Page 1

«Червоний гірник» №21 (21446) Вівторок, 18 березня 2014 року

1

www.girnyk.com.ua

№21 (21446)

вівторок

18 березня 2014 р.

Криворізька міська комунальна газета виходить з 7 грудня 1924 року

Офіційно Криворізький міський голова РОЗПОРЯДЖЕННЯ 17.03.2014 м. Кривий Ріг

№48-р

Про внесення змін до розпорядження міського голови від 28.02.2014 №34-р «Про проведення пленарного засідання ХLІV сесії міської ради VІ скликання» У зв’язку з тим, що 28.02.2014 не відбулося пленарне засідання ХLІV сесії міської ради VІ скликання через відсутність достатньої кількості депутатів міської ради для його повноважності; відповідно до Регламенту міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 30.11.2010 №7; керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»: Унести зміни до розпорядження міського голови від 28.02.2014 №34-р «Про проведення пленарного засідання ХLІV сесії міської ради VІ скликання», а саме: викласти пункт 1 у такій редакції: «1. Провести в сесійній залі міської ради (пл. Радянська, 1) пленарне засідання ХLІV сесії міської ради 20 березня 2014 року о 09.00.». В.о. міського голови – секретар міської ради С. МАЛЯРЕНКО

АНОНСИ Пряма лінія «ЧГ»

21 березня з 11 до 12 години за телефоном 92-82-09

На прямому зв’язку з читачами перебуватиме начальник ви­робничо-тех­ніч­ного­ управління­ ПАТ «Кри­ воріжг­аз» Марина Іванівна Терентьєва. Темою спілкування стане безпечне використання природного газу в побуті. Запрошуємо до розмови.

Запрошуємо на прийом до нотаріуса

Малюнок Анатолія ГАЙНА

Постійні передплатники нашої газети знають, що при редакції «ЧГ» діє юридичний консультативний пункт, в якому проводять прийом юрист і нотаріус. Тож у середу, 26 березня, в редакції нашої газети (Соцмісто, пр. Металургів, 28) з 16 до 18 години триватиме консультативний прийом нотаріуса, завідуючої Першою нотаріальною конторою Кривого Рогу Надії Миколаївни Уколової. Вона готова надати відповіді на будь-які запитання нотаріального плану – заповіт і дарування, купівля-продаж та обмін нерухомості, довіреність і спадщина тощо. Сам прийом безплатний, єдина умова отримання консультації – передплата на «Червоний гірник». Отже, йдучи до редакції, не забудьте прихопити з собою абонемент про передплату «ЧГ».

Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім

19 березня з 11.00 до 13.00 за телефоном 92-82-09

– Віднині ліс мій!!! Проводимо референдум на мою підтримку!..

Упродовж цього часу щодо питань житлово-комунальної тематики вас вислухає та допоможе порадою заві­дую­чий від­ділом соціальнопобутових питань «Червоного гірника» Едуард Васильович Білик.

Гаряча лінія

З метою своєчасного виявлення фактів незаконного втручання у діяльність підприємств, установ, організацій та інших господарюючих суб’єктів з боку контролюючих та правоохоронних органів у Криворізькій прокуратурі з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері працює телефон «гарячої лінії» (0564) 408-44-09. Прийом інформації здійснюється в робочі дні з 9 до 18 години.

На часі

КС оцінить декларацію кримського парламенту про незалежність

До Конституційного суду України надійшло подання голови Верховної Ради України, в.о. Президента Олександра Турчинова щодо відповідності Конституції України постанови Верховної Ради Криму «Про декларацію про незалежність АР Крим і міста Севастополя» від 11 березня, передає «Преса України» з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Нагадаємо, 14 березня Турчинов підписав указ про припинення дії даної постанови, який набув чинності з дня публікації. В указі зазначено, що положення вищезгаданого нормативно-правового акта ВР АРК не відповідають Конституції України та Конституції Криму.

Глави МЗС ЄС засудили кримський референдум Референдум у Криму був проведений всупереч українському законодавству і нормам міжнародного права, заявили глави міністерств закордонних справ України та країн Євросоюзу, повідомляє прес-служба українського МЗС. Про це йшлося на зустрічі 17 березня в Брюсселі. Зустріч пройшла у форматі Україна + група друзів України в ЄС на рівні керівників зовнішньополітичних відомств країн ЄС, у ній взяв участь в.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця. «Сторони беззастережно засудили так званий кримський референдум 16 берез-

ня, який був проведений всупереч українському законодавству і нормам міжнародного права», – повідомляє прес-служба МЗС України за підсумками зустрічі. Учасники зустрічі обговорили подальші рішучі дії, спрямовані на запобігання імплементації результатів згаданого референдуму і деескалацію ситуації в цьому регіоні України.


2 На часі

«Червоний гірник» №21 (21446)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 18 березня 2014 року

У номер!

Негайно з’явитись до військкомату й стати на облік Після того, як 17 березня Верховна Рада України затвердила указ в. о. Президента Олександра Турчинова про часткову мобілізацію, ми звернулись за поясненнями до військового комісара Дзержинсько-Довгинцівського об’єднаного районного військового комісаріату, старшого військового комісара у Кривому Розі, підполковника Ігоря Василенка. а особливо ті, хто не втратив – Ігорю Борисовичу, розпатріотичні почуття та почуткажіть, що таке часткова тя чоловічої гідності, повинні мобілізація й кого саме вона щонайшвидше з’явитись у війстосується? ськових комісаріатах за міс– Часткова мобілізація провоцем фактичного проживання диться у випадку, коли потрібно та повідомити про себе, встати перевести на військові рейки не всі Збройні сили та промислона облік. Це називається конт­ вість. Зараз, крім рішення Веррольним уточненням. І це саме ховної Ради, потрібно отримакорисне, що можна зробити зати від Міністерства оборони чи Ігор Василенко раз. Адже за останні роки через Міністерства зв’язку пояснення, ліберальність влади багато хто що саме нам слід робити. Треба зрозуміти дозволяв собі порушувати законодавство обсяги мобілізації військовозобов’язаних, – був зареєстрований за однією адресою, скільки та з якого регіону їх будуть при- а фактично проживав та працював в інзивати до лав армії, строки, заходи. Зараз шому місці. Через те, що паспортні столи чекаємо інструкцій. Як відомо, до Зброй- перетворились на міграційні служби, а них сил планується мобілізувати 20 тисяч адресні бюро працюють у дуже скорочевійськовозобов’язаних, і ще 20 тисяч - до ному штаті, швидко встановити місцеНаціональної гвардії. Це різні структури перебування військовозобов’язаних нам як за підпорядкуванням, так і за призна- дуже важко. Тож сподіваюсь на законо­ ченням. слухняних громадян, які швидко дадуть – Що залишається представникам про себе знати й уточнять власне місцесильної статі Кривбасу? Чекати? перебування. Далі потрібно чекати по– Перш за все, всі військовозобов’язані, дальших повідомлень у друкованих ЗМІ,

по телебаченню та радіо. – У світі останніх подій у Криму, чи багато виявилось добровольців, котрі бажають вступити до Збройних сил та захищати Батьківщину? – Тих, хто хоче й може служити, насправді дуже мало. Хоча є: 60 криворіжців уже поповнили склад 25-ї окремої аеромобільної бригади в Дніпропетровську. А ось добровольців у похилому віці або тих, хто мав травми чи за станом здоров’я не може бути призваним, – вистачає. Проте ми не можемо мобілізувати цих людей до бойових частин, там вони

стануть тягарем. Для них знаходиться робота у нас, у тому числі – першочерговими посильними. І в цій іпостасі вони себе непогано зарекомендували, адже добре знають райони свого проживання й використовуються для вручення повідомлень військовозобов’язаним. Ще одна категорія осіб, які не можуть бути призвані, – працівники підприємств, що мають мобілізаційні завдання. Тобто працівника прокатного цеху ми не призиваємо – у нього мобілізаційна бронь. – Якщо у людини виникло бажання стати добровольцем і вступити до Збройних сил, який алгоритм її дій? – Прийти до військового комісаріату. У тому разі, коли людина придатна за віком та станом здоров’я, має військову спеціальність, її записують і відправляють на навчальні збори. У нашій області вистачає потужних військових частин, три бригади одні чого варті! Те ж стосується й осіб, які підлягають призову на строкову службу. Не дивлячись ні на що, сподіваюсь, що все буде добре і над Україною завжди буде блакитне чисте мирне небо! Андрій МІХЕЙЧЕНКО. Фото Олександра ПОРТНЯГІНА P.S. Тримаємо руку на пульсі - у наступному номері «Червоного гірника» читайте репортаж з мобілізаційного пункту Національної гвардії у Кривому Розі.

Новини України та світу

Національна гвардія О. Турчинов: «Закон один для всіх» «Виконавча влада і силові структури отримали чіткий наказ від Верховної Ради України і від України створена на основі Голови Верховної Ради, виконувача обов’язків Президента: жодних послаблень будь-кому, хто внутрішніх військ МВС порушує закон, ходить зі зброєю та використовує її, незалежно від того, де це відбувається – у

Таке рішення було прийнято Верховною Радою 13 березня. Нова національна структура буде виконувати завдання з охорони громадського порядку, забезпечення громадської безпеки, а також захисту державного кордону і припинення терористичної діяльності. При цьому, за словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, «на телефони вербувальної служби Національної гвардії України за перші 4 години функціонування записалося понад 1500 людей».

Національна гвардія та СБУ охороняють газотранспортну систему

Бійці Національної гвардії та працівники Служби безпеки України взяли під контроль газотранспортну систему країни, передає «Преса України» з посиланням на прес-службу МВС. Згідно з офіційним повідомленням, посилити охорону газотранспортної системи розпорядився Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Метою таких дій є забезпечення безперебійної роботи важливого державного об'єкта і його безпеки. Нагадаємо, лідер «Правого сектору» Дмитро Ярош пригрозив знищити російський газопровід, якщо російські війська почнуть просуватися вглиб України. Таким чином, на його думку, Росія буде позбавлена «джерела фінансування». Раніше стало відомо про інцидент на газорозподільній станції біля селища Стрілецьке на Арабатській стрілці (Херсонська область). У кримському уряді заявили, що невідомі люди в камуфляжі намагалися мінувати газопровід, але були зупинені силами самооборони Криму. Подача газу при цьому була зупинена на кілька годин. Після цього Сергій Аксьонов звернувся в Чорноморський флот РФ з проханням взяти станцію під охорону. Водночас, МЗС повідомило про те, що 15 березня селище Стрілкове було захоплено десантом Збройних сил РФ.

Києві, Львові, Донецьку чи Харкові, не буде», – заявив Голова Верховної Ради України, в.о. Президента України Олександр Турчинов. «У нас один закон для всіх. А ті, хто сьогодні намагається дестабілізувати ситуацію, захоп­ лювати приміщення, діяти з порушенням Конституції і законів, працюють на тих, хто сьогодні робить анексію території України, працюють на ворогів українського народу», – сказав він, наголосивши, що на подібні протизаконні дії буде відповідна реакція правоохоронних органів.

У Криму опрацювали всі бюлетені

За возз’єднання Автономної Республіки Крим з Російською Федерацією на референдумі проголосували 96,6 відсотка виборців. Такі дані оголосив голова комісії Верховної Ради АРК з організації та проведення референдуму Михайло Малишев. У Криму опрацювали вже 100 відсотків бюлетенів. Водночас ці дані наводяться без урахування Севастополя, який голосує окремо від Криму через свій особливий статус. Явка на півострові склала 81,37 відсотка, а в Севастополі – 82,71 відсотка, звітують у кримському виборчкомі. Там також запевняють, волевиявлення пройшло спокійно, під наглядом співробітників органів правопорядку та самооборони. Нагадаємо, що європейські країни та керівництво ЄС, Сполучені Штати Америки, міжнародні інституції та організації, а також офіційний Київ не визнають референдум законним. Приєдналася до них і Японія. Там також назвали волевиявлення нелегітимним.

Парламент Криму встановив кордони республіки

Депутати Верховної Ради Криму на позачерговому пленарному засіданні парламенту ухвалили рішення про встановлення кордону республіки, повідомило Кримське інформагентство в понеділок, 17 березня. «Територія Республіки Крим визначається межами Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, що існували на день проголошення Республіки Крим як незалежної суверенної держави», – йдеться в постанові. Кримський парламент також, «у зв’язку з виходом зі складу України і проголошенням Республіки Крим незалежною державою», ухвалив в офіційних найменуваннях органів влади Республіки Крим та інших органів замість слів «Автономна Республіка Крим» використовувати слова «Республіка Крим».

Росія – Україні: федералізація та відділення Криму

Росія закликає підготувати в Україні нову федеративну конституцію. Про це сказано в заяві МЗС Росії, повідомляє ЛІГА.net. У Москві заявляють, що підготували і передали тиждень тому партнерам у США, Європі та інших регіонах російські пропозиції про те, як Україні вийти з кризи. «З цією метою ми запропонували сформувати компактну групу підтримки для України в складі, прийнятному для всіх українських політичних сил», – сказано в повідомленні. У МЗС РФ підкреслюють, що цілями групи підтримки стало б заохочення українців до здійснення, зокрема, таких першочергових дій, як негайне виконання зобов’язань, що містяться в угоді про врегулювання ситуації в Україні від 21 лютого 2014 року, з вилучення нелегальної зброї, звільнення незаконно зайнятих будівель, вулиць і площ, а також з організацією об’єктивного розслідування актів насильства в грудні 2013 року – лютому 2014 року. До того ж, необхідно без зволікання скликати за рішенням Верховної Ради України конституційні збори з рівним представництвом усіх українських регіонів для підготовки нової федеративної конституції, відповідно до якої серед іншого «регіони будуть самостійно прямим голосуванням обирати органи своєї законодавчої і виконавчої влади і мати широкі повноваження, що відображають культурно-історичну специфіку кожного з них, в питаннях економіки і фінансів, соціальної сфери, мови, освіти, зовнішніх міжрегіональних зв’язків, при забезпеченні захисту прав національних меншин, що проживають в кожному суб’єкті федерації». І, звичайно, визнається й поважається право Криму визначити свою долю відповідно до результатів вільного волевиявлення його населення у ході проведеного 16 березня 2014 року референдуму. За інформацією Інтернет-видань


«Червоний гірник» №21 (21446)

Подробиці 3

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 18 березня 2014 року

Навколо незвичайного факту

Людяність починається з окремої людини У Криворізькому національному університеті тільки й розмов про інцидент, що стався з камерунцем Седрісом, студентом 4 курсу гірничого факультету, який отримав поранення під час бійки з громадянином нашої країни А. Тут варто наголосити, що з самого початку навчання Мбакоп Куяїм Седріс не має жодних проблем із дисципліною, сумлінно відвідує заняття, бере участь у виховних заходах, добре навчається, опановує українську мову. Він товариська, відкрита, спокійна, толерантна людина, займається спортом і принципово уникає сумнівних пригод. І тут на тобі – бійка. – А сталося ось що, – пояснює кореспонденту «Червоного гірника» начальник Дзержинського районного відділу міліції полковник Артур Левицький. – 5 березня о 17 годині 45 хвилин до нас надійшло повідомлення про те, що у сквері біля національного університету виникла бійка, під час якої її учасники отримали тілесні ушкодження. Оперативна група негайно виїхала на місце пригоди і затримала чотирьох громадян Камеруну – студентів Криворізького національного університету і громадянина України, жителя Кривого Рогу А. Останній одразу пояснив, що під час бійки, з метою самозахисту, застосував пневматичний пістолет «Флобер» (не потребує окремої спеціальної реєстрації та дозволу на носіння). І що постріли робив у повітря, а не цілився в людей. За даним фактом слідчим Дзержинського районного відділу міліції відкрито кримінальне провадження за стат-

тею 128 Кримінального кодексу України. Артур Левицький також додав, що громадянин А. не був призвідником бійки. – Він спочатку став її свідком, а вже потім почав мирити учасників конфлікту, – зауважує співбесідник. – І от так сталося, що один з тих, хто бійку ініціював, знайшовши момент, тікає, а громадянин А. опиняється в її вирі. Така ситуація. У даному конфлікті немає жодної ознаки міжнаціональної неприязні. Це звичайнісінька побутова бійка. Ще раз наголошую, громадянин А. проходив мимо і побачив, що б’ються якісь люди. У подальшому той, кого він виручив, утік, а цей опинився в епіцентрі події. Щодо стану здоров’я пораненого камерунця. – Післяопераційний період у Седріса проходить рівно, без ускладнень, – поінформував наших кореспондентів завідуючий торакальним відділенням Криворізької міської клінічної лікарні №2

Володимир Мірошниченко. – Якщо все буде добре, то вже у найближчі дні хворого випишуть із медзакладу на амбулаторне лікування. Володимир Розглядаючи цей Мірошниченко факт у площині людських стосунків, хочеться одразу відзначити, що він нетиповий для Кривого Рогу. А тим більше – для КНУ, де ось уже понад 50 років поспіль навчаються представники різних країн світу. Студенти-іноземці та жителі Кривого Рогу цікаво спілкуються, обмінюються крос-культурною інформацією, знаннями щодо релігійних особливостей. Іноземні громадяни відкриті для спілкування, активні у громадському житті університету, доброзичливі та віддані своїм друзям і спільнотам. – Тільки ось іноді деякі городяни за-

бувають, що колір шкіри чи расова приналежність не є показниками людяності, – говорить завідувач підготовчого відділення для іноземних громадян Криворізького національного університету Наталія Суховенко. – І немає ніяких «вищих» чи «нижчих» рас, а є святе для всіх поняття «гість». На превеликий жаль, нам інколи буває соромно за поведінку співвітчизників у стосунках з іноземцями. – Цей неприємний епізод не лише нівелює традиційно високий міжнародний імідж університету та завдає йому моральної шкоди, а й позбавляє викладачів можливості відкрито дивитися в очі іноземним студентам, – додає завідувач відділення по роботі з іноземними студентами КНУ Олена Нестор. – Але й за таких умов, на наступний рік університет знову зробить усе можливе й неможливе, щоб, виконуючи міжнародні домовленості, запросити нових студентів для навчання. Тому звертаємося до жителів Кривого Рогу лише з одним проханням – завжди залишатися людьми! Правду говорять мудрі, що людяність починається з окремої людини. І якщо кожен замислиться над цим хоч на хвилину, зупинить кривдника, не стане на шлях байдужості, жорстокості, немилосердя, то й сам із цієї миті отримає шанс стати людиною не лише за фізіологічними, а й за моральними та духовними ознаками. Микола КРАМАРЕНКО. Фото Андрія ТРУБІЦИНА

Справи комунальні

Три постачальники однієї послуги

Нестандартна ситуація

Протестувальники зупиняють власними тілами Зранку минулої п’ятниці працівники основного утримувача міських автодоріг – ТОВ «Весташляхбуд» – перекрили Кіровоградське шосе, припинивши в’їзд-виїзд транспорту в бік Лозуватки. Таким чином дорожники висловлювали свою незгоду з нібито закриттям свого підприємства, можливими скороченнями трудового колективу й значним зменшенням робочого тижня, що негативно позначається на заробітках. Через перекриття дороги співробітники Державтоінспекції були змушені відправляти транспорт кружним шляхом, бо мітингувальники пропускали тільки автомобілі оперативних служб. На місці імпровізованого пікету побували керівництво підприємства, правоохоронці, представники міської влади тощо. Врешті, пристрасті вляглися й дорога була звільнена для безпечного руху транспорту. – На підприємстві нині дійсно непроста ситуація, – визнає директор ТОВ «Весташляхбуд» Віталій Мілюков. – Яка склалася передовсім унаслідок того, що ми не отримали належні нам кошти за раніше виконані роботи по утриманню міських автошляхів. Гострий фінансовий

дефіцит спричинив негативні наслідки для всього підприємства, а тому були змушені пропонувати людям пошукати кращої долі. Утім, наші співробітники хочуть і надалі працювати у «Весташляхбуді», про що однозначно висловились під час пікету. Наразі вдалося знайти тимчасове розв’язання цього конфлікту в колективі, підприємство й надалі готове виконувати необхідні роботи з належного утримання міських автошляхів. Але за умови відповідного фінансування замовником, тобто міським бюджетом. Причому до самого міста у нас немає жодних претензій, бо замовником усі необхідні документи передано до державного казначейства. Але вже казначейство не пропускає наші платежі, через що й виник увесь цей конфлікт. – У міста немає ніяких боргів за виконані обсяги перед підприємством «Весташляхбуд», – долучається до розмови заступник міського голови

Григорій Вербицький, у віданні якого перебувають житлово-комунальні питання. – Бо всі необхідні документи з перерахунку коштів за дорожні роботи відповідним чином зареєстровано в державному казначействі. Проте держказначейство з незрозумілих для мене причин досі не пропускає означені платежі. Зауважу, що ТОВ «Весташляхбуд» виграло тендер на 2014 рік з обслуговування автомобільних шляхів міста на суму більш як 30 млн. грн. І, наскільки мені відомо, націлене й надалі виконувати ці роботи в передбачених обсягах. * * * Особисто від автора. Люди зібрались, помітингували, за свої права борючись. Така активність – явна ознака зростання самосвідомості українців, і це однозначно добре. Натомість чомусь мало хто подумав про незручності водіїв, яким мітингувальники заради власних інтересів створили відчутні перешкоди. Автомобілісти-то в чому винні, навіщо протестувальники зупиняють їх власними тілами?.. Е. МІСЦЕВИЙ. Фото з Інтернет-видання

Нинішнього опалювального сезону в місті послуги з надання теплової енергії замість одного надають одразу три постачальники – КПТМ «Криворіжтепломережа», ДП «Криворізька теплоцентраль» і ТзОВ «Дзержинське управління регіонального будівництва». Якщо перші два постачальники об- ків теплових послуг позитивно вплислуговують досить великі житломасиви, ває на якість обслуговування спожито третій опікується станом теплопос- вачів. Бо, скажімо, упродовж сезону не тачання військового містечка в Дов­ надійшло жодної скарги абонентів на гинцівському районі. Для всіх трьох Дзержинське управління регіонбуду, а постачальників розміри тарифів ви- теплоцентраль протягом опалювальзначає виключно Національна комісія, ного періоду здійснила заміну більше що здійснює державне регулювання у 10 км внутрішньоквартальних мереж, сфері комунальних послуг. Саме вона що втричі більше за попередній повизначила, що тепломережа та регіо- казник. – Чим вище якість послуг, тим кранальне управління працюють за однаковими тарифами, а теплоцентраль, що ще за них платять споживачі, – зазнапідпорядковується Мінпаливенерго, – чив О. Катриченко. – Тому ми постійно націлюємо постачальників саме на за дещо меншими розцінками. Начальник управління благоустрою підвищення якості послуг, що дає обта житлової політики виконкому міськ­ ґрунтовані сподівання й на підвищенради Олександр Катриченко вважає, ня рівня розрахунків. що збільшення кількості постачальниЕ. МІСЦЕВИЙ

Соціальний ракурс

Не залишать наодинці з бідою З початку 2014 р. до спостережної комісії при виконкомі Тернівської райради звернулися по допомогу 126 громадян, звільнених з місць позбавлення волі, та бездомних. 122 з них були взяті комісією на органами та установами виконання облік як такі, що потребують допо- покарань, з підприємствами, органімоги. А відтак, 88 людей, звільнених з заціями та установами району різних місць відбування покарання, направ- форм власності з тим, щоб спільнилено до Центру зайнятості для вирі- ми зусиллями допомогти людям, які шення питання їх працевлаштування, оступилися в житті, адаптуватися в ще 28 отримали юридичну допомогу соціумі, знайти свій шлях і своє місце та роз’яснення, як їм найбільш ефек- в ньому. Принагідно нагадаю, що при тивно адаптуватися в соціумі. Для 45 осіб було позитивно вирішено питан- управлінні праці та соціального заня про надання їм тимчасового при- хисту населення виконкому Тернівтулку в Будинку нічного перебування, ської райради діє телефон довіри а також було надано матеріальну до- – 38-56-96 з питань здійснення гропомогу з коштів районного бюджету мадського контролю за дотриманням на загальну суму 9279,17 грн. Спосте- прав та захисту законних інтересів режна комісія працює в тісному кон- засуджених та осіб, звільнених від такті з громадськими організаціями, відбування покарання. органами місцевого самоврядування, Мотрона ПАНОВА


4 Соціальне

www.girnyk.com.ua

«Червоний гірник» №21 (21446)

Вівторок, 18 березня 2014 року

«Найкраще – дітям»

З турботою про дітлахів Уже сьомий рік у нашому місті реалізовується програма «Найкраще – дітям». Покликана вона допомогти сім’ям, у яких виховуються онкохворі діти та діти-інваліди. Про функціонування проекту розповіла заступник начальника управління розвитку підприємництва Людмила Прохорець: – «Найкраще – дітям» – це спільний муніципальний проект бізнесу та влади. 19 суб’єктів господарювання виступили з ініціативою надавати соціальний дисконт родинам з дітьми-інвалідами Людмила та онкохворими дітьми. За останПрохорець ні три роки значно розширилось коло учасників проекту, зокрема 15 січня на засіданні виконкому було прийнято рішення про включення до програми ще 16 суб’єктів господарювання. Проект охоплює підприємців різних сфер бізнесу, в ньому задіяно магазини, перукарні, заклади ресторанного харчування, аптеки тощо.

Серед ініціаторів проекту, зокрема, мережа магазинів сантехніки «Буль-Буль». Адміністратор одного з них Інна Горлова зазначає: – За сім років участі в акції було продано товарів на більш ніж 150 тисяч гривень, а сума зекономлених родинами коштів склала понад 20 тисяч гривень. Багато це чи мало – вирішувати не нам. Допомагаємо чим можемо. Намагаємось створити максимально комфортні умови купівлі. Крім зменшення ціни на товар, пропонуємо додатковий сервіс, як-то безкоштовна доставка. Але мені хотілося б, щоб люди були більш сміливими і відкритими, оскільки багато хто соромиться своєї проблеми. Не треба боятись звернутися по допомогу. Життя – дивна річ: не знаєш, що буде завтра. Сьогодні допомогла я, а завтра, може, хтось підтримає мене.

Аптеки «Гален» долучилися до проекту одними з перших. Завідуюча аптекою № 10 Наталія Булах розповіла, що знижка надається не лише на ліки, а й на весь асортимент товарів: – Мережа «Гален», котра на сьогодні налічує 64 аптеки, є активним учасником цього муніципального проекту. Ми надаємо соціальний дисконт у розмірі 5% на весь аптечний асортимент. Це і ліки, і засоби догляду за хворими, і лікувальна косметика та багато іншого. Метою даного проекту є створення сприятливих умов для придбання медикаментів за зниженими цінами.

Не лишаються осторонь соціальних потреб городян і ті підприємці, які зовсім недавно розпочали свою бізнес-діяльність. Так, салон-перукарню «Гармонія» відкрито менше року тому, а вже у січні 2014-го цей заклад став учасником проекту «Найкраще – дітям». Його директор Ольга Івойлова розповіла, що на всі послуги салону-перукарні поширюється 20% знижка. Отримати її можуть діти-інваліди та онкохворі діти, а також члени їхніх сімей.

Барв прекрасному світові дитинства додають іграшки. Тож не дивно, що товари магазину «Сімба» користуються попитом. Велосипеди, пірамідки, настільні ігри – усе, що побажаєш, можна придбати зі знижкою, адже з 15 січня «Сімба» є учасником муніципального проекту. Продавець-консультант одного з магазинів Світлана Висоцька говорить: «Ми пропонуємо купити одяг та іграшки для дітлахів. Асортимент товару постійно оновлюється. Ще до участі в проекті мережа магазинів «Сімба» брала участь у благодійних акціях. У торгових залах є бокси для збору коштів, які ми потім передаємо дитячим будинкам разом з іграшками». Крім участі в соціально корисному проекті «Найкраще – дітям», підприємці міста можуть проявити себе в конкурсі-рейтингу. Цього року виконкомом Криворізької міської ради оголошено про проведення конкурсу «Бізнес-ініціатива Криворіжжя 2014». Говорить заступник начальника управління розвитку підприємництва Людмила Прохорець: – Метою конкурсу є підтримка та сприяння розвитку підприємництва, виявлення кращих представників підприємницьких структур, їх відзначення за значні досягнення в різних галузях економіки міста, у тому числі й за їхні соціальні ініціативи. Оцінювання учасників проводиться в таких номінаціях: «Бізнес-початок», «Бізнесдинастія», «Бізнес-стиль», «Соціально орієнтований бізнес», «Бізнес-стабільність», «Бізнес-партнер», «Успішна жінка-підприємець», «Репутація та довіра». Для того, щоб стати учасником конкурсу-рейтингу, підприємці мусять відповідати певним критеріям, серед них: позитивна репутація в ділових колах, стійкий фінансовий стан; стабільність виплати заробітної плати найманим працівникам; відсутність претензій від податкових органів, соціальних фондів, споживачів міста; дотримання принципів інформаційної відкритості. Тож управління розвитку підприємництва запрошує всіх зацікавлених до участі. Дар’я ВОРОНА. Фото Андрія ТРУБІЦИНА

Ювілей

Комп’ютеризуймося!

Передові технології на службі у якісної освіти Сучасний освітній простір немислимий без впровадження в нього новітніх комп’ютерних технологій, які позитивно впливають на весь навчально-виховний процес. Комп’ютерна освіта – динамічне явище, яке неможливе без урахування тенденцій розвитку всього суспільства. Комп’ютеризація є невід’ємною складовою інформаційної освіти. З урахуванням цього, у нашому місті до 2005 року майже всі школи було оснащено комп’ютерними класами. Проте час не стоїть на місці, а поява все нових і нових ІТ-технологій вимагає більш потужного обладнання. Тож за останні три роки у школах Кривого Рогу завдяки міській програмі було оновлено комп’ютерне забезпечення. Зокрема, Криворізький гуманітарно-технічний ліцей №129 може пишатися сучасним комп’ютерним класом. – Ліцей прагне бути одним із перших у сфері інформаційно-комунікаційних технологій навчання, – зазначає заступник директора Олена Волочаєва. – Весь педагогічний колектив володіє навичками роботи з комп’ютером. Інформатика викладається учням з 5 класу за авторською програмою вчителя-методиста, відмінника освіти України Марини Єгорової. Для нас дуже важливою була ініціатива міського голови Юрія Вілкула, спрямована на постійне оновлення матеріальної бази ліцею. За цією Олена програмою ми отримали 10 сучасних потужних комп’ютерів. З їх допомогою не лише Волочаєва проводяться уроки інформатики, а й відбувається підготовка до Інтернет-олімпіад і різноманітних конкурсів. Минулого року ми мали 127 призерів предметних олімпіад різних рівнів (у тому числі з інформатики), переможців наукових конкурсів. Зрештою, наші випускники стають успішними студентами провідних вітчизняних і європейських вишів. Грамотне використання сучасних технологій допомагає стати успішним. Досвід ліцею є гарним тому підтвердженням. Дар’я ВОРОНА. Фото Андрія ТРУБІЦИНА

Рецепт довголіття – спокійне життя

Як прожити 100 років, зберігаючи найкращі людські якості, любов рідних та близьких, повагу громади? Ірина Григорівна Кюрджиєва не одразу відповіла на це запитання. «У мене було хороше життя. Спокійне. лась сиротою. Пережила голодомор 1932Може, ще й повітря Грузії, де прожила кілька 1933 років. У 1936 році Ірина Григорівна переїхала десятиліть, відіграло свою роль. На все воля Божа», – говорить Ірина Григорівна. Днями до Кривого Рогу, де закінчила гірничорудне вона стала двадцять третім жителем Кривого професійно-технічне училище та працювала Рогу, які прожили ціле століття. Зараз біля неї на підприємствах міста, у тому числі в шахті. рідні люблячі люди, котрі створили для неї У роки Великої Вітчизняної війни проживала комфортні умови. А особливу радість прино- на окупованій території, після визволення сить спілкування з чотирма онуками, шістьма міста допомагала в шпиталі. По завершенні війни разом із чоловіком та сином виїхала правнуками та двома праправнуками. Наскільки легко жилось Ірині Григорівні? до Грузії, де влаштувалась технічним працівВона народилась у 1914 році в селі Мико- ником у сільській школі села Цинцкаро. Після лаївка Казанківського району Миколаївської смерті чоловіка та виходу на пенсію в 1987 області в простій селянській сім’ї. Закінчила році повернулась до Кривого Рогу, де живе 8 класів сільської школи. У 15 років залиши- й зараз у затишному будинку в ЦентральноМіському районі. Привітав ювілярку, разом з рідними та близькими, і заступник міського голови Костянтин Бєліков з представниками виконкому Центрально-Міської районної у місті ради. Від імені Криворізького міського голови Юрія Вілкула Костянтин Бєліков поздоровив Ірину Григорівну Кюрджиєву зі столітнім ювілеєм, побажав міцного здоров’я, щастя та вручив квіти й подарунки. А наступного дня по сто років виповнилося ще двом криворожанкам. Андрій МІХЕЙЧЕНКО. Фото Олександра ПОРТНЯГІНА


«Червоний гірник» №21 (21446) Вівторок, 18 березня 2014 року

Подробиці 5

www.girnyk.com.ua

Засідання виконкому

Спільними зусиллями легалізувати всіх працюючих у місті Як відомо, достатньо поширеною практикою у підприємців є взяття на роботу людей без офіційного оформлення або ж з таким, проте виплачуючи мінімальну заробітну платню – решта надається в «конверті». Інтерес працедавця тут зрозумілий: він мінімізує видатки на податки та відрахування державі. Але й велика шкода від таких дій теж очевидна, бо бюджет не дораховується коштів, а працівник, який заради хоч якогось заробітку погоджується на умови підприємця, в результаті втрачає гарантовані законом права, трудовий стаж та справедливу пенсію. Подоланню вищевказаної проблеми що на 32% більше звичайного було присвячено основне питання по- середньомісячного показника. Не меншу ефективність порядку денного засідання виконкому Криворізької міської ради, яке відбулося 12 казали й запровадження виберезня. Після спеціально підготовленого їзних засідань міської робочої групи з питань функціонуванвідеофільму на тему леганя об’єктів бізнесу в районах лізації соціально-трудових міста та робота зі ЗМІ. Останвідносин у сфері малого підня велася у двох напрямках: приємництва, з доповіддю з одного боку, активізувалась виступила начальник управінформаційна кампанія з акління розвитку підприємтуалізації легальних трудових ництва Ірина Рижкова. За її відносин, з іншого – саме ЗМІ словами, в минулому році допомагають виявити підбуло захищено права понад 6 приємців, котрі намагаються тисяч найманих працівників, не оформляти на роботу свощо на 12% перевищує показїх працівників. Так, на одноник 2012 року. У зв’язку з цим, Ірина Рижкова му з криворізьких Інтернетдо міського бюджету додатпід час доповіді сайтів рекламні оголошення ково мобілізовано 615 тисяч розмістили фотографи, які працюють на гривень. Цьому сприяли різноманітні форми нелегальній основі. За допомогою Інтерроботи з підприємцями та найманими нет-сайтів виявлено підпільні цехи з випрацівниками. Серед них - місячник до- робництва кондитерських виробів. Через бровільної легалізації трудових право- оголошення в друкованих ЗМІ міста стало відносин, що пройшов у вересні минулого відомо про розгалужену маркетингову року. Внаслідок заходу центрами зайня- мережу, яка залучала до співпраці лікарів, тості зареєстровано 724 трудові договори, звісно, на нелегальній основі.

Звичайні рейди та перевірки також принесли добрий урожай. Наприклад, у всім відомій кур’єрській службі «Нова пошта» на кожному з пунктів прийомувидачі посилок працювало по 6 осіб, а оформлено було по 2. Навіть послуги з дошкільної освіти надаються приватними особами на нелегальній основі. Не кажучи про авторемонтні майстерні, що підпільно працюють на базі гаражних кооперативів та в приватному секторі. За словами Ірини Рижкової, резерви для вирішення проблеми є. Так, потрібно підвищити ефективність зворотного зв’язку щодо вжитих заходів за виявленими правопорушеннями між відділом з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативноправових актів у м. Кривому Розі територіальної Державної інспекції з питань праці Дніпропетровської області та районними робочими групами, що займа-

ються легалізацією трудових відносин у сфері підприємництва. Є над чим працювати податківцям та Криворізькому міському центру зайнятості. Претензія до останнього – відсутність контролю за замовленнями на працівників від підприємців, які вказують мінімальну заробітну платню. А вона може нараховуватись лише за некваліфіковану працю. На ринках міста теж вистачає нелегальних працівників, особливо серед вантажників чи тих, хто працює в ресторанному бізнесі. «Як бачите, – сказав секретар міської ради Сергій Маляренко, – не тільки виконком повинен займатись цим питанням, але й інші служби та органи. Є робота для податківців, міліції, санстанції, інших причетних установ. Закликаю всіх працювати разом злагоджено. Але не давити підприємців, а роз’яснювати, агітувати». Андрій МІХЕЙЧЕНКО. Фото Андрія ТРУБІЦИНА

Справи комунальні

Оплата – передусім За повідомленнями підприємств комунальної теплоенергетики, в лютому оплата споживачів за отриману теп­ лову енергію становила всього 62-67 відсотків від нарахувань.

Тому тепловики не мають змоги не тільки сповна розрахуватись за використаний для надання послуг природний газ, а й належним чином проводити підготовку до наступного опалювального сезону. Бо кошти на її проведення – це платежі від абонентів. Разом з тим тепловики отримують постійні вимоги газівників щодо потреби переходу на рівень газоспоживання, який відповідатиме дійсному рівню розрахунків за блакитне паливо. – Шановні споживачі тепла і гарячої води! – говорить заступник міського голови Григорій Вербицький. – Звертаюсь до вас із закликом невідкладно оплатити накопичену заборгованість та розрахуватись за поточне споживання послуг, передусім – за тепло і гарячу воду. Інакше може бути припинене їх постачання.

Дзвінок – початок відліку

Законодавством передбачено право на отримання споживачем перерахунку вартості ненаданих або неякісно наданих житловокомунальних послуг. У цьому сенсі дуже важливий момент припинення постачання послуг, з якого ведеться відлік часу. Як проінформували в Криворізьких міських електромережах ДТЕК «Дніпрообленерго», початком для відліку ненаданих послуг з енергопостачання вважається зафіксоване звернення споживача, скажімо – по телефону, до аварійної служби щодо відсутності напруги. З цього моменту в енергетиків є 24 години на виправлення ситуації на користь абонента, тобто повернення йому постачання електроенергії. Якщо ж упродовж доби напруга до оселі споживача не надійшла, ось тоді й наступають передбачені законом вимоги щодо здійснення енергетиками перерахунку ненаданої комунальної послуги.

Шановні криворіжці! Своєчасно розраховуйтесь за житлово-комунальні послуги

ТОВ «УЮТ-2011»: Незважаючи ні на що, тарифи підвищуватися не будуть Поточна політична та економічна нестабільність в Україні викликає справедливу стурбованість громадян щодо можливого зростання тарифів на житлово-комунальні послуги. З даним питанням ми і звернулися до найбільшої в місті управляючої компанії приватної форми власності – ТОВ «УЮТ2011». «Об’єктивно, причини для перегляду тарифів є, - розповідає директор ТОВ «УЮТ2011» Вячеслав Сільвестров. – Адже нормативний тариф на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій не змінювався з 2011 року. На територіях, де ми надаємо житлово-комунальні послуги населенню, а це мікрорайон Даманський, мікрорайон Зарічний і частина Інгулецького району, нормативний тариф на обслуговування 1м2 житла становить у середньому близько 3 гривень. Я кажу «в середньому», оскільки в кожному конкретному будинку ця сума залежить від загальної житлової площі та ряду інших показників, що впливають на обсяг послуг і їхню собівартість. А тепер трохи статистики: заробітна плата працівників підприємства є однією з основних статей витрат у структурі собівартості житлово-комунальних послуг. Так,

Вячеслав Сільвестров розмір мінімальної зарплати в 2011 році, на момент затвердження тарифу, становив 1004 гривні, а з 1 грудня 2013-го вже дорівнює 1218 гривням, що цілком закономірно спричинило збільшення фонду оплати праці на 21,32%. Іншими словами, зарплата співробітників, задіяних в обслуговуванні житлового фонду, суттєво зросла, а тариф - ні. Наступним чинником, що впливає на збільшення собівартості послуг, є зростання курсів валют (яке коливається в межах 15-25%) і, як наслідок, збільшення витрат на покупку матеріалів та ПММ. Оскільки наша компанія і населення орієнтовані на надання якісних послуг, що практично неможливо без використання матеріалів імпортного виробництва, то в нинішніх економічних умовах це автоматично збільшує витрати на їх закупівлю.

Ми постійно проводимо аналіз усіх показників життєдіяльності підприємства, шукаємо всі можливі шляхи для того, щоб стримувати зростання тарифу і при цьому системно поліпшувати стан житлового фонду та якість умов життя населення. Це стає все складніше і складніше, але можливо завдяки автоматизації, механізації всіх виробничих та управлінських процесів, ефективному керівництву та інвестиційному потенціалу підприємства, за рахунок чого забезпечуються оперативне реагування на запити населення і своєчасне усунення аварійних ситуацій. Також, сформовані раніше, до їх подорожчання, складські запаси і можливість виконання робіт населенню в кредит з подальшою розстрочкою роб­ лять можливим стримування зростання тарифу. У нашій компанії впевнені, що сьогодні є всі ресурси для того, щоб зберегти стабільність життєзабезпечення житлового фонду та утримувати його в технічно справному стані. Тому офіційно заявляю: тарифи на обслуговування житлового фонду підвищуватися не будуть. Ми свідомо йдемо на цей крок, розраховуючи, у свою чергу, на поліпшення платіжної дисципліни криворіжцями». ІА «Вісті Кривбасу»


6 Соціальне Опіка

Допомагають жити в злагоді з законом

Діяльність спостережної комісії, що створена і працює при виконкомі Тернівської райради та опікується правовими, економічними, організаційними, соціально-психологічними та іншими заходами, спрямована на те, щоб допомогти людям, які звільнилися з місць позбавлення волі, адаптуватися до життя в нових умовах. Це непросто, адже нерідко за час перебування за гратами вони втрачають своє житло, від них відмовляються рідні колись їм люди. Багато хто має потребу у відновленні документів тощо. Протягом 2013 р. відбулися 23 засідання тернівської спостережної комісії. За цей час на облік було поставлено 136 осіб, а знято з обліку як таких, що знайшли своє місце в соціумі, 92 колишніх засуджених. Робота спостережної комісії з ними велася ще тоді, коли ці люди перебували в місцях позбавлення волі. Зокрема, на 19 засіданнях комісії розглядалися питання про умовно-дострокове звільнення окремих засуджених, про зміни умов відбування засудженими покарання у виправному закладі тощо. Тож 2 виїзні засідання спостережної комісії відбулися безпосередньо на базі Криворізької установи виконання покарань №3. За цей час комісією в різні державні інстанції, а також роботодавцям, громадським організаціям, в органи місцевого самоврядування направлено 150 листів організаційного характеру про здійснення громадського контролю за звільненими з місць відбування покарань умовно-достроково, за амністією, після закінчення терміну покарання та щодо дотримання їхніх прав і законних інтересів. Мотрона ПАНОВА

Ви запитували

Реєстрація через орган соцзахисту «Планую звернутися за соціальною допомогою по народженню дитини. Чула, що перед цим доводилось реєструвати новонароджених за місцем проживання, але ось знайома каже – уже немає в цьому потреби. Як насправді?» Олена Ващенко За відповіддю ми звернулися до начальника Саксаганського РВ в місті Кривий Ріг ГУДМС України в Дніпропетровській області Андрія Лелеко. – Справді, раніше реєстрація місця проживання дитини була обов’язковою умовою при зверненні до органів соцзахисту, – розповів Андрій Миколайович. – Відтепер, батькам не обов'язково окремо реєструвати місце проживання новонароджених дітей. Дані щодо місця проживання новонародженої дитини для реєстрації в міграційній службі надає орган соціального захисту, у якому оформлюється відповідна соціальна допомога. Спрощення процедури реєстрації передбачено відповідним наказом МВС України, що днями набрав чинності. Зауважу, ці дані надаються в тому вигляді, якому їх зазначив законний представник новонародженої дитини в заяві про призначення допомоги при народженні дитини. Отже, якщо батьки дитини проживають за різними адресами, при зверненні до органів соцзахисту необхідно буде окремо зазначити, що місце проживання дитини погоджено обома батьками. Якщо під час опрацювання даних міграційною службою буде встановлено, що місце проживання одного з батьків дитини або її законного представника не зареєстровано або в реєстрації місця проживання дитини відмовлено, про це негайно буде повідомлено орган соціального захисту населення.

www.girnyk.com.ua

«Червоний гірник» №21 (21446)

Вівторок, 18 березня 2014 року

Розміри державних допомог у 2014 році Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» установлено, що у 2014 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 1176 гривень, з 1 липня – 1207 гривень, з 1 жовтня – 1256 гривень, та для тих, хто належить до основних соціальних і демографічних груп населення: – дітей віком до 6 років: з 1 січня – 1032 гривні, з 1 липня – 1059 гривень, з 1 жовтня – 1102 гривні; – дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня – 1286 гривень, з 1 липня – 1320 гривень, з 1 жовтня – 1373 гривні; – працездатних осіб: з 1 січня – 1218 гривень, з 1 липня – 1250 гривень, з 1 жовтня – 1301 гривня; – осіб, які втратили працездатність: з 1 січня – 949 гривень, з 1 липня – 974 гривні, з 1 жовтня – 1014 гривень. Враховуючи зазначене, у 2014 році розміри деяких видів державної допомоги становитимуть: 2014 січень липень жовтень Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами 304,5 312,5 325,25 Допомога при народженні дитини на першу дитину 30 960 31 770 33 060 на другу дитину 61 920 63 540 66 120 на третю і кожну наступну дитину 123 840 127 080 132 240 одноразова виплата: 10 320 10 590 11 020 на першу дитину 860,00 882,50 918,33 на другу дитину 1 075,00 1 103,13 1 147,92 щомісячна виплата: на третю 1 576,67 1 617,92 1 683,61 і наступну Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку мінімальний 130 максимальний 1 218 1 250 1 301 Допомога на дітей одиноким матерям на дітей віком: мінімальний 309,60 317,70 330,60 до 6 років максимальний 516,00 529,50 551,00 мінімальний 385,80 396,00 411,90 від 6 до 18 років максимальний 643,00 660,00 686,50 мінімальний 365,40 375,00 390,30 від 18 до 23 років максимальний 609,00 625,00 650,50 Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування на дітей віком: максимальний до 6 років 2 064 2 118 2 204 від 6 до 18 років 2 572 2 640 2 746 Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів на дітей віком: максимальний до 6 років 309,60 317,70 330,60 від 6 до 18 років 385,80 396,00 411,90 Державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на дітей віком: максимальний до 6 років 2 064 2 118 2 204 від 6 до 18 років 2 572 2 640 2 746 від 18 до 23 років

2 436

2 500

2 602

Щомісячна грошова допомога малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу мінімальна заробітна плата

1 218

1 250

1 301

забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї. З огляду на зазначене, рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2014 році становитимуть: для працездатних осіб (21% ПМ для працездатних осіб) для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів (100%) для дітей віком (85%): до 6 років від 6 до 18 років від 18 до 23 років (за умови навчання)

з січня

з липня з жовтня

255,78

262,50

273,21

949,00

974,00

1 014,00

877,20 900,15 936,70 1 093,10 1 122,00 1 167,05 1 035,30 1 062,50 1 105,85

Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та соціальний захист інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів шляхом встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму. Розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам у 2014 році буде розраховуватися з урахуванням норм вищезазначеного Закону та статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» з урахуванням норм Постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 №265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян»: Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства І групи підгрупи А з надбавкою на догляд інвалідам з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд інвалідам з дитинства ІІ групи, одиноким інвалідам з дитинства ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду, з надбавкою на догляд інвалідам з дитинства ІІІ групи, одиноким інвалідам з дитинства ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду, з надбавкою на догляд на дітей-інвалідів на дітей-інвалідів підгрупи А до 6 років з надбавкою на догляд на дітей-інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд на дітей-інвалідів підгрупи А від 6 до 18 років з надбавкою на догляд на дітей-інвалідів від 6 до 18 років з надбавкою на догляд на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою на дітей-інвалідів підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, до 6 років з надбавкою на догляд на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, до 6 років з надбавкою на догляд на дітей-інвалідів підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, від 6 до 18 років з надбавкою на догляд на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

з січня

з липня з жовтня

1660,75 1704,50

1774,5

1423,50

1461,0

1521,0

949

974

1014,0

949

974

1014,0

949

974

1014,0

1696,30

1740,8

1811,8

1180,30

1211,3

1260,8

1950,30 2001,80

2082,8

1307,30

1341,8

1396,3

996,45

1022,7

1064,7

2028,45

2081,7

2166,7

Статтею 9 вищезазначеного закону установлено, що у 2014 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Зако1512,45 1552,2 1615,7 ну України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: 2282,45 2342,7 2437,7 – для працездатних осіб – 21 відсоток; – для дітей – 85 відсотків; – для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів – 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму. 1639,45 1682,7 1751,2 Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2014 році не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня Управління праці та соціального захисту населення виконкому міської ради


«Червоний гірник» №21 (21446)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 18 березня 2014 року

Людина і закон 7 Шок-факт

У прокуратурі міста

До відповідальності – того, хто посягав на територіальну цілісність України у Кривому Розі У зв'язку з ситуацією, яка склалася в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, прокурор нашого міста Федір Кириєнко провів міжвідомчу нараду керівників правоохоронних органів міста з порядком денним «Про стан дотримання законності та правопорядку, запобігання посяганню на територіальну цілісність держави, реагування на порушення законів, дотримання конституційних прав і свобод громадян на території Кривого Рогу». – Органи прокуратури Кривого Рогу будуть принципово і жорстко реагувати на прояви сепаратизму в місті, – заявив Ф. Кириєнко. – У той час, коли в Україні відбуваються перетворення в усіх сферах суспільного життя, представ-

ники радикальних угруповань намагаються дестабілізувати ситуацію в країні, закликаючи до сепаратизму. І в цьому зв’язку зазначив, що прокуратурою Дніпропетровської області контролюється хід досудового розслі-

дування в кримінальному провадженні, розпочатому слідчим відділом Управління служби безпеки України в області за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України з розпалюванням національної

ворожнечі під час мітингу в Кривому Розі, який проходив 1 березня. Федір Андрійович підкреслив, що, згідно зі ст. 110 Кримінального кодексу України, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років. Нагадаємо, в. о. Президента України Олександр Турчинов своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 1 березня 2014 року стосовно нагальних заходів щодо забезпечення суверенітету й територіальної цілісності України. Микола КРАМАРЕНКО

На варті закону

Тіньовий гральний бізнес міста поніс тяжкі витрати 12 березня стало відомо про масштабну операцію, яку було проведено працівниками Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю Криворізького міського управління міліції. Під час обшуку приміщень, що розташовані в кількох районах міста, було виявлено та вилучено аж 138 гральних автоматів та 10 комп’ютерних системних блоків. Про це «Червоному гірнику» повідомили у Криворізькому міському управлінні міліції. Цю роботу було проведено в рамках кримінального провадження, відкритого 5 березня поточного року за ознаками частини 1 статті 203-2 Кримінального кодексу України, тобто заняття гральним бізнесом. На цей час встановлено, що в приміщеннях невстановлені поки що особи організували надання незаконних послуг у сфері грального бізнесу. А це – пряме порушення Закону «Про

заборону грального бізнесу в Україні», прийнятого після того, як 7 травня 2009 року в Дніпропетровську сталася пожежа в залі ігрових автоматів «Метро Джек Пот», унаслідок чого загинули дев'ять осіб. Правоохоронці задокументували факти надання послуг грального бізнесу, проведено санкціоновані обшуки. Зараз слідчі встановлюють організаторів мережі гральних автоматів, щоб притягнути їх до кримінальної відповідальності – штрафу від 10 до 40 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією грального обладнання.

Попередження насильства в сім’ї Насильство в сім’ї, на жаль, є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. На сьогодні ця проблема не втрачає своєї актуальності ані в Україні, ані в усьому світі. Правове забезпечення попередження насильства в сім’ї та надання допомоги його жертвам є важливим. Працівники органів того, щоб постраждаміліції в Довгинцівськола особа та її близькі му районі Кривого Рогу перебували в безпеці. оперативно реагують Про це повідомила на скарги від потерпі«Червоному гірнику» лих сторін, проводять прокурор прокуратури повний аналіз усіх обДовгинцівського райоставин, що призвели до ну Ганна Торговицька. випадку насильства в Станом на початок сім’ї, про які заявлено. року на профілактичГанна У разі потреби потерному обліку в ДовгинТорговицька пілу особу транспортуцівському районі пеють у медичний заклад або, за ребувало 172 особи, які вчинили бажанням, – у спеціальні уста- насильство в сім’ї; з них – 12 жінови для реабілітації жертв нок та 160 чоловіків. Усього пранасильства в сім’ї. Робляться воохоронцями винесено 37 завсі необхідні кроки заради хисних приписів. 141 особа знята

з обліку, у тому числі у зв’язку зі вчиненням кримінального правопорушення та переведенням у статус засуджених – 1 особа жіночої статі та 140 чоловічої. Зареєстровано заяви і повідомлення про вчинені правопорушення та інші події, пов’язані з насильством у сім’ї, за участю 177 осіб. Усього складено 184 адміністративні протоколи за ст. 173-2

Вирок

Убивці – довічне ув’язнення Поставлено остаточну крапку в гучній справі – вбивстві інкасаторів поблизу Апостолового, що сталося 15 липня минулого року. Днями відбувся суд над 48-річним Олегом Калюжним, який вбив двох своїх колег під час транспортування грошей і вкрав понад 500 тисяч гривень. Його засудили до довічного позбавлення волі. Символічно, що вирок вбивці оголосили в день народження Валерія Петрушовця – одного з загиблих інкасаторів. Сторона обвинувачення довела, що вбивство було не спонтанним, а ретельно спланованим. Показово, що вбивця не розкаявся і навіть не попросив вибачення у рідних загиблих. Андрій МІХЕЙЧЕНКО

КУпАП, у тому числі 180 протоколів дільничними інспекторами міліції. За 2013 рік судами ухвалено 176 рішень про накладення штрафу, 7 попереджень. 1 особу направлено на адміністративні роботи, а 1 – на виправні роботи. Жодна жертва насильства в сім’ї не була відряджена до спеціалізованої установи для реабілітації. В основному, говорить Ганна Торговицька, у сім’ях вчинюється психологічне насильство, у меншій мірі – фізичне. Наприклад, за позаминулий рік зафіксовано 127 випадків психологічного насильства та 30 випадків фізичного. Усього за 2012 рік винесено 139 попереджень про недопустимість вчинення насильства в сім’ї, а також 21 захисний припис, 153 особи знято з обліку. Андрій МІХЕЙЧЕНКО

Хроніка пригод

Мотоцикли під колесами У бік вулиці Косіора їхав мотоцикл «Yamaha R1» під керуванням чоловіка 1985 р. н. Водій не віддав перевагу в русі автівці «Subaru Legacy», з водієм 1957 р. н. за кермом. У результаті аварії постраждав водій мотоцикла. У нього забої хребта й тазу, органів живота й забиття голови. Чоловіка госпіталізовано до 2-ї міськлікарні. Кілька днів по тому схожа ДТП відбулась за участю водіїв мопеда «FADA FD 500-5» і машини «Skoda Octavia». Мопедист 1969 р. н. їхав у бік вулиці Дніпропетровське шосе. У попутному напрямку рухалась «Skoda», за кермом якої був власник 1955 р. н. Біля мосту КЗГО сталося зіткнення транспортних засобів. У ДТП постраждав водій мопеда. Із переломом кісток носа, забоєм м’яких тканин грудної клітини та правого передпліччя лікується амбулаторно. Дар'я ВОРОНА

Кібер-злочинці зняли з карток криворіжців, які зберігали гроші у відділенні «Ощадбанку Росії», понад... 650000 гривень Чутки про атаку кібер-злочинців на банківські рахунки криворіжців, на превеликий жаль, підтвердилися. На сьогодні, 210 працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», які отримують зарплату через «Ощадбанк Росії», звернулися до міліції із заявами про зникнення грошей з їхніх рахунків. Керівництво банку також підтвердило факт шахрайської атаки на зарплатні картки своїх клієнтів і пообіцяло повернути кошти на картки клієнтів у повному обсязі. Водночас повідомило, що спільно з правоохоронними органами вживаються заходи щодо встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних осіб до відповідальності. Учора кореспонденти «Червоного гірника» попросили начальника Криворізького міського управління внутрішніх справ А.О. Гречуха поінформувати жителів міста про шокуючу кримінальну пригоду. – Як не прикро повідомляти, але всього комп'ютерними шахраями було знято понад півмільйона гривень з карток громадян, котрі отримують заробітки через «Ощадбанк Росії», – говорить Андрій Олексійович. – За всіма фактами порушено кримінальні провадження. Для виявлення зухвалих злочинців створено оперативну робочу групу, до якої ввійшли найдосвідченіші співробітники правоохоронних органів Кривого Рогу та Дніпропетровської області, у тому числі й підрозділу по боротьбі з кібер-злочинністю УМВС області. З великою долею вірогідності можна стверджувати, що злочинне угруповання складається з жителів Кривого Рогу та ще одного міста. Ми йдемо по слідах цих зловмисників, і, переконаний, вони невдовзі будуть затримані. – Чому так сталося, що саме з карток відділення «Ощадбанку Росії» було знято гроші криворіжців? Багато хто в цьому факті бачить політику... – У даному випадку це вина в тому числі і керівництва самого відділення. Річ у тому, що жоден банкомат «Ощадбанку Росії» в Кривому Розі не було обладнано камерами відеоспостереження. Ось це й ускладнює процес ведення нами розслідування. Але я обіцяю, що кіберзлочинці будуть затримані й постануть перед судом. Коли писалися ці рядки, стало відомо, що дещо раніше зафіксовано факт подіб­ ної атаки на банківські рахунки криворіжців, які зберігають свої гроші у місцевому представниці «ПриватБанку». За цим фактом відкрито кримінальні провадження. Микола КРАМАРЕНКО


8 Архіваріус До 200-річчя Т.Г. Шевченка

www.girnyk.com.ua

«Червоний гірник» №21 (21446)

Вівторок, 18 березня 2014 року

К столетию Первой мировой войны

Окопник из Галковского рудника Начнем с краткой биографической справки. Итак, Андрианов Степан Назарович (14.01.1897, Кривой Рог – 11.01.1992, там же). Из рабочихгорняков. Образование неполное среднее. В 1909-1916 гг. – коногон, бурильщик Галковского рудника. Участник 1-й мировой войны с мая 1916 в составе 46 пехотного Днепровского полка Юго-Западного фронта. Младший унтер-офицер. Разведчик, пулеметчик. Воевал в Галиции, на Волыни, в Карпатах.

Різні широти вклоняються Кобзареві

Були роки, коли до Криворізького технікуму рудникової автоматики стежки вели чи не з усіх континентів. Багато його випускників займають помітні посади в промисловості своїх країн. Та навіть в урядових структурах. Пабло Гранде – з Куби. Кажуть, вірші писав. Тому й не дивно, що він відві­ дував місця України, пов’язані з українським поетом і художником Тарасом Шевченком. Ось кубинець вклонився Кобзареві в Полтаві. Із фондів музею Українського політехнічного технікуму. Друкується вперше.

До 70-річчя визволення Кривого Рогу

Битва за Кривбас – у значках Ветеран «Криворіжсталі» Віктор Андріянов давно захоплюється колекціонуванням. Його гордість – сувенірні значки, присвячені Кривому Рогу.

До 70-річчя визволення рідного міста Віктор Семенович за власний кошт виготовив велику серію значків, на яких зображено пам’ятники та пам’ятні місця, пов’язані з подіями осені 1943 – зими 1944 року. Серед них – братські могили воїніввизволителів, меморіальні дошки, зокрема погруддя криворіжців, двічі Героїв Радянського Союзу Д. Глинки та В. Михліка. Усі зразки цих значків Віктор Андріянов подарував міському музею. Ось такий яскравий і повчальний прояв патріотизму. Треба політикам у таких людей вчитися. Саме такі ініціативи необхідно вітати й наслідувати. Фото Андрія ТРУБІЦИНА

Имел ранение. Член полкового комитета (1917). Участник гражданской войны в составе 536 СП Западного фронта. В 1920 году принимал участие в советско-польской войне. В 1921-­1941 гг. – десятник, мастер, начальник участка ШУ/РУ им. К. Либкнехта. Дважды отстраивал горнорудную промышленность Кривбасса. Почетный горняк СССР. Награжден медалями «За храбрость» 3, 4 ст. (1916), медалями и знаками СССР. Простые скромные строчки. А за ними – почти столетняя жизнь. Степан Андрианов из тех криворожан (второго поколения), которые стали жителями горняцкого поселка Диконка по воле зловещего случая. Дело в том, что помещики Диконские далеко за пределами Криворожья славились своими борзыми сворами. Весть об этом достигла даже Рязанской губернии. Тамошние крепостники нуждались в элитных псах. Вокруг леса, вольготные края охоты. А как без собак?! Для тех землевладельцев и удельных князьков жизнь человеческая ничего не значила. Прослышали они об украинских псах с берегов Саксагани. Заинтересовались. Ничего умнее не придумали, предложили Диконским бартер, крепостного в обмен на борзых. Ударили по рукам. Вот почему семьи с фамилиями Андриановы, Косоговы (один Косогов воевал и погиб в Испании, другой стал Героем Социалистического Труда), Подорвановы, Ледащевы, Шуруповы, Степановы оказались на Криворожьи. И все из одного поселка. Позже эти люди, представители их фамилий работали на руднике Галковского, потом – на ШУ им. Артема и РУ им. Кирова. Страшно получается, за человека – по три-четыре собаки из псарен помещиков Диконских. Эти люди после отмены крепостного права получили небольшие наделы земли. Семьи едва сводили концы с концами. А тут руду на их участках нашли. Те рудные залежи начал обрабатывать местный помещик Галковский. Он потеснил Диконских, которые позарились на большие барыши и продали богатые недра изворотливому предпринимателю. Отец Степана Андрианова Назар среди первых записался в рудокопы. Деньги стал приносить хорошие. Семья начала жить гораздо лучше. Степа учился в местной начальной школе. После второго класса устроился за 10 копеек засыпать щебень под железнодорожное полотно. В 1909 году при своих 12 годочках коногонил на конном барабане в карьере. Уже 40 копеек каждый день в семью приносил. Всетаки подмога. Назар Андрианов руки потирал, искал сыну более денежное место на руднике. Удалось. Степан по поденщине стал

приносить уже все 60 копеек. Правда, горбатиться приходилось 12 часов к ряду. Потом парень стал вручную бурить шпуры. На этом его застал призыв в армию. Степан Назарович даже точную дату помнил: 22 мая 1916 года. Новобранца определили в 46-й пехотный Днепровский полк 12-й пехотной дивизии 12-го армейского корпуса Юго-Западного фронта. Выдали папаху, короткую шинель, обмотки. Тогда криворожанин узнал историю «своего» полка. Он берет начало с 1775 года от

С.Андрианов – ученик рудничной школы

Годы мудрости

Московского легиона. Боевым дебютом для полка стал Крымский поход в 1776-м. Потом были Русско-турецкая война 17871792 гг., Русско-турецкая война 1806-1812 гг., Отечественная война 1812 г., Русско-турецкая война 1828-1829 гг., Крымская война, Русско-турецкая война 1877-1878 гг. и, наконец, «его» война – 1-я мировая. На фронт рекрут Степан Андрианов прибыл в разгар боевых событий. Война шла уже почти два года. Криворожанин сразу же ощутил ужас этого мракобесия. Он видел израненных солдат, травленных газами, вшивых и больных. В Карпатах рядовой Андрианов пошел в свою пер-

В таком лазарете лечился Андрианов

вую штыковую атаку, перед тем зарович вернулся 6 июня 1920 несколько минут передовую ав- года. Сразу попал на свою вторую стрийцев утюжили «дюймовки». войну, теперь против Польши. ОбИ только потом мощный телом ратимся к документу: «Главное архивное управлештабс-капитан из Елисаветграда (выпускник тамошнего юнкер- ние при Совете Министров СССР ского училища) первым поднялся Центральный государственный над бруствером. Андрианов шел архив Советской Армии Саксаганскому райвоенков цепи. То слева, то справа падали атакующие. А приказ звал только му Днепропетровская обл. гор. вперед. Особенно усердствова- Кривой Рог На № 1109 от 16 ли фельдфебели. Усы у каждого мая 1980 года Архивная справка Июль точь-в-точь похожи по форме. Через месяц Степан Андри- 1980 г. № 25908 119435, Моанов стоял перед строем и ему сква, Б. Пироговская, 17. В приказе по 536 стр. полку вручили медаль «За храбрость» 4 ст. На серебряном фоне – об- 60 стр. дивизии № 192 от 10 раз императора Николая ІІ. По- июля 1920 г., в списке кр-цев, говаривали, что он сам собирался прибывших на пополнение из приехать к славным днепровцам, запасного батальона 60 стр. дичтобы лично вручить награды. У визии и зачисленных в списки царя что-то не получилось. Кре- полка, значится кр-ец Андрианов сты вручали те же унтер-офице- Степан (отчество не указано). В алфавитной книге учета ры, которые своим личным примером звали рядовых на подвиг. личного состава того же полка Это не пустые слова. Зачастую за 1921 г., значится кр-ец Анпередовая держалась исключи- дрианов Степан Назарович. тельно на твердости и мужестве Год рождения – 1897. Уросолдат-окопников. женец Екатеринославской губ., Медаль «За храбрость» 3 ст. Криворожского уезда, д. ЕкатеАндрианову вручил за бои на Во- риновка. лыни командир 46-го пехотного Других сведений о службе Днепровского полка полковник Андрианова С.Н. в просмотренИгнатий Саликов. После Февраль- ных документальных матеской революции комполка подал в риалах 536 стр. полка 60 стр. отставку, и его место занял полко- дивизии за 1920-1921 гг., имевой комитет. Храброго солдата из ющихся не полностью, не обнакриворожского рудничного посел- ружено. ка Степана Андрианова включили Одновременно сообщаем, в его состав. Больше воевать не что 536 стр. полк 60 стр. дивипришлось. Армия разваливалась зии в 1920 г. (июль-август) вхона глазах. Сохранился текст вот дил в действующую армию на такого документа: Юго-Западном фронте (против «46 пех. Днепровского пол- белополяков)». ка. 24 дек. 1917 г. № 16560. Криворожанин получил тяжеНачальнику станции Мама- лое ранение, и его с большим трулыга. дом доставили в лазарет ЕлисаПрошу отправить ветграда. Лечился из ст. Мамалыга до долго. Лекари ст. Долгинцево солвытянули нашего дата 46 пех. Днеземляка из объпровского полка ятий смерти. УдаСтепана Андрианова. лось выходить. Основание: приказ Родные забрали Верховного Главнораненого в Крикомандующего от вой Рог. 5 сентября 1917 за Над Саксага№ 475. нью жались к воде Вр. командующий длинные ветви полком плакучих ив. Сополковник: (подскучился по родпись) Знак 46-го полка ной сторонушке. Полковой адъюОна придавала тант шт.-капитан: (подпись)». сил. Быстро восстановился. СтеТеперь мы знаем, как фронто- пана Андрианова записали в вики Первой мировой войны до- Трудовую армию по возрождебирались домой после полного нию промышленности Кривбасразвала войск. Совсем недавно са. Взяли бурильщиком в ШУ им. они стояли на смерть «за веру, Карла Либкнехта. До начала войцаря и Отечество». ны 1941-1945 годов прошел путь Домой вернулся и Степан от простого горняка до начальАндрианов. Рудник пребывал в ника участка. Степан Назарович упадке. Он пережил восемь смен снова вернулся на шахту сразу властей. В армейский строй, но же после освобождения Кривого уже другой армии, Степан На- Рога. Работал до 1951 года.

Сторінку підготував Володимир БУХТІЯРОВ, тел. 097-2801876


«Червоний гірник» №21 (21446)

Подробиці 9

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 18 березня 2014 року

Громадська ініціатива

Якщо не ми, то хто прибере наш парк?

Духовність

Бережи, Господи, мир та єдність в Україні! Минулої неділі на площі Горького (95 квартал) сотні криворізьких християн молились за Україну. Захід відрізняла цілковита простота: не було гучномовної апаратури, ведучого та ознак загальної організації. У молитві за Україну мав змогу взяти участь кожен бажаючий. Жодних політичних заяв чи вимог озвучено не було. Учасники заходу зібрались о 7 годині ранку, прочитали «Отче наш», розбились на групи до 10 осіб та розпочали молитися вголос. Кожен звертався до Бога зі словами, які йшли від власного серця. Час від часу до груп тих, хто молився, приєднувались перехожі. Дискусій на тему, хто правий, а хто винний зараз в Україні та Росії, не велося. Реклама тих чи інших церков не звучала. О восьмій годині ранку всі учасники молитви за Україну розійшлись. «Тут немає організаторів,

як немає, власне, й самої акції, – говорить учасник молитви Роман Морозов. – Християни Кривого Ро­ гу вийшли помолитись за Україну, за мир та єдність у державі на підставі Божої обітниці про те, що «впокоряться люди Мої, що над ними кличеться Ім’я Моє, і помоляться, і будуть шукати Ім’я Мого, і повернуть зо злих своїх доріг, то Я вислухаю з небес, і прощу їхній гріх, та й вилікую їхній Край!» (Біблія, 2 Хронік

7:14). Символічно, що сьогоднішня молитва відбулась у свято Пурим, коли Господь врятував ізраїльський народ від фізичного знищення. Причому врятував, не надсилаючи для цього янголів з небес, а шляхом перемовин людей та їхніх певних осмислених дій». Андрій МІХЕЙЧЕНКО. Фото Андрія ТРУБІЦИНА

Минулої п’ятниці близько сорока молодих криворіжців зібрались перед Палацом культури металургів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» біля постаменту колишнього пам’ятника Леніну, аби взяти участь в акції «Молодь за чисте довкілля». Вони принесли з собою віники, граблі, рукавиці та пакети для сміття, щоб разом прибрати парк імені Богдана Хмельницького. «Смислове навантаження акції – молодь Кривбасу демонструє, що робить все, аби навести лад у місті, прибрати сміття, – говорить керівник громадської організації «Союз громадян міста Кривого Рогу» Владислав Штефан. – Прибирання парку імені Богдана Хмельницького – це перша в цьому році акція з очищення довкілля. Перша, але далеко не остання». «Якщо не ми, то хто прибере наш парк?» – пояснили свої причини участі в акції школярки Каріна та Аня. «Треба починати з себе, щоб зробити місто чистішим. Так ми будуємо власне життя», – говорить студентка училища Дарина. «Хочемо, щоб і решта молоді вийшла за місцем проживання та прибрала вулиці, парки, сквери. Щоб люди зрозуміли прості речі й батьки навчили своїх дітей – не потрібно смітити», – сказав безробітний Павло, який уже рік живе в Кривому Розі. Після нетривалого інструктажу, молоді люди розділились на групи по 5 осіб та почали прибирання парку, пройшовши від Палацу культури металургів до «Льодової арени». Найближчим часом акцію буде продовжено. Андрій МІХЕЙЧЕНКО. Фото Андрія ТРУБІЦИНА

Оголошення Виконавчий комітет Тернівської районної у місті ради повідомляє, що інформація про оголошення конкурсу на заміщення тимчасово вакантної посади провідного спеціаліста відділу соціального захисту населення управління праці та соціального захисту населення, розміщена через міську газету «Червоний гірник» (№14, 20.02.2014), відповідно до розпорядження голови районної у місті ради від 17.03.2014 № 47-к «Про скасування розпорядження голови районної у місті ради від 14.02.2014 № 33-к «Про проведення конкурсу щодо заміщення тимчасово вакантної посади у виконкомі Тернівської районної у місті ради» вважається недійсною.

Чужих дітей не буває

Хвора дитина теж хоче родину! Проблемі влаштування в родину діток-сиріт з особливими потребами був присвячений круглий стіл у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей. За ініціативи служби у справах дітей виконкому міськради питання залучення таких діток до сімейних форм виховання обговорювали керівники дитячих та інтернатних закладів області й міста, медики і педагоги, представники громадських організацій «Шелтер+» і «Шанс».

– У нашому місті немає чужих дітей, – впевнена начальник служби у справах дітей Лариса Хоружева. – Ми запросили до бесіди керівників державних закладів, де наразі ще залишається багато дітей з особливими потребами. Всі вони мають право на сім’ю. Громадські організації працюють з мешканцями різних категорій, тож ми будемо розповідати їм про цих діток, їхні потреби й бажання. Я наголошую, що ми насамперед шукаємо не дитину для родини, а родину – для дитини. У Кривому Розі вже накопичено певний позитивний досвід, коли діти з особливими потребами були влаштовані під опіку, в прийомні сім’ї та будинки сімейного типу. Є випадки, коли таких діток навіть усиновлюють, а це для нас пріоритетний чинник, бо дитина для дорослих стає рідною. До того ж, ми прагнемо віддавати діток на усиновлення

саме криворізьким сім’ям, а не іноземним громадянам. Керівниця «Криворізького спеціалізованого будинку дитини» Олена Матвєєнко представила присутнім відеофільм про результати роботи стаціонарних і амбулаторних відділень цього закладу, його технічну базу та фаховий медперсонал. Серед 40 діток, що перебувають у центрі, – 23 дитини-інваліда з вродженими вадами розвитку, ураженнями нервової системи, порушеннями психіки, ВІЛ-інфекцією. Дедалі зростає кількість діток із хворобами серця, головного мозку та кісток. Між тим, люди не залишаються байдужими до цих особливих малюків: торік одна дитина-інвалід з ВІЛ-позитивним статусом була всиновлена мешканцями Нікополя, двоє передано під опіку. А от прийомні батьки 4-річного хлопчика не усвідомили повноту відповідальності за долю малюка

і повернули його назад до інтернату. Йшлося і про випадки, коли своє тепло обділеним любов’ю малюкам хочуть подарувати дорослі люди-інваліди, які самі не можуть народити. Показовим прикладом сердечності криворіжців голова Координаційної ради громадських організацій інвалідів міста Людмила Королех вважає випадок, коли жінка-інвалід створила своїм маленьким підопічним такі чудові умови для проживання і ви-

ховання, які не завжди бувають і в повноцінних сім’ях. Безцінним практичним досвідом поділився Андрій Соколенко, батько-вихователь дитячого будинку сімейного типу: – Дітки з фізичними вадами потребують удвічі більше ласки, доброти, любові й сімейного затишку. Діти-інваліди, яких беруть у родину, так разюче змінюються! Вони розкриваються, в усьому допомагають, краще за інших вчаться і частіше притуляються до батьків, бо їм бракує тепла. У нашій великій родині є хлопчик з діагнозом ДЦП. Ми взяли його рік тому, а зараз його вже не впізнати – вчиться в звичайній школі, адаптується до соціуму. Ми постійно займаємось його фізичним розвитком. Держава забезпечує матеріальною допомогою, безкоштовними консультаціями психолога, невропатолога, санаторно-курортним оздоровленням та літнім відпочинком у таборі. Готові до співпраці з відповідальними службами і представники громадських організацій. З болючою проблемою бездоглядного сирітства, потребою підлітків у спілкуванні й дружбі у своїй роботі стикається Благодійна ВІЛ-сервісна організація «Шанс». Її керівник Андрій Воронін висловив готовність долучатися до міських заходів, надавати посильну допомогу заради того, щоб кожна дитина знайшла свою сім’ю, стала щасливою і успішною. Тетяна ДРЄЄВА. Фото Андрія ТРУБІЦИНА


10 Оголошення Хроніка пригод

850 гривень штрафу за побиття сусідки

– Ситуація, яка склалася в результаті сварки між двома сусідками, виглядала, швидше, нерозумною, ніж дивною, – розповідає прокурор прокуратури Центрально-Міського району Світлана Стороженко. – Суть справи така. Молода жінка вирішила відремонтувати у будинку дах, який постійно протікав над її квартирою. І тільки-но будівельники взялися за роботу, почула крики на сходах. Яке ж було її здивування, коли вона вийшла в під'їзд і на неї накинулася з кулаками її ж сусідка, до речі, вельми шанована всіма жінкапенсіонерка. Як з'ясувалося згодом, літній жінці не сподобалося те, що «у неї над головою» хтось ходить і через це в квартиру зі стелі нібито сиплеться штукатурка... У результаті сварки молода жінка отримала легкі тілесні ушкодження, що призвело до явного погіршення її здоров'я. Суд підтримав державне обвинувачення у відношенні пенсіонерки, визнавши її винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 125 Кримінального кодексу України, і призначив покарання у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень.

Приятелюйте, але ключів від хати не довіряйте

Двадцятичотирирічний безробітній криворіжець Х. скористався довірливістю свого знайомого і, знаючи, де знаходяться ключі від його будинку, обікрав того. Забрав з оселі телевізор, тюнер, одяг, парфумерію та гроші. Усього на суму майже 6000 гривень. Але правоохоронцям не склало великих труднощів швидко виявити й затримати зловмисника. – Не так давно відбувся суд над злочинцем, – повідомляє прес-секретар прокурора Кривого Рогу Юлія Фірсова. – Судді підтримали державне звинувачення прокуратури Тернівського району і засудили крадія на три роки позбавлення волі з річним випробувальним строком. Микола КРАМАРЕНКО

Вкрав і що пити, і з чого

До правоохоронців із письмовою заявою звернувся громадянин 1953 р. н. Він повідомив, що невідома особа викрала фужери та горілчані вироби, чим завдала матеріальних збитків потерпілому. За скоєння цього злочину затримано раніше судимого чоловіка 1970 р. н.

«Ширка» для себе

Співробітниками міліції проводились профілактичні заходи. Завдяки ним на вулиці Армавірській виявлено громадянина 1985 р. н., у кишені куртки якого знаходився шприц з рідиною коричневого кольору. Як пояснив сам затриманий, там був наркотичний засіб «ширка», який він придбав у невідомого чоловіка задля власного вжитку. Вилучені докази направлено на експертизу.

Перевищив швидкість

Близько 4 ранку вулицею Кокчетавською рухався автомобіль «Opel Astra», за кермом якого перебував громадянин 1993 р. н. Швидкість автівки була досить великою, через що транспортний засіб виїхав за межі проїжджої частини та перекинувся. Унаслідок ДТП водій отримав закриту черепно-мозкову травму, вивих лівої кисті, забійну рану голови. Його госпіталізовано до 2 міської лікарні. Дар’я ВОРОНА

«Червоний гірник» №21 (21446)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 18 березня 2014 року

Передаються в оренду об’єкти комунальної власності Управління комунальної власності міста виконкому міської ради оголошує про наміри передати в оренду об’єкти комунальної власності, щодо яких надійшли заяви: № з/п Балансоутримувач 1 КП «Криворіжкнига» 2 УКВМ 3 УКВМ 4 УКВМ 5 УКВМ 6 Відділ освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради

Дані про об’єкти, щодо яких надійшли заяви про оренду Вартість майна за Максимально Місцезнаход- Загальможливий Найменування на плонезалежною строк ження оренди ща, м2 оцінкою, грн. Нежиле приміщення, вбудоване у 1 Вул. Кириленка, 12 33,7 52 408,0 станом 2 роки 11 поверх житлового будинку на 21.02.2014 місяців Нежила окремо розташована одно- Вул. Постишева, 35 39,73 21 773,0 станом 2 роки 11 поверхова будівля на 16.01.2014 місяців Нежила окремо розташована одно- Вул. Постишева, 35 225,68 118 548,0 2 роки 11 поверхова будівля станом на місяців 16.01.2014 Нежила окремо розташована одно- Вул. Мусоргсько99,7 82 423,0 станом 2 роки 11 поверхова будівля го, 4А на 11.02.2014 місяців Нежиле приміщення в підвалі окре- Вул. Подбєльсько- 127,2 96 174,0 2 роки 11 мо нежилої розташованої будівлі го, 3 станом на місяців 14.02.2014 Нежиле приміщення на 1 поверсі Вул. Недєліна, 36 118,6 158 445,0 2 роки 11 окремо нежилої розташованої бустаном на місяців дівлі 06.02.2014

7 УБЖП

Нежиле приміщення, вбудоване у 1 Вул. Коротченка, 1В поверх гуртожитку

19,48

8 УБЖП

Нежиле приміщення, вбудоване у 1 Пр-т Металургів, 33 поверх житлового будинку

86,2

9 УБЖП

Нежиле приміщення на 1 поверсі Вул. Остапа Вишні, окремо нежилої розташованої бу6А дівлі Нежиле приміщення в підвалі окреВул. мо нежилої розташованої будівлі Тухачевського,1А

168,2

10 УКВМ

169,9

11 УКВМ

Нежиле приміщення, вбудоване у 1 Вул. 23 Лютого, 114 поверх житлового будинку

78,26

12 УКВМ

Нежиле приміщення, вбудоване у 1 Військове містечповерх житлового будинку ко-35, буд. 17

30,5

2 роки 11 місяців

Мета використання Під торгівлю непродовольчими товарами Під розміщення складу Під розміщення складу та гаража Під розміщення гаража Під розміщення складу Під розміщення торгівлі продовольчими товарами, крім товарів підакцизної групи Під розміщення торгівлі продовольчими товарами Під розміщення складу

19 275,0 станом на 03.02.2014 69 073,0 станом на 26.02.2014 127 460,0 станом на 13.02.2014 120 855,0 станом на 15.01.2014 70 679,0 станом на 12.12.2013

18 місяців

Під розміщення церкви

2 роки 11 місяців

51 264,0 станом на 28.02.2014

2 роки 11 місяців

Під розміщення майстерні з ремонту одягу, килимів та інше Під розміщення майстерні з ремонту одягу, килимів та інше Під розміщення офісу

2 роки 11 місяців

2 роки 11 місяців

Заяви про оренду зазначених об’єктів приймаються відділом дозвільно-погоджувальних процедур виконкому міської ради протягом 10-ти робочих днів після опублікування оголошення в міській комунальній газеті «Червоний гірник». У разі надходження двох і більше заяв на один об’єкт оренди, орендодавцем буде оголошено конкурс на право його оренди відповідно до абз.3 частини 4 ст.9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та рішення міської ради від 23.11.2011 №726 «Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста». Довідки можна отримати в управлінні комунальної власності міста виконкому міської ради (пл. Радянська, 1, кімн. 361, 360, тел. 74-49-29, 74-43-97).

ПАТ НДПІ «МЕХАНОБРЧОРМЕТ»

оголошує про проведення конкурсу

на право передачі в оренду приміщень інституту, які знаходяться за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, вул. Телевізійна, 3. Стартова ціна Площа Мета Найменування орендної оренди, оренди об’єкта оренди плати, грн. кв.м у місяць Три кімнати на 1 поверсі

67,0

під офіс

2602,85

Крім орендної плати орендар буде зобов’язаний щомісячно сплачувати вартість комунальних послуг (електроенергія, вода, каналізація, вивезення сміття, прибирання навколишньої території та ін.). Для участі у конкурсі необхідно в строк до 31.03.2014 р. надати до конкурсної комісії відповідну заявку. Оцінювання пропозицій та вибір переможця конкурсу будуть здійснюватися за наступними критеріями: – найбільша запропонована ціна; – вимоги запропонованого договору оренди; – цільове користування майном. За додатковою інформацією з питань участі у конкурсі просимо до 31.03.2014 р. звертатися за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, вул. Телевізійна, 3. Контактна особа: Шустік Лариса В’ячеславівна (тел. 409-78-75). Конкурс буде проведено 1.04.2014 р. в актовій залі інституту о 10.00.

До уваги керівників, головних бухгалтерів та голів комісій із соціального страхування!

Повідомляємо, що Криворізькою МрВД ДОВ ФСС з ТВП 7 та 11 березня 2014 року перераховано на окремі спеціальні рахунки страхувальників кошти для допомог: – по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам по заявах-розрахунках від 21, 24, 25, 26, 27, 28 лютого 2014 року та 3 березня 2014 року; – по вагітності та пологах застрахованим особам по заявах-розрахунках від 27, 28 лютого 2014 року та 3, 4 березня 2014 року; – на поховання застрахованим особам по заявах-розрахунках від 27, 28 лютого 2014 року та 3, 4 березня 2014 року. Просимо забезпечити своєчасну виплату (перерахування на карткові рахунки) найманим працівникам профінансованого матеріального забезпечення. Нагадуємо, що відповідно до частини 2 статті 52 ЗУ №2240-ІІІ допомоги по тимчасовій непрацездатності та по вагітності і пологах виплачуються застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати. З метою сприяння в проходженні коштів, про факти затримки виплати (зарахування на карткові рахунки) банківськими установами чи територіальними органами ГУ УДКСУ працівникам матеріального забезпечення просимо повідомляти Криворізьку МрВД за телефонами: 92-14-72, 9217-45, 92-16-23, 92-16-33 або електронною поштою (e-mail: kr_mrvd@ukrpost.ua). Одночасно нагадуємо, що відповідно до ЗУ №2240-ІІІ відповідальність за своєчасність проходження коштів несуть керівники підприємств, установ, організацій (своєчасність подання платіжних документів на зарахування коштів застрахованим особам до установ банку, в т.ч. до органів УДКСУ).

Рекламний відділ «ЧГ» понеділок - п’ятниця з 9.00 до 18.00

Тел. 92-97-16, 067-7437902.

Підприємство КПТМ «Криворіжтепломережа» повідомляє У лютому 2014 року:

Вартість централізованого опалення становить: за 1 м2 загальної площі 7,01 грн. (при середньовиваженій температурі зовнішнього повітря –1,7°C). Тариф за 1 Гкал 269,50 грн. У будинках з централізованим гарячим водопостачанням, сидячими ваннами та душами (при нормі водоспоживання 130 л/добу на 1 особу) – вартість «підігріву холодної води»: на 1 мешканця 49,05 грн. по показниках лічильника 13,47 грн./м3 норма витрат г/в в м3 на 1 мешканця 3,64 м3 вартість «холодної води на підігрів»: на 1 мешканця 8,30 грн., разом з водовідведенням; по показниках лічильника за 1 м3 2,28 грн., разом з водовідведенням. У будинках з централізованим гарячим водопостачанням, ваннами та душами (при нормі водоспоживання 140 л/ добу на 1 особу) – вартість «підігріву холодної води»: на 1 мешканця 52,82 грн. по показниках лічильника 13,47 грн./м3 норма витрат г/в в м3 на 1 мешканця 3,92 м3 вартість «холодної води на підігрів»: на 1 мешканця 8,94 грн., разом з водовідведенням; по показниках лічильника за 1 м3 2,28 грн., разом з водовідведенням. У будинках, вищих за 12 поверхів, з централізованим гарячим водопостачанням, ваннами та душами (при нормі водоспоживання 150 л/добу на 1 особу) – вартість «підігріву холодної води»: на 1 мешканця 56,59 грн. по показниках лічильника 13,47 грн./м3 норма витрат г/в в м3 на 1 мешканця 4,20 м3 вартість «холодної води на підігрів»: на 1 мешканця 9,58 грн., разом з водовідведенням; по показниках лічильника за 1 м3 2,28 грн., разом з водовідведенням. Тариф за 1 Гкал 269,50 грн.

Криворізькі міські електричні мережі ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» повідомляють, що для проведення ремонтних робіт в період з 24.03.2014 по 28.03.2014 можливі тимчасові (з 9.00 до 17.00) відключення ел. енергії на вулицях:

Шекспіра, 5-61, 2-49, Світлогірська, 1-63, 32-64, Футбольна, 87-117, 133, 72а, 72-88, 88а, 90-94а, 119131, 135, 70а, вет. лікарня, Попова, 140, магазин №33, Вернадського, 169, 171-175а, 193, 197, 205, Вакуленчука, 62-78, 69-83, 83а, Футбольна, 94-140, 137-163, 126а, Качалова, 23-51, Косарева, 111115, Харцизька, 3, Качалова, 2, 3-21, прокуратура, Тесленка, 2, 8, ДУ-2, Мелешкіна, 11, 13, пл. Артема, 3, маг. «Тканини», перукарня, Промислова, 50-72, 73-99, Шепетівська, 114-122, 113-121, 68-110, 65-109, Щоголєва, 75-103, 70-98, Батькiвщини, 79-103, 78-104, Заньковецької, 112, 74-108, 73-107, Марійська, 4-25, Кириленка, 62-114, Горбаченка, 2-6, 1-9, Буніна, 2, 1-9, 4-10, Басова, 1-7, 2-12, 11, 19, Миколи Кацалапа, 1-13, 1а, 2-12, магазин, Климова, 1-21, 2-24, Безсонова, 1-23, 2-14, Кокотіна, 1-15, 19, 2-20, Драйзера, 3, 19, Дмитра Донського, 24, 25, 28, 30, 32, Калінінградська, 6-13, Дишинського, 60-76, Джамбула, 8, Карпенка-Карого, 15-27, 12-32, 1-13, 2-10, Живописна, 1-7, 9/1, 9/2, Молодіжна, 2-34, 1а, 4а, Старих більшовиків, 25-35, 37-47, 47а-49, 39а, Чорноморська, 1-31, 2-32, Цитрусова, 1-29, 2-40, Павлоградська, 1-35, 2-30, Черемхова, 1-33, 19а,-29а, 43, 2-22, 22а, 30, Колійна, 70-86, 67а, 87, 6-52, 60-66, 1-63, маг. №72, 64-66, 63-65, Грозненська, 44-62а, 39-57, Болотникова, 24-38, 2535, Попова, 107-131а, 118-136, 137, Разенкова, 87-111, 82-100, Комунарна, 117б-137, 106-128, 128а, Сільськогосподарська, 131-159, 148-178, 146, Софіївська, 81, Грозненська, 2-40а, 42, 1-3, Болотникова, 2-22, 1-23, Ульбріхта, 2-4, 1-5, Серафимовича, 224-286, пров. Зразковий, 4-8, Тупикова, 8, Удальцова, 1-3, 2-12, Паровозна, 49-83, 30-82, Урбанського, 1-13, 14-24а, Бернарда Шоу, 1-39, 2-50, Самойлова, 15, Шмаківська, Пезенська, 32, 18, Вечірньокутська, 3-55, 2-8, Веселопільська, 1-13, 1224, Чорногірська, 2-48, Ширван-Заде, 7-49, 2-44, Мудрьонівська, 1, 2, 4, Азіна, 1-37, 2-18, Давидова, 1-37, 2-32, Ольховського, 3-45, 7а, 23а, 20а, 6а, 2-34, Самойлова, 78-82, Пастера, 14-26, 15-25, Шостаковича, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 11, 13, 15, 19, 13, 17, 21, 22, 8, 10, 12, 14, 16, 53, Ногіна, 24, 26, 28, Невська, 8, 10, Музична, 1, 3, Поліська, 25-68, Аросєва, 1-14, Шелгунова, 2-26, Тичини, 1-26. ПРОСИМО ВИБАЧЕННЯ ЗА ВИКЛИКАНІ НЕЗРУЧНОСТІ. Диспетчерські служби: Центрально-Міський, Дзержинський райони – тел. 92-31-19; Саксаганський район – тел. 440-28-57; Жовтневий, Тернівський райони – тел. 66-12-09.

Тимошенка, 1-21, 4-8, 14-30, Красноградська, 1-21, 2-16, Солдатська, 4-18, 9-23, Шокальського, 1-51, 2-18, 53-73, Менжинського, 62, 62а, 91а, 1-67, 71-91, 2-110, Юних комунарів, 1-31, 2-36, Купріна, 75-91, 91а, 91б, 93а, 93б, Єлецька, 1-21, 2-30, Кабардинська, 5, 5а, 4-58, 7-67, Нартова, 2-24, 19-97, 1-17, Трудової Слави 1-43, 2-42, пров. Новолозуватський, 26, Кімівська, 39-55, Алуштинська, Аварська, Громової, 15, 16, Льоні Голікова, 4-20, 1-17, Аврори, 20-26, 38, Ліста, 1-35, Вечірньокутська, 1, 54, 52, АЗС №12, ТОВ «АТБ-МАРКЕТ» вул. Вечірньокутська, їдальня «Ластівка» вул. Вечірньокутська, аптека «Фалбі» вул. Вечірньокутська, магазин «Фенікс» вул. Вечірньокутська, майстерня з ремонту взуття ПП Мартин вул. Вечірньокутська, магазин «НЗ-Інвест» вул. Вечірньокутська, 1, магазин «Рудана» вул. Вечірньокутська, ПП Бардашова вул. Вечірньокутська, ФПП Шемелева швейна майстерня вул. Вечірньокутська, м-н Сонячний, 3, 4, 5, 6, 7, 7а, 9, 10, 13, 14, ДФ ПАТ «Укртелеком» АТС №№442, 90, 92, ТОВ «АТБ-МАРКЕТ» м-н Сонячний, 7а, кафе «Франсуа» м-н Сонячний, торговельно-зупиночний комплекс ПП Демченко м-н Сонячний, ПП Нидосік м-н Сонячний, вул. Симонова, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, магазин «НАСОЛОДА» вул. Симонова, 5, перукарня «ІМІДЖ» вул. Симонова, 5, Пiвденна, 93-109, 118-132, 80-116, 65-91, 1-70, 2-24, Ковровська, 1-3, 2-38, 102-128, 105-131, 76-100, 77-103, Чаплигiна, 93-125, 98-132, 2-14, 3-13, 75-91, 80-96, Батьківщини, 105-129, 106-130, Промислова, 101-125, 7494, Лобачевського, 53-97, 88-132, Вургуна, 81-89, 82-88, Григоровича, 63-79, 62-76, Масштабна, 4157, 42-58, Дем’янова, 21-39, 20-38, П’ятирічок, 1-19, 2-18, Милорадівська, 40, 59, 60, 61, 80, 91, 80а, 90, 92, Володимирівська, 196а-226, 165-201, 212а-220а, 147-165, 184-194, 151а, 161, 158, 160, 162а, 184а, Проскурівська, 114а, 114б, 116, 18б, 77, 77а, 86, 88, 81-121, 92-136, 68-84, 70а, 82а, 84а, 66, 5575, Койнаша, 1, 32а, 36а, 40, 3-27а, 8, 6-30а, 31а, Сільськогосподарська, 161, 180, Вакуленчука, 1а автомийка, 2-22, 1-29, Футбольна, 2-48, 1-65, Софіївська, 26, 12-34, 38, 1-37, 37а, 55-95, 60-106, 114126-132, 101-117, Гірничорятувальна, 13, 14, Тольятті, 2-8, 3-11, Кузнечна, 2-18, 3-19, Спокійна, 2-14,


«Червоний гірник» №21 (21446)

Особистий прийом громадян

Передвиборна перевірка Шановні виборці! З метою підготовки актуальних і достовірних списків виборців просимо вас уточнити свої персональні дані, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців виконкому Жовтневої районної у місті ради. Особливо наголошуємо на необхідності звернення тих громадян, кому вже виповнилося 18 років, адже вони голосуватимуть уперше! Запрошуємо всіх до співпраці, адже лише з вашою допомогою ми зможемо забезпечити достовірність даних Реєстру виборців і, як наслідок, ваше гарантоване Конституцією України право обирати! Відділ знаходиться за адресою: вул. Шурупова, 2 (зуп. КРЕС, будівля виконкому Жовтневої районної у місті ради), каб. 407, 408, тел. 440-32-10. Режим роботи: з 8.30 до 17.00; перерва: з 12.30 до 13.00; вихідні дні: субота та неділя. При собі обов’язково мати паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України. Для отримання більш детальної інформації звертайтеся на сайт виконкому Жовтневої районної у місті ради: http://www.zhrrkrog.dp.ua

З метою удосконалення організації прийому громадян, створення умов реалізації ними конституційного права на особисте звернення для відстоювання своїх прав та законних інтересів, забезпечення правозахисної функції прокуратури та відповідно до графіка особистого прийому громадян за місцем їх роботи й проживання 21.03.2014 року з 10 до 13 години в управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу прокурором Жовтневого району міста Кривого Рогу Бурчиком Ю.В. проводитиметься особистий прийом громадян. Крім того, з метою забезпечення своєчасного та повного доступу до публічної інформації, обміну електронними документами з громадянами та організаціями, надається електронна адреса прокуратури Жовтневого району м. Кривого Рогу: zhovtnev_kr@prokuratura.dp.ua

Розцінки вартості друкованої площі газети «Червоний гірник»

для розміщення матеріалів передвиборної агітації в період позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року

Вартість 1 кв. см, незалежно від місця розміщення в газеті (за винятком першої та останньої сторінки), без ПДВ – 6 грн. 00 коп.

КРИВОРІЗЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ 12.03.2014

РІШЕННЯ м. Кривий Ріг

№77

Про встановлення вартості ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих їх видів для комунального підприємства «Ритуал Сервіс Плюс»

З метою встановлення економічно обґрунтованої вартості ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих їх видів; ураховуючи розрахунки та звернення, надані комунальним підприємством «Ритуал Сервіс Плюс»; згідно із Законом України «Про поховання та похоронну справу», Наказами Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19 листопада 2003 року №193 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо реалізації Закону України «Про поховання та похоронну справу», №194 «Про затвердження Єдиної методики визначення вартості надання громадянам необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг, реалізації предметів ритуальної належності», зі змінами; керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради вирішив: 1. Установити вартість ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих їх видів для комунального підприємства «Ритуал Сервіс Плюс» (додаток). 2. Комунальному підприємству «Ритуал Сервіс Плюс» (Шиятий І.В.) забезпечити надання ритуальних послуг населенню за встановленою вартістю. 3. Визнати таким, що втратило чинність, рішення виконкому міської ради від 13.02.2013 №56 «Про встановлення вартості ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих їх видів для комунального підприємства «Ритуал Сервіс Плюс». 4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Вербицького Г.П. Додаток до рішення виконкому міської ради 12.03.2014 №77 Вартість ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих їх видів для комунального підприємства «Ритуал Сервіс Плюс» (установлено на підставі розрахунків комунального підприємства «Ритуал Сервіс Плюс») № з/п

Назва послуги

1 Оформлення договору-замовлення на організацію проведення поховання 2 Оформлення свідоцтва про поховання 3 Копання могили (викопування могили ручним способом, опускання труни з тілом померлого в могилу, закопування могили, формування намогильного насипу та одноразове прибирання території біля могили) на кладовищах: 3.1 могила для поховання дорослих громадян 2,0 x 1,0 x 2,0 м 3.2 могила для поховання дітей 1,0 х 0,5 х 2,0 м 3.3 яма під поховання урни 0,8 х 0,8 х 1,0 м 4 Копання могили для поховання дорослих громадян 2,0 x 1,0 x 2,0 м на кладовищах (викопування могили механізованим способом, опускання труни з тілом померлого в могилу, закопування могили, формування намогильного насипу та одноразове прибирання території біля могили)

Реклама

Оголошення 11

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 18 березня 2014 року

Вартість послуги з ПДВ (грн.) 3,77 4,30

741,36 185,56 112,80 476,91

Виконавчий комітет Дзержинської районної у місті ради оголошує конкурс на заміщення вакантних посад: – ПРОВІДНОГО СПЕЦІАЛІСТА ВІДДІЛУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ (ТИМЧАСОВО). Вимоги до претендентів: громадянство України; повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, вільне володіння державною мовою, знання основних програм роботи на комп’ютері, стаж роботи за фахом на службі в органах місцевого самоврядування або державній службі на посаді спеціаліста І чи ІІ категорії не менше 1 року чи стаж роботи за фахом в інших сферах управління не менше 2 років; – ГОЛОВНОГО СПЕЦІАЛІСТА ВІДДІЛУ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ЩОДО ПРИЗНАЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ (ТИМЧАСОВО). Вимоги до претендентів: громадянство України; повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, вільне володіння державною мовою, знання основних програм роботи на комп’ютері, стаж роботи на службі в органах місцевого самоврядування або державній службі на посаді провідного спеціаліста не менше 1 року чи стаж роботи за фахом в інших сферах управління не менше 3 років. Заяви до конкурсної комісії приймаються протягом 30 днів з дня опублікування оголошення за адресою: 50069, м. Кривий Ріг, пр. Миру, 42, каб. 37. За додатковою інформацією звертатися за телефонами: 90-67-88 (відділ кадрів), 92-85-73 (управління праці та соціального захисту населення).

Про наслідки відстеження результативності дії регуляторних актів

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» рішенням виконкому міської ради від 12.03.2014 №84 «Про затвердження звіту про повторне відстеження результативності дії регуляторного акта – рішення виконкому міської ради від 09.01.2013 №25 «Про проведення конкурсу з організації та управління рухом міського пасажирського транспорту загального користування в м. Кривому Розі», затверджено відповідний звіт. Зі змістом рішення можна ознайомитися у розробника рішення – відділу транспорту і зв’язку виконкому міської ради (каб. №№ 151, 155, тел. 74-70-49, 74-24-41) та на офіційних сторінках в мережі Інтернет: – виконкому міської ради у підрозділі «Регуляторна політика» розділу «Інформаційна база» (www.kryvyirih. dp.ua); – виконкомів Дзержинської, Довгинцівської, Жовтневої, Інгулецької, Саксаганської, Тернівської, Центрально-Міської районних у місті рад: dzr_vk@ukrpost.ua, zhv_vk@ukrpost. ua, ing-vk@ctvnet.dp.ua, saks_1242@ ukrpost.ua, trnvk@ukrpost.ua, cgispolkom-zag@mg.dp.ua, dlg vk@riad. com.ua Відділ транспорту і зв’язку виконкому міської ради

Прийом громадян прокурором Саксаганського району міста Кривого Рогу 26.03.2014 з 15.00 до 17.00 у виконкомі Саксаганської районної у місті ради за адресою: місто Кривий Ріг, вулиця Мелешкіна, 32, кабінет 113.

Продаю № 337. Дом 8х8 в с. Новомалиновка: 0,50 га, газ, вода, удобства, 10 км от Ингульца. Тел. 096-5573943. № 338. Дом 7х9 на МОПРе по ул. Финской. Все удобства в доме, хозпостройки, земли 6 сот., гос. акт. Тел. 067-5394367. № 339. Срочно роллет на Соцгороде, 2 проход, 1 сектор. Тел. 0966342229. № 340. Песок речной, карьерный, шлак, отсев, щебень, разное. Доставка – КамАЗ от 5 до 13 т. Вывоз мусора с погрузчиком, без выходных. Тел. 067-6332513 (перезвоню), 0991906432. № 341. Трактор К700А, борону, плуг. Тел. 096-0820829.

Куплю № 1851. КУПЛЮ «ДЭУ» ЛЮБОЙ, «СЛАВУТУ», «ТАВРИЮ», ВАЗ, ИНОМАРКУ. ДОРОГО. В ЛЮБОМ СОСТОЯНИИ. Тел. 067-9209037, 0500412760, 50-22-74 до 21.00.

Загублене № 342. Атестат КПГ № 140616, виданий КПНЗ Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій діяльності молоді на ім’я Клокової Олени Борисівни, вважати недійсним. № 343. Свидетельство о праве собственности на домовладение по ул. Аглостроевской, дом № 50, на имя Зебревой Любови Александровны считать недействительным. № 344. Свідоцтво про право власності на квартиру за адресою: вул. Лермонтова, б. 5, кв. 20, видане на ім’я Ягодки Любові Володимирівни, Ягодки Анатолія Івановича, Ягодки Андрія Анатолійовича згідно з розпорядженням УЖКГ від 27 липня 2004 р., вважати недійсним. № 352. Свідоцтво про право власності на житло за адресою: вул. Димитрова, 77/26, видане на ім’я Роменської Віри Григорівни, згідно з розпорядженням В/о «Кривбасруда» УСП від 16.02.1994 р. № 20, вважати недійсним. № 345. Паспорт АН 874573, виданий Дзержинським РВ Криворізького МУ УМВС України в Дніпропетровській обл. на ім’я Сиром’ятникової Ірини Дмитрівни, вважати недійсним.

Послуги № 1845. РЕМОНТ ХОЛОДИЛЬНИКІВ. ГУМА. БУДИНОК «РЕМПОБУТТЕХНІКА», пр. Миру, 29в, 8. Тел. 40150-38, 067-5993757. Професіоналізм. Гарантія. № 294. Ремонт телевизоров. Тел. 74-62-78, 097-2824057. Кондратьевич. № 167. Металеві двері та грати за 1 день. Тел. 098-3871377, 401-15-07, 401-23-79. № 174. Перевезу мебель и др. Грузчики. Тел. 401-31-05, 0675671948. № 274. Врезка замков, утепление, обшивка дверей, лоджий. Тел. 40135-15, 098-2413969, 493-33-89. № 322. ВСЕ ВИДЫ РЕМОНТНЫХ РАБОТ. Котлы, колонки, водонагреватели, насосы, фильтры. Сантехработы любой сложности. Мелкий ремонт по дому, офису. Тел. 097-0110010, hozyаinvdome.com.ua № 275. РУЧНАЯ ЧИСТКА СЛИВНЫХ ЯМ И КАНАЛИЗАЦИИ. ВЫКАЧКА. Тел. 096-1217344. № 238. Школа крою, шиття. osnova-kroya.ucoz.ua № 281. Спил деревьев. Порезка, вывоз, корчевка, обрезка кустов. Тел. 097-0341978.

Різне № 240. Приглашаем сотрудников на полную занятость в офис. Достойный доход. Тел. 067-5693287. № 287. Основной и дополнительный заработок без специаль-

ного образования. Не продажи. Тел. 097-7359925. № 293. Нужен сотрудник в информационный отдел, пн.-пт. Тел. 098-8529997. № 309. Работа для тех, кто на пенсии, но молод душой. Для желающих работать и получать дополнительные деньги к пенсии. Звоните. Тел. 0630592525. № 346. АКЦИЯ! НЕ УПУСТИ СВОЙ ШАНС! РАБОТА по ПРОВЕРКЕ ДОКУМЕНТОВ и ПОДДЕРЖАНИЮ ПОРЯДКА в ОФИСЕ. ПРИЕМ НА РАБОТУ с 20 ЛЕТ. Тел. 098-5015406. № 347. Требуются активные коммуникабельные сотрудники для работы в офисе. Тел. 096-7186796, 099-4345106. № 348. Полная, частичная занятость для студентов, домохозяек, пенсионеров. Тел. 068-5494026, 0994345193. № 331. На постоянную работу требуется электросварщик и отделочник с опытом работы. Тел. 096-2787998. № 324. Срочно! Требуются сотрудники с педагогическим образованием. Возраст не ограничен. Работа в офисе. Доход 3300-4000 грн. Тел. 0685499584. № 325. Работа в офисе для учета движения товара, обработка договоров. Доход 3815-4235 грн. Карьерный рост, стабильность. Тел. 067-4371671. № 326. Несложная работа в офисе на 44 квартале. Гибкий график, доход от 2000 грн. Тел. 096-6757260. № 327. Требуется в офис оператор на телефон. График 5/2. Тел. 0968222884. № 349. Компания проводит набор персонала в офис: менеджер по подбору персонала; охранник-администратор; разнорабочие на склад. Тел. 098-0360926. № 350. В связи с открытием нового филиала требуются: секретарь, помощник менеджера, продавцыконсультанты, разнорабочие. Опыт не обязателен. Тел. 099-0905106. № 351. Срочно! Нужны амбициозные, ответственные люди, желающие не только работать, но и зарабатывать. Без опыта работы, но с большим желанием иметь хороший доход. Тел. 068-8722914.

Виконавчий комітет Жовтневої районної у місті ради глибоко сумує з приводу передчасної смерті секретаря господарчої групи відділу освіти виконкому районної у місті ради

ДИЧЕНКО Альони Валентинівни поділяє гіркий біль утрати та висловлює щире співчуття рідним та близьким покійної. 10 марта – год светлой памяти

ХЛОНЬ Ивана Павловича (26.10.1927 – 10.03.2013) Папочка, братик, дедушка, прадедушка. Спасибо тебе за то, что был на этой земле. Любил, трудился, давал нам совет. Но в жизни тебя уже нет. Мы помним и очень скорбим. Все, кто знал и помнит, помяните вместе с нами. Сын, сестра, внуки, правнук, родные Одиннадцать лет светлой памяти доброй, любимой мамочки

ТКАЧ Екатерины Мироновны (6.05.1925 – 12.03.2003) Вот уже 11 лет прошло, когда тебя не стало, Но рана кровоточит до сих пор. Из жизни ты ушла мгновенно, Оставив нам невыносимую боль. Царство тебе небесное, пусть земля тебе будет пухом. Кто знал и помнит, помяните добрым словом. Вечно скорбящая дочь, друзья


12 Життя цікаве Курси валют станом на 17.03.2014 р. (грн. за 100 од.) КУПІВЛЯ

www.girnyk.com.ua

Сканворд

«Червоний гірник» №21 (21446)

Вівторок, 18 березня 2014 року

Афіша

ПРОДАЖ

Долар Рубль Євро Курс НБУ УкрСиббанк ПриватБанк Промінвестбанк Райффайзен Банк Аваль Фінанси та кредит Південкомбанк Укрексімбанк

960,07 26,203 1332,9612 960,00 1029,00 970,00 1020,00 971,00 1029,00 950,00 1020,00 960,00 1040,00 950,00 1030,00 940,00 1020,00

25,20 28,50 25,00 30,00 26,10 29,20 25,50 28,40 24,50 29,00 25,00 28,00 25,50 29,00

1325,00 1455,00 1350,00 1020,00 1351,00 1467,00 1350,00 1445,00 1350,00 1450,00 1270,00 1445,00 1320,00 1460,00

Лотерея

Номер розіграшу 1350 Виграшні номери на 15.03.2014

9

15

20

21

ÑϲÂÏÀËÈ

ÑÒÀÂÊÈ

6 5 4 3 2

0 1 71 1246 11193

47

49

ÑÓÌÀ

0.00 13814.00 272.00 26.00 8.00

Магнітні бурі ГЕОМАГНІТНИЙ ПРОГНОЗ по Кривому Рогу 2:00 5:00 8:00 11:00 14:00 17:00 20:00 23:00

18.03.2014 19.03.2014 2 2 2 1 2 2 17.10.2013 18.10.2013 2 1 2 2 2 1 2 2 2 2

25 Марта

Карикатури Анатолія Гайна

19:00 74-80-56

1. Нема помітних збурень. 2. Невеликі збурення. 3. Слабка геомагнітна буря. 4. Мала геомагнітна буря. 5. Помірна геомагнітна буря. 6. Сильна геомагнітна буря. 7. Жорсткий геомагнітний шторм. 8. Екстремальний шторм.

Погода

Середа, 19.03 +1…2°С +12°С Південно-західний та південний, 3-8 м/сек Четвер, 20.03 +7…8°С +12°С Північно-західний, 3-9 м/сек

Відповіді на сканворд Посміхніться    – Я тут, щоб попросити руки вашої дочки. – Аааа, хитрий! Всю бери.    Дівчата, які говорять «за мною бігає купа хлопчиків», запам'ятайте – низькі ціни завжди притягують покупців.    В маршрутці бабця довго і пристально дивилась на студента, який жує жувачку... Дивилась-дивилась і каже: – Дарма ти, синку, мені це все розказуєш, я ж глуха... Головний редактор Ольга КАЛИНЮК Члени редколегії: Володимир СКІДАНОВ (заступник головного редактора) Тетяна ДРЄЄВА (заступник головного редактора) Газета нагороджена орденом «Знак Пошани» Віталій ТКАЧУК (завідувач відділу)

До уваги передплатників

Призи для вас Нагадуємо нашим передплатникам, абонементи яких не стали виграшними: щомісяця редакція буде розігрувати 3 грошові призи: 150 гривень для тих, хто передплатив газету на рік, 100 – на півроку і 50 гривень за квартальну передплату, тобто протягом усього року надіслані нам абонементи будуть брати участь у наступних розіграшах щомісяця. Імена переможців будуть повідомлені на наших сторінках. Тож, шановні передплатники, чекаємо на ваші абонементи і просимо залучати до акції «Червоного гірника» своїх знайомих. Слідкуйте за нашими новими рубриками та оголошеннями.

Редакція може публікувати статті у порядку обговорення, не поділяючи точки зору автора. Автори опублікованих матеріалів несуть повну відповідальність за підбір та точність наведених фактів, цифр, імен. Газета виплачує гонорар лише за публікацію замовлених матеріалів. За зміст та достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Матеріали під рубрикою «Факти та подробиці» друкуються на правах реклами. Рукописи і фотознімки не рецензуються і не повертаються.

З любов’ю ваш «ЧГ»

ЗАСНОВНИК: Криворізька міська рада ВИДАВЕЦЬ: Редакція Криворізької міської комунальної газети «Червоний гірник»

ÏÅÐÅÄÏËÀÒͲ ²ÍÄÅÊÑÈ «×û: 37385 (звичайна); 61621 (пільгова); 37386 (відомча)

АДРЕСА РЕДАКЦІЇ: 50027, пр. Металургів, 28. Довідки по редакції: 92-70-70, відділ реклами: 92-97-16. e-mail: rminer@rminer.dp.ua; reklama@rminer.dp.ua ВІД ДРУКОВАНО В ДРУКАРНІ « СТПРЕС » За якість друку газети відповідальність несе друкарня. 50025, м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12. Тел. 404-35-88.

Індекс – 61621. Обсяг 3 др. арк. Друк офсетний. Замовлення СФ238. Свідоцтво про державну реєстрацію газети «Червоний гірник» ДП реєстр № 709 від 28.02.2000 р. Газета виходить двічі на тиждень (вівторок, четвер). Рекомендована ціна 75 коп. Разовий тираж 22931 примірник. Тижневий тираж 46336 примірників.

ÒÅËÅÔÎÍ ÄËß ÄβÄÎÊ ÏÎ ÏÅÐÅÄÏËÀÒ² «×û 92-89-01 

№21 (21446) 18 березня 2014  

Червоний гірник 18_03_2014

№21 (21446) 18 березня 2014  

Червоний гірник 18_03_2014

Advertisement