Page 1

«Червоний гірник» №19 (21444) Вівторок, 11 березня 2014 року

1

www.girnyk.com.ua

№19 (21444)

ВІВТОРОК

11 БЕРЕЗНЯ 2014 Р.

Криворізька міська комунальна газета виходить з 7 грудня 1924 року

Новини країни

Дніпропетровщина готова надати тимчасовий притулок кримчанам За дорученням заступника губернатора Дніпропетровщини Бориса Філатова в регіоні ведеться робота з підбору та підготовки готельних номерів для жителів Криму, які бояться за своє життя та здоров’я в умовах конфлікту. Також свою підтримку та допомогу пропонують жителі Дніпропетровщини, які звертаються до координаторів з пропозиціями прийняти до себе людей із Криму. Кожен житель півострову, який боїться залишатися у рідному місті чи селищі через конфліктну ситуацію, може звернутися до Дніпропетровщини. І знайти тут спокій та стабільність, дах над головою та щирих людей, готових допомогти.

Звернення жителів Криму приймають: Гаряча лінія губернатора: 0 800 505 600 Координатор з розселення: (067) 698 65 64 (Ніна Єлоєва) Електронна адреса штабу: dneprshtab@hotmail.com За цими контактами можуть звертатися і жителі Дніпропетровщини, які готові підтримати кримчан. За інформацією прес-служби облдержадміністрації

У Севастополі відключили основні українські новинні телеканали У Севастополі відключені всі основні українські телевізійні канали, на яких виходять новини. Як повідомляє Корреспондент.net з посиланням на інформагентство ІнтерфаксУкраїна, спроби «з’ясувати в Радіотелевізійному передавальному центрі Севастополя причини відключення каналів виявилися безрезультатними: жоден телефон не відповідає». Серед тих, хто ще транслює свої програми, – ТРК Україна, телеканал новин 24, Новий канал, Тоніс, К-1, НТН. Раніше повідомлялося, що в Криму в неділю було повністю відключене аналогове мовлення всіх українських телеканалів. При цьому на частотах де-

яких з них ведеться мовлення російських телеканалів. Віцепрем’єр кримського уряду Ольга Ковітіді пояснювала, що припинення, зокрема, трансляції українських каналів в Сімферополі викликане  технічними причинами.

Навчання для перевірки боєготовності

Апостол з нами. Це – Шевченко

З метою перевірки фактичного стану боєготовності та боєздатності Збройних сил України рішенням Верховного Головнокомандувача вони приведені у бойову готовність «Повна».

Зізнаюсь чесно – не люблю зайвого пафосу й екзальтації, не підтримую голосних фанфар і хворобливого збудження юрби. Але коли мова йде про таку масштабну постать, як Шевченко, – не можна не розділити піднесений настрій захоплення й глибокої шани. Тим більше, коли твої власні відчуття суголосні з відчуттями мільйонів твоїх земляківукраїнців. Чи ти бачиш, Тарасе, чи ти чуєш, як гостро ми нині потребуємо твоєї мудрості й сили духу, бо ж ніхто інший не приніс українській нації стільки українськості. Як, виснажені енергетично й психологічно, ми крізь віки знову звертаємось до твоїх поезій у пошуках натхнення, поради й розради. Читайте 2-3 стор.

     

Згідно з планом, військові частини і підрозділи вирушили на полігони для участі в навчаннях. Про це заявив виконувач обов'язків міністра оборони України Ігор Тенюх, повідомляє «ForUm» з посиланням на пресслужбу Міноборони. «Зараз війська вчасно вийшли на полігони і розгорнулися для відпрацювання завдань. За підсумками перевірок буде оцінена готовність Збройних

сил виконувати завдання за призначенням відповідно до Закону України «Про Збройні сили України» та Конституції України», – підкреслив Тенюх.

Анонси

Пряма лінія «ЧГ»

14 березня з 12.30 до 13.30 за телефоном 92-82-09

на запитання читачів щодо захисту їхніх споживчих прав відповідатиме начальник відділу з питань захисту прав споживачів апарату міськради і виконкому Ніна Валеріївна САВЕНКО.

Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім 12 березня з 11.00 до 13.00 за телефоном 92-82-09

Щодо питань житлово-комунальної тематики вас вислухає та допоможе порадою завідуючий відділом соціально-побутових питань «Червоного гірника» Едуард Васильович БІЛИК.

День «прямого телефону» Шановні мешканці Інгулецького району! Виконком Інгулецької районної у місті ради проводить дні «прямого телефону»:

13 березня 2014 року з питання: про порядок призначення та виплати державної допомоги при народженні дитини. Компетентні відповіді ви зможете отримати від начальника управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради з 9.00 до 16.00 за телефоном 21-39-03. 14 березня 2014 року з питання: про права споживача у разі придбання ним неякісної продукції. Компетентні відповіді ви зможете отримати від головного спеціаліста з питань захисту прав споживачів відділу розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради з 13.00 до 17.00 за телефоном 406-91-74.

Рекламний відділ «ЧГ» понеділок – четвер з 9.00 до 18.00; п’ятниця з 9.00 до 17.00 Тел. 067-743-79-02 e-mail: reklama@rminer.dp.ua


2 Подробиці

www.girnyk.com.ua

На шляху розвитку

«Червоний гірник» №19 (21444)

Вівторок, 11 березня 2014 року

Експерти

Успішне та комфортне місто У Кривому Розі активно працює Інститут розвитку міста. Про минулорічні досягнення та плани на майбутнє розповів його директор Андрій Нагорний.

одним напрямком є – Андрію Ігоровичу, чим займамаркетингові та соціо­ ється ваш Інститут? логічні дослідження. – Інститут роз– Що зроблено в витку міста було 2013 році? створено з ініціати– Минулого року ви міського голови було підготовлено Юрія Вілкула. Таких кілька масштабних інвестиційних проінституцій в Украї­ ектів, з якими можна ні не так уже й баАндрій гато. Наш Інститут Нагорний ознайомитись на нашому сайті. Серед них підпорядковується безпосередньо управлінню – створення в місті тепличного економіки виконкому міськ­ господарства, відновлення виради. Шляхом тісного діалогу робництва мінеральної води та з управлінням ефективність реконструкція кільця 44 кварроботи нашого Інституту до- талу. Спільно з громадською носиться до міського голови. організацією «Команда АдреОсновним акцентом діяльності налін» ми виграли грант на позакладу є залучення інвестицій будову дитячого веломістечка. до регіону в цілому й до Криво- Минулого року розпочалося го Рогу зокрема. Реалізовується впровадження в місті промисвоно двома шляхами: підготов- лового туризму. Нині ці екскурка і створення інвестиційних сії проводяться систематично. проектів, а також діяльність Ми прагнемо, щоб у них брали щодо здійснення грантової до- участь не лише наші співвітпомоги. Упродовж 2013 року чизники, а й гості з-за кордону. – Які плани на поточний ми активно проводили тренінги з підготовки керівників рік? – Наразі ми активно працюоб’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Ще ємо над реалізацією проекту

«Маркетингова концепція міста Кривого Рогу та інструменти її реалізації». У його рамках було проведено серію тренінгів щодо ефективного залучення інвестицій у сучасних умовах, створено відеоролики про інвестиційну привабливість міста. Ключовим аспектом у цьому є створення комплексної маркетингової стратегії, котра зараз на завершальній стадії. Щойно закінчиться робота над цим документом, наш колектив разом з обраними на конкурсній основі експертами проведе обговорення, до якого долучиться й громадськість. Потім документ буде винесено на розгляд сесії міської ради для затвердження, після чого ми працюватимемо над його реалізацією. Сприяє плідній роботі активна залученість керівника міста до нашої діяльності. Тож громадські ініціативи за нашим посередництвом можуть бути швидко почуті, осмислені та, за наявності раціонального зерна, втілені у життя. Детальну інформацію про діяльність Інституту та його проекти ви можете знайти на офіційному порталі: www.irm.kr.ua. Дар’я ВОРОНА

Призначення

Міліцію Кривого Рогу очолив полковник Андрій Гречух На підсумковій нараді керівного складу підрозділів МВС Кривого Рогу був представлений новий керівник. Андрій Олексійович Гречух тривалий час працював на відповідальних посадах, зокрема, він очолював РВВС Саксаганського району, був заступником начальника – начальником штабу КМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області. Після представлення полковник Гречух поспілкувався з представниками ЗМІ. Він озвучив власну оцінку нинішнього стану справ у правоохоронних органах: авторитет міліції в очах громадян серйозно похитнувся, але ніхто не буде відкривати «полювання на відьом». На його думку, сьогодні міліція як і раніше залишається гарантом безпеки громадян, підтримання громадського порядку. Саме присутність ППС та оперативне реагування на звернення громадян дозволять заспокоїти суспільство в нинішній складній ситуації. Журналісти Кривого Рогу побажали новому керівнику більшої відкритості та прозорості роботи міліції.

В Криму відбувається давно спланована операція Як вважає колишній перший заступник голови СБУ (1996-1999 рр., 2005 р.), генерал-лейтенант Олександр Скибінецький, те, що відбувається зараз в Криму, – це ретельно спланована операція із підриву незалежності і державності України. Про це він заявив в ефірі програми «Національний інтерес». Експерт вважає, що стратегічна

мета кримської операції РФ – втягнення України у сферу свого впливу у вигляді держави-васала, або навіть інтеграція в «якийсь новоявлений Радянський Союз або ще якийсь Євразійський простір». «Тобто це імперіалістична мета, яка поки що не може здійснитися, але бажання цього – дуже велике», – сказав він.

«Сценарій, за яким відбувається військове вторгнення росіян до Криму, відомий вже давно, за часів Ющенка він вже гуляв в Інтернеті, – зазначив український політолог Юрій Кочевенко. – Його навіть обговорювали, як так звану м’яку, ввічливу окупацію, коли не вступаючи в протистояння з українськими частинами, війська противника блокують їх, вимагають капітуляції. Тобто сьогодні взагалі неочікуваною для агресорів є та стійкість, з якою наші військові тримаються, враховуючи ті умови, в яких вони служили увесь період нашої Незалежності, і те, що їм особливо немає за що бути вдячними нашій державі, те, як вони залишаються вірними присязі

і з якою мужністю і стійкістю вони це переносять, викликає захоплення! Тому я думаю, як би ці події далі не розгорталися, має бути переглянуто ставлення нашої держави до армії». «В Криму конфлікт є абсолютно керованим, і сила, яка керує ним, прораховує всі ризики і спрямовує його. Ми не бачимо масових народних виступів, які були на початку в Севастополі, нема подій, які вказують на стихійність, а є чіткі рухи військових, яких іноді підтримують якісь активісти проросійських організацій. Щойно у того, хто це організовує, завдання відпаде, конфлікт вичерпається», – зазначив політолог.

«Сценарій з відторгнення від Украї­ ни Криму дуже нагадує реалізовані Росією плани в Грузії з відокремлення від її територій Абхазії та Південної Осетії, – вважає директор Фундації українсько-польської співпраці Ян Пєкло. – Там також був референдум, Росія намагалася легалізувати анексування частини території. Нічого не змінилось, методи ті самі». На його погляд, на відміну від Грузії, в Україні росіянам не вдалося спровокувати армію на конфлікт. «Він грає у ту ж гру, що і в Грузії. Але у тому випадку він зміг спровокувати грузинів, вони зразу почали стріляти, і Саакашвілі був звинувачений у диктатурі. У Криму росіянам не вдалося викликати українців на військове протистояння. Тож це дуже скрутне становище для росіян: вони не

знають, як себе поводити. Я думаю, що слова пані Меркель про те, що Путін втратив зв’язок із реальністю – мають раціональне зерно», – додав він. Разом з тим експерт висловив занепокоєння тим, що, на його думку, Росія намагатиметься й далі повільно дестабілізувати ситуацію в Україні. «Зараз слово за ЄС, за західним суспільством, за Сполученими Штатами. Вони повинні заступитися за непорушність України. Зараз це – проблема номер один у світі. І будь-яка спроба знищити територіальну цілісність України повинна бути покарана на міжнародному рівні», – зазначив він і додав, що Росія, наприклад, може бути виключена з ради Європи, до неї можуть бути застосовані різного виду санкції, а Україні можна запропонувати перспективу членства в ЄС та НАТО.

Стійкість українських солдатів стала несподіванкою для російських агресорів у Криму

Напад Росії на суверенну Україну – проблема номер один у світі

200-річчя Генія

Апостол з нами. Це – Шевченко (Закінчення. Початок на 1 стор.) Таку розмову з Великим поетом у день його народження вели криворіжці на Народному віче «Прийди і поговори з пророком». Віче навпроти театру, що гордо носить ім’я поета, зібрало тисячі шанувальників його творчості. Організатором зібрання виступив криворізький журналіст і літератор Володимир Стецюк: – На Раді Майдану я звернувся до людей з пропозицією відзначити 200-річчя Шевченка у формі народного віче. У склад-

ний для країни час ми вирішили звернутися до слова Кобзаря, щоб через його рядки ми зрозуміли, хто ми є, куди йдемо і як нам бути далі. Розпочали віче з поминального молебня, який відслужив протоієрей СвятоМиколаївської церкви отець

Роман. Серед ораторів посередництвом палкого Кобзаревого слова до людей звертались громадські діячі, художники, барди, активісти криворізького Майдану, представники козацьких організацій, керівники політичних партій і звичайні громадяни. Шанувати пам’ять поета і співставляти свої життєві принципи з

настановами Шевченка закликали земляків громадські діячі Євгенія Федаш та Роман Морозов, кандидат філологічних наук КПІ КНУ Олена Гончаренко, доктор історичних наук Віталій Стецкевич, езотерик Василь Чумаченко, ведуча заходу журналіст Ольга Хвостова. Історик Олександр Мельник нагадав землякам, як

вшановували пам’ять поета на Криворіжжі (пам’ятники, назви вулиць, селищ). У супроводі тужливої мелодії древнього національного інструменту – колісної ліри – лунали вірші Шевченка у виконанні Романа Морозова, промовці затягували «Реве та стогне» та натхненно декламували «Мені однаково». Криворіжців закликали читати вірші Шевченка, шукати там відображення не лише минувшини, а й сучасності. Дорослі й маленькі містяни несли до підніжжя пам’ятника живі квіти. Приєднавшись до однодумців, полум’яні ідеї віче підхопила багатолюдна хода, що рухалась проспектом Карла Маркса на чолі з Автомайданом і велосипедистами під державними прапорами. Віче тривало кілька годин, висловити своє шанування Кобзареві міг будь-хто з присутніх. Не обійшлось святкування ювілею Тараса і без гострих, наболілих питань кризової ситуації в Україні. Тетяна ДРЄЄВА. Фото автора


Дата 3 Криворіжці відзначили 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря

«Червоний гірник» №19 (21444) Вівторок, 11 березня 2014 року

www.girnyk.com.ua

У неділю, 9 березня, українці всього світу та все прогресивне людство відзначили 200-річчя з дня народження духовного ідеолога нації, великого поета, живописця, етнографа, академіка Тараса Григоровича Шевченка. Урочистості пройшли і в нашому місті, об’єднавши сотні криворіжців різних політичних поглядів та верств населення.

Він – геній, поет, мислитель, художник, пророк, батько українського народу… Чимало влучних і справедливих епітетів добирають для характеристики особистості Шевченка. Унікальної і неповторної, бо після смерті Тараса українська земля не народжувала таких вірних синів. У рік 200-річчя від дня його народження ми будемо багато говорити про нього, нести квіти до пам’ятників, відвідувати музеї й галереї. Усе це дуже важливо і символічно. Але, знаєте, треба нарешті зізнатись, що більшість із нас сприймають постать Великого українця заочно-хрестоматійно. Ну геній і геній, безсумнівно. А давайте визнаємо, що насправді ми – невігласи, і наше знайомство з поезією Тараса рідко виходить за межі шкільної програми. Приміром, більшість із моїх знайомих не можуть пригадати ані рядка, крім «як умру, то поховайте» чи «мені тринадцятий минало». Між тим, у світлі останніх подій пророчі Тарасові рядки стають дедалі актуальнішими і ще раз підкреслюють – Шевченко вічний. Вічний – його гіркий біль за свою сердешну, обдерту, ображену й спаплюжену землю, вічні – його неспокій і непокора ворогам України, вічні – його обурення несправедливою долею і заклик до боротьби. Пропоную вам, земляки мої, пізнати поета ближче і глибше. Читайте Шевченка, мисліть разом з ним, надихайтеся силою його нескореного духу. Тетяна ДРЄЄВА

О 10 годині ранку відбулось офіційне покладання квітів до пам’ятника Великому Кобзарю. В урочистій церемонії взяли участь секретар Криворізької міської ради Сергій Маляренко, перший заступник міського голови Андрій Гальченко, народні депутати України Вячеслав Задорожний, Юрій Любоненко, Костянтин Павлов, Почесні громадяни міста, депутати обласної, міської та районних у місті рад, голови райрад, представники підприємств та установ, громадських організацій, освітяни, жителі Кривбасу. «Ми вперше виступили в ролі живого кордону на цьому важливому заході. Це дуже

приємно і поважно. Тарас Шевченко, його творчість, думки та ідеї єднають усіх нас. Ми – козацького роду, якому немає переводу», – відзначив головний отаман громадської організації «Січ» Кривого Рогу, створеної за ініціативи міського голови Юрія Вілкула, Сергій Бережний. Учасники заходу підкреслили велике значення життя і творчості Кобзаря, який пробуджував прагнення українців до свободи та єдності. «Сьогодні місто відзначає 200-річчя з дня народження великого громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Він усе життя працював, щоб

Україна була сильною державою. Вивчаючи його біографію, розуміємо, що цінності, які були важливі 200 років тому, актуальні й зараз – це прагнення до свободи, єдності та могутньої держави», – сказав секретар міської ради Сергій Маляренко.

Протягом усього дня до пам’ятника Кобзарю йшли тисячі людей, які несли квіти й вклонялись великому сину українського народу. Андрій МІХЕЙЧЕНКО. Фото Олександра ПОРТНЯГІНА

«Я так її, я так люблю, свою Україну убогу, Що проклену святого Бога, За неї душу погублю!» *** Мій боже милий, знову лихо!.. Було так любо, було тихо; Ми заходились розкувать Своїм невольникам кайдани. Аж гульк!.. Ізнову потекла Мужицька кров! Кати вінчанні, Мов пси голодні за маслак, Гризуться знову. 1859 р., С.-Петербург

Подражаніє 11 псалму

Мій боже милий, як то мало Святих людей на світі стало. Один на другого кують Кайдани в серці. А словами, Медоточивими устами Цілуються і часу ждуть, Чи швидко брата в домовині З гостей на цвинтар понесуть? А ти, о господи єдиний, Скуєш лукавії уста, Язик отой велеречивий, Мовлявший: «Ми не суєта! І возвеличимо на диво І розум наш, і наш язик... Та й де той пан, що нам закаже І думать так, і говорить?» «Воскресну я! — той пан вам скаже. Воскресну нині! Ради їх, Людей закованих моїх, Убогих, нищих... Возвеличу Малих отих рабів німих! Я на сторожі коло їх Поставлю слово. І пониче, Неначе стоптана трава, І думка ваша, і слова». Неначе срібло куте, бите І семикрати перелите Огнем в горнилі,— словеса Твої, о господи, такії. Розкинь же їх, твої святиє, По всій землі. І чудесам Твоїм увірують на світі Твої малі убогі діти! 1859, 15 февраля, С.-Петербург

МОЛИТВА

Злоначинающих спини, У пута кутії не куй, В склепи глибокі не муруй. А доброзиждущим рукам І покажи, і поможи, Святую силу ниспошли. А чистих серцем? Коло їх Постави ангели свої І чистоту їх соблюди. А всім нам вкупі на землі Єдиномисліє подай І братолюбіє пошли.

(27 травня 1860 р. С.-Петербург)

*** Чи ми ще зійдемося знову? Чи вже навіки розійшлись? І слово правди і любові В степи і дебрі рознесли! Нехай і так! Не наша мати, А довелося поважати. То воля Господа. Годіть! Смирітеся, молітесь Богу І згадуйте один другого. Свою Україну любіть. Любіть її... Во время люте, В останню тяжкую минуту, За неї Господа моліть. 1847 р., С.-Петербург

І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє ... Доборолась Україна До самого краю. Гірше ляха свої діти Її розпинають. Замість пива праведную Кров із ребер точать. Просвітити, кажуть, хочуть Материні очі Современними огнями. Повести за віком, За німцями, недоріку, Сліпую каліку. Добре, ведіть, показуйте, Нехай стара мати Навчається, як дітей тих Нових доглядати. Показуйте!.. за науку, Не турбуйтесь, буде Материна добра плата. Розпадеться луда На очах ваших неситих, Побачите славу, Живу славу дідів своїх І батьків лукавих. Не дуріте самі себе, Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Бо хто матір забуває, Того Бог карає, Того діти цураються, В хату не пускають. Чужі люди проганяють, І немає злому На всій землі безконечній

Веселого дому. Я ридаю, як згадаю Діла незабуті Дідів наших. Тяжкі діла! Якби їх забути, Я оддав би веселого Віку половину. Отака-то наша слава, Слава України. Отак і ви прочитайте, Щоб не сонним снились Всі неправди, щоб розкрились Високі могили Перед вашими очима, Щоб ви розпитали Мучеників, кого, коли, За що розпинали! Обніміте ж, брати мої, Найменшого брата — Нехай мати усміхнеться, Заплакана мати. Благословить дітей своїх Твердими руками І діточок поцілує Вольними устами. І забудеться срамотня Давняя година, І оживе добра слава, Слава України, І світ ясний, невечерній Тихо засіяє... Обніміться ж, брати мої. Молю вас, благаю! 1845 р., Вьюнища, Житомирська область


4 Соціум

www.girnyk.com.ua

«Червоний гірник» №19 (21444)

Вівторок, 11 березня 2014 року

Точка зору

Що відбувається? Коли і чим закінчиться? Важливість засобів масової інформації для формування суспільної думки і громадянської позиції, а також для її висвітлення, нині важко переоцінити. На шпальтах нашого видання ми друкуємо думки і позиції відомих людей і простих громадян. Своїми міркуваннями щодо ситуації в країні з нами поділився в.о. заступника директора Криворізького економічного інституту КНУ, професор Андрій Шайкан. «Очень сложное испытание выпало нам – жить в эпоху перемен и глобальных геополитических процессов. Сейчас нет в городе, да и в стране человека, который бы не переживал о судьбе Отчизны. Но сказать, что мы все понимаем, что же происходит в стране, с уверенностью нельзя. А что, собственно, происходит? То, что мы наблюдаем сегодня, – это экзамен, тест на живучесть государственности Украины. Этот экзамен Украина уже сдавала не раз. К сожалению, украинская политическая «элита», переживающая период ясельного возраста, основной целью своего существования всегда видела не развитие Украины как суверенной державы, а банальное выяснение отношений по типу «Кто в доме хозяин». А все эти языковые распри, причины и виновники голодомора, признания заслуг тех или иных участников противостояния в Великой Отечественной и Второй мировой войнах были лишь инструментами воздействия на широкие слои населения. В это время дикий отечественный бизнес кроил карту под себя, и именно это было поставлено во главу угла. Что же осталось на долю на-

ции? Много всего: жить от зарплаты до зарплаты (если повезет с работой) и твердо верить, что самое главное – это чтобы войны не было (в чем и видели свое основное достижение наши политики); много-много дешевого пива; зрелища на любой вкус – танцевальные, музыкальные, а самое главное – политические ток-шоу. Такой клоунады, изображающей игру в большую политику, еще поискать. Но тут основное то, что народу это нравится, народ это кушает с аппетитом: после трудовой недельки посмотрел по телевизору, как политики за его счастье бьются, и – в люлю. А с понедельника можно с друзьями, коллегами, товарищами снова рвать на груди рубаху, обсасывая искрометные фразы и словесные финты политиканов, делить Украину на тех и этих, обвинять во всех бедах эфемерных «бандеровцев» или непримиримых «донецких». А что происходило в это время с государством? То, что и должно происходить, если руководители действуют по формуле: «Здесь все мое, несите сюда, складывайте здесь – мне надо!» Только медицина – не нужна

Андрей Шайкан: «О нашей беде сейчас говорит весь мир, это не может не радовать. Единственное, что незыблемо, – это наше право самим решать, какой гимн петь, на какой флаг держать равнение, на каком языке говорить. Будем вместе и победим общую беду. Пусть Господь благословит Украину». (в смысле не нужна медицина для всех), на нее денег тратить не надо. Образование и наука – тоже сами как-то выкрутятся. Армия? А зачем нам армия, если нам никто не угрожает и мы защищены всевозможными соглашениями о сотрудничестве, сохранении территориальной целостности и т.д. Судьи сами себя прокормят, это вообще не обсуждается. Ну, милицию, конечно, кормить надо, но нечасто и немного – чтобы злее были и службу несли. Вот так, за заботами бренными, забылась одна

истина: если не хочешь кормить свою армию – будешь кормить чужую. Многие не верили, что так может произойти. Многие не верят, что это уже произошло. Вопрос в другом. Когда и чем это закончится? Утверждать, что ситуация будет развиваться по какому-то определенному сценарию, сложно. Однако можно утверждать с уверенностью, что сегодня в арсенале участников конфликта есть не только оружие, но и другие силовые инструменты: политические, экономические, информационные. И это именно то, что можно и должно использовать в данной ситуации. В свете последних событий уже не важно, какой партии симпатизирует тот или иной чиновник. Очень важно, чтобы они работали, общались с людьми посредством СМИ, вырабатывали и выполняли конкретную стратегию действий. Только своевременная информированность населения позволит снять напряжение и избежать паники. Но управленцы и политики – это одно, а что можем сделать мы, рядовые граждане? Если разобраться, то не так уж и мало. Во-первых, быть осторожными и взвешенными в своих действиях и высказываниях. Стараться найти точки соприкосновения, а не различия между оппонентами. Надо понимать, что даже недавнее разделение на «майдановцев» и «титушек» – это искусственная

Знай наших жінок!

технология. Надо признать, что и с той, и с другой стороны выход на улицу, не важно, под каким флагом, был единственным выходом решить финансовые вопросы, удержаться на работе, банально принести домой кусок хлеба или купить лекарства. 99% ответственности за уличные и кабинетные бои лежит не на «майдановце», поднявшем камень с мостовой, и не на «титушке», взявшем в руки биту, а на тех, кто поставил людей по разные стороны баррикад. Во-вторых, всецело сотрудничать с органами правопорядка – это залог стабильной ситуации в городе, регионе, стране. В-третьих, не поддерживать и пресекать различные распри внутри трудовых коллективов, особенно в вопросах реструктуризации, реформирования систем управления. Это, прежде всего, относится к сотрудникам бюджетной сферы. Сейчас нам надо быть едиными и дисциплинированными. В-четвертых, налицо информационный барьер, соору­ женный подконтрольными рос­сийской власти СМИ между жителями Украины и братскими народами России. Почти у каждого из нас есть родственники, друзья, знакомые среди граждан РФ. Говорите с ними о том, что происходит в Украине. Расскажите им, как живет русскоязычное население. Объясните, что пропаганда, пронизавшая все слои российского общества, не имеет никакого отношения к реальной обстановке в нашей стране».

Известные россияне осуждают

Русский бунт: Аверин назвал Путина Адольфом

Десант криворожанок у Криму Схоже, поняття «криворізький характер» набуває обрисів стрункої жіночої фігури – саме так я б охарактеризувала сміливу й шляхетну ініціативу криворожанок. Небайдужі мешканки Кривого Рогу відзначили Жіночий день нетипово – опівночі 8 березня вирушили потягом до Криму на підтримку криворіжців, які служать там в українських частинах. Організатором акції «Жінки за мир і єдність» виступила «Громадська рада Криворіжжя». 13 наших сердечних землячок у супроводі 2 чоловіків відвезли воякам гуманітарну допомогу – продукти, шкарпетки, засоби гігієни та інші необхідні речі, які на заклик організації добровільно принесли криворіжці. – Ми звернулись до людей на народному віче, а також посередництвом соцмереж Фейсбук та ВКонтакті, і містяни, жінки та чоловіки, почали приносити свої добровільні пожертвування, – пояснила керівник прес-служби Криворізького штабу національного захисту у Дніпропетровській області Наталія Шаменкова. Висадившись з потяга, десант криворожанок (у «тільняшках» і віночках) вирушив у вояж військовими частинами. Спочатку відвідали заблокований

аеропорт Бельбек і передали військовим, серед яких є й криворізькі хлопці, світлодіодні лампи. – Ми зустрічалися з дружиною легендарного офіцера Юлія Мамчура Ларисою, бачили, як наші вояки готуються до святкування 8 Березня, – розповідає деталі поїздки активістка криворізького Майдану Ірина Туровська. – Аеропорт блокують так звана кримська самооборона і «зелені чоловічки», але настрій у наших військових нормальний, вони тримаються. Далі ми поїхали в Бахчисарай, де взяли участь у масових мітингах кримських жінок, які вийшли уздовж траси від Бахчисараю до Сімферополя з гаслами «Татарські жінки – за мир», «Крим – це Україна».

Коли ми сказали, що ми з Кривого Рогу, то побачили сльози. У місцевих мешканців – повна розгубленість, вони не розуміють, що насправді відбувається. Вони думають, що їх всі покинули напризволяще, що Кривий Ріг і Дніпропетровщина теж за Росію – у них повний інформаційний вакуум. У Сімферополі ми взяли участь у мітингу «Крим – це Україна» і відвідали військову частину. Звідти поїхали на Перевальне, де заблокована наша 34-а військова частина (там теж служить криворіжець). Нам вдалося поспілкуватись і з російськими солдатами, ми вручили їм квіти, щоб нагадати, що 8 Березня їхні матері, дружини та сестри чекатимуть їх удома, в Росії. Тут до нашої групи підтягнулись вороже налаштовані молодики, намагались спровокувати нас на сварку. Це було страшно. Спілкування з таким агресивним контингентом пригнічує, але все ж додому ми повернулись з відчуттям, що виконали дуже потрібну місію.

Все больше популярных россиян открыто осуждают действия России против Украины. С критикой в адрес России выступил актер Максим Виторган, который приезжал в Киев и работал волонтером в Михайловском соборе. Лидер группы ДДТ Юрий Шевчук призывал россиян не воевать против своих братьевукраинцев. Андрей Макаревич также негативно высказывался относительно действий России и даже написал злободневную композицию «ОМОНовский вальсок». Известный российский актер театра и кино Максим Аверин не остался в стороне от российской оккупации Крыма. Актер, которому популярность принес сериал «Глухарь», достаточно жестко высказался против действий президента своей страны Владимира Путина. Более того, Аверин назвал Путина Адольфом. Заявление актера вызвало бурю неоднозначных эмоций. Некоторые из поклонников Аверина под­держали мнение любимого актера. Но были и такие, которые категорически осудили параллели Аверина и даже порвали с ним Интернет-дружбу. Прав актер или нет, рассудит история… Сторінку підготувала Тетяна ДРЄЄВА


«Червоний гірник» №19 (21444)

Архіваріус 5

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 11 березня 2014 року

Память хранила сестра

Письма павшего солдата

Криворожанин Сергей Кузнецов передал наследие своей тетушки Воли Щетининой. Именно она сохранила фотографии и письма родного брата Льва. Последнее письмо его родные получили в декабре 1943 года. Отец тогда жил в эвакуации, в далеком Ашхабаде.

Среди родных, Лев – слева внизу

Сын писал: «Письмо пущено с г. Белгорода 04.12.43 года с дороги. Здравствуй, мой дорогой, любимый и многоуважаемый папа. В первых строках своего письма сообщаю, что я жив Ему 20 лет, и здоров, передаю перед призывом тебе свой пламенный привет и желаю тебе всего хорошего в твоей красноармейской жизни. Я продолжаю движение на запад, на формирование. Едем по освобожденной от немецких зверей земСестра Воля ле. Всюду видны следы недавних боев и хозяйничанья фашистов, разрушенные города, сожженные, но уже в большинстве отстроенные села, сожженные леса, разбитые мосты и дороги и др. Пока все в порядке. Желаю тебе повидаться с мамой и Волей. Они от тебя близко теперь. До свидания». И все… Пропал человек, без вести. Это для родных вдвойне страшно. Никто из них не мог положить цветы на место упокоения, поклониться праху. С тяжелыми мыслями отошли в мир иной родители Федор Петрович и Феодора Петровна, недавно не стало и сестры Воли. Перед нами письма, документы той далекой, тревожной и трагической эпохи. Внимательно разбираем это ве-

Письмо с фронта

ликое наследие истории. Именно ей все это принадлежит. Строка за строкой. Попробуем восстановить фрагменты биографии Льва Федоровича Щетинина. Самая ранняя весточка о пропавшем без вести солдате – его фото от 1926 года. Годовалый Левушка «дарит» свою фотографию тетушке Екатерине Петровне. На обратной стороне написано, что Лев Щетинин рожден 14 декабря 1925 года. Ровно день в день – через сто лет после восстания декабристов на Сенатской площади в Санкт-Петербурге. Маленький Лева – внизу слева с родственниками. Лев Щетинин с друзьями. Только что стал пионером. Далее перед нами – переводное свидетельство от 15 июня 1937 года. Тогда Лев Щетинин перешел в пятый класс Завьяловской неполной средней школы Софиевского района Днепропетровской области. Выходит, что Лев родился в том самом селе и только после 1937 года переехал в Кривой Рог. А далее почти ничего о Льве Щети-

нине неизвестно. Вот только, что он служил в Белой Церкви в гвардейском полку (по состоянию на 29 января 1944 года). А еще 7 ноября 1943 года ему было присвоено звание младшего сержанта, а еще – 16 ноября он из Вольска выехал на запад, в действующую армию. Пропал без вести в феврале 1944 года. Все документы и фотографии публикуются впервые.

Годовалый Левушка

Только что стал пионером (1937)

Переводное свидетельство

Повернення імені

70 років пошуку Саме стільки часу витратили рідні Степана Гавриловича Білоуса на пошуки місця його вічного спокою. Сучасна техніка та її можливості нарешті дали результат. Гвардії червоноармієць Степан Білоус, уродженець села Янівка Любашівського району Одеської області, 1912 року народження, від квітня 1944 року воював у складі 238 гвардійського ордена Олександра Невського стрілецького полку 81 гвардійської Червоноградської Червонопрапорної стрілецької дивізії. Загинув у бою 19 листопада 1944 року і похований на військовому кладовищі в місті Аткар. Це територія Угорщини. На фото: Степан Білоус із дружиною Марією. Друкується вперше

До 100-річчя Першої світової

Окопник з нашого міста

Столітньої давності

Гірники з Новоросійського Криворожанка Марія Чумак передала нам унікальний знімок. Йому більше ста років. Це її далекі родичі. Усі вони із селища Новоросійського рудника. Імена невідомі. Фотографія відтворює реальні образи далеких років. Характерний одяг, характерні погляди. Публікується вперше.

Сам він на фронтах не воював. Рафаїл Аблін, в основному, по комерції практикував. На цій старій фотографії він поруч із родичем. На жаль, імені цього хлопця в простій, навіть дещо біднуватій формі «браворебятушек» нема. Він готовий стати до армійського строю. Перед цим Рафаїл запросив родича до фотоательє. Цей знімок дійшов до нас. Абліну тут років під сорок, а юнаку в формі – не більше двадцяти. Теж випробував себе в тій самій комерції. Якби ж то не війна… Далекі родичі цього парубка кажуть, що їх рідні в 1914-1916 роках одержували коротенькі вісточки у вигляді листівок. Там згадувалися Львів та Волинь. З цього стає відомо, що родич Абліна воював на Південно-Західному фронті, брав участь у знаменитому Брусиловському прориві. Цілком ймовірно. Ми також не знаємо, чи повернувся той фронтовик-окопник додому, до Кривого Рогу. Листи його не збереглися, так, як і пам'ять про нього. Хіба що ось ця давня фотокартка. Давно немає на білому світі й людини, яка поруч на фото. У роки війни з німецьким фашизмом Рафаїл Аблін не зміг евакуюватися. У перший рік окупації йому вдалося вціліти. Рафаїла Абліна розстріляли в 1942 році. Разом з ним зникли й листи з окопів Першої світової війни. На фото: Р. Аблін із родичем-призовником (1914 р.)

Сторінку підготував Володимир БУХТІЯРОВ. Телефон 097-2801876


6 Оголошення Хроніка пригод

Травичка проросла... в кишені

На вулиці Постишева правоохоронцями був затриманий громадянин 1982 р. н. При зовнішньому огляді у непрацюючого, раніше судимого чоловіка було вилучено пакет з подрібненою зеленою рослиною. Як пояснив затриманий, то була марихуана. Її він придбав у невідомого чоловіка поблизу одного з магазинів на вулиці Косіора для власного вжитку без мети збуту. Триває розгляд справи Дзержинським РВ.

Опій для себе

Ще одного любителя зілля було затримано на вулиці Залізорудній. При собі громадянин 1983 р. н. мав шприц, заповнений рідиною коричневого кольору. Чоловік зізнався, що в шприці знаходиться опій, якій він збирався вжити сам. Триває слідство.

Зайшов і вкрав

На початку березня до правоохоронців надійшла заява від громадянки 1988 р. н. Вона просила знайти чоловіка, який у травні 2013 року шляхом вільного доступу скоїв крадіжку грошей з її будинку. Злочинця затримано. Ним виявився громадянин 1982 р. н., який не працює та вже був судимий. Його провина підтверджується особистим зізнанням. Зараз чоловік перебуває під вартою.

Цигарка спричинила пожежу

Статистика невтішна: 75% людей, які загинули або отримали травми від вогню, перебували у стані алкогольного сп’яніння. Часто причиною пожеж стає недопалок. Черговим прикрим підтвердженням цьому стало займання у квартирі по вулиці Тухачевського. Пожежників викликали люди з будинку навпроти. На місці події було встановлено, що горів диван, біля якого знаходилась купа недопалків. У ванній кімнаті за зачиненими дверима знаходився непритомний господар приміщення, громадянин 1970 р. н. Рятувальники привели чоловіка до тями і передали медикам «швидкої». З діагнозом «гостре алкогольне сп’яніння» й «отруєння продуктами горіння» постраждалого госпіталізовано до 5 міськлікарні. Як зазначає сам чоловік, він заснув з цигаркою в руці. Прокинувшись і відчувши запах гару, кинувся на балкон кликати на допомогу, а потім до ванної, щоб набрати води й погасити полум’я. Однак втратив свідомість.

ДТП біля лікарні

З боку Дніпропетровського шосе в напрямку мікрорайону Індустріального їхав автомобіль «Skoda Felicia Combi» під керуванням громадянина 1966 р. н. У районі станції швидкісного трамвая «Міська лікарня» водій здійснив наїзд на пішохода 1979 р. н., який переходив дорогу в невстановленому місці. Постраждалого госпіталізовано до 2 міськлікарні з переломом ноги.

Мода на айфони

5 березня біля будинку №54 на проспекті Гагаріна двоє молодиків побили чоловіка і відібрали в нього iPhone 4. По гарячих слідах було затримано раніше судимих громадян 1992 та 1991 р. н. Зловмисників упізнав потерпілий, що підтверджує їх вину. Дар’я ВОРОНА

«Червоний гірник» №19 (21444)

www.girnyk.com.ua

Вітання! Ïîçäðàâëÿþ ñ äíåì ðîæäåíèÿ ëþáèìóþ äî÷êó

Татьяну Петровну Яшкину! От всей души желаю крепкого здоровья, счастья, успехов, мудрости и улыбок.

Батя

Рекламний відділ «ЧГ» понеділок-четвер з 9.00 до 18.00; п’ятниця з 9.00 до 17.00.

Тел. 067-7437902. e-mail: reklama@rminer.dp.ua

Вівторок, 11 березня 2014 року

ШАНОВНИЙ АКЦІОНЕР! ПАТ «Криворізький турбінний завод «Констар» повідомляє про проведення річних загальних зборів акціонерів, що відбудуться 15 квітня 2014 р. о 12.00 за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 127, актовий зал. ПОРЯДОК ДЕННИЙ: 1. Затвердження звіту виконавчого органу товариства за 2013 рік. 2. Затвердження звіту Наглядової ради товариства за 2013 рік. 3. Затвердження звіту і висновків ревізійної комісії товариства за 2013 рік. 4. Затвердження річного звіту товариства за 2013 рік. 5. Затвердження порядку покриття збитків товариства за 2013 рік. 6. Відкликання та обрання членів Наглядової ради товариства. Затвердження умов договорів, що укладатимуться з членами Наглядової ради товариства. Визначення особи, уповноваженої на підписання договорів від імені товариства з головою та членами Наглядової ради товариства. Реєстрація акціонерів відбудеться 15 квітня 2014 р. з 9.30 до 11.30. Дата складання переліку акціонерів, які мають право на участь у річних загальних зборах акціонерів, – на 24 годину 09 квітня 2014 р. З документами щодо питань порядку денного можна ознайомитись особисто в робочі дні з 14.00 до 16.00 за місцезнаходженням товариства: м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 127, кімната № 404, відповідальна особа – начальник юридичного відділу, тел. (056) 404-06-49.

Основні показники фінансово-господарської діяльності товариства (тис.грн.) період звітний попередній Усього активів 413855 438398 Основні засоби 297342 316188 Довгострокові фінансові інвестиції Запаси 70422 77349 Сумарна дебіторська заборгованість 35986 34191 Грошові кошти та їх еквіваленти 446 88 Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) -129463 -112520 Власний капітал 194300 223105 Статутний капітал 166789 166789 Довгострокові зобов’язання 22991 30081 Поточні зобов’язання 196564 185212 Чистий прибуток (збиток) -32865 -28655 Середньорічна кількість акцій (шт.) 2647440 2647440 Кількість власних акцій, викуплених протягом періоду (шт.) Загальна сума коштів, витрачених на викуп власних акцій протягом періоду Чисельність працівників на кінець періоду (осіб) 1038 1232 Найменування показника

Наглядова рада ПАТ «КОНСТАР»

Криворізькі міські електричні мережі ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» повідомляють, що для проведення ремонтних робіт у період з 17.03.2014 по 21.03.2014 можливі тимчасові (з 9.00 до 17.00) відключення ел. енергії на вулицях: Тимошенка, 10, 12, 32, 1-21, 4-8, 14-30, Мудрості, 7-21, 59, 60, 61, 80, 91, 80а, 90, 92, Володимирівська, 196а- 1-31, 2-32, Цитрусова, 1-29, 2-40, Павлоградська, 1-35, 10-24, Офіцерська, 2, 10-16, Краснодарська, 9, 17, 19, 226, 165-201, 212а-220а, 147-165, 184-194, 151а, 161, 2-30, Черемхова, 1-33, 19а-29а, 43, 2-22, 22а, 30, Колійна, 1-21, 2-16, Солдатська, 4-18, 9-23, Алма-атинська, 7-47, 158, 160, 162а, 184а, Проскурівська, 114а, 114б, 116, 70-86, 67а, 87, 6-52, 60-66, 1-63, маг. №72, 64-66, 63-65, Алуштинська, 1, 3, 9, Ачинська, 6, 8, Новокриворізька, 18б, 77, 77а, 86, 88, 81-121, 92-136, 68-84, 70а, 82а, Грозненська, 44-62а, 39-57, Болотникова, 24-38, 25-35, 18-40, Ашхабадська, 2, Кімівська, 35, 37, 39-55, Алуштин- 84а, 66, 55-75, Койнаша, 1, 32а, 36а, 40, 3-27а, 8, 6-30а, Попова, 107-131а, 118-136, 137, Разенкова, 87-111, 82ська, Аварська, Громової, 15, 16, Льоні Голікова, 4-20, 31а, Сільськогосподарська, 161, 180, Вакуленчука, 1а 100, Комунарна, 117б-137, 106-128, 128а, Сільськогоспо1-17, Аврори, 20-26, 38, Ліста, 1-35, Батьківщини, 105- автомийка, 2-22, 1-29, Футбольна, 2-48, 1-65, Софіїв- дарська, 131-159, 148-178, 146, Софіївська, 81, Грознен129,106-130, Промислова, 101-125, 74-94, Лобачевсько- ська, 26, 12-34, 38, 1-37, 37а, 55-95, 60-106, 114-126- ська, 2-40а, 42, 1-3, Болотникова, 2-22, 1-23, Ульбріхта, го, 53-97, 88-132, Південна, 93-109, 118-132, Ковровська, 132, 101-117, Гірничорятувальна, 13, 14, Тольятті, 2-8, 2-4, 1-5, Серафимовича, 224-286, пров. Зразковий, 4-8, 102-128, 105-131, Чаплигіна, 93-125, 98-132, дачі «Юві- 3-11, Кузнечна, 2-18, 3-19, Спокійна, 2-14, Шекспіра, Тупикова, 8, Удальцова, 1-3, 2-12, Паровозна, 49-83, 30лейний» вул. Південна, дачі СТ «Механізатор» вул. Пів- 5-61, 2-49, Світлогірська, 1-63, 32-64, Футбольна, 87- 82, Урбанського, 1-13, 14-24а, Бернарда Шоу, 1-39, 2-50, денна, 103, дачі СТ «Домостроитель-86» вул. Промис- 117, 133, 72а, 72-88, 88а, 90-94а, 119-131, 135, 70а, вет. Самойлова, 15, Шмаківська, Пезенська, 32, 18, Вечірньолова, кіоск ФОП Полянська вул. Промислова, 88, кіоск лікарня, Попова, 140, магазин №33, Вернадського, кутська, 3-55, 2-8, Веселопільська, 1-13, 12-24, ЧорногірФОП Кузнецова вул. Лобачевського, 90, Урбанського, 169, 171-175а, 193, 197, 205, Вакуленчука, 62-78, 69- ська, 2-48, Ширван-Заде, 7-49, 2-44, Мудрьонівська, 1, 2, 14, 16-24А, 3-13, 20Б, Самойлова, 21-63А, 30-64, 21А, 83, 83а, Футбольна, 94-140, 137-163, 126а, Качалова, 4, Азіна, 1-37, 2-18, Давидова, 1-37, 2-32, Ольховського, Юрія Долгорукого, 12-22, 35-45, Антокольського, 1-7, 23-51, Косарева, 111-115, Харцизька, 3, Качалова, 2, 3-45, 7а, 23а, 20а, 6а, 2-34, Самойлова, 78-82, Пастера, 2, 4, 8, Бетховена, 1-11, 2, 4, Паровозна, 29-51, Узбець- 3-21, прокуратура, Тесленка, 2, 8, ДУ-2, Мелешкіна, 11, 14-26, 15-25, Карнавальна, 1-19, Індустріальна, 51, 53, 55, ка, 24, Тупикова, 43, 43А, 43В, Блинова, 2-34, 1-21, Га- 13, пл. Артема, 3, маг. «Тканини», перукарня, Промисло- Ханойська, 1-27, Нова Зоря, 1-59, Мусоргського, 23, 25, шека, 2-26, 30-38, 1-23, 26А, 26Б, 28, 28Б, 30А, Тіпано- ва, 50-72, 73-99, Шепетівська, 114-122, 113-121, 68-110, 21, 27, 33а, Мусоргського – магазин «АТБ», кабельне тева, 2-22, 1-11, Батуринська, 87, Вінницька, 5-51, 4-64, 65-109, Щоголєва, 75-103, 70-98, Батькiвщини, 79-103, лебачення «Рикона», магазин «Енерго+», «УкрСиббанк», Бурятська, 1-19, 2-20, Вечірньокутська, 2-50, Весело- 78-104, Заньковецької, 112, 74-108, 73-107, Марійська, Мусоргського – насосна, гаражі, Полярна – майстерня з пільська, 15А, Пензенська, 46, Пiвденна, 93-109, 118- 4-25, Кириленка, 62-114, Горбаченка, 2-6, 1-9, Буніна, виготовлення пам`ятників, Полярна – кооператив, май132, 80-116, 65-91, 1-70, 2-24, Ковровська, 1-3, 2-38, 2, 1-9, 4-10, Басова, 1-7, 2-12, 11, 19, Кацалапа, 1-13, 1а, стерні, Червоногвардійська – ліцей №86, Оршинська 102-128, 105-131, 76-100, 77-103, Чаплигiна, 93-125, 2-12, магазин, Климова, 1-21, 2-24, Безсонова, 1-23, 2-14, – гуртожиток ліцею №86, Полярна, 1-26, Боткіна, 9, 15, 98-132, 2-14, 3-13, 75-91, 80-96, Батьківщини, 105-129, Кокотіна, 1-15, 19, 2-20, Драйзера, 3, 19, Д.Донського, 24, 23, 24, Красноярська, 12, 14, 16, 13, 15, Сурикова, 2-12, 106-130, Промислова, 101-125, 74-94, Лобачевського, 25, 28, 30, 32, Калінінградська, 6-13, Дишинського, 60-76, Червоногвардійська, 6-9, Адмірала Головка – Будинок 53-97, 88-132, Вургуна, 81-89, 82-88, Григоровича, 63- Джамбула, 8, Карпенка-Карого, 15-27, 12-32, 1-13, 2-10, милосердя, Адмірала Головка – насосна, Дишинського, 79, 62-76, Масштабна, 41-57, 42-58, Дем’яннова, 21- Живописна, 1-7, 9/1, 9/2, Молодіжна, 2-34, 1а, 4а, Старих 29, 31, 33, 35, 37, 39, Казахська, 12, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 39, 20-38, П’ятирічок, 1-19, 2-18, Милорадівська, 40, більшовиків, 25-35, 37-47, 47а-49, 39а, Чорноморська, 28, 30, ПНД, Мусоргського, 23, 25, 29, 31, 33, 21, 27. ПРОСИМО ВИБАЧЕННЯ ЗА ВИКЛИКАНІ НЕЗРУЧНОСТІ. Диспетчерські служби: Центрально-Міський, Дзержинський райони – тел. 92-31-19; Саксаганський район – тел. 440-28-57; Жовтневий, Тернівський райони – тел. 66-12-09.

Офіційно

Про проведення публічних слухань Відповідно до розпорядження міського голови від 08.02.2014 №24-р «Про проведення публічних слухань» 24.03.2014 о 16.00 у Центрі надання адміністративних послуг «Муніципальний центр послуг м. Кривого Рогу» (50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1) відбудуться публічні слухання з обговорення питання щодо здійснення заходів з базового відстеження результативності дії запровадженого регуляторного акта – рішення виконкому міської ради від 14.08.2013 №267 «Про корегування тарифів, установлених рішенням виконкому міської ради від 12.01.2011 №16 «Про встановлення тарифів на послуги з вивезення побутових відходів у місті Кривому Розі» (опубліковано в міській комунальній газеті «Червоний гірник» 20.08.2013 №63 та розміщено на офіційному вебсайті виконкому міської ради в мережі Інтернет www. kryvyіrih.dp.ua у підрозділі «Регуляторна політика» розділу «Законодавча база»). На публічні слухання запрошуємо громадян, суб’єктів господарювання, їх об’єднання, наукові установи та консультативно-дорадчі органи у здійсненні державної регуляторної політики відповідно до процедури здійснення державної регуляторної політики взяти участь в обговоренні та надати пропозиції і зауваження до вищевказаного проекту рішення міської ради. З вищезазначеним документом можна ознайомитись у виконкомі міської ради за адресою: 50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, як в управлінні розвитку підприємництва (каб. 505, тел. 71-12-03), так і в управлінні благоустрою та житлової політики (каб. 550, тел. 440-02-38). Пропозиції до діючого регуляторного акта надаються до управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради до 05.04.2014 на адресу: 50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, каб. 550, начальник управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради Катриченко Олександр Володимирович, контактні телефони: 440-02-38, 74-09-41, та на електронну адресу: u.jkg@kryvyіrih.dp.ua. Результати публічних слухань будуть оприлюднені у визначений законодавством термін. *** Відповідно до розпорядження міського голови від 08.02.2014 №24-р «Про проведення публічних слухань» 24.03.2014 о 15.00 у Центрі надання адміністративних послуг «Муніципальний центр послуг м. Кривого Рогу» (50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1) відбудуться публічні слухання з обговорення питання щодо здійснення заходів з періодичного відстеження результативності дії запровадженого регуляторного акта – рішення міської ради від 27.01.2010 №3692 «Про затвердження Правил утримання та збереження житлового фонду у м. Кривому Розі» (опубліковано в міській комунальній газеті «Червоний гірник» 02.02.2010 №16 та розміщено на офіційному веб-сайті виконкому міської ради в мережі Інтернет www.kryvyіrih.dp.ua у підрозділі «Регуляторна політика» розділу «Законодавча база»).

На публічні слухання запрошуємо громадян, суб’єктів господарювання, їх об’єднання, наукові установи та консультативно-дорадчі органи у здійсненні державної регуляторної політики відповідно до процедури здійснення державної регуляторної політики взяти участь в обговоренні та надати пропозиції і зауваження до вищевказаного проекту рішення міської ради. З вищезазначеним документом можна ознайомитись у виконкомі міської ради за адресою: 50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, як в управлінні розвитку підприємництва (каб. 505, тел. 71-12-03), так і в управлінні благоустрою та житлової політики (каб. 550, тел. 440-02-38). Пропозиції до діючого регуляторного акта надаються до управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради до 02.04.2014 на адресу: 50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, каб. 550, начальник управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради Катриченко Олександр Володимирович, контактні телефони: 440-02-38, 74-42-10, та на електронну адресу: u.jkg@kryvyіrih.dp.ua. Результати публічних слухань будуть оприлюднені у визначений законодавством термін.

Актуальна інформація на порталі «Криворізький ресурсний центр» На головній сторінці порталу «Криворізький ресурсний центр» (krogerc.info) функціонує оновлена рубрика «Правові основи в галузі поховання». У будь-який час в режимі он-лайн можна знайти необхідну інформацію щодо проведення процедури поховання померлого, телефонних номерів та адрес відділень ритуальної служби – комунального підприємства «Ритуал Сервіс Плюс», пакета документів для отримання свідоцтва про поховання. Також у рубриці вказано режим роботи відвідування кладовищ та рекомендовані часи поховання і підпоховання померлого. Звертаємо вашу увагу, що на порталі функціонує розділ «Електронна енциклопедія», де розташована дислокація кладовищ міста. З більш детальною інформацією можна ознайомитися у Положенні про порядок надання ритуальних послуг на території м. Кривого Рогу (зі змінами), яке розташовано в кінці рубрики. Відділ стратегії розвитку електронних інформаційних ресурсів міста апарату міськради і виконкому

Запрошуємо до конкурсу Управління комунальної власності міста виконкому міської ради оголошує конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності – суб’єктів господарювання, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єкта незавершеного будівництва – громадсько-торговельного центру, розташованого за адресою: 50038, м. Кривий Ріг, вул. Симонова, 1Б, для здійснення заходів, пов’язаних з поверненням об’єкта приватизації у комунальну влас-

ність та становлення на балансовий облік управління, на підставі рішення Господарського суду міста Києва по справі № 910/21895/13 від 23.01.2014. Учасникам конкурсу необхідно подати до конкурсної комісії такі документи: заяву про участь у конкурсі з відбору суб’єктів оціночної діяльності за встановленою формою; копію установчого документа претендента; копії кваліфікаційних документів оцінювачів, які працюють у штатному складі і яких буде залучено до проведення оцінки та підписання звіту про оцінку майна; письмові згоди оцінювачів, яких буде додатково залучено претендентом до проведення робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна, завірені їхніми особистими підписами, а також копії кваліфікаційних документів оцінювачів; копію сертифіката суб’єкта оціночної діяльності, виданого претенденту Фондом державного майна України; інформацію про претендента (документ, який містить відомості про претендента щодо його досвіду роботи, кваліфікації та особистого досвіду роботи оцінювачів, які працюють у його штатному складі та додатково залучаються ним, з незалежної оцінки майна, у тому числі подібного майна тощо). Конкурсна пропозиція претендентів подається в запечатаному конверті і має містити пропозицію щодо ціни виконання робіт, калькуляції витрат, пов’язаних з виконанням робіт, а також строк виконання робіт (у календарних днях). Конкурс відбудеться 25 березня 2014 р. об 11.00 за адресою: м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, управління комунальної власності міста, каб. 246. Документи до комісії приймаються до 18 березня 2014 р. включно. Телефон для довідок 74-16-30.

Інформаційне повідомлення Управління комунальної власності міста повідомляє, що переможцями конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності – суб’єктів господарювання, які будуть залучені для проведення незалежної оцінки об’єктів приватизації шляхом продажу через викуп, що відбувся 5 березня 2014 року, визнані: – ТзОВ «Інвест-Кривбас-Експерт» Приміщення, що орендує фізична особа-підприємець Балевич Л.М., м. Кривий Ріг, вул. Федоренка, буд. 5, прим. 64 16/100 частки комплексу будівель, що орендує фізична особа Яжук Н.І., м. Кривий Ріг, вул. Хабаровська, 4г

– ТзОВ «Оціночна фірма «Погляд»

Приміщення, що орендує фізична особа-підприємець Воробйов В.Є., м. Кривий Ріг, вул. Отто Брозовського, буд. 70, прим. 80 Приміщення, що орендує фізична особа-підприємець Божко Н.О., м. Кривий Ріг, вул. Балакіна, буд. 4, прим. 375а

– ТзОВ «ПромЕксперт»

Приміщення, що орендує ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СВЯЗЬУНИВЕРСАЛ», м. Кривий Ріг, вул. Шостаковича, буд. 12, прим. 10


«Червоний гірник» №19 (21444)

Справи комунальні

Реклама

Головне – платежі Хай там що відбувається в політичному світі, та наразі значущим лишається затишок у кожній оселі. – Днями був на Всеукраїнському селекторі з Віцепрем'єр-міністром – міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимиром Гройсманом, – зазначив заступник міського голови Костянтин Бєліков під час зустрічі з керівниками підприємств – постачальників житлово-комунальних послуг. – Головною темою селектора був рівень розрахунків за житлово-комунальні послуги. Це значуще й для нашого міста, в якому спостерігається зниження проплат. Бо якщо в лютому 2013-го відсоток оплати послуг становив 95-98%, то нині він знизився на 18-20 відсотків. Тому підприємства-постачальники повинні підвищувати якість надання послуг та активізувати роботи своїх абонентських служб, а споживачі – виконувати свій головний обов’язок: сповна й вчасно оплачувати отримані послуги.

GPS забезпечить оперативність аварійок ПАТ «Криворіжгаз» обладнало всі свої автомобілі системою GPS-навігації, що дозволило повністю змінити логістику, заощадити пальне й підвищити рівень обслуговування споживачів. На базі підприємства створено адміністративно-диспетчерський центр, а спеціально розроблена програма GPS-моніторингу дозволяє в режимі реального часу відслідковувати пересування автомобілів, аналізувати пройдені маршрути, швидкість пересування, час стоянки та обсяг витраченого палива.

Насамперед обладнання GPS-навігації було встановлено на автомобілях служби аварійно-відновлювальних робіт задля оперативності та вчасності реагування на виклики споживачів. Впровадження такої системи допомогло оптимально розподілити райони обслуговування служби, скоротити час на обробку виклику та передачу його на виконання. – Завдяки запровадженню супутникової системи моніторингу відбувається зменшення витрат пального на 30%, зниження витрат на експлуатацію транспорту, а також контролюються дії водія та переміщення спецтехніки. Тим самим підвищуються відповідальність й дисципліна нашого персоналу, – зазначив головний інженер підприємства Микола Ліпунов.

Асфальтування контролюють райвиконкоми У нашому місті діє така схема постачання комунальних послуг, за якої переважна більшість трубопроводів розташована під землею. Тож у разі виникнення аварійних чи інших непередбачуваних ситуацій комунальникам доводиться проводити розкопки, щоб дістатися потрібного місця. – Розкопки мало просто засипати землею, – на зустрічі з керівниками підприємств – постачальників житлово-комунальних послуг підкреслив заступник міського голови Костянтин Бєліков. – Потрібно спочатку утрамбувати розкопку непросадним матеріалом, а також підготувати її до подальшого асфальтування в тому разі, якщо раніше там був асфальт. Контролювати цей процес повинні виконкоми райрад, у тому числі шляхом видачі ордерів на проведення таких робіт. Е. МІСЦЕВИЙ

Офіційно

Про результати проведення публічних слухань Відповідно до розпорядження міського голови від 08.02.2014 №24-р «Про проведення публічних слухань» у єдиному дозвільному центрі м. Кривого Рогу (пл. Радянська, 1) 04.03.2014 о 16.00 відбулися публічні слухання з обговорення проекту рішення виконкому міської ради «Про затвердження міської маршрутної мережі пасажирського транспорту» та аналізу його регуляторного впливу. У слуханнях брали участь: депутати міської та районних у місті рад, члени міської галузевої ради підприємців з питань діяльності у сфері транспорту і

Різне 7

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 11 березня 2014 року

зв'язку, мешканці міста, суб’єкти господарювання, керівники структурних підрозділів виконкому міської та районних у місті рад та представники засобів масової інформації. При обговоренні частково були розглянуті отримані відділом транспорту і зв’язку виконкому міськради пропозиції та зауваження до маршрутної мережі щодо відкриття нових або зміні діючих автобусних маршрутів, зміни по класах автобусів, режимах руху та кількості графіків. По кожній пропозиції будуть прийняті обґрунтування щодо доцільності її

Оголошення ТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КРИВОГО РОГУ оголошує конкурс на заміщення вакантної посади старшого судового розпорядника. До участі у конкурсі на заміщення вакантної посади старшого судового розпорядника запрошуються громадяни України, які вільно володіють державною мовою, мають вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» або «Правоохоронна діяльність» з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого спеціаліста. Знають основні принципи роботи з ПК (WORD, EXCEL), відповідні програмні засоби, ділову мову. Учасники конкурсу складають письмовий іспит. Документи для участі у конкурсі приймаються протягом місяця від дня публікації цього оголошення за адресою: 50083, м. Кривий Ріг, вул. Ухтомського, 23, кабінет № 302, тел. для довідок 38-01-83.

Заява про наміри З метою дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ «МЕДИКОМ» (50056, м. Кривий Ріг, мкрн. Сонячний, 59) має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для існуючих джерел. ТОВ «МЕДИКОМ» включає п’ять відокремлених підрозділів, що розташовані в межах м. Кривий Ріг. Загальна кількість забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря, складає 0,23 т/рік, крім парникових газів, в т.ч.: оксидів азоту – 0,1 т/рік, оксиду вуглецю – 0,114 т/рік, спирту етилового – 0,013 т/рік, кислоти оцтової – 0,002 т/рік, гідрооксиду натрію – 0,00002 т/рік, сірчаної кислоти – 0,00005 т/рік, азотної кислоти – 0,0009 т/рік, хлориду водню – 0,00024 т/рік. ТОВ «МЕДИКОМ» зобов’зується дотримуватись вимог природоохоронного законодавства при експлуатації джерел викидів. З питаннями та пропозиціями щодо намірів ТОВ «МЕДИКОМ» можна звертатися до управління екології виконкому Криворізької міськради (пл. Радянська, 1, кімн. 402, тел. (0564) 74-92-56). *** З метою дотримання вимог природоохоронного законодавства ФОП Дрозд Ганна Петрівна (50074, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Якіра, 7, кв. 75) має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для існуючих джерел кафе-мийки «Мандарин», що знаходиться за адресою: Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Баумана, 1а, в обсязі (т/рік): оксиди азоту – 0,01384; оксид вуглецю – 0,17208; суспендовані тверді частинки недиференційовані за складом – 0,0045; діоксид вуглецю – 1,569; сірчистий ангідрид – 0,001; метан – 6,52Е-5; формальдегід – 0,0001; ртуть металева – 5,2Е-10; азоту оксид – 5,052Е-5 та НМЛОС – 0,00165. Підприємство зобов’язується дотримувати вимог природоохоронного законодавства при експлуатації джерел викидів. З питаннями та пропозиціями щодо намірів підприємства можна звертатися до відділу екології міськвиконкому м. Кривого Рогу (пл. Радянська, 1, кімн. 405, тел. 74-56-41).

відображення в маршрутній мережі міста. За результатами проведення публічних слухань та в результаті аналізу одержаних пропозицій та зауважень, оприлюдненого у засобах масової інформації 18.02.2014, присутніми було вирішено, що проект рішення виконкому міської ради «Про затвердження міської маршрутної мережі пасажирського транспорту» та аналіз його регуляторного впливу потребують доопрацювання. Відділ транспорту і зв'язку виконкому міської ради

«Марка якості «Криворіжжя» на порталі «Криворізький ресурсний центр» На головній сторінці порталу «Криворізький ресурсний центр» (krogerc. info) функціонує ресурс «Марка якості Криворіжжя», де можна ознайомитися з інформацією стосовно муніципального проекту «Марка якості «Криворіжжя» (порядок участі, положення, інші матеріали), спрямованого на задоволення потреб мешканців міста у високо­ якісних продуктах харчування, що виробляються з натуральної сировини, без застосування хімічних домішок. За змістом ресурсу у режимі онлайн бажаючі мають можливість ознайомитися з переліком асортименту атестованої продукції з правом використання логотипу проекту. На теперішній час таке право присвоєно 47 найменуванням продуктів харчування, що забезпечують належний рівень якості та безпечності. Деякі з них навіть відповідають міжнародним стандартам. Інформація про продукцію супроводжується її фотографіями, торговельними марками та фірмовими знаками товаровиробника, відомостями щодо нього та переліком об'єктів торгівлі на території міста, в яких можливо її придбати. Звертаємо увагу, що перелік об’єктів торгівлі спростовує пошук їх знаходження, достатньо перейти по гіперпосиланню. Також на порталі функціонує розділ «Електронна енциклопедія», де на карті міста можна переглянути повний перелік об’єктів торгівлі. Купуйте продукцію з натуральної сировини! Смачного! Відділ стратегії розвитку електронних інформаційних ресурсів міста апарату міськради і виконкому

РЕКЛАМА «ЧГ» • (0564) 92-97-16 • REKLAMA@RMINER.DP.UA •

Продаю № 267. Квартиру в Києві, загальна площа 33 кв. м. Тел. (044) 563-61-69. № 302. Новую стиральную машинку «Белка», газ. плиту, стеклопосуду от 0,5 до 10 л, газ. баллон. Тел. 72-3671. № 303. Мини-ферму для кролей с автопоилкой, бункерными кормушками и др. (120 кролей в год). Тел. 401-04-17, 050-4522502. № 301. А/м ВАЗ-21011 (свой), зеленый, в отличном состоянии. Подробности по тел. 098-5033665. Перекупщикам и площадкам не звонить.

Куплю № 1851. КУПЛЮ «ДЭУ» ЛЮБОЙ, «СЛАВУТУ», «ТАВРИЮ», ВАЗ, ИНОМАРКУ. ДОРОГО. В ЛЮБОМ СОСТОЯНИИ. Тел. 067-9209037, 0500412760, 50-22-74 до 21.00.

Загублене № 305. Учнівський квиток НР № 09966546, виданий у 2013 році МЦППВ на ім’я Садохіна Антона Валерійовича, вважати недійсним. № 308. Учнівський квиток серія НР № 09299209, виданий у 2012 р. МЦППВ на ім’я Черіної Надії Петрівни, вважати недійсним.

Послуги № 1845. РЕМОНТ ХОЛОДИЛЬНИКІВ. ГУМА. БУДИНОК «РЕМПОБУТТЕХНІКА», пр. Миру, 29в, 8. Тел. 40150-38, 067-5993757. Професіоналізм. Гарантія. № 294. Ремонт телевизоров. Тел. 74-62-78, 097-2824057. Кондратьевич. № 167. Металеві двері та грати за 1 день. Тел. 098-3871377, 401-15-07, 401-23-79. № 304. Изготовим металлоизделия: ворота въездные, гаражные, ограждения, оградки, решетки, двери (в т.ч. с облицовкой), навесы, козырьки и др. Ковка. Изделия из МДФ: арки, двери межкомнатные, любой размер и цвет. Тел. 401-04-17, 050-3213250. № 174. Перевезу мебель и др. Грузчики. Тел. 401-31-05, 067-5671948. № 274. Врезка замков, утепление, обшивка дверей, лоджий. Тел. 40135-15, 098-2413969, 493-33-89. № 275. РУЧНАЯ ЧИСТКА СЛИВНЫХ ЯМ И КАНАЛИЗАЦИИ. ВЫКАЧКА. Тел. 096-1217344. № 238. Школа крою, шиття. osnova-kroya.ucoz.ua

№ 281. Спил деревьев. Порезка, вывоз, корчевка, обрезка кустов. Тел. 097-0341978.

Різне № 306. В договорной отдел требуется сотрудник, делопроизводитель, стажер по работе с документами. Знание ПК. График 5/2. Возможно обучение. Оплата 2200-3000 грн. Полный соцпакет. Тел. 097-4279883. № 307. Набор в новый офис сотрудников с функциями: бухгалтера, кадровика, секретаря, не ресепшн. С 20 лет. Пятидневка. Официально. Доход 2000-2800 грн. Тел. 098-9073248. № 205. Нужен сотрудник в договорной отдел. Оформление, пн.-пт. Тел. 096-2875024. № 240. Приглашаем сотрудников на полную занятость в офис. Достойный доход. Тел. 067-5693287. № 287. Основной и дополнительный заработок без специального образования. Не продажи. Тел. 0977359925. № 293. Нужен сотрудник в информационный отдел, пн.-пт. Тел. 098-8529997. № 285. Предлагаю интересную и увлекательную работу людям старше 25 лет. Тел. 098-5015406. № 309. Работа для тех, кто на пенсии, но молод душой. Для желающих работать и получать дополнительные деньги к пенсии. Звоните. Тел. 0630592525.

Трудовий колектив і студенти Криворізького факультету Національного університету «Одеська юридична академія» поділяють біль втрати та висловлюють глибоке співчуття старшому викладачу кафедри кримінально-правових дисциплін Малиці Юрію Михайловичу з приводу передчасної смерті сина

МИХАЙЛА 11 марта исполняется 40 дней светлой памяти и горькой утраты дорогой и любимой нами

ЛОГОНЮК Нелли Федоровны, человека добрейшей души, отдавшей всю свою трудовую жизнь хирургическому отделению 3 городской больницы. Кто знал и помнит ее, помяните, пожалуйста, вместе с нами. Очень скорбим. Родные и близкие


8 Життя цікаве

www.girnyk.com.ua

Сканворд

Лотерея

«Червоний гірник» №19 (21444)

Вівторок, 11 березня 2014 року

Афіша

Номер розіграшу 1348 Виграшні номери на 8.03.2014

6

7

19

39

43

47

ÑϲÂÏÀËÈ

ÑÒÀÂÊÈ

ÑÓÌÀ

6 5 4 3 2

0 2 59 1511 11495

0.00 7116.00 337.00 22.00 8.00

Магнітні бурі ГЕОМАГНІТНИЙ ПРОГНОЗ по Кривому Рогу 2:00 5:00 8:00 11:00 14:00 17:00 20:00 23:00

11.03.2014 12.03.2014 2 2 3 3 17.10.2013 18.10.2013 2 2 2 1 2 2 2 1 2 2 2 2

1. Нема помітних збурень. 2. Невеликі збурення. 3. Слабка геомагнітна буря. 4. Мала геомагнітна буря. 5. Помірна геомагнітна буря. 6. Сильна геомагнітна буря. 7. Жорсткий геомагнітний шторм. 8. Екстремальний шторм.

Погода

Середа, 12.03 +3…4°С +9°С Північний, 5-8 м/сек Четвер, 13.03 +2…3°С +10°С Північний та північно-західний, 3-5 м/сек

Посміхніться

У меня жена лежит в больнице. Так вот. После работы заехал в магазин. Купил еды. Приехал домой. Убрал за котом. Встретил дите со школы. Помог сделать уроки. Приготовил пожрать. Накормил всех. Пробежался с пылесосом. Помыл посуду. Уложил мелочь спать. Накормил кота. Зарядил стирку. Везде прибрался. Ни телек ни комп даже не включал. (Если и дальше так пойдет, то начну в свободные минутки смотреть сериалы и плакать...) Прилег. Час ночи. Ни рук ни ног, спина болит. Завтра рано вставать и вести детей на тренировку. Представил ситуацию: в дверь вваливается пьяная жена из бара с парой пива под мышкой. Врубает телек, гремит кастрюлями ища пожрать. Пьет пиво, курит на кухне, ржот. Потом идет в спальню и пытается, воняя перегаром и табачищем, ко мне приставать. УБИЛ БЫ! *** Алкоголь для слабаков. Сильные наслаждаются депрессией.

Відповіді на сканворд

Посміхніться – Ви перший, хто проїхав на цьому перехресті без порушень, ось вам 1000 гривень. – О! Права куплю! – Ви без прав? Дружина: – Не слухайте його, чого по п’яні не скажеш? – Так Ви і п’яний? Теща: – Я ж казала, що на краденій машині далеко не виїдеш! Голос із багажника: «Що, кордон вже переїхали?» *** – Алло, Маша! Привіт! Ти сьогодні зайдеш? – Ні, Льошо, я образилася.

– Чого так? – А навіщо ти вчора показав на мій бюстгальтер і сказав: «Машо, ти забула свої навушники»? *** – Скажіть, Галю, як ви зрозуміли, що в квартирі знаходиться хтось чужий? — Ну, у нас в сім’ї якось не прийнято бити ззаду табуреткою по голові. *** Самотність – це коли павук, який живе під ванною, якого ти завжди боялася, став твоїм співрозмовником, другом, опорою.

*** Йде Дмитрик з татом повз школу. – Синку, ти в цій школі вчишся? – Так. – 20 років тому я теж тут вчився. – Тепер я зрозумів, що

мав на увазі директор, коли казав, що такого ідіота як я, він 20 років у школі не бачив. *** Жінка повинна зробити в житті три речі: спалити будинок, спиляти дерево і народити доньку.

Цирк

25 Марта 19:00 74-80-56

Карикатура Анатолія Гайна

Головний редактор Ольга КАЛИНЮК Члени редколегії: Володимир СКІДАНОВ (заступник головного редактора) Тетяна ДРЄЄВА (заступник головного редактора) Газета нагороджена орденом «Знак Пошани» Віталій ТКАЧУК (завідувач відділу)

Редакція може публікувати статті у порядку обговорення, не поділяючи точки зору автора. Автори опублікованих матеріалів несуть повну відповідальність за підбір та точність наведених фактів, цифр, імен. Газета виплачує гонорар лише за публікацію замовлених матеріалів. За зміст та достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Матеріали під рубрикою «Факти та подробиці» друкуються на правах реклами. Рукописи і фотознімки не рецензуються і не повертаються.

ЗАСНОВНИК: Криворізька міська рада ВИДАВЕЦЬ: Редакція Криворізької міської комунальної газети «Червоний гірник»

ÏÅÐÅÄÏËÀÒͲ ²ÍÄÅÊÑÈ «×û: 37385 (звичайна); 61621 (пільгова); 37386 (відомча)

АДРЕСА РЕДАКЦІЇ: 50027, пр. Металургів, 28. Довідки по редакції: 92-70-70, відділ реклами: 92-97-16. e-mail: rminer@rminer.dp.ua; reklama@rminer.dp.ua ВІД ДРУКОВАНО В ДРУКАРНІ « СТПРЕС » За якість друку газети відповідальність несе друкарня. 50025, м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12. Тел. 404-35-88.

Індекс – 61621. Обсяг 2 др. арк. Друк офсетний. Замовлення СФ216. Свідоцтво про державну реєстрацію газети «Червоний гірник» ДП реєстр № 709 від 28.02.2000 р. Газета виходить двічі на тиждень (вівторок, четвер). Рекомендована ціна 75 коп. Разовий тираж 23018 примірників. Тижневий тираж 46420 примірників.

ÒÅËÅÔÎÍ ÄËß ÄβÄÎÊ ÏÎ ÏÅÐÅÄÏËÀÒ² «×û 92-89-01 

№19 (21444) 11 березня 2014  

Червоний гірник 11_03_2014

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you