Page 1

«Червоний гірник» №17 (21540)

Вівторок, 3 березня 2015 року

1

www.girnyk.com.ua

№17 Газета нагороджена у 1974 році орденом «Знак Пошани»

(21540)

ВІВТОРОК

3 БЕРЕЗНЯ 2015 Р.

Криворізька міська комунальна газета виходить з 7 грудня 1924 року

У НОМЕРІ В гостях у міського голови

4

Пряма лінія «ЧГ» із заступником прокурора міста Сергієм Гричаним Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім

5 6

АНОНСИ Запрошуємо на прийом до нотаріуса

Фото Андрія ТРУБІЦИНА

Постійні передплатники нашої газети знають, що при редакції «ЧГ» діє юридичний консультативний пункт, в якому проводять прийом юрист і нотаріус. Тож у середу, 11 березня, в редакції нашої газети (Соцмісто, пр. Металургів, 28) з 16 до 18 години триватиме консультативний прийом державного нотаріуса, завідуючої Першою нотаріальною конторою Кривого Рогу Надії Миколаївни Уколової. Вона готова надати відповіді на будь-які запитання нотаріального плану – заповіт і дарування, купівля-продаж та обмін нерухомості, довіреність і спадщина тощо. Сам прийом безплатний, єдина умова отримання консультації – передплата на «Червоний гірник». Отже, йдучи до редакції, не забудьте прихопити з собою абонемент про передплату «ЧГ».

Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім

174 мільйони гривень недоотримає з Держбюджету криворізька медицина

  

Читайте 2 стор.

Актуально

Александр Вилкул: «Из-за катастрофического роста цен

на ГСМ посевная фактически сорвана» «Я предлагаю правительству просто выглянуть в окно – машин на дорогах стало в два-три раза меньше. Топливо доходит до 30 гривен за литр. Это и вопрос посевной, ведь можно рассказывать с высоких трибун о том, что сельское хозяйство является локомотивом и это, безусловно, важнейшая отрасль экономики, но аграрии говорят – нам не за что проводить посевную», – заявил народный

депутат, глава Фонда «Украинская перспектива» Александр Вилкул на прессконференции. Он отметил, что непрофессионализм финансово-экономического блока правительства привел фактически к срыву посевной. «Цены на ГСМ, удобрения, комплектующие для сельскохозяйственной техники в Украине привязаны к курсу валюты. Дизтопливо по сравнению с

февралем прошлого года также подорожало в 2,3-2,5 раза, его цена сейчас доходит до 24-25 гривен за литр. При действующем курсе 40 гривен за доллар мы можем дойти до того, что Украине, которая всегда экспортировала 20-30 млн. тонн зерна, теперь может не хватить зерна даже для внутреннего потребления из-за проваленной посевной», – отметил Александр Вилкул.

4 березня з 11.00 до 13.00 за телефоном 92-77-90

Упродовж цього часу щодо питань житлово-комунальної тематики вас вислухає та допоможе порадою завідуючий від ділом соціальнопобутових питань «Червоного гірника» Едуард Васильович Білик.

До уваги передплатників Якщо ви вчасно не отримали номер «Червоного гірника», телефонуйте: міський поштамт – 92-30-16, редакція газети «Червоний гірник» – 92-89-01.

Рекламний відділ «ЧГ» понеділок-п’ятниця з 9.00 до 18.00 Тел. 067-743-79-02 e-mail: reklama@rminer.dp.ua


2 Подробиці

«Червоний гірник» №17 (21540)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 3 березня 2015 року

174 мільйони гривень недоотримає з Держбюджету криворізька медицина

На 2015 рік розгалужена міська мережа медичних закладів забезпечена фінансуванням лише на 70%. Причина тому — зміни з 1 січня поточного року в системі фінансування медицини. Для розуміння: при потребі 625 мільйонів переконанням Костянтина Мурашка, дала змогу 207 тисяч гривень на утримання наявних у місті суттєво поповнити арсенал медичного обладлікувально-профілактичних закладів Кривому нання та зробити ремонти в лікувально-проРогу доведена державна субвенція в розмі- філактичних закладах. На сьогодні ж, за його рі 451 млн. 145 тис. грн. Таким чином, дефіцит словами, дія розрахованого на 2010-2014 роки фінансування складає 174 млн. грн. Про це по- реформування медичної галузі закінчена. Більш відомив начальник управління охорони здоров’я того, «немає навіть розуміння, що буде далі». Поки чиновники шукають те саме «розуміння» — міськвиконкому Костянтин Мурашко. Спершу зазначимо, що проблему виникнен- криворізькі медики не отримують передбачених ня «бюджетної дірки» треба розглядати в двох у рамках пілотного проекту надбавок за інтенаспектах: змін у системі фінансування медичної сивність своєї роботи. А це, між іншим, суттєві галузі та змін безпосередньо в медичній мережі кошти для сімейного гаманця. Крім того, 23 січня 2015 року рішенням обКривого Рогу. З 2010 року в Дніпропетровській області, ласної ради на фінансування з місцевого бюджету а отже, і в Кривому Розі, провадився пілотний Кривому Рогу було передано 28 лікувальних запроект реформування медицини. Весь цей час з кладів. Це 27 лікувальних закладів, які до цього міського бюджету фінансувалися лише 7 ново- утримувались виключно за рахунок області (настворених Центрів первинної медико-санітарної приклад, інфекційна лікарня та перинатальний допомоги та Центр здоров’я. Медичні заклади центр зі стаціонаром), та 1 лікувальний заклад, вторинного рівня — лікарні з цілодобовим ста- який фінансувався з державного бюджету. Мова ціонаром — фінансувалися з обласного бюджету. йде про відомчу залізничну лікарню, що по вулиці Саме така модель роздільного фінансування, за Вернадського. Разом з тим, серед цих переданих

Костянтин Мурашко на фінансування місту 28 лікувальних закладів є такі, які відповідно до законодавчих норм повинні фінансуватися якраз з обласного бюджету. Щоб розібратися в таких правових тонкощах, управління охорони здоров’я Кривого Рогу за дорученням міського голови Юрія Вілкула звернулося до профільного комітету при Верховній Раді, Прем’єр-міністра та «Укрзалізниці». Кардинальних змін зазнала й система фінансування галузі охорони здоров’я — з 1 січня

2015 року лікувальні установи фінансуються з Державного бюджету у вигляді субвенції міському бюджету. В таких умовах, як образно висловився К. Мурашко, «міське управління охорони здоров’я виконує роль поштарів», а тому у міру надходження державної субвенції розподіляє кошти між усіма лікувально-профілактичними закладами міста. «Щомісячний об’єм державної субвенції на медицину складає 35,8 мільйона гривень, котрі у вигляді трьох траншів повинні надходити через кожні 10 днів. Але тільки 27 січня місто отримало перше надходження. Ці кошти пішли на виплату авансу, який повинен був виплачуватися з 15 січня. Таким чином, медичним працівникам майже на два тижні затримали виплату. З цього приводу два зауваження. По-перше, таких ситуацій з затримкою заробітної плати в місті за останні роки не було. По-друге, хочу подякувати всім без винятку медпрацівникам, які з розумінням поставилися до такої ситуації і попри все й надалі надають криворіжцям якісну медичну допомогу», — зауважив Костянтин Мурашко.

Світлана НІКІТІНА. Фото автора

Актуально

Александр Вилкул: «Если правительство не повернется лицом к трудовым

коллективам, то трудовые коллективы сами вынесут это правительство» «Свою годовщину правительство отметило цензурой, репрессиями против оппозиции, да и просто против любого инакомыслия, похищениями людей, полным развалом производства, разгоном мирных людей под Национальным банком и попыткой отобрать пенсии у работающих пенсионеров. Необходимо срочно принимать поддержку программы развития экономики и программу поддержки работы предприятий. Должны быть учтены предложения Оппозиционного блока. Премьер-министру необходимо срочно встречаться с профсоюзами. С представителями трудовых коллективов. Потому что, если он не встретится и не отработает четкие механизмы, каким образом будут работать предприятия, каким образом будут сохранены миллионы рабочих мест, то трудовые коллективы и профсоюзы сами придут к правительству. И заставят их или работать, или просто возьмут и выгонят. Другого пути в этом нет», – сказал народный депутат Александр Вилкул на пресс-конференции, посвященной итогам работы правительства Яценюка за год.

«Это правительство блогеров, которые больше времени проводят в Интернете. Лучше бы сначала хорошо учились в институте, потом прошли необходимую подготовку от рабочих должностей до руководителей и занимались работой. Я не знаю сегодня в Украине большого количества людей, кроме, естественно, самого правительства, которые бы хотели, чтобы это правительство продолжало работать», – подчеркнул народный депутат.

Годовщину премьерства страна встречает пустыми цехами, забастовками трудовых коллективов, тысячами закрытых предприятий, сотнями тысяч людей на улице. За этот год промышленное производство упало более чем на 10%, во многих отраслях и на 20%. Кроме того, полный развал банковской системы – более чем на 30% уменьшилась депозитная база банков, больше 40 банков обанкротились, а 220 млрд. гривен для рефинансирования, которые Нацбанк дал коммерческим банкам, просто ушли в песок. «Если б эти деньги, 220 миллиардов, просто раздали пенсионерам, то каждый пенсионер получил бы по 15 тысяч гривен», – сказал Александр Вилкул. Как уже сообщалось, депутаты от Оппозиционного блока потребовали от правительства принять разработанный ими план вывода страны из кризиса, который предполагает: 1. Индексацию зарплат и пенсий в соответствии с реальным уровнем инфляции. 2. Закрыть коррупционные схемы – налоговые ямы и контрабанду, из-за которых бюджет недополучает миллиарды гривен.

3. Стабилизировать курс национальной валюты. 4. Принять четкую программу поддержки экономики и программу поддержки производства. «Украина уже теряет ряд отраслей. Например, ракетно-космическую отрасль. «Южмаш» – больше 8 месяцев долги по зарплате, люди в отпусках и предприятие практически прекращает свое действие. Украина теряет не просто одно предприятие. Украина теряет ракетно-космическую отрасль. И это не только 10 тысяч людей, которые на этом предприятии работают, это еще больше 50 тысяч смежников в машиностроении, металлургии и других отраслях. Кроме того, «Азовмаш» – предприятие, на котором работают более 10 тысяч человек. Такие примеры можно приводить бесконечно. И если правительство не повернется лицом к трудовым коллективам, не начнет поддерживать промышленность, то трудовые коллективы сами вынесут это правительство», – сказал Александр Вилкул.

Герої не вмирають

Вічна пам’ять про Івана Джадана

27 лютого жителі міста провели в останню путь земляка – захисника Вітчизни, механіка-радіотелефоніста першої радіостанції взводу зв’язку 40 батальйону територіальної оборони Івана Миколайовича Джадана, 1977 року народження. Після навчання в Криворізькому авіаційному коледжі цивільної авіації, котрий Іван закінчив з відзнакою, та строкової служби в армії, він більше 12 років працював ковалем у ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». У травні 2014 року його призвали з ДП «Фрештекс Україна» на військову службу до Донбасу. ВідІВАН ДЖАДАН тоді криворіжець брав участь у виконанні військових завдань під час проведення антитерористичної операції. Загинув 29 серпня 2014 року в місті Іловайську. Поховали Івана Миколайовича на Центральному кладовищі на Алеї Слави.

Криворізький міський голова Ю. Вілкул, Криворізька міська рада та її виконком висловлюють глибоке і щире співчуття родині

ДЖАДАНА Івана Миколайовича,

механіка-радіотелефоніста взводу зв’язку 40-го батальйону територіальної оборони, солдата, який загинув, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Поділяємо горе та біль утрати. Пам’ять про мужнього сина України назавжди залишиться у серцях земляків.

Цими днями Саксаганський район, національно-визвольні сили України втратили гідного сина-захисника

ДЖАДАНА Івана Миколайовича,

механіка-радіотелефоніста першої радіостанції взводу зв’язку 40 батальйону територіальної оборони військової частини ПП В 2603, який загинув у бою під м. Іловайськом, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України у зоні АТО. У зв’язку з непоправною втратою виконавчий комітет Саксаганської районної у місті ради, вся Саксаганська громада висловлюють щирі співчуття рідним і близьким загиблого. Іван Миколайович у 1994 році закінчив Криворізьку загальноосвітню школу №74, після чого вступив на навчання до Криворізького авіаційного коледжу цивільної авіації (спеціальність – технічне обслуговування та ремонт побутової техніки, відділення «Радіотехніка»), який закінчив з відзнакою. З 1997 по 1999 пройшов строкову службу в м. Старичі Львівської області, був зв’язківцем. Після повернення більш ніж 12 років працював ковалем на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Для всіх, хто знав 37-річного Івана за життя, він залишиться світлою людиною – добрим другом, турботливим сином, для колег – кваліфікованим і відповідальним працівником, який мав багато планів на майбутнє, та обрав для себе найголовніше – захист народу на Сході України. Образ відважного захисника навіки залишиться у серцях і пам’яті земляків, в історії України. Поділяємо гіркий біль утрати з рідними, висловлюючи щирі співчуття. Вічна пам’ять герою.

Загинув у боях за Україну... 3 лютого 2015 року під час виконання бойового завдання у складі сил антитерористичної операції в секторі «С» на території Донецької та Луганської областей загинув наш земляк Олексій Сергійович Селищев. Про таких, як він, у народі говорять — «міг би ще жити та жити». І дійсно, йому навіть не виповнилося 23 роки... Народився Олексій у Кривому Розі 27 серпня 1992 року. Навчався у загальноосвітній школі №50. У 2011 році закінчив навчання в Індустріальному технікумі Державного вищого навчального закладу «Криворізький національний університет», отримав диплом за спеціальністю «технік-електромеханік». Працював помічником машиніста в ПАТ «ПівнГЗК». Потім у житті хлопця була зовсім інша сторінка. 6 серпня 2014 року його призвали на військову службу. В зоні АТО він, молодший сержант, командир танку 2-ї танкової роти 1-го танкового батальйону, відстоював незалежність України. 3 лютого 2015 року Олексія не стало, він загинув, до останнього подиху ОЛЕКСІЙ СЕЛИЩЕВ виконуючи свій службовий обов’язок. Без сина залишилась мати, без рідного брата — сестра. Бажання родичів — поховати Олексія в рідному Тернівському районі на кладовищі ПАТ «ПівнГЗК». Його очі навічно закрились, а серце перестало битись. Та він назавжди залишиться живим у пам’яті рідних, близьких та друзів.

Криворізький міський голова Ю. Вілкул, Криворізька міська рада та її виконком висловлюють глибоке і щире співчуття родині

СЕЛИЩЕВА Олексія Сергійовича,

командира танку 17-ї окремої танкової бригади, молодшого сержанта, який загинув, виконуючи військовий обов’язок у зоні проведення антитерористичної операції. Він був відданим, мужнім сином України. Пам’ять про нього назавжди залишиться у серцях земляків.

Тернівська районна у місті рада та її виконавчий комітет з глибоким сумом висловлюють щире співчуття рідним та близьким загиблого військовослужбовця української армії

СЕЛИЩЕВА Олексія Сергійовича,

командира танку 2 танкової роти 1 танкового батальйону, молодшого сержанта, який віддав своє життя заради миру на нашій землі під час виконання військового обов’язку у зоні антитерористичної операції. Його ім’я залишиться в нашому серці. Вічна пам’ять!


«Червоний гірник» №17 (21540)

Вівторок, 3 березня 2015 року

www.girnyk.com.ua

Юрій Вілкул: «Головне

для нас – підтримати людей» Як ми вже повідомляли, минулої середи відбулося пленарне засідання сесії міської ради. На її початку депутати вшанували пам’ять загиблих земляків. Нині, як повідомив міський голова Юрій Вілкул, вже понад сім десятків криворіжців поклали свої голови, захищаючи територіальну цілісність держави.

Вшанували доблесть і тих бійців, хто нині продовжує виконувати військовий обов’язок на Сході країни. За особисту мужність і героїзм, самовідданість та вірність військовій присязі й народу України, проявлені при захисті територіальної цілісності та недоторканності держави, 16 військовослужбовцям 21-ї окремої бригади охорони громадського порядку Центрального оперативного територіального об’єднання Національної гвардії України вручено відзнаки виконкому Криворізької міської ради. Усі присутні в сесійному залі, стоячи, оплесками вітали героїв, котрі незабаром повинні повернутися на місце служби для продовження виконання поставлених завдань. Від імені військовослужбовців заступник начальника Центрального оперативного територіального об’єднання з громадської безпеки Нацгвардії України Олександр Голяков висловив подяку всім тим, хто не залишився в стороні, коли виникла потреба в підтримці Збройних сил та правоохоронців країни. А таких – тисячі. Адже ця підтримка стала по-справжньому всенародною: до неї долучалися депутати, чиновники, промисловці, волонтери, пересічні громадяни різного віку. Сприяючи підвищенню обороноздатності країні тим способом, який їм був доступний: хто – гривнею, а хтось – своїм трудовим внеском.

Земля для захисників

На засіданні йшлося і про виділення землі учасникам АТО. Як ми вже розповідали, для цього розпорядженням міського голови було створено відповідну комісію. За словами її голови, депутата Віри Вернигор, на комісії вирішено – в першу чергу землю виділятимуть родинам загиблих учасників АТО. Далі вже ті, хто отримав поранення чи став інвалідом, виконуючи свій військовий обов’язок по захисту територіальної цілісності держави. Наступні в черзі – інші учасники АТО, котрі висловили бажання отримати земельну ділянку. Від імені родичів воїнів 40-го тербату Віра Вернигор передала подяку міському голові за сприяння виведенню бійців з оточення у Дебальцевому і в подальшому – повернення їх до рідного міста. А також за допомогу в поверненні до Кривого Рогу хлопців, які потрапили в полон. На думку депутата, сьогодні ситуація вимагає не розбрату, а спільної роботи, об’єднання навколо допомоги тим, хто захищає нашу державу. Справжнім героям. Що і підтримали присутні в залі. І на цьому тлі особливо гірко сприймалося те, як похазяйнували за кілька тижнів мітингувальники в сесійному залі,

Подробиці 3 Новини

Тернівський район

Вона, як хліб, мені свята

У Міжнародний день рідної мови в КЗШ №40 відбулася зустріч учнів з тернівчанами – учасниками АТО, які щойно повернулися з передової. До речі, батьки двох школярів нині перебувають у зоні воєнного конфлікту на Донбасі. Прийшли на свято і козаки Інгульської паланки, які активно займаються волонтерською діяльністю і залучають до цієї роботи вихованців школи. Діти плетуть маскувальні сітки, проводять благодійні ярмарки, передають воякам у зону АТО свої малюнки та власноруч зроблені сувеніри. Тож на зустрічі звучали патріотичні пісні, вірші про рідну мову та Україну.

Шахта-ювілярка

полишивши по собі непрацюючу систему «Рада». Тож, як відзначив депутат Юрій Іванов, коли одні перебувають в АТО, інші – їм допомагають, працюють на підприємствах, підтримуючи економіку країни в дуже складні часи, знаходяться ті, котрі все руйнують, завдаючи шкоду майну громади. І звернувся до керівництва правоохоронних органів із закликом притягнути до відповідальності тих, хто її завдав.

Не залишити хворих без тепла

У числі питань, що розглянули депутати, ряд рішень стосувався внесення змін до показників міського бюджету, виконання Програми соціально-економічного розвитку міста. Зокрема, як на прес-конференції розповів журналістам Юрій Вілкул, на вирішення життєво важливих для мешканців міста питань із міського бюджету додатково буде спрямовано майже 22 мільйони гривень. Ці кошти підуть на підтримку медичних установ, мережі спортивних шкіл та інших об’єктів соціальної сфери. І тут бюджетна підпорядкованість – не головне. Головне – підтримати людей у цей надзвичайно складний час. Адже, скажімо, 8,9 мільйона гривень підуть на погашення заборгованості за тепло медичних закладів вторинної ланки – міських лікарень. До 2015 року вони фінансувалися з обласного бюджету. Проте з першого січня поточного року заклади вторинної ланки медицини перейшли в підпорядкування міста. Разом з ними воно отримало і борги минулих років. Однак область не збирається сплачувати. Тож місту довелося вишукувати можливі резерви, аби зі своїх і так небагатих коштів профінансувати погашення боргів. – Ми не можемо допустити, щоб у наших лікарнях відключили опалення. Адже там лікуються наші мешканці. А тому винесли відповідне рішення і його підтримали депутати – таким чином ми закриваємо це питання, – сказав Юрій Вілкул.

ДЮСШ не закриють

Ще 1,8 мільйона гривень з міської скарбниці – на підтримку п’яти дитячоюнацьких спортивних шкіл Кривого Рогу: школи олімпійського резерву з футболу «Кривбас-84», комплексної ДЮСШ «Богатир», «Локомотив», «Гірник», а також обласної дитячо-юнацької спортивної школи з важкої атлетики.

Заклади обласного підпорядкування утримувалися за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності. У цьому році столиця та область відмовилися від їхнього фінансування. Відтак, постала цілком реальна загроза закриття шкіл. За дорученням міського голови було проаналізовано, як можна вирішити цю проблему. «Для нас неприпустимо – залишити людей без зарплати, позбавити дітей можливості повноцінно розвиватися та займатися спортом. А тому ми надали фінансову підтримку для того, щоб заклади повноцінно працювали», – розповів журналістам Юрій Вілкул.

Подбати про поранених

Місто продовжує опікуватися потребами тих, хто захищає Вітчизну; підтримує родини загиблих учасників АТО. Останнім, як пам’ятаємо, передбачено допомогу з міської казни в розмірі 100 тисяч гривень кожній родині. За словами Юрія Вілкула, вже 52 родини її отримали. В п’ять разів збільшено допомогу на оздоровлення поранених. 76 бійців уже отримали ці гроші, ще 47 – на черзі. Водночас, міський голова відкинув чутки щодо незадовільних умов перебування військовиків у лікарнях міста. Нині в місті на лікуванні перебуває 130 військових, з яких 45 – поранених. Юрій Вілкул запевнив журналістів, що всіма необхідними ліками вони забезпечені. Належним чином організовано й харчування. Власне, інакше й не повинно було бути. За словами мера, кожен з поранених, скажімо, міг би проходити лікування в закладах інших міст. Але їх привезли до Кривого Рогу, ближче до рідних: удома, як-то кажуть, і стіни допомагають. Неабияк згодилися і автобуси, що місто вислало за бійцями 40 батальйону, котрі вийшли з оточення під Дебальцевим. Вони там могли і зігрітися, і переїхати в потрібний пункт призначення, а коли надійшов наказ про ротацію – не гаючи часу повернутися до рідного Кривого Рогу. Хоча, звичайно, не все у силах цивільної влади, коли відбувається збройний конфлікт. Юрій Вілкул запевнив: місто намагатиметься й надалі максимально підтримувати своїх захисників. Володимир СКІДАНОВ. Фото Андрія ТРУБІЦИНА

Компетентно

Константин Павлов: «Нынешнее правительство

не слышит миллионы граждан собственной страны, которых оно сделало нищими» Народный депутат Украины Константин Павлов 26 февраля провел очередной плановый прием жителей Кривого Рога. Со своими проблемами и просьбами к нардепу в этот день обратилось более 30 человек. Люди массово жаловались на неподъ- криворожанка Лидия Ивановна. Во время обсуждения люди высказываемные коммунальные тарифы, рассказывали о своем тотальном обнищании и от- ли мнение, что «благодаря» действиям нысутствии средств на элементарные вещи нешнего правительства ранее развивающаяся страна скатилась в кризис, а простые первой необходимости. «У меня 34 года непрерывного люди поставлены на грань выживания. Беседуя с криворожанами, Константин стажа в шахте, я отдала всю свою жизнь работе. Но теперь я не состоянии даже Павлов подчеркнул, что Оппозиционный заплатить за квартиру, купить себе еду», блок всегда инициировал введение мо– говорит со слезами на глазах 76-летняя ратория на рост коммунальных тарифов,

которые ставят в критическое положение население Украины. «Еще с осени мы бьемся за прекращение роста тарифов и индексацию зарплат и пенсий. Но нынешнее правительство нас не слышит. Оно не слышит миллионы граждан собственной страны! Мы резко против согласованного с МВФ решения про дальнейшее повышение тарифов на 280% на газ и на 66% на тепло. В Верховной Раде мы, представители Оппозиционного блока, сделаем все от нас зависящее, чтобы этот закон, делающий украинцев нищими, не был принят», – заявил Константин Павлов.

Днями виповнилося 35 років шахті «Першотравнева-1», яка нині є цехом підземного видобутку руди ПАТ «Північний ГЗК». Звісно, ніхто так навмисне не задумував, але коли порахували трудовий здобуток шахти за 35 років, то вийшло, що з криворізьких надр видобуто рівно 35 млн. т металургійної сировини – 30 млн. т магнетитових кварцитів та 5 млн. т багатої залізної руди. Тож на святі сердечно вітали ветеранів Станіслава Соломенного, Євгена Кушніра, Олександра Космильова, Володимира Устинова, Сергія Сьоміна, Ольгу Федько, Наталію Малишко, Меланію Щиру та Юрія Сатановського, які чверть століття працюють на шахті. Підготувала Мотрона ПАНОВА

Жовтневий район Із турботою про ветеранів

Сьогодні у Жовтневому районі мешкає 72 ветерани: учасники бойових дій, інваліди Великої Вітчизняної війни, 4 визволителі міста й 4 партизани. В рамках соціального проекту «Зігріємо турботою ветеранів» вони отримували продовольчі набори, котрі їм надавали суб’єкти господарювання з роздрібної та оптової торгівлі. Безкоштовно та за пільговими цінами надавались такі побутові послуги: ремонт взуття, складної техніки, телерадіоапаратури, фотопослуги. Окрім цього, всі визволителі нашого міста користуються безкоштовними перукарськими послугами.

Турнір пам’яті

У районі одним із популярних видів спорту є бокс, яким займається багато молоді. Та особливо серед турнірів виділяють змагання міжнародного рівня, котрі ось уже 17 років поспіль проводяться у спортклубі «Молодість» дочірнього підприємства «СпортМайстер». Це юнацькі боксерські змагання, присвячені нашому земляку – майстру спорту СРСР, відомому криворізькому боксеру Віталію Жура. Завжди на цей боксерський турнір приїздять найсильніші боксери-юнаки, котрі суперничають на ринзі майже чотири дні. Так було й цього разу. І хоча у зв’язку з відомими подіями в нинішньому році спортсменів було дещо менше, та запалу боротьби на ринзі вистачало. Постаралися й організатори: вони надали гарні умови для юних спортсменів. Підготував Віталій ТКАЧУК

Пасажирам на замітку

Дохідний місячник

Упродовж березня Придніпровська залізниця проводить «Місячник щодо підвищення доходності від перевезень пасажирів у приміському сполученні». – У цьому зв’язку звертаємось до городян, які користуються приміським сполученням, з проханням завчасно купувати квитки в приміських касах, – говорить начальник вокзалу Кривий Ріг-Головний Ольга Жук. – Також прошу пільговиків не забувати оформлювати посадочні талони для безкоштовного проїзду пільгової категорії населення. Адже громадяни, які не придбали квитки чи не оформили посадочні талони, вважаються безквитковими та не мають права проїзду в електропоїздах. Принагідно нагадаю, що для заощадження коштів залізниця пропонує купувати пільгові абонементні квитки на зручний для пасажирів термін – від одного до дванадцяти місяців. Цей документ дозволяє економити час і гроші. Оскільки одна поїздка до, скажімо, Апостолового коштує 6,74 грн., тоді як вартість місячного абонемента становить 175,39 грн., а студентського – 87,85 грн. Е. МІСЦЕВИЙ


4 Подробиці Новини

Саксаганський район Буде у вихованців будинку-інтернату євросушилка

Представники об’єднання церков «Дім хліба» і товариства пасічників «Травневий мед» по-справжньому опікуються потребами вихованців Криворізького дитячого будинкуінтернату. – Вони систематично допомагають нашим підопічним коштами, продуктами харчування, найнеобхіднішими речами, – говорить в. о. директора будинку-інтернату, голова благодійного фонду «Світ Милосердя» Тетяна Шеремета. – А не так давно вони взялися устатковувати за свої кошти вкрай необхідну нам євросушилку. Ми сердечно їм вдячні. Тетяна Шеремета також підкреслює, що на поміч дітям приходять й інші міські та районні організації, представники яких усвідомили, що благодійність – не розвага, а важка повсякденна праця.

Розглянуто 25 важливих питань

Відбулося чергове пленарне засідання сесії Саксаганської районної у місті ради. На його початку народні обранці хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблого в зоні антитерористичної операції військовослужбовця Джадана Івана Миколайовича, який віддав своє життя, захищаючи під містом Іловайськом незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. У подальшому депутати райради ґрунтовно розглянули 25 робочих питань. Особливу увагу приділили питанню «Про забезпечення в районі організаційно-правових умов утримання вихованців закладів соціального спрямування». З усіх інших питань порядку денного було прийнято відповідні рішення. Підготував Микола КРАМАРЕНКО

Довгинцівський район «Солдатська пісня – 2015»

На базі Центру дитячої та юнацької творчості «Дружба» відбувся районний фестиваль «Солдатська пісня – 2015», на якому були присутні ветерани Великої Вітчизняної війни, визволителі міста Кривого Рогу, учасники бойових дій у Республіці Афганістан, учасники антитерористичної операції, а також учні навчальних закладів району. Цього року у фестивалі взяли участь викладачі та діти семи дошкільних навчальних закладів, викладачі та учні одинадцяти загальноосвітніх шкіл, представники позашкільних навчальних закладів. Загалом було представлено 29 номерів від 21 закладу. За підсумками роботи журі переможцями районного фестивалю «Солдатська пісня – 2015» визнано 19 найкращих номерів. Переможці були нагороджені грамотами та дипломами виконкому Довгинцівської райради.

«Ну-мо, хлопці!»

У Криворізькій педагогічній гімназії пройшла спортивна гра «Ну-мо, хлопці!», присвячена 71-й річниці визволення м. Кривого Рогу від фашистських загарбників. 4 команди зі 32 учнів старших класів загальноосвітніх шкіл змагались у різноманітних захоплюючих естафетах. Перше місце виборола команда Криворізької педагогічної гімназії, друге поділили команди шкіл №94 та №108, а третьою стала команда 87-ї школи. Переможців нагороджено грамотами комітету з фізичної культури і спорту та відділу освіти виконкому райради.

Допризовні стрільці

У 109-й школі проведено першість району з кульової стрільби серед допризовної молоді, присвячену 71-й річниці визволення м. Кривого Рогу від фашистських загарбників. У змаганнях взяло участь 15 команд загальноосвітніх шкіл району у складі 75 юнаків. Вони змагалися з кульової стрільби та спорядження магазину набоями. Перше загальнокомандне місце виборола команда Криворізької загальноосвітньої школи №88, друге місце у команди КНТМЛ №81, а третьою стала команда КЗШ №90. Підготував Е. МІСЦЕВИЙ

www.girnyk.com.ua

«Червоний гірник» №17 (21540)

Вівторок, 3 березня 2015 року

Зустріч

В гостях у міського голови Нещодавно у рамках заходів, присвячених 10-й річниці створення Міської асоціації дитячих об’єднань (МАДО), відбувся міський конкурс «Якби мером міста був я…». Що зробив би я на посаді Криворізького міського голови? Відповідь на це запитання шукали лідери учнівського самоврядування загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Більше 80 творчих робіт у формі есе, виступу-звернення, мультимедійної презентації було подано на розгляд журі. В них школярі висвітлили свої пропозиції щодо благоустрою, розвитку міста, впровадження нових екологічних та енергозберігаючих проектів, цікаві ініціативи з ознайомлення лідерів учнівського самоврядування з роботою місцевої влади. Кращі авторські роботи було надано для ознайомлення Криворізькому міському голові Юрію Вілкулу. Після цього мер запропонував провести особисту зустріч з переможцями конкурсу. Вона відбулася минулого тижня. – Я дуже радий зустрічі з вами. Нам є про що поговорити й що обговорити, – зазначив Юрій Григорович. – Діалог з молодим поколінням для нас завжди корисний, на молодь покладаються великі сподівання. Я уважно ознайомився з вашими творчими роботами та ініціативами щодо поліпшення й розвитку нашого міс-

та. Це прекрасно, що його життя вам таке небайдуже. У своїх роботах ви торкнулися різних тем. Приємно, що в конкурсі взяли участь старшокласники з активною життєвою позицією. Серед них переможцями стали саме ви. Знаю, що кожному з вас хочеться, щоб наше місто було чистим, красивим і сучасним, щоб у ньому комфортно жилося всім криворіжцям. Сьогодні я із задоволенням вислухаю ваші пропозиції та ідеї, а також відповім на запитання. Зустріч проходила в невимушеній атмосфері. Учасники підготували для мера фільм «МАДО – 10 років», у якому представили аспекти своєї діяльності. Учні ставили різноманітні запитання: яких зірок з Кривого Рогу Юрій Григорович знає особисто, коли у нього з’явилося почуття відповідальності, який щоденний розклад мера... Вносили й свої пропозиції: зробити «Парк молодої родини», де молодята могли б саджати дерева; побудувати в парках майдан-

чики для виступів; поставити фандомати — апарати для здачі пластикових пляшок; виділити місце для малювання графіті... Ці ідеї перегукувалися з ідеями проекту Юрія Вілкула «Нова генерація Кривого Рогу», створеного ще в 2012 році. Така спільність думок особливо порадувала всіх учасників. Лідери учнівського самоврядування загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів виявили бажання брати участь у засі-

даннях молодіжного виконкому, а також звернулися до мера з проханням допомогти їм з місцем для проведення підсумкового форуму МАДО в травні. Учні прийняли Юрія Григоровича в МАДО й подарували йому значок своєї організації та галстук – червоно-зелений, як кольори криворізького герба та прапора. Міський голова нагородив переможців фотоальбомами «Кривий Ріг» з особистим підписом для кожного.

Після завершення зустрічі ми дізналися в деяких учнів про їхні враження. Марина Морозова, учениця 9-го класу КЗШ №103: – Мені сподобалося, що зустріч була не дуже офіційною. Ми поспілкувалися, дізналися багато нового про перспективи й наші можливості в місті. Маргарита Черняк, учениця 11-го класу КЗШ №110: – Перший раз взяла участь у цьому конкурсі – й перемогла. Зустріч пройшла легко. Ми обмінялися думками і розповіли про те, чого хочемо й що нас хвилює. Юрій Григорович був з нами абсолютно відвертим. Повідомив багато цікавих речей, про які ми хотіли дізнатися, й навіть ті, про які ми не могли подумати, про його життя, роботу, про те, що відбувається в нашому місті. Хотілося б ще неодноразово зустрічатися з мером. Ольга МИЗА. Фото Андрія ТРУБІЦИНА

Добра справа

20 років дарують душевне тепло «Життя прожити – не поле перейти» – навчає народна мудрість. Та, мабуть, найстрашніше – на схилі років зостатися на самоті, без допомоги та елементарної можливості спілкування. Саме тому одинокі люди похилого віку Довгинцівського району своєю другою домівкою називають розташований на базі дитячої лікарні №2 територіальний центр соціального обслуговування. Адже тут, крім проживання, триразового харчування, люди похилого віку отримують найголовніше – спілкування, душевне тепло, відчуття того, що ти в цьому світі не один. Сьогодні в центрі працює питань, які пропонували самі два відділення: надання со- студенти університету. Неважціальної допомоги на дому та ко здогадатись, що коло таких надання соціально-медичних питань підказало саме життя послуг. У минулому році пі- – нарахування пенсій, надання допічними центру стало 2,5 медичної допомоги, пільгові тисячі одиноких людей. За 20 ліки, соціальні пільги, захист років існування установи це від шахраїв. У 2013-2014 навчальному майже 40 тисяч. Більш того, за словами директора центру році на базі університету заТетяни Бунєвої, бажаючих по- працював комп’ютерний клас. трапити саме до цього закла- На прохання студентів навчання комп’ютерній ду дуже багато, черга грамоті продовжинавіть на 2016 рік. І це ли і в 2014-2015 нане дивно, адже, окрім вчальному році. Зараз звичайного для таких пенсіонери-студенти закладів набору послуг, можуть вільно спілтут вдаються до новакуватися в Інтерцій. Як-то, на його базі нет-мережі, дивитися працюють психолог та нарахування в базі юридичний консульТетяна «НОВА-КОМ». Завдяки тант, а в 2013 році відБунєва співпраці з Пенсійним крився «Університет третього віку». Першим був со- фондом підопічним центру ціально-правовий факультет: за їхнім бажанням надали запрошували спеціалістів ра- спеціальні коди і тепер вони йону та міста для надання по- можуть відслідковувати наяснень, консультацій з різних рахування пенсій. Звичайно,

втілення в життя всіх ідей стало можливим лише за допомогою міської та районної влад. «У 2013 році, окрім «Університету третього віку», за допомогою міста та району на території внутрішнього двору зробили зону відпочинку: встановили лавки, розбили клумби, виклали тротуарною плиткою доріжки, розмістили бесідку для психологічних тренінгів. Нам оснастили комп’ютерний клас», – зазначила Тетяна Бунєва. От тільки для повноцінного комп’ютерного класу не вистачало такого бажаного принтера. Про це дізнався народний депутат України Андрій Гальченко і зробив такий дарунок терцентру на ювілей. Завітали на свято заступник голови До-

вгинцівської районної у місті ради Інна Сторожук та координатор Фонду Олександра Вілкула «Українська перспектива» Світлана Хватова. Пенсіонери задавали народному депутату чимало запитань. Найчастіше запитували про перерахунок пенсій, відміну пільгового проїзду та про те, чи буде працювати їхній терцентр. Андрій Гальченко запевнив, що пенсіонерам нема чого хвилюватися: місто дбає про них, адже терцентри фінансуються з міського бюджету, а тому й надалі будуть функціонувати, надавати людям похилого віку такі необхідні послуги. Світлана НІКІТІНА. Фото Станіслава ЛЕБЕДІНСЬКОГО


«Червоний гірник» №17 (21540)

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 3 березня 2015 року

Пряма лінія «ЧГ» 5

Заступник прокурора міста Сергій ГРИЧАНИЙ:

«Посадовець з інституту промислової медицини притягується до відповідальності за отримання хабара в сумі 40 тисяч гривень»

Поспілкуватися напряму із заступником прокурора Кривого Рогу С. В. Гричаним виявили бажання чимало читачів нашої газети. Запитання від них звучали найрізноманітніші та найактуальніші.

– Доброго дня, Сергію Володимировичу! Іван Григорович з Інгулецького району турбує. Хочу з вами не по телефону побесідувати та розповісти, як на деяких наших промислових підприємствах розкрадаються матеріальні цінності. Тож куди приходити і в які дні приймаєте громадян у міській прокуратурі? – Прокуратура Кривого Рогу знаходиться в Центрально-Міському районі – вулиця Леніна, 27. Прийоми громадян проводимо кожного дня з 10.00 до 13.00 і з 15.00 до 17.00. А особисто я приймаю жителів міста кожної п’ятниці у вищезазначені години. – На який номер вам можна зателефонувати, щоб записатися на прийом? – 90-07-50 – телефон приймальні прокуратури міста. Хоча, в принципі, на прийом записуватися не потрібно – відвідувачів приймаємо в порядку живої черги. – Безпосередньо як заступник прокурора міста які питання курируєте? – Розслідування, досудове слідство, підтримання обвинувачення у судових процесах.  – Неісалова Ніна телефонує. Хочу порадитися з вами щодо своєї проблеми. У моїй оселі приватний підприємець С. виконував ремонт. Через місяць виявилося, що його робота неякісна. Інші люди переробляли за нього, що можна було. Пізніше з'ясувалося, що горепідприємець закупив матеріалів більше, ніж необхідно, а потім привласнив їх. Та й це ще не все. Під виглядом робітників у нього працювали неповнолітні. Шахрай просто скористався моїм незнанням. Ми не підписували ніякої угоди, я не знала, що це потрібно робити, адже замовляла ремонт вперше. Вважаю, ремонтник спеціально так вчинив, аби я не змогла притягнути його до відповідальності. – Зрозуміло, що вас ошукали, пані Ніно. Ви куди-небудь зверталися з цього приводу із відповідною заявою? – Так. У Жовтневий районний відділ міліції. Але з шахраєм поговорив дільничний, і на тому все скінчилося... – Треба, щоб ви прийшли до мене на прийом та написали письмову заяву з докладним описом ситуації. Тоді ми піднімемо всі матеріали і спробуємо вам допомогти. – Запитання від ведучого прямої лінії: «У жовтні минулого року Верховна Рада України позбавила прокуратуру функції загального нагляду, враховуючи, що наша країна рухається в бік Євросоюзу. Отож, реформування в прокуратурі розпочалося. Як воно торкнулося міської та районних, регіональних прокуратур?» – У прокуратури залишилися функції нагляду за досудовим слідством та розшуковою діяльністю, процесуальне керівництво над досудовим розслідуванням, функція підтримання державного обвинувачення в суді, представництво інтересів громадян та держави в суді, коли це передбачено законом. А також функція нагляду за дотриманням закону під час виконання судових рішень по кримінальних провадженнях, тобто питання, яке стосується відбування покарань засудженими громадянами. Щодо регіональних прокуратур. 5 грудня 2014 року у відповідності з наказом Генпрокурора України Віталія Яреми в нашому регіоні ліквідовано дві спеціалізовані прокуратури: з нагляду за дотриманням законів у транспортній сфері та прокуратура з нагляду за дотриманням законів в природоохоронній сфері. Відтак, нині питання щодо порушень у транспортній сфері курирує прокуратура Довгинцівського району, а функції екологічної прокуратури розподілили на всі територіальні прокуратури – районні та міську. Тобто, вони здійснюють нагляд, у тому числі, й за дотриманням природоохоронного законодавства. Але, знову ж

мені відомо, що кожен факт стосовно знесення пам’ятника був внесений до єдиного реєстру досудових розслідувань.

– За нашими даними, у місті побільшало правопорушень з використанням зброї. Це так? – запитує журналістка ТРК «Рудана» Тетяна Васильєва. – У вас достовірна інформація. Проте, ми з міліцією докладаємо максимум зусиль, аби зброя та вибухові предмети не потрапляли до міста. Щоправда, наразі є проблемою проведення обшуків помешкань осіб, стосовно яких є інформація про зберігання зброї. Відповідні клопотання непросто узгоджувати. Але з відділами внутрішніх справ у нас злагоджені дії. Ми все погоджуємо процесуально, координуємо діяльність усіх правоохоронних органів по боротьбі зі злочинністю і корупцією. Таких функцій прокуратуру ніхто не позбавляв.

Сергій Гричаний

таки, лише в рамках представництва. В цілому скажу, що районні, міська та обласна прокуратури діють лише в рамках представництва. Наголошу, що прокуратури позбавлені повноважень проводити перевірки. І це правильно, адже в Україні на сьогодні й так існує аж 85(!) контролюючих органів. Десятки інспекцій, та ж сама екологічна, земельна... Нагляди здійснюють найрізноманітніші комісії, виконкоми... Про що ще вам сказати? Очевидно, про те, що в усіх прокуратурах міста очікується неминуче скорочення працівників на 25%.

 – З Жовтневого району, а точніше – з 5-го мікрорайону Зарічного, телефоную. Звати мене Григорій. Хочу поцікавитися у вас, Сергію Володимировичу, як працюється правоохоронним органам у нинішні архіскладні часи? – Судіть з цифр і фактів, які наведу. За минулий рік працівники районних і міської прокуратур, спільно зі слідчими міського управління внутрішніх справ, розкрили 32 вбивства з 34 скоєних. Загальна злочинність у Кривому Розі різко скоротилася, поменшало фактів шахрайств та ДТП на автошляхах міста. Однак, виросла кількість розбоїв, вбивств, тяжких тілесних ушкоджень. Така криміногенна ситуація напряму пов’язана із складною соціально-економічною ситуацією в країні. Щодо резонансних справ. Не так давно закінчили та направили до суду матеріали щодо вбивства 5 громадян у Довгинцівському районі. У кримінальних провадженнях фігурують 3 підозрюваних. Їм «світить» довічне ув’язнення Викрили ми і злісних хабарників – посадових осіб у Криворізькому інституті промислової медицини: одну справу завершили, є обвинувальний вирок. А ще одна знаходиться на розгляді в суді, слухання закінчаться у березні. Хто ці хабарники? Працівники відповідних комісій, які звинувачуються в отриманні хабарів у розмірі 40000 гривень та 1000 і 2000 доларів. Гроші від криворіжців вони отримали за видачу «липових» довідок про захворювання. Маємо 6 зовсім свіжих фактів хабарництва, проте вони знаходяться на стадії реалізації. – Розкажіть про порушення у фінансовій, бюджетній сферах, які виявлені прокуратурою? – Таких резонансних справ може бути 5, але поки що утримаюся від конкретики. Скажу лише, що всі виявлені нами в цьому році факти незаконного витрачання бюджетних коштів внесені в єдиний реєстр досудових розслідувань. – А чи розглядає прокуратура факти, пов’язані зі знесенням пам’ятників у Кривому Розі? – допитується Галина Булавка, жителька Дзержинського району. – Ні, це все справа міліції. Прокуратура бере участь щодо цього лише в рамках процесуального керівництва, а розслідування – не наша компетенція. Однак, знаю, що райвідділи міліції наразі з’ясовують, чи всі пам’ятники знаходилися на балансах, чи мали залишкову вартість. Так само

 – Це Олена Виноградова, читачка з Саксаганського району. У Кривому Розі розвелося багато віконних шахраїв. Що скажете з цього приводу? – Лише в Тернівському районі виявлено 46 епізодів подібних злочинів. Взагалі, у кожному районі є звернення з приводу подібного шахрайства. В кількох судах шахраї вже притягуються до відповідальності.  – Алло! Сергію Володимировичу, як міська прокуратура сьогодні взаємодіє з активістами громадських організацій? – цікавиться передплатник «ЧГ» з 30-річним стажем Василь Цьомка. – Завжди їх приймаємо, тісно співпрацюємо. Це – наші хороші помічники. Вони регулярно приходять на прийоми громадян зі своїми зверненнями. – А що ви скажете з приводу такої болючої проблеми нашого міста, як наркоманія? – Викриття фактів розповсюдження наркотиків, розслідування їх – ці питання в компетенції органів внутрішніх справ. Питання збуту та зберігання наркотичних засобів – теж міліцейська парафія. Прокуратура лише координує роботу міліції щодо цього напрямку. – Як саме координує? – Приміром, можемо вказати на недоліки в роботі. Погоджуємо підозри та підтримуємо обвинувачення, якщо є склад злочину. Інших функцій у нас нема. – Тобто, обсяги роботи у вас стали меншими? – Де там! Дуже багато часу забирають питання процесуального керівництва. Тепер усі важливі рішення щодо будь-якої справи приймають слідчі судді, а не безпосередньо слідчий, як це було раніше. А щоб отримати рішення від суду, треба туди сходити, що забирає чимало часу. Раніше підписку про невиїзд та інші документи слідчий брав самостійно, а зараз такі папери видаються лише судом. Працюємо у поті чола! Щоб ви краще зрозуміли, поінформую, що за минулий рік нами розглянуто 2500 справ. І це не враховуючи тих, які нам було направлено. Що стосується особистого прийому громадян, то люди до нас приходять регулярно, особливо останнім часом. Звісно, справи бувають різні. Часто криворіжці повідомляють про випадки, які справді потребують нашого втручання. В цілому в місті за минулий рік внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань близько 60000 відомостей про факти скоєння злочинів. – Я, Володимир Степанець, – військовозобов’язаний. Від служби в лавах Збройних сил України не ухиляюся. А чи притягуються до відповідальності ті, хто «петляє»? – Всякі юнаки є, Володимире. Але зараз правоохоронні органи стали більш виважено підходити до реєстрації матеріалів про несвідомих громадян до єдиного реєстру досудових розслідувань. Наскільки знаю, до реєстру в поточному році внесено лише 9 матеріалів з цього приводу. А взагалі, за ухиляння від мобілізації передбачено кримінальну відповідальність – до 4 років позбавлення волі. Відзначимо, що чимало співрозмовників Сергія Гричаного за час роботи прямої лінії записались до нього на особистий прийом.

Пряму лінію провів Микола КРАМАРЕНКО. Фото Андрія ТРУБІЦИНА

Новини

Дзержинський район

Сесійні питання

Минулого тижня в районі відбулося пленарне засідання 36 сесії Дзержинської районної ради. На ньому депутати розглянули 16 питань. В їхньому переліку, зокрема, йшлося про виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку району на 2014 рік та затвердження такої Програми на 2015 рік. Було затверджено звіт про виконання районного бюджету за 2014 рік та внесено зміни до Програми соціального захисту тощо. На пленарному засіданні заступник голови райради Сергій Трубчанінов, за дорученням міського голови, вручив нагрудний знак «За заслуги перед містом» III ступеня Василю Магарю, ветерану праці у сфері банківського обслуговування, депутату Дзержинської райради трьох скликань. Також, грамотами та пам’ятними медалями було відзначено ряд керівників закладів фізкультури і спорту за підсумками організації фізкультурно-спортивної роботи в 2014 році.

ЦентральноМіський район Євроінтеграційний вибір

Темою «круглого столу», що відбувся днями на базі Криворізької філії Європейського університету, став євроінтеграційний курс України. На заході головувала заступник голови райради Наталя Гонченко, обов’язки спікера взяв на себе викладач філії Сергій Мітрошин. У розмові взяли участь студенти Європейського університету й курсанти Криворізького коледжу Національного авіаційного університету, від котрих лунали «дорослі» та актуальні питання, які їх турбують і на які вони хотіли б почути відповідь: Чи готова Україна вступити до Європейського Союзу? Чи готові країни ЄС прийняти Україну до Європейського Союзу? Якщо так, то на яких умовах? Чи готові ми до змін? Що робить наша влада для покращення життя молоді та всього українського народу? Обговорення цих питань не залишило байдужим жодного з присутніх, кожен мав змогу висловити свою думку.

«У серці з любов’ю»

З нагоди 240-ї річниці від Дня заснування міста Кривого Рогу в районі відбудеться ІІ районний фотоконкурс «У серці з любов’ю». До участі в ньому запрошуються всі бажаючі, творчі та активні громадяни, котрі можуть запропонувати на розгляд журі конкурсу роботи, присвячені історичним подіям, сучасності та особистостям нашого міста. Ознайомитись з умовами конкурсу можна на офіційному веб-сайті райвиконкому або за тел. 92-53-86. Кращі роботи будуть представлені у травні 2015 року на Арт-майдані. Підготував Володимир СКІДАНОВ


6 Комуналка Новини Як не знаю – запитаю, Інгулецький район а як знаю – відповім Дарунок дітям www.girnyk.com.ua

На днях завдяки корпоративній соціальній програмі Групи Метінвест був втілений у життя проект, який має назву «Талант-майданчик «Палітра дитинства». В рамках цього проекту були капітально відремонтовані актова зала та сцена Центру дитячої та юнацької творчості «Ріднокрай». Взагалі, за три роки тут вдалося зробити чимало: за кошти міського бюджету виконали заміну вікон, капітальний ремонт покрівлі, системи водовідведення та санітарних приміщень. Народний депутат України Дмитро Шпенов надав фінансову допомогу у придбанні звукопідсилюючої апаратури.

Змагалися борці

Кривий Ріг зустрічав ХV відкритий Всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юнаків та дівчат (150 борців з 11 українських міст). Його сміливо можна назвати міжнародним, адже участь у змаганнях взяли борці з Азербайджану. Успішно виступила команда ДЮСШ №2, яка виборола 18 медалей різного ґатунку: 5 золотих, 7 срібних та 6 бронзових. Чемпіонами стали: Луценко Валерія, Омельченко Тетяна, Білоус Данило, Фомбея-Санчес Енріке та Калініченко Олександр. Фінансову допомогу в проведенні турніру надали депутат Дніпропетровської обласної ради Микола Іщенко та президент Криворізької федерації вільної боротьби Валерій Москальченко. Підготувала Світлана НІКІТІНА

Криворізький район А селяни не панікують

Хлібороби сільського Криворіжжя трудяться в звичному режимі, незважаючи на коливання курсу гривні. – Принаймні в господарстві, яким я керую, сьогодні ніхто не сидить без діла, – зауважує директор агроформування «Зарічна» Олексій Носик. – Підживлюємо озимину, робимо останні приготування до сівби яровини, в теплицях починаємо вирощувати розсаду овочевих культур.

Заговорили про корупцію на селі

У Криворізькій райдержадміністрації відбулась нарада з сільським та селищними головами, керівниками структурних підрозділів та начальниками відділів райдержадміністрації, в ході якої розглянуто актуальні питання: про виконання вимог антикорупційного законодавства, про підготовку документів для передачі дошкільних навчальних закладів та їх кредиторської заборгованості до відділу освіти РДА, про проведення заходів з благоустрою територій населених пунктів тощо.

Селяни – на передовій

У прокуратурі Криворізького району обговорено стан додержання вимог законодавства під час призову на військову службу в період мобілізації та забезпечення ефективності досудового розслідування у кримінальних провадженнях. Варто відзначити, що нині понад 300 представників сільського Криворіжжя захищають цілісність і незалежність України на її східних рубежах. Підготував Микола КРАМАРЕНКО

«Червоний гірник» №17 (21540)

Вівторок, 3 березня 2015 року

Пропонуємо вашій увазі звіт з чергового сеансу зв’язку з читачами, складений виключно за зверненнями городян щодо житлово-комунальних питань та нашими відповідями на них.

Подвійна ціна

– В одному з попередніх випусків цієї рубрики прочитала, що вартість одного кубометра холодної води становить 3,588 грн., – ділиться Зінаїда Іванівна з вул. Аврори, 41. – У моїй квартирі стоїть лічильник на воду, але з мене чомусь беруть більше семи гривень за кубометр. Що це за подвійна ціна? Ваша правда: вартість одного кубометра холодної води дійсно становить 3,588 грн. Але ж, окрім холодного водопостачання, оселі в багатоквартирних будинках мають ще й централізовану каналізацію, тож їхні мешканці користуються й централізованим водовідведенням. Це окрема послуга, яку також потрібно оплачувати, вартість її дорівнює 3,492 грн./м3. Коли скласти їх докупи, то й отримаємо ті самі 7,08 грн./м3, які застосовуються виключно для зручності споживачів, бо це дві окремі послуги. І, скажімо, переважна більшість будинків сектору приватної забудови не мають централізованого водовідведення, тому оплачують виключно холодне водопостачання за вартістю 3,588 грн./м3.

Борги у спадок

– Квартиру, в якій мешкаю, я отримала у спадок, – звертається Лариса Вікторівна з вул. Димитрова, 46. – І регулярно та сповна оплачувала житлово-комунальні послуги за час свого проживання, та виявилось, що при попередньому власнику накопичились чималі борги, аж за дванадцять років. І тепер на мене напосідають комунальники разом з колекторською службою, щоб їх також оплатила. А я переконана, що коли в ті роки мене тут не було, то й за ті давні борги відповідальності не несу. І дуже помиляєтесь. Якщо спадкоємець отримує нерухоме майно у спадок, то разом з правами на право користування і володіння ним отримує також обов’язки, зокрема, й стосовно оплати накопиченої по цій нерухомості житлово-комунальної заборгованості. Щоправда, сума відповідальності не може перевищувати вартість отриманого у спадок майна. Приміром, якщо загальна сума заборгованості за послуги дорівнює 25 тисяч гривень, а вартість даної квартири згідно з незалежною оцінкою становить 20 тисяч гривень, то спадкоємець за боргами по ній відповідає тільки на 20 тисяч гривень. Тобто саме на ту суму, за яку цю нерухомість можна реалізувати, щоб розплатитись з накопиченою попереднім власником заборгованістю.

Три відра за день – У нас старенький будиночок на чотири господарі, – говорить Олена Михайлівна з вул. Авіаційної, 14. – І коли щось сталося з водогоном, у мене більше тижня холодної води взагалі не було, а нині вона ледь-ледь біжить, хіба що два-три відра на день можу набрати. Зверталася до управителя, а там тільки руками розвели. Що ж мені робити?

Надавачем послуг з централізованого холодного водопостачання для всіх мешканців міста, у тому числі й для жителів Центрально-Міського району, є КП «Кривбасводоканал». Саме це підприємство вам надає послуги і саме воно несе відповідальність за їхню якість. Тож щодо якості водопостачання радимо звернутись до відділення водозбуту в Центрально-Міському районі, яке розташоване на вул. Черняховського, 1а, контактні телефони 405-44-00, 401-5798, 405-44-01.

Якщо там порозуміння не буде знайдено, тоді можна звернутись безпосередньо до директора КП «Кривбасводоканал» Юрія Гамазинського, який проводить особистий прийом кожного робочого дня з 9.00 до 11.00 за адресою: вул. Єсеніна, 6а.

Категорійна вартість

– У лютому отримала платіжку за газ, подивилась нарахування й дуже здивувалась, – розповідає Валентина Карпівна з сел. Перемога. – Бо у мене звідкись узявся борг у понад триста гривень. Звернулась на «Криворіжгаз», а там у відповідь, що це, мовляв, доплата за минулий рік за переведення в категорію. Що це за доплата, коли у мене в будинку стоїть лічильник і протягом минулого року був оплачений кожен витрачений кубометр? рік. Залежно від категорії застосовується переведенні до іншої категорії споживач й різна вартість природного газу: 1 кате- буде зобов’язаний впродовж усього погорія – 1,089 грн./м3, 2 категорія – 1,788 дальшого року оплачувати природний газ за вартістю для цієї категорії. грн./м3, 3 категорія – 3,645 грн./м3. Тож, якщо була перша категорія, а стаДля визначення категорійності споживача і, відповідно, вартості енергоресурсу ла друга, то протягом 2015-го споживач 3 враховується річний обсяг споживання. буде оплачувати газ не по 1,089 грн./м , 3 Якщо, приміром, споживач був у першій а як для другої, тобто по 1,788 грн./м . Тавартісній категорії, а за результатами ким чином людей заохочують економити року опинився, скажімо, у другій, то йому природний газ і витрачати його якомога перераховують весь обсяг витраченого то- менше. До слова, за відомостями газіврік газу за вартістю другої категорії, тобто ників, за результатами минулого року значно більше споживачів, які зменшили по вищій ціні. Ця сума лягає на особовий рахунок спо- свою категорійність, щоб платити менЯк нас проінформували в абонслужбі живача в якості заборгованості, яку той по- ше, аніж тих, хто був переведений до ви«Криворіжгазу», за результатами минуло- винен оплатити впродовж трьох місяців. щих категорій з дорожчою вартістю газу. го року проведено облік газу за категорій- Відповідно, у разі переністю побутових споживачів і внаслідок ведення абонента за Нагадуємо, що наступний сеанс зв’язку цього в лютому частина абонентів справ- результатами минуло- з нашими читачами відбудеться вже завтрашньої ді отримала додаткові нарахування. Річ у го року до нижньої ці- середи, 4 березня, у звичний час з 11.00 тому, що урядовими документами визна- нової категорії на його чена категорійність серед побутових спо- особовому рахунку ви- до 13.00 за редакційним телефоном 92-77-90. З повагою живачів, залежно від річних обсягів спо- являється переплата, завідуючий відділом соціальноживання блакитного палива: 1 категорія яка використовується побутових питань «ЧГ» – до 2500 м3 на рік, 2 категорія – до 6000 для наступних платеЕдуард Васильович БІЛИК м3 на рік, 3 категорія – понад 6000 м3 на жів. Разом з тим, при

Оголошення Відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України в місті Кривому Розі ІНФОРМУЄ

11 БЕРЕЗНЯ 2015 РОКУ з 10.00 до 16.00 у відділенні Фонду за адресою: пр. Миру, 30а (зуп. «1 міська лікарня»)

проводиться «День відкритих дверей», де потерпілі на виробництві можуть отримати консультації фахівців відділення з питань змін у законодавстві із соціального страхування у 2015 році.

Адміністрація

З 16 березня 2015 року зміниться ціна на газ у балонах У зв’язку із значним зростанням експлуатаційних затрат, пов’язаних із постачанням скрапленого газу населенню в балонах та на підставі відповідного наказу по підприємству, з 16 березня 2015 року зміниться ціна на скраплений газ у балонах для комунально-побутових потреб населення, і становитиме 218,74 грн. за балон.

Заявление об экологических последствиях

31.03.2015 г. в 10.00 состоятся слушания по рабочему проекту: «Реконструкция существующей АЗС № 16 (установка стационарного заправщика газа типа СЗГ-К-10.1)». Слушания пройдут по адресу: г. Кривой Рог, ул. Черкасова, 35. Во время работы стационарного заправщика газа типа СЗГ-К-10.1 будут выбрасываться следующие загрязняющие вещества: пропан, бутан. Общее количество загрязняющих веществ составит 1,064 т/год. Объем водопотребления составляет 0,5 куб. м/сут. Сброс сточных вод в открытые водоемы отсутствует. Для отвода дождевых стоков в количестве 101,43 куб.м/год предусмотрена система дождевой канализации. При введении в эксплуатацию стационарного заправщика газа типа СЗГ-К-10.1 количество бытовых отходов, спецодежды и спецобуви на территории не увеличится. В результате установки дополнительных опор наружного освещения будут образовываться отходы натриевых ламп ДНаТ-150 в объеме 0,382 шт./год (0,00007 т/год), которые будут передаваться специализированным предприятиям на утилизацию. Прочие виды воздействия на природную среду сведены к минимуму или отсутствуют. С вопросами и предложениями по поводу намерений осуществления предприятием реализации проекта и получение разрешения на выбросы загрязняющих веществ в атмосферный воздух можно обращаться по адресу: г. Кривой Рог, пл. Советская, 1, комн. 402, тел. (0564) 74-56-41.


«Червоний гірник» №17 (21540) САКСАГАНСЬКА РАЙОННА У МІСТІ РАДА

2. Затвердити звіт про виконання районного у місті бюджету за 2014 рік (додається): 2.1 за доходами, з урахуванням сум, одержаних з бюджетів вищих рівнів, у розмірі 133 713,7 тис. грн., з них за загальним фондом 132 600,5 тис. грн., спеціальним фондом 1 113,2 тис. грн.; 2.2 за видатками у розмірі 132 961,8 тис. грн., з них за загальним фондом 131 393,6 тис. грн., спеціальним фондом 1 568,2 тис. грн. В.о. голови районної у місті ради – заступник голови районної у місті ради Ю. КРАСНОЖОН

рік, керуючись ст. 80 Бюджетного кодексу України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішенням Криворізької міської ради від 30 березня 2011 року №259 «Про обсяг і межі повноважень районних у місті рад та їх виконавчих органів», рішенням районної у місті ради від 31 січня 2014 року №289 «Про районний у місті бюджет на 2014 рік», районна у місті рада ВИРІШИЛА: 1. Затвердити розпорядження голови районної у місті ради від 29 грудня 2014 року №197-р «Про внесення змін до показників районного у місті бюджету на 2014 рік».

РІШЕННЯ

(ХХХVI сесія VІ скликання) 27 лютого 2015 року м. Кривий Ріг

Офіційно 7

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 3 березня 2015 року

№377

Про затвердження звіту про виконання районного у місті бюджету за 2014 рік

Розглянувши звіт про виконання районного у місті бюджету за 2014

ЗАТВЕРДЖЕНО Рішення районної у місті ради від 27 лютого 2015 року №377

Звіт про виконання районного у місті бюджету за 2014 рік Показники районного у місті бюджету 1 ДОХОДИ

Загальний фонд Податкові надходження, в тому числі: Збори та плата за спеціальне використання природних ресурсів Плата за землю Земельний податок з юридичних осіб Орендна плата з юридичних осіб Земельний податок з фізичних осіб Орендна плата з фізичних осіб Місцеві податки і збори: Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності Збір за провадження торговельної діяльності (роздрібна торгівля), сплачений фізичними особами Збір за провадження торговельної діяльності (роздрібна торгівля), сплачений юридичними особами Збір за провадження торговельної діяльності (оптова торгівля), сплачений фізичними особами Збір за провадження торговельної діяльності (ресторанне господарство), сплачений фізичними особами Збір за провадження торговельної діяльності (оптова торгівля), сплачений юридичними особами Збір за провадження торговельної діяльності (ресторанне господарство), сплачений юридичними особами Збір за провадження торговельної діяльності із придбанням пільгового торгового патенту Збір за провадження торговельної діяльності із придбанням короткотермінового торгового патенту Збір за провадження діяльності з надання платних послуг, сплачений фізичними особами Збір за провадження діяльності з надання платних послуг, сплачений юридичними особами Збір за здійснення діяльності у сфері розваг, сплачений юридичними особами Збір за здійснення діяльності у сфері розваг, сплачений фізичними особами Неподаткові надходження, в тому числі: Доходи від власності та підприємницької діяльності Інші надходження Адміністративні штрафи та інші санкції Доходи від операцій з капіталом Надходження від продажу основного капіталу Кошти від реалізації скарбів, майна, одержаного державою або територіальною громадою в порядку спадкування чи дарування, безхазяйного майна, знахідок, а також валютних цінностей і грошових коштів, власники яких невідомі Кошти від реалізації безхазяйного майна, знахідок, спадкового майна, майна, одержаного територіальною громадою в порядку спадкування чи дарування, а також валютні цінності і грошові кошти, власники яких невідомі Всього доходів загального фонду (власних та закріплених) ДОХОДИ Офіційні трансферти: Від органів державного управління Дотації Дотації вирівнювання, що одержуються з районних та міських (міст Києва і Севастополя, міст республіканського і обласного значення) бюджетів Субвенції Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот), на компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з відміною податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та відповідним збільшенням ставок акцизного податку з пального і на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян Субвенцiя з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» Разом по загальному фонду доходів бюджету Спеціальний фонд Власні надходження бюджетних установ Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством Інші джерела власних надходжень бюджетних установ Разом по спеціальному фонду Всього доходів ВИДАТКИ Державне управління – всього, в тому числі: Органи місцевого самоврядування Освіта, в тому числі: Дитячі будинки (в т.ч. сімейного типу, прийомні сім’ї) Соціальний захист та соціальне забезпечення – всього, в тому числі: Інші пільги ветеранам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, ветеранам праці, особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, жертвам нацистських переслідувань та реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами Допомога у зв’язку з вагітністю і пологами Допомога на догляд за дитиною віком до 3 років Допомога при народженні дитини Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування Допомога на дітей одиноким матерям Тимчасова державна допомога дітям Допомога при усиновленні дитини Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям Інші видатки на соціальний захист населення Інші програми соціального захисту дітей Соціальні програми і заходи державних органів у справах молоді Соціальні програми і заходи державних органів з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Соціальні програми і заходи державних органів у справах сім’ї Територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

в тому числі:

Затверджений план на 2014 рік

загальний фонд

2

3

16 435 500,00 16 435 500,00 15 339 200,00 15 339 200,00 15 339 200,00 15 339 200,00 1 104 900,00 1 104 900,00 11 871 900,00 11 871 900,00 236 100,00 236 100,00 2 126 300,00 2 126 300,00 1 096 300,00 1 096 300,00 1 096 300,00 1 096 300,00

у т.ч. спеціальний бюджет фонд розвитку 4 5

грн.

в тому числі

Уточнений план на 2014 рік

загальний фонд

6

7

спеціальний у т.ч. бюджет фонд розвитку 8

9

Виконано за 2014 рік 10

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

16 435 500,00 15 339 200,00 15 339 200,00 1 104 900,00 11 871 900,00 236 100,00 2 126 300,00 1 096 300,00 1 096 300,00

16 435 500,00 15 339 200,00 15 339 200,00 1 104 900,00 11 871 900,00 236 100,00 2 126 300,00 1 096 300,00 1 096 300,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

в тому числі загальний фонд

спеціальний фонд

11

12

16 471 231,37 16 471 231,37 15 375 028,02 15 375 028,02 15 375 028,02 15 375 028,02 1 946 168,46 1 946 168,46 11 558 151,74 11 558 151,74 250 885,00 250 885,00 1 619 822,82 1 619 822,82 1 096 203,35 1 096 203,35 1 096 203,35 1 096 203,35

у т.ч. бюджет розвитку 13

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

302 700,00

302 700,00

0,00

0,00

302 700,00

302 700,00

0,00

0,00

298 063,54

298 063,54

0,00

0,00

468 700,00

468 700,00

0,00

0,00

468 700,00

468 700,00

0,00

0,00

474 647,52

474 647,52

0,00

0,00

6 200,00

6 200,00

0,00

0,00

6 200,00

6 200,00

0,00

0,00

5 742,00

5 742,00

0,00

0,00

84 600,00

84 600,00

0,00

0,00

84 600,00

84 600,00

0,00

0,00

94 822,58

94 822,58

0,00

0,00

62 700,00

62 700,00

0,00

0,00

62 700,00

62 700,00

0,00

0,00

57 857,96

57 857,96

0,00

0,00

43 400,00

43 400,00

0,00

0,00

43 400,00

43 400,00

0,00

0,00

43 327,25

43 327,25

0,00

0,00

400,00

400,00

0,00

0,00

400,00

400,00

0,00

0,00

1 215,50

1 215,50

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

24,00

24,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

1 511,00

1 511,00

0,00

0,00

35 600,00

35 600,00

0,00

0,00

35 600,00

35 600,00

0,00

0,00

33 945,00

33 945,00

0,00

0,00

14 400,00 77 600,00 30 000,00 30 000,00 30 000,00 30 000,00 0,00 0,00

14 400,00 77 600,00 30 000,00 30 000,00 30 000,00 30 000,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

14 400,00 77 600,00 30 000,00 30 000,00 30 000,00 30 000,00 0,00 0,00

14 400,00 77 600,00 30 000,00 30 000,00 30 000,00 30 000,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

7 095,00 77 952,00 16 773,00 16 773,00 16 773,00 16 773,00 0,00 0,00

7 095,00 77 952,00 16 773,00 16 773,00 16 773,00 16 773,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

16 465 500,00 16 465 500,00

0,00

0,00

16 465 500,00

16 465 500,00

0,00

0,00

16 488 004,37 16 488 004,37

0,00

0,00

124 690 353,00 124 690 353,00 124 690 353,00 124 690 353,00 15 059 631,00 15 059 631,00

0,00 0,00 0,00

0,00 117 329 169,72 117 329 169,72 0,00 117 329 169,72 117 329 169,72 0,00 14 324 053,00 14 324 053,00

0,00 0,00 0,00

0,00 116 112 513,96 116 112 513,96 0,00 116 112 513,96 116 112 513,96 0,00 14 324 053,00 14 324 053,00

0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00

15 059 631,00

0,00

0,00

14 324 053,00

0,00

0,00

14 324 053,00

0,00

0,00

109 630 722,00 109 630 722,00

0,00

0,00 103 005 116,72 103 005 116,72

0,00

0,00 101 788 460,96 101 788 460,96

0,00

0,00

108 788 900,00 108 788 900,00

0,00

0,00

102 307 900,00

102 307 900,00

0,00

0,00

0,00

0,00

15 059 631,00

14 324 053,00

14 324 053,00

101 091 998,20 101 091 998,20

208 800,00

208 800,00

0,00

0,00

114 658,72

114 658,72

0,00

0,00

114 658,72

114 658,72

0,00

0,00

633 022,00

633 022,00

0,00

0,00

582 558,00

582 558,00

0,00

0,00

581 804,04

581 804,04

0,00

0,00

141 155 853,00 141 155 853,00

0,00

0,00 133 794 669,72 133 794 669,72

0,00

0,00 132 600 518,33 132 600 518,33

0,00

0,00

0,00 1 113 166,67

0,00

0,00

755 639,58

0,00

0,00 357 527,09 0,00 357 527,09 0,00 1 113 166,67 0,00 1 113 166,67 0,00 133 713 685,00 132 600 518,33 1 113 166,67

0,00 0,00 0,00

1 333 431,00

0,00 1 333 431,00

0,00

1 083 998,28

1 333 431,00

0,00 1 333 431,00

0,00

726 471,19

0,00 1 333 431,00 0,00 1 333 431,00 142 489 284,00 141 155 853,00 1 333 431,00 13 199 209,00 13 197 300,00 13 199 209,00 13 197 300,00 633 022,00 633 022,00 633 022,00 633 022,00 120 587 989,00 120 014 231,00

0,00 1 083 998,28

0,00

1 113 166,67

0,00

0,00

755 639,58

726 471,19

0,00 357 527,09 0,00 357 527,09 0,00 1 083 998,28 0,00 1 083 998,28 0,00 134 878 668,00 133 794 669,72 1 083 998,28

1 909,00 0,00 13 396 678,79 13 205 059,37 191 619,42 1 909,00 0,00 13 396 678,79 13 205 059,37 191 619,42 0,00 0,00 582 558,00 582 558,00 0,00 0,00 0,00 582 558,00 582 558,00 0,00 573 758,00 208 800,00 114 401 744,74 113 362 688,92 1 039 055,82

174 824,80 12 917 311,20 12 787 902,16 129 409,04 119 860,00 174 824,80 12 917 311,20 12 787 902,16 129 409,04 119 860,00 0,00 581 804,04 581 804,04 0,00 0,00 0,00 581 804,04 581 804,04 0,00 0,00 328 634,56 112 643 945,84 111 633 899,23 1 010 046,61 328 634,56

208 800,00

0,00

208 800,00

208 800,00

114 658,72

0,00

114 658,72

114 658,72

114 658,72

0,00

1 178 500,00 13 522 900,00 58 066 900,00 6 517 800,00 9 235 900,00 1 008 100,00 84 500,00 3 582 700,00 219 300,00 16 800,00 8 200,00

1 178 500,00 13 522 900,00 58 066 900,00 6 517 800,00 9 235 900,00 1 008 100,00 84 500,00 3 582 700,00 219 300,00 16 800,00 8 200,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

1 148 000,00 6 108 420,00 57 755 234,41 6 567 550,24 9 559 999,74 1 074 700,00 82 500,00 4 149 416,61 347 082,00 18 689,89 5 797,41

1 148 000,00 6 108 420,00 57 755 234,41 6 567 550,24 9 559 999,74 1 074 700,00 82 500,00 4 149 416,61 347 082,00 18 689,89 5 797,41

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

954 571,08 6 069 071,25 57 755 233,20 6 285 218,39 9 559 718,88 1 068 009,40 61 483,38 4 149 306,57 177 846,25 18 338,82 4 600,00

954 571,08 6 069 071,25 57 755 233,20 6 285 218,39 9 559 718,88 1 068 009,40 61 483,38 4 149 306,57 177 846,25 18 338,82 4 600,00

2 500,00

2 500,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

2 500,00 9 012 349,00

2 500,00 8 647 391,00

0,00 364 958,00

0,00 0,00

1 500,00 8 955 693,83

1 500,00 8 348 193,03

0,00 607 500,80

0,00 213 975,84

1 500,00 8 866 925,21

1 500,00 8 288 433,62

114 658,72 114 658,72

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

0,00

0,00

0,00 0,00 578 491,59 213 975,84 Закінчення на 8 стор.


8 Офіційно

www.girnyk.com.ua

«Червоний гірник» №17 (21540)

Вівторок, 3 березня 2015 року

Закінчення. Початок на 7 стор.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Виплати грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до само263 078,00 263 078,00 0,00 0,00 272 425,00 272 425,00 0,00 0,00 243 608,06 243 608,06 0,00 0,00 обслуговування і потребують сторонньої допомоги Центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів, центри професійної реабілітації інва2 065 562,00 2 065 562,00 0,00 0,00 2 377 997,89 2 061 101,59 316 896,30 0,00 2 124 470,58 1 807 574,28 316 896,30 0,00 лідів Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 15 591 600,00 15 591 600,00 0,00 0,00 15 862 079,00 15 862 079,00 0,00 0,00 15 189 386,05 15 189 386,05 0,00 0,00 Житлово-комунальне господарство, в тому числі: 0,00 52 200,00 0,00 0,00 48 618,00 48 618,00 0,00 0,00 36 161,51 36 161,51 0,00 0,00 Благоустрій міст, сіл, селищ 52 200,00 0,00 0,00 48 618,00 48 618,00 0,00 0,00 36 161,51 36 161,51 0,00 0,00 Культура і мистецтво – всього, в тому числі: 44 683,00 44 683,00 0,00 0,00 66 243,69 57 057,09 9 186,60 0,00 31 366,69 30 374,09 992,60 0,00 Філармонії, музичні колективи і ансамблі та інші мистецькі заходи 44 683,00 44 683,00 0,00 0,00 66 243,69 57 057,09 9 186,60 0,00 31 366,69 30 374,09 992,60 0,00 Фізична культура і спорт – всього, в тому числі: 7 972 181,00 6 006 316,00 1 965 865,00 999 301,00 7 504 487,55 6 531 627,47 972 860,08 518 144,95 6 751 202,02 6 323 460,80 427 741,22 0,00 Проведення навчально-тренувальних зборів і змагань 60 000,00 60 000,00 0,00 0,00 70 900,00 70 900,00 0,00 0,00 68 280,00 68 280,00 0,00 0,00 Утримання та навчально-тренувальна робота дитячо-юнацьких спортивних шкіл 7 912 181,00 5 946 316,00 1 965 865,00 999 301,00 7 433 587,55 6 460 727,47 972 860,08 518 144,95 6 682 922,02 6 255 180,80 427 741,22 0,00 Разом видатків 142 489 284,00 139 947 752,00 2 541 532,00 1 208 101,00 136 000 330,77 133 787 608,85 2 212 721,92 1 021 604,31 132 961 791,30 131 393 601,83 1 568 189,47 448 494,56

Інформація про виконання Саксаганського районного у місті бюджету за 2014 рік

За 2014 рік до районного у місті бюджету (з урахуванням міжбюджет­ них трансфертів) надійшло фінансових ресурсів у сумі 133 713,7 тис. грн. (99,1% до плану 134 878,7 тис. грн.), у тому числі доходів загального фонду — 132 600,5 тис. грн. (99,1% до плану 133 794,7 тис. грн.), спеці­ ального фонду – 1 113,2 тис. грн. (102,7% до плану 1 084,0 тис. грн.) У порівнянні з 2013 роком доходна частина районного у місті бюджету збільшилася на 8 483,2 тис. грн., або на 6,8%. Виконання власних та закріплених доходів загального фонду за 2014 рік складає 16 488,0 тис. грн., або 100,1% до планових показників, з них за рахунок джерел: – надходження плати за землю – у сумі 15 375,0 тис. грн., або на 100,2%; – надходження місцевих податків і зборів (збору за провадження де­ яких видів підприємницької діяльності) – у сумі 1 096,2 тис. грн., або 100,0%; – надходження адміністративних штрафів та інших санкцій – 16,8 тис. грн., або 56%. До доходної частини районного у місті бюджету у 2014 році з держав­ ного та міського бюджетів надійшло дотації та субвенцій в сумі 116 112,5 тис. грн., у тому числі: – дотація вирівнювання з міського бюджету –14 324,1 тис. грн.; – субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 101 788,5 тис. грн. До доходної частини спеціального фонду районного у місті бюджету

за рахунок власних надходжень бюджетних установ за звітний період надійшло 1 113,2 тис. грн., у тому числі: – плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством, – 755,6 тис. грн.; – інші джерела власних надходжень бюджетних установ — 357,5 тис. грн. Видатки районного у місті бюджету за 2014 рік склали 132 961,8 тис. грн., що на 6,0% (або на 7 555,5 тис. грн.) більше видатків 2013 року, у тому числі: – по загальному фонду – 131 393,6 тис. грн.; – по спеціальному фонду – 1 568,2 тис. грн. Обсяг коштів, спрямований на погашення кредиторської заборго­ ваності загального фонду та бюджету розвитку спеціального фонду за 2013 рік, склав 927,1 тис. грн. У структурі всіх видатків загального фонду бюджету переважають захи­ щені статті, за звітний період їх розмір становить 129 287,2 тис. грн., або 98,4% від загального обсягу видатків, зокрема: – на соціальні виплати спрямовано 102 049,5 тис. грн., переважно це видатки за рахунок субвенції з державного бюджету на виплату різ­ них видів соціальних допомог; – на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджет­ ної сфери — 24 230,4 тис. грн. Виплата зазначених видатків прово­ дилася у терміни, передбачені чинним законодавством; – видатки на медикаменти склали 10,5 тис. грн.; – на придбання продуктів харчування використано 115,2 тис. грн.; – на оплату рахунків за спожиті енергоносії направлено 2 864,0 тис. грн.

На фінансування районних програм із загального фонду протягом звітного періоду виділено коштів у сумі 337,1 тис. грн. На утримання бюджетних установ із загального фонду районного бю­ джету направлено 29 139,1 тис. грн. Видатки спеціального фонду у 2014 році склали 1 568,2 тис. грн., у тому числі видатки бюджету розвитку – 448,5 тис. грн. (за рахунок коштів, що передаються із загального фонду). На проведення заходів, пов’язаних з діяльністю бюджетних установ, спрямовано коштів у сумі 1 452,5 тис. грн. За рахунок субвенції з державного бюджету здійснено видатки на проведення капітального ремонту житлових приміщень чотирьом інва­ лідам Великої Вітчизняної війни на суму 114,7 тис. грн. Видатки спеціального фонду на проведення культурних заходів скла­ ли 1,0 тис.грн. Начальник фінансового відділу Л. ШМАТКОВА Відповідно до вимог Бюджетного кодексу України публічне пред­ ставлення інформації про використання у 2014 році коштів ра­ йонного у місті бюджету головними розпорядниками відбудеться 05.03.2015 о 15.00 у приміщенні КУ «Територіальний центр соціаль­ ного обслуговування (надання соціальних послуг) у Саксаганському районі» за адресою: б-р Вечірній, 22. З детальною інформацією про виконання районного у місті бю­ джету за 2014 рік можна ознайомитись на офіційному веб-сайті ви­ конкому Саксаганської районної у місті ради за електронною адре­ сою http://srvk.gov.ua

УВАГА!

На публічне обговорення (оприлюднення) виноситься проект рішення міської ради «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кривого Рогу» та аналіз його регуляторного впливу. Зауваження та пропозиції будуть прийматись в письмовому вигляді від громадян, суб’єктів господарювання, їх об’єднань, наукових установ та консультативно-дорадчих органів у здійсненні державної регуляторної політики в місячний термін розробником проекту – управлінням земельних ресурсів (поштова адреса: 50101, м. Кривий Ріг, проспект Металургів, 36-б, каб. 216, тел. 74-24-33, електронна адреса: v.ground@kryvyirih.dp.ua) та управлінням розвитку підприємництва виконкому міської ради (поштова адреса: 50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, каб. 510, тел. 74-39-72, електронна адреса: ispolkomkr@ukrpost.ua), а також на електронні поштові скриньки виконкому міської ради radakr@ukrpost.ua і виконкомів районних у місті рад Дзержинської, Довгинцівської, Жовтневої, Інгулецької, Саксаганської, Тернівської, Центрально-Міської: dzr_vk@ukrpost.ua, dlg_vk@riad.com.ua, zhv_vk@ukrpost.ua, ing.zagal104@ukr.net, srvk@srvk.gov.ua, trn_vk1@ukrpost.ua, cg-ispolkom-zag@mg.dp.ua Крім того з вказаним проектом та аналізом його регуляторного впливу можна ознайомитися на офіційних веб-сторінках в мережі Інтернет: – виконкому міської ради у підрозділі «Регуляторна політика» розділу «Інформаційна база» www.kryvyіrih.dp.ua; – виконкомів районних у місті рад Дзержинської, Довгинцівської, Жовтневої, Інгулецької, Саксаганської, Тернівської, Центрально-Міської www.dzr.dp.ua, www.dlgr.gov.ua, www.zhrrkrog.dp.ua, www.ing-org.dp.ua, www.srvk.gov.ua, www.trnvk.dp.ua, vykonkom-tsmkr.gov.ua

КРИВОРІЗЬКА МІСЬКА РАДА Дніпропетровська область

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

«Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кривого Рогу»

Розглянувши технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста станом на 01.01.2014, виконану Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто» імені Ю.М. Білоконя; з метою забезпечення соціально-економічного розвитку міста, подальшого регулювання земельних відносин, використання зе­ мельного ресурсу в інтересах територіальної громади м. Кривого Рогу; ураховуючи економічну ситуацію в країні; відповідно до Земельного і Податкового кодексів України, Законів України «Про оцінку земель», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської ді­ яльності»; керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила: 1. Затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Кривого Рогу, згідно з якою середня (базова) вартість земель становить 270 (двісті сімдесят) грн. 60 коп. за 1 кв.м, а зональний коефіці­ єнт, який характеризує містобудівну цінність території в межах населе­ ного пункту (економіко-планувальної зони), – від 0,36 до 3,81 (додаток)*. 2. Установити: 2.1 ставки податку за земельні ділянки, правовстановлюючі доку­ менти на які оформлені в порядку, установленому чинним законодав­ ством України, у розмірі 1 відсотка від нормативної грошової оцінки цих ділянок; 2.2 ставки податку за земельні ділянки, що були сформовані, але правовстановлюючі документи на них не оформлені, у розмірі 3 відсотків від нормативної грошової оцінки цих ділянок; 2.3 ставки податку за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності) у розмірі 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки; 2.4 орендну плату за користування земельними ділянками в розмірі 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки. 3. Надати пільги зі сплати земельного податку в розмірі 99 відсотків комунальним підприємствам, що здійснюють пасажирські перевезення та надають послуги із закупівлі й розповсюдження друкованої продукції (у тому числі підручників для загальноосвітніх навчальних закладів). 4. Рекомендувати управлінню Держземагентства у Криворізькому районі Дніпропетровської області: 4.1 забезпечити надання юридичним і фізичним особам, що кори­ стуються або мають у власності земельні ділянки, на підставі право­ встановлюючих документів, отриманих у встановленому чинним за­ конодавством України порядку, витягів з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земель міста; 4.2 надавати фізичним і юридичним особам, що не оформили правовстановлюючі документи на землю, інформацію про грошову оцінку 1 кв.м земель, що перебувають у їх фактичному користуванні. 5. Вважати за необхідне при розрахунку ставок земельного податку та розміру орендної плати за користування земельними ділянками ввести понижувальний коефіцієнт до вартості земельних ділянок, визначеної відповідно до витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земель міста, у розмірі 0,55. Перегляд розміру понижувального коефіцієнту в межах терміну дії затвердженої грошової оцінки земель міста здійснювати в порядку, ви­ значеному чинним законодавством України. 6. Управлінню земельних ресурсів виконкому міської ради (Бризець­ кий О.Ф.) забезпечити: 6.1 на підставі звернення орендарів надання розрахунків розміру орендної плати, що вступають в дію з 01.01.2016 р., унесення відповідних змін до діючих договорів оренди (суперфіцію, сервітуту), у тому числі й до попередніх договорів, у порядку, визначеному умовами цих договорів; 6.2 виконання заходів щодо проведення базового, повторного та періодичного відстежень результативності дії рішення відповідно через 6 місяців, рік та раз на кожні 3 роки після набуття чинності рішенням у повному обсязі. Звіт оприлюднювати в Криворізькій міській комунальній газеті «Червоний гірник» та на офіційному веб-сайті викон­ кому Криворізької міської ради в мережі Інтернет у терміни, визначені чинним законодавством України; 6.3 спільно з управлінням розвитку підприємництва виконкому міської ради, відділом преси та інформації апарату міської ради і викон­

кому (Рижкова І.О., Герасименко І.М.) забезпечити інформування насе­ лення міста про зміст рішення. 7. Рекомендувати Криворізьким міжрайонним об’єднаним дер­ жавним податковим інспекціям Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, фізичним і юридичним особам при здійсненні обчислення та справляння орендної плати за земельні ділянки враховувати вимоги рішення. 8. Рішення набуває чинності з моменту ухвалення, розрахунки розміру орендної плати за земельні ділянки на 2016 і наступні роки вво­ дяться в дію з 01.01.2016. 9. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії міської ради з питань регулювання земельних відносин, планування та забудови міста, міської комунальної власності; планування бюджету та економіки (Іванов Ю.О., Нусінов В.Я.), координацію роботи – на заступ­ ника міського голови відповідно до розподілу обов’язків. Примітка: *додаток в електронному вигляді розміщено в підрозділі «Регуляторна політика» розділу «Інформаційна база» на офіційній сторінці виконкому міської ради www.kryvyіrih.dp.ua

Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення міської ради «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кривого Рогу»

1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання господарських відносин, а також оцінка важливості цієї проблеми. Статтею 13 Закону України «Про оцінку земель» установлена обов’язковість проведення грошової оцінки земельних ділянок. Нор­ мативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться в разі: – визначення розміру земельного податку; – визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності; – визначення розміру державного мита при міні, спадкуванні та дару­ ванні земельних ділянок згідно із законом; – визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського ви­ робництва; – розробки показників та механізмів економічного стимулювання ра­ ціонального використання земель; – відчуження земельних ділянок площею понад 50 гектарів, що нале­ жать до державної чи комунальної власності, для розміщення від­ критих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд. Статтею 18 цього ж Закону визначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше 1 разу на 5-7 років. Підпунктом 271.1.1 пункту 271.1 статті 271 Податкового кодексу Укра­ їни (зі змінами, унесеними Законом України від 28.12.2014 №71-VIII) ви­ значено, що базою оподаткування є нормативна грошова оцінка зе­ мельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації. Статтями 274 і 288 Податкового кодексу України визначено, що став­ ка земельного податку та розмір орендної плати за земельні ділянки встановлюються у відсотках саме від їх нормативної грошової оцінки. Місто Кривий Ріг з 01.01.2014 набуло статус міста, де грошова оцінка земель не проведена. У місті протягом 2014-2015 років ставки податку на землю та розмір орендної плати визначаються у відповідності до рішень міської ради від 26.06.2013 №2088 «Про ставки податку за земельні ділянки на території м. Кривого Рогу» та 25.06.2014 №2778 «Про внесення змін до рішення міської ради від 26.06.2013 №2088 «Про ставки податку за земельні ді­ лянки на території м. Кривого Рогу» та затвердження додатка до нього в новій редакції», ухвалених на підставі пунктів 275.1 і 275.3 статті 275 Податкового кодексу України (зі змінами й доповненнями, унесеними Законами України від 04.07.2013 №403-VII та 27.03.2014 №1166-VII). Проблеми, що виникають і можуть бути вирішені тільки з ухваленням запропонованого проекту рішення міської ради: – Податковий кодекс України, зі змінами, унесеними станом на 01.01.2015, визначає базою оподаткування для земельних ділянок, роз­ ташованих у межах населених пунктів, виключно нормативно-грошову оцінку. Ставки земельного податку, визначені у відповідності до Подат­ кового кодексу України в редакції до 01.01.2015, не можуть бути засто­ совані на майбутнє, оскільки стаття 275 кодексу, якою вони були перед­ бачені, взагалі виключена; – громадяни не можуть реалізувати своє законне право на міну, спад­ кування та дарування земельних ділянок і нерухомості, що на них розташована; – неможливо в повній мірі врахувати містобудівну цінність земель­ них ділянок (перспективність їх комерційного використання,

транспортна й пішохідна доступність, рівень щільності забудови й облаштування, забезпеченість соціальною та інженерною інф­ раструктурою тощо) та відобразити їх дійсну ринкову вартість з урахуванням напрямків господарського використання. Запропонований регуляторний акт має вплив на суб’єктів господа­ рювання, які здійснюють підприємницьку діяльність у межах міста та мають в користуванні або власності земельні ділянки. 2. Обґрунтування, чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів і потребує державного регулювання. Статтею 206 Земельного кодексу України визначено, що користуван­ ня землею в Україні є платним. Оскільки базою оподаткування визначена тільки нормативна гро­ шова оцінка земельних ділянок, а ставка земельного податку та розмір орендної плати за користування земельними ділянками визначаються у відсотках саме від нормативної грошової оцінки, єдиним шляхом урегу­ лювання земельних відносин в межах населених пунктів є затверджен­ ня та введення в дію нормативної грошової оцінки цих земель. Інших механізмів, у тому числі й ринкових, спрямованих на розв’язання визначеної проблеми, в Україні на сьогоднішній день не існує. 3. Обґрунтування, чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою діючого регуляторного акта або внесення змін до нього. Діючим регуляторним актом, що регулює визначення ставок податку за земельні ділянки в місті, є рішення міської ради від 26.06.2013 №2088 «Про ставки податку за земельні ділянки на території м. Кривого Рогу», зі змінами, унесеними рішенням міської ради від 25.06.2014 №2778. Визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою діючого регуляторного акта або внесення змін до нього, оскільки стаття 275 По­ даткового кодексу України, на підставі якої він розроблявся, виключена з кодексу (Закон України від 28.12.2014 №71-VIII). Таким чином, проблема може бути розв’язана за допомогою цього ре­ гуляторного акта, який визначає нормативну грошову оцінку земель міста. 4. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, у тому числі здійснення розрахунку очікуваних витрат та вигод суб’єктів господарювання, територіальної громади та органів місцевого самоврядування внаслідок дії регуляторного акта. Регулювання впливає на інтереси кожного з 3 учасників регулятор­ ного процесу: територіальної громади, суб’єктів господарювання, у користуванні яких перебувають земельні ділянки, і органів місцевого самоврядування: Сфера Вигоди інтересів Територіаль- Економічне стимулювання ефективного та раціона громада нального використання земельних ділянок, визнаміста чення їх ринкової вартості. Визначення розмірів земельного податку й орендної плати за землю, виходячи з містобудівної цінності ділянки. Визначення розміру державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом. Визначення втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Спрямування коштів від плати за землю на здійснення програм соціально-економічного розвитку, фінансування міського господарства С у б ’ є к т и Визначення розмірів ставки земельного податку і господарю- річної орендної плати за землю у відповідності до вання вимог Податкового кодексу України при укладанні нових та поновленні діючих договорів оренди землі. Економічне стимулювання раціонального, ефективного використання земельних ділянок з урахуванням їх містобудівної цінності та функціонального призначення

Витрати Додаткові витрати відсутні, крім витрат, пов’язаних з оформленням громадянами права власності (користування) на земельні ділянки відповідно до Земельного кодексу України

Обов’язкові платежі податкового характеру (сплата податку чи орендної плати за землю). Витрати: – матеріальні на здійснення державної реєстрації права оренди землі; – часу, пов’язаного з його оформленням та реєстрацією Органи міс- Стимулювання раціонального, ефективного земле- Витрати на розробку цевого само- користування. технічної документації врядування Залучення інвестицій у поліпшення території міста з нормативної грошової та розвиток соціальної й інженерної інфраструкту- оцінки земель міста ри. Спрямування коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку, фінансування міського господарства Закінчення на 9 стор.


«Червоний гірник» №17 (21540)

Офіційно 9

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 3 березня 2015 року Закінчення. Початок на 8 стор.

У результаті запровадження регуляторного акта додаткові витрати суб’єктів господарювання не передбачаються, оскільки витрати, пов’язані з державною реєстрацію правовстановлюючих документів на землю, передбачені чинним законодавством України. 5. Визначення цілей державного регулювання. Цілями регуляторного акта є: – визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, орендної плати за користування земельними ділянками відповідно до вимог Податкового кодексу України; – створення в місті сприятливих і рівних умов для діяльності суб’єктів господарювання шляхом визначення економіко-планувальних зон і факторів, які враховують розташування земельних ділянок, залежність рентного доходу від місцезнаходження населеного пункту в загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та функціональне використання земельної ділянки. 6. Визначення та оцінка всіх прийнятних альтернативних способів досягнення визначених цілей, у тому числі тих, які не передбачають безпосереднього державного регулювання господарських відносин. Перша альтернатива. Оскільки чинне законодавство України з одного боку визначає обов’язковість платного користування земельними ділянками, а з іншого – установлює, що розмір платежу визначається у відсотках тільки від нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів, альтернативою запропонованому регуляторному акту можуть бути тільки нормативні грошові оцінки, які раніше використовувалися в процесі врегулювання розміру та видів обов’язкових податкових платежів, а саме: грошова оцінка земель, виконана Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто» станом на 01.01.2004 і станом на 01.01.2008. Ця альтернатива є неприйнятною, оскільки, по-перше: указані грошові оцінки не відображають реальної вартості земель станом на 01.01.2015 і їх застосування призведе до фінансових втрат територіальної громади; по-друге: сплинув законодавчо встановлений термін їх застосування (5-7 років). Друга альтернатива. Збереження існуючого стану, за якого плата за землю буде розраховуватися на підставі рішення міської ради від 26.06.2013 №2088 «Про ставки податку за земельні ділянки на території м. Кривого Рогу», зі змінами, унесеними рішенням міської ради від 25.06.2014 №2778. Вирішення проблеми таким чином неможливе, оскільки прийнятий у 2013 році й діючий у 2014 році регуляторний акт не відповідає вимогам Податкового кодексу України в редакції 2015 року й не дає можливості визначити розміри ставок податку та орендної плати за земельні ділянки. 7. Аргументація щодо переваг обраного способу досягнення визначених цілей. Досягнення задекларованих цілей можливе лише завдяки ухваленню рішення міської ради «Про затвердження технічної документації з грошової оцінки земель міста Кривого Рогу», оскільки дозволить забезпечити: – дотримання вимог чинного законодавства України; – використання земельного ресурсу в інтересах територіальної громади міста, запобігання втратам міського бюджету; – установлення збалансованих і економічно обґрунтованих розмірів ставки податку й орендної плати за землю в залежності від її містобудівної цінності та напрямів господарського використання; – раціональне, ефективне використання земельних ділянок; – рівні економічні умови для всіх суб’єктів господарювання; – подальшу реалізацію соціальних програм у місті, фінансування заходів з утримання та розвитку міського господарства. 8. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначених проблем шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта. Розв’язання визначених проблем забезпечать такі механізми та заходи: – запровадження чітко й прозоро визначеної вартості кожної земельної ділянки, наданої в оренду, постійне користування та власність у залежності від її містобудівної цінності, розташування в межах

економіко-планувальної зони міста, напрямку господарського використання; – розрахунок розмірів земельного податку та орендної плати за землю у відповідності до вимог чинного законодавства України; – проведення відстежень результативності дії регуляторного акта та внесення, у разі необхідності, змін і доповнень до нього; – залучення інвестицій у розвиток міста у зв’язку з більш ефективним та раціональним використанням земельних ділянок, прозорим і зрозумілим визначенням їх ринкової вартості; – подальший розвиток підприємництва в місті завдяки збалансованому стабільному розміру річної орендної плати за використання земельних ділянок. 9. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта. Досягнення вищезазначених цілей можливе завдяки ухваленню запропонованого регуляторного акта, оскільки нормативна грошова оцінка земель міста в найбільшій мірі містить чітко встановлену диференціацію розмірів ставки податку на землю, що застосовується для визначення річної орендної плати за землю в залежності від мети використання земельної ділянки та її містобудівної цінності. 10. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей з найменшими витратами для суб’єктів господарювання, територіальної громади, органів місцевого самоврядування. У разі затвердження нормативної грошової оцінки земель міста та розміру понижувального коефіцієнту до базової вартості земель будуть чітко встановлені розміри ставки земельного податку й орендної плати за користування земельними ділянками у відповідності до діючого податкового законодавства та в залежності від містобудівної цінності й напрямків господарського використання земель. При цьому обсяг обов’язкових податкових платежів суб’єктів «малого» і «середнього» бізнесу буде відповідати вимогам Податкового кодексу України та Закону України «Про оцінку земель». Для суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з видобутком корисних копалин та забезпеченням залізничних перевезень, податкове навантаження збільшиться, що пов’язано зі змінами в чинному податковому законодавстві. Для більшості суб’єктів господарювання впровадження регуляторного акта буде пов’язане зі здійсненням державної реєстрації нових договорів оренди землі та додаткових угод до діючих договорів. Платежі за землю податкового характеру є обов’язковими для землекористувачів. Витрати органів місцевого самоврядування в зв’язку з упровадженням регуляторного акта пов’язані з витратами на розробку технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста. 11. Обґрунтування щодо вигод, які виникатимуть внаслідок дії запропонованого регуляторного акта, виправдовують відповідні витрати у випадку, якщо витрати та/або вигоди не можуть бути кількісно визначені. Не всі вигоди, що виникнуть унаслідок дії запропонованого регуляторного акта, можуть бути кількісно визначені. Серед них: створення умов для економічного стимулювання ефективного та раціонального використання земельних ділянок, інвестиційна привабливість міста. 12. Оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи державної влади, місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання, які повинні впроваджувати та виконувати їх. Упровадження та виконання вимог регуляторного акта не залежать від ресурсів органів місцевого самоврядування, окрім здійснення самоврядного контролю за використанням і охороною земель на території міста, а суб’єкти господарювання мають здійснювати плату за землю на підставі нормативної грошової оцінки земель міста в розмірах, визначених податковим законодавством України. Крім того, суб’єкти господарювання мають здійснювати оплату державної реєстрації договорів оренди землі й додаткових угод до них у терміни та в обсягах, визначених чинним законодавством України. 13. Оцінка ризику впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта.

Ризик впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта є достатньо суттєвим, оскільки зараз на державному рівні доволі активно ведеться перегляд законодавчих норм, що регулюють податкові та земельні відносини. Але при виникненні змін у чинному законодавстві України та за результатами відстеження результативності дії запропонованого регуляторного акта, якщо такі впливатимуть на його дію, до нього будуть уноситися відповідні коригування. 14. Обґрунтування запропонованого терміну дії регуляторного акта. Термін дії запропонованого регуляторного акта встановлюється на законодавчо визначений період дії нормативної грошової оцінки земель населених пунктів (5-7 років). У разі потреби, за підсумками аналізу відстеження його результативності до нього вноситимуться необхідні зміни та доповнення. 15. Визначення показників результативності дії регуляторного акта. Головними показниками результативності дії запропонованого регуляторного акта є: – кількість укладених договорів оренди землі та додаткових угод до них; – обсяг надходжень до міського бюджету від плати за землю при практичному застосуванні нормативної грошової оцінки земель міста; – фінансування програм соціально-економічного розвитку міста та сфери міського господарства. Відповідно до частини 5 статті 12 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» рівень поінформованості суб’єктів господарювання, фізичних осіб з основних положень рішення визначається чисельністю осіб, які ознайомляться з ним. Для мешканців Кривого Рогу такими джерелами інформації є: – Криворізька міська комунальна газета «Червоний гірник»; – офіційна веб-сторінка виконкому Криворізької міської ради в мережі Інтернет, підрозділ «Регуляторна політика» розділу «Законодавство України» www.kryvyіrih.dp.ua, портал «Криворізький ресурсний центр», сайти виконкомів районних у місті рад (Тернівської, Жовтневої, Саксаганської, Довгинцівської, Дзержинської, Центрально-Міської, Інгулецької): www.dzr.dp.ua, www.dlgr.ho.ua, www.zhrrkrog.dp.ua, http://ing-org.dp.ua, http://srvk.org.ua, www. trnvk.dp.ua, http://vykonkom-tsmkr.gov.ua). 16. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності дії регуляторного акта у разі його прийняття. Результативність дії регуляторного акта буде відстежуватися шляхом здійснення моніторингу за: – кількістю оформлення нових і поновлення діючих договорів оренди земельних ділянок; – рівнем надходжень від плати за землю до міського бюджету; – станом фінансування програм соціально-економічного розвитку, сфери міського господарства, залучення інвестицій у поліпшення території міста. Базове відстеження результативності дії рішення буде здійснено через 6 місяців після набуття ним чинності в повному обсязі. Повторне відстеження планується провести через рік. Періодичні відстеження (тільки в разі необхідності) планується проводити раз на кожні наступні 3 роки, починаючи з дня закінчення заходів щодо повторного відстеження результативності дії рішення. У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань, вони будуть усунені шляхом унесення відповідних змін до регуляторного акта. Аналіз регуляторного акта розроблено на виконання вимог статті 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Зворотний зв’язок: поштова адреса: пр-т Металургів, 36-б, м. Кривий Ріг, 50101, каб. 216, Бризецький Олександр Федорович – начальник управління земельних ресурсів виконкому міської ради, тел. (0564) 74-24-33; електронна адреса: v.ground@kryvyirih.dp.ua

УВАГА!

На публічне обговорення (оприлюднення) виноситься проект рішення міської ради «Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва міста Кривого Рогу» та аналіз його регуляторного впливу. Зауваження та пропозиції будуть прийматись в письмовому вигляді від громадян, суб’єктів господарювання, їх об’єднань, наукових установ та консультативно-дорадчих органів у здійсненні державної регуляторної політики в місячний термін розробником проекту – фінансовим управлінням (поштова адреса: 50101, м. Кривий Ріг, площа Радянська, 1, каб. 219, тел. 74-37-54, електронна адреса: 05finupr@ukrpost.ua) та управлінням розвитку підприємництва виконкому міської ради (поштова адреса: 50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, каб. 510, тел. 74-39-72, електронна адреса: ispolkomkr@ukrpost.ua), а також на електронні поштові скриньки виконкому міської ради radakr@ukrpost.ua і виконкомів районних у місті рад Дзержинської, Довгинцівської, Жовтневої, Інгулецької, Саксаганської, Тернівської, Центрально-Міської: dzr_vk@ukrpost.ua, dlg_vk@riad.com.ua, zhv_vk@ukrpost.ua, ing.zagal104@ukr.net, srvk@srvk.gov.ua, trn_vk1@ukrpost.ua, cg-ispolkom-zag@mg.dp.ua. Крім того з вказаним проектом та аналізом його регуляторного впливу можна ознайомитися на офіційних веб-сторінках в мережі Інтернет: - виконкому міської ради у підрозділі «Регуляторна політика» розділу «Інформаційна база» www.kryvyіrih.dp.ua; - виконкомів районних у місті рад Дзержинської, Довгинцівської, Жовтневої, Інгулецької, Саксаганської, Тернівської, Центрально-Міської www.dzr.dp.ua, www.dlgr.gov.ua, www.zhrrkrog.dp.ua, www.ing-org.dp.ua, www.srvk.gov.ua, www.trnvk.dp.ua, vykonkom-tsmkr.gov.ua

КРИВОРІЗЬКА МІСЬКА РАДА Дніпропетровська область

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва міста Кривого Рогу

Зважаючи на позитивний досвід застосування спрощеної системи оподаткування, практичні напрацювання міських галузевих рад підприємців та міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва, відділів, управлінь, інших виконавчих органів міської ради, податкових інспекцій міста; з метою створення належного нормативноправового поля для подальшого розвитку підприємницької діяльності й об’єктивних тенденцій розвитку підприємницького середовища; ураховуючи норми Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»; керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила: 1. Установити ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців: 1.1 платників єдиного податку І та ІІ груп відповідно до видів господарської діяльності згідно з додатком; 1.2 платників єдиного податку, які здійснюють види діяльності, не зазначені в додатку: 1.2.1 І групи – 10% розміру мінімальної заробітної плати; 1.2.2 ІІ групи – 20% розміру мінімальної заробітної плати; 1.3 суб’єктів господарювання, які оформили трудові відносини з 10 найманими працівниками (ІІ група платників податку), та інвалідів, які самостійно здійснюють підприємницьку діяльність (І група платників податку), – на рівні 50% ставки, установленої підпунктами 1.1, 1.2. 2. Визначити, що: 2.1 суб’єкти господарювання – фізичні особи, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку: 2.1.1 І група – фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 гривень; 2.1.2 ІІ група – фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року вони відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень; 2.2 об’єкт, база оподаткування, податковий період, строк, порядок сплати податку та інші обов’язкові елементи податку визначаються згідно з Податковим кодексом України. 3. Рекомендувати Криворізьким об’єднаним державним податковим інспекціям Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській об-

ласті та зобов’язати управління розвитку підприємництва, фінансове виконкому міської ради (Рижкова І.О., Рожко О.В.), виконкоми районних у місті рад (Терьохін В.П., Коритнік В.В., Беззубченко В.В., Колесник І.В., Степанюк С.Д., Салтовська І.П., Рижков Є.В.) щоквартально здійснювати аналіз надходження коштів від сплати вищезазначеного податку суб’єктами малого підприємництва до бюджету міста. 4. Управлінням розвитку підприємництва, фінансовому виконкому міської ради забезпечити: 4.1 спільно з відділом преси та інформації апарату міської ради і виконкому (Герасименко І.М.) інформування населення міста про зміст рішення; 4.2 забезпечити виконання заходів щодо проведення базового, повторного та періодичного відстежень результативності дії рішення відповідно через 6 місяців, рік та раз на кожні 3 роки. Звіти оприлюднювати в Криворізькій міській комунальній газеті «Червоний гірник» та на офіційному веб-сайті виконкому Криворізької міської ради в мережі Інтернет у терміни, визначені чинним законодавством України. 5. Рішення набуває чинності 01.01.2016. 6. З 01.01.2016 визнати такими, що втратили чинність, рішення міської ради від: – 29.12.2011 №838 «Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва міста», зі змінами, унесеними рішенням міської ради від 30.12.2014 №3170 «Про внесення змін до рішення міської ради від 29.12.2011 №838 «Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва міста»; – 31.01.2015 №3291 «Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва міста на 2015 рік». 7. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії міської ради з питань регуляторної політики та підприємництва, планування бюджету та економіки (Шевчик Д.В., Нусінов В.Я.), координацію роботи – на заступників міського голови відповідно до розподілу обов’язків. Додаток до рішення міської ради

Cтавки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців І та ІІ груп платників єдиного податку

№ з/п

Види господарської діяльності

1 2 1 Виготовлення взуття за індивідуальним замовленням 2 Послуги з ремонту взуття

Фіксована ставка податку (у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року), % для для платників платників І групи ІІ групи 3 4 9 17 7 16

швейних виробів за індивідуальним замов3 Виготовлення ленням 4 Виготовлення виробів із шкіри за індивідуальним замовленням 5 Виготовлення виробів з хутра за індивідуальним замовленням 6 Виготовлення спіднього одягу за індивідуальним замовленням текстильних виробів та текстильної галантереї 7 Виготовлення за індивідуальним замовленням 8 Виготовлення головних уборів за індивідуальним замовленням послуги до виготовлення виробів за індивідуаль9 Додаткові ним замовленням 10 Послуги з ремонту одягу та побутових текстильних виробів та в’язання трикотажних виробів за індивіду11 Виготовлення альним замовленням 12 Послуги з ремонту трикотажних виробів Виготовлення килимів та килимових виробів за індивідуаль13 ним замовленням 14 Послуги з ремонту та реставрації килимів та килимових виробів Виготовлення шкіряних галантерейних та дорожніх виробів 15 за індивідуальним замовленням 16 Послуги з ремонту шкіряних галантерейних та дорожніх виробів 17 Виготовлення меблів за індивідуальним замовленням 18 Послуги з ремонту, реставрації та поновлення меблів теслярських та столярних виробів за індивіду19 Виготовлення альним замовленням обслуговування та ремонт автомобілів, мотоциклів, 20 Технічне моторолерів і мопедів за індивідуальним замовленням з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- і відео­ 21 Послуги апаратури з ремонту електропобутової техніки та інших побу22 Послуги тових приладів 23 Послуги з ремонту годинників 24 Послуги з ремонту велосипедів з технічного обслуговування та ремонту музичних 25 Послуги інструментів 26 Виготовлення металовиробів за індивідуальним замовленням з ремонту інших предметів особистого користуван27 Послуги ня, домашнього вжитку та металовиробів ювелірних виробів за індивідуальним замов28 Виготовлення ленням 29 Послуги з ремонту ювелірних виробів 30 Прокат речей особистого користування та побутових товарів 31 Послуги з виконання фоторобіт 32 Послуги з оброблення плівок з прання, оброблення білизни та інших текстильних 33 Послуги виробів з чищення та фарбування текстильних, трикотажних 34 Послуги і хутрових виробів 35 Вичинка хутрових шкур за індивідуальним замовленням 36 Послуги перукарень 37 Ритуальні послуги

8

16

10 10 8 10

20 20 7 16

10 10

20 20

10 10

16 16

10 10

16 20

10 10

20 20

10 10 10 10

18 20 20 18

10

20

10

20

10

20

9 9 10

16 16 20

10 7

20 16

10

20

10 10 9 9 9

20 20 17 17 19

9

19

10 20 10 16 8 20 Закінчення на 10 стор.


10 Офіційно

www.girnyk.com.ua

Закінчення. Початок на 9 стор.

38 Послуги, пов’язані з сільським та лісовим господарством 39 Послуги домашньої прислуги пов’язані з очищенням та прибиранням приміщень 40 Послуги, за індивідуальним замовленням Роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках (крім продажу підакцизних товарів), у тому числі: – фруктів і овочів (вітчизняного виробництва), включаючи картоплю; 41 – саджанців, насіння, розсади; – молока, молочних продуктів та яєць; – друкованих видань; – товарів похоронної атрибутики; – товарів народного промислу Роздрібна торгівля: – у неспеціалізованих магазинах; – продуктів харчування в спеціалізованих магазинах (крім продажу підакцизних товарів), у тому числі: 42 • фірмова торговельна мережа виробників продуктів харчування; • магазини (відділи) з обслуговування інвалідів війни; – книгами та друкованими виданнями; – товарами спортивного призначення Сільське господарство та мисливство. Вирощування зернокультур (крім рису), бобових культур і насіння олійних 43 вих культур. Лісове господарство та лісозаготівлі. Тваринництво. Рибне господарство 44 Перероблення та консервування фруктів і овочів 45

46

47

48 49 50

51

52

5 7

10 14

7

15

10 8

20 16

8 7 7 5 5 Не поширюється

16 14 12 10 10 19 19 12 5 12 16

Не поширюється

Не поширюється Вирощування ягід, горіхів, фруктів, пряних, ароматичних і Не пошилікарських культур рюється Виробництво: Не поши– цукру, какао, шоколаду та цукрових кондитерських виро- рюється бів, чаю та кави, прянощів і приправ. Перероблення та консервування риби. Виробництво продуктів борошномельнокруп’яної промисловості, крохмалів і крохмальних продуктів; готових кормів для тварин; – безалкогольних напоїв; мінеральних вод та інших вод, розлитих у пляшки; – хліба, хлібобулочних і борошняних виробів, сухарів і сухого печива; борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок тривалого зберігання, макаронних виробів і такого роду борошняних виробів, олії та тваринних жирів; – молочних продуктів, морозива Виробництво: Не поши– скла та виробів зі скла; рюється – іншої продукції з фарфору та кераміки; – ігор та іграшок; – виробів з паперу та картону; – мітел і щіток Видання книг, періодичних видань та інша видавнича діяль- Не пошиність. Поліграфічна діяльність і надання, пов’язаних з нею, рюється послуг Збирання безпечних відходів. Оброблення та видалення без- Не поширюється печних відходів Збирання небезпечних відходів. Оброблення та видалення Не пошинебезпечних відходів рюється Діяльність: Не поши– з функціювання атракціонів і тематичних парків; рюється – концертних та театральних залів; – у сфері спорту; – з догляду за хворими із забезпеченням проживання. Денний догляд за дітьми. Надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання; – індивідуальна мистецька діяльність; – громадських вбиралень та лазень Пакування. Надання інших допоміжних комерційних послуг Не поширюється

10 10 10 15

14 12 10 18 16 15 15 13 18 15 12 19 18 14 11 10 6 15

Секретар міської ради С. МАЛЯРЕНКО

Аналіз регуляторного впливу до проекту регуляторного акта – рішення міської ради «Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва міста Кривого Рогу»

1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання господарських відносин, а також оцінка важливості цієї проблеми Верховною Радою України ухвалено Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», згідно з яким, починаючи з 01.01.2015, запроваджено оптимізацію кількості груп платників єдиного податку з 6 до 4 зі збільшенням існуючого максимального розміру доходу, який дає змогу перебувати на спрощеній системі оподаткування (для І та ІІ груп платників єдиного податку). Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у процесі встановлення та скасування податків і зборів, визначає вичерпний перелік таких, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків і зборів, їх права, обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження та обов’язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до Податкового кодексу України фіксовані ставки єдиного податку для платників І, ІІ груп установлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб-підприємців, які провадять господарську діяльність, залежно від її виду з розрахунку на календарний місяць. На сьогодні діючим нормативним актом є рішення міської ради від 31.01.2015 №3291 «Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва міста на 2015 рік». Таким чином, міська рада має ухвалити рішення про визначення розміру ставок єдиного податку для платників І та ІІ груп єдиного податку з метою застосування його з 2016 року. Проект регуляторного акта підготовлено з метою затвердження ставок єдиного податку, максимального наближення найменування виду діяльності до класифікатора кодів видів економічної діяльності (КВЕД2010) та спрямовано на правове регулювання господарських і адміністративних відносин між суб’єктами господарювання й органами місцевого самоврядування, фіскальними органами. Сфера дії визначеного регуляторного акта розповсюджується на платників єдиного податку І та ІІ груп, що зареєстровані в м. Кривому Розі та здійснюють діяльність на його території і в Україні, а саме: 1. І група – фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 грн.; 2. ІІ група – фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року їх діяльність відповідає сукупності таких критеріїв: – не використовується праця найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах, одночасно не перевищує 10; – обсяг їх доходу не перевищує 1 500 000 грн. При оподаткуванні суб’єкти господарювання – інваліди та ті, які мають оформлені трудові відносини з 10 найманими працівниками, сплачують 50% від розміру встановленої ставки.

2. Обґрунтування, чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів і потребує державного регулювання Зазначена проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів або чинних нормативних актів, тому що рішення міської ради від 31.01.2015 №3291 «Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва міста на 2015 рік» не може бути застосоване після 2015 року. Одним з напрямів роботи щодо наповнення бюджету міста є установлення диференційованих ставок оподаткування, забезпечення сталих надходжень коштів від сплати ставки єдиного податку фізичними особами-підприємцями для фінансування заходів міських програм та утримання бюджетних установ міста. Таким чином, зазначена проблема потребує розв’язання шляхом ухвалення рішення міської ради «Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва міста Кривого Рогу». 3. Обґрунтування, чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою діючого регуляторного акта або внесення змін до нього Проблема, яку пропонується розв’язати шляхом ухвалення цього рішення, полягає в тому, що з 01.01.2016 використання діючого рішення міської ради є неможливим. Міська рада має встановити розміри ставок єдиного податку для подальшого застосування, що надасть змогу суб’єктам господарювання сплачувати відповідний місцевий податок, при цьому дозволить не допустити втрат бюджету міста, збалансувати інтереси територіальної громади та суб’єктів господарювання. 4. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, у тому числі здійснення розрахунку очікуваних витрат та вигод суб’єктів господарювання, територіальної громади та органів місцевого самоврядування внаслідок дії регуляторного акта Ухвалення зазначеного рішення дозволить забезпечити прогнозованість справляння єдиного податку з платників І та ІІ груп та упередити можливість непорозумінь між платниками податку й органами державної податкової служби. У разі прийняття запропонованого проекту регуляторного акта очікуються такі вигоди та витрати: Сфера Очікувані впливу регуляторвигоди витрати ного акта 1 2 3 Територіаль- – Збільшення кількості нових робочих Додаткові витрати відсутні на громада місць, що створюють суб’єкти господарювання за рахунок відкриття нових об’єктів бізнесу; – покращення фінансування на реалізацію заходів міських програм та утримання бюджетних установ міста Суб’єкти гос- – Диференційований підхід до розміру Сплата офіційно встановленої подарювання ставок єдиного податку в залежності від фіксованої ставки єдиного повиду діяльності; датку у відсотках до розміру – преференції при офіційному оформленні мінімальної заробітної плати, підприємцями 10 найманих працівників; установленої законодавством – прозорість дій органів місцевого само- України на 1 січня податкового врядування при ухваленні відповідного (звітного) року проекту рішення Органи міс- – Легалізація окремих видів підпри- Процедура підготовки та розцевого само- ємницької діяльності, створення нових робки регуляторного акта врядування робочих місць; – наповнення дохідної частини бюджету міста, що може бути витрачена, у тому числі, на фінансування заходів міських програм та утримання бюджетних установ; – зменшення обсягів тіньової економіки

5. Визначення цілей державного регулювання Метою цього регуляторного акта є встановлення диференційованого розміру ставки єдиного податку залежно від виду господарської діяльності. 6. Визначення та оцінка всіх прийнятних альтернативних способів досягнення визначених цілей, у тому числі тих, які не передбачають безпосереднього регулювання господарських відносин У ході пошуку альтернативних способів досягнення визначених цілей доцільно розглянути такі можливості: – затвердження ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців на державному рівні; – установлення максимальних ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва міста; – установлення мінімальних ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва міста. Перша альтернатива. Затвердження ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців на державному рівні. Вирішення проблеми за її допомогою неможливе, тому що чинне законодавство не регламентує механізму встановлення ставок для підприємців – платників єдиного податку І та ІІ груп, а лише забезпечує граничні орієнтири їх дії (для І групи платників єдиного податку – у межах до 10% розміру мінімальної заробітної плати, для ІІ групи – у межах до 20% розміру мінімальної заробітної плати) та надає повноваження органам місцевого самоврядування встановлювати ставки єдиного податку в затверджених межах. Друга альтернатива. Установлення максимальних ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва міста, що не суперечить чинному законодавству. Під час прийняття такого рішення не в повній мірі враховуються умови ведення господарської діяльності по окремих напрямках, рівень конкуренції, стан розвитку певного виду діяльності тощо. Такий підхід може призвести до зменшення чисельності суб’єктів підприємництва, звільнення найманих працівників. Вказаний спосіб не забезпечує досягнення мети розробки проекту. Альтернатива за цих умов також є неприйнятною. Третя альтернатива. Установлення мінімальних ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва міста. Альтернатива відхилена, оскільки наслідком такого вирішення проблеми буде несправедлива ставка єдиного податку для всіх без винятку суб’єктів господарювання, відсутність стимулювання розвитку сфери виробництва, надання побутових послуг, торгівлі товарами першої необхідності. Це призведе до неповного врахування інтересів членів територіальної громади через зменшення надходжень до бюджету міста, згортання міських соціальних програм. Вказаний спосіб також не забезпечує досягнення мети розробки проекту 7. Аргументація щодо переваг обраного способу досягнення визначених цілей Вирішення проблеми можливе лише шляхом ухвалення проекту рішення міської ради «Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва міста Кривого Рогу». Перевага обраного виду обумовлена процесами, пов’язаними з підтримкою бізнесу, ефективним використанням його можливостей у економіці міста, залученням більшої чисельності фізичних осіб-підприємців до спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. 8. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначених проблем шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта Згідно з Податковим кодексом України до повноважень місцевих рад належить прийняття рішення про встановлення місцевих податків і зборів. У зв’язку з означеним вирішення проблеми врегулювання питань розміру ставок єдиного податку в місті пропонується шляхом прийняття рішення міської ради. Запропонований спосіб досягнення цілей є оптимальним шляхом вирішення проблеми й ґрунтується на загальнообов’язковості виконання всіма учасниками правовідносин у системі оподаткування норм зазначеного рішення. 9. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта Можливість досягнення мети, передбаченої пунктом 5 аналізу, у разі ухвалення зазначеного рішення, є цілком реальною та обґрунтованою у зв’язку з тим, що метою розробки проекту рішення є цілеспрямоване вирішення питання та виконання зазначеного рішення є

«Червоний гірник» №17 (21540)

Вівторок, 3 березня 2015 року

загальнообов'язковим для всіх учасників правовідносин у системі оподаткування. Рішення буде запроваджено на належному рівні й підлягатиме обов’язковому виконанню органами місцевого самоврядування, державної податкової служби та платниками єдиного податку І і ІІ груп. 10. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей з найменшими витратами для суб’єктів господарювання, територіальної громади, органів місцевого самоврядування Досягнення визначених цим регуляторним актом цілей не вплине на економічні витрати територіальної громади, держави, а для суб’єктів господарювання вони будуть мати диференційований розмір. 11. Обґрунтування щодо вигод, які виникатимуть внаслідок дії запропонованого регуляторного акта, виправдовують відповідні витрати у випадку, якщо витрати та/або вигоди не можуть бути кількісно визначені Унаслідок прийняття запропонованого регуляторного акта часові виміри не змінюються, а витрати та вигоди суб’єктів господарювання майже не зміняться. У той же час, підвищиться рівень їх правової захищеності внаслідок більш чіткого встановлення функцій органів державного контролю. Досягнення визначених цілей шляхом виконання вимог цього регуляторного акта принесе вигоди без необхідності здійснення витрат. При цьому, не всі вигоди, що виникатимуть, можуть бути кількісно визначені. До кількісних показників належать: надходження коштів від сплати єдиного податку, кількість платників збору. Крім кількісних показників, до вигод належать: – стабільний прогнозований клімат для здійснення підприємницької діяльності; – для членів територіальної громади – забезпечення соціально-економічного розвитку міста; – для органів місцевого самоврядування – можливість ураховувати особливості соціально-економічного розвитку міста при плануванні надходжень до бюджету міста. 12. Оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи державної влади, місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання, які повинні впроваджувати та виконувати їх Упровадження та виконання вимог регуляторного акта не залежить від ресурсів виконкому міської ради, а суб’єкти господарювання мають право обрати спрощену систему оподаткування та сплачувати єдиний податок відповідно до диференційованих ставок, передбачених цим рішенням, працювати з урахуванням вимог податкового законодавства, планувати подальшу діяльність, розраховувати на позитивні фінансові показники господарської діяльності. 13. Оцінка ризику впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта На дію цього акта можливий вплив зовнішніх чинників: прийняття змін та доповнень до чинного законодавства України в цій сфері. У подальшому внесення змін до зазначеного рішення можливе в разі змін у чинному законодавстві України або виникнення необхідності в нормативному врегулюванні певних правовідносин. 14. Обґрунтування запропонованого терміну дії регуляторного акта Термін дії запропонованого регуляторного акта не обмежений. Потреби визначити строк дії цього акта не існує через невизначеність термінів, протягом яких будуть існувати правовідносини, що регулюються ним. За підсумками аналізу відстеження його результативності, а також у разі потреби та з урахуванням відповідних нормативних актів до нього теж будуть уноситися відповідні зміни за регуляторною процедурою. 15. Визначення показників результативності дії регуляторного акта Для відстеження результативності дії регуляторного акта визначено такі показники: Роки дії регуляторного акта 2016 2017 2018 1 2 3 4 Сфера інтересів територіальної громади Сталість надходження до бюджету міста ко- Додаткові надходження будуть направштів, що спрямовуються на вирішення соціаль- лені на вирішення таких проблем, як них питань соціальний захист малозабезпечених категорій населення, забезпечення виконання програм розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Сфера інтересів суб’єктів господарювання Середньооблікова чисельність суб’єктів господарювання, на яких поширюватиметься регуСталий розвиток ляторний акт Сфера інтересів органів місцевого самоврядування Надходження коштів до бюджету міста від сплати єдиного податку платниками І та ІІ груп 29 596,0 32 008,7 34 299,7 (тис. грн.) Показник

Відповідно до частини 5 статті 12 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» рівень поінформованості суб'єктів господарювання, фізичних осіб з основних положень рішення визначається чисельністю осіб, які ознайомляться з ним. Для мешканців Кривого Рогу такими джерелами інформації є: – Криворізька міська комунальна газета «Червоний гірник»; – офіційна веб-сторінка виконкому Криворізької міської ради в мережі Інтернет, підрозділ «Регуляторна політика» розділу «Законодавство України» www.kryvyіrih.dp.ua, портал «Криворізький ресурсний центр», сайти виконкомів районних у місті рад (Тернівської, Жовтневої, Саксаганської, Довгинцівської, Дзержинської, Центрально-Міської, Інгулецької): www.dzr.dp.ua, www.dlgr.ho.ua, www. zhrrkrog.dp.ua, http://ing-org.dp.ua, http://srvk.org.ua, www. trnvk. dp.ua, http://vykonkom-tsmkr.gov.ua). 16. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності дії регуляторного акта у разі його прийняття Базове відстеження результативності дії рішення буде здійснено через 6 місяців після набуття ним чинності. Повторне відстеження проводитиметься через рік. Періодичні відстеження проводитимуться раз на кожні 3 роки, починаючи від дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності дії рішення. Відстеження результативності дії акта буде здійснюватися розробниками – управліннями розвитку підприємництва та фінансовим виконкому міської ради шляхом аналізу статистичних даних щодо чисельності суб’єктів господарювання та надходження коштів до бюджету міста, наданих Криворізькими об’єднаними державними податковими інспекціями Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області розробникам регуляторного акта. У разі виявлення проблемних питань, вони будуть урегульовані шляхом унесення відповідних змін до регуляторного акта. Аналіз регуляторного акта розроблений на виконання вимог ст. 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Зворотний зв’язок: поштова адреса: пл. Радянська, 1, м. Кривий Ріг, 50101, каб. 510, 219, Рижкова Ірина Олексіївна – начальник управління розвитку підприємництва, тел. (0564)74-39-72, Рожко Олена Василівна – начальник фінансового управління виконкому міської ради, тел. (0564)74-57-54; електронні адреси: ispolkomkr@ukrpost.ua, 05finupr@ukrpost.ua.


«Червоний гірник» №17 (21540)

Передаються в оренду об’єкти комунальної власності

Управління комунальної власності міста виконкому міської ради оголошує про наміри передати в оренду об’єкти комунальної власності, щодо яких надійшли заяви: № з/п

Балансоутримувач

1

УКВМ

2

УБЖП

3

УБЖП

4

УБЖП

5

УБЖП

6

УБЖП

7

УБЖП

8

УБЖП

9

УБЖП

10

УБЖП

11

УБЖП

12

УКВМ

13

УБЖП

14

УБЖП

15

УБЖП

16

УБЖП

17

УБЖП

18

УБЖП

19

УБЖП

Найменування Нежиле приміщення, вбудоване у 1 поверх житлового будинку Нежиле приміщення, вбудоване у підвал житлового будинку Нежиле приміщення, вбудоване у 1 поверх житлового будинку Нежиле приміщення в окремо розташованій одноповерховій будівлі Нежиле приміщення, вбудоване у 1 поверх житлового будинку Нежиле приміщення, вбудоване у 1 поверх житлового будинку Нежиле приміщення в окремо розташованій одноповерховій будівлі Нежиле приміщення, вбудоване у 1 поверх житлового будинку Нежиле приміщення, вбудоване у 1 поверх житлового будинку Нежиле приміщення, вбудоване у 1 поверх житлового будинку Нежиле приміщення, вбудоване у 1 поверх житлового будинку Нежиле приміщення в окремо розташованій одноповерховій будівлі Нежиле приміщення, вбудоване у підвал житлового будинку

Дані про об’єкти, щодо яких надійшли заяви про оренду Вартість майна МаксимальЗаМісцезна- гальна за незалежною но можлиМета використання ходження площа, оцінкою, грн. без вий строк ПДВ оренди м2 Пр-т Мета- 30,1 64 462,0 станом на 2 роки 11 Під розміщення офісу лургів, 30 06.02.2015 місяців Вул. Не19 191,0 станом на 2 роки 11 Під розміщення майстерні з ремонту взуття та дєліна, 49 18,4 17.02.2015 місяців шкіряних виробів М-н Соняч- 47,5 47 287,0 станом на 2 роки 11 Під розміщення службового приміщення підний, 12 04.02.2015 місяців приємства по обслуговуванню житлового фонду Вул. Балакі- 95,6 89 610,0 станом на 2 роки 11 Під розміщення службового приміщення підна, 22а 04.02.2015 місяців приємства по обслуговуванню житлового фонду Вул. Меле­ 41,4 51 559,0 станом на 2 роки 11 Під розміщення службового приміщення підшкіна, 40 04.02.2015 місяців приємства по обслуговуванню житлового фонду Вул. станом на 2 роки 11 Під розміщення службового приміщення підМелешкіна, 24,6 28 069,0 04.02.2015 місяців приємства по обслуговуванню житлового фонду 33а Вул. Спась- 46,7 43 774,0 станом на 2 роки 11 Під розміщення службового приміщення підка, 17а 04.02.2015 місяців приємства по обслуговуванню житлового фонду Вул. станом на 2 роки 11 Під розміщення службового приміщення підСпівдруж- 46,4 46 930,0 04.02.2015 місяців приємства по обслуговуванню житлового фонду ності, 84 Вул. станом на 2 роки 11 Під розміщення службового приміщення підСпівдруж- 44,6 45 976,0 04.02.2015 місяців приємства по обслуговуванню житлового фонду ності, 54 М-н Юві17 295,0 станом на 2 роки 11 Під розміщення службового приміщення підлейний, 6 17,1 04.02.2015 місяців приємства по обслуговуванню житлового фонду М-н Гір63 513,0 станом на 2 роки 11 Під розміщення службового приміщення підницький, 35 63,8 04.02.2015 місяців приємства по обслуговуванню житлового фонду Вул. Харків- 92,8 80 969,0 станом на 2 роки 11 Під розміщення службового приміщення підська, 4 04.02.2015 місяців приємства по обслуговуванню житлового фонду Вул. Софії станом на 2 роки 11 Під розміщення службового приміщення підПеров232,1 192 718,0 04.02.2015 місяців приємства по обслуговуванню житлового фонду ської, 8 Вул. Отто станом на 2 роки 11 Під розміщення службового приміщення підБрозов67,6 66 456,0 04.02.2015 місяців приємства по обслуговуванню житлового фонду ського, 56 Вул. Кача- 362,1 313 255,0 станом на 2 роки 11 Під розміщення службового приміщення підлова, 12а 04.02.2015 місяців приємства по обслуговуванню житлового фонду Пр-т станом на 2 роки 11 Під розміщення службового приміщення під17,6 13 117,0 Миру, 7 04.02.2015 місяців приємства по обслуговуванню житлового фонду Вул. Рокосстаном на 2 роки 11 Під розміщення службового приміщення підсовського, 17,4 18 551,0 04.02.2015 місяців приємства по обслуговуванню житлового фонду 11 Вул. Меле­ 15,3 19 054,0 станом на 2 роки 11 Під розміщення службового приміщення підшкіна, 40 04.02.2015 місяців приємства по обслуговуванню житлового фонду

Нежиле приміщення на 1 поверсі окремо розташованої будівлі Нежилі приміщення на 1-2 поверхах окремо розташованої будівлі Нежиле приміщення, вбудоване у підвал житлового будинку Нежиле приміщення, вбудоване у 1 поверх житлового будинку Нежиле приміщення, вбудоване у 1 поверх житлового будинку Нежиле приміщення на 2 поверсі Вул. Космо- 125,8 114 795,0 станом на окремо розташованої будівлі навтів, 15 04.02.2015

2 роки 11 місяців

Під розміщення службового приміщення підприємства по обслуговуванню житлового фонду

станом на 261,0 244 419,0 22.12.2014

2 роки 11 місяців

Під розміщення занять з рукопашного бою, погодинно згідно з графіком

Відділ освіти виконкому Дзер- Нежиле приміщення на 2 поверсі Вул. Якіра, 20 жинської районної окремо розташованої будівлі 7а у місті ради

Оголошення 11

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 3 березня 2015 року

Заяви про оренду зазначених об’єктів приймаються відділом дозвільно-погоджувальних процедур виконкому міської ради протягом 10-ти робочих днів після опублікування оголошення в міській комунальній газеті «Червоний гірник». У разі надходження двох і більше заяв на один об’єкт оренди, орендодавцем буде оголошено конкурс на право його оренди відповідно до абз.3 частини 4 ст.9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та рішення міської ради від 23.11.2011 №726 «Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста». Довідки можна отримати в управлінні комунальної власності міста виконкому міської ради (пл. Радянська, 1, кімн. 361, 360, тел. 74-49-29, 74-43-97).

Офіційно

Про результати проведення публічних слухань

Керуючись Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», на виконання розпорядження міського голови від 23.01.2015 №21-р «Про проведення публічних слухань» 19.02.2015 о 16.00 у виконкомі міської ради (50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1) були проведені публічні слухання з питання перевірки цілей, задекларованих при прийнятті рішення міської ради від 22.12.2004 №2498 «Про затвердження Правил додержання тиші в громадських місцях на території міста Кривого Рогу». В слуханнях взяли участь представники депутатського корпусу місцевих рад, суб’єкти господарювання, мешканці міста, керівники структурних підрозділів виконкому міської ради. Пропозиції до діючого регуляторного акта надавалися по 02.03.2015 на адресу його розробника: відділ взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату міської ради і виконкому (50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, каб. 231, тел. 92-1301, електронна адреса: upns@kryvyirih.dp.ua). У ході публічних слухань було обговорено кількісні та якісні показники результативності регуляторного акта, надані вичерпні аргументовані роз’яснення розробником рішення міської ради. За результатами слухань було акцентовано на важливості діючого регуляторного акта, відмічено позитивні результати його дії, наголошено на необхідності ведення окремого обліку звернень громадян і суб’єктів господарювання щодо Правил дотримання тиші та адаптація їх згідно зі змінами в Законах України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» та «Про заборону грального бізнесу в Україні». Відділ взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату міськради і виконкому

Оголошення

ПАТ «ДТЕК Дніпро­обленерго» звертається до усіх жителів міста Кривого Рогу! Якщо ви помітили обірвані дроти на лініях електропередач або відчинену трансформаторну підстанцію, побачили роботи по демонтажу ліній електропередач або обладнання трансформаторної підстанції людьми, що не є працівниками Дніпрообленерго (це легко розпізнати по спецодягу), – негайно повідомте про це міліцію (102), МНС (101), районний виконком, міськвиконком, район електричних мереж (РЕМ) або диспетчерську службу Криворізьких міських електричних мереж за телефонами, які наведені нижче.

ЩОБ УНИКНУТИ СМЕРТЕЛЬНИХ ЕЛЕКТРОТРАВМ, КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: Наближатись до обірваних проводів ближче 8 метрів. Залазити на опори повітряних ліній електропередач, тим більше намагатись зняти електропровід. Відчиняти двері та проникати в трансформаторні підстанції. Дозволяти дітям залазити на дерева, що ростуть під проводами ліній електропередач. Зводити будь-які будови, складати дрова, солому тощо, розпалювати багаття під проводами електроліній і повітряними вводами будинків. Кидати дріт або будь-які інші предмети на проводи повітряних ліній електропередач. Встановлювати металеві стояки для телевізійних антен поблизу ліній електропередач. Розташовувати ігрові майданчики, а також проводити ігри під повітряними лініями, запускати повітряних зміїв поблизу повітряних ліній та гратися біля електричних установок. Будьте уважні – БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЖИТТЯ ! Диспетчерські служби: Центрально-Міський, Дзержинський райони – тел. 92-31-19, Саксаганський район – тел. 440-28-57, Жовтневий, Тернівський райони– тел. 66-12-09.

«Дніпрообленерго» повідомляє про відключення електропостачання Шановні мешканці та підприємці Кривого Рогу! Протягом березня 2015 року з метою підвищення надійності електропостачання, якості обслуговування споживачів будуть виконуватися планові роботи з обслуговування Криворізьких міських електричних мереж ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» з відключенням електропостачання в терміни з 23.03.2015 по 27.03.2015 (з 9.00 до 17.00) за адресами: вул. Усть-Каменогорська, 2-34, 1-37, Статутна, 1-15, 11-23, 25-31,1422, Бекетова, 1-15, 2-14, Калузька, 3-39, 4-38, Білих акацій, 1-11, 2-18, Володарського, 68, Прохолодна, Айвазовського, Новомосковська, Затонського, Земнухова, Гжатська, Володарського, 2, Штерна, 21а, Отто Брозовського, бази, Шиферна, Балашівська, Баштанна, Щербака, Абхазька, Актюбинська, Бобруйська, Агрономічна, Акмолинська, Тимо­ шенка, пров. Єйський, 3-й Сальський, вул. Блинова, 2-34, 1-21, Гашека, 2-26, 30-38, 1-23, 26а, 26б, 28, 28б, 30а, Тіпанова, 2-22, 1-11, Батуринська, 87, Вінницька, 5-51, 4-64, Бурятська, 1-19, 2-20, Вечірньокутська, 2-50, Веселопільська, 15а, Пензенська, 46, Урбанського, 14, 16-24а, 3-13, 20б, Самойлова, 21-63а, 30-64, 21а, Юрія Долгорукого, 12-22, 3545, Антокольського, 1-7, 2, 4, 8, Бетховена, 1-11, 2, 4, Паровозна, 2951, Узбецька, 24, Тупикова, 43, 43а, 43в, Співдружності, 84, 86, 88, 87, 87а, 89, 90, 104а, 108, ЖСК «Світанок-23» Співдружності, 89, ЖСК «Світанок-16» Співдружності, 87, ЖСК «Світанок-11» Співдружності, 108, кіоск ПП Алексєєва Співдружності, 87а, Косарєва, 115-239, 98-228, 178, Харцизька, 65-151, 100-192, 153-197, 194-240, Дідро, 28, 70, 27-69, 15а, 71-73, 72-74, Військове містечко-33, 25, 13, 14, 15, 17, 19, 16, 18, 20, Футбольна, 2-48, 1-65, Софіївська, 2-6, 12-32, 38, 1-37, 34, 37а, Шполянська, 57-91, 58-92, Кишинівська, 22-42, 21-41, Іскрівська, 44, 46, Шпо-

лянська, 2-56а, 27-55, Абаканська, 4-24, 3-23, Тягова підстанція, ПАТ «КРИВОРІЖГАЗ», ПАТ «КРИВОРІЖХЛІБ», вул. Армавірська, ПАТ «МТС УКРАЇНА», ПП «Претчер», ПП «Олмат», ПрАТ «КИЇВСТАР», ДП «СПОРТМАСТЕР» ПАТ «ЦЕНТРАЛЬНИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ», ТОВ «КЕРУЮЧА КОМПАНІЯ «ДОМ.КОМ», вул. Виноградова, ТОВ «Гелiос ЛТД», вул. Оршинська, Миргородська, Сумська, Жовторіченська, ПАТ «КРИВОРІЗЬКИЙ ЗАЛІЗОРУДНИЙ КОМБІНАТ», ТОВ «Промелектромонтаж», управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради, ФОП Чучман В.І., ТОВ «РОСУКРТРАНС», гаражно-будiвельний кооператив «Красногвардейский», садівниче товариство «Роза», вул. Грицевця, Щорса, ПП «Інформа-Тел», УДППЗ «Укрпошта», КП «Мiський тролейбус», Криворiзька мiська державна лiкарня ветеринарної медицини, КП «ЖИТЛОВО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ № 14», ТОВ «Iнтермед», ФОП Польовий В.В., ПП Бойко В.І., ФОП Сюсько В.М., ТОВ «Домофон-КС», ПАТ «ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ», вул. Комарова, Миколаївська, КП «Кривбасводоканал», Державне промислове пiдприємство «Кривбаспромводопостачання», садiвниче товариство «Коломиївське», вул. Ватутіна, Мусоргського, комунальний заклад культури «Мiська бiблiотека для дорослих», ТОВ «НОВА-СЕРВІС», ТОВ «ЛАРГО», СПД Рижак С.О., КП «Криворiжкнига».

ПРОСИМО ВИБАЧЕННЯ ЗА ВИКЛИКАНІ НЕЗРУЧНОСТІ. Диспетчерські служби: Центрально-Міський, Дзержинський райони – тел. 92-31-19; Саксаганський район – тел. 440-28-57; Жовтневий, Тернівський райони – тел. 66-12-09. Колл-центр 0800500444.

Повідомлення про початок процедури громадських слухань щодо врахування громадських інтересів по проекту містобудівної документації: «Детальний план території для реконструкції існуючої споруди клубу під комплекс православної церкви Успіння Пресвятої Богородиці парафії Криворізької єпархії Української православної церкви у м. Кривому Розі на вул. Зеленівській, 2 в Інгулецькому районі». Детальний план території розроблений КП «Парковка та Реклама» (архітектор Дорогой О.В.). Підставою для розроблення вищезазначеної документації є рішення Криворізької міської ради від 29.07.2014 № 2819 «Про розробку детальних планів територій». Наданою документацією запроектована земельна ділянка площею 0,1500 га для реконструкції споруди клубу під комплекс православної церкви за рахунок земель громадського призначення, не наданих у власність та користування. Функціональна структура проектованої земельної ділянки, її планувальна організація базуються на основних рішеннях діючого генерального плану міста, плану зонування території м. Кривого Рогу. Архітектурно-планувальне рішення об’єкта виконано виходячи з існуючої забудови, архітектурно-просторового рішення, взаємозв’язаного з об’єктом, існуючими будівлями та спорудами, пішохідними зв’язками, транспортом та благоустроєм території. Техніко-економічні показники об’єкта реконструкції: рекомендована площа проектованої земельної ділянки – 0,15 га, площа забудови — 215,43 кв.м, у т.ч.

будівлі, що реконструюється, – 146,43 кв.м, проектується – 69,0 кв.м, площа благоустрою – 1272,57 кв.м, площа молебної зали – 38,88 кв.м, розрахункова максимальна кількість парафіян – 78 чол., щільність забудови – 14,48%. На території ділянки, що проектується, передбачається розміщення таких будівель: церкви, каплиці, господарської споруди та громадської вбиральні. Детальний план території погоджений згідно з вимогами чинного законодавства України. З проектом містобудівної документації можете ознайомитись в управлінні містобудування і архітектури виконкому міської ради (каб. 518, тел. 74-37-65, прийм. 9213-81, пл. Радянська, 1, 50101). Пропозиції до проекту містобудівної документації подаються громадянами у письмовому вигляді з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил, до відділу документообігу управління організаційно-протокольної роботи виконкому міськради (каб. 122, пл. Радянська, 1, 50101). Пропозиції приймаються до розгляду у місячний термін з дня опублікування даного повідомлення.

Димитрова, 30в оф.201/8, 409-65-50, 401-08-62, 067-522-57-70, 097-178-88-18 • REKLAMA@RMINER.DP.UA • РЕКЛАМА «ЧГ» • 92-97-16 •

Продаю № 143. Бджолині пакети. Приймаємо замовлення на бджолині пакети. Тел. 098-3626082.

Куплю № 150. Для себя ВАЗ-03, 06, 02, 01. Тел. 068-7776833, перезвоню. № 146. Вулики, рамки і віск. Тел. 098-3626082. № 165. Скупаю ноутбуки б/у, любое состояние. Тел. 063-9777065.

Загублене № 184. Паспорт та ідентифікаційний код на ім’я Шульги Віктора Вікторовича вважати недійсними. № 185. Державний акт на право власності на земельну ділянку серія ДН № 082950 від 1.06.2004 р. за адресою: вул. Железнякова, 17а, вважати недійсним. № 186. Документи на квартиру за адресою: Жовтневий район, вул. Тесленка, буд. 6, кв. 7 на ім’я Сокиркіної Любові Леонідівни вважати недійсними. № 187. Посвідчення багатодітної родини АЕ № 013634, видане 10.10.2011 р. Саксаганським райвиконкомом на ім’я Козлова Олексія Дмитровича, вважати недійсним.

Послуги

№ 11. РЕМОНТ ХОЛОДИЛЬНИКІВ. ГУМА. БУДИНОК «РЕМПОБУТТЕХНІКА», пр. Миру, 29в, 8. Тел. 401-5038, 067-5993757, 099-1983398. Гарантія. № 103. Ремонт телевизоров. Тел. 74-62-78, 097-2824057. Кондратьевич.

№ 151. Металеві двері та грати за 1 день. Тел. 098-3871377, 401-15-07. № 118. Перевезу мебель и др. Грузчики. Тел. 401-31-05, 0675671948. № 22. Спил деревьев. Порезка, вывоз, корчевка, обрезка кустов. Тел. 098-6843572.

Різне № 188. Сдаю 1-комн. квартиру на 95 кв., 2/5. Тел. 067-5397960. Виконком Криворізької міської ради та Рада Криворізької міської організації ветеранів глибоко сумують з приводу смерті визволителя Кривого Рогу, повного кавалера нагрудного знака «За заслуги перед містом»

САГАЙДАК Надії Григорівни та висловлюють співчуття близьким і рідним.

Річниця світлої пам’яті

ПАНАСЮК Марії Петрівни Твій вічний спокій, наш вічний сум.


12 Життя цікаве Курси валют станом на 2.03.2015 р. (грн. за 100 од.) КУПІВЛЯ Áàíê

Äîëàð

ÍÁÓ

ÏðèâàòÁàíê

3018,852

2350,00 36,00 2350,00 2950,00 49,00 3350,00 2600,00 42,00 2900,00 3003,00 50,00 3356,00

Штат актеров

Сплав для спорт. медали

Огородное растение

Ошибка на бумаге

Настенная картина

Ïðîì³íâåñò- 2651,00 41,60 2901,00 áàíê 3099,00 49,90 3499,00 ÐàéôôàéçåíÁàíê Àâàëü

2500,00 40,00 2750,00

Ô³íàíñè òà êðåäèò

2500,00 38,00 2600,00

Îùàäáàíê Óêðåêñ³ìáàíê

3100,00 50,00 3500,00 3100,00 50,00 3500,00

Тюфяк Сумчатый мишка

3200,00 49,00 3500,00 2700,00

2900,00 47,50

3250,00

03.03.2015 04.03.2015 3 2 3 2 17.10.2013 18.10.2013 3 2 3 2 2 2 2 2 3 2 3 2

1. Нема помітних збурень. 2. Невеликі збурення. 3. Слабка геомагнітна буря. 4. Мала геомагнітна буря. 5. Помірна геомагнітна буря. 6. Сильна геомагнітна буря. 7. Жорсткий геомагнітний шторм. 8. Екстремальний шторм.

Погода

Сильный зной (разг.)

Еда жвачных

Биологическая копия

Имя Фруктовая газировка

Колдун, знахарь

Всевидящее ...

Поголовье табуна

Насекомое Братец Аленушки

Закрученный сюжет

Болотная трава

Бог солнца (Египет)

Лучник любви Шут отца Гамлета Салазки

«Голова» ж/д состава Ватага ребятишек

Виадук Глаз подлодки

Лагерь запорожцев

Изобрел акваланг

Бой – тренировка в фехтовании

Имя

Магнітні бурі ГЕОМАГНІТНИЙ ПРОГНОЗ по Кривому Рогу 2:00 5:00 8:00 11:00 14:00 17:00 20:00 23:00

Команда короля

Игрок «Что? Где? Когда?»

Настольная игра

2400,00 38,00 2700,00 2400,00 39,00

Вівторок, 3 березня 2015 року

Конкурент

ªâðî

2685,8114 43,834

Óêðñèááàíê

1:1000 на карте

ПРОДАЖ

Ðóáëü

«Червоний гірник» №17 (21540)

www.girnyk.com.ua

«Газон» для выпаса

Машина

И Воланд, и Вельзевул

Ласково о девушке и кошке

«Коньки» на колесиках

Ферма ковбоя

Звук простуды

Амазонка укр. эстрады Древняя рукопись

Деталь одежды

План, замысел

Середа, 4.03 +1…+2°С +4°С

Полярная утка

Північнозахідний, 3-7 м/сек.

«Человек из ...» (х/ф)

Город самоваров

Имя Имя одного из апостолов

Четвер, 5.03 -3…-2°С +6°С Північний та східний, 1-3 м/сек.

Мера пресечения

... Пачино (актер)

Польская госпожа Иисус в Исламе

Линза

Улыбнитесь – Я узнал все про твоего любовника! – Это неправда, дорогой! Врут! – Да замолчи ты! Я узнал про его бизнес и доходы! И хочу спросить, у тебя совесть есть с меня требовать шубу?!

Родич совы

Чувство печали Решительный напор

Коллега кариатиды

Ответы на сканворд

Передплата-2015

Вартість передплати газети з 01.01.2015 року у залежності від строку, на який оформлена передплата через «Укрпошту» з урахуванням поштових послуг

Пільгова

61621

Звичайна

1 3 6 9

13,19 грн. 38,97 грн. 76,29 грн. 114,51 грн.

1 3 6 9

місяць місяці місяців місяців

місяць місяці місяців місяців

37385 Відомча 37386

14,20 грн. 42,00 грн. 82,35 грн. 123,60 грн.

1 3 6 9

місяць місяці місяців місяців

16,97 грн. 50,31 грн. 98,97 грн. 148,53 грн.

ТЕЛЕФОНИ ДЛЯ ДОВІДОК З ПЕРЕДПЛАТИ: міського поштамту – 92-43-41, редакції «Червоного гірника» – 92-70-70, 92-81-60 До уваги передплатників. Якщо ви вчасно не отримали номер «Червоного гірника», телефонуйте: міський поштамт – 92-30-16, редакція газети «Червоний гірник» – 92-89-01. Головний редактор Ігор КВОЧКА Члени редколегії: Володимир СКІДАНОВ (заступник головного редактора) Тетяна ДРЄЄВА (заступник головного редактора) Віталій ТКАЧУК (завідувач відділу)

ЗАСНОВНИК: Криворізька міська рада ВИДАВЕЦЬ: Редакція Криворізької міської комунальної газети «Червоний гірник»

Редакція може публікувати статті у порядку обговорення, не поділяючи точки зору автора. Автори опублікованих матеріалів несуть повну відповідальність за підбір та точність наведених фактів, цифр, імен. Газета виплачує гонорар лише за публікацію замовлених матеріалів. За зміст та достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Матеріали під рубрикою «Факти та подробиці» друкуються на правах реклами. Рукописи і фотознімки не рецензуються і не повертаються.

ÏÅÐÅÄÏËÀÒͲ ²ÍÄÅÊÑÈ «×û: 37385 (звичайна); 61621 (пільгова); 37386 (відомча)

АДРЕСА РЕДАКЦІЇ: 50027, пр. Металургів, 28. Довідки по редакції: 92-70-70, відділ реклами: 92-97-16. e-mail: rminer@rminer.dp.ua; reklama@rminer.dp.ua ВІД ДРУКОВАНО В ДРУКАРНІ « СТПРЕС » За якість друку газети відповідальність несе друкарня. 50025, м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12. Тел. 404-35-88.

Індекс – 61621. Обсяг 3 др. арк. Друк офсетний. Замовлення СФ198. Свідоцтво про державну реєстрацію газети «Червоний гірник» ДП реєстр № 709 від 28.02.2000 р. Газета виходить двічі на тиждень (вівторок, четвер). Рекомендована ціна 1,25 грн. Разовий тираж 16236 примірників. Тижневий тираж 30562 примірники.

ÒÅËÅÔÎÍ ÄËß ÄβÄÎÊ ÏÎ ÏÅÐÅÄÏËÀÒ² «×û 92-89-01 

Финал лета

Червоний гірник №17 (21540)  

Червоний гірник №17 (21540) 3 березня 2015

Червоний гірник №17 (21540)  

Червоний гірник №17 (21540) 3 березня 2015

Advertisement