Page 1

З Днем Визволення, рідне місто!1

«Червоний гірник» №13 (21632)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 23 лютого 2016 року

№13 Газета нагороджена у 1974 році орденом «Знак Пошани»

(21632)

ВІВТОРОК

23 ЛЮТОГО 2016 Р.

Криворізька міська комунальна газета виходить з 7 грудня 1924 року

До 72-ї річниці визволення міста

Заради миру на криворізькій землі Вчора вдень на проспекті Миру поруч монумента «Перемога» пройшли міські урочистості з нагоди 72-ї річниці визволення Кривого Рогу від фашистських загарбників. Тоді, у лютому 1944-го, радянські війська в ході наступальної Нікопольсько-Криворізької операції штурмом взяли Кривий Ріг. За це кількадесят тисяч визволителів навічно лишились у кри- будемо дбати про наших ветеранів», – додав міський голова. Урочиста хода із вшанування захисників розпочалася від ворізькій землі. Вшанувати їхню пам’ять прийшли міський голова Юрій Вілкул, учасники Великої Вітчизняної війни, духовен- стели Героїв, спинившись поруч пам’ятника 53 полеглим воїнамінтернаціоналістам та Дошки загиблих в зоні проведення антиство, народні депутати, керівники підприємств, тисячі городян. «Дорогі криворіжці, щиро вітаю із дійсно святим для кож- терористичної операції, на якій вже більше сотні знімків та імен ного з нас Днем визволення Кривого Рогу. Пам'ять про Великий криворіжців. На площі перед монументом вишикувались солдати, що подвиг наших солдатів завжди буде жити в наших серцях. Ми будемо робити все, щоб підростаючі покоління криворіжців зна- очікують з рук ветерана збройних сил вогонь пам’яті. Який під ли і пам’ятали про цей подвиг», – сказав мер Юрій Вілкул. барабанний дріб запалює десять факелів на спомин про десять «Я бажаю миру всій нашій Україні. Ми будемо робити все, щоб Кри- військових формувань, що доклали найбільших зусиль при вивий Ріг був мирним, комфортним і успішним містом. Ми завжди зволенні Криворіжжя. Вогонь спалахує високо вгорі, а ще вище

Пряма лінія «ЧГ»

Передплатникам на замітку

Права споживачів Запрошуємо захищені до психолога У редакції газети «Червоний законодавчо У п’ятницю, 26 лютого, з 11 до 12 години на прямому зв’язку з нашими читачами перебуватиме начальник відділу з питань захисту прав споживачів апарату міськради і виконкому Ніна Валеріївна Савенко. Запрошуємо криворіжців до розмови з фахівцем за редакційним телефоном 92-77-90.

гірник» проводить прийом практичний психолог Наталя Саєнко. Консультації анонімні та безкоштовні. Зустрітися з Наталією Олександрівною ви можете у четвер, 25 лютого, з 15 до 17 години в приміщенні редакції. Якщо у вас немає можливості завітати особисто, надсилайте запитання на електронну пошту: rminer@rminer.dp.ua (для психолога).

Запрошуємо до юриста

Традиційний прийом червоногірничанського юриста, викладача Криворізького факультету Національного університету «Одеська юридична академія» Олени Анатоліївни Березовської відбудеться у п'ятницю, 26 лютого, з 16 до 18 години в приміщенні редакції газети «Червоний гірник» за адресою: пр. Металургів, 28. Передплатники «ЧГ» отримують консультацію безкоштовно, тож не забудьте взяти з собою абонемент про передплату.

над усім дійством звучать дзвони Георгіївської дзвіниці, проводжаючи у небесну височінь хвилину мовчання про тих, хто пожертвував собою заради життя прийдешніх і нинішніх поколінь. Проспектом повз ветеранів і громадськість проїхав один із символів Перемоги, та сама «тридцятьчетвірка», що брала участь у визволенні Кривого Рогу, штурмувала Берлін, потім повернулася до нашого міста і руками криворізьких танкістів була відновлена. За нею проїхали й інші зразки військової техніки, після котрої гордо промарширували військовослужбовці Криворізького гарнізону та військово-патріотичних об’єднань міста. Після того кожен міг покласти свою квітку до підніжжя пам’ятника чи запалити свічку пам’яті у дзвіниці. Потім урочистості з нагоди визволення міста продовжились у Криворізькому академічному міському театрі імені Тараса Шевченка.

Анонс

Е. МІСЦЕВИЙ. Фото Ігоря КВОЧКИ

Реклама

Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім

24 лютого з 11.00 до 13.00 за телефоном 92-77-90 Щодо питань житлово-комунальної тематики вас вислухає та допоможе порадою завідуючий відділом соціально-побутових питань «Червоного гірника» Едуард Васильович Білик.

Рекламний понеділок- Тел. 067-743-79-02, відділ п’ятниця e-mail: 92-97-16 reklama@ «ЧГ» доз 9.00 rminer.dp.ua 18.00


2 На часі

www.girnyk.com.ua

«Червоний гірник» №13 (21632)

Вівторок, 23 лютого 2016 року

Открытость власти

Один из немецких политических фондов поддержал инициативу мэра Кривого Рога Юрия Вилкула по внедрению в городе проектов открытости городской власти Криворожский городской голова Юрий Вилкул встретился в Киеве с Даниэлем Зайберлингом – руководителем проекта Фонда Ганса Зайделя в Украине, Республике Молдова и Румынии. Стороны договорились о внедрении в Кривом Роге лучших европейских наработок, направленных на обеспечение прозрачности и открытости городской власти для граждан. «Мы ведем системную работу с международными институтами проекта под названием «Гражданский бюджет». Его суть заключаи фондами с целью привлечения в Кривой Рог лучших мировых ется в распределении части местного бюджета с учетом инициапрактик. В частности, совместно с Фондом Ганса Зайделя мы пла- тив общественных организаций и жителей города. Был приведен нируем реализовать проект по контролю гражданским обществом пример Польши, где, в частности, в Варшаве жители города могут решений сессий городского совета, в рамках которого предусмо- сами предлагать проекты, а также в режиме онлайн, на сайте мэтрено внедрение современных европейских механизмов участия рии, голосовать за них. Речь идет о проектах в самых различных общественности в формировании городского бюджета и контро- сферах – начиная от медицинских и заканчивая благоустройством парков и установкой скамеек. ле его исполнения», – подчеркнул Юрий Вилкул. «Совместно с нашими европейскими партнерами мы внедрим Кроме того, в рамках сотрудничества намечена реализация

Позиция

Мы против того, чтобы заезжие чужаки опять привезли к нам в Кривой Рог войну, – ветераны – освободители Кривбасса Мэр Кривого Рога Юрий Вилкул поздравил с 72-й годовщиной освобождения Кривого Рога от фашистов Валентину Погорелову, одну из десяти ныне живущих в нашем городе ветеранов – освободителей Кривбасса.

Она получила от городской власти и мэра цветы, подарки и пожелание крепкого здоровья. У Валентины Ивановны – и взрослая внучка, и двое взрослых правнуков, и даже один малышпраправнук. Да и сама она по-прежнему активно участвует в общественной жизни – рассказывает подрастающему поколению правду о Великой Победе.

Прошедшая Великую Отечественную войну фронтовой медсестрой, Валентина Погорелова помнит до сих пор в мельчайших подробностях страшные бои за Кривой Рог: и гул военных самолетов, и звуки рвущихся снарядов, и даже имена раненых бойцов, жизни которых спасала. Сейчас Валентину Ивановну тревожит, что заезжие провокаторы снова могут принести на криворожскую землю войну. «Зачем все эти чужаки сюда приезжают? Чего они хотят? Опять войны? Мы, ветераны, против этого. Мы против таких гостей. Мы хотим жить в спокойном, мирном городе!» – не скрывает возмущения освободительница Кривого Рога. К мэру Валентина Ивановна обратилась с одной просьбой: не допустить хаоса, сохранить в Кривбассе мир – для наших детей, внуков, правнуков и праправнуков.

Выборы-2016

На выборы в Кривой Рог Семенченко обещает привезти людей из Львова, Тернополя и других городов На выборах мэра Кривого Рога 27 марта ожидается около пятидесяти кандидатов на пост городского головы.

На так называемом «вече» активист от «Самопомощи» Юрий Милобог еще раз сообщил, что предлагает выдвинуть кандидатом в мэры нардепа Семена Семенченко. Семенченко заявил, что намерен привезти на выборы в Кривой Рог жителей других городов: «Наблюдатели будут из Тернополя, Львова, Харькова, Киева, Николаева». Он также отметил, что никакой речи о едином кандидате не идет: «Будет куча кандидатов на пост городского головы». Комментируя возможные итоги предстоящих выборов 27 марта, Семенченко отметил, что, в случае проигрыша, он рассчитывает на еще одни выборы через полтора года в связи с возможными изменениями в Конституции.

в Кривом Роге первую в Украине систему открытости власти перед жителями города», – поделился планами криворожский городской голова. Юрий Вилкул сообщил о достижении договорённости с представителем фонда относительно начала работы в рамках реализации упомянутых проектов в партнерстве как с криворожскими, так и с всеукраинскими и международными общественными организациями, которые смогут поделиться с Кривым Рогом опытом реализации таких проектов в ведущих городах Европы.

У міській раді

Криворізька мережа теплопостачання: перспективи та перешкоди 19 лютого засіданнями постійних комісій відкрилася IV сесія Криворізької міської ради VII скликання. Коло питань, розглянутих та детально опрацьованих депутатами, широке – понад 100. Більшість з них має соціальну спрямованість, забезпечуючи покращення якості життя криворіжців. Зокрема, модернізація міської системи централізованого опалення та гарячого водопостачання. Про найближчі перспективи та сут- отримує на власні рахунки. Адже, як тєві перешкоди – йшлося на засіданні пояснив фахівець, відповідно до уряпостійної комісії з питань комунального дової постанови, всі сплачені споживачами ДП «Криворізька теплоцентраль» господарства, транспорту та зв’язку. Послугу централізованого теплопос- кошти акумулюються виключно в НАК тачання у Кривому Розі надають три під- «Нафтогаз України» на оплату природприємства: КПТМ «Криворіжтепломере- ного газу, і тільки 9% з них повертаютьжа», ДП «Криворізька теплоцентраль» ся підприємству. «Цього катастрофічно мало для діта ТОВ «Дзержинське управління регіонального будівництва». Щодо останньо- яльності, вистачає тільки на виплату заго – ДУРБ, то цей постачальник забезпе- робітної плати співробітникам, заправчує теплом найменшу кількість городян ку спецтехніки і ліквідацію аварійних – мешканців військового містечка-33 ситуацій. Підприємство через малий (Довгинцівський район). А от інші два фінансовий ресурс практично паралі«тепловики» поділили теплопостачання зоване. Більше того, наразі змінюється в місті між собою. «Криворіжтепломе- форма власності підприємства – воно режа» обслуговує 2750 житлових бу- передається до Фонду держмайна Украдинків – 110 тисяч особових рахунків; їни з аргументацією «задля проведення «Криворізька теплоцентраль» – 2022 прозорої приватизації». Нині з боргової об’єкти – 115 тисяч особових рахунків. причини до підприємства надійшло Тож, і проблемних питань у діяльності попередження щодо відключення від цих великих теплопостачальників до- газопостачання. При підтримці міської влади та розумінні з боку ПАТ «Кривоволі багато. Найголовніша проблема – велика ріжгаз» ситуацію стримуємо, аби не дозаборгованість населення за вже отри- пустити зриву опалювального сезону в мані послуги з централізованого опа- місті», – констатує Максим Кустарьов. Утім, навіть попри таку складну філення та гарячого водопостачання. За словами директора КПТМ «Криворіжте- нансову ситуацію, підприємства-тепло­ пломережа» Сергія Мітіна, станом на 1 постачальники впроваджують комплекс січня 2016 року населення заборгувало заходів з енергозаощадження. І в цьому підприємству 265 мільйонів гривень. напрямку є певні позитивні результати. Керівник відзначає досить негативну Як звітував Сергій Мітін, завдяки встатенденцію щодо платіжної дисципліни новленню нових газових горілок у конаселення: у 2014 році рівень оплати за тельнях, КПТМ «Криворіжтепломережа» тепло становив 105%, а за результатами у 2015 році вдалося суттєво зменшити 2015 року – 96%. використання енергоносіїв: природного Ще гірша ситуація у ДП «Криворізь- газу – 144 млн.м3 проти 188 млн.м3 у ка теплоцентраль». За інформацією 2014 році, електроенергії – 57 млн. кВт її головного інженера Максима Кус- проти 60,4 млн. кВт. тарьова, станом на 1 січня 2016 року Загалом, тільки КПТМ «Криворіжкриворіжці заборгували підприємству тепломережа» вдалося зекономити 6 за тепло 180 мільйонів гривень. При мільйонів гривень на оплаті енергоноцьому рівень оплати становить тільки сіїв. Тож вкладені в модернізацію коте48%. Та й ці кошти підприємство не лень кошти з міського бюджету в розмі-

рі 4 мільйонів гривень почали діяти та дозволили реально економити. Ще один енергоощадний напрямок, котрий останнім часом активно практикують теплопостачальники, – термоізоляція тепломереж. За два останні роки сучасними матеріалами було ізольовано понад 40 км теплотрас. Робота в цьому напрямку продовжуватиметься у поточному році. Тільки КПТМ «Криворіжтепломережа» запланувало оновити термоізоляцію на 24 км своїх теплотрас. Але основного енергоощадного ефекту, переконані керівники теплопостачальних підприємств, можна досягти лише від повномасштабної модернізації міської мережі теплопостачання. З цією метою КПТМ «Криворіжтепломережа» на 2016 рік запланувало впровадити низку технічних заходів: встановити у котельнях 14 високочастотних регуляторів та сучасні газові горілки у котельні міської лікарні №2 («тисячка»), перевести котли з енерговитратного парового режиму у більш енергоощадний водогрійний. Аналогічні заходи щодо модернізації обладнання заплановано і у ДП «Криворізька теплоцентраль». І підґрунтя щодо їхнього втілення досить обнадійливе. Днями КПТМ «Криворіжтепломережа» та ДП «Криворізька теплоцентраль» уклали договір з Європейським інвестиційним банком стосовно виділення 22 мільйонів євро на оптимізацію та модернізацію міської тепломережі. Даний переговорний процес ще декілька років тому ініціював Криворізький міський голова Юрій Вілкул. За цим договором передбачено закриття енерговитратної котельні, розташованої на території ПАО «АрселорМіттал Кривий Ріг», та будівництво 20 квартальних міні-котелень у Дзержинському, Довгинцівському, Саксаганському районах та на житломасиві ПівдГЗК. За попередніми підрахунками фахівців управління благоустрою та житлової політики міськвиконкому, для повної модернізації криворізької тепломережі необхідно понад 250 мільйонів євро. Світлана НІКІТІНА

До уваги підприємницької громади

Стартує конкурс-рейтинг серед суб’єктів господарювання міста – 2016 З метою сприяння розвитку підприємницьких ініціатив, підтримки ділової та інноваційної активності суб’єктів господарювання міста, формування позитивного іміджу підприємництва, підвищення його соціального статусу, промоції найкращих стандартів ведення бізнесу виконкомом Криворізької міської ради (рішення №69 від 10.02.2016) чотирнадцятий рік поспіль проводиться конкурс-рейтинг серед суб’єктів господарювання міста. Учасниками конкурсу можуть бути суб’єкти господарювання малого й середнього бізнесу, які зареєстровані і здійснюють свою діяльність на території міста Кривого Рогу.

Визначення та оцінювання проводиться за участі в конкурсі-рейтингу, ви можете знайти на офіційній сторінці виконкому міської ради номінаціями: (http://kryvyirih.dp.ua), у розділі «Законодавство – «Соціальна гарантія»; України», у підрозділі «Розвиток підприємни– «Бізнес-інновація»; цтва», а також скориставшись послугами модуля – «Сумлінний платник податків»; «Віртуальний бізнес-інкубатор» порталу «Кри– «Успішна жінка-підприємець»; ворізький ресурсний центр» (http://bi.krogerc. – «Ділова репутація»; info/). – «Стабільність і довіра». Пропозиції до участі в конкурсі надсилайте Запрошуємо вас взяти участь у зазначеному конкурсі. За більш детальною інформацією звер- в термін до 15.07.2016 на адресу організатора татись до управління розвитку підприємництва – управління розвитку підприємництва виконвиконкому міськради (каб. 512) або за телефо- кому міської ради, 50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, кабінет 510, з приміткою «Конкурсном (0564) 92-25-89. Зразок реєстраційної форми, необхідної для рейтинг серед суб’єктів господарювання міста». Управління розвитку підприємництва виконкому міської ради


«Червоний гірник» №13 (21632) Вівторок, 23 лютого 2016 року

Подробиці 3

www.girnyk.com.ua

Социальная помощь

Пенсионеры, одинокие матери, инвалиды обратились к депутатам Криворожского горсовета с просьбой выделить дополнительное финансирование для оказания помощи в связи с ростом тарифов «В моем доме очень многие уже получили помощь. Я тоже сдала документы. С такими ценами, которые нам установил Киев на услуги ЖКХ, помощь сегодня нужна большинству семей. На прошлом вашем депутатском заседании вы выделили помощь для ста тысяч семей. И спасибо горсовету за это. Но, увы, как стало известно, заявлений от нуждающихся семей значительно больше. Поэтому мы просим депутатов выделить еще денег для того, чтобы помочь тем криворожанам, которым сейчас тяжелее всего, – старикам, одиноким матерям, инвалидам и другим», – говорит Яна Шермук, председатель совета многодетных семей Дзержинского района. «Только в Кривом Роге получили помощь от города, чтобы хоть как-то выжить с такими тарифами. Такого нет ни в Днепропетровске, ни в Харькове, и даже в Киеве нет. Нигде в Украине нет. Нам даже завидуют. Поэтому прошу депутатов не отказать старикам в помощи. И мы будем смотреть, кто за это проголосовал,

а кто – нет. Поддержка криворожан – это вот эта помощь с тарифами, а не орать на площади в мегафон», – сказала Наталия Романченко, ветеран. «Даже престарелые родители тех, кто сейчас критикует городскую программу помощи, тоже пошли и получили деньги. Поэтому надо прекратить разводить «политику», а просто взять и помочь людям. Для этого они вас, депутаты, и выбирали», – сказал криворожанин-рабочий Игорь Степаненко. По заданию мэра Юрия Вилкула, финуправление и управление соцзащиты подготовили расчет и вынесли на рассмотрение депутатов проект решения о выделении дополнительных 30 млн. в рамках городской Программы помощи криворожанам в связи с повышением коммунальных тарифов. Начальник управления труда и социальной защиты населения исполкома горсовета Инеса Благун отметила: «Для удобства криворожан мы открыли пункты приема документов во

всех районах, во всех исполкомах, терцентрах и собесах, открыли дополнительные пункты в школах. Люди спокойно приходят и сдают документы, уже около ста тысяч криворожских семей получили деньги, но люди продолжают нести документы – всего более 157 тысяч семей обратились за помощью. Чтобы продол­

жить выплаты, мы выступили с предложением выделить еще 30 миллионов гривен на следующей сессии, которая пройдет 24 февраля». На заседании постоянной комиссии по вопросам планирования бюджета и экономики депутаты согласовали вынесение этого вопроса в сессионный зал.

Справочно: Для удобства горожан организовано 58 пунктов приема документов. Документы можно сдать в любой терцентр, собес или исполком. Дополнительно открыты пункты приема документов в школах и библиотеках. Также работают мобильные группы, чтобы люди могли у себя на микрорайонах оформить документы. Выделение помощи в рамках городской социальной программы – это гарантированная статья в городском бюджете, и она обязательно будет профинансирована. Выплату можно получить в течение года, в любой рабочий день до 31 декабря 2016 г. Подробную информацию о программе социальной поддержки можно получить на сайте Криворожского горсовета или по телефону городской горячей линии 493-04-45.

Поддержка

Городской штаб отправил очередную помощь криворожанам – бойцам АТО на передовую Перспектива

Стратегія розвитку Кривого Рогу до 2025 року: виважений погляд у майбуття

«Яким бути Кривому Рогу — визначати самим криворіжцям». Спираючись на таку принципову позицію, ще минулоріч Криворізький міський голова Юрій Вілкул відповідним розпорядженням ініціював процес розробки Стратегічного плану розвитку міста на подальші роки. Ключовий момент полягає в тому, що тенціалу міста, збереження та розширення них підприємств, громадських організацій, Стратегію-2025 розробляли виключно най- інфраструктури, покращення умов прожи- експертів та спеціалістів з різних галузей. більш активні представники криворізької вання, відпочинку та праці городян. Та го- Також за фаховими консультаціями звергромади, в той час як Стратегію-2015 для ловний акцент – Кривий Ріг як екологічно талися до провідного фахівця з питань нашого міста створювали за допомогою чистий потужний промисловий центр. Для стратегічного планування Володимира канадських спеціалістів. Минулого тижня в реалізації цього завдання було впрова- Проскуріна. В його професійному актиактовій залі КНУ було проведено публічну джено ряд природоохоронних заходів. ві — розроблення стратегій розвитку для презентацію Стратегічного плану розвитку На їх втілення було спрямовано значний понад 40 українських міст, серед котрих фінансовий ресурс з міського та облас- Херсон, Бориспіль, Мелітополь, Миколаїв, міста на найближчі десять років. ного бюджетів, у рамках соцпартнерства Дніпропетровськ і – Кривий Ріг. Чітке планування – з розташованими на території міста підТож саме ним було представлено Місію запорука успіху приємствами. Загалом, понад 1,5 мільярда та Бачення, основні напрями Стратегії, СтраВідкриваючи зустріч, у котрій взяли гривень. Це дало можливість, у порівнянні тегічні та Оперативні цілі, котрі планується участь представники різних галузей жит- з 2013 роком, зменшити обсяг викидів за- реалізувати в Кривому Розі до 2025 року: тєдіяльності міста, студентська та робітнича бруднюючих речовин в атмосферне пові- «Якщо порівнювати ваше місто з іншими українськими містами щодо виконання молодь, криворізький мер Юрій Вілкул ак- тря на 17% та в водойми — на 13%». раніше визначеної Стратегії та розробки центував увагу на стабільному, завдяки занового Стратегічного плану, то, безперевчасно спланованому стратегічному плану Гарна оцінка зробленому розвитку, ритмі життя Кривого Рогу. ЗокреПозитивний досвід Кривого Рогу в ре- чно, тут ці процеси проходили на найбільш ма, він зазначив: «Незважаючи на складні алізації сучасних технологій управління високому рівні. А це гарна передумова політичні та економічні умови, в котрих містом за результатами втілення Стратегії позитивного виконання намічених на найнині перебуває країна, місто Кривий Ріг 2011-2015 рр., актуальність обраних на- ближчі десять років планів розвитку міста. В продовжує стабільно працювати. Так само прямів подальшого розвитку міста до 2025 Стратегії-2025 визначено чотири перспексистемно і виважено відбувається спів­ року та провідну роль місцевої влади від- тивні напрямки розвитку міста. По-перше, праця органів місцевого самоврядування мітив головний експерт з питань місцевого виробництво будівельних матеріалів, чому та розташованих на території міста підпри- врядування та розвитку Проекту ПРОМІС сприятимуть наявність місцевої сировини ємств усіх форм власності. Це дало певний «Партнерство для розвитку міста» Ігор Ле- та вже налагоджений ринок. По-друге, мапозитивний результат — визначені Страте- пьошкін: «Безперечно, вже реалізований шинобудування, треба тільки переорієнгічним планом розвитку Кривого Рогу до стратегічний план – 2015 сприяв налаго- тувати вже існуючі технічні бази. По-третє, 2015 року завдання та цілі виконано більш дженню партнерських відносин Кривого потужний науковий потенціал треба виРогу з діловими партнерами, розвитку міс- користовувати задля розвитку таких нині ніж на 90%. А це майже 840 завдань». цевого сектору бізнесу та залученню інвес- затребуваних ІТ-технологій. По-четверте, Екологія — у пріоритеті тицій. Мені довелося працювати з муніци- вигідне географічне становище, зосере­ Нагадаємо, що відповідно до прийня­ палітетами різних міст, тому відверто можу дження великих промислових підприємств, тої Стратегії-2015, починаючи з 2011 сказати, що Кривий Ріг — одне з успішних розвиток промислового туризму, діючий року Кривий Ріг розвивався за чотирма міст. Воно динамічно розвивається, впевне- міжнародний аеропорт — усе це гарні пенапрямами: «Місто здорового довкілля», но дивиться у своє майбуття. Це стало мож- редумови для розвитку в Кривому Розі «Місто диверсифікованої конкурентно- ливим тільки завдяки бажанню самих меш- транспортної логістики». Доцільність Стратегії-2025 підкреслив спроможної економіки», «Місто науки та канців щось змінювати для покращення та нових технологій», «Місто комфортне для завдяки конструктивному підходу міської міський голова Юрій Вілкул: «Стратегічжиття». Для реалізації цих напрямів було влади на чолі з Юрієм Вілкулом. У Криво- ний план дуже потрібен місту для подальрозроблено відповідні заходи. Наприклад, го Рогу є вже впізнавані бренд та логотип, шого бачення цілей розвитку всіх галузей створення нових зон відпочинку — парків, діє Інститут розвитку міста, розвивається міста та системної покрокової праці щодо скверів, поліпшення екологічної ситуації, промисловий туризм. Активна робота про- їхньої реалізації. Головна мета Стратегії очищення річок Саксагань та Інгулець, водилась для розробки Стратегії-2025. Її стосується кожного без винятку – це порозвиток транспортної інфраструктури та прогресивний напрям — поліпшення якості ліпшення якості життя городян». Після публічного обговорення Стратебагато іншого. Більш детально доповіла життя городян». гічний план розвитку міста до 2025 року начальник управління економіки викон- Перспективні напрямки буде направлено на розгляд депутатів кому міськради Тетяна Підпалько: «Визначені Стратегічним планом розвитку міста Розробка Стратегії-2025 відбувалася Криворізької міської ради. до 2015 року завдання спрямовані на через активне залучення представників Світлана НІКІТІНА. збереження культурного та освітнього по- молоді, бізнесу, промислових та комунальФото Олександра КЛЮКИ

Городской штаб помощи воинам АТО был создан по инициативе городского головы еще летом 2014 года. Он стал одним из первых в Украине.

«Другим городам даже тяжело сравниться по объему помощи, которую оказал Кривой Рог солдатам украинской армии. И сегодня городская власть совместно со Всеукраинской организацией участ­ников боевых действий и ветеранов АТО и волонтерами отправляет нашим солдатам очередную партию груза», – подчеркнул экс-замкомбата 53-й бригады ВСУ Андрей Лещин. «Мы находимся в постоянном контакте с нашими земляками, которые сейчас на передовой, и отправляем им самое необходимое. Городская власть оказывает помощь и тем ребятам, которые вернулись из АТО, и семьям солдат, которые погибли. Эта работа будет продолжена, и она находится у меня на постоянном конт­ роле», – заявил Криворожский городской голова Юрий Вилкул.

В пятницу, 19 февраля, для нужд 17-й, 53-й и 54-й бригад ВСУ Кривой Рог направил 20 электропил и бензопил, бензиновые генераторы, масло для них. Кроме того, передано десять грязевых насосов и шланги для них. «В окопах, в весеннюю слякоть это как никогда актуально. Ну, и, безусловно, наши ребята получат теплое белье, аптечки и продукты питания», – говорит Андрей Лещин. Следующая партия груза будет отправлена уже в марте.

Герої не вмирають Криворізький міський голова Ю. Вілкул, Криворізька міська рада та її виконком висловлюють глибоке і щире співчуття родині

ПОСМИКА Володимира Васильовича,

старшини, заступника командира 1-го стрілецького взводу 6-ї стрілецької роти стрілецького батальйону (з охорони взводних опорних пунктів) військової частини 3036 Націо­нальної гвардії України, який брав ВОЛОДИМИР ПОСМИК участь в антитерористичній операції на Сході України, захищаючи незалежність і територіальну цілісність держави. Спомин про мужність, самовідданість справжнього сина України завжди житиме в пам’яті земляків.


4 Комуналка

www.girnyk.com.ua

«Червоний гірник» №13 (21632)

Вівторок, 23 лютого 2016 року

Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім Пропонуємо звіт з чергового сеансу зв’язку з нашими читачами, складений виключно за зверненнями городян щодо житлово-комунальних питань.

Два господарі Субсидія для студента – Мій син вчиться у Дніпропетровську, – звертається Олена Василівна з пр. Дзержинського. – Мешкає в гуртожитку, за який доводиться платити гривень по чотириста на місяць, що для нього, та й для нас, забагато. Скажіть, будь ласка, чи може студент отримати субсидію і, якщо так, які документи треба йому подати?

«Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» діє по всій Україні, а значить, і в Дніпропетровську також. Відповідно до нього ваш син-студент також має право на отримання субсидії. Ось документи, які йому необхідно надати для отримання субсидії до територіального органу соціального захисту населення за місцем мешкання: паспорт або інший документ, що посвідчує особу громадянина, який подає заяву; заяву, бланк якої надається спеціалістами відділу субсидій; декларацію про доходи та майновий стан (бланк декларації надається спеціалістами відділу субсидій); ідентифікаційний номер; розрахункові книжки за комунальні послуги, електроенергію й теплопостачання (за наявності). Але зважте на той момент, що необхідно, аби студент був власником (співвласником) житла, наймачем житла у громадському державному житловому фонді або членом житлового кооперативу, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. Це визначається за реєстрацією за місцем мешкання. Інакше кажучи, якщо ваш син прописаний у цьому гуртожитку, то він має право подати документи на субсидію.

– У нашій квартирі, що лишилася після батьків, два власники – я та мій рідний брат, – ділиться Василь з Даманського. – Все оформили полюбовно, і в тій оселі зараз мешкає мій брат, бо маю своє житло. Чи повинен я платити за житлово-комунальні послуги в колишній батьківській квартирі, якщо в ній не живу?

Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» говорить: «Якщо квартира або нежитлове приміщення належить більш як одному співвласникові, реалізація прав та виконання обов’язків співвласниками квартири або нежитлового приміщення, включаючи участь в управлінні багатоквартирним будинком, здійснюються в порядку, передбаченому законодавством для реалізації права спільної власності». Разом з тим, «Невикористання власником належної йому квартири чи нежитлового приміщення або відмова від використання спільного майна не є підставою для ухилення від здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком». Водночас, Цивільний кодекс України визначає, що власник повинен брати участь в утриманні будинку, навіть якщо у ньому не живе, як це і передбачено статтями 319 та 322 ЦКУ. Одначе зауважимо, що йдеться саме про витрати на управління, тобто за обслуговування будинку, яке багато хто до сьогодні називає квартплатою. А ось за оплату інших видів комунальних послуг має відповідати той, хто ними користується, тобто безпосередні споживачі, які проживають у цій квартирі, використовуючи для свого життя воду, світло, газ тощо.

Холодні вікна – Прямо на вулиці мене чи не схопили за рукав і вмовили поставити металопластикові вікна, – розповідає Марія Марківна з вул. Мелешкіна. – Обіцяли, що буде дуже тепло. Але ця зима показала, що коли тепліше й стало, то зовсім ненабагато. Може, мене обдурили з цими вікнами?

Як пояснили фахівці підприємства «ОТК №11», які вже більше десяти років займаються установкою металопластикових елементів, більше вісімдесяти відсотків металопластикових вікон мають так звані холодні склопакети з коефіцієнтом теплопередачі нижче 0,36 м2К/Вт. Таким чином навіть через металопластикові вікна втрачається левова частка тепла взимку або прохолоди влітку. Віконні та балконні блоки насправді мають відповідати вимогам ДСТУ Б В.2.6-23:2009 «Конструкції будинків і споруд. Блоки віконні і дверні. Загальні технічні умови». За ними приведений супротив теплопередачі має відповідати не менш як: вікна – 0,75 м2К/Вт, двері – 0,5 м2К/Вт. Але навіть за наявності «холодних» склопакетів їх можна замінити на «теплі», що відповідають означеним держстандартам, без заміни самих вікон. Це дозволить чи не вдвічі зменшити тепловтрати. Також дуже важливими є коректна робота фурнітури і правильний монтаж металопластикових вікон, від чого також залежить температура в оселі.

Невикористані кубометри – Я не використовую всі кубометри природного газу, надані мені за субсидією, – телефонує Іван Микитович з Гданцівки. – Ось мені призначили 603 кубометри за місяць, а насправді спалив близько 500. Чи зможу потім набуту різницю використати протягом якогось місяця і за нього не платити?

Повірка для лічильника – Цікавить, хто нині, після запровадження законодавчих змін, має проводити повірку та обслуговування абонентських лічильників? – звертається Валерій Семенович з вул. Кропивницького. – Передовсім на газ, а також на холодну та гарячу воду.

Справді, з початку нинішнього року набули чинності законодавчі зміни щодо порядку проведення демонтажу, повірки та монтажу приладів обліку, які використовуються під час визначення обсягів спожитих комунальних послуг. Відтоді вартість таких робіт повинна бути передбачена в тарифах на відповідні види послуг. Як нас проконсультували в «Криворіжгазі», якщо лічильник на газ ставився в рамках безкоштовного забезпечення споживачів приладами обліку, то всі питання щодо його повірки та обслуговування має вирішувати сам постачальник. Тобто при настанні терміну повірки прибути до споживача

додому, демонтувати прилад, провести його повірку та опісля повернути на місце. Коли перевірка виявить потребу проводити якісь ремонтні роботи приладу, то вони також будуть виконані коштом постачальника газу. Одначе якщо під час повірки з’ясується, що споживач втручався в роботу приладу і тим самим змінив його показники, тоді, поперше, ремонт або заміна лічильника повинні проводитись коштом абонента, і, по-друге, йому буде здійснено донарахування за кількістю зареєстрованих в оселі жильців. Аналогічним чином проблема повірки вирішується й з лічильниками води, з тією лише різницею, що означені тарифи з урахуванням витрат на обслуговування водомірів запроваджено з 29 січня 2016 року. Відтак, після цієї дати повірка лічильників води здійснюється коштом постачальника послуги, а якщо строк повірки настав ще до кінця січня, то вона проводиться за рахунок абонента.

Придбав квартиру

– Нарешті збулася моя мрія – купив свою власну квартиру! – ділиться радістю Артем. – Днями її нарешті оформили на мене, продавці вже виїхали, лишивши мені ключі і купу квитанцій за послуги. Боргів там ніяких немає – я спеціально попередньо перевірив по «НОВА-КОМу». Але як тепер житлово-комунальні рахунки перевести на мене?

Для цього потрібно з паспортом, ідентифікаційним кодом і правом власності на вже вашу квартиру звернутись до абонентських служб усіх постачальників житлово-комунальних послуг, що забезпечують ваш будинок, з тим, аби розрахункові рахунки з колишніх власників оселі були переоформлені вже на нового власника або власників (залежно від того, скільки їх визначено в договорі купівлі-продажу квартири). Розпочинати радимо з управителя, який опікується станом вашої багатоповерхівки та її прибудинковою територією.

Відповідно до пункту 15 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі, коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. Сума субсидії, яку структурними підрозділами з питань соціального захисту населення було переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди. Отже, ви можете використовувати вартість зекономлених за субсидією кубометрів у подальші періоди. Одначе навіть у такому разі бажано сплачувати за газ бодай 3-5 гривень на місяць, аби система, що оброблює інформацію по одержувачах субсидії, мала підтвердження, що вами виконується обов’язок сплачувати належну вам частку плати.

Повернення допомоги

– Моя мати мешкає одна в квартирі, – розповідає Сергій із Зарічного. – Вона вже старенька, треба її доглядати, тому хочу забрати матір до себе. А її квартиру, щоб за неї не платити зайве, продати. Одначе мати нині отримує субсидію, і боїмося, аби з нас не стали вимагати повернення цієї субсидії після продажу квартири.

З цього приводу перейматись нічого – не потрібно повертати надану субсидію ні при продажу, ні при спадкуванні нерухомості. Оскільки субсидія є безповоротною адресною державною допомогою і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла. Повертати зайво отримані кошти доведеться лише в тому разі, якщо виявиться, що були подані недостовірні дані, які вплинули на призначення субсидії або на її розміри.

Наступний сеанс зв’язку з городянами відбудеться вже завтрашньої середи, 24 лютого, з 11.00 до 13.00 за телефоном 92-77-90. Запрошуємо до розмови. З повагою, завідуючий відділом житлово-комунальних питань «ЧГ» Едуард Васильович БІЛИК


«Червоний гірник» №13 (21632) Вівторок, 23 лютого 2016 року

www.girnyk.com.ua

Офіційно 5

Публічне представлення інформації головними розпорядниками коштів міського бюджету за 2015 рік n Звіт про роботу управління охорони здоров’я виконкому Криворізької міської ради за 2015 рік Охорона здоров’я – друга за обсягом видатків галузь соціально-культурної сфери міста. З початку року на фінансування до міського бюджету були передані з обласного бюджету 27 закладів, що надають вторинну медичну допомогу, серед яких 12 багатопрофільних лікарень, 1 самостійна поліклініка, 3 дитячі лікарні, пологовий будинок, перинатальний центр, інфекційна лікарня, 8 стоматологічних поліклінік та 1 відом­чий заклад – відділкова лікарня Придніпровської залізниці. Первинна медико-санітарна допомога мешканцям міста надається в 7 центрах первинної медико-санітарної допомоги, в яких протягом року збільшена кількість амбулаторій загальної практики – сімейної медицини до 35. Заклади первинної медичної допомоги в повній мірі забезпечені електрокардіографами, сумками-укладками, фетальними доплерами, апаратами для вимірювання рівня холестерину та інструментарієм, у них налічується 86 одиниць автотранспортних засобів. Заклади вторинної медичної допомоги оснащені сучасним діагностичним обладнанням (ендоскопічні, УЗД-апарати, комп’ютерні томографи та інші). В умовах обмеженого фінансового ресурсу з державного бюджету вдалося зберегти штат працівників лікарень – це більше 9 тис. чоловік. Враховуючи зміни фінансування закладів охорони здоров’я та недостатність коштів державної субвенції, сесією міської ради було прийнято рішення про проведення основ­ них виплат та виплату індексації працівникам закладів охорони здоров’я у сумі 36,9 млн. грн. та виплату надбавок за обсяг та якість роботи медичних працівників загальної практики – сімейної медицини у сумі 5,1 млн. грн. Виконання бюджету охорони здоров’я в 2015 році склало 653,9 млн. грн. На виконання заходів міської міжгалузевої комплексної програми «Здоров’я нації» протягом 2015 року витрачено коштів у сумі 47,1 млн. грн., з них: У рамках виконання заходів міської міжгалузевої комплексної програми «Здоров’я нації» по галузі «Охорона здоров’я» протягом 2015 року використано 47,1 млн. грн., з них: – по напряму «Боротьба з соціально небезпечними хворобами (ВІЛ/СНІД та туберкульоз)» 639,8 тис. грн. на придбання 64258 доз препарату «туберкулін» для проведення туберкулінодіагностики дитячого населення міста; 3,1 млн. грн. на забезпечення молочними сумішами 133 дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, та 471 дитини з малозабезпечених сімей продуктами харчування; 449,8 тис. грн. для 2181 продуктового набору для хворих на туберкульоз, які проходять амбулаторне лікування;

– по напряму «Охорона материнства та дитинства» 2,9 млн. грн. на забезпечення лікувальним харчуванням 16 осіб, хворих на фенілкетонурію; 110,8 тис. грн. для забезпечення безкоштовними медикаментами дітей з багатодітних сімей, яким виписано 972 рецепти; – по напрямах «Здоров’я дітей та молоді» та «Збереження здоров’я у старості» 11,9 млн. грн. на забезпечення безкоштовними медикаментами пільгової категорії населення міста; 223,7 тис. грн. для соціальної підтримки – отримання медикаментів – інвалідів та ветеранів Другої світової війни; 53,9 тис. грн. на придбання 15 слухових апаратів; 504,7 тис. грн. на придбання 4278 доз вакцини проти грипу для вакцинації тимчасово переселених осіб. Однією з головних складових в організації належного рівня лікувально-діагностичного процесу в медичних закладах є забезпечення безперебійної експлуатації інженерно-технічних систем лікарень та забезпечення санітарних вимог щодо умов перебування пацієнтів та роботи персоналу. Тому по напряму реформування галузі «Охорона здоров’я» міської міжгалузевої комплексної програми «Здоров’я нації» було проведено наступні заходи: – 2,1 млн. грн. на капітальний ремонт ангіографу в міській клінічній лікарні №2 та ремонт системи для приготування радонових ванн у фізіотерапевтичному відділенні лікарні №16; – 4,6 млн. грн. на придбання обладнання в центри первинної медико-санітарної допомоги для дооснащення амбулаторій загальної практики – сімейної медицини; – на поточні ремонти обладнання та приміщень – 0,5 млн. грн.; – 10,1 млн. грн. на придбання обладнання в лікувальнопрофілактичні заклади, що надають вторинну медичну допомогу; – 7,3 млн. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації, проходження експертизи та проведення капітальних ремонтів медичних закладів міста. З метою поліпшення демографічної ситуації, збереження і зміцнення здоров’я населення проводилась робота за пріоритетним напрямом профілактики та лікування хронічних неінфекційних та інфекційних захворювань, найбільш значущих у соціально-економічному та медико-демографічному плані. В тому числі проводились профілактичні огляди: – на туберкульоз – 331 907 осіб, що складає 99,0% від річного плану, проведено 87 969 туберкулінових проб для проведення туберкуліно-діагностики; – на онкозахворювання – 337 343 осіб, що складає 99,4% від річного плану;

– на гіпертонічну хворобу – 476 680 осіб, що складає 99,0% від річного плану. Протягом 2015 року в лікувально-профілактичних закладах здійснено: – відвідувань до лікарів – 3 979 770, у т.ч. до лікарів центрів первинної медико-санітарної допомоги – 2 220 457; – проліковано у стаціонарах 160 921 хворий, в денних стаціонарах центрів первинної медико-санітарної допомоги – 30 996; – проведено оперативних втручань 87 856, у тому числі 44 912 в умовах поліклінік; – проведено 48 780 досліджень на ВІЛ/СНІД, з них 7 599 – вагітним; – народилась у пологових відділеннях міста 7 281 дитина. З них 2 376 народилося у Криворізькому перинатальному центрі, 513 новонародженим надано медичну допомогу у відділенні патології та інтенсивної терапії новонароджених; – досягнуто зниження показника загальної смертності на 0,8%. При цьому в останні роки знижена смертність від хвороб системи кровообігу майже на 0,6%. Це стало можливим завдяки впровадженню системного тромболізісу. Тільки у поточному році виконано 102 таких маніпуляцій. Робота лікувально-профілактичних закладів завжди перебуває під увагою органів місцевого самоврядування. Міська влада надає дієву допомогу лікарням Кривого Рогу в здійсненні їх діяльності з охорони здоров’я мешканців міста. Ще більш вагомі заходи нам потрібно виконати в майбутньому. Це: – створення нових амбулаторій та реконструкція 2-ї міської лікарні у рамках співпраці зі Світовим банком; – продовження реконструкції будівлі профілакторію у селищі Латівка для протитуберкульозного диспансеру; – завершення створення єдиної диспетчерської системи швидкої медичної допомоги; – оптимізація ліжкового фонду закладів вторинного рівня медичної допомоги, покращення їх матеріально-технічного стану; – подальший ремонт та розвиток мережі амбулаторій центрів первинної медико-санітарної допомоги. Зараз у рамках спільного проекту Світового банку «Поліпшення здоров’я на службі у людей» виготовлено проекти реконструкції приміщень під відкриття 10 амбулаторій центрів первинної медико-санітарної допомоги. Нові амбулаторії відкриють у мікрорайонах з багатоповерховою забудовою, що максимально наблизить медичну допомогу до значної кількості жителів.

n Звіт про роботу управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради за 2015 рік В освітній галузі міста протягом 2015 року створювалися безпечні та сприятливі умови для навчання і виховання дітей та учнівської молоді для підвищення надання якості освіти та конкурентоспроможності навчальних закладів. За цей час відбулася низка позитивних змін, з’явилися нові тенденції, обумовлені процесами реформування усіх освітніх ланок. Протягом 2015 року управлінням освіти і науки забезпечувалось фінансування видатків на утримання 341 закладу та установи освіти. Загальний обсяг видатків на утримання вищезазначених закладів склав 1 млрд. 106 млн. 259,5 тис. грн., при затверджених планових асигнуваннях 1 млрд. 121 млн. 889,2 тис.грн., або 98,6% (2014 рік – 98,4%). На утримання дошкільних навчальних закладів освіти, в яких здобувало дошкільну освіту 24 009 дітей віком від 1,5 до 6 (7) років, направлено 400 млн. 962,3 тис.грн. Забезпечення права громадян на здобуття дошкільної освіти реалізується в 150 дошкільних навчальних закладах та 10 навчально-виховних комплексах, 1 Криворізькому навчально-реабілітаційному центрі. В цих закладах виховується 25 680 дітей дошкільного віку, що на 238 осіб більше, ніж у минулому році. Простежується збільшення кількості дітей дошкільного віку у Жовтневому, Саксаганському районах, зменшення – в Інгулецькому та Центрально-Міському районах. Збережено мережу закладів з санаторними групами для дітей із ослабленим здоров’ям (57 груп, в них 1203 дитини), із спеціальними групами для дітей з порушеннями мови, зору, слуху, опорно-рухового апарату та інтелекту (220 груп, в них 3306 дітей). Практично 16% дітей виховуються в дошкільних навчальних закладах, навчально-виховних комплексах безкоштовно. Існуюча мережа дошкільних навчальних закладів міста охоплює дошкільним вихованням і навчанням 95% дітей віком від 1,5 до 6 років, що на 3% більше, ніж у 2014 році. З 1 вересня 2015 року відкрито по одній групі в дошкільних навчальних закладах №№ 101, 250; створено 40 додаткових місць. На 1 групу зменшено мережу груп у Центрально-Міському районі (дошкільний навчальний заклад №64), у зв’язку з недостатнім контингентом дітей селища Рахманівка. Вартість утримання однієї дитини в комунальному дошкільному закладі постійно збільшується: 2013 рік – 9 493 грн.; 2014 – 12 345 грн.; 2015 – 16 469 грн. (що на 4 124 грн. більше, ніж у минулому році). На утримання загальноосвітніх, вечірніх шкіл та інтернатних закладів спрямовано 604 млн. 924,8 тис.грн.

Загальна середня освіта м. Кривого Рогу представлена 140 загальноосвітніми навчальними закладами комунальної форми власності. У розрізі типів загальноосвітніх навчальних закладів у місті функціонує 99 загальноосвітніх шкіл; 7 ліцеїв; 7 гімназій; 8 спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням окремих предметів; 2 школи-інтернати; 12 навчально-виховних комплексів; 1 навчально-реабілітаційний центр, 1 вечірня школа. Існуюча мережа загальноосвітніх навчальних закладів у повній мірі гарантує конституційне право кожного громадянина міста на доступність до якісної освіти. З 01.01.2015 відбулися зміни чинного законодавства про освіту в частині зміни джерела фінансування середньої освіти. Відтепер загальноосвітні навчальні заклади фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету. У 2015 році відкрито 2 494 класи, у яких навчається 62 842 учні. Середня наповнюваність класів у загальноосвітніх школах міста складає 26,2. У місті створено умови для індивідуального навчання дітей з обмеженими фізичними можливостями, заочної, вечірньої форм навчання та екстернату. У 2015/2016 навчальному році відкрито 69 класів для дітей із затримкою психічного розвитку, в яких навчається 742 учні. Показник середньої наповнюваності класів інтенсивної педагогічної корекції збільшився з 10,1 до 10,7 протягом року. Витрати на позашкільні навчальні заклади освіти склали 59 млн. 958 тис.грн. Позашкільною освітою було охоплено 22 622 дитини (37% від загальної кількості школярів) та учнівської молоді в 1 623 гуртках. Мережа позашкільних навчальних закладів міста Кривого Рогу є унікальною, не лише в Дніпропетровській області, а й в Україні, що підтверджується наявністю 40 позашкільних навчальних закладів, серед яких: – 14 палаців та центрів дитячо-юнацької творчості; – 10 дитячо-юнацьких спортивних шкіл; – 7 станцій та клуб науково-технічної творчості; – 5 центрів туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді; – 2 станції юних натуралістів; – клуб юних моряків (з 18 по Україні); – клуб юних авіаторів (з 4 по Україні). На базі даних закладів працюють 1130 гуртків, секцій, студій та творчих об’єднань, у яких навчається більше 29 тисяч дітей, що складає майже 50% від загальної кількості дітей шкільного віку. Відвідування дітьми гуртків та секцій позашкільних закладів міста є безкоштовним.

В умовах реформування системи освіти, завдяки увазі міської влади, у нашому місті вдалося не лише зберегти, а й розширити та удосконалити мережу позашкільних навчальних закладів (1992 рік – 25 позашкільних навчальних закладів, 2015 рік – 40). Найбільш популярними серед дітей є гуртки художньоестетичного та декоративно-вжиткового напрямів. Велика увага управлінням освіти і науки виконкому міської ради приділяється розвитку велотуризму та гурткам спортивного туризму. На виконання заходів програми розвитку велоінфраструктури на базі навчальних закладів міста встановлено 54 велопарковки, з них 30 на базі позашкільних навчальних закладів. Для роботи гуртків велотуризму придбано 111 велосипедів для 7 позашкільних навчальних закладів, що дало змогу залучити дітей у віці від 10 до 17 років до відвідування даних гуртків. Продовжується робота щодо покращення матеріальнотехнічної бази та використання Інтернет-ресурсів позашкільних навчальних закладів у сумі 3 млн. 495,3 тис.грн. Особлива увага приділялася питанням організації літнього оздоровлення дітей пільгових категорій. Усього влітку 2015 року в комунальних позашкільних закладах «Дитячий оздоровчий табір «Слава», «Дитячий оздоровчий табір «Сонячний» оздоровлено 2756 дітей з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей, сім’ї яких опинилися у складних життєвих обставинах, обдарованих і дітей, батьки яких перебувають в зоні проведення АТО, дітей з багатодітних та малозабезпечених родин. 49 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які перебувають під опікою в сім’ях громадян та яких не було оздоровлено за медичними показаннями в літній період 2015 року, здійснена виплата грошової компенсації за рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті. Крім вищесказаних видатків, на інші заклади освіти було спрямовано 40 млн. 414,4 тис.грн. Соціально захищені видатки міського бюджету у 2015 році склали 1 млрд. 058 млн. 719 тис.грн., що становить 95,7% від усіх видатків. Із загальної суми захищених видатків оплата праці разом з нарахуваннями склала 801 млн. 299,7 тис.грн. Виплачено 100% щорічну винагороду педагогічним працівникам за сумлінну працю згідно зі ст. 57 Закону України «Про освіту» у сумі 19,5 млн.грн., а також виплачено матеріальну допомогу бібліотекарям для вирішення соціально-побутових питань згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №1062 у сумі 249,6 тис. грн. Продовження на 6 стор.


6 Офіційно Продовження. Початок на 5 стор.

Згідно з чинним законодавством працівникам галузі протягом 2015 року виплачено індексацію заробітної плати у повному обсязі. На придбання медикаментів та проведення вакцинації вихованців інтернатних закладів спрямовано кошти в сумі 148,0 тис.грн. За рахунок цих коштів було провакциновано 375 дітей пільгових категорій, які утримуються в інтернатних закладах міста, та придбано медикаменти для комунальних позашкільних закладів «Дитячих оздоровчих таборів «Слава» і «Сонячний», комунального закладу «Навчально-реабілітаційний центр» та інтернатних закладів міста. Для забезпечення належної організації харчування в закладах освіти міста було придбано продукти на загальну суму 75 млн. 007,6 тис.грн. У 2015 році збільшено вартість харчування у дошкільних навчальних закладах з 13,0 грн. до 16,25 грн. (діти раннього віку від 0 до 3 років) та з 15,0 грн. до 18,75 грн. (діти дошкільного віку від 3 до 6 років). За рахунок коштів міського бюджету було організовано харчування 4935 дітей пільгових категорій. Вартість харчування у 2015 році склала у: – загальноосвітніх школах – 7 грн. для учнів 1-4 класів та 8 грн. для учнів пільгової категорії. За рахунок коштів міського бюджету було організовано харчування 2639 дітей пільгових категорій; – інтернатних закладах 35-45 грн.; – дитячих оздоровчих таборах – 50 грн. За рахунок коштів міського бюджету 100% було забезпечено оплату енергетичних ресурсів, спожитих закладами та установами освіти міста у сумі 181 млн. 824,3 тис.грн., з якої на: – оплату спожитої теплової енергії спрямовано 148 млн. 514,1 тис.грн.; – оплату водопостачання – 4 млн. 068,6 тис.грн.; – оплату електроенергії – 26 млн. 882,7 тис.грн.; – оплату за спожитий газ – 2 млн. 153,2 тис.грн.; – придбання вугілля – 205,7 тис.грн.

www.girnyk.com.ua Протягом 2015 року здійснювалось впровадження енергоефективних заходів, таких як: – повірка приладів енергоносіїв; – заміна ламп розжарування на енергоефективні; – заміна старих дерев’яних вікон на енергозберігаючі. У 2015 році, на підставі клопотань відповідних служб у справах дітей, була надана одноразова допомога 240 підліткам – дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування після досягнення ними 18-річного віку, на що спрямовано кошти в сумі 434,4 тис.грн. На незахищені видатки міського бюджету по галузі «Освіта» спрямовано кошти у сумі 47,5 млн.грн., а саме: 1. Придбання вогнегасників, класних журналів, канцтоварів, одягу, взуття та постільної білизни, засобів гігієни для дітей, які утримуються в інтернатних закладах міста, придбання шкільної та спортивної форми для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, тощо на загальну суму 4 млн. 637 тис.грн. 2. Оплату інших послуг та здійснення інших видатків спрямовано 34 млн. 798,5 тис.грн., у тому числі: – на оплату транспортних послуг направлено 1 млн. 380,7 тис.грн. За рахунок цих коштів забезпечено підвезення учнів з ліквідованих шкіл №№ 47, 96, 53 до місця навчання, підвезення дітей в дитячі оздоровчі табори «Слава» і «Сонячний», перевезення дітей на обласні та Всеукраїнські конкурси, олімпіади, змагання; – на поточний ремонт у закладах освіти спрямовано 26 млн. 877,8 тис.грн., у тому числі 13,0 млн.грн. – за рахунок дотації з обласного бюджету на проведення ремонтів покрівель у 96 закладах освіти (9 закладів у 2014 році) та заміну вікон у 109 закладах освіти (55 закладів у 2014 році); – на оплату послуг зв’язку та локальної мережі Інтернет спрямовано кошти в сумі 462,6 тис.грн.; – на оформлення права власності на земельні ділянки спрямовано 625,7 тис.грн. З метою отримання документів на право постійного користування земельними ділянками під розміщення закладів

«Червоний гірник» №13 (21632)

Вівторок, 23 лютого 2016 року

освіти було виготовлено 37 містобудівних розрахунків для подальшого виготовлення проектів розробки землеустрою щодо відведення земельних ділянок та отримання витягу; – на здійснення видатків на оплату банківських послуг, програмного забезпечення та здійснення протипожежних заходів 665,7 тис.грн.; – на повірку лічильників спрямовано 273,7 тис.грн.; – на обрізку дерев спрямовано 1 млн. 400,1 тис.грн. 3. Видатки на службові відрядження працівників закладів освіти за 2015 рік склали 486,1 тис.грн. 4. У 2015 році підвищення кваліфікації пройшли 720 педагогічних працівників на базі Криворізького педагогічного інституту Державного вищого навчального закладу «Криворізький національний університет». На оплату курсової перепідготовки з міського бюджету спрямовано кошти в сумі 455,2 тис.грн. 5. На оплату податку на землю спрямовано кошти в сумі 7 млн. 163,5 тис.грн. У 2015 році оновлено матеріально-технічну базу закладів освіти на загальну суму 1 млн. 853,6 тис.грн. За рахунок цих коштів придбано велопарковки, велосипеди з ремкомплектами, електричні плити, холодильне та інше обладнання, прилади обліку теплової енергії, оновлено комп’ютерну техніку та поповнено бібліотечні фонди закладів тощо. У 2015 році на проведення капітальних ремонтів у закладах освіти міста направлено 23 млн. 176,5 тис.грн., в тому числі за рахунок дотації з обласного бюджету – 4 млн. 330,8 тис.грн. За рахунок цих коштів проведено капітальні ремонти в 31 закладі освіти (4 дошкільні навчальні заклади, 23 загальноосвітні навчальні заклади, 4 позашкільні навчальні заклади). Крім того, у 2015 році погашено кредиторську заборгованість за 2014 рік по бюджету розвитку на загальну суму 1 млн. 372,3 тис.грн. Таким чином, робота управління освіти і науки, відділів та закладів освіти протягом 2015 року була спрямована на забезпечення якісного розвитку освітньої галузі міста.

n Звіт управління праці та соціального захисту населення виконкому Криворізької міської ради про використання бюджетних коштів за 2015 рік Система соціального захисту об’єднує низку державних та місцевих програм, які взаємопов’язані між собою і направлені на підвищення рівня соціальної захищеності та якості життя населення. Це стосується виплат пенсій, державних допомог та компенсацій, допомоги по безробіттю, страхових виплат, надання пільг та субсидій тощо. У 2015 році по окремих державних Програмах управлінням праці та соціального захисту населення виконкому міської ради, як головним розпорядником коштів, проведено фінансування по таких напрямках: – пільги і субсидії на загальну суму 375,7 млн. грн.; – соціальна підтримка мешканців міста з міського бюджету на суму 31,4 млн. грн. У м. Кривому Розі проживає понад 110 тисяч громадян пільгових категорій, які отримують пільги з оплати житлово-комунальних послуг. Для забезпечення їх надання міським управлінням укладено договори з 490 підприємствами – надавачами таких послуг. З державного бюджету протягом 2015 року відшкодовано 91496,4 тис. грн. Понад 80 тисяч криворізьких сімей отримують субсидію, профінансовано з державного бюджету 233 934,6 тис. грн. 883 сім’ї отримали грошові кошти за надані пільги і субсидії на придбання твердого та рідкого побутового палива і скрапленого газу на загальну суму 807,1 тис. грн. Проведено відшкодування з державного бюджету коштів за надані пільги з послуг зв’язку, компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян у сумі 42 746,0 тис. грн. За рахунок цієї субвенції управлінням проведено закупівлю санаторно-курортних путівок для ветеранів війни і придбано 239 путівок, що становить 100% від заявленої потреби, на суму 1,1 млн. грн. У минулому році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевому управлінням придбано 22 квартири (100% від потреби), на що витрачено 6,7 млн. грн. для сімей загиб­ лих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції та потребували поліпшення житлових умов. Протягом 2015 року робота управління була спрямована на забезпечення виконання місцевих Програм соціального спрямування. Управління праці та соціального захисту населення виконкому міської ради є розробником Програми соціального захисту окремих категорій мешканців міста та міжгалузевої комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та сімей загиблих у ході її проведення, яка в фінансовій частині є складовою Програми соціального захисту. Уточнені планові видатки Програми соціального захисту в 2015 році склали 34 399,3 тис. грн., у тому числі: загальний фонд – 32 315,0 тис. грн., спеціальний фонд – 2 084,3 тис. грн.; виконання склало 32 990,3 тис. грн., у тому числі: загальний фонд 31 416,6 тис. грн., спеціальний фонд – 1 573,7 тис. грн. По загальному фонду в 2015 році виконання Програми становить 97,2 відсотка від уточненого плану асигнувань. Основна мета Програми полягала у соціальній підтримці мешканців міста шляхом виплати їм матеріальної допомоги та надання додаткових до встановлених чинним законодавством пільг. У 2015 році виплачено матеріальної допомоги понад 8 тисячам криворіжців на загальну суму 19,1 млн. грн., що втричі більше порівняно з 2014 роком. З метою забезпечення своєчасних виплат грошової допомоги управлінням у минулому році було підготовлено 17 проектів рішень міської ради та 108 проектів рішень виконкому міської ради. Управлінням опрацьовано 3967 заяв та документів мешканців міста для надання матеріальної допомоги на лікування, вирішення соціальних питань, поховання, підготовлено 55 відповідних протоколів.

Від учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих прийнято 1338 пакетів документів для надання матеріальної допомоги за рахунок коштів міського бюджету та забезпечено виплату цієї допомоги. Зокрема, управлінням виплачено грошову допомогу на лікування по 5 тисяч гривень 1193 воїнам – учасникам антитерористичної операції. Місто взяло на себе зобов’язання щодо оплати послуг з поховання, проведення поминального обіду, виплати сім’ям загиблих одноразової грошової допомоги в сумі 100 тис. грн. Сім’ям загиблих (померлих) криворіжців у ході проведення антитерористичної операції надано грошову допомогу на загальну суму 6,7 млн. грн. Виплачено матеріальну допомогу учасникам бойових дій в Афганістані, на суму 424,8 тис. грн., в тому числі забезпечено виплату щомісячної адресної допомоги сім’ям загиблих (померлих) учасників бойових дій в Афганістані та інвалідам війни 1 групи. З 200 грн. до 500 грн. збільшено щорічні виплати з міського бюджету ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС та сім’ям померлих учасників ліквідації аварії. Таку допомогу надано 1185 громадянам. Виплачено 4,4 млн. грн. грошової допомоги 3734 мешканцям міста на лікування, а також громадянам, які опинилися в скрутному матеріальному становищі. Середній розмір допомоги у 2015 році становив 1178 грн. Надано грошову допомогу 3-м сторічним ювілярам, 698 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які навчаються у професійно-технічних та вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації, 343 одиноким матерям, які виховують дітей-інвалідів, батькам дітей, хворих на фенілкетонурію, 22 батькам, удовам та дітям загиблих при виконанні службових обов’язків працівників Міністерства внутрішніх справ та надзвичайних ситуацій. Проведено виплати до Днів: • похилого віку – 45,8 тис. грн. 229 громадянам; • партизанської слави 3,2 тис. грн. 16 ветеранам Великої Вітчизняної війни; – до визначних дат: • 71-ї річниці визволення міста Кривого Рогу від фашистських загарбників ветеранам Великої Вітчизняної війни, які брали участь у визволенні міста, на суму 13,0 тис. грн.; • 72-ї річниці Сталінградської битви ветеранам Великої Вітчизняної війни – учасникам Сталінградської битви – 3,6 тис. грн., 18 отримувачів; • 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні колишнім працівникам виконкому міської ради – ветеранам війни 14 ветеранам – 2,8 тис. грн. Продовжено роботу стосовно надання допомоги в облаштуванні свого житла зручностями мешканцям, які пересуваються за допомогою інвалідного візка. За 2015 рік облаштовано зручностями житло 4 таких мешканців на суму 364,7 тис. грн. (за два роки – 13). 58 мешканцям міста за рахунок іншої додаткової дотації з обласного бюджету бюджетам міст та районів на виконання доручень виборців депутатами обласної ради в 2015 році виплачено матеріальну допомогу на суму 161,5 тис. грн. Управлінням за рахунок коштів міського бюджету профінансовані компенсаційні виплати на суму 390,3 тис. грн. за пільговий проїзд електротранспортом громадян, які отримували пільгу за рахунок субвенції з державного бюджету та згідно зі змінами в законодавстві втратили таке право з 01.06.2015 року. Це стосується сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців, працівників служби безпеки, добровільних формувань, дружин (чоловіків) померлих ветеранів війни, ветеранів праці, які отримують пенсію за вислугою років, але не досягли пенсійного віку, тощо. Здійснена фінансова підтримка Криворізької міської організації ветеранів на загальну суму 868,3 тис. грн.

Надані додаткові до встановлених законодавством пільги у розмірі 50% на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот у межах норм, передбачених чинним законодавством України, на суму 3 481,7 тис. грн., у тому числі: • сім’ям військовослужбовців, загиблих, померлих учасників бойових дій в Афганістані, загиблих внаслідок катастроф військово-транспортного вертольота МІ-8Т та субмарини «Курськ» у Баренцевому морі, а також громадянам міста, яким присвоєно звання «Почесний громадянин м. Кривого Рогу», – 130,0 тис. грн.; • сім’ям військовослужбовців (резервістів, військово­ зобо­в’язаних) та працівників Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших, утворених відповідно до законів України, військових формувань, які є учасниками антитерористичної операції, – 2 646,1 тис. грн.; • дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям, в яких виховуються 3 та більше дітей, які мали, але втратили право на пільги з 01 липня 2015 року згідно із Законом України «Про охорону дитинства» – 14,3 тис. грн. Громадянам міста, яким присвоєно звання «Почесний громадянин м. Кривого Рогу», надано пільги на послуги зв’язку у сумі 1,1 тис. грн. За рахунок коштів міського бюджету профінансовано видатки на поховання громадян, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, членів сімей, загиблих воїнів-інтернаціоналістів та громадян міста, яким присвоєно звання «Почесний громадянин м. Кривого Рогу», на суму 7,1 тис. грн. Проведено відшкодування комунальному підприємству «Сансервіс» часткових витрат на житлово-комунальні послуги для тимчасово переміщених осіб, які проживають у будинках модульного типу, – 292,8 тис. грн. Крім того, у 2015 році Програмою проведено виплати загальною сумою 1 443,0 тис. грн., які пов’язані з: • іншими виплатами згідно з рішеннями виконкому міської ради – 1 303,4 тис. грн. (придбання дитячих візків новонародженим до Дня міста, надання матеріальної допомоги у зв’язку з непередбаченими обставинами та інші); • забезпеченням транспортних перевезень інвалідів, ветеранів війни, праці та інших громадян спеціалізованим автобусом за заявками громадських організацій – 16,6 тис. грн.; • забезпеченням транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) в ході проведення антитерористичної операції – 86,2 тис. грн. Видатки на касове та поштове обслуговування Програми соціального захисту окремих категорій мешканців м. Кривого Рогу на 2015 рік становили 36,8 тис. грн. Управління є головним розпорядником коштів комунальних установ «Будинок милосердя» і «Будинок милосердя «Затишок». Протягом 2015 року на утримання Будинків та забезпечення належних умов перебування в них мешканців міста з міського бюджету по загальному фонду спрямовано 6,5 млн. грн., спеціального фонду на суму 1 573,7 тис. грн., у тому числі: – власні надходження у сумі 1 564,4 тис. грн.; – надходження від реалізації майна (крім нерухомого майна) 9,0 тис. грн.; – плата за оренду майна 0,3 тис. грн. Проводиться робота щодо виявлення та влаштування до Будинків милосердя одиноких непрацездатних громадян, Продовження на 7 стор.


«Червоний гірник» №13 (21632) Вівторок, 23 лютого 2016 року Продовження. Початок на 5, 6 стор.

які потребують постійного стороннього догляду. У 2015 році управлінням видано 36 путівок на поселення до Будинків милосердя. Таким чином, у результаті проведених заходів була досягнута мета Програми щодо соціальної підтримки мешканців

www.girnyk.com.ua міста, у тому числі у вигляді матеріальної допомоги, а також шляхом утримання комунальних установ та фінансової підтримки міської громадської організації ветеранів. Відповідно до статті 28 Бюджетного кодексу України публічне представлення інформації управлінням праці та со-

Офіційно 7 ціального захисту населення виконкому міської ради про використання коштів міського бюджету відбудеться шляхом: – публікації в окремій рубриці на офіційному сайті виконкому міської ради; – в радіопередачі «Докладно» на ТРК «Рудана».

n Звіт управління культури і туризму виконкому Криворізької міської ради про виконання бюджету за 2015 рік по галузі «Культура і мистецтво» У 2015 році видатки з міського бюджету на галузь «Культура і мистецтво» склали 118105,5 тис.грн.: – за рахунок коштів загального фонду – 99392,9 тис.грн.; – спеціального фонду міського бюджету – 18712,6 тис. грн., в т.ч.: за рахунок бюджету розвитку 10040,2 тис. грн., власних коштів установ – 8672,4 тис.грн. За рахунок зазначених видатків здійснювалась діяльність 75 закладів та підприємств галузі культури, а саме: 46 філій комунальних закладів культури «Міська дитяча бібліотека» та «Міська бібліотека для дорослих», комунальних закладів культури «Міський історико-краєзнавчий музей» та двох його філій, «Міський виставочний зал», шести палаців культури, 18 шкіл естетичного виховання, трьох театрів міста. 0 0 Фінансова підтримка Інші – 2 % Загальний театрів – 15 % 0 фонд 0 Оплата 0 енергоносіїв – 80% 0 0 Заробітна 0 плата з 00 нараху0 ваннями 0 – 75 % 00 Бюджетні асигнування за загальним фондом в 2015 році спрямовані: – на заробітну плату – 55177,7 тис.грн.; – на нарахування на заробітну плату – 19857,9 тис.грн.; – на оплату енергоносіїв – 7970,6 тис.грн.; – на фінансову підтримку театрам міста – 14420,1 тис.грн.; – на інші витрати на господарче утримання закладів – 1678,9 тис.грн.; – на проведення культурно-мистецьких заходів – 287,7 тис.грн. Заробітна плата 1744 працівникам галузі виплачена у повному обсязі з урахуванням поетапного підвищення, а також забезпечення виплат: – індексації в повному обсязі – 5305,7 тис.грн.; – матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі 100% педагогічним, бібліотечним, музейним та працівникам клубних закладів – 1420,1тис.грн.; – матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 100% музейним, бібліотечним, пра-

цівникам клубних закладів – 563,9 тис.грн.; – винагороди за сумлінну працю у розмірі 100% педагогічним, музейним працівникам – 946,6 тис.грн. Видатки на оплату енергоносіїв у закладах культури склали: – оплата теплопостачання – 7438,1 тис.грн.; – оплата водопостачання і водовідведення – 32,2 тис.грн.; – оплата електроенергії – 374,7 тис.грн.; – оплата природного газу – 5,1 тис.грн.; – оплата інших комунальних послуг – 120,5 тис.грн. Фінансова підтримка 3-х театрів міста використана: – на виплату заробітної плати працівникам – 9630,3 тис.грн., в т.ч. на додаткові виплати: індексації в повному обсязі – 1046,1 тис.грн, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 100% театральним працівникам – 283,1 тис.грн., винагороди за сумлінну працю у розмірі 100% – 274,1 тис.грн.; – нарахування на заробітну плату – 3504,6 тис.грн.; – оплату енергоносіїв, комунальних та інших послуг і придбання обладнання – 1285,2 тис.грн. За рахунок коштів бюджету розвитку спеціального фонду з метою поліпшення матеріально-технічної бази закладів проведені: – капітальні ремонти на загальну суму 9147,9 тис.грн., а саме: роботи з комплексного капітального ремонту споруди комунального підприємства «Криворізький академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху», заміна вікон у музичній школі № 6, 6-ти бібліотечних філіях міста, міжповерхове перекриття в комунальному закладі культури «Народний Дім», ремонт системи опалення в музичній школі №4, ремонт покрівлі в Палаці культури «Карачуни», підлоги в філії №7, фундаменту та зовнішньої стіни в філії №24, системи електропостачання в філії №15 бібліотеки для дорослих, системи водопостачання в філії №8 бібліотеки для дорослих та центральній дитячій бібліотеці, ремонт внутрішніх приміщень у філіалі-майстерні школи монументального мистецтва КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей». Виготовлена проектно-кошторисна документація для проведення капітальних ремонтів у 2016 році в Палаці культури «Тернівський» і комунальному закладі культури «Народний Дім»; – передплата періодичних видань і придбання літератури для оновлення книжкового фонду бібліотек міста на суму 332,0 тис.грн.;

– придбана озвучена література на суму 8,0 тис.грн. з метою задоволення потреб інвалідів по зору в забезпеченні інформаційних послуг; – придбання мультимедійного та музичного обладнання і музичних інструментів у комунальному підприємстві «Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка», комунальних закладах культури: «Палац культури імені Артема», «Палац культури «Тернівський», «Міський палац культури «Саксагань», «Народний Дім» – 480,0 тис.грн.; – встановлення 12 велопарковок на виконання Програми розвитку велоінфраструктури в місті Кривому Розі на 2013-2015 роки – 50,4 тис.грн. За рахунок коштів, отриманих від батьківської плати в школах естетичного виховання, надання платних послуг у музеях, бібліотеках та палацах культури, плати за оренду приміщень, грантів та дарунків у сумі 8672,4 тис.грн. була частково виплачена заробітна плата, оплачені енергоносії та комунальні послуги, видатки на господарче утримання закладів, придбана сучасна музична, мультимедійна апаратура та комп’ютерна техніка, музичні інструменти, сценічний одяг, меблі й приладдя, необхідні для повноцінного функціонування закладів культури та їх подальшого розвитку. По галузі «Засоби масової інформації» На виконання Програми фінансової підтримки комунальних засобів масової інформації та комунальних підприємств видавничо-поліграфічної сфери міста на 2013-2017 роки у 2015 році направлені кошти в сумі 5691,2 тис.грн. для надання фінансової підтримки: – КП ТРК «Рудана» – 4838,8 тис.грн., яка направлена на виплату заробітної плати з нарахуваннями штатним працівникам – 4622,0 тис.грн., та оплату послуг з розповсюдження телепрограм в мережі багатоканального цифрового мовлення – 216,8 тис.грн.; – редакції міського літературно-художнього і публіцистичного альманаху «Саксагань» – 245,6 тис.грн., яка направлена на виплату заробітної плати з нарахуваннями, оплату послуг друкарні, придбання предметів і матеріалів, а також 41,8 тис.грн. за рахунок коштів бюджету розвитку, які спрямовані на придбання комп’ютерної техніки; – редакції Криворізької міської комунальної газети «Червоний гірник» – 565,1 тис.грн., яка спрямована на часткову виплату заробітної плати працівникам.

n Звіт про використання коштів міського бюджету за 2015 рік комітетом у справах сім’ї і молоді виконкому Криворізької міської ради Протягом 2015 року комітет у справах сім’ї і молоді виконкому міської ради здійснював організацію та проведення міських заходів різного спрямування, забезпечував сприятливі умови для виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, соціального захисту дітей пільгових категорій, упровадження нових форм роботи з молодіжними організаціями, об’єднаннями, центрами, жіночими та сімейними клубами, студентськими радами, проведення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання негативним проявам, підтримку творчих, багатодітних сімей і сімей, що перебували в складних життєвих обставинах, удосконалення системи роботи з дітьми, молоддю, жінками й сім’ями, правовий захист та створення умов для запобігання насильству в сім’ї й торгівлі людьми. На видатки комітету у справах сім’ї і молоді виконкому Криворізької міської ради з міського бюджету за звітний період спрямовано 5 525,6 тис. грн. За рахунок коштів міського бюджету забезпечувалось фінансування видатків на утримання Криворізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Обсяг видатків на утримання центру склав 4 531,3 тис. грн., в тому числі на оплату праці працівникам закладу – 3 939,6 тис. грн. У 2015 році міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді використано 55,3 тис. грн. на утримання консультативних пунктів, надання послуг, медикаментів та медичного інструментарію людям, які є споживачами наркотиків та опинилися в складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Видатки на реалізацію соціальних програм і заходів державних органів у справах молоді, спрямованих на виконання цілісної молодіжної політики в місті, склали 137,2 тис. грн. Проведено конкурси фахової майстерності серед учнів-

ської та робітничої молоді міста «Кращий за професією», заходи з військово-патріотичного виховання молоді, День студента, конкурс підприємницької діяльності серед молоді «Бізнес-план», День молоді, новорічні заходи для учнівської та студентської молоді. З метою розвитку та підтримки творчого потенціалу обдарованої молоді, розкриття її здібностей, удосконалення естетичного виховання, виявлення кращих творчих колективів та їх вихованців проводиться фестиваль студентської самодіяльної творчості «Студентський меридіан», студентські колективи міста беруть участь у фестивалі «Весна Рудани». Набув розвитку рух Клубу веселих та кмітливих. П’ятий рік поспіль, у тому числі й у 2015 році, було вручено 200 відзнак Криворізького міського голови обдарованим дітям і молоді. Продовжено виплату іменних стипендій імені Г.І. Гутовського та О.М. Поля 60 студентам вищих навчальних закладів та 8 учням професійно-технічних навчальних закладів. У минулому році розмір стипендій становив для студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації – 650 грн., І-ІІ рівнів акредитації – 450 грн., для учнів професійно-технічних навчальних закладів – 300 грн. На виплату іменних стипендій за 2015 рік використано 177,0 тис. грн. На реалізацію соціальних програм і заходів державних органів у справах жінок та сім’ї з міського бюджету у 2015 році виділено 113,7 тис. грн. Проведено міські акції до Дня сім’ї, Дня матері, для багатодітних матерів з нагоди Міжнародного жіночого Дня 8 Березня, з нагоди новорічних та різдвяних свят, Дня незалежності України, до 1 вересня. Традиційними акціями для найменших мешканців міста є «Дитячий майданчик мого міста», «Готуємо дітей до школи».

Молоді подружжя, які беруть шлюб у день утворення нашого міста, залучаються до акції «День народження міста – день народження моєї сім’ї». Комітет у справах сім’ї і молоді також піклується про дозвілля сімей. У травні проводився фестиваль сімейної творчості «Родинне коло», де творчі сім’ї нашого міста продемонстрували свої таланти. У серпні відбувся конкурс серед молодих сімей (до 35 років) «Злагода в родині – багатство України», у якому з кожним роком все більше беруть участь багатодітні сім’ї нашого міста. Діти завжди були і залишаються найдорожчим скарбом, гордістю, надією і майбутнім держави, першочергове завдання якої – мати здорове і щасливе молоде покоління. На програми соціального захисту дітей з міського бюджету витрачено 165,6 тис. грн. Протягом 2015 року у Державному підприємстві «Український дитячий центр «Молода гвардія» та комунальному закладі «Дитячий оздоровчий центр соціальної реабілітації санаторного типу «Перлина Придніпров’я» Дніпропетровської обласної ради» було оздоровлено 264 дитини, які перевозилися безкоштовно до закладів оздоровлення. Не залишилися поза увагою комітету і діти-інваліди, яких залучено до міських заходів та акцій. За рахунок коштів міського бюджету у 2015 році на надання пільгового довготермінового кредиту громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла використано 345,5 тис. грн. Надано кредит одній багатодітній родині. Планування та проведення заходів комітету у справах сім’ї і молоді у 2015 році здійснювалося відповідно до затверджених бюджетних коштів.

n Звіт служби у справах дітей виконкому Криворізької міської ради про використання коштів міського бюджету за 2015 рік Служба у справах дітей виконкому Криворізької міської ради реалізує на території Кривого Рогу державну політику у сфері захисту прав дітей, зокрема, здійснює контроль за умовами утримання і виховання дітей у закладах соціального захисту для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. На сьогодні в місті існує 2 центри соціально-психологічної реабілітації дітей міста, що безпосередньо підпорядковані службі у справах дітей виконкому Криворізької міської ради і які розраховані на одночасне перебування в них до 110 вихованців. Це: – комунальний заклад «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей №1» Криворізької міської ради (вул. Ватутіна, 51а), розрахований на 60 місць; – комунальний заклад «Центр соціально-психологічної ре-

абілітації дітей» Криворізької міської ради (вул. Озерна, 17), розрахований на 50 місць. З початку 2015 року, враховуючи зміни, що внесені до Бюджетного кодексу України стосовно реформування міжбюджетних відносин, фінансування вищезазначених закладів здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, а не за рахунок субвенції обласного бюджету бюджетам міст, як раніше. Загальний обсяг видатків міського бюджету на утримання двох центрів у 2015 році склав: 8 млн. 509,1 тис.грн., у тому числі видатки: – загального фонду – 7 млн. 345,6 тис.грн.; – спеціального фонду – 1 млн. 163,5 тис.грн., у тому числі бюджету розвитку – 1 млн. 094,5 тис.грн. Видатки за соціально захищеними статтями загального фонду міського бюджету склали 7 млн. 131,5 тис.грн., або 97,1%, а саме:

– на заробітну плату з нарахуваннями – 4 млн. 732,6 тис. грн., або 64,4% від загальної суми видатків. Заробітна плата працівникам закладів виплачувалась у повному обсязі, своєчасно та з урахуванням підвищення мінімальної заробітної плати, передбаченої чинним законодавством України; – на придбання медикаментів та проведення вакцинації вихованцям – 24,1 тис.грн., або 0,3% від загальної суми видатків, що в середньому з розрахунку на одного вихованця склало майже 20,50 грн. на місяць; – на продукти харчування – 1 млн. 400,0 тис.грн., або 19,1% від загальної суми видатків. Середньорічна вартість харчування одного вихованця склала 39,68 грн. на добу; – на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 974,8 тис.грн., або 13,3% від загальної суми видатків, у тому числі на оплату за спожите: Продовження на 8 стор.


8 Офіційно Продовження. Початок на 5-7 стор.

– тепло – 469,4 тис.грн.; – воду й стоки – 28,4 тис.грн.; – електроенергію – 224,0 тис.грн.; – газ – 253,0 тис.грн. Видатки за незахищеними статтями загального фонду міського бюджету склали 214,1 тис.грн., або 2,9%. За рахунок цих коштів протягом року придбавалися паливо-мастильні матеріали, канцтовари, дитячий одяг і взуття, постільна білизна, засоби особистої гігієни, засоби миючі та для чистки тощо. Здійснено передплату періодичних видань, оплату послуг з знезараження речей, супроводу програмного забезпечення, зв’язку та Інтернет, інших комунальних послуг, таких як: вивезення твердих побутових відходів, оренда контейнерів для сміття, дератизація, дезінсекція та інше. Оплачено видатки на відрядження працівникам закладів, заправку вогнегасників, омолодження дерев тощо. Видатки коштів спеціального фонду міського бюджету склали 1 млн. 163,5 тис.грн., у тому числі за рахунок конкретно визначених джерел надходжень, а саме: – коштів, отриманих як плата за послуги, – від реалізації в установленому порядку майна 2,3 тис.грн. (списання непридатної до використання білизни з подальшим її використанням як ганчір’я та здача металобрухту, за рахунок коштів якого було придбано канцтовари); – коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень, – від отриманих благодійних внесків, грантів та дарунків 66,7 тис.грн., з яких: – 51,4 тис.грн. від отриманої благодійної допомоги в натуральній формі (два телевізори, дитячий майданчик, газовий котел, металевий навіс над пісочницею, дитяче взуття); – 15,3 тис.грн. від благодійних внесків для виконання цільових заходів (пральна машина, ковдри та будматеріали); – інших надходжень спеціального фонду (бюджет розвитку) – вперше були проведені капітальні ремонти центрів со-

www.girnyk.com.ua ціально-психологічної реабілітації дітей міста на загальну суму 1 млн. 094,5 тис.грн., а саме: – капітальний ремонт м’якої покрівлі будівлі комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей №1» у сумі 398,4 тис.грн.; – капітальний ремонт системи газопостачання комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» у сумі 696,1 тис.грн. На виконання Програми реалізації державної та місцевої політики щодо поліпшення становища дітей, молоді, жінок і сім’ї у м. Кривому Розі на 2015 рік направлено кошти в сумі 36,7 тис.грн., у тому числі: – на організацію святкування Міжнародного дня захисту дітей спрямовано 8,0 тис.грн., за рахунок яких придбано призи-подарунки у вигляді ігор, іграшок та канцелярського приладдя для вихованців центрів соціальнопсихологічної реабілітації дітей та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах і перебувають на обліку в службах у справах дітей виконкомів районних у місті рад. У заході взяли участь 564 дитини зазначеної категорії; – на проведення міської акції «Здрастуй, школо!» спрямовано 13,5 тис.грн., за рахунок яких придбано 245 наборів канцелярського та шкільного приладдя для дітей, які опинились в складних життєвих обставинах і перебувають на обліку в службах у справах дітей виконкомів районних у місті рад; – на організацію і проведення міських тематичних заходів до Дня усиновлення спрямовано 3,0 тис.грн., за рахунок яких придбано призи-подарунки у вигляді керамічних скарбничок для 31 учасника конкурсу серед дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях або дитячих будинках сімейного типу; – на проведення міської акції «Кожній дитині – подарунок від Діда Мороза» спрямовано 5,5 тис.грн., за рахунок

«Червоний гірник» №13 (21632)

Вівторок, 23 лютого 2016 року

яких придбано 215 новорічних солодких подарунків для вихованців центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу; – щороку до м. Дніпропетровська організовується перевезення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають високі досягнення в навчанні, для отримання стипендії Дніпропетровської обласної державної адміністрації. У червні 2015 року 29 дітей зазначеної категорії за підсумками 2014-2015 навчального року були відзначені обласними стипендіями (5 студентів вищих та професійнотехнічних навчальних закладів, 24 учня загальноосвітніх шкіл). На даний захід спрямовано 6,7 тис.грн. Для реалізації Програми підтримки багатодітних сімей та дітей пільгових категорій у м. Кривому Розі на 2012-2015 роки у 2015 році направлено кошти в сумі 748,0 тис.грн., у тому числі: – на виплату одноразової матеріальної допомоги сім’ям та громадянам міста, які взяли на виховання дитину в прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу, спрямовано 8,0 тис.грн. Протягом 2015 року створено 6 прийомних сімей, куди влаштовано 13 дітей, та 2 дитячі будинки сімейного типу, куди влаштовано 2 дитини та переведено 8 дітей з прийомних сімей; – з метою захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в місті з 2010 року проводяться капітальні ремонти квартир, єдиними власниками яких є діти зазначеної категорії або які за ними зберігаються. 2015 рік не став винятком. Таким чином було проведено капітальний ремонт на загальну суму 740,0 тис.грн. в 5-ти квартирах, які перебували у непридатному для проживання стані. Такий захід надає можливість дітям після закінчення навчальних закладів та досягнення повноліття проживати у відремонтованому житлі.

n Звіт про роботу та використання коштів міського бюджету комітетом з фізичної культури і спорту виконкому Криворізької міської ради в 2015 році Керуючись Законом України «Про фізичну культуру і спорт», комітет з фізичної культури і спорту в 2015 році продовжував проводити організаційну роботу щодо виконання Цільової комплексної програми розвитку фізичної культури і спорту в Дніпропетровській області до 2016 року, затвердженої рішенням Дніпропетровської обласної ради від 15.03.2013 року за №407-18/VІ та Програми розвитку фізичної культури і спорту в м. Кривому Розі на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням міської ради від 22.12.2010 року за №72. На сьогодні в місті для розвитку масової фізичної культури і спорту використовується значна спортивна база, а саме: 17 стадіонів; 13 плавальних басейнів; 234 спортивних зали; 209 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, з яких 108 з тренажерним обладнанням; 812 спортивних майданчиків, з яких 102 з сучасним тренажерним обладнанням; 2 криті споруди зі штучним льодом; 1 автодром «Кривбас-Екстрім». Роботу щодо створення належних умов для організації фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів у місті забезпечують: 97 спортивних клубів та колективів фізичної культури промислових підприємств і організацій, 66 фізкультурно-оздоровчих клубів, фітнес-центрів, громадських організацій за місцем проживання населення, 10 комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, 143 навчальних та 149 дошкільних навчальних закладів, якісний кадровий потенціал працівників фізичної культури у кількості 1184 спеціалісти, з яких 975 штатних. Спільно з міською організацією фізкультурно-спортивного товариства «Україна» продовжується робота по залученню працівників підприємств та членів їх сімей до занять фізичною культурою і спортом. Традиційно на підприємствах і організаціях були проведені різноманітні фізкультурнооздоровчі заходи та спортивні змагання з доступних видів спорту, в яких взяли участь більше 60 тисяч працівників. Активно працюють у цьому напрямку підприємства: публічні акціонерні товариства «Північний, Центральний, Південний, Інгулецький гірничо-збагачувальні комбінати», «Криворізь-

кий залізорудний комбінат», «АрселорМіттал Кривий Ріг». Даній організації за рахунок коштів міського бюджету в 2015 році була надана фінансова підтримка на суму 97,4 тис. грн. У 2015 році на проведення 210 міських змагань за 41 видом спорту й участі кращих спортсменів в 9 обласних та 2 всеукраїнських заходах з міського бюджету було виділено 191,6 тис.грн. Проведені обласні, всеукраїнські та міжнародні змагання дозволили фізкультурно-спортивним організаціям міста підготувати: – 5 майстрів спорту України міжнародного класу; – 18 майстрів спорту України; – 155 кандидатів у майстри спорту; – 215 спортсменів І розряду; – більше 2 тисяч спортсменів масових розрядів. Спортивні успіхи належним чином оцінюють у нашому місті. Так, за підсумками 2015 року з 200 лауреатів відзнаку міського голови для обдарованих дітей і молоді в номінації «За спортивні досягнення» отримали 79 вихованців дитячоюнацьких спортивних шкіл та спортивних клубів міста. Спільно з міським фізкультурно-спортивним клубом інвалідів «Олімп» значна увага в місті приділяється фізкультурнооздоровчій, реабілітаційній та спортивній діяльності серед інвалідів. На підтримку зазначеному клубу з міського бюджету в 2015 році була надана фінансова допомога у сумі 52,2 тис. грн. для оплати комунальних послуг, оренди приміщення в ДЮСШ №3 Центрально-Міського району та транспортних послуг, наданих для перевезення спортсменів-інвалідів. Відповідно до внесених змін у законодавчі акти України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування з 2015 року було припинено фінансування за рахунок видатків Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності всіх дитячо-юнацьких спортивних шкіл фізкультурно-спортивних товариств. Тому на фінансову підтримку 5 комплексним дитячо-юнацьким

спортивним школам, які підпорядковані Дніпропетровській обласній організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна», протягом року було виділено 2 264,1 тис.грн., а саме: – спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з футболу «Кривбас-84» – 658,1 тис. грн.; – позашкільний навчальний заклад комплексна дитячоюнацька спортивна школа «Богатир» – 679,7 тис.грн.; – позашкільний навчальний заклад комплексна дитячоюнацька спортивна школа «Локомотив» – 313,8 тис.грн.; – позашкільний навчальний заклад комплексна дитячоюнацька спортивна школа «Гірник» – 291,6 тис.грн.; – позашкільний навчальний заклад обласна дитячо-юнацька спортивна школа з важкої атлетики – 320,9 тис.грн. Згідно з рішенням міської ради від 24.12.2015 №51 «Про розширення мережі секцій у комунальних позашкільних навчальних закладах «Дитячо-юнацька спортивна школа» №№ 1, 4, 9 та введення додаткових штатних одиниць» та з метою збереження контингенту учнівського та тренерсько-викладацького складу п’яти вищезазначених шкіл, тренери-викладачі та їх вихованці з 01.01.2016 переведені в комунальні позашкільні навчальні заклади «Дитячо-юнацька спортивна школа» №№ 1, 4, 9. В 2016 році робота комітету з фізичної культури і спорту виконкому міської ради буде направлена на виконання заходів «Програми розвитку фізичної культури і спорту в м. Кривому Розі на 2016-2020 роки», затвердженої рішенням міської ради від 24.12.2015 року №50, а саме: на створення належних умов для організації фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів у закладах фізичної культури і спорту, навчальних закладах, на підприємствах і в організаціях; збереження, удосконалення і збільшення спортивної бази та участі команд за видами спорту й спортсменів міста в обласних, всеукраїнських і міжнародних змаганнях.

n Звіт про роботу управління благоустрою та житлової політики виконкому Криворізької міської ради в 2015 році Основним завданням виконкому міської ради є виконання комплексу заходів, пов’язаних з питанням стабільної та безаварійної роботи міського господарства, забезпечуючи своєчасно мешканців міста якісними житлово-комунальними послугами, створивши комфортні умови для життя кожному з криворіжців. У 2015 році на фінансування заходів з благоустрою міста, відповідно до законодавства України, реалізацію місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, утримання й збереження житлового й нежитлового фондів, об’єктів благоустрою, з міського бюджету спрямовано кошти у сумі 915 847,99 тис.грн., у тому числі погашено в повному обсязі кредиторську заборгованість у сумі 10 829,86 тис.грн., що виникла станом на 01.01.2015 за виконані роботи, надані послуги, отримані товарно-матеріальні цінності у 2014 році. У галузі зовнішнього освітлення У рамках утримання та поточного ремонту мереж зовнішнього освітлення у 2015 році виконано заміну 22 992 ламп та світильників, з 52 тисяч існуючих світлоточок у місті, 25,3 км кабельно-провідникової продукції на загальну суму 10 526,12 тис. грн. Здійснено заміну світильників з лампою розжарювання на світильники з натрієвими лампами у кількості 1963 одиниці на суму 1 815,58 тис.грн. У 2015 році виконано роботи з капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення окремих вулиць Жовтневого, Дзержинського, Інгулецького районів, у парках імені Ю. Гагаріна в Центрально-Міському районі, «Ювілейний» в Дов­ гинцівському районі, імені Героїв в Дзержинському райо-

ні, забезпечено освітлення пішохідної зони між вулицями Космонавтів, Тинка і Корнійчука в Саксаганському районі, розроблено проекти на капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення вулиць Іллічівської, Технічної та Дарвіна у напрямку від пр. Миру до вул. Волгоградської, а також капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення в районному парку ім. Орджонікідзе в Дзержинському районі та в сквері «Квітка Кривбасу» по вул. Подбєльського. Витрачено коштів у сумі 14 777,31 тис.грн. У 2015 році надавались послуги з утримання 104 світлофорних об’єктів та їх поточного ремонту на суму 1 928,72 тис. грн. Протягом 2015 року здійснено будівництво 13 світлофорних об’єктів на ділянці від вул. Дніпропетровське шосе до вул. Купріна, розроблено робочі проекти на будівництво 10 світлофорних об’єктів, на що спрямовано кошти міського бюджету в сумі 3 630,14 тис.грн. Розроблено робочі проекти на капітальний ремонт двох світлофорних об’єктів, які пройшли експертизу. Сума витрачених коштів складає 27,94 тис. грн. Забезпечено електроенергією 9 об’єктів благоустрою (у тому числі малу архітектурну форму «Квітковий годинник»). Витрачено коштів у сумі 439,61 тис.грн. На поточну електроенергію, що споживається на зовнішнє освітлення та на світлофорні об’єкти міста, у 2015 році освоєно кошти у сумі 11 834,88 тис.грн. на спожиті 17 833 980 кВт/год. Придбано 24 одиниці тарифних трифазних лічильників НІК 2303 іАПЗТ 1220 МС на суму 94,89 тис.грн.

Придбано та встановлено 9 одиниць вузлів обліку електричної енергії на світлофорні об’єкти Довгинцівського та Дзержинського районів міста на суму 98,81 тис.грн. Протягом 2015 року здійснено ремонт 40 електролічильників, проведено повірку та технічну перевірку 97 лічильників електричної енергії, параметризацію 23 одиниць засобів обліку електричної енергії, що знаходяться у шафах управління зовнішнім освітленням, здійснено прийом, перевезення та утилізацію небезпечних відходів (відпрацьованих ламп, які містять ртутне наповнення) у кількості 18 750 одиниць на загальну суму 173,86 тис.грн. У галузі дорожньо-мостового господарства Основними обов’язками органів місцевого самоврядування у частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг населених пунктів є: забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями, дорогами населених пунктів; організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг за встановленими для них державними стандартами та нормами. У нашому місті, враховуючи його протяжність, особливу увагу приділено виконанню робіт з поточного та капітального ремонту доріг. За рахунок коштів міського бюджету виконано поточний ремонт вулиць та доріг міста на площі 632,04 тис.м2, дренажних мереж та дощової каналізації, нанесено дорожню розмітку. Сума спрямованих коштів складає 220 983,97 тис.грн. У 2015 році розроблено проектно-кошторисну документацію на будівництво автодоріг з асфальтобетонним покриттям на кладовищах «Західне» та «Центральне» на суму 280,76 тис.грн. Продовження на 9 стор.


«Червоний гірник» №13 (21632) Вівторок, 23 лютого 2016 року

www.girnyk.com.ua

Продовження. Початок на 5-8 стор.

У 2015 році виконано капітальний ремонт ділянки об’їзної дороги від шляхопроводу №9 на вул. Дніпропетровське шосе до вул. Кокчетавської загальною протяжністю 1,777 км та ділянки дороги на вул. Чумацький шлях (від шляхопроводу на НкГЗК до Алахівського мосту) загальною протяжністю 3,465 км. Розроблено робочі проекти на капітальний ремонт чотирьох ділянок доріг, а саме: на вул. 23 Лютого від вул. Конституційна до автомобільного шляхопроводу км 56+713 м перегону Саксагань – Рокувата; від житлового будинку №52 на вул. 23 Лютого до вул. Червонопрапорна; дороги від вул. Дніпропетровське шосе до вул. Фабрична; дороги від вул. Коротченка до пр. 200-річчя Кривого Рогу. Здійснено коригування робочого проекту «Капітальний ремонт вул. Рзянкіна – від вул. Кремлівської до вул. Десантної» та отримано експертний висновок. Здійснено проектні роботи об’єкта «Капітальний ремонт автодороги з асфальтобетонним покриттям на кладовищі «Центральне». На зазначені роботи витрачено кошти у сумі 40 090,86 тис.грн. У 2015 році виконано поточний ремонт конструктивних елементів (опор, пішохідних тротуарів, перильного огородження, дерев’яного настилу, деформаційних швів) на 6 штучних спорудах, а саме: мосту на вул. Хмельова в Центрально-Міському районі, пішохідних мостів через річку Саксагань, що з’єднують вулиці Федорова та Ударну, Руставелі та Ласточкіна в Жовтневому районі, шляхопроводу №55 на вул. Старих більшовиків у Довгинцівському районі та мосту №34 на вул. Харитонова в Центрально-Міському районі, мосту №33 на вул. Коломойцівська в Жовтневому районі. Сума спрямованих коштів складає 654,71 тис.грн. Проведено експертне обстеження стану конструкцій шляхопроводів №31 на вул. Серафимовича та №55 на вул. Старих більшовиків. На зазначені цілі витрачено кошти в сумі 87,25 тис.грн. Виконано капітальний ремонт конструктивних елементів (пішохідних тротуарів, перильного огородження, металевих конструкцій, укосу, системи відведення дощової води) мосту №7 через річку Саксагань на вул. Кресівська в Жовтневому районі та улаштовано дорожнє огородження. Розроблено робочі проекти на капітальний ремонт конструктивних елементів шляхопроводів №31 на вул. Серафимовича та №55 на вул. Старих більшовиків, на реконструкцію шляхопроводу №50 на вул. Дніпропетровське шосе. Забезпечено проведення повторної експертизи робочого проекту на реконструкцію підвісного мосту на вул. Грабовського в парку культури та відпочинку ім. Газети «Правда». На зазначені цілі витрачено кошти у сумі 4 525,43 тис.грн. У 2015 році виконано капітальний ремонт дорожнього огородження на під’їзних шляхах до шляхопроводів №11 на вул. Бикова, №12 на об’їзній дорозі в районі з’їзду на вул. Коротченка. Розроблено робочі проекти на капітальний ремонт дорожнього огородження під’їзних шляхів до шляхопроводів №30 і №85 на вул. Кокчетавська та №3 на об’їзній дорозі в Довгинцівському районі. Сума витрачених коштів складає 3 753,00 тис.грн. З метою створення безпечних умов на автошляхах міста та поблизу загальноосвітніх закладів, відремонтовано 441 дорожній знак, придбано та встановлено 134 дорожні знаки на суму 735,60 тис.грн. Проведено паспортизацію дороги на вул. Іллічівська від вулиці Технічна до вулиці Рязанська, на що спрямовано кошти в сумі 47,67 тис.грн. Розроблено схеми організації дорожнього руху по таких маршрутах: – вул. Дніпропетровське шосе (від межі міста) – пр. Гагаріна – пл. Горького – пр. Миру – вул. Лермонтова – пл. Визволення – вул. Харитонова – вул. Купріна (до межі міста); – вул. Орджонікідзе – пр. Металургів – вул. Волгоградська – вул. Мелешкіна – майдан 30-річчя Перемоги – пр. 200-річчя Кривого Рогу – вул. Тухачевського – вул. Кремлівська – вул. Ногіна. Вартість послуг складає 351,95 тис.грн. У 2015 році утримання доріг міста проводились механізованим та ручним способами на 211 вулицях та автошляхах міста на суму 18 103,86 тис. грн. Для забезпечення належного рівня надання послуг з утримання у відповідному стані доріг міста в зимовий та літній періоди, з метою створення безпечних умов руху транспортних засобів автошляхами міста, здійснено закупівлю спеціальної техніки (автогрейдера в кількості 1 од. та автомобілів спеціального призначення в кількості 2 од.) на суму 8 570,00 тис. грн. У сфері озеленення Система озеленення характеризується великим ступенем складності, яка пов’язана з тісною залежністю від процесів розвитку населених пунктів. Об’єкти озеленення міста Кривого Рогу займають площу 19 тис. га. На заходи з озеленення території міста у 2015 році освоєно 26 804,10 тис.грн. За рахунок цих коштів виконано такий обсяг робіт: – висаджено 1 620 дерев, 4 150 чагарників, 500 од. живоплоту, 10 815 м2 квітників (сквер по вул. Співдружності, Саксаганський р-н; сквер «Юність», парк 50-річчя Радянської України, Жовтневий р-н; 40-річчя Премоги, Тернівський р-н; сквер на пр. Металургів, Дзержинський р-н; парк «Ювілейний» на вул. Будьонного, Довгинцівський р-н; вул. Рязанова; парк ім. Павлова, Центрально-Міський р-н; сквер по вул. Кармелюка та сквер по вул. Мануїльського); – засіяно газонів на площі 7,0 га (кільце 95 кварталу, пл. Радянська, 1 (у тому числі облаштування рокарію); МАФ – павільйон «Квітковий годинник»); – видалено 1 725 сухостійних та аварійних дерев, обрізано 17 000 та омолоджено 1 620 дерев, викорчувано 1 800 пнів, знесено 493 150 од. самосійних дерев та чагарників (по вул. Орджонікідзе, Космонавтів, Демиденка, Симбірцева, Рокоссовського, Костенка, Джамбула, Щепкіна, Нікопольське шосе, у с. Мирівське по вул. Квіткова та Пухова, у парку культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького, районному парку «Ювілейний» на вул. Будьон-

ного, у районному парку імені Дзержинського); – викошено газонів на площі 1 845,9 га, а також виконано інші доглядні роботи (полив, прополювання, стрижка, омолодження, збір випадкового сміття та опалого листя) за зеленими насадженнями в парках і скверах міста. Крім того, для виконання робіт з озеленення міста придбано 110 одиниць засобів малої механізації (мотокоси – 25 од., травокосарки – 45 од., висоторізи – 3 од., бензопили – 14 од., бензоножиці – 1 од., культиватори – 7 од., газонокосарки – 15 од.) на суму 1 704,03 тис.грн. У сфері благоустрою Міським бюджетом за 2015 рік використано бюджетних коштів на утримання 35 кладовищ у сумі 3 816,05 тис.грн. Надані послуги з прибирання територій від сміття та снігу, вивезення сміття на полігон для утилізації у кількості 9 536 м3, виконано догляд за могильними спорудами (братськими могилами). На послуги з водопостачання на кладовищах міста освоєно коштів у сумі 45,01 тис.грн. За 2015 рік здійснено утримання 5 громадських вбиралень на суму 97,03 тис.грн. та поточний ремонт 13 на суму 66,92 тис.грн. Здійснено заходи з утримання 8 фонтанів на суму 315,96 тис. грн. та поточний ремонт 5 фонтанів на суму 245,78 тис.грн. Здійснено заходи з утримання 43 дитячих майданчиків на суму 99,12 тис.грн. та поточний ремонт 35 дитячих майданчиків на суму 299,97 тис.грн. Здійснено заходи з утримання 5 міських пляжів на суму 168,74 тис.грн. Для належного санітарного стану міста та вирішення проб­ леми безпритульних тварин за 2015 рік було проведено роботу зі стерилізації 235 тварин на суму 343,47 тис.грн. та відлову 2 114 бродячих тварин на суму 299,93 тис.грн. Забезпечено охорону 17 об’єктів благоустрою (Тернівський район: парк ім. Комсомолу України, вул. Короленка; місце відпочинку біля води по вул. Маршака. Жовтневий район: сквер на кільці 44 кварталу, вул. Мусоргського; парк «Дитячий», вул. Ногіна; майданчик для скейт-борду на вул. Мусоргського; підземний перехід на вул. Ногіна; парк ім. 50-річчя Радянської України. Дзержинський район: парк Героїв, пр. Металургів (у тому числі павільйон «Квітковий годинник»); сквер на пл. Радянській; сквер Металургів. Центрально-Міський район: парк культури і відпочинку ім. Газети «Правда», вул. Грабовського; дитячий парк ім. Ю. Гагаріна; пр. Карла Маркса (від пл. Визволення до вул. Леніна). Інгулецький район: сквер на пр. Південному; місце відпочинку біля води вздовж об’їзної дороги (від пр. Південного до вул. Добролюбова); парк ім. Савицького І.І., вул. Савицького; пр. Перемоги (від вулиці Каткова до вулиці XXVII Партз’їзду) на суму 5 729,70 тис.грн. Крім того, з травня 2015 року забезпечено охорону 8 кладовищ міста на суму 3 125,82 тис.грн. (кладовища «Північного ГЗК», «Ново-Краматорівка», «Бажанове», «Західне», «Центральне», «Північно-Довгинцівське», «Коксохімічне», «Криворізьке»). Протягом 2015 року здійснено утримання малих архітектурних форм (догляд за урнами) у кількості 796 одиниць на суму 345,0 тис.грн. За 2015 рік коштом міського бюджету виконано поточний ремонт 14 пам’ятників на суму 100,86 тис.грн. Придбано 216 лавок на суму 223,45 тис.грн., 101 урну на суму 40,0 тис.грн. У 2015 році проведено капітальний ремонт районного парку Героїв у Дзержинському районі, скверу по вулиці Співдружності у Саксаганському районі та частково сквер «Квітка Кривбасу» у Саксаганському районі. Також розроблено проектно-кошторисну документацію на проведення капітального ремонту: районного парку «Піонерський» в Інгулецькому районі, дитячого парку ім. Ю. Гагаріна та районного парку ім. Павлова у Центрально-Міському районі, скверу на площі Радянська та скверу «Алея 200 Каштанів» на вулиці Єсеніна у Дзержинському районі та районного парку «Ювілейний» у Довгинцівському районі. На вищезазначені роботи використано кошти у сумі 5 388,90 тис.грн. За бюджетні кошти у 2015 році надано послуги з доставки до Криворізького міжрайонного відділу комунального закладу «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» Дніпропетровської обласної ради 1 686 тіл одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, осіб, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених, невпізнаних трупів, у разі відсутності родичів або осіб чи установ, які можуть взяти на себе доставку тіл, на суму 2 479,53 тис.грн. Також у 2015 році ритуальною службою – комунальним підприємством «Ритуал Сервіс Плюс» забезпечено поховання 387 одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, осіб, від поховання яких відмовились рідні, знайдених, невпізнаних трупів, у разі відсутності родичів, на суму 402,1 тис.грн. Забезпечено горіння 13 Вічних вогнів міста. На природний газ витрачено кошти у сумі 969,85 тис.грн. На суму 603,33 тис.грн. було проведено поточний ремонт підпірної стінки на пл. Радянській, 1, 2 зупиночних павільйонів, встановлено 540 м п. турнікетного огородження, 460 м п. колесовідбійного брусу, демонтовано 164 м п. турнікетного огородження. На розбирання залишків споруд об’єктів благоустрою (5 зупиночних павільйонів за адресами: вул. Дишинського, 34, вул. Конституційна, 14, вул. Конституційна, 9а (2 одиниці), вул. Іллічівська) освоєно кошти у сумі 25,05 тис.грн. У 2015 році здійснено капітальний ремонт огорожі кладовища «Криворізьке» та освоєно коштів у сумі 408,84 тис.грн. За 2015 рік придбано та встановлено 10 зупиночних павільйонів на загальну суму 438,54 тис.грн. На інвентаризацію об’єктів благоустрою освоєно коштів у сумі 4,26 тис.грн. У 2015 році здійснено експертну оцінку 9 об’єктів на суму 6,3 тис.грн. На водопостачання та водовідведення на об’єктах благоустрою витрачено коштів у сумі 59,8 тис.грн.

Офіційно 9 На утримання 2-х підземних переходів (прибирання від сміття 36 разів) залучено коштів міського бюджету у сумі 78,35 тис.грн. У 2015 році виконано будівництво огорожі кладовища «Центральне», загальною протяжністю 48 м на суму 79,87 тис.грн. Проведено реконструкцію комплексу «В’їзний знак «Кривий Ріг» через дорогу на в’їзді в місто зі сторони м. Миколаєва на суму 138,91 тис.грн. У звітному 2015 році замовлено робочі проекти на будівництво велосипедних доріжок у парках культури і відпочинку ім. Газети «Правда» в м. Кривому Розі та ім. 50-річчя Радянської України в м. Кривому Розі, проведено експертизу кошторисної частини вищезазначених робочих проектів та отримано експертні звіти. Сума освоєних коштів складає 13,41 тис.грн. У галузі водопостачання, водовідведення та теплопостачання У звітному році освоєно кошти у сумі 1 964,01 тис.грн. на заходи з утримання 8 дренажних насосних станцій та на їх поточну електроенергію. З метою забезпечення безперебійного і надійного функціонування дренажних насосних станцій виконано роботи з капітального ремонту дренажної насосної станції №2 по вул. Попова та дренажної насосної станції №4 по вул. Іскрівська, а також розроблено проектно-кошторисну документацію по об’єктах: «Капітальний ремонт дренажної насосної станції по вул. Милашенкова, м. Кривий Ріг» й «Капітальний ремонт дренажної насосної станції №1 по вул. Старих більшовиків, м. Кривий Ріг» на загальну суму 1 966,83 тис.грн. Для знезараження стічних вод за кошти міського бюджету комунальним підприємством «Кривбасводоканал» була придбана та встановлена в гіпохлоритній установці Північної станції аерації ємність стаціонарна з поліпропілену для зберігання агресивних середовищ (гіпохлориту натрію) на суму 55,8 тис.грн. КПТМ «Криворіжтепломережа», з метою економії паливно-енергетичних ресурсів, виконано переведення котлів у водогрійний режим роботи на котельні «Обнорського, 78». Для цього, за рахунок коштів міського бюджету, придбано частотних перетворювачів (17 комплектів + 3 од.), обладнання хімічного обезкислення (1 комплект) та пальників (6 комплектів) на суму 3 298,89 тис.грн. Переведення парових котлів у водогрійний режим роботи дозволяє скоротити споживання природного газу на 133 тис.м³ на суму 328,5 тис.грн., електричної енергії – на 102 тис.кВт на суму 162,18 тис. грн., підвищити КПД котла на 8-9%. Придбано теплоізоляційних матеріалів у кількості 18 450 м, дроту у кількості 3 497 кг, скотчу алюмінієвого у кількості 650 рулонів, матів мінераловатних прошивних у кількості 165 м3, алюхолсту у кількості 5300 м2 на суму 4 117,26 тис.грн. У галузі житлової політики З метою сприяння реалізації державної та регіональної політики в напрямку створення ОСББ, підвищення зацікавленості мешканців у формуванні ефективного колективного власника багатоквартирних будинків, рішенням міської ради від 29.12.2011 №860 затверджено Програму підтримки об’єднань співвласників багатоквартирного будинку в м. Кривому Розі на 2012-2016 роки. З міського бюджету у 2015 році, згідно з Програмою, профінансовано 16 648,72 тис.грн. на капітальний ремонт конструктивних елементів 48 житлових будинків, мешканцями яких створено ОСББ. Таким чином, відремонтовано: покрівель 21 будинку, міжпанельних швів у 6 будинках, внутрішньобудинкових систем тепло-, водопостачання в 12 будинках, електромереж у 4 будинках, фасадів у 2 будинках та 6 ліфтів у 3 будинках. Протягом 2015 року зареєстровано 26 об’єднань, що є найбільшою кількістю зареєстрованих ОСББ, у порівнянні з попередніми роками та з часу дії Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку». У місті на сьогодні створено 184 об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Розроблено та розповсюджено серед мешканців міста методичний посібник «Управління власним житлом», де у доступній для пересічних громадян формі покроково описано порядок створення та реєстрації ОСББ і наведено примірники статуту, протоколу установчих зборів тощо. Крім цього, зазначений посібник розміщено в електронному вигляді на порталі «Криворізький ресурсний центр». На виготовлення посібників щодо діяльності ОСББ та брошур за напрямком енергоефективності використано коштів у сумі 26,99 тис.грн. У 2015 році за рахунок дотації з обласного бюджету в сумі 99,0 тис.грн. профінансовано міні-проекти – переможці обласного конкурсу з енергоефективності та енергозбереження серед локальних громад, а саме: ОСББ «Мануїльського, 22» – 24,0 тис.грн. (на заходи з придбання та встановлення будинкового лічильника теплової енергії) та ОСББ «Цереус-2» – 75,0 тис.грн. (на реалізацію заходу з придбання та встановлення енергозберігаючих склопакетів у під’їздах). З метою покращення умов проживання мешканців, гарантування належної технічної експлуатації ліфтів та їх безперебійної роботи, безпеки мешканців під час користування ліфтами, 28.12.2012 рішенням міської ради №1613 ухвалено Програму модернізації ліфтового господарства у місті Кривому Розі на 2013-2017 роки. На виконання зазначеної Програми у 2015 році виконано експертне обстеження та капітальний ремонт 31 ліфта на сумму 14 206,45 тис.грн. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт 10 ліфтів. За кошти міського бюджету у сумі 1 279,98 тис.грн. виконано капітальний ремонт фасадів 3-х житлових будинків (пр. Карла Маркса, 11, 13, 16), частково виконано капітальний ремонт фасадів 2-х житлових будинків (пл. Визволення, пр. Карла Маркса, 19) та розроблено проекти на виконання капітального ремонту житлового будинку по вул. Жовт­нева, 3 і гуртожитку по вул. Каховська, 23в. Продовження на 10 стор.


10 Офіційно Продовження. Початок на 5-9 стор.

У 2015 році виконано роботи з капітального ремонту 2-х гуртожитків за адресами: вул. Щорса, 48, вул. Світлогірська, 78 на суму 821,32 тис.грн. Для розробки проектно-кошторисної документації з реконструкції вузлів обліку теплової енергії гуртожитків (вул. Панаса Мирного, 14, 16, вул. Добролюбова, 10, вул. Постишева, 74) використано кошти з міського бюджету у сумі 58,98 тис.грн. Для забезпечення належного санітарного стану міста, за кошти міського бюджету в 2015 році придбано 517 контейнерів для збору побутових відходів на загальну суму 3 424,00 тис.грн. Виконавцем послуг з вивезення побутових відходів товариством з обмеженою відповідальністю «Екоспецтранс» вивезено та заскладовано на полігонах міста 1 144 тис. м3 відходів на суму 84,96 тис.грн. У 2015 році здійснено розбирання залишків зруйнованих будівель за адресами: вул. Яцківа, 30 та вул. Яцківа, 32 на суму 1 348,09 тис.грн. Одержувачі бюджетних коштів у 2015 році – КП «ЖЕО №8» (направлені кошти у сумі 124,65 тис.грн. на схоронність об’єкта по вул. Каховській, 23); – КП «Сансервіс» (використано коштів у сумі 486,86 тис.грн. на утримання модульних туалетів); – КП «Кривбасводоканал» (спрямовано бюджетних коштів у сумі 5 123,0 тис.грн. на оплату податкового боргу з податку на прибуток у сумі 10 036,68 тис.грн., а також на заробітну плату з нарахуваннями та податок на землю); – КПТМ «Криворіжтепломережа» (освоєно коштів у сумі 25 772,30 тис.грн. на оплату податкового боргу з податку на прибуток, у тому числі пені та штрафних санкцій); – КП «Ритуал Сервіс Плюс» (використано бюджетних коштів у сумі 391,45 тис.грн. на здійснення організації поховання померлих і надання ритуальних послуг); – КП «Аварійно-рятувальна мобільна служба рятування на воді» (фінансова підтримка за рахунок міського бюджету у сумі 1 466,57 тис.грн. заходів, що включають в себе: водолазне обстеження дна; аварійно-рятувальні, пошуково-водолазні, підводно-технічні роботи, обстеження стану інженерних споруд; гідроспоруд на автомагістралях, мостових опор прибережних акваторій річок і водой­ мищ; агітаційно-масова профілактична робота в засобах масової інформації з питань захисту населення на водних об’єктах та ін.; – КП «Парк КіВ ім. Б. Хмельницького» (капітальні ремонти: зовнішнього освітлення парку, замощення парку (І черги), проектно-кошторисна документація за об’єктами: «Капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення центральної алеї (від входу з перехрестя Косіора та Рязанова до центральної алеї) в парку», «Капітальний ремонт замощення парку культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького (2 черги)», придбання засобів малої механізації для утримання парку в належному стані, на заробітну плату з нарахуваннями – у сумі 2 013,72 тис.грн.; – КЗ «Дитячий оздоровчий табір «Корчагінець» за три оздоровчі зміни у таборі відпочило 823 дитини, з них 100 дітей

www.girnyk.com.ua внутрішньо переміщених осіб. З міського бюджету виділено кошти у сумі 429,09 тис.грн. У галузі міського електротранспорту Фінансова підтримка за рахунок коштів міського бюджету у 2015 році на заробітну плату з нарахуваннями комунальним підприємствам міського електротранспорту склала 155 600,68 тис.грн., що забезпечило безперебійну роботу цих підприємств та дало змогу зберегти вартість проїзду на рівні 1 грн. 50 коп. У 2015 році за рахунок коштів міського бюджету комунальним підприємством «Міський тролейбус»: – придбано запасних частин, матеріалів для виконання поточних ремонтів контактної мережі тролейбуса на суму 999,71 тис.грн., що дало змогу поліпшити технічний стан контактної мережі тролейбуса на окремих ділянках після виконання поточних ремонтів; – придбано автошин для тролейбусів у кількості 108 од. на суму 499,56 тис.грн. для заміни зношених; – придбано 1 комплект обладнання (тяговий перетворювач з системою керування тяговим двигуном постійного струму без рекуперації і дизель-генераторна установка), який буде використано при модернізації тролейбуса для забезпечення автономного ходу на маршрутах з ділянками безконтактної мережі – на суму 1 877,04 тис.грн.; – придбано 3 комплекти електронних систем керування тяговим двигуном на суму 2 473,20 тис.грн.; – придбано випрямувачі В-ТПЕД в кількості 3 шт., комплект обладнання (шафи власних потреб у кількості 5 од.), комплект кабелів та проводів на суму 1 256,06 тис. грн. для придбання, монтажу та наладки електричного обладнання для технічного переоснащення розподільчого пункту та комірок постійного струму тягової підстанції №4, що дасть змогу створити безпечні умови і покращити роботу електрообладнання тягової підстанції №4; – придбано запчастин, матеріалів для виконання робіт по будівництву контактної мережі тролейбуса на дільниці від вул. Кремлівська до вул. Десантна в м. Кривому Розі Дніпропетровської області на суму 3 814,21 тис.грн. Виконання робіт по будівництву контактної мережі дозволило ввести в експлуатацію нові тролейбусні маршрути №№ 14, 17 через дамбу «КРЕС». У 2015 році комунальним підприємством «Швидкісний трамвай»: – здійснено заміну контактного дроту у кількості 10,7 км та елементів підвіски контактної мережі на суму 1689,92 тис. грн.; – придбано предмети довгострокового користування (рейки трамвайної колії) у кількості 42,8 т на суму 1 857,16 тис. грн.; – розроблено робочий проект на капітальний ремонт естакади через ставок №2 в районі станції швидкісного трамвая «Кільцева» на суму 137,75 тис.грн.; – придбано запасних частин і матеріалів (ламп світлодіодних) для поточного ремонту мереж робочого та аварій-

«Червоний гірник» №13 (21632)

Вівторок, 23 лютого 2016 року

ного освітлення ст. «Будинок Рад» на суму 124,46 тис. грн.; – виконано робочий проект об’єкта «Реконструкція тягової підстанції №58 з подовженням ліній живлення контактної мережі по вулицях Вітчизни, Орджонікідзе з подальшим закриттям тягової підстанції №3» на суму 172,81 тис.грн. Інші видатки У 2015 році освоєно бюджетних коштів на загальну суму 2 213,26 тис.грн., на інші видатки в галузі житлово-комунального господарства, а саме: – оформлення висновку спеціалізованої організації про неможливість подальшої експлуатації основних засобів та необоротних активів у сумі 16,89 тис.грн.; – оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна за територіальною громадою міста у сумі 3,87 тис.грн.; – послуги з розбирання, монтажу металевих новорічних конструкцій та світлових прикрас на об’єктах благо­ устрою у сумі 225,38 тис.грн.; – відшкодування за рішеннями суду у сумі 39,55 тис.грн.; – сплата земельного податку у сумі 1 908,21 тис.грн.; – оцінка майна (актуалізація) у сумі 2,37 тис.грн. Оформлення права користування земельними ділянками У 2015 році за рахунок загального фонду освоєно коштів у сумі 16,96 тис.грн. на оформлення права користування земельними ділянками, а саме: під гуртожитком по вул. Вахрушева, 31, а також складання технічного звіту топографогеодезичної зйомки по пр. Карла Маркса, містобудівного розрахунку з техніко-економічними показниками земельної ділянки під розміщення скверу біля пам’ятника Полю О.М. по пр. Карла Маркса. Погашення заборгованості з різниці в тарифах Постановою, затвердженою Кабінетом Міністрів України від 4 червня 2015 р. №375, визначено порядок та умови надання у 2015 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування. У 2015 році за рахунок субвенції з державного бюджету погашено заборгованості з різниці в тарифах у сумі 238 578,94 тис.грн. таким підприємствам: КПТП «Криворіжтепломережа», ДП «Криворізька теплоцентраль», КП «Кривбасводоканал», ДПП «Кривбаспромводопостачання», ТОВ «Дзержинське управління регіонального будівництва».

n Інформація про виконання міського бюджету за 2015 рік управлінням капітального будівництва виконкому Криворізької міської ради За 12 місяців поточного року використано 70,9 млн. грн., в тому числі 1,9 млн. грн. – кредиторська заборгованість за виконані роботи 2014 року, 15,0 та 11,2 млн. грн. – відповідно субвенції державному бюджету та обласному бюджетам з місцевого бюджету на реконструкцію об’єктів міста. Протягом року продовжувалися будівельні роботи з комплексної реконструкції проспекту Карла Маркса – влаштування скверу біля кінотеатру ім. В. Леніна. Роботи велись коштом міського бюджету, їх вартість склала 3 283,0 тис. грн. Генеральний підрядник ПАТ «Криворіжіндустрбуд». Розпочато роботи з будівництва мереж зовнішнього освітлення міста (генеральний підрядник – ТОВ «Криворіжелектромонтаж»), їх вартість склала 12 359,1 тис. грн. Продовжувались роботи з газифікації селищ та вулиць міста, їх вартість склала 2 198,0 тис. грн. Генеральний підрядник – ТОВ «Тепловодбуд». З метою запобігання поступового руйнування конструкцій підземного переходу, його затоплення під час природних

опадів та для забезпечення безпечного підземного руху пішоходів здійснюється реконструкція підземного переходу на площі Визволення (генеральний підрядник – ПАТ «Криворіжіндустрбуд»). Вартість робіт – 5 696,6 тис. грн. Завершено виконання робіт з реконструкції акумуляторної підстанції та освітлення станції швидкісного трамвая «Будинок Рад» (генеральний підрядник – ТОВ «Криворіжелектромонтаж»), їх вартість склала 2 883,6 тис. грн. Розпочато роботи з будівництва кладовища в районі Північного ГЗК, їх вартість склала 4 821,0 тис. грн. Генеральний підрядник – ПАТ «Криворіжіндустрбуд». Коштом міського фонду охорони навколишнього природного середовища завершено роботи з I пускового комплексу напірного каналізаційного колектору від КНС-8 до Центральної станції аерації (генеральний підрядник – ПАТ «Криворіж­ індустрбуд»). Вартість робіт склала 2 106,2 тис. грн. Для запобігання шкідливих дій поверхневих та ґрунтових вод генеральним підрядником ТОВ «Криворіжметробуд»

продовжувалось виконання робіт з ліквідації наслідків підтоплення швидкісного трамвая. Роботи з ліквідації наслідків підтоплення швидкісного трамвая здійснювались за рахунок коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища, їх вартість склала 6 022,7 тис. грн. На замовлення управління проектними організаціями міста велась розробка проектної документації під програму будівництва наступних років, а саме: – будівництво котелень та теплових мереж у закладах освіти міста; – будівництво та реконструкція універсальних спортивних комплексів; – будівництво інженерних мереж та споруд, благоустрій на вул. Симонова; – реконструкція та будівництво дошкільних закладів міста тощо. Всього в 2015 році на розробку проектно-кошторисної документації витрачено 3,7 млн. грн.

n Звіт про роботу управління містобудування і архітектури виконкому Криворізької міської ради в 2015 році Програма містобудівної діяльності міста Фінансування міської програми містобудівної діяльності міста передбачено відповідно до рішення міської ради від 25.02.2004 №1616 «Про міську програму містобудівної діяльності та створення геоінформаційної електронної містобудівної кадастрової системи м. Кривий Ріг на 2004-2016 рр.». Згідно з зазначеною програмою в 2015 році передбачалось освоїти кошти на основні заходи даної програми у сумі 645 000,00 грн., а саме: • розробка меж історичних ареалів м. Кривий Ріг – 145 000,00 грн.; • розробка історико-архітектурного опорного плану –

500 000,00 грн. По факту в 2015 році заходи зазначеної програми виконані в повному обсязі на суму 630 656,34 грн.: • розробка меж історичних ареалів м. Кривий Ріг – 140 161,00 грн.; • розробка історико-архітектурного опорного плану – 490 495,34 грн. Виконання кошторису видатків цільового фонду від плати за тимчасове користування місць розташування об’єктів зовнішньої реклами на 2015 рік У 2015 році до цільового фонду від плати за право тимчасового використання місць розташування об’єктів зовнішньої

реклами надійшло коштів у сумі 2 815 903,01 грн. Згідно з положенням про цільовий фонд від плати за право тимчасового використання місць розташування об’єктів зовнішньої реклами суму в розмірі 2 078 063,21 грн. використано на: – оплату робіт і послуг, пов’язаних з оформленням права комунальної власності на земельні ділянки за територіальною громадою міста Кривого Рогу (ділянки для учасників АТО), – 84 899,81 грн.; – виготовлення плакатів із соціально значущою інформа­ цією – 96 915,00 грн.; – капітальний ремонт житлового фонду, благоустрою міста (капітальний ремонт ліфтів) – 1 896 248,46 грн.

n Звіт про стан виконання міського бюджету за 2015 рік по управлінню земельних ресурсів виконкому Криворізької міської ради Управління земельних ресурсів виконкому Криворізької міської ради зареєстровано в управлінні Державної казначейської служби України у м. Кривому Розі Дніпропетровської області як розпорядник бюджетних коштів з 2014 року. Програма розвитку земельних відносин у м. Кривому Розі розроблена на підставі Конституції України, Земельного та Цивільного кодексів України, Законів України «Про земле­ устрій», «Про оренду землі», «Про державний земельний кадастр», «Про оцінку земель», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про внесення змін до Земельного кодексу

України щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціонів», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», Стратегічного плану розвитку міста Кривого Рогу до 2015 року, затвердженого рішенням міської ради від 23.11.2011 №711, зі змінами, та інших нормативно-правових актів. Метою Програми є реалізація державної політики у сфері земельних відносин, здійснення пріоритетних заходів щодо раціонального використання та охорони земель, подальшо-

го розвитку ринкових відносин у питаннях користування та володіння землею, підвищення інвестиційної привабливості землекористування. Реалізація Програми має забезпечити створення ефективного механізму регулювання земельних відносин та управління земельними ресурсами на засадах сталого розвитку. Виконавцями Програми є: – управління земельних ресурсів, містобудування і архітектури, комунальної власності міста, екології виконкому міської ради; Продовження на 11 стор.


«Червоний гірник» №13 (21632) Вівторок, 23 лютого 2016 року Продовження. Початок на 5-10 стор.

– виконкоми районних у місті рад; – комунальні підприємства, організації та установи, відділи, управління, інші виконавчі органи міської ради, що є власниками та балансоутримувачами (у тому числі об’єктів незавершеного будівництва) комунальної власності; – управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області (за згодою); – промислові підприємства (за згодою); – землевпорядні організації (за згодою). Реалізація заходів Програми здійснюється коштом: – державного бюджету;

www.girnyk.com.ua – загального фонду міського бюджету; – спеціального фонду міського фонду; – землевласників і землекористувачів; – інших джерел, не заборонених чинним законодавством України. За 2015 рік освоєно коштів для фінансування заходів Програми в розмірі 307 444,37 грн., з них: – за рахунок спеціального фонду 9 119,00 грн., на продаж суб’єктам господарювання земельних ділянок, наданих в орендне користування для розміщення нерухомого майна, що належить їм на праві власності; – за рахунок загального фонду 131 319,11 грн., на оформ-

Офіційно 11 лення комунальними підприємствами, установами, організаціями, які використовують земельні ділянки комунальної власності без документів, що посвідчують право користування ними, право постійного користування землею; – за рахунок загального фонду 82 929,60 грн., на розробку документації щодо відведення земельних ділянок у власність територіальної громади міста Кривого Рогу; – за рахунок загального фонду 84 076,66 грн., на погашення кредиторської заборгованості за розробку технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Кривого Рогу.

n Звіт управління комунальної власності міста виконкому Криворізької міської ради про використання бюджетних коштів у 2015 році Основними завданнями управління комунальної власності міста виконкому міської ради є реалізація державної та місцевої політики в галузі, спрямованій на ефективне здійснення наданих міською радою повноважень щодо управління, користування та розпорядження комунальною власністю міста, приватизації, відчуження, передачі в орендне користування об’єктів комунальної власності міста. На балансовому обліку управління обліковані об’єкти нерухомості комунальної власності територіальної громади міста Кривого Рогу. На нинішній час їх кількість складає 932 одиниці. З метою створення належних умов для ефективного управління, користування та розпорядження майном територіальної громади міста Кривого Рогу, залучення інвестицій для розвитку комунальної власності міста, забезпечення наповнення міського бюджету, збереження та поліпшення об’єктів комунальної власності, для виконання: – Програми управління комунальним майном територіальної громади міста Кривого Рогу на 2014-2015 роки на 2015 рік рішенням Криворізької міської ради від 30.12.2014 р. №3152 «Про міський бюджет на 2015 рік» зі змінами були передбачені кошти: 1. За рахунок загального фонду міського бюджету у сумі 304 230,70 грн., а саме: 1.1. З метою вжиття заходів щодо розірвання договорів оренди за порушення суттєвих умов договорів оренди, стягнення заборгованості з орендної плати, витребування майна з безпідставного використання, відповідно до законодавства, управлінням ведеться системна робота, на виконання якої виділено кошти на оплату судових зборів у сумі 133 500,00 грн. Протягом 2015 року було направлено до судів різного рівня 28 позовних заяв щодо розірвання договорів оренди, витребування комунального майна та іншого характеру, з них 17 задоволено. Окрім того, направлено 26 позовних заяв щодо стягнення заборгованості з орендної плати, задоволено – 10 на загальну суму 77006,97 грн. Водночас спільно з органами прокуратури направлено та задоволено 2 позовні заяви на загальну суму 36 151,89 грн. Також у судовому порядку було прийнято рішення про стягнення збитків у розмірі 4 423 610,40 грн. з колишнього власника об’єкта на користь територіальної громади міста, договір купівлі-продажу з яким було розірвано. На проведення відповідних заходів було витрачено 80749,24 грн. 1.2. На відправлення цінної кореспонденції – позовних заяв передбачено кошти у сумі 2800,00 грн. Протягом бюджетного року було відправлено 66 листів та витрачено 772,20 грн. 1.3. На проведення технічної інвентаризації та виготовлення технічної документації на об’єкти нерухомості, які перебувають на балансовому обліку управління комунальної власності міста, здійснення незалежної оцінки та рецензування звітів з оцінки об’єктів нерухомості, на отримання інформації з Реєстру про нерухоме майно у формі витягу на нерухоме майно, що обліковується на балансі управління комунальної власності міста, були передбачені кошти у сумі 81323,82 грн. Та як результат було виконано:

1) оцінку 5 об’єктів нерухомості комунальної власності та їх рецензування, а саме: – 4 об’єкта безхазяйного майна з метою постановки на балансовий облік управління комунальної власності міста виконкому міської ради (на мкр-ні 4-й Зарічний, 21в; на вул. ХХІІ Партз’їзду, 51г; 2 гаражів на пр-ті Металургів, 7е (№№1г, 3); – 1 об’єкт нерухомості для визначення розміру збитків внаслідок пожежі приміщення (на пр-ті Миру, 29в) та витрачено на здійснення вищезазначених заходів 4143,16 грн.; 2) технічну інвентаризацію 21 об’єкта нерухомості : – 5 об’єктів безхазяйного майна (на вул. Димитрова, біля буд. 64; вул. Костенка, буд. 1-б; вул. Косіора, буд. 66-б; вул. Курчатова, біля ж/буд. №1 та на вул. Подбєльського між ж/буд. 1 та 6); – з метою оформлення права власності за територіальною громадою міста було проінвентаризовано комплекс будівель та споруд на вул. Українській, 34; будівлю на вул. Седнєва, 27; приміщення на вул. Недєліна, буд. 49а; на вул. Кропивницького, буд. 65; на вул. Тесленка, буд. 12 (прим. 61, 62, 63, 64); на вул. Рязанова, буд. 19; на вул. Тесленка, буд. 21а (прим. 1, 2); на вул. Черкасова, буд. 28г; на вул. Черкасова, буд. 28н; на вул. Невській, буд. 14; на вул. Ветеранів праці, буд. 9; на вул. Виноградній, буд. 3а; – погашено суму кредиторської заборгованості за 2014 рік (3285,82 грн.) та витрачено на здійснення вищезазначених заходів 29633,57 грн.; 3) отримано 9 витягів на об’єкти безхазяйного майна: – на 5 гаражів на вул. Домнобудівників, 6-б (4г, 5г, 6г, 7г, 8г) та на 4 нежитлові будівлі на вул. Співдружності, 115; вул. Десантній, 5а; вул. Бобруйській, 10; мкр-ні 4-й Зарічний, 21в та витрачено на здійснення вищезазначених заходів 1318,00 грн. 1.4. З метою сплати земельного податку у січні 2015 року за земельні ділянки під об’єктами комунальної власності територіальної громади міста Кривого Рогу, які були надані в орендне користування бюджетним установам, організаціям, що в повному обсязі утримуються за коштом міського бюджету, були виділені та витрачені кошти у сумі 86606,88 грн. 2. За рахунок спеціального фонду (власні надходження) міського бюджету у сумі 2 634 737,23 грн., на оплату земельного податку за земельні ділянки, на яких розташовані об’єкти оренди комунальної власності територіальної громади міста Кривого Рогу, відповідно до укладених договорів про відшкодування податку на землю балансоутримувачу. Зазначену суму у вигляді земельного податку було перераховано до районних бюджетів міста за місцем знаходження земельних ділянок по укладеним деклараціям та наданим відповідним органам державної податкової служби. З огляду на вищезазначене, слід наголосити, що найважливішими результатами реалізації заходів Програми є підвищення якості управління комунальним майном, ефективності його обліку та розпорядження ним. Упровадження системного підходу до виконання завдань, визначених Програмою, дозволило: • удосконалити проведення заходів, пов’язаних із збере-

женням та належним використанням комунального майна; • забезпечити наповнення бюджету міста за рахунок використання майна, стягнення заборгованості з орендної плати; • розірвання договорів, витребування майна з безпідставного користування в судовому порядку; • збільшити нагромадження комунального майна територіальної громади міста Кривого Рогу, згідно з чинним законодавством України та діючим у місті Порядком виявлення, взяття на облік, зберігання безхазяйного нерухомого майна. Рішенням Криворізької міської ради від 30.12.2014 р. № 3152 «Про міський бюджет на 2015 рік» зі змінами на виконання: – Програми розвитку земельних відносин у м. Кривому Розі на 2013-2015 роки для управління комунальної власності міста було передбачено за рахунок загального фонду кошти у сумі 47 400,00 грн. на розробку технічної документації з оформлення земельних ділянок під об’єктами нерухомості, які перебувають на балансі управління, у розмірі, що не перевищують вартості предмета закупівлі товарів, робіт і послуг, встановленої Законом України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 р. № 1197-VIІ зі змінами. Тому у 2015 році закупівлі управлінням комунальної власності міста здійснювалися без проведення процедур закупівель та враховуючи Положення про конкурсний відбір суб’єктів господарювання для надання послуг з окремих видів господарської діяльності, затвердженого рішенням Криворізької міської ради від 28.05.2014 р. №2716. Управлінням було укладено договір на надання послуг з підготовки на виготовлення землевпорядної документації для оформлення права на земельні ділянки, де розташовані об’єкти комунальної власності, за територіальною громадою міста Кривого Рогу з ТОВ «Крікон-ГЕО» на 3 об’єкта нерухомості – окремо розташовані нежитлові будівлі, які були залучені до процесу приватизації у попередньому році. Загальна сума договору склала 44296,19 грн., з яких у 2015 році були надані послуги з виконання топографо-геодезичної зйомки М1:500 та підготовлено інформацію по суміжних землевласниках та землекористувачах. На виконання зазначених заходів були витрачені кошти у сумі 21022,48 грн. Наприкінці 2015 року управлінням укладено додаткову угоду до договору з ТОВ «Крікон-ГЕО» про завершення наданих послуг у 2016 році та розподілі бюджетних зобов’язань. Згідно з рішенням Криворізької міської ради від 24.12.2015 р. №17 «Про міський бюджет на 2016 рік» та на виконання Програм розвитку земельних відносин у м. Кривому Розі на 2016-2020 роки та управління комунальним майном територіальної громади міста Кривого Рогу на 2016-2020 роки, управлінню комунальної власності міста виконкому міської ради на 2016 рік також затверджені бюджетні призначення на здійснення відповідних заходів. Робота управління комунальної власності міста виконкому міської ради у 2015 році була направлена на ефективне управління, розпорядження та користування об’єктами комунальної власності територіальної громади міста Кривого Рогу в межах наданих міською радою повноважень.

n Звіт відділу транспорту і зв’язку виконкому Криворізької міської ради про використання бюджетних коштів у 2015 році Відповідно до Програми фінансової підтримки та розвитку комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Кривий Ріг» Криворізької міської ради на 2012-2015 роки, затвердженої рішенням міської ради від 29.12.2011 №855, зі змінами, у 2015 році передбачено виділення коштів з міського бюджету у сумі 11 452,9 тис. грн. Фактичні видатки за 2015 рік склали 11 265,6 тис. грн., які були використані на: – придбання дизель-генератора для світлосигнального обладнання – 1 546,0 тис. грн.; – розробку проекту реконструкції підсистеми вогнів наближення та технічної документації з установлення комплекту вогнів наближення – 500,0 тис. грн.; – проектування і монтаж системи опалення – 756,2 тис. грн.; – розробку проекту встановлення огорожі периметру

аеродрому – 98,0 тис. грн.; – фінансову підтримку аеропорту – 8 141,8 тис. грн. для виплати зарплати з нарахуваннями, оплату за електроенергію, маркування покриття аеродрому, придбання бітумно-каучукової стрічки; – кредиторську заборгованість, яка виникла станом на 01.01.2015 року у зв’язку з непроведенням органами Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області платіжних доручень у сумі 318,6 тис. грн. (на придбання: бітумно-каучукової стрічки (95,0 тис. грн.), трансформаторної підстанції з двома трансформаторами і автоматичним веденням резерву (122,9 тис. грн.), трапу (100,7 тис. грн.). Прийняття Програми дало змогу підтримати підприємство у дієздатному стані, своєчасно виплачувати заробітну пла-

ту працівникам підприємства, сплачувати поточні податки і збори. У 2015 році обслуговано 447 авіарейсів на міжнародному та внутрішньому напрямках, оброблено 34,4 тонни вантажу. У 2015 році виконувався нерегулярний міжнародний авіарейс на Бургас (Республіка Болгарія), чартерні міжнародні авіарейси в міста Каїр (Арабська Республіка Єгипет), Даламан (Турецька Республіка), Тбілісі (Республіка Грузія), Берлін, Кельн (Федеративна Республіка Німеччина), Вільнюс (Литовська Республіка) та ін. У 2016 році комунальне підприємство «Міжнародний аеропорт Кривий Ріг» Криворізької міської ради планує продовжити роботу щодо залучення нових авіакомпаній, відкриття регулярних авіарейсів, що дасть змогу збільшити доходи підприємства, які будуть направлені на його розвиток.

n Інформація про виконання показників міського бюджету за 2015 рік виконавчим комітетом Криворізької міської ради Виконавчий комітет Криворізької міської ради Дніпропетровської області, як головний розпорядник бюджетних коштів, здійснює свою діяльність у межах бюджетних програм: «Програма сприяння розвитку місцевого самоврядування в м. Кривому Розі на 2015 рік». Відповідно до рішення міської ради від 30.12.2014 №3163 «Про затвердження Програми сприяння розвитку місцевого самоврядування в

м. Кривому Розі на 2015 рік», зі змінами, з міського бюджету виділено кошти у сумі 526,2 тис.грн., використано 474,1 тис. грн. У розрізі заходів кошти були спрямовані на: – проведення навчання депутатів міської ради, організаційне, матеріально-технічне забезпечення депутатської діяльності та створення умов для їх роботи. За звітний пе-

ріод з міського бюджету витрачено 1,94 тис.грн. на виїзне навчання депутатів міської ради; – висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування – 23,97 тис.грн., а саме: виготовлення інформаційного бюлетеня «Кривий Ріг у цифрах і фактах» (4,98 тис.грн.) та «Інвестиційний паспорт» (18,99 тис.грн.); – проведення урочистостей з нагоди державних свят,

Закінчення на 12 стор.


12 Офіційно Закінчення. Початок на 5-11 стор.

пам’ятних дат, протокольних заходів, на які витрачено з міського бюджету 130,0 тис.грн.; – підвищення статусу Почесного громадянина міста Кривого Рогу – 0,86 тис.грн., виготовлення нових матеріалів для поновлення Книги та фотогалереї Почесних громадян міста Кривого Рогу; – участь у роботі асоціацій, створених органами місцевого самоврядування, – 283,1 тис.грн., з них: членські внески в асоціації: міст України (163,723 тис.грн.), «Енергоефективні міста України» (100,0 тис.грн.), Дніпропетровського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціації міст України» (16,372 тис.грн.), Дніпропетровську обласну асоціацію органів місцевого самоврядування (3,0 тис.грн.). Завершено реалізацію проекту «Розбудова спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей та міст України» (РЕОП), у результаті якої забезпечено передачу виконкому міської ради комп’ютерної та організаційної техніки на суму 34,2 тис. грн. «Програма розвитку малого і середнього підприємни­ цтва в місті на 2015, 2016 роки». Відповідно до рішення міської ради від 30.12.2014 №3169 «Про затвердження Програми розвитку малого й середнього підприємництва в місті на 2015, 2016 роки та розрахункового кошторису на 2015 рік витрат коштів міського бюджету для фінансування її заходів», зі змінами, з міського бюджету виділено кошти у сумі 237,1 тис.грн., використано 230,4 тис.грн. У розрізі заходів кошти були спрямовані на: – формування освітнього середовища для малого й середнього підприємництва 140,7 тис.грн. та використані на видання збірників, методичних рекомендацій і довідкових посібників з різних аспектів ведення підприємницької діяльності та іншої довідкової літератури для підприємців (41,2 тис.грн.); надання освітніх послуг бізнес-середовищу, проведення навчальних семінарів, тренінгів для підприємців міста (10,0 тис.грн.); забезпечення публічного обговорення міських регуляторних актів, що впливають на ринкове середовище, права та законні інтереси суб’єктів господарювання міста (89,5 тис.грн.); – забезпечення результативної діяльності інфраструктури підтримки підприємництва, надання відділом дозвільнопогоджувальних процедур виконкому міської ради адміністративних послуг суб’єктам господарювання малого й середнього бізнесу – 89,7 тис.грн. та спрямовані на онов-

www.girnyk.com.ua лення стендів, інформаційних планшетів, вивісок, інформаційно-динамічної металоконструкції, кабін для працівників Центру, надання адміністративних послуг «Муніципальний центр послуг м. Кривого Рогу» (6,0 тис.грн.), виготовлення довідкових матеріалів (регламентів взаємодії з місцевими дозвільними органами, буклетів, довідників), у тому числі на електронних носіях (10,5 тис.грн.), журналів реєстрації заяв, бланків для суб’єктів господарювання, заяв про видачу паспортів (4,2 тис.грн.); придбання паперу для виготовлення заяв і дозвільних справ (18,2 тис.грн.), здійснення технічного супроводу пілотного проекту «Електронна система оцінки якості надання послуг у муніципальному центрі послуг м. Кривого Рогу» (50,8 тис.грн.). «Програма стратегії інноваційного розвитку електрон­ них інформаційних ресурсів і технологій на 2012-2015 роки». Відповідно до рішення міської ради від 30.12.2014 №3192 «Про затвердження розрахункового кошторису на 2015 рік витрат коштів міського бюджету для фінансування заходів Програми стратегії інноваційного розвитку електронних інформаційних ресурсів і технологій на 2012-2015 роки», з міського бюджету виділено кошти у сумі 369,0 тис.грн. Забезпечено цілодобово супровід, технічну підтримку сайту та електронної енциклопедії, в тому числі їх окремих версій для комп’ютерної мережі та сенсорних інформаційних кіосків. Виконано заходи з підтримки в актуальному стані діючих на сайті 167 електронних інформаційних ресурсів міста, структурованих за 6 розділами, 15 рубрик, 6 програмних модулів на загальну суму 289,9 тис.грн. Розширено функціональні можливості та модифіковано діючі на сайті ресурси, створено та відображено для загального користувача іншомовні версії сайту на суму 71,5 тис.грн. Надання рівного доступу громадянам та суб’єктам господарювання до електронних інформаційних ресурсів міста забезпечено у межах єдиної загальноміської довідково-інформаційної служби за допомогою сенсорних інформаційних кіосків. На технічне обслуговування 2-х сенсорних кіосків спрямовано 1,0 тис.грн. Здійснено дистанційне керування програмного забезпечення, встановленого в кіосках, що перебувають на балансовому обліку виконкому міської ради, їх технічне обслуговування на загальну суму 3,6 тис.грн. З метою популяризації порталу серед мешканців міста замовлено дизайн і виготовлення рекламної продукції: 500 стікерів із зображенням QR-коду головної сторінки порталу, його адреси та 1000 буклетів на суму 3,0 тис.грн.

«Червоний гірник» №13 (21632)

Вівторок, 23 лютого 2016 року

У 2015 році виконкомом була надана з міського бюджету субвенція: – на підтримку громадського порядку на вулицях міста Криворізькому міському управлінню Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області – 15 796,4 тис.грн. та військовій частині 3011 Національної гвардії України – 478,0 тис.грн.; – міському бюджету м. Маріуполя Донецької області на проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася 24.01.2015, в обсязі 500,0 тис.грн.; – обласному бюджету на створення і використання матеріальних резервів для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на загальну суму 80,0 тис.грн. На проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів з державного бюджету місцевому бюджету була надана субвенція на суму 8295,2 тис.грн. Відповідно до рішення міської ради від 30.12.2014 №3152 «Про міський бюджет на 2015 рік», зі змінами, в міському бюджеті передбачено кошти у сумі 67542,6 тис.грн. (по загальному фонду – 65306,7 тис.грн., спеціальному фонду – 2235,0 тис.грн.) на виконання власних та делегованих повноважень виконавчого комітету. Використано по загальному фонду 64616,5 тис.грн., з них: – оплата енергоносіїв і комунальних послуг, заробітна плата з нарахуваннями (соціально захищені видатки) на суму 49029,0 тис.грн.; – поточні видатки на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, оплату послуг (крім комунальних), відрядження та інші видатки на суму 15587,5 тис.грн. Видатки за рахунок коштів бюджету розвитку (спеціальний фонд) склали 2155,0 тис.грн. та спрямовані на придбання комп’ютерної техніки, оргтехніки, невиробничого обладнання і предметів довгострокового користування (2042,4 тис.грн.), експертну оцінку технічного стану ліфтів (3,1 тис. грн.), погашення кредиторської заборгованості станом на 01.01.2015 (109,5 тис.грн.). Видатки по коду доходу бюджету 25010300 «Плата за оренду майна бюджетних установ», спрямовані на утримання приміщень, а саме: придбання господарчих товарів, миючих засобів – 16,7 тис.грн.; сплата податків та зборів, обов’язкових платежів до бюджетів відповідно до законодавства – 3,3 тис.грн.

n Інформація управління економіки виконкому Криворізької міської ради про виконання міського бюджету за 2015 рік Відповідно до статті 28 Бюджетного кодексу України, управління економіки виконкому міськради як головний розпорядник бюджетних коштів представляє звіт про витрачання коштів міського бюджету за 2015 рік. Одержувачем коштів є комунальне підприємство «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» Криворізької міської ради. Протягом 2015 року для виконання завдань, визначених Програмами «Соціально-економічного та культурного розвитку міста Кривого Рогу на 2015 рік» та «Розвитку промислового туризму у місті Кривому Розі на 2013-2015 роки», із міського бюджету виділено коштів на загальну суму 1 589,9 тис. грн. Касові видатки загального фонду міського бюджету на оплату праці та утримання комунального підприємства «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» Криворізької міської ради за 2015 рік складають 1 584,9 тис. грн., або майже 100% від плану, з них на: – Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста Кривого Рогу – 1 413,7 тис. грн.; – Програму розвитку промислового туризму у місті Кривому Розі – 171,2 тис. грн. Протягом 2015 року управління економіки здійснювало координацію діяльності комунального підприємства «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» Криворізької міської ради, створеного з метою забезпечення сталого місцевого розвитку міста Кривого Рогу. Діяльність підприємства спрямована на реалізацію та впровадження економічних, соціальних,

культурних проектів, актуальність яких обґрунтована всебічним дослідженням потреб громади міста. За результатами роботи підприємства у 2015 році залучено близько 1 млн. грн., грантів та благодійної допомоги на реалізацію низки соціально важливих проектів, а саме: 1) проведено ІІІ Всеукраїнський форум інституцій місцевого розвитку City Development Institutions Forum (СDI) – 2015, основною темою якого стала «Підтримка розвитку малого та середнього бізнесу»; 2) для популяризації Кривого Рогу як центру промислового туризму в Україні, обміну досвідом та залучення до спів­праці представників туристичного бізнесу вперше проведено Міжнародний день екскурсовода, перший Всеукраїнський форум «Індустріальний туризм: кращі практики для ефективного розвитку територій» тощо; 3) у рамках співпраці з Німецьким консульством було проведено 2 заходи: заміна вікон на першому та другому поверхах в комунальній установі «Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів в місті Кривий Ріг» та «Арт-фестиваль сучасного мистецтва «Сплав» (2-3 жовтня 2015 року); 4) проведено виставку-фестиваль «Скарби Рудани»; 5) проведено Всеукраїнську інформаційну кампанію «Не Дай СНІДу Шанс!», а саме організовано Криворізький музичний рок-фестиваль «Не Дай СНІДу Шанс!»; 6) проведено загальноміські заходи, такі як День Європи та «ZdravoFest»;

7) у жовтні 2015 року проведено міжнародну конференцію «Велофорум». Перспективним кроком у напрямку диверсифікації економіки міста та забезпечення його промоції є реалізація Програми розвитку промислового туризму в місті Кривому Розі. На сьогодні в рамках цієї Програми розроблено 45 екскурсійних маршрутів. За 2015 рік проведено 522 екскурсії, в яких взяли участь 10 063 особи, у тому числі за методичної підтримки Інституту розвитку міста Кривого Рогу – 304 екскурсії, які відвідали 6 855 осіб, переважно мешканці Кривого Рогу – 94%, а також гості з інших регіонів країни – 5% та міжнародні туристи – 1%. Порівняно з 2014 роком загальна кількість екскурсантів зросла на 2 395 осіб, або на 31,1%. Крім того, в 2015 році запровадили унікальний туристичний продукт – екскурсії зі спуском у шахту на глибину 1350 метрів та підняттям на її копер, що здійснюються на постійній основі публічним акціонерним товариством «Криворізький залізорудний комбінат». Також слід зазначити, що прийняття та реалізація зазначеної Програми дали поштовх розвитку інших видів туризму містом, а саме започатковано веломаршрути індустріальної тематики. У 2015 році проведено 15 велоекскурсій, які відвідало 472 велотуристи.

n Інформація про стан виконання міського бюджету за 2015 рік управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому Криворізької міської ради Основні завдання управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому Криворізької міської ради – участь у реалізації державної політики, спрямованої на вирішення питань цивільного захисту населення, організації відновлювальних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, розроблення й здійснення заходів щодо підтримки готовності сил міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту до дій за призначенням у мирний час та в особливий період.

На 2015 рік рішенням Криворізької міської ради від 30.12.2014 р. №3152 «Про міський бюджет на 2015 рік» зі змінами були передбачені кошти за рахунок загального фонду міського бюджету у сумі 155 685,25 грн., з них: на оплату комунальних послуг 70 013,23 грн. та на оплату інших послуг (крім комунальних) – 85 672,02 грн. На виконання Програми поповнення і використання матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у місті на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням Криво-

різької міської ради від 30.12.2010 №124, було оплачено за шифер 8-хвильовий для поповнення матеріального резерву на суму 79944,73 грн. Управлінням у 2015 році було передано безоплатно за актом приймання-передачі матеріальних цінностей для використання з метою подолання наслідків надзвичайних ситуацій: вибуху та пожежі за адресою вул. Лермонтова, 11 та вибуху невідомого пристрою у Довгинцівському районі – скло віконне та дверні блоки – на суму 5 252,29 грн.

n Звіт про використання коштів спеціального фонду міського бюджету за 2015 рік архівним відділом виконкому Криворізької міської ради Протягом 2015 року архівний відділ виконкому міської ради здійснював свою діяльність за основними напрямками розвитку архівної справи відповідно до Правил роботи архівних установ України, з урахуванням рекомендацій Державного архіву Дніпропетровської області, плану заходів щодо реалізації Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи». При архівному відділі виконкому міської ради діє група комплектування та експертизи цінності документів (надалі – група), яка надає платні послуги громадянам та суб’єктам господарювання з використання наявних архівних документів та забезпечення їх збереженості в установах, організаціях, на підприємствах відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.05.1998 р. №639

«Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися архівними установами, що утримуються за рахунок бюджетних коштів», наказу Головного архівного управління України від 16.09.1999 р. №59 «Про затвердження Порядку надання платних послуг державними архівними установами», Наказу Державного комітету архівів України від 24.01.2001 р. №6 «Про затвердження Порядку ціноутворення на роботи (послуги), що виконуються державними архівними установами». У 2015 році надійшло коштів у сумі 227,5 тис. грн. за послуги, що надаються архівним відділом виконкому міської ради згідно з його основною діяльністю. Прийнято на зберігання документи з особового складу ліквідованих суб’єктів господарювання в кількості 2030 од. зб., упо-

рядковано на договірних засадах 1069 справ управлінської документації, 2183 справи – документів з особового складу. На платній основі було виконано 262 запити з земельних, майнових, житлових питань за документами Національного архівного фонду. Протягом року використано 300,9 тис. грн., в тому числі залишок коштів у сумі 73,4 тис. грн., що був на рахунку архівного відділу виконкому міської ради на початок звітного року, а саме: на оплату праці архівістам групи комплектування та експертизи цінності документів і нарахування на заробітну плату – 270,4 тис. грн., на погашення кредиторської заборгованості за попередній рік – 0,74 тис. грн., на покращення матеріальнотехнічної бази архівного відділу виконкому міської ради – 20,1 тис. грн., на господарські потреби – 9,66 тис. грн.


«Червоний гірник» №13 (21632)

Офіційно 13

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 23 лютого 2016 року

Уточнений план на 2015 рік

Найменування статей

ДОХОДИ ЗАГАЛЬНИЙ ФОНД Податкові надходження Місцеві податки Податок на майно, у тому числі: Земельний податок з юридичних осіб Орендна плата з юридичних осіб Земельний податок з фізичних осіб Орендна плата з фізичних осіб Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності Збір за провадження торговельної діяльності (роздрібна торгівля), сплачений фізичними особами Збір за провадження торговельної діяльності (роздрібна торгівля), сплачений юридичними особами Збір за провадження торговельної діяльності (оптова торгівля), сплачений фізичними особами Збір за провадження торговельної діяльності (ресторанне господарство), сплачений фізичними особами Збір за провадження торговельної діяльності (оптова торгівля), сплачений юридичними особами Збір за провадження торговельної діяльності (ресторанне господарство), сплачений юридичними особами Збір за провадження торговельної діяльності із придбанням пільгового торгового патенту Збір за провадження діяльності з надання платних послуг, сплачений фізичними особами Збір за провадження діяльності з надання платних послуг, сплачений юридичними особами Збір за здійснення діяльності у сфері розваг, сплачений юридичними особами Збір за здійснення діяльності у сфері розваг, сплачений фізичними особами Неподаткові надходження Адміністративні штрафи та санкції Всього власних і закріплених доходів Дотації вирівнювання, що одержуються з районних та міських (міст Києва і Севастополя, міст республіканського і обласного значення) бюджетів Інші додаткові дотації Субвенції, у тому числі: Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот) та компенсацію втрати частини доходів у зв’язку з відміною податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та відповідним збільшенням ставок акцизного податку з пального і на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькамвихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів СПЕЦІАЛЬНИЙ ФОНД Інші субвенції Власні надходження бюджетних установ Всього доходів ВИДАТКИ Державне управління, у тому числі: Органи місцевого самоврядування Освіта, у тому числі: Дитячі будинки (в т.ч. сімейного типу, прийомні сім’ї) Соціальний захист та соціальне забезпечення, у тому числі: Інші пільги ветеранам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, ветеранам праці, особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, жертвам нацистських переслідувань та реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами Допомога у зв’язку з вагітністю і пологами Допомога до досягнення дитиною трирічного віку Допомога при народженні дитини Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування Допомога на дітей одиноким матерям Тимчасова державна допомога дітям Допомога при усиновленні дитини Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям Інші видатки на соціальний захист населення Допомога на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу Організація та проведення громадських робіт Інші програми соціального захисту дітей Соціальні програми і заходи державних органів у справах молоді Соціальні програми і заходи державних органів з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Соціальні програми і заходи державних органів у справах сім’ї Територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Виплати грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги Фінансова підтримка громадських організацій інвалідів і ветеранів Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам Житлово-комунальне господарство, у тому числі: Благоустрій міст, сіл, селищ Культура і мистецтво, у тому числі: Філармонії, музичні колективи і ансамблі та інші мистецькі заклади та заходи Фізична культура і спорт, у тому числі: Проведення навчально-тренувальних зборів і змагань Утримання та навчально-тренувальна робота дитячо-юнацьких спортивних шкіл Видатки, не віднесені до основних груп Інші субвенції Проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів Всього видатків

у тому числі: заспеці- у тому числі: гальний альний бюджет розфонд фонд витку

у тому числі:

Виконано 2014 у тому числі: за рік зазаспеціальгальний ний гальний бюджет фонд фонд фонд розвитку

тис. грн. Динаміка змін показників 2015 у тому числі: року в порівнянні з 2014 роком у тому числі: заспеціспеціальальний ний фонд бюджет роз- гальний фонд фонд витку

98837,0 15109,6 15109,6 15109,6 3596,7 9632,5 303,9 1576,5 0,0 0,0 0,0

98837,0 15109,6 15109,6 15109,6 3596,7 9632,5 303,9 1576,5 0,0 0,0 0,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

99276,9 15697,3 15697,3 15697,3 3962,5 9697,7 371,6 1665,5 0,0 0,0 0,0

99276,9 15697,3 15697,3 15697,3 3962,5 9697,7 371,6 1665,5 0,0 0,0 0,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

89412,4 8633,7 8633,7 7830,7 1393,0 5440,0 153,2 844,5 803,0 259,6 362,0

89412,4 8633,7 8633,7 7830,7 1393,0 5440,0 153,2 844,5 803,0 259,6 362,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

9864,5 7063,6 7063,6 7866,6 2569,5 4257,7 218,4 821,0 -803,0 -259,6 -362,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

0,0 0,0

0,0 0,0

0,0 0,0

0,0 0,0

0,0 0,0

0,0 0,0

0,0 0,0

0,0 0,0

3,2 89,3

3,2 89,3

0,0 0,0

0,0 0,0

-3,2 -89,3

0,0 0,0

0,0 0,0

0,0 0,0

0,0 0,0

0,0 0,0

0,0 0,0

0,0 0,0

0,0 0,0

0,0 0,0

48,0 33,0

48,0 33,0

0,0 0,0

0,0 0,0

-48,0 -33,0

0,0 0,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 21,0 21,0 15130,6 0,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 21,0 21,0 15130,6 0,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 32,3 32,3 15729,6 0,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 32,3 32,3 15729,6 0,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

0,1 2,9 4,7 -3,5 3,7 22,7 22,7 8656,4 9017,8

0,1 2,9 4,7 -3,5 3,7 22,7 22,7 8656,4 9017,8

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

-0,1 -2,9 -4,7 3,5 -3,7 9,6 9,6 7073,2 -9017,8

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

3956,3 3956,3 0,0 79750,1 79750,1 0,0 77603,9 77603,9 0,0

0,0 0,0 0,0

3956,3 3956,3 0,0 79591,0 79591,0 0,0 77603,9 77603,9 0,0

0,0 0,0 0,0

0,0 0,0 0,0 71738,2 71738,2 0,0 70883,4 70883,4 0,0

0,0 0,0 0,0

3956,3 0,0 7852,8 0,0 6720,5 0,0

124,5

124,5

0,0

0,0

124,5

124,5

0,0

0,0

47,7

47,7

0,0

0,0

76,8

0,0

780,6

780,6

0,0

0,0

772,6

772,6

0,0

0,0

807,1

807,1

0,0

0,0

-34,5

0,0

1241,1

1241,1

0,0

0,0

1090,0

1090,0

0,0

0,0

0,0

0,0

0,0

0,0

1090,0

0,0

473,1 0,0 473,1 99310,1

0,0 0,0 0,0 98837,0

473,1 0,0 473,1 473,1

0,0 0,0 0,0 0,0

506,8 0,0 506,8 99783,7

0,0 0,0 0,0 99276,9

506,8 0,0 506,8 506,8

0,0 0,0 0,0 0,0

441,6 100,0 341,6 89854,0

0,0 0,0 0,0 89412,4

441,6 100,0 341,6 441,6

100,0 100,0 0,0 100,0

0,0 0,0 0,0 9864,5

65,2 -100,0 165,2 65,2

10981,4 10981,4 780,6 780,6 84944,7 124,5

10457,7 10457,7 780,6 780,6 84079,8 0,0

523,7 523,7 0,0 0,0 864,9 124,5

515,8 515,8 0,0 0,0 376,9 124,5

10934,8 10934,8 772,6 772,6 84869,0 124,5

10411,6 10411,6 772,6 772,6 84011,7 0,0

523,2 523,2 0,0 0,0 857,3 124,5

515,3 515,3 0,0 0,0 372,2 124,5

9426,4 9426,4 807,1 807,1 76935,8 47,7

9151,8 9151,8 807,1 807,1 76385,8 0,0

274,6 274,6 0,0 0,0 550,0 47,7

256,8 256,8 0,0 0,0 263,5 47,7

1259,8 1259,8 -34,5 -34,5 7625,9 0,0

248,6 248,6 0,0 0,0 307,3 76,8

633,2 701,0 44538,1 3128,3 7572,7 816,8 212,4 7683,5 406,8 1791,7 0,0 20,2 8,3 1,0

633,2 701,0 44538,1 3128,3 7572,7 816,8 212,4 7683,5 406,8 1791,7 0,0 20,2 8,3 1,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

633,2 701,0 44538,1 3128,3 7572,7 816,8 212,4 7683,5 400,6 1791,7 0,0 20,2 8,3 1,0

633,2 701,0 44538,1 3128,3 7572,7 816,8 212,4 7683,5 400,6 1791,7 0,0 20,2 8,3 1,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

742,4 4209,3 40808,7 3293,7 6824,2 756,3 202,8 4407,3 318,6 0,0 0,0 26,8 18,3 0,0

742,4 4209,3 40808,7 3293,7 6824,2 756,3 202,8 4407,3 318,6 0,0 0,0 26,8 18,3 0,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

-109,2 -3508,3 3729,4 -165,4 748,5 60,5 9,6 3276,2 82,0 1791,7 0,0 -6,6 -10,0 1,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

3,5 6505,8 270,7

3,5 5765,4 270,7

0,0 740,4 0,0

0,0 252,4 0,0

2,7 6437,1 270,7

2,7 5704,3 270,7

0,0 732,8 0,0

0,0 247,7 0,0

10,5 5417,2 210,6

10,5 4914,9 210,6

0,0 502,3 0,0

0,0 215,8 0,0

-7,8 789,4 60,1

0,0 230,5 0,0

0,0 10526,2 40,0 40,0 112,1 112,1 3260,4 20,0 3240,4 1241,1 0,0 1241,1 101360,3

0,0 10526,2 40,0 40,0 97,0 97,0 3105,1 20,0 3085,1 1241,1 0,0 1241,1 99801,3

0,0 0,0 0,0 0,0 15,1 15,1 155,3 0,0 155,3 0,0 0,0 0,0 1559,0

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 99,2 0,0 99,2 0,0 0,0 0,0 991,9

0,0 10526,2 40,0 40,0 94,0 94,0 2833,5 20,0 2813,5 1090,0 0,0 1090,0 100633,9

0,0 10526,2 40,0 40,0 82,0 82,0 2684,6 20,0 2664,6 1090,0 0,0 1090,0 99092,5

0,0 0,0 0,0 0,0 12,0 12,0 148,9 0,0 148,9 0,0 0,0 0,0 1541,4

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 99,2 0,0 99,2 0,0 0,0 0,0 986,7

2,7 9638,7 36,3 36,3 149,6 149,6 2243,0 22,8 2220,2 390,5 390,5 0,0 89988,7

2,7 9638,7 36,3 36,3 75,3 75,3 2151,5 22,8 2128,7 0,0 0,0 0,0 88607,8

0,0 0,0 0,0 0,0 74,3 74,3 91,5 0,0 91,5 390,5 390,5 0,0 1380,9

0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 66,3 0,0 66,3 390,5 390,5 0,0 977,1

-2,7 887,5 3,7 3,7 6,7 6,7 533,1 -2,8 535,9 1090,0 0,0 1090,0 10484,7

0,0 0,0 0,0 0,0 -62,3 -62,3 57,4 0,0 57,4 -390,5 -390,5 0,0 160,5

Інформація про виконання районного у місті бюджету за 2015 рік До доходної частини бюджету Центрально-Міського району за 2015 рік надійшло фінансових ресурсів у сумі 99783,7 тис. грн., або 100,5% від плану, у тому числі до загального фонду – 99276,9 тис. грн., спеціального фонду – 506,8 тис. грн. Планові показники перевиконані на 473,6

Виконано за 2015 рік

Інформація про виконання районного у місті бюджету по Центрально-Міському району за 2015 рік

тис. грн. Порівняно з 2014 роком надходження зросли на 9929,7 тис. грн., або на 11,1%, за рахунок збільшення нормативу відрахувань по платі за землю та обсягів субвенцій з державного бюджету. Від власних та закріплених доходів до районного у

місті бюджету надійшло 15729,6 тис. грн., або 104,0% від плану. Видатки районного у місті бюджету за 2015 рік склали 100633,9 тис. грн. при плані 101360,3 тис. грн., або 99,3%, у тому числі по загальному фонду – 99092,5 тис. грн., спеці-

альному фонду – 1541,4 тис. грн., з них за рахунок бюджету розвитку – 986,7 тис. грн. В порівнянні з аналогічним періодом 2014 року видатків проведено на 10645,2 тис. грн. більше, що пов’язано з підвищенням рівня мінімальної заробітної плати, тарифів (Закінчення на 14 стор.)


14 Офіційно (Закінчення. Початок на 13 стор.) на оплату енергоносіїв, збільшенням кількості одержувачів державних соціальних допомог. 97,2% отриманих коштів по загальному фонду, або 96290,7 тис. грн., у 2015 році було спрямовано на вирішення питань соціальної сфери, зокрема на: – оплату праці з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери у сумі 16076,8 тис. грн., що на 2275,3 тис. грн. більше, ніж у 2014 році; – оплату енергоносіїв – 1158,1 тис. грн., що на 326,4 тис. грн. більше, ніж у 2014 році; – придбання медикаментів та продуктів харчування – 101,7 тис. грн., що на 14,4 тис. грн. більше, ніж у минулому році; – інші виплати населенню – 78954,1 тис. грн., що на 6762,5 тис. грн. більше, ніж у 2014 році. 2,8% отриманих коштів по загальному фонду, або 2801,8 тис. грн., у 2015 році було спрямовано на: – придбання канцелярських та господарських товарів, бланків, паперу, запасних частин, підписку періодичних видань – 346,7 тис. грн.; – придбання подарунків, призів, квітів для проведення заходів, передбачених районними програмами, – 101,0 тис. грн.; – оплату послуг зв’язку та Інтернету, транспортні послуги, поточний ремонт оргтехніки, заправку картриджів, інших послуг – 1129,2 тис. грн.; – видатки на відрядження – 64,2 тис. грн.; – проведення виборів депутатів місцевих рад та міського голови – 1081,8 тис. грн.; – проведення громадських робіт – 40,0 тис. грн.; – навчання працівників бюджетних установ – 1,0 тис. грн.; – інші поточні видатки – 37,9 тис. грн. (оплата податків, судового збору). Станом на 01.01.2016 кредиторська заборгованість по районному у місті бюджету відсутня, дебіторська заборгованість складає 36,7 тис. грн. (14,0 тис. грн. – підписка періодичних видань на 2016 рік; 21,7 тис. грн. – по державних соціальних допомогах, у зв’язку з виявленням випадків приховування інформації одержувачами допомог; 1,0 тис. грн. – по виплаті грошової компенсації за надані соціальні послуги, у зв’язку зі смертю одержувачів послуг). На утримання бюджетних установ, які фінансуються з районного у місті бюджету, спрямовано 18780,5 тис. грн., що на 2585,1 тис. грн. більше, ніж у 2014 році, у тому числі на: – виконком Центрально-Міської районної у місті ради – 10411,6 тис. грн.; – КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Центрально-Міському районі» – 5704,3 тис. грн.;

«Червоний гірник» №13 (21632)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 23 лютого 2016 року

– КПНЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа №3» – хисту дітей виділено 20,2 тис. грн., що на 6,6 тис. грн. менше, ніж у 2014 році. Кошти спрямовано на: 2664,6 тис. грн. – забезпечення харчуванням дітей, які опинились у Соціальний захист населення складних життєвих обставинах, в період літніх канікул – На виконання Програми соціального захисту мешкан- 11,0 тис. грн. Харчуванням були забезпечені 73 дитини, ців Центрально-Міського району на 2015 рік з районного вартість харчування на одну дитину в день склала 16,00 у місті бюджету було виділено 440,6 тис. грн., що на 83,0 грн.; – перевезення дітей пільгових категорій на оздоровтис. грн. більше, ніж у минулорічному періоді. Вказані кошти лення та відпочинок – 7,2 тис. грн. Здійснено перевезення спрямовано на: – матеріальну допомогу 240 малозабезпеченим меш- 23 дітей району; – проведення акції для дітей, які опинились у складних канцям району, що опинилися у скрутному становищі. Видатки склали 55,8 тис. грн., середній розмір допомоги життєвих обставинах, – 2,0 тис. грн. За рахунок запланованих коштів були придбані 40 канцелярських наборів для – 230,00 грн.; – допомогу на поховання ніде не працюючих громадян, дітей. яку отримала 81 особа. Видатки склали 27,3 тис. грн., серед- Фізична культура і спорт ній розмір допомоги – 337,60 грн.; У рамках реалізації Програми розвитку фізичної куль– допомогу 10 онкохворим дітям. Сума компенсації за звітний період склала 32,4 тис. грн., розмір допомоги – тури і спорту в районі виділено фінансових ресурсів у сумі 20,0 тис. грн., які спрямовані на проведення 9 спортивно300,00 грн. щомісячно; – винагороди та заохочення 869 особам за рішеннями масових заходів та змагань. У порівнянні з 2014 роком, виконкому районної у місті ради на загальну суму 158,7 тис. коштів виділено на 2,8 тис. грн. менше. За рахунок запланованих коштів були придбанні цінні призи та сувеніри грн.; – придбання подарунка для привітання 1 громадянина учасникам змагань, грамоти, кубки та медалі. району зі сторічним ювілеєм – 0,3 тис. грн.; – адресну допомогу на придбання другої тонни твердого Культура На реалізацію заходів, передбачених Програмою розпалива 144 особам, які відповідно до чинного законодавства мають право на 50% знижку його вартості, на суму 99,2 витку культури і мистецтва у районі на 2015 рік, з районного у місті бюджету виділено 82,0 тис. грн., що на 6,7 тис. тис. грн.; – адресну допомогу на придбання другого балона скра- грн. більше в порівнянні з минулим роком. У 2015 році копленого газу 83 особам, які відповідно до чинного законо- шти загального фонду були спрямовані на: – проведення 8 заходів на суму 52,0 тис. грн. Протядавства мають право на знижку його вартості, на суму 8,2 гом 2015 року у культурно-масових заходах району взяли тис. грн.; – придбання новорічних подарунків та призів для дітей- участь 34300 осіб; – виплату грошової винагороди 69 переможцям оглядуінвалідів району на суму 17,4 тис. грн.; – фінансування видатків на проведення громадських конкурсу з благоустрою міста, присвяченого Дню незалежробіт для осіб, які перебувають на обліку в Криворізькому ності України, – 15,0 тис. грн.; – відзначення та заохочення кращих працівників заміському центрі зайнятості, на суму 40,0 тис. грн. Роботи проводились по благоустрою та озелененню території ра- кладів, підприємств, установ, організацій району, з нагоди йону за участю КП «Сансервіс», до виконання яких у 2015 державних, професійних свят, пам’ятних та ювілейних дат, учасників конкурсів, фестивалів, концертів – 15,0 тис. грн. році було залучено 30 осіб; За рахунок запланованих коштів були придбанні пода– оплату банківського та касового обслуговування – 1,3 рунки, квіти, корзини з квітами, композиції з кульок, хлотис. грн. На здійснення заходів, передбачених Програмою реалі- павки, дипломи, грамоти. зації молодіжної та сімейної політики у районі, з районного у місті бюджету виділено 12,0 тис. грн., що на 16,8 тис. Спеціальний фонд (бюджет розвитку) грн. менше, в порівнянні з 2014 роком. У 2015 році проЗ метою реалізації Програми соціально-економічного ведено 12 заходів. За рахунок запланованих коштів були розвитку району на 2015 рік, зі спеціального фонду районпридбані подарунки учасникам заходів. ного у місті бюджету було виділено 986,7 тис. грн., що на 9,6 На виконання Програми соціального та правового за- тис. грн. більше в порівнянні з минулим роком.

Кошти спрямовано на: – погашення кредиторської заборгованості, яка виникла станом на 01.01.2015, у сумі 18,7 тис. грн. по капітальному ремонту власних житлових будинків та квартир інвалідів війни; – придбання 17 велосипедів для КПНЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа №3» – 94,2 тис. грн.; – проведення 2 капітальних ремонтів власних житлових будинків інвалідам війни за рахунок субвенції з державного бюджету – 105,8 тис. грн.; – придбання 4 комплектів комп’ютерної техніки для управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради – 51,4 тис. грн.; – проведення капітального ремонту по заміні вікон в будівлях виконкому районної у місті ради – 463,9 тис. грн. та КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Центрально-Міському районі» – 247,7 тис. грн.; – виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення капітального ремонту по заміні вікон в ігровій спортивній залі КПНЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа №3» – 5,0 тис. грн. Відповідно до ст. 118 Бюджетного кодексу України фінансовий відділ виконкому Центрально-Міської районної у місті ради повідомляє, що згідно з затвердженим графіком перевірок у 2015 році проводились перевірки в бюджетних установах району, які фінансуються з міського та районного у місті бюджетів. У ході проведених перевірок розглядалися питання використання бюджетних коштів на виплату заробітної плати, оплату енергоносіїв, проведення харчування пільгових категорій учнів у школах; відпрацювання робочого часу, наповнення груп і гуртків у дитячих дошкільних та позашкільних навчальних закладах району; правильності складання та затвердження кошторисів. В ході здійснення перевірок встановлені випадки невиплати заробітної плати мобілізованому працівнику у сумі 1,6 тис. грн., порушення термінів виплати заробітної плати за час відпустки, що призвело до недоплати заробітної плати у сумі 0,8 тис. грн. Виявлені порушення усунуті в повному обсязі. Відповідно до вимог ст. 28 Бюджетного кодексу України, 2 березня 2016 року о 13.00 у приміщенні виконкому Центрально-Міської районної у місті ради (зал засідань, І поверх) за адресою: вул. Леніна, буд. 27 відбудеться публічне представлення звіту про виконання районного у місті бюджету за 2015 рік. Для участі в обговоренні даного питання запрошуються представники засобів масової інформації та громадськості.

УВАГА! На публічне ознайомлення (оприлюднення) виноситься Звіт про базове відстеження результативності дії регуляторного акта – рішення міської ради від 24.06.2015 №3713 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі», який затверджено постійними комісіями міської ради з питань комунального господарства, транспорту та зв’язку, планування бюджету та економіки 19 лютого 2016 року.

Звіт про базове відстеження результативності дії регуляторного акта – рішення міської ради від 24.06.2015 №3713 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» 1. Назва регуляторного акта, результативність якого відстежується: рішення Криворізької міської ради 24.06.2015 №3713 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі». 2. Назва виконавця заходів з відстеження: відділ транспорту і зв’язку та фінансове управління виконкому міської ради. 3. Строк виконання заходів із відстеження: з 25.12.2015 по 25.01.2016. 4. Цілі прийняття регуляторного акта: рішення Криворізької міської ради від 24.06.2015 №3713 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» прийнято з метою затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі та впровадження порядку сплати збору за місця для паркування транспортних засобів. 5. Тип відстеження: базове. 6. Методи одержання результатів відстеження регуляторного акта. Відстеження результативності дії регуляторного акта здійснюється на підставі статистичних даних і проводиться за такі періоди: – базовий період відстеження з 25.06.2015 до 25.12.2015; – аналогічний період у попередньому році з 25.06.2014 до 25.12.2014; – попередній період з 25.12.2014 до 25.06.2015. 7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних. Очікувана результативність дії регуляторного акта – рішення міської ради від 24.06.2015 №3713 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» відстежується через здійснення моніторингу статистичних даних за такими кількісними показниками, як: – сталість або збільшення кількості місць паркування та суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у сфері надання послуг з паркування; – збільшення розміру надходжень від сплати збору за місця для паркування транспортних засобів; та якісними показниками: – забезпечення умов щодо захисту власників автотранспорту від необґрунтованого збільшення цін на надання послуг з паркування; – покращення естетичного вигляду та благоустрою міста; – підвищення відповідальності суб’єктів господарювання – операторів за якість послуг перед споживачами. Засобами одержання вищезазначених даних є: статистичні показники кількості місць паркування та операторів – суб’єктів господарювання, які відповідно до вказаного рішення здійснюють діяльність з надання послуг у сфері паркування; моніторинг розміру надходжень до бюджетів районних у місті рад від сплати збору за місця для паркування транспортних засобів; контроль за виконанням операторами паркування умов договорів з надання права влаштування та експлуатації майданчика для платного паркування, зокрема, в частині вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування; результати опитування громадян на веб-сайті виконкому Криворізької міської ради в мережі Інтернет щодо улаштування місць паркування у місті Кривому Розі; вивчення шляхів та методів організації і влаштування майданчиків для платного паркування на відповідність до вимог чинного законодавства України. Також організація належного контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері благоустрою, Правил дорожнього руху та цього Положення здійснюється уповноваженими представниками виконкому міської ради, виконкомів районних у місті рад, сектором (патрульної поліції) Криворізького відділу поліції головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області й іншими уповноваженими органами згідно з чинним законодавством України. При вивченні показника благоустрою місць паркування й покращення естетичного вигляду міста ураховується наявність вхідних листів від вищезазначених органів щодо необхідності усунення недоліків на місцях паркування. Очікуваними вигодами внаслідок подальшої дії рішення є: – у сфері інтересів територіальної громади міста: – благоустрій місць для паркування на території міста, покращення естетичного вигляду міста за рахунок коштів, отриманих від функціонування місць паркування; – зручність для користувачів у паркуванні транспортних засобів, збільшення пропускної спроможності проїжджих частин; – у сфері інтересів суб’єктів господарювання: – можливість узяти участь у конкурсі з визначення суб’єкта господарювання для надання права влаштування та експлуатації майданчика для платного паркування та проваджувати діяльність у сфері надання послуг паркування; – спрощення для оператора паркування процедури підготовки документів, необхідних для влаштування відведеного майданчика для паркування; – у сфері інтересів органів місцевого самоврядування: – сталі надходження коштів до бюджетів районних у місті рад від сплати

збору за місця для паркування транспортних засобів; – збереження контролю за розвитком та функціонуванням місць паркування. Відповідно до статті 68 Бюджетного кодексу України склад доходів та видатків бюджетів районів у містах (у разі їх створення) визначається міською радою відповідно до повноважень, переданих районним у містах радам. На виконання зазначеної законодавчої норми, пунктом 18 рішення міської ради від 24.12.2015 №17 «Про міський бюджет на 2016 рік» збір за місця для паркування транспортних засобів зараховується до загальних фондів районних у місті рад. Згідно з вищевикладеним, норму аналізу регуляторного впливу до вказаного рішення, що передбачала надходження зазначеного збору до бюджету міста, змінено. 8. Кількісні та якісні значення показників результативності дії регуляторного акта: Періоди аналогічний попередній базовий Показник 25.06.2014 – 25.12.2014 – 25.06.2015 – 25.12.2014 25.06.2015 25.12.2015 Порівняльний аналіз кількісних показників Збільшення розміру У грудні 2014 року змінами у Бюджетному закононадходжень до бю- давстві України збір за місця для паркування транджетів районних у спортних засобів було виключено із складу доходів місті рад від збору за місцевих бюджетів, у зв’язку з чим з діючого на той час місця для паркування рішення від 26.01.2011 № 157 «Про затвердження Потранспортних засобів, ложення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» виключено розділ 6, що стосувався тис. грн./міс. збору за місця для паркування транспортних засобів (рішення міської ради від 30.12.2014 №3158). Згодом відбулися чергові зміни до Бюджетного кодексу України (Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо уточнення та приведення окремих положень у відповідність із нормами діючого законодавства» від 15.01.2015 №118-VIII), яким це джерело було поновлено у складі надходжень місцевих бюджетів. У зв’язку з чим виникла необхідність у розробці регуляторного акта, що відстежується. Відповідно до вимог підпункту 12.3.4 статті 12 Податкового кодексу України, рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). Виконуючи вказану законодавчу норму, рішенням міської ради від 24.06.2015 №3713 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» регламентовано застосування збору за місця для паркування транспортних засобів з 01.01.2016. Виходячи з вищевикладеного, у зв’язку з тим, що збір за місця для паркування транспортних засобів не застосовувався з 30.12.2014 по 01.01.2016, здійснення порівняння обсягу надходжень до бюджетів районних у місті рад від його сплати пропонуємо розпочати під час повторного відстеження результативності дії рішення Сталість або збільшення кількості місць паркування, од. Сталість або збільшення кількості суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у сфері надання послуг з паркування, од.

1

1

3

1

1

2

Відповідно до рішень міської ради від 26.08.2015 №3867 «Про затвердження переліку земельних ділянок для влаштування спеціально обладнаних майданчиків для паркування», 21.10.2015 №4036 «Про затвердження земельної ділянки для влаштування спеціально обладнаного майданчика для паркування» 25.09.2015 та 02.12.2015 відбулися конкурси з надання суб’єкту господарювання права влаштування та експлуатації майданчиків для платного паркування в Центрально-Міському районі на пр-ті Карла Маркса між будинками 54 та 58, площею 1 512 м² на 50 машино-місць, між будинками 12 і 14, площею 1 513 м² на 55 машино-місць. Оператором на вказаних майданчиках для платного паркування визначено комунальне підприємство «Парковка та реклама», з яким укладено відповідні договори. Експлуатація вказаних майданчиків для платного паркування розпочнеться після здійснення заходів з їх організації та улаштування. Згідно з вищевикладеним можна зробити висновок, що ухвалення даного рішення міської ради дозволило розширити мережу майданчиків для платного паркування та збільшити кількість суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у сфері надання послуг з паркування Порівняльний аналіз якісних показників, бали* Забезпечення власників автотранспорту від необґрунтованого 4 4 5 збільшення цін на надання послуг з паркування Згідно зі статтею 522 Закону України «Про дорожній рух» під час розміщення транспортних засобів на майданчику для платного паркування особи, які розміщують транспортні засоби на майданчику для паркування, сплачують вартість послуг з користування майданчиками для платного паркування за кожну годину паркування згідно з тарифом, встановленим органом місцевого самоврядування відповідно до порядку формування цих тарифів, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Пунктом 33 Постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2010 року №258 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів» передбачено, що за певних умов тариф на паркування може бути скоригований, проте така зміна вартості паркування здійснюється шляхом ухвалення рішення виконкому міської ради на підставі розрахунків, наданих оператором паркування Забезпечення захисту естетичних потреб 4 4 5 громадян Обладнання майданчика для платного паркування (відведеного або спеціально обладнаного) здійснюється відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року №1342 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів». Вказаною постановою і цим регуляторним актом передбачено, що оператор влаштовує майданчик для платного паркування перед початком його експлуатації, а саме: упроваджується схема організації дорожнього руху, відображена на схематичному визначенні території майданчика для платного паркування на топографічній основі М 1:500, встановлюються автоматичні в'їзні та виїзні термінали, наноситься розмітка та встановлюються необхідні дорожні знаки, розміщуються контрольно-пропуск­ ний пункт, приміщення для обслуговуючого персоналу, інформаційні стенди тощо, забезпечується санітарний стан, згідно з Державними санітарними нормами. Таким чином, в результаті облаштування майданчиків для платного паркування підвищується рівень благоустрою міста, що позитивно впливає на забезпечення захисту естетичних потреб громадян Підвищення відповідальності суб’єктів господарювання – 4 5 5 операторів, які надають послуги з паркування, за якість послуг перед споживачами В умовах розвитку ринкової економіки можна зробити висновок, що оператори паркування в першу чергу зацікавлені в наданні споживачам якісних послуг, адже це сприятиме збільшенню кількості користувачів майданчиків для паркування та прибутку суб’єкта господарювання від здійснення своєї діяльності. *З метою здійснення оцінювання якісних показників проведені консультації з представниками громадських організацій та міської галузевої ради з питань діяльності у сфері транспорту

(Закінчення на 15 стор.)


«Червоний гірник» №13 (21632) (Закінчення. Початок на 14 стор.)

і зв’язку (Карамушка О.В. – голова громадської організації «Криворізька спілка водіїв», член міської галузевої ради з питань діяльності у сфері транспорту і зв’язку та конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів автомобільним транспортом; Чуйко А.А. – голова правління громадської організації «Криворізька асоціація власників транспортних засобів»), також для вивчення питання доцільності улаштування у м. Кривому Розі майданчиків для платного паркування, було проведено соціологічне опитування з використанням Інтернет-ресурсу (інтерактивне опитування пройшло на офіційній веб-сторінці виконкому Криворізької міської ради в мережі Інтернет без адресної реєстрації), у якому взяли участь 741 респондент. 55% опитуваних вважають за доцільне улаштування платних місць паркування, 37% – що у нашому місті вистачає вільних місць для паркування, адже транспортний потік не порівняти з деякими містами обласного значення. Оцінка здійснена за 6-бальною системою, за якою 6 балів – досягнуто у високій мірі результат якісного показника, 5 балів – досягнуто на 100% результату якісного показника, 4 бали – до-

сягнуто на 75% результату якісного показника, 3 бали – досягнуто на 50% результату якісного показника, 2 бали – досягнуто на 25% результату якісного показника, 1 бал – практично не досягнуто.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей. Рішення міської ради 24.06.2015 №3713 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» – регуляторний акт, який розроблено згідно з нормами чинного законодавства України. З прийняттям цього регуляторного акта в місті були створені сприятливі умови для розвитку мережі місць паркування, упровадження сучасних методів їх організації, покращення естетичного вигляду, підвищення безпеки дорожнього руху та запроваджено сплату збору за паркування транспортних засобів.

С 1 марта 2016 года в Украине – новые тарифы на электроэнергию В соответствии с Постановлением НКРЭКУ № 220 с 1 марта 2016 года в Украине пройдет третий этап повышения тарифов на электроэнергию для населения. Новые тарифы будут действовать для всех областей Украины и применяются всеми энергопоставляющими компаниями для расчетов с населением.

Стоимость электроэнергии для населения, в том числе и для клиентов с электроплитами, с 1 марта 2016 года будет составлять: n в городе до 100 кВт*ч  (в селе до 150 кВт*ч) – 0,57 грн./кВт*ч; n от 100 до 600 кВт*ч (в селе от 150-600) – 0,99 грн./кВт*ч; n свыше 600 кВт*ч – 1,56 грн./кВт*ч. В отопительный период до 30 апреля 2016 года для населения, проживающего в многоквартирных домах, не газифицированных природным газом и в которых отсутствуют или не функционируют системы централизированного теплоснабжения, в том числе и в сельской местности (в пределах 3600 кВт*час/ месяц), общежитиях, а также для многодетных, приемных семей, детских домов семейного типа, установлены тарифы на самом низком уровне 0,57 грн./кВт*ч. Все этапы повышения тарифов в 2015-2017 годах в удобных графиках размещены на сайте энергокомпании doe.com.ua При оплате за электроэнергию через «Личный кабинет бытового клиента», что на сайте ДТЭК Днепрооблэнерго doe.com.ua, новые тарифы будут применяться автоматически – клиентам не нужно самостоятельно делать расчет. ДТЭК Днепрооблэнерго напоминает своим клиентам о возможности воспользоваться преимуществами, которые позволяют законно уменьшить платежи за электроэнергию, перейдя на активное ис-

пользование электроэнергии в ночное время. Для этого энергокомпания рекомендует устанавливать зонные приборы учета, которые будут автоматически применять разный тариф в зависимости от времени суток и позволят экономить до 50% на стоимости электроэнергии. Уже больше 36 тысяч жителей Днепропетровской области установили многозонные счетчики и пользуются данным преимуществом. Напомним, Постановление №220, которое было принято НКРЭКУ 26 февраля 2015 года и вступило в силу после регистрации в Министерстве юстиции Украины 2 марта 2015 года, предусматривает повышение тарифов на электроэнергию для населения в пять этапов на протяжении двух лет. Первые два этапа прошли с 1 апреля и 1 сентября 2015 года соответсвенно. Следующие три этапа запланированы на 1 марта 2016 года, 1 сентября 2016 года и 1 марта 2017 года. По данным НКРЭКУ экономически обоснованный уровень тарифа для населения по состоянию на 1 января 2016 года составляет 1,944 грн./кВт*ч (с НДС).

Подяка!

Спасибо за жизнь!

Лет 12 тому в Куяльнике после УЗИ мне поставили диагноз: «Аневризма аорты» (что это и последствия – читай «Колымские рассказы» Шаламова В.Т.). И, как одесситы, рекомендовали: «Теперь твоя максимальная физическая нагрузка – перекладывание на даче одного помидора из ящика в ящик». Конечно, очень скоро я об этой рекомендации забыл. Выполнял тяжелую физическую работу, круглогодично ходил по утрам на стадион. На стадионе, кроме обычных упражнений, я делал силовые упражнения на перекладине, брусьях и шведской стенке. И вот утром 8 января после уборки мокрого снега от гаража мне стало плохо – появилась все усиливающаяся резкая боль внизу живота. Все кончилось «тысячкой», где мне сделали операцию в отделении «Сердечно-сосудистая хирургия». Как мне потом рассказали близкие, делал операцию заведующий Давыденко Александр Викторович, а также сказали, что их перед операцией предупредили: «Вероятность положительного исхода в моем возрасте (76 лет) не более 5%», тем более с зафиксированным перед операцией кровяным давлением 60/30. Я сразу же пришел к выводу, что мне повезло – операцию мне делал хирург высочайшей квалификации. Однако понаблюдав за действиями Александра Викторовича в реанимации и в обычной палате и присмотревшись к работе медперсонала, понял, что ошибся в оценке его профессиональных качеств: Александр Викторович не только талантливый врач, но и отличный организатор и руководитель. Медперсонал отделения выше всяких похвал – квалифицированный, вежливый, внимательный. В палатах 3-4 раза в сутки делают влажную уборку. И даже при минимальных затратах на приготовление еда в столовой съедобная. Что я могу сказать в заключение: «Александр Викторович и подопечный Вам медперсонал – огромное спасибо за жизнь!!!». Хижняк В.Я.

«Дніпрообленерго» повідомляє про відключення електропостачання

Шановні мешканці та підприємці міста Кривого Рогу! Протягом березня 2016 року з метою підвищення надійності електропостачання, якості обслуговування споживачів будуть виконуватися планові роботи з обслуговування Криворізьких міських електричних мереж ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» з відключенням електропостачання в терміни з 07.03.2016 по 11.03.2016 (з 9.00 до 17.00) за адресами: вул. Тютюнника, 2-62, 1-51, Діккенса, 19-29, 40-48, Хайфон- магазини, Вiддiл освіти виконавчого комітету Тернiвської раська, 8-30, 1-27, Трубецького, 2-46, 1-51, Погребняка, 15-21, йонної ради м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл., ПП «ЕХІВчителів, 2-6, Ньютона, 18-30, Перекопська, 1-9, Цини, 2, 6, НАЦЕЯ», ФОП Буравльов Олег Володимирович, ПП Серенович 8, 12, Комуністична, 15, 17, 17а, 19, 19а, 19б, 19в, Каховська, Анатолій Іванович, ПП «Інформа-Тел», УДППЗ «Укрпошта», ПАТ 28-34, РОВД, котельня пожежної частини, Джека Лондона, 2, «Криворізький залізорудний комбінат», КП «Міський тролей2а-60, 88, 109, 1-57, Каховська, 13, 15, 17, Партизанська, 20- бус», Криворізька міська державна лікарня ветеринарної ме24, 22а, 24а, Смольна, 1-93, 2-98, Партизанська, 1-79, 2-18, 26- дицини, КП «Житлово-експлуатаційна організація №14», ФОП 68, Смольна, 61а, Каховська, 1-11, Садовського, 15а, 12-18, 2, Нікончук Олександр Михайлович, ТОВ «Iнтермед», ФОП ПоСолов’їна, 1-51, 2-56, 20, 20а, Старицького, 2-22, 3, 5а, Жукова, льовий Віталій Володимирович, ПП Бойко Валентина Iванiвна, 1-53, 2-46, 16а, 18а, пров. Піонерський, 10-14, 7-13, вул. Вахру- ФОП Сюсько Володимир Миколайович, ТОВ «Домофон-КС», шева, 9, 10, 20, 21, 22, 23, СШ №89, Скляра, 2-26, 1-17, Вільна, ПАТ «Київстар», ПАТ «Державний Ощадний банк України», 2-64, 1-31, Бердянська, 2-16, 1-45, ремонт автоскла, Серафимо- вул. Грицевця, Щорса, ТОВ «Господарник», Дочірнє підпривича, 163-229, 228-338, 340/2, 340/1, 1-374, 231-247, 215а-219а, ємство «Овація» ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний 225а-231а, 231б, Тупикова, 8, 2-92, 3-33, Хохломська, 2-10, комбінат», ПАТ «Перший Український міжнародний банк», 1-15, 12, н/д, Грозненська, 115а, 119, Світлогірська, 105, ма- ФОП Андрюшко Артем Костянтинович, ПП «Претчер», ФОП газин, гараж, Баха, 37-79, 40-86, Сормівська, 63-119, 70-120, Письменська Наталія Яківна, ФОП Юрчук Андрій Іванович, 40-річчя Жовтня, 83-145, 70-108, Пензенська, 120-138, 140а, Релігійна громада Святої Великомучениці Варвари Парафії 140б, 140-184, 93-165, 95а, Північнодвінська, 10-28, 34-40, Криворізької єпархії Української православної церкви в м. 7-15, Сухумська, 20-50, 50а, 52, 17-47, 49а, 51, 51а, 53а, Ча- Кривому Розі, ТОВ «Керуюча компанія «ДОМ.КОМ», вул. Муплигіна, 63-91, 68-96, Ковровська, 65-103, 64-100, Південна, зична, Азізбекова, Вiддiл освіти виконавчого комітету Жов46-89, 54-114, Щоголєва, 51-103, 48-96, Шепетівська, 110- тневої районної ради м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл., 121, 114-122, Промислова, 29-71, 26-48, Подбєльського, 17, 20, КП «Криворізький академічний міський театр музично-плас25-27, Управління ПФУ в Саксаганському р-ні Подбєльського, тичних мистецтв «Академія руху», ПП Олійник Сергій Олего17а, світлофор перех. 200-річчя Кривого Рогу – м-н Ювілей- вич, ПП Ковальчук Людмила Вiталiївна, ПП Лозовська Iрина ний, ТОВ «Новий ринок «Ювілейний», ПП Бесєдіна І.В торгові Олександрівна, ПАТ «Криворіжгаз», ФОП Денисенко Олексій павільйони, ФОП Виговська кав’ярня, ФОП Пигарева О.А. Под­ Олександрович, ТОВ «Житлокомцентр», вул. Руденка, Нарвбєльського, 26, ФОП Галуна перукарня, ТОВ «Агростандарт» ська, Серго. ПРОСИМО ВИБАЧЕННЯ ЗА ВИКЛИКАНІ НЕЗРУЧНОСТІ. Контакт-центр 0-800-500-444 працює цілодобово.

ТОВ «ДНІПРОПЕТРОВСЬКГАЗ ЗБУТ»:

заповнюючи Заяву-приєднання, кожен споживач має можливість самостійно обирати спосіб оплати за договором Кожен споживач, що отримав Заяву-приєднання, має право самостійно обирати варіант способу оплати та підстави здійснення розрахунку за використаний газ. У надісланих Заявах-приєднання до умов договору постачання природного газу спосіб оплати «За рахунками» визначений як пріоритетний. Одночасно з цим, у разі звернення споживача щодо видачі йому розрахункової книжки – ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» не відмовляє. Спосіб оплати «За рахунками» визначений для зручності споживачів, оскільки: 1) при розрахунку за квитанціями абонентської книжки постачальника споживач самостійно розраховує суму платежу та сплачує його постачальнику не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим (відповідно до п.14 постанови НКРЕКП №2496). У той час, як при розрахунку за платіжними документами (рахунками постачальника) оплата за послуги з газопостачання має бути здійснена споживачем у терміни, визначені в рахунку, який не може бути меншим п’яти робочих днів з моменту отримання споживачем цього рахунку. На практиці друк рахунків відбувається у період з 10-го числа місяця, наступного за розрахунковим, а доставка починається з 13-15-го числа. В рахунку вказано, що його необхідно оплатити протягом 10 календарних днів з моменту отримання – тобто до 25 числа; 2) в рахунках на оплату послуг вказана вся актуальна інформація по сальдо, нарахуваннях, оплатах, пільгах, субсидіях у режимі он-лайн за розрахунковий місяць (особливо корисним це є для пільговиків, по яких призупинена пільга, а вони залишились не повідомлені з

Оголошення 15

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 23 лютого 2016 року

боку УПСЗН, та субсидіантів, які звернулись за призначенням субсидії, але протягом 2-3 місяців їхні справи знаходяться на розгляді, а споживачі залишаються без повідомлення. При цьому не проводять оплату, накопичуються борги, у результаті чого може бути припинено газопостачання); 3) в рахунках вказані завжди актуальні нові особові рахунки, ЕІС-коди, банківські реквізити Постачальника – ідентифікатори, необхідні для правильного рознесення оплат в біллінгу та коректного проведення оплат банківськими установами; 4) в рахунках вказані сайти ПАТ «Криворіжгаз» та ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут», телефони контакт-центрів для передачі показань лічильника газу, отримання консультацій тощо; 5) на зворотному боці рахунку завжди є актуальна інформація для споживача; 6) споживач завжди може провести звіряння показань лічильника, вказаними в рахунку ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут», зі своїми фактичними та відкоригувати їх. Кожен споживач, що отримав Заяву-приєднання, має право закреслити запропонований варіант способу оплати, написати свій, поставити підписи поруч з виправленням і навпроти обраного варіанту. Разом з тим, клієнти ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» можуть завантажити незаповнену форму Заяви-приєднання до умов договору постачання природного газу на офіційному сайті компанії у розділах «Як укласти договір» та «Договір постачання побутовим споживачам». Варто зазначити, що для зручності клієнтів в особистому кабінеті на сайті 104.ua з’явилась можливість завантажити Заяву-приєднання. Споживач може її роздрукувати, заповнити та повернути постачальнику.

• РЕКЛАМА «ЧГ» • REKLAMA@RMINER.DP.UA • 92-97-16 • REKLAMA@RMINER.DP.UA • 92-97-16 •

У зв’язку з тим, що збір за місця для паркування транспортних засобів не застосовувався з 30.12.2014 по 01.01.2016, здійснення обґрунтованого порівняння обсягу надходжень до бюджетів районних у місті рад від його сплати виконати неможливо, проте інші показники результативності рішення вказують на позитивний ефект від його впровадження. Згідно з вищевикладеним, вважаємо за необхідне залишити регуляторний акт – рішення міської ради від 24.06.2015 №3713 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» без змін. Голова постійної комісії міської ради з питань комунального господарства, транспорту та зв’язку В. АБРАМОВА Голова постійної комісії міської ради з питань планування бюджету та економіки О. К ЛІМІН

Склад газу у січні 2016 року

ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» повідомляє про те, що згідно з паспортами фізико-хімічних параметрів природного газу, виданими лабораторіями газотранспортного та газовидобувного підприємств, від яких природний газ надходить до газорозподільних мереж ПАТ «Криворіжгаз», склад газу у січні 2016 року був наступним: Найменування показника Теплота згорання нижча, ккал/м³ Значення числа Воббе вище, ккал/м³ Масова концентрація сірководню, г/м³ Масова концентрація меркаптанової сірки, г/м³ Об’ємна доля кисню, % Маса механічних домішок, г/м³ Інтенсивність запаху газу при об’ємній долі 1% у повітрі, бал

min max 8171 8215 11800 11924 0 0 0,0006 0,0011 0,005 0,007 не виявлено не виявлено 3,6 5,0

Фізико-хімічні показники природного газу відповідають вимогам ГОСТу 5542-87 «Гази горючі природні для промислового та комунально-побутового призначення». Більш детальну інформацію про склад та фізико-хімічні властивості ви можете дізнатися завітавши на наш сайт dp.104.ua

Куплю № 901. СТАРЫЕ НЕРАБОТАЮЩИЕ: ХОЛОДИЛЬНИКИ, СТИРАЛЬНЫЕ МАШИНКИ, ВАННЫ ЧУГУННЫЕ, БАТАРЕИ, ГАЗОВЫЕ КОЛОНКИ, ТЕЛЕВИЗОРЫ ЛАМПОВЫЕ, СВАРОЧНЫЕ, КОНДИЦИОНЕРЫ БК. ЛОМ ЧЕРНЫХ И ЦВЕТ. МЕТАЛЛОВ. Тел. 097-6189585 (перезвоню). № 1170. Куплю Ваш автомобиль дорого. В любом состоянии, любой марки, а также требующие ремонта. Тел. 096-8310171. № 920. КУПЛЮ ВАШ ЛЮБИМЫЙ ЛЕГКОВОЙ АВТОМОБИЛЬ НОВЫЙ или СТАРЫЙ. Тел. 097-4389557. № 1172. Куплю ваш автомобиль, любой марки, в любом состоянии (после ДТП, без документов). Выезд в любой район города и в любое село. Расчет на месте. Тел. 067-7722262. № 949. Скупка ноутбуков дорого в любом состоянии. Тел. 098-5790008. № 1173. Куплю Ваш автомобиль дорого и быстро, любой модели, в любом состоянии, кредитные, требующие ремонта, не на ходу. Расчёт на месте. Тел. 068-9231202.

Продаю № 1182. Продам 2-комнатную квартиру 4/5 эт.дома. Общая площадь 44, жилая 27, кухня 7. Газ. колонка, без ремонта, состояние жилое, во дворе погреб. Тел. 097-8238860. № 1203. ПРОДАЮ «КУЗБАССЛАК». КРАСКУ ДЛЯ ФУНДАМЕНТОВ ДОМОВ, ЗАБОРОВ, КРЫШ, АВТОТЕХНИКИ. ДОСТАВКА. Тел. 098-1503107. № 1225. Продаётся 3-комнатная квартира 5/9 по ул. Ленина. Косметический ремонт, м/п окна, трубы. Кондиционер. Тел. 098-0910167. № 1267. ПРОДАЁТСЯ ДАЧА. Домик 3-этажный, 8 соток земли, ягодные кусты, фруктовые деревья, охрана, отдельный заезд. Центрально-Городской район. Тел. 050-8524181, 066-5082583.

Загублене № 1263. Державний Акт на землю серія ЯМ № 479889, кадастровий номер 121100001003193, зареєстрований в Держгеокадастрі у Криворізькому районі Дніпропетровської області на ім’я Коломоєць Миколи Максимовича, за адресою м. Кривий Ріг, вул. Заньковецької, буд. № 111, вважати недійсним. № 1264. Заповіт, складений від імені Бікейкіної Валентини Іванівни та посвідчений 1-ю Криворізькою ДНК 13.11.1992 року за р. № 4-3603, вважати недійсним. № 1265. Свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя та свідоцтво про право на спадщину за законом, видані на ім’я Бікейкіної Валентини Іванівни першою Криворізькою ДНК 27.05.1992 року за р. № 3-1326 та р. № 3-1328 відповідно, вважати недійсними. № 1266. Загублений атестат про повну загальну середню освіту серія НР № 11214970 та додаток до нього, видані КЗШ № 128 у 1999 році на ім’я Морозовської Оксани Сергіївни, вважати недійсними. № 1268. Свідоцтво про право власності на житло за адресою вул. Корнійчука, буд. № 12, кв. № 66, видане згідно

з розпорядженням УЖКГ від 21.06.93 р. № С 1912 на склад сім’ї: Фролов Володимир Гаврилович, Фролова Зінаїда Миколаївна, вважати недійсним. № 1269. Загублений договір купівліпродажу кімнати № 636 у гуртожитку по вул. Коротченка, 1в від 21.10.2015 р. № 2124, вважати недійсним. № 1270. Учнівський квиток серія НР № 09276678, виданий МЦППВ у 2012 році на ім’я Фуголь Катерини Іванівни, вважати недійсним.

Послуги № 11. РЕМОНТ ХОЛОДИЛЬНИКІВ. ГУМА. БУДИНОК «РЕМПОБУТТЕХНІКА», пр. Миру, 29в, 8. Тел. 401-50-38, 067-5993757, 099-1983398. Гарантія. № 789. Ремонт телевизоров. Тел. 40182-63, 067-3981097. № 1126. РЕМОНТ ТЕЛЕВИЗОРОВ. Тел. 74-62-78, 097-2824057. Кондратьевич. № 22. Спил деревьев. Порезка, вывоз, корчевка, обрезка кустов. Тел. 0986843572. № 1236. Металеві двері та грати за 1 день. Тел. 098-3871377.

Рoбота № 1212. Работа! Уникальная возможность трудоустройства без опыта работы, без ограничения возраста. Обеспечим переподготовку и карьерный рост. Доход в соответствии с выполненной работой до 3000 и более. Тел. 067-6326804. № 1211. Работа! Компания производит дополнительный набор сотрудников с опытом работы делопроизводства, рекрутинга и складского учета продукции. Доход до 3000 грн. и более. Тел. 068-4719804.

Різне № 1121. КАБИНЕТ ПСИХОЛОГА Эдуарда Поладько. Избавление от избыточного веса, игровой, никотиновой, алкогольной и других зависимостей (кодирование). Гармонизация семейных отношений. Коррекция страхов, депрессий и сексуальных расстройств. Перепрограммирование на успех и оздоровление. Тел. 067-5086671, 0969484227. № 1171. Выкуп Вашего авто в любом состоянии, любой марки (после ДТП, без документов). Расчет на месте. Выезжаю в любой район, в любое село. Тел. 098-0386929. Центрально-Міська районна у місті рада та її виконавчий комітет висловлюють глибоке та щире співчуття головному лікарю комунального закладу «Криворізький міський клінічний пологовий будинок №1» Дніпропетровської обласної ради» Васильєвій Ларисі Анатоліївні з приводу передчасної смерті її

ЧОЛОВІКА

Вічна пам’ять.

Довгинцівська районна в місті рада та її виконавчий комітет висловлюють щире співчуття Лобас Аліні Володимирівні, заступнику начальника відділу освіти виконкому Довгинцівської районної в місті ради, з приводу тяжкої втрати – смерті її батька

АРЕФ’ЄВА Володимира Олександровича


16 Офіційно

«Червоний гірник» №13 (21632)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 23 лютого 2016 року

УВАГА! На публічне ознайомлення виноситься звіт про періодичне відстеження результативності дії регуляторного акта – рішення міської ради від 23.11.2011 №726 «Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста»

Звіт про періодичне відстеження результативності дії регуляторного акта – рішення міської ради від 23.11.2011 №726 «Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста»

з 26.05.2012 по 26.11.2012

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується: рішення міської ради від 23.11.2011 №726 «Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста». 2. Виконавець заходів з відстеження: управління комунальної власності міста виконкому міської ради. 3. Цілі прийняття акта: впорядкування орендно-договірних відносин щодо надання в оренду майна комунальної власності міста та удосконалення конкурсу на право укладення договору оренди об’єктів комунальної власності міста, встановлення балансу інтересів усіх учасників регуляторного процесу. 4. Строк виконання заходів з відстеження: з 26.12.2015 по 26.01.2016. 5. Тип відстеження: періодичне. 6. Методи одержання результатів відстеження: при періодичному відстеженні результативності дії регуляторного акта використовувалися статистичні дані про стан цільового використання об’єктів комунальної власності, відновлення їх експлуатаційного стану та збереження, шляхом контролю за своєчасним та повним надходженням коштів від орендної плати, збільшення обсягів їх надходження, виконання договірних зобов’язань орендарями щодо використання об’єктів комунальної власності міста. Відстеження очікуваної результативності дії регуляторного акта проводилось за періоди з 26.05.2013 по 26.11.2013, з 26.05.2014 по 26.11.2014, з 26.05.2015 по 26.11.2015 в порівнянні з показниками повторного відстеження з 26.05.2012 по 26.11.2012. 7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність дії регуляторного акта, а також способи одержання даних. Головним чинником результативності дії регуляторного акта є впорядкування орендно-договірних відносин щодо надання в оренду майна комунальної власності міста, удосконалення конкурсу на право укладення договору оренди об’єктів комунальної власності міста. Наслідки періодичного відстеження свідчать, що з прийняттям рішення міської ради від 23.11.2011 №726 «Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста» діюче Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста приведено у відповідність до чинного законодавства України, забезпечує відкритість, прозорість процедури надання комунального майна в оренду. Створено та вдосконалено порядок проведення конкурсу на право укладення договору оренди об’єктів комунальної власності міста. Зазначеним рішенням міської ради забезпечено стабільні надходження коштів від балансоутримувачів та обслуговуючого комунального підприємства з подальшим їх розщеп­ ленням та перерахуванням до міського бюджету, ефективне використання майна територіальної громади міста, покращення його технічного стану, що здійснюється орендарем у межах орендних відносин. Зважаючи на вимоги Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо зупинення на 2016 рік норми статті 10 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» в частині індексації орендної плати, були внесені відповідні зміни до діючого регуляторного акта, затверджені рішенням міської ради від 27.01.2016 №228 «Про внесення змін до Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста». Це зменшить фінансове навантаження на орендарів та забезпечить стабілізацію здійснення їх підприємницької діяльності в орендованих об’єктах. 8. Кількісні та якісні значення показників результативності дії регуляторного акта. Порівняльний аналіз показників відстеження Кількісні показники ПовторВідхилення (+,-) Періодичне* не Упорядкування орендно-договірних відносин щодо надання в оренду майна комунальної власності міста (загальна сума коштів від орендної плати, що надходять на розрахункові рахунки обслуговуючого комунального підприємства та інших комунальних підприємств, закладів, установ, тис.грн.) з 26.05.2013 10768,1 13855,0 -3086,9** по 26.11.2013 з 26.05.2014 12775,8 -1079,2** по 26.11.2014 з 26.05.2015 по 26.11.2015 16633,4 +2778,4 у т.ч. надходження коштів від орендної плати до міського бюджету, тис.грн.

з 26.05.2013 по 26.11.2013 7493,9 9426,4 -1932,5** з 26.05.2014 по 26.11.2014 9103,2 -323,2** з 26.05.2015 по 26.11.2015 11385,1 +1958,7 Удосконалення порядку проведення конкурсу на право укладення договору оренди, відсоток з 26.05.2013 100 100 чітко визначено порядок по 26.11.2013 проведення конкурсів на з 26.05.2014 право укладення договору 100 по 26.11.2014 оренди об’єктів комунальної власності міста з 26.05.2015 по 26.11.2015 100 Збереження та відновлення експлуатаційного стану об’єктів комунальної власності міста, відсоток з 26.05.2013 по 26.11.2013 100 100 забезпечено ефективне використання та збереження з 26.05.2014 по 26.11.2014 100 майна, що перебуває у власності територіальної громаз 26.05.2015 по 26.11.2015 100 ди міста Якісні показники*** Спрощення організації оформлення орендних відносин з 26.05.2013 по 26.11.2013 5 5 упорядковано орендно-договірні відносини щодо з 26.05.2014 по 26.11.2014 5 надання в оренду майна з 26.05.2015 по 26.11.2015 5 комунальної власності міста Контроль за термінами виконання погоджувальних, дозвільних процедур з 26.05.2013 по 26.11.2013 5 5 виконання погоджувальних, дозвільних процедур здійз 26.05.2014 по 26.11.2014 5 снюється у терміни, визначені Положенням про поз 26.05.2015 рядок оформлення оренди 5 по 26.11.2015 об’єктів комунальної власності міста Упорядкування оформлення орендних відносин з 26.05.2013 по 26.11.2013 5 4 спрощено процедуру сплати орендарями за земельні діз 26.05.2014 по 26.11.2014 5 лянки, на яких розташовані об’єкти оренди, шляхом укладання договорів на з 26.05.2015 5 відшкодування земельного по 26.11.2015 податку із балансоутримувачами Збереження комунального майна міста в цілому з 26.05.2013 5 5 дія зазначеного рішення по 26.11.2013 забезпечує збереження коз 26.05.2014 5 мунального майна в цілому по 26.11.2014 по місту з 26.05.2015 по 26.11.2015 5 Ефективне його використання за цільовим призначенням відповідно до видів діяльності юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, з урахуванням соціальних потреб району, міста суб’єктами господарювання з 26.05.2013 4 4 здійснюється використання по 26.11.2013 майна комунальної власносз 26.05.2014 по 26.11.2014 4 ті міста відповідно до задекларованих видів діяльності з 26.05.2015 4 з урахуванням соціальних по 26.11.2015 потреб району, міста

Належне утримання об’єктів соціально-культурного призначення та їх відродження з 26.05.2013 4 4 по 26.11.2013 з 26.05.2014 4 по 26.11.2014 з 26.05.2015 4 по 26.11.2015 Відновлення експлуатаційного стану об’єкта, естетичне покращання району, міста з 26.05.2013 5 5 по 26.11.2013 з 26.05.2014 5 по 26.11.2014 з 26.05.2015 по 26.11.2015

стабільність надходжень до місцевого бюджету коштів за оренду дає можливість вирішувати питання відновлення експлуатаційного стану об’єктів соціального плану, благоустрою міста

Примітка: * – сфера впливу у періоди, аналогічні повторному відстеженню, була запроваджена відповідно до діючого у ті періоди Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста; ** – зменшення надходжень від оренди, що надходять на розрахункові рахунки обслуговуючого комунального підприємства та інших комунальних підприємств, закладів, установ (у т.ч. до міського бюджету) за періоди з 26.05.2013 по 26.11.2013, з 26.05.2014 по 26.11.2014, пов’язано з вибуттям об’єктів комунальної власності у зв’язку з їх приватизацією, передачею майна територіальної громади міста комунальним підприємствам на їх балансовий облік та надання їх у безоплатне користування (позичку), а також у зв’язку з розірванням договорів оренди із суб’єктами господарювання за згодою сторін; *** – у вищезазначеній таблиці показники визначалися за 6-бальною системою, за якою 6 балів – досягнуто у високій мірі результат якісного показника; 5 балів – досягнуто на 100%; 4 бали – досягнуто не менше 75%; 3 бали – досягнуто 50%; 2 бали – досягнуто на 25%; 1 бал – практично не досягнуто результату. З прийняттям вказаного регуляторного акта досягнуто схоронність та ефективне цільове використання об’єктів територіальної громади міста, відновлення їх експлуатаційного стану, як результат – покращення в цілому естетичного вигляду міста. Виконання орендарями зобов’язань згідно з договором оренди щодо здійснення ремонтних робіт орендованих приміщень дозволяє з кожним роком покращувати естетичний вигляд міста, забезпечувати належний рівень та умови обслуговування населення в орендованих об’єктах, покращити умови праці та норми експлуатації об’єктів комунальної власності міста. 9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей. За результатами аналізу даних, необхідних для періодичного відстеження результативності дії регуляторного акта – рішення міської ради від 23.11.2011 №726 «Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста», підтверджується, що цілі, задекларовані при його прийнятті, досягнуті. Вказане рішення є актуальним, визначає необхідність його дії для подальшого розвитку договірно-майнових відносин щодо надання в оренду майна комунальної власності міста, а також створення сприятливих умов для розвитку підприємництва у місті, забезпечення належного рівня обслуговування населення в орендованих об’єктах, покращення умов праці та норм експлуатації об’єктів комунальної власності міста. Слід зазначити, що у Верховній Раді України перебувають на розгляді законопроекти стосовно орендно-договірних відносин. У зв’язку з цим, у разі їх прийняття протягом 1 півріччя 2016 року, управлінням комунальної власності міста внесено пропозиції до плану діяльності міської ради з питання підготовки проектів регуляторних актів для започаткування регуляторної процедури – проекту рішення міської ради «Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста Кривого Рогу». Голова постійної комісії міської ради з питань земельних відносин, містобудування, комунальної власності міста О. ЛЯДЕНКО

Оголошення

Повідомлення Про стан виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємствах Саксаганського району за 2015 рік Управління праці та соціального захисту населення виконкому Саксаганської районної у місті ради повідом­ ляє, що протягом 2015 року на підприємствах району відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі обліковано 22 випадки виробничого травматизму, в тому числі два випадки (КП «Швидкісний трамвай», КП «Криворізька муніципальна гвардія»), які сталися в ІV кварталі 2014 року, проте акти були затверджені в лютому 2015 року. Фактично протягом 2015 року сталося, розслідувано і взято на облік 20 нещасних випадків виробничого травматизму, під час яких постраждало 20 працівників. Групових нещасних випадків та випадків зі смертельним наслідком у звітному періоді не зареєстровано, у той час як у 2014 році сталося по одному випадку – один зі смертельним наслідком та один груповий нещасний випадок. Аналіз стану виробничого травматизму на підприємствах району за 2015 рік у порівнянні з 2014 роком показав, що загальний рівень травматизму збільшився на два випадки (20 випадків проти 18 відповідно), або на 11%. Найбільша кількість випадків виробничого травматизму зареєстрована на підприємствах промисловості (ПрАТ «Криворізький завод гірничого обладнання, ДП «Кривбас­промводопостачання», ТОВ «Промремонт») – 11 випадків, або 55% від загальної їх кількості. У звітному періоді внаслідок травм втрачено 1102 дні Головний редактор Ігор КВОЧКА Члени редколегії: Володимир СКІДАНОВ (заступник головного редактора) Олена ТАРАСИК (заступник головного редактора) Світлана НІКІТІНА (завідувач відділу)

5

належне утримання та збереження об’єктів соціальнокультурного призначення та їх відродження здійснюється за рахунок спрямування до міського бюджету плати за оренду

працездатності, матеріальні наслідки склали 195,6 тис. грн. Причинами випадків виробничого травматизму стали невиконання вимог інструкції з охорони праці – 50% (10 випадків), травмування внаслідок протиправних дій інших осіб – 20% (чотири випадки) та інші. Основними видами подій, що призвели до настання нещасних випадків, є дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються, – 40% (вісім випадків), навмисна травма, заподіяна іншою особою, – 20% (чотири випадки) та інші. Згідно з аналізом професійних захворювань протягом 2015 року відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі обліковано 10 випадків професійних захворювань, у тому числі один випадок у ТОВ «Промремонт», остаточний діагноз по якому було встановлено в ІІ півріччі 2014 року. Фактично протягом 2015 року зареєстровано дев’ять випадків професійних захворювань у працівників підприємств району, які мають шкідливі умови праці, з них чотири – в ТОВ «Промремонт» та чотири – в ПрАТ «Криворізький завод гірничого обладнання». Рівень профзахворювань у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшився на один випадок (дев’ять випадків проти восьми відповідно). Серед випадків професійних захворювань, які зареєстровано у працівників, переважають по 45% (чотири випадки) віброхвороба та пиловий бронхіт.

ЗАСНОВНИК: Криворізька міська рада ВИДАВЕЦЬ: Комунальне підприємство « Редакція Криворізької міської комунальної газети «Червоний гірник»

Повідомлення про початок процедури громадських слухань щодо врахування громадських інтересів по проекту містобудівної документації: «Детальний план території під розміщення садибного будівництва»

Детальний план території під розміщення садибного будівництва на земельній ділянці між вул. Самарською та вул. Шполянською в Довгинцівському районі розроблено КП «Парковка та реклама» (архітектор Добровольський В.В.). Наданою документацією пропонована орієнтовна площа земельної ділянки – 76,362 га; під розміщення: садибної забудови – 53,1944 га, селищного центру – 2,9 га. З проектом містобудівної документації можете ознайомитись в управлінні містобудування і архітектури виконкому міської ради (каб. 520, тел. 92-13-81, пл. Радянська, 1, 50101). Пропозиції до проекту містобудівної документації подаються громадянами у письмовому вигляді з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил до відділу документообігу управління організаційно-протокольної роботи виконкому міської ради (каб. 122, пл. Радянська, 1, 50101). Пропозиції приймаються до розгляду у місячний термін з дня опублікування даного повідомлення. Управління містобудування і архітектури виконкому міської ради

Редакція може публікувати статті у порядку обговорення, не поділяючи точки зору автора. Автори опублікованих матеріалів несуть повну відповідальність за підбір та точність наведених фактів, цифр, імен. Газета виплачує гонорар лише за публікацію замовлених матеріалів. За зміст та достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Матеріали під рубрикою «Факти та подробиці» друкуються на правах реклами. Рукописи і фотознімки не рецензуються і не повертаються.

ПЕРЕДПЛАТНІ ІНДЕКСИ «ЧГ»: 37385 (звичайна); 61621 (пільгова); 37386 (відомча)

Підприємство ПрАТ «Лінде Газ Україна», розташоване за адресою: Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Орджонікідзе, 130, повідомляє про свій намір одержати дозвіл на додаткові джерела викидів в атмосферу згідно з ПКМУ №302 від 13.12.2002 р. Підприємство спеціалізується на поділі атмосферного повітря. На станції передбачається одержання цільових продуктів – кисню, азоту, зрідженого кисню, зрідженого азоту. Гази (кисень і азот) передаються по трубопроводах замовникові, зріджені гази направляються на зберігання в ємності. В атмосферу викидаються речовини: натрію гідроокис 0,0000337, діоксид азоту 0,004054, водень хлористий 0,014114, кислота сірчана 0,003354, діоксид сірки 0,00000647, оксид вуглецю 0,04825, спирт метиловий 0,000000055, тетрафторетан (фреон-134-а) 0,0004, мастило мінеральне нафтове 0,00000497. Викиди відповідають технологічному регламенту й проектним показникам, що відповідає вимогам природоохоронного законодавства. Пропозиції й зауваження юридичні й фізичні особи можуть направляти в управління екології виконкому Криворізької міської ради за адресою: м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, тел. (0564) 74-56-41.

АДРЕСА РЕДАКЦІЇ: 50027, пр. Металургів, 28. Довідки по редакції: 92-70-70, відділ реклами: 92-97-16. e-mail: rminer@rminer.dp.ua; reklama@rminer.dp.ua ВІД ДРУКОВАНО В ДРУКАРНІ « СТПРЕС » За якість друку газети від­по­­­відальність несе друкарня. 50025, м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12. Тел. 404-35-88.

Індекс – 61621. Обсяг 4 др. арк. Друк офсетний. Замовлення СФ122. Свідоцтво про державну реєстрацію газети «Червоний гірник» ДП реєстр № 709 від 28.02.2000 р. Газета виходить двічі на тиждень (вівторок, четвер). Рекомендована ціна 1,75 грн. Загальний тираж 12877 примірників.

ТЕЛЕФОН ДЛЯ ДОВІДОК ПО ПЕРЕДПЛАТІ «ЧГ»

92-89-01 

Червоний гірник №13 (21632)  

Червоний гірник №13 (21632) 23 лютого 2016 року

Advertisement