Page 1

«Червоний гірник» №15 (21440)

1

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 25 лютого 2014 року

№15 (21440)

вівторок

25 лютого 2014 р.

Криворізька міська комунальна газета виходить з 7 грудня 1924 року

Фото Дмитра ЛЮБЧЕНКА

Урочистості

Священний визвольний вогонь

«Сьогодні, 22 лютого, о 22 годині столиця нашої Батьківщини Москва від імені Батьківщини салютує доблесним військам 3-го Українського фронту, що оволоділи містом

Вітання

Кривий Ріг, – двадцятьма артилерійськими залпами з двохсот двадцяти чотирьох гармат… Вічна слава героям, які полягли в боротьбі

Абітурієнтам

21 ЛЮТОГО ВІДЗНАЧИВ СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН МІСТА КРИВОГО РОГУ

Колосов Валерій Олександрович Шановний Валерію Олександровичу! Прийміть щирі вітання з днем народження!

Хочу висловити подяку за Вашу багаторічну працю, за високі досягнення у науковій діяльності, розробки з підвищення якості залізорудної продукції та роботи гірничого комплексу, які вдало використовуються фахівцями і є гідним здобутком для розвитку залізорудної галузі й міста. Під час багаторічної праці Ви завжди надавали допомогу й підтримку в навчанні та становленні молодих гірничих інженерів. Досвід та знання, набуті Вами, завжди сприяли ефективному вирішенню виробничих питань. Знаємо Вас і як великого патріота Кривого Рогу та громадського діяча, який бере активну участь у житті міста. Ви завжди залишаєтеся принциповим, відповідальним і людяним. Нехай Ваше життя й надалі повниться новими відкриттями та досягненнями. Бажаю Вам міцного здоров’я, довгих років життя, успіху та наснаги, підтримки друзів і рідних!

Криворізький міський голова Юрій ВІЛКУЛ

До завершення реєстрації на ЗНО залишилось два тижні

Завершується реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання. Останній термін подачі заявки збігає 5 березня 2014 року. За інформацією Дніпропетров- внішньому незалежному оцінюського регіонального центру оці- ванні, як і раніше, залишається нювання якості освіти, вже подали українська мова та література. заявки більше 10 тисяч майбутніх Найбільш затребуваними серед абітурієнтів. Серед них майже 9 учасників ЗНО предметами є матисяч – учні випускних класів шкіл тематика, історія України та анобласті. У 2014 році атестати про глійська мова. Єдиним нововвеповну середню освіту отримають денням цього року стало те, що більше 19 тисяч мешканців Дні- тепер іноземні громадяни, які проживають на території країни, пропетровщини. За інформацією управління мають надавати документи про освіти і науки виконкому міськ­ підтвердження свого громадянради, серед криворізьких випуск­ ства з указанням, на якій підставі ників наразі на ЗНО зареєстру- вони тут проживають і чому здавалося 3 348 учасників. Освітяни ють тестування тут. ЗНО-2014 триватиме з 3 черврадять вступникам не зволікати і нагадують, що зареєструватися ня до 27 червня 2014 року. Розна основну сесію ЗНО-2014 мож- почнеться основна сесія ЗНО зі на на сайті Дніпропетровського складання тестувань з іноземних регіонального центру оцінюван- мов (англійська, німецька, франня якості освіти: http://dneprtest. цузька та іспанська). Завершиться dp.ua/cms/index.php?option=com_ сесія тестувань іспитом зі світової content&view=article&id=391& історії. Результати складання зовнішItemid=95 Умови складання тес- нього незалежного оцінювання тів залишаються незмінними. абітурієнтів будуть оприлюднені Обов’язковим предметом на зо- з 19 червня до 8 липня 2014 року.

за свободу і незалежність нашої Батьківщини!» (З наказу Верховного Головнокомандуючого Генералу армії Малиновському від 22 лютого 1944 року). Читайте 3 стор.

  

Оголошення Проведення у Кривому Розі чемпіонату з фігурного катання перенесено

Раніше повідомлялося, що у місті відбудеться чемпіонат України серед юніорів з фігурного катання. 25-27 лютого змагання не відбуватимуться. Про дату проведення організатори повідомлять додатково. Телефон для довідок: 92-71-51.

Прямі лінії «ЧГ» 28 лютого з 12 до 14 години за телефоном 92-90-12

Ви будете мати можливість задати питання головному інженеру ТОВ «УЮТ-2011» Анжеліці Михайлівні Мельниковій щодо обслуговування житлового фонду в Жовтневому, Тернівському, а з 1 лютого – ще й в Інгулецькому районі. Як городянам швидко й ефективно вирішити житлово-господарські проблеми? Дзвоніть – дізнаєтесь!

6 березня з 15.30 до 17.00 за телефоном 92-97-25

На запитання читачів щодо хвороб органів травлення відповідатиме гастроентеролог Лариса Петрівна Агеєнко.

Передплатникам на замітку Запрошуємо до юриста

Традиційний прийом черво­но­гірничанського юриста, ви­кладача Криворізького факуль­тету Національного університету «Одеська юридична академія» Олени Анатоліївни Березовської відбудеться у четвер, 27 лютого, з 16 до 18 години в при­міщенні редакції газети «Червоний гірник» за адресою: пр. Металургів, 28. Якщо ви потребуєте кваліфікова­ної відповіді на запитання правової тематики, запрошуємо на прийом. Передплатники «ЧГ» отримують консультацію без­коштовно, тож не забудьте взяти з собою квитанцію про передплату.


2 Новини країни Верховна Рада проголосувала за відставку Януковича з поста президента В ухваленій постанові йдеться про те, що Янукович самоусунувся від обов’язків президента, залишив Україну без влади, і тому він більше не може називатися президентом. Верховна Рада призначила дострокові вибори президента на 25 травня. За це рішення (реєстраційний номер 4193) проголосували 328 з 334 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Турчинова обрано в.о. Президента України Спікер ВР Олександр Турчинов обраний в.о. президента України на час до встановлення результатів перевиборів президента у травні 2014 року. Відповідну постанову №4204 у Верховній Раді підтримали 285 нардепів. Перед цим головуючий Руслан Кошулинський запропонував внести до порядку денного дану постанову, що підтримали 282 нардепи.

www.girnyk.com.ua

«Червоний гірник» №15 (21440)

Звернення до криворіжців народних депутатів Верховної Ради України

ЄС, США і МВФ готові надати Україні фінансову допомогу

Вівторок, 25 лютого 2014 року

Шановні земляки! У цей непростий для нашої країни час, ми, народні депутати Верховної Ради від Кривого Рогу, вважаємо своїм обов’язком донести до наших виборців свою тверду позицію. Люди чекають конкретного результату – стабілізації ситуації в країні. Ми докладемо для цього всіх необхідних зусиль. Подолання будь-якої політичної кризи не варте такої високої плати, як людське життя. Ми категорично засуджуємо ті дії, які призвели до кровопролиття і загибелі людей. Найближчим часом відбудеться позачерговий з’їзд Партії регіонів, на якому буде визначено нову стратегію та обрано нового керівника. Переконані, що наш рідний Кривий Ріг буде й надалі залишатися по-справжньому могутнім економічним оплотом Соборної України. Закликаємо криворіжців зберігати витримку та спокій. Ми переконані, що всі сьогоднішні труднощі будуть подолані. Народні депутати Верховної Ради України С.М. ГЛАЗУНОВ, В.К. ЗАДОРОЖНИЙ, Ю.В. ЛЮБОНЕНКО, К.Ю. ПАВЛОВ, Д.Ю. ШПЕНОВ

Партія регіонів звинуватила Януковича у зраді України

Рада відновила Конституцію 2004 року Документ був прийнятий без попереднього обговорення в комітеті в першому читанні і в цілому, що зафіксовано в стенограмі засідання. Верховна Рада відновила дію окремих положень Конституції 2004 року. За відповідний проект закону № 4163 проголосували 386 народних депутатів, – передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ. Як пояснив у своєму виступі лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, відповідно до прийнятого документа, Верховна Рада може сформувати коаліцію депутатських фракцій за участю позафракційних народних депутатів. Чергові парламентські вибори відбудуться у жовтні 2017 року. Також більше 80-ти законів, прийнятих в 2010-2011 роках, які наділяють додатковими повноваженнями президента України, повинні бути скасовані в п’ятиденний термін. «Це перший крок до відновлення права і справедливості в нашій країні», – сказав він.

Всю відповідальність за останні події в Україні регіонали поклали на Януковича та його найближче оточення. Відповідальність за людські жертви у ході зіткнень в Україні лежить на Вікторі Януковичі та його найближчому оточенні. Про це йдеться у зверненні парламентської фракції Партії регіонів до співвітчизників, розміщеному на сайті партії. «Ми, фракція Партії регіонів у Верховній Раді України і наші однопартійці, рішуче засуджуємо злочинні накази, що призвели до людських жертв, до порожньої скарбниці, величезних боргів, ганьби в очах українського народу і всього світу, внаслідок чого наша країна опинилася на краю прірви, загрози розколу і втрати національного суверенітету. Будь-які спроби вплинути на ситуацію, переконати Президента не були почуті. Мільйонна партія фактично виявилася заручником однієї корумпованої Сім’ї», – говориться в заяві. Як наголошується, «відмінність в думках, іноді – відмінності в ідеології не є перешкодою для спільної роботи на благо України. Бувають різні погляди, але мета у нас одна – єдина, сильна і незалежна Україна». «Ми засуджуємо втечу і легкодухість Януковича. Ми засуджуємо зраду. Ми засуджуємо злочинні накази, які підставили простих людей, солдатів і офіцерів. Але спроби тотального залякування і самосуду, дестабілізації ситуації в регіонах не прийнятні в демократичному суспільстві», – говориться в заяві.

ЄС визнає «Автомайдан» – в опозиції до нової влади легітимність нової Громадський рух «Автомайдан» заявив про опозиційність до нової влади в Україні. Про це заявив один з лідерів руху Сергій Коба зі сцени Євромайдану. влади в Україні «Ми контролювали тих – поредніх, і тепер будемо так само контролювати вас, – наголосив він. – Ми В Євросоюзі вважають, що український парламент «ухвалив законне і демократичне рішення», призначивши виконувачем обов’язків Президента голову парламенту Олександра Турчинова. «Ми шануємо процедуру, в результаті якої пана Турчинова було уповноважено виконувати покладені на нього функції», – заявив офіційний представник Єврокомісії Олів’є Баї в Брюсселі.

будемо дивитися за кожним з вас!» Він також попередив нових урядовців про відповідальність за корупцію. «Нехай кожен з урядовців, нових урядовців, усвідомить, що йде до влади працювати на національні інтереси, а не на власний бізнес. Бізнес окремо, влада – окремо. Ми будемо за цим стежити – за зростанням ваших статків», – заявив Коба. Також активіст попередив, що «Автомайдан» не прийме від нової влади жодних привілеїв у пересуванні дорогами міста.

Європейський Союз пообіцяв надати Україні фінансову допомогу. США та МВФ також заявили, що готові запропонувати Києву підтримку для реалізації інституційних та економічних реформ. ЄС готовий надати відчутну фінансову підтримку країні після того, як буде знайдене політичне розв’язання конфлікту і сформований новий уряд, заявив єврокомісар з економічних питань Оллі Рен під час зустрічі міністрів фінансів країн Великої двадцятки у Сіднеї, повідомило в неділю, 23 лютого, інформаційне агентство Reuters. Для отримання допомогти, за словами єврокомісара, новий уряд у Києві має серйозно розпочати інституційні та економічні реформи. Євросоюз також повинен запропонувати Україні чітку європейську перспективу, переконаний Рен. «Коли українська влада звернеться до МВФ – чи то із проханням надати консультації, чи із приводу дискусії про фінансову допомогу, пов’язану з економічними реформами, – ми звичайно готові», – підкреслила Лагард. Вона також висловила сподівання, що ситуація в Україні «швидко заспокоїться». Ідею звернення України за допомогою до МВФ у Сіднеї підтримав і міністр фінансів РФ Антон Сілуанов.

Рада повернула Межигір'я у держвласність Верховна Рада підтримала постанову №4189 щодо передачі Межигір'я у держвласність. За це рішення проголосували 324 нардепи. «З метою відновлення права власності ВР постановляє передати комплекс відпочинку «Пуща-Водиця» в урочищі Межигір’я урядової резиденції «Межигір’я» у державну власність. У 10-денний строк – провести відповідні заходи та забезпечити передачу майна у держвласність», – йдеться у тексті документа. Також під час обговорення документа нардеп від «Свободи» Ігор Мірошниченко пропонував доповнити текст постанови поверненням території «Сухолуччя», однак нардеп від «Батьківщини» Сергій Терьохін нагадав, що «Сухолуччя» і так перебуває у держвласності, але – в оренді. «Просто цю оренду треба припинити. Щодо нових будівель, які є на території резиденції, – то це вирішується відповідним рішенням суду», – додав Терьохін. За матеріалами Інтернет-видань

Сесія міськради

Юрій Вілкул:

«Наше місто працює стабільно» Минулої п’ятниці, 21 лютого, розпочала роботу XLIV сесія Криворізької міської ради. Спочатку депутати вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих під час протистояння в Києві. Міський голова Юрій Вілкул повідомив, що на розгляд депутатів запропоновано 46 питань, які стосуються змін до бюджету на 2014 рік, звітів за минулий рік щодо результатів приватизації та реалізації Програми енергоефективності, земельних відносин, положень про діяльність окремих структурних підрозділів виконкому тощо. Юрій Вілкул привітав присутніх із великим святом – 70-річчям визволення Кривого Рогу від німецько-фашистських загарбників та повідомив інформацію про план проведення урочистостей. Депутати попросили міського голову

зробити заяву щодо ситуації, яка склалася в місті: через безперервну телетрансляцію жахливих сутичок у столиці України люди вдаються до панічних настроїв. Юрій Вілкул назвав це питання слушним і зазначив, що на сьогодні у

жителів Кривого Рогу немає підстав для хвилювання стосовно роботи банківської системи, продовольчого забезпечення, функціонування комунальних підприємств, забезпечення паливом, тепло- та енергоносіями. «Наше місто є стабільним, чистим, усе працює безперебійно, дефіциту не спостерігається. Минулого дня я провів зустрічі з керівниками банків, торговельних мереж тощо. Вони запевнили мене, що все працює за раніше складеними планами. Тож причин для паніки немає. Ще раз наголошую: наше місто працює стабільно, продуктів харчування, палива

вистачає. Я не вбачаю питань із перебоями в електро- і теплопостачанні, газозабезпеченні. У нас ефективно працює комісія з надзвичайних ситуацій. Якщо раптом виникає якась ситуація, ми одразу реагуємо на неї. Тому я офіційно заявляю мешканцям – місто працювало і продовжує працювати. Міська рада та виконавчий комітет роблять усе для того, щоб Кривий Ріг жив у нормальному режимі». Депутати розпочали роботу в постійних комісіях, аби опрацювати всі питання до пленарного засідання сесії. Андрій МІХЕЙЧЕНКО


«Червоний гірник» №15 (21440) Вівторок, 25 лютого 2014 року

Грані 3

www.girnyk.com.ua

Урочистості

Не зраджують традиції Напередодні священного для кожного криворіжця дня – 70-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників до нас на гостину завітала делегація з Нижнього Тагілу (РФ).

З дружнім візитом до Кривого Рогу прибули голови районних у місті адміністрацій Геннадій Дем’янов, Геннадій Мальцев та директор ЗОШ №21 Олексій Казарінов. До складу делегації приєднався і консулрадник генерального консульства РФ у Харкові Вік­ тор Мокін. Гостям показали місто, а 22 лютого членів делегації прийняв міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул. Мер подякував членам делегації за те, що в цей особ­ ливий день вони приїхали вшанувати пам’ять героїввизволителів. Росіяни поділились приємними враженнями від змін у інфраструктурі Кривого Рогу, зокрема від оновленої станції Рокувата і чистоти наших вулиць, а також розповіли про значні зміни в життєдіяльності їхнього міста. Директор нижньотагільської школи Олексій Казарінов назвав важливим аспектом у стосунках наших міст збереження пам’яті про героїв, полеглих за наше мирне сьогодення. Оглянувши щойно відкритий у Кривому Розі пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам, гості відзначили, що в цьому напрямку наші міста йдуть пліч-о-пліч. Так, школа, керівником якої є Казарінов, першою в Росії отримала медаль Спілки ветеранів Афганістану за патріотичну роботу з молоддю. Керівник делегації Геннадій Дем’янов передав вітання і найкращі побажання всім криворіжцям від міського голови Нижнього Тагілу Сергія Носова. Він запевнив, що дружба між нашими містами, зароджена у важкі часи Великої Вітчизняної, триватиме й надалі. – Наша перемога над фашистами була спільною, – переконаний тагільчанин. – Я хочу висловити подяку ветеранам за стійкість і мужність, побажати удачі і процвітання Кривому Рогу і нашій дружбі. Обидві сторони обмінялись сувенірами та символічними подарунками на згадку про зустріч. Того ж дня росіяни взяли участь в урочистому відзначенні 70-річчя визволення Кривого Рогу.

Священний визвольний вогонь (Закінчення. Початок на 1 стор.) 70 років минуло з того часу, як Кривий Ріг було визволено від німецько-фашистських загарбників. 22 лютого 2014 року воїни-визволителі, ветерани та інваліди Великої Вітчизняної війни, духовенство, міська влада і депутатський корпус, військовослужбовці Криворізького гарнізону, десятки тисяч вдячних криворіжців

і гості з братнього Нижнього Тагілу зібрались біля монумента «Перемога», аби згадати подвиг народу, віддати почесті загиблим і вшанувати ветеранів. У цей день була урочисто відкрита після реконструкції стела Героїв, на якій увіковічено імена криворізьких 44 Героїв Радянського Союзу, 59 Героїв Соціалістичної Праці, 5 Героїв України. З покладання квітів до стели Криворізьким міським головою Юрієм Вілкулом та іншими учасниками заходу й почались урочистості. Далі квіти лягли до підніжжя пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, які свого часу здійснили подвиг, надихаючись героїзмом батьків та дідів. Після покладання квітів до монумента «Перемога», за традицією, яка започаткована в 1968 році, було запалено 10 факелів та пролунав салют. Далі учасники заходу попрямували до Георгіївської дзвіниці, де запалили свічки в пам'ять про визволителів

Кривого Рогу, полеглих у воєнний час. «У цей священний для кожного жителя міста день я хочу привітати криворіжців з 70-річчям визволення Кривбасу від німецько-фашистських загарбників. Бажаю здоров’я, успіхів, спокою, миру та достатку для кожного з наших жителів», – сказав Криворізький міський голова Юрій Вілкул. «У біографії кожного міста є знакові дати. Для Кривого Рогу – це День визволення міста, День Перемоги, День визволення України. 70 років пройшло з тих часів, і за-

раз залишилось лише 16 живих воїнів-визволителів. Ми повинні завжди пам’ятати, якою ціною досягалась Перемога, і цю пам'ять передати наступним поколінням», – наголосив голова Криворізької міської організації ветеранів Микола Дабіжа. У зв’язку з оголошеним у країні трауром, парад Криворізького гарнізону, сучасної та історичної військової техніки було скасовано. Проте криворіжці не поспішали розходитись: дорослі та діти охоче залазили на танк та бронетранспортери, фотографувались на пам'ять.

Спасибі за те, що живемо Днями Кривий Ріг згадував важливу віху своєї історії: річницю визволення міста від фашистських загарбників. З того знаменного дня минуло 70 років. Тож у театрі імені Тараса Шевченка відбулось урочисте зібрання.

Театралізоване дійство перенесло нас сибі вам, дорогі наші ветерани. у військові часи. Рік за роком пригадува- Вашу честь і совість ми не підвели присутні поневіряння свого народу. демо. За особисту мужність і відваЖахлива статистика викликала заціпеніння: тисячі загиблих, поранених, зни- гу, плідну громадську діяльність, клих безвісти... Невимовно високу ціну активну участь у патріотичнозаплатило місто за свободу: з-понад му вихованні молоді та з нагоди 200-тисячного населення зустрічали ви- 70 річниці визволення міста від фашистських загарбників Юрій зволителів близько 96 тисяч людей. На адресу ветеранів пролунали сло- Григорович вручив відзнаки обва вдячності з уст міського голови Юрія ласного і міського рівнів. Війна зблизила Кривий Ріг та Ниж- коп Криворізький і Нікопольський влаВілкула: – Ми робимо все для того, щоб Кри- ній Тагіл. Делегація з міста-побратима дика Єфрем. Наостанок присутні переглянули завий Ріг був успішним, квітучим містом. привітала криворіжців з цією знаменключну частину документального фільІ саме ви нас навчили бути такими: чес- ною датою. На духовній складовій подвигу ви- му «Серце України» – «Криворізьке торно працювати, жити по совісті, сприяти благополуччю міста. І ми вчимось. Спа- зволителів акцентував увагу архієпис- жество». Тетяна ДРЄЄВА, Андрій МІХЕЙЧЕНКО, Дар’я ВОРОНА. Фото Андрія ТРУБІЦИНА та Дмитра ЛЮБЧЕНКА

Учора представники криворізького Євромайдану увійшли до приміщення міського виконкому. Вони передали керівництву міста наступні вимоги та заяву

(Подаємо згідно з оригіналами текстів)

Криворізькому міському Голові Вілкулу Ю.Г. Депутатам Криворізької міської ради Збори громадян м. Кривого Рогу на Криворізькому майдані 23.02.2014 р. У звязку з тим, що Криворізька міська рада та міський голова 24 січня 2014 р. заявили про підтримку дій колишнього злочинного режиму В. Януковича, тим самим сприяючи придушенню мирних акцій протесту Євромайдану. Враховуючи, що ухваленим рішенням Криворізька міська рада та міський голова вимагали від керівництва злочинної влади застосувати більш жорстоких заходів, внаслідок яких загинуло в подальшому понад 100 громадян України, понад 300 чоловік пропали безвісті та більше тисячі людей дістали важкі поранення В И М А Г А Є М О: 1. Дострокового складання з себе повноважень нальної власності, видачу дозволів на приватизацію Криворізького міського голови Вілкулом Ю.Г. та до- землі та перегляд міського бюджету з метою уникненстрокового припинення діяльності депутатів Криво- ня невиправданих витрат і скасування корупційних різької міської Ради. схем, які спустошують міську скарбницю. 2. Негайного скликання сесії міської ради (до 26 4) Негайно змінити редакційну колегію та редаклютого 2014 р.) та залучення до роботи ради пред- ційну політику КП ТРК «Рудана» і газети КП «Червоставників Криворізького Майдану на період до пере- ний Гірник» відповідно до стандартів демократичної обрання нової міської влади і з метою ухвалення: журналістики. Призначити головними редакторами 1) Рішення про включення до роботи виконкому фахівців, кандидатури яких узгоджені з Радою МайКриворізької міської ради, виконкомів районних у дану. Забезпечити негайне надання ефіру представмісті рад та постійних депутатських комісій названих никам Криворізького Майдану для озвучування навище органів міської влади наглядової ради громад- ших вимог. ськості міста, створеної із представників Криворізько5) Вирішити питання про демонтаж на території го Майдану. м. Кривого Рогу усіх памятників В.І. Леніну. Адже ігно2) Оприлюднення позиції Криворізької міської рування вимог Криворізького Майдану від 15.01.2014 ради у ставленні до діяльності попереднього керівни- р. та повна бездіяльність влади в цьому питанні процтва держави і його дій, спрямований на розгін Євро- вокує громадян міста до самостійних рішучих дій. майдану, проявів сепаратизму та ініціатив про федераПредставники від криворізького Майдану: Туровська І.Л., Корник А.П., Іванченко І.І., лізацію України. Олійник Р.В., Візниця Т.В. 3) Встановити мораторій на приватизацію кому-

ЗАЯВА Криворізької міської організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина», Криворізької міської організації ПП «УДАР Віталія Кличка», Криворізької міської організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода», громадськості міста В Україні відбулись події, що приголомшили весь світ – під час мирної акції громадян пролилась кров, загинули люди, які виражали своє бажання жити в демократичній державі. Встановлення обставин та винуватців кривавої трагедії ще попереду, відповідальні за кров мирних громадян будуть притягнуті до відповідальності. Відпо­відальність за цю трагедію цілком лежить на партії, яка була правлячою на той момент – Партії регіонів та її лідері, екс-президентові України В.Ф. Януковичу. Находячись на посаді міського голови міста Кривого Рогу Ю.Г. Вілкул всебічно підтримував діяльність злочинного Уряду, особисто екс-президента України В.Ф. Януковича, а також з депутатами від Партії регіонів та Комуністичної партії вимагали від екс-президента Віктора Януковича силового розгону мирних акцій протесту, що привело до кровопролиття та загибелі наших співвітчизників. В місті всебічно працюють корупційні схеми, чиниться тиск на опозиційні сили. За час перебування на посаді міського голови міста Кривого Рогу Вілкула Ю.Г. однобоко проводились конкурси та тендери, непрозоро працюють засоби масової інформації (газета «Червоний гірник» та ТРК «Рудана»), які перетворились на рекламні платформи для Партії регіонів. Майже всі приміщення, що знаходяться в комунальній власності міста, здані в оренду з подальшим викупом членам Партії регіонів. Тому ми рішуче вимагаємо дострокове припинення повноважень міського голови Юрія Вілкула шляхом його добровільної відмови від посади. КМО ВО «Батьківщина» Вернигор В. КМО ПП «УДАР Віталія Кличка» Щербина В. КМО ВО «Свобода» Бондаренко Д.


4 Подробиці

www.girnyk.com.ua

«Червоний гірник» №15 (21440)

Вівторок, 25 лютого 2014 року

Воспоминания

Мы освобождали Кривой Рог После форсирования Днепра войска 3 Украинского фронта продвигались на юго-запад. Предстояло освобождение стратегически важных территорий. В памяти В.А. Батеха остались тяжелые воспоминания обороны Киева, Кавказа, битва на Курской дуге, форсирование Терека, Днепра и, конечно же, освобождение Кривого Рога. Позже было много тяжелых боев при освобождении сел и городов. Но бои за Криворожье были особенно тяжелыми и кровопролитными. Был приказ Сталина к 23 февраля освободить Кривой Рог. В тяжелейших условиях город был освобожден 22 февраля. В боях участвовали 37, 46 армии и 17 воздушная армия 3 Украинского фронта. Мужественно сражались в составе армий штрафные подразделения, в состав которых входило много офицеров. Погибших при освобождении Криворожья было очень много. Это даже мягко сказано. Это был массовый героизм советских солдат, офицеров, партизан. При освобождении Криворожья погиб разведчик, старший сержант Симбирцев В.Н., Герой Советского Союза, который провел разведку острова и нашел брод второго рукава Днепра, что сыграло большую роль в форсировании подвижным отрядом лейтенанта Батеха В.А. Лейтенант Батеха В.А. участвовал в освобождении Кривого Рога, будучи командиром роты противотанковых ружей 282 с.п. 92 с.д. 37А.

Батеха Василий Афанасьевич Из воспоминаний В.А.Батеха: «Это было в районе рудника «Сухая Балка». Попытки прорвать оборону противника несколько раз были неудачными. С нашей стороны были большие потери. Противник имел возможность из артиллерии подавлять наши наступления. Только отряду капитана Абалмасова удалось зацепиться за многоэтажный дом, но немцы окружили здание и не давали бойцам выйти. Наши мужественно отбивались, и, когда кончились боеприпасы, в ход пошло все, что попадало под руку, – кирпичи, обломки дерева, куски железа. Но бойцы геройски дер-

жались, не покидая здания. Будучи командиром роты, я получил приказ прорвать оборону противника на узком участке и способствовать наступлению полка. Учитывая, что немецкая артиллерия свободно могла нас расстреливать, – вспоминает В.А. Батеха, – я решил не атаковать в лоб напрямую, а по балке тихо, незаметно подойти ближе к переднему краю противника. Сделав крюк, мы смогли значительно приблизиться к нему. Когда я поднял бойцов в атаку, немцы не применили артиллерию, т.к. могли перебить своих, а открыли огонь из стрелкового оружия. Нам удалось прорвать оборону противника. Бой продол­ жался. При постановке задания командир полка Студеникин указал на многоэтажное здание и приказал в первую очередь проверить, жив ли кто из наших. Я вскочил в здание наготове с автоматом. Вдруг несколько человек меня схватили и понесли. На секунду мелькнула мысль: «Немцы!» Люди были грязные, закопченные, и в полумраке не разобрать. Вдруг голос: «Свои, командир». Я им: «Хлопцы, куда вы меня тянете?» Тог же голос ответил: «Капитан Абалмасов приказал нам тебя на руках принести». Капитан обнял меня и поблагодарил, что не оставили их в беде. Далее мы захватили ж.д. станцию уже с помощью подразделений полка, подмога подошла вовремя: у нас кончились боеприпасы». За освобождение Кривого Рога

За сприяння земляка-парламентарія

капитан Абалмасов был награжден орденом Ленина. Лейтенант Батеха В.А. – второй раз представлен к звезде Героя Советского Союза (первое представление – за форсирование Днепра). Многие участники этих боев были награждены орденами, медалями. Освобождение Криворожья проходило в тяжелейших условиях. Лошади вязли, да что там лошади – даже техника гусеницами зарывалась, не хотела ехать, а люди выдерживали: переносили снаряды и обозные вещи на себе. Зимние оттепели сменялись морозами. Василий Батеха обморозил обе ноги. Валенки промокли, а потом замерзли, их пришлось срезать. В госпитале врачи настаивали на ампутации обеих ступней. Вот-вот должна была начаться гангрена. Василий Батеха говорил, что если начнется гангрена, тогда разрешит отрезать, а сейчас не даст. Врач в ответ сказал, что если начнется гангрена, отрезать будут до колен. Ноги чудом удалось спасти. Тут же в госпитале Василий Афанасьевич узнал, что за образцовое выполнение задания при форсировании Днепра и расширение плацдарма на правом берегу ему присвоено звание Героя Советского Союза. После выздоровления вернулся в свой полк заместителем командира батальона. Василий Афанасьевич Батеха родился 23 марта 1919 г. в селе Суходол Глуховского района Сумской области. Окончил Улановскую школу, работал в колхозе, на

одном из предприятий Шостки, забойщиком в шахте г. Антрацит Ворошиловградской области. В 1939 г. был призван в Красную Армию. Войну прошел от рядового до капитана. Служил во 2 воздушно-десантной бригаде. Войну начал рядовым 1 номером станкового пулемета, через месяц – командир отделения пулеметного взвода. Первый раз ранен 9 августа 1941 г. Всего за годы войны ранен 5 раз (2 ранения – тяжелые), 1 раз контужен и 1 обморожение. В 1942 г., будучи сержантом, – командир пулеметного взвода. В этом же 1942-м окончил офицерские курсы Буйнакского военного училища. С ноября 1942 г. – командир роты противотанковых ружей 282 с.п. 92 гв.с.д. 37А. Степной фронт. Войну закончил в Болгарии заместителем командира батальона. Воевал на ЮгоЗападном, Северо-Кавказском, Степном, 3-м Украинском фронтах. В 1947 г. Василий Афанасьевич окончил высшие офицерские курсы «ВЫСТРЕЛ». Служил после войны комбатом в Одесском В.О., Молдавии, Германии, в Средней Азии. В 1956 г. вышел в отставку в звании подполковника. Работал на алюминиевом заводе в г. Новокузнецк. В 1974 г. В.А. Батеха вышел на пенсию и уехал на родную Сумщину, где живет до сих пор. В апреле 1975 г. ему присвоено звание полковника в отставке. В 2005 г. в честь 60-летия ПОБЕДЫ присвоено звание генерал-майора. В марте 2013 г. Василию Афанасьевичу исполнилось 94 года.

Живемо і пам’ятаємо!

У 16 міськлікарні вже відкрито третю Тролейбусом – у славну історію сучасну палату для пільговиків Навряд чи сучасне світле приміщення, що знаходиться в другому терапевтичному відділенні міськлікарні № 16, можна назвати лікувальною палатою. Скоріше всього, воно нагадує новеньку двохкімнатну квартиру з усіма зручностями та комфортом. Саме таку нову палату для осіб пільгових категорій капітально відремонтували, оснастили всім необхідним для тривалого перебування та лікування. Аби учасники бойових дій на території інших держав, ветерани«афганці», чорнобильці, ветерани праці почувалися як удома. Про це подбав народний депутат силу. Протягом останніх років ми відУкраїни, наш земляк Костянтин Пав- ремонтували подібні палати в другій лов, який завітав на урочисте відкрит- та дев’ятій міськлікарнях, в інших літя цієї новенької палати. Саме тут, у кувальних установах. Як зазначив народний депутат, це 16 міськлікарні, успішно реалізується вже третя така капітально відремонпроект парламентарія «Криворізьтована палата в 16 міськлікарні, для кій медицині – нове обладнання». За сприяння К. Павлова за останні роки пільговиків: ще два роки тому перша придбано й вдало застосовується на почала діяти в неврологічному віддіпрактиці сучасне обладнання: висо- ленні, торік – у першому терапевтичкочастотний електроприлад для зва- ному. А нині вже у другій терапії. Тут рювання живих м’яких тканин, апарат залюбки лікуватимуться хворі, для для діагностики захворювань шлунко- яких створено належні умови, але є во-кишкового тракту, котрий виявляє позитивні зрушення також у їхньому фінансуванні, збалансованому та діонконедуги на ранніх стадіях. – Цей проект, який ініціював наш єтичному харчуванні. Це теж суттєво земляк Олександр Вілкул, давно реа- для одужання пацієнта. – Раніше на лікування, харчування лізується, – сказав Костянтин Павлов. – І фінансується не з бюджетних ко- на добу пацієнт отримував копійки, штів, а в основному завдяки депутатам зараз – зовсім інша справа, – поясміської ради, районних у місті рад від нює головний лікар цього медичного Партії регіонів. Крім цього, допомага- закладу Ігор Криштопа. – Щодня, приють промислові підприємства, підпри- міром, інваліди Великої Вітчизняної ємці, представники бізнесу. Вважаємо, війни, ветерани-«афганці» на ліки що ми одна криворізька команда, тож сьогодні отримують 40 гривень, на реалізація будь-якого проекту нам під харчування – 35. Тож рідним, близь-

ким приносити хворим харчі вже немає потреби. Є також необхідні медикаменти для лікування пацієнтів пільгових категорій. Пільгова палата почала діяти напередодні 25-річчя виведення радянських військ з Афганістану, тож тут будуть поправляти своє здоров’я воїни-інтернаціоналісти. – Народний депутат Костянтин Павлов виявляє велике піклування про ветеранів-«афганців», дбає про них, – наголошує голова Жовтневої районної організації УСВА (ветеранів«афганців») Володимир Могиря. – Від їхнього імені висловлюю йому подяку за ті палати, котрі він ремонтує й надалі ремонтуватиме для учасників бойових дій в Афганістані. Зараз вони хворіють: даються взнаки старі рани, роки. Тому хлопці дуже вдоволені, що відчиняються, ремонтуються ось такі сучасні лікувальні палати. Як запевнив К. Павлов після урочистого відкриття нової палати для пільговиків, у перспективі планується на базі 16 міськлікарні створити й окреме діюче відділення для реабілітації та лікування воїнів-інтернаціоналістів. Віталій ТКАЧУК. Фото Андрія ТРУБІЦИНА

Чудові екскурсії шляхами визволення Кривого Рогу було організовано днями для жителів і гостей міста. Це вже стало доброю традицією, дзвіницю, яка, до речі, найвища у Дніщо до великого свята – Дня визво- пропетровській області... На нашому лення Кривого Рогу від фашистських шляху також парк Героїв і парк, назвапоневолювачів – у нашому місті про- ний на честь славного гетьмана Богдаводяться тролейбусні та трамвайні на Хмельницького, станція «Червона» екскурсії під назвою «Шляхами ви- поруч із металургійним гігантом. – Два дні поспіль проводять школи зволеного міста». Символічно, що в цьому електро- №№108 і 9 такі екскурсії, – говорить транспорті працюють саме юні екс- методист-координатор туристськокурсоводи. Коли ми зайшли разом із краєзнавчого та військово-патріопасажирами другого тролейбусного тичного напрямів Довгинцівського маршруту до салону тролейбуса на району Надія Дранка. – Цього року станції Кривий Ріг-Головний, вони даний екскурсійний маршрут юні ексвже були там: Аліна Татарчук, Віктор курсоводи названих шкіл проводять Золотаренко і Каріна Соломенко спільно з клубом «Юний авіатор». І – учні загальноосвітньої середньої присвячений він 70-й річниці визвошколи №108. Чемно з усіма приві- лення Кривого Рогу від фашистських тавшись та вручивши створені своїми загарбників. Люди схвалюють таку екскурсію. руками буклети-пам’ятки, одразу ж захопили розповідями. З непідроб- Криворіжці Віктор Човгун, Анжела ною цікавістю споглядали ми з вікон Звіріна та жителька Апостолового Зінаїда Стьопа теж задоволені нею. знайомі куточки рідного міста. – Гарний екскурс в історію, – заОсь парк залізничників, де братська могила радянських воїнів, ге- уважують. – Для нас, представників роїчно загиблих під час визволення старшого покоління, це ще й можлиКривого Рогу від гітлерівців. Далі на вість порівняти, яким було місто в часи шляху – парк «Ювілейний» з храмом нашої юності і яким стало тепер. Щиро ікони Божої Матері «Віднайдення дякуємо за ось такий подарунок. Додамо, що така ж поїздка по місзагиблих» і монументом полеглим воїнам-«афганцям». Через якихось 7 ту була організована і для городян, хвилин екскурсоводи звертають увагу які користуються 8-м трамвайним на монумент «Перемога», Георгіївську маршрутом.

Микола КРАМАРЕНКО. Фото Андрія ТРУБІЦИНА


«Червоний гірник» №15 (21440)

Соціальне 5

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 25 лютого 2014 року

З турботою про визволителів

Своїм життям вони заслужили на подяку Кривий Ріг – одне з небагатьох міст України, в якому вдалося не тільки зберегти, а й примножити та розширити спеціалізовану торговельну мережу з обслуговування ветеранів війни. З метою соціального захисту пільгової категорії громадян, створення належних умов для якісного торговельного обслуговування інвалідів Великої Вітчизняної війни виконкомом міськради ухвалено рішення «Про торговельне обслуговування інвалідів війни», згідно з яким суб’єктам господарювання делеговано функції з обслуговування інвалідів війни, визначено відповідні рекомендації в цьому напрямі. – Пріоритетним аспектом роботи виконкому міськради є забезпечення належної життєдіяльності ветеранів та інвалідів війни, їхній соціальний захист, – коментує ситуацію заступник начальника управління розвитку підприємництва виконкому міськради Людмила Прохорець. – Одним з напрямків досягнення таких цілей є поліпшення торговельного обслуговування ветеранів з наданням знижок на основні продукти харчування. За ініціативою хлібопекарських підприємств міста реалізація хліба інвалідам війни здійснюється за єдиною зниженою ціною, без урахування транспортних витрат, торговельної надбавки тощо. А молокозаводи забезпечують безкоштовним молоком 150 постільнохворих інвалідів війни. Нині торговельна мережа міста з пільгового обслуговування інвалідів війни нараховує 14 спеціалізованих відділів продовольчих магазинів, в яких для зазначених категорій громадян реалізуються продукти харчування першої потреби – борошно, молоко, сир, консерви, цукор, ковбаси тощо – за рекомендованими цінами. Також діють 36 об’єктів торгівлі, в яких реалізується хліб за єдиною соціальною ціною – 1,5 грн. із розрахунку 15 буханців на місяць на одну особу. Мережею спеціалізованих об’єктів торгівлі охоплено всі

райони міста, її послугами користуються майже дві тисячі інвалідів війни. Щорічно їм відпускається понад 140 тонн хліба за соціальною ціною, понад 7 тонн безкоштовного молока, продукти харчування з дотацією на суму понад 100 тис. грн. Скажімо, у Жовтневому районі соціальним внеском підприємців є забезпечення якісного торговельного обслуговування через мережу 8 об’єктів торгівлі, де обслуговується понад триста інвалідів війни, яким реалізуються товари харчування першої потреби за рекомендованими цінами. Окрім цього, підприємці піклуються й про наочне нагадування про подвиг визволителів. Задля цього в торговельному комплексі «ТЕРРА» до 28 лютого триватиме виставка, експонати якої розповідають про події лютого 1944-го

на Криворіжжі. На майданчику поруч розташовується техніка часів Великої Вітчизняної, а в самому торговельному комплексі оформлено тематичні стенди із зразками зброї. В комплексі лунали військові пісні та виступ Левітана про визволення Кривого Рогу, а для більшої наочності працівники виставки були одягнуті в зимову військову форму. Предметно турбуються про ветеранів і по інших районах, у тому числі в Центрально-Міському, зокрема – у магазині «Арго», що по вулиці Лермонтова. – За моїм магазином закріплено більше сотні ветеранів, – розповідає господарка магазину Людмила Рудик. – Для їхнього обслуговування в нашому магазині працює спеціальний відділ, в якому реалізується хліб за соціальною ціною – півтори гривні за буханець. Близько половини з наших підопічних приходять самі, а ось інша половина присилає своїх рідних або близьких. Воно й зрозуміло – негода, поважний вік, слабке здоров’я не

завжди дозволяють шановним ветеранам самим приходити до нашого магазину. – Я нерідко буваю в цьому магазині, – долучається до розмови інвалід війни, артилерійський зв’язківець Віктор Мацко, який пройшов фронтовими стежками від Харкова до австрійського міста Грац. – Задоволений, що цей магазин поруч мене, постійно скупляюся в ньому, насамперед – за хлібом приходжу. Це дуже добре, що він є, що про нас, ветеранів, не забувають. – Одним із пріоритетів міської влади є соціальний напрям, – зазначає голова ради Криворізької міської організації ветеранів Микола Дабіжа. – І це дуже важливо, особливо зараз, коли проходять урочистості, присвячені ювілейній, 70-ій річниці визволення Криворіжжя від фашистських загарбників, 70-ій річниці визволення України, та й ювілею Великої Перемоги. Кривий Ріг – одне з небагатьох міст нашої країни, в якому не тільки збережено мережу ве-

Довгожитель міста

З читацької пошти

Свою 100-ту зиму відсвяткував Кирило Юрченко

Ветеранське життя – насичене й змістовне

Кажуть, що жінки живуть довше, ніж чоловіки. На практиці так воно і є: майже всі довгожителі нашого міста – представниці прекрасної статі. І ось цю когорту сторічних криворіжців поповнив мешканець Жовтневого району Кирило Іванович Юрченко, котрий проживає в приватному будинку по вулиці Станюковича, 32. Він – учасник бойових дій у Великій Віт­чизняній війні, нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни», медаллю Жукова та орденом «За мужність». І хоча народився Кирило Іванович на Волині, та вже з півсотні років мешкає в Жовтневому районі, у будинку, який сам споруджував, облаштовував. У далекому воєнному 1944 році К. Юрченко був направлений на фронт, воював у Маньчжурії. У повоєнні роки трудився кріпильником на шахті РУ ім. Фрунзе тресту «Ленінруда» (нині ПАТ «Євраз Суха Балка»). Навіть коли вийшов на заслужений відпочинок, ще працював художником у кінотеатрі імені Тараса Шевченка. Привітати «золотого» ювіляра приїхала вся рідня Кирила Івановича, котрий виглядає по-молодецькому, хоча й трішечки погано чує: як-не-як сто років за плечима. Дружина пішла з життя в 70-річному віці. Доглядає за Кирилом Івановичем невістка Іраїда Василівна.

Поздоровити довгожителя з такою знаменною датою завітали заступник міського голови Костянтин Бєліков, голова Жовтневої районної у місті ради Володимир Коритнік, голова міської ради ветеранів Микола Дабіжа та інші. К. Бєліков зачитав вітання й вручив Кирилу Юрченку квіти, грошову премію. Побажав міцного здоров’я, родинного щастя, наголосивши, що Кирило Іванович – другий у Кривому Розі чоловік-довгожитель, якому виповнилось 100 років. Від імені Жовтневого райвиконкому, депутатів райради та мешканців району ювіляра поздоровив В. Коритнік. Чимало пролунало привітань цього дня. – Бачте, я сьогодні – рекордсмен, – посміхається ювіляр. – Радію, що зібралася вся наша родина. Шкода, немає вже моєї дружини, хороша була людина. Мабуть, найбільш пам’ятними вважаю роки війни, коли воював у Маньчжурії. І тільки в 1946 році повернувся

теранських магазинів, а вона й зміцнюється. З’являються також нові відділи з обслуговування учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни, у цих відділах наявний перелік продуктів харчування першої потреби – борошно, цукор, макаронні вироби та багато інших – за спеціальними для ветеранів цінами. Не можу не сказати і про безкоштовне молоко для постільнохворих та про хліб за півтори гривні для ветеранів. Це дуже важливо, адже це підтверджує, що у суб’єктів господарювання є розуміння та підтримка намагань влади зробити якомога більше для наших визволителів. Також варто згадати, що у Кривому Розі першими і допоки єдиними в Україні створено соціальні паспорти на кожного учасника бойових дій Великої Вітчизняної. У них прослідковується весь бойовий і трудовий шлях ветерана, зазначено всі його потреби. Вони відслідковуються соціальними службами, а також впливають на загальну ситуацію на користь ветерана. Загалом про увагу до ветеранів можна багато говорити, адже в місті постійно ухвалюються відповідні рішення виконкому міськради, спрямовані на захист ветеранів, реалізуються програми щодо їхнього соціального захисту, щорічно збільшується фінансування ветеранських потреб. За це від усіх ветеранів потрібно висловити велику подяку міській владі, для якої цей напрям був і залишається пріоритетним, а також і суб’єктам господарювання за їхнє небайдуже ставлення до учасників бойових дій Великої Вітчизняної. Визволителі своїм життям, своїми ратними та бойовими подвигами на це справді заслужили. Е. МІСЦЕВИЙ. Фото Андрія ТРУБІЦИНА

з фронту. У далекі 30-ті роки був і свідком голодомору. Усього було в житті… Старший онук Олександр Юрченко, художник за фахом, жартує, що дідусю часто бажали прожити до ста років, і це збулось! За його словами, Кирило Іванович – добрий тесляр, усі меблі в будинку виготовив власноруч, збудував дві хати. Завжди був працьовитий, любив рибалити… Нині відпочиває. Щодня читає молитви й просить Бога про міцне здоров’я не лише для себе, але й для рідних та близьких. Із сотою зимою вас, Кириле Івановичу! Віталій ТКАЧУК. Фото Андрія ТРУБІЦИНА

Для нас, ветеранів праці і дітей війни, бажання відвідати Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка давно стало реальністю. Щомісяця ми організовуємо культпоходи до нашого улюбленого театру. Завдяки цьому побачили на сцені твори класичної та сучасної літератури у виконанні наших акторів, зокрема – народного артиста України Володимира Полубоярцева, який нещодавно зіграв і головну роль – Богдана Хмельницького – у спектаклі «Шалене кохання гетьмана», поставленому дніпропетровськими митцями. Академічний театр імені Тараса Шевченка ми відвідуємо вже декілька років, подивилися майже весь репертуар. Тісний зв’язок у нашої ветеранської організації і з Криворізьким академічним міським театром музично-пластичних мистецтв «Академія руху». А новий, 2014 рік розпочався для нас з приємного сюрпризу – нас запросили до цирку. Хоча ми й пенсіонери, але не зациклюємося на домашньому побуті. Намагаємося брати участь у громадському житті району, міста. Про нас не забувають, і в цьому велика заслуга голови міської ветеранської організації Миколи Дабіжі. Наші ветерани щиро вдячні йому за турботу. Низький йому уклін і побажання успіхів у громадській роботі та відмінного здоров’я.

Валентина ЧЕРЕПЕНКО, голова комісії ветеранів праці та дітей війни Жовтневої районної організації ветеранів


6 Спорт

www.girnyk.com.ua

«Червоний гірник» №15 (21440)

Вівторок, 25 лютого 2014 року

На призи Почесного громадянина Кривого Рогу

Кубок Гурова заслужено дістався тернівським баскетболістам Чотири дні в Палаці спорту ДЮСШ № 10 вирували баскетбольні баталії серед школярів міста на призи Почесного громадянина Кривого Рогу Вадима Гурова. Це вже XIV міський турнір, який присвячується 70-річчю визволення нашого рідного міста від фашистських окупантів. Команди з усіх районів Кривого Рогу та команда профтех­ освіти боролися за призи й головний трофей – величезний кубок від нашого відомого земляка. На урочисте відкриття змагань завітали заступник міського голови Валентина Бєрлін, голова комітету з фізичної культури і спорту виконкому міськради Іван Коваленко, голова департаменту з розвитку баскетболу Анатолій Буряк та багато інших поважних гостей. Поздоровляючи юних спортсменів з початком турніру, В. Бєрлін наголосила: у нашому місті, як, мабуть, ніде в Україні, багато проводять спортивних заходів, присвячених визволенню міста. І цей традиційний турнір – тому підтвердження. У Кривому Розі зростає прекрасна молодь, у змаганнях вона демонструє свою силу, спритність, жагу перемоги. Привітав усіх і Почесний громадянин Кривого Рогу Вадим Гуров. До речі, його день народження співпадає з Днем визволення міста. – Кривий Ріг шанує, пам’ятає всіх героїв, які загинули за Перемогу, – сказав кореспонденту «Червоного гірника» наш земляк. – Ветерани війни хочуть одного: щоб їхні діти, внуки жили під мирним небом у мирі

та спокої. Я не знаю іншого міста в країні, де б так вшановували ветеранів війни. Якщо ми їх забудемо, то й нас поготів. Щорічно в турнірі підвищують свою майстерність юні баскетболісти, а значить, своє завдання ми, організатори, виконуємо. Окрім цього, відриваємо молодь від віртуальних ігор – комп’ютерів та пагубного впливу вулиці. У місті з’являються нові спортивні споруди, такі, як «Льодова арена» ДЮСШ № 1, спортмайданчики. Тому переконаний: ми на вірному шляху. – Уже починаючи з перших турнірів на призи Гурова, чимало б а с ке т б ол і ст і в поповнили ряди основної команди СК «Кривбас», що нині грає в національній суперлізі, – запевняє головний суддя цих змагань Олександр Порохненко. – А ось Ігор Зайцев – узагалі в когорті національної збірної України, здобув право виступати на Олімпійських іграх. До речі, нещодавно криворіжцю присвоєно високе звання майстра спорту міжнародно-

го класу. А три спортсмени, які раніше дебютували та грали в цьому змаганні, уже захищають кольори спортклубу «Кривбас». Варто зазначити, що з кожним роком рівень гри команд стає вищим. А тернівчани, котрих тренує Людмила Коваль із ДЮСШ № 5, виступають у першій національній лізі України. Тож, безумовно, вони були серед фаворитів цього

турніру й заслужено та впевнено посіли перше загальнокомандне місце. У боротьбі за третє місце звитяга дісталась інгулецьким школярам-баскетболістам. У вирішальному двобої зустрілися між собою під щитами саксаганці (господарі майданчика) і тернівчани. Безперечним фаворитом вважались саме останні. Зрештою, так і сталося: упевнену вікторію здобули «гуллівери» з Тернівського району, з рахунком 93:31. Саксаганці – другі, а інгульчани, в яких відбулася змі-

Весна іде – весні дорогу!

на поколінь, – треті. Тож можна сказати, що вони теж виступали вдало. А минулі три турніри поспіль на призи В. Гурова взагалі виграли, зробивши своєрідний хет-трик. Привітати переможців, призерів, учасників, гостей змагань та всіх присутніх приїхав міський голова Юрій Вілкул. – За чотири дні турніру на призи Вадима Гурова ви показали дух переможності та змагальності, – сказав мер Кривого Рогу, звертаючись до юних баскетболістів. – Дуже приємно, що багато вболівальників, адже нинішній турнір особливий, бо присвячений 70-річчю визволення Кривого Рогу від фашистських окупантів. Нині ми вшановуємо ветеранів Великої Вітчизняної війни, котрі здобули нашому місту мир та свободу. І тепер вам, молодим, робити все, щоб наше місто ставало ще кращим. Юрій Вілкул подякував Почесному громадянину Кривого Рогу Вадиму Гурову за те, що протягом уже 14 років проводяться такі баскетбольні змагання для шкільної молоді. І разом із ним вручив медалі, кубки, грамоти переможцям та призерам. За вже усталеною традицією, всі вісім команд отримали баскетбольні м’ячі, рюкзаки. Були також нагороджені кращі гравці змагань і тренери призової трійки.

Фінішувала зимова Олімпіада-2014

Дебютує фестиваль спортивних бальних танців Початок весни – це завжди свято музики й танцю. Уже 2 березня в Палаці молоді і студентів стартує І відкритий фестиваль зі спортивних бальних танців «Elitetriumph Dance cup». Це унікальна подія в танцювальному світі як нашого міста, так і України. – Головною нашою метою є популяризація спортивного бального танцю як особливого симбіозу мистецтва та спорту, – говорить один із організаторів цього фестивалю, президент Криворізького міського танцювально-спортивного клубу «Тріумф» Костянтин Лавреньов. – У рамках цього фестивалю ми познайомимо криворізьких глядачів із усіма напрямками в спортивних бальних танцях. Наш клуб «Тріумф» був сформований у Палаці культури металургів, тож там проводили свої змагання. Після чого вже в 2000 році виступали на базі Палацу молоді і студентів. Так що певний досвід існує. – Костянтине Олек­сійовичу, скільки зараз маєте спортивних бальних пар, можливо, є фаворити? – Безумовно. Сьогодні в нас займаються спортивними бальними танцями близько 30 пар, які виступають у різних змаганнях. Вони є тренерами, пе-

криворізькому паркеті побачимо феєричні танці «профі» в показових виступах? – Увечері 2 березня, після 18 години, на всіх дагогами. Серед них така учасників фестивалю та відома пара, як Артем глядачів чекає показовий Дібцев та Ірина Письвиступ багаторазових менна. А такі наші вичемпіонів України в євхованці, як Олександр ропейській програмі та Барановський та Уляна Костянтин програмі 10 танців у каНікуліна (співорганізаЛавреньов тегорії «дорослі», чемпітори фестивалю), вже онів світу в європейській виступають у солідних турнірах програмі за версією ІДSА, фіналісза межами міста, області, країни. тів Кубка світу серед професіонаЗараз вони в еліті. Ми продемон- лів. А також бронзових призерів струємо на нашому дебютному «Діsney cup» у Парижі серед профефестивалі всі жанри спортивного сіоналів, півфіналістів «International бального танцю. У тому числі – тан- Championship Rising stars» в Англії ці на колясках. Зокрема, у вечірньо- Антона та Дар’ї Переводчик. Буде, му відділенні фестивалю криво- безперечно, чимало сюрпризів. Усі різькі глядачі зможуть виступи оцінюватиме компетентне побачити виступи чем- журі на чолі з харків’янином Андріпіонів України та світу єм Оксиненком, суддею вищої катезі спортивних танців горії, який має досвід міжнародних на колясках у категорії фестивалів спортивного бального «комбі-латина», клас-1, танцю. Ми чекаємо представників майстрів спорту між- різних міст країни і гадаємо, що феснародного класу Ми- тиваль виправдає наші сподівання. хайла Аненкова та Іло- Його урочисте відкриття – 2 березни Слуговіної. А також ня о 10 годині ранку. Уже з 18 годипредставників криво- ни розпочнеться вечірня програма. різького фізкультурно- Чекаємо і на допомогу спонсорів, спортивного інваклубу гарантуємо рекламу під час проведення фестивалю (тел. 0677412241, «Олімп». – Очевидно, на 0681760711).

Уперше за останні 20 років Україна здобула «золото» На мажорній ноті завершили свої виступи в російському Сочі олімпійці України. Як і очікувалося, виправдали наші сподівання жінки-біатлоністки. Спочатку в індивідуальному забігу Віта Семеренко завоювала бронзову нагороду. А в передостанній день зимової Олімпіа­ди-2014 перемогу одержала наша славна четвірка біатлоністок, яка змагалася в командній естафеті 4 по 6 кілометрів. Наші дівчата у складі Юлії Джими, Віти та Валентини Семеренко, Олени Підгрушної зуміли випередити на трасі росіянок і фінішували першими на трасі. Українські біатлоністки і чудово відстрілялися, і швидко подолали дистанцію. Отож, в активі наших олімпійців – дві медалі: золота в командній естафеті та бронзова в індивідуальній гонці. Варто нагадати, що сумчанка Віта Семеренко отримає за «бронзу» півмільйона гривень призових, квартиру. А наші «золоті» біатлоністки (у тому числі та ж Віта Семеренко) поповнять свій сімейний бюджет по мільйону гривень «із хвостиком» кожна, їм також вручать ключі від квартир. Цікаво, що вже 20 років Україна на зимових Олімпіадах не вигравала золотих олімпійських медалей. Першим олімпійським «золотом» нашу країну потішила юна фігуристка з Дніпропетровська Оксана Баюл, яка зараз мешкає в США. Нинішні найвищі нагороди наші біатлоністки присвятили українському народу.

Підготував Віталій ТКАЧУК. Фото Андрія ТРУБІЦИНА, Станіслава ХОМЕНКА


«Червоний гірник» №15 (21440)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 25 лютого 2014 року

Мистецтво 7

Ми з тобою, Алісо! «Ах, Алиса, как бы нам встретиться? Как поболтать обо всём?» – пригадались дорогою рядочки популярної пісеньки, коли ми мчали на концерт криворізької зірочки Аліси Мілош, більш відомої нашому глядачеві як Аліса Стрига.

З

а сходинками Аліси до естрадного Олімпу криворіжці давно спостерігають з гордістю: наша юна землячка перемагала в численних вокальних конкурсах, брала участь у відомих телешоу, кастингах у дівочі групи. Тепер у Аліси на часі – сольний проект. Зі своїм першим альбомом «Ти зі мною» вона планує здійснити концертний тур Україною, а розпочати його вирішила … ну, звісно ж, із рідного міста, де знайомі очі зрозуміють, а аплодисменти земляків підтримають і додадуть наснаги. Перед своїм першим великим концертом у ДП «Овація» схвильована співачка поділилась приємними новинами з місцевими журналістами: – Алісо, ми знаємо, що твої перші співочі спроби почались ще в дитинстві… – Так, все почалося змалку, а сьогодні збувається моя дитяча мрія, мій сон. Я рада, що на цей концерт зібрались глядачі, і невимовно щаслива від того, що сьогодні буде відбуватись на сцені. Мене переповнюють почуття... – Розпочинати сольну кар’єру важко? – Нелегко. Але допомагає раніше закладений фундамент. Чим він міцніший, тим якіснішим буде подальший результат. Я працювала ведучою на каналі OTV – два місяці вела програму музичних новин і пишаюся цим цікавим досвідом. – Розкажи про свій новий проект детальніше. – Він існує близько року. Я деякий час накопичувала пісні і ось зібрала їх у альбом «Ти зі мною». Сьогодні прозвучать 20 нових треків. Я схвильована, тому що розумію – всі пісні нові, отже, глядачеві буде складно висидіти і сприйняти невідомі для нього композиції. Але вони дуже мелодійні, тож я сподіваюся, що хоча б 2-3 нових пісні знайдуть свою нішу в душах глядачів. А, може, вони захочуть скачати їх на свої телефони або просто послухати їх ввечері за чашкою кави.

– Хто придумав тобі нове сценічне ім’я – Аліса Мілош? – Я відшукала його сама. Мілош – це грецький острів, де знайшли Венеру Мілоську. Мене зачепила ця історія і сподобалась милозвучність цього слова. Я вирішила обрати його за псевдонім, і мій продюсер погодився. – На твою думку, наскільки співак може бути відвертим з глядачем? Приміром, Тіна Кароль вивертає перед публікою душу і розповідає про сімейну трагедію… – Я вважаю, що артист має бути щирим. Якщо Тіна цим зараз живе, то вона не може приховувати почуття. Вона не одягає маску, не вдає, що все добре, а віддає глядачеві всю себе. Це правильно, я схиляюся перед такими артистами. Я б хотіла себе позиціонувати так само – віддавати публіці все, що маю. – Як ти думаєш, чи потрібно висловлювати в творчості громадянську позицію, своє ставлення до ситуації в країні? – Я переконана, що мистецтво має служити для душі, прикрашати наше життя. Тому, мабуть, не треба привносити в нього політику. А якщо навіть і вплітати сумні мотиви, то це має бути світлий сум, який би дарував глядачеві надію на краще. – Тобто ти прибічниця романтики в творчості? А хто надихає тебе на пісні про кохання?

ПЕРЕМОГИ В КОНКУРСАХ: 2006 «Наша земля Україна»(АР Крим) – 3 місце; 2007 «Сонцерід» (АР Крим) – Гранпрі; 2008 «Надежды Европы» (Сочи) – 3 місце; 2009 «CounesTalent» (Литва) – 1 місце. З 2008 року Аліса Стрига – студентка факультету «Музичне мистецтво» Київської муніципальної естрадно-циркової академії, у 2010 бере участь в кастингу проекту «СуперЗірка», підписує контракт с телеканалом «1+1», її запрошують знятись у проекті «Сімейні драми». (Веб-сайт http://alisa-striga.at.ua/)

– Коханого у мене зараз немає, бо я цілком занурена в творчість. Звичайно, почуття були і ще будуть, я про це співаю і вірю в любов. – Хто допомагає тобі реалізовувати свої амбіції? – Мій помічник і продюсер Дмитро Таран. Я йому безмірно вдячна, ми живемо цією мрією, рухаємося маленькими кроками до своєї мети, щоб в майбутньому стати співачкою №1 і завоювати любов глядачів. Докладають свій внесок і автори пісень. Серед них – криворіжець Влад Зеленський, а також Андрій Тимощик і Ігор Сафарін. Це мої однодумці, які бачать мене, відчувають і створюють музику для мене. Загалом я вдячна усім, хто допомагав мені зростати, хто виховував і розвивав.

АНТОН ТКАЧ, глядач: – У нас є своя група, ми граємо funk punk. Але нам дуже цікаво подивитись щось нове, поцікавитись творчістю інших криворізьких виконавців. Сподіваємось, Аліса нас здивує! ОЛЕНА МАРМІЙ, глядачка: – Мені дуже сподобався концерт. Навіть не було помітно, що це дебют Аліси, – усе зроблено професійно. Мені більше сподобались сумні, повільні композиції – я люблю, коли пісні пробуджують глибокі переживання й емоції. – А хто, крім криворіжців, почує твої ліричні композиції? – Після першого концерту у нашому місті, в березні ми представимо цю програму у Харкові та Києві. Наразі знімаємо відео на 3 пісні з нового альбому, для цього плануємо виїзд за кордон, де чудові пейзажі. Людям подобається бачити гарну картинку, відкривати для себе щось нове. У квітні представимо публіці наш альбом і кліпи. Сподіваємось, що все складеться вдало, бо дуже хочеться популяризувати мою музику, щоб люди мене відчули…. – І цього ми щиро, по-земляцьки, тобі бажаємо! Нехай мелодії будуть гармонійними, а слова торкаються душі. Хвилювання тендітної молодої співачки було даремним – перший у її житті сольний концерт пройшов успішно. У виконанні обдарованої зірочки прозвучали пісні українською та російською мовами. Чарівна Аліса вкладала у свій спів душевність і щирість, торкалася відчуттів глибоким ліризмом, вражала професійним вокалом і експресією. Приємним сюрпризом для публіки стала поява на сцені добре знайомого нам танцівника Колі Коваля – хореографа криворізької команди «Майданс-3» і учасника шоу «X-фактор» Олександра Павлика (сина відомого співака Віктора Павлика). З успішним дебютом тебе, Алісо! В добру путь! Ми з тобою! Тетяна ДРЄЄВА. Фото Андрія ТРУБІЦИНА


8 Архіваріус

www.girnyk.com.ua

Повернення імені

Із забою – в невідомість Із важким серцем бригада заходила в шахтну кліть. Щось потаємне не давало спокою. Як інакше могла себе почувати людина, котра знала, що ворог у кількох кілометрах від її двору? Чомусь гірників таки послали в забій. Пішов за рудою й Григорій Антонченко із шахти «Північна» ШУ ім. Кагановича. Ще з 30-х Григорій зарекомендував себе роботящим. Таких тоді називали стахановцями. Також встигав оборонні професії «приміряти». Стріляв, володів умінням швидко скористатися протигазом. Мав майже всі значки ТСОАВІАХІМу. Ось такі чоловіки тримали на плечах, немов атланти, ключі від підземелля. Г.А. Антонченко На Криворіжжі воно особливе – рудна скарбниця, вважай, усієї центральної Європи. Тому й полізли своїми танками на таку спокусу німецькі фашисти. 14 серпня 1941 року ця запилена сарана вдерлася до Кривого Рогу. Панцерниками керував гітлерівський генерал Альфред фон Віттерсгейм. Разом із чужою бронею заповз на нашу святу

«Червоний гірник» №15 (21440)

Вівторок, 25 лютого 2014 року

До 100-річчя Першої світової

Творець сімейного ансамблю

Ці фотодокументи – як далекий відгомін подій, що ввійшли в історію під назвою «Перша світова війна». Знімки початку століття зберегла і передала онука Миколи Івершина Людмила Савранська. Її дідусь 100 років тому одружився. На світлині він разом із дружиною. Поруч з ними ось такий маленький дружка. То племінник нареченої.

На суботнику Г. Антонченко на першому плані шахтар і розповів, що востаннє бачив Григорія Антонченка десь у тій самій брудній «теплушці», що на той час рухалася по території Житомирщини. Напевно, ешелон прямував до Німеччини. Тож гірники шахтоуправління ім. Кагановича стали чи не першими бранцями «нового» гітлерівського порядку. На цьому слід криворіжців губиться назавжди. Рідні Григорія Артемовича Антонченка зберегли його фотографії та кілька документів. Усі вони публікуються вперше. Фотопортрет гірника. Друга фотографія – участь бригади Антонченка в завантаженні позапланової, видобутої нею, руди (1935 р.). Збереглася унікальна довідка від травня 1942 року. Це свідоцтво про народження Івана Григоровича Антонченка. Вказано навіть, ким видано документ – Вечірньокутською райуправою м. Кривого Рогу. Він батька так ніколи й не бачив. А ось свідоцтво про одруження (тоді пиДокументи епохи салося – «про подружжя»).

землю терор. Одним із перших до його тенет потрапила група гірників із шахти «Північна». За деякими даними, бригаду, де працював Григір Антонченко, окупанти вивезли в невідомому напрямку. Разом із ним безвісти пропали Хатинюк і Рябцев. Щоправда, Рябцев через кілька місяців виснаженим ледь дістався рідного селища. Виявилося, що йому вдалося втекти з ешелону невільників. Удома

Тр е б а зазначити, що Микола Івершин на той час уже служив у війську. Його до царської армії призвали в 1912 році. Сам він родом із Херсонщини (9.05.1894 р. н.). За плеМить весілля (1914) чима – три класи церковно-приходської школи, два роки на руднях Кривбасу. Кажуть, Микола Михайлович мав чудовий почерк. Недаремно ж його призначили писарем полку. Одружився Микола Івершин у 1914 році, за кілька тижнів до початку Першої світової війни. Нам невідомо, де саме воював, але додому він повернувся в 1915 році. Вочевидь, через поранення. Фронтовик організував із членів своєї родини струнний ансамбль. Дві гітари, мандоліна та балалайка. Мав п’ятьох дітей. Від них – 13 онуків, від онуків – 21 правнука, від правнуків – 23 праправнуків. От усіх зібрати – академічний оркестр вийшов би. Весь світ зачарував би.

На огненных трассах Старший лейтенант шел вдоль колонны закамуфлированных под южные пейзажи грузовых автомобилей. Осматривался по сторонам, так как к этому нужно привыкать уже сейчас. По ту сторону Пянджа каждый изгиб трассы, каждый кустик «зеленки», каждая скала будут таить угрозу. Об этом говорили те, кто уже побывал на афганской войне. Осторожность и внимание. Особенно это важно именно для военных автомобилистов. От их действий зависело очень многое. Армия требовала и пополнения в личном составе, и в бое­ припасах нуждалась, и во всем другом. Станиславу Фирсенко поручили провести эту кавалькаду из Кызыла в Афганистан. Впервые в жизни на его плечи легла (даже упала) такая ответственность. Хотя этот молодой офицер привык к трудностям. Правда, до этого броска по ту сторону границы ничего его жизни и жизням его подчиненных не угрожало. Так что разница есть. Или ты умело ведешь свою роту на учениях в песках Туркестана, или едешь навстречу пулям и угрозам физических потерь среди личного состава. Станислав Фирсенко успешно окончил Ташкентское высшее общекомандное училище. Семь лет пребывает старший лейтенант в армейском строю. Теперь уже – заместитель командира автороты. Ее нужно вывести на мост через пограничную реку и дальше вглубь Афганистана. По ходу движения вдоль вереницы техники давал указания –

этого и добивался. Командиры постоянно проверяли посты, иногда заменяли водителей, чтобы те могли немного отдохнуть перед дорогой. К счастью, и на этот раз рейс закончился удачно, без потерь в любыть начеку, придерживаться дистанции. дях и материальной части. За время пребывания в ДРА старший Экипаж лидирующего БТРа всматривался в сигнальщика. Он вот-вот махнет лейтенант Станислав Фирсенко участвофлажком, и моторы заревут. Отмашка со- вал в 50 боевых операциях, рейсах по стоялась. Старший лейтенант Фирсенко трудным дорогам. Счастье офицера ФирМ.М. Івершин – у центрі. сенко в том, что он не написал ни одной взглянул на часы: 9-00 11.12.1980 года. У колі родини (1935) – Пошли, ребятки! – как-то не по- «похоронки». Такое дорогого стоит. Вот за что Станиславу Петровичу уставному произнес Фирсенко. Після відбудови промисловості Кривбасу вручили медаль «За боевые Так для него и его роты наМикола Івершин працював нормувальником заслуги». Командир горчалась служба в Афганистане. шахти «Нова» ШУ ім. Р. Люксембург. Помер у дился этой наградой. 261-й Колонна вошла в состав 261-го серпні 1946 року. отдельный автобат обеспеотдельного автобата 40-й арчил проведение армейских мии. Забот на автомобилистов операций. Тогда, под Хайрасвалилось через край. Старшие тоном, водители вывезли изкоманд не успевали принимать под душманского огня целую заявки на поставку грузов в роту десантников. Всех тоггарнизоны – и дальние, и ближда поздравил с успехом коние. Станислав Фирсенко водил мандарм-40. Благодарность колонны на Пули-Хумри, Баграм, С.П. Фирсенко объявили перед строем. ДоКабул, Кундуз, Хайратон. Он помой, теперь уже капитана, мнил те самые сыпучие снега на Саланге. Однажды люди и техника оста- отозвали 21 апреля 1982 года. Станислав Петрович служил в Криновились на ночной бивак. Они видели, как где-то совсем рядом душманы бро- ворожской танковой дивизии. С января сали осветительные ракеты, как темный 1998 года майор Фирсенко – в запасе. Понебосвод прожгли огненные следы от чти десять лет возглавлял Криворожский Разом з фронтовими трассирующих пуль. Все это держало сол- клуб юных моряков. Он и умер на капипобратимами (1915) дат в напряжении. Наверное, противник танском мостике. Сторінку підготував Володимир БУХТІЯРОВ. Телефон 097-2801876


«Червоний гірник» №15 (21440) Вівторок, 25 лютого 2014 року

www.girnyk.com.ua Про це писав «Червоний гірник» 9

Шановні читачі! Ми продовжуємо відлік часу до 90-річчя «Червоного гірника», яке святкуватимемо 7 грудня 2014 року. Цього року на вас чекатиме чимало приємних сюрпризів, серед яких – ретроспективна рубрика «Про це писав «Червоний гірник». Сьогодні до вашої уваги – рік 2007.

Доля міста – історія газети: 2007 рік Не дуже давно це було, але всього й не пригадаєш. Тож пропонуємо зазирнути не в таке далеке минуле, аби відновити у пам’яті найяскравіші події, що вразили Кривий Ріг шість років тому і були висвітлені на сторінках газети «Червоний гірник».

Промисловість

Щойно закінчились новорічні та Різдвяні свята, як усі жваво взялися до роботи. Зокрема, на реконструйованій коксохімічній батареї №4 тодішнього «Міттал Стіл Кривий Ріг». Ця подія зібрала чимало гостей. Завдяки реконструкції, на яку було витрачено понад мільярд гривень, не лише модернізувалось виробництво, а й зменшився негативний вплив на довкілля.

Щоб жилося комфортно

На базі поліклініки першої дитячої лікарні розпочалось будівництво міського діагностичного центру.

Мистецьке різнобарв’я

Почав оновлюватися міський тролейбусний парк. Журналісти організували акцію «Подаруй рідному місту дерево». Їхніми турботливими руками тоді було посаджено понад 100 саджанців на мікрорайоні Східному-1. Про спрямування інвестицій до Кривого Рогу з мером міста вели мову Надзвичайний та Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Карел Штіндл і бізнес-делегація, яка прибула з ним. На відкриття у місті єврейської школи завітала депутація з Ізраїлю, яку очолював голова кнесету Реувен Ривлін. Восени було відкрито перший на Дніпропетровщині соціальний гуртожиток. А в парку на 44 кварталі з’явився сучасний картингдром «Піонер-Н-міні». Цього року започатковано конкурс «Улюблений дитячий майданчик мого міста». У 2007-му місто встановило рекорд з кількості шлюбів – понад 6,5 тисячі!

Коротко, сильно і страшно, за словами Максима Горького, писав Василь Стефаник. Не менш емоційно напруженою була прем’єра вистави за новелою «Камінний хрест», яку презентував криворіжцям режисер театру «Академія руху» Олександр Бєльський. Схвальні відгуки на адресу постановки й виконавців пролунали з уст заступника голови Національної спілки театральних діячів України Євгена Колганова, котрий приїхав з Києва спеціально на прем’єру. Не залишилась байдужою й наш кореспондент. Непересічна подія відбулась у приміщенні театру драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка: там дивував пишнотою та елегантністю «Бал Наташі Ростової» – перший в Україні. А незабаром театр відзначив свій 75-річний ювілей. На «Чорноморських іграх» засяяв і був оцінений І місцем талант нашої землячки Оксани Комар, вихованки студії «Аліса» ДП «Овація».

Спортивні обрії

Блискуче дебютувала у столичному Палаці водних видів спорту криворізька команда «Сігма». У відкритому чемпіонаті України з плавання в ластах (серед представників різних вікових груп) та на першому етапі розіграшу Кубка країни наші юні земляки завоювали п’ять золотих та одну бронзову медалі. До того ж, криворізькі іхтіандри встановили ще й чотири рекорди України. Спортивна естафета 2 травня побила рекорди. На проспекті Металургів вийшло позмагатись майже 2800 легкоатлетів.

Парад зірок Дзвінкоголосий Вітас завітав до Кривого Рогу з програмою «Повернення додому». Продуманий до найменших дрібниць (від зовнішнього вигляду адміністраторів до переходів між номерами) концерт справив позитивне враження на глядачів.

Насолоджувався Кривий Ріг і віртуозною грою всесвітньо відомого піаніста Тошіко Усуї, якого називають японським Моцартом. Концертна зала музичного училища ледь вмістила всіх бажаючих. Виступ маестро супроводжував Токійський симфонічний оркестр.

«Спрячем слезы от посторонних» – закликав криворіжців Валерій Меладзе. А припрошувати довго й не треба було – усі залюбки поринули в оксамит його голосу. Жіноча половина зали була зачарована імпозантним красенем, який всю душу вклав у ліричні композиції.

Святу – бути!

Гучно відзначили Масляну представники засобів масової інформації Кривого Рогу. «Журналістська Масляна» зібрала в парку ім. Б. Хмельницького фольклорні колективи, веселих циганок, гонщиків-каскадерів, казкових персонажів. Веселий сміх лунав алеями парку. Не обійшлось без смачнючих млинців, як і годиться на цьому святі.

Огляд року підготувала Дар'я ВОРОНА. Фото Андрія ТРУБІЦИНА, Олександра ПОРТНЯГІНА. Малюнок Анатолія ГАЙНА


10 Оголошення

Шкіряне взуття

Хроніка пригод

Смерть під колесами

Вулицею Модрівською в бік вулиці Леніна їхав автомобіль «Lexus RX 350». За кермом був непрацюючий громадянин 1947 р. н. Водій здійснив наїзд на громадянина 1963 р. н., який переходив дорогу. Від отриманих травм пішохід загинув на місці.

ДТП на світлофорі

Проспектом Гагаріна рухалось авто «SsangYong Actyon A230». У районі регульованого перехрестя проспекту з вулицею Галенка водій 1965 р. н. допустив зіткнення з авто «Nissan Qashqai», яке стояло на червоний сигнал світлофора. Водій машини «Nissan», 1964 р. н., отримав забої гомілки і від госпіталізації відмовився.

Державі повернули недобудований об’єкт 2006 року одному з ТОВ було продано об’єкт – громадсько-торговельний центр, вартість якого складає більше 3 мільйонів гривень. Проте покупець не виконав основні умови договору: не завершив будівництво, не надав відповідну документацію на вимогу управління комунальної власності міста, не виконував екологічні зобов’язання тощо. Господарський суд Києва визнав обґрунтованими доводи прокуратури Довгинцівського району міста Кривого Рогу і зобов’язав ТОВ повернути недобудову у власність держави.

Сходив до магазину

До правоохоронців звернувся громадянин 1986 р. н. Він повідомив, що невідомий чоловік поцупив з магазину «Салтівський м’ясокомбінат» (що на вулиці Орджонікідзе) твердий сир, ковбасу та бісквіт. Співробітниками сектору карного розшуку було виявлено особу, яка скоїла цей злочин. Нею виявився двічі судимий громадянин 1989 р. н. Справу розглядає Дзержинський райвідділ.

Довго не шукав – у племінниці вкрав 21-річна дівчина збиралася на роботу в нічну зміну. Але її плани змінила відсутність гаманця. За порадою сусідів, панянка викликала міліцію. Правоохоронцям постраждала розповіла, що сторонніх людей у квартирі не було, навідався лише дядько, материн брат. Хоч він був трохи п’яненький, племінниця пустила його до помешкання, напоїла чаєм. А потім виявила нестачу гаманця і грошей, які накопичувала. Усе разом становило 3,5 тисячі гривень. Родича підозрювати громадянка й не збиралась, але, на прохання міліціонерів, назвала прикмети дядька. Оперативними заходами злочинець був знайдений в одному з магазинів поблизу будинку племінниці, де купував пляшку оковитої. Побачивши людей у формі, злодій намагався втекти, але це йому не вдалось. Правоохоронцям непрацюючий громадянин 1974 р. н. пояснив, що хотів позичити у племінниці грошей, проте соромився попросити. Тому поцупив трошки на життя. Однак не сподівався, що грошей буде так багато. Злочинця чекає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 3 років. Дар’я ВОРОНА

www.girnyk.com.ua

Весняна колекція – більше 200 моделей

зупинка вул. Дніпропетровське шосе, 30. Телефон 067-9512805. «Взуттєва фабрика»

Без вихідних, час роботи з 10.00 до 18.00, неділя – з 10.00 до 15.00.

Заява про екологічні наслідки діяльності

Оцінка впливів на навколишнє середовище проведена для проекту реконструкції киснево-наповнювальної станції на території ТОВ «ІВФ «Ремтехгаз» по вул. Коломойцівська, 28 у м. Кривий Ріг. Проектом передбачена реконструкція виробничої будівлі з влаштуванням станції газифікації азоту, аргону, двоокису вуглецю, відділення наповнення балонів інертними газами і сумішами; реконструкцію частини адміністративно-виробничої будівлі під наповнювальну кисню. Об'єкт впливатиме на навколишнє середовище за наступними компонентами: – на атмосферне повітря – за рахунок викидів забруднюючих речовин від технологічного обладнання киснево-наповнювальної станції та працюючих ДВЗ автомобілів. Відповідно до розрахунків, викиди із джерел забруднення навколишнього середовища проектованого об'єкта не створюють перевищення ГДК у приземному шарі атмосферного повітря за жодною зі шкідливих речовин; – на водний басейн – за рахунок утворення стічних вод. Джерелом водопостачання проектованого об'єкта слугуватиме існуюча мережа водопостачання підприємства, вода якої відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». У зв'язку з реконструкцією об'єкта витрата води та об'єм стоків не змінюються; – ґрунти – за рахунок утворення твердих побутових відходів. Тверді побутові відходи будуть збиратися в існуючий контейнер, що знаходиться за територією ділянки, і передаватись для утилізації спеціалізованій організації. У зв'язку з реконструкцією об'єкта утворення твердих побутових відходів не змінюються. Наднормативного негативного впливу на елементи навколишнього середовища об'єкт не чинитиме і не вплине на санітарно-гігієнічну ситуацію в зоні постійного мешкання населення. Пояснення або відповіді на питання, що виникли при ознайомленні із заявою, можна отримати на зборах, які будуть проводитися 28.02.14 р. о 9 годині на майданчику біля підприємства ТОВ «ІВФ «Ремтехгаз», за адресою: м Кривий Ріг, вул. Коломойцівська, 28, або за телефоном: (056) 404-15-78.

«Червоний гірник» №15 (21440)

Вівторок, 25 лютого 2014 року

Оголошення

Повідомлення про початок процедури громадських слухань

щодо врахування громадських інтересів по проекту містобудівної документації: «Детальний план території «Земельна ділянка для розміщення і обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель та споруд після реконструкції будівлі лабораторії ІФА, розташованої за адресою: вул. Чкалова, 7ж у Центрально-Міському районі». Детальний план території розроблений ТОВ «ЮПК Юрпроект» (архітектор Стоцька Т.О.). Підставою для розроблення вищезазначеної документації є рішення Криворізької міської ради від 28.11.2012 р. № 1519 «Про розробку детальних планів території під розміщення садибного будівництва на території м. Кривого Рогу». Наданою документацією запроектована земельна ділянка площею 0,0416 га для розміщення і обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель та споруд після реконструкції будівлі лабораторії ІФА, що на праві приватної власності належить гр. Гундаренко С.В. Ділянка, що розглядається, знаходиться в сельбищній зоні, із забудовою садибного типу, вздовж вул. Чкалова Центрально-Міського району. Розташування індивідуального житлового будинку після реконструкції будівлі не змінює функціонального призначення житлового району в цілому. На теперішній час на ділянці відведення розміщено нежитлову будівлю лабораторії ІФА з основними габаритними розмірами в плані 11,1х9,5 м. Ділянка має існуючий благоустрій: тверде покриття проїздів та пішохідних доріжок, озеленення та зовнішнє освітлення. Техніко-економічні показники: загальна площа земельної ділянки, що відводиться, – 416,0 кв.м, в т.ч. площа забудови – 99,0 кв.м, площа благоустрою – 317,0 кв.м, щільність забудови – 24%, гранична висота будівлі – до 12,0 м. З проектом містобудівної документації можете ознайомитись в управлінні містобудування і архітектури виконкому міської ради (каб. 518, тел. 74-37-65, пл. Радянська, 1, 50101). Пропозиції до проекту містобудівної документації подаються громадянами у письмовому вигляді з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил, до відділу документообігу управління організаційно-протокольної роботи виконкому міськради (каб. 122, тел. 440-04-01, пл. Радянська, 1, 50101). Пропозиції приймаються до розгляду у місячний термін з дня опублікування даного повідомлення.

РЕКЛАМА «ЧГ» • (0564) 92-97-16 • REKLAMA@RMINER.DP.UA •

Офіційно

Про відстеження результативності дії регуляторних актів

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з 03.03.2014 розробниками регуляторних актів в місячний термін здійснюються заходи з базового відстеження результативності їх дії та приймаються пропозиції щодо: – рішення міської ради від 28.08.2013 №2161 «Про Порядок переведення житлових будинків і приміщень (квартир) у нежитлові в м. Кривому Розі» за показниками: – стан збереження житлового фонду; – кількість переведених з житлового у нежитловий фонд житлових будинків і приміщень (квартир); отриманих звернень громадян стосовно порушення їх житлових прав і інтересів; – обсяг коштів, що надійшли до місцевого бюджету від сплати суб’єктами господарювання грошової компенсації (10% від загальної вартості нерухомого майна/квартири), визначеної суб’єктом господарювання – суб’єктом оціночної діяльності, що має сертифікат суб’єкта оціночної діяльності, які будуть використані для збереження житлового фонду міста; – правове врегулювання та формування прозорих правил у сфері адміністративних відносин. Розробником даного регуляторного акта є управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради (50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, каб. 550, тел. 440-02-38, електронна адреса: u.jkg@kryvyirih.dp.ua); – рішення міської ради від 28.08.2013 №2179 «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.05.2009 №3265 «Про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності для оцінки земельних ділянок несільськогосподарського призначення, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна» за показниками: – кількість проведених конкурсів, договорів та невиконаних договорів на проведення землеоціночних робіт; – удосконалення ефективного та раціонального використання земель міста, розвиток інфраструктури оцінки земель міста, об’єктивність та законність її проведення, у тому числі відповідність оцінки земель нормативно-правовим актам, забезпечення

ефективності заходів з оцінки земель в Україні, реалізація державної політики в сфері оцінки земель. Розробником цього регуляторного акта є управління земельних ресурсів виконкому міської ради (50101, м. Кривий Ріг, пр. Металургів, 36-б, каб. 217, 74-24-33, електронна адреса: v.ground@kryvyirih.dp.ua); – рішення міської ради від 28.08.2013 №2180 «Про внесення змін до рішення міської ради від 28.12.2012 №1660 «Про затвердження Тимчасового порядку щодо встановлення меж зони дії особистого сервітуту під тимчасовими об’єктами для здійснення підприємницької діяльності» за показниками: – кількість укладених договорів особистого строкового сервітуту; – створення умов для економічного стимулювання ефективного та раціонального використання земельних ділянок; залучення інвестицій у розвиток міста; стабільне надходження до міського бюджету плати за користування земельними ділянками, що перебувають у власності територіальної громади; фінансування програм соціально-економічного розвитку; створення нових робочих місць; покращення соціального забезпечення; збільшення суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність; – рішення міської ради від 28.08.2013 №2174 «Про внесення змін до Тимчасового порядку розміщення об’єктів містобудування та надання вихідних даних для їх проектування» за показниками: – кількість нових об’єктів містобудування (за рахунок як нового будівництва, так і реконструкції існуючих будівель і споруд); суб’єктів господарювання, що є замовниками створення нових об’єктів містобудування; земельних ділянок, відносно яких оформлено документи на право користування; – дотримання принципу верховенства закону; суб’єктами господарювання вимог містобудівного законодавства; забезпечення права власників нерухомості на зміну цільового призначення шляхом реконструкції об’єктів та розташування на раніше відведених земельних ділянках нових об’єктів неру-

хомості; підвищення рівня інформованості суб’єктів господарювання щодо основних положень регуляторного акта. Розробниками регуляторних актів є управління земельних ресурсів виконкому міської ради (50101, м. Кривий Ріг, пр. Металургів, 36-б, каб. 217, 74-24-33, електронна адреса: v.ground@kryvyirih.dp.ua) та управління містобудування і архітектури виконкому міської ради (50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, каб. 520, тел. 92-13-81, електронна адреса: u.architecture@kryvyirih. dp.ua). Вищезазначені рішення оприлюднені в міській комунальній газеті «Червоний гірник» 03.09.2013 №66 та розміщені на офіційному веб-сайті виконкому міської ради в мережі Інтернет www.kryvyіrih.dp.ua у підрозділі «Регуляторна політика» розділу «Законодавча база». Додаткову інформацію із зазначених питань можна отримати в управлінні розвитку підприємництва виконкому міської ради (50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, каб. 513, тел. 74-70-63). З графіком здійснення заходів з відстеження результативності дії регуляторних актів відділами, управліннями, іншими виконавчими органами міської ради на 2014 рік, затвердженим рішенням виконкому міської ради від 11.12.2013 №374, зі змінами можна ознайомитися на офіційному веб-сайті виконкому міської ради в мережі Інтернет www.kryvyіrih.dp.ua у підрозділі «Регуляторна політика» розділу «Законодавча база» та на сайті Криворізького ресурсного центру в розділі «Актуально». З інформацією стосовно проведення публічних слухань з питань обговорення цілей, задекларованих при прийнятті діючих регуляторних актів під час здійснення заходів щодо відстеження результативності їх дії, можна ознайомитися на порталі Криворізького ресурсного центру http://www.krogerc.info в підрозділі «Публічна експертиза регуляторних актів» розділу «Регуляторна діяльність. Підприємництво», на офіційному веб-сайті виконкому міської ради в мережі Інтернет www.kryvyіrih. dp.ua у підрозділі «Регуляторна політика» розділу «Інформаційна база», на інформаційних стендах в приміщенні Центру надання адміністративних послуг «Муніципальний центр послуг м. Кривого Рогу».

Криворізькі міські електричні мережі ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» повідомляють, що для проведення ремонтних робіт в період з 03.03.2014 по 07.03.2014 можливі тимчасові (з 9.00 до 17.00) відключення ел. енергії на вулицях: Рєпіна, 25-33, 26-34, Верхоянська, 22-36, Лабораторна, 1а, 9-21, Політехнічна, 1-35, 2-36, Лауреатів, 21а, 22а, 18-28, 19-25, Докучаєва, 20-24, 31-35, Баумана, 1, 2-10, Тимошенка, 23-63, 36-62, Солдатська, 20-64, 25-81, Мудрості, 21а, 23-41, Краснодарська, 2-24, 31-45, Лагерна, 57-71, 64-66, Пожарського, 26-36, пр. Гагаріна, гуманітарний корпус Педагогічного інституту, пр. Гагаріна, кафе «Бістро-98кв.», вул. Будьонного, гуртожиток № 3, Димитрова, 79Б, гуртожиток № 4, пр. Гагаріна, насосна Педагогічного інституту, вул. Димитрова, гуртожиток № 1, Димитрова, 81а, Інститут ділового адміністрування, пр. Гагаріна, Станція мобільного зв`язку, пр. Гагаріна, художня майстерня, пр. Гагаріна, 3, лабораторія кат. СІНТ, вул. Димитрова, 71 ТОВ АТД, пр. Гагаріна, к-тр «Сучасник», пр. Гагаріна, 48, пр. Гагаріна, маг. «Лідія», комп`ютерний клуб, пр. Гагаріна, 48а, кафе «Фламінго», зовнішнє освітлення, пр. Гагаріна, пункт прийому склотари, пр. Гагаріна, 48/1, магазин, пр. Гагаріна, 48, косметичний салон, пр. Гагаріна, 38а, аптека, вул. Димитрова, 71/2 «Електромаш», пр. Гагаріна, 38а аптека, вул. Косіора, 31а, Землячки, 7 офіс, Косіора, ДНЗ № 180, Косіора, кафе «У Наталки» (критий ринок), Косіора, 29 ТОВ «Зелена долина» (критий ринок), пр. Металургів, 33, вул. Лесі Українки, 19-43, 20а-46, Каховська, 8-26, Кошута, 2-34, 1-31, Очаківська, 2-60, 3-39, Володимирівська, 147-165, 184-194, 151а, 161а, 158, 160, 162а, 184а, 129-145, 162-180, 137а, 139а, 141а, 141б-145а, 143в, Колійна, 70-88, 67а, 87, 54-58, Сільськогосподарська, 162, 131159, 148-178, 146, Проскурівська, 68-84, 70а, 82а, 84а, 66, 55-75, 23-51, 36-64, 38а-62а, 31а, 39б, 53а, Попова, 107-131а, 118-136, 137, Койнаша, 3-27а, 8, 6-30а, 31а, 2, 4, 14а, Разенкова, 87-111, 82-100, Комунарна, 117б-137, 106-128, 128а, Грозненська, 44-62а, 39-57, Болотникова, 24-38, 25-35, Софіївська, 81, Промислова, 50-72, 73-99, Чаплигіна, 75-91, 8096, 63-73, 68-78, Південна, 80-116, 65-91, 54-76, 41а-63, Шепетівська, 114-122, 113-121, 111, 112, 1-63, 2, Щоголєва, 75-103, 70-98, 51-73, 46-68, 1-33, 2-28, Ковровська, 76-100, 77-103, 64-74, 65-75, Батьківщини, 79-103, 78-104, 53-75, 54-76, Заньковецької, 112, 100, 110, 1-71, 2-38, Криленка, 40-63, 39, 2-38, 1-37, 15, 1-13, ларьок, Вернадського, 92-128, 67-1, Башкирська, 19-23, 20, 22, Пiвденна, 93-109, 118-132, Ковровська, 102-128, 105-131, Чаплигiна, 93-125, 98-132, Батьківщіни, 105-129, 106-130, Промислова, 101-125, 74-94, Лобачевського, 53-97, 88-132, Вургуна, 81-89, 82-88, Григоровича, 63-79, 62-76, Масштабна, 41-57, 42-58, Дем’янова, 21-39, 20-38, П’ятирічок, 1-19, 2-18, Милорадівська, 40, 59, 60, 61, 80, 91, 80а, 90, 92, Володимирівська, 196а-226, 165-201, 212а-220а, Проскурівська, 114а, 114б, 116, 18б, 77, 77а, 86, 88, 81-121, 92-136, Койнаша, 32а, 36а, 40, Сільськогосподарська, 161, 180, Вакуленчука, 1а автомийка, 2-22, 1-29, Футбольна, 2-48, 1-65, Софіївська, 26, 12-34, 38, 1-37, 37а, Південна, 1-70, 2-24, Ковровська, 1-3, 2-38, Чаплигiна, 2-14, 3-13, Гірничорятувальна, 13, 14, Тольятті, 2-8, 3-11, Кузнечна, 2-18, 3-19, Спокійна, 2-14, Шекспіра, 5-61, 2-49, Світлогірська, 1-63, 32-64, Футбольна, 87-117, 133, 72а, 72-88, 88а, 90-94а, 119-131, 135, 70а, вет. лікарня, Софіївська, 55-95, 60-106, 114-126-132, 101-117, Попова, 140, магазин №33, Вернадського, 169, 171-175а, 193, 197, 205, Вакуленчука, 62-78, 69-83, 83а, Футбольна, 94-140, 137-163, 126а, Качалова, 23-51, Косарева, 111-115, Харцизька, 3, Качалова, 2, 3-21, прокуратура, Тесленка, 2, 8, ДУ-2, Мелешкіна, 11, 13, пл. Артема, 3, маг. «Тканини», перукарня, Промислова, 50-72, 73-99, Чаплигiна, 75-91, 80-96, Пiвденна, 80-116, 65-91, Шепетівська, 114-122, 113-121, 68-110, 65-109, Що-

голєва, 75-103, 70-98, Ковровська, 76-100, 77-103, Батькiвщини, 79-103, 78-104, Заньковецької, 112, 74-108, 73-107, Марійська, 4-25, Кириленка, 62-114, Горбаченка, 2-6, 1-9, Буніна, 2, 1-9, 4-10, Басова, 1-7, 2-12, 11, 19, Кацалапа, 1-13, 1а, 2-12, магазин, Климова, 1-21, 2-24, Безсонова, 1-23, 2-14, Кокотіна, 1-15, 19, 2-20, Драйзера, 3, 19, Д.Донського, 24, 25, 28, 30, 32, Калінінградська, 6-13, Дишинського, 60-76, Джамбула, 8, Карпенка-Карого, 15-27, 12-32, 1-13, 2-10, Живописна, 1-7, 9/1, 9/2, Молодіжна, 2-34, 1а, 4а, Старих більшовиків, 25-35, 37-47, 47а-49, 39а, Чорноморська, 1-31, 2-32, Цитрусова, 1-29, 2-40, Павлоградська, 1-35, 2-30, Черемхова, 1-33, 19а-29а, 43, 2-22, 22а, 30, Володимирівська, 147-165, 184-194, 151а, 161, 158, 160, 162а, 184а, Проскурівська, 68-84, 70а, 82а, 84а, 66, 55-75, Койнаша, 3-27а, 8, 6-30а, 31а, Колійна, 70-86, 67а, 87, 6-52, 60-66, 1-63, маг. №72, 6466, 63-65, Грозненська, 44-62а, 39-57, Болотникова, 24-38, 25-35, Попова, 107-131а, 118-136, 137, Разенкова, 87-111, 82-100, Комунарна, 117б-137, 106-128, 128а, Сільскогосподарська, 131-159, 148-178, 146, Софіївська, 81, Койнаша, 1, Грозненська, 2-40а, 42, 1-3, Болотникова, 2-22, 1-23, Ульбріхта, 2-4, 1-5, Серафимовича, 224-286, пров. Зразковий, 4-8, Тупикова, 8, Удальцова, 1-3, 2-12, Паровозна, 49-83, 30-82, Урбанського, 1-13, 14-24а, Бернарда Шоу, 1-39, 2-50, Самойлова, 15, Шмаківська, Пезенська, 32, 18, Вечірньокутська, 3-55, 2-8, Веселопільська, 1-13, 12-24, Чорногірська, 2-48, Ширван-Заде, 7-49, 2-44, Мудрьонівська, 1, 2, 4, Азіна, 1-37, 2-18, Давидова, 1-37, 2-32, Ольховського, 3-45, 7а, 23а, 20а, 6а, 2-34, Самойлова, 78-82, Пастера, 14-26, 15-25, Ватутіна КЗОСШ №62, Кропивницького КЗОСШ №36, їдальня, Кропивницького, 29в, аптека, магазин, Ватутіна, 34, 36, Кропивницького Київстар, Кропивницького, 35, Юності, 11-16, Місячна, 1-10, Евенкійська, 17-22, Бізе, 23-27, Южина, 28-34, Салавата Юлаєва, 35-49, Юріївська, 50-58, Кибальчича, 6-24, Оренбурзька, 19, 21, 23, Туркенича, 23-29, Юріївська, 32-36, 37-47, Говорова, 4-55, Мінська, 1-45, Олімпійська, 1-51, Приволзька, 1-30, Паустовського, 1-35, 2-30, Цілинна, 1-22, Челябінська, 24-33, Чавунна, 1-50, Шпагіна, 1-36, 71з, Бізе, 1-18, Евенкійська, 1-18, Кам’яна, 1-80, Місячна, 1-23, Салавата Юлаєва, 17-37, Уфімцева, Юріївська, 1-31, Юності, 1-23, Южина, 1-20, Бакинська, 1-23, Героїв Бреста, 2-50, 1-55, Говорова, 1-3, Овчаренка, 1-58, Призова, 1, 2, Шелгунова, 1, Героїв Бреста, 52-104, Поліська, 1-68, Тичини, 1-26, Цандера, 1-16, Шелгунова, 2-26, Величка, 1-35, Крамського, 18-242, 16, М. Раскової, 26-61, 38-70, Народна, 19-49, 26-58, М. Раскової, 25-61, 3870, Уточкіна, 20-67, Ушинського, 1-50, Федосєєва, 1-23, Цілинна, 24, 26, Чебоксарська, 1-23, Черновецька, 1-12, 723, Горіхівська, 1-80, Сочинська, 1-69, Шатурська, 1-20, Юмашева, 1-20, 716, Костюшка,1-181, 7, Мечникова, 1-7, М. Раскової, 1-23, 2-36, Народна, 1-17, 2-24, Остроградська, 1-38, М. Раскової, 1-23, 2-36, Уточкіна, 1-23, Цілинна, 28-38, Чуваська, 2-12, Челябінська, 1-23, Поліська, 70-22.

ПРОСИМО ВИБАЧЕННЯ ЗА ВИКЛИКАНІ НЕЗРУЧНОСТІ. Диспетчерські служби: Центрально-Міський, Дзержинський райони – тел. 92-31-19; Саксаганський район – тел. 440-28-57; Жовтневий, Тернівський райони – тел. 66-12-09.


«Червоний гірник» №15 (21440)

Графік надання консультацій міськими спеціалістами при КЗ «Криворізький Центр здоров’я» на березень 2014 року Кожен вівторок та п’ятницю Перша середа Третя середа

04; 11; 18; 25.03.14. 07; 14; 21; 28.03.14. 05.03.14. 19.03.14.

Четверта середа

26.03.14.

Третій четвер Другий четвер

20.03.14. 13.03.14.

Четвертий четвер Перша п’ятниця

27.03.14.

Друга п’ятниця Третя п’ятниця

Психолог Алерголог Ендокринолог (попередній запис 28 лютого о 8.30 за телефоном 407-12-80) Нарколог

07.03.14. 14.03.14. 21.03.14.

Оголошення 11

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 25 лютого 2014 року

Увага! Драгожилова Інна Василівна

Коляда Лідія Василівна Височина Олена Олександрівна Коркошук Олександр Володимирович Дитячий нефролог Пенкель Тетяна Георгіївна Невролог (попередній запис 28 лютоКліменко го о 8.30 за телефоном 407-12-80) Наталія Володимирівна Дитячий психіатр Кагдіна Валентина Андріївна Ревматолог Гетманець Олександр Вініамінович Спеціаліст по неврозах Кривоухова Юлія Михайлівна Кардіолог (за 5 днів до консультації Смирнова обов’язково зробить ЕКГ ) Людмила Іванівна

9.00 до 12.00 9.00 до 12.00

Пряма телефонна лінія

10.00 до 11.00 10.00 до 11.00

03.03.2014 року з 10.00 до 12.00 відбудеться проведення прямої «гарячої» телефонної лінії начальником міського управління юстиції Стельмахом Іваном Васильовичем за номером 409-60-91 з питань надання роз’яснень чинного законодавства. Криворізьке міське управління юстиції

10.00 до 12.00

Виїзний прийом громадян

10.00 до 13.00 12.00 до 14.00 10.00 до 12.00

11.03.2014 року в приміщенні Криворізького міського управління юстиції за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Льотчиків, 36а відбудеться виїзний прийом громадян, який буде здійснювати начальник Головного управління юстиції у Дніпропетровській області Селіванова Людмила Євгенівна.

9.00 до 14.00

Рекламний відділ «ЧГ»

10.00 до 12.00

понеділок – четвер з 9.00 до 18.00; п'ятниця з 9.00 до 17.00

9.00 до 14.00

440-24-24 Міський телефон довіри працює з понеділка по п’ятницю включно з 08.00 до 18.00

Тел. 92-97-16, 067-7437902.

НАША АДРЕСА: 3-я дільниця, вулиця Орджонікідзе, 2л (зупинка швидкісного трамвая, поряд з будівлею станції швидкої медичної допомоги).

Оголошення

Графік надання безоплатних правових консультацій громадянам на І півріччя 2014 року Дата проведення

Відповідальний державний/приватний нотаріус

27.02.2014 з 14.00 до 17.00

Шабліян Євгенія Михайлівна – нотаріус Першої криворізької державної нотаріальної контори

06.03.2014 з 14.00 до 17.00

Рикова Тетяна Валентинівна – державний нотаріус Третьої криворізької державної нотаріальної контори

20.03.2014 з 14.00 до 17.00

Артеменко Любов Михайлівна – завідувач Четвертою криворізькою державною нотаріальною конторою

10.04.2014 з 14.00 до 17.00

Уколова Надія Миколаївна – завідувач Першою криворізькою державною нотаріальною конторою

24.04.2014 з 14.00 до 17.00

Деркач Яна Володимирівна – завідувач Криворізькою районною державною нотаріальною конторою

15.05.2014 Оксамитна Наталія Василівна – завідувач П’ятою кривоз 14.00 до 17.00 різькою державною нотаріальною конторою 29.05.2014 з 14.00 до 17.00

Тімошина Ольга Віталіївна – завідувач Другою криворізькою державною нотаріальною конторою

19.06.2014 з 14.00 до 17.00

Грабевник Олена Віталіївна – завідувач Сьомою криворізькою державною нотаріальною конторою

26.06.2014 з 14.00 до 17.00

Ситнік Оксана Олександрівна – завідувач Третьою криворізькою державною нотаріальною конторою

Місце проведення: Криворізьке міське управління юстиції, м. Кривий Ріг, вул. Льотчиків, 36а. Телефон (056) 409-60-99.

До уваги жителів міста! 18 березня 2014 року о 15.00 в приміщенні муніципального центру послуг м. Кривого Рогу за адресою: пл. Радянська, 1 відбудеться публічне представлення звітів про витрачання коштів міського бюджету головними розпорядниками у 2013 році.

Зручний доступ до інформації про номери гарячих телефонних ліній

На головній сторінці порталу «Криворізький ресурсний центр» (krogerc.info) функціонує актуальна рубрика «Гарячі лінії». У будь-який час в режимі он-лайн можна знайти необхідну інформацію щодо телефонних номерів за такими категоріями: з питань трудових відносин, житлово-комунальних послуг, незаконного обігу алкоголю та тютюну, оподаткування, соціального захисту населення, захисту прав споживачів, охорони здоров’я, законодавства про зайнятість, «прямі телефони» міського голови та голів районних у місті рад тощо. Якщо ви зіткнулись з проявами корупції, можна скористатися номерами телефонів категорії «Суспільство проти корупції». Звертаємо увагу, що не всі телефонні лінії працюють цілодобово, тому детальний режим їх роботи вказано поряд з їхніми номерами. Сподіваємося, що ця рубрика допоможе вам у вирішенні нагальних питань життєдіяльності. Відділ стратегії розвитку електронних інформаційних ресурсів міста апарату міської ради і виконкому

Проведено рейди

З цією метою з початку 2014 року службами у справах дітей спільно з секторами кримінальної міліції у справах дітей проведено 57 рейдів «Діти вулиці» та рейдів з обстеження об'єктів торгівлі з метою виявлення фактів продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів неповнолітнім. Під час їх проведення виявлено 10 дітей, з них 9 – за тютюнопаління. За результатами рейдів: одну дитину влаштовано до лікарні; за фактами затримання дітей за тютюнопаління працівниками кримінальної міліції у справах дітей складені адміністративні

протоколи за ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відносно їхніх батьків – адміністративні протоколи за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення. З метою протидії продажу алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, в службах у справах дітей виконкомів районних у місті рад працюють телефони «гарячої лінії» з питань інформування про факти продажу алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів неповнолітнім і «телефони довіри», за якими мешканці міста можуть

№ 1851. КУПЛЮ «ДЭУ» ЛЮБОЙ, «СЛАВУТУ», «ТАВРИЮ», ВАЗ, ИНОМАРКУ. ДОРОГО. В ЛЮБОМ СОСТОЯНИИ. Тел. 067-9209037, 0500412760, 50-22-74 до 21.00. № 36. КУПЛЮ ЛЮБОЙ АВТОМОБИЛЬ В ХОРОШЕМ СОСТОЯНИИ, ЛЕГКОВОЙ. Тел. 098-3287864.

Загублене № 235. Удостоверение участника ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС, выданное Саксаганским РВК на имя Кузьмина Анатолия Алексеевича, считать недействительным. № 236. Свідоцтво єдиного податку серія Б № 753772 від 25 травня 2012 р., видане Криворізькою Південною МДПІ у м. Кривому Розі на ім’я Шефера Михайла Олександровича, вважати недійсним. № 237. Студентський квиток, виданий Криворізьким національним університетом Криворізький педагогічний інститут 1 вересня 2013 року на ім’я Данчук Валерії Олександрівни, вважати недійсним. № 243. Учнівський квиток серія НР № 09276541, виданий МЦППВ у 2012 р. на ім’я Блідар Олени Сергіївни, вважати недійсним. № 244. Диплом НР 25253967 та атестат НР 25252066, видані МЦППВ у 2004 р. на ім’я Баріліної Олени Юріївни, вважати недійсними.

Послуги

До уваги У місті проводиться цілеспрямована робота з питань попередження бездоглядності та безпритульності дітей, здійснюється ряд організаційно-профілактичних заходів, спрямованих на попередження негативних явищ у дитячому середовищі.

Куплю

надати інформацію про дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах і потребують соціального захисту: Тернівський район: 35-12-73, 35-15-82; Жовтневий район: 440-32-37, 440-32-34; Саксаганський район: 64-33-25, 64-35-45; Довгинцівський район: 71-67-18; Дзержинський район: 90-67-79; Центрально-Міський район: 90-07-45; Інгулецький район: 21-00-65. «Телефон довіри» служби у справах дітей виконкому Криворізької міської ради: 74-46-91.

№ 1845. РЕМОНТ ХОЛОДИЛЬНИКІВ. ГУМА. БУДИНОК «РЕМПОБУТТЕХНІКА», пр. Миру, 29в, 8. Тел. 40150-38, 067-5993757. Професіоналізм. Гарантія. № 16. Ремонт ТВ. Тел. 401-82-63, 067-3981097. № 138. Ремонт телевизоров. Тел. 74-62-78, 097-2824057. Кондратьевич. № 167. Металеві двері та грати за 1 день. Тел. 098-3871377, 401-15-07, 401-23-79. № 174. Перевезу мебель и др. Грузчики. Тел. 401-31-05, 0675671948. № 139. РУЧНАЯ ЧИСТКА СЛИВНЫХ ЯМ И КАНАЛИЗАЦИИ. Тел. 096-1217344. № 195. Герметизация меж­ панельных швов. Реставрация балконов. Ремонт мягкой кровли. Лиц. АГ № 573424. Тел. 477-27-51, 0679659768. № 20. Спил деревьев бензопилами (с автовышкой). Продажа дров. Услуги самосвала. Тел. 098-6929955. № 238. Школа крою, шиття. osnova-kroya.ucoz.ua

Різне № 4. Сниму или куплю квартиру. Тел. 097-4810162, 410-01-77. № 52. ПРЕДПРИЯТИЮ ТРЕБУЮТСЯ: ВОДИТЕЛИ КРАЗА-САМОСВАЛА; МАШИНИСТ АВТОКРАНА «КТА». Тел. 92-94-50. № 239. Предоставляю услуги няни, сиделки, помощницы по хозяйству. Качественная уборка подъездов. Тел. 098-8741390, 063-1188128, 35-13-56. № 144. Оператор входящих звонков нужен на склад. Тел. 096-8222884. № 127. Приглашаем кандидатов для работы в офисе на должность оператора входящих звонков с ведением первичной документации. Достойная оплата. Тел. 063-0592525. № 128. Достойная работа для водителей (возможна переквалификация). Детали при личном разговоре с руководителем. Тел. 068-7228774. № 203. На постоянную работу возьмем охранника-администратора. Совершеннолетний, не судимый. Доход 1895 грн. Тел. 096-8648932. № 204. Требуется сотрудник с опытом диспетчера. Знание ПК на уровне пользователя. Возраст не ограничен. Доход 1800-2200 грн. Тел. 098-5025465. № 205. Нужен сотрудник в договорной отдел. Оформление, пн.-пт. Тел. 096-2875024. № 240. Приглашаем сотрудников на полную занятость в офис. Достойный доход. Тел. 067-5693287. № 241. В крупный холдинг требуются люди с функциями: менеджера-консультанта, кадровика, диспетчера. Оплата 2600-3000 грн. Пятидневка. Запись по тел. 0989073248. № 242. Тяжелая работа? Подработка в офисе в молодом, дружном коллективе, уютный офис. Доход высокий. Стабильность. Тел. 097-4279883. Колектив редакції газети «Червоний гірник» та Криворізька міська організація НСЖУ щиро сумують через передчасну смерть гарного товариша й чудової людини, колишнього працівника редакції, яка багато років відпрацювала на посадах заступника відповідального секретаря та відповідального секретаря редакції,

ДЖАВЛЮК Любові Миколаївни Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким. Колектив факультету післядипломної освіти ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» висловлює щире співчуття завідуючому кафедрою терапії, кардіології та сімейної медицини, професору Потабашньому Валерію Аркадійовичу з приводу тяжкої втрати – смерті матері

ПОТАБАШНЬОЇ Марії Дем’янівни


12 Життя цікаве Курси валют станом на 24.02.2014 р. (грн. за 100 од.) КУПІВЛЯ

ПРОДАЖ

Долар Рубль Êóðñ ÍÁÓ ÓêðÑèááàíê ÏðèâàòÁàíê Ïðîì³íâåñòáàíê Ðàéôôàéçåí Áàíê Àâàëü Ôîðóì ϳâäåíêîìáàíê Óêðåêñ³ìáàíê

893,8 900,0 930,0 900,0 930,0 900,0 930,0 910,0

Євро

25,05 24,4 26,5 25,0 27,0 25,2 26,8 25,0

1225,13 1230,0 1300,0 1230,0 1290,0 1238,0 1296,0 1230,0

930,0

26,7

1310,0

900,0 920,0 905,0 930,0 905,0 920,0

24,7 28,0 23,5 26,0 25,0 26,2

1210,0 1310,0 1245,0 1300,0 1236,0 1276,0

Лотерея

Номер розіграшу 1344 Виграшні номери на 22.02.2014

13

24

ÑϲÂÏÀËÈ

6 5 4 3 2

34

39

ÑÒÀÂÊÈ

0 1 54 1180 9759

41

44

ÑÓÌÀ

«Червоний гірник» №15 (21440)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 25 лютого 2014 року

Афіша

Розіграш

Приходьте по гроші! Наприкінці січня редакція «ЧГ» провела перший розіграш грошових призів у 150, 100 та 50 гривень серед власників абонементів на річну, 6-місячну та 3-місячну передплату на нашу газету (відповідно). Щиро вітаємо переможців розіграшу! Приз у 100 гривень за піврічну передплату ми вже вручили нашій читачці Мішиній Л.А. З задоволенням вручимо ще двом переможцям розіграшу: – грошову винагороду у 150 гривень – Жигуліну М.Г. з вул. Мануїльського, 28/74 (річна передплата). – грошову винагороду у 50 гривень – Кулик А.П. з вул. Космонавтів, 35/16 (квартальна передплата).

Увага! Нагадуємо нашим передплатникам, що редакція й надалі щомісяця буде розігрувати 3 грошові призи: 150 гривень для тих, хто передплатив газету на рік, 100 – на півроку і 50 гривень за квартальну передплату, тобто протягом усього року надіслані нам абонементи будуть брати участь у щомісячних розіграшах. Для цього не треба приходити до редакції, імена переможців будуть надруковані на наших сторінках. Тож, шановні передплатники, чекаємо на ваші абонементи і просимо залучати до акції «Червоного гірника» своїх друзів, родичів і знайомих. Слідкуйте за нашими оголошеннями.

Чекаємо вас у приміщенні редакції за адресою: пр. Металургів, 28 (каса, 1 поверх).

Сканворд

0.00 13729.00 355.00 27.00 8.00

Магнітні бурі ГЕОМАГНІТНИЙ ПРОГНОЗ по Кривому Рогу 2:00 5:00 8:00 11:00 14:00 17:00 20:00 23:00

25.02.2014 26.02.2014 3 2 3 1 17.10.2013 18.10.2013 3 2 2 1 2 2 1 1 1 2 2 2

1. Нема помітних збурень. 2. Невеликі збурення. 3. Слабка геомагнітна буря. 4. Мала геомагнітна буря. 5. Помірна геомагнітна буря. 6. Сильна геомагнітна буря. 7. Жорсткий геомагнітний шторм. 8. Екстремальний шторм.

Погода

Середа, 26.02 -2…+4°С Північний та північносхідний, 3-5 м/сек Четвер, 27.02 -1…+4°С Північно-східний, 2-3 м/сек

Відповіді на сканворд

Посміхніться Жена с кухни кричит: «Отборные ломтики лососины и трески под легким сырным соусом в нежном курином бульоне!» «Это что, такое на ужин сготовишь?» – спрашивает муж, дивясь такой кулинарной экзотике. «Нет, это я тебе этикетку кошачьей еды читаю». *** Интересно, почему, когда жена говорит: «Что это за наглая мохнатая морда развалилась на моей подушке?», муж и кошка поднимают головы одновременно? Головний редактор Ольга КАЛИНЮК Члени редколегії: Володимир СКІДАНОВ (заступник головного редактора) Тетяна ДРЄЄВА (заступник головного редактора) Газета нагороджена орденом «Знак Пошани» Віталій ТКАЧУК (завідувач відділу)

Редакція може публікувати статті у порядку обговорення, не поділяючи точки зору автора. Автори опублікованих матеріалів несуть повну відповідальність за підбір та точність наведених фактів, цифр, імен. Газета виплачує гонорар лише за публікацію замовлених матеріалів. За зміст та достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Матеріали під рубрикою «Факти та подробиці» друкуються на правах реклами. Рукописи і фотознімки не рецензуються і не повертаються.

*** – Официант, почему у этого рака одна клешня? – Он подрался в котле с другим. – Тогда подайте победителя. *** Жена под страхом развода запретила мужу называть тещу змеей. Муж перестал. Теперь по приезду тещи выдает: «Мама приползла». *** Объявление: «Послушный официант продаст три тонны чая». ЗАСНОВНИК: Криворізька міська рада ВИДАВЕЦЬ: Редакція Криворізької міської комунальної газети «Червоний гірник»

ÏÅÐÅÄÏËÀÒͲ ²ÍÄÅÊÑÈ «×û: 37385 (звичайна); 61621 (пільгова); 37386 (відомча)

АДРЕСА РЕДАКЦІЇ: 50027, пр. Металургів, 28. Довідки по редакції: 92-70-70, відділ реклами: 92-97-16. e-mail: rminer@rminer.dp.ua; reklama@rminer.dp.ua ВІД ДРУКОВАНО В ДРУКАРНІ « СТПРЕС » За якість друку газети відповідальність несе друкарня. 50025, м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12. Тел. 404-35-88.

Індекс – 61621. Обсяг 3 др. арк. Друк офсетний. Замовлення СФ177. Свідоцтво про державну реєстрацію газети «Червоний гірник» ДП реєстр № 709 від 28.02.2000 р. Газета виходить двічі на тиждень (вівторок, четвер). Рекомендована ціна 75 коп. Разовий тираж 22997 примірників. Тижневий тираж 46397 примірників.

ÒÅËÅÔÎÍ ÄËß ÄβÄÎÊ ÏÎ ÏÅÐÅÄÏËÀÒ² «×û 92-89-01 

№15 (21440) 25 лютого 2014  

Червоний гірник 25_02_2014

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you