Page 1

«Червоний гірник» №65 (21490) Вівторок, 2 вересня 2014 року

1

www.girnyk.com.ua

№65 (21490)

ВІВТОРОК

2 ВЕРЕСНЯ 2014 Р.

Криворізька міська комунальна газета виходить з 7 грудня 1924 року

Мирного неба й добра!

Анонси

Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім 3 вересня з 11.00 до 13.00 за телефоном 92-77-90

Упродовж цього часу щодо питань житлово-комунальної тематики вас вислухає та допоможе порадою завідуючий відділом соціально-побутових питань «Червоного гірника» Едуард Васильович Білик.

Запрошуємо на прийом до психолога Якщо ви відчуваєте, що самотужки не можете впоратися з життєвими негараздами, приходьте до психолога. У редакції газети «Червоний гірник» проводить прийом громадян практичний психолог Валерія Михайлець. Консультації анонімні та безкоштовні. Зустрітися з Валерією Олександрівною ви можете у четвер, 4 вересня, з 17 до 19 години в приміщенні редакції. Якщо у вас немає можливості завітати особисто, надсилайте запитання на електронну пошту: psychology2014@i.ua. Не забудьте вказати контакти для зворотного зв’язку.

Оголошення

«Гаряча лінія» Шановні мешканці міста! Виконком Центрально-Міської районної у місті ради проводить щомісячно, у перший вівторок з 9.00 до 17.00, телефонну «гарячу лінію» на тему «Суспільство проти корупції» за номером телефону 9006-66. Протягом роботи телефонної «гарячої лінії» ви зможете повідомити про корупційні діяння та інші правопорушення, пов’язані з корупцією, вчинені посадовими особами виконкому районної у місті ради.

Відгукніться

Наш земляк потребує допомоги Фото Андрія ТРУБІЦИНА

32-річний криворіжець Василь Стуженко у травні був призваний до зони АТО в 40-й батальйон.

День знань. Гамірне дитяче свято на шкільному ганку, свято бантів і рюкзачків, кольорових кульок і закличних пісень. Зустріч із поважними учителями й засмаглими кирпатими однокласниками... Цьогоріч усе нібито як завжди, але вже не так безтурботно й радісно. На обличчях дітей – усмішки, а в очах дорослих – тривога. Традиційна лінійка – зі щемом у серці, у тяжкій, «свіжій» хвилині мовчання за полеглими на Донбасі воїнами, у скорботній миті відкриття меморіальних дощок ще зовсім молоденьким криворіжцям. І красномовнішими, ніж зазвичай, видаються життєствердні рядки державного гімну, і обнадійливими – мелодійні трелі великого дзвоника в дитячій руці.

Барвами вишиванок, жовтосиньої символіки й сакральних бабусиних рушників, святом з тугою навпіл – так зустріла 1 вересня 85-а школа, що на Макулані. Директор школи Надія Косяченко й запрошені на лінійку гості зичили дітлахам мирного неба, доброти й мудрості, нових звершень у навчанні. З особливим теплом вітали три паралелі першачків, дякували за почесний труд учителям і вклонялися за виховання батькам маленьких криворіжців. З привітаннями до школяр-

ської братії звернувся в.о. міського голови – секретар міськради Сергій Маляренко. Він подякував дітям за високий рівень знань, який вони демонструють на олімпіадах, прославляючи рідне місто, і запевнив, що міська влада докладає чималих зусиль для збереження спокою й стабільності в Кривому Розі. У цей тривожний для країни час наше місто прийняло більше 4 тисяч переселенців зі східних областей, серед них – більше 400 діток сіли за парти криворізьких шкіл.

  

Закінчення на 2 стор.

Рекламний відділ «ЧГ» понеділок-п’ятниця з 9.00 до 17.00 Тел. 067-743-79-02 e-mail: reklama@rminer.dp.ua

До уваги передплатників

Якщо ви вчасно не отримали номер «Червоного гірника», телефонуйте: міський поштамт – 92-30-16, редакція газети «Червоний гірник» – 92-81-60.

25 серпня хлопець отримав тяжке поранення та був доправлений до військового шпиталю. Василь уже переніс кілька складних операцій і потребує нашої допомоги. Кошти необхідні для протезування руки та ноги і проходження тривалого курсу реабілітації. Для поповнення карткового рахунку 4731217105843781 (Олена Миколаївна Стуженко). Отримувач 292 448  255 09  100 («ПриватБанк»). МФО 305  299. ОКПО 1436057. Контактний телефон матері Василя – (097) 71-68-326 (Олена Стуженко)

Єдиний рахунок підтримки наших земляків – учасників антитерористичної операції,

координацією якої займається міський Штаб допомоги криворізьким військовослужбовцям, які виконують військовий обов’язок: Громадське формування Спеціалізований підрозділ сприяння міліції «Криворізька гвардія» Код 38031590 Юридична адреса: м. Кривий Ріг, б-р Вечірній, 1а Поточний рахунок № 26002000115457 у АТ «Укрексімбанк», філія у м. Кривий Ріг, МФО 305589 Електронна адреса: gvardiya2012@yandex.ua


2 Вчора

«Червоний гірник» №65 (21490)

www.girnyk.com.ua

Мирного неба й добра! (Закінчення. Початок на 1 стор.) Урочиста лінійка продовжилась мітингом – на фасаді школи відкрили меморіальну дошку колишньому учневі цього закладу Станіславу Дубязі. Ще не так давно Стасик вертляво переминався на лінійці поряд з однолітками, згодом закінчив транспортний ліцей, працював у воєнізованій охороні, на металургійному комбінаті. А нині його вже немає серед нас – він поклав своє молоде життя за Батьківщину. 26-річний Станіслав був сержантом Збройних сил України, військовослужбовцем 25-ї Дніпропетровської повітряно-десантної бригади. Хлопчина загинув 14 червня у літаку ІЛ-76.

– Це одна з перших дощок, яку ми відкриваємо на честь полеглих бійців, – зауважив Сергій Маляренко. – На сьогодні вже маємо 28 криворіжців, загиблих на цій неоголошеній війні, багато поранених. За ініціативи мера міста, було прийнято рішення допомогти сім’ям бійців, які служать в зоні АТО, з оплатою комунальних послуг, забезпечити безкоштовне харчування їхніх дітей у навчальних закладах. Родини загиблих отримають по 100 тисяч гривень. По закінченні війни місто встановить пам’ятну стелу з іменами героїв, щоб кожен з нас міг вклонитись їхній пам’яті, а нове покоління училось, як треба жити й любити свою Батьківщину. – Він був життєрадісним і веселим, – не стримуючи сліз, згадує меншого брата Вік­ торія Деркач. – У нього ще не було власної сім’ї, навіть дівчини. Він так хотів жити, але судилося недовго. Проводжали ми його боляче, тяжко. Для нас він завжди буде живим, навіки залишиться в наших серцях. Рішенням виконкому міської ради за героїзм і вірність військовій присязі Станіслав Дубяга нагороджений нагрудним знаком «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня. Посмертно. Він гідно виконав свій святий обов’язок – захищати рідну землю від ворога. Вічна пам’ять і слава героям України... Тетяна ДРЄЄВА. Фото Андрія ТРУБІЦИНА

Вівторок, 2 вересня 2014 року

Квіти для Олександра Поля Радянське суспільствознавство вчило, що немає місця особистості в історії, що будь-які дії, пов’язані з певною особистістю, однаково б трапились, адже буцімто цього вимагала історія. Одначе і тоді сумнівався в цьому твердженні, а нині — й поготів. Бо коли, приміром, з історії Кривого Рогу прибрати постать Олександра Поля, то навряд чи зараз мали б право називатись Кривбасом та бути восьмим містом в Україні, а в кращому випадку залишались би затрапезним повітовим містечком без якихось надій і перспектив. Але цього не сталося, в чому чимала заслуга засновника промислового видобутку криворізьких залізних руд Олександра Поля. Тому вдячні нащадки великого краєзнавця і науковця щороку першого вересня — у день його народження — приносять квіти до пам’ятника, що височіє на перехресті вулиці Жовтневої та проспекту Карла Маркса. Вчора, як і завжди цього дня, до постаменту натхненника промвидобутку основ­ ного природного багатства краю лягли живі квіти, покладені руками секретаря міськ­ ради – в.о. міського голови Сергія Маляренка, владики Єфрема, а також численних представників громадськості, які прийшли віддати шану великій людині. Е. МІСЦЕВИЙ. Фото Андрія ТРУБІЦИНА

Школа-інтернат №9 стала рідною домівкою для дітей із Донеччини День знань у комунальному навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів №9 з посиленою спортивною підготовкою», як завжди, був насичений цікавими різноманітними подіями. Але традиційна лінійка розпочалася хвилиною мовчання — на знак вшанування бійців, які героїчно загинули, захищаючи рубежі України від проросійських найманців. Вранці заклад відвідали почесні гості – глава Фонду «Українська перспектива» Олександр Вілкул, заступник Криворізького міського голови Валентина Бєрлін, голова Інгулецької районної у місті ради Євген Рижков, директор Південного гірничо-збагачувального комбінату Костянтин Федін. Вони щиро привітали вихованців школи-інтернату з початком навчального року та побажали добре оволодівати знаннями. У рамках заходів Олександр

Реклама

«Сьогодні ми з хлопцями з Кривого Рогу та Горлівки говорили про історію нашої країни, про те, як робити висновки, як розуміти і допомагати один одному, про те, що у нас одна, єдина країна. В День знань ми говорили про ті знання, які допомагають Вілкул зустрівся з прибулими на вибудувати загальну систему тимчасове проживання і навчан- цінностей і бути УКРАЇНЦЕМ. Я ня в комунальному комплексі вірю в цих хлопців, я вірю в майдітьми Донеччини. Всього їх тут бутнє моєї країни – України!» – перебуватиме до кращих, мирних підкреслив Олександр Вілкул. На запитання одного з учнів: часів 27. Це – учні з 1 по 11 клас та «Яка ж на одна дитина до- Олександр Вілкул: шкільного віку. «Навіть якщо всі навкруги Україну чекає перспектива?» Засмаглі хлопбудуть кричати про війну, – гість відпочики й дівчатка щойно прибули з я буду говорити про мир!» вів: – Мирна перспектива! І очовідпочинку в чудовому дитячому морському таборі «Слава» і поді- люваний мною фонд усіляко лилися з Олександром Юрійови- сприяє, щоб якнайшвидше наступив мир у нашій рідній країчем приємними враженнями.

ні. Ми одні з перших почали відправляти в зону АТО гуманітарну допомогу відважним солдатам і офіцерам. Почесні гості ознайомилися з умовами проживання і навчання школярів комплексу та зауважили, що тут справді дбають про різностороннє виховання громадянина України.

Оголошення ПАО «ДТЭК ДНЕПРООБЛЭНЕРГО» информирует 03.07.2014 г. в 19 часов 30 минут на электрооборудовании Днепропетровских городских электрических сетей в трансформаторной подстанции № 100 при попытке кражи электрооборудования произошел смертельный несчастный случай с посторонним. При осмотре места инцидента было выявлено: – винтовой замок металлической входной двери в РУ-бкВ открыт и не повреждён; – внутри ТП-100 рюкзак пострадавшего с комплектом инструмента; – разобранные ножи секционных разъединителей РСП-1и РС1-П; – разобранные и похищенные алюминиевые шины с шинного моста трёх фаз. При осмотре пострадавшего были обнаружены электрические метки на локте левой руки и пальцах правой ноги. Непосредственная причина: умышленное проникновение в электроустановку с целью хищения электрооборудования. Основные причины: 1. Нарушение потерпевшим «Правил охраны электрических сетей». 2. Приближение на недопустимое расстояние к токоведущим частям электроустановки, находящимся под напряжением.

ДВНЗ «Криворізький національний університет» ІV рівня акредитації

ОГОЛОШУЄ КОНКУРС на заміщення посади директора Політехнічного коледжу

У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які вільно володіють українською мовою, мають вищу освіту, відповідну підготовку та стаж педагогічної роботи у вищих навчальних закладах відповідного профілю не менше ніж п’ять років.

Термін подання документів – з 2 вересня по 1 жовтня 2014 р. за адресою: 50027, м. Кривий Ріг, вул. 22 Партз’їзду, 11, ДВНЗ «Криворізький національний університет» (каб. 346). До заяви претендентів додаються: копії паспорта, трудової книжки, ідентифікаційного коду; особовий листок з обліку кадрів з фотогра­ фією та автобіографією; копії документів про вищу освіту; науковий ступінь і вчене звання, завірені в установленому порядку — нотаріально; програма розвитку технікуму. Житлом університет не забезпечує.

До речі, в листопаді цього року школі-інтернату №9 виповнюється 55 років і, звісно ж, тут ретельно готуються до відзначення ювілейної дати та втілення в життя міської програми соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Микола КРАМАРЕНКО. Фото Ігоря КВОЧКИ

Розцінки вартості

1 секунди ефірного часу для розміщення матеріалів передвиборної агітації на період виборчої кампанії на позачергових виборах до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року Державної організації «Криворізька регіональна державна телерадіокомпанія «Криворіжжя»» № п/п Вид мовлення Вартість 1 секунди з урахуванням ПДВ 1 Телебачення 2 грн. 17 коп. 2 Радіомовлення 1 грн. 50 коп. ПАТ «Криворіжгаз» повідомляє про тимчасове припинення газопостачання споживачам Жовтневого району ПАТ «Криворіжгаз» повідомляє, що 3 вересня 2014 року у зв’язку з виконанням невідкладних ремонтних робіт на частині газопроводу біля ГРП-55 по вул. 50-річчя Перемоги з 08.00 до 17.00 буде тимчасово припинено газопостачання на таких вулицях: Ханойська, Комишанська, Карнавальна, 50-річчя Перемоги, Граве, Гаркуші, П'ятигорська, Вибірна, Георга Отса, Холмогорська, Московська. Для особистої безпеки та недопущення виникнення аварійних ситуацій всім споживачам необхідно: до повного відновлення газопостачання припинити користування газовими приладами та перекрити крани перед ними; для відновлення подачі газу в житлові приміщення обов’язково надати доступ працівникам газового господарства до своїх помешкань. За детальною інформацією звертайтесь на гарячу лінію ПАТ «Криворіжгаз» за тел. 405-40-01.

Виконавчий комітет Тернівської районної у місті ради оголошує конкурс на заміщення тимчасово вакантної посади головного спеціаліста з питань експертизи умов праці відділу праці та соціально-трудових відносин управління праці та соціального захисту населення виконкому районної у місті ради. Вимоги до кандидатів: громадянство України; володіння державною мовою; знання основних принципів роботи на комп’ютері та відповідних програмних засобів; повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, стаж роботи за фахом у державній службі або в органах місцевого самоврядування на посаді провідного спеціаліста не менше 1 року або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше 3 років. Документи на участь у конкурсі подаються до конкурсної комісії протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про проведення конкурсу. Докладніше ознайомитись з інформацією щодо переліку документів, основних функціональних обов’язків, розміру та умов оплати праці можна у виконкомі Тернівської районної у місті ради (вул. Короленка, 1а, каб. 303). Контактний телефон 35-00-26.


«Червоний гірник» №65 (21490)

Подробиці 3

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 2 вересня 2014 року

Слідами події

Вічна слава Героям!

Місто збирає черговий караван у зону АТО Кривий Ріг продовжує цілеспрямовано підтримувати своїх бійців у зоні проведення антитерористичної операції. Цього разу було організовано відразу три каравани, що відправились у три райони, де нині точиться боротьба за територіальну цілісність країни. Про це повідомив журналістам перший заступник міського голови Андрій Гальченко. У північну частину АТО відправився караван на чолі з головою Жовтневої райради Володимиром Коритніком. Центральний напрям взяли на себе представники «Самооборони Кривого Рогу» разом з волонтерами, на чолі з Сергієм Штаньком та Геннадієм Шаповаловим. Маршрут у південну частину АТО очолив особисто Андрій Гальченко. За його словами, штаб допомоги криворізьким військовослужбовцям, які виконують свій військовий обов’язок, що був створений за ініціативи міського голови Юрія Вілкула, попередньо детально опрацював потреби тих частин, куди планували їхати. Тож везли найнеобхідніше, зокрема: 40 кевларових касок, «берці», наколінники, форму, тепловізор, прилади нічного бачення, продукти

харчування, засоби особистої гігієни. Додатково відвезли бійцям ще одну електростанцію. У зону АТО відправились і два автомобілі – «КамАЗ» та джип-пікап, що надали військовикам представники самооборони. Окремо керівник штабу відзначив роботу представників Євромайдану, які зібрали та передали бійцям медикаменти, форму та продукти харчування. Відтак, одним разом вдалося охопити чотири частини, де служать криворіжці, — 17 танкову бригаду, 40, 93 та 20 батальйони територіальної оборони. – Відзначу, що, дякуючи зусиллям усіх небайдужих криворіжців, робота міського штабу є ефективною, – розповів Андрій Гальченко. – Я постійно на зв’язку з міським головою. Доповідаю про обстановку в міс-

ті та про результати діяльності штабу. Юрій Григорович тримає ці питання на особистому конт­ ролі, повністю володіє ситуацією та дає розпорядження, необхідні для реалізації першочергових завдань штабу. Піклуючись про тих, хто нині воює в зоні АТО, штаб не забуває і тих, кому тільки-но прямувати туди. Напередодні поїздки на схід, Андрій Гальченко разом з іншими членами штабу побував у 17 танковій бригаді. Звідти хлопці мали ось-ось їхати в зону проведення АТО. «У них, практично, нічого не було. Ми передали розвідникам форму,

«берці» та бронежилети. Для автобату придбали форму, «берці», електростанції та необхідні інструменти», – розповів Андрій Гальченко. Зараз міський штаб активно займається комплектуванням наступної партії гуманітарної допомоги. Є заявки, знов-таки, від 17 танкової бригади, 40, 93 та 20 батальйонів територіальної оборони. Члени штабу тісно працюють із командуванням 2 артилерійської гаубичної бригади, що має вирушати в зону військових дій. Нагадаємо, Кривий Ріг комплексно підходить до питання організації допомоги землякам – учасникам АТО, підтримуючи їхні родини тут, у тилу. На серпневій сесії прийнято відповідну міжгалузеву програму. «Хочу підкреслити, що заходи, передбачені програмою, – це лише перші кроки. Надалі робота буде поглиб­ люватися й розширюватися. Це питання знаходиться на посиленому особистому контролі Юрія Вілкула», – зазначив голова штабу. Володимир СКІДАНОВ. Фото Дар’ї ВОРОНИ

Звернення до Президента України

Чому батальйон залишили без підтримки? 29 серпня Андрій Гальченко – перший заступник міського голови – керівник Криворізького штабу допомоги військовослужбовцям, які виконують військовий обов’язок, звернувся листом до Президента України Петра Порошенка з приводу ситуації, що склалася із 40-м батальйоном територіальної оборони. Командир батальйону вивів з-під артилерійського вогню близько 100 військовослужбовців. В основному, це – обслуговуючий персонал військового підрозділу. Таким чином, він врятував людям жит-

тя, а сам повернувся на передову з метою прориву до бійців, які знаходилися в оточенні. Голова міського штабу в листі до Президента звертає увагу на те, що батальйон кілька днів перебував в оточенні під щільним артилерійським вогнем супротивника. Однак, бійці не мали можливості завдати удар у відповідь, оскільки батальйон не мав важкого озброєння, солдати змушені були розраховувати лише на стрілецьку зброю. «Командир батальйону не­ одноразово звертався до керів-

ництва АТО з проханням вирішити це нагальне питання, але конструктивної відповіді так і не було отримано. Усі прохання про підкріплення також залишилися без відповіді», – говориться в листі Президенту. Члени міського штабу переконані, що в даній ситуації досвідчений командир прийняв єдино вірне рішення і в прямому сенсі врятував цих людей від безглуздої загибелі, зберігши їх для України. Від імені громадськості Кривого Рогу, яка старається зробити все для якнайшвидшої перемоги,

голова штабу звернувся до Президента як гаранта Конституції, Верховного головнокомандувача Збройних сил України з проханням надати доручення щодо проведення негайного об’єктивного розслідування та виявлення справжніх винних у трагедії. Відповідне звернення на адресу Глави держави, Голови Верхов­ ної Ради України, РНБО направив і народний депутат України Костянтин Павлов. Відділ преси та інформації апарату міської ради і виконкому

Загинув, прикриваючи поранених однополчан Нещодавно Кривий Ріг попрощався зі славним сином України, командиром II стрілецького відділення 40-го Криворізького батальйону Сергієм Ганічевим, який загинув смертю хоробрих у зоні АТО. 26 серпня сержанту Ганічеву мало б виповнитися 30 років... Панахиду за упокій мужнього воїна провів капелан вищеназваного батальйону отець Юрій, котрий особисто знав нашого земляка. – Жителі Кривого Рогу завжди пишатимуться одним із кращих синів України Сергієм Ганічевим, – зазначив у своєму прощальному слові заступник міського голови Григорій Вербицький. – І вічно пам’ятатимуть! Товариш по службі Сергія – Андрій Троян звернувся до рідних загиблого і попросив прощення, що він з бійцями не вберіг свого командира відділення. Загинув Сергій у запеклій перестрілці, прикриваючи поранених, котрих вивозили з поля бою... Поховали Сергія Олексійовича Ганічева на Алеї Слави Центрального кладовища. Микола КРАМАРЕНКО

Офіційно

Про планування діяльності міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2014 рік

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» рішенням міської ради від 27.08.2014 №2864, за пропозиціями розробників, внесено зміни до плану діяльності міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2014 рік, а саме: – у рішенні міської ради від 27.11.2013 №2298 (оприлюднене в міській комунальній газеті «Червоний гірник» 03.12.2013, розміщено на офіційній сторінці виконкому міської ради в мережі Інтернет у підрозділі «Регуляторна політика» розділів «Законодавство», «Інформаційна база») змінено назву проекту регуляторного акта з «Про затвердження Порядку виконання та приймання-передачі робіт з рекультивації порушених земель у місті Кривому Розі» на «Про затвердження Порядку прийняття-передачі виконаних робіт з рекультивації порушених земель у м. Кривому Розі». Цілями прийняття цього регуляторного акта є реалізація державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель, порушених внаслідок проведення гірничовидобувних, геологорозвідувальних, будівельних та інших робіт. Підготовку вказаного проекту заплановано на ІІ півріччя 2014 року, розробником регуляторного акта є управління земельних ресурсів виконкому міської ради (м. Кривий Ріг,

пр. Металургів, 36-б, каб. 216, тел. 74-24-33, електронна адреса: v.ground@kryvyirih.dp.ua); – план доповнено пунктами, якими передбачено підготовку проектів регуляторних актів: – «Про внесення змін до Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» (пункт 6). Цілі прийняття – удосконалення Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі відповідно до змін, унесених до Постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року №1342 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів». Підготовку вказаного проекту заплановано на ІІІ-IV квартал 2014 року. Розробники – відділ транспорту і зв’язку виконкому міської ради (м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, каб. 155, тел. 74-24-41, електронна адреса: vtiz@i.ua), фінансове управління виконкому міської ради (м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, каб. 219, тел. 74-57-54, електронна адреса: 05finupr@ukrpost.ua); – «Про затвердження Положення про організацію роботи з видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою, відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів та анулювання таких дозволів» (пункт 7). Цілі прийняття – установлення порядку організації робіт з видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою, від-

мови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів та анулювання таких дозволів. Підготовку вказаного проекту заплановано на IV квартал 2014 року. Розробник – управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради (м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, каб. 550, тел. 440-02-38, електронна адреса: u.jkg@ kryvyirih.dp.ua); – «Про затвердження Положення про порядок здійснення сезонної торгівлі в м. Кривому Розі» (пункт 8). Цілі прийняття – упорядкування розміщення пересувних засобів сезонної торгівлі з продажу плодоовочевої продукції та безалкогольних напоїв з дотриманням правил благоустрою. Підготовку вказаного проекту заплановано на IV квартал 2014 року. Розробником є управління розвитку підприємництва виконкому міської ради (м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, каб. 510, тел. 74-39-72, електронна адреса: ispolkomkr@ ukrpost.ua). Проекти регуляторних актів будуть оприлюднені в міській комунальній газеті «Червоний гірник» та розміщені на офіційній сторінці виконкому міської ради в мережі Інтернет www.kryvyirih.dp.ua у підрозділі «Регуляторна політика» розділу «Інформаційна база».

Про відстеження результативності дії регуляторних актів

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з 03.09.2014 розробниками регуляторних актів у місячний термін здійснюються заходи з повторного відстеження результативності їх дії та приймаються пропозиції щодо: – рішення міської ради від 28.08.2013 №2179 «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.05.2009 №3265 «Про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності для оцінки земельних ділянок несільськогосподарського призначення, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна» за показниками: – кількість проведених конкурсів, договорів та невиконаних договорів на проведення землеоціночних робіт; – удосконалення ефективного та раціонального використання земель міста, розвиток інфраструктури оцінки земель міста, об’єктивність та законність її проведення, у

тому числі відповідність оцінки земель нормативно-правовим актам, забезпечення ефективності заходів з оцінки земель в Україні, реалізація державної політики в сфері оцінки земель. Розробником цього регуляторного акта є управління земельних ресурсів виконкому міської ради (50101, м. Кривий Ріг, пр. Металургів, 36-б, каб. 217, тел. 74-24-33, електронна адреса: v.ground@kryvyirih.dp.ua); – рішення міської ради від 28.08.2013 №2180 «Про внесення змін до рішення міської ради від 28.12.2012 №1660 «Про затвердження Тимчасового порядку щодо встановлення меж зони дії особистого сервітуту під тимчасовими об’єктами для здійснення підприємницької діяльності» за показниками: – кількість укладених договорів особистого строкового сервітуту; – створення умов для економічного стимулювання

ефективного та раціонального використання земельних ділянок; залучення інвестицій у розвиток міста; стабільне надходження до міського бюджету плати за користування земельними ділянками, що перебувають у власності територіальної громади; фінансування програм соціально-економічного розвитку; створення нових робочих місць; покращення соціального забезпечення; збільшення суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність. Розробниками регуляторного акта є управління земельних ресурсів виконкому міської ради (50101, м. Кривий Ріг, пр. Металургів, 36-б, каб. 217, тел. 74-24-33, електронна адреса: v.ground@kryvyirih.dp.ua) та управління містобудування і архітектури виконкому міської ради (50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, каб. 520, тел. 9213-81, електронна адреса: u.architecture@kryvyirih.dp.ua). Вищезазначені рішення оприлюднені в міській кому-

Додаткову інформацію можна отримати в управлінні розвитку підприємництва виконкому міської ради (50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, каб. 513, тел. 74-70-63). За поточний рік Криворізькою міською радою та її виконавчим комітетом прийнято 4 регуляторних акти: 3 рішення міської ради: – від 28.05.2014 №2707 «Про організацію та проведення конкурсу з вибору керуючої компанії індустріального парку «Кривбас»; – від 28.05.2014 №2716 «Про затвердження Положень про конкурсний відбір суб’єктів господарювання для надання послуг з окремих видів господарської діяльності»; – від 25.06.2014 №2778 «Про внесення змін до рішення міської ради від 26.06.2013 №2088 «Про ставки податку за земельні ділянки на території м. Кривого Рогу» та затвердження додатку до нього в новій редакції» та рішення виконкому міської ради від 09.04.2014 №114 «Про затвердження міської маршрутної мережі пасажирського транспорту». Всі вони увійшли до збірника регуляторних актів Криворізької міської ради та її виконкому, який розміщено на офіційній сторінці виконкому міської ради в мережі Інтернет www.kryvyirih.dp.ua у підрозділі «Регуляторна політика» розділу «Законодавство». нальній газеті «Червоний гірник» 03.09.2013 №66 та розміщені на офіційному веб-сайті виконкому міської ради в мережі Інтернет www.kryvyіrih.dp.ua у підрозділі «Регуляторна політика» розділу «Законодавство». Додаткову інформацію із зазначених питань можна отримати в управлінні розвитку підприємництва виконкому міської ради (50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, каб. 513, тел. 74-70-63). З графіком здійснення заходів з відстеження результативності дії регуляторних актів відділами, управліннями, іншими виконавчими органами міської ради на 2014 рік, затвердженим рішенням виконкому міської ради від 11.12.2013 №374, зі змінами можна ознайомитися на офіційному веб-сайті виконкому міської ради в мережі Інтернет www.kryvyіrih.dp.ua у підрозділі «Регуляторна політика» розділу «Законодавство» та на сайті Криворізького ресурсного центру в розділі «Актуально».


4 Правопорядок Хроніка пригод

З алкоголем і «травичкою»

Правоохоронці затримали чоловіка 1982 р.н., котрий розпивав спиртні напої в громадському місці. Під час огляду його особистих речей було виявлено паперовий згорток, всередині якого знаходилась подрібнена речовина рослинного походження. Затриманий розповів, що купив «траву» для власного вжитку в лісосмузі поблизу площі Домнобудівників. Продавець йому невідомий, а коштує «задоволення» 70 гривень. На вулиці Корнійчука міліціонери зупинили громадянина 1977 р.н. У його сумці знаходився шприц з темно-коричневою рідиною. Чоловік зізнався, що це – наркотик, котрий він придбав у невідомого в районі зупинки «173-й квартал» і зберігав для особистого вжитку без мети збуту.

Японська зброя для українця

Опівдні біля плавального басейну по вулиці Косіора було затримано громадянина 1981 р.н. Співробітники міліції вилучили у нього металевий предмет, схожий на нунчаки. Під час розмови з правоохоронцями затриманий розповів, що вилучений предмет – і справді нунчаки, котрі він знайшов і носив задля самооборони без дозволу на це (нунчаки належать до холодної зброї).

Покалічив за пиво

Із заявою до міліції звернулась власниця магазину по вулиці Шкільній. Панянка 1962 р.н. повідомила, що до її продуктового магазину зайшов невідомий і ножем наніс удари в шию та руку продавчині 1958 р. н., після чого взяв літрову пляшку пива та пішов. За вчинення цього злочину затримано громадянина 1979 р.н. Знаряддя злочину (кухонний ніж) вилучено.

Взяв ланцюжок просто із шиї

По спецлінії 102 надійшов дзвінок від громадянки 1988 р.н. Жінка сказала, що біля будинку по вулиці ХХІІ Партз’їзду невідомий штовхнув її в спину і зірвав з шиї ланцюжок з кулоном із жовтого металу. По гарячих слідах затримано непрацюючого громадянина 1982 р. н.

Кави багато не буває

У супермаркеті «VARUS», що по вулиці Мусоргського, сталася крадіжка. Невідома особа поцупила чотири банки кави «Davidoff». Як з’ясувалося дещо згодом, злочин скоїв громадянин 1974 р.н., раніше судимий. Розгляд справи проводить Жовтневий РВ КМУ.

Хворів. Вчинив самогубство

По вулиці Кармелюка наклав на себе руки громадянин 1932 р.н. Пенсіонер зачепив мотузку за трубу опалення й повісився. За життя виказував бажання покінчити з собою через хворобу – аденому простати.

Джинси задарма

До правоохоронців звернулась продавчиня магазину по вулиці Гізенги. Вона розповіла, що 10 травня в період часу з 9 до 18 години невідома особа вкрала дві пари джинсів вартістю 250 гривень кожні. Співробітниками міліції за вчинення цього злочину затримано громадянина 1977 р.н. Підготувала Дар’я ВОРОНА

www.girnyk.com.ua

«Червоний гірник» №65 (21490)

Вівторок, 2 вересня 2014 року

Чому на підприємстві «Ритуал Сервіс Плюс» наживалися на смертях криворіжців? Прокурор Кривого Рогу Валерій Прихожанов дотримався слова, даного громадським активістам, і провів пресконференцію, проливши світло на доволі темну діяльність комунального підприємства «Ритуал Сервіс Плюс». – Буду оперувати достовірними фактами, – зазначив, звертаючись до журналістів, Валерій Олександрович. – Відповідно до інформації управління статистики, у Кривому Розі за 5 місяців 2014 року зареєстровано 4710 фактів смерті. Однак, дані КП «Ритуал Сервіс Плюс» як єдиного суб’єкта, котрий вправі надавати послуги з копання могил, інші: на території кладовищ міста здійснено захоронення на підставі договорів-замовлень лише... 1851 померлого громадянина, що складає близько 39 відсотків від загальної кількості померлих. А тепер більше конкретики. В книзі реєстрації поховань та перепоховань померлих громадян на території кладовища «Західне», яке знаходиться в Саксаганському районі, впродовж серпня 2013-го – лютого 2014-го виконано 713 захоронень. Та при цьому по оформлених договорах-замовленнях здійснено копання тільки 154 могил, що складає близько 20 відсотків від загальної кількості захоронень. Візьмемо кладовища, які знаходяться на території Центрально-Міського району. Ви здивуєтесь, але вони використовуються КП «Ритуал Сервіс Плюс»... за відсутності відповідних правовстановлюючих документів на земельні ділянки та за відсутності огорожі на деяких кладовищах (зокрема, «Всебратському»). А що ж посадові особи КП «Ритуал Сервіс Плюс»? Протягом поточного року вони умисно повідомляли громадянам, що вартість копання могили становить не 753,47 гривні, а більшу суму – від 1000 до 1400 гривень, і отримували ці кошти власноруч. По-

відомляю і про те, що посадові особи цього підприємства самовільно зайняли земельну ділянку ДП «Криворізьке лісове господарство». Так, на кладовищі «Краматорівка», яке розташоване в Тернівському районі, рішенням органу місцевого самоврядування припинено поховання померлих, але посадові особи КП надавали дозволи на поховання померлих та забезпечували відведення земельних ділянок поза межами виділених під кладовище, відтак, самовільно зайняли земельну ділянку лісівників. Не менш кричущий і наступний наведений прокурором факт. Відповідальні особи кладовища «Південного ГЗК» (нове) – особи КП «Ритуал Сервіс Плюс», незважаючи на рішення виконкому Криворізької міської ради «Про припинення поховання померлих на кладовищі «Південного ГЗК» продовжували виділяти нові місця для поховання померлих. Вже встановлено 12 нових могил після закриття кладовища. У січні-лютому поточного року на кладовищі «Бажанове», що в Жовтневому районі, здійснено поховання 24 померлих громадян. Однак, протягом вказаного періоду з КП «Ритуал Сервіс Плюс» укладено лише 20 договорів-замовлень про поховання померлих громадян. Посадові особи «Ритуал Сервіс Плюс»

зловживали службовим становищем, шляхом завищення вартості ритуальних послуг, зокрема при похованні на кладовищі «Коксохімічному», незаконно заволоділи грошовими коштами громадян. До речі, в ході проведення перевірки додержання вимог санітарного законодавства при обслуговуванні ТОВ «Стікс Компані» «Коксохімічного кладовища» встановлено, що на цвинтарі відсутні контейнери для збирання сміття, його територія геть захаращена звалищами всілякого непотребу. В Довгинцівському районі комунальне підприємство «Ритуал Сервіс Плюс» використовує земельну ділянку, на якій розташовано кладовище «Суворівське» площею на 0,99 гектара, що більше, ніж встановлено в акті на право постійного користування землею. Прокурор міста зазначив, що за результатами проведених перевірок у КП «Ритуал Сервіс Плюс» органами прокуратури розпочато кримінальні провадження.

А реакція прокурорів на бездіяльність податківців... нульова Що й казати, питання надходження до бюджету обо­ в’язкових платежів було завжди актуальним, а в умовах архіскладного сьогодення воно набуло першочергового значення. Саме тому прокурор Кривого Рогу Валерій Прихожанов і провів міжвідомчу нараду з керівниками правоохоронних та державних органів з доволі проблематичною темою: «Про стан додержання законодавства у сфері оподаткування та бюджетній сфері, зокрема, при здійсненні закупівель товарів, робіт та послуг за державні кошти». Доповідала по ній перший заступник прокурора міста Лідія Денисенко. В зібранні взяв участь секретар міської ради Сергій Маляренко. Заступник прокурора міста розпочала свою промову з оприлюднення невтішних цифр: загальний податковий борг по Кривому Рогу на 1 серпня досяг 297 мільйонів гривень, тоді як на початку року становив 254 мільйони. По Криворізькій південній ОДПІ податкова заборгованість найбільша – 121 млн. грн., Криворізькій північній ОДПІ – 89,3 млн. грн. і Криворізькій центральній ОДПІ – 80,4 млн. грн. Особливо приголомшує наступний факт: податкова заборгованість підприємств-банкрутів сягає майже 140 мільйонів гривень, що становить майже 48% від загальної суми боргу. – За таких умов питання повноти виконання контрольних повноважень органами державної податкової служби, виконання ними обов’язків, покладених податковим законодавством

України, набуває пріоритетного значення, – наголосила доповідач. – Але, незважаючи на це, в діяльності податкових інспекцій набули поширення факти порушення законодавства при призначенні та проведенні перевірок з питання правильності та повноти нарахування податків, своєчасності сплати податкових платежів, при реєстрації платників податку на додану вартість, анулюванні свідоцтв. Прокурорськими перевірками встановлено, що податковими інспекціями не в повній мірі забезпечено дієвий податковий контроль щодо правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків та зборів з метою забезпечення наповнення доходної частини державного бюджету. Не завжди проводились позапланові перевірки та ухвалювались рішення з наявних порушень податкового законодавства по застосуванню штрафних фінансових санкцій, внаслідок чого зазначені фінансові санкції не сплачено до бюджету. Так, наприклад, у ході прокурорської перевірки в Криворізькій центральній ОДПІ встановлено, що платниками податків ТОВ ХК «Інтермет», ТОВ «Спецтранс­ груп», ПП «Нафтаторгсервіс» несвоєчасно сплачено податок на додану вартість. І знову ж, податківцями штрафні санкції за порушення закону не застосовано, внаслідок чого зазначені

фінансові санкції до бюджету не них закупівель, зокрема продуктів харчування, встановлено, що сплачено. А посадовцями Південної керівник ПП «Регіон-А» з метою ОДПІ не стягнуто фінансові санк- участі у відкритих торгах на поції за своєчасну сплату ПДВ з ставку до закладів освіти району риби «хек» за державні коПП «Реал-Буд КР», ПП «Комбі». Про беззубість податкової шти подала у складі пропозиції міліції свідчить і таке. Нею вне- конкурсних торгів сертифікат сено до ЄРДР відомості лише відповідності та ветеринарне про одне кримінальне право- свідоцтво, які не відповідають порушення, передбачене ст. 209 дійсності. Але в подальшому Кримінального процесуального вона... перемогла в тендері та кодексу України (закрито проку- уклала угоду з керівником відратурою міста), та жодного – за ділу освіти райвиконкому на пофактами створення «конверта- ставку риби «хек». Однак здійційних» центрів, злочинів про снила поставку риби... «минтай» оподаткування за співучастю на суму понад 170 тисяч гривень осіб, вчинення злочинів у складі – 6000 кілограмів. Виникає питання: чому не організованих злочинних груп. За фактами незаконної діяльнос- забезпечено внутрішній конт­ ті так званих «податкових ям» роль на всіх стадіях бюджетного за статтею 205 Кримінального процесу? А він ой як потрібний, кодексу України не порушено та адже аналогічні порушення вине розслідувалося жодної кримі- явлено прокуратурами Ценнальної справи. трально-Міського, СаксаганськоРобота податкових інспекцій го, Жовтневого, Тернівського та прокурорів районів з цих пи- районів міста. тань практично згорнута. Прокурором Центрально– Нульова реакція прокуро- Міського району при проведенні рів і на іншу бездіяльність по- перевірки додержання законодатківців, – покритикувала колег давства про державні закупівлі Л. Денисенко. встановлено кримінально карані Говорилося про те, що акту- факти зловживання службовим альним є питання попереднього становищем посадовими особафінансового контролю – на ста- ми ТОВ «Весташляхбуд». Керівдії проведення державних заку- ники, виконуючи капітальний півель. ремонт по вул. Модрівській, не Тільки протягом поточного виконали в повному обсязі робороку міськрайпрокурорами за ти на суму понад 160 тисяч грирезультатами перевірок додер- вень, згідно з договором, укладежання вимог бюджетного за- ним з управлінням благоустрою конодавства України розпочато та житлової політики виконкому 17 кримінальних проваджень. міської ради. Наприклад, перевіркою у віддіВирішено, що до порушених лі освіти виконкому Інгулецької проблем прокуратура міста нерайради при здійсненні держав- вдовзі повернеться. Микола КРАМАРЕНКО. Фото автора


«Червоний гірник» №65 (21490) Вівторок, 2 вересня 2014 року

www.girnyk.com.ua

Архіваріус 5

До 90-річчя «Червоного гірника»

Велике життя в журналістиці Ми вже знаємо, що саме він підписав до друку останній номер газети «Червоний гірник» перед захопленням нашого міста військами вермахту. Далекий трагічний серпень 1941 року. Іван Штукін наказав тимчасово припинити вихід «ЧГ» у зв’язку із загрозою окупації басейну. Більшість червоногірничан або на фронт пішла, або виїхала в евакуацію. Редактор Штукін опинився в Армавірі. Вдалося ознайомитися із фронтовими документами Івана Семеновича. До цього ми вважали, що останній довоєнний редактор «ЧГ» – із місцевих і рік його народження – 1904-й. Так довелося позначити й на сторінках «Енциклопедії Криворіжжя». І ось переглядаємо нагородні аркуші. Ними молодший лейтенант Штукін представлявся до орденів Вітчизняної війни 2 ступеня та Червоної Зірки. Із документів довідалися, що Іван Штукін (1908 р.н.) походить із селян Новосевастополя Березнегуватського району Миколаївської області. З кінця 20-х – у Кривбасі. Мобілізований по лінії комсомолу на відбудову гірничої промисловості. Став дописувачем. Публікації робкора помітили. Іван Штукін очолював колектив газети «Червоний гірник» у 1940-1941 роках. Після війни він так і не зустрів своїх підлеглих: лихоліття забрало життя Гри-

горія Батуріна (заступник Штукіна), у дніпровських плавнях загинув партизан Герасим Рибалко (у «ЧГ» – відповідальний секретар), до редакції не повернулися і Шаблій, Хазан, Вайман, Неліпа, Король. Це їм присвятив рядки червоногірничанин 80-х Василь Піддубняк: …В редакцію не повернулися ви, Та пам’ять вас в редакцію вертає… Ми бачимо вас не мертвих, а живих, В живих навічно смерті не буває! Вочевидь, Іван Штукін із Армавіра переїхав до Казахстану. Саме звідти призваний до лав армії, Чілікським РВК Алма-Атинської області. Повістку одержав у лютому 1943-го. Тоді почали сходити обтяжені снігами лавини на Алатау. Отже, звернімося до фронтових документів: «Тов. Штукін І.С. у липні 1943 року, в період, коли

наші частини форсували Сіверський Донець, працював парторгом стрілецького батальйону 236 ГСП 74 ГСД. В боях з прориву оборони німців, він виявив себе сміливим, винахідливим і безстрашним воїном Червоної Армії. В ході бою двічі поранений, але не залишив поле бою, а продовжував битися з німецькими фашистами. Тов. Штукін особисто знищив більше 10 гітлерівців». І все ж довелося звернутися по допомогу до лікарів. Після одужання колишнього редактора «Червоного гірника» призначили військовим кореспондентом-організатором армійської газети «На защиту Родины». Армія та не яка-небудь інша, а сталінградська. Там, на кручах Волги, вона йменувалася 62-ю, а після битви, що змінила хід

Письма павшего солдата

Із думкою про хліб

На часі – проблема з організацією харчування гірників. 1923 рік. На руднику ім. К. Лібкнехта щойно закінчилася нарада, де вирішувалося питання збільшення випуску сільгосппродукції із власного підсобного господарства. Тоді продовольчу проблему вдалося вирішити. Люди не голодували. Публікується вперше.

Писем он домой не писал. По крайней мере, они до нас не дошли. Нет даже его могилы, хотя место и дата его кончины подтверждены официальными документами. Осталась только эта фотография, где его рукой написано: «24.12.37 г. В день рождения братику от Д.А. Николенко». зьями порыбачить в водах чистой Саксагани. Шли к речке и заметили, как в одну сторону бегут люди. Какая-то особая тревога гнала их. Ребята тоже побежали. Все собрались у рудничного репродуктора – черной «тарелки», укрепленной на высоком столбе. Услышанное всех ошарашило. Война! С Германией. События развивались очень быстро. С каждым днем сворачивались темпы добычи руды. Эшелоны увозили людей и технику на восток. С одним из них уехал и Даниил Николенко. Судьба забросила в Донбасс. Там работал до октября 1941 года. Жил в г. Сталино. В этом городе Даниила Николенко призвали в армию. В звании старшего сержанта вое­ вал в составе 2-го артдивизиона 64-й особой стрелковой бригады

100 лет назад началась Первая мировая

Сыновья память Его сын Василий много лет отдал службе в криворожской милиции. Отмечен орденом Красной Звезды. Василий Алексеевич и сохранил две фотографии отца – героя-окопника Первой мировой Алексея Петровича Алексеева. На одном снимке он при полной зимней форме пехотинца. Как и полагается, папаха из овечьего меха, шинель из плотного сукна. На груди – медаль «За храбрость». Если одна, то наверняка – 4-й степени. В боях заслужил. На другом фото Алексей Алексеев рядом с боевыми друзьями. Он справа. Говорят, воевал на Северо-Западном фронте. Родом Алексей Петрович Алексеев из с. Корзули Псковской губернии. Погиб в боях с немцами в 1915 году. С атаки на вражеские позиции в свой блиндаж не вернулся. Фотографии публикуются впервые.

війни, стала 8-ю гвардійською. Так що матеріали Івана Штукіна читав ніхто інший, як легендарний генерал Василь Чуйков. А тепер найголовніше. 8-ма гвардійська армія штурмом брала містечко Інгулець, тож літпрацівник газети «На защиту Родины», головний червоногірничанин початку 40-х Іван Штукін – визволитель Кривого Рогу! До речі, саме за бої на Криворіжжі генерал Чуйков одержав пер-

Фотовідгомін 20-х

Где-то в Москве

Кто-то приписал внизу: «Погиб в 1942 г.» Речь пойдет о Данииле Николенко. Воспитаннике СШ № 32, которая до войны считалась рудничной. Там учились дети горняков шахтоуправления им. Карла Либкнехта. Данила родился в дружной рабочей семье. Когда-то его деды растили хлеб в степи, а потом взялись за недра. Руду добывали. Его отец Александр женился в 1916 году, а в 1918-м родился сын Данилка. Учился хорошо, троек в табелях почти не наблюдалось. Когда вырос, работал на хоздворе ШУ им. К. Либкнехта. Одновременно посещал стрелковый кружок рудничного Осоавиахима. Инструкторы хорошо подготовили своих воспитанников к предстоя­ щим событиям. В то воскресенье Даниил Николенко собирался с дру-

Штукін Іван Семенович

шу з двох «Золотих Зірок» Героя Радянського Союзу. Військовий журналіст Іван Штукін був свідком, як до штабу генерала Чуйкова прибув німецький генерал Кребс. Берлін тоді палав із півночі на південь, із сходу на захід. Столиця третього рейху доживала останні дні. У пекельному полум’ї, частоколі вибухів і стрімкому потоці вод Шпреї, що за наказом божевільного фюрера спрямували в берлінське метро через навмисно відкриті шлюзи. Берлінські дими відбилися на темно-червоному тлі ордена Червоної Зірки. Івану Штукіну його вручив редактор газети «На защиту Родины». Одразу після перемоги Іван Семенович редагував газету однієї з військових частин Групи радянських військ у Німеччині. У військовій формі (не мав іншого одягу) повернувся до Кривого Рогу. Досвід і сили віддавав багатотиражній пресі, хоча й з «Гірником» зв’язків не поривав. Згодом за сімейними обставинами Іван Семенович виїхав до Запоріжжя. Там у 1990 році й знайшов вічний спокій.

Д.А. Николенко.

Западного фронта. Помощником командира взвода оборонял Москву. Он дожил до великих событий в снегах Подмосковья. Армия перешла в контрнаступление. В одном из боев Даниил Александрович Николенко был тяжело ранен. Его даже представляли к награде. Криворожанина доставили в эвакогоспиталь № 5018. Там он и скончался. Кремирован в Москве. Никто не знает, где же прах нашего земляка.

Перемогла дружба

Товариська зустріч

Криворіжець Іван Житник тоді вправно м’ячем володів. Голи забивав на всі смаки. В середині 60-х він служив у Групі радянських військ у Німеччині (НДР). Перед цим пройшов ретельну підготовку. У глибинну розвідку з вулиці не беруть. У війську Іван Житник не забував про футбол. Його включили в команду розвідбату 1-ї гвардійської армії. На фото 08.05.1965 року. Саме тоді відбувся товариський матч у Потсдамі. Зустрілися футболісти того самого танкового розвідувального батальйону та майстри шкіряного м’яча з місцевого авіазаводу. Тоді єфрейтор Житник й отримав цю грамоту, а на фото він другий ліворуч у нижньому ряду. Публікується вперше.

Сторінку підготував Володимир БУХТІЯРОВ. Телефон 097-2801876


6 Оголошення Вітання!

До уваги населення, керівників підприємств і організацій Дніпропетровської області

Êîõàíîãî ÷îëîâ³êà, íàéêðàùîãî ó ñâ³ò³ áàòüêà ³ ä³äóñÿ, âåòåðàíà ïðàö³, ó÷àñíèêà áîéîâèõ ä³é, êîð³ííîãî êðèâîð³æöÿ

Ліхмана Віктора Костянтиновича â³òàºìî ç

85

-ð³÷íèì þâ³ëåºì!

Побажаємо Вам 100 років жити Без горя, без сліз і журби! Хай з Вами буде щастя і здоров'я На многі літа, назавжди! Дружина, донька, онука

Офіційно

Про проведення публічних слухань

Відповідно до розпорядження міського голови «Про проведення публічних слухань» у єдиному дозвільному центрі м. Кривого Рогу (пл. Радянська, 1) 09.09.2014 о 15.00 відбудуться публічні слухання з обговорення питання щодо здійснення заходів з повторного відстеження результативності дії регуляторного акта – рішення виконкому міської ради від 14.08.2013 №267 «Про корегування тарифів, установлених рішенням виконкому міської ради від 12.01.2011 №16 «Про встановлення тарифів на послуги з вивезення побутових відходів у місті Кривому Розі» та 09.09.2014 о 16.00 - з питання повторного відстеження результативності дії регуляторного акта – рішення виконкому міської ради від 28.08.2013 №2161 «Про порядок переведення житлових будинків і приміщень (квартир) у нежитлові в м. Кривому Розі». З вищезазначеними рішеннями можна ознайомитися (з 8.30 до 17.00, перерва з 12.30 до 13.00, крім вихідних та святкових днів) у виконкомі міської ради за адресою: 50101, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, як в управлінні розвитку підприємництва (каб. 505, 513, тел. 74-12-03, 74-70-63), так і у розробника рішень - управлінні благоустрою та житлової політики виконкому міськради (каб. 446, 550, тел. 74-09-41). Запрошуємо громадян, суб’єктів господарювання, їх об’єднання, наукові установи та консультативно-дорадчі органи відповідно до процедури здійснення державної регуляторної політики взяти участь в обговоренні та надати пропозиції і зауваження до вищевказаного рішення виконкому міської ради.

Графік надання консультацій міськими спеціалістами

при КЗ «Криворізький Центр здоров’я» на вересень 2014 року Кожен вівторок та п’ятницю Перша середа

02; 09; 16; 23; 30.09.14 05; 12; 19; 26.09.14

Психолог

03.09.14

Алерголог

Третя середа

17.09.14

Ендокринолог (попередній запис о 8.30 за телефоном 407-12-80)

Височина Олена З 10.00 до Олександрівна 11.00

Четверта середа

24.09.14

Нарколог

Коркошук до Олександр Воло- З 10.00 12.00 димирович

Другий четвер

11.09.14

Третій четвер Четвертий четвер

18.09.14 25.09.14

Перша п’ятниця

05.09.14

Друга п’ятниця

12.09.14

Третя п’ятниця

19.09.14

Невролог (попередній запис о 8.30 за телефоном 407-12-80) Дитячий нефролог

Драгожилова Інна Василівна Коляда Лідія Василівна

Сердюк Олена Володимирівна

Пенкель Тетяна Георгіївна Кагдіна ВалентиДитячий психіатр на Андріївна Гетманець Ревматолог Олександр Вініамінович Кривоухова Спеціаліст по неврозах Юлія Михайлівна Кардіолог (за 5 днів до Смирнова Людконсультації обомила Іванівна в’язково зробіть ЕКГ)

З 9.00 до 12.00 З 9.00 до 12.00 З 10.00 до 11.00

З 13.00 до 15.00 З 10.00 до 13.00 З 10.00 до 12.00 З 9.00 до 14.00 З 10.00 до 12.00 З 9.00 до 14.00

440-24-24 Міський телефон довіри працює з понеділка по п’ятницю включно з 8.00 до 18.00. Наша адреса: 3-я дільниця, вулиця Орджонікідзе, 2л (кінцева зупинка швидкісного трамвая, поряд з будівлею станції швидкої медичної допомоги). Тел. 407-12-80.

До уваги мешканців м. Кривого Рогу та Криворізького району!

«Червоний гірник» №65 (21490)

www.girnyk.com.ua

Згідно з Законом України «Про охорону атмосферного повітря» та Постанови КМУ від 13.03.2002 р. № 302, ДПП «Кривбаспромводопостачання» має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин для трьох виробничих майданчиків, які розташовані за адресами: проммайданчики №№ 3, 4 (Радушанська промбаза та Радушанський водопровідний комплекс) — 53081, смт Радушне Криворізького району Дніпропетровської обл.; проммайданчик № 6 (Дільниця шахтних вод) — 50075, м. Кривий Ріг, вул. Стрельникова, 2а. Основні технологічні процеси підприємства пов'язані з забором, очищенням та подачею питної води в систему ПРВ для потреб населення та промисловості. Під час роботи обладнання майданчика № 3 (ремонтно-механічна дільниця Радушанської промбази) виявлено 1 джерело викидів забруднюючих речовин, яке є неорганізованим. В результаті обстеження джерела викидів і розрахунку кількості забруднюючих речовин встановлено, що від цього джерела в атмосферне повітря надходить 0,2467 т/рік викидів. Під час роботи обладнання майданчика № 4 (слюсарна майстерня Радушанського водопровідного комплексу) виявлено 1 джерело викидів забруднюючих речовин, яке є неорганізованим. В результаті обстеження джерела викидів і розрахунку кількості забруднюючих речовин встановлено, що від цього джерела в атмосферне повітря надходить 0,0954 т/рік викидів. Під час роботи обладнання майданчика № 6 (механічна майстерня Дільниці шахтних вод) виявлено 1 джерело викидів забруднюючих речовин, яке є неорганізованим. В результаті обстеження джерела викидів і розрахунку кількості забруднюючих речовин встановлено, що в атмосферне повітря надходить 0,0158 т/рік викидів. Адміністрація ДПП «Кривбаспромводопостачання» зобов'язується дотримуватися природоохоронного законодавства при експлуатації джерел викидів забруднюючих речовин. З питань та побажань щодо намірів ДПП «Кривбаспромводопостачання» отримати дозвіл на викиди можна звертатися за телефоном (0564) 74-56-41, м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1, кімн. 402.

Високовольтні лінії електропередач на металевих і залізобетонних опорах знаходяться під напругою. Тому не тільки дотик, але і наближення до проводів та ізоляторів небезпечно для життя. Категорично забороняється вилазити на опори, запускати повітряних зміїв у місцях проходження ліній електропередач, накидати на проводи та ізолятори стороні предмети. В охоронній зоні ПЛ-35 кВ — 15 метрів, ПЛ150 кВ — 25 метрів – від проекції крайніх проводів по обидві сторони – забороняється будівництво будинків і споруджень. Під проводами ліній електропередач високої напруги також заборонено будувати тимчасові будівлі, влаштовувати смітники, складати скирти з соломи, розводити вогонь, спалювати стерню, проводити земельні роботи, саджати дерева, підвішувати різного роду дроти. Без дозволу та узгодження з енергопостачальною організацією забороняється проїзд під проводами високовольтних електричних мереж автомашин та інших механізмів, а також сільськогосподарських машин висотою вище трьох метрів, виконувати роботи кранами, полив (поливальними машинами і агрегатами), обробку посівів і насаджень з літаків та вертольотів. Розведення вогню в охоронних зонах повітряних ліній електропередач усіх класів напруги є грубим порушенням «Правил охорони електричних мереж» і «Правил пожежної безпеки» та призводить до аварійного відключення ліній електропередач, нещасних випадків, травмування людей. Попереджаємо: у випадку аварійних відключень через пожежу вся відповідальність за наслідки та збитки, пов’язані з цим, лягає на конкретного землекористувача. Прохання до громадян, які помітили ушкодження опор, ізоляторів і проводів, негайно сповістити про це чергового диспетчера ПАТ «ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО» міста Кривого Рогу: 404-73-71, 404-73-52, 407-28-70, 66-01-45, або 404-73-73, 404-73-74. Високовольтні електричні мережі ПАТ «ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО» просять виконкоми райрад, районні відділи внутрішніх справ, директорів підприємств, організацій і шкіл, по землях яких проходять високовольтні лінії електропередач, посприяти в проведені роз’яснювальної роботи з населенням, особливо зі школярами і дітьми дошкільного віку. Високовольтні електричні мережі ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго»

Вівторок, 2 вересня 2014 року

Оголошення

Шановні мешканці Криворізького району!

Повідомляємо вам, що протягом вересня 2014 року

будуть виконуватися роботи з планового обслуговування електричних мереж, спрямовані на підвищення надійності електропостачання та покращення якості обслуговування споживачів за адресами: с. Глеюватка Вул. Зелена, Шевченка, Степова, Горького, Кірова с. Златоустівка Вул. Зарічна с. Новий Житомир Вул. Центральна, Східна с. Орджонікідзе Вул. Софіївська, пров. Софіївський с. Лозуватка Вул. Широка, Казанська, Радянська с. Новопілля Вул. Садова, Косигіна с. Грузьке Вул. Українська, Шкапенка, Молодіжна с. Іванівка Вул. Петровського с. Кривбас Вул.Польова, Першотравнева, Садова, Октябрьська с. Зелений Луг Станція зв’язку «Лайф» с. Кірове Вул. Лісова с. Радушне Вул. Зелена, Садова с. Зелене Поле Вул. Молодіжна, Південна, Залізнична Приносимо вам свої вибачення за незручності, пов’язані з можливими тимчасовими обмеженнями в електропостачанні. Просимо забезпечити доступ для виконання робіт. Контактний телефон диспетчерської Криворізького РЕМ: (056)-477-40-05. Адміністрація Криворізького РЕМ

• REKLAMA@RMINER.DP.UA • РЕКЛАМА «ЧГ» •

ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» звертається до усіх жителів міста Кривого Рогу!

Якщо ви помітили обірвані дроти на лініях електропередач або відчинену трансформаторну підстанцію, побачили роботи по демонтажу ліній електропередач або обладнання трансформаторної підстанції людьми, що не є працівниками Дніпрообленерго (це легко розпізнати по спецодягу), – негайно повідомте про це міліцію (102), МНС (101), районний виконком, міськвиконком, район електричних мереж (РЕМ) або диспетчерську службу Криворізьких міських електричних мереж за телефонами, які наведені нижче.

ЩОБ УНИКНУТИ СМЕРТЕЛЬНИХ ЕЛЕКТРОТРАВМ, КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: Наближатись до обірваних проводів ближче 8 метрів. Залазити на опори повітряних ліній електропередач, тим більше намагатись зняти електропровід. Відчиняти двері та проникати в трансформаторні підстанції. Дозволяти дітям залазити на дерева, що ростуть під проводами ліній електропередач. Зводити будь-які будови, складати дрова, солому тощо, розпалювати багаття під проводами електроліній і повітряними вводами будинків. Кидати дріт або будь-які інші предмети на проводи повітряних ліній електропередач. Встановлювати металеві стояки для телевізійних антен поблизу ліній електропередач. Розташовувати ігрові майданчики, а також проводити ігри під повітряними лініями, запускати повітряних зміїв поблизу повітряних ліній та гратися біля електричних установок. Будьте уважні – БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЖИТТЯ ! Диспетчерські служби: Центрально-Міський, Дзержинський райони – тел. 9231-19, Саксаганський район – тел. 440-28-57, Жовтневий, Тернівський райони– тел. 66-12-09.

Шановні мешканці та підприємці міста Кривого Рогу! Повідомляємо вам, що протягом вересня 2014 року з метою підвищення надійності електропостачання, якості обслуговування споживачів будуть виконуватися планові роботи з обслуговування Криворізьких міських електричних мереж ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» з відключенням електропостачання в терміни з 08.09.2014 по 12.09.2014 та з 15.09.2014 по 19.09.2014 (з 9.00 до 17.00) за адресами: вул. Кременчуцька, 2-32, 1-25, пров. Дем’яна Бідного, 3-63, 2-10, 27-69, 15а, 71-73, 72-74, Косарєва, 178, Вернадського, 46-64, 68-90, вул. Дунайська, 48-72, 47-75, пров. Дежньова, 5, 2а, 2, вул. Фурма- 1-59, 6-44, Тамбовська, 42-44, 2, 31/3, 4, 1-29, 2-40, Лепешинської, 64, нова, 7-9, 16, Яна Гуса, 2-38, 1-43, Амосова, 1-9, Леніна, 35, 35а, Отто 66, 66а, 68, 37-55, Гуцульська, 1-19, 2-18, Обнорського, 56-64, 70, 2-4, Брозовського, 1-33, 18-24, 33а, Волосевича, 8-10, 14-30, 3-13, Вол- 4а, Тюменська, 7/3, 5/1, 1-7, 7/1, 7/2, 2-8, 8а, Жигулівська, 42-48, гагоградська, 17-23, Дністровська, 2-26, 30, 34, 5-11, 15-23, 23а, 27-33, раж, 1-21, 2-40, Теміртауська, 2-24, 1-25, 2-24, 1-25, Серафимовича, Булавіна, 2-8, Широківська, 110, 112, 143-165, Лесі Українки, 2, Успен- 2-38, 40, 42, Володимирівська, 6, Харцизька, 11, 11/2, 12, 14, 15, 36, ська, 1-33, 2а-36, Каховська, 28, 30, Пісочна, 64а, Байкальська, 1-31, 2, 16-46, 7-13, 17, 19, 28, 99, Упіта, 49, 56-72, 35-45, Мелешкіна, 1-9, 7, Орловська, 1-33, 2-38, пров. Довгинцівський, 1-29, 2-26, Дорожний, Дідро, 1-11, 2-12, Льотчиків, 27, храм Харцизька, 36, КНС-29, автоса4, 6-22, вул. Іллічівська, 1-21, 21а, 2-8, Стучки, 2-50, 7-39, Байкальська, лон «ЧЕРІ» Харцизька, 11/1, магазин «ФІД» Мелешкіна, 9, перукарня 7, Вільгельма Піка, 1-15, 26-36, Глезіса, 1-15, 2-32, Стучки, 1, пр. Мета- Мелешкіна, 9, магазин «ЛІНКОР» Мелешкіна, 9, магазин «АКВА+» Мелургів, 34 магазин, аптека, Металургів, 34а магазин «Бегемот», Мета- лешкіна, 5, майстерня з ремонту взуття Мелешкіна, 5, Ремпобуттехлургів, 36 офіс, магазини, вул. 22 Партз’їзду, 2, магазин, пр. Металур- ніка «ДЕКО» Мелешкіна, 5, офіс «ОКНА» Харцизька, 16/1, швейна гів, 36г магазин, вул. Обнорського, 21-23, 78-82, 11-17, 66-68, 72-74, майстерня Мелешкіна, склад магазин Мелешкіна, 9, цех взуття ощадкаса, Кириленка, 6, 8, 10, музична школа, вул. Кокчетавська, Харцизька, 9, майстерня з ремонту взуття Мелешкіна, 7, пральня 2-18, магазин, ГРП-101, Кириленка, 62-114, Шепетівська, 68-110, 65- Харцизька, 14, офіс «КАСИ» Харцизька, 15, СПД «ЖУК» Харцизь109, 88, Заньковецької, 74-108, 73-107, Щоголєва, 41-47, 32-44, 35, ка, 9, ветеринарна лікарня Харцизька, магазин «МОЯ КІМНАТА» Південна, 11-39а, 26-52а, 24, Футбольна, 2-48, 1-65, 50, Сфіївська, Мелешкіна, магазин «БДЖІЛКА» Упіта, 12, офіс «ІНТЕРНЕТ» Хар2-6, 12-32, 34, 38, 1-37, 37а, Вакуленчука, 2-22, 1-27, 29, 31-47, 24-42, цизька, 16, Батуринська, 48, 76, 78, 97, 62-100, Планова, 2-55, 1-43, Мелешкіна, 12-14, Бикова, 1, 3, 5, Софії Перовської, 1, 3, маг. «Гурман», 51, Транспортна, 36-60, 37-67, насосна № 67, церква «Свідоцтво Горбаченка, 2-6, 1-9, Буніна, 2, Басова, 1-7, 2-12, 11, 19, Миколи Ка- Ієгово» Батуринська, м-н Гірницький, 19, 20, 21, 22, 27, 28, станцалапа, 1-13, 1а, 2-12, магазин, Климова, 1-21, 2-24, Безсонова, 1-23, ція катодного захисту Батуринська, УДППЗ «Укрпошта» ВЗ № 57 2-14, Кокотіна, 1-15, 19, 2-20, Сормівська, 99, 110, 114, Баха, 59-79, 68- Гірницький, 19, перукарня Гірницький, 19/4, магазин «Скринька» 88, Північнодвінська, 17-81, 42-44, Донецька, 79-127, 58-108, Сухум- Гірницький, 27, торговельний павільйон «Марія» Гірницький, 19, ська, 53-65, 52-70, Сормівська, 63-119, 70-120, Баха, 37-49-79, 40-86, ВКП Спілка інвалідів Гірницький, 19, ПП Крутько Гірницький, 28/1, 40-річчя Жовтня, 70а-108, 83-145, Петриківська, 11а-65, 14-42а, 6а, кафе «Галактика» Гірницький, 19а, Гірницький, 37, 38, 40, 42, 43, 42, «Меблі», Достоєвського, 1-37, 18-60, Лобачевського, 2-38, Іванів- ЖСК Гірницький, 38, стоматологічний кабінет, магазин «Марія» ська, 4, 8, 22-24, 26-46, 5, Кириленка, 29, 35, Малоархангельська, 9а, Гірницький, магазин «Меблевий» Гірницький, магазин «ЗОО7а, 4а, 25-51, 26-50, Янки Купали, 27-51, 20-44, 59/2, 48-50, 55, Літ- ТОВАРИ» Гірницький, 42, аптека Гірницький, 40, кафе «Золоті ке, 43, меблевий цех, 15-41, 12б-46, 54а, магазин 42а, Муромська, купола» Гірницький, торговельний комплекс Гірницький, торго2-36, 1-55, Старих більшовиків, 51, 54, 56, 65, 67, кіоск, Лафарга, вельно-зупиночний комплекс ПП Шматкова А.А. Гірницький, ма2-58, 1-63, 24а, 12а, 13а, 23а, Лугова, 1а, 2, 3а, 5а, 11а, 15а, 17а, газин «Простор» Гірницький, вул. Станюковича, Азізбекова, Ногіна, 47-85, 87а, 4-30, 89-121, 87а, 72-106, Липецька, 1-43, 2-60, 28а, 8а, Петроградська, житловий кооператив «РУДНИЧНИЙ-2», «КРИВБАС12а, 16а, 20а, 10а, пров. Лікувальний, 9а, 13а, 17а, 2-34, 1, 74, 15, ТЕЛЕКОМ», ТКО Петроградська, 29(1), Ногіна, 6а(1), ТКО Петроград17, Грушевського, 22-28, 23, 25, 7, 3, 5, Кубинська, 52-70, 45, 51-69, ська, 13, магазин, Петроградська, 29, магазин, СШ №112, Клуб шко69/1, 74-106, 69а, 71-103, Янки Купали, 59/1, 61/1, 61/2, 63-77, 56-74, ляра «Атлет», Ногіна, кабiнет, офіс, магазин, Кооператив погребiв 74/1, 76-104, 79-109, 79а, кіоск, Літке, 56-70, 53-63а, 63б, магазин, «Восход», «КЕРУЮЧА КОМПАНІЯ «ДОМ.КОМ», «КРИВБАСТЕЛЕКОМ», Малоархангельська, 14-24, 24а, 24б, 15-23, 23/1, 25/1, 25/2, Петри- «КИЇВСТАР», торг. кіоск, зуп. «ПК Фрунзе», кафе, магазин, магазин неківська, 60, Транзитна, 19-65, 44-84, 94, Улітіна, 3-23, 4-26, Милашен- прод. товарів, Ногіна, 8, пр. 15, перукарня, салон-магазин, «Укрпокова, 3-21, 4-24, Сизранська, 3-21, 4-24, Іскрівська, 63-91, Арістова, шта», Молдавська, Треньова, Антонова-Овсієнка, ВЗ «Гiрницьке», 1-21, 4-22, Благоєва, 12-22, Кузнецька, 2а-54, Добронравова, 3-39, магазин «Продукти», КС-27, Ухтомського, гаражi, «СТРАХОВА КОМ2-36, 44-50, 58, СТ «Схід», Некрасова, 2-20а, 1-31, дачі «Будівельник», ПАНІЯ «ДНІПРО», «КИЇВСТАР», юридична консультація, Адвокатське Тульська, 2-30, 1-29, Старих більшовиків, 1-23, кіоск, дачі «Сигнал», об’єднання, прокуратура, школа № 106, Д/с № 218, вiддiл субсидiй, Гаршина, 1-19, стоматологія, Кокчетавська, 1-9, Косарєва, 115-239, совбез, Міжнародна, Писарєва, ПАТ «КРИВОРІЖГАЗ», пров. Альпініс98-228, Харцизька, 65-151, 100-192, 153-197, 194-240, Дідро, 28, 70, тів, вул. Вешенська, Володимира Михайличенка. ПРОСИМО ВИБАЧЕННЯ ЗА ВИКЛИКАНІ НЕЗРУЧНОСТІ. Диспетчерські служби: Центрально-Міський, Дзержинський райони - тел. 92-31-19; Саксаганський район - тел. 440-28-57; Жовтневий, Тернівський райони - тел. 66-12-09.

ØÀÍÎÂͲ ÊÐÈÂÎвÆÖ²! ÑÂΪ×ÀÑÍÎ ÐÎÇÐÀÕÎÂÓÉÒÅÑÜ ÇÀ ÆÈÒËÎÂÎ-ÊÎÌÓÍÀËÜͲ ÏÎÑËÓÃÈ


«Червоний гірник» №65 (21490)

Оголошення 7

www.girnyk.com.ua

Вівторок, 2 вересня 2014 року

Подарунок для передплатників

БЛАНК БЕЗКОШТОВНОГО ОГОЛОШЕННЯ ДЛЯ

Потрібне виділити

ВИКОРИСТАННЯ

У

В Е Р Е С Н І 2 0 14

ПРОДАЮ КУПЛЮ МІНЯЮ РІЗНЕ

У 2014 році газета «Червоний гірник» святкує визначну дату – 90-річчя з дня виходу першого номера. З цієї нагоди редакція газети надає можливість передплатникам видання БЕЗКОШТОВНО розмістити своє оголошення на сторінках «Червоного гірника». Акція діє до 7 грудня 2014 року.

РОКУ

Дані про клієнта

Заповнити кульковою ручкою, друкованими літерами, розбірливо

__________________________________________ __________________________________________ Адреса___________________________________ __________________________________________ __________________________________________ __________________________________________ Конт. телефон __________________________

УМОВИ АКЦІЇ: Оголошення приймаються тільки на «Бланку безкоштовного оголошення» від передплатників газети (фізичних осіб) для розміщення в рубриках «Продаю», «Куплю», «Міняю», «Різне». Оголошення повинно: відповідати вимогам Закону України «Про рекламу», не мати комерційного чи політичного характеру, не порушувати етичні або моральні норми. Загальний обсяг оголошення – не більше ніж 90 знаків (враховуючи пробіли). Розміщується оголошення в газеті 1 раз. Графік публікації – по мірі надходження оголошень. Редакція має право відмовити в публікації оголошення, якщо його текст порушує законодавчі вимоги. Не публікуються оголошення, що потребують відповідно до законодавчих вимог подання підтверджуючих документів (ліцензій, дозволів), а також про продаж медикаментів, надання медичних чи інших послуг, прийом на роботу. Скорочення, використані в тексті оголошення, повинні бути загальноприйнятими та логічними. Редакція має право на літературне і технічне редагування оголошення. На одному бланку повинно бути розміщено текст лише одного оголошення в одній з вищезазначених рубрик. Останнім днем прийому оголошення вважається останній день місяця, в якому було розміщено відповідний бланк.

(в газеті не друкуються, але повинні бути обов'язково заповнені) П.І.Б. _____________________________________

Текст оголошення

__________________________________________ Підпис

Передати оголошення для безкоштовної публікації можна надіславши його листом на адресу редакції: 50027, м. Кривий Ріг, проспект Металургів, 28, редакція газети «Червоний гірник», або звернувшись у редакцію особисто – з 9.00 до 18.00, у робочі дні. Не забудьте вказати свої контактні дані (телефон – обов’язково). •

РЕКЛАМА

«ЧГ»

REKLAMA@RMINER.DP.UA

РЕКЛАМА

Оголошення

ПАТ «ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО» в особі Криворізьких міських електричних мереж просить

керівників підприємств, жителів приватних будинків, голів дачних кооперативів, садових товариств та інших землекористувачів

не допускати спалювання стерні, соломи, сухої трави в охоронних зонах ліній електропередач, а також провести очищення охоронних зон повітряних ліній від спалимих матеріалів. Просимо врахувати, що «Правила охорони електричних мереж», затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1997р. № 209, забороняють спалення стерні, соломи, післяжнивних залишків, сухої трави та інших спалимих матеріалів в охоронній зоні низьковольтних та високовольтних ліній електропередач з метою запобігання можливим аварійним відключенням, які можуть спричинити перерви в елект­ропостачанні об’єктів міста та відповідно значні матеріальні збитки, а також можуть призвести до людських жертв.

РЕКЛАМА

«ЧГ»

РЕКЛАМА

«ЧГ»

№ 801. «Кузбасслак». Краску для фундаментов домов, крыш, заборов, бочек, труб. Доставка. Тел. 067-4940016.

Запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням, аваріям не може бути досягнуто без навчання працюючих безпечним методам праці. Ця робота регламентується Законом України «Про охорону праці». Необхідною умовою розвитку у Однією зі складових успішного накожного працівника активної позиції вчання є розробка на підприємстві щодо пріоритетності охорони життя та якісних інструкцій з охорони праці за здоров’я, а також поліпшення умов пра- професіями та видами робіт. Документ, ці, підвищення її ефективності є прове- що регламентує цю роботу, – Положендення навчання і перевірки знань з пи- ня про розробку інструкцій з охорони тань охорони праці. праці, затверджене наказом ДержнаОсновним нормативним актом, що глядохоронпраці від 29.01.98 №9, вимовстановлює порядок та види навчання, ги якого є обов’язковими для підприа також форми перевірки знань з питань ємств, установ і організацій незалежно охорони праці, є Типове положення про від форм власності та видів їх діяльності. порядок проведення навчання і переПоложення встановлює вимоги до вірки знань питань охорони праці, за- змісту, побудови і викладу інструкцій з тверджене Наказом Державного коміте- охорони праці, визначає порядок опрату України з нагляду за охороною праці цювання та введення в дію нових, перевід 26 січня 2005 р. №15. Даний норма- гляду та скасування чинних інструкцій. тивний документ спрямований на реаліОднак, як показує практика, деякі розацію в Україні системи безперервного ботодавці до питань організації та пронавчання з питань охорони праці. ведення навчання ставляться безвідПрацівники під час прийняття на ро- повідально. Підтвердженням цьому є боту і в процесі роботи, а також учні, кураналіз причин нещасних випадків, який санти, слухачі та студенти, під час трудопоказує, що щорічно організаційні привого і професійного навчання проходять чини складають більше 70%. Саме серед на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань організаційних причин невиконання інз питань охорони праці, надання першої струкцій з охорони праці складає пракдопомоги потерпілим від нещасних ви- тично 50%. Якщо посадові особи самі пройшли падків, а також правил поведінки у разі навчання через навчальний заклад, то виникнення аварії. На підприємствах на основі Типового можуть донести до працівника вимоги положення, з урахуванням специфіки вступного інструктажу, інструктажу на виробництва та вимог нормативно-пра- робочому місці чи організувати навчанвових актів з охорони праці, розроб­ ня. Але мають місце випадки, коли посаляються і затверджуються відповідні дова особа сама не пройшла навчання і положення підприємств про навчання проведення інструктажів, зводиться до з питань охорони праці, а також фор- формального підпису в журналі. Тільки муються плани-графіки проведення при настанні нещасного випадку ці факнавчання та перевірки знань з питань ти «випливають», однак змінити вже ніохорони праці, з якими мають бути озна- чого не можна. Отже, основою профілактики виробйомлені працівники. Допуск до роботи без навчання і пе- ничого травматизму є забезпечення ревірки знань з питань охорони праці якісного навчання та інструктування з питань охорони праці. забороняється. Служба страхових експертів з охорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Кривому Розі

REKLAMA@RMINER.DP.UA

Продаю

Роль навчання з питань охорони праці у зменшенні виробничого травматизму

«ЧГ»

№ 1010. Сено (тюкованное) разнотравье. Тел. 067-9882169, Дмитрий Анатольевич. № 1022. Черный чемодан на каучуковых колесах, цена 300 грн. Тел. 067-3762106.

Куплю № 837. Постоянно покупаем мед. Тел. 066-8271468, 0679210634, 067-9243057.

Загублене

№ 1011. Посвідчення дитини з багатодітної родини на ім’я Шаповалова Івана Валерійовича 1994 р.н. вважати недійсним. № 1012. Паспорт на ім’я Швеця Віктора Вікторовича 4.09.1981 р.н. вважати недійсним. № 1013. Диплом, виданий ПТУ № 45 у 1999 р. на ім’я Кондратенка Олександра Петровича, вважати недійсним. № 1018. Атестат № 38301536 та додаток 12 АТ 202775, видані КЗШ № 109 на ім’я Арабова Станіслава Сергійовича, вважати недійсними. № 1019. Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, видане Дзержинським РВК на ім’я Бурики Кристини Сергіївни, вважати недійсним. № 1020. Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, видане Дзержинським РВК на ім’я Матрос Юлії Сергіївни, вважати недійсним. № 1021. Студентський квиток ДВНЗ КНУ КПІ, виданий 1.09.2013 року, дійсний до 30.06.2017 р., на ім’я Криворучко Катерини Олегівни, вважати недійсним. № 1023. Свідоцтво про право власності на житло за адресою: вул. Олейникова, 28-31, видане на ім’я Русанової Валентини Олександрівни, згідно з розпорядженням УЖКГ від 12.04.1993 № 5529, вважати недійсним. № 1024. Свідоцтво про право власності на житло за адресою: вул. Луначарського, 1-45, видане на ім’я Кольчак Галини Миколаївни, Кольчака Анатолія Олександровича, Кольчака Олега Анатолійовича, Кольчака Олександра Анатолійовича згідно з розпорядженням УЖКГ від 1.09.2000 № 7464, вважати недійсним. № 1025. Атестат, виданий СШ № 123 у 2005 році на ім’я Галечка

REKLAMA@RMINER.DP.UA

В’ячеслава Федоровича, вважати недійсним.

Послуги № 1845. РЕМОНТ ХОЛОДИЛЬНИКІВ. ГУМА. БУДИНОК «РЕМПОБУТТЕХНІКА», пр. Миру, 29в, 8. Тел. 401-50-38, 067-5993757. Професіоналізм. Гарантія. № 688. Ремонт ТВ. Тел. 0673981097, 401-82-63. № 916. Ремонт телевизоров. Тел. 74-62-78, 097-2824057. Кондратьевич. № 680. Перевезу мебель и др. Грузчики. Тел. 401-31-05, 0675671948. № 808. ДОСТАВИМ ПЕСОК, ЩЕБЕНЬ, ШЛАК, ГРАНШЛАК, ОТСЕВ, ЦЕМЕНТ 1-15 т. Тел. 067-9847171. № 281. Спил деревьев. Порезка, вывоз, корчевка, обрезка кустов. Тел. 097-0341978. № 686. Расчистка территории. Тел. 098-6843572. Спил деревьев (покос).

Різне № 309. Радиошкола ОСОУ проводит набор на платные курсы: 1. Оператор ЭВМ (все офисы, Internet). 2. Оператор 1-С: предприятие 8.2. 3. Секретарь руководителя. 4. Радиомеханик по ремонту цветных ТВ. 5. Электрогазосварщик. 6. Электромонтер по ремонту и обслуживанию электрооборудования. 7. Электрослесарь (слесарь) дежурный и по ремонту оборудования. 8. Машинист холод. установок. Для учащихся и студентов — по выходным дням можете получить рабочую специальность (сентябрь-октябрь) – оператор ЭВМ. Секретарь руководителя. Адреса: ул. Телевизионная, 10 (ост. «Автовокзал»), тел. 71-23-84, 067-6386564. Филиал: ул. Щорса, 35 (ост. «Пл. Толстого»), тел. 36-33-10, 067-6386564. Лиц. МО № 582911. Радиошкола сдает помещения под офис, в т.ч. актовый зал, помещение для буфета, тел. 067-6386563. № 1014. Криворізька Центрально-Міська гімназія оголошує додатковий набір учнів у 10 класи. Вул. Першотравнева, 16. Тел. 90-0506, 90-04-80. № 1015. Отдам трехцветного котенка 1,5 месяца в хорошие руки. Тел. 098-2188474. № 1016. Утерянные права в р-не мкрн. Индустриальный на имя Латаша Сергея Ивановича просьба вернуть за вознаграждение. Тел. 098-0885795, Сергей.

РЕКЛАМА

«ЧГ»

Рекламний відділ «ЧГ» понеділок – п’ятниця з 9.00 до 18.00;

Тел. 92-97-16, 067-7437902. № 1017. Колійна машинна станція № 80 Придніпровської залізниці на постійну роботу запрошує машиніста крана на залізничному ходу (КДЕ) 5 розряду; машиніста залізнично-будівельних машин (УК) 5 розряду. Звертатись: 098-3646538, 442-03-88 або вул. Вахрушева, 37. № 998. Сдается гараж 4,5х7 в ГСК «Машиностроитель», возле Ц.-Гор. рынка, есть смотровая яма. Тел. 098-4323469. Інгулецька районна у місті рада та її виконавчий комітет глибоко сумують з приводу передчасної смерті Голови Правління приватного акціонерного товариства «Криворіжаглобуд»

ФІЛОНЕНКА Олександра Олександровича Олександр Олександрович був досвідченим будівельником, мудрим керівником та порядною людиною. Висловлюємо глибокі співчуття родині та близьким покійного. Добра і світла пам'ять про нього залишиться у наших серцях. Трудовий колектив приватного акціонерного товариства «Криворіжаглобуд» глибоко сумує з приводу передчасної смерті керівника підприємства

ФІЛОНЕНКА Олександра Олександровича На 44 році життя перестало битися серце шанованої в місті та Інгулецькому районі людини, досвідченого фахівця, доброго керівника і організатора. Багато років самовідданої праці він віддав розвитку будівельної галузі. Життя Олександра Олександровича — це шлях вірного і сумлінного служіння рідному місту і обраній справі. У розквіті сил від нас пішла чесна і щира людина, турботливий сім’янин і добрий товариш. У ці жалобні дні висловлюємо щире, глибоке співчуття рідним і близьким покійного. Світла пам’ять про Олександра Олександровича Філоненка назавжди збережеться в наших серцях.


8 Життя цікаве Курси валют станом на 1.09.2014 р. (грн. за 100 од.) КУПІВЛЯ ПРОДАЖ Долар Рубль Євро Курс НБУ

1311,411

35,509

1729,4891

УкрСиббанк

1280,00

34,20

1675,00

1320,00

38,00

1810,00

ПриватБанк

1290,00

33,00

1700,00

1320,00

38,00

1800,00

Промінвестбанк

1280,00

34,00

1670,00

1320,00

36,40

1744,00

Райффай- 1280,00 зен Банк 1320,00 Аваль

34,80

1680,00

38,00

1845,00

Фінанси та кредит

1280,00

34,00

1700,00

1320,00

37,50

1790,00

Ощадбанк

1280,00

35,00

1730,00

1320,00

38,50

1835,00

Укрексімбанк

1300,00

34,80

1710,00

1350,00

37,80

1810,00

Ново- Большая в се- Дырка гвинеец куча иголке на

Ответы на сканворд

Продажа скопом

Истребитель Пряная Капля индийвечнос- ская прити права

Недуховная пища Раиса в детстве или дома

Звучный вскрик

Остатки костра

Зев

Красен платежом

Україна очима дітей

... Амстронг

Нырок

ВостокСудьба, Метаучасть ллур. (устар.) топливо

Впадина, низина Линейка, деление

Разновидность, тип Тюркское название горы

Маленькая Анна

Горы в Сред. Азии

«... то...баты, поля на шли солдаты Плющихе»

Африканский культ

– Да не такая уж я и пьяная вчера была! – Ты не могла попасть телом в кровать!!!

И мартышкин, и сизифов Подводная коралловая гряда

Угнетенный

Погода

Они плакали, расставаясь... Долго не могли отпустить друг друга... Он уезжал в командировку на 10 дней, а она – к маме... Встреча оказалась еще более бурной... через сутки... на пляже... в Египте... Да-а-а... Судьба злодейка!

Итальянское «пока» Нарушение в Оттенок речи спорте

Принесенный ущерб

Улыбнитесь

Часть театрального помещения

Росс. бегун

Сова

Англ. Автокрышка пивнушка

Конкурс

Первичная организация волков

Отел по кошачьи

2.09.2014 3.09.2014 0:00 2 2 3:00 2 2 17.10.2013 18.10.2013 6:00 3 2 9:00 2 3 12:00 2 2 15:00 2 2 18:00 2 1 21:00 2 2 1. Нема помітних збурень. 2. Невеликі збурення. 3. Слабка геомагнітна буря. 4. Мала геомагнітна буря. 5. Помірна геомагнітна буря. 6. Сильна геомагнітна буря. 7. Жорсткий геомагнітний шторм. 8. Екстремальний шторм.

Четвер, 4.09 +18…+19°С +28°С Північно-східний, 5-7 м/сек.

Вівторок, 2 вересня 2014 року

Сканворд

Магнітні бурі ГЕОМАГНІТНИЙ ПРОГНОЗ по Кривому Рогу

Середа, 3.09 +18…+19°С +30°С Північно-східний, 3-6 м/сек.

«Червоний гірник» №65 (21490)

www.girnyk.com.ua

Толстая палка

Для Дарвина он естественный

Лицемерное восхваление

Острый приступ Покров болезни газона Место 20000... Идут без свидания под ног тетереводой вов «Мистер Икс» из Прибалтики

Поп свое, а ... свое «Звуки ...» (группа)

Тургеневская девушка

Несча­стье

Вызов младенца на улыбку

Конец беременности

Роботи буде розміщено на сторінках газети та на нашому сайті girnyk.com.ua Автори кращих отримають подарунки.

Большой попугай

... Цзедун

Малюнки надсилайте за адресою: 50027, м. Кривий Ріг, пр. Металургів, 28, або на електронну пошту: rminer@rminer. dp.ua (не забудьте вказати телефон для зворотного зв'язку). Малюнки можуть бути виконані у будь-якій техніці (олівці, фломастери, гуаш тощо).

Табачная фабрика в Москве

Работа в поле

Неозорі поля, безкрає синє небо, мальовничі хати, яскраві вишиванки... Безперечно, у цьому ви впізнали свій рідний край – Україну. Цікаво, на що перш за все звертають увагу діти, коли думають про свою Батьківщину? Пропонуємо дізнатись про це. «Червоний гірник» продовжує конкурс малюнків «Моя Україна». До участі запрошуються діти віком від 5 до 16 років.

Спорт

«Гірник» – «Олександрія» – 0:2. Джокер, який він є Півтора тижня було у криворізької команди для того, щоб як слід підготуватися до зустрічі з лідером чемпіонату, грізною «Олександрією», яка ще не знала поразок у цьому сезоні ні в матчах розіграшу першості ліги, ні в Кубку України. До додаткової мотивації гостей можна було віднести той факт, що ігри в Кривому Розі завжди були принциповими для їхнього головного тренера. Та й нападник «Олександрії» Олександр Іващенко, який не один рік успішно грав на зеленому газоні «Металурга» за «Кривбас», теж, думаю, не проти був освіжити враження про стадіон за допомогою чергового м’яча, забитого у ворота суперників на цій арені. Іващенко, однак, на старті не вийшов. Джокер зіграв так, як був повинен зіграти джокер. Початок першого тайму ознаменувався обопільними, але безпечними атаками. Команди без розвідки пішли в бій. Було багато боротьби в центрі поля, де захисники обох команд, за традицією, перегравали своїх опонентів з нападу. На 9-й хвилині Тимченко примудрився на порожньому місці заробити «гірчичник» за зовсім необов’язковий фол у центрі поля. У ці хвилини більше атакували господарі. До двадцятої хвилини гра повністю вирівнялася і також проходила практично в центрі поля та без

Головний редактор Ольга КАЛИНЮК Члени редколегії: Володимир СКІДАНОВ (заступник головного редактора) Тетяна ДРЄЄВА (заступник головного редактора) Газета нагороджена орденом «Знак Пошани» Віталій ТКАЧУК (завідувач відділу)

гострих моментів для обох команд. Лише під кінець тайму, на 41 хвилині напівмомент створили гості – після порушення на правому фланзі оборони був простріл зі штрафного у воротарський майданчик та удар головою, який прийшовся трохи вище поперечини. А в другому таймі над стадіоном засяяло сонце, що до цього вперто ховалося за хмарами, і це, укупі з «вливанням» у роздягальні від тренера жовто-чорних, немов стало сигналом переходу до більш активних дій. Дуже жваво розпочали гості другий тайм, але до небезпечних моментів справа так і не дійшла. Перший раз у штрафному майданчику гостей криворіжці з’явилися на одинадцятій хвилині другої половини зустрічі. Тут Шаран, мабуть, зрозумів, що настав момент випускати джокера. На 12 хвилині другого тайму на знайомий газон виходить Іващенко, і саме спортивна настирливість колишнього гравця «Кривбасу» призводить до першого голу в ворота червоночорних. Після подачі Сухоцького до воротарського майданчика Іващенко,

Редакція може публікувати статті у порядку обговорення, не поділяючи точки зору автора. Автори опублікованих матеріалів несуть повну відповідальність за підбір та точність наведених фактів, цифр, імен. Газета виплачує гонорар лише за публікацію замовлених матеріалів. За зміст та достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Матеріали під рубрикою «Факти та подробиці» друкуються на правах реклами. Рукописи і фотознімки не рецензуються і не повертаються.

ЗАСНОВНИК: Криворізька міська рада ВИДАВЕЦЬ: Редакція Криворізької міської комунальної газети «Червоний гірник»

ПЕРЕДПЛАТНІ ІНДЕКСИ «ЧГ»: 37385 (звичайна); 61621 (пільгова); 37386 (відомча)

у своєму стилі, сміливо вступив у боротьбу з двома захисниками і таки змусив помилитися Павлова, який зрізав м’яч у власні ворота. Уже під час доданих суддею п’яти хвилин у грі стався черговий різкий сплеск. Спочатку Іващенко прийняв м’яч спиною до воріт, розвернувся і небезпечно вдарив по воротах. Тут же пішла «обратка», і після подачі кутового м’яч заметушився вже у воротарській гостей – не змогли нападники «Гірника» заштовхати його у ворота, втратили реальний шанс зрівняти рахунок. А ось «обратка» у відповідь була смер-

АДРЕСА РЕДАКЦІЇ: 50027, пр. Металургів, 28. Довідки по редакції: 92-70-70, відділ реклами: 92-97-16. e-mail: rminer@rminer.dp.ua; reklama@rminer.dp.ua ВІД ДРУКОВАНО В ДРУКАРНІ « СТПРЕС » За якість друку газети від­по­­­відальність несе друкарня. 50025, м. Кривий Ріг, вул. Окружна, 12. Тел. 404-35-88.

тельною вже для господарів. Бідловський «навісив», Іващенко прийняв і пробив – 2:0. Просто ностальгія якась... «Гірник» перервав свою нічийну серію, але, на жаль для вболівальників, зовсім не в ту сторону, в яку хотілося б. А ось «Олександрія» продовжила. І з 15 очками впевнено очолює турнірну таблицю чемпіонату. АНОНС Інтерв’ю Олександра Іващенка читайте в четвер, у наступному номері «ЧГ». Ігор КВОЧКА. Фото Станіслава ХОМЕНКА

Індекс – 61621. Обсяг 2 др. арк. Друк офсетний. Замовлення СФ808. Свідоцтво про державну реєстрацію газети «Червоний гірник» ДП реєстр № 709 від 28.02.2000 р. Газета виходить двічі на тиждень (вівторок, четвер). Рекомендована ціна 75 коп. Разовий тираж 13243 примірники. Тижневий тираж 26928 примірників.

ТЕЛЕФОН ДЛЯ ДОВІДОК ПО ПЕРЕДПЛАТІ «ЧГ» 92-89-01 

Червоний гірник №65 (21490)  

Червоний гірник №65 (21490) 2 вересня 2014