей. Зокрема, серед юнаків у ваговій категорії 48 кілограмів перше місце дісталось учню КЗШ №27 Сергію Петренку, друге – Роману Мінакову з цієї ж школи (в/к 70 кг). Серед дорослих у різних вагових категоріях трійця призерів виглядає так: Володимир Лівак (переможець нинішнього, а також минулорічного турніру), Олександр Рудих (срібна нагорода), Костянтин Бабич (бронзова). Готував хлопців до міського традиційного змагання тренер секції «Патріот» Геннадій Орловський.

Жовтневий район Зігріємо дітей-сиріт теплом сердець

Незабаром 1 червня – Міжнародний день захисту дітей. Це свято і для тих, хто завжди поруч із ними, допомагає дітям стати на ноги, піклується про їхнє майбутнє. Та не всім дітлахам, на жаль, поталанило мати безтурботне дитинство. У Жовтневому районі нині проживає понад 30 тисяч дітей віком до 18 років, із яких майже 500 дітей-сиріт та дітлахів, позбавлених батьківського піклування, 206 малюків, які опинилися в складних життєвих обставинах. Завдяки постійній цілеспрямованій роботі районної влади, за останні п’ять років кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, в дитбудинках зменшилась більше ніж удвічі. В районі сьогодні мешкає 12 прийомних сімей, в яких виховується 23 такі дитини, є 1 дитячий будинок сімейного типу. Зігріємо, шановні дорослі, теплом своїх сердець, увагою й турботою тих юних співгромадян, життя яких не схоже на добру казку, допоможемо їм відчути радість спілкування. Із таким проханням до громадян звертається влада Жовтневого району.

Що показала перевірка…

Нинішнього місяця районна робоча група з обігу алкогольної та тютюнової продукції провела 16 рейдів щодо виявлення фактів порушення правил продажу та споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів. За останні кілька місяців працівниками районного відділу міліції складено понад 500 адмінпротоколів стосовно розпивання пива та появи в громадських місцях у нетверезому вигляді, ще більше 100 – за паління цигарок у заборонених місцях. За продаж пива та цигарок неповнолітнім працівниками відділу кримінальної міліції оштрафовано порушників торгівлі на суму понад тисячу гривень. На сьогодні в Жовтневому районі поблизу навчальних закладів у радіусі 300 метрів знаходиться 43 об’єкти торгівлі, де реалізуються спиртні напої та цигарки. У ході рейду – перевірки цих об’єктів порушень правил торгівлі вже згаданих товарів не виявлено. Та якщо хтось із громадян має факти такого незаконного продажу цих товарів неповнолітнім, може зателефонувати на «гарячу лінію» – 440-32-34, 440-32-37. Підготував Віталій ТКАЧУК

www.girnyk.com.ua

«Червоний гірник» №37 (21560)

Вівторок, 26 травня 2015 року

Міські проекти

Єдність міської влади та нової генерації Кривого Рогу Минулого тижня у конференц-залі головного корпусу Криворізького національного університету відбулася презентація частини проектів, які реалізуються в масштабному міському проекті «Нова генерація Кривого Рогу». Головними учасниками заходу стали ініціативна учнівська, студентська та робітнича молодь, молодіжні громадські об’єднання, представники міського та районних молодіжних виконкомів. – Наша молодь – це потужна сила, яка налічує майже 207 тисяч населення Кривого Рогу. За вами – майбутнє. Нам є про що поспілкуватися. Ми конструктивні, відкриті, відверті й готові до діалогу, – зазначив міський голова Юрій Вілкул. – Сьогодні будуть представлені деякі уже розроблені проекти, котрі становлять 20% від загальної кількості. Це наші бачення та напрацювання, багато з яких підтримуються більшістю криворізького населення. Хотілося б почути активну позицію молоді щодо розвитку міста, адже ваша думка для нас важлива. Начальник управління капітального будівництва виконкому міської ради Олександр Осадчий звітував про вже реалізовані ініціативи та представив заплановані проекти. Серед представлених проектів – продовження реконструкції проспекту Карла Маркса та площі Визволення, зокрема підземного переходу, спорудження спортивнорозважального комплексу навпроти «Льодової арени» в парку імені Б. Хмельницького, реконструкція Палацу молоді і студентів та будівництво притулку для тварин.

Запланована й масштабна реконструкція всіма улюбленого та популярного місця відпочинку на Соцмісті – парку імені Б. Хмельницького. З проектом присутніх ознайомив директор КП «Парк культури і відпочинку імені Б. Хмельницького» Всеволод Качагін: – Територія парку буде умовно розділена на 3 основні зони: розваг, спортивну і спокійного відпочинку. В зоні розваг передбачено будівництво атракціонів та площі для концертних виступів на відкритому повітрі. До спортивної зони ввійдуть плавальний басейн, уже збудована «Льодова арена» та вищезгаданий спортивно-розважальний комплекс. Планується будівництво скеледрому, скейтпарку, Один із проектів – реконструкція футбольного майданпарку імені Б. Хмельницького чика, майданчиків для гри в баскетбол і пляжний та орнітарій. Для зручності волейбол. У зоні спокійного мешканців заплановано обвідпочинку передбачено міс- лаштування парковки на 180 ця для прогулянки з дітьми, автомобілів. По всій теритоневеликий фонтан, а також рії парку знаходитимуться будівництво міні-зоопарку, в велодоріжки для пересування якому розташовуватимуть- велосипедистів, а ще буде нася такі об’єкти, як екзотаріум явна й зона Wi-Fi. В південній

частині парку заплановано облаштування набережної. Через дорогу від парку імені Б. Хмельницького знаходиться колишнє приміщення навчально-виробничого комбінату. Саме в ньому планується створення нового сучасного історико-краєзнавчого музею, в якому буде представлено різні періоди розвитку нашого міста. Співрозробник цього проекту Дмитро Тараненко провів для учасників заходу віртуальну екскурсію всіма залами майбутнього музею. Важливими для міста залишаються й комунальні питання, зокрема ремонт доріг. Начальник управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради Олександр Катриченко презентував проект, що передбачає реконструкцію вулиці Сержанта Рзянкіна, котра з’єднує житломасиви Зарічний і КРЕС, та ремонт дорожнього покриття вулиці Чумацький шлях (від шляхопроводу на колишній НКГЗК до Алахівського мосту). Після презентації проектів розпочалося їхнє обговорення, під час якого юні криворіжці дякували меру Юрію Вілкулу за реалізовані ідеї, що змінили місто на краще, ставили запитання та відкрито висловлювали свої пропозиції. Учасники заходу отримали молодіжну анонімну анкету, в якій мали обрати для Кривого Рогу найбільш актуальні ініціативи та проекти. Нова генерація створює й нове сучасне місто з новою історією, тож не будьте байдужими і долучайтеся до проекту. Ольга МИЗА. Фото Станіслава ЛЕБЕДІНСЬКОГО

Инициатива

Помощь раненым солдатам и беженцам – общими усилиями Александр Вилкул выступает с инициативой объединить усилия всех волонтеров и фондов, которые занимаются оказанием помощи раненым солдатам и временным переселенцам в Днепропетровской области. «Мы должны объединить наши усилия вне зависимости от политических взглядов ради наступления мира и сохранения Единой Украины. Наш Фонд первым в Украине организовал системную поставку продуктов питания и медикаментов для мирных граждан в зону конфликта, а также переселенцам и раненым солдатам в госпитали и больницы Днепропетровска, Кривого Рога и других городов. На сегодняшний день передано около 530 тонн гуманитарной помощи. В том числе – около 50 тонн медикаментов в госпитали и больницы, где проходят лечение раненые. Фонд уже сотрудничает с Международной организацией Красный Крест, ЮНИСЕФ, Международной организацией «Врачи без границ», и мы открыты для сотрудничества во имя сохранения жизней людей», – сказал глава Фонда «Украинская перспектива» Александр Вилкул.


«Червоний гірник» №37 (21560)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 26 травня 2015 року

Сліди «чорних лісорубів» зникають у Кривому Розі

Гостра тема 5

Лише в полезахисній лісовій смузі села Романівка Широківської сільської ради ненаситні браконьєри вирубали понад 300(!) сорока-шістдесятирічних дубів. І ніхто за це не відповів...

– Один, два, десять, тридцять... – не стримуючи гнівного обурення від побаченого, рахуємо з головою Криворізької районної ради Володимиром Мельником усе, що залишилося від величезних дубів, – пеньки в полезахисній лісовій смузі, що розкинулася за селом Романівка. – Це ж просто жах! Якесь середньовіччя! – Та що рахувати, – подає голос Широківський сільський голова Микола Соляник, котрий йде за нами. – Тут їх сотні, таких пеньків, залишених нелюдами. До речі, вони з Кривого Рогу. Але чує моє серце, що тут не обійшлося без «наводки» й наших жителів. Утім, свідомі громадяни, наші односельці, записали номери «Газелі», якою привозили до лісосмуги аж 8 лісорубів з бензопилами та сокирами. Як і годиться в таких випадках, ці дані були негайно передані в Криворізький райвідділ міліції. – І що? – не втримуюсь із запитанням. – А нічого. Довгенько Микола не було звідти відповіді. Соляник І лише зовсім недавно дільничний міліціонер Широкого Владислав Дорошенко, так куценько, мені повідомив: «Знайшли ми «Газель» з такими номерами, але автомобіль записаний на старого чоловіка. А що з того діда взяти...» Всі в павутинні, а дехто з подряпинами, виходимо з хащів. Володимир Мельник тяжко зітхає й промовляє: «На превеликий жаль, ми ще не усвідомили, з якою проблемою сьогодні зіткнулися. Я ж масові вирубки дерев на Криворіжжі порівнюю з такими бідами, як наркоманія та нелегальний збір чорних і кольорових металів. Значне подорожчання газу і паливо-мастильних матеріалів спровокувало заготівлю дров. Загляньте в будь-яку місцеву газету – і побачите десятки й десятки оголошень: «Продам дрова у необмеженій кількості». Звідки в нашій степовій зоні може взятися така величезна кількість дров? Ясно, що їх заготовляють браконьєри. За словами Володимира Сергійовича, щоденно на території сільського Криворіжжя знищується такими людьми, ні – нелюдами, 160180 кубометрів ділового дерева – десятки дубів, кленів, тополь. І практично всі сліди «чорних лісорубів» ведуть у місто. Для підприємств і будинків, які переведені на таке модне – альтернативне – опалення дровами. А ще – для бань, ресторанів, шашличних та фірм, де виготовляється вугілля з дерева.

Володимир Мельник: «Тут ріс дуб, посаджений в післявоєнні роки» запитання. Адже на одного охоронника лісу нині припадають площі з сотнями й сотнями гектарів дерев. Причому ліси та лісосмуги розтягнуті на сотні кілометрів. Об’їхати важко, а обійти зовсім неможливо. Є в цьому питанні й ще одна задавнена проблема. Виявляється, польові лісосмуги не знаходяться на жодному фінансовому балансі. Вони державні, але в той же час – нічиї. Абсолютно нічиї. Лісгосп за ними також не доглядає (своїх лісів вистачає). Що робити? А ніхто толком не знає. – Особисто моя пропозиція така, – розмірковує Володимир Мельник. – Прикріпити до полезахисних лісових смуг тих фермерів, поля яких знаходяться поруч з ними. Але робити це треба швидко і грамотно. Інакше на Криворіжжя, з його нездоровою екологією, чекає масове винищення лісових насаджень. Яке? А хоча б таке, яке маємо в сусідній Херсонській області. Там жителі розхапали лісосмуги «по клаптиках» і вирубали на дрова. Їхатимете на море, звернете увагу: в багатьох місцях замість великих дерев – дубці. Отож, чи станеться це в нас? Не хотілося б так сумно прогнозувати, але зелений пояс навколо нашого міста вже вужчає... Коли верстався цей номер газети Прийнято рішення, що депутати Криворізької районної ради, разом з представниками громадських організацій міста, проведуть своє виїзне засідання на вирубках 300 дубів... Микола КРАМАРЕНКО. Фото автора

Пожежна безпека

Горіла сосна, палала Спекотні дні разом з тополиним пухом значно посилили пожежонебезпечну ситуацію, бо від кинутого недопалка чи бодай від одного сірника може виникнути справжня пожежа. – І такі випадки останнім часом фіксуються все частіше, – розповідає провідний фахівець по роботі зі ЗМІ 3-го ДПРЗ, капітан Служби цивільного захисту України Світлана Чередниченко. – Буквально днями від підпаленого пуху спочатку спалахнула суха трава, а потім полум’я перекинулось і на дерево, яке врятувати не вдалося. В іншому випадку аналогічно спочатку загорівся пух, а потім і купа заготовлених дров, ще б кілька хвилин – і спалахнули б сусідні будівлі, коли б вчасно не загасили осередок займання. А ось у Сакгасанському районі необережне поводження з вогнем спричинило значні матеріальні збитки. Там у гаражах спалювали сміття, а за мить полум’я вже підхопило й автівку, що стояла неподалік, внаслідок чого був спричинений значний матеріальний збиток автовласнику. Відтак, не варто розважатись, підпалюючи непотріб, пух, суху траву абощо, щоб це не призвело до непоправних наслідків. Користуючись нагодою, хочу нагадати й про заборону розводити ба-

Саксаганський район 40 років з любов’ю у серці

2015-й – особливий рік для мешканців Саксаганського району, бо саме в ньому району виповниться 40 літ. Ровесницею району є школа №35, яка стрімко зростала і розвивалась, стала знаною в Україні. А не так давно заслужено отримала статус Криворізького навчально-виховного комплексу №35 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – багатопрофільний ліцей «Імпульс». Отож, у ході підготовки до ювілеїв, на сайті районного відділу освіти започатковано рубрику «Патріотичні перегуки», в рамках якої протягом двох місяців оприлюднюються і до листопада поточного року будуть публікуватися матеріали славної історії закладів освіти під загальною назвою «Історія закладу в історії району». Беручи участь у «перегуках», освітяни звертаються до пам’ятних сторінок з історії закладу, цікавих акцій та ініціатив, пригадують визначних працівників та уславлених випускників. Словом, діляться з саксаганцями своїми спогадами, досягненнями, враженнями і мріями. Таким чином, у віртуальному просторі зростає гармонійний образ освітянської Саксаганщини.

Є ще одна неприємна статистика. Найбільше потерпають у заміському районі від браконьєрів Красінська, Широківська, Веселівська, Орджонікідзенська та деякі інші сільські ради. – Не так щоб і давно, одних зловмисників ми затримали на гарячому, на території Орджонікідзенської сільської ради, – продовжує розповідати голова райради В. Мельник. – Але ті вже встигли спиляти десятки дубів. Як мовиться, тепленькими передали правопорушників міліції. Тепер от все село чекає, яке ж покарання вони понесуть. Дізнатися стосовно покарань за незаконні вирубки їдемо в Криворізьку районну прокуратуру до прокурора Тетяни Леонової. – Минулого року нами зареєстровано аж 16 випадків незаконного вирубування лісових насаджень, – повідомляє Тетяна Іллівна. – Всі вони занесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Але, як не прикро вас інформувати, лише 4 кримінальні провадження дійшли до суду. Тобто, лише 4 особи – виконавці порубок дерев притягуються до відповідальності за скоєні злочини. Це – малоосвічені люди, до того ж ще й схильні до вживання наркотиків та алкоголю, раніше неодноразово засуджені. А от замовники злочинів так і залишилися невідомими. Спіймати «чорних лісорубів» під час вируТетяна бування дерев неподалік Леонова Краматорівки вдалося і працівникам державного підприємства «Криворізьке лісове господарство». Сам директор лісгоспу Сергій Цикалов брав участь у затриманні негідників. – І цю справу, я переконаний, вдасться довести до суду, – наголошує Сергій Павлович. – Нині підозрювані дають пояснення в органах досудового розслідування, як спромоглися спричинити шкоду державі на десятки тисяч гривень. Їм загрожує не штраф, а реальні 3 роки ув’язнення. Чи можуть лісівники захистити насадження від браконьєрів? Смішно виглядає це

Новини

Навчають безпеці

Днями на базі комунального дошкільного навчального закладу №222 відбувся районний показовий «Тиждень безпеки дитини». Спеціалістами продемонстровано ситуацію екстреної евакуації закладу в разі виникнення надзвичайної ситуації терористичного характеру та протипожежного тренування. Керівників цивільного захисту дошкільних навчальних закладів ознайомлено зі змінами в нормативноправовій базі цивільного захисту. Підготував Микола КРАМАРЕНКО

Довгинцівський район Відзнаки – кращим

На базі ЦДЮТ «Дружба» відбулося відзначення кращих учнів та педагогів Довгинцівського району за підсумками 2014-2015 року. Кращих вихованців закладів освіти було відзначено за номінаціями «Юні інтелектуали», «Творчі досягнення», «Спорт та технічна творчість», «Творча родина». Крім учнів, нагороди отримали також їхні наукові й творчі керівники. За особистий внесок у духовний розвиток молоді в номінації «Духовність» відзначено учителя історії та християнської етики школи №108 Б. Табаку, а в номінації «Волонтерський рух» – заступника директора з виховної роботи школи №89 С. Лозенко. Окремо підкреслено особливі досягнення за результатами участі в предметних олімпіадах, захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, в інтелектуальних конкурсах вихованців Криворізького гуманітарно-технічного ліцею №129. За високий рівень організації роботи з обдарованими учнями нагороджено заступника директора з навчально-виховної роботи цього закладу А. Гречук.

«Тиждень безпеки дитини»

гаття в лісах чи лісосмугах, спричинену нинішньою спекотною погодою. Зрозуміло, що люди хочуть побути на природі, посидіти в затінку дерев і засмажити картоплю або зробити шашлик. Для цього лісівники ДП «Криворізький лісгосп» приготували спеціальні місця, де безпечно палити багаття. В усіх інших місцях відкритий вогонь суворо заборонений, а за порушення цієї заборони винуватці притягуються до адміністративної, а в окремих випадках, залежно від наслідків, й до кримінальної відповідальності. Закликаю прислухатись до цих настанов, тим самим ви збережете цілими і природу, і власні гаманці. Е. МІСЦЕВИЙ. Фото Павла ЛІНСЬКОГО

У відповідності до плану основних заходів цивільного захисту Криворізької міської ланки Дніпропетровської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту на 2015 рік, відбулося міське показове методичне заняття в рамках проведення «Тижня безпеки дитини» в комунальному санаторному ДНЗ №111 на тему «Дії керівного складу формувань цивільного захисту, персоналу і учасників навчально-виховного процесу при загрозі та виникненні надзвичайної ситуації». Програма складалася з кількох етапів. Закінчився захід показовим виступом роботи службової собаки та караулу ДПРЧ №6. Підготував Е. МІСЦЕВИЙ


6 Комуналка Новини

Дзержинський район Про оздоровлення та бюджет

Ще кілька днів, і пролунає фінальний дзвінок чергового навчального року. Для малечі починаються канікули, а для дорослих знов актуально — чим зайняти дітей у цей час. Організація оздоровлення й відпочинку дітей та молоді в літній період 2015 року стала основним питанням на черговому засіданні райвиконкому, що відбулося днями. Крім того, на ньому погодили звіт про виконання районного бюджету за 1 квартал та розглянули ще майже чотири десятки рішень, що стосуються забезпечення життєдіяльності Дзержинського району.

Творча «Троянда»

У травні виповнилося 15 років жіночому клубу «Троянда». Відзначали своє свято «трояндівці» в Центрі дитячої творчості Дзержинського району. Свято вийшло на славу. Лунали слова привітання від почесних гостей – завідувача відділу у справах сім’ї та молоді райвиконкому О. Малахової, депутатів міської та районної рад, голови Дзержинської районної організації ветеранів Є. Філоненко, членів молодіжного виконкому району. За активну життєву позицію та вагомий вклад у діяльність жіночого клубу «Троянда» найактивніші його учасники отримали грамоти райвиконкому. Святковий концерт, солодкий стіл та подарунки від гостей стали гарним доповненням до привітань.

ЦентральноМіський район «Це не повинно повторитися»

До Дня пам’яті жертв політичних репресій у КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» відкрито виставку пам’яті жертв політичних репресій, на якій представлено архівні документи, фотоматеріали, документи з сімейних архівів. Знайомиться з нею і молодь району. Днями на інформаційну годину «Це не повинно повторитись», проведену біля експозиції виставки, завітали старшокласники школи №20. Учні з увагою послухали розповідь наукового співробітника музею Людмили Шаповалової про ті важкі часи, коли було репресовано велику кількість керівників підприємств, передовиків виробництва. Цих людей, яких напередодні відзначали урядовими нагородами, – арештовували і знищували, морально та фізично. Цілими групами арештовували робочих на рудниках, в інших галузях промисловості. Велику втрату в ті часи понесли культурно-просвітницькі заклади та народна освіта. Захід продовжився ознайомленням з експозицією виставки, діалогом з учнями, у яких виникло багато запитань.

«Червоний гірник» №37 (21560)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 26 травня 2015 року

Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім Пропонуємо вашій увазі звіт з чергового сеансу зв’язку з читачами, складений виключно за зверненнями городян щодо житловокомунальних питань та нашими відповідями на них.

Телефон газівників

– Живемо удвох з чоловіком, та вже обидва – старі та немічні, – жаліється Митрофана Семенівна з сел. Горького. – А нам потрібно з’ясувати ситуацію з газовими нарахуваннями по нашому будинку, котрі, як на мене, завеликі. Тільки ось не знаю, як дістатись до газівників, бо надто вони далеко. Для всіх споживачів міста ПАТ «Криворіжгаз» створив спеціальний контакт-центр, завдяки якому всі криворіжці мають можливість 7 днів на тиждень з 8.00 до 20.00 отримувати кваліфіковані консультації з питань газопостачання. Одним із пріоритетних напрямків роботи контакт-центру є он-лайн опрацювання фактичних показань лічильників газу. Для цього в центрі встановлено сучасний програмно-апаратний комплекс, який дозволяє операторам контакт-центру працювати відразу з кількома вхідними дзвінками. Оператори консультують щодо тарифів на газ, пояснюють причини відключення від системи газопостачання та порядок його відновлення, дають вичерпну інформацію про стан особового рахунку та спосіб оплати за надані послуги. А для пільгових категорій споживачів передбачено надання інформації про наявність і розмір пільг та субсидій. Відтепер усі споживачі газу також можуть надавати показання приладів обліку газу не лише за телефоном чи особисто, цифри можна надіслати на електронну адресу info@contact.rgc.ua. Клієнти ПАТ «Криворіжгаз» зможуть отримати консультації з усіх питань щодо газопостачання за єдиним номером контакт-центру (056) 46-26-104 з 8.00 до 20.00 (дзвінки зі стаціонарних телефонів оплачуються згідно з міськими тарифами, а дзвінки з мобільного тарифікуються оператором мобільного зв’язку за його тарифами).

Пільги для удови

– У мене одразу два запитання, – телефонує Валентина Михайлівна з вул. ХХІІ Партз’їзду, 16. – Я – удова ветерана військової служби, за свого покійного чоловіка користуюся пільгами, у тому числі й з оплати житлово-комунальних послуг. Чи не змінилося з ними щось останнім часом? І друге запитання: скільки нині коштує електроенергія для багатоповерхівок з газовими пічками? Відповідаючи на ваше перше запитання, зазначимо, що ніяких змін у переліку пільговиків наразі не відбувалося, тобто всі пільговики як отримували передбачені законодавством знижки з оплати житлово-комунальних послуг, так і продовжують ними користуватися. Зокрема, відповідно до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист» удова ветерана військової служби користується пільгою по оплаті означених послуг у розмірі 50 відсотків у межах встановлених соціальних нормативів. Щодо тарифів на електроенергію, яка відпускається населенню, на період з 1 квітня 2015 року по 31 серпня 2015 року включно, її вартість, у тому числі й для будинків з газовими пічками, становить:

Обсяги споживання за обсяг, спожитий до 100 кВт/год електроенергії на місяць (включно) за обсяг, спожитий понад 100 кВт/год до 600 кВт/год електроенергії на місяць (включно) за обсяг, спожитий понад 600 кВт/год електроенергії на місяць

Тарифи на електроенергію, в копійках, за 1 кВт/год (з ПДВ)

Підготував Володимир СКІДАНОВ

– Уже більше року в нас немає централізованої гарячої води, – бідкається Людмила Олександрівна з пр. Перемоги, 16а. – Коли нам повернуть цю вигоду цивілізації, коли ж ми нарешті припинимо гріти воду у відрах чи каструльках?

Мусимо вас розчарувати, але централізованої гарячої води немає не тільки у вас, а й у всіх інших мешканців багатоповерхівок, за винятком жителів кількадесяти будинків на житломасиві Південного ГЗК. Усі інші споживачі разом з вами вимушені якось викручуватись. Одначе все менше городян для цього користуються каструльками чи відрами, а все більше віддають перевагу електричним бойлерам, котрі пропонуються у магазинах побутової техніки. Що стосується повернення централізованого гарячого водопостачання, то ймовірність цього, принаймні в нинішньому році, доволі ілюзорна, бо міські підприємства комунальної теплоенергетики не мають необхідних газових лімітів для подачі послуги. Без чого, як ви розумієте, її вироблення просто неможливе. Причина відсутності лімітів – страшенна заборгованість побутових споживачів за раніше отримані комунальні послуги й поточна вартість природного газу.

36,6 63 140,7

Лічильник на будинок

Краєзнавча експедиція

Більше дізнатися про рідне місто. Таку можливість отримали курсанти Криворізького авіаційного коледжу, завдячуючи бібліотеці-філіалу №17. Для молодих людей було проведено краєзнавчу експедицію «Рідний край знати — свій народ шанувати». Майбутні авіатори детально ознайомились з культурним надбанням Криворіжжя. Зокрема, з тим, які заклади культури тут працюють, якими творчими й талановитими особистостями багата наша земля: в їх числі відомі музиканти, театральні діячі, художники та скульптори. Для більш наочного знайомства було оформлено виставку «Чарівна сила мистецтв».

Віддайте мою воду

Прилад – на повірку

– Централізованої гарячої води зараз немає, – звертається Микола Іванович з пр. Миру, 4. – То чи потрібно у такому разі відносити лічильник на гарячу воду на повірку, як надійде її термін? А також чи вимагатимуть з мене плату за опломбування після цього? Гарячої води зараз немає і найближчим часом її, по всьому, й не буде. Але колись-то вона повернеться у наші крани. І тоді знову буде важливою наявність у квартирі водолічильника, який може застосовуватись в якості госпрозрахункового тільки в разі вчасного проходження передбаченої законодавством повірки. Бо у випадку її відсутності вважається, що оселя не має приладу обліку і нарахування за централізоване гаряче водопостачання має здійснюватись за встановленими нормативами. Що стосується опломбування лічильників, то зараз воно проводиться контролером для споживача безоплатно. Сподіваємось, що й у подальшому ця позитивна для городян практика збережеться.

– Хочемо на будинок встановити тепловий лічильник, – звертається Тетяна Станіславівна з вул. Землячки, 5. – Та коли стали збиратись із сусідами, то зіткнулися з тим, що власники трьох магазинчиків, що на першому поверсі нашого будинку, навідріз відмовились складатись на прилад обліку. Чи можна на них якось вплинути? На превеликий жаль – ні, не можна, бо це справа сугубо добровільна як для фізичних, так і для юридичних осіб. Одначе не виключено, що продавці цих магазинчиків не є власниками самих приміщень, можливо, вони їх тільки орендують у справжніх господарів. Котрі напевне погодяться з можливістю зменшити витрати, до яких значущою часткою входить й оплата за централізоване теплопостачання. Тож вам, певно, варто знайти самих орендодавців, якщо орендарі не бачать своєї прямої вигоди у встановленні будинкового приладу обліку теплової енергії.

Нагадуємо, що наступний сеанс зв’язку з нашими читачами відбудеться вже завтрашньої середи, 27 травня, у звичний час з 11.00 до 13.00 за редакційним телефоном 92-77-90. З повагою завідуючий відділом соціально-побутових питань «ЧГ» Едуард Васильович БІЛИК


«Червоний гірник» №37 (21560)

Спорт 7

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 26 травня 2015 року

Велика велосипедна родина Кривбасу 24 травня в Кривому Розі відсвяткували Велодень. Це свято в нашому місті відзначають з 2007 року. За цей час кількість учасників зросла від двох десятків до декількох сотень. Цьогорічний велопарад був надзвичайно масовим. Майже тисяча прихильників двоколісного транспорту зібралася на стартовій точці велозаїзду — на Дзержинці біля монумента «Перемога». Багато учасників Велодня — родини з маленькими дітками. Участь у Велодні взяли представники громадських об’єднань «Велокривбас» і «Ukrainian Bike Family», «Кривбасс Фрирайд», «Адреналин», «Кривбасс Байк», туристичного клубу «Сталкер», районних Центрів туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, сотні криворіжців.

Велодень проводиться з метою пропаганди здорового та активного способу життя й екологічної альтернативи міському авто, створення цивілізованих умов для велосипедистів у містах України. Учасники Велодня виступають за безпеку та взаємоповагу на дорогах, створення велодоріжок та велопарковок у громадських місцях.

За підтримки міської влади І в цьому напрямку останнім часом в Кривому Розі зроблено багато. За підсумками Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування серед майже 900 учасників визначено 128 переможців. Серед яких і криворізький проект «Розвиток велоінфраструктури в місті Кривому Розі». – Велоспорт — це масовий вид спорту, це Андрій здоровий спосіб життя. Полтавець Розуміючи це, міська влада приділяє розвитку велоруху посилену увагу, підтримує цей напрямок і міський голова Юрій Вілкул. Так, минулого

року за кошти міського бюджету було придбано велосипеди для районних Центрів туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. Робота в цьому напрямку не лише триває, а і набирає обертів. Нещодавно в місті відбулася вперше за останні 30 років масова велогонка «Критеріум». Окремо працюємо над розвитком мережі велопарковок, вивчаємо перспективну схему розміщення велодоріжок, – з вітальним словом звернувся до велоприхильників заступник міського голови Андрій Полтавець. До речі, з метою участі в велогонці він кардинально змінив імідж — був без краватки, а в одязі спортивного стилю та в спеціальному захисному велосипедному шоломі.

Велодрайв ...Промови та виступи закінчились. Останні хвилини до старту. Колона велосипедистів у супроводі інспекторів відділення ДАІ Кривого Рогу рушила центральними вулицями міста до скверу імені 50-річчя Радянської України на 44-му кварталі. Тут на велоспортсменів чекала дуже насичена програма: різноманітні цікаві конкурси, наприклад «Велососиска», «Велоточка», міні-квестрайд, та вперше в Кривому Розі — змагання в дисципліні XC Eliminator. Кожен міг знайти собі заняття за смаком, полоскотати нерви й відчути сплеск адреналіну.

них учасників — головний редактор «Червоного гір­ника» Ігор Квочка. «Захоплююсь велосипедом уже 8 років. Причому, це захоплення не раз від разу, а щодня. Для розуміння, за цей час на своєму велоконі подолав 42 тисячі кілометрів. Це щоденні поїздки на роботу, мандрівки Кривим Рогом та Криворіжжям. Велосипед – це не

Червоногірничани у велорусі

«Червоний гірник» не був осторонь такої важливої події у веложитті нашого міста, а взяв у ній безпосередню участь. Серед актив-

просто один із видів транспорту, це образ мислення та стиль життя. Тому, користуючись нагодою, звертаюсь до всіх городян, хто ще не потоваришував з велосипедом: не треба бути професійним велогонщиком, просто сідайте на велосипед, із задоволенням крутіть педалі, насолоджуйтесь спілкуванням з природою, милуйтесь криворізькими краєвидами та ведіть здоровий спосіб життя. Знову-таки, велосипед — це екологічний вид транспорту, отож робіть свій посильний вклад у покращення екології Кривбасу», – поділився своєю життєвою позицією Ігор Квочка. До речі, він пообіцяв пересадити на велосипеди працівників редакції газети «Червоний гірник». Сподіваємося, що наступного року червоногірничани ще більше розширять коло велородини Кривого Рогу! Світлана НІКІТІНА. Фото Алли ДЕЙНЕГИ

Успіх бійцівського клубу

Весняні поєдинки «Барса» На яких би змаганнях не були представники бійцівського спортивного клубу «Барс», вони завжди тримають високу марку, націлені лише на звитягу. Це довели й весняні поєдинки з кікбоксингу (котрі проводились за версією К-1) та в професійному кікбоксингу, де нині за кордоном виступає Сергій Адамчук, один із провідних зірок цього криворізького спортклубу. – Сергій вже має титул чемпіона світу, в чемпіонаті Європи серед профікікбоксерів, що проводився в Бельгії, здобув ще й найвищий європейський за версією ISKA, – говорить заслужений тренер України Володимир Коржак, багаторічний керівник «Барсу». – Його бій проти бельгійця став окрасою турніру.

Організатори офіційно оголосили, що Сергій Адамчук – вихованець нашого «Барсу», хоча сьогодні має контракт з промоутерською компанією «Майкл Джим» з Амстердама. Порадували також наші юнаки, котрі нещодавно на чемпіонаті України в Броварах завоювали вісім медалей, із яких сім – найвищого ґатунку. Отож, вони ввійшли до складу юнацької збірної України. На даний час хлопці готуються до виступів на Кубку світу, що 25 травня відбудеться в угорському місті Сегед. – Володимире Михайловичу, з

початком літа ваша навчально-тренувальна база в селищі Недайвода щороку приймає сотні іногородніх спортсменів… – Так буде й цього літа, незважаючи на фінансові проблеми. Починаючи з 1 червня цього року, розпочнеться перший заїзд на нашу базу дітлахів – юних спортсменів. Тому в мене чимало організаційних питань на базі, котрі потрібно ще вирішити. А ось до Сегеда наших вихованців повезе Іван Зінченко, один із наших провідних тренерів. Так що хлопці ретельно готуються. Наші вихованці, до речі, успішно виступили в столиці, де розігрувався Кубок консула королівства Таїланд у Києві. Наша

криворізька команда виграла перше місце в поєдинках з тайського боксу «Муей-тай». У клубному ж заліку «Барсу» не було рівних: із 11 бійців вісім виграли золоті нагороди, ще троє – срібні. Так уже в нас заведено: коли їдемо на турнір усі, то кожен із нас повинен повернутися з медалями чи призами. Усі «барсівці» націлені лише на вікторію: так завжди було, так буде й надалі. Мої надійні помічники – це досвідчені тренери: Віталій Губенко, Іван Зінченко, Юрій Перетятько, Ростислав Хворост. Вони в «Барсі» самі тренувались ще з десяти років, зараз уже мають власні сім’ї, та й клуб став для них немов рідною домівкою. Своє життя вони присвятили спорту.

– Хто сьогодні, захищаючи спортивну честь клубу, рідного міста, країни, найкраще себе зарекомендував, виступаючи в ринзі? – Серед дорослих кікбоксерів можна виділити Віталія Мануйленка, Юрія Перетятька, Орфана Санан-Заде, серед здібних юніорів – Віктора Бабова, Олега Безп’ятого, Кирила Бистрова, Олександра Єфіменка, котрі нині прославляють криворізький «Барс». Радують наші наймолодші «барсенята» – Денис Куліш, Данило Тодощенко, Самір Абідов, Олександр Лавриненко та інші. А коли в клубі є хороший стабільний резерв, то й спортивне майбутнє йому забезпечено. Віталій ТКАЧУК


8 Особистість Новини

«Червоний гірник» №37 (21560)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 26 травня 2015 року

Ювілей

Інгулецький район

Олімпійські надії

На спортивній базі Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді було проведено змагання зі спортивного туризму за програмою районних шкільних спортивних ігор «Олімпійські надії». Головна мета заходу – пропаганда серед підлітків необхідності занять спортом, здорового способу життя. Учасниками спортивного свята стали 15 команд. Змагання проводилися на таких дистанціях: «Смуга перешкод», «Орієнтування», «Топографія», «Смуга перешкод на велосипеді». За сумою набраних балів визначилась переможна трійка: І місце – КЗШ №114; ІІ місце – КЗШ №59; ІІІ місце – КЗШ №102.

Зі святом, рідне місто!

31 травня Кривий Ріг буде святкувати свій 240-й день народження. І хоча до свята ще є час, городяни поспішають привітати рідне місто. Ось і минулого тижня в гостинній залі відділення соціально-побутової адаптації КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) №1 в Інгулецькому районі» з нагоди 240-ї річниці заснування Кривого Рогу відбувся святковий концерт «Іскристий віночок талантів Криворіжжя». Учасники заходу – інваліди, ветерани війни та праці, а також одинокі люди похилого віку. Розпочав концерт творчий колектив школи-інтернату №9: учні виконали пісню «Кривий Ріг – моє місто» та продемонстрували різноманітні концертні номери. Вокальний дует народного етнографічного ансамблю «Жартівниця» Дзержинського району порадував гостей свята самобутнім та щирим виконанням старовинних українських народних пісень. Неначе червоною ниткою всі концертні номери було пронизано зізнанням любові до рідного міста.

Іван Кучерявенко:

«За 59 років викладацької діяльності мої лекції прослухали близько п’яти тисяч студентів» Кривий Ріг – місто з півторавіковою гірничодобувною історією. Поряд з молодими викладачами своїми знаннями зі студентами діляться й ветерани. У травні 2015 року виповнилося 85 років педагогу, вченомугірникові, кандидату технічних наук, професору кафедри підземної розробки родовищ корисних копалин Івану Андрійовичу Кучерявенку. Ми поговорили з ним про віхи його життя. – Іване Андрійовичу, чим привернула вас гірнича справа? – У 1944 році наша сім’я переїхала жити у Кривий Ріг на рудник імені Карла Лібкнехта. З того часу моє життя було нерозривно пов’язане з рудником і гірниками. Після закінчення семи класів середньої школи №32 я вступив до Криворізького гірничорудного технікуму, який закінчив з відзнакою за фахом «Розробка рудних родовищ». Захищав дипломний проект по шахті «Нова» рудоуправління імені Карла Лібкнехта, на якій проходив переддипломну практику.

Підготувала Світлана НІКІТІНА

Криворізький район Сергій Нагайченко – новий голова Криворізької райдержадміністрації

21 травня Президент України Петро Порошенко своїм Указом призначив головою Криворізької РДА С. В. Нагайченка. Сергій Вікторович – своя людина в сільському районі. Тут успішно займався бізнесом, а в часи президентства Віктора Ющенка вже очолював Криворізьку райдержадміністрацію. Побажаємо ж йому плідної праці на благо людей.

Соціальні гарантії на першому місці

Голова Криворізької районної ради Володимир Мельник провів чергову сесію райради. Розглянуто низку важливих для життєдіяльності селян питань. Зокрема, про хід виконання районних програм: «Милосердя», соціальної підтримки сімей, дітей та молоді, щодо систематичного проведення профілактичної роботи серед дітей, про забезпечення державних гарантій... Депутати райради обговорили багато інших питань, серед яких – про перспективи реформування місцевого самоврядування та децентралізацію... Підготував Микола КРАМАРЕНКО

Іван Кучерявенко в студентські роки – Розкажіть, будь ласка, про навчання в інституті. – Мене як відмінника навчання направили вчитися в Криворізький гірничорудний інститут, який для мене тоді був майже нездійсненною мрією. Там я вчився легко і з великим бажанням, був відмінником і отримував підвищену стипендію. Мотивація до навчання була надзвичайно сильною: хотілося стати справжнім фахівцем гірничої справи й отримати роботу та оплату праці, гідну вищої гірничої освіти. В ті роки серед студентів домінував культ навчання. Всі прагнули вчитися на «добре» та «відмінно», тоді була навіть конкуренція серед відмінників. У роки навчання в інституті я був старостою групи, і думаю, що мій імідж старости-відмінника позитивно впливав на інших студентів.

за весь період викладацької діяльності? – Приблизно п’ять тисяч. Загалом під моїм керівництвом більше 500 студентів виконали дипломні проекти, успішно їх захистили та отримали кваліфікацію спеціаліста – гірничого інженера. – Чи підтримуєте ви зв’язок зі своїми випускниками? Де вони зараз працюють? – Підтримую зв’язок з багатьма з них. Мої випускники працюють у багатьох гірничорудних районах колишнього СРСР (від Прикарпаття до Камчатки). Деякі з них вже пенсіонери, але більшість ще працює на гірничорудних підприємствах... – Який у вас науковий доробок та які маєте нагороди? – Я автор понад 180 наукових праць, у тому числі 6 підручників та навчальних посібників, 7 авторських свідоцтв СРСР. За час роботи склав більше 50 навчально-методичних посібників для студентів спеціальності «Підземна розробка родовищ ко-

Ніхто не хотів бути в числі «трієчників». – Що можете розповісти про свою групу? – Наша група ГІП-51-5 була дуже дружною. Ми жили в гуртожитку, постійно спілкувалися, разом вчилися, ходили в їдальню, працювали на суботниках, а ввечері прогулювалися по проспекту Карла Маркса. У ті роки всі стуВ.о. ректора Криворізького денти гірничорудного інституту національного університету носили студентську форму темМикола Ступнік: но-синього кольору із золотими – Одним із мотивів діяльності вченого-педагога, як еполетами та були вельми шанозазначив відомий американський соціолог двадцятого ваними молодими людьми й застоліття Роберт Мертон, є бажання отримати професійвидними женихами для студенне визнання своїх колег та учнів, оскільки саме вони в змозі оцінити вклад, який вчений та педагог зробив у ток Криворізького педінституту. примноженні суми знань. За 59 років науково-педаго– З чого почалася ваша пегічної роботи Іван Андрійович безсумнівно заслужив дагогічна діяльність та чим таке визнання. Я також у 70-і роки був його учнем. І в запам’ятався перший робочий мене залишилися дуже яскраві, позитивні враження день в інституті? від нього як педагога та людини. Хочеться висловити – У 1956 році я закінчив з відпобажання ювілярові словами академіка Дмитра Яворзнакою Криворізький гірничоницького: «Працюйте, поки володієте рукою, поки в Вас рудний інститут за спеціальністю жива душа і б’ється щире українське серце!» «Розробка родовищ корисних коВипускник Криворізького гірничопалин». Мене залишили в інстирудного інституту, свого часу – студент туті для науково-педагогічної групи ГІП-66-6 Юрій Федоренко: роботи. З того часу і до сьогодні – Досі зберігаю конспекти від Івана Андрійовича з моя доля нерозривно пов’язана курсу «Системи підземної розробки рудних родовищ». з кафедрою підземної розробки Вони такі ж точні, лаконічні й акуратні, як і він сам. Ми родовищ корисних копалин. всі його любили і поважали, тому що він прищепив Я дуже добре пам’ятаю свій нам повагу до гірничої справи, якій нас навчав. перший робочий день на кафеЗавжди підтягнутий, у строгих костюмах, пунктудрі в якості молодшого наукового альний і серйозний, входив він до аудиторії, де для співробітника. Мені того дня донього були ретельно підготовлені дошка і крейда. Він ручили зробити на кальці план прагнув зробити нас думаючими учасниками технологічних процесів. І шахта оживала в наших юних гологоризонту скреперування всіх вах та конспектах. Це були не лекції, а уроки майстра, відпрацьованих блоків горизонту закоханого у свою справу. – 220 м на шахті «Гігант-ГлибоІван Андрійович вимагав від нас поважати працю ка». Я дуже старанно виконав це гірника, прагнути забезпечити і максимально убезпезавдання, і в кінці робочого дня чити цю роботу. Ось таким нам запам’ятався і таким ми мене похвалив сам завідувач казнаємо нашого Івана Андрійовича. Спасибі, майстре! федри Георгій Малахов. Це було Випускник Криворізького гірничомоїм професійним хрещенням. рудного інституту, свого часу – студент Потім 3 роки навчався в аспігрупи ГІП-78-5 Михайло Федько: рантурі, захистив кандидатську – Іван Андрійович, який вкладав у роботу всього дисертацію і почав працювати себе, власне, зробив із нас гірників. І в подальшому, старшим викладачем, доцентом, спілкуючись з ним, я неодноразово переконувався у завідувачем кафедри, а нині пройого величезній професійності, людяності та віддафесором кафедри. Мій науковоності обраній справі. педагогічний стаж – 59 років. З погляду на таку поважну дату, щиро бажаю Івану – Як вважаєте, скільки стуАндрійовичу міцного здоров’я, миру та сімейного дентів прослухали ваші лекції благополуччя, творчих успіхів й наснаги у подальшій

роботі, у підготовці фахівців для нашої гірничої промисловості.

Зустріч Івана Кучерявенка у червні 2001 року з випускниками КГРІ 1971 року

рисних копалин». Нагороджений срібними та бронзовими медалями СРСР за винахідницьку діяльність. За багаторічну працю в галузі вищої освіти нагороджений знаком «За відмінні успіхи в роботі вищої школи СРСР» (1981 рік) і п’ятьма медалями СРСР та України. Я – ветеран праці з 1997 року. Сергій ЧУХАРЄВ, доцент кафедри підземної розробки родовищ корисних копалин, член Національної спілки журналістів України


«Червоний гірник» №37 (21560) САКСАГАНСЬКА РАЙОННА У МІСТІ РАДА

РІШЕННЯ

(ХХХVIII сесія VІ скликання) 22 травня 2015 року м. Кривий Ріг

Офіційно 9

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 26 травня 2015 року

№401

Про затвердження звіту про виконання районного у місті бюджету за I квартал 2015 року

Розглянувши звіт про виконання районного у місті бюджету за I квартал 2015 року, керуючись ст. 80 Бюджетного кодексу України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішенням Криворізької міської ради від 30 березня 2011 року №259 «Про обсяг і межі повноважень районних у місті рад та їх виконавчих органів», рішенням районної у місті ради від 30 грудня 2014 року №367 «Про районний у місті бюджет на 2015 рік» районна у місті рада ВИРІШИЛА: Затвердити звіт про виконання районного у місті бюджету

за I квартал 2015 року (додається): – за доходами, з урахуванням сум, одержаних з бюджетів вищих рівнів, у розмірі 39 451,1 тис. грн., з них за загальним фондом 39 133,7 тис. грн., спеціальним фондом 317,4 тис. грн.; – за видатками у розмірі 35 604,6 тис. грн., з них за загальним фондом 35 357,4 тис. грн., спеціальним фондом 247,2 тис. грн. В.о. голови районної у місті ради – заступник голови районної у місті ради Ю. КРАСНОЖОН

ЗАТВЕРДЖЕНО Рішення районної у місті ради від 22 травня 2015 року №401

ЗВІТ про виконання районного у місті бюджету за I квартал 2015 року в тому числі план на 2015 рік

Найменування ДОХОДИ Загальний фонд Податкові надходження, в тому числі: Місцеві податки Податок на майно Земельний податок з юридичних осіб Орендна плата з юридичних осіб Земельний податок з фізичних осіб Орендна плата з фізичних осіб Неподаткові надходження, в тому числі: Доходи від власності та підприємницької діяльності Інші надходження Адміністративні штрафи та інші санкції Всього доходів загального фонду (власних та закріплених) Офіційні трансферти: Від органів державного управління Дотації Інші додаткові дотації Субвенції Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот), на компенсацію втрати частини доходів у зв’язку з відміною податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та відповідним збільшенням ставок акцизного податку з пального і на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» Разом по загальному фонду доходів бюджету Спеціальний фонд Власні надходження бюджетних установ Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством Інші джерела власних надходжень бюджетних установ Разом по спеціальному фонду Всього доходів ВИДАТКИ Державне управління – всього, в тому числі: Органи місцевого самоврядування Освіта, в тому числі: Дитячі будинки (в т.ч. сімейного типу, прийомні сім’ї) Соціальний захист та соціальне забезпечення – всього, в тому числі: Інші пільги ветеранам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, ветеранам праці, особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, жертвам нацистських переслідувань та реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами Допомога у зв’язку з вагітністю і пологами Допомога до досягнення дитиною трирічного віку Допомога при народженні дитини Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування Допомога на дітей одиноким матерям Тимчасова державна допомога дітям Допомога при усиновленні дитини Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям Інші видатки на соціальний захист населення Допомога на догляд за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу Інші програми соціального захисту дітей Соціальні програми і заходи державних органів у справах молоді Соціальні програми і заходи державних органів з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Соціальні програми і заходи державних органів у справах сім’ї Територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Виплати грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги Центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів, центри професійної реабілітації інвалідів Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам Житлово-комунальне господарство, в тому числі: Благоустрій міст, сіл, селищ Культура і мистецтво – всього, в тому числі: Філармонії, музичні колективи і ансамблі та інші мистецькі заходи Фізична культура і спорт – всього, в тому числі: Проведення навчально-тренувальних зборів і змагань Утримання та навчально-тренувальна робота дитячо-юнацьких спортивних шкіл Разом видатків

26 100 300,00 26 100 300,00 26 100 300,00 3 755 000,00 19 451 000,00 532 600,00 2 361 700,00 18 000,00 18 000,00 18 000,00 18 000,00 26 118 300,00 6 568 611,00 6 568 611,00 6 568 611,00 6 568 611,00 0,00

загальний фонд

26 100 300,00 26 100 300,00 26 100 300,00 3 755 000,00 19 451 000,00 532 600,00 2 361 700,00 18 000,00 18 000,00 18 000,00 18 000,00 26 118 300,00 6 568 611,00 6 568 611,00 6 568 611,00 6 568 611,00 0,00

уточнений у т.ч. спеціплан на 2015 альний бюджет рік фонд розвитку 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00

26 100 300,00 26 100 300,00 26 100 300,00 3 755 000,00 19 451 000,00 532 600,00 2 361 700,00 18 000,00 18 000,00 18 000,00 18 000,00 26 118 300,00 111 321 841,00 111 321 841,00 6 568 611,00 6 568 611,00 104 753 230,00

загальний фонд

26 100 300,00 26 100 300,00 26 100 300,00 3 755 000,00 19 451 000,00 532 600,00 2 361 700,00 18 000,00 18 000,00 18 000,00 18 000,00 26 118 300,00 111 321 841,00 111 321 841,00 6 568 611,00 6 568 611,00 104 753 230,00

в тому числі уточнений план загаль- виконано за I у т.ч. спеціспеціаль- бюджет ного фонду на квартал 2015 загальний фонд альний року ний фонд розвитку I квартал 2015 фонд року 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00

0,00

0,00

104 040 600,00 104 040 600,00

0,00

100 000,00

0,00 32 686 911,00 32 686 911,00

грн.

в тому числі

8 716 827,00 8 716 827,00 8 716 827,00 1 166 283,00 6 781 997,00 124 969,00 643 578,00 2 900,00 2 900,00 2 900,00 2 900,00 8 719 727,00 27 988 027,74 27 988 027,74 1 642 152,00 1 642 152,00 26 345 875,74

11 152 362,20 11 152 362,20 11 152 362,20 2 317 697,91 7 676 080,87 181 360,11 977 223,31 3 400,00 3 400,00 3 400,00 3 400,00 11 155 762,20 27 977 903,30 27 977 903,30 1 642 152,00 1 642 152,00 26 335 751,30

11 152 362,20 11 152 362,20 11 152 362,20 2 317 697,91 7 676 080,87 181 360,11 977 223,31 3 400,00 3 400,00 3 400,00 3 400,00 11 155 762,20 27 977 903,30 27 977 903,30 1 642 152,00 1 642 152,00 26 335 751,30

26 189 358,74

26 189 358,74

26 189 358,74

100 000,00

0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00

0,00 0,00

0,00

317 388,03

0,00 317 388,03

0,00

288 046,28 29 341,75 0,00 0,00 317 388,03 0,00 36 707 754,74 39 451 053,53

288 046,28 29 341,75 0,00 317 388,03 39 133 665,50 317 388,03

0,00 0,00

13 866 032,00 13 364 600,00 501 432,00 500 000,00 14 052 829,86 13 551 397,86 501 432,00 500 000,00 3 960 679,86 3 811 964,81 13 866 032,00 13 364 600,00 501 432,00 500 000,00 14 052 829,86 13 551 397,86 501 432,00 500 000,00 3 960 679,86 3 811 964,81 0,00 0,00 0,00 0,00 612 630,00 612 630,00 0,00 0,00 156 517,00 146 392,56 0,00 612 630,00 612 630,00 0,00 156 517,00 146 392,56 11 452 792,00 11 135 511,00 317 281,00 0,00 115 772 872,04 115 328 217,29 444 654,75 100 000,00 29 080 496,57 29 102 503,63

3 811 964,81 0,00 3 811 964,81 146 392,56 0,00 146 392,56 29 001 277,02 101 226,61

0,00

1 156 603,00

0,00 1 156 603,00

1 156 603,00

1 156 603,00

1 156 603,00 0,00 1 156 603,00 33 843 514,00 32 686 911,00 1 156 603,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 228 413,00 0,00 20 190,00 3 100,00 1 000,00 5 710,00 8 822 581,00 272 598,00

228 413,00 20 190,00 3 100,00 1 000,00 5 710,00 8 505 300,00 317 281,00 272 598,00

612 630,00 612 630,00 0,00 137 440 141,00 137 440 141,00

у т.ч. бюджет розвитку

0,00

1 184 984,23

0,00

0,00 1 184 984,23

1 155 642,48 1 155 642,48 29 341,75 29 341,75 0,00 1 184 984,23 0,00 1 184 984,23 0,00 138 625 125,23 137 440 141,00 1 184 984,23

100 000,00 1 130 380,00 1 142 040,00 60 724 542,00 7 712 171,69 9 933 820,00 1 080 000,00 79 630,00 4 464 743,00 355 966,50 1 919 992,31 20 541,07 4 297,41 1 000,00 5 710,00 8 846 193,12 272 598,00

1 130 380,00 1 142 040,00 60 724 542,00 7 712 171,69 9 933 820,00 1 080 000,00 79 630,00 4 464 743,00 355 966,50 1 919 992,31 20 541,07 4 297,41

156 517,00 146 392,56 0,00 36 707 754,74 39 133 665,50 0,00

100 000,00 100 000,00

1 000,00 5 710,00 8 514 421,37 331 771,75 272 598,00

0,00

241 935,16 272 722,67 15 770 295,79 1 441 448,43 2 464 212,75 264 204,59 7 590,00 1 243 927,28 173 258,50 546 703,01 2 511,07 1 197,41

0,00 241 935,16 272 722,67 15 770 295,79 1 441 448,43 2 464 212,75 264 204,59 7 590,00 1 243 927,28 145 742,90 546 703,01 1 816,46 1 197,41

800,00 2 096 168,37

0,00 800,00 2 172 998,05

88 045,54

87 775,00

2 099 200,00 2 099 200,00 2 125 965,94 2 113 082,94 12 883,00 529 156,94 502 815,07 0,00 15 853 281,00 15 853 281,00 3 936 319,06 3 936 319,06 39 000,00 39 000,00 0,00 0,00 39 000,00 39 000,00 0,00 0,00 0,00 0,00 39 000,00 39 000,00 39 000,00 39 000,00 0,00 37 000,00 37 000,00 0,00 0,00 37 000,00 37 000,00 0,00 0,00 6 500,00 2 000,00 37 000,00 37 000,00 37 000,00 37 000,00 6 500,00 2 000,00 8 448 690,00 7 610 800,00 837 890,00 0,00 8 653 060,94 7 813 202,94 839 858,00 0,00 2 436 962,94 2 541 745,24 60 000,00 60 000,00 62 620,00 62 620,00 15 120,00 12 157,00 8 388 690,00 7 550 800,00 837 890,00 8 590 440,94 7 750 582,94 839 858,00 2 421 842,94 2 529 588,24 33 843 514,00 32 186 911,00 1 656 603,00 500 000,00 139 167 392,84 137 381 448,09 1 785 944,75 600 000,00 35 641 156,37 35 604 606,24

Інформація про виконання районного у місті бюджету за I квартал 2015 року (Саксаганський район)

До доходної частини районного у місті бюджету (з урахуванням міжбюджетних трансфертів) за I квартал 2015 року надійшло фінансових ресурсів у сумі 39 451,1 тис. грн., в тому числі доходів загального фонду — 39 133,7 тис. грн., спеціального фонду – 317,4 тис. грн. У порівнянні з минулим роком доходна частина районного у місті бюджету за I квартал 2015 року збільшилася на 5 218,6 тис. грн., або на 15,2%. Виконання власних та закріплених доходів загального фонду за I квартал 2015 року складає 11 155,8 тис. грн., або 127,9% до планових показників, з них за рахунок джерел: – надходження податку на майно – у сумі 11 152,4 тис. грн., або на 127,9% (перевиконання планових показників обумовлено сплатою земельного податку відповідно до змін у законодавстві та погашенням податкового боргу платниками податку); – надходження адміністративних штрафів та інших санкцій – 3,4 тис. грн., або 117,2%. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження власних та закріплених доходів зросли у 2,5 раза, що пояснюється збільшенням у 2015 році питомої ваги цих джерел у загальному обсязі доходів районного у місті бюджету відповідно до змін у законодавстві. До доходної частини районного у місті бюджету у січні-березні поточного року з державного та міського бюджетів надійшло субвенцій та дотації у сумі 27 977,9 тис. грн., у тому числі: – субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 26 335,8 тис. грн., або 99,96% до планових показників та 100% до фактичних нарахувань;

– інша додаткова дотація з міського бюджету –1 642,2 тис. грн., або 100% до планових показників. До доходної частини спеціального фонду районного у місті бюджету за рахунок власних надходжень бюджетних установ за звітний період надійшло 317,4 тис. грн., що на 6% більше аналогічного періоду минулого року, у тому числі: – плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством, – 288,0 тис. грн.; – інші джерела власних надходжень бюджетних установ — 29,3 тис. грн. Видатки районного у місті бюджету за I квартал 2015 року склали 35 604,6 тис. грн., що на 9,5% (або на 3 099,1 тис. грн.) більше видатків аналогічного періоду минулого року, у тому числі: – по загальному фонду – 35 357,4 тис. грн.; – по спеціальному фонду – 247,2 тис. грн. У структурі всіх видатків загального фонду бюджету переважають захищені статті, за звітний період їх розмір становить 34 457,5 тис. грн., що складає 97,5% від загального обсягу видатків, зокрема: – на соціальні виплати спрямовано 26 440,8 тис. грн.; – видатки на оплату праці з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери склала 6 362,6 тис. грн., виплата зазначених видатків проводилася у терміни, передбачені чинним законодавством; – видатки на медикаменти склали 0,4 тис. грн.; – на придбання продуктів харчування використано 22,2 тис. грн.;

146 392,56 39 133 665,50

0,00 0,00 0,00

241 935,16 272 722,67 15 770 295,79 1 441 448,43 2 464 212,75 264 204,59 7 590,00 1 243 927,28 145 742,90 546 703,01 1 816,46 1 197,41 800,00 2 084 654,44 88 343,61 87 775,00 489 932,07 12 883,00 3 936 319,06 0,00 0,00 2 000,00 0,00 2 000,00 2 395 721,71 146 023,53 12 157,00 2 383 564,71 146 023,53 35 357 356,10 247 250,14

0,00 0,00 0,00 0,00

– на оплату енергоносіїв і комунальних послуг направлено 1 631,5 тис. грн. За рахунок субвенції з державного бюджету на виплату різних видів соціальних допомог мешканцям району спрямовано 26 189,4 тис. грн. Також за рахунок субвенції з державного бюджету профінансовано видатки на утримання будинку сімейного типу та шести прийомних сімей, створених в районі, на загальну суму 146,4 тис. грн., або 100% до фактичних нарахувань. На виплату грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, протягом I кварталу 2015 року здійснено видатки в сумі 87,8 тис. грн. У звітному періоді із загального фонду районного у місті бюджету на утримання бюджетних установ направлено коштів у сумі 8 770,1 тис. грн., на фінансування районних програм виділено 163,7 тис. грн. Видатки спеціального фонду за I квартал 2015 року склали 247,2 тис. грн. (кошти, які спрямовано на заходи, пов’язані з діяльністю бюджетних установ за рахунок власних надходжень). У звітному періоді стовідсотково профінансована кредиторська заборгованість загального фонду минулого року у сумі 258,2 тис. грн. Станом на 01.04.2015 залишок заборгованості минулого року склав 24,3 тис. грн., в тому числі по загальному фонду – 24,0 тис. грн., спеціальному фонду – 0,3 тис. грн. Начальник фінансового відділу Л. ШМАТКОВА


10 Оголошення До уваги

Поведінка у натовпі Якщо ви збираєтесь на концерт, стадіон, міські заходи, мітинг – будьте готові до того, що скупчення людей в будь-який момент може перетворитись у натовп. В цій ситуації необхідно зберігати спокій та раціональну поведінку. Почуття страху, що охоплює групу людей, миттєво передається іншим і переростає в некерований процес – паніку. Статистика свідчить, що у місцях, де збирається дуже багато людей, наприклад у школі, кінотеатрі, на стадіоні, некеровані панічні дії можуть викликати навіть людські жертви. У людей різко підвищується емоційність, люди не можуть розумно оцінювати свою поведінку і ситуацію. Не помічають тих, хто перебуває поряд. Кожен думає про особистий порятунок. В такій атмосфері найчастіше гинуть не від самої небезпеки, а від страху і паніки, що виникають у натовпі. Рекомендації: не наближатись до вітрин, стін, скляних дверей, металевих парканів, до яких можуть притиснути і роздушити; якщо натовп захопив – не чинити йому опору; необхідно глибоко вдихнути, зігнути руки в ліктях, підняти їх так, щоб захистити грудну клітку; не тримати руки в кишенях, не чіплятися ні за що руками – їх можуть зламати; застібнути одяг, зібрати волосся; позбавитися від окулярів, краваток, шарфів, фотоапаратів, відеокамер, парасольок, авторучок або гребінця у нагрудній кишені; не намагатись підняти те, що впало; головне завдання в натовпі – не впасти; якщо збили з ніг, потрібно спробувати згорнутися клубком і захистити голову руками, прикриваючи потилицю. При будь-якій можливості треба спробувати встати; не дивитися в очі людям у натовпі, щоб не викликати агресію, погляд повинен бути спрямований трохи нижче особи з включенням так званого периферійного зору; не привертати до себе уваги висловлюванням щодо політичних, релігійних подій. Поставтесь до цих порад уважно та при нагоді використайте, адже від цього залежить ваше здоров’я, а іноді навіть життя. Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому міської ради

Подбайте про безпеку випускників Майбутні випускні бали у криворізьких школах зобов'язують відповідальних осіб і організаторів свят подбати, аби свято не було зіпсоване хуліганськими витівками непрошених гостей або іншими неприємними інцидентами. Про це йшлося на зустрічі фахівців Криворізького відділу ДСО з представниками міських ЗМІ. За словами начальника Головного пункту центрального спостереження, капітана міліції Артема Короткова, навіть сама присутність на заході людей у міліцейській формі змушує надмірно веселих підлітків вести себе коректно. Не кажучи вже про тих, хто, випадково потрапивши до банкетної зали, здатен під дією алкоголю вчинити правопорушення. «Особливо це актуально сьогодні, на тлі складної криміногенної обстановки у місті й у країні. Адже за весь час забезпечення охорони випускних вечорів нашими співробітниками не було допущено жодного випадку, щоб світле шкільне свято було зіпсовано подібними інцидентами», – підкреслив А. Коротков. Зрозуміло, що бюджетом освітніх установ охорона випускного вечора не передбачена, кошти на це, як наприклад на охорону пунктів ЗНО, не виділяються. Але подбати про безпеку дітей і дорослих під час проведення святкування цілком можуть самі батьківські комітети, ухваливши рішення зібрати кошти на заходи безпеки. Ось уже кілька років, як саме таким чином вирішують це питання в декількох криворізьких школах, вдаючись до послуг міліції охорони випускних вечорів. За словами Артема Андрійовича, охорону ДСО, як правило, замовляють не на весь святковий вечір, а тільки на період банкету та балу. У цілому охорона вечора двома співробітниками ДСО обійдеться приблизно в 800-1000 гривень. Прес-служба Криворізького МВ УДСО при ГУМВС України у Дніпропетровській області

«Червоний гірник» №37 (21560)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 26 травня 2015 року

Економія

Підтримка населення в упровадженні енергозберігаючих заходів Тема енергозбереження, ефективного використання енергоносіїв, зменшення екологічного навантаження та викидів забруднюючих речовин у навколишнє середовище особливо актуальна для такого великого промислового міста, як Кривий Ріг. Виконання заходів з підвищення енергоефективності у місті вже довело можливість забезпечення значної економії енергії. Проте, незважаючи на певні досягнення у сфері енергоефективності, значний економічно доцільний потенціал ресурсозбереження все ще залишається незадіяним, насамперед це стосується житлового фонду. Виконком Криворізької міської ради постійно проводить роз’яснювальну роботу серед населення з питань ощадливого використання енергетичних та природних ресурсів, впровадження енергоефективних заходів. Щорічно проводиться конкурс серед представників локальних громад на кращий енергоефективний проект, переможці якого отримують фінансову підтримку на впровадження своїх ідей. Зважаючи на вищевикладене, відділ з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій виконкому міськради повідомляє про нову можливість залучення коштів на впровадження енергоефективних заходів та скорочення власних видатків на оплату за енергоносії. Це стане можливим завдяки реалізації програми державної підтримки населення, зокрема власників індивідуальних будинків, мешканців багатоквартирних будинків, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (надалі – ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (надалі – ЖБК) до впровадження енергоефективних заходів. Відповідну Програму затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 №231. Отже, що собою представляє дана програма?

Передусім запроваджено механізм, який забезпечує відшкодування позичальнику частини суми кредиту, залученого на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів у багатоквартирних та одноквартирних будинках у таких розмірах: – 40% (але не більше як 10 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру багатоквартирного будинку за одним кредитним договором) – для ОСББ, ЖБК для впровадження заходів у багатоквартирних будинках; – 30% (але не більше як 10 тис. грн. за одним кредитним договором) – для фізичних осіб (населення) для впровадження заходів у одноквартирних будинках та квартирах багатоквартирних будинків; – 20% (але не більше як 5 тис. грн. за одним кредитним договором) – для населення на придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу). За кожним заходом позичальник може отримати таке відшкодування лише один раз протягом одного бюджетного періоду. Напрямки, за якими відшкодовуються суми кредитів, наведені нижче. ДЛЯ ОСББ ТА ЖБК: – обладнання та матеріали для облаштування індивідуальних теплових пунктів; – регулятори теплового потоку за погодними умовами та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них; – вузли обліку води (гарячої, холодної) та теплової енергії, зокрема засоби обліку та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них; – вікна з двокамерними енергоефективними склопакетами (з енергозберігаючим склом) для місць загального користування (зокрема під’їздів, підвалів, технічних приміщень, горищ);

– матеріали для проведення робіт з теплоізоляції зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів; – матеріали та обладнання для модернізації систем освітлення місць загального користування (у тому числі щодо заміни електропроводки, ламп та патронів до них, встановлення автоматичних вимикачів). ДЛЯ ОДНОКВАРТИРНИХ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ: – радіатори опалення з терморегуляторами; – вікна з двокамерними енергоефективними склопакетами (з енергозберігаючим склом); – рекуператори тепла вентиляційного повітря; – вузли обліку води (гарячої, холодної), зокрема засоби обліку та відповідне додаткове обладнання і матеріали; – матеріали для проведення робіт з теплоізоляції зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів; – теплові насоси; – сонячні колектори для виробництва теплової енергії та підігріву води. ДЛЯ КВАРТИР У БАГАТОКВАРТИРНИХ ЖИТЛОВИХ БУДИНКАХ: – радіатори опалення з терморегуляторами; – вікна з двокамерними енергоефективними склопакетами (з енергозберігаючим склом); – вузли обліку води (гарячої, холодної) та теплової енергії, зокрема засоби обліку та відповідне додаткове обладнання і матеріали. До участі у Програмі залучені такі уповноважені установи: публічні акціонерні товариства «Ощадбанк», «Укрексімбанк» та «Укргазбанк», якими надається кредит позичальникам для здійснення вищезазначених заходів.

Більш детальну інформацію та консультації ви можете отримати у найближчих відділеннях вказаних банківських установ та на сайті Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України www.saee.gov.ua

Передаються в оренду об’єкти комунальної власності

Управління комунальної власності міста виконкому міської ради оголошує про наміри передати в оренду об’єкти комунальної власності, щодо яких надійшли заяви: № з/п

Балансоутримувач

Найменування

1 КП «Автобаза №1» 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Дані про об’єкти, щодо яких надійшли заяви про оренду Вартість майна за Максимально Місцезнахо- Загальна можливий площа, незалежною оціндження 2 кою, грн. без ПДВ строк оренди м

Окремо індивідуально визначене майно: автомобіль ВАЗ 21099, реєстраційний номер АЕ 1852 ВХ УБЖП Окремо індивідуально визначене майно: вакуумна підмітально-прибиральна машина RETECH RTRS 85A, інвентарні номери: 10510595, 10510594, 10510596, 10510597, 10510598, 10510599, 10510600 УКВМ Нежиле приміщення, вбудоване у напівпідвал житлового будинку Відділ освіти виконкому Тернівської Нежиле приміщення, вбудоване в цокольний поверх районної у місті ради житлового будинку Виконком Тернівської районної у Нежила одноповерхова окремо розташована будівля місті ради Відділ освіти виконкому Інгулецької Нежиле приміщення на 1 поверсі окремо розташованої районної у місті ради будівлі Відділ освіти виконкому Інгулецької Нежиле приміщення на 2 поверсі окремо розташованої районної у місті ради будівлі УБЖП Нежиле приміщення на 2 поверсі окремо розташованої будівлі УБЖП Нежиле приміщення, вбудоване у 1 поверх житлового будинку УБЖП Нежиле приміщення на 2 поверсі окремо розташованої будівлі Відділ освіти виконкому Інгулецької Нежиле приміщення на 1 поверсі окремо розташованої районної у місті ради будівлі Головне управління Державної са- Нежиле приміщення на 1 поверсі окремо розташованої нітарно-епідеміологічної служби у будівлі Дніпропетровській області Відділ освіти виконкому Довгинців- Нежиле приміщення на 1 поверсі окремо розташованої ської районної в місті ради будівлі УБЖП Нежиле приміщення, вбудоване у 1 поверх житлового будинку УКВМ Нежиле приміщення на 2 поверсі в прибудові до житлового будинку УКВМ Нежиле приміщення в підвалі окремо розташованої будівлі Відділ освіти виконкому Централь- Нежиле приміщення на 1 поверсі окремо розташованої но-Міської районної у місті ради будівлі

Мета використання

Вул. Іллічівська, 63

1 од.

19 588,0 станом на 24.04.2015

Вул. Урожайна, 1

7 од.

14 735 679,0 станом на 31.12.2014

Вул. Черкасова, 5 Вул. Грицевця, 7

111,0

Вул. Квіткова, 3

163,4

Вул. Недєліна, 36 Вул. Недєліна, 36 Вул. Качалова, 12а М-н 5-й Зарічний, 93 Вул. Мусоргського, 15а Вул. Груні Романової, 21а

12,85

34,0

98 110,0 станом на 29.04.2015 46 453,0 станом на 30.04.2015 125 791,0 станом на 05.05.2015 17 832,0 станом на 15.04.2015 105 032,0 станом на 20.04.2015 58 751,0 станом на 13.05.2015 35 404,0 станом на 22.04.2015 23 654,0 станом на 19.03.2015 89 424,0 станом на 02.04.2015

2 роки 11 місяців

Вул. Олейникова, 3

176,24

236 972,0 станом на 22.04.2015

2 роки 11 місяців

Під розміщення бактеріологічної лабораторії

Вул. Сормівська, 5 Вул. Мелешкіна, 17а

127,0

Вул. Мухіної, 15

126,6

Вул. Федоренка, 5а, блок Б

237,8

Вул. Ракетна, 1к

2,0

125 814,0 станом на 21.04.2015 74 332,0 станом на 30.04.2015 125 713,0 станом на 05.05.2015 128 438,0 станом на 05.05.2015 2 553,0 станом на 07.05.2015

2 роки 11 місяців 2 роки 11 місяців 2 роки 11 місяців 2 роки 11 місяців 2 роки 11 місяців

Під розміщення занять гуртка дитячої творчості, погодинно згідно з графіком Під розміщення комп’ютерного клубу, без права на приватизацію Під розміщення занять з хореографії, погодинно згідно з графіком Під розміщення кафе, що не здійснює торгівлю підакцизною групою товарів Під розміщення автомату з продажу кави та напоїв

64,3

118,6 65,0 37,7 19,5

39,2

2 роки 11 місяців

Використання за призначенням

2 роки 11 місяців 2 роки 11 місяців 2 роки 11 місяців 2 роки 11 місяців 2 роки 11 місяців

Під розміщення спортивно-технічного клубу

Використання за призначенням, без права на до 31 грудня приватизацію 2015

1 рік 2 роки 11 місяців 1 рік

Під розміщення аптеки Під розміщення торгівлі продовольчими товарами Під розміщення майстерні з ремонту ювелірних виробів Під розміщення спортивних занять з дітьми, погодинно згідно з графіком Під розміщення офісу громадської організації, без права на приватизацію Під розміщення службового приміщення, без права на приватизацію Під розміщення офісу, без права на приватизацію Під розміщення клубу підводного плавання

Заяви про оренду зазначених об’єктів приймаються відділом дозвільно-погоджувальних процедур виконкому міської ради протягом 10-ти робочих днів після опублікування оголошення в міській комунальній газеті «Червоний гірник». У разі надходження двох і більше заяв на один об’єкт оренди, орендодавцем буде оголошено конкурс на право його оренди відповідно до абз.3 частини 4 ст.9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та рішення міської ради від 23.11.2011 №726 «Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста». Довідки можна отримати в управлінні комунальної власності міста виконкому міської ради (пл. Радянська, 1, кімн. 361, 360, тел. 74-49-29, 74-43-97).

«Дніпрообленерго» повідомляє про відключення електропостачання Шановні мешканці та підприємці Кривого Рогу! Протягом червня 2015 року з метою підвищення надійності електропостачання, якості обслуговування споживачів будуть виконуватися планові роботи з обслуговування Криворізьких міських електричних мереж ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» з відключенням електропостачання в терміни з 08.06.2015 по 12.06.2015 та з 15.06.2015 по 19.06.2015 (з 9.00 до 17.00) за адресами: вул. Кременчуцька, 2-32, 1-25, 38-62, 27-65, Дагестанська, 33, 34, 35, 37, 36, Фучика, 2-72, 1-69, пров. Фучика, 1-9, 2-8, вул. 22 Партз'їзду, 31 магазин «Продукти», 22 Партз'їзду, 17-21, 19-25, зовнішнє освітлення, Димитрова, 42, Димитрова, бойлерна, 22 Партз'їзду, 29 магазин «Меблі», 22 Партз'їзду, 31 гуртожиток, Димитрова, 42а, 22 Партз'їзду, 31, 35, 23-27, 22 Партз'їзду, 33 оздоровчий центр «Ніагара», Димитрова, 46-б чистка подушок, 22 Партз'їзду, 43 магазин «Меблі», 22 Партз'їзду, 47, 51 ліфти, 22 Партз'їзду, 41 оргтехніка, 22 Партз'їзду, 39 дитяча стоматологія, 22 Партз'їзду, 49 магазин «Юність», нотаріус, перукарня, 22 Партз'їзду, 37, 41 відділ захисту населення, 22 Партз'їзду, 45, 53, Димитрова, 48а, 46, 22 Партз'їзду, 49, 55, 22 Партз'їзду, «МТС», 22 Партз'їзду, 41 ПП «Ремелектромаш», 22 Партз'їзду, 37/1 офіс, 22 Партз'їзду, 43 «Укртелеком», 22 Партз'їзду, 49 ФОП Пануча, Будьонного, 11, 13, 15, 17, Димитрова, 62, 66, 54, 56, 58, 60 ДНЗ №123, скляна майстерня, Димитрова, 64, ремонт взуття, госпблок, 22 Партз'їзду, 57, 53, 44, Димитрова, 66 магазин, світлофор перехрестя Димитрова та Будьонного, Димитрова, 64, меблева майстерня, Димитрова, 66/21

ПП Таран, Димитрова, 62/21, світлофор перехрестя Рязанова та Якіра, Якіра, 24, Якіра, бойлерна №91, зовнішнє освітлення, Якіра, 24, Курська, 2-22, 1-15, Сімферопольська, 12, Якіра, 24 «МТС», Тинка, 34, 36, 39, 40, 41, ЗОСШ №91, ТРП №54, ТОВ «Автокит» Тинка, 34а, ПП Матовецька, Тинка, Тинка, 27, торговельний центр Тинка, ПП Умрихіна (офіс) Тинка, магазин «Десна» Тинка, АТС-65, пошта №8 Тинка, магазин «Продукти» Тинка, ПП Чепель «Хлібобулочні вироби» Тинка, Тинка, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 26, 28 (гараж), аптека №15 Тинка, зоомагазин Тинка, Шполянська, 2-56а, 27-55, 1-25, Мелітопольська, 4-28, 3-25, Бабушкіна, 3-23, 4-24, Нерченська, 1-23, 4-32, Хрустальна, 4-10, 3-21, Абаканська, 4-24, 3-23, Іскрівська, 44, 46, Чигоріна, 9, 9а, 7, 7а, 5, 5а, 3, 12, 15, котельня, Сагайдачного, 30, 29-109, 32-87, 39а, 37а, Ласточкіна, 1-45, Керченська, 7-51, 52а, 1-6, Павлика Морозова, 20-60, 60а, ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», ТОВ «Аквамир», Головне управлiння юстицiї у Днiпропетровській областi, КП «Житлово-експлуатаційна організація №14», КП «Фармацiя», ФОП Александрова С.В., ПАТ «КОМЕТА», ПП Возник І.М., ПАТ «КРИВОРІЖГАЗ», ФОП Велика Л.М., ФОП Розінько С.І., вул Івана Сірка,

Щегловського, пров. Олега Кошового, вул. Богдана Хмельницького, Вартаняна, Верещинського, Покришева, школа №50, ПП Вiклiєнко О.В., ФОП Пітенко В.М., ФОП Башкатов В.О., ФОП Кравченко І.В., ФОП Варфоломєєва І.А., ТОВ «УЮТ-2011», ПП Персидський О.А., ПП Русiн О.І., ТОВ «Телерадiокомпанiя «Кабельне телебачення», ПАТ «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ», СПД Голованов В.О., ТОВ «Домофон-КС», ПАТ «КИЇВСТАР», ТОВ «ТЕЛЕСВІТ», вул. Адмірала Головка, Місячна, пров. Ковпака, ФОП Распопов С.В., Обслуговуючий кооператив «Садівниче товариство «ЛОКОМОТИВ-87», Садівниче товариство «ЮВІЛЕЙНИЙ-М», ФОП Новікова О.В., вул. Каширська, Грузинська, Норільська, Тернівська, ТОВ «Днєстр», КПТМ «Криворiжтепломережа», ПП Мiкерiн В.О., ГО «Тернівське районне товариство інвалідів», ФОП Бондаренко Т.Ю., ФОП Янчій І.В., ПП Плющ Д.Л., ПП Чекунова Л.Є., ПП Абеляшева М.А., ПП Гераскiн О.В., ФОП Домбровська А.В., ФОП Шаманський В.М., вул. Черкасова. ПРОСИМО ВИБАЧЕННЯ ЗА ВИКЛИКАНІ НЕЗРУЧНОСТІ.

Контакт-центр 0-800-500-444 працює цілодобово.


«Червоний гірник» №37 (21560) Вівторок, 26 травня 2015 року

www.girnyk.com.ua

Вітання! Ãîðíÿêà ñ ìíîãîëåòíèì ñòàæåì, äîðîãîãî ïàïî÷êó, ëþáèìîãî äåäóøêó, òåñòÿ

Волошина Игоря Давыдовича ïîçäðàâëÿåì ñ þáèëååì! 75 — это возраст солидный, Это почет, уваженье кругом, 75 — это опыт солидный, Это уютный приветливый дом! В день этот светлый поздравить с любовью И с теплотой мы от сердца хотим! Пусть будет крепким здоровье, Долгими дни и счастье большим!

Очень любим. Светлана, Арина, Александр Ùèðî â³òàºìî ïðîôåñîðà, êàíäèäàòà á³îëîã³÷íèõ íàóê

Шанду Володимира Івановича ç þâ³ëåºì!

Бажаємо міцного здоров'я, невичерпного оптимізму, нових здобутків, благополуччя та добра. Нехай доля буде завжди прихильною до Вас — непересічної особистості, талановитого науковця та педагога!

З повагою колектив кафедри ботаніки та екології Криворізького педагогічного інституту

ПАТ «ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО» в особі Криворізьких міських електричних мереж просить

керівників підприємств, жителів приватних будинків, голів дачних кооперативів, садових товариств та інших землекористувачів

не допускати спалювання стерні, соломи, сухої трави в охоронних зонах ліній електропередач, а також провести очищення охоронних зон повітряних ліній від спалимих матеріалів. Просимо врахувати, що «Правила охорони електричних мереж», затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1997 р. № 209, забороняють спалення стерні, соломи, післяжнивних залишків, сухої трави та інших спалимих матеріалів в охоронній зоні низьковольтних та високовольтних ліній електропередач з метою запобігання можливим аварійним відключенням, які можуть спричинити перерви в електропостачанні об’єктів міста та відповідно значні матеріальні збитки, а також можуть призвести до людських жертв.

Повідомлення про початок процедури громадських слухань щодо врахування громадських інтересів по проекту містобудівної документації: «Детальний план території для реконструкції блоку гаражів під 18 індивідуальних гаражів по вул. Телевізійна, 3а в Довгинцівському районі». Детальний план території розроблений ФОП Чмиховою С.В. (архітектор Чмихова С.В.). Підставою для розроблення вищезазначеної документації є рішення Криворізької міської ради від 25.03.2015 № 3488 «Про розробку детальних планів територій». Наданою документацією запроектована земельна ділянка площею 0,1800 га для реконструкції блоку гаражів під 18 індивідуальних гаражів. Забудовник — ФОП Поліщук Г.В. Планувальні обмеження обумовлені сформованою містобудівною ситуацією, нормативними відстанями між будівлями і спорудами в частині протипожежних і санітарних розривів, нормативними відстанями до мереж інженерних комунікацій, пішохідних і транспортних зв’язків у відповідності з вимогами ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень». Конфігурація земельної ділянки визначена згідно з наявними планувальними обмеженнями і по граничних параметрах об’єкта, що реконструюється, згідно з його допустимим функціональним використанням, частково по фактичних межах земельної ділянки, яка надавалась ФОП Поліщук В.І. в оренду на 5 років для розміщення блоку гаражів. Проектована земельна ділянка розташована на землях житлової та громадської забудов Довгинцівського району. Територія впорядкована. Технічний стан будівлі, яка підлягає реконструкції, задовільний. Техніко-економічні показники об’єкта реконструкції: рекомендована гранична площа необхідної території земельної ділянки — 0,1800 га, площа забудови — 1130,0 кв.м, коефіцієнт забудови — 62,7%, площа асфальтобетонного замощення — 670,0 кв.м, гранична поверховість — один поверх (3,85 м). Реконструкція виконується без зміни конфігурації, поверховості та площі забудови, шляхом внутрішнього перепланування, прив’язаного до існуючих 18 воріт. Транспортний зв’язок з проектованим об’єктом буде здійснюватися з вул. Телевізійна по існуючій дорозі через територію ВАТ «Криворізьке підприємство промислового залізничного транспорту» за договором сервітуту. Детальний план території погоджений згідно з вимогами чинного законодавства України. З проектом містобудівної документації можете ознайомитись в управлінні містобудування і архітектури виконкому міської ради (каб. 518, тел. 74-3765, прийм. 92-13-81, пл. Радянська, 1, 50101). Пропозиції до проекту містобудівної документації подаються громадянами у письмовому вигляді з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил, до відділу документообігу управління організаційно-протокольної роботи виконкому міськради (каб. 122, пл. Радянська, 1, 50101). Пропозиції приймаються до розгляду у місячний термін з дня опублікування даного повідомлення. Предприятие ПАО «Линде Газ Украина», расположенное по адресу: Днепропетровская обл., г. Кривой Рог, ул. Орджоникидзе, 130,

объявляет о своем намерении получить разрешение на выбросы в атмосферу согласно ПКМУ №302 от 13.12.2002 г. Предприятие специализируется на разделении атмосферного воздуха. На станции предполагается получение целевых продуктов – кислорода, азота, сжиженного кислорода, сжиженного азота. Газы (кислород и азот) передаются по трубопроводам заказчику, сжиженные газы направляются на хранение в емкости. В атмосферу выбрасываются вещества: НМЛОС 0,000742, оксид углерода 0,013, оксиды азота 0,012, серы диоксид 0,0016, метан 0,000027, суспендированные вещества 0,0080, диоксид углерода 0,7415, бенз(а)пирен 0,00000007, соляная кислота 0,00019, серная кислота 0,000038, уксусная кислота 0,00027, аммиак 0,00007, диэтиловый эфир 0,0068. Выбросы соответствуют технологическому регламенту и проектным показателям, что соответствует требованиям природоохранного законодательства. Предложения и замечания юридические и физические лица могут направлять в управление экологии Криворожского городского совета по адресу: Днепропетровская обл. г. Кривой Рог, пл. Советская, 1, тел. (0564) 74-56-41.

Оголошення 11

Офіційно

Про відстеження результативності дії регуляторного акта

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» управлінням розвитку підприємництва виконкому міськради з 30.05.2015, в місячний термін, здійснюються заходи з періодичного відстеження результативності дії рішення міської ради від 27.04.2011 №327 «Про затвердження Правил торгівлі на ринках м. Кривого Рогу» за показниками: – сталий розвиток ринкової торгівлі та інфраструктури 27.04.2011 №327 «Про затвердження Правил торгівлі на ринках м. Кривого ринків; – залучення безпосередніх товаровиробників для стабі- Рогу», відбудеться 23.06.2015 о 15.00 в каб. 139 (1-й поверх приміщення виконкому міської лізації продовольчої ситуації на споживчому ринку; – соціальна захищеність торгуючих, збільшення кіль- ради) за адресою: пл. Радянська, 1, м. Кривий Ріг, 50101. Вищевказане рішення міської ради оприлюднекості легалізованих найманих працівників, як наслідок збільшення обсягів надходження податкових но в міській комунальній газеті «Червоний гірник» від 30.04.2011 та розміщено на офіційному веб-сайті виконзобов’язань до міського бюджету; – стабільний прогнозний клімат для досягнення взі- кому міської ради в мережі Інтернет www.kryvyіrih.dp.ua рцевого рівня торговельного обслуговування насе- у розділі «Законодавство України», підрозділ «Регуляторна політика» Õ «Реєстр діючих регуляторних актів Крилення, сприяння захисту прав споживачів; – запровадження заходів із вдосконалення механізму ворізької міської ради, її виконкому». Додаткову інформацію із зазначених питань можна регулювання та здійснення контролю за організаціотримати в управлінні розвитку підприємництва виконєю ринкової торгівлі у м. Кривому Розі. Громадське обговорення досягнення цілей, заде- кому міської ради (50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, кларованих при прийнятті рішення міської ради від каб. 504, тел. 92-13-75). Виконком Тернівської районної у місті ради звертається до власника тимчасової споруди, який здійснює підприємницьку діяльність без документів на право користування земельною ділянкою, що належить територіальній громаді міста, щодо негайного її звільнення. Об'єкт розташований за адресою: вул. 23 Лютого, під назвою «Форнетті», розміщено впритул до тимчасового об'єкта на вул. 23 Лютого біля буд. 102 «Салтівський м'ясокомбінат». У разі невиконання відповідних дій

демонтаж вищевказаного тимчасового об'єкта буде виконано згідно з Тимчасовим порядком щодо встановлення меж зони дії особистого сервітуту під тимчасовими об'єктами для здійснення підприємницької діяльності. *** Виконком Тернівської районної у місті ради звертається до власника тимчасової споруди, який здійснює підприємницьку діяльність без документів на право користування земельною ділянкою, що належить територіальній гро-

маді міста, щодо негайного її звільнення. Об'єкт розташований за адресою: вул. Адмірала Головка, вздовж автодороги, поблизу будівлі №40в на вул. Адмірала Головка (супермаркет АТБ), під назвою «Обмін валют цілодобово». У разі невиконання відповідних дій демонтаж вищевказаного тимчасового об'єкта буде виконано згідно з Тимчасовим порядком щодо встановлення меж зони дії особистого сервітуту під тимчасовими об'єктами для здійснення підприємницької діяльності.

Оголошення

ДВНЗ «Криворізький національний університет» оголошує конкурс на заміщення посад науково-педагогічних працівників: ОРФОГРАФІЧНІ СКОРОЧЕННЯ: ПРОФЕСОР – ПРОФ., ДОЦЕНТ – ДОЦ., СТАРШИЙ ВИКЛАДАЧ – СТ.ВИКЛ., ВИКЛАДАЧ – ВИКЛ., АСИСТЕНТ. – АС. По загальноуніверситетських кафедрах: теплогазоводопос- 1; теоретичної та прикладної механіки: доц. – 2, ст.викл. – 1; тачання, водовідведення і вентиляції: доц. – 2, ст.викл. – 1, ас. гірничих машин і обладнання: доц. – 2; ст.викл. – 2; нарисної – 2; архітектури та містобудівництва: проф. – 1; ст.викл. – 1; геометрії та інженерної графіки: доц. – 1, ст.викл. – 1; автотехнології, організації і механізації будівництва: доц. – 1; мобільного транспорту: доц. – 2, ст.викл. – 2; підйомно-транбудівельних конструкцій: доц. – 1; технології будівельних спортних машин: доц. – 2; фізичного виховання: ст.викл. – 2, виробів, матеріалів і конструкцій: доц. – 1, ст.викл. – 1; фі- викл. – 4; моделювання і програмного забезпечення: доц. – лософії і соціальних наук: доц. – 3; підземної розробки 2, ст.викл. – 5; інформатики, автоматики і систем управління: родовищ корисних копалин: доц. – 3, ст.викл. – 1, ас. – 1; доц. – 3, ст.викл. – 1; вищої математики: доц. – 2, ст.викл. – 3; відкритих гірничих робіт: проф. – 1; геології та прикладної комп’ютерних систем та мереж: ст.викл. – 2, ас. – 1; інженерної мінералогії: доц. – 3; екології: доц. – 2, ст.викл. – 2; геоде- педагогіки та мовної підготовки: доц. – 2, ст.викл. – 1; іноземних зії: ст.викл. – 2, ас. – 2; автоматизації електромеханічних мов: доц. – 1, ст.викл. – 3, викл. – 1; фінансів суб’єктів господасистем в промисловості та транспорті: доц. – 5, ст.викл. – рювання та інноваційного розвитку: доц. – 2; економіки, орга1, ас. – 1; електропостачання та енергетичного менеджмен- нізації та управління підприємствами: доц. – 6; менеджменту і ту: доц. – 1; ст.викл. – 3; електромеханіки: доц. – 3, ст.викл адміністрування: проф. – 1, доц. – 3; рудотермічних процесів та – 1, ас. – 1; теплоенергетики: доц. – 2; фізики: доц. – 1, ас. ливарного виробництва: доц. – 1, ст.викл. – 1; збагачення ко– 1; технології машинобудування: доц. – 2, ст.викл – 3, ас. – рисних копалин: доц. – 2. У конкурсі можуть брати участь громадяни України. Термін подання документів з дня опублікування до 23 червня 2015 р. за адресою: 50027, м. Кривий Ріг, вул. 22 Партз’їзду, 11, ДВНЗ «КНУ» (каб. 346). До заяви претендентів, особові справи яких знаходяться у відділі кадрів університету (інституту), додається список друкованих праць і винаходів за останні 3 роки; інших претендентів – додаються: копія паспорта, особовий листок з обліку кадрів з фотографією та автобіографією; копії документів про повну вищу освіту, науковий ступінь і вчене звання, завірені в установленому порядку; список друкованих праць і винаходів за період науково-педагогічної діяльності. Вимоги до претендентів: професори – доктори наук та/або професори; доценти – кандидати наук та/або доценти; старші викладачі – як правило кандидати наук та/або доценти, досвід викладацької діяльності, стаж роботи за профілем; асистенти, викладачі – як правило магістри. Відповідність освіти, наукового ступеня, вченого звання профілю кафедр і дисциплін обов’язкова!

Телефон для довідок (056) 409-06-23. Житлом університет не забезпечує. • РЕКЛАМА «ЧГ» • REKLAMA@RMINER.DP.UA • РЕКЛАМА «ЧГ» • REKLAMA@RMINER.DP.UA • 92-97-16

Продаю № 302. Кузбасслак. Краску для фундаментов домов, крыш, заборов, бочек. Доставка. Тел. 067-4940016. № 409. Инвентарь для пчеловодов: ульи, медогонку, рамки и прочее. Тел. 096-5219547.

Загублене

№ 410. Учнівський квиток серія НР № 10528292, виданий МЦППВ у 2014 році на ім’я Пастухової Валерії Олександрівни, вважати недійсним. № 411. Студентський квиток, виданий ПК ДВНЗ КНУ на ім’я Серебрякова Дмитра Анатолійовича, вважати недійсним. № 412. Студентський квиток НР № 10299597, виданий Криворізьким національним університетом, Електротехнічного факультету на ім’я Томашевської Наталії Миколаївни, вважати недійсним. № 414. Державний акт серія ЯК № 634334, виданий 31 серпня 2010 р. за № 011012101229 на ім’я Шаповал Олександри Валеріївни, вважати недійсним. № 417. Свідоцтво про право власності на кв. № 9 у буд. № 27 на проспекті Миру, видане на ім’я Дружини Олександри Миколаївни та Любишина Віктора Сергійовича згідно з розпорядженням УЖКГ від 26.05.1995 № С 1327, вважати недійсним. № 418. Свідоцтво про право власності на кв. № 43 у буд. № 12 на вул. Співдружності, видане згідно з роз-

порядженням УЖКГ від 20.11.2002 № С-708 на склад сім’ї: Василенка Сергія Леонідовича, Василенко Анфіси Федорівни, Козачка Станіслава Миколайовича, вважати недійсним. № 421. Свідоцтво про право власності на кв. № 21 у буд. № 13а, видане згідно з розпорядженням житловокомунальної контори орендного будівельно-монтажного підприємства «Кривбасрудбуд» на ім’я Попова Євгенія Олексійовича, Попової Людмили Євсеевни, вважати недійсним. № 420. Диплом Д № 617795, виданий СПТУ № 59 на ім’я Семенова Сергія Вікторовича, вважати недійсним. № 423. Посвідчення Ветерана праці на ім’я Горбань Валентини Анатоліївни вважати недійсним. № 416. Свідоцтво про реєстрацію Криворізької міської у Дніпропетровській області організації Політичної партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» вважати недійсним. № 422. Паспорт АМ 234512, виданий Центрально-Міським РВ Криворізького МУ УМВС України в Дніпропетровській обл. 6 лютого 2001 р. на ім’я Горбань Валентини Анатоліївни, вважати недійсним.

Послуги № 11. РЕМОНТ ХОЛОДИЛЬНИКІВ. ГУМА. БУДИНОК «РЕМПОБУТТЕХНІКА», пр. Миру, 29в, 8. Тел. 40150-38, 067-5993757, 099-1983398. Гарантія. № 54. Ремонт телевизоров. Тел. 401-82-63, 067-3981097. № 360. Ремонт телевизоров. Тел. 74-62-78, 097-2824057. Кондратьевич.

№ 276. Металеві двері і грати за 1 день. Тел. 098-3871377, 401-15-07. № 274. Ремонт и установка бойлеров, колонок, котлов, стиральных машин, счетчиков воды, тепла. Тел. 66-05-47, 098-4842663. № 419. Перевезу мебель и др. Грузчики. Тел. 401-31-05, 0675671948. № 22. Спил деревьев. Порезка, вывоз, корчевка, обрезка кустов. Тел. 098-6843572. № 229. Песок, щебень, шлак, граншлак, отсев. Цемент. Доставка 1 т-15 т. Тел. 067-9847171.

Різне № 413. 30 травня о 14 годині запрошуємо на зустріч випускників Казанківської СШ № 1 11-Б класу 1965 р.в. біля будівлі старої школи м. Казанка. Тел. 097-5034968, Андрєєва Раїса, староста класу. № 325. Распродажа автомобилей 2013-2014 года! Скидки до 35000 грн. Рассрочка до 7 лет. Тел. 096-6680345, 099-3662145. Срочно требуются: мастер по ремонту компьютеров и разной оргтехники; мастер по ремонту обуви; мастер по шитью и ремонту одежды. Тел. 65-34-25, 096-4973273. № 415. Після смерті Коваленка Миколи Леонідовича, померлого 25.08.2014 р., відкрилася спадщина. Спадкоємцям слід з’явитися до нотаріальної контори за адресою: вул. Харитонова, 5, м. Кривий Ріг.


12 Соціальний захід

«Червоний гірник» №37 (21560)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 26 травня 2015 року

Курси валют станом на 25.05.2015 р. (грн. за 100 од.) КУПІВЛЯ Банк

Долар

ПРОДАЖ

Рубль

Євро

НБУ

2083,6853 41,849

Укрсиббанк

2000,00 40,00

2157,00

2200,00 44,00

2465,00

ПриватБанк

2000,00 42,00

2200,00

2250,00

2500,00

45,00

2326,2263

2155,00

42,50

2355,00

2245,00

45,50

2495,00

Райффай- 2100,00 зенБанк 2300,00 Аваль

40,50

2250,00

45,50

2500,00

Фінанси 2000,00 35,00 та кредит 2300,00 44,00

2200,00

2030,00 40,00

2230,00

Промінвестбанк

Ощадбанк

2550,00

2240,00 44,50

2475,00

Укрексім- 2020,00 40,00 банк 2240,00 44,50

2200,00 2480,00

Магнітні бурі ГЕОМАГНІТНИЙ ПРОГНОЗ по Кривому Рогу 0:00 3:00 6:00 9:00 12:00 15:00 18:00 21:00

26.05.2015 27.05.2015 2 2 2 2 1 1 2 2 1 1 2 2 1 1 2 2

1. Нема помітних збурень. 2. Невеликі збурення. 3. Слабка геомагнітна буря. 4. Мала геомагнітна буря. 5. Помірна геомагнітна буря. 6. Сильна геомагнітна буря. 7. Жорсткий геомагнітний шторм. 8. Екстремальний шторм.

Погода

Середа, 27.05 +15…+16°С +28°С Південний, 2-5 м/сек. Четвер, 28.05 +15…+16°С +22°С Північний та північнозахідний, 2-5 м/сек.

Офіційно Про проведення громадських слухань Керуючись Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», відбудуться громадські слухання з питань обговорення проектів рішень міської ради «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кривого Рогу», «Про встановлення ставок земельного податку, розмірів орендної плати та пільг зі сплати за землю на території міста Кривого Рогу» та аналізу їх регуляторного впливу. Дата, місце та час їх проведення: 03.06.2015, о 16.00, приміщення міського комунального закладу культури «Народний дім» (м. Кривий Ріг, вул. Орджонікідзе, 52). Тема громадських слухань: «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кривого Рогу», «Про встановлення ставок земельного податку, розмірів орендної плати та пільг зі сплати за землю на території міста Кривого Рогу». Відповідальна особа за проведення обговорення та її контактний телефон: управління земельних ресурсів виконкому міськради (начальник – Бризецький Олександр Федорович), адреса: 50101, м. Кривий Ріг, пр-т Металургів, 36-б, каб. 217, конт. тел. 74-24-33. Інформація про те, де можна ознайомитися з матеріалами громадських слухань: на офіційній веб-сторінці виконкому міської ради в мережі Інтернет www.kryvyirih.dp.ua («Інформаційна База»  «Регуляторна політика»  «Обговорення проектів регуляторних актів») та Криворізькій міській комунальній газеті «Червоний гірник» від 14.05.2015 №34. Участь у громадських слуханнях можуть узяти дієздатні члени територіальної громади віком від 18 років, суб’єкти господарювання, об’єднання (громадські, суб’єктів господарювання), наукові установи та консультативно-дорадчий орган у здійсненні державної регуляторної політики. Управління розвитку підприємництва виконкому міської ради Головний редактор Ігор КВОЧКА Члени редколегії: Володимир СКІДАНОВ (заступник головного редактора) Олена ТАРАСИК (заступник відповідального секретаря) Світлана НІКІТІНА (завідувач відділу)

Фестиваль організовано за підтримки виконкому Криворізької міської ради, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України (УЦКС) та Інституту розвитку міста Кривого Рогу. До криворіжців звернулася заступник Валентина міського голови Валентина Бєрлін: – Даним заходом ми хочемо Бєрлін закликати молодь міста та під­ ростаюче покоління до правильних дій та «озброїти» їх необхідними знаннями, аби СНІД став лише написом на білборді, а не приміткою в особистій

Обізнаний – значить захищений! Поєднати приємне з корисним вдалося тим, хто минулими вихідними прийшов на унікальну для нашого міста подію – Криворізький музичний фестиваль «Не дай СНІДу шанс!», який проходив у рамках однойменної Всеукраїнської інформаційної кампанії. Присутні почули якісний рок, побачили сучасних виконавців цього стилю та усебічно ознайомилися з важливою інформацією про загрозливу хворобу сьогодення ВІЛ/СНІД.

Захід розпочався з урочистого заїзду велосипедистів, котрі подолали відстань у 40 км, щоб привернути увагу суспільства до цієї нагальної проблеми. Нам вдалося поговорити з учасниками марафону. – Проблема ВІЛ/СНІДу набула світового рівня. Зараз не можна сидіти по домівках і робити вигляд, що її не існує, – зазначає член правління ГО «Велокривбас» Павло Кузнєцов. – Кожен свій вчинок потрібно обдумувати, пам’ятати та використовувати індивідуальні засоби захисту здоров’я. – Ми їхали з прапорами з написом «Не дай СНІДу шанс!» для того, щоб оточуючі зрозуміли, що в усьому світі над цією проблемою працюють. А ще

ми прагнули підтримати людей, які живуть з такою хворобою, та дати зрозуміти їм, що вони не самотні, – розповідає член велоклубу «UBF» Наталія Кузьменко. – Населення звертало на нас увагу: перехожі зупинялися, фотографували й навіть аплодували, а водії сигналили в знак солідарності. Протягом усього дня на сцені, встановленій спеціально для концерту біля ТЦ «Метро», виступали кращі міські гурти та запрошені гості. Своєю творчістю ділилися молоді та вже знані рокери з Кривого Рогу – «ПікUP», «Uncle Tom The Band», «220V», «OpaCha», «Ґенеза», «Нафаня и Ко», «Шепіт Нагваля» та з Києва – «5 Vymir». Найбільше криворіжці очікували на спеціально запрошеного гостя – рокера, ведучого на радіостанції «Radio ROKS» Сергія Кузіна. – У широкого загалу поняття рокмузики пов’язане з відомою формулою «Sex, drugs and rock-n-roll», серед яких До початку концерту відбулася наркотики – одна з прямих доріг до СНІДу, – говорить Сергій Кузін. – Одпрес-конференція з організаторами нак ця формула – ущербна. Для того, та учасниками фестивалю. щоб любити рок-н-рол та жити ним, не потрібно вживати ні алкоголь, ні наркоКостянтин Мурашко, начальник управління тики. На фестивалі хочеться подивитися охорони здоров’я виконкому Криворізької міськради: на молодий український рок-н-рол. Я – Проведення сьогоднішнього фестивалю – це результат – апологет того, що рок – це не просто роботи, яку розпочали минулого року, коли в Кривому Розі в рамках німецько-українського партнерства було підписано музика, це частина нас, справжня щира історія, яка не терпить напівтонів. тристоронній Меморандум про взаєморозуміння та – Усім колективом ми одноголосспівпрацю між виконавчим комітетом міськради, Інститутом но вирішили взяти участь у цій добрій розвитку міста та Німецьким товариством міжнародного справі, – стверджує музикант гурту співробітництва GIZ. «Шепіт Нагваля» Вадим Дзюнзя. – НаТетяна Хімченко, заступник Керівника Програми селення має усвідомити, профілактики ВІЛ/СНІД GIZ в Україні: що СНІД — це проблема, – Це була ініціатива нашої команди. Її підтримали з якою треба боротися. держава та м. Кривий Ріг. Коли Україна зіштовхнулася Сьогодні хочеться донез масштабною епідемією, німецький уряд допоміг передати сти до людей ще й розусвій позитивний досвід у вирішенні проблеми. «Не дай міння того, що у КривоСНІДу шанс!» – інформаційна кампанія, котра працює му Розі все-таки є якісна з молоддю, а рок – це молодіжна драйвова музика. рок-музика. Ми як музиФестиваль проходить у Кривому Розі, тому що ми підписали Вадим канти завжди готові браМеморандум, який визначив напрямок нашої діяльності, Дзюнзя ти участь у таких заходах. й місто є надійним партнером, з яким приємно працювати.

ЗАСНОВНИК: Криворізька міська рада ВИДАВЕЦЬ: Редакція Криворізької міської комунальної газети «Червоний гірник»

Редакція може публікувати статті у порядку обговорення, не поділяючи точки зору автора. Автори опублікованих матеріалів несуть повну відповідальність за підбір та точність наведених фактів, цифр, імен. Газета виплачує гонорар лише за публікацію замовлених матеріалів. За зміст та достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Матеріали під рубрикою «Факти та подробиці» друкуються на правах реклами. Рукописи і фотознімки не рецензуються і не повертаються.

ПЕРЕДПЛАТНІ ІНДЕКСИ «ЧГ»: 37385 (звичайна); 61621 (пільгова); 37386 (відомча)

медичній картці. Об’єднавшись усі разом, доклавши вагомих зусиль, ми зможемо змінити ситуацію на краще і якщо не зменшити кількість ВІЛ-інфікованих, то принаймні запобігти поширенню хвороби. Музичний фестиваль – чудовий спосіб в розважальній та ненав’язливій формі звернутися до молоді й сказати мовою музики про важливі речі. Будьмо обізнаними та відповідальними – і ми не дамо СНІДу жодного шансу! Присутні мали змогу пройти безкоштовне анонімне тестування на ВІЛ/СНІД у виїзній лабораторії та отримати результат за 15 хвилин. Тож ми поспілкувалися з людьми з довгої черги охочих дізнатися свій ВІЛ-статус. – Я свого часу працювала в лікарні й уже проходила такий тест, тому сьогодні мені не страшно його робити знову. Тим, хто боїться, хочу сказати лише одне, що кожен має бути обізнаним та впевненим у стані свого здоров’я, тому тест треба пройти, – радить Валерія. – Небезпека очікує нас всюди, тому кожному треба знати свій ВІЛ-статус. Моя знайома дізналася про ВІЛ-позитивний результат, коли вже була вагітною, й народила здорову дитину. Для цього вона вжила всі запобіжні заходи, зокрема їй робили кесарів розтин. Зараз вона знаходиться на терапії й живе нормальним життям, – поділилася з нами історією Анастасія.

У перервах між виступами запальні ведучі не давали сумувати публіці й проводили різноманітні конкурси і пізнавальні вікторини музичної та медичної тематики. Знавці отримували заохочувальні призи. Кожен міг позмагатися у фотоконкурсі на краще рок-селфі. На території фестивалю діяла «жива бібліотека» – волонтери, котрі консультували населення стосовно різних хвороб. А ще вони роздавали інформаційні видання щодо ВІЛ/СНІДу. Тож кожен відвідувач фестивалю провів цей день з користю. Обізнаний – значить захищений!

АДРЕСА РЕДАКЦІЇ: 50027, пр. Металургів, 28. Довідки по редакції: 92-70-70, відділ реклами: 92-97-16. e-mail: rminer@rminer.dp.ua; reklama@rminer.dp.ua ВІД ДРУКОВАНО В ДРУКАРНІ « СТПРЕС » За якість друку газети від­по­­­відальність несе друкарня. 50025, м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12. Тел. 404-35-88.

Ольга МИЗА. Фото автора

Індекс – 61621. Обсяг 3 др. арк. Друк офсетний. Замовлення СФ469. Свідоцтво про державну реєстрацію газети «Червоний гірник» ДП реєстр № 709 від 28.02.2000 р. Газета виходить двічі на тиждень (вівторок, четвер). Рекомендована ціна 1,75 грн. Разовий тираж 16990 примірників. Тижневий тираж 34263 примірники.

ТЕЛЕФОН ДЛЯ ДОВІДОК ПО ПЕРЕДПЛАТІ «ЧГ» 92-89-01 

Червоний гірник №37 (21560) 26 травня 2015  

Червоний гірник №37 (21560) 26 травня 2015

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you