Page 5

«Червоний гірник» №65 (21588)

Спорт 5

www.girnyk.com.ua

Четвер, 10 вересня 2015 року

Розпочався навчальний рік

«Льодова арена»: нові розклади тренувань та вільного катання на ковзанах Із початком нового навчального року помітно побільшало хлопців та дівчаток, які залюбки навідуються до «Льодової арени» ДЮСШ № 1. Після поточного ремонту тут стало ще гарніше та комфортніше. – Відремонтовано душові кімнати, на їхню підлогу покладено новий кахель, повністю замінено освітлювальні лампи, – задоволений заступник директора ДЮСШ № 1 Михайло Могилат. – Вони знаходяться над хокейним полем, як, зрештою, і вся музична апаратура з колонками. Все, а це 14 одиниць, замінили: зараз музична апаратура працює в робочому режимі. Звичайно, вона з часом через підвищену вологість псується. Та намічене – виконали, добре підготувались до навчального року. А тренування хокеїстів та фігуристів розпочались ще раніше, місяць тому. Безумовно, змінено їхній розклад тренувань. Влітку діти відвідували «Льодову арену» вранці, а вже після обідньої пори розпочиналось катання на ковзанах. Нині тренування проводяться вранці та після обіду. А вільне катання заплановано на 9:30 і 10:30 та ввечері. Основний і зручний час надано вихованцям нашої дитячоюнацької спортшколи. Тобто пріоритет – за ними. Чому? Бо школярі до обіду навчаються в загальноосвітніх школах. Тож у тренувальному процесі задіяні пізніше – до 19 години вечора. – Михайле Вікторовичу, чи підвищилась вартість квитків для бажаючих покататись на ковзанах? – Ні, вона залишилась незмінною. За годину катання дітей, приміром, треба заплатити 38 гривень, дорослим за безлімітне катання – 65 гривень. Влітку охочих було менше, й зрозуміло чому: дачі, відпустки, відпочинок на морі чи в горах. До речі, під час шкільних канікул до нас надходили колективні заявки в основному із шкіл, а також із пришкільних дитячих таборів. Катанням на ковзанах усі залишились задоволені: і самі дітлахи, і їхні класні керівники. – Коли на «Льодовій арені» зазвичай буває найбільше відвідувачів?

– Починаючи з останнього місяця осені, не кажучи вже про зимову пору. Завжди в цей час у нас багатолюдно. – Чи вистачає ковзанів на всіх охочих? – Так. Проблем немає: у нашому пункті прокату їх достатньо. До речі, нагадаю: щоб отримати один комплект ковзанів, слід пред’явити посвідчення особи, не обов’язково паспорт. Це може бути водійське посвідчення, студентський квиток чи якийсь інший документ, що засвідчує особу. У нас ковзани імпортні, при потребі їх заточуємо, інколи, трапляється, ремонтуємо. – Що вас найбільше сьогодні турбує? Все-таки непросто, мабуть, утримувати таке велике льодове господарство в належному стані? – Знаєте, хочеться, щоб цей солідний спортивний об’єкт, котрий вже користується у городян популярністю, завжди чітко функціонував. Аби все було в гарному стані, радувало око. Особливо електричне обладнання, без якого важко навіть уявити нашу роботу. Зараз у нас все нормально: міська влада постійно турбується про «Льодову арену», за що ми їй дуже вдячні. – Очевидно, пісНовий розклад для прихильників вільного катання ля проведеного на «Льодовій арені» косметичного ремонту поліпши19.20 – 20.20 – вільне катання; Понеділок: Четвер: лась і якість льоду 20.40 – 21.40 – вільне катання. 9.30 – 10.30 – вільне катання 9.30 – 10.30 – вільне катання; на стаціонарному на ковзанах; 10.30 – 11.30 – вільне катання; спортмайданчику? Неділя: 10.30 – 11.30 – вільне катання; 19.20 – 20.35 – хокей; – Звичайно! Ми 14.40 – 15.40 – вільне катання; 19.20 – 20.35 – хокей на льоду; 21.00 – 22.00 – вільне катання. його «наростили», 16.00 – 17.00 – вільне катання; зробили ще рівні21.00 – 22.00 – вільне катання. 17.20 – 18.20 – вільне катання; П’ятниця: шим. Тому будемо й 18.40 – 19.40 – вільне катання; Вівторок: 9.30 – 10.30 – вільне катання; надалі підтримувати 19.50 – 20.50 – лід у хорошому ста10.30 – 11.30 – вільне катання; 9.30 – 10.30 – вільне катання; вільне катання; ні за відповідними 19.20 – 20.20 – вільне катання; 10.30 – 11.30 – вільне катання; 21.00 – 22.00 – стандартами. Як, зре21.00 – 22.00 – хокей. 19.20 – 20.35 – хокей; штою, весь спортиввільне катання. 21.00 – 22.00 – вільне катання. Субота: ний об’єкт для любителів зимових видів Середа: 12.40 – 13.40 – вільне катання; спорту. Користую14.00 – 15.00 – вільне катання; 9.30 – 10.30 – вільне катання; чись нагодою, запро15.20 – 16.20 – вільне катання; 10.30 – 11.30 – вільне катання; шуємо до «Льодової 16.40 – 17.40 – вільне катання; 19.20 – 20.20 – вільне катання; арени» всіх криво18.00 – 19.00 – вільне катання; 20.40 – 21.40 – вільне катання. ріжців.

Більярд: чемпіонат України

Ви цікавились

Коли вперше з’явився бокс? – Я зі своїм маленьким сином Андрійком часто дивимось по телевізору боксерські поєдинки за участю українських боксерів-професіоналів: Володимира Кличка, Олександра Усика, Євгена Хитрова та інших. А нещодавно син мене раптом запитав: «Тату, а коли взагалі з’явився бокс, у якій країні?» Знаю, що в Англії, а коли – мені невідомо. А й справді, де і коли зародився бокс? М. ПАТРУШЕВ, майор у відставці

Зібрала «Імперія» юних майстрів кия

Усе більшою популярністю серед любителів цього виду спорту користується більярдний клуб «Імперія», що в Дзержинському районі. Тут часто збираються любителі кия не лише провести дозвілля, але й позмагатись. Нещодавно в «Імперії» було проведено чемпіонат України серед дітей. – У цьому всеукраїнському турнірі боролись за кубки, призи юнаки до 16 років, юніори від 16 до 18 років та дівчата до 18 років із дев’яти регіонів країни, – говорить один із головних організаторів цього суперництва, керівник обласної федерації спортивного більярду України Олег Пудовкін. – Упродовж кількох днів вони суперничали за більярдними столами. Чимало хто продемонстрував непогану техніку гри протягом усієї турнірної дистанції. Хлопці та дівчата виявляли свої бійцівські якості. – І кому це вдалось найкраще? – У кожній із вікових категорій були свої лідери та переможці, серед дівчат-юніорок особливо вирізнялась дніпропетровчанка Любов Жигайлова, котра в підсумку змагань і стала переможницею. В групі старших юніорів не було рівних криворіжцю Богдану Рибалку, котрий вже має досвід виступів у всеукраїнських турнірах. Серед юнаків гарну технічну підготовку показав кіровоградець Андрій Тихий. Усі переможці та призери були нагороджені кубками, грамотами, цінними подарунками.

Зауважимо принагідно, що у вересні в більярдному клубі «Імперія» стартував розіграш Кубка України серед молодих майстрів кия.

– Бокс має свою конкретну дату народження – 1719 рік, хоча вона й умовна, оскільки такий традиційний вид спорту не міг виникнути протягом одного року, – відповідає старійшина криворізького боксу, заслужений тренер України, майстер спорту СРСР з боксу Анатолій Петров. – Насправді 1719 рік лише фіксує факт визнання популярного британського боксера Джеймса Фігга, котрий був найсильнішим кулачним бійцем у всій Англії. Саме починаючи з цього року британці ведуть відлік своїм чемпіонатам. Але останні відкриття дозволили значно відкинути цю межу в глибину віків. Зображення боксерів було знайдено на околицях Багдада, котрим не менше 5 тисяч років. У Римі найбільше прославились боксери Глаукос і Меланкомас. Останній застосував своєрідну тактику ведення бою. На початку поєдинку він не наносив суперникам жодного удару, не підпускав їх близько до себе, тримав увесь час руки витяг-

нутими перед собою. У напад переходив лише тоді, коли його партнер втомлювався від невдалих атак. Неабияким любителем боксу був римський імператор Калігула, котрий із Африки привозив силачів, організовував бої між ними. Одним із відомих боксерів Древньої Греції був Тагенес, який тріумфував у 1425 зустрічах. Статистики боксу можуть підтвердити, що цей рекорд і досі не перевершений. Тривалий час боксерські бої проводились кулаками. Та щоб зберегти їх від пошкоджень, почали обмотувати ремінцями, котрі нагадували шкіряні рукавички. Однак, глядачі римського цирку, котрі бажали крові, не були задоволені ось таким «нововведенням». На ремінцях з’явились вузли, що нагадували ґудзики, покриті свинцем і латунню. А згодом – металічними кільцями. Так було зроблено кастет. Із

часу падіння Риму в I віці до нашої ери зникли й відомості про заняття боксом. Англійці стверджують: бокс зародився в їхній країні у 18 сторіччі. Але про кулачні бої на Русі було відомо ще в 11 віці. Про них, до речі, написано в літопису Нестора «Повесть временных лет» (1068 рік). У Росії існувало два види кулачного бою – одиночний та масовий. Перший називався «сам на сам» і мав форму спортивного єдиноборства, інший, масовий, – «стінка» на «стінку».

Билися вулиця на вулицю, село на село. В цих боях дотримувались неписаних правил: перехожих і глядачів не чіпати. Хто втікав і падав, того не били, вигукуючи: «Лежачого не б’ють!». В Англії від результатів боїв залежав заробіток атлетів. Також укладались між уболівальниками парі. Ось чому поєдинки атлетів на батьківщині боксу відзначалися жорстокістю. Бійці наносили удари і кулаком, і ліктем, били суперника ногами. Удари головою застосовувались атлетами навіть у перших десятиріччях 19 століття, хоча й вважались «не джентльменськими». Що стосується боксу на Криворіжжі, то ним активно почали займатись у післявоєнні роки. Насамперед, це були воїни-десантники, котрі тоді дислокувались на Гданцівці. Згодом з’явились бокс-клуби, а в 1954 році, пам’ятається, вже проводилась і першість нашого міста з боксу. Ним, окрім Гданцівки, займались на «Криворіжсталі», в авіаучилищі, на «Спартаку».

Сторінку підготував Віталій ТКАЧУК

Червоний гірник №65 (21588)  

Червоний гірник №65 (21588) 10 вересня 2015

Червоний гірник №65 (21588)  

Червоний гірник №65 (21588) 10 вересня 2015

Advertisement