Page 1

SIYAH MAVI KIRMIZI SARI


SIYAH MAVI KIRMIZI SARI

Gündem

2

“ İşte Mehmet Ulucan’ın projeleri: Kamusal Mekanlar: Kamusal mekanlar, kenti temsil eder ve kentin karakterini tanımlar. Yapılar arasındaki yaşam kamusal alanlardadır. O halde sokakları, caddeleri kamusal alan olarak geliştireceğim; karma kullanımlı meydanlar ve parklar yapacağım. Bornova’yı modern bir Avrupa kenti haline getirecek çalışmaları birlikte hazırlayacağımız, farklı disiplinlerdeki uzmanlardan oluşan Kent Estetik Kurulu’nu kuracağım. Kentte yapılacak meydan düzenlemeleri, fikir ve sanat eserleri, heykeller, zemin kaplamaları, kent mobilyaları bu estetik kurulunun işi olacak. Keza kent aydınlatmaları, çiçek armonileri vb. kent estetiğine artı puan getirecek modern tasarım uygulamalarına ağırlık vereceğim. Hazırladığımız “Dış Cephe Yenileme Projesi” ile saçak, tabela ve reklam pano tasarımlarına standartlar getireceğiz. Uydu anteni, kablo, klima üniteleri vb. görüntü kirliliği oluşturan öğeler cephede gizlenecektir.

Sevdiklerinizle bir arada, huzurlu ve sağlıklı nice bayramlar geçirmeniz dileğiyle,

Kurban Bayramınız Ve tüm Ulusumuzun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun. Mehmet Ali Ulucan Mimar

Cumhuriyet Halk Partisi Bornova Belediye Başkan Aday Adayı

bitkilendirme ve peyzaj bütünlüğünü sağlayacağım. Tüm semtlerimizde halkı bilgilendirmek ve teşvik etmek için gerekirse Avrupa’daki mobil bahçe uygulamalarını devreye sokarak şok uygulamalar yapacağım. Atıl vaziyetteki bu alanları sosyal donatı alanları, sergi, otopark, çocuk oyun alanları, paten, basketbol sahaları vb. sosyal aktivitelere ev sahipliği yapacak şekilde planlayacağım. Bu alanları keyifli, alternatif kentsel mekanlar haline getireceğim. Engelsiz Bornova: ““Herkes Herkes İçin Erişilebilir ve Engelsiz Bornova” hedefiyle, engelli vatandaşlarımız kentin sunduğu toplumsal ya-hizmetlerden faydalanacak ve kamusal ya şama katılabileceklerdir. Engelliler, yaşlılar, kullanan-çocuklar, hamileler, bebek arabası kullanan lar, yük taşıyanlar gibi dezavantajlı bireylerin ihtiyaçlarını göz önüne alarak kentsel tasarım ve düzenleme yapacağım. Kamu kuruluşlarına ait resmi yapılar, mevcut yol, kaldırım, yaya geçidi, açık ve yeşil alanlar, spor alanları vb. sosyal ve kültürel alt yapı alanlarının tüm vatandaşlarımızın kullanımına uygun hale getirilmesine yönelik AB standartlarında klavuz izli kaldırımlar, engelli otoparkları vb. uygulamaları geliştireceğim. Engelliler için sosyal adaptasyon projeleri, engelsiz park, kafe, oyun alanları oluşturacağım. Engelli ve engelsizleri bir arada üretmeye teşvik edecek sanatsal eğitim, kurs ve sportif aktivitelere ağırlık vereceğim.

Kent Estetiği: “Yeşil Bornova” hedefiyle yeşili her alanda arttıracak çalışmalar yapacağım. Yeşil çatı bahçesi uygulamalarını teşvik edeceğim. Kentteki ataleti kaldırmaya yönelik çalışacağım. Dikey bahçe uygulamalarıyla Bornova’da kent estetiğine katkının yanında hava temizleme ve Kentsel Dönüşüm: Bu dönüşüm insan odaklı ısı dengesi sağlama fonksiyonları ile olacak. Kimse yerlerinden edilmeyecek; halkın ekolojik dengenin korunmasına katkı lehine olacak projelerle yola çıkacağız. Eşitlilik sağlayacağım. Modern, yaşanabilir ve ve devamlılık temel hedemizdir. Yeşil alanları yeşil bir Bornova için kamusal, açık sağlayaca-arttıracağız; sağlık ağlarına erişimi sağlayaca yeşil alanların bilimsel, ekolojik ve doğrultusun-ğız. Şeffaf ve etik değerler ilkesi doğrultusun teknik kriterler ele alınarak bütünleşik da, sağlam bir politika ve planlama ile yola planlanması ve yönetilmesi öncelikli çıkarak; özellikle Altındağ, Çamdibi, Işıkkent, hedeflerimdendir.Kent meydanlarının semtlerimi-Pınarbaşı, Naldöken, Mevlana gibi semtlerimi tümünü yeniden düzenleyeceğim. zin hak ettiği dönüşümü gerçekleştireceğiz. Gerekli sokakları yayalaştırarak yol ve kaldırım düzenlemeleri ile ağaçlandırma,


SAYFA 03

SIYAH MAVI KIRMIZI SARI


SAYFA 04

4

SIYAH MAVI KIRMIZI SARI

Ekonomi Zeki SARIHAN

“Destansı Bir Hayatınız Olsun”

Kredi Kartı Limitleri Donduruldu

Türk-İş Açlık ve Yoksulluk Sınırını Açıkladı

Toplam kredi kartı limitinin gelirin 4 katı olması zorunluluğu, kredi kartı limitlerini dondurdu.

Ekonomist Fikret Bizimcan, 14 bin adet su altı elektrik türbini ile yılda 56 bin megavatlık elektrik üretecek projeyi Enerji Bakanlığı'na sundu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun Bahattin Özüntürk 0532 604 64 67

Volkan Soy 0532 601 60 44

Tel&Fax: 0232 467 10 59 4117 sk. No:5/A Yeşilova-Altındağ/İZMİR www.cozummakina.net

DOSTLAR EMLAK

Gayrimenkulleriniz için güvenilir ve değerinde alım-satım “29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun”

Ahmet Aktop 0537 874 39 79

4279 Sk. No:3 (Esnaf Kefalet Karşı Sokağı) Altındağ / İZMİR

MEHMETOĞLU HUKUK BÜROSU “29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun” Av. Rüstem MEHMETOĞLU Cep: 0532 784 72 30 Büro Tel & Fax: 0232 445 50 56/57 Fevzipaşa Bulvarı No:148/1 Necipoğlu İşhanı K: 4 D: 403 Çankaya/ İZMİR


SAYFA 05

SIYAH MAVI KIRMIZI SARI

Gündem

5

Ahmet SEYRAN

“#Direnağaçlıyol”

Alaattin Yüksel Milletvekili

Mehmet Ulucan

Başkan Aday Adayı

Genel Başkan Yardımcısı Türel, konuşmasının sonunda Türkiye'nin saygın kamuoyu araştırma firmalarından birinin yaptığı ankete göre Muratpaşa İlçesi'nde CHP'nin oy oranının yüzde 41, AK Parti'nin yüzde 40 ve MHP'nin yüzde 13 olduğunu açıkladı.


SAYFA 06

SIYAH MAVI KIRMIZI SARI

6 PKK Terör örgütünün Suriye’deki ayağı YPG, Haseke-Musul sınırındaki Til Koçer Sınır Kapısı'nın kontrolünü ele geçirdi.

CHP'li Başkan BDP’ye Geçti

“Önder Apo’nun yolunda

Suriye'deki Demokratik Birlik Partisi'nin (PYD) silahlı kanadı olan Halk Savunma Güçleri'nin (YPG), Haseke-Musul sınırındaki Til Koçer Sınır Kapısı'nın kontrolünü ele geçirdiği bildirildi.

mücadele edeceğime yemin ediyorum.” CHP'li eski Gevaş Belediye Başkanı Faik Tan, BDP'ye katıldı. PKK'ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı, katılım töreninde Tan'ın şu sözleri söylediğini aktardı, “Parti görev versin ya da vermesin Önder Apo’nun yolunda mücadele edeceğime yemin ediyorum”

BDP’ye üye kaydını yapan ve açıklamada bulunan Tan, sendikacılığın yanı sıra iki dönem Gevaş Belediye Başkan lığı görevi yürüttüğünü hatırlattı. CHP’de görev yapmasını "halkına karşı hata" olarak nitelendiren Tan, iki dönem belediye başkanlığı yapmasına rağmen hiçbir şekilde hırsızlığa ve yandaşçılığa izin vermediğini ve kendisinin hala kirada BDP Gevaş İlçe Örgütü, 2014 yerel oturduğunu belirtti. 89 ruhu ile aday adayı seçimlerin startını Halk Eğitim Mer- olduğunu açıklayan Tan, “Parti görev kezi'ndeki halk toplantısıyla verdi. versin ya da vermesin Önder Apo’nun Toplantıda iki dönem boyunca Gevaş yolunda mücadele edeceğime yemin Belediye Başkanlığı yapan Faik Tan, ediyorum” dedi. CHP’den istifa ederek BDP’ye katıldı.

Sınır ı s ı p a K n i n ’ G YP de n ü l o r t Kon

7 KÖYÜ KONTROLLERİ ALTINA ALDILAR Alınan bilgiye göre, YPG, Irak Şam İslam Devleti örgütü ile diğer muhalif grupların elinde bulunan Til Koçer ilçesine bağlı 7 köyün kontrolünü ele geçirdi. Til Koçer Sınır Kapısı'nı ele geçirmek için dün sabah baskınlar düzenleyen YPG güçleri, çıkan çatışmalar sonucunda sınır kapısında kontrolü sağladı. YPG Sözcüsü Redur Halil, yaptığı açıklamada, sınır kapısının kapalı olduğunu ve ne zaman açılacağı konusunda henüz bir planlarının olmadığını söyledi. Halil, '"Kapı ve köylerin kontrolü şu anda YPG'de. Ancak Til Koçer ilçe merkezinde şiddetli çatışmalar devam ediyor" dedi.

HDP KONGRESİNDE APOCU MARŞI!!! HDP'nin ilk kongresi öncesinde toplanan kalabalık, PKK'nın Apocular Marşı adlı marşı söyleyip halay çekti. 15 Ekim 2012'de kurulan Halkların Demokratik Partisi, birinci olağanüstü kongresini toplayarak siyaset arenasındaki ilk adımını attı. Kongreye BDP Eş Başkanı Gültan Kışanak ile birlikte çok sayıda BDP milletvekili ve sanatçı da katıldı. Türk Bayrağı'nın asılmadığı, açılışında İstiklal Marşı'nın da okunmadığı kongrede PKK marşı okundu. Kongrenin açılış konuşmasını HDP'ye katılan bağımsız milletvekili Levent Tüzel yaptı. Tüzel, "İki gün sonra Cumhuriyet'in kuruluşu kutlanacak. 90 yıllık Cumhuriyet inkara, yok saymaya ve asimilasyona dayalı bir Cumhuriyet. Biz böyle bir Cumhuriyet istemiyoruz" dedi.

Aygin BAYKAL

“Güle Güle” Bu vatan topraklarında doğdunuz, büyüdünüz, kendiniz ya da çocuklarınız imkanlarınız ölçüsünde yurt dışında veya yurt içinde okudunuz-okuttunuz, meslek sahibi oldunuz-olmalarını sağladınız. Atalarımızın kemiklerini sızlattığınızı farkında mısınız? Ne oldu da 12 senedir başımızda ki yöneticilere karşı duramadınız? Şimdi kalkıp ''BU ÜLKEDE ARTIK YAŞANMAZ'' diyerek, bu vatanı terk etme planları yapıyorsunuz. Askerlik çağına gelmiş erkek çocuklarınızı askere göndermemek için onların yurt dışına gidip yerleşmelerini, kızlarınızın yurt dışında yapabilecekleri meslekleri seçmelerini istiyorsunuz. Ne farkınız kaldı ülkeyi satanlardan, bölmeye çalışanlardan. Kurtuluş Savaşı'nı hatırlayın; Kara Fatma'yı, Hasan Tahsin'i. Onlar kadar cesur, onlar kadar yürekli şehitlerimizi, gazilerimizi. Bu 12 yılda olanlar bu kadar mı ürküttü sizleri. Hiç durmayın gidin. Gitmek istediğiniz yerlere bir an önce gidin. ''ATLAR TEPİŞİRKEN BACAĞINI UZATAN KURBAĞA OLMAYIN AYAKLARIMIZIN ALTINDA EZİLİRSİNİZ''. Biz vatan severler de bilelim kaç kişiyiz bu vatan topraklarında. Ama Unutmayın; Kaçtığınız ülkede sizler kim olacaksınız bizim gözümüzde ''VATAN HAİNİ''. Peki ya gittiğiniz ülkede ''SIĞINMACI''. Ülkenizde kalıp bu vatan topraklarında mücadeleye sizde katılırsanız ne olursunuz ''VATAN SEVER''. Ben '' VATAN SEVERİM''. Kurtuluş Savaşında savaşan Ata'larımızın izinde çocuklarımla bu vatan için, bu bayrak için, bu topraklar için sonuna kadar mücadeleye varım. Ben ve benim gibi düşünenler, siz vatan hainleri gibi kaçmıyoruz. Bu vatan topraklarından gitmek isteyenlere gelince hepinize ' GÜLE GÜLE''.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 90. Yılı Kutlu Olsun!

“Bağımsızlık Benim Karakterimdir.”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!

Enver DÜNDAR

DOĞAN AYGEN

CHP Bornova Belediye Başkan Aday Adayı

ADD Bornova Başkanı

ELEKTRİK & TESİSAT Fatih AVCI 0537 402 81 76 - 0506 237 08 06 “ Elektrik Ve Sıhhi Tesisat İşleri İtina İle Yapılır. ”

Lösemilileri Yaşatma Derneği

IZEM METAL

Turan YENİLMEZ 0542 261 23 19

Murat ERDOĞAN Gsm: 0545 850 02 01 Emrah ERDOĞAN Gsm: 0541 669 99 02 Doğanlar / İZMİR

MERKEZ METAL KAPLAMA

LÖSEMİLİLERİ YAŞATMA DERNEĞİ

Cemal DEMİRBAŞ

ÇİNKO KAPLAMA - ÇİNKO FOSFAT - MANGAN FOSFAT

Yönetim Kurulu Başkanı Tel&Fax: 0232 445 35 23 - Gsm: 0533 570 49 51 1364 Sokak No: 2 Kat: 3 Konak- İZMİR email: iletisim@losyad.org

CAN EMLAK

Gsm: 0539 569 81 51 - 0535 526 90 41 Tel: 0232 479 38 23 Fax: 0232 479 41 50 7412 Sk. No:43 5. San Sit. Pınrbaşı / İZMİR

İsmail CANITEZ 0532 551 86 40 TEL: 0232 461 94 78 5454 Sokak No: 30 / A Çamdibi - Bornova - İZMİR


SAYFA 07

SIYAH MAVI KIRMIZI SARI

Bilim&Sağlık

7

ÖNCE SAĞLIK: EKMEK Genel Koordinatörümüz Mehmet Köstük ile halkın sağlığıyla oynayan; denetim ve kontrol yetersizliğinden faydalanıp gıda ve sağlık kodeksine aykırı üretim yapan sektörleri masaya yatırıyoruz. Mehmet Köstük’ün kontrolörlük deneyimleriyle önce sağlık yazı dizimizi başlatıyoruz. Bu sayıda sizler için kaçak ekmek üretimini ele aldık. Yapılışı ve hazırlanışı sağlıksız, vergi ve denetimden yoksun, merdiven altnda üretilen ekmeklerin İzmir’de ve tüm Türkiye’de hızla yayılarak piyasada yer edindiğini tespit ettik. Buradan Sağlık Bakanlığı yetkililerini, sağlık müfettişlerini, denetim memurlarını halkın sağlığı ile oynayan kaçak ekmek ile ilgili denetimlerini arttırmaya davet ediyoruz.

Mehmet Köstük’ün yazısını sizlerle paylaşıyoruz:

KANSER RİSKİNİ AZALTAN İÇECEK Kahvenin karaciğer kanseri riskini azaltabileceği belirlendi. İtalya'daki Milano Üniversitesi'nden bilim adamlarının yaptığı araştırma, günde 3 fincan kahve içmenin karaciğer kanseri riskini yüzde 50'ye kadar azaltabileceğini gösterdi. Araştırmada ayrıca kahvenin siroz riskini de azaltabileceği görüldü. Sonuçları "Clinical Gastroenterology and Hepatology" dergisinde yayımlanan araştırmaya imza atanlardan Dr. Carlo La Vecchia, kahvenin bu faydasının, karaciğer kanserini tetikleyen diyabete karşı korucu etkisinden kaynaklanıyor olabileceğini söyledi.

Şizofreninin "şifresini" Türk bilim insanı çözdü! ABD'de çalışmalarını sürdüren Dr. Gülsüner ve çalıştığı ekibin yürüttüğü 3 yıllık çalışmada, şizofreni hastalığına neden olan 54 yeni gen keşfedildi. ABD'de çalışmalarını sürdüren Dr. Süleyman Gülsüner ve birlikte çalıştığı ekip tarafından yürütülen 3 yıllık çalışmada, şizofreni hastalığına neden olan 54 yeni gen keşfedildi. Bilim dünyasında beyin kaynaklı hastalıkların şifresinin çözülmesi yolunda büyük heyecanlar uyandıran Dr. Gülsüner'in çalışmasında geliştirdiği yöntemler, otizm ve zeka geriliği gibi hastalıkları aydınlatmak üzere kullanılmaya başlandı.

Tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum.

Yüce Türk Milleti’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!

Nejdet Durmuş

EKMEK FIRINI VE UNLU MAMÜLLER GIDA İNŞAAT TURİZM SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

İzmir Fırıncılar Odası Başkanı

KONYA

Kemalpaşa Caddesı No:40, d Altındağ - İzmir Telefon: (0232) 458 0270 Faks: (0232) 449 2710

“Tüm milletimizin Kurban Bayramı’nı ve Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım.” Hüseyinoğulları Grup Yönetim Kurulu Başkanı

Sedat Bozkurt


SAYFA 08

SIYAH MAVI KIRMIZI SARI


SIYAH MAVI KIRMIZI SARI

SAYFA 09

Tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlarım. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

Tüm Türk Ulusunun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlar, başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

Tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlarım. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum.

Barış AYSAL

Öztürk BAĞCI

Olgun Atila

İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi

CHP Bornova Belediye Başkan Aday Adayı

İzmir Bornova Belediye Meclis Üyesi

ŞANLI DAY.TÜK.MAL. TİC.SAN.LTD.ŞTİ.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlar, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

Tacettin Bulut

Mehmet POYRAZ Merkez Mağaza Kemalpaşa Cad. No:75/A Altındağ - İZMİR Tel: 0232 433 44 43 - 0232 433 34 82

Şube Mustafa Kemal Cad. No:23/A Bornova-İZMİR Tel: 0232 388 94 00 - 0232 388 94 01

Mobilya Abdi İpekçi Cad. No:21 Altındağ - İZMİR Tel: 0232 467 10 80 - 0232 467 10 82

ŞAH İSMAİL “Tüm seçkin kitapevlerinde”

CHP Bornova Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı

Zeynel Coşar’ın büyük Türk komutanı ve devlet adamı , aynı zamanda büyük Türk düşünürü ve şairi Şah İsmail hakkındaki etkileyici araştırması.

ÖZ ERCAN UNLU MAMULLERİ “Lezzetin Yeni Durağı”

HANIM ELİ EV YEMEKLERİ “Önceliğimiz Temizlik & Kalitemiz”

Tel:

Gaziosmanpaşa mah. 5546 sk. No:18 Çamdibi - Bornova/İZMİR 0 232 467 17 53

ZARARSIZ Kır Düğün Salonları N 1 O F 36 E L 16 E T 73 43 5 Pınarbaşı - Değirmen Altı 0

Sipariş: 0 535 678 64 57

Hergün 8 Farklı Yemek Türü Seçtiğiniz 3 Çeşit Ev Yemeği

5 TL


SAYFA 10

SIYAH MAVI KIRMIZI SARI

CEVHER Sayı 2  

Kasım,2013