Page 1

«Червоний гірник» №23 (21448)

1

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 25 березня 2014 року

№23 (21448)

ВІВТОРОК

25 БЕРЕЗНЯ 2014 Р.

Криворізька міська комунальна газета виходить з 7 грудня 1924 року

Офіційно КРИВОРІЗЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 24.03.2014

м. Кривий Ріг

№50-р

Про внесення змін до розпорядження міського голови від 03.02.2014 №22-р «Про скликання ХLІV сесії міської ради VІ скликання» У зв’язку з тим, що 20.03.2014 не відбулося пленарне засідання ХLІV сесії міської ради VІ скликання через відсутність достатньої кількості депутатів міської ради для його повноважності; відповідно до Регламенту міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 30.11.2010 №7; керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Унести зміни до розпорядження міського голови від 03.02.2014 №22-р «Про скликання ХLІV сесії міської ради VІ скликання», зі змінами, а саме: викласти абзаци 1, 3 пункту 2 у такій редакції: «1. Провести в сесійній залі міської ради (пл. Радянська, 1): – пленарне засідання – 27 березня 2014 року о 09.00.». 2. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження міського голови від 17.03.2014 №48-р «Про внесення змін до розпорядження міського голови від 28.02.2014 №34-р «Про проведення пленарного засідання ХLІV сесії міської ради VІ скликання». В.о. міського голови – секретар міської ради С. МАЛЯРЕНКО

КРИВОРІЗЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА

РОЗПОРЯДЖЕННЯ 24.03.2014

м. Кривий Ріг

№ 51-р

Фото Олександра ПОРТНЯГІНА

Про скликання XLV сесії міської ради VI скликання Відповідно до Регламенту міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 30.11.2010 №7, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Скликати XLV сесію міської ради VI скликання. 2. Провести в сесійній залі міської ради (пл. Радянська, 1): – спільне засідання постійних комісій – 27 березня 2014 року о 10.00; – пленарне засідання – 31 березня 2014 року о 09.00. 3. Унести на розгляд питання: – про вплив виробничої діяльності підприємств міста на стан атмосферного повітря в 2013 році; – урегулювання земельних відносин; – інші.

В.о. міського голови – секретар міської ради С. МАЛЯРЕНКО

Готовий служити українському народу!

  

Читайте 3 стор.

Реклама

Оголошення

Особистий прийом громадян 26 березня з 10.00 до 13.00 прокурор Дніпропетровської області старший радник юстиції Роман Романович Федик проводитиме особистий прийом громадян у прокуратурі міста Кривого Рогу за адресою: вул. Леніна, 27. Щодо реєстрації та порядку прийому звертатися в приймальню прокуратури за тел. 90-07-50.

Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім Ліц. НБУ №222 від 17.10.2011 р.

Рекламний відділ «ЧГ» понеділок-п’ятниця з 9.00 до 18.00 Тел. 067-743-79-02 e-mail: reklama@rminer.dp.ua

26 березня з 11.00 до 13.00 за телефоном 92-82-09

Упродовж цього часу щодо питань житлово-комунальної тематики вас вислухає та допоможе порадою завідуючий відділом соціально-побутових питань «Червоного гірника» Едуард Васильович Білик. Чекаємо на ваші дзвінки, шановні читачі!

Анонс

Пряма лінія «ЧГ»

3 квітня з 13 до 15 години за телефоном 92-90-12

На прямому зв’язку з читачами перебуватиме практикуючий психолог Валерія Олександрівна Михайлець.

На прийом до нотаріуса

У середу, 26 березня, в редакції газети «Червоний гірник» (Соцмісто, пр. Металургів, 28) з 16 до 18 години триватиме консультативний прийом нотаріуса, завідуючої Першою нотаріальною конторою м. Кривого Рогу Надії Миколаївни Уколової. Прийом безплатний, єдина умова отримання консультації – передплата на «Червоний гірник». Отже, не забудьте прихопити з собою абонемент про передплату «ЧГ».

Запрошуємо до юриста

Традиційний прийом червоногірничанського юриста, викладача Криворізького факультету Національного університету «Одеська юридична академія» Олени Анатоліївни Березовської відбудеться у четвер, 27 березня, з 16 до 18 години в приміщенні редакції газети «Червоний гірник» за адресою: пр. Металургів, 28. Передплатники «ЧГ» отримують консультацію безкоштовно, тож не забудьте взяти з собою абонемент про передплату.


2 Подробиці Вітання Шановні співробітники та ветерани органів Служби безпеки України! Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем Служби безпеки України!

Це свято мужніх і сильних духом людей, справжніх професіоналів обраної професії, які стоять на захисті конституційного ладу, територіальної цілісності, економічного та оборонного потенціалу держави, інтересів суспільства й прав громадян. Ваші професіоналізм, вірне служіння рідному краю, високі результати роботи є запорукою авторитету й поваги жителів Кривого Рогу. Бажаю успіхів у професійній діяльності, щастя, здоров’я та благополуччя! Криворізький міський голова Юрій ВІЛКУЛ

www.girnyk.com.ua Шановні військовослужбовці, працівники та ветерани внутрішніх військ! Щиро вітаю вас із Днем внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України!

У цей день ми вшанoвуємo всіх військовослужбовців, які в різні часи несли службу у внутрішніх військах. Важко переоцінити роль цих формувань у повсякденному забезпеченні громадського порядку на вулицях міста, під час масових спортивних і культурних заходів. Переконаний, що в будь-яких умовах ви залишитеся вірними присязі на вірність українському народові, спрямуєте свої сили й професійну майстерність на забезпечення правопорядку. Бажаю успіхів у вашій нелегкій і дуже потрібній нашим мешканцям справі, міцного здоров’я, щастя, добра й благополуччя! Криворізький міський голова Юрій ВІЛКУЛ

Новини України та світу

Турчинов: «Посадимо всіх, хто винен у здачі Криму»

Голова Верховної Ради Олександр Турчинов обіцяє посадити всіх, хто «здав Крим». Про це він заявив під час засідання погоджувальної ради, повідомляє Корреспондент.net. Перед цим голова Комітету з прав людини Валерій Пацкан розкритикував дії влади в Криму і зазначив, що «ми не втратили Крим, ми його здали». Слова Пацкана обурили Турчинова, який закликав депутатів стримувати емоції.

Татари вступають до Національної гвардії

Кримські татари активно вступають до лав української Національної гвардії, повідомив начальник штабу Національної гвардії України Володимир Волков. «Татари – наші союзники. Зараз у нас у Криму дві тисячі гвардійців з кримських татар. Дуже активно татари записуються і в ополчення. В ополченні їх дуже багато», – цитує Волкова ТСН. За його словами, повідомляє Корреспондент.net, кримські татари захищають райони компактного проживання і не пускають туди невідомих їм людей. Як зазначив начальник штабу, Нацгвардія покине Крим тільки тоді, коли на те буде відповідний наказ міністра оборони України.

В Україні не скасовуватимуть День Перемоги

Міністерство культури України не має наміру переглядати державні свята, зокрема 9 Травня. Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України. Раніше низка ЗМІ, пославшись на неназване джерело, повідомила, що Мінкульт найближчим часом подасть до парламенту законопроект про зміну державних свят, розповідає Корреспондент.net. «Ніяких законопроектів і наказів та розпоряджень Міністерства культури про скасування державних свят або призначення нових – не було, немає і бути не може. Це зараз несвоєчасно, адже, враховуючи суспільно-політичну ситуацію в країні, є важливіші справи, якими займається зараз Міністерство культури», – зазначив міністр культури Євген Нищук.

«Червоний гірник» №23 (21448)

Вівторок, 25 березня 2014 року

Шановні актори, драматурги, сценаристи, усі, чиє життя пов’язане з театром! Прийміть щиросердні вітання з нагоди Міжнародного дня театру! Кривий Ріг відомий в Україні та за її межами не тільки як промисловий, науковий, діловий центр, але і як місто давніх культурних традицій та духовності. Саме театри є важливим осередком творчого життя міста, сприяють відродженню та розвитку національної культури й духовності, збагачують сучасне мистецтво різноплановими виставами. Підтвердженням високих досягнень, майстерності та професіоналізму митців сцени є те, що двом криворізьким театрам присвоєно статус академічних. У цей святковий день від усієї душі бажаю вам міцного здоров’я, прихильної долі, невичерпної енергії, втілення новаторських задумів, плідної й успішної діяльності, благодатного розвитку таланту, задоволення від вашої творчої праці, здійснення всіх задумів і починань! Нехай Муза театру буде прихильна до вас і обдаровує натхненням, щоб ви і надалі дарували своїм відданим шанувальникам радість спілкування зі світом прекрасного. Переконаний, ваша щоденна творча діяльність, упевненість у власних силах стануть вірною запорукою процвітання нашої держави та нових здобутків у ім’я світлого майбутнього України! Криворізький міський голова Юрій ВІЛКУЛ

Що трапилось?

Палали танки на Всебратському Четвер. 20 березня. Уже вечоріло, коли в бік житлового мікрорайону Всебратське-2 на великій швидкості помчали кілька карет швидкої медичної допомоги. У цей час над територією Криворізької 17-ї окремої танкової бригади високо в небо здіймався чорний дим, лунали гучні вибухи, які чутно було мешканцям Центрально-Міського району. Навчання? Не схоже. Значить, якась надзвичайна пригода. Прибувши в район дислокації танкової бригади, кореспонденти «Червоного гірника» помітили, що «швидкі» знаходяться за КПП. Тут же помітили керівників силових структур Кривого Рогу. Вони поінформували, що в район пожежі та вибухів було пропущено три пожежні розрахунки Криворізького міського управління Державної служби з надзвичайних ситуацій. Ближче до 19.00 вибухів не стало чутно. Густий дим над танковою бригадою розвіявся. Дещо пізніше в

На місці події працювали представники Військової служби місто поїхали ав- правопорядку Збройних сил України та прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері томобілі швидкої медичної допомоги. У цей шеність). Вжиті екіпажем жежа, пошкоджено ще три час з’явилися перші офі- танка заходи щодо гасіння танки «Т-64БВ», а також ційні коментарі надзви- пожежі власними силами перекриття у сховищі, де результату не дали, вогонь вони знаходилися. чайної пригоди. Призначено службоВиявляється, у примі- перекинувся на другий танк розташований ве розслідування. Для щенні сховища парку бо- «Т-64БВ», йових машин сталося за- поруч. Для гасіння пожежі з’ясування причин та обгоряння танка «Т-64БВ». були задіяні пожежний танк ставин події створено спеПричина загоряння – корот- «ГПМ-54» військової части- ціальну комісію на чолі з виконуючим обов’язки ке замикання в радіостанції ни та пожежні міста. Було повідомлено, що командувача Сухопутних «Р-123» під час перевірки локалізовано, військ Збройних сил Укразв’язку між двома танками пожежу «Т-64БВ», які знаходилися жертв та постраждалих їни генерал-лейтенантом у сховищі (коли включали немає. Загрози життю міс- Анатолієм Пушняковим. живлення, сталося заго- цевих мешканців нема. Микола КРАМАРЕНКО. ряння електричної про- Однак, крім двох бойових Фото Олександра водки через її фізичну зно- машин, на яких сталася поПОРТНЯГІНА

Радник президента Польщі: «Заяви Жириновського – плід хворої уяви» Минулого тижня депутат Держдуми РФ, лідер ЛДПР Володимир Жириновський запропонував з парламентської трибуни, щоб Польща разом з Угорщиною та Румунією взяла участь у поділі ослабленої України. Реакція Варшави однозначна: пропозиція ця – плід хворої уяви, вимислу в стилі пакта Молотова-Ріббентропа, передає агентство УНН з посиланням на Польське радіо. «Володимир Вольфович вирішив, що такі «геніальні» думки повинні поширюватися, і на вихідних навіть на-

правив офіційний лист польському МЗС з пропозицією організувати референдум про приєднання до Республіки Польща п'яти західноукраїнських областей», – йдеться в повідомленні, повідомляє Корреспондент.net. У Варшаві на пропозицію відреагували однозначно – засудженням і сумнівом у психічній нормальності автора. Радник президента Польщі Томаш Наленч заявив, що така пропозиція викликає тільки обурення, Польща ніколи не буде брати участь у поділі території дружньої держави

і перегляді кордонів. Наленч також сказав, що пропозиція Жириновського – «плід хворої уяви».

З 24 березня в Криму в обіг введено російський рубль У понеділок, 24 березня, згідно з законом про приєднання Криму до РФ, офіційною грошовою одиницею на території півострова стає російський рубль, повідомляє Корреспондент.biz. «Відсьогодні рубль стає основною валютою в Республіці. Проявляйте пильність при розрахунках», – написав голова Ради Міністрів АРК Сергій Аксьонов у Twitter. На цю валюту переводяться всі розрахунки з будь-яких платежів, якщо одна зі сторін є резидентом Росії. Розрахунки в українських гривнях будуть дозволені до 1 січня 2016 року.

Крим на картах Яндекса

У понеділок Яндекс на своїх картах включив Крим та місто Севастополь до складу Російської Федерації для користувачів з Росії, повідомляє Корреспондент.net. Водночас, Інтернет-компанія Яндекс відображає Крим у складі України для користувачів України і Туреччини. Про це йдеться у відповіді Яндекса на запит ИТАР-ТАСС.

«Яндекс – міжнародна компанія, яка надає сервіси згідно з законами тих країн, де ми працюємо (Росія, Україна, Казахстан, Білорусь, Туреччина)», – йдеться у коментарі й уточнюється, що Україна і Туреччина не визнали референдум у Криму і тому користувачам цих країн півострів показується в складі України.


«Червоний гірник» №23 (21448) Вівторок, 25 березня 2014 року

Тема дня 3

www.girnyk.com.ua

Мобілізація

Вимагає ситуація!

Десантники, вперед!

Народ допомагає українській армії

У минулі вихідні у військову частину А 1126 відбула по мобілізації команда військовозобов’язаних десантників. – Ці чоловіки – добровольці, вони свого часу відслужили у десантних військах і, переконаний, гідно захищатимуть рідну неньку Україну, – наголосив військовий комісар Дзержинсько-Довгинцівського об’єднаного районного військового комісаріату, старший військовий комісар у Кривому Розі Ігор Василенко. – Але дай Боже, щоб військові навички цим мужнім українцям не знадобилися. Військовий комісар також додав, що у військкоматах міста чекають й інших десантників-добровольців, які готові служити українському народу. Контактний телефон: 92-73-62.

Перший заступник міського голови Андрій Гальченко провів зустріч представників міської влади, бізнесу і керівництва 17-ї танкової бригади. Мова йшла про надання негайної матеріальної підтримки воїнам-танкістам, враховуючи надзвичайно складну ситуацію в Україні, пов’язану з анексією Криму Росією.

Микола КРАМАРЕНКО. Фото Олександра ПОРТНЯГІНА

Дезінформація

Без паніки! Довіряйте лише перевіреним фактам Через напруженість обстановки внаслідок подій у Криму та біля кордонів країни, в інформаційному просторі все частіше і частіше з’являються чутки, байки та різноманітні інсинуації. Інформації дуже багато, вона носить суперечливий характер, проте, в гонитві за популярністю, ті чи інші видання не соромляться її оприлюднювати, навіть не

зробивши спробу перевірити фактаж та репутацію джерела. Так, у середу, 19 березня, деякі криворізькі, обласні та республіканські Інтернет-портали повідомили, що на вули-

цях Кривого Рогу з’явились танки. На підтвердження цього викладено відеоматеріал, де відзнято бойову техніку з екіпажами, що вишикувалась колоною неподалік залізничного полотна в очікуванні заїзду на залізничні платформи. Танкісти поводяться спокійно, зовсім не реагуючи на людей, які проходять поруч. Судячи з усього, це техніка військової частини А3283, більш знаної, як 17-та Криворізька окрема танкова бригада. І військові збираються взяти участь у вишколі, що проводять Збройні сили України. Звиклі до щоденних сенсацій останніх тижнів, журналісти «Червоного гірника» вже готові були вирушити, аби засвідчити для читачів факт виїзду криворізьких танкіс-

тів. Проте спочатку вирішили зателефонувати в танкову бригаду. Черговий капітан, котрий взяв слухавку, повідомив, що дане відео було знято не в поточному році, хоча в Інтернеті з’явилось тільки зараз. Начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату міськради і виконкому Юрій Дігтяр, у свою чергу, відзначив, що йому нічого не відомо про будь-які маневри криворізьких танкістів. А навіть якщо б ті й виїхали на вишкіл, то, зважаючи на ситуацію в країні, операцію з перевезення техніки провели б так, що цього б ніхто зі «штатських» не помітив. Андрій МІХЕЙЧЕНКО. Фото Олександра ПОРТНЯГІНА

Важко спрогнозувати, як події будуть розвиватися завтра, не говорячи через тиждень, а тим часом шефська допомога захисникам Вітчизни вкрай необхідна вже сьогодні. – Нині маємо проявити чітку громадянську позицію і підтримати нашу країну, її Збройні сили, – наголосив Андрій Володимирович. Комбриг полковник Олександр Тарнавський звернувся до керівників бізнесових структур з конкретними проханнями. – Нам потрібні матраци, ковдри, подушки, чоботи, різні акумулятори, цигарки, продукти довготривалого зберігання, – сказав командир. – Раді будемо, якщо до нас завітають і висококласні спеціалісти з аргонного зварювання, автослюсарі по ремонту великовагових автомобілів. Присутні з розумінням сприйняли прохання і за спільним бажанням створили спеціальний фонд, аби консолідувати як грошову, так і матеріальну допомогу, скорегувати її обсяги. Координувати надання допомоги танковій бригаді було доручено начальнику відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату міськради і виконкому Юрію Діхтярю та начальнику управління розвитку підприємництва міськвиконкому Ірині Рижковій. Відповідальним у цій справі від танкової бригади призначено Валерія Давидюка. Було оприлюднено контактні телефони: 067-634-04-50, 093-462-99-37 (оперативний черговий). Микола КРАМАРЕНКО

Факти і коментарі

Професор історії Віталій Стецкевич:

«Росія шукає спільників для нищення України» Приводом для цього бліц-інтерв’ю «У номер!» стала широко розповсюджена в ЗМІ України, Росії, Польщі, Угорщини, Румунії та інших країн безпрецедентна заява лідера ЛДПР В. Жириновського, в якій він, не криючись, пропонує поділити українські землі між Польщею, Угорщиною і Румунією, а Україні залишити лише її центральну частину. фактично, вже в незаконний Свої думки з приводу цьоспосіб анексували Крим, – не го провокативного виклику можна. висловлює експерт-історик – Віталію Вікторовичу, а В.В. Стецкевич. що ж конкретно пропонує – Не просто коментуваЖириновський? ти таку брутальну заяву, – – Він, знаючи про настрої важко зітхає Віталій Віктодеяких праворадикальних рович. – Адже в перекладі сил у Бухаресті, які мріють на мову юристів її можна про «Велику Румунію» (цим кваліфікувати як втручання марив і Антонеску, коли поу внутрішні справи нашої силав свої війська разом держави, підбурювання до з нацистами на радянську сепаратизму, до дестабілізатериторію), підказує їм, що ції. А по суті, до знищення можна б забрати Північсуверенної держави України, Віталій Стецкевич ну Буковину, і перш за все яка є не лише членом ООН, а й країною – засновницею цієї органі- – Черноуци (Чернівці), бо цей регіон, на зації. Однак загальновідомо, що вуста- думку деяких румунів, є «колиска румунми Жириновського в Москві часто-густо ської цивілізації». А втім, це ті «межові озвучуються справжні наміри, апетити території», де плекалися і визрівали не і приховані до певного часу плани Росії лише дако-румунська (молдовська), а й та її очільників. Відтак, не звертати ува- східно-слов’янська цивілізації. Угорцям же «пропонує» взяти Закарги на цю заяву в умовах, коли в України,

паття, так звану Підкарпатську, або Угорську, Русь. Тобто, землі, які історично, споконвіку належали східним слов’янам, але аж ніяк не угорцям, бо угорці тут з’явилися лише в 1000-му році нової ери. У той час, як слов’яни-русини жили там і до цього. Ну, а Польщі пропонуються ті терени, які до 1939 року незаконно входили до складу Речі Посполитої: Волинь, Рівненщина, Львівщина, Тернопільщина, Франківщина, тобто терени до річки Збруч. – Навіщо це робиться? – Жириновський не просто невіглас, який не знає, що всі ці території історично українські, про що й гімн наш нагадує – про землі «від Сяну до Дону». Він затятий провокатор-злочинець, бо підбурює румунів, угорців і поляків до

розшматування України, що підпадає під кваліфікацію – військовий злочинець. Цією пропозицією він ще й шукає Росії спільників-«подельников», які б пішли разом з Російською Федерацією на нищення України. Напевне, якби такі з’явилися, Росії було б не так самотньо в цьому переділі європейських земель, бо ж відомо, що жодна держава світу не визнала анексії Криму. Росія «в гордом одиночестве» несе прапор країни-агресора, держави, яка руйнує світопорядок, що склався після Другої світової війни і був закріплений Гельсінськими угодами в 1975 році про непорушність міждержавних кордонів у Європі. Цей документ підписали всі європейські країни, США, Канада і, до речі, СРСР, правонаступником якого сьогодні виступає Російська Федерація. А втім, вона вже порушила будапештські домовленості про гарантування цілісності України. – І що далі? – Колективні дії Європи і світу та наші рішучі дії зупинять і Путіна, і Жириновського. Не можуть не зупинити! Бо ланцюгова реакція тоді охопить усю Європу. Микола КРАМАРЕНКО. Фото Олександра ПОРТНЯГІНА


4 Комуналка

www.girnyk.com.ua

«Червоний гірник» №23 (21448)

Вівторок, 25 березня 2014 року

Споживачам на замітку

ДАІ інформує

Змінюється порядок водопостачання та водовідведення З початку наступного місяця змінюється порядок водопостачання та водовідведення для мешканців багатоповерхівок. Якщо раніше споживачі сплачували за воду і водовідведення управителю, то з квітня вони переходять на безпосередні взаємини з водопровідниками. – Нашим підприємством ук­ладено договори про здійснення функцій постачальника послуг з централізованого холодного водопостачання та водовідведення з низкою управителів багатоквартирних будинків нашого міста, – розповідає директор КП «Кривбасводоканал» Юрій Гамазинський. – Це такі управителі, як ЖЕО №№ 8, 14, 35, «ЖитлосервісКР», «Сітісервіс-КР», «Послуга», «Комбінат благоустрою», «Дивобуд», «Дом.Ком», «Житлокомцентр» та «УЮТ-2011». Договори з ними набувають чинності з початку квітня нинішнього року. – Що це означає для споживача послуг? – Передовсім зауважу, що власне для мешканця квартири у багатоповерховому будин-

ку практично нічого не зміниться: залишаються діючими чинні тарифи, не змінюється особовий рахунок, вода як текла з Юрій крана, так і тектиме. Єдина відмінність – це від- Гамазинський сутність транзитування коштів через рахунки управителів, а натомість буде безпосередній розрахунок одразу з надавачем послуг, тобто з нами. – Якщо відмінностей ніяких, тоді у чому смисл змін? – Щоб постачальник став ближче до споживача і споживач без посередників спілкувався з постачальником. А в разі виникнення будь-

яких питань вирішував їх у близькому контакті. – Донині ви безпосередньо співпрацювали тільки з мешканцями сектору приватної забудови, а з квітня вашими споживачами стануть ще й жителі багатоповерхівок. Скільки вам додається абонентів? – Наша абонентська база збільшиться на понад 200 тисяч особових рахунків криворізьких сімей. – Отже, маєте й розширити мережу відділень водозбуту, чи не так? – Саме так: служба водозбуту розширюватиметься, у неї додасться нової оргтехніки, також розраховуємо на допомогу в цьому плані й від «НОВА-КОМУ». Життя і подальша робота засвідчать, що ще буде потрібно зробити. Загалом, завдяки запровадженню нового порядку сподіваємось на поліпшення виконавської і платіжної дисципліни як з нашого боку, так і з боку споживачів.

Ліквідуючи наслідки стихії

Покрівлі – немає, покрівля – є

Сильний порив вітру, потім ще й ще. Спочатку трішки, опісля – більше, а там – зовсім багато, і ось уже цілий під’їзд 25-го будинку вулиці Космонавтів лишився без верхнього захисту від опадів. – Як тільки нам повідомили про таке лихо, так буквально одразу ми прибули на цей об’єкт, – розповідає майстер дільниці поточного ремонту КП «ЖЕО №35» Світлана Леонова. – Вийшли на дах і жахнулися – вітром зірвало м’яку покрівлю разом з утеплювачем, піднявши їх ніби парус. І обсяг там чималенький – близько сотні квадратних метрів, що раніше було покрівлею над половиною крайнього під’їзду цієї багатоповерхівки. Обміряли, визначили обсяги роботи – і вже знімаємо порушене «в нуль», тобто до голого бетону. Завозимо необхідні матеріали, кладемо пелену, нижній шар, і тільки потім – зовнішній, тобто Світлана верхній. Для роботи використовуємо сучасні матеріали, які дозвоЛеонова лять мінімум років з п’ять не заглядати, а то й більше. Аби тільки підборами-«шпильками» по покрівлі не ходили, дірки не лишали. За день-два всі роботи закінчимо, щоб тільки погода не завадила.

Аварійна ситуація

Деревина на будинку

Удень минулого четверга на 32-й будинок пр. Металургів, що на Соцмісті, впала височенна тополя. Хоч обійшлося, дякувати випадку, без жертв і надлишкових руйнацій, та остраху мешканці цього й сусіднього 34-го будинків натерпілися вдосталь. – У кожного дерева, коли можна так висловитись, є свій строк безпечної експлуатації, – коментує ситуацію Раїса Приймак, директор КП «ЖЕО №8», на території обслуговування якого сталася ця аварійна ситуація. – Для тополі цей максимальний термін становить півсотні років. А деревина, яка впала, значно старша за цей вік. Також не варто забувати про пориви сильного вітру, які спостерігали минулими днями. Ось це все разом, певно, й спричинило падіння тополі на будинок. Добре, що обійшлося без жертв, травм і якихось руйнацій – навіть жодного скла не розбилося. Для того, аби усунути наслідки падіння деревини, залучили власну техніку, а також за допомогою Дзержинського райвиконкому отримали поміч у вигляді автокрана-«стотонника» від комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг». Стовбур тополі обережно зняли з будинку, поклали на землю і вже потім розпиляли на окремі шматки, пристосовані для подальшого вивезення. Більшу частину вже навіть встигли вивезти, решта – на черзі. Лишилось тільки найняти кран і витягти коріння із землі – також непроста робота, скажу я вам.

Здоров’я дітей – понад усе З минулого понеділка для учнів шкіл розпочались весняні канікули, які триватимуть весь тиждень. Відтак, діти залишаються без нагляду, а тому вповні можуть частіше з’являтись на проїжджій частині доріг. – З початку року на території нашого міста зареєстровано три дорожньо-транспортні пригоди, в яких було травмовано троє неповнолітніх, – розповідає інспектор сектору профілактичної роботи міського відділу ДАІ, старший лейтенант міліції Микола Павлюк. – Причому у двох випадках дітей було травмовано на пішохідних переходах. Співробітниками Державтоінспекції значно посилено роботу з профілактики порушень Правил дорожнього руху стосовно правил проїзду пішохідних переходів. Адже водії, які не поступаються дорогою на переходах, наражають на небезпеку як себе, так і пішоходів. Тож немало порушників було притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 122 КУпАП, яка передбачає стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255-340 грн. Профілактична робота також проводиться й серед неповнолітніх. У навчальних закладах міста відбуваються лекції та бесіди з Правил дорожнього руху. Особлива увага приділяється правам та обов’язкам пішоходів, пасажирів і велосипедистів, а також регулюванню дорожнього руху. Проводяться виступи команд юних інспекторів руху, демонструються фільми та мульт­фільми, спрямовані на профілактику дорожньо-транспортного травматизму. Під час нинішніх весняних канікул дорослим необхідно бути особливо уважними до такої категорії учасників дорожнього руху, як діти. А батькам варто щоразу нагадувати дітям про правила поведінки на дорозі, не допускати самостійного переходу ними проїжджої частини та попереджувати порушення правил, адже життя та здоров’я дітей – понад усе.

Актуальна тема

Гроші на получку – коли? Тільки днями «Червоний гірник» розповідав про конфлікт на підприємстві «Весташляхбуд», коли його працівники перекривали Кіровоградське шосе. Першопричина – гострий брак ко- мілої поведінки Державного казнаштів, через що й затримки зар­плати, чейства, які було оприлюднено під і велика ймовірність скорочень. Ста- час наради робочої групи з питань лося це через те, що підприємство погашення заборгованості з оплати не отримало належні йому кошти за заробітної плати та боргів до Пенраніше виконані роботи. Причому міс- сійного фонду України, яку проводив то сповна розрахувалося за дорожні заступник міського голови Костянтин обсяги, натомість Державне казначей- Бєліков. За словами представника ство з незрозумілих причин не про- «Тепловодбуду», донині казначейство пускає такі платежі, що й спричинило не віддало цьому підприємству кошти фінансовий дефіцит та подальше не- за роботи, виконані ще торік влітку на замовлення міста. Такі ж проблеми вдоволення дорожників. А нещодавно додалось ще кілька виникли й у науковців з Криворізької аналогічних фактів з дуже схожими філії інституту «Дніпроцивільпроект», наслідками, м’яко кажучи, незрозу- котрі також бюджетним коштом ви-

конували проектні роботи, але Держказначейство припинило пропускати платежі для них близько року тому. Відтак, з минулої осені науковці сидять без заробітку, намагаючись бодай якось протягнути до того моменту, коли казначейство врешті зглянеться на них і таки віддасть належне. – Криворізький міськвиконком усі свої зобов’язання перед вами та всіма іншими надавачами послуг бюджету виконав, – прокоментував ситуацію Костянтин Бєліков. – Тобто бюджетні перерахунки відповідним чином здійснено та передано до Державного казначейства, як це й передбачено законом. Натомість казначейство з незрозумілих причин не здійснює пере-

рахування, що й призводить до таких ось наслідків. У такій ситуації я вповні зрозумію тих, хто вживатиме до Держказначейства санкції та заходи, передбачені в такому випадку чинним законодавством. Бо люди не повинні сидіти без заробітку, тим паче – уже не перший місяць. На зустрічі не могло не виникнути питання й щодо вчасності розрахунків по заробітках працівників «Констару», де люди також давно не бачили грошей. Але із зовсім інших причин, не пов’язаних з бюджетними асигнуваннями, а через власну діяльність підприємства. – Кожен шлях починається з першого кроку, – зазначив у цьому зв’язку

К. Бєліков. – У тому числі й шлях повного розрахунку з працівниками. І якщо по інших підприємствах-боржниках бачимо такі кроки, то по «Констару» – жодного. Якщо це підприємство не потрібне, то ліквідовуйте його, реалізовуйте активи, вживайте інших заходів, аби тільки розрахуватися з працівниками. Коли керівники не здатні самотужки впоратися з цим, тоді потрібен безпосередній вихід на спостережну раду, на власників підприємства для вирішення цього проблемного питання. Міська влада, піклуючись про стан і соціальний захист криворіжців, готова долучитись до цього процесу і направити відповідні звернення до потрібних інстанцій.

Сторінку підготував Е. МІСЦЕВИЙ. Фото автора та Андрія ТРУБІЦИНА


«Червоний гірник» №23 (21448) Вівторок, 25 березня 2014 року

Архіваріус 5

www.girnyk.com.ua

К 100-летию Первой мировой войны

Операции делал в полевом лазарете Господь хранил его до 1937 года. Хотя многое довелось пережить талантливому хирургу Гдалию Барбасу. Родом он из Сретенска, что в Читинской области. Это далеко от Европы, это Забайкалье. Края уникальные и очень богатые природными сокровищами. Отец Гдалия – старый учитель еврейской школы. Когда-то представителей этого народа кого посулами в Забайкалье заманили, а кого насильно выслали из центральных губерний. Всех подкупала красота этих мест. Если и есть на земле природный рай, так это в Забайкалье. Вода играет серебром-россыпью, а стволы сосен – червонным прямо золотом, что так и хочется броситься на сбор всего этого. Воздух слегка пьянит и бодрит… Гдалий учился в Читинской клас- бесценный опыт полевой хирургии. сической гимназии. Здесь вместе Там, где работал, ему не было равс девчатами ходил на медицин- ных. В 1922-1926 годах Г.И. Барбас ские курсы, хотел стать медбратом. служил в медчастях Красной Армии. С тех пор с ним рядом находилась Именно так его называли подруги. В воспитанница Бессемье решили: быть Гдатужевских курсов, лию врачевателем. Даже она же медсестра, к раввину обратились Елизавета Фролова, за благословением. Тот которая в 1922 году одобрил выбор юноши и поменяла фамилию. его родителей. С тех пор Барбасы Без проблем постужили дружно. До того пил на медицинский грубо-настойчивого факультет Томского имстука в их квартиру, ператорского универчто на криворожском ситета. Заканчивалось руднике им. Ленина. время «народовольства», Перед этим судьба усиливалось вольнодумГ.И. Барбас побросала молодую ство. Особенно среди молодежи, и в первую очередь – чету по просторам Сибири и Сахастуденчества. В некоторых тайных лина. Сначала работали в Читинской сходках принимал участие и Гдалий больнице. Он оперировал, а она ему ассистировала. Новая власть откоманБарбас. Диплом хирурга он получил в дировала семью на Сахалин, в город 1913 году. Почти сразу местный Александровск. Ведущий хирург единпристав передал новоиспеченному ственной в округе больницы сразу залекарю Барбасу, чтобы тот явился в воевал авторитет. Его даже избирали в присутствие для оформления на во- Сахалинский окружной совет. На плечи инскую службу. Там тоже нужны были этого человека свалились еще и общеврачи. А вскоре началась война. Ее ственные заботы. Но прежде всего называли Великой Европейской, а Гдалий Иосифович оставался врачом. Ему даже позволили вести практику потом – Первой мировой. Вместе с пополнением из состава на дому. Бывало, прибудет усталым, сибирских дивизий и полков убыл на в пору бы отдохнуть, а тут люди идут запад и молодой врач Гдалий Барбас. и идут, ведут самозапись у калитки. На театр военных действий он попал в К нему за помощью обращались сооктябре 1914 года. В своем дневнике трудники японского консульства. Это отметил это, как «подтянулся к линии ему еще припомнят. Через несколько огня». Полевой лазарет быстро развер- лет. За тысячи и тысячи километров нули в полосе Юго-Западного фронта. от легендарного острова. Сахалин семья Барбасов вынужТогда хирург сделал первую операцию. Под нож попал казачий урядник. Го- дена была оставить по банальной ворят, к тому времени он уже был причине. Елизавете Федоровне не георгиевским кавалером. Именно подошел климат. Уехать далеко на забайкалец Гдалий Барбас спас ему запад помог случай. Кого-то из сахажизнь. Он потом Бога молил за врача. линцев должны были послать на курсы Мы не знаем, сколько операций при Московском мединституте. Этим провел Гдалий Иосифович за время Гдалий Барбас и воспользовался. Так войны с германцем. Известно, что читинец и ветеран-медик Первой миему дарован специальный жетон от ровой войны после окончания курсов командования Юго-Западного фрон- получил направление в Кривбасс. Его та. Там, конечно, изображение импе- сразу же назначили главным врачом ратора Николая ІІ, а вокруг – чаши со больницы рудника им. Ленина (тогда змеями. Это и понятно. Во-первых, это горнодобывающее предприятие власть и самодержавие, а во-вторых, называли Ленинской рудней). Судьба отвела ему еще три года профессия: людей лечить. И так все четыре года окопной войны. Гдалий жизни. Этой публикацией мы хотим Барбас, как говорили, хирург от Бога. вернуть нашей непростой истории Во фронтовых лазаретах он накопил имя еще одного абсолютно поря-

дочного человека, которого сгубили палачи из НКВД. Страшно даже представить, что под карающий меч могла попасть такая яркая личность, как сначала земский, потом фронтовой, сахалинский и криворожский врач – Гдалий Иосифович Барбас. Это вопиющая несправедливость. Такое никогда не должно повториться. Калитку в домик главврача даже на ночь не запирали. Во двор могли зайти в любое время суток и тихо, ненастойчиво постучать в окошко. Иногда оно горело и за полночь. Это доктор Барбас либо обдумывал сложную завтрашнюю операцию, либо готовился наведать еще в обед прооперированного больного. Нет уже и тех людей, которые могли бы рассказать о великом медике из простой рудничной больницы. Говорят, что его скальпелю доверялись даже крупные чиновники из области. Часто стучали в его окошко. В

1.

2.

Персонал лазарета с подопечными (1916 г.)

ту ночь, с 7 на 8 октября 1937 года, стук показался зловещим. Гдалий Иосифович отбросил темные мысли, быстро оделся и подтянул к себе поближе саквояж. Он не понадобился. Приехали не за доктором Барбасом, а за Барбасом… японским шпионом. Вот так неожиданно «всплыл» остров Сахалин. Следователь прямо обвинил Барбаса в связях с секретарем японского консульства на Сахалине Токоямой. Гдалий Иосифович не сразу вспомнил о нем. А потом таки поведал, что был у него такой пациент. Доктор делал ему операцию по случаю, извините, грыжи. Других никаких дел с ним не имел, более того, говорили они

3.

только о здоровье больного. При этом никогда не оставались один на один. «Энкавэдисты» и слушать ничего не хотели. Дело состряпали за тринадцать дней. «Доказательства» потянули на высшую меру, как тогда говорили, социальной защиты. Выдающийся врач Гдалий Иосифович Барбас расстрелян в ночь на 13 ноября 1937 года. Семье объявили при этом, что он осужден на 8 лет без права переписки. Жена почувствовала неладное и сначала сыновей отправила в Новосибирск к родным, а вскоре и сама туда уехала. Доброе имя доктора Барбаса реабилитировано в 1956 году. Вот такая история.

1. Дві подруги на відпочинку

У травні 1939 року загинула легендарна льотчиця Поліна Осипенко. На честь цієї жінки, Героя Радянського Союзу, того ж року перейменували її рідне місто Бердянськ в Осипенко. Восени 1939 року в тамтешньому санаторії відпочивала криворожанка Зоя Максимець. Вона праворуч. Зоя була однією із засновниць секції гандболу в Кривбасі. Друкується вперше.

2. Сімейне фото. А поруч – дружина

Микола Смоляренко працював кріпильником на шахті ім. Комінтерну. Її відбудовував. І завжди була поруч вірна дружина. На фото вони теж разом. Публікується вперше.

3. На службі армійській

4.

У 1954 році Леонід Корінний служив у війську. Водив спецлетючку, на її фоні й сфотографувався. Просто на пам'ять. Друкується вперше.

4. Фотоетюд. Там, на березі Інгульця

Санитарная летучка времен Первой мировой войны

Це фото датується 1956 роком. Ми вдячні архітектору і художнику Юрію Сичу. Саме він консультував свого колегу, котрий створив клаптик цієї краси – човнову станцію на березі нашого Інгульця. Знімок Юрій Петрович тоді надіслав своєму товаришу Леоніду Корінному, який на той час проходив службу в армії. Друкується вперше. Сторінку підготував Володимир БУХТІЯРОВ. Телефон 097-2801876


6 Оголошення Хроніка пригод

Не витримали хвороб

У лісосмузі вздовж вулиці Кириленка покінчила з життям пенсіонерка 1944 р. н. Закинувши пасок від халату на гілку дерева, жінка повісилась. У передсмертній записці вона зазначила, що на такий вчинок її штовхнуло погане здоров’я. За життя хворіла на виразку шлунка й неодноразово говорила про намір вчинити самогубство. Лікарі констатували смерть громадянина 1934 р. н. Пенсіонер повісився у своїй квартирі по вулиці Отто Брозовського, прив’язавши мотузку до саморобного турніка в лутці міжкімнатних дверей. Чоловік був не самотній – мешкав з дружиною, а за життя мав онкозахворювання. До міліції зателефонував громадянин 1951 р. н. Він розповів, що на мотузці, прив’язаній до міжкімнатних дверей, повісилась його дружина. Жінка 1950 р. н. перебувала на обліку в психоневрологічному диспансері. У передсмертній записці просила пробачення у рідних.

Смерть на Театральній

Правоохоронці отримали повідомлення про самогубство. З життям покінчив непрацюючий громадянин 1981 р. н. Він повісився, прив’язавши мотузку до металевого гачка дверей гаража по вулиці Театральній. Чоловік мешкав із дружиною, зловживав спиртними напоями та вже здійснював спроби самогубства.

Знайшов батька мертвим

На лінію «102» зателефонував чоловік 1956 р. н. Він повідомив, що у квартирі по вулиці Стасова звів рахунки з життям його батько. Пенсіонер 1931 р. н повісився на електричному подовжувачі, який прив’язав до міжкімнатних дверей. Дідусь мешкав сам. Наприкінці лютого 2014 року переніс операцію, після якої почав поводитись неадекватно й виказував бажання покінчити із собою.

ДТП під ліхтарем

Вулицею Волгоградською в бік площі Артема рухалось авто «ЗАЗ 110307», за кермом якого перебував водій 1982 р. н. У цей же час позаду в попутному напрямку їхав автомобіль «Mercedes Benz Vito 112 CDI» під керуванням громадянина 1990 р. н. У районі світлової опори відбулося зіткнення машин. Унаслідок ДТП було травмовано пасажира «ЗАЗ». Чоловік 1986 р. н. отримав різану травму лоба й лікується амбулаторно.

Поцупив ланцюжок просто з шиї

У гості до жінки 1981 р. н. прийшла подруга, непрацююча громадянка 1975 р. н. Близько 2 ночі виникла сварка, під час якої співмешканець власниці житла, непрацюючий раніше судимий чоловік 1983 р. н. зірвав ланцюжок з гості та вийшов із квартири. Тож господарка звернулась до міліції. Крадія затримано, а викрадене вилучено.

«Ширка» із цвинтаря

На вулиці Георга Отса було зупинено громадянина 1970 р. н. При огляді особистих речей у нього вилучено медичний шприц із речовиною коричневого кольору. Чоловік пояснив, що це – хімічна «ширка», яку він придбав біля кладовища на цій же вулиці у невідомого чоловіка. Купив, щоб вжити самому, без мети збуту. Розгляд справи проводить Жовтневий РВ. Дар’я ВОРОНА

«Червоний гірник» №23 (21448)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 25 березня 2014 року

Криворізькі міські електричні мережі ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» повідомляють, що для проведення ремонтних робіт в період з 31.03.2014 по 04.04.2014 можливі тимчасові (з 9.00 до 17.00) відключення ел. енергії на вулицях: Неруди, 1-41, 2-52, Молодості, 2-8, 3а, 9, 9а, 13, Луначарського, 1-13, 27-55, Кімівська, 39-55, Алуштинська, Аварська, Громової, 15, 16, Льоні Голікова, 4-20, 1-17, Аврори, 20-26, 38, Ліста, 1-35, Берута, 1, 2, 3, 26, 27, 28, 12-26, 30, 39, Українська, 211-215, Шоріна, 6-26, 13-39, Ентузіастів, 148-186, Чкалова, 37-39, пр. Карла Маркса, 32, 36а, б, г, Гірничорятувальна, 13, 14, Тольятті, 2-8, 3-11, Кузнечна, 2-18, 3-19, Спокійна, 2-14, Шекспіра, 5-61, 2-49, Світлогірська, 1-63, Софіївська, 114-126-132, 101-117, Вернадського, 193, 197, 205, Вакуленчука, 62-78, 69-83, 83а, Футбольна, 94-140, 137-163, 126а, Драйзера, 3, 19, Дмитра Донського, 24, 25, 28, 30, 32, Калінінградська, 6-13, Дишинського, 60-76, Джамбула, 8, Володимирівська, 147-165, 184-194, 151а, 161, 158, 160, 162а, 184а, Проскурівська, 68-84, 70а, 82а, 84а, 66, 55-75, Койнаша, 1, 3-27а, 8, 6-30а, 31а, Колійна, 70-86, 67а, 87, 6-52, 60-66, 1-63, маг. №72, 64-66, 63-65, Грозненська, 44-62а, 39-57, 2-40а, 42, 1-3, Болотникова, 24-38, 25-35, 2-22, 1-23, Попова, 107-131а, 118-136, 137, Разенкова, 87-111, 82-100, Комунарна, 117б-137, 106-128, 128а, Сільскогосподарська, 131-159, 148178, 146, Софіївська, 81, Ульбріхта, 2-4, 1-5, Серафимовича, 224-286, пров. Зразковий, 4-8, Тупикова, 8, Удальцова, 1-3, 2-12, пр. Гагаріна, 8, 14, 16, 18, 20, 22, 24, вул. Димитрова, 39, Єсеніна, 6, 8, 6, 6-а, 4, КП «Міськводоканал» (склади, майстерні, адмін. корпус, опалення), зовнішнє освітлення, вул. Рокоссовського, 3, 5, пр. Гагаріна, 18 банк «Ерсте», вул. Димитрова, 39/43, пр. Гагаріна, 18/10 банк, пр. Гагаріна, 24/11 магазин, пр. Гагаріна, 18 магазин, вул. Єсеніна, 2/1, 2 оздоровчий комплекс, пр. Гагаріна, 14 магазин, кафе, вул. Димитрова, 49 банк, Рокоссовського, 1, Димитрова, 41, 43, 45, 47, 49, 39, Єсеніна, 4 банк, Димитрова, 39, ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» Центральний РЕМ вул. Мелешкіна, 57а, Серафимовича, 163-229, 228-338, 340/1-374, 340/2, 231-247, 215а-219а, 225а-231а,231б, Тупикова, 8, 2-92, 3-33, Хохломська, 2-10, н/д, 1-15, 12, Грозненська, 115а, 119, б-р Кірова, 1, 1а, 3, 5, 5а, вул. Симонова, 1, 2, магазин «ТЕРМІНАЛ» вул. Симонова, кіоск друкованої продукції вул. Симонова, кіоск з продажу друкованої продукції ПП Котляр вул. Симонова, торгово-зупиночний комплекс вул. Симонова, 1, магазин ФОП Швидка вул. Симонова, 1, магазин ФОП Бєлий вул. Симонова, 2, Літке, 70а-120, 65а-109, Малоархангельська, 70б-112, 69-111, Петриківська, 62-86, 91-123, Світлогірська, 1-67, Качалова, 23-51, Косарева, 111-115, Харцизька, 3, Софіївська, 114-126-132, 101-117, Вернадського, 193, 197, 205, 216-268, 145-221, дачі, Вакуленчука, 62-78, 69-83, 83а, 85а, Футбольна, 94-140, 137-163, 126а, Щоголєва, 100, 104, 108, 105, 109, 111, Шепетівська, 134-160, 131-159, дачі, Заньковецької, 114-150, 156, 111-149, 155-157, Криленка, 116-162, 115-161, Південна, 107а, Муромська, 2-36, 1-55, Старих більшовиків, 51, Лафарга, 2-58, 1-63, 24а, 12а, 13а, 23а, Лугова, 1а, 2, 3а, 5а, 11а, 15а, 17а, 47-85, Липецька, 1-43, 2-60, 28а, 8а, 12а, 16а, 20а, 10а, пров. Лікувальний, 2-34, 12, 9а, 13а, 15а, 17а, 27, 15, 17, 1, 74, Грушевського, 22-28, 23, 25, 7, 3, 5, Кільцева, 1-63, 2-64, Низова, 1-17, 2-18, Марійська, 27-63, 26-62, Світлогірська, 2-28, н/с 31, Мелешкіна, 1-9, Харцизька, 16-46, 7-13, 11, 15, 17, 19, 99, Упіта, 49, СТО, ветеринарна лікарня, Льотчиків, 1-13, 2-12, Філатова, 2-12, Севастопольська, 2-46, 1-47, Харцизька, 48-98, 21-65, Дідро, 13-25, 14-26, 26а, Кириленка, 15, кіоск, Шепетівська, 1-63, 2-66, Щоголєва, 1-33, 2-28, Шепетівська, 68-110, 65-109, Заньковецької, 74-108, 73-107, Кириленка, 62-114, Горбаченка, 2-6, 1-9, Буніна, 2, Басова, 1-7, 2-12, 11, 19, Миколи Кацалапа, 1-13, 1а, 2-12, магазин, Климова, 1-21, 2-24, Безсонова, 1-23, 2-14, Кокотіна, 1-15, 19, 2-20, Драйзера, 3, 19, Дмитра Донського, 24, 25, 28, 30, 32, Калінінградська, 6-13, Дишинського, 60-76, Джамбула, 8, Живописна, 1-7, 9/1, 9/2, Молодіжна, 2-34, 1а, 4а, Буніна, 1-9, 4-10, Старих більшовиків, 25-35, 37-47, 47а-49, 39а, Чорноморська, 1-31, 2-32, Цитрусова, 1-29, 2-40, Павлоградська, 1-35, 2-30, Черемхова, 1-33, 19а-29а, 43, 2-22, 22а, 30, Володимирівська, 147-165, 184-194, 151а, 161, 158, 160, 162а, 184а, 129-145, 162-180, 137а, 141а, 141б-145а, Проскурівська, 68-84, 70а, 82а, 84а, 66, 55-75, 23-51, 36-64, 38а-62а, 31а, 39б, 53а, Карпенка-Карого, 15-27, 12-32, 1-13, 2-10, Койнаша, 1, 3-27а, 8, 6-30а, 31а, 2, 4, 14а, Колійна, 70-86, 67а, 87, 54-58, 6-52, 60-66, 1-63, маг. №72, 64-66, 63-65, Грозненська, 44-62а, 39-57, 2-40а, 42, 1-3, Болотникова, 24-38, 25-35, 2-22, 1-23, Попова, 107-131а, 118-136, 137, Разенкова, 87-111, 82-100, Комунарна, 117б-137, 106-128, 128а, Сільськогосподарська, 131-159, 148-178, 146, Софіївська, 81, Ульбріхта, 2-4, 1-5, Серафимовича, 224-286, пров. Зразковий, 4-8, Тупикова, 8, Удальцова, 1-3, 2-12, Паровозна, 49-83, 30-82, Урбанського, 1-13, 14-24а, Бернарда Шоу, 1-39, 2-50, Самойлова, 15, Шмаківська, Пензенська, 32, 18, Вечірньокутська, 3-55, 2-8, Веселопільська, 1-13, 12-24, Чорногірська, 2-48, Ширван-Заде, 7-49, 2-44, Мудрьонівська, 1, 2, 4, Азіна, 1-37, 2-18, Давидова, 1-37, 2-32, Ольховського, 3-45, 7а, 23а, 20а, 6а, 2-34, Самойлова, 78-82, Пастера, 14-26, 15-25, Кемерівська – тубдиспансер, Кемерівська, 1-33, 8-24, Старобешівська, 1, 3, 5, 6, 7, 8, гаражний кооператив, Чернігівська, 23-36, Карачаєвська, 1-20, Східна, 1а, 1, 4, 24, Мінеральна, 2-10, Високовольтна, 13, 16, 40, Косіора, 4а, 8, Революційна, 7. ПРОСИМО ВИБАЧЕННЯ ЗА ВИКЛИКАНІ НЕЗРУЧНОСТІ. Диспетчерські служби: Центрально-Міський, Дзержинський райони – тел. 92-31-19; Саксаганський район – тел. 440-28-57; Жовтневий, Тернівський райони – тел. 66-12-09.

Подяка! Âûðàæàåì áëàãîäàðíîñòü àðòèñòó îðêåñòðà Êðèâîðîæñêîãî àêàäåìè÷åñêîãî òåàòðà èì. Òàðàñà Øåâ÷åíêî

Герасименко Петру Игнатьевичу за благотворительную помощь Территориальному центру социального обслуживания (оказание социальных услуг) в Центрально-Городском районе. Мы рады, что такие люди есть в нашем городе.

Проводиться набір на службу у Національну Гвардію України. Вимоги до кандидатів:  вік до 45 років;  відсутність судимості;  задовільний стан здоров'я.

Звертатися за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Мелешкіна, 93, військова частина 3011, контактний телефон 64-13-08.

Рекламний відділ «ЧГ» понеділок – п’ятниця з 9.00 до 18.00

Тел. 92-97-16, 067-7437902.

Шановні мешканці міста!

До закінчення опалювального сезону 2013-2014 рр., який пройшов без аварійних ситуацій, за винятком незначних пошкоджень, які підприємством були ліквідовані в стислі терміни, залишились лічені дні. На початок опалювального сезо- енергію, і навіть вносять оплату на потерпає не лише підприємство, ну 2013-2014 рр. борг населення за майбутні періоди! а й споживач – боржник, який поотримані послуги централізованого Але, на жаль, є й така категорія несе додаткові витрати на сплату опалення та гарячого водопостачан- споживачів, яка, не звертаючи увагу судового збору та виконавчий ня складав 228,5 тис.грн. на неодноразові письмові поперед- збір, який дорівнює 10% від стягНа жаль, під кінець опалюваль- ження, крім того що не сплатила нутої суми боргу. ного сезону станом на 01.03.2014 р. платежі за послуги централізованого Враховуючи наші спільні борг зріс та складає 236,6 тис.грн. опалення та гарячого водопостачан- інтереси, просимо споживачів, які літній період, бо в разі несплати підЛише 30% абонентів мають борг до ня, отримані у цьому опалювальному мають борги, сплатити їх у добро- приємством КПТМ «Криворіжтепло1000 грн. Ми сподіваємось на те, що сезоні, та ще й має значні борги за вільному порядку або укласти з під- мережа» за газ, спожитий в опалюдо кінця опалювального сезону він минулі періоди. Отже до постійних приємством договір на розстрочку вальному сезоні 2013-2014 рр. ПАТ буде сплачений у повному обсязі. неплатників підприємство змушене погашення боргу. «Національна акціонерна компанія Адміністрація підприємства приймати радикальні міри шляхом Шановні абоненти, від того як «Нафтогаз України» буде зменшено дякує споживачам, які сумлінно подання позову до суду задля при- ви будете оплачувати нараховані ліміт подачі газу, при якому підпривиконують свій обов’язок, своєчас- мусового стягнення боргу. суми та борги минулих періодів, за- ємство не зможе забезпечити наданно сплачуючи за спожиту теплову При такому вирішенні проблеми лежить постачання гарячої води в ня послуги. Адміністрація КПТМ «Криворіжтепломережа», сподіваючись на ваше порозуміння, заздалегідь вдячна вам!

У В А Г А!

На публічне ознайомлення виноситься звіт про наслідки базового відстеження результативності дії рішення міської ради від 24.07.2013 №2094 «Про визначення розміру відрахувань до бюджету міста частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об’єднань, що належать до комунальної власності територіальної громади міста» на розвиток територіальної громади та бізнес-середовища, який затверджено постійною комісією міської ради з питань планування бюджету та економіки 21.03.2014.

ЗВІТ про базове відстеження результативності дії регуляторного акта – рішення міської ради від 24.07.2013 №2094 «Про визначення розміру відрахувань до бюджету міста частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об’єднань, що належать до комунальної власності територіальної громади міста» 1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується: рішення Криворізької міської ради від 24.07.2013 №2094 «Про визначення розміру відрахувань до бюджету міста частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об’єднань, що належать до комунальної власності територіальної громади міста». 2. Виконавець заходів з відстеження: фінансове управління виконкому міської ради. 3. Цілі прийняття акта: здійснення диференційованого підходу до визначення розміру відрахувань частини чистого прибутку (доходу) у залежності від діяльності комунального підприємства та з урахуванням змін у чинному законодавстві України. 4. Строк виконання заходів з відстеження: з 30.01.2014 по 28.02.2014. 5. Тип відстеження: базове. 6. Методи одержання результатів відстеження: здійснення аналізу надходжень до бюджету міста коштів від сплати частини чистого прибутку (доходу) за статистичними даними звітності управління Державної казначейської служби України у м. Кривому Розі Дніпропетровської області та податкової звітності про суми надходжень податків і зборів (обов’язкових платежів), до бюджетів та державних цільових фондів, Криворізьких об’єднаних державних податкових інспекцій Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області. 7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних: результати відстеження рішення одержані методом контролю за своєчасним надходженням коштів від сплати частини чистого прибутку (доходу), до бюджету міста в порівняльних періодах: базового відстеження з 30.07.2013 по 30.01.2014, аналогічного періоду з 30.07.2012 по 30.01.2013. Порівняння з періодом з 30.12.2011 по 30.07.2012 (до прийняття рішення) не здійснюється у зв’язку зі зміною переліку комунальних підприємств – платників частини прибутку міста, що пов’язано з ліквідацією КП «Першотравневе» і створенням нового підприємства КП «Криворізька муніципальна гвардія», та зміною розміру відрахувань частини прибутку по КП «Криворіжавтотранс». Комунальні (унітарні) підприємства та їх об’єднання, що належать до комунальної власності територіальної громади міста, сплачують до бюджету міста частину чистого прибутку (доходу) відповідно до порядків і нормативів, які встановлюються за рішенням міської ради. Частина чистого прибутку (доходу) сплачується до Державного бюджету України або місцевих бюджетів наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств. Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств. Контроль за повнотою та своєчасністю сплати до бюджету міста частини чистого прибутку (доходу) комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, що належать до комунальної власності територіальної громади міста, здійснюється Криворізькими об’єднаними державними податковими інспекціями Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області. Очікуваними вигодами внаслідок подальшої дії даного рішення є:

– у сфері інтересів територіальної громади – сталі надходження коштів до бюджету міста, що будуть використовуватися на впровадження програм соціально-економічного та культурного розвитку; – у сфері інтересів суб’єктів господарювання – комунальних унітарних підприємств та їх об’єднань, що належать до власності територіальної громади міста, – прозорість процедури впровадження регуляторного акта, визначення диференційованого розміру відрахувань частини чистого прибутку (доходу) у залежності від виду діяльності комунальних підприємств; – у сфері інтересів органів місцевого самоврядування – своєчасне й у повному обсязі наповнення бюджету міста та здійснення видатків на його потреби. 8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта. У період базового відстеження регуляторного акта з 30.07.2013 по 30.01.2014 до бюджету міста надійшло 36,4 тис.грн., що у співставних умовах на 4,2 тис.грн. більше, ніж у періоді, аналогічному базовому попереднього року (30.07.2012 по 30.01.2013 – 32,2 тис.грн.). Показники Якісні*: 1. Активізація прискорення соціально-економічного розвитку та вирішення проблем благоустрою міста, всебічного забезпечення прав членів територіальної громади. 2. Дотримання принципу верховенства закону та врахування особливостей соціально-економічного розвитку міста органами місцевого самоврядування. 3. Незмінність кількості документів, часу, необхідних комунальним підприємствам міста, на яких поширюються вимоги регуляторного акта, для ведення фінансово-господарської діяльності. 4. Прозорість та ефективність використання прибутку комунальних унітарних підприємств і їх об’єднань.

Термін здійснення заходів Базове відстеАналогічний базоження вому попереднього з 30.07.2013 року з 30.07.2012 по по 30.01.2014 30.01.2013

5

5

Примітка.

*У вищезазначеній таблиці якісні показники визначались за 6-бальною системою оцінки, де: 6 – досягнуто у високій мірі результат якісного показника, 5 – досягнуто більше, ніж на 80% результат якісного показника, 4 – досягнуто більше, ніж на 60% результат якісного показника, 3 – досягнуто менше, ніж на 40% результат якісного показника, 2 – досягнуто більше, ніж на 20% результат якісного показника, 1 – практично не досягнуто.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей. Рішення міської ради від 24.07.2013 №2094 «Про визначення розміру відрахувань до бюджету міста частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об’єднань, що належать до комунальної власності територіальної громади міста» є актуальним, яке розроблено на базі раніше діючого рішення міської ради. З прийняттям цього регуляторного акта в місті визначено диференційований розмір відрахувань частини чистого прибутку (доходу) у залежності від діяльності комунального підприємства відповідно до чинного законодавства України, забезпечена стабільність надходжень доходів до бюджету міста для виконання власних повноважень громади. Результати реалізації положень регуляторного акта мають позитивну динаміку, він не потребує змін та доповнень. Голова постійної комісії з питань планування бюджету В.Я. НУСІНОВ


«Червоний гірник» №23 (21448) Вівторок, 25 березня 2014 року

Оголошення 7

www.girnyk.com.ua

До уваги рибалок

Риболовля обмежується: час нересту Кожної весни, підкоряючись інстинктам репродукування, риба прямує до верхів'їв водойм на нерест. – У цей час вона втрачає пильність та стає особливо беззахисною, – розповідає державний інспектор рибоохорони Сергій Скибан. – Тому державними органами рибоохорони вводяться певні обмеження щодо здійснення любительської та промислової риболовлі. Про це слід пам'ятати всім рибалкам. Відтак, цього року заборона на риболовлю під час нересту водних біоресурсів встановлена таким чином: на період нересту риби – з 1 квітня по 10 червня, виношування ікри, личинок та першого линяння раків – з 1 квітня по 30 червня. На водних об'єктах Криворізького регіону місцями нересту риби є наступні ділянки: на Карачунівському водосховищі – акваторія річки Бокова від гирла вверх проти течії до селища Валове, акваторія річки Боковенька від гирла вверх проти течії до селища Христофорівка, на Макортівському водосховищі – акваторія від моста селища Чумаки вверх проти течії до моста селища Саївка П'ятихатського району, а також усі затоки та зарості очерету. В усіх цих місцях категорично заборонено будьякий вилов риби. – А якщо ловити рибу поза цими ділянками? – Теж є певні обмеження. Поза відзначеними вище ділянками аматорський вилов риби дозволяється. Але ловити рибу можна лише з берега однією вудкою (з поплавцем або донною) з одним гачком або спінінгом. Вилов риби з плавзасобів, а також їхнє пересування, заборонено. – Ловити можна скільки завгодно? – Ні. Денна норма вилову риби на одного рибалку на водоймах загального користування не повинна бути більшою, ніж 3 кілограми, на водоймах, де встановлена платна риболовля, межа – 5 кілограмів. Ця норма не залежить від того, скільки часу людина рибалила. Винятком є тільки ситуація, коли вага однієї виловленої рибини буде переважати встановлену норму. А от вилов раків на час заборони заборонений взагалі. Водночас, хочу нагадати – за незаконний вилов риби передбачено карну відповідальність. Тож чи варто ризикувати? Володимир СКІДАНОВ

«Чисті четверги»

Продаю № 372. Полдома в г. Белгороде (Россия): 56 кв.м, хозпостройки, 4 сот. огорода, удобства в доме. Тел. 0975602685. № 373. Дачу недалеко від с. Авангард. Є вода, дерева, полуниця; сарай на 2 погріба в с. Авангард. Дзвоніть, домовимося. Тел. 096-2791186, 0685244982. № 374. Помещение в центре Соцгорода, пл. 69 кв.м, 1/5, под офис, салон и др. Тел. 050-3213250. № 339. Срочно роллет на Соцгороде, 2 проход, 1 сектор. Тел. 0966342229. № 340. Песок речной, карьерный, шлак, отсев, щебень, разное. Доставка – КамАЗ от 5 до 13 т. Вывоз мусора с погрузчиком, без выходных. Тел. 067-6332513 (перезвоню), 0991906432. № 375. Мини-ферму для выращивания 120 кролей в год. Возможна комплектация поголовьем. Тел. 401-04-17, 050-4522502. Срочно новую, красивую сидушку в ванную для инвалидов. Для «Запорожца»: две двери правые, передние и задние стекла, крыло левое. Бочку металлическую на 200 л; новый аппарат для измерения сахара в крови при сахарном диабете; книгу «Booker» – «Травник» – лекарственные растения от А до Я + рецепты целебных сборов – красочная, подарочная книга в упаковке. Тел. 096-4973273, 65-34-25.

Куплю № 1851. КУПЛЮ «ДЭУ» ЛЮБОЙ, «СЛАВУТУ», «ТАВРИЮ», ВАЗ, ИНОМАРКУ. ДОРОГО. В ЛЮБОМ СОСТОЯНИИ. Тел. 067-9209037, 0500412760, 50-22-74 до 21.00.

Загублене № 381. Залікову книжку, видану КНУ металургійним факультетом 10 жовтня 2009 р. на ім’я Галки Тетяни Володимирівни, вважати недійсною. № 383. Удостоверение участника ликвидации последствий аварии на ЧАЭС категория 1А № 112086, вы­ данное 14.11.2000 г. Днепропетровской облгосадминистрацией на имя Кузьмина Анатолия Алексеевича, считать недействительным. № 382. Печатку відділу кадрів КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Центрально-Міському районі вважати недійсною.

Послуги

Зробимо місто чистішим У Кривому Розі розпочався місячник благоустрою, спрямований на поліпшення стану довкілля, благоустрою і озеленення міста після зимового сезону. Звертаємося до свідомих громадян, громадських об’єднань, молодіжних та волонтерських організацій взяти активну участь у впорядкуванні нашого рідного району. Ваша допомога вкрай необхідна у прибиранні парків, скверів, берегів річок та геологічної пам’ятки природи «Скелі МОДРу». Свої побажання та пропозиції щодо вашої участі можете надавати до організаційного відділу виконкому Центрально-Міської районної у місті ради, щовівторка до 17.00 за тел. 92-53-86. Чекаємо на вас кожного «чистого четверга» – 20.03.2014, 27.03.2014, 03.04.2014, 10.04.2014. 12 квітня 2014 року, у День довкілля, організуємо спільний суботник, адже від зусиль кожного небайдужого мешканця залежить чистота наших дворових територій та вулиць. Не залишайтесь осторонь! Кривий Ріг – наш рідний дім, тільки в наших силах зробити його кращим! Виконком Центрально-Міської районної у місті ради

Реклама

№ 1845. РЕМОНТ ХОЛОДИЛЬНИКІВ. ГУМА. БУДИНОК «РЕМПОБУТТЕХНІКА», пр. Миру, 29в, 8. Тел. 40150-38, 067-5993757. Професіоналізм. Гарантія. № 294. Ремонт телевизоров. Тел. 7462-78, 097-2824057. Кондратьевич. № 167. Металеві двері та грати за 1 день. Тел. 098-3871377, 401-15-07, 401-23-79. № 376. Изготовим ворота въездные, гаражные, ограждения, навесы, беседки, двери и др. Ковка. Из МДФ: двери, арки под заказ (любой размер). Тел. 401-04-17, 050-3213250. № 174. Перевезу мебель и др. Грузчики. Тел. 401-31-05, 0675671948. № 274. Врезка замков, утепление, обшивка дверей, лоджий. Тел. 40135-15, 098-2413969, 493-33-89. № 322. ВСЕ ВИДЫ РЕМОНТНЫХ РАБОТ. Котлы, колонки, водонагреватели, насосы, фильтры. Сантехработы любой сложности. Мелкий ремонт по дому, офису. Тел. 097-0110010, hozyаinvdome.com.ua № 275. РУЧНАЯ ЧИСТКА СЛИВНЫХ ЯМ И КАНАЛИЗАЦИИ. ВЫКАЧКА. Тел. 096-1217344.

Рекламний відділ «ЧГ» понеділок – п'ятниця з 9.00 до 18.00

Тел. 92-97-16, 067-7437902. РЕКЛАМА «ЧГ» • (0564) 92-97-16 • REKLAMA@RMINER.DP.UA • № 281. Спил деревьев. Порезка, вывоз, корчевка, обрезка кустов. Тел. 097-0341978. № 377. Доствим песок, щебень, шлак, граншлак, отсев, цемент 1-15 т. Тел. 067-9847171.

Різне № 378. Шановні абоненти, які обслуговувались у домофонній компанії «Цифрал Сервіс Кривий Ріг». Повідомляємо вам, що ви перейшли на обслуговування до ФОП Вайцель «Домофон Візит», згідно з договором про відступлення права обслуговування між «Цифрал Сервіс Кривий Ріг» та ФОП Вайцель. З умовами публічного договору (оферти), згідно зі ст. 633 Громадянського Кодексу України про надання послуг з технічного обслуговування, можна ознайомитись на офіційному сайті ФОП Вайцель «Домофон Візит» domofon-vizit. dp.ua. Договір набирає чинності з дня публікації. Всі абоненти, які не звернулись в 30-денний термін після публікації або зробили оплату ФОП Вайцель, автоматично стають згодні з умовами договору на технічне обслуговування, згідно зі ст. 642 Громадянського Кодексу України. Всі, хто не згоден з умовами договору на технічне обслуговування з ФОП Вайцель, прохання звернутись в 30-денний термін після публікації за адресою: вул. Подбєльського, 36/107 з 9.00 до 18.00, сб., нд. – вихідні дні. Тел. для довідок: 401-16-16, 401-41-44. № 379. Шановні абоненти, які обслуговуються в компанії «Домофон Візит» ФОП Вайцель та «Цифрал Сервіс Кривий Ріг». Повідомляємо, що у зв’язку з індексом інфляції і значним подорожчанням домофонного обладнання, комплектуючих матеріалів для обслуговування домофонної системи, абонентська плата за обслуговування домофонної системи з 1.04.2014 р. становитиме 8,00 грн. з однієї квартири. Докладна інформація на офіційному сайті компанії: domofon-vizit.dp.ua № 380. Я – ваша няня, сиделка, помощница по хозяйству. Качественная уборка подъездов. Даманский, СевГОК. Тел. 35-13-56, 098-8741390, 063-1188128. № 384. Нужен сотрудник в договорной отдел. Оформление, пн.-пт. Тел. 068-0284064.

№ 385. В организацию требуются сотрудники с функциями: администратора на ресепшн, диспетчера, менеджера по заключению договоров. Знание ПК. С 22 лет. Оплата 22003000 грн. Тел. 097-4279883. № 386. Надоело жить на эту нищенскую зарплату, пенсию? Интересная, стабильная работа в дружном коллективе и с достойным доходом. В офисе в центре. Тел. 098-9073248. № 309. Работа для тех, кто на пенсии, но молод душой. Для желающих работать и получать дополнительные деньги к пенсии. Звоните. Тел. 0630592525. № 346. АКЦИЯ! НЕ УПУСТИ СВОЙ ШАНС! РАБОТА по ПРОВЕРКЕ ДОКУМЕНТОВ и ПОДДЕРЖАНИЮ ПОРЯДКА в ОФИСЕ. ПРИЕМ НА РАБОТУ с 20 ЛЕТ. Тел. 098-5015406. № 347. Требуются активные коммуникабельные сотрудники для работы в офисе. Тел. 096-7186796, 099-4345106. № 348. Полная, частичная занятость для студентов, домохозяек, пенсионеров. Тел. 068-5494026, 0994345193. № 324. Срочно! Требуются сотрудники с педагогическим образованием. Возраст не ограничен. Работа в офисе. Доход 3300-4000 грн. Тел. 0685499584. № 325. Работа в офисе для учета движения товара, обработка договоров. Доход 3815-4235 грн. Карьерный рост, стабильность. Тел. 067-4371671. № 326. Несложная работа в офисе на 44 квартале. Гибкий график, доход от 2000 грн. Тел. 096-6757260. № 327. Требуется в офис оператор на телефон. График 5/2. Тел. 0968222884. № 349. Компания проводит набор персонала в офис: менеджер по под­ бору персонала; охранник-администратор; разнорабочие на склад. Тел. 098-0360926. № 350. В связи с открытием нового филиала требуются: секретарь, помощник менеджера, продавцыконсультанты, разнорабочие. Опыт не обязателен. Тел. 099-0905106. № 351. Срочно! Нужны амбициозные, ответственные люди, желающие не только работать, но и зарабатывать. Без опыта работы, но с большим желанием иметь хороший доход. Тел. 068-8722914.

ШАНОВНІ КРИВОРІЖЦІ! СВОЄЧАСНО РОЗРАХОВУЙТЕСЬ ЗА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ


8 Життя цікаве Курси валют станом на 24.03.2014 р. (грн. за 100 од.) КУПІВЛЯ

www.girnyk.com.ua

Сканворд

УкрСиббанк

25 Марта

ПРОДАЖ

ПриватБанк Промінвестбанк Райффайзен Банк Аваль Фінанси та кредит Південкомбанк Укрексімбанк

19:00 74-80-56

1019,65 28,011 1450,777 1030,00 1099,00 1030,00 1099,00 1031,00 1098,00 1030,00 1090,00 1010,00 1090,00 1020,00 1090,00 1030,00 1095,00

27,20 30,50 26,00 32,00 28,30 30,60 28,20 30,50 27,00 30,00 27,00 30,00 27,50 31,00

Вівторок, 25 березня 2014 року

Афіша

Долар Рубль Євро Курс НБУ

«Червоний гірник» №23 (21448)

1415,00 1545,00 1400,00 1540,00 1421,00 1524,00 1415,00 1525,00 1420,00 1520,00 1405,00 1525,00 1430,00 1540,00

Лотерея

Номер розіграшу 1352 Виграшні номери на 22.03.2014

20

25

27

ÑϲÂÏÀËÈ ÑÒÀÂÊÈ

6 5 4 3 2

33

46

51

ÑÓÌÀ

0 11750000.00 1 13559.00 55 345.00 1274 25.00 10790 8.00

Магнітні бурі ГЕОМАГНІТНИЙ ПРОГНОЗ по Кривому Рогу 2:00 5:00 8:00 11:00 14:00 17:00 20:00 23:00

25.03.2014 26.03.2014 2 3 3 4 2 3 17.10.2013 18.10.2013 2 2 2 2 1 1 2 1 2 2

Карикатури Анатолія Гайна

Друкується за оригінал-макетом рекламодавця

1. Нема помітних збурень. 2. Невеликі збурення. 3. Слабка геомагнітна буря. 4. Мала геомагнітна буря. 5. Помірна геомагнітна буря. 6. Сильна геомагнітна буря. 7. Жорсткий геомагнітний шторм. 8. Екстремальний шторм.

Погода

Середа, 26.03 +6…7°С +18°С Східний, 2-5 м/сек Четвер, 27.03 +8…9°С +16°С Південний та східний, 1-5 м/сек

Відповіді на сканворд Посміхніться Найбільшу силу тяжіння на світі має подушка о 7 ранку.    Дзвінок: – Ваша жінка впала у басейн із крокодилaми. – Ваші крокодили, ви їх і рятуйте.    – Лікарю, в мене щось болить. – Ось вам якась таблетка.    Як перекласти на українську мову фразу: «Извините, пожалуйста, повторите еще раз, а то я не расслышал?». Відповідь: «Га?» Головний редактор Ольга КАЛИНЮК Члени редколегії: Володимир СКІДАНОВ (заступник головного редактора) Тетяна ДРЄЄВА (заступник головного редактора) Газета нагороджена орденом «Знак Пошани» Віталій ТКАЧУК (завідувач відділу)

До уваги передплатників

Призи для вас Нагадуємо нашим передплатникам, абонементи яких не стали виграшними: щомісяця редакція буде розігрувати 3 грошові призи: 150 гривень для тих, хто передплатив газету на рік, 100 – на півроку і 50 гривень за квартальну передплату, тобто протягом усього року надіслані нам абонементи будуть брати участь у наступних розіграшах щомісяця. Імена переможців будуть повідомлені на наших сторінках. Тож, шановні передплатники, чекаємо на ваші абонементи і просимо залучати до акції «Червоного гірника» своїх знайомих. Слідкуйте за нашими новими рубриками та оголошеннями.

Редакція може публікувати статті у порядку обговорення, не поділяючи точки зору автора. Автори опублікованих матеріалів несуть повну відповідальність за підбір та точність наведених фактів, цифр, імен. Газета виплачує гонорар лише за публікацію замовлених матеріалів. За зміст та достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Матеріали під рубрикою «Факти та подробиці» друкуються на правах реклами. Рукописи і фотознімки не рецензуються і не повертаються.

З любов’ю ваш «ЧГ»

ЗАСНОВНИК: Криворізька міська рада ВИДАВЕЦЬ: Редакція Криворізької міської комунальної газети «Червоний гірник»

ÏÅÐÅÄÏËÀÒͲ ²ÍÄÅÊÑÈ «×û: 37385 (звичайна); 61621 (пільгова); 37386 (відомча)

АДРЕСА РЕДАКЦІЇ: 50027, пр. Металургів, 28. Довідки по редакції: 92-70-70, відділ реклами: 92-97-16. e-mail: rminer@rminer.dp.ua; reklama@rminer.dp.ua ВІД ДРУКОВАНО В ДРУКАРНІ « СТПРЕС » За якість друку газети відповідальність несе друкарня. 50025, м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12. Тел. 404-35-88.

Індекс – 61621. Обсяг 2 др. арк. Друк офсетний. Замовлення СФ262. Свідоцтво про державну реєстрацію газети «Червоний гірник» ДП реєстр № 709 від 28.02.2000 р. Газета виходить двічі на тиждень (вівторок, четвер). Рекомендована ціна 75 коп. Разовий тираж 22928 примірників. Тижневий тираж 46261 примірник.

ÒÅËÅÔÎÍ ÄËß ÄβÄÎÊ ÏÎ ÏÅÐÅÄÏËÀÒ² «×û 92-89-01 

№23 (21448) 25 березня 2014  

Червоний гірник 25_03_2014

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you