Page 1

«Червоний гірник» №47 (21570)

1

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 7 липня 2015 року

№47

Фото Павла ЛІНСЬКОГО

Газета нагороджена у 1974 році орденом «Знак Пошани»

(21570)

ВІВТОРОК

7 ЛИПНЯ 2015 Р.

Криворізька міська комунальна газета виходить з 7 грудня 1924 року

Дороги нашого міста Офіційно

  

Читайте 2 стор.

Анонс

До відома пасажирів!

Криворізький міський голова РОЗПОРЯДЖЕННЯ 01.07.2015 м. Кривий Ріг № 158-р

Про скликання LХІI сесії міської ради VI скликання

Відповідно до Регламенту міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 30.11.2010 №7, зі змінами; керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Скликати LХІI сесію міської ради VI скликання. 2. Провести в приміщенні міської ради (пл. Радянська, 1): – засідання постійних комісій – 17.07.2015 о 9.00; – пленарне засідання – 22.07.2015 о 9.00. 3. Унести на розгляд питання: – урегулювання земельних відносин; – інші. Міський голова Ю. ВІЛКУЛ

Виборцям на замітку

Народний депутат України Андрій Гальченко проводить особисті прийоми громадян кожен четвертий тиждень місяця:

 у вівторок у приміщенні прийому громадян

Довгинцівської районної в місті Кривому Розі ради за адресою: 50086, Україна, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Дніпропетровське шосе, буд. 11;  у середу у приміщенні прийому громадян Саксаганської районної у місті Кривому Розі ради за адресою: 50071, Україна, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Мелешкіна, 32.

Нічними на Одесу

Одеський напрям нині активно освоюється відпочивальниками, а відтак і перевізниками. Зокрема — залізничниками. Цього літа у криворіжців з’явилася зручна альтернатива маршруткам до Південної Пальміри. Йдеться про нічні поїзди, якими можна дістатися до Одеси без пересадки. З 2 липня розпочав курсувати двогрупний швидкісний потяг №251/252 сполученням Дніпропетровськ – Кривий Ріг-Головний – Одеса – Кривий Ріг-Головний – Дніпропетровськ. На додачу в липні запускається ще один потяг у цьому ж таки південному напрямі. Як повідомила начальник вокзалу Кривий Ріг-Головний Ольга Жук, з 23 липня призначено нічний пасажирський потяг №317/318 сполученням «Кривий Ріг-Головний – Одеса – Кривий Ріг-Головний». Відправлятиметься він з нашого міста по непарних числах о 13.48. Прибуття в Одесу – о 10.48. У зворотному напрямку поїзд відправлятиметься по парних числах. Час відправлення – 14.51, прибуття в Кривий Ріг – об 11.00. Слід врахувати, що в суміжні непарні числа поїзд відправлятиметься зі станції Кривий Ріг-Головний 27 та 29 липня, 1 та 3 серпня. Відповідно з Одеси – 28 та 30 липня, 2 та 4 серпня. Поїзд курсуватиме через станції Апостолове, Запоріжжя-2, Каховка, Херсон та Колосівка.

Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім

8 липня з 11.00 до 13.00 за телефоном 92-77-90 Упродовж цього часу щодо питань житлово-комунальної тематики вас вислухає та допоможе порадою завідуючий від ділом соціально-побутових питань «Червоного гірника» Едуард Васильович Білик.

  

Оголошення

Запрошуємо на Дні здоров’я на площу 44 кварталу З ініціативи компанії «МЕДХАУЗ СВІС ГМБХ», за підтримки та координації управління охорони здоров’я Криворізького міськвиконкому 10-11 липня 2015 року з 11.00 до 16.00 біля парку ім. 50-річчя Радянської України проводитиметься міський захід – Дні здоров’я. Звернемо увагу мешканців міста на Заплановані заходи: проблему артеріальної гіпертонії! безкоштовне вимірювання АТ та рівня На гіпертонію страждає половина пра- цукру в крові; цездатного населення України. Артеріальконсультації лікарів; на гіпертонія – найпоширеніша причина проведення інтерактивних конкурсів; смертності (понад 60%). виставка художньої творчості ЦяЦя; Отримайте інформацію з профілактики, велопрокат; з виявлення та методів лікування цього запоезія. хворювання! До активної участі запрошуємо всіх! Дізнайтеся вчасно про свій артеріальний тиск та рівень цукру в крові!

До уваги передплатників.

Якщо ви вчасно не отримали номер «Червоного гірника», телефонуйте: міський поштамт – 92-30-16, редакція газети «Червоний гірник» – 92-89-01.

Рекламний відділ «ЧГ» понеділокп’ятниця з 9.00 до 18.00 Тел. 067-743-79-02 e-mail: reklama@rminer. dp.ua


2 На часі

«Червоний гірник» №47 (21570)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 7 липня 2015 року

Комплексний підхід

Благоустрій для Інгульця У нашому місті немає другорядних житломасивів, бо вони всі однаково значущі. Це підтвердив початок комплексного благоустрою житломасиву Інгулець, який проводиться спільно з ІнГЗК. З цього приводу міський голова Юрій Вілкул провів безпосередньо на Інгульці виїзну нараду, на якій було окреслено поточні завдання благоустрою. Йшлося пере­ довсім про дороги, у тому числі внутрішньоквартальні, про зовнішнє освітлення, про реконструкцію сміттєзби­ ральних майданчиків та їхнє забезпечення контейнера­ ми тощо. – Ми всіляко підтримуємо цей проект, – зазначив в.о. генерального директора ІнГЗК Олександр Герасим­ чук. – Тому за нашою активною участю та фінансування реалі­зовуватимуться пе­редбачені програмою заходи. Це важливо також і з огляду на те, що переважна біль­ шість наших працівників мешкають саме на Інгульці. Тому наш комбінат і загалом Група Метінвест готові підтримувати починання міської влади, спрямовані на поліпшення життя і побуту городян.

– Ми вирішили низку пи­ тань з благоустрою Інгульця, – підсумував міський голо­ ва Юрій Вілкул. – Щодо доріг, зовнішнього освітлення, кон­ тейнерних майданчиків тощо. Скажімо, необхідно оновити 28 контейнерних майданчи­ ків та додатково встановити на них близько трьохсот сміттєзбиральних контейнерів. При плануванні обсягів також враховується думка голів будинкових та вуличних комітетів, які висловили свої побажання щодо благоустрою, а також про поліпшення транспортного обслуговування, про асфальтування ву­ лиць. Тому разом працюватимемо над тим, щоб такий гарний житломасив, як Інгулець, став ще красивішим.

Роботи проводитимуться у тому числі в рамках договорів соціального партнерства між містом та Інгулецьким ком­ бінатом, тому необхідні обсяги виконуватимуться спіль­ ними зусиллями і комплексно по всьому житломасиву. Половина робіт виконуватиметься коштом міста, а інша – за рахунок ІнГЗК. Коли говорити про терміни, то, гадаю, до Дня незалежності України на Інгульці наведемо лад.

Фоторепортаж

Дороги нашого міста Як гарний господар дбає про свою оселю, так і наше місто опікується комфортом і зручностями своїх мешканців. Такої думки дійшла редакційна бригада минулої п’ятниці, побувавши на кількох значущих дорожніх об’єктах, де розпочались або тривають ремонті роботи.

Перша зупинка – вулиця Орджонікідзе, на якій озеленювачі обрізають гілля каш­ танів обабіч дороги. – Готуємо вулицю до подальшої рекон­ струкції, – розповідає начальник дільни­ ці озеленення Дзержинського району КП «Сансервіс» Ольга Кіча. – Наскільки мені відомо, тут проводитиметься капітальний ремонт, а також відновлюватимуться ме­ режі зовнішнього освітлення вулиці. Гілки, що розрослися, не дозволять прокладати нові лінії зовнішнього освітлення, тому зрізуємо зайве, а заразом омолоджуємо самі дерева. Переважну більшість необ­ хідних обсягів вже виконали, тож за кіль­ ка днів свою роботу повністю завершимо, звільнивши вулицю електрикам. Побажавши озеленювачам успіхів, ру­ шаємо далі. Тільки їхати не так уже й да­ леко – усього тільки до трампарку, поруч

якого на перехресті вулиць Тбіліської та Каховської ремонтники з КП «Швидкісний трамвай» проводять заміну трамвайного полотна. Міцні чоловіки під час невелич­ кої перерви нам розповіли, що вони роз­ били роботу бригад на денний і нічний ци­ кли. Зроблено це було спеціально, аби не зупиняти рух трамваїв у бік вулиці Широ­ ківської чи у зворотному напрямку. Тому

ті роботи, які потребують зупинки вагонів, проводяться виключно вночі, щоб пасажи­ рам не створювати зайвих незручностей, а всі інші можна й вдень. Справ на цій ді­ лянці ще чималенько, тому впораються з ними щонайменше за місяць-півтора. Наступний об’єкт нашої цікавості – кле­ верна розв’язка вулиці Коротченка, що якраз поруч КЦРЗ. Тут гуркотить потужна ремонтна техніка, яка зрізує верхній шар дороги, готуючи до подальшого асфальту­ вання. – Проводимо капітальний ремонт ву­ лиці Коротченка та клеверної розв’язки над нею з урахуванням й прилеглого роз­ воротного кільця, – пояснює начальник Саксаганської дільниці підприємства «Весташляхбуд» Сергій Курганський. – Коли говорити про обсяги, то це приблиз­ но 30 тисяч квадратних метрів дороги. Щоб її оновити, повністю знімається старе покриття, яке вже давно вийшло з ладу, потім укладатиметься вирівнювальний шар асфальту і тільки потім зверху – нове покриття. Як самі ба­ чите, роботи тут чи­ маленько, але намага­ тимемось впоратись упродовж липня. Аби тільки погода не за­ вадила, бо, чесно ка­ жучи, дощі нам таки заважають. КРЕСівська дамба та вулиця Сержанта Рзянкіна нагадують вулик, на якому чи­ мало машинерії, за­ клопотані чоловіки

кудись їдуть, щось виміряють чи прокла­ дають, намагаючись перекричати гуркіт важких тракторів й ваговозів, що раз по раз під’їжджають чи виїжджають з цього буді­ вельного майданчика. Але в усьому цьому зовні ніби хаосі є своя сувора впорядкова­ ність, коли всі працюють на загальний ре­ зультат, при потребі вносячи корективи чи по ходу вирішуючи проблеми, що неодмін­

но у такій справі мають виникати. Заради цього керівники задіяних підприємств зби­ раються безпосередньо на місці, аби тут же узгодити деталі, щоб у подальшому не ви­ никало так званих вузьких місць. Щоб не завантажувати читача зайви­ ми подробицями, просто зауважимо, що минулої п’ятниці на оперативці на дамбі було прийнято важливе для водіїв рішення – з 14 лип­ ня планується змінити рух транспорту з однієї на іншу смугу руху, яка до того часу вже має бути підготовлена належним чином. На звіль­ неній від транспорту смузі, що має бути позначена від­ повідними дорожніми зна­ ками, також розпочнуться ремонтні роботи. На цьому відрізку проводиться не тільки капремонт дороги, а й облаштування зовнішньо­ го освітлення, прокладення

ліній для майбутнього руху тролейбусів тощо. – Продовжується комплексний благо­ устрій нашого міста, – насамкінець на­ шої невеличкої подорожі прокоментував ситуацію начальник управління благо­ устрою та житлової політики виконкому міськради Олександр Катриченко. – Один із важливих об’єктів – це вулиця Орджо­ нікідзе, на якій уже розпочались роботи по реалізації проекту за договором со­ ціального партнерства між виконкомом міськради і комбінатом «АрселорМіттал Кривий Ріг». У його рамках передбачено здійснити ремонт дорожнього покрит­ тя на нижній частині цієї вулиці від про­ спекту Металургів до вулиці Тбіліської, привокзальної площі станції Кривий Ріг та прилеглої вулиці Вокзальної. Також проводитиметься реконструкція зовніш­ нього освітлення із заміною кабелів і стов­ пів, встановлення необхідних дорожніх знаків з нанесенням розмітки. З тим, аби після завершення всього комплексу робіт по вулиці Орджонікідзе була змінена схе­ ма руху транспорту з двосторонньої на однобічну: по верхній частині від вулиці Каховської до проспекту Металургів, а по нижній – у зворотному напрямку. По ходу зауважу, що на згаданій вулиці Каховській тривають роботи по заміні частини трам­ вайної колії. Це проводиться в рамках ремонту дороги «Чумацький шлях», щоб у результаті отримати повністю заверше­ ний комплекс робіт по всій ділянці. Варто також згадати ще про кілька важливих ре­ монтних об’єктів – це вулиця Коротченка з клеверною розв’язкою, вулиця Ногіна та, звичайно, вулиця Сержанта Рзянкіна. Ро­ боти проводяться у запланованих обсягах та за встановленим графіком. Коли говорити про стро­ ки завершення, то по вулиці Орджонікідзе – це буде сер­ пень-вересень, а «Чумаць­ кий шлях» планується комп­ лексно відремонтувати до Дня незалежності України. Щодо вулиці Рзянкіна та КРЕСівської дамби, то повне завершення цього об’єкта трохи відтерміноване далі до осені, бо на ньому ще по­ трібно виконати чимало пе­ редбачених обсягів. Е. МІСЦЕВИЙ. Фото Павла ЛІНСЬКОГО


«Червоний гірник» №47 (21570)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 7 липня 2015 року

З відзнакою – у життя

Світ освіт 3

За час функціонування в Кривому Розі закладів вищої освіти загальна кількість підготовлених ними фахівців йде на десятки тисяч чоловік. Певно, неможливо знайти регіон на теренах колишнього Радянського Союзу, де не зустрінеш випускника криворізької вищої школи. Днями до їхньої когорти приєднався черговий випуск Криворізького національного університету. Їм тепер кріпити економіку рідної держави.

Останній день прийому документів – 31 липня. І вже з 1 серпня почнуть формувати рейтинговий список майбутніх студентів-першокурсників. Після формування списку, до 8 серпня включно, абітурієнт повинен буде визначитися з вибором наступного місця навчання, якщо мова йде про бюджет. У контрактниківпершокурсників часу на роздуми трохи більше – до 15 серпня, включно. – Особливістю цієї вступної кампанії в університеті є те, що вона вестиметься не в одному місці, як це було минулого чи позаминулого років, а на чотирьох майданчиках, – зазначила Ганна Віняр. – Працюватимуть відбіркові комісії: факультетів Ганна Віняр загальноуніверситетського підпорядкування в корпусі по вулиці ХХІІ Партз’їзду, 11 (тел. 74-16-16); економічного інституту – по вулиці Семашка, 16 (тел. 407-15-70); педагогічного інституту – по проспекту Гагаріна, 54 (тел. 71-58-34) та металургійного інституту – по вулиці Революційній, 5 (тел. 409-67-58). Абітурієнтам слід врахувати й те, що в червні Міністерство освіти внесло певні зміни до умов прийому. Зокрема, абітурієнт, як і раніше, може подавати документи до 5 вишів країни, але в кожному з них – не більше трьох заяв. Минулого року – до трьох напрямів підготовки.

Тернівський район

Штабні тренування торговельників

Кращих з кращих студентів вітали минулого тижня. Цього року близько п’яти відсотків випускників університету отримали диплом з відзнакою, розповів в.о. ректора КНУ Микола Ступнік, побажавши всім уже тепер колишнім студентам щасливої дороги в самостійному дорослому житті. І відзначив, що вони вже додали авторитету своїй альма-матер, проявивши себе в навчанні, науковій діяльності, творчості та спорті. Тепер університет чекає поповнення студентських лав новою зміною. Як розповіла відповідальний секретар приймальної комісії КНУ Ганна Віняр, вступна кампанія розпочинається з 10 липня.

Новини

Таким чином, якщо молода людина захоче випробувати свої сили на один і той самий напрям у трьох структурних підрозділах університету, цим вона відразу вичерпає дозволену кількість подач. Тобто, потрібно бути особливо уважними при поданні документів. – Оригінали документів подаються? – Ні. Міністерство освіти взагалі заборонило приймати оригінали документів від абітурієнтів. Лише копії. Річ у тому, що коли відбудеться процес рекомендації до зарахування, абітурієнт має право лише один раз подати на бюджетну форму навчання оригінали документів. І якщо він їх забере, більше претендувати на неї він не зможе. Щоправда, на контрактну форму навчання таких обмежень не встановлено. Завірити копії можна відразу на місці, у відбірковій комісії. Але для цього доведеться пред’явити оригінали документів. Або попередньо потрібно завірити документи, що готуєте до приймальної комісії, у нотаріуса. Це вже на вибір абітурієнта: як кому зручно. До речі, цього року з переліку документів, необхідних для вступу, виключено медичну довідку. – Подавати заяву можна і особисто, і через мережу Інтернет? – Так. Абітурієнт може подавати заяву навіть не звертаючись до приймальної комісії обраного ним навчального закладу. Для цього достатньо зайти до особистого електронного кабінету в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, де заповнити у режимі он-лайн відповідні електронні форми на Інтернет-сайті за адресою: http://ez.osvitavsim.org.ua, вказавши обраний вищий навчальний заклад і напрям (спеціальність). До речі, такою можливістю минулого року скористалися близько тридцяти відсотків абітурієнтів. Єдине, що потрібно врахувати: заповнивши ті форми, не полінуйтесь зайти в особистий кабінет за кілька днів по тому та пересвідчитись, що ваша заява прийнята. Адже бували випадки, коли абітурієнт, заповнюючи відповідні форми, допускав якісь помилки. Заява, відповідно, відхилялась. Між

тим, абітурієнт був цілковито впевнений, що він бере участь у вступній кампанії. Потім молода людина щиро дивувалася, чому їй так і не вдалося стати студентом, хоча шанси були. Якщо хочете бути цілковито впевнені в тому, що ваша заява буде врахована, ліпше особисто звернутися до відбіркової комісії. Так би мовити, не залишаючи шансу випадковості. На місці можна буде проконсультуватися щодо особливостей вступу. Крім того, особисто доведеться звернутися до комісії тим абітурієнтам, які вступають у рамках пільгової категорії. Цю пільгу потрібно підтвердити, надавши відповідні документи. – Сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання приймаються датовані тільки цим роком чи вступникам, як ходили чутки, зробили послаблення, дозволивши надати й отримані в минулих роках? – Ні, в цьому змін не відбулося. Прийматимемо лише сертифікати за результатами цьогорічного ЗНО. Однак, міністерством враховано, що у зв’язку з подіями на Сході країни чимало людей, які бажали б отримувати вищу освіту, не мали можливості пройти ЗНО, оскільки служили у війську. Демобілізовані зі Збройних сил України мають право пройти вступні випробування. Тож таким абітурієнтам термін подачі документів дещо скорочено: заяви приймаються з 10 по 24 липня. Адже з наступного дня – 25 липня – по 31 липня вони проходитимуть вступні випробування. Так само до 24 липня подаються заяви, якщо умовами прийому передбачено проведення серед абітурієнтів творчого конкурсу. Більш детально з Правилами прийому до університету можна ознайомитися на сайті КНУ (www.knu.edu.ua) або звернувшись особисто до однієї з відбіркових комісій. Фото Павла ЛІНСЬКОГО

Новая специальность

В Днепропетровске начнут готовить религиоведов С нового учебного года в Днепропетровском национальном университете имени Олеся Гончара появится новая специальность – религиоведение. Магистров – знатоков религий мира полтора года будут готовить на факультете общественных наук и международных отношений факультета философии. Таких специалистов будут готовить впервые в нашем регионе.

По мнению доктора философских наук, профессора кафедры философии ДНУ Владимира Пронякина, учитывая, что философия и религия всегда шли в истории рука об руку, сложностей с освоением новой специальности не должно возникнуть никаких. Не ожидают здесь никаких проблем, если религиоведение пожелают изучать люди, исповедующие разные религиозные взгляды. — Я два года преподаю в ДНУ, среди моих студентов были и англикане, и католики, и мусульмане, и представители других конфессий, — говорит на прошедшей в «Днепре вечернем» пресс-конференции владыка Новомосковский, старший преподаватель ДНУ, кандидат богословия епископ Евлогий. – И никогда никаких некорректных ситуаций не возникало. Мы будем выпускать специалистов, а не проповедников, приобщаем к знаниям, а не к духовному опыту. Никто не будет заниматься и прозелитизмом, перетягиванием в иную веру. Хотя если кто-то из студентов захочет обратиться к духовному опыту определенной конфессии – это его право.

У Тернівському районі відбулось штабне тренування «Дії органів управління та сил спеціалізованої служби торгівлі та харчування цивільного захисту Тернівського району при переведенні з режиму функціонування в мирний час на особливий період». Воно проводилось на базі спеціалізованої служби торгівлі та харчування Тернівського райвиконкому. У цих навчаннях були задіяні керівники об’єктів бізнесу, різних торговельних структур, начальники штабів служб харчування різних районів міста й представники комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Вони набували практичних навичок на випадок особливих ситуацій. Насамперед, як оперативно забезпечувати громадян продуктами харчування, що для цього треба робити, визначали маршрути пересування автотранспорту тощо. Ці тренування відбулись за участю начальника відділу організації підприємництва управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради Майї Борисенко.

Жовтневий район За збереження репродуктивного здоров’я

У приміщенні ДП «Овація» нещодавно відбулась інформаційна зустріч із робітничою молоддю ПАТ «Центральний гірничозбагачувальний комбінат», спрямована на популяризацію здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров’я. Молоді люди були ознайомлені з тим, як уберегтися від смертельної хвороби ВІЛ/ СНІД, почули від фахівців про шляхи інфікування, профілактику небезпечної недуги та соціальний захист осіб, інфікованих вірусом імунодефіциту, та членів їхніх сімей. У центрі уваги цієї зустрічі також було питання насилля в сім’ї, яке є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав дитини. Присутні з цікавістю переглянули запропоновані відеоматеріали.

Крок до здійснення мрії

Як відомо, нині вже прийнято міську програму щодо розвитку велоінфраструктури в Кривому Розі. За сприяння міського голови Юрія Вілкула було придбано 15 велосипедів для вихованців гуртків Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді «Фортуна» Жовтневого району. До велонаборів входять захисні шоломи, насоси, ліхтарики та ремонтні комплекти. Відтак, «фортунівці» можуть здійснити свою давню мрію – стати членами гуртка «Велосипедний туризм», відвідати найцікавіші куточки рідного міста, області, країни. Та вже на власному досвіді пересвідчитись, що «Кривий Ріг – місто довжиною в життя». До речі, отримані веломашини прикрашені яскравими наклейками з брендом міста. Керівництво центру та вихованці гуртка велосипедистів дуже вдячні за такий цінний подарунок.

Як захистити права дитини У районі діє комісія з питань захисту прав дитини, котра розглядає майнові, житлові та не майнові права дітей. А також займається вихованням тих батьків, які проживають окремо від дитини, перевіряє використання аліментів, які батько сплачує матері на утримання дитини, відчуження житла, на котре дитина має право власності або користування, зняття з житлової реєстрації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування тощо. Коли хтось хоче отримати консультації з питань захисту та інтересів дітей, треба звертатись до секретаря комісії з питань захисту прав дитини за такою адресою: вул. Шурупова, 2, кабінет 308 (приймальні дні – пн., вт. з 10 до 17 години (перерва з 12:30 до 13:00, тел. 440-32-38). Підготував Віталій ТКАЧУК


4 Міський транспорт

www.girnyk.com.ua

«Червоний гірник» №47 (21570)

Вівторок, 7 липня 2015 року

Як новий тариф, так має бути і нова якість перевезень 307-ма маршрутка виїхала на лінію, але замість віконного скла у неї була прилаштована… фанерка, як мовиться – дуже модерново. Більш модерновим було хіба що 282-ге маршрутне таксі, пасажири котрого під час руху могли споглядати вибоїни на дорозі крізь… дірки в підлозі. Подібні приклади навів начальник відділу транспорту і зв’язку виконкому міськради Сергій Сиротюк під час нещодавньої наради з перевізниками міста, яку проводив перший заступник міського голови Олександр Фіщенко. – Виїзд на маршрут непідготовленого транспортного засобу – це те саме, що хірург під час операції користуватиметься нестерильним скальпелем або іншими хірургічними інструментами, – зауважив О. Фіщенко. – Дуже сумніваюся, що схочете потрапити до такого лікаря. То чому пасажири повинні користуватись таким транспортом, довіряючи подібним горе-водіям своє здоров’я і навіть саме життя? Тому буду з вами відвертий: якщо до вересня, коли дітки пі­ дуть до школи і змушені будуть користуватись автотранспортом, не наведемо лад, то жодна несправна маршрутка на лінію не виїде. Можете сперечатись, скаржитись абощо, та цього – не буде. Бо ми як замовники не маємо ніякого права допустити, щоб через незадовільний стан рухомого складу травмувались чи, борони Боже, гинули люди. Невтішну статистику роботи міських автоперевізників допов­ нив начальник сектору автотехнічної інспекції міського відділу ДАІ, підполковник міліції Петро Мараховський. За його словами, з початку року на території нашого міста скоєно 176 дорожньотранспортних пригод, в яких 13 людей загинуло, а 241 отримала травму. З цієї кількості аварій 31 пов’язана саме з пасажирським транспортом, в яких одна лю-

дина загинула, а більше півсотні отримали травми. – Якщо взяти в цілому по Дніпропетровщині, то з вини автоперевізників загалом скоєно 28 пригод, з яких рівно половина, тобто 14 ДТП, – це криворізькі аварії, – підкреслив П. Мараховський. – Найбільший резонанс викликала пригода, що сталася наприкінці травня по вулиці Світлогірській. Нагадаю, що 28 травня о 15.30 по ній рухався мікроавтобус «Мерседес», водій якого розмовляв по мобільному телефону. На закругленні дороги він не впорався з управлінням, виїхав за її межі та врізався в дерево. Внаслідок пригоди водій загинув, а десять його пасажирів отримали травми.

Продовжуючи виступ, П. Мараховський зазначив, що аварій могло б трапитись значно більше, якби інспектори ДАІ не затримували і не притягали порушників до передбаченої відповідальності.

Зокрема, з початку року на пасажирському транспорті виявлено

952 порушення, у тому числі

4 випадки керування у стані алкогольного сп’яніння,

470 фактів порушення

правил проїзду пішохідних переходів,

161 випадок порушення правил зупинки і стоянки,

44 рази маршрутки проїжджали на заборонений сигнал світлофора тощо. Один випадок взагалі виходив за будь-які рамки, бо у водія під час перевезення пасажири виявили кількадесят шприців з наркотичною сумішшю. Після цього вони самі його зупинили, затримали і викликали правоохоронців. – У червні проводились цільові заходи з профілактики аварійності на пасажирському транспорті під умовною назвою «Автобус-2015», – продовжив П. Мараховський. – Вони проходили відкрито, про них по-

відомлялось у засобах масової інформації, одначе попри це в результаті контролю впродовж одного місяця виявлено 365 порушень встановлених правил. Тобто практично кожен третій водій мікроавтобуса, що працює на криворізьких маршрутах, став порушником. Вже не кажучи про морські перевезення, коли водій у спеку відпрацював 12-14 годин, а опісля вночі ще й повіз людей на морське узбережжя. Це ж прямий шлях до аварії, травмування чи й чогось гіршого. Тому про кожне грубе порушення Правил дорожнього руху спрямовуємо відповідну інформацію до виконкому міськ­ради як замовника перевезень для вжиття заходів. – Всі порушники, які допускають грубе порушення Правил дорожнього руху чи Правил перевезення пасажирів, потрап­ ляють у «чорний» реєстр, – підсумував О. Фіщенко. – І після з нього вже ніхто й ніколи не стане переможцем конкурсу на право роботи на криворізьких маршрутах. Більше того, за цими фактами направляємо відповідні матеріали й до прокуратури для вжиття заходів з її боку також. Водночас хочу нагадати,

Довге очікування на №229 Уже третій тиждень, як у Кривому Розі за настійною вимогою автоперевізників змінилася вартість проїзду автотранспортом загального користування. На окремих маршрутах вона залишилася на попередньому рівні — 4 грн. або збільшилася на 50 копійок. А от на переважній більшості маршрутів одна поїздка віднедавна коштує 5 гривень. Тож ціна на проїзд, ще раз підкреслимо, за одностайною пасажирів опинилися в стані промаслених шпрот. У маршрутку ініціативою автоперевізників надати їм «антикризову грив- люди набилися як у казці про рукавичку. І не від того, що їм так ню», підвищилась. Та якість пасажирських перевезень від того хочеться. Зовсім навпаки. Просто вибору в них немає. Адже з залізничного вокзалу Кривий Ріг-Головний тільки не змінилась. Навпаки, соціальні Інтернет-мережі час від часу буквально вибухають від фотографій криворізьких маршруток маршруткою №229 можна доїхати до міських лікарень №№ 8 з фанеркою замість вікна, дірявим дахом, ледь-ледь закріпле- та 16, житлового масиву Рибасового, мікрорайону 5-го Зарічними колесами, дощовими калюжами в салоні, брудними та по- ного, бульвару Маршала Василевського, 129-го кварталу, площі шматованими сидіннями, прогнилою підлогою тощо. Зрозуміло, Толстого. Всього ж на 27 кілометрах довжини маршруту №229 що коментарі криворіжців з цього приводу, м’яко кажучи, не до- офіційно передбачено 33 зупинки. сить чемні. І на це є поважна причина — співвідношення ціни та ...До речі, в паспорті маршруту №229 зазначено: якості проїзду. «кількість графіків — 20, інтервал руху — Технічний стан криворізьких маршруток — окрема тема, котра 10 хвилин». потребує більш детального огляду. Зараз же — про недотримання Та чомусь, переймаючись ціною проїзду, графіків руху, на що досить часто «хворіють» місцеві пасажирські автоперевізники не дуже-то переймаються автоперевізники. Як приклад, маршрут №229, на котрий нещодавно журналіст «Червоного гірника» разом з трьома десятками його якістю. І часто забувають, що вони повинні людей чекав не 10, не 20 і навіть не 30 хвилин. працювати задля пасажирів, а не навпаки. 55 хвилин — саме стільки довелося чекати маршрутку №229 на кінцевій зупинці «Станція Кривий Ріг-Головний». «З цим маршрутом і раніше були проблеми, завжди доводилося чекати 1520 хвилин. Потім водії почали собі ще потроху додавати час на відпочинок. Ну, такого, щоб майже годину чекати, ще не було», – жалілася одна жіночка другій. Потім «черговики» почали один за одним висувати свої версії щодо причин затримки маршрутки. Після довгих дебатів (а часу на це було вдосталь!) більшість людей пристала до думки, що в затримці винуваті колеса або двигун. Люди постояли ще трохи і, як годиться в таких випадках, обговорили, що по чому на місцевому «Привозі», політичну ситуацію в державі, стан економіки, подискутували на тему валютних коливань, зробили прогнози щодо осінніх цін на продукти... І ось, нарешті, вона — така довгоочікувана маршрутка з заповітним номером 229. Двері відчинилася, і люди почали займати місця в маршрутці. Так і кортить сказати – «відповідно до куплених білетів». Але в цьому випадку – вистояних та вистражданих білетів. Щоправда, їх пасажири так і не одержали. Зрозуміло, що їхати сидячи, до речі, як того і вимагає закон про пасажирські перевезення, змогли далеко не всі з тих декількох десятків чекаючих на маршрутку. Тому більшість

що коли вами, перевізниками, активно підіймалось питання про запровадження збільшених тарифів, то разом з цим обіцялось й підвищення якості обслуговування. Про яке сьогодні говорити дуже рано. Тому зробимо таким чином – підготуємо звернення до народних депутатів України від Криворіжжя, аби вони зробили своє подання до уряду для врегулювання усіх спірних моментів. І по запровадженню обов’язкового контролю шляхом встановлення GPRS-обладнання, і по технічній діагностиці, і по місцю її проведення тощо. Зі свого боку ставлю контрольний термін – 15 серпня. Хто з перевізників після цього не матиме на своєму рухомому складі GPRS-обладнання, той з 1 вересня на маршрути не вийде. Місто активно ремонтує дороги, аби менше машини руйнувались, вживає інші потрібні заходи для поліпшення життя городян загалом і перевізників зокрема. Воліємо бачити відповідну зворотну реакцію. Бо для нас передовсім – це пасажир, його безпека і комфорт. Хто з цим не згоден, тому на криворізьких маршрутах робити нічого.

Кричущий факт

Випхав бабцю із маршрутки

Старенька бабця ледь залізла до маршрутки і, хоч була пільговиком, передала гроші за проїзд. На дорозі мікроавтобус злегка трусонуло, зі старечих рук вирвалася нелегка торбина, впавши на підлогу, і з неї по салону розлетілися крупи та овочі. Попросивши вибачення, старенька стала похапцем збирати розсипане, але водій її й слухати не став, а просто випхав бабцю із салону, ще й проклинаючи ту на всі заставки… Про цей кричущий факт неповаги до пасажирів загалом і до цієї конкретної шанованої людини зокрема стало відомо криворізькій громаді. – Цей водій грубо порушив правила пасажирських перевезень, – коментує ситуацію автоперевізник, директор підприємства «Приват-Автотранс» Володимир Третяченко. – Ми одразу розібрались з цією ситуацією, і водій був покараний – він звільнений і більше у нас не працює. Гадаю, що й на інших міських маршрутах він людей більше не возитиме. Час умовлянь минув, тому наші нинішні методи боротьби з такими проявами стали значно жорсткішими. Користуючись нагодою, хочу звернутись до городян з проханням повідомляти про факти грубощів водіїв нашого підприємства, про їхні розмови по мобільних телефонах під час руху, про порушення правил перевезень тощо. Обіцяю одразу реагувати на всі подібні прояви відповідним чином. Тому прошу пасажирів телефонувати до диспетчерської за номером

401-11-05 та інформувати про відомі їм факти. Сторінку підготували Е. МІСЦЕВИЙ, Світлана НІКІТІНА. Фото з мережі Інтернет


«Червоний гірник» №47 (21570) Вівторок, 7 липня 2015 року

www.girnyk.com.ua

Подробиці 5 Новини Саксаганський район Високий мистецький рівень «Росави»

Оппозиционное правительство представило программу реформ топливно-энергетического комплекса Вопросы нынешнего состояния и реформирования топливно-энергетического комплекса, а также энергетической независимости Украины стали главной темой очередного заседания оппозиционного правительства, прошедшего в Киеве. Актуальность данной проблемы для нашей страны и каждого ее жителя, особенно в свете последних событий и срыва переговоров с Россией на поставку газа, подчеркнул оппозиционный премьер-министр Борис Колесников. «Энергетическая безопасность – это вопрос номер один. Вы посмотрите, как действуют ведущие страны Запада – Соединенные Штаты, Великобритания, Германия, где энергетическая безопасность – догма  национальной политики, – отметил премьер-министр оппозиционного правительства Борис Колесников. – Как Борис бы украинская власть не издевалась над Колесников жителями Западной Европы, перекрывая и вновь открывая газ, они готовы даже занимать деньги Украине в условиях дефолта для того, чтобы обеспечить своих граждан теплом в зимний период». Пример ведущих стран Колесников посоветовал взять на вооружение и действующей власти, и правительству, которое своими неумелыми решениями вкупе с откровенным популизмом обрекает 42 миллиона украинцев на холодную зиму в неотапливаемых домах и квартирах. То, что срыв отопительного сезона вполне реален, подчеркнул и оппозиционный министр топливно-энергетического комплекса Владимир Макуха. Он отметил, что сегодня  украинская энергетика стала заложником тяжелейшей политической и социально-экономической ситуации в стране. «Только с потерей Крыма мы потеряли на шельфе Черного моря от 2 до 5 миллиВладимир Макуха ардов кубометров газа. А на Донбассе, на Юзовской площадке  – до 10 миллиардов кубометров. Из-за военного конфликта остановилось значительное количество угольных предприятий», – подчеркнул Владимир Макуха. Результатом непрофессиональных действий власти стало падение вдвое добычи энергетического угля, тотальный его дефицит на тепловых электростанциях, что может привести к перебоям в поставках электроэнергии и особенно опасно в осенне-зимний период. Кроме того, необоснованное повышение тарифов на энергоресурсы привело к

росту неплатежей за коммунальные услуги и приостановке добычи газа. «Сегодня уже до 25% украинцев перестают платить за коммунальные услуги. Рост неплатежей сокращает доходы энергетиков и ухудшает и без того критическое состояние отрасли. Сегодня мы наблюдаем приостановку разведывательного бурения, стагнацию и в некоторых случаях – приостановку добычи газа. В результате мы не можем снизить зависимость от импортного газа и валютную нагрузку на бюджет», – отметил Владимир Макуха. Оппозиционное правительство представило программу реформ топливно-энергетического комплекса, включающую 4 основных направления. «Программа реформ включает следующие направления: обеспечение приоритетности использования внутренних энергетических ресурсов, всемерное сокращение их импорта; обеспечение надежного энергоснабжения потребителей; обоснованная тарифная политика; проведение структурных реформ в соответствии с принципами работы европейского энергетического рынка», – рассказал Владимир Макуха. По словам оппозиционного министра, соответствующие законодательные инициативы уже поданы в парламент. Как отметил вице-премьер оппозиционного правительства, народный депутат Александр Вилкул, Украине крайне необходимо государственное финансирование внедрения энергосберегающих технолоАлександр гий, в частности в ЖКХ. Это не только заВилкул пустит украинское производство утепляющих материалов, счетчиков, более эффективных котлов и альтернативного топлива (торф, пеллеты), но и позволит снизить тарифы.  «Здесь могут использоваться различные инструменты. Такие как софинансирование с частным бизнесом, получение грантов», – сказал Александр Вилкул. Он подчеркнул, что именно благодаря снижению на 10% потребления газа в стране удавалось четыре года держать стабильными коммунальные тарифы.

Справи комунальні

Дороги навколо міста Щодня городяни бачать, наскільки активно проводиться ремонт криворізьких доріг, на чималій частці яких вже завершено ямковий ремонт. Перед дорожниками стоїть завдання значно пришвидшити темпи виконання, щоб до осені впоратись з усіма запланованими обсягами. Одначе автомобілістам значущий не тільки ремонт міських шляхів, а й заміських також. На сьогодні на Дніпропетровщині повністю завершено поточний ремонт на 3 дорогах державного значення, до середини липня будуть проведені роботи ще на 5. Про це розповів начальник управління інфраструктури Дніпропетровської облдержадміністрації Тимур Швець під час пресконференції. За його словами, після цього розпочнеться ремонт окремих найбільш ушкоджених ділянок доріг місцевого значення. Загалом цього

року буде проведено ямковий ремонт на 50 дорогах державного та місцевого значення. Наразі вже завершено ремонт найбільш ушкоджених ділянок на державних дорогах Дніпропетровськ – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка, Запоріжжя – Донецьк і на Нікопольській трасі. Закінчується також ямковий ремонт на дорогах Дніпропетровськ – Миколаїв, Знам’янка – Луганськ – Ізварине, Харків – Сімферополь – Алушта

– Ялта, Кіровоград – Кривий Ріг – Запоріжжя тощо. Роботи на цих дорогах державного значення будуть виконані до середини липня, потім розпочнуться роботи на дорогах місцевого значення. Як зазначив Т. Швець, цього року заплановано загалом відремонтувати понад 200 тис. м2 доріг загального – державного та місцевого – значення. На ямковий ремонт доріг з державного бюджету передбачено 53 млн. грн. Е. МІСЦЕВИЙ

Три роки тому в Криворізькій міській школі мистецтв № 1 було засновано дитячий хореографічний колектив «Росава», яким керує викладач Олена Ігнатенко. За короткий час свого існування він показав високий мистецький рівень на багатьох конкурсах і фестивалях. Зокрема, на відкритому обласному фестивалі народного танцю «Арканове коло» в Івано-Франківську, де свою майстерність демонстрували півтори тисячі артистів (наймолодшою групою була якраз «Росава»). Народний артист України, художній керівник Національного академічного ансамблю танцю України ім. П. Вірського – Мирослав Вантух високо оцінив виступи саксаганських артистів. Від компетентного журі вони отримали диплом лауреатів фестивалю. А трішечки пізніше у Львові середня група цього хореографічного колективу здобула перше місце на Всеукраїнському фестиваліконкурсі мистецтв «Юні таланти України». Засновником цього фестивалю була громадська організація «Європейська фестивально-концертна молодіжна ліга», під керівництвом заслуженого артиста естрадного мистецтва України Ігоря Нетлюха. До фестивалю долучилися хореографічні колективи майже з усіх областей нашої країни. Багата саксаганська земля своїми талантами й традиціями.

На бігових доріжках – юні саксаганці

Нещодавно в парку ім. Артема проводилось спортивне свято, присвячене Всеукраїнському олімпійському дню бігу. На старт виходили дошкільнята, учнівська та студентська молодь, котра суперничала між собою на різних дистанціях. Студенти, зокрема, брали участь у забігах на 1000 метрів. Окрім забігів, відбулись різні конкурси на олімпійську тематику, спрямовані на поширення ідей олімпізму серед мешканців району, залучення саксаганців до регулярних занять фізкультурою та спортом. Найпрудкіші учасники пробігу були нагороджені грамотами. Всі, хто виходив на старт, також отримали солодкі призи (морозиво) від генерального директора ТРК «Сонячна галерея» Марини Баранової. Підготував Віталій ТКАЧУК

Довгинцівський район Повідомлення для реалізатора

У районі продовжує діяльність робоча група з ліквідації місць несанкціонованої торгівлі, якою днями здійснено черговий рейд. У ході його проведення торгуючим роз’яснено заборону торгівлі у невстановлених місцях та вказано на адміністративну відповідальність, передбачену за статтями 152 і 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Стосовно трьох осіб співробітниками районного відділу міліції складено протоколи за статтею 160 КУпАП через торгівлю з рук у невстановлених місцях. Кожному реалізатору вручено повідомлення із запрошенням на ринки міста. Також звертаємо увагу на небезпеку придбання товарів у місцях стихійної торгівлі.

Борги зменшуються

У порівнянні з початком травня заборгованість мешканців району за житлово-комунальні послуги та енергоносії зменшилась на 2,626 млн. грн. і станом на 1.06.2015 складає 83,9 млн. грн., або 13% від загальної заборгованості по місту. Станом на 1.06.2015 рівень охоплених працівників, які здійснюють безготівкові розрахунки за житлово-комунальні послуги із заробітної плати згідно з заявами працюючих, дорівнює 61% від загальної чисельності працівників. Сума утримань на одного працюючого в травні 2015 року склала 257 грн. Одним з резервів погашення заборгованості мешканців району за житлово-комунальні послуги є проведення ефективної претензійно-позовної роботи. Тож з початку 2015 року надавачами послуг по району подано до суду 561 позов на суму 1,7 млн. грн. За цей період судами розглянуто 312 заяв на суму 533 тис. грн. Також з початку 2015 року укладено 116 договорів реструктуризації боргу на загальну суму 287 тис. грн., але це лише 0,22% від загальної кількості боржників. За інформацією Криворізького міського управління юстиції у першому кварталі 2015 року районним відділом державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції з фізичних осіб підлягало виконанню 3750 виконавчих проваджень на суму 18,7 млн. грн., із них завершено 1315 проваджень на суму 4,1 млн. грн., або 22,1% від суми завершених виконавчих проваджень. Робота в цьому напрямку триває. Підготував Е. МІСЦЕВИЙ


6 Комуналка Новини

Дзержинський район

Позачергова сесія

Днями відбулося пленарне засідання 39 (позачергової) сесії районної у місті ради. На розгляд депутатів було винесено питання, що стосуються внесення змін до районного бюджету, ряду програм соціально-економічного і культурного розвитку району на 2015 рік та організаційних змін у структурі одного з підрозділів райвиконкому. З усіх прийнято відповідні зміни.

Монумент пам’яті загиблих

На металургійному комбінаті розпочали будівництво монумента пам’яті працівників, які загинули на підприємстві. Споруда зводиться поблизу будівлі управління підприємства, в районі насосної станції №4 цеху водопостачання. З ініціативою увічнити пам’ять про загиблих у результаті нещасних випадків на виробництві працівників підприємства, за більш ніж 80-річну історію його існування, виступили представники служби охорони праці та промислової безпеки комбінату. Таким чином новозведений монумент не лише стане згадкою про загиблих колег, але й німим нагадуванням про необхідність дотримання правил техніки безпеки. Адже, «ваше здоров’я та життя у ваших руках, і недотримання елементарних вимог безпеки може стати причиною великого нещастя», певен заступник гендиректора по охороні праці та промисловій безпеці Сергій Теслюк.

ЦентральноМіський район Новий керівник району

Наприкінці минулого тижня відбулася позачергова сесія районної ради. Депутати розглянули заяву про складення повноважень, з особистих обставин, керівника району Ірини Салтовської. Заяву — задовольнили. Тимчасово, виконуючим обов’язки голови Центрально-Міської районної у місті ради призначено заступника голови райради Сергія Логвінова.

Турнір з дворового волейболу

Наприкінці червня в районі стартувала спартакіада за місцем мешкання громадян «Юність-2015». Першим її етапом став турнір з дворового волейболу серед учнівської молоді. На спортивному майданчику, що розташований по вулиці Ньютона, було проведено декілька матчів. У підсумку й визначили переможця з цього виду спорту. Всього у турнірі взяло участь 4 команди. До їхнього складу ввійшли учні, які проживають на мікрорайоні Карачуни. Боротьба між командами йшла за кожне очко. На найвищу сходинку п’єдесталу піднялась команда школи №123. Друге місце вибороли учні школи №23, а третю сходинку зайняли представники школи №85. Підготував Володимир СКІДАНОВ

«Червоний гірник» №47 (21570)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 7 липня 2015 року

Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім Пропонуємо вашій увазі звіт з чергового сеансу зв’язку з читачами, складений виключно за зверненнями городян щодо житлово-комунальних питань та нашими відповідями на них.

Літнє тепло – У травневих платіжках за житлово-комунальні послуги побачив і нарахування за тепло, – дивується Віктор Олександрович з вул. Революційної, 9. – Чи ми вже за опалення стали влітку також платити? Як пояснили на підприємствах комунальної теплоенергетики, ніяких змін щодо порядку оплати використаної теплової енергії не сталося, себто все як було, так і залишилось: оплата здійснюється за використані послуги у час опалювального сезону з жовтня по квітень. Нарахування у травні за опалення можливе у тому випадку, якщо на багатоповерхівці встановлено будинковий прилад обліку теплової енергії, кінцеві показники якого були передані із запізненням. Тому остаточні нарахування за лічильником можуть бути виставлені й у травні задля повного розрахунку.

Кубометри для споживача – Прошу допомогти розібратись, які нині норми газових нарахувань в квартирах без газових лічильників, – телефонує Ірина Генріхівна з вул. Хабаровської, 11. – Бо з цими змінами, котрі то одні, то інші, я щось зовсім заплуталась. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 1996 року №619 із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від  29 квітня 2015  року №237, з  6 травня 2015 р. вступили в силу нові норми споживання для користування послугами з газопостачання: за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання – 3 м3 на 1 особу на місяць; за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання – 4,5 м3 на 1 особу на місяць; за наявності газової плити та газового водонагрівача – 9 м3 на 1 особу на місяць; норма споживання на опалення 1 м2 житла – 11 м3 на місяць. У разі використання природного газу для приготування їжі та/або підігріву води у багатоквартирних будинках за відсутності побутового лічильника газу нарахування на 1 людину в місяць тепер складає:

Комбінація приладів Плита газова та централізоване гаряче водопостачання на 1 люд./місяць Плита газова, при відсутності гарячого водопостачання на 1 люд./місяць Плита газова та проточний водонагрівач на 1 люд./місяць

Норма споживання, м3

Ціна, грн.

Нарахування, грн.

3

7,188

21,564

4,5

7,188

32,346

9

7,188

64,692

Внаслідок того, що нові нормативи газокористування для квартир без лічильників були запроваджені не з початку, а з 6 травня, то газові обсяги за останній місяць весни дещо різнилися від наведених. Вони становили:

Комбінація приладів Плита газова та централізоване гаряче водопостачання Плита газова, при відсутності гарячого водопостачання Плита газова та проточний водонагрівач

Норма з 1 Використано Норма з 6 Використано Усього газу по 5 травня з 1 по 5 травня по 31 травня з 6 по 31 травня використано 2015 р. 2015 р. 2015 р. 2015 р. у травні, м3 6

0,968

3

2,516

3,484

9

1,451

4,5

3,774

5,225

18

2,903

9

7,548

10,451

Пільги для учасників АТО – Прошу розповісти, які пільги з оплати житловокомунальних послуг передбачені для учасників АТО, – звертається Людмила Миколаївна з вул. Кропивницького, 67. – А також, де і як їх вірно оформити.

Відповідно до Міжгалузевої Комплексної Програми підтримки в 2015 році у м. Кривому Розі учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та сімей загиблих у ході її проведення, затвердженої рішенням міської ради від 30.12.2014 р. № 3176, передбачено надання 50% знижки з оплати житлово-комунальних платежів у межах передбачених чинним законодавством України обсягів, а саме: утримання будинків та території; електроенергія; водопостачання та водовідведення; теплопостачання. Для оформлення знижки необхідно звернутися до управлінь праці та соціального захисту населення виконкомів районних у місті рад і надати певний пакет документів. Отримати додаткові консультації щодо цього можна за такими телефонами управлінь соцзахисту: Міське управління 74-59-73 Саксаганський район 64-11-49 Інгулецький район 22-07-22 Жовтневий район 53-40-57 Дзержинський район 92-80-87 Тернівський район 38-44-84 Довгинцівський район 71-61-35 Центрально-Міський район 90-07-55.

Дохід для субсидії – Цікавить, дохід за який час враховується при призначенні житлово-комунальної субсидії, – звертається Надія Володимирівна з вул. Дніпровської, 5. – Бо в нашій родині були певні зміни, які можуть позначитись у тому числі й на обчисленнях при призначенні субсидії.

Для визначення періоду, за який враховуватимуться доходи при призначенні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, враховується дата, коли надійшло звернення за призначенням субсидії. Якщо звернення надійшло у першому кварталі, то доходи враховуються за перші три квартали попереднього року, якщо звернення надійшло в інший період – доходи за попередній календарний рік. Натомість субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається на підставі доходів лише за попередній календарний рік. Для осіб, які не отримували субсидію в опалювальний період 2014/2015 років і звертаються вперше, субсидія розраховується на підставі відомостей про доходи, які зазначено у декларації. Після отримання від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду уточнених відомостей про доходи, розмір субсидії може бути переглянуто. Однак у випадку, коли дохід заявника зменшився порівняно з попереднім календарним роком, житлова субсидія може бути призначена на підставі доходів за останні шість місяців за умови надання довідки про доходи таких осіб за цей період до органу соціального захисту населення.

Переплата по квартплаті

– Віднедавна нашим управителем стало підприємство «Сітісервіс-КР», – говорить Василь Григорович з вул. Будьонного, 3. – А раніше було КП «ЖЕО №8», яке надавало послуги з утримання будинку і прибудинкової території. І в ньому у мене лишилась певна переплата. Гроші ніби й невеличкі, але їх також шкода. Чи можна цю переплату якось повернути або зарахувати на особовий рахунок уже нинішнього управителя?

Можна, причому ліпше і швидше буде саме зарахувати переплату в якості платежу на поточний особовий рахунок, аніж спробувати отримати зайве оплачене готівкою. Для цього потрібно звернутись до керівництва КП «ЖЕО №8», яке ще працює, хоч і не надає вже послуг з утримання будинків і прибудинкових територій, з письмовою заявою щодо повернення переплати і зарахування її на поточний особовий рахунок. Воно розташоване за колишнім місцем перебування, а саме по вул. Хабаровській, 9.

Нагадуємо, що наступний сеанс зв’язку з нашими читачами відбудеться вже завтра, 8 липня, з 11.00 до 13.00 за телефоном 92-77-90. З повагою, заввідділом соціально-побутових питань «ЧГ» Едуард Васильович БІЛИК


«Червоний гірник» №47 (21570)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 7 липня 2015 року

Біля кромки поля

«Коли в команді чудова атмосфера, результат не забариться» Геннадій Жилкін:

У складі криворізького «Ветерана», котрий було створено десять років тому, виступає і добре відомий нашим уболівальникам футболіст Геннадій Жилкін. Раніше він грав за дніпропетровський «Дніпро», «Кривбас», працював із кривбасівськими воротарями ще під орудою головного тренера Юрія Максимова, Олега Тарана. У нинішньому півфінальному матчі в чемпіонаті України проти команди «Граніт» та «Іллічівець-Ветеран» із Маріуполя Г. Жилкіну довірили захищати позицію на останньому рубежі. – Річ у тому, що основний голкіпер Олександр Бокарєв мав проблеми з травмованим коліном, тож у «рамку» поставили мене, – сказав після поєдинку Геннадій. – Моє нинішнє фізичне здоров’я дозволяє грати на будьякій позиції. Зіграв Геннадій так, як зумів. Жилкін – Ви хоча й пропустили, Геннадію, два м’ячі в стартовій зустрічі, та провини воротаря немає… До того ж, кілька разів виручали команду від неминучого взяття воріт. – У першому гольовому випадку, як бачили, була «дев’ятка», а ось у другому – я трохи не зорієнтувався, м’яч пролетів вище мене. Далася взнаки, думаю, і втомленість гравців на останніх хвилинах, коли пропустили м’яч. Прикро, що, маючи багато небезпечних моментів біля воріт суперника, не використали бодай жодного. Плюс до цього, відчувався і

психологічний тиск на хлопців. Зазвичай ті футболісти, які забивали, цього разу не могли відкрити рахунок. А ще – нереалізований Михайлом Сичовим пенальті… Усе це трохи нас розбалансувало. А ось супернику, на мій погляд, просто пощастило, на відміну від нас. Також далося взнаки те, що у нас не вистачило «фізики» на весь матч, не знайшлося швидкого, атакуючого форварда. А коли пожартувати, то бракувало Мессі. (Посміхається.) – До речі, команда з Долинської не така вже й прохідна, відчувалося по грі, що «гранітівці» моментами грали не гірше від кіровоградської «Зірки». – Так. Деякі футболісти, як, скажімо, Олександр Мизенко (та й інші), пройшли школу цього клубу. І вони були в складі «Граніта», котрий виявився цього разу «непробивним» для нашого «Ветерана». – Геннадію, ви нині працюєте разом із Юрієм Максимовим, займаєтесь спільною тренерською роботою, та й узагалі у вас тісні дружні зв’язки з екс-тренером «Кривбасу» по життю. – Це так. Із Юрієм разом давно, ще з «Кривбасу». Нині він знаходиться в Ки-

Чемпіонат України з футболу серед ветеранів

єві, чекаємо пропозицій від футбольних агентів. Я ж нині знаходжуся в сім’ї в Дніпропетровську, там у мене чимало родичів. Тож, можна сказати, маю такий собі творчий відпочинок. Ось граю за криворізький «Ветеран». – Свого часу Геннадій Жилкін перебував у дніпропетровському «Дніпрі», як тобі зараз твоя колишня команда? – Радий, що Мирон Маркевич створив із «Дніпра» топову європейську команду. Я приїздив на їхню хорошу навчальнотренувальну базу, спостерігав за тренуванням футболістів під орудою чудового фахівця, яким є Мирон Богданович. А коли все це є, то й результат буде відповідно високим. Головне, щоб була хороша атмосфера в команді «Дніпро». А вона, як пересвідчився, на сьогодні є. – Чи є, на твій погляд, майбутнє в українського футболу в такі скрутні часи, як зараз? – Знаєте, війна коли-небудь повинна закінчитись. І тоді, думаю, наш український футбол теж буде краще розвиватись і мати більше перспектив, ніж сьогодні.

Дитячий дворовий футбол

У півфіналі відвернулася пані Фортуна від господарів поля У Кривому Розі на стадіоні «Спарта» протягом трьох днів проводились півфінальні баталії чемпіонату України з футболу серед ветеранів (які старші від 35 років). Три команди грали в нашому місті, ще стільки – в Умані. У цьому всеукраїнському турнірі команди-півфіналісти грали за круговою системою. Отож, до фіналу потрапляли по дві команди, котрі 17-18 липня ц. р. будуть суперничати в Південній Пальмірі у фіналі. На жаль, туди не потрапили дві криворізькі команди: до Одеси не поїдуть ветеранський «Гірник» (футболісти взагалі не потрапили до півфіналу) та «Ветеран», котрий у рідних стінах не зміг здобути путівку. Спершу минулої п’ятниці підопічні головного тренера Олега Чайки на «Спарті» поступилися «Граніту» із Долинської (Кіровоградська область) – 0:2. А минулої неділі зіграли внічию – 2:2 проти «Іллічівця-Ветерана» з Маріуполя. А це значить, що одного здобутого очка в двох поєдинках недостатньо для продовження подальшої боротьби. Цікаво, що криворіжці вели в рахунку – 2:1, мали багато моментів, щоб збільшити рахунок. Але вже на доданій хвилині матчу маріупольці вирівняли шанси. У цьому двобої, до речі, було два «дублі». У криворізькій команді відзначився двома забитими м’ячами один із найкращих бомбардирів Сергій Чудак, у маріупольців – Євген Таран (чи не правда, для наших уболівальників дуже знайоме прізвище?). Міг той же Сергій Чудак забити третій, четвертий гол... Та йому не пощастило, як, зрештою, і всій команді «Ветеран». А між іншим, наша ветеранська команда – єдиний колектив, який брав участь у всіх чемпіонатах України серед «молодших» ветеранів (тих, хто старший 35 років), починаючи з 1998 року. Поки що в чемпіонатах країни наші ветерани похвалитись особливими успіхами не можуть: у 2010 році завоювали лише бронзові нагороди. А ось у розіграші Кубка України зовсім інша картина: перемога в 2012 році, участь у фіналі 2013 року. Торік криворізький «Ветеран» (як фіналіст Кубка України – 2013) став володарем Суперкубка України, вигравши у рівненської «Славії», 3:0. Причому тоді всі три переможні м’ячі забив Сергій Чудак. Нині ж нападнику трішечки не вистачило, щоб повторити хеттрик. Що ж, пані Фортуна дуже примхлива: сьогодні вона посміхається, а завтра відвертається.

Спорт 7 Новини

Інгулецький район Якість послуги – першочергове завдання

У сесійній залі виконкому Інгулецької райради відбулося навчання голів будинкових комітетів житлового масиву ПівдГЗК за участю голови Інгулецької райради Євгена Рижкова, представників підприємств – надавачів послуг та правоохоронних органів району. Було висвітлено наступні питання: підсумки роботи дільниці №3 ТОВ «СІТІСЕРВІС-КР» за ІІ квартал 2015 року та плани робіт по утриманню житлового фонду, порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках, результати квартальної роботи Інгулецького райвідділу міліції по забезпеченню громадського порядку. Під час навчання голови будинкових комітетів надали пропозиції та зауваження щодо якості надання послуг з утримання житлового фонду.

Закриття зміни у «Сонячному»

Задля цікавого дозвілля учнів на базі КЗШ №114 було організовано пришкільний літній табір «Сонячний». На днях у ньому закрилась друга табірна зміна. Загалом у таборі відпочило 350 учнів. Кожен день перебування у «Сонячному» приносив дітям безліч приємних вражень та позитивних емоцій. Найяскравіші спогади залишились у вихованців в останній день табірної зміни від розважальної програми «Козацькому роду нема переводу». Свої творчі таланти юні козачата мали змогу продемонструвати в «Талант-шоу» та в конкурсі малювання картин з піску, а свої навички роботи з комп’ютером – під час створення комп’ютерних листівок «Відпочинок по-козацьки». Підготувала Світлана НІКІТІНА

Криворізький район Меморіальна дошка на честь патріота-«айдарівця»

Найкращі гравці зібрались у «Соняху» Літо – пора веселого відпочинку та змістовного дозвілля дітей. Ось і на спортивному майданчику КНВК №35 було проведено традиційний районний турнір із дворового футболу серед дитячих команд та підлітків шкільного віку (6-8 класів). Він був присвячений 40-їй річниці заснування Саксаганського району, в турнірі змагалися чотири команди. – Після закінчення двох змін у пришкільних таборах з денним перебуванням, дітлахи, котрі не поїхали з міста, збираються на наших спортмайданчиках за місцем мешкання, тобто в мікрорайонах, – пояснює заступник начальника відділу освіти Саксаганського райвиконкому Любов Михайлова. – Так і виникла ідея організації турніру серед команд будинків, дворів. Цього разу учасники грали між собою за круговою системою. Переможець визначався за кращою різницею набраних очок, забитих і пропущених м’ячів та особистих зустрічей. У непоступливій, азартній боротьбі найсильнішою виявилась команда «Сонях» із однойменного Центру дитячо-юнацької творчості. Друге місце дісталось команді «Скіф», третє – футболістам «Січі». Усі ці команди отримали кубки, медалі, грамоти. А від директора ТРК «Сонячна галерея» міста Кривого Рогу Марини Баранової всі учасники цих дворових змагань одержали солодкі призи. Нові літні турніри – попереду. А вчора у Саксаганському районі завершився турнір з шахів за місцем мешкання «Біла тура».

Віталій ТКАЧУК. Фото автора та Олени ЗОЗУЛЕВИЧ

На 40-й день з дня загибелі в зоні АТО молодшого сержанта Євгена Марчука на фасаді Радушанської середньої школи, де він раніше вчився, встановлено меморіальну дошку на честь героя. Командиру гранатометного відділення 2-ої афганської штурмової групи батальйону «Айдар» не було й 30 років. Добровольцем Євген Марчук пішов захищати Вітчизну вже після перебування на столичному Майдані. І коли за місяць до трагічної події він приїздив додому, мати запитала сина: «Може, вже не поїдеш воювати?» На такі слова Євген відповів: «Ні, мамо. Вас, батька, братів я дуже люблю, та Україну – найбільше». Патріот на своїй сторінці «ВКонтакте» написав: «Сонце всміхається всім, зігріває українську землю. Це сонце є в кожному з нас, яке зігріває всіх любов’ю». Щемливою була мить, коли під час хвилини мовчання встали на коліна односельці, бойові побратими Євгена Марчука з батальйону «Айдар», представники районної влади. Мати героя, вчителька української мови та літератури цієї школи Марія Василівна, виступаючи перед односельцями, сказала, що їй тяжко переживати біль утрати сина, та водночас вона горда за такого патріота України. Друзі Євгена Марчука з батальйону «Айдар» виконали українські пісні, котрі так любив їхній бойовий побратим. Підготував Віталій ТКАЧУК

Оголошення Виконавчий комітет Тернівської районної у місті ради оголошує конкурс на заміщення тимчасово вакантної посади головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради. Вимоги до кандидатів: громадянство України; володіння державною мовою; знання основних принципів роботи на комп’ютері та відповідних програмних засобів; повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, стаж роботи за фахом у державній службі або в органах місцевого самоврядування на посаді провідного спеціаліста не менше 1 року або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше 3 років. Документи на участь у конкурсі подаються до конкурсної комісії протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про проведення конкурсу. Докладніше ознайомитись з інформацією щодо переліку документів, основних функціональних обов’язків, розміру та умов оплати праці можна у виконкомі Тернівської районної у місті ради (вул. Короленка, 1а, каб. 303). Контактний телефон 35-00-26.


8 Архіваріус

«Червоний гірник» №47 (21570)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 7 липня 2015 року

Образа, спровокована пеклом

Вдалося знайти просто-таки вражаючий документ. Фронтовий офіцер Антон Яценко пише принизливе для своєї командирської честі пояснення про обставини, як і чому потрапив у полон. Воно публікується мовою оригіналу. «Объяснение по поводу пленения Ст. лейтенант Яценко Антон Карпович. Наша 248 СД, в которой я был начальником связи 902 СП, действовала в составе 6-й армии. Во время прорыва немцами в районе Изюма дивизия была переброшена на поддержку 9-й армии, которая действовала в этом районе. После неудачного наступления было приказано нашей дивизии отойти в район хутора Лозовского. На переправе х. Лозовского 24 мая было скопление подразделений 9-й и 6-й армий, которое было обстреляно минометным и артиллерийским огнем противника, во время чего была создана паника и рассеянность. В это время было доведено, что войска харьковской операции находятся в окружении. К вечеру 24 мая 1942 г. были сосредоточены танки, артиллерия,

пехота и другие рода войск, находящиеся в этом районе. И в ночь с 24 мая на 25 этими силами пошли на прорыв. За ночь с боями к утру 25 мая достигли с. Лозовеньки, где огнем противника были остановлены и заняли круговую оборону, на протяжении дня 25 находились под обстрелом минометно-артиллерийского и автоматного огня противника и неоднократной бомбардировки с воздуха, после чего часть танков была выведена со строя, а часть куда-то ушла. Оставшаяся пехота и часть артиллерии в ночь с 25 на 26 мая пошли вторично на прорыв через с. Лозовеньки, где с боями прорвались и к утру 26 мая достигли х. Воловеньки, здесь были встречены танками и огнем минометов, автоматов противника. С потерями живой силы и артиллерии

Ст. лейтенант Яценко Антон Карпович мы прорвались через огневой вал противника. Не дойдя к с. Петровское, наша группа была окружена танками в котлообразной лощине, где были обстреляны танками и самолетами. После этого обстрела больше не было возможности вести прорыв боем, отдельные небольшие

группы и одиночки ползком начали пробиваться в рощу, которая находилась недалеко, с целью с наступлением темноты переправиться через р. Донец. После обеда эта роща была окружена танками и в нее направлено подразделение автоматчиков немцев. 26 мая 1942 г., после неудачного выхода с харьковского окружения, я был пленен. С 26 мая по 5 июня 1942 г. этапом был доставлен в г. Павлоград. 5 июня 1942 г. погрузили в эшелон и 10 июня доставили в лагерь военнопленных г. Ковель. С 10 июня 1942 г. по 28 июля 1942 г. лагерь в/п Ковель. В Ковеле 5 суток сидел в карцере за побег. С 28 июля по 15 августа лагерь в/п г. Владимир-Волынский. С 15 августа по 20 сентября 1942 г.

лагерь в/п г. Ченстахова. В этих всех лагерях я нигде не работал. С 28 сентября 1942 г. по 12 апреля 1945 г. Германия, г. Нюрнберг – кровательная фабрика рабочей команды № 10202, выпускали кровати и ж.д. сигналы. При подходе американских войск к г. Нюрнберг нас перегнали в г. Эйнштадт, где 25 апреля 1945 г. освобождены американскими войсками. 10 июня 1945 г. переданы войскам Красной Армии в г. Майсен. С Майсена переехали в г. Баутцен лагерь № 269. 11 октября 1945 г. с Баутцена прибыли в 993 СП 333 СД. 31 октября 1945 г. Ст. л-т: подпись Подпись заверена нач. штаба капитаном: подпись (Скорохов)».

Залишається додати, що уродженець Донецької області Антон Карпович Яценко (після ходіння по колу пекла) в переможному сорок п’ятому став криворіжцем. У Кривбасі багато років очолював бригаду на руднику ім. Ілліча. Навіки поріднився з місциною, що поміж Інгульцем та Саксаганню.

В окопах Первой мировой

Рукотворні

Человек с «Георгием» на груди

Так починалася шахта «Батьківщина» На фото зафіксовано операції з монтажу основи шахти «Батьківщина». Їй бути найглибшою та найпотужнішою. А поки що тут домінують крани.

Дозвілля

Не могли обойти вниманием и Петра Илларионовича Неженцева. Тем более фото времен Первой мировой сохранилось. На снимке он справа. На груди Георгиевский крест. Есть сведения, что таких он имел четыре. Иными словами, его называли полным Георгиевским кавалером. Так это или нет, предстоит еще установить. Благо, военные архивы открывают свои сейфы один за другим. Нам же известно, что Петр Неженцев родился в с. Волчанка нынешнего Петровского района Кировоградской области. За три года до своих тридцати приехал на заработки на Криворожские рудники. Отсюда его и забрали на войну с германцем. Воевал в пехоте на Юго-Западном фронте. И контужен, и ранен, и газами травлен. Словом, досталось защитнику веры и Отечества. Говорят, что в боях заслужил все четыре Георгиевских креста. К сожалению, документально это не подтвердилось. Сохранилась единственная фотография тех времен в оригинале. Дух героической эпохи передает этот документ. Петр Неженцев вместе с товарищем. Тот положил руку на плечо Георгиевского кавалера. Этот снимок подтверждает, что Петр Илларионович действительно имел такую почетную награду, как минимум крест 4-й степени. По слухам, дошедшим к родственникам окопника, он пропал без вести в 1918 году где-то на территории современного Петровского района Кировоградской области.

З вітерцем

Шаховий король

Його слухають криворіжці У 1970 році криворіжці запросили до себе ексчемпіона світу гросмейстера Михайла Таля. Шаховий геній не відмовив у візиті і дав любителям шахів майстер-клас. Але спочатку – інструкція та спомин. Публікується вперше.

Це фото не дуже пестили. Вигляд непривабливий. Але ж подія. Кінець 40-х. Група криворіжців вирішила провести велопробіг від Кривого Рогу до Криму. Збори були нетривалі. Публікується вперше. Володимир БУХТІЯРОВ. Телефон 097-2801876


Оголошення 9

«Червоний гірник» №47 (21570)

www.girnyk.com.ua

До уваги мешканців м. Кривого Рогу!

Двоє загиблих і один у важкому стані внаслідок самовільного проникнення на енергооб’єкти

Вівторок, 7 липня 2015 року

У Центрі надання адміністративних послуг «Муніципальний центр послуг м. Кривого Рогу» розпочато роботу спеціалістів Криворізького міського центру зайнятості з питань надання інформаційно-консультативних послуг, що належать до компетенції Державної служби зайнятості. Бажаючі отримати зазначені послуги

можуть звертатися до Центру щовівторка з 9.00 до 12.00 та з 13.00 до 15.00 за адресою: пл. Радянська, 1. Детальну інформацію можна отримати у відділі дозвільно-погоджувальних процедур виконкому міськради за телефонами: 92-25-94, 92-13-61, 92-13-77; e-mail: viza@ukrpost.ua

ПАТ «ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО» в особі Криворізьких міських електричних мереж просить керівників підприємств, жителів приватних будинків, голів дачних кооперативів, садових товариств та інших землекористувачів

не допускати спалювання стерні, соломи, сухої трави в охоронних зонах ліній електропередач, а також провести очищення охоронних зон повітряних ліній від спалимих матеріалів.

Просимо врахувати, що «Правила охорони електричних мереж», затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1997 р. № 209, забороняють спалення стерні, соломи, післяжнивних залишків, сухої трави та інших спалимих матеріалів в охоронній зоні низьковольтних та високовольтних ліній електропередач з метою запобігання можливим аварійним відключенням, які можуть спричинити перерви в електропостачанні об’єктів міста та відповідно значні матеріальні збитки, а також можуть призвести до людських жертв.

З початку 2015 року на енергооб’єктах Дніпропетровської області загинули дві людини й одна перебуває на лікуванні з тяжкими травмами від удару електричним струмом. Всі вони самовільно проникали на електроустановки з різною метою: від спроб виконання несанкціонованих робіт до розкрадання електрообладнання. Останній випадок, який призвів до загибелі юнака, трапився у м. Павлограді, коли співробітник одного з Інтернет-провайдерів намагався самовільно монтувати оптоволоконний кабель, піднявшись на опору лінії електропередачі 0,4 кВ приставною металевою драбиною. Водночас ці роботи не були дозволені енергокомпанією і заявка на виконання цих робіт до РЕМ не надходила. Чоловік загинув унаслідок грубого порушення правил електробезпеки та самовільного перебування на ЛЕП, що знаходиться під напругою. Сім’я загиблого залишилася без годувальника, а двоє дітей 7 і 4 років — сиротами. ДТЕК Дніпрообленерго вимагає від жителів Дніпропетровської пеки, попередити про наслідки, вберегти від біди — ось завдання області дотримуватися правил охорони електричних мереж, пра- люблячих батьків», — підкреслив директор з охорони праці ДТЕК вил електробезпеки та інструкції з доступу до електроустановок, Дніпрообленерго Віталій Корнієнко. Суворо забороняється: залазити на опори ліній електропереякщо є право на спільний доступ. Їх недотримання, а тим більше порушення, призводить до травм і смертельних результатів. На дач, проникати у трансформаторні підстанції або в технічні підвали вхідних дверях енергооб’єктів компанії нанесено знаки, що попе- житлових будинків, де розташовані дроти й комунікації, перебувареджають про небезпеку, встановлено гвинтові замки підвищеної ти на території електроустановок, наближатися на неприпустиму складності, але навіть це не зупиняє тих, хто намагається незакон- відстань або торкатися предметами струмовідних частин під напругою. Це перелік небезпечних дій, які можуть призвести до трано проникнути на територію енергооб’єктів. «Застерігаємо всі організації: у жодному разі не проводити само- гедії. Якщо ви виявили зламані або відкриті двері трансформаторстійно роботи на лініях електропередач і не направляти туди людей без погодження з електропостачальною компанією й попере- них підстанцій і розподільчих пунктів, пошкодження повітряних, днього знеструмлення об’єкта. Ми багато разів зверталися до всіх кабельних ліній електропередач, помітили спроби проникнення жителів області і знову попереджаємо про ризик дістати серйозні на територію електроустановок сторонніх осіб — не будьте байтравми від ураження електричним струмом у разі спроб проник- дужими! Негайно повідомляйте до контакт-центру ДТЕК Дніпронення або перебування на території енергооб’єктів. Особливо про- обленерго за номером 0800 500 444 (безкоштовно з мобільних і симо батьків бути уважними і стежити за дозвіллям дітей зараз, під стаціонарних телефонів на території України). Своєю небайдужістю час літніх канікул. Розповісти своїй дитині про правила електробез- ви можете вберегти від біди випадкового перехожого або дитину.

«Дніпрообленерго» повідомляє про відключення електропостачання Шановні мешканці та підприємці міста Кривого Рогу! Протягом липня 2015 року з метою підвищення надійності електропостачання, якості обслуговування споживачів будуть виконуватися планові роботи з обслуговування Криворізьких міських електричних мереж ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» з відключенням електропостачання в терміни з 13.07.2015 по 17.07.2015 (з 9.00 до 17.00) за адресами: В/М-35, 1-15, 2-16, 36, 38, 39, 40, 31, 32, 33, 35, 37, вул. Миколаївське шосе, 145, Центр туризму, краєзнавства та екскурсій, вул. Білих акацій, 2-18, 1-11, Лабораторна, 97-101, 104-106, 109, Ваніна, 18, Багратіона, 1-3, 2-12, 15-31, 11-13, 14-22, Устькаменогорська, 92, 96, 2-34, 1-37, Бекетова, 1-15, 2-14, Статутна, 1-15, Володимирівська, 70-122а, 51-85а, 68, 106а, 108а, 120, Чеченька, 4-24, 3-31, Черкаська, 4-30, 3-17, Сільськогосподарська, 37-73, 48-86, 94-144, 73-125, Серафимовича, 154а-222, 170-190, 202, 204, 130а-152, «Трокал», Комунарна, 53-77, 44а-64, 68-104, 79-117а, 81а, 85а, СТО, Разенкова, 31-55, 3048, 50-80, 59-85, пров. Зразковий, 10-16, 1, 2, Житомирська, 23-32, 2-11, 12-22, Керченська, 1-6, Павлика Морозова, 2060, 60а, 9, 11, 13, 13а, 14, 15, 10, 12, Галілея, 1-19, б-р Вечірній, 1, 2, 4, ККДНЗ №301 Вечірній, 24а, КУ «Територіальний центр СО (НСП) у Саксаганському районі», погреби «РОМАШКА», ФОП Марусов, вул. Балакіна 4, 6, РВВС адмінбудівля Балакіна, насосна №28 Балакіна, ТРП №55 Балакіна, салон-магазин «Системи безпеки» Балакіна, магазин «Продукти» Балакіна, Карнавальна, Брюллова, Самотічна, Куна, Щорса, ТОВ «ТЕЛЕСВІТ», ГК «Промінь», ПП Бережний Олексій Олексійович, КПМНЗ «Криворізька міська музична школа №10», школа вечір. СШ № 42, КЗК» Міська бiблiотека для дорослих», ФОП Берест Катерина Валеріївна, ФОП Котенко Микола Іванович, ТОВ «Метеор», ФОП Буров Едуард Євгенович, ПАТ «КРИВОРІЖГАЗ», вул. Ухтомського, соцзабез, вiддiл субсидій, д/с №218, школа №106, Прокуратура Дніпропетровської області (Прокуратура

Тернiвського району), Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області, Адвокатське об’єднання, Дніпропетровська обласна колегія адвокатів, юридична консультація Тернівського району, ФОП Лушпенко Дмитро Сергійович, ПАТ «КИЇВСТАР», ПАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «ДНІПРО», Гаражно-будiвельний кооператив «Север-3», ПП Однорал Олена Тимофіївна, ФОП Балевич Любов Михайлівна, дочірнє підприємство Дніпропетровської обласної спілки споживчих товариств «Ринок Сніжинка» в Тернівському районі м. Кривого Рогу, ФОП Лисенко Любов Володимирівна, ПАТ «ПІВНІЧНИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ», ПП Волошина Олена Йосипівна, ФОП Прокопович Олександр Павлович, ПП Середа Сергій Анатолійович, ФОП Жайворонський Володимир Анатолійович, ФОП Гарькавенко Олена Iванiвна, ФОП Лисняк Марiя Степанівна, ФОП Понькіна Любов Олександрівна, ФОП Заболотня Світлана Вікторівна, вул. Федоренка, ПП «Iзолятор», ФОП Жигарєв О.В., ТОВ «Дiло», гiмназiя, школа № 105, КУ «ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ №1» КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, ТОВ «Рантьє-Днєпр», ФОП Септа Оксана Миколаївна, вул. Малиновського, Матросова, Івана Сірка, Юрія Смирнова, Вартаняна, д/с 233 КНТТ, КПНД 7-ме вiддiлення, СГПЧ-16, ТОВ «Екоспецтранс», ФОП Осипенко Віктор Миколайович, Товариство власникiв гаражiв «Первомайское», АВТОГАРАЖНИЙ КООПЕРАТИВ» ПЕРШОТРАВНЕВИЙ-1», КП «Житлово-експлуатаційна організація №14».

ПРОСИМО ВИБАЧЕННЯ ЗА ВИКЛИКАНІ НЕЗРУЧНОСТІ.

Контакт-центр 0-800-500-444 працює цілодобово.

«Дніпрообленерго» повідомляє про відключення електропостачання Шановні мешканці та підприємці міста Кривого Рогу! Протягом липня 2015 року з метою підвищення надійності електропостачання, якості обслуговування споживачів будуть виконуватися планові роботи з обслуговування Криворізьких міських електричних мереж ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» з відключенням електропостачання в терміни з 20.07.2015 по 24.07.2015 (з 9.00 до 17.00) за адресами: вул. Калузька, 4-38, 3-39, В/М-35, 44, насосна №35, вул. Камчатська, 55-129, 28-132, Батуринська, 2-10, 1-17, Толстого, 53-77, 68-98, Костромська, 1-15, 2-12, Груднева, 1-37, 14-38, Незабудок, 3-69, 2-60, д/с №38, Рахманінова, 8, 4, 6, 2а, 4а, Луначарського, 2-18, 17а, 20а, 1, Мерецкова, 24-38, 1, 16, котельня, Качалова, 32, школа-інтернат №7 Качалова, гаражі Пришвіна, 8, ВНС №17 Дніпропетровське шосе, КНС №17 Дніпропетровське шосе, Володимирівська, 70-122а, 51-85а, 68, 106а, 108а, 120, Чеченська, 4-24, 3-31, Черкаська, 4-30, 3-17, Сільськогосподарська, 37-73, 48-86, 94-144, 73-125, Серафимовича, 154а-222, 170-190, 202, 204, 130а-152, «Трокал», Комунарна, 53-77, 44а-64, 68-104, 79-117а, 81а, 85а, СТО, Разенкова, 31-55, 30-48, 50-80, 59-85, пров. Зразковий, 10-16, 1, 2, Житомирська, 23-32, 2-11, 12-22, Керченська, 1-6, Павлика Морозова, 20-60, 60а, 9, 11, 13, 13а, 14, 15, 10, 12, Галілея, 1-19, Карнавальна, Брюллова, Самотічна, Куна, Щорса, ТОВ «ТЕЛЕСВІТ», ГК «Промінь», ПП Бережний Олексій Олексійович, КПМНЗ «Криворізька міська музична школа №10», школа вечір. СШ №42, КЗК «Міська бiблiотека для дорослих», ФОП Берест Катерина Валеріївна, КП «Житлово-експлуатаційна організація №14», ФОП Котенко Микола Іва-

нович, ТОВ «Метеор», ФОП Буров Едуард Євгенович, ПАТ «КРИВОРІЖГАЗ», вул. Ухтомського, соцзабез, вiддiл субсидій, д/с №218, школа №106, Прокуратура Дніпропетровської області (Прокуратура Тернiвського району), Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській ОБЛАСТІ, Адвокатське об’єднання, Дніпропетровська обласна колегія адвокатів, юридична консультація Тернівського району, ФОП Лушпенко Дмитро Сергійович, ПАТ «КИЇВСТАР», ПАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «ДНІПРО», Гаражно-будiвельний кооператив «Север-3», ПП Однорал Олена Тимофіївна, ФОП Балевич Любов Михайлівна, дочірнє підприємство Дніпропетровської обласної спілки споживчих товариств «Ринок Сніжинка» в Тернівському районі м. Кривого Рогу, ФОП Лисенко Любов Володимирівна, ПАТ «ПІВНІЧНИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ», ПП Волошина Олена Йосипівна, ФОП Прокопович Олександр Павлович, ПП Середа Сергій Анатолійович, ФОП Жайворонський Володимир Анатолійович, ФОП Гарькавенко Олена Iванiвна, ФОП Лисняк Марiя Степанівна, ФОП Понькіна Любов Олександрівна, ФОП Заболотня Світлана Вікторівна, вул. Федоренка.

ПРОСИМО ВИБАЧЕННЯ ЗА ВИКЛИКАНІ НЕЗРУЧНОСТІ.

Контакт-центр 0-800-500-444 працює цілодобово.

Заява про наміри

З метою дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ «ФАБРИЦИУС» (50008, Україна, м. Кривий Ріг, вул. Мелешкіна, буд. 43д), що спеціалізується на роздрібній торгівлі пальним, має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для існуючих джерел: АЗС №1 (м. Кривий Ріг, вул. 23 Лютого, 133а); АЗС №2 (м. Кривий Ріг, вул. Конституційна, 27); АЗС №3 (м. Кривий Ріг, вул. Шекспіра, 8); АЗС №4 (м. Кривий Ріг, вул. Водоп’янова, 11); АЗС №5 (м. Кривий Ріг, вул. Миколаївське шосе, 26); АЗС №6 (м. Кривий Ріг, м-н Сонячний, 1); АЗС №7 (м. Кривий Ріг, вул. Дніпропетровське шосе, 82а); АЗС №8 (м. Кривий Ріг, вул. Тинка, 45). Обсяг викидів складає 4,204 т/рік, в т.ч.: НМЛОС – 4,191 т/рік. Розміри санітарно-захисної зони витримуються. Підприємство зобов’язується дотримувати вимоги природоохоронного законодавства при експлуатації джерел викидів. З питаннями та пропозиціями щодо намірів підприємства можна звертатися до управління екології виконкому Криворізької міської ради (м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, к. 402, тел. 92-13-63).

Заява про наміри

З метою дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ «ХАННА ГРУПП» (50036, Україна, м. Кривий Ріг, вул. Мелешкіна, буд. 14а), що спеціалізується на роздрібній торгівлі пальним, має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для існуючих джерел: АЗС №07 (м. Кривий Ріг, вул. Волгоградська, 13); АЗС №08 (м. Кривий Ріг, вул. Волгоградська, 6); АЗС №09 (м. Кривий Ріг, вул. Бикова, 14); АЗС №10 (м. Кривий Ріг, вул. Коротченка, 21/2); АЗС №11 (м. Кривий Ріг, б-р Вечірній, 22а); АЗС №12 (м. Кривий Ріг, вул. Вечірньокутська, 66); АЗС №14 (м. Кривий Ріг, м-н Всебратське-2, 70); АЗС №15 (м. Кривий Ріг, вул. Купріна, 132); АЗС №16 (м. Кривий Ріг, вул. Черкасова, 35); АЗС №17 (м. Кривий Ріг, пр-т 200-річчя Кривого Рогу, 36); АЗС №18 (м. Кривий Ріг, вул. Конституційна, 11а); АЗС №19 (м. Кривий Ріг, вул. Коротченка, 22а). Обсяг викидів складає 3,912 т/рік. Розміри санітарно-захисної зони витримуються. Підприємство зобов’язується дотримувати вимоги природоохоронного законодавства при експлуатації джерел викидів. З питаннями та пропозиціями щодо намірів підприємства можна звертатися до управління екології виконкому Криворізької міської ради (м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, к. 402, тел. 92-13-63).

Заява про наміри З метою дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ «ФІРМА РК» (50027, м. Кривий Ріг, вул. Димитрова, буд. 71, прим. 3) має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для існуючих джерел викидів. Обсяг викидів складає 0,529 т/рік, в т.ч.: речовини у вигляді суспендованих твердих частинок – 0,209 т/рік; вуглецю оксид – 0,141 т/рік; оксиди азоту – 0,147 т/рік; НМЛОС – 0,032 т/рік. Розміри санітарно-захисної зони витримуються. Підприємство зобов’язується дотримувати вимоги природоохоронного законодавства при експлуатації джерел викидів. З питаннями та пропозиціями щодо намірів підприємства можна звертатися до управління екології виконкому Криворізької міської ради (м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, к. 402, тел. 92-13-63).

• РЕКЛАМА «ЧГ» • REKLAMA@RMINER.DP.UA • 92-97-16

Повідомлення про початок процедури громадських слухань щодо врахування громадських інтересів по проекту містобудівної документації:

«Детальний план території під будівництво будівель та споруд православної церкви на вул. 23 Лютого, 170б у Тернівському районі». Детальний план території розроблений КП «Парковка та реклама» (архітектор Добровольський В.В.). Підставою для розроблення вищезазначеної документації є рішення Криворізької міської ради від 31.01.2015 № 3346 «Про розробку детальних планів територій». Наданою документацією запроектована земельна ділянка площею 0,8260 га під будівництво будівель та споруд православної церкви на вул. 23 Лютого, 170б у Тернівському районі, за рахунок земельних угідь, які згідно з даними державної статистичної звітності з кількісного обліку земель обліковані в інших відкритих землях з незначним рослинним покривом, не наданих у власність та користування. Проектована земельна ділянка за своїм функціональним призначенням належить до території громадської забудови. Планувальні

обмеження обумовлені сформованою містобудівною ситуацією, нормативними відстанями між будівлями і спорудами в частині протипожежних і санітарних розривів, нормативними відстанями до мереж інженерних комунікацій, пішохідних і транспортних зв’язків у відповідності з вимогами ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень». Техніко-економічні показники об’єкта реконструкції: рекомендована гранична площа необхідної території земельної ділянки – 0,826 га, площа забудови – 1496,0 кв.м, у т.ч. будівлі церкви – 600,0 кв.м, будівля недільної школи – 324,0 кв.м, будівля господарського призначення – 280,0 кв.м, будівля громадської вбиральні – 160,0 кв.м, будівля церковної лавки – 66,0 кв.м, будівля сторожки – 66,0 кв.м, площа озеленення – 2690,0 кв.м, площа замощення – 2834,0 кв.м, пло-

ща дорожнього покриття – 1240,0 кв.м, щільність забудови – 18,0%. Детальний план території погоджений згідно з вимогами чинного законодавства України. З проектом містобудівної документації можете ознайомитись в управлінні містобудування і архітектури виконкому міської ради (каб. 518, тел. 74-37-65, прийм. 92-13-81, пл. Радянська, 1, 50101). Пропозиції до проекту містобудівної документації подаються громадянами у письмовому вигляді з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил, до відділу документообігу управління організаційно-протокольної роботи виконкому міськради (каб. 122, пл. Радянська, 1, 50101). Пропозиції приймаються до розгляду у місячний термін з дня опублікування даного повідомлення.

ØÀÍÎÂͲ ÊÐÈÂÎвÆÖ²! ÑÂΪ×ÀÑÍÎ ÐÎÇÐÀÕÎÂÓÉÒÅÑÜ ÇÀ ÆÈÒËÎÂÎ-ÊÎÌÓÍÀËÜͲ ÏÎÑËÓÃÈ


10 Оголошення

«Червоний гірник» №47 (21570)

www.girnyk.com.ua

Партийная жизнь

Вівторок, 7 липня 2015 року

Інформаційна підтримка

Віртуальний бізнес-інкубатор – на порталі «Криворізький ресурсний центр»

Благодаря партии «Батьківщина» криворожане, как и многие другие украинцы, больше не будут переплачивать за газ Потребители, которые живут в домах без счётчиков, уже получили платёжки с вдвое меньшими суммами за использование газа в сравнении с предыдущим месяцем. Так что борьба партийцев за уменьшение тарифов на коммунальные услуги принесла первые, весомые результаты. И вклад в эту борьбу внесла также Криворожская организация партии «Батьківщина». Лидер криворожской «Батьківщини» Ольга Бабенко демонстрирует две платёжки за коммунальные услуги, датированные первым мая и первым июня 2015 года. В первой из них сумма оплаты за газ составляет 48,52 грн. А во второй квитанции оплата уже снижена вдвое и составляет всего 28,17 грн. Таким образом, украинцы, в квартирах которых отсутствуют приборы учёта газа, уже платят на 50% меньше. Это стало возможным благодаря пересмотру нормативов потребления данного энергоносителя на одного человека. Соответствующее решение правительства – первая большая победа, достигнутая совместными усилиями «Батьківщини» и гражданского общества в борьбе за установление справедливых коммунальных тарифов.

Следует отметить, что Всеукраинское объединение «Батьківщина», пожалуй, единственная политическая сила, которая проводит активную политику уменьшения тарифов на жилищно-коммунальные услуги. Право потребителей на справедливые тарифы лидер партии Юлия Тимошенко и народные депутаты из этой политсилы последовательно отстаивают в парламенте. А партийные ячейки ВО «Батьківщина» по всей стране активно продолжают сбор подписей против повышения стоимости «коммуналки». – Почти десять дней районные партийные организации Кривого Рога собирали подписи горожан, требующих установить экономически обоснованные цены на жилищно-коммунальные услуги, – говорит Ольга Бабенко. – К нашим палаткам, развёрнутым в каждом районе города, выстраивались очереди горожан, желающих поставить свою подпись. Поскольку тарифы на природный газ, тепло и электроэнергию являются непосильной ношей для многих семей Украины и жителей нашего города, мы продолжаем проводить мероприятия, направленные на информирование населения о возможных путях решения данной проблемы. Так, 24 июня также во всех районах Кривого Рога работали информационные палатки Криворожской городской организации ВО «Батьківщина». Снова собирались подписи криворожан под обращением к Кабинету Ми-

нистров Украины с требованием пересмотра необоснованных коммунальных тарифов для населения. В палатках раздавались информационные листовки, с призывами к уменьшению нормативов потребления тепла. Ольга Бабенко отмечает, что на сегодня количество подписей, исчисляемое тысячами, служит ещё одним подтверждением недовольства населения сложившейся ситуацией, а новые расчёты, многократно представленные Юлией Тимошенко, – объективным подтверждением незаконности и необоснованности установленных тарифов. – Криворожская городская организация ВО «Батьківщина» выражает благодарность всем, кто поддержал нас, – отмечает Ольга Владимировна. – Горожане, спасибо вам за поддержку. Вместе мы сможем добиться весомых результатов для каждого человека, каждого дома, каждой семьи. Кроме того, правительство приняло решение о снижении рентных платежей с 55% до 35% на добычу отечественной нефти и газа на глубине более 5 тысяч метров. Таким образом, «Батьківщина» добилась того, чтобы правительство снизило ренту на добычу собственного газа. Следующее задание партии – принятие в парламенте нормативного акта, который бы на законодательном уровне закрепил снижение рентной ставки на украинский газ, что автоматически приведёт к уменьшению тарифов на газ, тепло и горячую воду. Впрочем, на этом достижении в вопросе понижения тарифов на услуги ЖКХ партийная организация не намерена останавливаться. Партия требует от правительства, чтобы до нового отопительного сезона в 2-3 раза были также снижены нормативы потребления тепла на квадратный метр в домах, где нет счётчиков. Это позволит существенно снизить стоимость тепла в квартирах многих украинских граждан. Впрочем, повышение тарифов на коммунальные услуги не так сильно ударило бы по карманам украинцев, если бы их доходы были существенно увеличены. В связи с этим «Батьківщина» продолжает настаивать на немедленной индексации пенсий и заработных плат, а также отмене налога на пенсии. Напомним, государственный бюджет перевыполнен на 21 млрд. 100 млн. гривен, а остаток на казначейском счету, по состоянию на первое мая, составлял 60 млрд. и 800 млн. грн. Но, несмотря на наличие дополнительных бюджетных поступлений, правительство почти два года медлит с проведением предусмотренной законом индексации зарплат и пенсий в соответствии с уровнем инфляции. Для проведения такой индексации нужно 13 млрд. 300 млн. гривен. Таким образом, деньги на это у государства есть. Так же, как и есть возможность отменить налог на пенсии. Но правительство почему-то не торопится повышать доходы своих граждан. – Поэтому уже в ближайшее время на всеукраинском уровне «Батьківщина» намерена обязательно добиться от правительства отмены налогов на пенсию работающих пенсионеров, а также проведения индексации пенсий и зарплат на уровень инфляции, – убеждена Ольга Бабенко.

На порталі «Криворізький ресурсний центр» (http://krogerc.info) функціонує модуль «Віртуальний бізнес-інкубатор» (http://bi.krogerc.info), що забезпечує інформаційну підтримку підприємцівпочатківців та вже досвідчених фахівців щодо започаткування й організації власного бізнесу чи розвитку вже існуючого. Інформація структурована за 6 підрозділами: «Навчальний майданчик», «Успішний досвід», «Банк бізнес-ідей», «Навігатор підприємця», «Консультаційний центр», «Блог». У підрозділі «Навчальний майданчик» дажу непродовольчих товарів», «Відкриття цього модулю розміщена корисна інформація об’єкта бізнесу з виставкової діяльності». про існуючі форми та види господарської діВсього на сторінках «Навігатора підприяльності, з питань ліцензування, порядку дер- ємця» функціонує 21 схематичний алгоритм жавної реєстрації суб’єкта господарювання, покрокового проходження етапів відкриття взяття його на облік у податкових органах, пен- об’єктів бізнесу. сійного забезпечення, статистики, служби зайняМожливості підрозділу «Консультаційний тості, фондів соціального страхування тощо. центр» надають змогу отримати консультації Підрозділ «Успішний досвід» містить ма- досвідчених підприємців з актуальних питеріали (інформацію, відеоролики, фотоматері- тань, що виникають під час започаткування али) щодо успішного досвіду ведення бізнесу в та ведення бізнесу, з питань правового замісті, в тому числі національного та зарубіжного. безпечення, охорони здоров’я, організації Підрозділ «Банк бізнес-ідей» надає мож- роздрібної торгівлі лікарськими засобами, виливість для розміщення цікавих бізнес-ідей, робництва продуктів харчування, розміщення привабливих для інвесторів бізнес-проектів. зовнішньої реклами, промисловості та будівІнформація містить відомості про автора про- ництва, торгівлі й ресторанного господарства, екту (ідеї), його мету, сферу діяльності, рік роз- надання індивідуальних послуг, страхування, робки та презентаційні матеріали. енергозбереження та ін. Підрозділ «Навігатор підприємця» допоУ підрозділі «Блог» створено можливість може користувачу заощадити час і кошти для для користувачів у режимі он-лайн обмінюваотримання актуальної інформації стосовно тися думками щодо власного досвіду з питань порядку відкриття об’єктів бізнесу (за різни- проходження процедур, пов’язаних з відкритми варіантами місця його розташування та тям об’єктів бізнесу, проблем, що виникають галузевою спеціалізацією). У поточному році під час ведення господарської діяльності. підрозділ доповнено 3 новими алгоритмами: Сподіваємося, що актуальна інформація, «Відкриття закладу спортивного та/або оздо- розміщена на порталі, допоможе вам заощаровчого напрямку», «Відкриття магазину про- дити час. Бажаємо успіхів! Відділ стратегії розвитку електронних інформаційних ресурсів міста апарату міської ради і виконкому

РЕКЛАМА

«ЧГ»

REKLAMA@RMINER.DP.UA

92-97-16

ПАТ «ДТЕК Дніпро­обленерго» звертається до усіх жителів міста Кривого Рогу! Якщо ви помітили обірвані дроти на лініях електропередач або відчинену трансформаторну підстанцію, побачили роботи по демонтажу ліній електропередач або обладнання трансформаторної підстанції людьми, що не є працівниками Дніпрообленерго (це легко розпізнати по спецодягу), – негайно повідомте про це міліцію (102), МНС (101), районний виконком, міськвиконком, район електричних мереж (РЕМ) або диспетчерську службу Криворізьких міських електричних мереж за телефонами, які наведені нижче.

ЩОБ УНИКНУТИ СМЕРТЕЛЬНИХ ЕЛЕКТРОТРАВМ, КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: Наближатись до обірваних проводів ближче 8 метрів. Залазити на опори повітряних ліній електропередач, тим більше намагатись зняти електропровід. Відчиняти двері та проникати в трансформаторні підстанції. Дозволяти дітям залазити на дерева, що ростуть під проводами ліній електропередач. Зводити будь-які будови, складати дрова, солому тощо, розпалювати багаття під проводами електроліній і повітряними вводами будинків. Кидати дріт або будь-які інші предмети на проводи повітряних ліній електропередач. Встановлювати металеві стояки для телевізійних антен поблизу ліній електропередач. Розташовувати ігрові майданчики, а також проводити ігри під повітряними лініями, запускати повітряних зміїв поблизу повітряних ліній та гратися біля електричних установок. Будьте уважні – БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЖИТТЯ ! Диспетчерські служби: Центрально-Міський, Дзержинський райони – тел. 92-31-19, Саксаганський район – тел. 440-28-57, Жовтневий, Тернівський райони– тел. 66-12-09.

ПАО «ДТЭК ДНЕПРООБЛЭНЕРГО» информирует 16 июня 2015 года в 10 часов 25 минут диспетчер Томаковского РЭС получил сообщение из медучреждения о том, что в центральную Томаковскую больницу поступил пострадавший со следами термических ожогов. Было установлено, что несчастный случай произошёл при попытке хищения электрооборудования.

На месте происшествия было выявлено, что контур заземления между РКТП и КТП вырыт из земли, фарфоровые колонки разъединителя разбиты, шлейфы двух фаз обрезаны, медные части контактов похищены. На раме разъединителя, на высоте примерно 6,5 м, находился тапок пострадавшего, второй тапок валялся под опорой. Предположительно, пострадавший поднялся по подкосу анкерной опоры и приблизился на недопустимое расстояние к токоведущим частям ВЛ-10 кВ, находящейся под напряжением. Пострадавший находится в отделении интенсивной терапии Томаковской центральной районной больницы. Состояние стабильно - тяжёлое.

ЗАПОРОЖСКИЙ ИНСТИТУТ ЭКОНОМИКИ И ИНФОРМАЦИОННЫХ ТЕХНОЛОГИЙ

l Непосредственная причина: Самовольное поднятие постороннего лица на опору 10 кВ, приближение к проводу, находящемуся под напряжением, с целью хищения элементов разъединителя РКТП-0318. l Основные причины: ✔ Нарушение потерпевшим «Правил охраны электрических сетей». ✔ Приближение на недопустимое расстояние к проводам воздушной линии электропередач.

Виконком Криворізької міської ради оголошує конкурс на заміщення вакантної посади

l головного спеціаліста, бухгалтера управління освіти і науки (на період відсутності основного працівника). Вимоги до претендентів: громадянство України, повна вища фахова освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, стаж роботи за фахом в органах місцевого самоврядування або на державній службі на посаді провідного спеціаліста не менше 1 року чи стаж роботи за фахом в інших сферах управління на менше 3 років, вільне володіння державною мовою, знання основних програм роботи на комп’ютері. Заяви до конкурсної комісії приймаються протягом 30 днів з дня опублікування оголошення за адресою: 50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, кімн. 226. За додатковою інформацією щодо основних функціональних обов’язків, розміру та умов оплати праці звертатися за телефонами: 74-66-28 (кадрова служба виконкому міської ради); 74-81-41 (управління освіти і науки виконкому міської ради).


«Червоний гірник» №47 (21570)

Офіційно

До уваги мешканців міста Кривого Рогу!

Передаються в оренду об’єкти комунальної власності Управління комунальної власності міста виконкому міської ради оголошує про наміри передати в оренду об’єкти комунальної власності, щодо яких надійшли заяви Дані про об’єкти, щодо яких надійшли заяви про оренду № з/п 1

Балансо­ утримувач УКВМ

2

КП «Хладон»

3

УБЖП

4

УБЖП

5

УБЖП

6

УБЖП

Найменування

Частина нежитлового приміщення в споруді підземного пішохідного переходу

7

УКВМ

8

УБЖП

9

КП «Криворіжкнига»

10

УБЖП

11

УКВМ

12

УБЖП

Частина асфальтового замощення

13

УБЖП

Нежитлове приміщення, вбудоване у 1 поверх житлового будинку

15

УБЖП

16

УКВМ

17

УКВМ

18

УКВМ

19

УКВМ

Відділ освіти Довгин20 виконкому цівської районної в місті ради 21

22

23

УБЖП

УКВМ

УКВМ

Відділ освіти виконкому Дзер24 жинської районної у місті ради

Місцезнахо­ дження

Нежитлове приміщення на 5 поверсі Вул. ХХІІ окремо розташованої будівлі Партз’їзду, 41 Нежитлове приміщення в окремо розташованій одноповерховій будівлі Вул. Окружна, 10

Окремо індивідуально визначене майно: трактор Т-40М, реєстраційний № 00655АЕ; мотоцикл «Днепр» МТ-10, реєстраційний № АЕ0118АА Нежитлове приміщення на 1 поверсі окремо розташованої будівлі Нежитлове приміщення, вбудоване у 1 поверх житлового будинку Нежитлове приміщення на 2 поверсі у прибудові до житлового будинку Нежитлове приміщення, вбудоване на 1 поверсі житлового будинку Нежитлове приміщення, вбудоване у 1 поверх житлового будинку Нежитлові приміщення на 1, 2 поверхах окремо розташованої будівлі Нежитлове приміщення на 1 поверсі окремо розташованої будівлі

Відділ освіти виконкому Централь14 но-Міської районної у місті ради

Вартість майна Максималь­ За­ гальна за незалежною но можли­ вий строк площа, оцінкою, грн. без ПДВ оренди м2

2 роки 11 місяців

Використання за призначенням

• РЕКЛАМА «ЧГ» • REKLAMA@RMINER.DP.UA • 92-97-16

15 293,0 станом на 27.04.2015 38 729,0 станом на 04.06.2015 92 752,0 станом на 03.06.2015 76 963,0 станом на 15.05.2015 32 736,0 станом на 04.06.2015 371 959,0 станом на 29.05.2015 14 010,0 станом на 20.05.2015

2 роки 11 місяців 2 роки 11 місяців 2 роки 11 місяців 2 роки 11 місяців 2 роки 11 місяців 2 роки 11 місяців 2 роки 11 місяців

Під розміщення майстерні з ремонту взуття

Під розміщення торгівлі непродовольчими товарами Під розміщення службового приміщення, без права на приватизацію Під розміщення торгівлі непродовольчими товарами (квітами)

31 161,0 станом на 12.06.2015

до 1 жовтня 2015 року

Під розміщення комплексу дитячих атракціонів

159,3

Пл. Визволення

7,2

10 228,0 станом на 22.05.2015

2 роки 11 місяців

-

2 од.

16 796,0 станом на 12.05.2015

М-н Сонячний, 22а

12,5

Пр. Південний, 19

35,19 112,37

Вул. Мусоргського, 11

78,4

Вул. Ватутіна, 47

27,8

Вул. Доватора, 423,4 28а Вул. Адмірала Голо- 13,0 вка, 40, прим. 36 Вул. Адмірала Головка, між житловими будин- 70,0 ками №7 та №9

1 рік

Під розміщення офісу

Під розміщення перукарні Під розміщення хореографії, погодинно згідно з графіком Під розміщення офісу

Вул. Мухіної, 15

28,6

28 266,0 станом на 08.06.2015

2 роки 11 місяців

Під розміщення офісу, без права на приватизацію

Нежитлова окремо розташована одноповерхова споруда кіоску

Вул. Ракетна, 1к

19,5

22 658,0 станом на 03.06.2015

2 роки 11 місяців

Під розміщення торгівлі продовольчими товарами (морозива)

Нежитлове приміщення, вбудоване у 1 поверх житлового будинку

Вул. 50 років Жовтню, 1/2

249,8

296 963,0 станом на 04.06.2015

2 роки

Під розміщення дільниці реабілітації інвалідів підприємства, без права на приватизацію

245,8 34,4 2,7 499,0

55 480,0 станом на 17.06.2015

2 роки 11 місяців

Під розміщення офісу громадської організації

до 1 жовтня 2016 року до 1 жовтня 2016 року 2 роки 11 місяців

Під розміщення абонентського відділу Під розміщення абонентського відділу

23,2

106 912,0 станом на 19.06.2015 29 563,0 станом на 19.06.2015 31 878,0 станом на 12.06.2015

Вул. Промислова, 1а

296,0

327 717,0 станом на 22.06.2015

2 роки 11 місяців

Під розміщення занять з карате-до, погодинно згідно з графіком

Нежиле приміщення в окремо роз- Вул. Блюхера, 5-б ташованій одноповерховій будівлі Нежиле приміщення на 1 поверсі окремо розташованої будівлі (з основною площею 73,6 м2, площею Вул. Коломойцівська, 23 рампи 42,0 м2, місцями загального користування 4,5 м2) з частиною огорожі та замощення Нежиле приміщення на 1 поверсі окремо розташованої будівлі (з основною площею 69,6 м2, площею Вул. Коломойціврампи 42,0 м2, місцями загального ська, 23 користування 4,3 м2) з частиною огорожі та замощення

42,2

41 761,0 станом на 15.05.2015

2 роки 11 місяців

Під розміщення розвантажувальнозавантажувального майданчика

92 958,0 станом на 11.06.2015

2 роки 11 місяців

Під розміщення оптового складу

90 388,0 станом на 11.06.2015

2 роки 11 місяців

Під розміщення оптового складу

175 830,0 станом на 19.05.2015

2 роки 11 місяців

Під розміщення вірменської школи, погодинно згідно з графіком

Нежитлова окремо розташована будівля з інфраструктурою: огорожа, Вул. Полярна, 20 ворота, замощення Нежитлове приміщення, вбудоване Вул. Лісового, 22 у 1 поверх житлового будинку Нежитлове приміщення на 2 поверсі Пр. Південний, 1 окремо розташованої будівлі Нежитлове приміщення на 2 поверсі Вул. Адмірала окремо розташованої будівлі Головка, 40 Нежиле приміщення на 1 поверсі окремо розташованої будівлі

Нежиле приміщення на 1 поверсі окремо розташованої будівлі

Вул. Костенка, 23

75,8 22,27

120,1 14,9 73,66

Під розміщення перукарні

115,9 14,37 71,08 102,0

Уточнення Управління комунальної власності міста виконкому міської ради надає уточнення до оголошення про наміри передати в оренду об’єкти комунальної власності, щодо яких надійшли заяви, яке опубліковане в міській комунальній газеті «Червоний гірник» від 23.06.2015 №44 (21567), а саме: Балансо­ утримувач

9

УКВМ

Дані про об’єкти, щодо яких надійшли заяви про оренду Вартість майна Макси­ За­ мально Місцезнахо­ гальна за незалежною Найменування дження площа, оцінкою, грн. можливий без ПДВ строк оренди м2 Нежила окремо розташована одно- Вул. Вознесен22 307,0 станом 2 роки 11 44,7 поверхова будівля ського, 11а на 04.06.2015 місяців

Інформаційне повідомлення

Управління комунальної власності міста виконкому міської ради повідомляє про затвердження переліку об’єктів, що підлягають приватизації рішенням Криворізької міськради від 24.06.2015 №3719 «Про затвердження переліку об’єктів комунальної власності міста, що підлягають приватизації в 2015 році», та оголошує конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності – суб’єктів господарювання, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів приватизації: – шляхом викупу № з/п

Назва об’єкта та його адреса

Пло­ Балансо­ Ідентифіка­ ща, утриму­ ційний код за кв.м вач ЄДРПОУ

Приміщення, що орендує фізична особа-підприємець Троценко Г.П., м. 93,4 1 Кривий УКВМ Ріг, вул. Юрія Смирнова*, буд. 37а, прим. 61 Приміщення, що орендує фізична 2 особа-підприємець Червоний В.М., м. 72,7 УБЖП Кривий Ріг, пр-т Гагаріна, буд. 42, прим. 42 Будівля гаражів, що орендує фізична КП «Пар3 особа-підприємець Поліщук І.А., м. 182,6 ковка та Кривий Ріг, вул. Харцизька, 9а реклама»

25522449 03364234 34811376

* у свідоцтві про право власності на нерухоме майно, виданому виконавчим комітетом Криворізької міської ради, вулицю зазначено: Смирнова Юрія.

Привести в належний стан

Під розміщення виробництва металевих виробів Під розміщення торгівлі непродовольчими товарами та надання послуг з відео-, аудіозапису, без права на приватизацію

2 роки 11 місяців

Вул. Мухіної, 15

На засіданні виконкому міської ради у вересні поточного року заплановано розгляд питання «Про виконання вимог Закону України «Про адміністративні послуги». Пропонуємо вам залучитися до його підготовки. Пропозиції, зауваження, рекомендації приймаються відділом дозвільно-погоджувальних процедур виконкому міської ради за телефоном 92-25-94, E-mail viza@ukrpost.ua, або безпосередньо в Центрі надання адміністративних послуг «Муніципальний центр послуг м. Кривого Рогу» (площа Радянська, 1) та його територіальних підрозділах. Чекаємо на слушні пропозиції.

На території Дзержинського району за адресою: вул. Ветеранів праці, 63а, знаходиться двоповерхова будівля, яка тривалий час не використовується та знаходиться у занедбаному стані. Такий стан будівлі несе у собі загрозу безпеці громадян, які мешкають поруч. У зв’язку з цим доводимо до відома власників будівлі №63а на вул. Ветеранів праці про необхідність термінового звернення до виконкому Дзержинської районної у місті ради (пр. Миру, 42, каб. 8, тел. 90-67-95) та вжиття заходів щодо приведення у належний стан вказаної будівлі. У випадку невиконання обов’язків щодо збереження та схоронності власного майна виконком районної у місті ради буде вимушений порушити питання щодо передачі зазначеної будівлі до комунальної власності міста.

104 740,0 станом на 10.06.2015 137 584,0 станом на 21.05.2015

78,5

Мета використання

Заяви про оренду зазначених об’єктів приймаються відділом дозвільно-погоджувальних процедур виконкому міської ради протягом 10-ти робочих днів після опублікування оголошення в міській комунальній газеті «Червоний гірник». У разі надходження двох і більше заяв на один об’єкт оренди, орендодавцем буде оголошено конкурс на право його оренди відповідно до абз.3 частини 4 ст.9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та рішення міської ради від 23.11.2011 №726 «Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста». Довідки можна отримати в управлінні комунальної власності міста виконкому міської ради (пл. Радянська, 1, кімн. 361, 360, тел. 74-49-29, 74-43-97).

№ з/п

Оголошення 11

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 7 липня 2015 року

Мета використання Під розміщення складу непродовольчих товарів

Учасникам конкурсу необхідно подати до конкурсної комісії такі документи: заяву про участь у конкурсі з відбору суб’єктів оціночної діяльності за встановленою формою; копію установчого документа претендента; копії кваліфікаційних документів оцінювачів, які працюють у штатному складі і яких буде залучено до проведення оцінки та підписання звіту про оцінку майна; письмові згоди оцінювачів, яких буде додатково залучено претендентом до проведення робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна, завірені їхніми особистими підписами, а також копії кваліфікаційних документів оцінювачів; копію сертифіката суб’єкта оціночної діяльності, виданого претенденту Фондом державного майна України; інформацію про претендента (документ, який містить відомості про претендента щодо його досвіду роботи, кваліфікації та особистого досвіду роботи оцінювачів, які працюють у його штатному складі та додатково залучаються ним, з незалежної оцінки майна, у тому числі подібного майна тощо). Конкурсна пропозиція претендентів подається в запечатаному конверті і має містити пропозицію щодо ціни виконання робіт, калькуляції витрат, пов’язаних з виконанням робіт, а також строк виконання робіт (у календарних днях). Конкурс відбудеться 24 липня 2015 року об 11.00 за адре­ сою: м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, управління комуналь­ ної власності міста, каб. 246. Документи на розгляд комісії приймаються до 20 липня 2015 року включно. Телефони для довідок: 74-75-79, 74-16-30.

Продаю № 556. Хорошую с ремонтом 3-комн. квартиру по ул. Ленина, 5/9. Торг. Тел. 098-0910167. № 567. 3-комн. квартиру на мкрн. Солнечный, 7/9, от хозяина. Тел. 0677170519. № 568. Банки 3 л - 5 грн., банки 1 л – 3 грн., каструлю чавунну («чунчик»), два відра – 400 грн. Тел. 067-7935964. № 470. Сено разнотравье (тюкованное). Тел. 067-9882169, Дмитрий Анатольевич. № 509. Дрова пиляні з доставкою по місту. Тел. 096-0300222.

Куплю

№ 569. ВАЗ, ДЭУ ИЛИ ИНОМАРКУ. Тел. 097-4389557. № 464. Ваше авто в любом состоянии. Тел. 097-0076700, Александр.

Загублене № 549. Свідоцтво про право власності на кв. № 27 у буд. № 54 на проспекті Карла Маркса, видане згідно з розпорядженням УЖКГ від 8.08.1996 р. № Ц-667 на ім’я Корольчук Ірини Олександрівни, Корольчука Олексія Андрійовича, вважати недійсним. № 570. Студентський квиток, виданий Криворізьким економічним інститутом ДВНЗ «КНУ» на ім’я Олійник Руслани Михайлівни, вважати недійсним. № 571. Учнівський квиток серія НР № 09966737, виданий МЦППВ у 2013 році на ім’я Дубова Артема Володимировича, вважати недійсним. № 572. Посвідчення учасника бойових дій № АА 047127, видане 9.12.1999 р. Довгинцівським РВК на ім’я Кустенка Миколи Михайловича, вважати недійсним. № 575. Свідоцтво про право власності на житло за адресою: мкрн. 5 Зарічний, 88-87, видане на ім’я Сколуб Валентини Миколаївни згідно з розпорядженням УЖКГ від 19.05.2006 р. № Ж 751, вважати недійсним.

Послуги № 11. РЕМОНТ ХОЛОДИЛЬНИКІВ. ГУМА. БУДИНОК «РЕМПО­ БУТ­ ТЕХНІКА», пр. Миру, 29в, 8. Тел. 401-5038, 067-5993757, 099-1983398. Гарантія. № 474. Ремонт телевизоров. Тел. 401-82-63, 067-3981097. № 574. Ремонт телевизоров. Тел. 7462-78, 097-2824057. Кондратьевич. № 517. Металеві двері та грати за 1 день. Тел. 098-3871377, 401-15-07. № 491. УТЕПЛЕНИЕ ФАСАДОВ. ЭЛЕКТРИКА, САНТЕХНИКА. РЕ­ ШЕТКИ, ОГРАДКИ. ИЗГОТОВЛЕ­ НИЕ МЕТАЛЛОКОНСТРУКЦИЙ. Тел. 067-6860318, 096-4269530. № 419. Перевезу мебель и др. Грузчики. Тел. 401-31-05, 067-5671948. № 22. Спил деревьев. Порезка, вывоз, корчевка, обрезка кустов. Тел. 098-6843572. № 492. КРОВЛЯ КРЫШ. МЕТАЛ­ ЛОЧЕРЕПИЦА, ПРОФЛИСТ, ШИ­ ФЕР. ДОСТУПНЫЕ ЦЕНЫ. КАЧЕ­ СТВО. САНТЕХНИКА, ЭЛЕКТРИКА. Тел. 067-6860318, 096-4269530. № 508. Спилювання дерев бензопилами (з автовишкою). Тел. 096-0300222.

Різне

№ 561. Сдам в аренду территорию 1500 кв.м с тех. сооружениями на 1 участке (или продам). Тел. 096-7831400. Очень просим пожертвовать Союзу инвалидов диван и стулья. Срочно

продаем новый аппарат для измерения сахара в крови при сахарном диабете. Продаем для «Запорожца» все новое: две двери правые, передние и задние стекла, левое крыло. Тел. 6534-25, 096-4973273. Срочно сдаем 1-комн. квартиру на 173 квартале со всеми удобствами, рядом остановка. Тел. 068-7207908.

Криворізький міський голова Ю. Вілкул та виконавчий комітет Криворізької міської ради висловлюють глибоке щире співчуття родині

ФЕДОРЕНКО Людмили Василівни, яка пішла з життя 04.07.2015 р. унаслідок тяжкої хвороби. Свій трудовий шлях вона розпочала у 1980 році. З 1991 року працювала у виконкомі Довгинцівської районної в місті ради, з 2002 року перейшла до виконкому Криворізької міськради, де обіймала керівні посади. З листопада 2005 року по липень 2013 року Людмила Василівна очолювала управління комунальної власності міста виконкому Криворізької міської ради. Пам’ять про мудрого керівника, чуйну та порядну людину завжди житиме у наших серцях. 4 июля 2015 года ушла из жизни

ФЕДОРЕНКО Людмила Васильевна, светлый, жизнелюбивый, ответственный человек. Людмила Васильевна, без преувеличения, была человеком беспредельно преданным своей работе, её любила, с ней переживала и взлеты, и огорчения. Каждый, кто знал Людмилу Васильевну, может отметить основные её качества: добросовестное отношение к делу, целеустремлённость, порядочность. Она была яркой личностью, никогда ни на каком этапе не довольствовалась тем, чего уже достигла, постоянно пребывала в поиске. Несмотря ни на какие трудности, неизменно оставалась энергичной и эмоционально щедрой. Мы, её коллеги, будем помнить Федоренко Людмилу Васильевну как талантливого руководителя, очаровательную женщину, любимую жену, заботливую маму и бабушку. Коллектив управления коммунальной собственности города исполкома городского совета Коллектив Укра­ин ­ ского политехнического техникума глубоко скорбит о смерти талантливого руководителя, доброго, мудрого, справедливого директора техникума (1980 — 2008 гг.)

МИРОНЕНКО Владимира Михайловича (19.07.1939 — 29.06.2015), хорошего человека и надежного друга. Выражаем соболезнование родным и близким. Светлая память...


12 Життя цікаве Курси валют станом на 6.07.2015 р. (грн. за 100 од.) КУПІВЛЯ Áàíê

Äîëàð

ÍÁÓ

2101,8248

37,799 2332,1848

ÏðèâàòÁàíê

2346,00 42,84 2621,40 2340,90 42,84 2570,40

ÐàéôôàéçåíÁàíê Àâàëü

2346,00 42,84 2652,00

Ô³íàíñè òà êðåäèò

2250,00 39,50 2430,00

Один в поле не ...

«Кромка» села Глубокая канава

2295,00 42,00 2520,00

2300,00 42,00 2600,00

2100,00

Дитя со стрелами

1

Казачий капитан

«Хна» для брюнеток

2050,00 39,00 2330,00 2270,00

Средство ухода за кожей лица Морской рак

29,00 2250,00

41,00 2500,00

Магнітні бурі ГЕОМАГНІТНИЙ ПРОГНОЗ по Кривому Рогу

7.07.2015 8.07.2015 2 2 2 2 17.10.2013 18.10.2013 2 1 2 2 1 1 1 1 1 1 1 2

«Куриный» синдром Пора спячки природы

Четвер, 9.07 +21…+22°С +32°С Південний та південнозахідний, 2-3 м/сек.

«Капитальный» Карл

Летучее вещество

Выигрыш

Смысл

2 «Кубики» на животе

Водяной опоссум

Земля взаймы

Река забвения

С ... долой – из сердца вон

Решетка для вьюнков «Подотряд» человечества

..., Надежда, Любовь Ищи – свищи в стоге сена

Невод оптовика

Доисторический монстр

«Частичка» дождя

Непоседа

«Ночной» хит Лукьяненко

Хорошая порция пива (мера)

Панты

Древнеримский медяк

Сорт яблок

Середа, 8.07 +20…+21°С +31°С

Північний та західний, 2-3 м/сек.

Средневековая крепость

4

Сладость

1. Нема помітних збурень. 2. Невеликі збурення. 3. Слабка геомагнітна буря. 4. Мала геомагнітна буря. 5. Помірна геомагнітна буря. 6. Сильна геомагнітна буря. 7. Жорсткий геомагнітний шторм. 8. Екстремальний шторм.

Погода

Рос. Копперфилд

Выведет на север

2300,00 42,00 2570,00

Ïðîì³íâåñòáàíê

0:00 3:00 6:00 9:00 12:00 15:00 28:00 21:00

Гулливер Болотная для литрава липутов

2250,00 38,50 2430,00 2340,00 42,00 2610,00

Óêðåêñ³ìáàíê

Красное вино

ªâðî

Óêðñèááàíê

Вівторок, 7 липня 2015 року

Сканворд

ПРОДАЖ

Ðóáëü

«Червоний гірник» №47 (21570)

www.girnyk.com.ua

Тусовка с достоинством

2

Палестинец

Легенда, былина Бесцеремонный тип

Плоский глобус

1 Мясное блюдо

Спутник контроля

3

3

4

Улыбнитесь Малыш на день рождения очень просил собаку купить. Родители решили порадовать малыша и купили здоровенного сенбернара. Малыш посмотрел на псину и говорит: – Я не понял, кого кому подарили? дельники все! Поувольняю!!!» Мы так расстроиВнутренний голос – это такая скотина, которая лись, что даже не стали допивать коньяк. пьёт вместе с тобой, а наутро достает вопросом «Зачем ты пила?!» Вроде он вчера ландыши ню– Чего такой довольный? хал. – Теща на 23-е спиннинг углепластиковый подарила. Ворвался утром шеф и начал орать: «Вы без– Так она ж тебя ненавидит!?

– А я несколько дней гундосил: ненавижу углепластиковые спиннинги! Не дай Бог кто-нибудь подарит углепластиковый спиннинг!

Ответы на сканворд

Говорят, если переехать в другое место, то ничего не изменится. Хорошо, но давайте я буду очень грустным где-то на Мальдивах.

Передплата-2015

Вартість передплати газети з 01.05.2015 року

у залежності від строку, на який оформлена передплата через «Укрпошту» з урахуванням поштових послуг

Пільгова 61621 1 місяць 20,12 грн. 3 місяці 59,76 грн. 5 місяців 98,65 грн.

Звичайна 37385 Відомча 37386 1 місяць 21,12 грн. 1 місяць 22,12 грн. 3 місяці 62,76 грн. 3 місяці 65,76 грн. 5 місяців 103,65 грн. 5 місяців 108,65 грн.

ТЕЛЕФОНИ ДЛЯ ДОВІДОК З ПЕРЕДПЛАТИ: міського поштамту – 92-43-41, редакції «Червоного гірника» – 92-70-70, 92-81-60 Головний редактор Ігор КВОЧКА Члени редколегії: Володимир СКІДАНОВ (заступник головного редактора) Олена ТАРАСИК (заступник головного редактора) Світлана НІКІТІНА (завідувач відділу)

ЗАСНОВНИК: Криворізька міська рада ВИДАВЕЦЬ: Редакція Криворізької міської комунальної газети «Червоний гірник»

Редакція може публікувати статті у порядку обговорення, не поділяючи точки зору автора. Автори опублікованих матеріалів несуть повну відповідальність за підбір та точність наведених фактів, цифр, імен. Газета виплачує гонорар лише за публікацію замовлених матеріалів. За зміст та достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Матеріали під рубрикою «Факти та подробиці» друкуються на правах реклами. Рукописи і фотознімки не рецензуються і не повертаються.

ÏÅÐÅÄÏËÀÒͲ ²ÍÄÅÊÑÈ «×û: 37385 (звичайна); 61621 (пільгова); 37386 (відомча)

АДРЕСА РЕДАКЦІЇ: 50027, пр. Металургів, 28. Довідки по редакції: 92-70-70, відділ реклами: 92-97-16. e-mail: rminer@rminer.dp.ua; reklama@rminer.dp.ua ВІД ДРУКОВАНО В ДРУКАРНІ « СТПРЕС » За якість друку газети відповідальність несе друкарня. 50025, м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12. Тел. 404-35-88.

Індекс – 61621. Обсяг 3 др. арк. Друк офсетний. Замовлення СФ605. Свідоцтво про державну реєстрацію газети «Червоний гірник» ДП реєстр № 709 від 28.02.2000 р. Газета виходить двічі на тиждень (вівторок, четвер). Рекомендована ціна 1,75 грн. Разовий тираж 13313 примірників. Тижневий тираж 26906 примірників.

ÒÅËÅÔÎÍ ÄËß ÄβÄÎÊ ÏÎ ÏÅÐÅÄÏËÀÒ² «×û 92-89-01 

Червоний гірник №47 (21570)  

Червоний гірник №47 (21570) 7 липня 2015

Червоний гірник №47 (21570)  

Червоний гірник №47 (21570) 7 липня 2015

Advertisement