Page 1

«Червоний гірник» №35 (21558)

1

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 19 травня 2015 року

№35 Газета нагороджена у 1974 році орденом «Знак Пошани»

(21558)

ВІВТОРОК

19 ТРАВНЯ 2015 Р.

Криворізька міська комунальна газета виходить з 7 грудня 1924 року

Анонс

Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім 20 травня з 11.00 до 13.00 за телефоном 92-77-90

Упродовж цього часу щодо питань житлово-комунальної тематики вас вислухає та допоможе порадою завідуючий від ділом соціально-побутових питань «Червоного гірника» Едуард Васильович Білик.

Оголошення

Виїзний особистий прийом громадян Прокурором Дзержинського району міста Кривого Рогу Івановим Андрієм Валерійовичем 20 травня 2015 року з 10.00 до 13.00 буде проведено виїзний особистий прийом громадян у приміщенні Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація №8» за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Хабаровська, 9. З питань проведення виїзного особистого прийому звертатись за телефоном (0564) 92-80-20.

Фото Павла ЛІНСЬКОГО

Рекламний відділ «ЧГ» понеділокп’ятниця з 9.00 до 18.00 Тел. 067-743-79-02 e-mail: reklama@rminer. dp.ua

  

Читайте 7 стор.

Джанай Омаров – чемпіон!

До уваги передплатників Якщо ви вчасно не отримали номер «Червоного гірника», телефонуйте: міський поштамт – 92-30-16, редакція газети «Червоний гірник» – 92-89-01.

Актуально

Александр Вилкул: «Оппозиция

не будет голосовать за снятие неприкосновенности, пока не убедится, что это не политические преследования» «Оппозиционный блок рассмотрит доказательства, представленные Генеральной прокуратурой Украины в отношении снятия неприкосновенности с народных депутатов Украины Сергея Клюева и Сергея Мельничука. Но пока мы не убедимся, что это не политические преследования, что дела не являются политически мотивированными, наша фракция не будет голосовать за эти решения», – об этом в эфире телеканала «Украина» сказал народный депутат Украины, глава Фонда «Украинская перспектива» Александр Вилкул. Он подчеркнул, что подобными представлениями правящая коалиция пытается отвлечь внимание от свя-

занных с властью громких коррупционных скандалов. До конца недели рабочая группа Верховной Рады должна отчитаться о результатах проверки фактов, озвученных Николаем Гордиенко. Бывший глава Госфининспекции обвинил правительство в коррупции и нанесении ущерба государству на общую сумму более 7,5 миллиарда гривен. «Ни Мельничук, ни Клюев не входят в правящую коалицию. В тоже время там очень много людей, которые нарушают закон, но на них нет представлений Генеральной прокуратуры. Вот мы и увидим, готова ли коалиция наказывать своих. Перед законом все должны быть равны», – отметил народный депутат.

Политик также прокомментировал заявления некоторых провластных депутатов о том, что в будущем могут появиться представления о снятии неприкосновенности с трех депутатов от Оппозиционного блока, в том числе и самого Александра Вилкула. «В течение 9 месяцев у меня не было депутатской неприкосновенности. В Киеве мою деятельность рассматривали все службы, в Днепропетровске люди, год находившиеся у власти, изучали каждую мою подпись, и ничего не нашли. Все это не более чем политические манипуляции и попытки давлением на оппозицию отвлечь внимание от фактов коррупции власти», – подчеркнул Александр Вилкул.


2 Подробиці Вітання Шановні працівники банківської сфери! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня банківського працівника!

Це свято – доказ важливої ролі банківської системи у соціально-економічній сфері життя міста й держави в цілому та значного внеску працівників банківської сфери в розвиток економіки нашого міста, забезпе­чення її фінансової стабільності. Дякую за ваші працю та професіоналізм і бажаю й надалі вдосконалювати професійну майстерність. Нехай доля дарує вам успіхи і здобутки, звершення і вдачу, нові задуми і творчу наснагу. Зичу вам міцного здоров’я, великого людського щастя, миру, злагоди та втілення всіх ваших намірів у життя. Криворізький міський голова Юрій ВІЛКУЛ

Інвестиції

Меморандум про співпрацю

Надзвичайна подія

Пожежа забрала два життя

Близько першої ночі 17 травня у будинку по вулиці Луганській, 49, що у с. Мирівське, сталася сильна пожежа. У зв’язку з тим, що надійшло повідомлення про травмованих, на місце пригоди виїхали не лише підрозділи рятувальників, а й представники райвиконкому та керуючої компанії цього будинку, в якому 7 з 8 квартир приватизовано. Мешканці семи квартир вийшли на вулицю, прихопивши з собою особисті речі та документи. Жителі квартири №6, на жаль, не змогли самостійно вибратися, тому чоловік, що в ній мешкав, був травмований, а його цивільна дружина та її дитина загинули. Причини наразі встановлюють слідчі. У будинку в основному проживають люди похилого віку. Одну жінку відправили до Будинку милосердя «Затишок», надавши необхідну медичну допомогу. Усі інші мешканці ще до 4.30 того ранку були розселені у модульному містечку для переселенців, людей поселили у його кімнатах та видали необхідні речі – ковдри, постільну білизну тощо. На місці події особисто побував міський голова Юрій Вілкул. Він зустрівся з мешканцями, поспілкувався з постраждалими, вивчив їхні проблеми та разом з працівниками соціального захисту передав людям одяг. Також міський голова вручив кожній людині по 1000 грн. для того, щоб попервах у них були гроші для придбання продуктів харчування, ліків тощо. Подальші дії проходитимуть згідно з чинним законодавством. Щодо самого будинку, то його будівля не підлягає відновленню: зведений він був ще у 1960 році, виготовлений із дерев’яних щитів, обкладених ззовні цеглою, а всередині оштукатурених, які були повністю знищені внаслідок пожежі. За фактом пригоди триває слідство. Е. МІСЦЕВИЙ

Вівторок, 19 травня 2015 року

Радісне повернення

Кривий Ріг зустрів своїх героїв Майже два з половиною місяці криворізькі бійці військової частини 3011 виконували бойові завдання в секторі «М» та захищали населені пункти Маріуполь, Сартана, Талаківка, Лебединське, Широкіне. Нещодавно 400 солдатів та офіцерів повернулися із зони антитерористичної операції додому. Рідне місто зустріло їх квітами, гучними оплесками та привітними вигуками «Слава героям!». З самого ранку біля воріт військової частини утворився живий коридор. Це кілька сотень криворіжців з нетерпінням чекали на зустріч з найріднішими – чоловіками, батьками, братами.

Добре знамення

Дніпропетровська область планує підписати Меморандум про співпрацю з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Зараз дніпропетровська та американська сторони визначаються з проектами, у які будуть вкладені інвестиції. Про це йшла мова під час зустрічі в.о. першого заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олега Кужмана з директором USAID Міком Мюллейєм. «При підготовці проектів ми в першу чергу звертаємо увагу на те, яка користь від них буде території та які результати їх реалізації. Крім того, наше завдання – модернізувати існуючу законодавчу базу про державно-приватне партнерство», – сказав Олег Кужман.

«Червоний гірник» №35 (21558)

www.girnyk.com.ua

Останні хвилини чекання. І ось наре­ шті колона військової техніки в’їжджає в рідні стіни – військову частину 3011. На плацу – загальні збори. Зморені, вкриті дорожнім пилом, та від того не менш мужні. Такі вони, кри­ ворізькі захисники рідної української землі. З привітальним словом до військо­ вослужбовців звернувся міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул: «Сьогод­ ні Кривий Ріг зустрічає героїв. І це радісна зустріч. Адже військова час­ тина з виконання бойового завдан­ ня повернулася на місце дислокації в повному складі. Це говорить про те, що у вас професійні командири. Хотів би від імені всієї криворізької громади щиро та сердечно привітати вас і сказати слова великої вдячності за ваш бойовий подвиг. Ви – справ­ жні герої, і те, що ви повернулися живі, здорові в такі святкові травне­ ві дні, напевно, треба сприймати як знамення перемоги всього україн­ ського народу, встановлення миру та ладу на нашій українській землі. З поверненням на рідну землю!»

сектору «М» дав високу оцінку. Що сто­ сується мирного населення, то місце­ ві мешканці всіляко допомагають, як кажуть, хто чим може, просять лише одного – залишитися задля захисту та наведення громадського порядку», – розповів начальник відділення з ви­ ховної роботи військової частини 3011 підполковник Сергій Усенко. Він з зони бойових дій повернувся додому разом з іншими військовослужбовцями.

Нагороди – героям

За особисту мужність, відданість військовій присязі та народу Украї­ ни, проявлені при виконанні військо­ вого обов’язку – захисту територіальної цілісності та суверенітету України, ві­ домчими медалями «За оборону рідної держави» було нагороджено 32 військо­ вослужбовці. Проявлений бійцями при подоланні терористичної загрози геро­ їзм було відзначено міськими нагоро­ дами – нагрудним знаком «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня, Почесними грамотами виконкому міської ради, грамотами виконкому міської ради та районних у місті рад. Нагород не шко­ дували, бо кожен з цих військових гід­ ний подяки й визнання.

Вдячність

«Військова частина 3011 майже два з половиною місяці виконувала бойове завдання в секторі «М» під Маріуполем. Це і штатні офіцери, і контрактники та мобілізовані... Зазначу, що підготов­ ка всіх бійців – на достатньому рівні. За результатами виконання бойового завдання нашими бійцями керівник

Та це повернення додому, як по­ яснив Сергій Усенко, короткотривале: «Особистий склад повернувся в розта­ шування військової частини без втрат. Приїхали всього на 15 днів відпустки. Зараз відбулася ротація – нас на пере­ довій змінив інший військовий резерв. Ми відпочинемо і після зборів повер­ немося до виконання військового за­ вдання – на військові рубежі. Така наша робота – захищати Батьківщину».

Турбота й підтримка бійців АТО

Зі свого боку міська влада також дбає про захист бійців АТО та їхніх сімей. Міс­ то робить усе, аби криворізькі військові на передових позиціях були забезпечені всім необхідним, а їхні дружини та діти відчували підтримку, увагу й допомогу. Зокрема, в рамках затвердженої депу­ татським корпусом Криворізької місь­ кої ради міжгалузевої міської програ­ ми бійцям та їхнім родинам надаються пільги з оплати житлово-комунальних послуг, безкоштовне харчування дітей

та лікування й оздоровлення військо­ вослужбовців, для реабілітації бійці АТО отримують по 5 тисяч гривень з місько­ го бюджету. Взагалі, для надання всього комплексу медично-реабілітаційних по­ слуг бійцям АТО, на базі міської лікарні №5 за кошти криворізького бюджету наразі відкривають спеціальне відді­ лення. На сьогоднішній же день більше 200 солдатів АТО безкоштовно отримали власне обрані на території міста земель­ ні ділянки розміром 10 соток, що від­ повідає нормі чинного законодавства. Нещодавно декілька бійців після завер­ шення реконструкції житлового будинку у військовому містечку – 35 отримали квартири. У місті триває процес оформлення та видачі посвідчень учасника бойових дій. Під час урочистої зустрічі командир військової частини 3011 Національної гвардії України полковник В’ячеслав Мельник вручив 250 бійцям посвідчен­ ня учасника бойових дій. Та як зізналися солдати, ніякі нагороди не замінять родинного тепла й дитячих обіймів. А тому з перших секунд після закінчення урочистостей зустрічаючі кинулися до своїх рідних. Стверджують, що вустами дитини го­ ворить істина. Отож, нехай рядки з пісні у виконанні тендітної дівчинки – учас­ ниці святкового концерту для військо­ вослужбовців стануть пророчими для криворізьких бійців і будуть неначе ян­ гол-охоронець оберігати їх від лихого: «Дай Боже сили нашим солдатам, Ти збережи їх всіх від біди».

Музей бойової слави в/ч 3011 поповнився новим експонатом: з зони АТО бійці привезли уламок танкового снаряда, котрий розірвався на місці дислокації криворізьких військових у зоні бойових дій. Уламок снаряда тримає старший офіцер відділення по роботі з особовим складом в/ч 3011 старший лейтенант Сергій Тимчишин. Світлана НІКІТІНА. Фото Павла ЛІНСЬКОГО

Герої не вмирають

Сергій Ряженцев віддав життя, захищаючи мир і спокій

Криворізька земля на вічний спокій прийняла ще одного захисника Віт­ чизни – сержанта-кулеметника 39-го батальйону територіальної оборони Сергія Геннадійовича Ряженцева. Молодий тернівчанин, якому виповнився 31 рік, загинув ще у вересні минулого року в зоні АТО під селищем Старо­ бешеве в Донецькій області. В одному з боїв наш земляк отримав смертельне поранення. І лише зараз героя прийняла рідна земля. Корінний криворіжець навчався в загальноосвітніх школах №№ 116 та 50, згодом вступив до Верхньодніпровського сільськогосподарського учили­ ща, працював слюсарем. Останнє його місце роботи – ТОВ «Кривбасремонт», звідти Сергій Ряженцев пішов боронити Батьківщину. Та вже через три місяці мужнього бійця не стало. А трохи пізніше (теж через три місяці) в його родині на світ з’явився син Єгор. Так і не побачив його народження Сергій. Горе при­ СЕРГІЙ РЯЖЕНЦЕВ йшло в родину Ряженцевих: молодої дружини Олени, батька Геннадія Олек­ сандровича, матері Ірини Станіславівни та молодшого брата Олексія. В їхніх серцях чоловік, син, брат та батько залишиться назавжди, пам’ятатиме про героя й рідне місто. Поховали захисника Вітчизни з усіма почестями на кладовищі «Північне», що в Тернівському районі.

Криворізький міський голова Ю. Вілкул, Криворізька міська рада та її виконком висловлюють глибоке і щире співчуття родині

РЯЖЕНЦЕВА Сергія Геннадійовича, кулеметника 39-го батальйону територіальної оборони, сержанта, який загинув, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Поділяємо горе та біль утрати. Пам’ять про мужнього сина України назавжди залишиться у серцях земляків.

Тернівська районна у місті рада та її виконавчий комітет з глибоким сумом висловлюють щире співчуття рідним та близьким загиблого військовослужбовця української армії

РЯЖЕНЦЕВА Сергія Геннадійовича, сержанта-кулеметника 39-го батальйону «Дніпро-2», який віддав своє життя заради миру на нашій землі під час виконання військового обов’язку у зоні антитерористичної операції. Його ім’я залишиться в наших серцях. Вічна пам’ять!


«Червоний гірник» №35 (21558) Вівторок, 19 травня 2015 року

www.girnyk.com.ua

Екологічний девіз дня: з відходів – у доходи Як ми вже розповідали («ЧГ» від 14.05.2015), головною темою чергового засідання міськвиконкому стало екологічне питання. Цього разу йшлося про утилізацію та накопичення промислових відходів, що вже утворили штучні гори на Криворіжжі. Як розповіла заступник начальника управління екології Ірина Савіна, за багаторічну експлуатацію родовищ Криворізького басейну накопичилось близько 9,4 мільярда тонн промислових відходів. Заскладовані вони у відвалах, хвосто- та шламосховищах, що займають величезну площу — 10,4 тисячі га. Здебільшого, це відходи гірничої промисловості, утворені при видобутку та збагаченні руд. Тільки минулого року вони «поповнилися» ще на більш ніж чверть мільярда тонн. – Питання утилізації, повторного використання та переробки відходів з кожним роком стає все актуальнішим, – зазначила Ірина Савіна. – На теперішній час існує проблема залежІрина Савіна ності обсягів утилізації, перероблення та повторного використання відходів від обсягів їх утворення та обсягів виробництва продукції. Для вирішення цієї проблеми підприємствам необхідно розробляти та впроваджувати додаткові заходи з утилізації, переробки та повторного використання промислових відходів або технології безвідходних та маловідходних виробництв. За статистичними даними, у загальному обсязі розміщених відходів по Дніпропетровській області Кривий Ріг посідає перше місце. Тут знаходиться 97% від загального обсягу розміщених промислових відходів на Дніпропетровщині. Оскільки існуючі технології не дозволяють впливати на обсяги утворення відходів, їхнє накопичення напряму пов’язане з рівнем виробництва. Відтак, минулий рік за отриманими показниками став досить позитивним. Головні забруднювачі навколишнього середовища задекларували переважно зменшення утворення відходів — від 17,8 до 0,1 відсотка. Втім, це ще не означає, що утворені відходи стали займати меншу територію. Приміром, «АрселорМіттал Кривий Ріг», де чимало робиться в екологічному напрямі, при зменшенні на 6,4% обсягу утворених відходів збільшив обсяг їх розміщення на 4,7%. «Це свідчить про неефективність вжитих заходів у сфері утилізації та повторного використання промислових відходів», – зазначила Ірина Савіна.

Видобуваємо — засипаємо Такий, власне, один з рецептів утилізації відходів. За даними управління екології, таким чином вчинили на Центральному ГЗК, де минулого року 8,8 мільйона тонн пустих порід складували для засипки кар’єру №2. «Кривбасзалізрудком» та «ЄВРАЗ Суха

Балка» на засипку зон зрушення та обвалення земель спрямували 2,2 мільйона тонн. – Основою природоохоронної діяльності в місті є комплексна та ефективна реалізація заходів довгострокової програми по вирішенню екологічних проблем Кривбасу та поліпшенню стану навколишнього природного середовища на 2011-2022 роки, яка затверджена рішенням Дніпропетровської обласної ради у квітні 2011 року, – розповіла Ірина Савіна. Минулого року в межах реалізації програми у сфері поводження з відходами, підприємствами міста використано 37,6 мільйона тонн відходів виробництва. Меншу частину, як ми вже згадували, використали для заповнення того, що з’явилося в результаті виробничих процесів. Крім того, 27 мільйонів тонн відходів використано для будівництва хвостосховищ, автомобільних і залізничних доріг у кар’єрах та виробництва щебеню. В цілому ж, з початку дії програми повторно використано, перероблено та утилізовано 147,5 млн. тонн промислових відходів. Це, звичайно, зменшує навантаження на навколишнє середовище, але кардинально не вирішує проблеми, що з роками тільки набуває все більш загрозливого масштабу.

Повторно в переробку

Криворізькі надра багаті на корисні копалини. Але така щедрість природи до нас ощадливості в їхньому використанні не відкидає. Скоріше навпаки, вона повинна змушувати нас більш уважно ставитись до такого багатства, повторно відправляючи в переробку те, що досі йшло у відходи. У цьому не лише екологічна, але й практична перевага — на довше родовища вистачить, а значить, і місто житиме та процвітатиме на радість наступним поколінням криворіжців. Однак, поки подібний підхід скоріш виняток, ніж правило. Як відзначила Ірина Савіна, одним із прогресивних напрямків роботи Центрального ГЗК у сфері поводження з відходами є використання шламів збагачення як сировини для одержання концентрату. Це приклад того, як реалізується принцип «Відходи – у доходи». На підприємстві першими в Україні розробили та впровадили в життя технологію переробки хвостів збагачення і використання їх в якості вторинної сировини. У 2014 році таким чином використано майже 8 мільйонів тонн шламів збагачення, з яких вироблено майже мільйон тонн концентрату. Чудовий приклад? Звичайно. Утім, для інших гірничих ви-

робництв Криворіжжя він так і не став керівництвом для дії. Не менш прогресивне поводження з відходами демонструють і металурги. На комбінаті впроваджено технологію підготовки для агломераційного виробництва шламово-вапнякової суміші, яка використовується при виробництві агломерату. Таким чином використовується 87% шламів аглодоменного та сталеплавильного виробництв. На думку міського голови Юрія Вілкула, подібний підхід повинен стати домінуючим для промисловців Кривбасу. Зокрема, час переходити до розробки техногенних родовищ, що виникли в результаті експлуатації криворізького залізорудного родовища, що дозволить більш раціонально використовувати надра регіону. Більш активно слід взятися й за окислені кварцити. І це питання, насамперед, до «АрселорМіттал Кривий Ріг» та Південного ГЗК. Адже КГЗКОР, що зводили в Долинській починаючи ще за радянських часів, з тим обладнанням, яке запроектоване, працювати вже не буде. «Є нові технології, що можливо задіювати, відповідно зменшуючи обсяги окислених руд, котрі потрібно складувати», – переконаний міський голова. – Безумовно, ми розуміємо, що неможливе виробництво без утворення відходів, – зазначив Юрій Вілкул. – Але оптимізація їх, робота з відходами повинна на кожному підприємстві бути одним з пріоритетних завдань. На це й було націлено рішення, що прийняли на засіданні виконкому за підсумками розгляду питання поводження з промисловими відходами. Зокрема, ним рекомендовано забезпечити зменшення обсягів розміщення промислових відходів за рахунок збільшення до 2020 року обсягів їх утилізації та використання як вторинної сировини в півтора раза. Крім того, пропоновано опрацювати питання впровадження маловідходних, безвідходних та екологічно безпечних технологічних процесів, водночас забезпечуючи належне зберігання та недопущення змішування, псування та знищення промислових відходів, тощо. В цілому на засіданні міськвиконкому прийняли 28 рішень, що стосуються забезпечення життєдіяльності міського господарства, належної організації відпочинку та оздоровлення дітей у літній період, соціального захисту ветеранів. Володимир СКІДАНОВ. Фото Павла ЛІНСЬКОГО

У виконкомі 3 Новини

Тернівський район Збережемо первоцвіти

Тернівський район має унікальні природоохоронні об’єкти, відомі далеко за межами нашого міста. Це Криворізький ботанічний сад НАН України (площею 52 гектари), Балка Північна Червона – як місцевого, так і загальнодержавного значення (26 та 28 гектарів відповідно). Тут знаходяться рослини, котрі охороняються на регіональному рівні (ендемічні та реліктові види, відомі з поодиноких місцезнаходжень), декоративні, лікарські та інші. Окрему групу рослин складають представники Polypodiophyta. В урбанофлорі міста відмічено вісім видів папоротей, серед яких американо-євразійський мезоксерофітний бореальний скельний вид. Це один із розповсюджених видів папоротей, знайдений у багатьох місцях долини Інгульця та Саксагані. Безцінний дар, прикраса природи — це первоцвіти, котрі занесені до Червоної книги України. Тому відділ з питань земельних відносин та будівництва Тернівського райвиконкому звертається до мешканців району та гостей з проханням оберігати рідкісні ранньоквітучі й реліктові види рослин для майбутніх поколінь. А також формувати в молоді природоохоронні навички, почуття відповідального ставлення до природи.

Найсильніші – тернівські армспортсмени

Відкритий обласний турнір з армспорту, присвячений Дню Перемоги, було проведено на базі Індустріального коледжу ДВНЗ «Криворізький національний університет». Понад 50 учасників силової боротьби на руках (у тому числі 7 дівчат) суперничали між собою. Домінували в цих азартних поєдинках армспортсмени СК «Північне сяйво» та господарі обласного змагання — з Індустріального коледжу. Саме в тернівчан — найбільше нагород у різних вагових категоріях. Серед дівчат вікторію святкувала студентка коледжу Катерина Омельченко, серед хлопців абсолютними чемпіонами стали представники спортклубу «Північне сяйво» Олександр Гавриш (ліва рука) та Віталій Лапшин (права рука). Тернівський райспорткомітет, який був серед організаторів цього турніру, висловлює подяку в проведенні поєдинків головному судді змагань Сергію Карачуну, заслуженому тренеру України з армспорту.

Жовтневий район Профілактика правопорушень

Службою у справах дітей Жовтневого райвиконкому спільно з Криворізьким міським центром зайнятості, районним відділом міліції, наркологічним кабінетом із початку цього року вже проведено 10 інформаційних зустрічей з учнями шкіл, ліцеїв, технікумів, вихованцями клубів школяра. Нещодавно така зустріч відбулась на базі КЗШ №34 – щодо негативних проявів серед неповнолітніх. Представники районної міліції на реальних прикладах розповіли про злочини та правопорушення, котрі скоїли підлітки, та акцентували увагу слухачів на покараннях, які передбачені за них чинним законодавством. Доцільним було зауваження правоохоронців, що незнання закону не знімає відповідальності за злочини та правопорушення. Нарколог навела підліткам цифри та факти про негативний вплив алкоголю на дитячий організм, закликала їх вести здоровий спосіб життя, займатись спортом.

Зацікавлене спілкування

У КЗШ №32 та КЗШ №86 відбулось спілкування керуючої справами Жовтневого райвиконкому Олени Файницької з мешканцями мікрорайонів Зарічний 5, 7 та вулиць Тухачевського, Соціалістичної. У центрі уваги були питання соціального захисту населення в умовах підвищення цін та тарифів за комунальні послуги, оформлення субсидій, реформування медицини. Присутні мали змогу ознайомитися з проектом «Поліпшення охорони здоров’я на службі людей», в якому задіяно лікувальні установи району, медпрацівники котрих повинні надавати доступну та своєчасну допомогу жителям. Спеціалісти надали інформацію про відкриття амбулаторій загальної практики – сімейної медицини за адресами: вулиця Електрозаводська, 22а та мікрорайон 7 Зарічний, 9, ознайомили з тими видами допомоги, котрі надаватиме медперсонал. Підготував Віталій ТКАЧУК

Офіційно Додаткова інформація до оголошення, опублікованого 7.05.2015 №33 (21556), про продаж на аукціоні об’єкта комунальної власності міста

Назва об’єкта: будівля з інфраструктурою. Адреса: 53032, Криворізький район, с. Вільне, вул. Калініна, буд. 65. Відомості про земельну ділянку вважати: площа 0,7388 га; кадастровий номер 1221881300:02:001:0002. Управління комунальної власності міста виконкому міської ради


4 Економіка Новини Саксаганський район Матусі рідненькій в любові зізнаюсь

У КЗШ № 68 пройшло дитяче свято «Подаруємо мамі казку», на якому учні молодших класів на день помінялися місцями зі своїми мамами. Для них вони приготували казки і переповіли у власній інтерпретації. А от старшокласники провели для неньок засідання літературного салону: звучали присвячені їм музика та вірші. Діти настільки перейнялися літературою, що вечір був завершений власною поезією про мам. І це було справжнє зізнання в любові. До Дня Матері та Дня сім’ї учнями Криворізької гімназії №91 було проведено історично-пошукову роботу на тему «Мама – берегиня роду». Вклонитись матері на святкові заходи прийшло багато бажаючих. Варто зазначити, що в районі побільшало мам, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня». На сьогодні це 24 жінки, яким за вагомий внесок у справу виховання дітей, підвищення авторитету української родини та самовіддану працю було присвоєно це звання.

Борги, борги... за 4 мільйони перетягли

У районі склалася напружена ситуація з розрахунками за житлово-комунальні послуги. Нині борги населення перед ТОВ «ЖИТЛОСЕРВІС-КР» становлять 4,3 млн. грн. Відповідно до судових наказів, відділом державної виконавчої служби міського управління юстиції до боржників застосовуються такі заходи по примусовому стягненню заборгованості, як опис майна боржників у рахунок погашення боргу. Але часто після винесення судових рішень боржники добровільно гасять борги, а до тих, хто нехтує судовими рішеннями, державна виконавча служба та підприємства – надавачі житлово-комунальних послуг змушені застосовувати радикальні заходи з примусового стягнення боргів та припинення надання житлово-комунальних послуг. Підготував Микола КРАМАРЕНКО

Довгинцівський район «Старти надій»

Днями на базі Криворізької педагогічної гімназії відбулися районні змагання «Старти надій», що проходять за програмою шкільної спартакіади «Олімпійські надії». У них взяли участь команди 10 загальноосвітніх закладів району, завдяки чому 140 школярів отримали можливість продемонструвати свою спортивну майстерність та вправність. Хлопці й дівчата показали себе у бігу, естафеті, стрибках у довжину, метанні м’яча на дальність і підніманні тулуба з положення лежачи. За підсумками перше місце поділили команди Криворізької педагогічної гімназії та Криворізького науково-технічного металургійного ліцею №81, а третіми стали вихованці КЗШ №130.

Небезпека «ручної» торгівлі

З настанням тепла торгівля у невстановлених місцях стала серйозною проблемою. Будь-який харчовий продукт, що реалізується у невстановлених місцях, у приватних осіб, або такий, що не має відповідного маркування чи належним чином не упакований, є потенційно небезпечним. Торгівля цими продуктами проводиться з грубими порушеннями вимог діючого санітарного законодавства, бо наразі відсутні умови для належного зберігання та реалізації продукції, працюючі не проходять обов’язкові профілактичні медичні огляди та не мають особових медичних книжок, а також відсутні умови для дотримання особистої гігієни й документи, які свідчать про безпеку та якість продуктів тощо. Особливо небезпечна торгівля влітку, коли зростає кількість захворювань на гострі кишкові інфекції. Основною причиною захворювань є вживання продуктів харчування – молоко, м’ясо, гриби, ковбаси, риба в’ялена, консерви домашнього виготовлення та інше, які придбані «з рук». Тому краще всього купувати продукти харчування в офіційній торговельній мережі. Це може гарантувати безпеку та якість харчових продуктів, а також дасть можливість у разі виникнення будь-яких негараздів подати до судових органів позови на відшкодування завданих споживачу збитків. Підготував Е. МІСЦЕВИЙ

www.girnyk.com.ua

«Червоний гірник» №35 (21558)

Вівторок, 19 травня 2015 року

Константин Павлов: «Экономику

Украины спасет только Новая индустриализация» В начале века Украина переживала экономический подъем – локомотивом украинского экономического чуда тогда стал горно-металлургический комплекс. По итогам 2003 года в стране был зафиксирован сенсационный рост ВВП в 9,3%, а рост объемов промышленного производства – почти на 16%. Уже в 2004 году рост ВВП вновь продемонстрировал рекорд – 12%. Это является наивысшим результатом с момента обретения Украиной независимости.

Сегодня же страна бьет противоположные рекорды, находясь на пороге экономического коллапса. Общее падение промышленного производства в Украине ускорилось до 22,5% по сравнению с 2014 годом, в котором также зафиксировано падение на почти 11%. Промышленные предприятия переживают худшие времена в истории государства. «Правительство Яценюка решило не заниматься проблемами экономики, поддержкой отечественных производителей, спасением рабочих мест украинцев. Коллапс экономики может привести к остановке целых промышленных центров, в частности – Кривого Рога. Но правительство лишь усиливает налоговое давление на предприятия на фоне падения мировых цен на железную руду со 125 долларов за тонну до 47,5 доллара за тонну», – отметил народный депутат Украины Константин Павлов. Он подчеркнул, что развитие горно-металлургического комплекса является стратегическим фактором как для страны в целом, так и для Кривого Рога в частности. Стабильная работа ГМК отражается абсолютно на всех сферах жизни города, начиная от уровня заработных плат и заканчивая стабильной работой сотен смежных предприятий, а значит – отчислениями как в бюджет страны, так и в бюджет промышленного центра Украины. Кроме этого, предприятия ГМК Кривого Рога сотрудничают с городом в рамках программ социального

партнерства. В прошлом году предприятия фактически взяли на себя функции государства и обеспечили ремонт дорог и реконструкцию социальных объектов. «Видя угрозу для отечественной промышленности от провальной экономической политики Кабинета Министров, Оппозиционный блок предложил реальную комплексную программу восстановления экономики и её индустриального потенциала. Необходимо обеспечить максимально привлекательную инвестиционную политику, инвестиции в инфраструктурные проекты, поиск новых рынков и новых возможностей для продвижения наших экономических интересов. Также стране срочно нужны антирейдерское законодательство и механизмы защиты прав бизнеса и инвесторов», – заявил Константин Павлов.

экспортерам – это крайне важный фактор пополнения их оборотных средств, особенно в условиях экономического кризиса. По мнению гендиректора Мариупольского металлургического комбината Юрия Зинченко, нехватка оборотных средств приведет к утрате этой отрасли экономики, а восстановить производственные мощности после остановки для большинства ключевых компаний будет технически невозможно. Это – потеря десятков миллиардов гривен бюджетных поступлений, потеря десятков тысяч рабочих мест», – уточнил народный депутат. По данным Государственной казначейской службы «Оппозиционный блок призывает Украины, в марте 2015 Кабинет Министров немедленно года возмещение НДС взять на реализацию нашу в стране по сравнению антикризисную экономическую с февралем сократипрограмму. Иначе остановка горнолось в 1,4 раза, до 2,965 металлургического комплекса в млрд. гривен. Долг по Украине и, в частности, Кривом компенсации НДС на Роге приведет к непоправимым начало этого года сопоследствиям», – подчеркнул ставил почти 20 млрд. Константин Павлов. гривен. Госбюджет «Все видят, насколько, напри- предполагает на 2015 год возврат мер, усугубляет ситуацию нынеш- около 58 млрд. гривен НДС, но за І няя ситуация с возвратом НДС квартал возмещено только 12 млрд., предприятиям. Если такая тенден- что на 2,5 млрд. меньше плана. ция сохранится, это может привеАлександр Вилкул, народный сти к закрытию ряда крупнейших депутат, глава Фонда «Украинская предприятий страны, стоящих на перспектива», так охарактеризограни банкротства. Возврат НДС вал сложившуюся ситуацию: «Не-

сколько миллионов работников промышленных предприятий стали заложниками безответственной политики власти. Вместе с профсоюзами и федерациями мы выдвинем правительству консолидированные требования по восстановлению промышленности и будем требовать их реализации. Власть должна определить, что она хочет – услышать гул работающих предприятий или стук касок. Мы будем защищать людей труда». «Новое правительство сегодня может гордиться лишь тем, что они набрали массу кредитов, заморозили пенсии и социальные выплаты. Ежедневно в магазинах растут цены на продукты, курс национальной валюты опустился в 3 раза, счета за коммунальные услуги у некоторых людей превышают их месячный доход, а поход за лекарствами в аптеку стал разорительным для большинства украинцев», – отметил Константин Павлов. Он подчеркнул, что, в отличие от правительства, Оппозиционный блок разработал антикризисную экономическую программу, которая предусматривает 5 первоочередных мер по восстановлению социальной сферы и народно-хозяйственного комплекса страны. В программе предлагается финансирование восстановления экономики за счет перенаправления бюджетных средств, предусмотренных на ведение войны; обеспечение действенной социальной защиты населения (проведение индексации пенсий и зарплат граждан, увеличение количества средств на поддержку переселенцев); стимулирование привлечения инвестиций в экономику страны (рабочие места и достойный уровень зарплат); борьба с коррупцией; восстановление макроэкономической стабильности (прогнозируемая валютная политика) и другие первоочередные задачи.

Кривбасс промышленный

Долг государства перед криворожскими ГОКами Метинвеста составил 435 млн. гривен C конца 2014 года Группа Метинвест сталкивается с хроническим невозмещением НДС со стороны государства. На данный момент долг перед СевГОКом и ЦГОКом составляет 232 и 203 млн. грн. соответственно. Общая сумма задолженности достигла 3,571 млрд. грн., из которых 868 млн. грн. – за май 2015 года. По другим предприятиям Группы ситуация не лучше: долг перед ММК им. Ильича составляет 757 млн. грн., перед «Азовсталью» – 700 млн. грн., перед «Запорожсталью» – 396 млн. грн.. Металлургия – стратегически важная для экономики страны отрасль, чувствительная к нехватке оборотных средств. Из-за задолжен-

ности государства по НДС Группа не в состоянии вовремя рассчитываться со своими поставщиками за газ и электроэнергию, а также неспособна своевременно погашать долги перед международными кредиторами и подрядными организациями. Кроме того, производственные показатели Группы уже существенно снизились в первом квартале. Выплавка стали упала на 39%, производство железорудного концентра-

та и кокса – на 16% и 31% соответственно. В случае остановки крупнейших украинских металлургических предприятий, которые являются градообразующими, ряду индустриальных регионов страны грозит экономический коллапс. Это существенное сокращение налоговых поступлений и упадок смежных отраслей, означающий потерю сотен тысяч рабочих мест.

До відома

Про спрощення виділення земельних ділянок

До недавнього часу в суспільстві існувала проблема, коли працівники відповідних органів влади затягували погодження проектів землеустрою, вимагали усунення то одних недоліків, то інших, не надаючи повного переліку, який необхідно виправити. Усунення таких недоліків тривало роками, громадяни витрачали великі кошти на переоформлення документів та не мали можливості реалізувати свої права, гарантовані Конституцією. У зв'язку з цим 11.02.2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України №180-VIII «Про внесення змін до статті 186-1 Земельного кодексу України (щодо спрощення процедури погодження проекту землеустрою)», який набув чинності 12.03.2015

року після його опублікування в офіційних друкованих виданнях. Зазначеним Законом доповнено ч. 8 ст. 186-1 Земельного кодексу України, яка зобов'язує органи виконавчої влади при погодженні проекту землеустрою визначити вичерпний перелік недоліків такого проекту та розумний строк для їхнього усунення. Повторна відмова у погодженні може бути лише у випадку, якщо заявником не буде усунуто у визначений строк зазначені у висновку недоліки. Закон забороняє відмовляти у погодженні з інших причин чи вказувати на нові недоліки. Дана законодавча ініціатива спрямована на захист прав громадян, на спрощення процедури погодження проектів землеустрою

та покликана встановити чіткі вимоги до відповідних органів влади надавати вичерпний перелік зауважень, з метою їх подальшого усунення особами, що подали документи для погодження проектів землеустрою. Прийняття проекту Закону надасть можливість спростити процедуру реалізації прав громадян на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності. Крім того, Закон унеможливлює затягування процесу погодження проектів землеустрою та не містить ризики вчинення корупційних правопорушень. Управління Держземагентства у Криворізькому районі Дніпропетровської області


«Червоний гірник» №35 (21558)

Споживач 5

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 19 травня 2015 року

Новини

Брифінг

Захист прав споживача – справа рук самого споживача

Дзержинський район На захисті прав споживачів

Рідні вирішили скинутись і подарувати імениннику новеньку мобілу. Вибирали довго, прицінювались, але врешті зупинились на одному непоганому варіанті, який швиденько перевірили в магазині, та й поклали до святково прикрашеної коробки. Ювіляр був радий-радісінький такому подарунку, одразу став клацати по екрану, перевіряти, що той вміє, а вміє різного дійсно чималенько, тож до власне дзвінків діло не одразу дійшло. Але коли таки дійшло, то виявилось, що телефонувати подарунок ще якось вміє, а ось приймати дзвінки – зась, ніяк не реагує на вхідні, бісова машинерія. Люди той подарунок назад у коробку та до магазину, де він придбаний був. Одначе й там, як мовиться, вибачай та голоблі завертай, обміняти на щось путнє навідріз відмовились, бо, мовляв, осьдечки – придивіться уважніше – подряпина на корпусі. Хто ж таку опісля купить?..

Цю невеселу історію розповіла начальник відділу з питань захисту прав споживачів апарату міської ради і виконкому Ніна Савенко під час нещодавнього брифінгу для представників міських засобів масової інформації. – Ці люди потім звернулись до нас з проханням посприяти у вирішенні питання, – продовжила оповідь Н. Савенко. – І при уважному розгляді ситуації та всіх її складників з’ясувалося, що цей мобільний телефон мав гарантію, виписану ще на початку січня, тоді як означена купівля відбулася наприкінці квітня. Отже, цю мобілку вже хтось ще на початку року купував, щось там з нею сталося – можливо, так само не приймала вхідні дзвінки, – мобілку повернули назад, а потім по всьому знову виставили на продаж. Певно, у сподіванні, що хтось не надто уважний її таки купить. На жаль, так і сталося. Після нашого втручання цю ситуацію вдалося врегулювати на користь споживача.

Три сотні звернень

Н. Савенко розповіла, що загалом з початку року по фахову допомогу до відділу звернулося більше трьохсот криворіжців, споживчі права яких було порушено. Три з п’яти звернень стосувались якості непродовольчих товарів, третина – надання послуг та робіт, також були скарги й щодо якості продовольчих товарів чи обслуговування. На користь споживачів вирішено 96 відсотків звернень, за результатами їхнього розгляду суб’єктами господарювання повернуто коштів, замінено чи відремонтовано неякісні товари, виконано роботи на суму понад 35 тис. грн. На жаль, 4 відсотки городян залишились незадоволені результатами, бо їм допомогти не видалось можливим. – Основна причина цього – від-

Наявність такого документа гарантує захист покупця чи замовника, а ось його відсутність значно ускладнює можливість вирішити питання на користь споживача у разі порушення його прав. Тим паче, що законодавством передбачено, що за вимогою покупця цей касовий або товарний чек повинні видавати всі продавці чи виконавці робіт, хоч навіть на пучок моркви, який купуєте на базарі.

Перевірки – заборонені

сутність документів, що засвідчують сам факт купівлі, – зазначила Н. Савенко. – Також причиною відмов виступила відсутність чітких договірних відносин між споживачем та виконавцем робіт або неможливість визначити місцезнаходження суб’єкта господарювання. Тож звертаюся до всіх споживачів із закликом щоразу при здійсненні купівлі товарів чи замовленні послуг отримувати підтверджуючий документ про це, а саме – касовий або товарний чек. У ньому має бути чітко зазначено дату продажу, назву товару та його вартість, а також найменування суб’єкта господарювання, який виступає продавцем чи виконавцем послуг.

Наразі продовжується урядова заборона на проведення контролюючими органами планових і позапланових перевірок суб’єктів господарювання, започаткована ще минулого року та продовжена на початку нинішнього. – Точніше кажучи, перевірки проводити можна, але тільки за наявності згоди Кабінету Міністрів України, – зазначила Н. Савенко. – Навіть за заявою споживача, що раніше було підставою для проведення позапланової перевірки, нині її можна проводити тільки по узгодженню з урядом. Яке наразі отримати вкрай складно, а точніше – практично неможливо. Ця заборона діятиме щонайменше до кінця першого півріччя, а ось як буде далі – сказати важко. Один з варіантів – це створення об’єднаної контролюючої організації, до скла-

Купівля

ду якої ввійдуть санітарна, ветеринарна і фітосанітарна служби та інспекції, а також з питань захисту прав споживачів. Утім, за початковими намітками вона вже мала б діяти, але до сьогодні ні положення про неї, ні якихось інших нормативних документів щодо цього на урядовому рівні не ухвалено. В таких умовах вся відповідальність щодо захисту прав лягає на самого споживача, у котрого законодавством насправді передбачено достатньо важелів впливу на недобросовісних виробників, які не надто шанують своїх споживачів. Головна зброя споживача – це сам закон і вміння ним користуватись, а головний щит його прав – це товарний або касовий чек, який вкотре закликаю отримувати щоразу при купівлі товарів чи при замовленні послуг.

Прийом у понеділок і четвер

У виконкомі міськради створено зручні умови для прийому городян – у Центрі надання адміністративних послуг «Муніципальний центр послуг м. Кривого Рогу» функціонує й «вікно захисту прав споживачів». У ньому в понеділок та четвер з 9 до 12 години проводять прийом фахівці відділу з питань захисту прав споживачів апарату міської ради і виконкому, а по понеділках з 10 до 17 години особистий прийом споживачів проводить й безпосередньо Ніна Валеріївна Савенко. Телефон відділу 493-04-76.

Повернення Е. МІСЦЕВИЙ

Оголошення

Запрошуємо до участі у Всеукраїнському конкурсі якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України» Відділ з питань захисту прав споживачів апарату міської ради і виконкому інформує про проведення Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» у 2015 році.

Офіційним організатором Конкурсу є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Конкурс проводиться з метою об’єднання зусиль, спрямованих на поліпшення якості та конкурентоспроможності вітчизняної продукції, сприяння впровадженню на підприємствах України сучасних методів управління якістю та задоволенню потреб і очікувань споживачів. Основними завданнями Конкурсу є: визначення на конкурсній основі кращих зразків української продукції (товарів, робіт, послуг); сприяння виробництву високоякісної й конкурентоспроможної вітчизняної продукції (товарів, робіт, послуг), насичення якісною продукцією ринків України, задоволення потреб та очікувань споживачів; підтримка ініціатив і зусиль товаровиробників щодо поліпшення якості продукції (товарів, робіт, послуг); створення сприятливих умов щодо розроблення та впровадження на підприємствах, в організаціях та установах України систем управління якістю, систем екологічного управління, а також інших сучасних систем управління; поширення та пропагування досвіду підприємств та органі-

зацій, які виробляють якісну продукцію (товари, роботи, послуги); підвищення інформованості органів влади, підприємств (організацій), громадських організацій, засобів масової інформації та населення щодо якісної вітчизняної продукції (товарів, робіт, послуг) та її виробників. Конкурс проводять у три етапи: підготовчий, регіональний та загальнодержавний. У рамках Конкурсу в 2015 році визначається продукція (товари, роботи, послуги) за такими номінаціями: продукція; роботи та послуги. Номінацію «продукція» поділяють на групи: продовольчі товари; промислові товари для населення; товари виробничо-технічного призначення; вироби народних художніх промислів. Розпорядженням міського голови від 07.05.2015 №125-р «Про проведення регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих

товарів України» у 2015 році» утворена тимчасова комісія з проведення регіонального етапу в Кривому Розі. Організаційно-методичне, фінансове та інформаційне забезпечення Конкурсу на регіональному етапі у нашому місті здійснюється Державним підприємством «Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Кривбасстандартметрологія»). Участь у Конкурсі на регіональному рівні безкоштовна. Учасниками Конкурсу можуть бути підприємства, організації і установи усіх форм власності, які добровільно виявили бажання одержати об’єктивне, компетентне та авторитетне свідоцтво про високу якість своєї продукції. Заявки та відповідні документи на участь у Конкурсі приймаються до 10 червня 2015 року за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Орджонікідзе, 23.

Більш детально з умовами Конкурсу можна ознайомитися на офіційному сайті ДП «Кривбасстандартметрологія» в мережі Інтернет (krivbasscenter.dp.ua) та за телефоном 407-10-14.

За перші чотири місяці 2015 року до райвиконкому надійшло 92 звернення громадян щодо захисту прав споживачів. За результатами розгляду звернень відремонтовано неякісних товарів на суму 1,3 тисячі грн., здійснено обмін товарів на суму 1,5 тисячі грн. Крім того, повернуто споживачам 8,5 тисячі грн. Загалом, з початку 2015 року відділом розвитку підприємництва райвиконкому проводились обстеження об’єктів бізнесу з питань захисту прав споживачів та дотримання Правил торгівлі на ринках. Всього обстежено 137 об’єктів, у т.ч.: 21 об’єкт на ринках, 86 об’єктів роздрібної торгівлі, 11 об’єктів ресторанного господарства, 18 об’єктів побуту, 1 об’єкт з надання медичних послуг. У разі встановлення в об’єктах бізнесу порушень прав споживачів на отримання необхідної, доступної, достовірної інформації про товари, роботи та послуги, суб’єктам господарювання надано роз’яснення щодо дотримання означених вимог чинного законодавства.

Наші на львівському танцполі

На початку травня Львів приймав юних танцюристів з усіх куточків країни. У числі учасників Всеукраїнського фестивалю сучасного естрадного танцю були і криворіжці – вихованці зразкового хореографічного ансамблю «Юність». Вони привезли на фестиваль 28 номерів, з яких шість – групові. Виступили на славу: солісти та дуети «Юності» показали себе відмінно, завоювавши різноманітні нагороди. До того ж, ансамбль отримав гран-прі фестивалю за кращі групові композиції, а також грошовий приз від організатора фестивалю Артура Хазана. Порадувала криворізьких дітей і культурна програма. Вони покаталися по місту Лева на трамваї, побачили чимало історичних пам’яток.

ЦентральноМіський район Історичний екскурс

Працівники відділу обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих» ще з 2013 року почали реалізовувати незвичайні та цікаві проекти, що повинні розширити функції і послуги бібліотеки, змінити її образ в уявленні городян, залучити додаткову аудиторію, а головне – урізноманітнити дозвілля криворіжців, наповнити дозвілля читачів корисним змістом. Одним з найцікавіших є проект «Історичні походеньки», в рамках якого було проведено історичний екскурс «Центр нашої історії» для учнів шкіл району. Близьке знайомство з історією міста Кривого Рогу та одним з найстаріших і найкрасивіших районів – Центрально-Міським – почалося в читальному залі Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих», де були представлені для перегляду документи краєзнавчої тематики. Продовжився історичний екскурс цікавою прогулянкою по старій частині Центрально-Міського району. В ході екскурсії учні отримали завдання: придумати, якою будівлею, закладом чи майданчиком може стати місце між будівлями колишнього кінотеатру імені Леніна та готелю «Металург».

Вітання матерямгероїням

Безумовно, День матері – це одне з самих зворушливих свят. Адже кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє та буде самовіддано любити, незважаючи ні на що. В Україні цей День відзначається в другу неділю травня. З нагоди свята, за ініціативою виконкому Центрально-Міської райради, за вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти та розвитку їхніх творчих здібностей, цінними подарунками були нагороджені жінки, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Матерів-героїнь привітала голова Центрально-Міської райради Ірина Салтовська, подякувавши їм за виховання гідних членів суспільства та висловивши найкращі побажання на майбутнє. Підготував Володимир СКІДАНОВ


6 Комуналка Новини Інгулецький район Свято віри

900-річну річницю перенесення мощів благовірних князів руських Бориса і Гліба мешканці ж/м Інгулець відсвяткували в молитвах. Віряни помолилися святим князям у спорудженому на їх честь храмі. Цей дерев’яний храм минулого року став справжньою окрасою скверу імені Седнєва. Престольне торжество очолив архієпископ Криворізький і Нікопольський Єфрем, біля входу в храм вітали вихованці недільної школи. Основний лейтмотив богослужіння – прохання миру та благоденства для України, припинення міжусобної брані. Завершив богослужіння хресний хід навколо храму.

По місцях бойової слави

9 травня Кривий Ріг відсвяткував 70-річчя Великої Перемоги. Та урочисті заходи з нагоди цієї дати тривають і нині. Нещодавно представники Саксаганської організації ветеранів відвідали місця бойової слави – братські могили в селі Зелене та в старій частині Інгульця, монумент Слави. Сивочолі ветерани вшанували пам’ять загиблих бойових побратимів хвилиною мовчання й покладанням квітів. Голова ради Інгулецької територіальної організації ветеранів З. Цуркан розповіла поважним гостям про визволення Інгульця від окупантів, історію створення районного меморіального комплексу. Завершальним етапом екскурсії стали відвідини музеїв трудової слави ПАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат» та бойової слави «Подвиг» КЗШ №100.

День цивільного захисту

На базі ККДНЗ №127 у рамках «Тижня безпеки дитини» в дошкільних навчальних закладах відбувся районний показовий День цивільного захисту. Колектив дошкільного навчального закладу продемонстрував високий рівень підготовки до дій у надзвичайних ситуаціях. На заході були присутні методисти районного методичного кабінету, фахівці Центру здоров’я, вихователі-методисти дошкільних навчальних закладів району. Програма Дня цивільного захисту складалася з декількох етапів: театралізоване дійство «Де чатує небезпека?» у виконанні вихованців старших груп; консультація за темою «Вберегти найдорожче»; комплексно-обʼєктове тренування за сигналом «Увага всім!»; відпрацювання дій спільного реагування з представниками ДПРЧ-17; тренінг «Подолання тривоги»; ознайомлення з алгоритмом проведення «Тижня безпеки дитини» в ДНЗ. Підготувала Світлана НІКІТІНА

Криворізький район Посіви пшениці та ячменю в доброму стані

Станом на середину травня озимі та ярі зернові культури передового сільськогосподарського підприємства «Новолозуватське» знаходяться в доброму стані. Про це інформує керівник господарства Олександр Позивайло. – Пересівати довелося лише незначні площі озимого ріпаку, – додає Олександр Олександрович. – Ми з цією роботою швидко впоралися і вже маємо на його місці дружні сходи кукурудзи та соняшнику. Сьогодні вологи для зернових достатньо. Залишається лише сподіватися, що матінка природа в подальшому сприятиме визріванню багатого врожаю.

Немає пасовища для Ромашки

Жителі Глеюватської, Недайводської, Новопільської, деяких інших сільських рад Криворізького району занепокоєні недостатньою кількістю пасовищ для великої рогатої худоби. Це, швидше всього, наслідок того, що сільські голови свого часу, під час розпаювання землі, не радилися як слід з громадами і не залишили вдосталь земель під пасовища. Є сільради, в котрих худобі немає дороги навіть до водойми. Нині цю проблему старається вирішити голова Криворізької районної ради Володимир Мельник.

Перший мед – з ріпаку

Зацвів яскраво-жовтим цвітом ріпак, і пасічники почали дружно вивозити вулики до його полів. Погода в цілому сприяє першому медозбору, отож, свіжого медку скуштуємо вже завтра! Підготував Микола КРАМАРЕНКО

www.girnyk.com.ua

«Червоний гірник» №35 (21558)

Вівторок, 19 травня 2015 року

Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім Пропонуємо вашій увазі звіт з чергового сеансу зв’язку з читачами, складений виключно за зверненнями городян щодо житлово-комунальних питань та нашими відповідями на них.

Пенсія та пільги – Десь таке чула, що нібито пільги на оплату житлово-комунальних послуг залежатимуть від розміру пенсії, – непокоїться ветеран війни Алевтина Вікторівна з вул. Хабаровської, 11. – Нібито в тому разі, якщо пенсія більша за 1700 гривень, знижки з оплати вже не надаватимуться. Чи правда це? Можемо заспокоїти вас, а також усіх інших пільговиків: нічого подібного немає, та й не буде, бо розмір пенсії – це одне, а надані пільги з оплати житловокомунальних послуг – то зовсім інше, і вони між собою ніяк не пов’язані. Тож не переймайтесь з цього приводу.

Допомога приватному сектору

Субсидія на продаж – Подейкують, що при наявності субсидії не можна продати свою нерухомість, – звертається Павло Прокопович з Гданцівки. – Невже таке дійсно можливе? Ні, наявність адресної державної допомоги для відшкодування частини вартості житлово-комунальних послуг жодним чином не впливає на право власності на нерухомість чи на можливість його власника розпоряджатись своєю нерухомістю на власний розсуд, тобто продати, подарувати, заповісти абощо. На ці дії наявність субсидії не впливає жодним чином. Щоправда, у разі наявності субсидії при продажу або при іншому виді відчуження даного житлового помешкання господарі повинні про це повідомити органи соцзахисту для того, аби вирішувати питання надання субсидії вже з новими господарями.

За квітень – за новими цінами

– Прошу допомогти розібратись з новими тарифами на газ та електроенергію, – прохає Маргарита Ігорівна з вул. Добролюбова, 4. – Ось я живу в квартирі без газового лічильника, але централізована гаряча вода у мене є. Скільки в такому разі платитиму за природний газ та електроенергію? А також з якого саме часу – уже з травня чи тільки з червня? Згідно з березневими постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, з початку квітня 2015-го для населення встановлено нові роздрібні ціні на природний газ і на електроенергію. Таким чином, платити за новими розцінками потрібно вже у травні за платежами, виставленими до оплати за результатами споживання квітня. У вашому випадку плата за газ проходитиме за розділом «Плита газова та централізоване гаряче водопостачання», при якому за кожного мешканця в місяць нараховується по 43,128 грн. Якщо у вас, як і в більшості криворіжців, раптом зникне централізоване гаряче водопостачання, тоді місячна вартість газопостачання збільшиться до 64,692 грн./люд. Щодо електроенергії для населення, то вона тепер має такі розміри:

Категорії споживачів

Тарифи на електроенергію, в копійках за 1 кВт/год

Населенню: за обсяг, спожитий до 100 кВт/год електроенергії на місяць (включно) 36,6 за обсяг, спожитий понад 100 кВт/год до 600 кВт/год електроенергії на місяць (включно) 63 за обсяг, спожитий понад 600 кВт/год електроенергії на місяць 140,7 Населенню, яке проживає в сільській місцевості: за обсяг, спожитий до 150 кВт/год електроенергії на місяць (включно) 36,6 за обсяг, спожитий понад 150 кВт/год до 600 кВт/год електроенергії на місяць (включно) 63 за обсяг, спожитий понад 600 кВт/год електроенергії на місяць 140,7 Населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку кухонними електроплитами (у тому числі в сільській місцевості) за обсяг, спожитий до 3600 кВт/год електроенергії на місяць 36,6 (включно) Період: 1 квітня 2015 по 30 квітня 2015 за обсяг, спожитий понад 3600 кВт/год електроенергії 140,07 на місяць Населенню, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості) за обсяг, спожитий до 3600 кВт/год електроенергії на місяць 36,6 (включно) Період: 1 квітня 2015 по 30 квітня 2015 за обсяг, спожитий понад 3600 кВт/год електроенергії 140,07 на місяць Для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від об36,6 сягів споживання електроенергії Населенню, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку та об’єднане шляхом створення юридичної особи, житлово-екс63 плуатаційним організаціям, крім гуртожитків Гуртожиткам (які підпадають під визначення «населення, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку»)

36,6

– До мене останнім часом нерідко звертаються жителі нашого кутка через відмову у наданні їм субсидії, – розповідає квартальна уповноважена житломасиву Рибасового (вул. Вузлова, Гвардійська, Хорезмська та Верещагіна) Людмила Іванівна. – Причому це набуло дійсно масового характеру, тож виникає запитання, чому зараз не надають субсидію мешканцям приватного сектору? Якщо відповісти зовсім коротко – бо тепло. Тобто зараз у мешканців сектору приватної забудови не працюють будинкові системи опалення, природного газу ними витрачається зовсім мало, через що й нинішня оплата послуг значно менша від тієї, яка стягуватиметься з мешканців під час подальшого опалювального сезону. Ось тоді кількість отримувачів субсидії напевно відчутно зросте як у багатоповерхових будинках, так і в секторі приватної забудови.

Нагадуємо, що наступний сеанс зв’язку з нашими читачами відбудеться вже у середу, 20 травня, у звичний час з 11.00 до 13.00 за телефоном 92-77-90. З повагою завідуючий відділом соціально-побутових питань «ЧГ» Едуард Васильович БІЛИК


«Червоний гірник» №35 (21558) Вівторок, 19 травня 2015 року

www.girnyk.com.ua

«Гонки на виживання»

Джанай Омаров – чемпіон! На автомототреку «Кривбас-екстрим» успішно стартував чемпіонат атомобільних «Гонок на виживання». Велелюдний спортивний захід пройшов за підтримки народного депутата України Костянтина Павлова. Він тепло привітав гонщиків та вболівальників з ювілейною річницею Кривого Рогу та Днем Європи.

– 18 років поспіль наш рідний Кривий Ріг радо приймає змагання кращих автогонщиків з різних міст України. Інтерес до них спортсменів і вболівальників з кожним роком зростає. Тому, незважаючи на нинішню важку ситуацію в країні, ми, за незмінною традицією, підтримуємо проведення етапів «Гонок на виживання» – 2015 у нашому місті. Напередодні перегонів я спілкувався з їх учасниками. Мені було важливо знати їхню думку: чи потрібно проводити сьогодні ці змагання? Для мене всі питання зняли слова Юрія Петренка, якого багато хто з вас знає як гонщика на автомобілі № 21. Сьогодні він на фронті. Юрій відповів мені так: «Незважаючи на військовий конфлікт, незважаючи на бойові дії на Сході, мирне життя в КривоКостянтин му Розі повинно тривати!» Павлов А це означає: гонкам бути! Отож, вітаю всіх вас, а особливо ветеранів вій­ ни, які подарували нам Велику Перемогу над фашистськими загарбниками 70 років тому! – сказав перед відкриттям офіційного сезону автоперегонів Костянтин Павлов. Лунають Державний гімн України, гімн Кривого Рогу! Переможці та призери минулорічних перегонів піднімають український прапор над треком. І ось уже заревли натужно двигуни залізних булідів. Як і очікувалося, лідерство на трасі одразу легко, ніби граючись, захопили знамениті криворізькі спортсмени Андрій Гальченко та Джанай Омаров. Їм вистачило всього кількох кругів, щоб помітно випередити суперників. Блискучі коментатори Сергій Мігуша, Олег Зюков та Едуард

Колесник (гонщик хайла Захарченка, четверте і п'яте місця знову із Запоріжжя, який ж таки вибороли наші земляки Алік Геворгян і не брав цього разу Андрій Громов, відповідно. І лише 6 місце було участь у змаганні) віддано спортсмену із Запоріжжя Сергію Рябчувже й перемогу по- ку. Однак, саме цей екстремал-гонщик святкував чали прогнозувати перемогу в «королівському заїзді». А вже згадаАндрію – так легко ний Андрій Громов долучив до своєї нагороди мчав його болід. Аж раптом... мустанг Гальченка на ще й «Приз глядацьких симпатій». віражі, без жодного контакту суперників, зупинився. Не забули організатори змагання й про техніДжанай спробував підштовхнути автівку друга, але ків. Найвищу нагороду та звання «Кращий мехамарно. Забігаючи наперед, скажу, нік» першого етапу чемщо Гальченко так і не повернеться піонату отримав Віктор до кінця гонок на автомототрек. Москалик, який готував «Щось трапилося з двигуном», – до змагань автомобіль скаже він. під номером 77 Джаная Схід саме цього учасника з Омарова. дистанції позбавив серйозної Голова Саксаганконкуренції інших потенційних ської районної у місті фаворитів заїздів, але все одно ради Валерій Беззубв підсумку всі місця на п'єдесталі ченко вручив почесні Андрій Гальченко тепло нагороди переможцям пошани дісталися криворіжцям. вітає юних уболівальників та побажав подальших Якщо говорити в цілому, то автокросу успіхів. перший етап автогонок-2015 був доволі рівним, розминочним, після довгої зими. «Традиційно перший етап «Гонок на виживанСуперники між собою не особливо контактували, ня» був присвячений Дню міста. Дійсно, у своєму помітно було – берегли техніку. З метою еконо- поважному віці Кривий Ріг мії, багато спортсменів пересіли на «ВАЗи», по- – сповнений сил і молодої тужних закордонних іномарок виїхало всього енергії, тому що це все ми, декілька. криворіжці, робимо його Підсумок травневих «Гонок на виживання» таким. Але цього року ми для криворіжців більш ніж успішний, вважає відступили від традиції і президент Криворізької міської федерації тех- присвятили ці змагання венічних видів спорту, майстер спорту Федір Губа- теранам, які в далекі роки Джанай ренко: «З шести призових місць – 5 наші!» билися за нашу Батьківщину, Омаров «Золото» і головний кубок виборов Джанай та їхнім онукам і правнукам, Омаров, «срібло» також у нашого земляка – Во- котрі воюють за Батьківщину сьогодні», – додав лодимира Нероди, «бронза» у криворіжця Ми- народний депутат України Костянтин Павлов.

Наступні перегони відбудуться вже 6 червня у місті Олександрії на автомототреку «Вербова лоза». Побажаємо і там нашим землякам перемог.

«Мирне небо — 2015»

Найкраще «приборкали» повітряних зміїв тернівчани У Дніпропетровську нещодавно відбулись обласні змагання з повітряних зміїв «Мирне небо — 2015», в яких взяли участь команди Нікополя, Кривого Рогу, Марганця, Павлограда, Дніпродзержинська, Новомосковська. – Наші вихованці завоювали одразу шість наго- срібна нагорода в класі род, – зазначає керівник Клубу науково-технічної моделей Z-3). Ще один творчості учнівської молоді Тернівського району представник клубу ВлаДмитро Цуренков. – А саме: посіли чотири перших дислав Вакуліч став місця та два других. срібним призером (клас моделі Z-7). Зокрема, у класі модеОтож, наша клубна команда в повнолі Z найкращі резульму складі представлятиме Дніпротати продемонстрував петровщину у всеукраїнських змаОлег Лимар, так само ганнях з повітряних зміїв. Від імені як і Михайло Котенко керівництва нашого клубу, батьківу класі двох моделей ського комітету висловлюємо веZ-5, Z-6. Переможцем лику подяку за підтримку в цьому також став Олександр обласному змаганні президенту блаГіщин у класі модегодійної організації «Міжнародний лі Z-4 (у нього також благодійний фонд Сергія Смєлого».

Спорт 7 Чемпіонати

На інгулецьких килимах обирали найдостойніших У Палаці спорту ПАТ «Інгулецький ГЗК» проводився чемпіонат Дніпропетровщини по самбо серед юнаків та дівчат і молоді, присвячений 70-й річниці Великої Перемоги. – Оскільки цей турнір був відбірковим, то до нас завітали найсильніші спортсмени з Нікополя, Жовтих Вод і Генічеська, – пояснює директор криворізької ДЮСШ № 2 Петро Малиш. – Вони змагалися з нашими зовсім юними та молодими самбістами: всього на килими виходило понад 200 хлопців та дівчат. А напередодні цих борцівських протистоянь їх щиро привітали заступник голови Інгулецької районної ради Сергій Жеребило та керівник обласної федерації з самбо Дмитро Назаренко. Вони побажали борцям удачі та іскрометних перемог. Найуспішніше виступили криворіжці з ДЮСШ №№ 2, 7, 9, спортклубів «Молодість» ДП «Спорт-Майстер» ПАТ «Центральний ГЗК» та «Північне сяйво» ПАТ «Північний ГЗК». Найдостойніші з них увійшли до збірної команди Дніпропетровської області, котра незабаром виступатиме в чемпіонаті України з самбо. Організатори турніру дякують адміністрації та обслуговуючому персоналу Палацу спорту ПАТ «Інгулецький ГЗК» за створені гарні умови для самбістів, тренерів, глядачів. А також висловлюють щире спасибі віце-президенту Криворізької федерації самбо, дзюдо, сумо Павлу Яремку за фінансову допомогу.

На київських доріжках — до п’єдесталу пошани Кілька днів у столиці проходив чемпіонат України зі стрибків на батуті (стрибків на акробатичній доріжці) серед юнаків і дівчат. А паралельно відбувся всеукраїнський турнір пам’яті Костянтина Венгеля. – Вихованці нашої спортшколи виступали там доволі представницьким складом у кількості 14 акробатів, – говорить заступник директора з навчальної роботи ДЮСШ № 1 Тетяна Прокошина. – Вони входили до складу збірної команди Дніпропетровщини, котра в чемпіонаті країни стала переможницею. Серед хлопців варто відзначити вихованця тренера Людмили Метелі Богдана Семашкіна, котрий здобув перше місце в стрибках та ввійшов до фіналу в багатоборстві. Він же разом із Владиславом Гребінником у командних змаганнях серед юнаків завоювали «бронзу» (їх готувала до цього суперництва тренерська бригада Марини Радіонової). Серед дівчат до фіналу в багатоборстві ввійшли Аліна Дрига та Віолета Стогній. У командному заліку дівчатам вдалось посісти четверте місце. А ось уже на всеукраїнських змаганнях у стрибках на батуті (стрибках на акробатичній доріжці) наші хлопці добились ще вагомішого успіху. Зокрема, вихованець тренера Ірини Сударькової Максим Валіков у багатоборстві завоював золоту нагороду та бронзову — в другій фінальній вправі. Також його товариш по команді Єгор Анісімов став переможцем та призером у фінальних вправах, тобто здобув перше та друге місця (його наставники — Ніна Халікова та Марина Радіонова).

Підготували Віталій ТКАЧУК та Микола КРАМАРЕНКО. Фото Павла ЛІНСЬКОГО


8

www.girnyk.com.ua Місто можливостей

«Червоний гірник» №35 (21558)

Вівторок, 19 травня 2015 року

Новини законодавства

Реєстрація права на нерухоме майно у скорочені строки Кабінетом Міністрів України 8 квітня 2015 року прийнято Постанову за №190 «Про надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у скорочені строки». Відповідно до частини тринадцятої ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» установлено скорочені строки надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і розмір плати за їх надання. У скорочені строки передбачено держреєстрацію права власності, якщо вона проводиться з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно, та держреєстрацію права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс – за п’ять робочих днів, держреєстрацію речових прав на нерухоме майно – за три робочі дні, надання інформації з Держреєстру речових прав на нерухоме майно у паперовій формі – упродовж однієї години з моменту реєстрації заяви. Плата стягується в подвійному розмірі адмінзбору чи плати за надання відповідної інформації, а за

держреєстрацію обтяжень упродовж двох годин з моменту реєстрації заяви – у розмірі адмінзбору за державну реєстрацію обтяження. Плата за терміновість вноситься додатково до адміністративного збору, плати за отримання витягу з Державного реєстру прав, який видається за результатами державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, плати за отримання інформації з Державного реєстру прав, справляння яких передбачено законодавством. Зазначені послуги здійснюються державним реєстратором у скорочені строки виключно за заявою, форма та вимоги до заповнення якої встановлюються Міністерством юстиції України. У разі відмови в держреєстрації у випадках, передбачених законодавством, плата за надання таких послуг у скорочені строки не повертається. Також не повертаються кошти і

Затверджено план заходів щодо дерегуляції господарської діяльності

якщо відсутня інформація про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження у Державному реєстрі прав і реєстрах, до яких до 2013 року вносилася відповідна інформація (Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державному реєстрі іпотек, Державному реєстрі обтяжень рухомого майна). Коли ж ненадання послуг у скорочені строки сталося з вини держреєстратора, плата за терміновість повертається заявникові.

Закон про дерегуляцію

Президент України П. Порошенко підписав Закон №191-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)». Законом спрощується ведення бізнесу у багатьох галузях економіки через скасування засобів державного регулювання, гармонізацію законодавства з нормами ЄС, зменшення адміністративного навантаження на підприємства та зниження корупційних ризиків у існуючих процедурах: Ü скорочення термінів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; Ü удосконалення інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та інформаційними системами органів державної влади, а також документами в електронній формі.

Скасовуються, зокрема:

Ü надання дозволу на прове-

дення промислових випробувань дослідних і експериментальних зразків гірничошахтного устаткування та матеріалів, які застосовуються у шахтах і рудниках, що надається органами гірничого та санітарно-епідеміологічного нагляду після їх перевірки (експертизи) на відповідність правилам безпеки та вимогам санітарного законодавства; Ü надання громадянам дозволу виконавчими комітетами місцевих рад на виконання робіт з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення приватного житлового фонду, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/ або інженерні системи загального користування, а також не потребують введення таких об’єктів в експлуатацію; Ü проведення державних випробувань, державної реєстрації та перереєстрації машин, призначених для застосування пестицидів і агрохімікатів, на які поширюється дія технічного регламенту щодо машин;

Ü проведення обов’язкової державної експертизи проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь і скасування нормативів оптимального співвідношення культур у сівозмінах у різних природно-сільськогосподарських регіонах; Ü надання висновку щодо відповідності вимогам стосовно надання послуг з укладення та реєстрації угод купівлі-продажу сільськогосподарської продукції і продовольства для державних та регіональних потреб і реєстрації зовнішньоекономічних контрактів (Мінагрополітики України); Ü надання дозволу на встановлення або спорудження когенераційних установок на базі існуючих енергетичних об’єктів; Ü проведення атестації виробництва підприємств, що здійснюють переробку, утилізацію або знищення вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції. Законом також ліквідовується

інститут Дозвільних центрів та державних адміністраторів – надання адміністративних послуг з видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності буде здійснюватися через Центри надання адміністративних послуг, що дозволить оптимізувати бюджетні видатки на утримання місцевих органів виконавчої влади (райдержадміністрації та окремі облдержадміністрації (5) та органів місцевого самоврядування (міські ради – їх виконавчі органи). Передбачені Законом скорочення функцій та оптимізація процедур адміністративного регулювання господарської діяльності сприятимуть створенню більш сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні та підвищенню рівня захисту суб’єктів господарювання. Відповідна норма набуває чинності через шість місяців з дня опублікування цього Закону, тобто з 4 жовтня 2015 року.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 року за №357-р затверджено план заходів щодо дерегуляції господарської діяльності.

Планом дій серед іншого:

Ü спрощуються процедури підготовки учасниками торгів документів, необхідних для участі в процедурах державних закупівель; Ü органам місцевої влади надаються повноваження з питань видачі дозвільних документів; Ü запроваджуються процедури подання заявок на реєстрацію права оренди земельної ділянки в електронному вигляді; Ü скорочується кількість контролюючих органів та їх функцій; Ü переглядаються критерії ступенів ризику у сферах господарської діяльності; Ü спрощуються форми податкової звітності; Ü спрощується порядок митного оформлення товарів; Ü спрощуються процедури отримання дозволів на будівництво, зокрема зменшення строку видачі технічних умов з 15 робочих днів до 10; Ü спрощуються процедури приєднання до електромереж; Ü зменшується кількість (до 3-4 шт.) обов’язкових документів, які вимагаються для здійснення адміністративних процедур під час експорту/імпорту; Ü скасовується обов’язковість сертифікації харчових продуктів; Ü встановлюється спрощена та єдина процедура надання поштової адреси об’єкту будівництва; Ü запроваджуються єдині вимоги до технологічних регламентів підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, розроблення заходів з розвитку систем очищення питної води; Ü установлюється порядок подання Декларації відповідності матеріально-пожежної бази вимогам законодавства з питань пожежної безпеки виключно орендодавцем у разі початку використання суб’єктом господарювання об’єктів нерухомості; Ü встановлюється положення щодо можливості вилучення правоохоронними органами серверів виключно за рішенням суду; Ü забезпечується розвиток ринку електронної комерції.

Державна фіскальна служба України інформує

Особливості застосування коефіцієнта понижуючої ставки єдиного внеску З 13 березня 2015 року набрав чинності Закон України від 02.03.2015 року № 219-VІІІ «Про внесення змін до розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці)». Розділ VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 8 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) доповнено новим пунктом 95. Згідно з зазначеним пунктом платники єдиного внеску до 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам

та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску застосовується з понижуючим коефіцієнтом. Це можливо, якщо платником виконуються одночасно такі умови: база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу у звітному збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу; після застосування Коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за

НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ

Хто є платником екологічного податку з 01.01.2015 року

2014 рік; кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік (ця умова не застосовується до платників єдиного внеску, визначених в абз. 3 та 4 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону №2464. Коефіцієнт застосовується в тому числі при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи. Платник єдиного внеску, що застосував Коефіцієнт та не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені Законом строки, позбавляється права в майбутньому застосувати Коефіцієнт до повної сплати такої недоїмки (боргу). Право на застосування Коефіцієнта поновлюється з місяця, в якому сплачено таку недоїмку (борг).

Відповідно до п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються: викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти; розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання); утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені); тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк. При цьому розміщення відходів – постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозволи уповноважених органів (пп. 14.1.223 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

У рамках вивчення нагальних питань підприємців взаємодії з контролюючими, дозвільними органами, критику надсилайте СМС-повідомленнями за телефоном ФОРМУЄМО РЕЙТИНГ БЮРОКРАТІВ!

068-8-700-700

Підготовлено управлінням розвитку підприємництва виконкому міської ради


«Червоний гірник» №35 (21558) ЖОВТНЕВА РАЙОННА У МІСТІ РАДА

РІШЕННЯ

24.04.2015

(ХХХІІ сесія VІ скликання) м. Кривий Ріг

Офіційно 9

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 19 травня 2015 року

№ 315

Про затвердження звіту щодо виконання районного у місті бюджету за І квартал 2015 року

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні, Бюджетним кодексом України, розглянувши звіт про виконання районного у місті

бюджету за І квартал 2015 року, районна у місті рада вирішила: 1. Затвердити звіт щодо виконання районного у місті бюджету за І квартал 2015 року з урахуванням сум, одержаних з бюджетів вищих рівнів: • за доходами – у сумі 42212,1 тис. грн., у тому числі: за загальним фондом – 36812,3 тис. грн., за спеціальним фондом – 5399,8 тис. грн.; • за видатками – у сумі 40223,4 тис. грн., з них: за загальним фондом – 34806,7 тис. грн., за спеціальним фондом – 5416,7 тис. грн. (додаток). 2. Відділу економіки та промисловості виконкому районної у місті ради (Мач Т.Б.) оприлюднити рішення на офіційному веб-сайті виконкому районної у місті ради в мережі Інтернет у визначений чинним законодавством термін. Голова районної у місті ради В. КОРИТНІК Додаток до рішення районної у місті ради 24.04.2015 № 315

Звіт про виконання районного у місті бюджету за І квартал 2015 року Код

Найменування статей

1

2 ДОХОДИ, ЗАГАЛЬНИЙ ФОНД Податкові надходження (всього) Місцеві податки Податок на майно Земельний податок з юридичних осіб Орендна плата з юридичних осіб Земельний податок з фізичних осіб Орендна плата з фізичних осіб Неподаткові надходження Доходи від власності та підприємницької діяльності Інші надходження Адміністративні штрафи та інші санкції Офіційні трансферти Від органів державного управління Субвенції Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного захворювання Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв’язку, інших, передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот), на компенсацію втрати частини доходів у зв’язку з відміною податку з власників транспортних засобів та інших самоходних машин і механізмів та відповідним збільшенням ставок акцизного податку з пального і на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» Дотації Інші додаткові дотації Разом по загальному фонду доходів ДОХОДИ, СПЕЦІАЛЬНИЙ ФОНД Власні надходження бюджетних установ Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством Плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю Надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності Плата за оренду майна бюджетних установ Надходження бюджетних установ від реалізації майна Інші джерела власних надходжень бюджетних установ Благодійні внески, гранти та дарунки Кошти, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів Разом по спеціальному фонду доходів РАЗОМ ДОХОДІВ ВСЬОГО ДОХОДІВ ВСЬОГО ВИДАТКИ Державне управління Органи місцевого самоврядування Освіта Дитячі будинки (в т.ч. сімейного типу, прийомні сім’ї) Соціальний захист та соціальне забезпечення Інші пільги ветеранам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, ветеранам праці, особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, жертвам нацистських переслідувань та реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами Допомога у зв’язку з вагітністю і пологами Допомога до досягнення дитиною трирічного віку Допомога при народженні дитини Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування Допомога на дітей одиноким матерям Тимчасова державна допомога дітям Допомога при усиновленні дитини Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям Інші видатки на соц. захист населення Допомога на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу Інші програми захисту дітей Соціальні програми і заходи державних органів у справах молоді Соціальні програми і заходи державних органів з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків Соціальні програми і заходи державних органів у справах сім’ї Територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Виплати грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги Інші установи та заклади Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам Житлово-комунальне господарство Благоустрій міст, сіл, селищ Культура і мистецтво Філармонії, музичні колективи і ансамблі та інші мистецькі заклади та заходи Фізична культура і спорт Проведення навчально – тренувальних зборів та змагань Утримання та навчально-тренувальна робота дитячо-юнацьких спортивних шкіл Видатки, не віднесені до основних груп Інші видатки РАЗОМ ВИДАТКІВ

10000000 18000000 18010000 18010500 18010600 18010700 18010900 20000000 21000000 21080000 21081100 40000000 41000000 41030000 41030600

41030900

41035800 41020000 41020900 25000000 25010000 25010100 25010200 25010300 25010400 25020000 25020100 25020200 90010100 90010200 90010300 010000 010116 070000 070303 090000 090203 090302 090303 090304 090305 090306 090307 090308 090401 090412 090413 090802 091103 091104 091107 091204 091205 091214 091300 100000 100203 110000 110103 130000 130102 130107 250000 250404

Уточнений план на 2015 рік 3

грн.

у тому числі у тому числі Викоу т.ч. у т.ч. нано на загальний спеціаль- бюджет загальний спеціаль- бюджет фонд ний фонд розвитку 01.04.2015 фонд ний фонд розвитку 4 5 6 7 8 9 10

19749800,00 19749800,00 19749800,00 19749800,00 19749800,00 19749800,00 3355500,00 3355500,00 14459000,00 14459000,00 606600,00 606600,00 1328700,00 1328700,00 33000,00 33000,00 33000,00 33000,00 33000,00 33000,00 33000,00 33000,00 114252157,00 114252157,00 114252157,00 114252157,00 109288266,00 109288266,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

8084632,53 8084632,53 8084632,53 2003559,66 5418622,39 165304,91 497145,57 2351,16 2351,16 2351,16 2351,16 28725301,50 28725301,50 27484341,50

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

107998300,00

107998300,00

0,00

0,00 27196429,95 27196429,95

0,00

0,00

126606,00

126606,00

0,00

126606,00

8866,96

0,00

0,00

1163360,00 4963891,00 4963891,00 134034957,00

1163360,00 4963891,00 4963891,00 134034957,00

0,00 0,00 0,00 0,00

279044,59 279044,59 1240960,00 1240960,00 1240960,00 1240960,00 36812285,19 36812285,19

0,00 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00

5699491,85 468270,00 455200,00 0,00 12500,00 570,00 5231221,85 5231221,85

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

5699491,85 468270,00 455200,00 0,00 12500,00 570,00 5231221,85 5231221,85

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

5399805,33 161183,48 156433,74 0,00 4179,74 570,00 5238621,85 5231221,85

5399805,33 161183,48 156433,74 0,00 4179,74 570,00 5238621,85 5231221,85

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 5699491,85 0,00 5699491,85 25482291,85 19782800,00 5699491,85 139734448,85 134034957,00 5699491,85 139734448,85 134034957,00 5699491,85

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

7400,00 0,00 7400,00 5399805,33 0,00 5399805,33 13486789,02 8086983,69 5399805,33 42212090,52 36812285,19 5399805,33 42212090,52 36812285,19 5399805,33

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

8866,96

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

13668461,86 13281150,49 387311,37 361500,00 4075608,82 4036594,26 39014,56 22722,15 13668461,86 13281150,49 387311,37 361500,00 4075608,82 4036594,26 39014,56 22722,15 1163360,00 1163360,00 0,00 0,00 279044,59 279044,59 0,00 0,00 1163360,00 1163360,00 0,00 0,00 279044,59 279044,59 0,00 0,00 121115612,80 115103540,73 6012072,07 554995,00 34216922,95 28985041,65 5288961,92 8866,96

126606,00 1053100,00 1123300,00 64585500,00 7311300,00 11582100,00 1193800,00 163700,00 4601400,00 347699,44 1729800,00 22274,14 22397,20

0,00 1053100,00 1123300,00 64585500,00 7311300,00 11582100,00 1193800,00 163700,00 4601400,00 347699,44 1729800,00 22274,14 22397,20

126606,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

126606,00 8866,96 0,00 0,00 234194,96 234194,96 0,00 272830,97 272830,97 0,00 16115494,28 16115494,28 0,00 1725178,02 1725178,02 0,00 2957076,02 2957076,02 0,00 302624,35 302624,35 0,00 36740,00 36740,00 0,00 1296378,34 1296378,34 0,00 116083,70 116083,70 0,00 542202,12 542202,12 0,00 2516,40 2516,40 0,00 7697,20 7697,20

1000,00 39350,00 5819434,59

1000,00 39350,00 5283018,37

0,00 0,00 536416,22

0,00 0,00 309000,00

0,00 0,00 13865,00 13865,00 1391625,10 1341190,99

263675,00 263675,00 0,00 0,00 57080,62 6474876,43 1125826,58 5349049,85 119389,00 5479838,64 14654300,00 14654300,00 0,00 0,00 3713710,89 25000,00 25000,00 0,00 0,00 0,00 25000,00 25000,00 0,00 0,00 0,00 61538,29 53987,85 7550,44 0,00 29533,29 61538,29 53987,85 7550,44 0,00 29533,29 5075739,73 4694709,73 381030,00 150000,00 1564293,40 29800,00 29800,00 0,00 0,00 9500,00 5045939,73 4664909,73 381030,00 150000,00 1554793,40 10693,12 10693,12 0,00 0,00 893,12 10693,12 10693,12 0,00 0,00 893,12 141120405,80 134332441,92 6787963,88 1066495,00 40223376,79

Інформація щодо виконання районного у місті бюджету за І квартал 2015 року

За І квартал 2015 року до районного у місті бюджету надійшло 42212,1 тис. грн., у тому числі за загальним фондом – 36812,3 тис. грн., за спеціальним – 5399,8 тис. грн. Виконання планових показників за доходами загального фонду з урахуванням внесених змін склало 101,9%. У порівнянні з відповідним періодом 2014 року отримано надходжень до районного у місті бюджету на 8479,8 тис. грн., або на 25,2% більше. Обсяг власних доходів за І квартал 2015 року склав 8087,0 тис. грн., або 109,8% до запланованих показників. З плати за землю надходження склали 8084,6 тис. грн. при плані 7362,0 тис. грн., планові показники виконано на 109,8%. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надхо­ дження зросли більше ніж у 2 рази. Надходження з адміністративних штрафів за звітний період склали 2,4 тис. грн. при плані 5,0 тис. грн. У порівнянні з минулим роком надходження зменшились на 9,2 тис. грн., або у 4,8 раза. Виконання склало 47% у зв’язку з несплатою у повному обсязі накладених штрафів. За І квартал 2015 року районним у місті бюджетом отримано дотації з міського бюджету у сумі 1241,0 тис. грн., або 100% до планових призначень. У порівнянні з минулим роком обсяг дотації зменшився на 1952,7 тис. грн., або майже у 2,6 раза. За І квартал 2015 року районним у місті бюджетом отримано субвенцій з державного бюджету: на виплату допомог сім’ям з дітьми – у сумі 27196,4 тис. грн., або 100% до планових показників; на утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях – 279,0 тис. грн., або 93,9% до плану (планові показники не виконано в зв’язку з відсутністю необхідності в цих коштах). У порівнянні з відповідним періодом 2014 року обсяг субвенцій на виплату допомоги сім’ям з дітьми та на утримання дітей-сиріт збільшився на 948,7 тис. грн., або на 3,6%. За звітний період отримано субвенцію з державного бюджету на проведення капітальних ремонтів квартир та будинків ветеранів війни у сумі 8,9 тис. грн., або 100% планових надходжень. До спеціального фонду районного у місті бюджету у І квар-

8084632,53 8084632,53 8084632,53 2003559,66 5418622,39 165304,91 497145,57 2351,16 2351,16 2351,16 2351,16 28725301,50 28725301,50 27484341,50

талі 2015 року надійшло 5399,8 тис. грн. (у порівнянні з відповідним періодом 2014 року доходи спеціального фонду збільшились на 5251,1 тис. грн.), в тому числі: – плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством – 156,4 тис. грн. У порівнянні з відповідним періодом 2014 року надходження збільшились на 16,2 тис. грн., або на 11,6%; – плати за оренду майна бюджетних установ – 4,2 тис. грн., надходження у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшились у 4,8 раза; – коштів, що отримуються бюджетними установами від реалізації майна, – 0,6 тис. грн., у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зменшились у 2 рази; – благодійних внесків, грантів та дарунків – 5231,2 тис. грн., у тому числі 5207,7 тис. грн. – вартість безкоштовно переданого майна на баланс КУ «Будинок нічного перебування» від публічного акціонерного товариства «Євраз Суха Балка»; – надходжень, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ на виконання цільових заходів, – 7,4 тис. грн., що майже у 4 рази більше надходжень відповідного періоду 2014 року. Видатки районного у місті бюджету за звітний період склали 40223,4 тис. грн., у тому числі по загальному фонду – 34806,7 тис. грн., по спеціальному фонду – 5416,7 тис. грн. Планові показники по загальному фонду виконано на 100%. Питома вага соціально захищених статей видатків склала 97,9% від усіх видатків загального фонду, проведених протягом І кварталу. Видатки загального фонду в порівнянні з відповідним періодом 2014 року зросли на 2271,2 тис. грн., або на 7,0%, насамперед у зв’язку зі збільшенням витрат на виплату соціальних допомог, підвищенням рівня заробітної плати та збільшенням тарифів на оплату спожитих енергоносіїв. На виплату заробітної плати з нарахуваннями у І кварталі 2015 року було спрямовано коштів у сумі 5081,8 тис. грн., на оплату спожитих установами районного у місті бюджету комунальних послуг та енергоносіїв – 1534,7 тис. грн. У порівнянні

8866,96 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

8866,96 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 50434,11

0,00 0,00 0,00

57080,62 0,00 0,00 250177,79 5229660,85 0,00 3713710,89 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 21982,85 7550,44 0,00 21982,85 7550,44 0,00 1483160,48 81132,92 0,00 9500,00 0,00 0,00 1473660,48 81132,92 0,00 893,12 0,00 0,00 893,12 0,00 0,00 34806716,95 5416659,84 31589,11

з І кварталом 2014 року витрати на оплату праці з нарахуваннями на неї зросли на 4,4%, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – на 5,6%. На виплату соціальних допомог протягом 2015 року витрачено коштів у сумі 27568,2 тис. грн., в тому числі: за рахунок субвенції з державного бюджету – 27472,2 тис. грн., за рахунок власних доходів – 96,0 тис. грн. Касові видатки загального фонду на проведення районних програм протягом звітного періоду склали 421,8 тис. грн., що у 1,5 раза більше, ніж аналогічні видатки І кварталу 2014 року, у тому числі за програмами: • реалізації державної та місцевої політики щодо поліпшення становища дітей, молоді, жінок та сімей – 24,1 тис. грн.; • розвитку сфери культури – 22,0 тис. грн.; • фізичної культури і спорту – 9,5 тис. грн.; • соціального захисту окремих категорій мешканців району – 366,2 тис. грн., у тому числі на утримання – 250,2 тис. грн. Видатки спеціального фонду за І квартал 2015 року склали 5416,7 тис. грн., з них: – за програмою соціально-економічного розвитку району на 2015 рік – 31,6 тис. грн.; – за програмою розвитку сфери культури – 7,6 тис. грн.; – із заходів, пов’язаних з діяльністю бюджетних установ, – 5377,5 тис. грн., у тому числі: – територіального центру – 50,4 тис. грн.; – КУ «Будинок нічного перебування» – 5229,7 тис. грн.; – органів місцевого самоврядування – 16,3 тис. грн.; – дитячо-юнацьких спортивних шкіл – 81,1 тис. грн. Станом на 01.04.2015 у зв’язку з несвоєчасним здійсненням реєстрації фінансових зобов’язань КУ «Будинок нічного перебування» утворилась кредиторська заборгованість по загальному фонду у сумі 8,1 тис. грн. з оплати інших послуг. Дебіторська заборгованість по загальному фонду склала 188,2 тис. грн., що виникла внаслідок переплат державних соціальних допомог їх отримувачам, які надали недостовірну інформацію про доходи.

Повідомлення

Відповідно до рішення виконкому міської ради від 15.04.2015 №179 «Про оголошення конкурсів оригінальних ідей» виконавчим комітетом Криворізької міської ради проводяться конкурси оригінальних ідей: ландшафтного дизайну та благоустрою вільних міських територій; щодо розробки архітектурної композиції з метою розміщення на площі Домнобудівників (вул. Косіора); технічних «Місто, у якому зручно жити». До участі у конкурсах запрошуються архітектори, інженери, студенти, авторські колективи, команди загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, комунальні підприємства, усі зацікавлені особи, пропозиції яких відповідають умовам зазначених конкурсів. Проекти надсилаються поштою чи подаються особисто на адресу: управління містобудування і архітектури виконкому міської ради, пл. Радянська, 1, каб. 520, м. Кривий Ріг, 50101 (умови проведення конкурсів – дивіться рішення виконкому міської ради від 15.04.2015 №179 на офіційному сайті виконкому Криворізької міської ради). Прийом проектів від учасників конкурсів до 13.07.2015 року. *** Відповідно до рішення виконкому міської ради від 15.04.2015 №180 «Про оголошення конкурсів на кращі ескізи малих архітектурних форм» виконавчим комітетом Криворізької міської ради проводяться конкурси на кращі ескізи малих архітектурних форм: у існуючих парках, скверах, нових міських зонах відпочинку; «Талісман удачі». До участі у конкурсах запрошуються архітектори, інженери, студенти, авторські колективи, усі зацікавлені особи, пропозиції яких відповідають умовам зазначених конкурсів. Проекти надсилаються поштою чи подаються особисто на адресу: управління містобудування і архітектури виконкому міської ради, пл. Радянська, 1, каб. 520, м. Кривий Ріг, 50101 (умови проведення конкурсів – дивіться рішення виконкому міської ради від 15.04.2015 №180 на офіційному сайті виконкому Криворізької міської ради). Прийом проектів від учасників конкурсів до 20.07.2015 року. *** Відповідно до рішення виконкому міської ради від 15.04.2015 №181 «Про оголошення конкурсу на кращу соціальну рекламу про місто» виконавчим комітетом Криворізької міської ради проводиться конкурс на кращу соціальну рекламу про місто. Учасником конкурсу може бути будь-яка фізична або юридична особа. Матеріали та макети надсилаються поштою чи подаються особисто на адресу: управління містобудування і архітектури виконкому міської ради, пл. Радянська, 1, каб. 520, м. Кривий Ріг, 50101 (умови проведення конкурсу та вимоги до подання пропозицій – дивіться рішення виконкому міської ради від 15.04.2015 №181 на офіційному сайті виконкому Криворізької міської ради). Прийом проектів від учасників конкурсів до 06.07.2015 року. Управління містобудування і архітектури виконкому міської ради

Оновлено реєстр регуляторних актів Криворізької міської ради та її виконкому

З метою підтримання в актуальному стані реєстру діючих регуляторних актів, графіка здійснення заходів з відстеження їх результативності, виконкомом міської ради 13.05.2015 прийнято рішення за № 209. Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», ураховуючи висновки Державної регуляторної служби України, ухвалено рішення міської ради від 25.03.2015 №3469 «Про затвердження Положення про Центр надання адміністративних послуг «Муніципальний центр послуг м. Кривого Рогу» та його територіальні підрозділи», №3470 «Про затвердження Переліку адміністративних послуг, що надаються через Центр надання адміністративних послуг «Муніципальний центр послуг м. Кривого Рогу» та його територіальні підрозділи», 29.04.2015 №3545 «Про визначення розміру відрахувань до бюджету міста частини чистого прибутку (доходу) унітарних підприємств, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Кривого Рогу», що призвело до змін, відображених у вказаному рішенні. Вищезазначені документи розміщені на офіційній вебсторінці виконкому Криворізької міської ради www.kryvyirih.dp.ua, у підрозділі «Регуляторна політика» розділу «Законодавство України». Додаткову інформацію можна отримати в управлінні розвитку підприємництва виконкому міської ради (50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, каб. 513, тел. 74-7063).


10 Оголошення «Дніпрообленерго» повідомляє про відключення електропостачання Шановні мешканці та підприємці Кривого Рогу! Протягом травня-червня 2015 року з метою підвищення надійності електропостачання, якості обслуговування споживачів будуть виконуватися планові роботи з обслуговування Криворізьких міських електричних мереж ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» з відключенням електропостачання в терміни з 25.05.2015 по 29.05.2015 та з 01.06.2015 по 05.06.2015 (з 9.00 до 17.00) за адресами: вул. Партизанська, 1-79, 2-18, 26-88, 20-24, 22а, 24а, Смольна, 61а, 1-93, 2-98, Каховська, 1-9, 7а-17, 11б, Садовського, 15а, 12-18, 2, Солов’їна, 1-51, 2-56, Старицького, 2-22, 3-5а, Жукова, 1-53, 2-46, 16а, 18а, пров. Піонерський, 10-14, 7-13, вул. Косарева, 42-46-96, 57-109, 111а, 96а газове господарство, Харцизька, 48-98, 21-65, 100-136, 65-101, Дідро, 13-25, 14-26, 26а, Кузнецова, 17-71, Чигоріна, 11-67, Сагайдачного, 44, 46, 46а, 25 пекарня, Харцизька, 153-197, 194-240, Дідро, 71-73, 72-74, м-н Ювілейний, 4, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, ККДНЗ №250, КНС-61, СПД Панченко «Гаврилівські курчата» м-н Ювілейний, магазин «Ювілейний» Ювілейний, магазин «Вікторія» Ювілейний, ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», КП «Житлово-експлуатаційна організація №14», ФОП Гаврилюк Т.О., ТОВ «Рiкона», ПАТ «Укрсиббанк», ПП Стрибайло А.М., ФОП Коваленко О.В., ФОП Бутенко В.О., ФОП Головко Л.А., ПП Потопа Ю.М., ФОП Бабін Г.М., ПАТ «Ритейлінгова компанія «ЄВРОТЕК», ФОП Зубко І.В., ТОВ «Домофон-КС», ПАТ «КИЇВСТАР», ФОП Кретова В.І., ТОВ «КОМПАНІЯ ЕНЕРГОСЕРВІС», ТОВ «ТЕЛЕСВІТ», ЖБК «Гiрник-8», вул. 23 Лютого, Самотічна, Фонвізіна, Закарпатська, Горобинова, КПТМ «Криворiжтепломережа», ДПП «Кривбаспромводопостачання», КЗ «Криворізька міська клiнiчна лікарня №8» Дніпропетровської обласної ради, Комунальна установа «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Криворізької міської ради, ТОВ «ДАРЛІКС-КР», ФОП Сисуєв Ю.М., ФОП Гасанов Натiг Надир огли, ПАТ «КРИВОРІЖГАЗ», ВАТ «Енергогiдромеханiзацiя», вул. Бірюзова, Ватутіна, ПП Жилкiн Я.О., ТОВ «НОВА-СЕРВІС», ПП «Претчер», ФОП Демидова Л.А., ФОП Шапран В.А, ФОП Храменок Д.О., ТОВ «КЕРУЮЧА КОМПАНІЯ «ДОМ.КОМ», Головне управління юстиції у Днiпропетровськiй області, Криворізьке МУЮ, друга ДНК, відділ РАЦС Криворізького РУЮ, ФОП Лукаш Г.В., ПП Котляр М.О., ПП Міщенко Є.В., ФОП Попов С.А., КПМНЗ «Криворізька міська музична школа №2», ПАТ «ЄВРАЗ СУХА БАЛКА», ФОП Тарнапович Н.В., ФОП Септа О.М., ТОВ «Промiнвестальянс», вiддiл освіти виконавчого комітету Жовтневої районної ради м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл., вул. Осіння, Слов’янска, Фета, Леніна, 68, 66, 70, 72, 74, Сиволапа, 39а, 39б, 39г, 38, Шарохіна, 54-88, 63-89, Лавроненка, 48-94, 33-79, Херсонська, 44-86, 61-97, Фруктова, 2-32, 1-15, Зарічна, 120, 122, Фінська, 1-39, 2-26, автосервіс Балакіна, автошкола Балакіна, лабораторія обслуговування автотранспорту Балакіна, «Кривбас­ світло» адмін. будівля Балакіна, мобіл. зв’язок «ЛАЙФ» Балакіна, КНС №47а, 48а Балакіна, «Київстар» Балакіна, ГСК «Заводський» Балакіна, Балакіна, 22, 24, 26, магазин «ПРЕСТИЖ» Балакіна, Шполянська, 2-56а, 27-55, 1-25, Мелітопольська, 4-28, 3-25, Бабушкіна, 3-23, 4-24, Нерченська, 1-23, 4-32, Хрустальна, 4-10, 3-21, Абаканська, 4-24, 3-23, Іскрівська, 44, 46, Чигоріна, 9, 9а, 7, 7а, 5, 5а, 3, 12, 15, котельня, Сагайдачного, 30, 29-109, 32-87, 39а, 37а, Ласточкіна, 1-45, Керченська, 1-6, 7-51, 52а, Павлика Морозова, 20-60, 60а, Революційна, аптека, Косіора, 10 магазин «Меблі», Косіора, 12, 14, 16 ПП Шарапанюк, Косіора, 14 стоматологічний кабінет, Косіора, 16 ФОП Комаров, Революційна, котельня тепломережі, Революційна, 11 аптека ТОВ «Нара», Революційна, кафе «Магнолія», Революційна, 9 магазин, зовнішнє освітлення, Революційна, Палац дитячої творчості, пр. Гагаріна, 55, 55а гараж, вул. Галенка, 4 магазин «Черемош», пр. Гагаріна, 55б «Торговельний дім», вул. Галенка, 4, пр. Гагаріна, 53, Гагаріна, 57 «Київстар», вул. Галенка, 4 ФОП Кашель С.І., Галенка, 4 перукарня «Лаванда», пр. Гагаріна, 51/55 кафе «Фідель», Гагаріна, 53 салон краси, ПП «Телеком», ФОП Письменська Н.Я., ТОВ «Телерадiокомпанiя «Кабельне телебачення», ТОВ «ДКМ», ФОП Спінчевська О.В., ПАТ «ДАТАГРУП», ТОВ «УЮТ-2011», ТОВ «ФРЕГАТ СП», ЖБК «Жовтень-19», ДП «Криворізька теплоцентраль», КПТМ «Криворiжтепломережа», 5-й Зарічний, КП «Житлово-експлуатаційна організація №31», ФОП Сiнько С.В., ПП «КОМФОРТ СІТІ», ЖК «Домостроитель-III», 5-й Зарічний, ФОП Яременко В.І., ЖБК «Жовтень-20», ПП Федусь Л.Я., ПП Кузьмичева Н.О., ПП Рачинський С.В., ТОВ «Рiкона», ЖК «Домобудівельник-2», ПП Пiдгородецький І.М., ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат», ФОП Снєжик О.А., ПП Сахарнацька Г.О., ПП Балик В.Ф., ФОП Бурак В.В., 5-й Зарічний, ФОП Новікова О.В., вул. Каширська, Грузинська, Норільська, Тернівська, ТОВ «Днєстр», ПП Мiкерiн В.О., ГО «Тернівське районне товариство інвалідів», ФОП Бондаренко Т.Ю., ФОП Янчій І.В., ПП Плющ Д.Л., ПП Чекунова Л.Є., ПП Абеляшєва М.А., ПП Гераскiн О.В., ФОП Домбровська А.В., ФОП Шаманський В.М., вул. Черкасова. ПРОСИМО ВИБАЧЕННЯ ЗА ВИКЛИКАНІ НЕЗРУЧНОСТІ.

Контакт-центр 0-800-500-444 працює цілодобово.

ПАТ «ДТЕК Дніпро­обленерго» звертається до усіх жителів міста Кривого Рогу! Якщо ви помітили обірвані дроти на лініях електропередач або відчинену трансформаторну підстанцію, побачили роботи по демонтажу ліній електропередач або обладнання трансформаторної підстанції людьми, що не є працівниками Дніпрообленерго (це легко розпізнати по спецодягу), – негайно повідомте про це міліцію (102), МНС (101), районний виконком, міськвиконком, район електричних мереж (РЕМ) або диспетчерську службу Криворізьких міських електричних мереж за телефонами, які наведені нижче.

ОФІЦІЙНО

ЩОБ УНИКНУТИ СМЕРТЕЛЬНИХ ЕЛЕКТРОТРАВМ, КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: Наближатись до обірваних проводів ближче 8 метрів. Залазити на опори повітряних ліній електропередач, тим більше намагатись зняти електропровід. Відчиняти двері та проникати в трансформаторні підстанції. Дозволяти дітям залазити на дерева, що ростуть під проводами ліній електропередач. Зводити будь-які будови, складати дрова, солому тощо, розпалювати багаття під проводами електроліній і повітряними вводами будинків. Кидати дріт або будь-які інші предмети на проводи повітряних ліній електропередач. Встановлювати металеві стояки для телевізійних антен поблизу ліній електропередач. Розташовувати ігрові майданчики, а також проводити ігри під повітряними лініями, запускати повітряних зміїв поблизу повітряних ліній та гратися біля електричних установок. Будьте уважні – БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЖИТТЯ ! Диспетчерські служби: Центрально-Міський, Дзержинський райони – тел. 92-31-19, Саксаганський район – тел. 440-28-57, Жовтневий, Тернівський райони– тел. 66-12-09.

Виконком Саксаганської районної у місті ради оголошує конкурс на заміщення вакантних посад: l головного спеціаліста відділу соціального захисту населення управління праці та соціального захисту населення (на період відпустки по догляду за дитиною основного працівника). Кваліфікаційні вимоги: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньокваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом на службі в органах місцевого самоврядування або на державній службі на посаді провідного спеціаліста не менше одного року чи стаж роботи за фахом в інших сферах управління не менше трьох років, навички роботи на комп'ютері та з відповідними програмними засобами; l спеціаліста І категорії відділу бухгалтерського обліку. Кваліфікаційні вимоги: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньокваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Без вимог до стажу роботи. Документи для участі у конкурсі приймаються щодня (крім суботи та неділі) протягом місяця від дня публікації цього оголошення за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Мелешкіна, 32, кімн. 211, 212, з 8.30 до 17.00, обідня перерва з 12.30 до 13.00. Телефони для довідок: 64-23-88 – управління праці та соціального захисту населення; 64-34-44 – відділ бухгалтерського обліку; 64-10-45 – відділ з питань служби в органах місцевого самоврядування та кадрової роботи.

«Червоний гірник» №35 (21558)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 19 травня 2015 року

Передаються в оренду об’єкти комунальної власності

Управління комунальної власності міста виконкому міської ради оголошує про наміри передати в оренду об’єкти комунальної власності, щодо яких надійшли заяви: № з/п

1

2 3

Балансоутримувач Відділ освіти виконкому Довгинцівської районної в місті ради Відділ освіти виконкому Довгинцівської районної в місті ради УБЖП

4

УБЖП

5

УБЖП

6

УБЖП

7

УБЖП

8

УБЖП УБЖП

9 УБЖП 10

Найменування

Дані про об’єкти, щодо яких надійшли заяви про оренду Максимайна мально Загальна Вартість Місцезнахоза незалежною можливий площа, дження оцінкою, грн. строк м2 без ПДВ оренди

Мета використання

Нежиле приміщення в одноповерховій окремо розташованій Вул. Ленінського будівлі комсомолу, 20

75,21

52 490,0 станом на 2 роки 05.05.2015 11 місяців

Нежиле приміщення в одноповерховій окремо розташованій Вул. Ленінського будівлі комсомолу, 20

26,95

18 484,0 станом на 2 роки 05.05.2015 11 місяців

198,5

221 228,0 станом на 10.04.2015

2 роки Під розміщення дитячого центру 11 місяців розвитку

57,4

53 905,0 станом на 17.04.2015 54 187,0 станом на 17.04.2015 49 115,0 станом на 17.04.2015 57 473,0 станом на 17.04.2015

2 роки 11 місяців 2 роки 11 місяців 2 роки 11 місяців 2 роки 11 місяців

Нежиле приміщення в однопоМ-н 7-й верховій окремо розташованій Зарічний, 6а будівлі Нежиле приміщення, вбудоване М-н 4-й у 1 поверх житлового будинку Зарічний, 6 Нежиле приміщення, вбудоване Вул. Електроу 1 поверх житлового будинку заводська, 1 Нежиле приміщення, вбудоване Вул. Десантна, 9 у 1 поверх житлового будинку Нежиле приміщення, вбудоване М-н 7-й у 1 поверх житлового будинку Зарічний, 5 Нежиле приміщення в однопоМ-н 5-й верховій окремо розташованій Зарічний, 8а будівлі Нежиле приміщення на 1 поверсі окремо розташованої будівлі Вул. Кремлівська, 4а Нежиле приміщення, вбудоване у цокольний поверх житлового Пр-т Південний, будинку 3

Відділ освіти викон- Нежиле приміщення на 4 поверсі 11 кому Жовтневої ра- окремо розташованої будівлі йонної у місті ради

Вул. Кропивницького, 37

57,7 52,3 61,2 65,1 68,3

47,3 269,3

Під розміщення складу

Під розміщення складу

Під розміщення службового приміщення, без права на приватизацію Під розміщення службового приміщення, без права на приватизацію Під розміщення службового приміщення, без права на приватизацію Під розміщення службового приміщення, без права на приватизацію розміщення службового примі61 136,0 станом на 2 роки Під 17.04.2015 11 місяців щення, без права на приватизацію Для здійснення проектних, про73 307,0 станом на 2 роки 11 ектно-вишукувальних, проектно19.03.2015 місяців конструкторських робіт, без права на приватизацію Під розміщення майстерні з ремон44 559,0 станом на 2 роки ту електронної апаратури, за умови 20.04.2015 11 місяців згоди всіх співвласників житлового будинку розміщення клубу бального 269 289,0 станом 2 роки Під на 21.04.2015 11 місяців танцю, погодинно згідно з графіком

Заяви про оренду зазначених об’єктів приймаються відділом дозвільно-погоджувальних процедур виконкому міської ради протягом 10-ти робочих днів після опублікування оголошення в міській комунальній газеті «Червоний гірник». У разі надходження двох і більше заяв на один об’єкт оренди, орендодавцем буде оголошено конкурс на право його оренди відповідно до абз.3 частини 4 ст.9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та рішення міської ради від 23.11.2011 №726 «Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста». Довідки можна отримати в управлінні комунальної власності міста виконкому міської ради (пл. Радянська, 1, кімн. 361, 360, тел. 74-49-29, 74-43-97).

До уваги мешканців будинків №№3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 19, 21 по вул. Наливайка м. Кривого Рогу У зв’язку із необхідністю дотримання норм чинного законодавства, зокрема Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги»,

ТОВ «СІТІСЕРВІС-КР» як Управитель будинків №№3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 19, 21 по вул. Наливайка м. Кривого Рогу пропонує до затвердження тарифи з утримання будинку та прибудинкової території за вищезазначеними адресами, викладені в наступній редакції: Адреса житлового Нали- Налибудинку вайка, вайка, Назва послуги 3 5 Поверхів 1 1 Загальна площа 461,40 464,30 Тариф усього 3,5648 2,8038 1. Прибирання прибудинкової території 1,4823 0,7555 2. Прибирання сходових кліток 3. Вивезення побутових відходів (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення) 4. Прибирання підваліу, технічних поверхів та покрівлі 5. Технічне обслуговування ліфтів 6. Обслуговування систем диспетчеризації 7. Технічне обслуговування внутнішньобудинкових систем гарячого водопостачання; холодного водопостачання; водо- 0,3972 0,3896 відведення; теплопостачання; зливової каналізації 8. Дератизація 9. Дезінсекція 10. Обслуговування димовентиляційних каналів 11. Технічне обслуговування та поточний ремонт систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем у разі їх наявності 12. Поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків 1,0538 1,0305 та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків) 13. Поливання дворів, клумб і газонів 14. Прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами 15. Експлуатація номерних знаків на будинках 16. Освітлення місць загального користу- 0,6315 0,6282 вання і підвалів та підкачування води 17. Енергопостачання ліфтів 18. Періодична повірка, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки 19. Додаткові послуги для гуртожитків

Наливайка, 7 1 458,40 3,3923 1,3221

Наливайка, 9 1 501,60 2,3946 0,4847

Наливайка, 11 1 452,40 2,6656 1,1659

Нали- Нали- Нали- Наливайка, вайка, вайка, вайка, 13 15 19 21 1 1 1 1 461,60 456,80 509,10 459,20 2,8755 2,9934 2,667 2,3135 0,8726 1,1461 0,8144 0,3672

0,3929 0,3707 0,2247

0,3330

0,3288

0,3149

0,3769

1,0437 0,9538 0,6354

1,0415

0,8837

0,9550

0,9316

0,6336 0,5854 0,6396

0,6284

0,6348

0,5827

0,6378


«Червоний гірник» №35 (21558)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 19 травня 2015 року

Оголошення 11

Громадські слухання

Повідомлення

про початок процедури громадських слу­ хань щодо врахування громадських інтере­ сів по проекту містобудівної документації: «Детальний план території під розміщення об’єкта реконструкції існуючого садового бу­ динку під житловий будинок на вул. Кобилян­ ського в Центрально-Міському районі». Детальний план території розроблений ФОП Чмихова С.В. (архітектор Чмихова С.В.). Підставою для розроблення вищезазначеної документації є рішення Криворізької міської ради від 31.01.2015 № 3346 «Про розробку детальних планів територій». Наданою документацією запроектована земельна ділянка площею 0,0544 га для реконструкції садового будинку, що на праві приватної власності належить гр. Рясному В.М., під житловий будинок. Територія ділянки розташована в кварталі садового товариства «Росинка плюс» поза межами «червоних ліній» вул. Кобилянського. У безпосередній близькості від проектованої території розміщені суміжні садові ділянки, проїжджа частина вул. Кобилянського, територія магазину оптових продажів, територія індивідуального домоволодіння. Конфігурація території земельної ділянки визначена згідно з наявними планувальними обмеженнями. Планувальні обмеження обумовлені сформованою містобудівною ситуацією, нормативними відстанями між будівлями і спорудами в частині протипожежних і санітарних розривів,

нормативними відстанями до мереж інженерних комунікацій, пішохідних і транспортних зв’язків у відповідності з вимогами ДБН 36092** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень». Техніко-економічні показники об’єкта: рекомендована гранична площа необхідної території земельної ділянки – 0,0544 га, площа забудови – 21,0 кв.м, гранична поверховість – ІІ поверхи, гранична потужність – 21,0 кв.м (житлова площа), площа благоустрою – 523,0 кв.м, площа зеленого покриття – 494,0 кв.м, площа замощення – 29,0 кв.м. Детальний план території погоджений згідно з вимогами чинного законодавства України. З проектом містобудівної документації можете ознайомитись в управлінні містобудування і архітектури виконкому міської ради (каб. 518, тел. 74-37-65, прийм. 92-13-81, пл. Радянська, 1, 50101). Пропозиції до проекту містобудівної документації подаються громадянами у письмовому вигляді з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил, до відділу документообігу управління організаційно-протокольної роботи виконкому міськради (каб. 122, пл. Радянська, 1, 50101). Пропозиції приймаються до розгляду у місячний термін з дня опублікування даного повідомлення.

Повідомлення

про початок процедури громадських слу­

хань щодо врахування громадських інтере­ сів по проекту містобудівної документації: «Детальний план території для реконструк­ ції існуючої нежитлової будівлі під магазин непродовольчих товарів по вул. Панаса Мирного, 5а в Інгулецькому районі». Детальний план території розроблений ФОП Чмиховою С.В. (архітектор Чмихова С.В.). Підставою для розроблення вищезазначеної документації є рішення Криворізької міської ради від 31.01.2015 № 3346 «Про розробку детальних планів територій». Наданою документацією запроектована земельна ділянка площею 0,0175 га для реконструкції існуючої нежитлової будівлі під магазин непродовольчих товарів. Забудовники – ФОП Мармер О.М. та гр. Феоктистова А.О., на праві приватної спільної часткової власності. Планувальні обмеження обумовлені сформованою містобудівною ситуацією, нормативними відстанями між будівлями і спорудами в частині протипожежних і санітарних розривів, нормативними відстанями до мереж інженерних комунікацій, пішохідних і транспортних зв’язків у відповідності з вимогами ДБН 36092** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень». Конфігурація земельної ділянки визначена згідно з наявними планувальними обмеженнями і по граничних параметрах об’єкта, що реконструюється, згідно з його допустимим функціональним використанням. Проектована земельна ділянка розташована в межах зони змішаної житлової забудови середньої поверховості та гро-

Високовольтні лінії електропередач на земельні роботи, саджати дерева, підві- відключень через пожежу вся відповіметалевих і залізобетонних опорах знахо- шувати різного роду дроти. Без дозволу і дальність за наслідки та збитки, пов’язані дяться під напругою. Тому не тільки дотик, узгодження з енергопостачальною орга- з цим, припадає на конкретного землекоале і наближення до проводів та ізолято- нізацією забороняється проїзд під прово- ристувача. Прохання до громадян, які помітили дами високовольтних електричних мереж рів небезпечні для життя. Категорично забороняється вилазити автомашин та інших механізмів, а також ушкодження опор, ізоляторів і проводів, нена опори, запускати повітряних зміїв у міс- сільськогосподарських машин висотою гайно сповістити про це чергового диспетцях проходження ліній електропередач, вище трьох метрів, виконувати роботи чера ПАТ «ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО» міста накидати на проводи й ізолятори сторон- кранами, полив (поливальними машина- Кривого Рогу: 404-73-71, 404-73-52, 407-28ми і агрегатами), обробку посівів і наса- 70, 66-01-45, 404-73-73, 404-73-74. ні предмети. Високовольтні електричні мережі ПАТ В охоронній зоні ПЛ-35 кВ – 15 метрів, джень з літаків та вертольотів. Розведення вогню в охоронних зонах «ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО» просять виконПЛ-150 кВ - 25 метрів – від проекції крайніх проводів по обидві сторони – забороня- повітряних ліній електропередач усіх класів коми райрад, районні відділи внутрішніх напруги є грубим порушенням «Правил охо- справ, директорів підприємств, організається будівництво будинків і споруджень. Під проводами ліній електропередач рони електричних мереж» і «Правил пожеж- цій і шкіл, по землях яких проходять висовисокої напруги також заборонено буду- ної безпеки» та призводить до аварійного ковольтні лінії електропередач, посприявати тимчасові будівлі, улаштовувати сміт- відключення ліній електропередач, нещас- ти в проведенні роз’яснювальної роботи з населенням, особливо зі школярами і діники, складати скирти із соломи, розводи- них випадків, травмування людей. Попереджаємо: у випадку аварійних тьми дошкільного віку. ти вогонь, спалювати стерню, проводити ВИСОКОВОЛЬТНІ ЕЛЕКТРИЧНІ МЕРЕЖІ ПАТ «ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО»

Заява про екологічні наслідки будівництва об’єкта – організації виробництва технологічних металоконструкцій

Даним проектом передбачаються розширення та реконструкція існую­ чих будівель для розміщення метало­ обробного виробництва металокон­ струкцій, розташованого за адресою: Кіровоградське шосе, 8, с. Вільне Кри­ ворізького району Дніпропетровської області. Основним напрямком виробничої діяльності є виробництво технологічних металоконструкцій і порошкового дроту за договорами та кооперації. Річна виробнича програма становить 8633,0 т технологічних металоконструкцій: біметалевих (8533,0 т) та стрічку порошкову наплавну (100,0 т). У відповідності з положенням ДСП 17396 нормативна санітарно-захисна зона (СЗЗ) для розміщення металообробного виробництва металоконструкцій встановлена 50 м. Джерелами виділення забруднюючих речовин є: – котли, що встановлюються в чотирьох топкових, в атмосферу від яких викидаються оксиди азоту та вуглецю та інші забруднюючі речовини; – технологічне обладнання цеху мета-

Заява про наміри

1. Інвестор (замовник) – Євгенюк Л.І. 2. Місце розташування площадок (трас) будівництва (варіанти): с. Вільне Криворізького району Дніпропетровської області. 3. Характеристика діяльності об’єкта: реконструкція нежитлових будівель, будівництво виробничих будівель та споруд під розміщення металообробного виробництва технологічних металоконструкцій на Кіровоградському шосе № 3 та № 8 у с. Вільне Криворізького району Дніпропетровської області. 4. Технічні та технологічні дані: розширення та реконструкція існуючих будівель для розміщення металообробного виробництва металоконструкцій. 5. Соціально-економічна необхід­ ність планової діяльності: забезпечення збільшення терміну служби і скорочення витрат на обслуговування технологічного обладнання підприємств гірничодобувної, металургійної, вугільної, цементної, хімічної, енергетичної та ін. галузей промисловості. Дозволить створити нові робочі місця. 6. Потреба в ресурсах при будівни­ цтві та експлуатації: – земельних – 1,9441 га земель Вільненської сільської ради (довгострокова

локонструкцій і наплавочного цеху – при роботі зварювальних апаратів та установок автоматичного наплавлення в атмосферу викидаються оксиди заліза, марганцю, кремнію та хрому. Викиди забруднюючих речовин в атмосферу від джерел проектованого виробництва складуть ~ 18,8621 т/рік. Викиди газів, що володіють парниковим ефектом, складають ~ 1405,2299 т/рік. Житлові райони розташовані на відстані більше 1,5 км від майданчика розміщення проектованого виробництва. Максимальні приземні концентрації забруднюючих речовин від запроектованих джерел викидів в атмосферне повітря на межі санітарно-захисної зони та найближчої житлової забудови не перевищать граничнодопустимих значень. Всі утворені в процесі експлуатації проектованого виробництва технологічних металоконструкцій відходи підлягають утилізації. Таким чином, вплив на навколишнє середовище зводиться до мінімального, допустимого санітарними нормами. Для виконання вимог екологічної безпеки на всіх етапах спорудження та екс-

плуатації проектованого об’єкта Замовник зобов’язується: – виконати всі закладені в проекті природоохоронні та інші заходи, що забезпечують безаварійну роботу об’єктів, що виключає нанесення шкоди навколишньому природному середовищу; – забезпечити дотримання вимог техніки безпеки та протипожежних заходів. Обов’язки по запровадженню проектних рішень, які прийняті у відповідності з нормами та правилами охорони навколишнього природного середовища, та дотриманню вимог природоохоронного законодавства в процесі експлуатації об’єкта бере на себе Замовник. Розміщення проектованого об’єкта забезпечує раціональне використання міських площ для задоволення потреб населення і має мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище. З зауваженнями та пропозиціями відносно реалізації рішень проекту звертатися у Вільненську сільську раду Криворізького району Дніпропетровської області протягом місяця з моменту публікації даної заяви.

оренда згідно з договорами); – сировинних – будівельні вироби та матеріали – при будівництві; металопрокат, комплектуючі та допоміжні матеріали – при експлуатації; – енергетичних (паливо, електро­ енергія, тепло) – ел. енергія, природний газ, деревинні пелети; – водних – вода з міської водопровідної мережі; – трудових – 211 нових робочих місць та 56 місць ІТР. 7. Транспортне забезпечення (при будівництві та експлуатації): власний автотранспорт та автотранспорт, взятий в оренду, автотранспорт постачальників. 8. Екологічні та інші обмеження пла­ нової діяльності по варіантах: атмосферне повітря – не допускати перевищення ГДК забруднюючих речовин в атмосферному повітрі. Відходи – збирання, зберігання та передача на утилізацію згідно з Законом України «Про відходи». 9. Необхідна еколого-інженерна під­ готовка і захист територій по варіантах: проектні рішення будуть забезпечувати виконання ДБН та санітарно-гігієнічних норм та правил, охоронні, відновлювальні та захисні заходи. 10. Можливі впливи проектованої ді­

яльності (при будівництві та експлуата­ ції) на навколишнє середовище: – клімат і мікроклімат – в межах норм; – повітряне середовище – в межах нормативних показників; – водне середовище – скидання очищених поверхневих стічних вод; – грунти – вилучення 1,9441 га земель; – рослинний та тваринний світ – не передбачається знесення зелених насаджень; – оточуюче соціальне середовище (населення) – створення нових робочих місць; – оточуюче техногенне середовище – не очікується. 11. Відходи виробництва та можли­ вість їх повторного використання, ути­ лізації, знешкодження або безпечного захоронення: усі відходи утилізуються згідно з законодавством. 12. Об’єм виконання ОВНС: у відповідності з вимогами ДБН А.2.2-1-2003. 13. Участь громадськості: з зауваженнями та пропозиціями відносно реалізації рішень проекту звертатися у Вільненську сільську раду Криворізького району Дніпропетровської області протягом місяця з моменту публікації даної заяви.

12 травня відбулись громадські слухання

Керуючись Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», 12.05.2015 у приміщенні виконкому міської ради (50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1) відбулись громадські слухання з питання перевірки сталого досягнення цілей, задекларованих при прийнятті регуляторного акта – рішення виконкому міської ради від 09.04.2014 №114 «Про затвердження міської маршрутної мережі пасажирського транспорту» під час здійснення заходів з повторного відстеження результативності його дії та обговорення проекту регуляторного акта – рішення виконкому міської ради «Про внесення змін до міської маршрутної мережі пасажирського транспорту» й аналізу його регуляторного впливу. В обговоренні брали участь депутати місцевих рад, члени територіальної громади, суб’єкти господарювання, представники громадських організацій, галузевих рад підприємців, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації. Під час слухань присутніх проінформовано про досягнення цілей, задекларованих при прийнятті регуляторного акта – рішення виконкому міської ради від 09.04.2014 №114 «Про затвердження міської маршрутної мережі пасажирського транспорту» під час здійснення заходів з повторного відстеження результативності його дії та щодо мети та змісту запропонованого проекту рішення виконкому міської ради «Про внесення змін до міської маршрутної мережі пасажирського транспорту»; зазначено, що пропозиції та зауваження до проекту регуляторного акта та аналізу його регуляторного впливу приймаються по 08.06.2015 включно структурним підрозділом виконкому міської ради – відділом транспорту і зв’язку (50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, каб. 246, тел. 74-70-49, ел. адреса: vtiz@i.ua). За результатами проведення громадських слухань присутніми було погоджено проект регуляторного акта – рішення виконкому міської ради «Про внесення змін до міської маршрутної мережі пасажирського транспорту». Відділ транспорту і зв’язку виконкому міської ради

Продаю № 302. Кузбасслак. Краску для фундаментов домов, крыш, заборов, бочек. Доставка. Тел. 067-4940016.

Загублене № 387. Диплом бакалавра КВ 41858884, выданный Межрегиональной академией управления персоналом в 2011 году на имя Галушка Елены Васильевны, считать недействительным. № 388. Єдиний квиток № 315, виданий відділом освіти ЦентральноМіської районної у місті ради на ім’я Олексашиної Віри, вважати недійсним.

Послуги № 11. РЕМОНТ ХОЛОДИЛЬНИКІВ. ГУМА. БУДИНОК «РЕМПОБУТТЕХНІ­ КА», пр. Миру, 29в, 8. Тел. 401-50-38, 067-5993757, 099-1983398. Гарантія. № 54. Ремонт телевизоров. Тел. 40182-63, 067-3981097. № 360. Ремонт телевизоров. Тел. 7462-78, 097-2824057. Кондратьевич. № 276. Металеві двері і грати за 1 день. Тел. 098-3871377, 401-15-07. № 274. Ремонт и установка бойлеров, колонок, котлов, стиральных машин, счетчиков воды, тепла. Тел. 66-05-47, 098-4842663. № 118. Перевезу мебель и др. Грузчики. Тел. 401-31-05, 067-5671948. № 22. Спил деревьев. Порезка, вывоз, корчевка, обрезка кустов. Тел. 098-6843572. № 229. Песок, щебень, шлак, граншлак, отсев. Цемент. Доставка 1 т-15 т. Тел. 067-9847171.

Різне № 325. Распродажа автомобилей 20132014 года! Скидки до 35000 грн. Рассрочка до 7 лет. Тел. 096-6680345, 099-3662145. № 384. Після смерті Коваленка М.Л., померлого 25.08.2014 р., відкрилася спадщина. Спадкоємцям слід з’явитися до нотаріальної контори за адресою: вул. Харитонова, 5, м. Кривий Ріг. Срочно требуются: мастер по ремонту компьютеров и разной оргтехники; мастер по ремонту обуви; мастер по шитью и ремонту одежды. Тел. 65-34-25, 096-4973273. № 389. Криворізька виправна колонія № 80 оголошує конкурс на

заміщення вакантної посади спеціаліста по контролю за виконанням судових рішень. Вимоги до претендентів: громадянство України, повна або базова вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, бакалавра за напрямком підготовки — правознавство. Без вимог до стажу роботи. Заяви до конкурсної комісії приймаються протягом 30 днів з дня опублікування оголошення за адресою: 50041, місто Кривий Ріг, вул. Шиферна, 1а. За додатковою інформацією щодо основних функціональних обов’язків, розміру та умов оплати праці звертатися за телефоном 067-4578184. Жовтнева районна у місті рада та її виконавчий комітет глибоко сумують з приводу передчасної смерті депутата районної у місті ради VІ скликання

АРТЮХ Вікторії Олександрівни

та висловлюють щирі співчуття рідним і близьким покійної. Виконавчий комітет Саксаганської районної у місті ради висловлює щирі співчуття рідним з приводу тяжкої втрати близької людини

ПОДГОРНОЇ Світлани Макарівни, яка на 75-му році пішла з життя після боротьби з важкою хворобою. Світлана Макарівна працювала головою вуличного комітету №6 по вул. Городищенській та понад 20 років присвятила роботі в органах самоорганізації населення району. Завжди сумлінно і відповідально ставилась до виконання покладених на неї обов'язків, забезпечуючи тісну співпрацю з територіальною громадою району. Користувалась авторитетом серед мешканців вулиці, брала активну участь у громадському житті району, за що неодноразово була відзначена нагородами міського та районного рівнів. За життя ми знали Світлану Макарівну як людину добропорядну, щиру, небайдужу до проблем оточуючих. Добра і світла пам'ять про неї назавжди залишиться у наших серцях.

ОФІЦІЙНО

До уваги населення, керівників підприємств і організацій Дніпропетровської області

мадської забудови Інгулецького району поза межа­ми «червоних ліній» вулиці Панаса Мирного та проспекту Південний. Територія впорядкована. Технічний стан будівлі, яка підлягає реконструкції, задовільний. Техніко-економічні показники об’єкта реконструкції: рекомендована гранична площа необхідної території земельної ділянки – 0,0175 га, площа забудови – 132,0 кв.м, коефіцієнт забудови – 75,0%, площа твердого покриття – 43,0 кв.м, будівля одноповерхова. Реконструкція здійснюється без втручання в несучі конструкції, без зміни конфігурації, поверховості та площі забудови існуючої нежитлової будівлі. Під’їзд до ділянки здійснюється з вулиці Панаса Мирного та з проспекту Південний по проїзду шириною не менше 8,0 м. Детальний план території погоджений згідно з вимогами чинного законодавства України. З проектом містобудівної документації можете ознайомитись в управлінні містобудування і архітектури виконкому міської ради (каб. 518, тел. 74-37-65, прийм. 92-13-81, пл. Радянська, 1, 50101). Пропозиції до проекту містобудівної документації подаються громадянами у письмовому вигляді з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил, до відділу документообігу управління організаційно-протокольної роботи виконкому міськради (каб. 122, пл. Радянська, 1, 50101). Пропозиції приймаються до розгляду у місячний термін з дня опублікування даного повідомлення.


12 Життя цікаве Áàíê ÍÁÓ Óêðñèááàíê ÏðèâàòÁàíê

Äîëàð

ªâðî

2069,8242 41,387 2344,6969 2056,00 41,40

Ô³íàíñè òà êðåäèò Îùàäáàíê Óêðåêñ³ìáàíê

1

2300,00

2300,00 46,40 2660,00 2250,00 45,00 2580,00 2427,00 2597,00

2100,00 40,00 2300,00 2300,00 47,00

2650,00

2000,00 35,00

2285,00

Древес-

Буддистский монах

Работящий бык

2270,00 44,50 2535,00 2000,00 40,50 2300,00 2250,00 45,50

Ночная ...

2570,00

Высокомерный эстет

Восток Аборигены приморья

«Топорный» дом

1. Нема помітних збурень. 2. Невеликі збурення. 3. Слабка геомагнітна буря. 4. Мала геомагнітна буря. 5. Помірна геомагнітна буря. 6. Сильна геомагнітна буря. 7. Жорсткий геомагнітний шторм. 8. Екстремальний шторм.

И Попов, и Куклачев

4

Погода

Рыбная добыча

Середа, 20.05 +11…+12°С +24°С Східний та південносхідний, 3-4 м/сек.

Мужчины храпят, чтобы защитить женщин от диких зверей!

Блаженство, приятное состояние

Согласие и мир

1 Гюго по отношению к «Отверженным»

ЖанКлод ... Дамм

Спасительница Кая (лит.)

– Пошел экзамен сдавать, а в аське в статусе написал: «Ушел сдавать экзамен, материте меня прямо в аську, приду, почитаю». – И как экзамен? – Отлично! Сдал на пятерку, без сучкa и задоринки! – А как друзья в аське? Материли? – Нет у меня больше друзей!!!

Помесь кобылы с ослом

Головной убор первой красавицы

Роман Эмиля Золя

Улыбнитесь

«Прототип» Порабосварлищение вой жены

5 Золотой венец святых

«Отдушина» в пустыне Пояс кимоно «Друг» икса и игрека

5 Х/Ф «Чарли и шоколадная фабрика», имя персонажа

Лакомство с плесенью

Передплата-2015

Ответы на сканворд

Вартість передплати газети з 01.05.2015 року

у залежності від строку, на який оформлена передплата через «Укрпошту» з урахуванням поштових послуг

 1 3 6 7

Пільгова 61621

місяць місяці місяців місяців

20,12 грн. 59,76 грн. 117,87 грн. 138,44 грн.

Звичайна 37385 1 місяць 21,12 грн. 3 місяці 62,76 грн. 6 місяців 123,87 грн. 7 місяців 145,44 грн.

Відомча 1 місяць 3 місяці 6 місяців 7 місяців

37386

22,12 грн. 65,76 грн. 129,87 грн. 152,44 грн.

 ТЕЛЕФОНИ ДЛЯ ДОВІДОК З ПЕРЕДПЛАТИ: міського поштамту – 92-43-41, редакції «Червоного гірника» – 92-70-70, 92-81-60 Головний редактор Ігор КВОЧКА Члени редколегії: Володимир СКІДАНОВ (заступник головного редактора) Олена ТАРАСИК (заступник відповідального секретаря) Світлана НІКІТІНА (завідувач відділу)

ЗАСНОВНИК: Криворізька міська рада ВИДАВЕЦЬ: Редакція Криворізької міської комунальної газети «Червоний гірник»

Знаменитая дочь Байрона

Песньпохвала

Х/Ф «Алиса в стране чудес», персонаж

Злодей из «Отелло»

Четвер, 21.05 +12…+13°С +24°С Східний, 3-4 м/сек.

«Джейн ...» (Шар- Аленький лотта Бронте) цветочек

4

Капроновая ткань

«... Делон не пьет одеколон» (песен.)

Душевная «царапина»

3

Группа Расторгуева

Зонтики в банке с огурцами Маникюрное покрытие

Невысокая ограда

Место работы журналиста

Х/Ф «Руки-ножницы»

Суперзабота

Поджи- Деталь мающее пиджака время «Юморной» украинский город

3

Соха Творческая двойка

... королю и сват министру

И горох, и фасоль

Квантовый генератор

19.05.2015 20.05.2015 3 3 3 2 3 1 2 2 2 1 2 2 2 1 2 2

Х/Ф «Пираты Карибского моря» Джек ...

2

Насекомое в литературе

Скотская тусовка

2270,00

2

Естественный водоем

Магнітні бурі ГЕОМАГНІТНИЙ ПРОГНОЗ по Кривому Рогу 0:00 3:00 6:00 9:00 12:00 15:00 28:00 21:00

Греция

Легковушка (разг.)

Чело по Внутренчасть Иибарби, старинке няя пупс коры

2300,00 44,00 2630,00 2000,00 39,00

Телефонное слово

Х/Ф «Суини ... Демонный жук парикмахер с Флит-стрит»

2000,00 42,00 2280,00

Ïðîì³íâåñò- 2130,00 42,20 áàíê 2265,00 46,20 ÐàéôôàéçåíÁàíê Àâàëü

Стихотворное произведение Точка приема макулатуры

ПРОДАЖ

Ðóáëü

Вівторок, 19 травня 2015 року

Сканворд

Курси валют станом на 18.05.2015 р. (грн. за 100 од.) КУПІВЛЯ

«Червоний гірник» №35 (21558)

www.girnyk.com.ua

Редакція може публікувати статті у порядку обговорення, не поділяючи точки зору автора. Автори опублікованих матеріалів несуть повну відповідальність за підбір та точність наведених фактів, цифр, імен. Газета виплачує гонорар лише за публікацію замовлених матеріалів. За зміст та достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Матеріали під рубрикою «Факти та подробиці» друкуються на правах реклами. Рукописи і фотознімки не рецензуються і не повертаються.

ÏÅÐÅÄÏËÀÒͲ ²ÍÄÅÊÑÈ «×û: 37385 (звичайна); 61621 (пільгова); 37386 (відомча)

АДРЕСА РЕДАКЦІЇ: 50027, пр. Металургів, 28. Довідки по редакції: 92-70-70, відділ реклами: 92-97-16. e-mail: rminer@rminer.dp.ua; reklama@rminer.dp.ua ВІД ДРУКОВАНО В ДРУКАРНІ « СТПРЕС » За якість друку газети відповідальність несе друкарня. 50025, м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12. Тел. 404-35-88.

Індекс – 61621. Обсяг 3 др. арк. Друк офсетний. Замовлення СФ450. Свідоцтво про державну реєстрацію газети «Червоний гірник» ДП реєстр № 709 від 28.02.2000 р. Газета виходить двічі на тиждень (вівторок, четвер). Рекомендована ціна 1,75 грн. Разовий тираж 16987 примірників. Тижневий тираж 34263 примірники.

ÒÅËÅÔÎÍ ÄËß ÄβÄÎÊ ÏÎ ÏÅÐÅÄÏËÀÒ² «×û 92-89-01 

Profile for The newspaper "Chervony_Girnyk"

Червоний гірник №35 (21558) 19 травня 2015  

Червоний гірник №35 (21558) 19 травня 2015

Червоний гірник №35 (21558) 19 травня 2015  

Червоний гірник №35 (21558) 19 травня 2015

Advertisement